Inflace v Číně
Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě polepšila
13.01.2025 Česko si v prosinci v evropském žebříčku inflace polepšilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 17. nejvyšší, zatímco v listopadu byla 15. nejvyšší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v prosinci stoupla o 0,2 bodu na tři procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
Šéfka MMF letos počítá se stabilním růstem světové ekonomiky
12.01.2025 Mezinárodní měnový fond (MMF) počítá v letošním roce se stabilním růstem světové ekonomiky a pokračujícím poklesem inflace. Uvedla to podle agentury Reuters šéfka MMF Kristalina Georgievová. Dodala, že americká ekonomika, která je největší na světě, si vede o něco lépe, než se předpokládalo. Poukázala nicméně na velkou nejistotu kolem obchodní politiky nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, která podle ní má negativní vliv na světovou ekonomiku a tlačí vzhůru dlouhodobé úrokové sazby.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.01.2025 1) Švýcarská centrální banka (SNB) loni vykázala rekordní zisk asi 80 miliard švýcarských franků (zhruba 2,1 bilionu Kč), a to díky růstu na akciových trzích, vyšší ceně zlata a silnějšímu dolaru. Vyplývá to z předběžné výsledkové zprávy, kterou dnes banka zveřejnila. Konečné výsledky zveřejní SNB začátkem března.
Inflace v Číně loni zůstala na 0,2 procenta
09.01.2025 Meziroční růst spotřebitelských cen v Číně v prosinci zpomalil na 0,1 procenta z 0,2 procenta v předchozím měsíci. Inflace se tak dostala na nejnižší úroveň od dubna. V celém loňském roce činila průměrná inflace v Číně stejně jako předloni 0,2 procenta. Výrazně tak zaostala za oficiálním tříprocentním cílem vlády v Pekingu. S odkazem na dnešní údaje čínského statistického úřadu o tom informuje agentura Reuters.
Čína hlásí zpomalení exportu a pokles importu v listopadu 2024
10.12.2024 Čínský zahraniční obchod zaznamenal v listopadu 2024 výrazné zpomalení, což poukazuje na možné oslabení obchodní aktivity i v dalších měsících. Data zveřejněná čínskými úřady ukazují, že růst exportu se zpomalil a import klesl více, než se očekávalo. Tento trend přichází v době, kdy se Čína snaží oživit svou ekonomiku, která čelí vnitřním i mezinárodním výzvám.
Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě nepohoršila
10.12.2024 Česko si v listopadu v evropském žebříčku inflace nepohoršilo ani nepolepšilo, ze 41 sledovaných zemí ji mělo stejně jako v říjnu 15. nejvyšší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v listopadu zůstala na říjnových 2,8 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
EUR/USD: Index spotřebitelských cen Číny, Trump a Si Ťin-pching
10.12.2024 Na začátku nového obchodního týdne se pár EUR/USD pohybuje v úzkém rozpětí 5. figury. Obchodníci zůstávají před zveřejněním zpráv o inflaci v USA (ve středu a ve čtvrtek) a prosincovým zasedáním Evropské centrální banky (čtvrtek) v režimu vyčkávání. Očekává se, že tyto události vyvolají na páru značnou volatilitu; otázkou pouze je, zda bude ve prospěch kupujících, nebo prodávajících. Jak medvědí impulsy, tak býčí cenové výkyvy je třeba vnímat stejně skepticky.
Inflace v Číně klesla na 0,3 procenta navzdory stimulačním opatřením
10.11.2024 Meziroční míra inflace v Číně v říjnu klesla na čtyřměsíční minimum 0,3 procenta, a to navzdory rozsáhlým opatřením čínské vlády na podporu růstu domácí ekonomiky. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů čínského statistického úřadu. V září se spotřebitelské ceny v Číně meziročně zvýšily o 0,4 procenta.
AUD/USD: Nevěřte korekčnímu růstu
18.10.2024 Zprávy z australského trhu práce za září dopadly nad očekávání. Téměř všechny složky reportu byly v zelených číslech, takže kupci páru AUD/USD mohli provést korekční odraz k zóně 0,67. Plánovat long pozice na páru je ale navzdory podpoře ze strany australských nonfarm payrolls riskantní. Report poskytuje australskému dolaru dočasnou podporu, ale nedá růstu instrumentu pevné základy. Australskému dolaru mohou pomoci jen údaje o inflaci. Zářijové údaje budou známy na konci října. Klíčovým katalyzátorem bude čtvrtletní zpráva o růstu CPI, která určí střednědobý výhled australského dolaru. Trh práce v tomto kontextu hraje sice důležitou, ale poněkud sekundární, roli.
Co čekat od čínské stimulace?
07.10.2024 Čínská ekonomika se celý letošní rok potýká s problémy. Ve zkratce jde o příliš vysokou nabídku a nízkou poptávku. Důsledkem je realitní krize s klesajícími ceny nemovitostí, spotřebitelská deflace a snaha za cenu nízkých marží exportovat přebytečné zboží v čele s elektromobily do zahraničí. Není se co divit, že čínský akciový trh byl až do září v útlumu, protože společnosti jako Temu, BYD nebo Alibaba čelily i přes rostoucí obrat kontrakci zisků.
Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě pohoršila
10.09.2024 Česko si v srpnu v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 21. nejnižší, zatímco v červenci byla inflace v ČR patnáctá nejnižší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v srpnu zůstala na červencových 2,2 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
Ranní shrnutí (09.09.2024)
09.09.2024 Globální trhy zahajují týden se smíšeným sentimentem. Asijské akciové trhy jsou celkově níže, japonský Nikkei klesl o 0,8 % a index MSCI Asia-Pacific mimo Japonsko o 1,2 %. Futures na americké a evropské akcie vykazují zisky kolem 0,5 %.
Analýza Portu: ČR si v žebříčku inflace pohoršila
12.08.2024 Česko si v červenci v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 15. nejnižší, zatímco v červnu byla inflace v ČR jedenáctá nejnižší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v červenci zrychlila na 2,2 procenta, zatímco v červnu spotřebitelské ceny rostly o dvě procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.08.2024 1) Nejbohatším Číňanem se s majetkem za 48,6 miliardy dolarů (1,1 bilionu Kč) stal Colin Chuang, zakladatel internetového obchodu s levným zbožím Temu. V čele žebříčku čínských miliardářů sestavovaného agenturou Bloomberg tak vystřídal krále balené vody Čung Šan-šana, který se na prvním místě držel od dubna 2021.
Inflace v Číně překvapivě zrychlila na 0,5 procenta
09.08.2024 Roční míra inflace v Číně v červenci zrychlila na 0,5 procenta z červnového tempa 0,2 procenta. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Nárůst je podle analytiků až překvapivě výrazný, přispěla k němu hlavně nepřízeň počasí, která narušila práce v některých odvětvích, jako je distribuce potravin. Ceny výrobců ale dál klesají.
Akciový výhled: Evropa v úvodu lehce nahoru
09.08.2024 Evropské akcie budou v pátek ráno dle indikací futures otvírat bez větších změn s tendencí mírně růst. Asie přes noc většinou rostla, sledovaný japonský trh přesto ztratil růstové momentum, z denního maxima u 2% uzavíral kolem +0,5%, když JPY začal znovu posilovat. Lepší (rozuměj vyšší) než očekávaná inflace v Číně se na čínských indexech moc neprojevila, investoři později vyhodnotili vliv počasí na zmíněná data. Včera Wall Street silně rostla (SP500 +2,3% na 5319 bodů) po týdenních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, které pomohly zmírnit obavy z recese. V Praze ve čtvrtek index PX uzavíral na červené nule. Zajímavý rozdíl v závěru jsme viděli na Erste, zatímco její akcie v Praze držely nad 1160 Kč, ve Vídni titul oslabil na 1144 Kč. Solidní čísla ČEZu a zlepšený výhled (byť očekávaný) zřejmě přebily informace o odvodech daní. Akcie ČEZu nepřešly přes 900 Kč a končily na 889 Kč. Dnes čekáme na domácím trhu určitou aktivitu na Erste i ČEZu (který se pokusí růst).
EUR/USD. Shrnutí týdne: klid po bouři
05.08.2024 "Všechno nebo nic" – tak by se dal popsat rozpis nejdůležitějších makroekonomických zpráv pro měnový pár EUR/USD. Ekonomický kalendář minulého týdne překypoval významnými událostmi. Zprávy o inflaci v eurozóně, HDP eurozóny, index ISM ve zpracovatelském průmyslu, Nonfarm Payrolls a červencové zasedání Federálního rezervního systému... Taková koncentrace důležitých fundamentálních faktorů může být někdy matoucí: trh nemusí mít čas informace strávit, zformulovat jednotný názor a rozhodnout o vektoru cenového pohybu. Například minulý týden se měnový pár EUR/USD "potuloval" v rozmezí 1,0790–1,0850 až do zveřejnění pátečních údajů o počtu pracovních míst mimo zemědělství, které převážily misky vah na stranu býků na EUR/USD.
Inflace v ČR byla v březnu v Evropě devátá nejnižší
10.04.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v březnu nepatrně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo devátou nejnižší, zatímco v únoru byla v ČR osmá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v březnu zůstal na únorových dvou procentech.
Inflace v ČR byla v únoru osmá nejnižší z celé Evropy
11.03.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v únoru dále polepšilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo osmou nejnižší, zatímco v lednu byla v ČR desátá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta.
Ranní shrnutí (11.09.2023)
11.09.2023 Americké indexy zakončily páteční seanci mírným růstem a omezily tak poklesy zaznamenané v průběhu minulého týdne. Referenční index technologických společností Nasdaq si během dne připsal pouhých 0,09 %, zatímco samotný index S&P500 přidal 0,14 %. Nejlépe si během dne vedl index Dow Jones, který si připsal 0,22 %.
Analýza: ČR měla v červenci přes pokles v Evropě stále devátou nejvyšší inflaci
10.08.2023 Inflace v ČR byla v červenci přes pokles stále devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti červnu si tak Česko nepolepšilo. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červenci zpomalil na 8,8 procenta z červnových 9,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
Bitcoin se blíží 30 tisícům dolarů, zatímco dlouhé čekání na ETF pokračuje
07.08.2023 Bitcoin zůstává na 29 tisících dolarů a škádlí se s cenou 30 tisíc dolarů. Co bude potřeba, aby se dostal přes 30 tisíc dolarů?
Pozor na deflaci!
20.07.2023 Zatímco růst cen v Evropě i v USA stále nedosahuje cílovaná 2 % a západní centrální banky stále drží jestřábí přístup v trajektorii úrokových sazeb směrem vzhůru, v „továrně světa“ již pomalu řeší opačný problém. V Číně totiž rostou ceny příliš pomalu. Meziročně stagnují a na meziměsíční bázi dochází k poklesu už 5 měsíců po sobě.
Analýza Portu: ČR měla v červnu přes pokles v Evropě devátou nejvyšší inflaci
13.07.2023 Inflace v ČR byla v červnu přes pokles devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti květnu si Česko pohoršilo o čtyři příčky. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v červnu zpomalil na 9,7 procenta z květnových 11,1 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
Aussie oslabuje kvůli rostoucím obavám z vývoje v Číně!
10.07.2023 Dnes během asijské seance jsme obdrželi data týkající se čínské ekonomiky. Tato data na investory nezapůsobila a ukazují, že oživení je mnohem slabší, než se očekávalo. Inflace v Číně za červen byla následující:
Čína jde proti proudu
26.06.2023 Zatímco západní svět bojuje s inflací zvyšováním úrokových sazeb, druhá největší světová ekonomika je snižuje.
Analýza: ČR měla v květnu přes pokles v Evropě 13. nejvyšší inflaci
12.06.2023 Inflace v ČR byla v květnu přes pokles 13. nejvyšší mezi 41 evropskými státy. Proti dubnu si Česko polepšilo o jednu příčku. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. Meziroční inflace v ČR v květnu zvolnila na 11,1 procenta z dubnových 12,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
Výrobní ceny v Číně v květnu meziročně klesly o 4,6 procenta, nejvíc za sedm let
09.06.2023 Výrobní ceny v Číně v květnu meziročně klesly o 4,6 procenta, což je nejvýraznější propad za více než sedm let. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Výsledek je horší, než čekali analytici, na vině je zejména slabá poptávka, která zatěžuje výrobní sektor a komplikuje vyhlídky na výraznější hospodářské oživení.
Zaměření na RBA a BoC
05.06.2023 Investoři si tento týden bezpochyby oddechnou, protože jednání o dluhovém stropu v USA 31. května konečně dospěla k výsledku a prezident pravděpodobně podepíše zákon ještě před pondělním termínem. Po minulém týdnu, kdy ratingová společnost DBRS Morningstar vyhodnotila možné snížení ratingu USA a zopakovala tak podobná varování vydaná agenturami Fitch, Moody's a Scope Ratings, se tak vyhneme nákladné platební neschopnosti a doufejme, že nedojde k poklesu ratingu.
Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná
31.05.2023 „Čínská ekonomika již má své dno za sebou, ale její další růst bude pravděpodobně zatížen strukturálními faktory, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Portu: Inflace v ČR byla v březnu v Evropě 12. nejvyšší, v únoru byla 8. nejvyšší
13.04.2023 Česko si v evropském žebříčku inflace v březnu polepšilo, ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 12. nejvyšší, zatímco v únoru byla v ČR osmá nejvyšší. Inflace v březnu pokračovala v poklesu jak v Česku, tak i v eurozóně nebo USA. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Inflace v ČR v březnu zpomalila na 15 procent z únorových 16,7 procenta.
Fidelity International: Čínské banky už tuto „show“ zažily
23.03.2023 Pády bank a nouzové záchranné akce v USA a Evropě přiměly investory do bankovního sektoru k tomu, aby se začali krýt. Čínské bankovní akcie a dluhopisy vypadají mnohem klidněji. Čelí sice jiným výzvám, ale z pohledu investorů je zde zajímavá možnost diverzifikace, když se zaměří na Čínu.
Čína se otevírá
23.01.2023 Uvolnění protipandemických opatření v Číně znamená pro globální ekonomiku pozitivní poptávkový šok.
Americký dolar nadále oslabuje, oči se upírají k údajům o HDP Spojeného království
11.01.2023 Americký dolar pokračoval v poklesu vůči britské libře a euru, neboť investoři a obchodníci se soustředí na zveřejnění údajů o inflaci v USA, které má být zveřejněno ve čtvrtek 12. ledna. Index amerického dolaru (DXY) zůstává pod tlakem směrem ke kulaté hodnotě 103,00, což je sotva více než nejnižší úroveň zaznamenaná za posledních sedm měsíců.
Inflace v Číně v listopadu zpomalila na 1,6 procenta, výrobní ceny klesly
09.12.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Číně v listopadu zpomalil na 1,6 procenta z říjnových 2,1 procenta. Inflace se tak dostala na nejnižší úroveň za osm měsíců. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Výrobní ceny, které jsou indikátorem budoucího vývoje spotřebitelských cen, se v listopadu dokonce meziročně snížily, a to o 1,3 procenta.
Americké akciové indexy udržují růst
12.09.2022 Americké akciové indexy uzavřely v pátek v černých číslech a zaznamenaly za poslední týden velký nárůst. Minulý pátek Dow Jones posílil o 1,19 %, NASDAQ si připsal 2,11 % a S&P 500 vzrostl o 1,53 %. Podle výsledků z minulého týdne vzrostl Dow Jones o 2,7 %, S&P 500 o 3,6 % a NASDAQ posílil o 4,1 %.
Růst spotřebitelských cen v Číně v srpnu překvapivě zpomalil na 2,5 procenta
09.09.2022 Spotřebitelské ceny v Číně se v srpnu meziročně zvýšily o 2,5 procenta. Jejich růst tak zpomalil z 2,7 procenta v červenci, oznámil dnes čínský statistický úřad. Pokles meziroční míry inflace je překvapením pro analytiky, kteří její srpnovou hodnotu odhadovali v průměru na 2,8 procenta. Meziroční růst výrobních cen navíc zpomalil na 2,3 procenta z červencových 4,2 procenta. Dostal se tak na nejnižší úroveň za rok a půl. Za jeho zpomalením stály nižší ceny energií a surovin.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.02.2022 1) Akcie herní společnosti Roblox klesly o více než 12 % poté, co výsledky za 4Q nedosáhly na očekávání. Společnost měla během období ztrátu 25 centů na akcii a vykázala tržby ve výši 770 milionů USD. Wall Street očekávala ztrátu 13 centů na akcii při tržbách 772 milionů USD.
Asijské akcie po zmírnění obav z ruské invaze na Ukrajinu zpevnily
16.02.2022 Akcie na asijských trzích dnes pokračovaly v růstu, k němuž jim pomohlo zmírnění obav z ruské invaze na Ukrajinu. Slabší inflace v Číně pak zvýšila pravděpodobnost dalšího uvolnění měnové politiky v této druhé největší ekonomice světa. Mírným růstem zahájily obchodování také akcie v Evropě.
Ranní komentář: Indexy v zelených číslech, pomáhají reopening akcie i zmírnění napětí na Ukrajině
16.02.2022 Americké i evropské indexy zakončily včerejší seanci v zelených číslech. Ke zlepšení nálady přispělo vyjádření ruského prezidenta, který je údajně připraven i nadále vyjednávat. Dařilo se pak včera i akciím aerolinek a společnostem v cestovním ruchu. Těm pomáhají spekulace na postupné zotavování ekonomiky a návratu turismu o kterém vypovídá i rychlý růst nově bookovaných letenek, nebo včera zveřejněné výsledky Airbnb, která dala silný guidance ro roku 2022.
Inflační světlo na konci tunelu?
18.10.2021 Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
Výrobní ceny v Číně v záři kvůli cenám komodit rekordně vzrostly
14.10.2021 Výrobní ceny v Číně v září stouply v meziročním srovnání o rekordních 10,7 procenta. Přispěl k tomu rekordní růst cen komodit. Slabá poptávka ale zpomalila růst spotřebitelských cen, uvedl dnes čínský statistický úřad. Index výrobních cen je měřítkem toho, co výrobci účtují svým odběratelům. Protože Čína je největším světovým vývozcem, mohl by růst výrobních cen v Číně ovlivnit i další země.
Evropa přešlapuje nerozhodně na místě, čínská data směr neukázala
09.06.2021 Výrobní inflace v Číně dosáhla v květnu vysokých 9 procent, přičemž se čekalo zrychlení z 6,8 jen na 8,5 pct. Spolu se svou produkcí tak bude Čína do světa v nejbližší době vyvážet také o něco vyšší cenové tlaky. Jak se to projeví v cenách spotřebitelských, závisí na řadě dalších faktorů. Konkrétně v Číně jsou spotřebitelské ceny meziročně jen o 1,3 pct výš a inflace tak za květen zaostala za odhady. Toto číslo bude mezi investory tlumit obavy z promítání cenových tlaků z nákladové strany. Na inflační data z USA si počkáme do zítřka.
Americký dolar neudržel optimismus na trhu
10.05.2021 Minulý týden americký dolar neudržel vzestupný trend a oslabil na minima posledních 2 měsíců. Optimismus na finančních trzích a pozitivní ekonomická data nutí investory volit rizikovější aktiva s prodejem amerického dolaru, který je považován za bezpečnou měnu.
Inflace v Číně zpomalila na 0,5 procenta, je nejníže od roku 2009
10.11.2020 Oživení čínské ekonomiky se stále nepromítá do růstu spotřebitelských cen. Míra inflace v říjnu zpomalila v meziročním srovnání na 0,5 ze zářijových 1,7 procenta, a ocitla se tak nejníže od listopadu 2009. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Hlavním důvodem byl pokles cen vepřového o 2,8 procenta.
Míra inflace v Číně zpomaluje
10.03.2019 Tempo růstu spotřebitelských cen v Číně se v únoru zpomalilo na 1,5 procenta z 1,7 procenta v lednu a bylo tak nejhorší od ledna 2018. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnil čínský statistický úřad. Přitom cílem vlády je udržet v letošním roce inflaci kolem tří procent.
Inflace v Číně v listopadu stoupla
09.03.2018 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Číně zrychlilo v říjnu na 2,9 procenta z lednových 1,5 procenta. To byl nejvyšší růst od listopadu 2013. Přispěly k tomu hlavně vyšší ceny potravin v souvislosti s oslavami lunárního nového roku. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
Inflace v Číně klesla na minimum za půl roku
09.08.2016 Meziroční inflace spotřebitelských cen v Číně v červenci klesla na půlroční minimum 1,8 procenta z červnové úrovně 1,9 procenta. Velkoobchodní ceny výrazně zmírnily deflaci a jejich meziroční pokles byl nejpomalejší za dva roky, vyplývá z dnešních údajů čínského statistického úřadu.
Týdenní zpráva o koruně: Sýrie a příprava na Fed
13.09.2013 Ani tento týden nepřinesl koruně nakonec žádný posun kurzu. Za intradenními pohyby stály domácí zprávy i vývoj na hlavních trzích, ve výsledku ale česká měna zůstává na hladině odrážející lepší ekonomický výhled, ale zároveň i opatrnost ohledně kroků ČNB. Maďarský forint registruje lehké ztráty po prodloužení nestandardního programu MNB, zlotý naopak slušně posílil, když ustoupily obavy z penzijní reformy a politické zprávy ho nezasáhly.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Retracement | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy dluhopisů | HSBC | Zvýšení základní úrokové sazby | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Ukončení kvantitativního uvolňování | Druhá největší světová ekonomika | Fiskální stimul | Australská centrální banka | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | Bitcoin ETF | Exporty | Inflace v září | Dávky v nezaměstnanosti | Měnový kurz | Vývoj indexu jádrové inflace | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Silicon Valley Bank | EUR | Řecko | Mince | Trend | Inflační čísla | Průmyslová výroba v eurozóně | Cenové výkyvy | Bank of Japan | MUFG | Rizikový profil | BTC | Volatility | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Tempo růstu | THB | Long pozice | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Německá obchodní bilance | Stimulační balíček | Evropská komise | Srbsko | Japonský akciový trh | Pravděpodobnost | British Columbia Investment Management | SP500 | Investment Management | Střední Evropa | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | P/S | Členové NATO | Příležitost k prodeji | Index PX | Výdaje japonských domácností | Diverzifikace | Nifty 50 | Oživení v Číně | Uzavření transakce | Český statistický úřad | Analytický tým | Index ekonomické nálady | Goldman Sachs | První obchodní den | Geopolitické napětí | PLN | JLL | Přísná opatření | Ethereum | DeFi | Asijské akcie | Financial Times | Trojúhelníkové formace | Expanze | Investing | Backwardation | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nová data | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Pandemie | Investice společnosti | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Války v Evropě | REITs | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | ČSÚ | Příležitosti k nákupu | Analýzy | Tradingové webináře | Nastavení úrokových sazeb | Vysoké riziko | EP Infrastructure | Zvýšení úrokové sazby | Americká inflace | Rekordní zisk | Thomas Barkin | Základní úrokové sazby | Pohyb ceny | Dluhopisy | Údaje o hrubém domácím produktu | Negativní výhled | Vývoj cen akcií | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Akciový výhled | Daniel Křetínský | Silicon Valley Bank (SVB) | Nizozemsko | Přebytek zahraničního obchodu | WSJ | Morningstar | Prudký pokles | Uvolnění měnové politiky | CZK | Ojetiny | Implikace | Výhled | Financial Times (FT) | Deflační tlaky | HUF | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmysl | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Vývoj měnového páru | Výroba v eurozóně | Akcie herní společnosti | Centrální banky | ActivTrades | Investment management | Šéfka MMF | Válka | Česká měna | Uzavření trhů | Covid | Domácnosti | Australská měna | Využití pro tradery | Pandemie koronaviru | Alibaba | Snižování sazeb | Dovoz elektromobilů z Číny | Ropa Brent | Vice | Ekonomické ukazatele | Futures | Real estate společnosti | Akciové trhy | Asie | Obchodní seance | Web3 | Kanadská obchodní bilance | Zpráva pro dolar | Fiskální politiky | Odvětví | Další růst | CL | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Globální ekonomiky | Moldavsko | Nepřízeň počasí | Investice do dluhopisů | Moody's | Sazby v Číně | Očekávání analytiků | Shanghai Composite | Lichtenštejnsko | Dnešní údaje | Čínská centrální banka (PBOC) | Informované zdroje | Inflace zpomaluje | Měnový pár USD/CNY | Economist Intelligence Unit (EIU) | Slovinsko | FRED | Webináře | Vývoj výnosu 10letých amerických vládních dluhopisů | Zprávy o měnové politice | Marketingová komunikace | Hlasovací právo | Data z USA | Odkup akcií | Graf | Úsilí | Colin Chuang | Portu | Očekávání trhu | Odhodlání | Tier 1 | Vývoj čínského akciového indexu Shanghai | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | British Columbia | Výrobní inflace | Zaměstnanost | Ekonomiky | Opatření proti šíření koronaviru | Čínský jüan | PLN/EUR | Členové bankovní rady | Průmyslová produkce | Economist | Cena železné rudy | Přísná protikoronavirová opatření | Míra inflace v Číně | Růst spotřebitelských cen v Číně | HDP Číny | Bydlení | Fio | ERA | Dobrá zpráva pro dolar | Brent | Akcie a dluhopisy | Březnová inflace | Maloobchodní tržby | Čínský dovoz | Politika | Závazek | HUF/EUR | Stimul | xStation | Jüan | Očekávání | Malé podniky | Lucembursko | Zvýšení sazeb | Admirals | MMF Kristalina Georgievová | Týdenní výhled | Invaze na Ukrajinu | Měnový fond | Financovat | Blockchain | Zásoby ropy | P/E | Meziroční inflace v ČR | Janet Yellenová | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Nabídka | Příležitosti | Bankovní akcie | Itálie | Výpadky | MiFID II | BH Securities | Podnikání na kapitálovém trhu | Etihad | Prognóza | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Roční míra inflace | Trh práce | Koruna | Crypto | Dnešní seance | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Volby v Británii | Tempo poklesu | Hrozba | Spotřebitel | Ropný trh | Pochybnosti | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | EIU | Silicon Valley | Obrat trendu | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Výrobní ceny v Číně | Ceny výrobců | Práce na plný úvazek | Long | Kontrakty | Inflace v eurozóně | Nejnovější zprávy | Supreme Edition | Economist Intelligence Unit | AUD | Akcie ČEZu | Caterpillar | S&P500 | Úrokové sazby | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Národní bezpečnost | Zisk společnosti | Trh | Sezónnost | Zscaler | MSCI | Australská centrální banka (RBA) | Problémy | Reserve Bank of Australia | Index japonských akcií | Ekonom společnosti | Vladimir Čižov | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Swapové body | Index | Parlamentní volby | MMF | Čínský akciový trh | Japonský jen (JPY) | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Kapitál | Ministr zahraničí | Posílení | Upravený zisk | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Rumunsko | Maďarsko | Index STOXX Europe | EP | S&P | Objednávky | Unie | Internetoví giganti | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Růst japonské ekonomiky | Ruský velvyslanec při EU | Akciové indexy | Coinbase | Počasí | Ekonomický kalendář | Vývoz v listopadu | Bankovní rada České národní banky | Bank of Canada | Hang Seng | Deficit | Pandemie COVID | Statistický úřad | Akcie Upstart | Podnikání | Pokračující pokles | Sektor služeb | Index Hang Seng | Eskalace | Neomezené množství | Křetínský | Rada guvernérů | Firma | Statistické údaje | Opatření | Kryptotrh | Vývoj spotřebitelské inflace | Pozornost | Dolar (AUD) | 3М | Nejprudší pokles | Elektromobily | Švýcarská centrální banka | Meziroční míra inflace | Vysoce likvidní | Momentum | Americká průmyslová produkce | Futures kontrakty | Konkurenceschopnost Číny | Index nákupních manažerů | Burze | Výsledkové zprávy | Růst vývozu | Bitcoin | Upstart Holdings | Platforma | Inflace v Turecku | Obchodníci | Export do Ruska | Obchodovat | Akcie na asijských trzích | Snížení základní úrokové sazby | Koncentrace | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Pandemická opatření | UTC | Ruský velvyslanec | Analytik Portu | Ropa | Americké indexy | Big Short | Grónsko | USA | Platformy | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Spotřebitelské inflace | Čistý zisk | Prostor pro další růst | Rostoucí úrokové sazby | Index PMI | Stříbro | Zásahy čínské vlády | Pokles cen | Volby | DocuSign | Výdaje | ETF | Dow Jones | Durace | Investiční cíl | Realitní fondy | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Prohlášení | Spojené státy | Post-covidové oživení v Číně | Potenciál dalšího růstu | Pokračující krize | Bělorusko | Zvyšování úrokových sazeb | Vývoj čínského akciového indexu | Kurz USD | Otevření ekonomiky | Agentura Moody's | Kosovo | Vývoj | Výrobní aktivita | Finanční aktiva | Reopening akcie | Vláda v Pekingu | Časový rámec | BHS Timur Barotov | Investiční poradenství | Slevy | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | České měny | Miliardář Elon Musk | Riziko ztráty | EUR/USD | Zemědělství | Varování | Intervence | Trh s kryptoměnami | Scope Ratings | Pokles cen energií | Měnové politiky | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Akcie Upstart Holdings | Index japonských akcií Nikkei | Cenová válka | CNY | Fio banka, a.s. | KOSPI | JD | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Částečný úvazek | Riziko deflace | Czech Gas Networks | Letecká společnost | Nejsilnější růst | Miliardy dolarů | Zmírnění obav | Post-covidové oživení | Inflace na Slovensku | Prezident ECB | Sazby | Provozní marže | GBP/EUR | Růst výrobních cen | Guidance | Akcie herní společnosti Roblox | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | EP Power Europe | Komoditní | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Ether | Firmy | Energetický a průmyslový holding | Inflace v Česku | Kroger | Index výrobních cen | Zajištění | Vyšší ceny | Zasedání Bank of Canada | Bitcoin (BTC) | Růst cen komodit | Omezení stimulů | Vývoz z Číny | Investování | Úvěrové portfolio | Distribuce | Fed | Obchodní bilance Číny | Nonfarm Payrolls | Americká ministryně financí | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie společnosti Tencent | FTSE | Rizika | Investiční rozhodnutí | Fond | Pinpoint Asset Management | ISM | Restrukturalizace | Globální trhy | Fitch | Americké banky | Úrokové sazby v Číně | Zpomalování inflace | JD.com | Index amerického dolaru (DXY) | Dánsko | Vliv počasí | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Záporná inflace | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Prodávající | Energetické společnosti | xStation 5 | Global X | Riziková aktiva | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Bilance | Americké akciové indexy | Regulační orgány | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Ekonomický růst | Vývoj měnového páru USD/CNY | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Mzdy | Poradenství | Komfortní zóny | Zlepšení nálady | CAD | Odhady analytiků | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | British Columbia Investment | Na burze | Společnost | Sázet | Politika centrální banky | Hospodaření | Zahraniční obchod | Situace na trhu práce | FXstreet | Kukuřice | Obchod | Investoři a obchodníci | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | AUD/USD | Pracovní trh | Nejvýraznější propad | Riziko | Analytik | Velké investice | Právo | JPY | Credit Suisse | FT | Citi | Semináře | Úrokové riziko | Transakce | Šok | Portfolio | GBP | NATO | Plyn | Lukáš Raška | Čína | Capital | CZK/USD | USD/CNY | Ceny | Siemens | ETH | Recese | Pokles | FTSE 100 | Války | Ukrajina | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | Největší světová ekonomika | VW | WTI | Biliony | Evropské centrální banky | Libra | Dopad na trhy | Průmyslový sektor | Aussie | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Forint | Anomálie | Opatření v Číně | Morgan Stanley | Výnos | Růst cen energií | Index DOW | ČEZ | Německé ekonomiky | Komunistická strana | Kapitálové výdaje | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Defi | Australský dolar (AUD) | Růstové momentum | Austrálie | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Singapur | Ceny energií | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Obchodní analýza | Největší světové ekonomiky | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Švýcarská centrální banka (SNB) | Káva | Zisk | ČNB | EURUSD | Spekulovat | Čínské hospodářství | Bezpečný dolar | Rating | Dovoz | Aktuální kurzy | Vklady | Obchodování | Největší firmy | Vzdělání | Úroky | Prezident | Růst inflace | Marek Pokorný | Obavy trhu | Cena mědi | Poptávka po pohonných hmotách | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Dovoz elektromobilů | Kupující | Francie | Předpověď | Údaje | Inflace v Evropě | Ekonomické události | List Financial Times | Eurodolar | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Běžný účet | Inflace v Polsku | Index CPI | Dezinflační tendence | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | Futures kontrakty na ropu | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Směřování | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | Společnost XTB | Pokles spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Situace | Miliardy eur | Tržby | Tradingové webináře zdarma | Dluhy | Signály | Inflace v ČR | Guvernér | Peking | Ranní komentář | Spready | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Temu | Nové investice | Globální investoři | Obchodní bilance | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Známky oživení | Měnové páry | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Akumulace | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Ztráty | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | FOMC | Akcie | Měnové podmínky | Kupci | Míra inflace v USA | Vývoj jádrové inflace | Železná ruda | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Makléř | Asijské seance | SPOT | ONS | Tým FXstreet.cz | Index cen | Světová ekonomika | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | USDJPY | Index PPI | Prostor k růstu | Prognózy | Zvyšování cen | Maloobchodní tržby v Německu | Airbnb | Kurz | DXY | Globální růst | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Panevropský index | Index cen výrobců | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Údaj o HDP | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Pavel Hadroušek | Fidelity | Potenciál | Akcie společnosti Alibaba | Rally | Investujte | Sýrie | Pokles inflace | Domácí data | Nezávislost | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Die Welt | Obchodování na burzách | Údaje z Číny | Zisky | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Regulace | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Luxusní zboží | CAC 40 | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Ropa WTI | Hospodářský růst | Optimismus na trhu | Export | Michael Burry | Rusko | Poradce | Signál | Real Estate | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení úroků | Chytré kontrakty | Pro tradery | Britská vláda | Jižní Korea | Valuace | Kontrakty na ropu | Australská ekonomika | Rozšíření | AEX | Americké maloobchodní prodeje | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cenové tlaky | Devizové rezervy | Rekordní růst | Nikkei | Nové zprávy | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Akcie na burzách | Bitcoinový fond | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Scope | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Financial | Bloomberg | Admiral Markets | Evropská unie | Akcie v Evropě | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | Vyšší mzdy | LNG | Výrazný pokles | Střednědobý výhled | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Downtrend | MT4 Supreme Edition | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Vepřové maso | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Kanadská ekonomika | Investiční výzkum | Spotřebitelské ceny v Číně | Růst dovozu | CHF | Napětí na Ukrajině | Centrum | Spot | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Zakladatel | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | Vonovia | QE | MT4 | Cena | Maloobchodní prodeje | Německo | Útok na Ukrajinu | Krach | Obchodní spory | Apple | Zadlužení | Širší trh s kryptoměnami | Důsledky krize | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Zpomalující růst | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Etherea | Možnost diverzifikace | Co bude | Medvědi | DAX | Erste | Forexu | Japonský trh | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Kypr | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Jestřábí přístup | Kurz čínského jüanu | Protikoronavirová opatření | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Vývoj meziroční jádrové inflace | Likvidní | Holding | Banky | Vlády | Širší trh | Kotace | Investiční platformy | Fundamenty | Čínské centrální banky | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Analýza | Zlepšení | ČR | XTB | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Bavlna | Analytici banky | Čínské akcie | Výrobní inflace v Číně | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Příprava | Měnové politiky centrální banky | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Červencová inflace | Cenné papíry | Stoxx | Nezaměstnanost mladých | FX | Obchodní deficit | Uvolňování měnové politiky | Import | Obchodní aktivity | Služby | Litva | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | Ministryně financí | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Americký miliardář | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Optimistická očekávání | Růst hrubého domácího produktu | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | NFT | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Inflace v březnu | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Nařízení | Ropy | RBA | Struktura | Výrobní sektor | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | USD | Rio Tinto | Čínské banky | Cestování | Kurz jüanu | D1 | Investing.com | BMW | Tencent | EPH | Cena ropy | Obavy z recese | Přebytek obchodní bilance | Britský statistický úřad | Island | Čínská centrální banka | Roblox | CZ | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Futures na evropské indexy | Pokles HDP | Propad | Rakousko | Tempo růstu spotřebitelských cen | Objemy obchodů | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Upstart | Markets | Spotřebitelské ceny v Británii | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Invest | Kanada | Webináře zdarma | Nejistota | Plný úvazek | Ekonomie | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Investment | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Americká centrální banka (Fed) | ECB | Prodej ropy | Těžaři | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Čínský export | Payrolls | ROCE | Spekulace | Lockdowny | OsMA | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Portu Marek Pokorný | Zisk a tržby | PBOC | ASX 200 | Americký dluh | PMI ve službách | SVB | Zpráva o vývoji inflace | Kabelky | Akciový trh | Uhlí | Finančníci | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Banka | Tchaj-wan | Vlastnictví | Úřady | Růst čínského HDP | Nízká inflace | Domácí poptávka | Spotřebitelské ceny | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot