Neděle 22. prosince 2024 23:12
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Dukascopy new

Inflace v Evropě

C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě nepohoršila

10.12.2024 Česko si v listopadu v evropském žebříčku inflace nepohoršilo ani nepolepšilo, ze 41 sledovaných zemí ji mělo stejně jako v říjnu 15. nejvyšší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v listopadu zůstala na říjnových 2,8 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 5. prosince 2024

05.12.2024 Tempo poklesu cen výrobců v eurozóně zpomalilo z -3,4 % na -3,2 %, oproti očekávání zrychlení na -3,5 %. To naznačuje, že inflace v Evropě sice pravděpodobně klesne, ale možná pomaleji, než se očekávalo. Zdá se proto stále pravděpodobnější, že Evropská centrální banka brzy ukončí cyklus snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě pohoršila

11.11.2024 Česko si v říjnu v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 15. nejvyšší, zatímco v září byla inflace v ČR 17. nejvyšší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v říjnu stoupla na 2,8 procenta ze zářijových 2,6 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\Cesko-EU.jpg

Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě pohoršila

10.10.2024 Česko si v září v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 17. nejvyšší, zatímco v srpnu byla inflace v ČR 21. nejvyšší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v září stoupla na 2,6 procenta ze srpnových 2,2 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Euro si drží svou pozici

10.10.2024 Nedostatek očekávaných fiskálních stimulů ze strany Číny a revize prognózy HDP Německa ze strany vlády směrem dolů vyvíjejí tlak na euro. Ani vášnivý projev guvernéra slovenské centrální banky Petera Kazimíra býky na EUR/USD nepodpořil. Vyjádřil pochybnosti o snížení sazeb na zasedání ECB 17. října, ačkoli trhy je považují za hotovou věc. Poznamenal, že rozhodování na základě jediné zprávy o inflaci je lehkomyslné. Stojí za zmínku, že v září index spotřebitelských cen klesl pod cíl Evropské centrální banky.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě pohoršila

10.09.2024 Česko si v srpnu v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 21. nejnižší, zatímco v červenci byla inflace v ČR patnáctá nejnižší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v srpnu zůstala na červencových 2,2 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Euro se sotva drží na nohou

05.09.2024 Když je váš protivník očividně slabý, zůstává vaše zranitelnosti bez povšimnutí. Jakmile se ale postaví na nohy, začnou se projevovat vaše citlivá místa. Uprostřed rychlé srpnové rally páru EUR/USD si jen málokdo vzpomněl, že Francie stále nemá vládu. Protesty ve Francii vyzývají Emmanuela Macrona k odstoupení a rostoucí výnosové spready mezi místními a německými dluhopisy ukazují na růst politických rizik. To představuje problém pro euro.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. září 2024

03.09.2024 Vzhledem k tomu, že se včera ve Spojených státech slavil státní svátek, situace na trhu se nijak nezměnila. Kupodivu by tato stagnace mohla pokračovat i dnes, tentokrát kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři. Konečná data o americkém indexu nákupních manažerů (PMI) ve výrobě pravděpodobně nebudou mít významný dopad. I kdyby se index odchýlil od předběžných odhadů, jeho vliv bude pravděpodobně spíše symbolický, protože trh již tento faktor do značné míry zohlednil. Jediným faktorem, který by mohl ovlivnit situaci, jsou případná prohlášení zástupců Evropské centrální banky. Koneckonců, inflace v eurozóně klesá znatelně rychleji než ve Spojených státech. ECB by proto mohla naznačit o něco agresivnější uvolňování měnové politiky, což by mohlo posílit pozici amerického dolaru. Takový vývoj je však nepravděpodobný, protože centrální banky nepřijímají rozhodnutí pouze na základě jednotlivých dat. Více je zajímá dlouhodobý trend a nedávný pokles inflace v Evropě může být pouze dočasný.
img

Klíčové události 30. července: fundamentální analýza pro začátečníky

30.07.2024 Na první pohled je na úterý naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí. Většina z nich však pravděpodobně na trhu nevyvolá žádnou reakci. Ujasněme si, proč tomu tak je. Německo a EU zveřejní zprávy o HDP za druhé čtvrtletí. Jedná se o důležité údaje, ale trh minulý týden ignoroval údaje o mnohem významnějším americkém HDP, které rovněž vykázaly poměrně působivé hodnoty. Je nepravděpodobné, že by údaje o evropském a německém HDP překvapily obchodníky podobně rezonujícími hodnotami. Také Německo zveřejní zprávu o inflaci, ale důležitější je inflace v Evropě. Za druhé, Evropská centrální banka již začala s uvolňováním měnové politiky, takže údaj o inflaci nemá na euro tak silný vliv jako dříve.
img

Dolar nevykročil pravou nohou

30.07.2024 Vzhledem k tomu, že inflace ve Spojených státech již několik měsíců po sobě zpomaluje a nezaměstnanost roste, trh začal od Federálního rezervního systému požadovat téměř tři snížení sazeb federálních fondů, což je více, než předpokládá poslední prognóza FOMC. Investoři očekávají, že předseda Fedu Jerome Powell a jeho kolegové v červenci vyšlou signály o zahájení uvolňování měnové politiky v září. Skutečnost však může být jiná.
img

Přehled vývoje EUR/USD. Týdenní výhled: Zasedání Fedu a inflace v eurozóně

29.07.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek opět vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pár se navzdory nejméně třem zprávám zveřejněným během americké obchodní seance, které sice mohly sloužit, ale nesloužily, jako hybné síly, prakticky nehnul z místa. Připomeňme, že USA zveřejnily důležité údaje o den dříve, a to ještě významnější než v pátek. Konkrétně byly zveřejněny údaje o HDP za druhé čtvrtletí a o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Obě zprávy měly značný dopad. HDP rostl mnohem silněji, než se očekávalo, zatímco objednávky se propadly o 6,6 % oproti prognóze +0,3 %. Přesto celková volatilita za celý den činila pouze 42 pipsů.
img

Vratká ekonomika

22.07.2024 S nástupem 3. čtvrtletí je hospodářský růst i nadále robustní. Sektory jako obrana, AI a výroba léků proti obezitě zažívají boom a ceny aktiv dosahují absolutního maxima. Nemohou však naši křehkou ekonomiku podobnou písečnému hradu zničit faktory jako neudržitelné americké fiskální výdaje, geopolitické šoky či neveselé demografické trendy? V těchto výhledech na 3. čtvrtletí se dozvíte, proč jsou podle nás zajímavé evropské akcie a dluhopisy s krátkou durací. Také se dočtete, proč se může pozornost do budoucna soustředit na energetické komodity a na co se zaměřit v rámci forexu.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: PMI a maloobchod v ČR, inflace v Evropě a v USA trh práce

01.07.2024 První červencový týden přinese várku nových dat převážně ze zpracovatelského průmyslu, kde se dozvíme aktuální PMI jak z ČR, tak ze světa, z USA přijdou nová data zejména z trhu práce. Obchodní aktivitu v týdnu omezí dva státní svátky, nejprve ve čtvrtek Den nezávislosti v USA, v pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v ČR, kdy budou příslušné burzy uzavřené.
img

EUR/USD. 3. června. Býci neustupují a čekají na podporu z USA.

03.06.2024 Pár EUR/USD v pátek po odrazu od zóny supportu 1,0785–1,0797 pokračoval ve vzestupném pohybu. Zvládl konsolidaci nad Fibonacciho hladinou 61,8 % (1,0837), která mu přináší možnost dalšího růstu k další Fibonacciho hladině 76,4 % (1,0892). Jen konsolidace pod zónou 1,0785–1,0797 a vzestupným trendovým kanálem umožní očekávat medvědí trend a výrazný pokles eura. Býci zatím nejsou připraveni vzdát se kontroly nad trhem.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: spotřebitelský sentiment v zahraničí a inflace v Evropě

27.05.2024 Tento týden nabídne ekonomické události převážně ze zahraniční, těmi nejdůležitějšími ukazateli budou zejména průzkumy tržního sentimentu napříč Evropou a Spojenými státy, ale také inflace v eurozóně. Začátek týdne bude především ve znamení dat z Německa, jelikož v USA je státní svátek (Den obětí války) a v ČR budou nová data publikována až na konci týdne. Týden uzavře odhad cenového vývoje v eurozóně, který bude důležitý pro potvrzení plánované trajektorie měnové politiky ECB.
C:\fakepath\kveten2obr1-13052024.png

Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - DAX na all-time high, budou americké indexy následovat?

13.05.2024 Minulý týden DAX zčistajasna dosáhlu ATF a americké indexy k němu mají také nakročeno. Co tedy očekávat? To nám prozradí fundamenty, které se tento týden vyplatí sledovat.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. května 2024

07.05.2024 Index cen výrobců v eurozóně vzrostl z -8,5 % na -7,8 %, ale na situaci to nemělo žádný vliv a jednotná měna se celý den nehnula z místa. Samozřejmě můžeme říci, že tato zpráva nebyla zásadní, ale to by nebylo správné. Hovoříme přece o složkové části inflace, která je ukazatelem další dynamiky. A vzhledem k tomu, že je dolar stále překoupený, i drobné náznaky růstu inflace v Evropě by měly euro podpořit. Důvodem, proč je trh stabilní, je částečně i revize předchozí zprávy. Míra poklesu se zvýšila z -8,3 % na -8,5 %. Tím se vyrovnal efekt zpomalení.
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 8. dubna 2024

08.04.2024 Na trhu se děje něco zvláštního, podivného. Například ve středu pár po údajích o inflaci v eurozóně vzrostl a pak celý tento pohyb kompletně změnil. Všimněte si, že inflace v Evropě dál klesá. K něčemu podobnému došlo i v pátek. Dolar v jednu chvíli prudce posílil, což bylo vzhledem ke zveřejněným údajům pochopitelné. Podle zprávy amerického ministerstva práce klesla míra nezaměstnanosti z 3,9 % na 3,8 % a ekonomika posílila o 303 000 nových pracovních míst mimo zemědělství. Toto množství stačí k udržení stabilního trhu práce a v nejlepším případě vytváří podmínky pro další pokles míry nezaměstnanosti. Růst dolaru byl tedy logický. Neměl ale dlouhého trvání. Téměř okamžitě začal pokles a trh se vrátil na úrovně, kde byl před zveřejněním zprávy. Bylo poměrně zajímavé, že přední finanční média se o tom nezmiňovala. Navíc ani neupozornila na obsah zprávy. Co se stalo, zřejmě všechny překvapilo. Vždyť to nemá logiku. Ale jak už jsem uvedl, něco podobného se nestalo poprvé. V tomto případě je poměrně těžké pokoušet se zformulovat nějaké hypotézy o dalším vývoji. Zvlášť když je dnes ekonomický kalendář prázdný. A logicky by trh měl přešlapovat na místě. Nicméně je možné, že i přes určité zpoždění trh nakonec začne na páteční údaje o trhu práce reagovat. Je to ale velmi nepravděpodobné.
img

Přehled páru EUR/USD. 4. dubna. Inflace v Evropě přiblížila ECB ještě více k uvolnění měnové politiky

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD většinu středy pokračoval ve vzestupné korekci. Volatilita opět zůstala nízká. Zatímco dříve jsme procházeli občasnými obdobími vysoké volatility, teď volatilita trhu téměř každý den důsledně kolísá mezi "nízkou" a "střední". Současné pohyby každopádně nelze označit za silné. V časovém rámci 4H se pár může usadit nad linií klouzavého průměru, ale všechno se může do konce týdne ještě několikrát změnit. Důležitých zpráv je mnoho a reakce trhu na každou z nich může být jiná. Předpovědět, kde pár bude dnes večer nebo zítra, je prakticky nemožné.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. března 2024

04.03.2024 Inflace v Evropě zpomalila, ale ne tolik, jak se očekávalo. Očekávalo se, že tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí z 2,8 % na 2,5 %, ale kleslo na 2,6 %. Rozdíl se může zdát zanedbatelný, ale vzhledem k předchozí hodnotě je znatelný. Hlavní je, že Evropská centrální banka by to mohla využít jako důvod k odložení snížení sazeb. Teoreticky to měl být důvod, aby se trh vymanil z flat fáze. Jednotná měna se však pouze posunula k horní hranici pásma, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny. A to i přesto, že míra nezaměstnanosti v Evropě klesla z 6,5 % na 6,4 %. Jinými slovy, dva klíčové makroekonomické ukazatele jasně naznačují, že by euro mohlo růst, ale to nestačí k tomu, aby se trh dal do pohybu. K tomu zřejmě hráči na trhu potřebují zprávy z USA. Dnes je však ekonomický kalendář prázdný. V souladu s tím, co se dělo v posledních několika týdnech, se trh bude pravděpodobně postupně pohybovat směrem ke spodní hranici rozpětí.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, u ostatních byla změna pouze kosmetická

01.03.2024 Inflační data byla v USA podle očekávání, ale ISM index zklamal. To znamená smíšený obrázek pro centrální bankéře z Fedu. A Inflace v Evropě byla vyšší.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zatímco česká inflace opět mírně klesne, ta americká by měla naopak vzrůst

08.01.2024 Tento týden zveřejněné indikátory z české ekonomiky pravděpodobně nepotěší. Po říjnovém oživení podle naše odhadu v listopadu došlo k meziměsíčnímu poklesu průmyslové produkce i maloobchodních tržeb. Slabá ekonomika ale pomáhá zkrotit inflaci. Ta podle nás v ČR klesla z listopadových 7,3 % y/y na 6,9 % v prosinci. V USA naopak inflace pravděpodobně nepatrně zrychlila, a to z 3,1 % na 3,2 % y/y. Německý průmysl podle našeho odhadu již neklesal, žádná sláva ale listopadový výsledek podle nás také nebude. To však nebude jediný indikátor z Evropy. Tento týden jich bude zveřejněna celá řada.
img

Forex: Slabá ekonomika byla argumentem pro snížení sazeb ČNB

05.01.2024 Česká ekonomika ve třetím loňském čtvrtletí silně klesla. V pořadí třetí a zároveň konečný odhad přinesl revizi míry mezičtvrtletního poklesu tuzemského HDP v Q3 23 z -0,5 % na -0,6 %. Z hlediska struktury za snížením HDP stál hlavně záporný příspěvek změny stavu zásob (-0,5 pb). Kromě spotřeby vlády ale mezičtvrtletně klesaly všechny složky. Negativní byl příspěvek čistého vývozu (-0,1 pb) v důsledku slabého výkonu průmyslu, na kterém se podepsaly obnovené problémy s dodávkami dílů pro výrobu automobilů. Přetrvávající slabou domácí poptávku pak potvrdil vývoj spotřeby domácností, která se mezičtvrtletně snížila o 0,4 %, zatímco výsledek za Q2 (+0,6 % q/q) již dával naději na alespoň částečné oživení. Podobně také fixní investice po předchozím růstu v Q3 klesly o 0,6 %. K významnému zlepšení výkonu české ekonomiky pravděpodobně nedošlo ani v závěrečném čtvrtletí loňského roku. Předstihový PMI ze zpracovatelského průmyslu se po celé Q4 držel hluboko pod 50 body a v prosinci navíc došlo ke zhoršení. Stejně tak i spotřebitelská důvěra zůstává nízká a v prosinci dokonce klesla na nejnižší úroveň od ledna loňského roku.
img

Klíčové události 30. října: fundamentální analýza pro začátečníky

30.10.2023 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Jedinou významnou událostí je index spotřebitelských cen v Německu, který sám o sobě není nejdůležitější, protože tu je i ukazatel inflace v celé eurozóně, který má v případě eura větší prioritu. Nicméně inflace v Evropě by mohla v říjnu výrazně zpomalit, takže trh by mohl reagovat výrazným pohybem a volatilita by se mohla kvůli těmto zprávám postupně zvyšovat. Celkově vzato věříme, že pondělí bude docela poklidné.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 1. 9. 2023

01.09.2023 Euro kleslo, přestože inflace v Evropě zůstala v srpnu stabilní na 5,3 %. Trh je evidentně mnohem více znepokojen dnešní zprávou amerického ministerstva práce, jejíž prognózy jsou jednoznačně negativní. I když se očekává, že míra nezaměstnanosti zůstane na 3,5 %, očekává se pouze asi 180 000 nových pracovních míst mimo zemědělství. Pokud se tato prognóza naplní, znamená to, že tři měsíce po sobě bylo vytvořeno méně než 200 000 nových pracovních míst. Vzhledem k tempu růstu populace ve Spojených státech je třeba vytvořit každý měsíc přes 200 000 nových pracovních míst, aby se udržela stabilita trhu práce. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že se prognóza míry nezaměstnanosti nenaplní a vzroste, nebo vzroste v blízké budoucnosti.
img

Ranní okénko - Patová situace ve Španělsku

25.07.2023 Dnešní den můžeme označit jako klid před bouří, než Fed a ECB na svých zasedáních ve středu a čtvrtek rozhodnou o dalším směřování své měnové politiky. Nicméně se dozvíme, jak je analytiky pomocí indexu Ifo hodnocena současná ekonomická situace včetně budoucího výhledu v Německu. Největší evropská ekonomika není v dobré kondici a neočekává se, že v brzké době dojde k obratu, proto se očekává další dílčí zhoršení v jednotlivých částech průzkumu Ifo. Z USA přijdou nejnovější údaje o tamní spotřebitelské důvěře, která pravděpodobně opět nabrala na síle. Tento výsledek by neměl přinést zvrat v uvažování Fedu a naopak by se mělo jednat o poslední dílek mozaiky, proč Fed na svém středečním měnověpolitickém jednání zvýší základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů.
img

Invesco: Měsíční přehled vývoje na trzích za červen 2023

12.07.2023 Červen byl pro globální akciové trhy převážně pozitivním měsícem, protože ve všech hlavních regionech se trhy odrazily od květnových ztrát. Inflace v Evropě a USA se zmírňuje, přičemž v USA bylo po posledním zasedání Federálního rezervního systému pozastaveno zvyšování úrokových sazeb. Evropská centrální banka a Bank of England budou ve zvyšování sazeb prozatím pokračovat. V Číně přetrvávají obavy kolem post-covidové ekonomiky, ale nezabránily jejím ziskům. Dařilo se i Austrálii, Japonsku a Indii. Trhy s pevným výnosem zůstaly pod tlakem kvůli dalšímu zvyšování úrokových sazeb ze strany některých centrálních bank.
img

BREAKING: EUR klesá po zveřejnění CPI z eurozóny

01.06.2023 Data inflace CPI v eurozóně za květen byla zveřejněna dnes v 11:00. Očekával se pokles inflace a tato očekávání byla naplněna. Mnohé už napověděly výsledky CPI ze Španělska, Francie a Německa zveřejněné za poslední dva dny.
img

Ekonomický kalendář: Evropská inflace CPI středem pozornosti!

31.05.2023 V dnešním makrokalendáři je několik zvláště důležitých publikací, včetně údajů o inflaci v Evropě, které budou členové centrálních bank jistě bedlivě sledovat. V první části dne se investoři seznámili s daty průmyslové výroby z Japonska a daty PMI z Číny, které dopadly hůř, než se čekalo. Průmyslová výroba v Japonsku meziměsíčně klesla o 0,4 % ve srovnání s očekávaným růstem 1,5 % předpokládaným analytiky. Podobně maloobchodní tržby meziročně vzrostly o 5,0 % - méně než očekávaných 7,0 % meziročně. Japonský index Nikkei v reakci na slabší data ztratil přes 1,1 %. Obavy ze zpomalení ekonomické aktivity v Číně jsou také oprávněné po květnových hodnotách PMI s průmyslovým subindexem na 48,8 oproti prognóze 49,4.
img

Vyšší základní evropská inflace signalizuje příchod vyšších úrokových sazeb

31.03.2023 ‚‚Evropská souhrnná inflace zaznamenala větší než předpokládaný pokles v důsledku poklesu cen energií na 6,9 % z předchozích 8,5 %, přičemž ceny zemního plynu klesly o 85 % z loňských maxim. Jedná se o vítaný pátý pokles v řadě, který však skrývá základní realitu.
img

Zakotvená inflace Evropy a její vliv na ceny evropských aktiv

09.02.2023 „I přes normalizaci cen energií v Evropě se inflace zdá být ukotvená v reálné ekonomice, a to je špatná zpráva pro evropská aktiva, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Invesco: Inflace a znovuotevření Číny pomohou trhům v roce králíka

02.02.2023 V Číně začal nový lunární rok a je to rok králíka. V roce tygra byly trhy „zničeny“, takže doufám, že tento rok přinese na finanční trhy jinou energii.
img

EUR beze změny navzdory jestřábí Lagardeové

23.01.2023 Poslední komentáře prezidentky ECB Lagardeové nezpůsobily na trzích větší volatilitu. Podle očekávání zůstává šéfka ECB jestřábí a zdůrazňuje potřebu dalšího zpřísňování. Trh oceňuje 90% šanci na 50 bps na únorovém zasedání a zbytek na 75 bps.
C:\fakepath\forint.jpg

Míra inflace v Maďarsku v prosinci pokračovala v růstu, činila 24,5 procenta

13.01.2023 Míra inflace v Maďarsku v prosinci pokračovala v růstu a dostala se na 24,5 procenta, v listopadu činila 22,5 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Nejvíce se zvýšily ceny elektřiny, plynu a dalších paliv, výrazně vyšší jsou meziročně i ceny některých základních potravin, jako je například chleba. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 1,9 procenta, průměrná inflace za loňský rok pak činila 14,5 procenta.
img

Ranní okénko - Zápisky Fedu nepřekvapily, koruna posílila pod 24 EUR/CZK

05.01.2023 Dnes kalendář pokračuje zejména čísly ze Spojených států, kde vychází report ohledně nově vytvořených pracovních míst od agentury ADP. Doplní ho pak klasické týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti nebo statistika z listopadového zahraničního obchodu. Mimo USA může být s ohledem na příští týden zajímavá i inflace v Polsku, kde je očekáváno jen kosmetické snížení meziroční míry z listopadových 17,4 % na 17,5 %.
img

Futures na akcie se propadají, protože v amerických technologických společnostech se znovu objevily problémy

04.01.2023 Problémy technologických společností v USA se znovu objevily a způsobily pád tamního trhu. Podobně klesl evropský trh, protože hned po výrazném nárůstu se akcie Tesly a Applu propadly o více než 14 %, respektive 4 %, což mělo za následek negativní uzavření akciových indexů. To zhatilo veškeré naděje na růst poptávky po akciích, který se na začátku nového roku očekával.
img

Výhled na měnový pár EUR/USD na příští rok: Obrat eura vs. návrat k paritě

30.12.2022 Letos se měnový pár EUR/USD vrátil pod paritu, přičemž 28. září se dostal na minimum 0,9535, nejen letošní minimum, ale také nejnižší hodnota od června 2002, tedy před více než 20 lety.
C:\fakepath\ecb-19122022.jpg

ECB zase reaguje pozdě

19.12.2022 Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.
img

Co očekávat od rozhodnutí Bank of Canada a ECB o úrokových sazbách

24.10.2022 Pokud jde o měnovou politiku, nachází se Bank of Canada (BoC) někde mezi holubičí Bank of Japan a jestřábím zpřísňován...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Fundamentální analýza | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Pullback | Moody's | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Spready | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bod | Burza | CCI | CFD | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Close | Konsolidace | DAX | Dividenda | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fair Value | Fed | Finanční trhy | Flat | Foreign Exchange | Fundamentální zprávy | Futures | Grafy | High | Holubice | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inside Bar | Investice | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Peněžní zásoba | Pozice | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Resistance | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Stagflace | Support | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Time frame | Trading | Trend | Trendline | Tvůrce trhu | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | AUD | ČEZ | Obchodování | Regulátor | Evropa | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Dluhopisové trhy | Break-Even | Zkušenosti | Deprese | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Jak obchodovat | Obchodovat | Analytický tým | Regulace | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | Semináře | EURUSD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Etoro | Eura | Evropská měna | Exchange | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Inside | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup eura | Naučte se obchodovat | Nemovitosti | Obchodování s CFD | Pips | Pokles eura | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Webinář | Webináře | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | PX index | ROCE | Tovární objednávky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Federální rezervní systém | Session | Volby | Retail | COT | Currency | Investment | Unicredit | Microsoft | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fedspeak | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Přehled | Klid | Volby v USA | Evropské trhy | Americké trhy | Ekonomická aktivita | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Akcie energetických společností | Japonský index Nikkei | Supporty a rezistence | Uvolňování měnové politiky | Německý index DAX | Bělorusko | Index Nikkei | S&P | Makroekonomické analýzy | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Stagnace | Tempo růstu | Libra vůči dolaru | CySEC | Výrobní index PMI | Výhled | Úroková sazba Fedu | Americké akciové trhy | Mzdy | Americký trh práce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Odhad HDP | Očekávání | Jihokorejské akcie | Purple Trading | MUFG | Makroekonomické zprávy | BHS | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Raytheon | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Portu | Obchodní analýza | Geopolitika | Cenový kanál | Pražský index PX | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Trh s ropou | Reakce trhu | Cena plynu | Týden na akciových trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Jednotná měna | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Růst dolaru | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Akciový stratég | ECB a monetární politika | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé firmy | Snížení sazeb | Pokles cen | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Očekávání trhu | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Korunové sazby | Stav ekonomiky | Projevy centrálních bankéřů | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Rozpočet | Peter Garnry | Německá vláda | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Histogram | Hluboká recese | Pojišťovna VIG | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | Parlamentní volby | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Vysoké riziko | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Ukrajina | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Trendová linie | Průmyslová výroba v Japonsku | Nezaměstnanost v eurozóně | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | PLN | Propouštění | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | European Central Bank | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Breaking | Růst spotřebitelských cen v USA | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Philip Morris ČR | Výhled do budoucna | Nálada | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | HDP Německa | UTC | Míra | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Nejbližší support | Bydlení | BREAKING | Stratég | Purple Strike | Inflace v Maďarsku | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Americký index | Obchodní podmínky | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | Návratnost | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Poradenství | Česká inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | Vývoj meziroční inflace | Velké firmy | Ceny energií | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Trhy | Evropské ekonomiky | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie | IHNED | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Aktivity v Číně | Sazby beze změny | Rozhodování | Medvědi | Americká inflace | Indikátor RSI | Technický indikátor | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Data PMI | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Nová data | Martin Gürtler | Změny trendu | Gita Gopinathová | Změna sazeb | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Medvědí trend | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Zrychlení inflace | Inflace v EU | Odhad inflace | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | Prudký pokles cen | Texas | Waste Management | Další pokles | Unilever | Index ISM | Manufacturing | Domácnosti | Zápis z posledního zasedání | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Signál | Dlouhé (long) pozice | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Platební neschopnost | Ceny elektřiny | Klid před bouří | Ekonomiky | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Futures na akcie | Sláva | Práce | Údaje | Pojišťovna | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Statistiky | S&P500 | Kristina Hooper | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Osobní příjmy | Maloobchod | Dovoz | Dlouhodobý trend | Kontrakce | Akcie a dluhopisy | Psychologické hladiny | RBI | Sektor služeb | CL | Podnikatelské aktivity | Klesající trendová linie | Umělé inteligence | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Počty nových žádostí o podporu | Bohumil Trampota | Průraz | Berlín | Tempo poklesu | Zpomalení inflace | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Covid | Příjmy a výdaje | Odkup vlastních akcií | Den nezávislosti | Šance | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Možnost dalšího růstu | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Příležitost ke vstupu | Pár EUR/USD | Odhad růstu HDP | Komplexní analýzy | Důvěra | Výzkumy | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zprávy z USA | Prolomení supportu | Výrobní index ISM | Výrobní index | Růst eura | Odborníci | Kyriakos Mitsotakis | Prezidentské volby v USA | Zasedání FED | Cena elektřiny | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Prezidentské volby ve Spojených státech | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Česká republika | Celková míra nezaměstnanosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | NextEra | Americké prezidentské volby | Nařízení | Moneta | Pokles EUR/USD | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Číst grafy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | NextEra Energy | Lael Brainardová | Ceny aktiv | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Počasí | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | Brands | Evropské centrální banky | MJ | Situace na trhu | Aligator | MIB | Colt | Trendové linie | V4 | Výrazný pohyb | Výhled pro EUR/USD | Přeprodané zóny | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | Constellation | Constellation Brands | Primoco | Data o inflaci | Island | Raytheon Technologies | Objednávky | Důležité fundamentální zprávy | Verizon | Dluhový strop | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Meziroční růst cen | Jádrová inflace v eurozóně | Hladiny rezistence | Kurzotvorné zprávy | Riziko ztráty | Silnější support | Podnikatelské klima | Oslabení | PCE index | Podstatné kurzotvorné zprávy | Dynamické supporty a rezistence | Cíle | Dodávky plynu | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Týdenní výkon | Indikátor Alligator | Alligator | Trh dnes | Paradox | Report ADP | Údaje Eurostatu | Zkušení obchodníci | Síla dolaru | Americký trh | AI | Inflace cen | Odvětví | Boom | HICP | Trh práce v USA | Psychologické úrovně | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Klíčové makroekonomické ukazatele | První odhad | Výrobní inflace | Společnosti | Opatření | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Evropský index | Týdenní výhled | Inflace ve Francii | Energetická krize | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Klima | Aktuální prognóza | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Inflace ve Spojených státech | TIM | Průměrná volatilita | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Obchodní tipy | Joachim Nagel | Hráči na trhu | Vliv na ceny | Hodnoty měny | Tržby v Německu | Kosovo | Zvyšování sazeb Fedu | Vývoj německého akciového indexu | Doporučení k obchodování | Míra inflace v Maďarsku | Válka na Ukrajině | Instituce | Murray | Analýza indikátorů | Dynamické supporty | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Raytheon Technologies Corp | Krátkodobý vývoj | Pokles inflace | Řetězce | Ukončení konfliktu | Technické korekce | Ben Laidler | Colt CZ | Inflační data | Správa | Vzestupný trend | Tradingové webináře | Korekční pohyb | Boj s inflací | GEVORKYAN | Úrokové sazby v eurozóně | Vývoj německého akciového indexu DAX | Marketingová komunikace | Centrum | Hike | Prime | Neuspokojivé výsledky | Překoupené oblasti | Speciální daně | Německé ekonomiky | Investiční cíle | Energetické komodity | Český statistický úřad (ČSÚ) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Tržní odhad | Lukáš Raška | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Daně z neočekávaných zisků | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | Polovodiče | Moldavsko | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Tržní fundamenty | Index cen výrobců | Varování | Moët | Hennessy | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Investoři do evropských akcií | Růst valuací | Meziroční inflace v eurozóně | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Centrální banka ve Frankfurtu | Arabské jaro | Záplavy v Austrálii | Fukušima | Požáry v Rusku | Protiinflační akce | Měnová unie | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Otevření Číny | Znovuotevření Číny | Pokles cen energií | Zakotvená inflace | Média | Perzistentní inflace | Klidné období | Válka | Europe 600 | Asie | Klesající inflace | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Ztráty peněz | Patová situace | Přesun výroby | Vice | Státní svátek | Směřování | Finanční média | Přehnaná reakce | Situace v Německu | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Aktuální sentiment | Levels | Cla na dovoz | Signál k nákupu | Historické maximum | All-time high | Nové all-time high | Doji | ProCent | Supporty | Proražení supportu | Lichtenštejnsko | Rok 2024 | Proinflační rizika | Trades | Platformy | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | 1D | Střednědobý výhled | Aktuální předpověď | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Analýza fundamentálních událostí | ČEZ dnes | Výkon | Prodeje | Zóny supportu | Demografické trendy | Indikátor Purple Strike | Vyhlídky do budoucnosti | Breakthrough | Míra poklesu | Vlády | Reakce trhu na zprávu | Reakce trhů | Odpovědnost | Český trh | Průměrné hodinové mzdy | HDP ČR | Významný dopad | Slovinsko | Zprávy o inflaci | Srovnávací základny | Krize ve Francii
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Inflace ve světě
Inflace ve Španělsku
Inflace ve Švédsku
Inflace ve Švýcarsku
Inflace v EU
Inflace v eurozóně
Inflace v eurozóně a ve Spojených státech
Inflace v eurozóně v červnu
Inflace v EU v únoru
Inflace ve Velké Británii

Následující klíčová slova

Inflace v Evropské unii
Inflace v Itálii
Inflace v Japonsku
Inflace v Kanadě
Inflace v květnu
Inflace v lednu
Inflace v lednu 2024
Inflace v listopadu
Inflace v Maďarsku
Inflace v Německu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít