Úterý 09. července 2024 19:20
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani

Příjmy a výdaje

img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně by neměla zneklidnit ECB

31.05.2024 Dnes se zejména poohlédneme zpět za výkonem české ekonomiky v prvním čtvrtletí, jelikož již za několik okamžiků bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za první kvartál tohoto roku. Předpokládáme, že by k výrazné revizi dojít nemělo a že po očištění o sezónní vlivy v prvním čtvrtletí ekonomika expandovala tempem 0,5 % k/k a 0,4 % r/r.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu stoupla

30.05.2024 Ve Spojených státech amerických bude dnes publikován druhý odhad růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí. Úvodní odhad naznačil zpomalení růstu z 3,4 % v posledním kvartále minulého roku až na 1,6 %, přičemž trh očekával růst ve výši 2,5 %. Nyní trh ještě více korigoval svou predikci směrem níže až na 1,3 %. To se zdá jako dobrá zpráva z pohledu Fedu, protože ten podmiňoval možné zahájení snižování sazeb v případě utlumení ekonomické aktivity. Nicméně ze struktury růstu je zřejmé, že zpomalení bylo dáno volatilnějšími položkami, tedy změnou stavu zásob, jejichž příspěvek byl záporný. Zároveň negativní vliv měl zahraniční obchod, kdy kvůli silné domácí poptávce bylo třeba více dovážet a také zmiňované rozpouštění zásob. Na druhé straně soukromé investice rostly výraznějším tempem a také soukromá spotřeba byla značná, přestože oproti poslednímu kvartálu loňského roku mírně poklesla. Právě vysoká spotřeba domácností tak nedovoluje další pokles inflace blíže k 2% cíli.
img

Ranní okénko - Dnes předběžná data o inflaci a důvěře spotřebitelů v Německu

29.05.2024 Dnes se bude pozornost evropských investorů ubírat především k německé ekonomice, kde bude kromě indexu spotřebitelské důvěry zveřejněno také předběžné číslo květnové inflace. Na základě analytických odhadů se předpokládá, že v květnu došlo ke zrychlení meziročního růstu německé cenové hladiny CPI na 2,4 % (2,2 % v dubnu), případně na 2,7 % (2,4 % v dubnu) podle harmonizované metodiky Eurostatu (HICP).
img

Ranní okénko - Smíšený obrázek průzkumu instituce Ifo

28.05.2024 Dnešní den nabídne pouze jediný zajímavější údaj a tím bude spotřebitelská důvěra Conference Board. Americkému hospodářství se dosud dařilo nad očekávání, a to zejména kvůli spotřebě domácností. Jejich důvěra v tamní ekonomiku byla totiž historicky nadprůměrná díky rostoucím příjmům a příznivé situaci na pracovním trhu, přestože se předpokládalo jeho ochlazení. V tuto chvíli ale nezaměstnanost atakuje historicky nejnižší úrovně a stále je vytvářeno značné množství nových pracovních míst. V rámci průzkumu Conference Board i v rámci průzkumu University of Michigan se zdá, že na spotřebitele zatím příliš nedoléhala vyšší inflace či vyšší úrokové sazby. Výsledky z minulého měsíce nicméně naznačily možné ochlazení domácí poptávky, kdy v případě Conference Board index důvěry spotřebitelů výrazně klesl z 103,1 bodů na 97 bodů, přičemž se očekával mírný nárůst.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: spotřebitelský sentiment v zahraničí a inflace v Evropě

27.05.2024 Tento týden nabídne ekonomické události převážně ze zahraniční, těmi nejdůležitějšími ukazateli budou zejména průzkumy tržního sentimentu napříč Evropou a Spojenými státy, ale také inflace v eurozóně. Začátek týdne bude především ve znamení dat z Německa, jelikož v USA je státní svátek (Den obětí války) a v ČR budou nová data publikována až na konci týdne. Týden uzavře odhad cenového vývoje v eurozóně, který bude důležitý pro potvrzení plánované trajektorie měnové politiky ECB.
img

Ranní okénko - Růst v USA zpomalil, ale Fed bude muset zůstat obezřetný

26.04.2024 Dnes nás čeká přísun zajímavých dat z Evropy i z USA, řeč bude především o cenách, penězích v ekonomice, ale i rozpočtech spotřebitelů. Hlavní informací z evropského kontinentu bude meziroční vývoj peněžní zásoby M3 v eurozóně za březen, v souladu s trhem očekáváme růst o 0,6 %, tedy mírné zrychlení oproti únoru (0,4 %) a hlavně pokračování v zajeté trajektorii od 2. poloviny roku 2023, kdy došlo k obratu předchozího dlouhodobě klesajícího trendu. Zároveň budou vydány výsledky průzkumu inflačních očekávání v ročním a 3letém horizontu, také za březen.
img

Ranní okénko - Důvěra v tuzemskou ekonomiku na vzestupu

25.04.2024 Nejpodstatnější událostí dnešního dne je zveřejnění prvního odhadu růstu americké ekonomiky v prvním kvartále tohoto roku. Tamní ekonomika sice neporoste takovým tempem jako ve druhé polovině loňského roku, ale trhem predikovaný růst o 2,5 % by překonal odhady z minulého roku. Za celý letošní rok by americké hospodářství mohlo vzrůst o více než 2 %, což odhaduje i Fed ve své poslední makroekonomické prognóze. Hlavním faktorem růstu v USA je spotřeba domácností, která neochabuje i díky dobré situaci na trhu práce. Potvrdí-li se takový výsledek nebo dokonce růst předčí očekávání, bude to další důvod pro ponechání úrokových sazeb na restriktivnější úrovni po delší časový úsek.
img

Ranní okénko - PMI data optimismus nedodala

24.04.2024 Za pár minut zveřejní Český statistický úřad výsledky dubnového konjunkturálního průzkumu. Od začátku roku pozorujeme vyšší důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, což je dáno především vývojem inflace. Skokové zdražování pominulo, některé položky dokonce zlevňují a Češi tak přestávají chodit do obchodů se strachem. V případě byznysové sféry je situace komplikovanější, protože poptávka je stále utlumená a vývoj v Německu musí znervózňovat zejména český průmysl. Na druhé straně se očekává pokračování uvolňování měnové politiky ČNB a s tím spojené větší dostupnosti finančních úvěrů na rozvoj své aktivity. Zároveň došlo ke stabilizaci cen energií, které trápily firmy zejména v posledních dvou letech.
img

Ranní okénko - Dnešní den ve znamení PMI

23.04.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru. Ten nejdříve dorazí z Německa, kde v posledních dvou měsících poměrně razantně poklesl, nicméně v dubnu by podle trhu mělo dojít k opětovnému nárůstu. Situace v německém průmyslu ale zdaleka není dobrá, když hlavní potíž spočívá v nízké zahraniční poptávce. Vývoj v Německu sice stahuje výsledek celé eurozóny, ale ta si jako celek vede mnohém lépe.
img

Ranní okénko - První odhad růstu HDP za 1.Q 2024 v USA či data ohledně PMI v tomto týdnu

22.04.2024 V tomto týdnu dorazí podstatné ekonomické údaje především ze Spojených států amerických. Tím nejzásadnějším bude pravděpodobně ve čtvrtek zveřejněný první odhad růstu americké ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku. Podle odhadu analytiků by výkon tamního hospodářství v anualizovaném vyjádření měl být vyšší o 2,3 %, což by tak byl sice nižší růst oproti druhé polovině loňského roku, ale stále vyšší než by si představovat Fed pro dosažení svého inflačního cíle. Fed bude také pozorně sledovat páteční cenový index PCE, který se vyvíjí lépe, než index CPI, ale podle trhu i ten mírně stoupne, z 2,5 % na 2,6 %. Dále se dozvíme nejnovější výsledky indexu nákupních manažerů (PMI) v USA, Německu i celé eurozóně.
img

Ranní okénko - Dnes finální odhady růstu HDP za 4.Q 2023 z ČR a USA

28.03.2024 Dnes Český statistický úřad zveřejní svůj finální odhad HDP za poslední kvartál loňského roku. Konečné odhady příliš revizí nenabízejí, proto očekáváme, že bude potvrzeno, že česká ekonomika vzrostla mezičtvrtletně o 0,2 % a naopak meziročně poklesla o 0,2 %. V takovém případě by tuzemské hospodářství za celý kalendářní rok 2023 vykázalo pokles o 0,4 %.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně se liší napříč sektory

27.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář nenabízí významnější data, a patrně nejzajímavější tak bude v dopoledních hodinách trhem obvykle opomíjený výsledek konjukturálního průzkumu na úrovni eurozóny. Očekávat lze zlepšení, což ostatně naznačil již dříve zveřejněný dílčí výsledek týkající se důvěry spotřebitelů.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů i byznysu v českou ekonomiku se zvedá

26.03.2024 Dnes se dozvíme, jak se vyvíjí dle instituce Gfk spotřebitelská důvěra v Německu. Ta dosáhla svého dna na konci roku 2022 a od té doby míra pesimismu jen velmi pozvolna ustupovala a v posledních měsících se ustálila na stále velmi podprůměrných hodnotách.
img

Ranní okénko - Z USA tento týden dorazí statistika osobních příjmů a výdajů

25.03.2024 Pohled do ekonomického kalendáře na závěr března naznačuje, že zkrácený týden na finančních trzích by se měl odehrávat ve více odpočinkovém tempu. Mezi zajímavější údaje bude patřit statistika osobních příjmů a výdajů v USA zveřejňovaná v pátek spolu s Fedem preferovaným ukazatelem inflace. V závěru týdne dorazí i informace o březnové inflaci z některých států eurozóny, většina finančního trhu ale bude během pátku uzavřená a dopad tak bude pouze minimální. Z Česka již na začátku týdne dorazí výsledek konjukturálního průzkumu, v průběhu týdne pak také finální hodnota HDP za poslední kvartál loňského roku.
img

EUR/USD. 29. února. Dolar zakopl, ale neklesl

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu předvedl obrat ve prospěch americké měny a dokonce se konsolidoval pod korekční úrovní 76,4 % – 1,0823. Dolar si však nedopřál dlouhou dovolenou. O hodinu později došlo k obratu ve prospěch evropské měny a reverznímu uzavření nad Fibo úrovní 76,4 %. V tuto chvíli tak může dojít k obnovení růstového procesu ve směru korekční úrovně 61,8 % – 1,0883. Domnívám se však, že včerejší růst páru byl dílem náhody a byl vyvolán jednou slabou zprávou zveřejněnou ve Spojených státech. Konsolidace pod rostoucím trendovým koridorem naznačuje, že pokles páru je stále pravděpodobnější.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu směřuje ke 2 %

29.02.2024 Čtvrtek bude z pohledu ekonomický dat patrně nejzajímavějším dnem týdne, kdy sice nedorazí žádná čísla z tuzemského trhu, přicházet ale budou výsledky inflace z vybraných států eurozóny. V odpoledních hodinách pak trhy může rozhýbat i statistika osobních příjmů a výdajů v USA.
img

Ranní okénko - Ceny v průmyslu zamíří do záporných čísel

28.02.2024 Již za několik málo minut dorazí z Česka statistika cen ve výrobě, kde u průmyslových výrobců docházelo již v průběhu roku 2023 k postupné normalizaci, která by měla pokračovat i v rámci letošního roku. Meziměsíčně sice očekáváme nárůst okolo 3 % (medián: +2,2 %), ten bude ale daný zejména vývojem cen energií, jako je například nárůst regulované složky u ceny elektřiny. Vzhledem k vyšší srovnávací základně a postupnému poklesu cen během loňského roku by se meziroční dynamika měla i tak dostat do záporných čísel. Pokud se tento odhad potvrdí, půjde o první meziroční pokles od konce roku 2020.
img

Ranní okénko - Dnešní den nabídne zejména data z USA

27.02.2024 Dnešní den bude patřit zejména datům ze Spojených států amerických, kdy nejprve bude publikována statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V meziměsíčním srovnání trh očekává v lednu propad o 5 % po stagnaci v prosinci, pokud ale abstrahujeme o volatilní sektor dopravy, mohly by objednávky zboží dlouhodobé spotřeby dokonce mírně vzrůst (+0,2 %). Pokud by se tato prognóza naplnila, naznačoval by i tento ukazatel značnou odolnost americké ekonomiky navzdory restriktivní měnové politice ze strany Fedu.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí z eurozóny data ohledně inflace

26.02.2024 Zatímco začátek týdne přinese spíše méně významná ekonomická data, v druhé polovině vyjdou zajímavější čísla, včetně inflace v eurozóně a statistiky příjmů a výdajů v USA. Z tuzemského trhu dorazí v polovině týdne údaj o vývoji cen ve výrobě, který v případě výraznějšího překvapení může vstupovat do rozhodování bankovní rady ČNB a tím pádem i dopadat na vývoj na finančním trhu. V pátek bude zároveň spolu s druhým odhadem HDP zveřejněna i struktura za čtvrtý kvartál, která nabídne pohled na konkrétní složky stojící za 0,2% mezikvartálním růstem. Zásadní bude zejména vývoj spotřeby u domácností, která podle prvotního komentáře měla být jedním z hlavních faktorů růstu.
img

INDEX: Sazby u hypoték v lednu lehce klesly

05.02.2024 V lednu 2024 Broker Consulting Index hypotečních úvěrů mírně poklesl na hodnotu 5,62 procenta. V porovnání s předchozím měsícem se jedná o snížení 0,09 procentního bodu. Další pokles v následujícím období předpovídá lednový předstihový ukazatel, který se zastavil na hodnotě 5,70 procenta (oproti prosincovému výsledku nižší o 11 bazických bodů). Vzhledem k prosincovému rozhodnutí České národní banky o snížení dvoutýdenní repo sazby už některé banky mírně upravily své úrokové sazby směrem dolů. Podle analytiků nelze v nejbližší době očekávat skokové poklesy. Na konci roku by se úroková sazba u hypoték mohla pohybovat v rozmezí 3,5 – 4,5 procenty. Nadále trvá doporučení spíše kratších fixací úrokových sazeb u hypoték.
img

Ranní okénko - ECB snižování sazeb zatím nepřipouští, ekonomika USA nadále roste silným tempem

26.01.2024 Dnes budou ekonomický svět nejvíce zajímat data o amerických příjmech a výdajích. V případě příjmů se predikuje mírné snížení meziměsíčního tempa jejich růstu z 0,4 % v listopadu na 0,3 % v prosinci. Naopak u výdajů se očekává vyšší dynamika, a to z listopadových 0,2 % na prosincových 0,5 %. Pokud by se tato předpověď naplnila nebo dokonce výsledky předčily očekávání trhu, byl by to další důvod pro Fed, aby ponechal sazby na svém březnovém zasedání na aktuálních úrovních. Investoři přitom ještě před nedávnou dobou sázeli na první uvolnění měnové politiky právě v březnu, ale s přicházejícími daty se sázky postupně snižují.
img

Ranní okénko - Naznačí dnes ECB, kdy by mohla začít se snižováním sazeb?

25.01.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka, a přestože výsledek je s vysokou pravděpodobností jasný, tak následná tisková konference prezidentky Christine Lagarde může naznačit, kdy ECB plánuje začít se zahájením uvolňování měnové politiky. Na tomto zasedání se nečeká nic jiného než stabilita, ale investoři i vzhledem k relativně rychle padající inflaci a chabému hospodářskému růstu v eurozóně přisuzují poměrně slušné šance, že by cyklus snižování sazeb mohl přijít již na dubnovém zasedání. Představitelé ECB dosud k tomuto názoru vystupovali velmi rezervovaně a nedá se očekávat razantnější změnu v jejich postoji. Pravděpodobně tak zazní, že hlavním cílem nadále setrvává dostat inflaci ke svému 2% cíli a měnová politika tak zůstane na restriktivnější úrovni tak dlouho, jak bude potřeba.
img

Ranní okénko - Výhled v eurozóně se zlepšuje pouze velmi pomalu

24.01.2024 Středa přinese pokračování předstihových ukazatelů, kdy za několik minut vychází výsledek tuzemského konjukturálního průzkumu, v průběhu dne pak dorazí také indexy nákupních manažerů (PMI) z hlavních evropských ekonomik a z USA. V případě Evropy by měl být obrázek vesměs podobný, a to postupné odrážení směrem vzhůru, stále ale na pozadí hodnot značících problémy zejména ve výrobním sektoru. Ve Spojených státech naopak předstihové ukazatele mohou varovat před postupným zpomalováním ekonomiky, na rozdíl od Evropy ale z vyšších úrovní. V Česku lze očekávat pozitivní dopad postupného ústupu inflace na důvěru spotřebitelů, byť výraznější skok může nabídnout až únorový výsledek, kdy bude známá hodnota inflace za leden.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra v eurozóně na vzestupu?

23.01.2024 Začátek tohoto týdne se z ekonomického pohledu rozjíždí pomaleji, když po pondělku ani v úterý nedorazí větší množství ekonomických dat. Patrně nejzajímavějším údajem bude index spotřebitelské důvěry v eurozóně, který by ale patrně neměl ovlivnit čtvrteční zasedání bankovní rady Evropské centrální banky. I nadále by měl mezi spotřebiteli přetrvávat pesimismus, ač jeho míra se v posledních měsících velice pozvolně snižuje. To souvisí s postupným poklesem inflace a vyhlídkami na uvolňování měnové politiky ze strany ECB, což by se mimo jiné projevilo ve vyšší dostupnosti úvěrů.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, vychází výsledek amerického HDP

22.01.2024 Tento týden přinese další ekonomická data, kdy trhy patrně nejvíce ovlivní ve čtvrtek zasedání ECB a výsledek výkonu americké ekonomiky za čtvrtý kvartál loňského roku. Z české ekonomiky tento týden dorazí jen konjukturální průzkum z dílny ČSÚ, který ukáže informace o náladě u českých spotřebitelů a firem. I nadále pak trhy bude hýbat očekávání investorů ohledně měnové politiky Fedu, kdy po silnějších pátečních datech ohledně americké spotřebitelské důvěry se očekávání ohledně březnového zasedání posunuly mírně ve směru stability a současné ceny naznačují zhruba 55% pravděpodobnost tohoto scénáře.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB sníží sazby poprvé v září

22.01.2024 Americká ekonomika vzrostla podle našeho odhadu v závěrečném čtvrtletí loňského roku o necelá dvě procenta mezikvartálně anualizovaně. V eurozóně bude klíčovou událostí zasedání Evropské centrální banky. Ta se očekávání ohledně prvního snížení úroků zatím snažila spíše mírnit. Naše prognóza počítá s prvním uvolněním měnových podmínek v září letošního roku. Datům budou tento týden dominovat předstihové indikátory. Zatímco indexy PMI by se měly v eurozóně dále mírně zlepšovat, a to jak v průmyslu, tak i ve službách, německý IFO index čeká ve složce očekávání zřejmě mírné zhoršení. S jakou náladou vstoupily do letošního roku české domácnosti a podnikatelé, by měl ukázat ve středu zveřejněný konjunkturální průzkum.
img

Rozpočet skončil lépe, než se čekalo. Pomohly jednorázové příjmy

05.01.2024 Ministerstvo financí zveřejnilo výsledek hospodaření státu za rok 2023. Ten činil deficit 288,5 mld. Kč. To je méně, než stát plánoval. Deficit měl původně činit 295 mld. Kč. Výsledek je pro většinu ekonomů překvapivý, protože na jaře byl deficit tak hluboký, že se hodně blížil celoročnímu plánovanému deficitu. Výkon je i to, že v roce 2022 činil deficit neuvěřitelný 360,4 mld. Kč. I tehdy se přitom podařilo skončit rok s nižším než plánovaným deficitem.
img

Ranní okénko - ČNB zahájila cyklus snižování sazeb, v USA vyjde statistika příjmů a výdajů

22.12.2023 Dnešní Ranní okénko je v rámci letošního roku poslední, a proto bychom Vám rádi za celý tým Raiffeisenbank Economic Research popřáli klidné prožití vánočních svátků a mnoho pracovních i osobních úspěchů do nového roku. Další Ranní okénko vyjde 2. ledna 2024.
img

Ranní okénko - ČNB: stabilita nebo cut, to je, oč tu běží

21.12.2023 Předvánoční období kromě shánění vánočních dárků, pečení cukroví či sledování pohádek vyplní poslední měnově-politické zasedání České národní banky v tomto roce, které je do poslední chvíle zahaleno pod rouškou nejistoty. Již na listopadovém jednání rozhodnutí nebylo jednomyslné (5:2) a nyní se očekává velmi vyrovnaná diskuse. Členové bankovní rady budou zvažovat několik faktorů, které budou vstupovat do jejich rozhodnutí. Velikou neznámou je síla lednového přecenění v příštím roce, která mimo jiné souvisí s cenami energií, daňovými změnami v rámci konsolidačního balíčku či cenovou politikou obchodníků.
img

Ranní okénko - Ukazatele důvěry naznačí možný ekonomický start příštího roku

20.12.2023 Dnešek patří zejména ukazatelům spotřebitelské důvěry, kdy již před pár minutami vyšel průzkum mezi domácnostmi v Německu. Ten potvrdil mírné zlepšení nálady, stále ale nacházející se hluboko pod historickým průměrem. Srovnatelný vývoj je v odpoledních hodinách očekáván i od průzkumu důvěry v eurozóně. Původní „odraz ode dna“ nabral během léta zpoždění a byl následován opětovným propadem. Nálada je sice dále pod historickým průměrem, v případě celé eurozóny ale již relativně znatelně nad hodnotami naměřenými během roku 2022. To by mělo vést k postupnému oživení spotřeby a možnému rychlejšímu růstu HDP.
img

Ranní okénko - Výhled v Německu na optimismu nepřidal

19.12.2023 Dnešní den nabídne z Evropy pouze finální údaje o listopadové inflaci v eurozóně. Oproti úvodnímu odhadu se neočekává žádná změna. Jádrová inflace by tak měla poklesnout z říjnových 4,2 % na 3,6 % v listopadu a meziroční inflace by se měla snížit z 2,9 % v říjnu na listopadových 2,4 %. Mohlo by se zdát, že 2% inflační cíl je již na dosah, ale cílová rovinka bývá nejtěžší. Důvodem je, že inflace vznikla kombinací nabídkových (růst cen energií, pohonných hmot či problémy v dodavatelských řetězcích) i poptávkových (akumulace úspor během doby covidu, silná domácí poptávka, napjatý trh práce) faktorů, což se odráží na inflačních očekáváních domácností, která zůstávají zvýšená. Zároveň vyprchá efekt zvýšené statistické základny, který působil pozitivně v tomto roce.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, šance na snížení sazeb rostou

18.12.2023 Tento týden bude nejzajímavější událost představovat „předvánoční“ zasedání České národní banky. Po mírně holubičích vyjádřeních některých členů bankovní rady se zhruba tři čtvrtiny analytiků (dle dat agentury Bloomberg) přiklánějí k našemu odhadu, že ČNB ve čtvrtek sníží základní sazbu o 25bb. Část analytiků odhadujících stabilitu ale ukazuje, že rozhodnutí opět bude do poslední chvíle nejisté a bez ohledu na rozhodnutí lze očekávat na českém finančním trhu významnější volatilitu jedním či druhým směrem. Z pohledu globálních trhů bude nejdůležitější údaj patrně představovat páteční statistika osobních příjmů a výdajů vycházející ve Spojených státech.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dále klesá

30.11.2023 Dnešní den bude ve znamení zahraničních dat. Z USA dorazí údaje o osobních příjmech i výdajů. Trh očekává, že meziměsíčně v obou případech došlo v říjnu k nárůstu o 0,2 %. Oproti září tak tempo růstu příjmů pokleslo o jednu desetinu procentního bodu a tempo výdajů dokonce o 0,5 p. b., což naznačuje, že spotřeba domácností, která dosud byla tahounem tamní ekonomiky, začíná mírně ochabovat. V dalších měsících tak očekáváme, že se výkon americké ekonomiky bude utlumovat, ale na druhé straně je to jeden z předpokladů dle Fedu jak zkrotit inflaci. Dozvíme se rovněž každotýdenní údaje z amerického trhu práce, kde by mělo dojít k mírnému nárůstu jak nově podaných, tak i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve srovnání s předchozím týdnem.
img

Ranní okénko - Ceny v Německu klesají

29.11.2023 Dnes patrně nejzajímavější údaj dorazí z Německa, kde vychází výsledek listopadové inflace. Očekáván je pokles nejen v meziroční míře, ale i celkově v cenové hladině, kdy meziměsíčně by ceny měly poklesnout o 0,3 %. První příchozí data ze spolkových států naznačují, že výsledek za celé Německo bude pravděpodobně blízko tomuto odhadu. V meziročním srovnání by harmonizovaná míra inflace měla poklesnout z 3,0 % na 2,7 % (respektive z 3,8 % na 3,5 % u indexu CPI).
img

Ranní okénko - Důvěra domácností v ekonomiky setrvává nízká

28.11.2023 Dnes z evropského i amerického trhu dorazí zejména předstihová data. Jako první již vyšel výsledek spotřebitelské důvěry v Německu, kde došlo k mírnému zlepšení. V podobném směru šel i již dříve zveřejněný výsledek za celou eurozónu, zlepšení se dočkala i nálada u německých firem, ať už jde o Ifo index, či index nákupních manažerů.
img

Analytici Wall Street a drobní investoři sdílejí optimistický sentiment ohledně cen zlata

27.11.2023 Minulý týden zlato několikrát překonalo hranici 2000 dolarů za unci. Dnes zlato otevřelo nad touto úrovní a nadále roste. Týdenní průzkum zlata naznačuje, že drobní investoři zůstávají stejně optimističtí jako dříve, přičemž většina analytiků se k jejich výhledu připojuje. Významná menšina však zastává neutrální postoj.
img

Ranní okénko - Tento týden vychází inflace v eurozóně, v Česku struktura HDP

27.11.2023 Poslední listopadový týden přinese zejména zahraniční ekonomická data, kdy patrně nejzajímavější bude čtvrteční údaj o vývoji cen v eurozóně. Nečekaně razantní pokles meziroční míry v říjnu odmazal zbylé sázky na zvýšení sazeb a další očekávaný listopadový pokles by měl tento narativ potvrdit. Z USA bude nejzajímavější čtvrteční údaj o osobních příjmech a výdajích v kombinaci s cenovým indexem PCE, který je preferovaným měřením cen ze strany Fedu. Z tuzemské ekonomiky přijde v pátek druhý odhad vývoje HDP, včetně struktury v rámci národních účtů.
img

Ranní okénko - Závěr týdne patří inflaci v eurozóně

29.09.2023 Dnešní ekonomický kalendář nabízí hned několik důležitých čísel, kdy za několik minut dorazí od Českého statistického úřadu třetí revize českého růstu HDP za letošní druhý kvartál. Očekáváme potvrzení mírného mezikvartálního růstu o 0,1 % s kladným příspěvkem ze strany spotřeby domácností.
img

Ranní komentář: Evropské výnosy prudce rostou, poptávka po zlatě a search engine v Apple OS

29.09.2023 Akciové trhy včera mírně rostly, a to navzdory pokračujícímu růstu výnosů. Ty včera stoupaly hlavně v Evropě, kde se desetileté výnosy dostávají k úrovním, kde byly naposledy před deseti a více lety. Dnes ráno je nálada na trzích stabilizovaná a futures na akciové indexy rostou. Ze zajímavého makra pozor hlavně na výsledky evropské inflace nebo na příjmy a výdaje amerických domácností.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB, sazby nejspíše nezmění

27.09.2023 Před pro mnohé prodlouženým víkendem je v tuzemském ekonomickém kalendáři zásadní událost. V 14:30 rozhoduje Česká národní banka o dalším nastavení sazeb, v 15:45 pak přijde pro trhy patrně zajímavější tisková konference. Po dlouhém období binárního rozhodování mezi stabilitou a zvýšením má bankovní rada ČNB konečně otevřené možnosti a jak na poslední tiskové konferenci uvedl guvernér Aleš Michl, budou centrální bankéři vybírat mezi stabilitou, zvýšením i snížením sazeb. Očekáváme ale, že rozhodnutí bude totožné jako na posledních devíti zasedání, kdy ČNB rozhodla o stabilitě sazeb. Vzhledem k ustupující inflaci, slabšímu růstu HDP a relativně umírněnému růstu mezd lze jen těžko hledat argumenty pro zvýšení sazeb, což reflektovalo i nula hlasů pro hike na posledním zasedání.
img

Ranní okénko - Důvěra v českou ekonomiku poklesla

26.09.2023 Dnešním dnem bude pokračovat seriál týkající se spotřebitelských nálad. Další díl se odehraje ve Spojených státech amerických, kde bude tento průzkum publikován od Conference Board. Trh očekává mírné zhoršení nálady v září v souvislosti s oznámením Fedu o potřebě držet sazby na vyšších úrovních po delší časový úsek, nicméně i tak nálada mezi spotřebiteli zůstane pozitivní. Po minulém týdnu, kdy byla vydána statistika již prodaných bytů, se v tomto týdnu dozvíme nejnovější údaje ohledně prodeje nových domů. Trh očekává, že v srpnu došlo k meziměsíčnímu poklesu prodeje nových bytů zhruba o 2 %. V rámci nemovitostního trhu vyjde také červencový údaj cen nemovitostí, kdy je predikován pátý meziměsíční nárůst v řadě (nyní o 0,65 %), což by znamenalo, že po čtyřech měsících by i v meziročním srovnání došlo k nárůstu cen v tomto segmentu.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, v eurozóně vychází inflace

25.09.2023 Závěr měsíce bude ve velkém tempu, kdy z pohledu tuzemské ekonomiky bude vrcholem týdne středa, kdy zasedá Česká národní banka. Zajímavý bude ale i závěr týdne v eurozóně, kde již ve čtvrtek prvotní data ze zemí jako je Španělsko nebo Německo naznačí, jakým směrem se bude ubírat v pátek zveřejněná inflace. V USA bude pro trhy patrně nejzajímavější páteční statistika osobních výdajů a příjmů.
img

Ranní okénko - Jak dlouho bude spotřeba domácností táhnout americkou ekonomiku?

31.08.2023 Po včerejších výsledcích srpnové inflace v Německu či Španělsku se dozvíme předběžný odhad i za celou eurozónu. Po meziměsíčním poklesu cenové hladiny o jednu desetinu by tentokrát mělo dojít k nárůstu o 0,4 %. Na meziroční bázi trh očekává jen mírný pokles z červencových 5,3 % na srpnových 5,1 %. Stejné tempo poklesu by mělo nastat i u jádrové inflace (z 5,5 % na 5,3 %). Inflace tak v rámci eurozóny neklesá dostatečně rychle a zatím je tak daleko od cíle ECB.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu by měla dále klesat

30.08.2023 Dnes vychází v některých zemích eurozóny první výsledky srpnové inflace, což vzhledem k pomalu blížícímu se zasedání ECB bude trh ostře sledovat. První vlaštovku bude představovat za několik málo minut výsledek inflace ze Španělska, po odpoledních číslech z Německa pak trh bude mít o celkovém výsledku eurozóny prakticky jasno. Z USA odpoledne dorazí report z trhu práce od agentury ADP, zároveň vyjde i zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál letošního roku. Výraznější změna proti prvnímu odhadu očekáváná není a trh tak spíše zajímají nejaktuálnější data, z kterých prozatím vyplývá silný třetí kvartál. Například předstihový model atlantské pobočky Fedu „GDPNow“ uvádí, že by ve třetím kvartálu mohla americká ekonomika růst anualizovaně o 5,9 %.
img

Ranní okénko - Jak se vyvíjí české HDP?

29.08.2023 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní zpřesněný odhad českého HDP, včetně přírůstků jednotlivých složek. Prvotní odhad naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,1 % a napříč celým trhem se očekává, že tento miniaturní růst bude potvrzen. Hlavním důvodem stagnující ekonomiky je stále nízká spotřeba, což by se ale mohlo změnit ve druhé polovině roku s klesající mírou inflace, byť v říjnu dojde k mírnému nárůstu v důsledku nižší srovnávací základny způsobenou přijetím tzv. úsporného tarifu jako kompenzace domácnostem, které se potýkaly s vysokým nárůstem cen energií.
img

Ranní okénko - Tento týden vyjde inflace v eurozóně a měsíční data z amerického trhu práce

28.08.2023 V tomto týdnu rozvíří dění na finančních trzích hned několik zásadních ekonomických událostí, kdy patrně nejzajímavější bude až v druhé polovině týdne výsledek inflace v eurozóně v kombinaci s měsíčními daty z amerického trhu práce. Z tuzemské ekonomiky bude v rámci tohoto týdne stát za pozornost druhý odhad vývoje HDP za Q2’23, v rámci kterého se dozvíme i rozklad jednotlivých složek.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce ukáží solidní tvorbu pracovních míst

28.08.2023 Páteční NFP report potvrdí, že americký trh práce zůstává utažený. To bude patrné i z červencového vývoje osobních příjmů a výdajů Američanů, které zřejmě porostou. Naopak ziskové marže firem, které budou zveřejněny společně se zpřesněným odhadem HDP za Q2, budou mezičtvrtletně nižší. Data z trhu nemovitostí ukáží na jeho další ochlazení.
img

Ranní okénko - Německé ekonomice se nedaří odrazit ode dna

28.07.2023 Zájem investorů se na konci týdne otáčí zpět do USA, kde mj. vychází Fedem více favorizovaný ukazatel inflace v podobě PCE indexu, doplněný o data o osobních příjmech a výdajích. Cenová hladina dle tohoto ukazatele patrně rostla podobným meziměsíčním tempem jako v případě CPI a to poblíž 0,2 %.
img

Ranní okénko - ECB dnes zvýší sazby. Bude to již naposled?

27.07.2023 Oči ekonomického světa se dnes přesouvají z Ameriky do Evropy. Podobně jako Fed, tak i ECB by měla na svém dnešním zasedání zvýšit sazby o 25 bb. Cokoli jiného by bylo pro trhy překvapením, a tak bude bedlivě sledována především komunikace ohledně dalšího vývoje měnové politiky. Do této chvíle byly trhy rozpolcené, zda ECB přistoupí ještě k jednomu zvýšení sazeb nebo dneškem utahování měnové politiky skončí. Je pravděpodobné, že prezidentka ECB Christine Lagarde tuto otázku jednoznačně nerozsekne. Komunikace bude nejspíše taková, že ECB počká na nejnovější příchozí data, která bude pečlivě vyhodnocovat před zářijovém zasedání. Zároveň bude zopakováno, že uvolnění měnové politiky v blízkém časovém horizontu není na pořadu dne a ECB bude postupovat tak, aby dostála svého mandátu a dostala inflaci zpět ke svému 2% cíli.
img

Ranní okénko - Fed dnes zvýší sazby, další výhled je ale nejistý

26.07.2023 Dnešek patří Fedu, který večer bude rozhodovat o dalším nastavení úrokových sazeb. Pro dnešek je scénář poměrně jasný, a to 25bodový hike, kdy rozhodnutí o stabilitě by i navzdory rychle klesající meziroční inflaci představovalo výrazné překvapení. Trh tak bude sledovat především náznaky ohledně dalšího vývoje. Fed ve své poslední prognóze naznačil ochotu sazby zvýšit po dnešním hiku ještě jednou, trh se ale tomuto scénáři zdráhá věřit.
img

Ranní okénko - Patová situace ve Španělsku

25.07.2023 Dnešní den můžeme označit jako klid před bouří, než Fed a ECB na svých zasedáních ve středu a čtvrtek rozhodnou o dalším směřování své měnové politiky. Nicméně se dozvíme, jak je analytiky pomocí indexu Ifo hodnocena současná ekonomická situace včetně budoucího výhledu v Německu. Největší evropská ekonomika není v dobré kondici a neočekává se, že v brzké době dojde k obratu, proto se očekává další dílčí zhoršení v jednotlivých částech průzkumu Ifo. Z USA přijdou nejnovější údaje o tamní spotřebitelské důvěře, která pravděpodobně opět nabrala na síle. Tento výsledek by neměl přinést zvrat v uvažování Fedu a naopak by se mělo jednat o poslední dílek mozaiky, proč Fed na svém středečním měnověpolitickém jednání zvýší základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů.
img

Ranní okénko - Tento týden rozhoduje Fed a ECB, vyjde americké HDP nebo německá inflace

24.07.2023 Finanční trhy před sebou mají vzrušující týden, kdy makroekonomický kalendář otevírá prostor zvýšené volatilitě. Vrcholem týdne bude středeční zasedání Fedu, v USA zároveň vyjde výsledek HDP za druhý kvartál, nebo také statistika osobních příjmů a výdajů. V eurozóně bude kromě čtvrtečního zasedání ECB budit pozornost německá inflace, část pohledů pak bude mířit do Španělska, k výsledku vyjednávání po parlamentních volbách. Těsný výsledek spíše zvyšuje nejistotu a může lehce ovlivňovat valuace na evropském dluhopisovém trhu. V Česku je ekonomický kalendář takřka prázdný, s výjimkou dnes zveřejňovaného konjukturálního průzkumu.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

Ranní okénko - Trh v USA sází na další hiky a Velkou Británii zaskočila inflace

26.05.2023 Na dluhopisovém trhu včera rezonovala čísla z ekonomiky. Ve Spojeném Království překvapila inflace vysokým růstem a britský 2letý Gilt reagoval nárůstem až k maximům z přelomu září a října 2022, kdy trh reagoval na tamní fiskální debakl. Výnos německého bundu se také vydal směrem nahoru na pozadí již několik málo zbývajících dní do zveřejnění inflace v eurozóně. V USA vyšla solidní data z trhu práce a HDP za 1Q23 byl revidován k lepšímu, z anualizovaného mezikvartálního růstu o 1,1 % na 1,3 %. Na trhu došlo k navýšení sázek na možnost dalšího zvyšování sazeb Fedu, a to navzdory tomu, že poslední zápisky z jednání Fedu ukázaly, že centrální bankéři se přiklánějí k pauze od hikování.
img

Ranní okénko - Pokles spotřeby dostal německou ekonomiku na -0,3 %

25.05.2023 Důležitá data dorazila během včerejška i dnes ráno. Německý Ifo index nečekaně poklesl ve všech sledovaných složkách včetně složky očekávaného vývoje, která dosáhla na 88,6 (odhad 91,6) z 91,7 bodů. Stalo se tak navzdory zlepšení situace v dodavatelských řetězcích. Nicméně ekonomika čelí jiným překážkám, například narůstajícím úrokovým sazbám, které dolehly i na nedávno zveřejněný ZEW index. V ekonomice probíhá nerovný vývoj, kdy je v útlumu průmyslový sektor, kterému chybí impulzy se strany poptávky.
img

Ranní okénko - V eurozóně by mělo docházet k přivírání nůžek mezi výrobou a službami

23.05.2023 Dnešní nejzajímavější ekonomickou událost představují zveřejnění indexů nákupních manažerů (PMI) z hlavních ekonomik eurozóny, v odpoledních hodinách pak dorazí obdobný ukazatel i ze Spojených států. U eurozóny je trhem očekáváno mírné přivírání nůžek mezi sektorem výroby a služeb, kdy index hlásí jasný nepoměr. U výroby se PMI nachází relativně hluboko pod 50 body, což je hranice oddělující pokles výroby od expanze. Například v Německu dubnový index pro výrobu poklesl až na hodnotu 44,5 bodu, což představuje nejnižší úroveň od jara 2020. Jako čím dál tím větší problém se ukazuje klesající poptávka, která postupně ochabuje i celkovou výrobu. Ta doposavad těžila z dokončování rozpracovaných zakázek. U služeb se index naopak nachází vysoko nad 50 body, značící expanzi sektoru. Otázkou je, nakolik se v nejbližších měsících začne projevovat mj. negativní dopad vyšších úrokových sazeb nastavených ECB. V USA je od PMI očekávaný obdobný posun – o něco výše u výroby, o něco níže u služeb.
img

Ranní okénko - Trh v USA je nadále v nejistotě ohledně výhledu inflace

22.05.2023 V tomto týdnu plní ekonomický kalendář Česka, eurozóny a USA především předstihové indikátory. První na řadě bude spotřebitelská důvěra v eurozóně za květen, která vyjde dnes odpoledne. Očekáváme mírné zlepšení indexu na -16,5 z -17,5 bodu, což představuje nadále slabou úroveň. Na spotřebu domácností doléhá měnová politika ECB, jak vyplývá z šetření úvěrových podmínek. Cyklus zvyšování sazeb ECB bude podle naší prognózy dovršen až v 3Q23.
img

Ranní okénko - Rušné ráno v Evropě: inflace a HDP

28.04.2023 V Evropě je dnes ráno z pohledu ekonomických dat rušné ráno, kdy řada zemí reportuje předběžné výsledky HDP a některé i dubnovou inflaci. Průběžné výsledky vypadají dobře a snižují riziko recese v eurozóně. První na řadě byla Francie, jejíž ekonomika podle tamního statistického úřadu v 1Q23 mezikvartálně vzrostla v souladu s očekáváními o 0,2 %, poté, co stagnaci v 4Q22. Za růstem stál zahraniční obchod, domácí poptávka setrvala utlumená.
img

Ranní okénko - Nejistota před květnovým zasedáním Fedu posouvá euro na roční maxima

27.04.2023 Dnes trhy rozproudí ekonomická data ze Spojených států, a to zejména v podobě výsledku amerického HDP za první kvartál letošního roku. Očekávána jsou kladná čísla a otázkou tak bude hlavně „o kolik“. Trhy bude zajímat i to, jak moc se na růstu podílela spotřeba domácností. Z bližší minulosti dnes na americký trh přijdou také tradiční týdenní data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde by výraznější nárůst mohl přiživit sázky trhu, že na květnovém zasedání již nedojde ke zvýšení sazeb. Aktuální zacenění implikuje zhruba 75% pravděpodobnost, že se příští týden hikovat bude, i když v letošním roce již naposledy. V posledních několika dnech ale tato pravděpodobnost klesala (85 % před týdnem), právě na úkor možné stability. To se odrazilo i na trhu s měnami, kdy euro včera vůči dolaru posílilo k 1,1100 EUR/USD a je tak nejsilnější za poslední rok.
img

Ranní okénko - Ani v týdnu bez klíčových ekonomických dat není finanční trh v klidu

26.04.2023 Na akciovém trhu včera zavládla pesimistická nálada. Investoři analyzovali reportované výsledky firem a akcie klesaly v USA i Evropě. Pozornost zaujala především americká banka First Republic, jejíž akcie odepsaly 27 % poté, co reportované výsledky banky vedly ke ztrátě investorské důvěry. To zvyšuje vnímaná rizika pro americké regionální banky. Naopak na ostatních trzích se situace ohledně bankovního sektoru zklidňuje, když centrální banky hlásí, že se operace s dolarovou likviditou navrací k normálu.
img

Ranní okénko - Pozitivní výsledky předstihových ukazatelů

25.04.2023 Dnešní ekonomický kalendář plní data z USA, která však postrádají váhu, aby zahýbala s finančním trhem. Dorazí data o prodejích nových domů a sada předstihových indikátorů v čele se spotřebitelskou důvěrou od Conference Board a indexů od Fedu v Richmondu měřící náladu ve výrobním sektoru a mezi podnikateli. V eurozóně je kalendář prázdný, zajímavější je v CEE regionu, kde maďarská centrální banka dnes rozhoduje o nastavení úrokových sazeb. Trh jednotně počítá s ponecháním hlavní úrokové sazby na 13 %.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí údaje o HDP z USA a eurozóny

24.04.2023 Zatímco minulý týden nabídl skrze předstihové ukazatele pohled do blízké budoucnosti, tento týden bude především ve znamení ohlédnutí se do minulosti. Zásadní budou první data z USA a eurozóny ohledně vývoje HDP v prvním čtvrtletí letošního roku. Před květnovým zasedáním ECB pak evropské trhy může rozhýbat i německá inflace. V obou případech ale jde o čísla, která budou vycházet až v samém závěru tohoto týdne.
C:\fakepath\trader-12042023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2023 1) Surový cukr na světových trzích dál zdražuje, termínový kontrakt s dodáním v květnu se dnes vyšplhal až nad 24,60 centu (5,27 Kč) za libru (asi 0,45 kg), což je nejvíce od roku 2012. V přepočtu je to zhruba 11,65 Kč za kilogram. Ukazují to záznamy z globální komoditní burzy ICE. Za růstem jsou podle analytiků obavy, zda bude kvůli slabší produkci v některých částech světa cukru dostatek.
C:\fakepath\Musk-twitter2.jpg

Twitter má podle Muska 1500 zaměstnanců, dříve jich bylo 8000

12.04.2023 Twitter má nyní podle Elona Muska 1500 zaměstnanců. Když firmu loni koupil, měla jich téměř 8000. Musk v rozhovoru s BBC také uvedl, že ke stejnojmenné sociální síti se vrátila většina inzerentů, a je tak teď "na nule" pokud jde o příjmy a výdaje.
img

Ranní okénko - Inflace, navzdory snížení, nedá ECB možnost pauzy

31.03.2023 Dnešní ekonomická data dorazí z Česka, Německa, Eurozóny i USA. V tuzemsku se bude jednat pouze o finální odhad výkonu ekonomiky v 4Q22. Podle dostupných měsíčních dat nepočítáme s revizí a očekáváme, že bude potvrzen pokles HDP o 0,4 % mezikvartálně. V Německu byl před několika minutami zveřejněn údaj o únorových maloobchodních tržbách. Dostavil se pro finanční trh nečekaný pokles meziměsíčně reálně o 1,3 %, přičemž medián odhadu byl nastaven na +0,4 %. Pokles se dostavil také nominálně, o 0,5 %. Jedná se informaci, že slabá poptávka, která brzdila ekonomiku již v závěru roku, pokračovala i během letošního prvního kvartálu.
img

Ranní okénko - Meziroční inflaci v eurozóně čeká skokový pokles

30.03.2023 Dnes dorazí data o březnové inflaci z některých států eurozóny a nabídnou tak vodítko k zítřejšímu celkovému výsledku. Patrně nejsledovanější bude v odpoledních hodinách výsledek z Německa, již před několika málo minutami ale dorazil i pro většinou rozhodující výsledek ze Španělska. Meziroční míra inflace zde poklesla z únorových 6,0 % na 3,3 % (trh očekával 3,9 %). Meziměsíčně tempo kleslo z 0,9 % na 0,4 % (oček. 0,7 %). To tak dává naději na nižší výsledky i ve zbytku eurozóny, což trh již reflektoval mj. v poklesu výnosu na dvouletém německém bondu o více jak 10bb.
img

Ranní okénko - Zasedá ČNB, repo sazba dál na 7 %

29.03.2023 ČNB dnes s největší pravděpodobností ponechá úrokové sazby beze změny. Na tento scénář je nastaven jak trh, tak analytický odhad. Silnější koruna pomáhá ČNB tlumit „dovezenou“ inflaci. Viceguvernérka Zamrazilová zmínila nedávno další kanál, kdy silnější koruna limituje ziskovost velkých exportérů, čímž přispívá k utahování měnových podmínek. Kromě setrvání sazeb na stávající úrovni očekáváme, že si ČNB ve svém vyjádření ponechá větu ohledně připravenosti zasáhnout, pokud by koruna vykazovala nepřiměřenou volatilitu.
img

Ranní okénko - Americké nemovitosti míří do červených meziročních čísel

28.03.2023 Dnes dorazí zajímavější ekonomická data pouze ze Spojených států, z pohledu trhu jde ale spíše o méně významná čísla a nelze tak očekávat silnější reakci. Sérii odpoledne odstartuje vývoj cen na americkém nemovitostním trhu. Za leden je očekáván další meziměsíční pokles, který by při naplnění očekávání byl již sedmý v řadě. Spíše než o výrazné skoky ale jde o pomalý sestup tempem, kdy za poslední tři měsíce tempo odpovídalo zhruba -0,5 % m/m a odlišný výsledek není očekáván ani tentokrát.
img

Ranní okénko - Turbulentní týden pro finanční trh

27.03.2023 Finanční trh bude muset absorbovat řadu dat z různých oblastí. Z reálné ekonomiky dorazí data o inflaci v eurozóně. Chybět nebudou ani důležité výhledové indikátory jako německý Ifo index. V Praze rozhodne o úrokových sazbách ČNB a v závěru týdne ČSÚ zveřejní finální odhad HDP v 4Q22. Kromě čísel z ekonomiky investoři nadále vyhodnocují riziko bankovní krize. Centrální banky reagovaly rychle a dělají co mohou, aby problém likvidity zastavily a nenechaly ho přejít v problém solventnosti. V tomto týdnu jsou v plánu proslovy několika představitelů Fedu. V neposlední řadě trh čelí zintenzivnění geopolitických rizik s přesunem ruských taktických jaderných zbraní do Běloruska.
img

Ranní okénko - Průmysl ustál snížení spotřeby plynu, ceny energií klesly, nelze ale vyloučit korekci

24.02.2023 ČSÚ za několik málo minut zveřejní výsledky konjunkturálního průzkumu za únor. Na trh se tak dostane aktualizace o tom, jak si ekonomika vede v polovině prvního letošního kvartálu, ale také jak respondenti hodnotí zbytek roku. Příchozí vpředhledící indikátory, jako například Ifo index, zapadají do našeho výhledu, že zatímco v 1Q23 ještě ekonomická aktivita setrvá utlumena, v průběhu roku by mělo docházet ke zlepšení. Konkrétně naše prognóza počítá v 1Q23 s mezikvartální stagnací HDP, což by představovalo konec předchozí technické recese (-0,2 % k/k v 3Q22, -0,3 % k/k v 4Q22). Samozřejmě v aktuálně volatilním makroekonomickém prostředí je třeba být připraven na odchylku do obou směrů.
img

Ranní okénko - Přeceňuje trh růst amerických sazeb?

23.02.2023 Žádné velké překvapení ze včera zveřejněných zápisků Fedu nevykrystalizovalo a trhy po slabém úterý navázaly nemastnou středou. Dnes je přitom ekonomický kalendář prakticky prázdný a nové impulzy pro změnu směru se budou hledat jen složitě. Překvapit by teoreticky mohla některá z revizí. Dopoledne dorazí finální výsledek lednové inflace z eurozóny, kde během prvního flashe nebyla dostupná data za Německo. Vzhledem k o něco vyššímu výsledku, než který byl součástí odhadu, nelze vyloučit revizi až o několik desetin procentního bodu směrem vzhůru.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně je nejlepší za poslední rok

21.02.2023 Dnešek pokračuje předstihovými ukazateli, kdy sledované budou zejména indexy nákupních manažerů (PMI), které dorazí jak z eurozóny, tak USA. Z Německa k tomu dorazí ještě průzkum od institutu ZEW, který sleduje náladu u expertů na finančním trhu. Hlavní poselství by ale mělo být na všech frontách stejné – nálada se zlepšuje, ekonomikám by se mělo dařit lépe, než se původně čekalo. Stejně ostatně dopadl i včerejší průzkum spotřebitelské důvěry v rámci eurozóny, který ukázal, že nálada je nejlepší od začátku války na Ukrajině.
img

Ranní okénko - Nadcházejícímu týdnu budou vládnout předstihové ukazatele

20.02.2023 V následujících dnech dorazí na trh zejména měkké ukazatele stavící na průzkumech mezi firmami a domácnostmi. Dnes to bude spotřebitelská důvěra v rámci eurozóny, zítra pak index nákupních manažerů jak z eurozóny, tak i USA. Z Německa v úterý dorazí ZEW index, následovaný ve středu průzkumem od Ifo institutu. Patrně největší prostor pro rozhýbání trhu ale mají ve stejný den zveřejňované zápisky z posledního zasedání Fedu. V závěru týdne pak kromě dat z USA o osobních příjmech a výdajích dorazí i jediný tuzemský zápis do kalendáře v podobě konjukturálního průzkumu z dílny ČSÚ.
C:\fakepath\USA.jpg

WSJ: Nová prognóza ukazuje, jakou fiskální díru už Bidenovi demokraté vykopali

16.02.2023 Zástupci Bílého domu se manipulativně chlubí, že prezidentství Joea Bidena je historické. A v jistém smyslu mají pravdu. Za pouhé dva roky se Biden postaral o největší rozšíření vlády od 60. let minulého století. To je skutečná zpráva z nové prognózy Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO). Účet za toto rozhazování se ale teprve začíná skládat, napsala ve svém komentáři redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
img

Ranní okénko - Inflační tlaky v USA ustupují, v některých klíčových částech ekonomiky ale přetrvávají

27.01.2023 Dnes pokračuje série dat z ekonomiky USA, která přinesou informace o síle domácí spotřeby a inflačních tlaků. Jsou tak relevantní pro zhodnocení dalšího postupu Fedu. Prosincový vývoj osobních příjmů měl oproti listopadu zpomalit z 0,4 % na 0,2 % a osobní výdaje dle odhadu poklesly o 0,1 % po předchozím růstu o 0,1 %. Zajímavější ale bude výsledek PCE deflátoru, který je méně volatilním a současně obsáhlejším měřítkem inflace než CPI.
img

Ranní okénko - Jak rychle rostla americká ekonomika v závěru roku?

26.01.2023 Dnes vychází v USA výsledek HDP za poslední kvartál roku 2022. Očekáván je relativně silný růst podpořený mj. poptávkou, kdy výdaje za zboží již začaly slábnout, stále silnou dynamiku si ale udržely výdaje domácností za služby. Kromě HDP přijde i statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, prodaných novostaveb nebo tradiční týdenní čísla ohledně nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Včerejší Ifo index z Německa podpořil objevující se opatrný optimismus ohledně budoucího ekonomického vývoje, kdy se nenaplňují nejčernější scénáře a eurozóna se i díky příznivějšímu počasí začíná odrážet od dna. Větší optimismus ostatně zní i od německé vlády, která vylepšila svůj odhad růstu HDP pro letošní rok z -0,4 % na +0,2 %.
img

Ranní okénko - Nálada v ekonomice se zlepšuje

25.01.2023 Po včerejších PMI indikátorech je dnes na řadě Ifo index pro německou ekonomiku. Dočkáme se tím dalšího ukazatele, který nastíní, jak by se v prvních letošních několika měsících mohla vyvíjet ekonomická aktivita. Je široce očekáváno, že i Ifo index naváže na vlnu zlepšujících se výsledků měkkých indikátorů. Jak složka hodnotící aktuální podmínky, tak složka hodnotící budoucí vývoj by měla zaznamenat mírný posun nahoru.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně dále opatrně roste

24.01.2023 Dnešek patří především předstihovým ukazatelům. Za několik málo minut dorazí konjukturální průzkum z dílny ČSÚ, trhy ale budou více zajímat index nákupních manažerů (PMI), které vyjdou jak pro eurozónu tak Spojené státy. Budou představovat jeden z prvních předstihových indexů, které odhalí, jaký start do letošního roku hlavní světové ekonomiky mají. Sérii měkkých ukazatelů odstartovala již ráno spotřebitelská důvěra v Německu, která výsledkem nepřekvapila a ukázala mírné zlepšení – čtvrté v řadě. Ve stejném směru šel i včera zveřejněný index spotřebitelské důvěry pro celou eurozónu, který také zaznamenal čtvrtý měsíc růstu v řadě.
img

Ranní okénko - Z eurozóny dorazí tento týden zejména předstihové ukazatele, z USA výsledek HDP

23.01.2023 Zatímco první část týdne bude patřit spíše ekonomickým datům z Evropy, druhé polovině týdne budou dominovat Spojené státy. V rámci eurozóny půjde především o předstihové ukazatele – v úterý vyjdou PMI indexy, více sledovaný bude také středeční Ifo index z Německa. V USA kromě předstihových ukazatelů dorazí i reálná data, nejsledovanější bude čtvrteční údaj ohledně růstu HDP za poslední kvartál loňského roku.
img

Zprávy Goldman Sachs a Morgan Stanley za 4. čtvrtletí roku 2022

17.01.2023 Generální ředitel Goldman David Solomon bude nyní samozřejmě muset reagovat na dotazy investorů, které se budou týkat délky hubeného období v oblasti investičního bankovnictví. Čtvrté čtvrtletí bylo pro bankéře těžké. Příjmy ze služeb investičního bankovnictví minulý týden v mnoha organizacích klesly a je jen velmi málo pravděpodobné, že by se to do konce roku změnilo. Kromě toho panují velké obavy kvůli očekávaným personálním nákladům v Goldman Sachs, a to zejména v souvislosti s nedávným propuštěním 3 200 zaměstnanců.
img

Ranní okénko - Investoři budou z dnešních dat odvozovat další počínání Fedu

23.12.2022 Pro akciové trhy jsou dobré zprávy někdy špatné. A přesně tak tomu bylo včera odpoledne. Zpřesněný odhad výkonu americké ekonomiky v 3Q22 přinesl revizi z anualizovaného růstu 2,9 % na 3,2 %, přičemž největší zásluhu na tom měla spotřeba domácností, jejíž tempo bylo vylepšené z 1,7 % na 2,3 %.
img

Ranní okénko - Nejpravděpodobnější scénář - stabilita sazeb ČNB během prvního pololetí 2023

22.12.2022 ČNB včera ponechala v souladu s očekáváními úrokové sazby beze změny. Dvoutýdenní repo sazba je tak již šestý měsíc v řadě na 7 %. Současně bankovní rada rozhodla, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
img

Ranní okénko - Investoři vstřebávají rozhodnutí BoJ, v ČR vyčkávají zasedání ČNB

21.12.2022 Dnes odpoledne zasedá ČNB. Rozhodnutí o změně úrokových sazeb s největší pravděpodobností nezazní. Vícero členů bankovní rady vyjádřilo spokojenost s aktuálním nastavením, kdy se dvoutýdenní repo už nějakou dobu drží na 7 %. Nečekáme ani bližší detaily ke strategii intervenování. Tlak na korunu v poslední době polevil a ČNB tak může být na trhu méně aktivní. Zajímavější bude až tisková konference, kde investoři budou vyhodnocovat, zda nepadne zmínka o ponechání prostoru pro hike. Diskuze na téma budoucího snižování sazeb je aktuálně předčasná.
img

Ranní okénko - Měsíční data z Německa vytvářejí prostor pro mírný optimismus

20.12.2022 Navzdory pomalejšímu předvánočnímu tempu dnes o ekonomická data úplná nouze není. Před pár minutami již vyšla statistika cen německých výrobců, kde došlo k výraznějšímu meziměsíčnímu poklesu než trh očekával. Ceny v listopadu proti říjnu poklesly o 3,9 % (oček. -1,7 %), meziročně rostly o 28,2 %. Z pohledu spotřebitelské inflace jde o pozitivní signál, kdy by mělo docházet k zvolňovaná nákladové inflace.
img

Ranní okénko - ČNB nechá 2T repo sazbu na 7 %

19.12.2022 Na rozdíl od finále mezi Francií a Argentinou postrádá datový kalendář pro tento týden náboj a finanční trh může zvolnit ve vánoční atmosféře. Důležité lokální události se ale přece jen najdou. Ve středu zasedá ČNB. Oproti ECB, Fedu či Bank of England, které minulý týden jednotně zvýšily úrokové sazby o 50b, se akce nečeká. Hlavní úroková sazba by měla nadále zůstat na 7 %. Z německé ekonomiky bude stěžejní prosincový Ifo index, jehož složka očekávání nastíní vývoj ekonomiky v prvních měsících nového roku. Výsledky předstihových ukazatelů vyjdou i v eurozóně a USA.
img

Ranní okénko - Pár slov Powella stačilo k večerní rally

01.12.2022 První prosincový den přinese po pauze i ekonomická data z českého trhu. Hned ráno půjde o index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme alespoň mírný růst po nečekaně silném říjnovém propadu. Odpoledne dorazí ještě statistika ohledně plnění státního rozpočtu ke konci listopadu a nabídne tak pohled na takřka finální výši letošního deficitu.
img

Ranní okénko - Trh dnes očekává inflaci v eurozóně a projev J. Powella

30.11.2022 Stěžejním ekonomickým údajem je dnes inflace v eurozóně. Po nižším než očekávaném výsledku v Německu i ve Španělsku jsou očekávání nastavena na pozitivní překvapení i pro eurozónu jako celek. Pokles meziměsíčního tempa inflace z 1,5 % pod konsensus odhadu (0,2 %), či v meziročních číslech z 10,6 % pod 10,4 %, by tak nemusel vést k výraznějším pohybům na finančním trhu. Výnosy německých státních dluhopisů zaznamenaly pokles již během včerejšího obchodování. K opačnému vývoji došlo naopak v USA, kde výnosy napříč splatností vzrostly a do jisté míry tak mohly tlumit pokles jejich evropských protějšků. Euro vůči dolaru nejprve posílilo z 1,0300 na 1,0400 EUR/USD, v odpoledních hodinách pak ztrácelo zpět k 1,0300.
img

Ranní okénko - Třetí pokles v řadě pro ceny amerických nemovitostí

29.11.2022 Nejzajímavější informací dnes bude německá inflace, která naznačí i směr, kterým by se měla ubírat zítra inflace v eurozóně. Trh očekává mírný meziměsíční pokles a setrvání meziroční míry nad 10 %. Pozitivně budou působit zejména klesající ceny pohonných hmot. Z USA dorazí průzkum spotřebitelské důvěry od Conference Board, zajímavý bude i zářijový vývoj cen nemovitostí. Case-Shiller index má za sebou dva meziměsíční poklesy v řadě, očekáván je třetí.
img

Ranní okénko - Finanční trh vyhodnocuje stanoviska centrálních bank

28.11.2022 Ekonomický kalendář tento týden obsahuje důležitá data pro globální vývoj na finančním trhu jako měsíční zprávu z amerického trhu práce či inflaci v Německu a eurozóně. Z domácího pohledu bude zajímavý PMI index pro výrobní sektor, struktura HDP v 3Q22 a státní rozpočet za listopad. Vnímání rizika mezi investory v závěru minulého týdne zklidnily zápisky ze zasedání Fedu, které indikovaly zpomalení tempa zvedání úrokových sazeb, ale současně vyšší cílovou sazbu. Opačným směrem ale na vnímání rizika působí situace v Číně, jejíž ekonomiku dusí politika nulového covidu.
img

Ženy v investování dohánějí muže

21.10.2022 S rostoucí inflací si stále více Čechů začíná uvědomovat, že běžný účet již není nejlepší místo pro jejich úspory, které zde ztrácejí na své hodnotě. Současná situace na trzích a v ekonomice tak nutí lidi více přemýšlet, jak se svými investičními prostředky naložit a pokusit se alespoň vykompenzovat současnou dvojcifernou inflaci. Platí to samozřejmě i pro ženy, o kterých se tradičně říká, že investují spíše nerady a když už, jsou výrazně opatrnější. Je to stále pravda nebo spíš jen přežitý stereotyp?
img

Ranní okénko - Závěr týdne plný ekonomických čísel

29.07.2022 Dnešní kalendář je doslova nabitý čísly z reálné ekonomiky. Za několik málo minut se dozvíme, jak se dařilo české ekonomice ve druhém čtvrtletí, dopoledne pak dorazí údaj ohledně HDP i z Německa a celé eurozóny. K tomu navíc z eurozóny přijde i informace ohledně červencové inflace. Včerejší výsledek z Německa ukázal, že meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně může čekat další navýšení. V USA se pak potvrdily obavy z technické recese a druhý záporný výsledek v řadě skončil hluboko pod mediánem odhadů trhu. Pro Fed to ale nic moc neznamená a spíše než na neoficiální definici bude americká centrální banka hledět na komplexnější mix ukazatelů z reálné ekonomiky, v čele s trhem práce.
img

Ranní okénko - Fed zvýšil o 75bb, dnes se může potvrdit technická recese

28.07.2022 Fed včera večer v souladu s tržními očekáváními zvýšil sazby o 75 bazických bodů a nepřipravil tak překvapení v podobě obávaného hiku o 100bb. Základní sazba se tím dostala na úroveň 2,25-2,50 %, čímž se přehoupla zhruba do neutrální úrovně, která nezrychluje ani nezpomaluje ekonomiku. Šéf Fedu Powell pak na tiskové konferenci popřel, že by se americká ekonomika měla nacházet v recesi, a to zejména díky silnému trhu práce. Naznačil ale, že vnímá hrozbu zpomalující ekonomiky a na dalších zasedáních tak Fed opět bude rozhodovat až podle nejaktuálnějších dat, a reporty zejména ohledně inflace a z trhu práce se tím pádem dostanou pod drobnohled investorů. To otevírá možnost méně razantním hikům a nižší finální úrovni. Od zářijového zasedání tak trh aktuálně očekává zvýšení „jen“ o 50bb, výstup nad 4 % tržní aktéři aktuálně vidí jako zcela nereálný. Pokud dnes zveřejněný výsledek HDP potvrdí technickou recesi v USA, mohou akciové trhy v očekávání méně restriktivní měnové politiky opět reagovat pozitivně a navázat na včerejší silný růst. Na evropských trzích dnes bude kromě dozvuků ze zasedání Fedu hrát prim německá inflace, která otevírá sérii červencových dat z eurozóny ohledně růstu spotřebitelských cen. Podle odhadů trhu by meziroční dynamika u našeho západního souseda měla podruhé v řadě zpomalit. Za celou eurozónu se ovšem očekává (v pátek) další zrychlení, z 8,6 % na 8,7 % - a to i na pozadí možného meziměsíčního poklesu (-0,1 %), který je sezónně v červenci relativně obvyklý.
img

Ranní okénko - Hike o ¾ bodu a atypická recese

27.07.2022 Fed dnes znovu zvýší úrokové sazby. Z futures vyplývá, že trh těsně před rozhodnutím věří v hike o 75bb (shodně s mediánem odhadu analytiků), od začátku měsíce se ale zvýšila očekávání hiku o procentní bod, kterému trh přikládá pravděpodobnost mezi 20-25 %. Fed ale své rozhodnutí zveřejní až v osm večer středoevropského času. Mezitím dorazí červnová statistika nových objednávek v americkém průmyslu.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku klesá napříč sektory

26.07.2022 Jen pátý den od spuštění dodávek plynu skrz Nord Stream 1 byly kohoutky včera znovu utaženy. Plynovod do Evropy pouští zhruba jen 20 % kapacity. Zpráva dorazila ve stejný den, kdy mnichovský Ifo institut zveřejnil hlubší než očekávaný pokles v rámci svého průzkumu. Hlavním důvodem dalšího poklesu byly vyšší ceny za energie a obavy ze snížení dodávek plynu. Oboje by narušilo výrobní dodavatelské řetězce. Pokles zaznamenaly také jednotlivé složky v rámci českého konjunkturálního průzkumu. Euro navzdory negativním zprávám zůstalo vůči dolaru stabilní poblíž 1,02. Koruna se obchoduje za 24,59 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Aktualizovaný výhled na ECB, Fed přidá znovu 75bb, vyhnul se HDP v Q2 poklesu?

25.07.2022 Týden odstartuje německý IFO index a tuzemský konjunkturální průzkum. Očekáváme, že stejně jako PMI indexy budou signalizovat kontrakci ekonomiky během druhého pololetí. Jak si ekonomika vedla v tom prvním, se dozvíme v pátek ráno, kdy dorazí předběžný odhad HDP za Q2´22. Odhady analytiků jsou podstatně v neshodě, kdy některé počítají s mezikvartálním poklesem přesahujícím 1 %, jiné zase s mírným růstem do 0,6 %. Náš odhad se řadí k těm optimistickým. Výkon HDP za Q2´22 bude zveřejněn také v řadě evropských zemí včetně Německa (pátek) a USA (čtvrtek). Před tím dorazí další důležitá data.
img

Stres kvůli recesi. Investoři sázejí na otočku Fedu

30.06.2022 Wall Street včerejšek docela ustála a dnes ráno potěšila data z Číny, podle nichž v červnu slušně oživil sektor služeb. Jenže vedle toho roste strach z recese v západních zemích, a to má evidentně daleko větší váhu. Akcie v Evropě strmě padají - DAX nebo CAC 40 jsou dole asi o 2,5 procenta. Naproti tomu sílí poptávka po dluhopisech, jejichž výnosy dál klesají. Eurodolar pak po včerejším poklesu zhruba drží pozice, když se obchoduje u 1,0440.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu zpomalila, na výraznějším ústupu ale není

30.06.2022 Dnes bude trhy zajímat německá nezaměstnanost a vývoj osobních příjmů a výdajů v USA. Dorazí i v poslední době čím dál tím ostřeji sledovaná týdenní data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Jde totiž o jeden z prvních ukazatelů, který by mohl naznačit zchlazování prozatím silně zahřátého trhu práce. Včera zveřejněný výsledek červnové inflace v Německu vypadá na první pohled dobře. Meziroční dynamika výrazněji zpomalila, meziměsíčně ceny dokonce kosmeticky klesly. Pod pokličkou se ale skrývá především dopad snížení spotřební daně na pohonné hmoty v kombinaci s extrémním zlevněním jízdenek na některé prostředky hromadné dopravy. Inflační tlaky i nadále zůstávají v německé ekonomice silné.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku eurozóny klesá

29.06.2022 Inflace v Německu podle očekávání v červnu zmírnila meziměsíční tempo z 0,9 % na 0,4 %, což by ji v meziročním srovnání udrželo na 7,9 %. Z eurozóny dorazí výsledky konjunkturálního průzkumu měřícího celkovou důvěru v ekonomiku, průmysl, služby a náladu mezi spotřebiteli.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra na minimech, výnosy opět rostou

28.06.2022 Dnešek je ve znamení předstihových ukazatelů ohledně spotřeby. Již před pár minutami dorazil GfK index měřící spotřebitelskou důvěru v Německu. Ta po předchozí stabilizaci opět poklesla a je tak na nejnižší úrovni v historii měření (od roku 2005). Odpoledne pak dorazí jeden z ukazatelů spotřebitelské důvěry v USA. I zde se čeká pokles, „jen“ ale na nejnižší úroveň za poslední rok. Zajímavý bude i vývoj cen nemovitostí, byť s větším zpožděním teprve za duben. Včera pozitivně překvapily objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA a podnikatelské investice tak navzdory oslabujícímu průmyslu zůstaly v květnu silné.
img

Ranní okénko - Zvýšená volatilita na trzích, další pokles PMI a platební neschopnost Ruska

27.06.2022 Předstihové ukazatele zveřejněné během minulého týdne ukazují na ekonomické zpomalení během druhé poloviny letošního roku. Peněžní trh reagoval mírným snížením sázek na agresivní utahování měnové politiky – očekávání sazeb Fedu na konci roku 2022 trh během pátku snížil z 3,6 % na 3,4 %. K přecenění docházelo i v eurozóně. Slabé výsledky předstihových indikátorů se podle nás i trhu nevyhnuly ani tuzemské ekonomice, jak v pátek ukáže PMI pro zpracovatelský sektor.
Související klíčová slova: Banco Santander | Střední Evropa | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Firemní sektor | Uvolněné měnové politiky | Podnikatelské investice | Zásoby zemního plynu | Klid před bouří | Výnosy dluhopisů | Války | Americký ADP | Vývoj | Údaje z USA | Češi | Data z trhu práce | Trh nemovitostí | Ošetřovné | Válečné dluhopisy | LHA | Jana Steckerová | DPH | General Dynamics | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Vyhlídky do budoucnosti | Nezaměstnanost v eurozóně | TSCO | Mzdově-inflační spirála | Brokeři | Accenture | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Roche | XOM | Italský PMI | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Texas | Finanční aktiva | Údaj o HDP | Očekávání | Edison | Volatilní | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | T-Mobile | Ombudsman klientů | Galapagos | L.F. Investment | Surový cukr na světových trzích | Výpadek příjmů | Pozitivní nálada | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Britské maloobchodní prodeje | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Odhady PMI indexu | Schodek státního rozpočtu | Surový cukr | Trh práce | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Investice | US Bancorp | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Průmyslové akcie | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | XEL | Podnikatelské aktivity | Akvizice | ServiceNow | Devon Energy | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Index aktivity | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | ADP report | Stimul | Páteční NFP report | Ifo | Webinář | Nálada v eurozóně | Spořit na důchod | Blackstone | Prognózy | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Pokles cen nemovitostí | Eurové příjmy | Člen bankovní rady ČNB | Evropské měny | Nákupy aktiv | Výraznější impuls | Reálné ekonomiky | IHS | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Index ekonomické nálady | General Electric | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | Ženy a investování | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Recese v eurozóně | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | PACCAR | Český průmysl | ČNB úrokové sazby | Akcie společnosti | Uzdravování | Chování trhu | Tuzemské hospodářství | Důvěra v ekonomiku | Pesimistická nálada | XYL | Desetileté výnosy | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Lagardeová | Nejvyšší soud | Kansas City | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | DAI | NFP report | Brent | Soukromá spotřeba | Výkon průmyslu | IHNED | Delta | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Klíčový údaj | Vysoká rizika | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Index DOW | Viceguvernér ČNB | Import | Posílení | Poptávka po zlatě | Německý akciový index DAX | Akcie Facebooku | Americké makro | Airbus SE | Exchange | Investiční strategie | Hluboké recese | Kontrakty | Strach | Dopady krize | Ekonomický balíček | Propad cen | První hike ECB | MiFID II | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hasbro | JPY | EURUSD | Spotřebitelské inflace | Philip Morris International | NFP | Růst hrubého domácího produktu | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Odhad HDP | Předčasné splacení hypotéky | Růst v Číně | PAYX | Ekonomický sentiment | Německý index DAX | Projekce | Kontrakce | Peníze | Výhled do budoucna | Myšlenkové schéma | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Unie | Výkon | Investovat | HDP v USA | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | Korekce na Amazonu | Nestlé | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | FedEx | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Krize na energetickém trhu | Běžný účet platební bilance | Nezaměstnanost v březnu | Hershey | Anthem | Amgen | Americký Fed | Představitelé ECB | Ropa WTI | Micron | Výsledek hospodaření | Zasedání FOMC | Lockheed Martin | Alaska Air Group | Bankovní rada ČNB | Roche Holding | HDP USA | AEX | ZEW index | AbbVie | Monster Beverage | Moderna | Burzy | Největší světové ekonomiky | Pesimismus | USD/EUR | Invaze | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Nová prognóza | Události tohoto týdne | Cestování | Bond | Broker | Podpora | David Solomon | Posílení koruny | USD | Export | Příjmy a výdaje domácností | Německé HDP | NFLX | DTE | Obchodníci dnes | Rekordní rozpočet | DISCA | Verizon | Gilead | Comcast | GM | Ruská společnost | Medtronic | Southwest Airlines | Více peněz | Jestřábí komentáře | Na burze | Šok | Vyšší mzdy | Hodnocení současné situace | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Evropská inflace | Opinium | Tvorba pracovních míst | Total | Snižování cen | Ekonomická aktivita | Regulace | Důvěra investorů | Tweet Donalda Trumpa | Kofola | LMT | Třetí vlna | FME | SPGI | Noviny | Program nákupu aktiv | Měnový fond | Pozitivní signál | Úroková sazba | TJX Companies | Inflační spirála | Růst výrobních cen | Tempo růstu CPI | Zvyšování sazeb Fedu | Spekulovat | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Ruský prezident | Zhoršování situace | Podpůrné programy | Kapitálový trh | CBO | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | Výsledek inflace | Vnímání rizika | Vládní výdaje | Covid | Rekordní nárůst | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Státní výdaje | Dovoz | PMI z výroby | Sazby hypoték | Caterpillar | NextEra | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | VIX index | Pozitivní zprávy | EOG | Růst cen ropy | Solidní výsledky | Výrobní ceny | Investice ve stavebnictví | Komoditní | Výzkum Fidelity | PMI ze sektoru služeb | Evropské trhy | Bundesbanka | Textron | Progres | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Intercontinental Exchange | Newmont | Euforie | London Stock Exchange | Makrodata | Akciové indexy | Společnost Shell | Investoři | Xylem | Investing.com | Portfolio | Data o HDP | Equity | Tlaky na růst mezd | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Nejnovější výsledky | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Vyšší úrokové sazby | Euro Stoxx 50 | Pokračování expanze | Bez rizika | Zisk | Zlepšení sentimentu | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zpřísňování měnové politiky | Biden | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Sazby ECB | Bank of England | Forward guidance | Ekonomický sentiment v Česku | CAC 40 | Britský premiér | NAHB | Volatilita na trzích | Vývoj sazeb | VIG | WSJ | Prezident | AT&T | Pobočka FEDu | Zápis z posledního zasedání | Asociace pro kapitálový trh | Boom | Anheuser-Busch InBev | Cíl ČNB | Britské akcie | Úsporný tarif | Dvoutýdenní repo sazby | Nastavení úrokových sazeb | Německá spotřebitelská důvěra | Spotové ceny | Nižší poptávka | Nemovitosti | First Republic | ADS | Raytheon | WYNN | Ekonomika Číny | Kapitálové rezervy | Riziko recese | Evropské akcie dnes | Boj s inflací | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Americký S&P 500 | Španělský CPI | TTF | Investiční | Průzkum | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Invesco | Berlín | Demokraté | Hlavní ekonom BH Securities | Německý DAX | Hlavní události | Důvěra domácností | Patria | Ekonom BHS | Uber | Ekonomický vývoj | Hennessy | UnitedHealth Group | Ekonomické restrikce | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Data z průmyslu | Odhad analytiků | Spotřebitelský sentiment | Prodej | PFE | Zpráva | Aktuální prognózy | Technologické tituly | EUR/PLN | Prémie | Bitcoin | Futures | Rozpočtová politika | Colt CZ | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Chuť nakupovat nemovitosti | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | HDP v ČR | Česká měna | Rok 2024 | Portu | Eurové úvěry | Obchodování | Zvýšení daní | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | JOLTS | Meta | Simon Property Group | S&P Global | Nabídka | Rozhodnutí ČNB | GBP | Průmyslové komodity | Wall Street Journal (WSJ) | Rekordní hodnoty | HDP Německa | Management | ZEW | XM | Ropovod | Dobré výsledky | PG | Centrální banky | Prezidentka ECB | GAAP | Německé ceny | Eurostat | Zprávy | Zpomalující inflace | Deflace | Daňový poplatník | Investiční aktivita | Moskevská burza | FB | Dubnová čísla | Růst inflace | Zkapalněný zemní plyn | MOEX | REGN | CCI | Německé firmy | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | Medián | Praha | Ceny ropy | Akcie v Evropě | Euro klesá | Silné cenové tlaky | Distribuce | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | 3M | Silný růst | Covidové krize | Měsíční report | Airbus | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Vyhlídky | British American Tobacco | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | CZ | Zadlužování | Pozitivní výsledek | Index cen domů | Míra | Ekonom ECB | Investment management | PEG | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | EURCZK | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Hospodaření státu | Tapering | Dnes ČNB | Spoluředitel | Electronic Arts | Phillips 66 | Technická recese | GME | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Waste Management | Bank of America | TIM | Carnival | Broker Consulting Index | Odhady trhu | Silný dolar | Zpřesněný odhad | Financial | Koruna | Eli Lilly | Cukr | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Inflace ve službách | American Airlines | Raiffeisen | Míra zadlužení | Colgate-Palmolive | Shell | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | BHS | Objem | Propad | Ipsos | Asociace | Obavy z recese | Class A | Očekávání investorů | Marka | Pokračující pokles | Výsledky firem | Výkonnost | IPO Aston Martin | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Údaje | Cenový šok | Klima | Politika centrální banky | Inverze výnosové křivky | Mzdová spirála | Report ADP | Zákonodárci | Norfolk | Americká banka | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Robert Half International | Očekávání analytiků | Nucor | Letní měsíce | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Raytheon Technologies Corp | Státní rozpočet | Stabilita sazeb | Demokraté a Republikáni | Konference FOMC | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Důchod | Zájem o dluhopisy | EU summit | Pfizer | Case-Shiller | Směřování | Sázka | Covestro | Tempo růstu spotřebitelských cen | Průraz | Deficit | S&P 500 Index | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Reakce trhu | FRA | Plyn | Sazby na hypotékách | IHS Markit Ltd | Cenová hladina | Centene | Ropa Brent | Kering | Marathon | Výnosové křivky | Hypotéky | Německý akciový index | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | LEN | Evropa | Jackson Hole | HUF/EUR | Německý Ifo index | Wynn Resorts | USD/PLN | OPEC | Ekonomické události | Ukrajina | Snížení sazeb | Tiffany | Reálný HDP | Parlamentní volby | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Schlumberger | Neutrální výhled | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Spravedlivé důchody | Eurodolar | EW | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Obrat v měnové politice | Index ekonomické aktivity v USA | Zveřejněná data | Earnings | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Inflace v EU | Trump | Peněžní statistiky | Stavebnictví | MRK | Měsíční data | Brands | London School of Economics | Zprávy Goldman Sachs | Ústup inflace | Kurzarbeit | Booking Holdings | Dopady války na Ukrajině | Moët | UPS | PYPL | MIFID | Obchodování v Asii | E*Trade | High | Výzkum Fidelity International | Finanční krize | Rostoucí trend | Ekonomická situace | Vstupy | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | Čeští exportéři | Akcie společnosti ČEZ | Snížení spotřeby | Největší banky | Indikace | Americká data | Turecká centrální banka | CHF | Údaje o inflaci | L'Oréal | Instituce | Constellation | Výraznější pokles | James Bullard | Česká koruna | Turecko | Kellogg | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Data z americké ekonomiky | Úspory | Dnešní fundamenty | LNG | JNJ | Japonská centrální banka | Erste Group | Americké akcie | Situace | BBC | Ekonomická důvěra | UBS Group | Společnost XTB | Dopad pandemie | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Dění v USA | Iberdrola | Oslabení koruny | Ameriprise Financial | Zvýšení úrokových sazeb | Bez poplatku | Reportované výsledky | Ziskové marže | Evropská ekonomika | ex | GDPNow | PSA | Ztráty zaměstnání | ABB | Domácnosti | Apple | Audi | Výsledky HDP | BNP | Zvýšená volatilita | Equinor | Růst výnosů | Obchodování se CFD | USD/CZK | Trh | Změna trendu | Odhad amerického HDP | Komise | University of Michigan | Crown | Eskalace | DTE Energy | Války na Ukrajině | EUR Index | Index nákupních manažerů | Ekonomické výsledky | CNN Prima News | Koruny vůči euru | Fed | Analytici | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Koruna sílí | Časový plán | Korekce | Klesající trend | CAT | Rubl | Penále | Důvěra spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Moody's | Proinflační faktor | RHI | Buffett | Illumina | Počet pracovních míst | Stavební povolenky | Vývoj ekonomiky | Ceny zemního plynu | Jednání OPEC | Pražské burzy | Alexion | Dobré zprávy | Zveřejnění výsledků | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Dopad na trhy | S&P 500 | Důvěra v eurozóně | Akciové indexy v USA | Lowe's | Indikátory sentimentu | Stagnace | Makro | JDE | Export do Ruska | Philip Lane | ANO | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | Americké zásoby ropy | Volatility | Zemní plyn | Změny sazeb | Růst spotřebitelských cen | DOT | Kupní cena | Největší evropská ekonomika | VZ | Ceny zboží | Nálada na trzích | Platforms | MWh | Dezinflace | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Kurz české koruny | Peníze do bank | Peníze na financování | MRO | Snižování úrokových sazeb | Microsoft | Trh dnes | Wells Fargo | L3Harris | Budoucí vývoj | Příležitosti | CMS | Británie | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Odhad růstu HDP | Utahování měnových podmínek | Thermo Fisher Scientific | Míra inflace v Maďarsku | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | Ceny v průmyslu | Demokratické strany | Pokles sentimentu | CL | Mondelez International | CMA | Měny&Sazby | Důvěra v průmyslu | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | LYNX webinář | Nižší růst | CME Group | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Deficit nabídky | Index Nasdaq | CAD | Spolková vláda | ECB dnes | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Futures kontrakty | CMG | Zisky akcií | Antivirus | Japonsko | Snižování inflace | S&P Global Inc | Tržby | Centrální banka | Silný propad | Meta Platforms Inc | Exxon | DGX | Raymond James Financial | Vinci | Koruna dnes | Polský zlotý | Německá vláda | QE | Odhad vývoje HDP | MJ | Dluhopisy | LYNX | Bund | Eurozóna | BIIB | Pozitivní zpráva | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Nejnovější údaje | Twitter | Akcie Aston Martin | Krach | Zasedání americké centrální banky | Společnosti | Další růst | Vládní koalice | Celkový výsledek | Sachalin-2 | ABT | Řetězec | Oslabení forintu | Odvody | PEPSICO | Prudký růst cen | Březnová inflace | Obchodníci | Maloobchodní tržby | Očekávání trhu | Americké ceny nemovitostí | Dopad na sentiment | Škrtání dotací | CZK | Reuters | Nepodání daňového přiznání | Unilever | Baidu | Růst HDP | Situace na Ukrajině | Nálada spotřebitelů v USA | Intervenovat proti vlastní měně | Chevron | Anheuser-Busch inBev | Nárůst výnosů | Škoda | Erste Asset Management | Guvernér Michl | Depozitní sazba | ENEL SpA | ISM | Nálada v ekonomice | Souhrnný index | Daň z tradingu | Cukr na světových trzích | Honeywell | Palo Alto | Cyklus růstu | Předseda | Sazby beze změny | TXN | Americký index S&P 500 | Utahování měnové politiky | Příležitost vstoupit na trh | MLM | Deutsche Boerse | Dna | Chipotle Mexican Grill | Ruský akciový index | Traders | Sazby na dluhopisech | Boeing | Rozpočtový schodek | Ekonomiky | Bělorusko | Rychlý růst | Libra | WM | GameStop | Uvolňování měnové politiky v USA | CFD | JPMorgan Chase | Microsoft Corp | Brexitové dohody | Dividenda | Nová data | Evropská unie | Kompenzace | Charter Communications | IPO Uber | Pořízení vlastního bydlení | Prohlášení | Zvýšení základní sazby | Financovat | ONE | ConocoPhillips | Konjunkturální průzkum | EUR/HUF | Investice v zahraničí | Platební bilance | Jednání o brexitu | Jednání ECB | Základní úroková sazba | Paychex | Úroky | Economic | Ranní nadhoz | Vývoj peněžní zásoby | Cena | Silné oživení | Vývoj české ekonomiky | Předstihové ukazatele | Risk-off sentiment | GWW | ASML Holding NV | Silný trh | Guvernér Fedu | Air | Akcie dnes | Fortune | Ztráta | Inflační očekávání | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Rozpočet | Podpůrný balíček | TABAK | FTSE | CVX | S&P500 | Prodeje domů | EBay | Dolar | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | Dior | Technologie | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | ČNB | Data ze Spojených států | VW | ANTM | Fiserv | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Pokles | Ceny komodit | MGM | Kalendář tento týden | Velikonoce | Intuit | Polská ekonomika | Biogen | Finance Group | Index spotřebitelských cen | SEC | Charles Schwab | Česká republika | Americký trh | Royal Caribbean | Merck & Co | Euro vůči dolaru | Daňové přiznání v ČR | Mercedes | Tržní očekávání | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Americká ekonomika | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Obchodník | PHIA | Rada guvernérů | Tomáš Holub | COVID-19 | Negativní dopad | Dostupná data | MGM Resorts International | Data z reálné ekonomiky | Google | Obchodování na americkém trhu | AMGN | Cheniere Energy | Růst mezd | CF Industries | ISM indexy | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Paypal Holdings | Debata | Index PX | Hike ECB | Růst americké ekonomiky | Daně | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Moneta | Investment Management | TSLA | Rizika | ECB | Výhled české ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | České HDP | Pokles indexu | Vývoj německé ekonomiky | Bristol-Myers | Dealer | Žádosti o podporu v USA | Česká ekonomika | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Kurzy | Marketingová komunikace | Pšenice | Fond | Nálada v USA | Finanční prostředky | Čína | Prodej podílů | Zisky | Webináře | Velký růst | HICP | Konsensus | Ekonomické údaje | Současné ceny | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | E*Trade Financial | Výše úrokových sazeb | Globální ekonomika | COST | Vývoj inflace | GRMN | Miliardy eur | Daňové zatížení | Sentiment v Americe | Vývoj HDP | Benchmarky | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Voda | Indikátor | NBP | Ustupující inflace | Situace na trhu práce | Splatnost | Vysoké valuace | Walgreens Boots Alliance | Delta Air Lines | Očekávání do budoucna | Cena zlata | Forward | Propady na akciových trzích | Verbální intervence | HSBC | USA | Deliveroo | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Euro STOXX | Přecenění | Podílové fondy | Zlepšení nálady | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Obchodování forexu | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Dluhový strop | Závislost na Rusku v oblasti energií | Měnová politika | Vysoké inflace | Americký zpracovatelský průmysl | PMI ve výrobě | Asset management | Závislost na Rusku | ERA | Skepse | Nová makrodata | Repo sazby | Ekonomická nálada | IFO index | Statistici | Financování | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Ekonomka | AWK | Otevírání ekonomiky | Finance | Omezení dodávek | Stres | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Prostor pro pokles | Reálné příjmy obyvatelstva | Guvernér | Occidental | Navýšení dluhového stropu | WBA | Republikáni | Asociace pro kapitálový trh ČR | KSU | Zprávy z USA | Tempo inflace | Investiční poradenství | Poptávka | Express | Zvýšená volatilita na trzích | Průměrná hodnota | Southwest | City | Hodnoty měny | Procter & Gamble | Přístup k inflaci | Investor | Obchodník na forexu | Obchodovat | Hlavní ekonomické události | Naše prognóza | Akciový trh v USA | PSX | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Ekonomická data z USA | Cenový PCE index | Shell Plc | Pokles akcií | Colt CZ Group | Prezident Fedu | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | Technologický Nasdaq | WTI | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Reporty | Shares | Medvědi | Silnější koruna | Redukce | RBNZ | GfK | Martin Řezáč | FRED | Index MOEX | Co bude | HSBC Holdings | Ruská tisková agentura | RBI | Turistický ruch | Vyšší daně | Honeywell International | Vládní úsporný balíček | Nord Stream | EMU | Tweet | Ruská společnost Novatek | KMX | OCI | Ziskovost | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Očkování v USA | UTC | Drobní investoři | Ropovod TAL | Rozjednané prodeje domů v USA | Marže | Valuace akcií | Účet platební bilance | Využití kapacit | ROCE | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | DAX | Technology | HDP | Předběžné výsledky | Statistika | Prosus | Důvěra v Německu | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Důvěra v českou ekonomiku | Zkušenosti | Novartis AG | Firma | Vzrušení | Signály | Omikron | PCE inflace | Reálné příjmy | Spotřební daně | Vysoké zisky | Micron Technology | Barel WTI | Načasování | TJX | Peněžní statistiky ECB | MCD | Erste | Lot | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Záchranné balíčky | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Manufacturing PMI | SAP | FX | Index PMI | Ekonom | Demo účet | Kalendář ekonomických událostí | Michal Stupavský | Deutsche Bank | MPSV | Američané | Kurz | Market | Forexu | Home Credit | Raiffeisenbank a.s. | Zasedání amerického Fedu | Bali | TASS | Indexy PMI | Objem dovozu | Polská měna | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Snížení spotřební daně | Jednání ČNB | DBK | Jak se stanovuje cena elektřiny | BH Securities | Úspěšný týden | Kukuřice | Costco | Měď | PEP | Proinflační | Lennar | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Datový kalendář | Statistiky ECB | Pilulka Lékárny | Pozitivní sentiment na trzích | Mnoho ziskových obchodů | Úsilí | Odložení voleb | Přerušení dodávek ruského plynu | Risk | Predikce | Fibo | PMI ve službách | Propad cen akcií | Zpracovatelský průmysl | Bank of New York Mellon | Citigroup | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Hospodářství | Stagflace | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | Novatek | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Automotive | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Ranní komentář | Výhodný nákup | Prodeje existujících domů | Vítězství nad inflací | EU | Výprodej akcií v Číně | Zasedání ECB | Gamble | Cigarety | Portfolia | Fresenius Medical | Růst důvěry | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Inflace v Německu | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Týdenní zpráva | Americké ceny | Recese | Akciové futures | Empire State Index | ASML | Německý ZEW index | ALXN | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Index Dow Jones | Forex trading | Eskalace konfliktu | Začít investovat | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Meta Platforms | Spekulace | Koronavirové pandemie | Italské HDP | Růstový trend | CMCSA | Štěpán Křeček | Hodnota indexu | Frank | ETN | Změna politiky | Mondelez | Negativní nálada | Pravidelné investice | Objem investic | Goodyear | Čínské indexy | Motivace | Silné euro | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Lufthansa | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | 1D | Lenka Kalivodová | Gilead Sciences | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Daňové přiznání | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Regeneron Pharmaceuticals | CySEC | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Banka UBS | Technologický sektor | OSN | Soud | Fresenius SE | Projev šéfa Fedu | Odhady růstu | Booking | LyondellBasell | Cena elektřiny | Pozitivní výsledky | PMI indexy | Vlna výprodejů | Martin Novák | Roche Holding AG | AXA | Investiční stratég | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | OXY | Zásoby plynu | Oslabení | Míra inflace | Platforma | Měnová politika ECB | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | CNN | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Finanční situace | Nařízení | Verizon Communications | HDP Francie | Pioneer Natural Resources | Míra nejistoty | SWIFT | RISK-ON | Nemovitostní trh | Negativní zprávy | Schodek | Fed index | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Ticker | M2 | Německý index IFO | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Comfort Finance Group | Výrobní inflace | Tempo růstu | American Airlines Group | Snížení daně | Citrix Systems Inc | Aktivita firem | Bankovnictví | Pohonné hmoty | STOXX50 | Americké dluhopisy | BASF | Continental | Air Liquide | Divergence | Nejvyšší růst | ETF | Marathon Oil | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | CarMax | T-Mobile US | Zhoršení výhledu | FOMC | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | UnitedHealth | Humana | Guidance | LLY | Cena zemního plynu | Údaje o nezaměstnanosti | Anexe Krymu | Peněžní zásoby | EOG Resources Inc | Cykly | Western Digital | Rally | Bankovní rada | Pandemie | Zasedání České národní banky | Členství v EU | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | Smíšené fondy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Očekávaný vývoj | Nezaměstnanost v Německu | Nárůst cen energií | Business | Vladimír Pikora | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční společnosti | Indikátory | WFC | Pokles cen | Goldman Sachs Group | Automatic Data Processing | Veřejný dluh | Jan Procházka | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Krach banky | Nový týden | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Konsolidace | Aston Martin | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Spekulanti | Čínské akcie | Komise v přenesené pravomoci | Ministryně financí | Časový úsek | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Členské země | Pandemická situace | Stratég | Prodeje automobilů | Čínský akciový trh | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Raytheon Technologies | Řetězce | Schwab | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Silná konkurence | Růst úrokových sazeb | Politika | Poradenství | Konkurence | Zápis ze zasedání FOMC | Mattel | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Palo Alto Networks Inc | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Americké futures | MAM | Strach z inflace | Deutsche Telekom | Nike | Indikátory důvěry | Forint | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Zasedání FED | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Akcie | Obchodování na devizovém trhu | Poskytovatelé úvěrů | Nálada | Ruská tisková agentura TASS | Symantec | Indie | Měnové politiky | TWS | Vnímání | Intel | Předstihový ukazatel | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Investiční doporučení | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Situace v průmyslu | Vyzkoušet si trading | Dobrá zpráva | Karanténa | Nastavení sazeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Zhodnocení | Ruská vláda | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Trend klesající | Výhled | Trade Financial | ZEN | Erste Group Bank | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | PCAR | Americký trh práce | Colt CZ Group SE | Americká centrální banka FED | Ethereum | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Dostatek likvidity | Hry | Akciový index DAX | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Propouštění | Fundamenty | Sentix index | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Česká národní banka | Druhý odhad amerického HDP | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Šíření koronaviru | LVMH | Zasedání bankovní rady | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Dlouhodobý trend | Fondy | Komise pro cenné papíry | Comfort Finance | Bílý dům | Situace v Číně | STT | ČEZ | Cenové hladiny | Riziko | Německé ekonomiky | Philips | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Aktuální situace | Under Armour | New York | Anadarko Petroleum | BinckBank | St. Louis | MSFT | UAL | GS | Saldo zahraničního obchodu | CFG | AIG | Krize | Fresenius | Odhady HDP | Euro včera | Životní styl | ČNB dnes | Zotavení ekonomiky | Vývoj české koruny | CMI | Situace na trzích | AOS | Šance | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Agentura TASS | Investiční bankovnictví | Objednávky | Constellation Brands | Navyšování cen | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Boj proti inflaci | Sazby | Americké výnosy | Index ekonomické aktivity | ODS | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | STZ | Cíle | Zisk na akcii | Burza | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | AXP | Guvernér Rusnok | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Americká inflace | Likvidita | Žádosti o podporu | Výprodeje | Heineken | Rozhovor | Spotřeba domácností | Finanční plán | Slabší dolar | Březnová data | Banka | Měny | TechnipFMC | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Růst cen potravin | MasterCard | Raymond James | Zaměstnanost | Stabilita | Profitovat | ISRG | Nová historická maxima | Energie | Rozjednané prodeje domů | Inflace v březnu | Pharming Group NV | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Nezaměstnanosti v Německu | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Dividendy | Měna | Osobní výdaje | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Trading | Marathon Petroleum | Ropa dnes | Silný pokles | Alexion Pharmaceuticals | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | Snap | Výnosy | Walgreens | Dotovaná sazba | Finanční trh | Růst poptávky | JPMorgan | Snižování počtu zaměstnanců | Data z Německa | Trade | Regionální měny | Eni | Nové prognózy | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Tightening | Prodeje | Sentiment na trzích | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | Zlotý | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | UNH | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Poradce | FAST | Další růst sazeb | Tradingový obchodník | GBP/EUR | Signál | Jerome Powell | Zdražování | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Kupci | State Street | EPS | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Kupní síla | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Klesající inflace | Historie | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Míra úspor | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Výdaje | Očekávané Earnings | Guvernér české národní banky | Změny trendu | Koruna posílila | Společnost | Kurz koruny vůči euru | Xilinx | LTV | Úvěrová aktivita | Důchody | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Sázky | Colt | Historicky nejnižší | BlackRock | Halliburton | Patová situace | Negativní výhled | Očekávaná inflace | Guvernér ČNB | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | NBER | Volatilita | Situace v USA | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Americká spotřebitelská důvěra | Vienna Insurance Group | Burze | Buy | ASM International | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Citrix | Nasdaq Inc | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Výpočet a výše daně | Inflační cíl | Nizozemsko | LyondellBasell Industries | Obilí | Ceny pohonných hmot | Expedia | Services | VIX | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Kansas City Southern | Fed včera | TotalEnergies | Příjmy | Komodity | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | Risk-off | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Domácí měny | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Snížení inflace | BIDU | Americký ISM | Index | Wall Street Journal | PCE index | Dow Jones | STMicroelectronics | Align Technology | Lockdown | Cenový index | Eva Zamrazilová | Meziroční růst | Dluh eurozóny | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | ČTK | ISM index | Valuace | COMP | Platy státních zaměstnanců | Obsluha státního dluhu | Americké příjmy | Index Fedu | Zpracovatelský sektor | Ruský akciový index MOEX | Ekonomické uzavírky | Marsh & McLennan | ENEL | Nálada na finančních trzích | Hypoteční sazba | Pražská burza | Eurový úvěr | Navyšování mezd | Povinnost podávat daňové přiznání | L3Harris Technologies | Ekonom BH Securities | RTX | Německá nezaměstnanost | Citrix Systems | Podnikatelské klima | PayPal Holdings Inc | Úsporný balíček | Investování | Micron Technology Inc | TWTR | Randal Quarles | Zasilatelské společnosti | Rezistence | Obchod s akciemi | Autozone | Evropský kalendář | David Vagenknecht | Snowflake | LNG terminály | Hodnota realit | Situace na americkém trhu práce | Daimler | Solidní růst | Postupné otevírání ekonomiky | Španělsko | L.F. Investment Limited | Covidová situace | Futures v Evropě | Příjmy a výdaje amerických domácností | Analýza | Výhled v eurozóně | Jan Frait | Odvětví | Pracovní místa | Chicagský index nákupních manažerů | Dění na finančním trhu | Akciový index MOEX | Měny v regionu | Vakcinace | Včerejší seance | Depreciace | Cenový skok | Jana Brodani | Vít Hradil | Analytička | UBS Group AG | Páteční NFP | Český PMI index | InterContinental | Investorky | Jádrová spotřebitelská inflace | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomika USA | Sazby Fedu | Danuše Nerudová | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Americká banka First Republic | Odhady analytiků | Akciový index S&P 500 | Americký index | Pevné terminály | Omezení dividend | Globální vývoj | Další pokles | Index výroby | Harley-Davidson | První hike | Akumulace | Velké firmy | Visa | Americké centrální banky | COT | Deník N | Výše daně | Platební neschopnost | Hlavní ekonom | Bloomberg | Baker Hughes | Index hypotéčních úvěrů | Plovoucí LNG terminály | Úvěry v eurech | Bydlení | Reálné mzdy | UBS | Santander | XTB | DSTI | Pokles HDP | České koruny | Globální sentiment | Předpověď | Sektor služeb | Osobní příjem | Firemní úvěry | Dnešní datový kalendář | Obchodní války | Vysoké ceny energií | Spoření | Dividendy ČEZ | Technologické společnosti | Státní svátek | Vypuknutí pandemie | Míra inflace v Německu | Snižování sazeb | CBRE | Zhoršení nálady | Hermes International | Kontrakt | Index spotřebitelské důvěry GfK | Northrop Grumman | Investiční platforma Portu | Inflace v Evropě | Sankce vůči Rusku | Pokles ceny | Zdražení ropy | Slevy oproti nabídkové ceně | Hospodaření | Společnost Boeing | Linde | Mzdová dynamika | Pokles české ekonomiky | Dezinflační proces | Míra nezaměstnanosti v Německu | Boris Johnson | Index CPI | Ministerstvo financí dnes | Americké vlády | Americké měny | Akciový index | Německé volby | Přehled | Domácí poptávka | Bohemia Energy | Viceguvernérka ČNB | Podnikání na kapitálovém trhu | Zavádění odvodů | Lockheed | Americké trhy | Volkswagen AG | Financování státního dluhu | Prognóza ČNB | Výkonná ředitelka | Ekonomické zpomalení | Americké akciové trhy | Makroekonomické predikce | Problém s dodávkami plynu | Index pražské burzy PX | E-commerce | Snížení spotřeby plynu | Index nákupních manažerů (PMI) | Intuitive Surgical | Spotřebitelské ceny | Hotovost | Německo | Sada dat | Aleš Michl | Navýšení sazeb | Estee Lauder | Americký HDP | Maloobchodní prodeje | Walmart | Zavádění odvodů na zaměstnance | Analytik | Růst české ekonomiky | Home Depot | Zadlužení | Vice | Uvolnění rezerv | HDP v Evropě | Oživení německé ekonomiky | Vstupu do EU | Ochránit úspory | Splácení hypotéky | Hodnota HDP | Uptrend | Státní dluhopisy | HealthCare | VaR | Boční trend | Fiskální pomoc | Commitments of Traders (COT) | Ruská centrální banka | DPH v Německu | Vysoká inflace | Platby na eura | Investiční produkty | Pozice | After-market | Skokový nárůst cen energií | Inflace spotřebitelských cen | Příjmy obyvatelstva | Abbott Laboratories | Úrokové sazby na hypotékách | Průmyslníci | Globální trhy | Ceny v eurozóně | AAL | Obchody | Zastropování cen plynu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zhoršení epidemické situace | Závislost | Dassault Systemes | Travelers | Dluhopisový trh | Millennium | Sílící euro | Měnové politiky v USA | Vyhozené peníze | Conference Board index | Spotřeby plynu | Oslabování koruny | Destatis | Pražský PX | Šéfka ECB | Abbott | Ekonomické vyhlídky | Investing | Royal Caribbean Cruises | V4 | Ford Motor | Kontroly na úvěry | Měnověpolitické zasedání | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Put | CEE | Kolaps HDP | Virus | Výplaty dividend | ALGN | Sachalin | FDX | AUD/USD | Index PCE | Podnikatelé | Časový horizont | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | CPI v eurozóně | American Express | Korporace | Meziroční inflace | Hlavní ekonom ECB | Tesla | Budoucnost | Banky | Intervenovat | Pokles reálných mezd | Růst ekonomické důvěry | Zvýšení DPH | Nastavení trhů | Mzda | Týden na finančních trzích | Úvěr na bydlení | Náklady na dluh | CSX | Doporučení | Drahá elektřina | Geopolitika | Lockdowny | Optimistický sentiment | Očekávaný růst | Nákup dluhopisů | Astrazeneca | Eurový příjem | Sanofi | Evropské země | Vývoj mezd | 2222 | Impulzy | Měnový pár | HDP v Kanadě | Průmysl a zahraniční obchod | Americká obchodní bilance | Ocenění | Zahraniční forex | Firemní úvěry v eurech | Vlastnictví | Nákup aktiv | Celková inflace | Indikátor ekonomického sentimentu | GSK | Meziroční inflace v Německu | Německý rozpočet | Opatření | Podat daňové přiznání | BHS expres | Severní křídlo | Aktuální sentiment | Úrokové sazby | Obchodní válka | London Stock Exchange Group | Prodeje domů v USA | Komoditní burzy | Offline Štěpána Křečka | Poklidné obchodování | MGM Resorts | Cenově mzdová spirála | Ekonomické prostředí | Bilance | Daň z příjmu | Zastropování cen | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Dnešní události | Americké zásoby zemního plynu | Společná evropská měna | FED sazby | Reckitt Benckiser | Sezónní vlivy | Tisková konference FOMC | Volkswagen | Holding | Dolarové úrokové sazby | Cenový vývoj | Hike | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Vyšší inflace | Práce | FOREX | FIS | Výrobní náklady | Obnovení růstu | Hermes | Investovat peníze | AMZN | Polský zlotý a maďarský forint | Rolls-Royce | Investment | Tisková konference ČNB | MetLife | Nakupovat nemovitosti | Index DAX | Zásobníky | PMI index | Maďarská centrální banka | Důvěra ve výrobním sektoru | GOOGL | Michaela Pudilová | Firemní výsledky | Fidelity International | Spojené státy | Výprodej dluhopisů | Ekonomika Francie | Janet Yellen | Vývoj peněžního agregátu | Vývoj na trhu | Německá inflace | Christian Dior | Evropská spotřebitelská důvěra | Šéf amerického Fedu | Situace kolem šíření koronaviru | MF | KoroNERV-20 | Evropské akciové trhy | INTC | NKE | KO | Nedostatek plynu | Situace na trhu | Úvěr | Mzdy | Dluhopisové investice | Ekonomové | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Rozvolnění restrikcí | Zlepšení | Výsledky ISM | Španělský PMI | OK POINT | Čínské firmy | Banka First Republic | Tempo růstu HDP | Zlato | Americká vláda | Kurzová rizika | Koronavirus | Miroslav Zborovský | Belgie | NZD | Rusko-Ukrajinská krize | ČR | Podniky | Zveřejňování výsledků | MMM | Ekonomické aktivity | Netflix | Politici | Enel | Příjmy domácností | Dollar General | Očkování | EQT | Americký akciový index S&P 500 | Infrastrukturní plán | Vysoké úrokové sazby | Poptávka po státních dluhopisech | Tlak na růst inflace | Ekonomické zotavování | Tchaj-wan | Měnové podmínky | Texas Instruments | Britská společnost | Amazon | Průzkum ČSÚ | Altria Group | Wall Street | Dodavatelské řetězce | EOG Resources | Markit | Concho | Německá Bundesbanka | Snížení úroků | Český HDP | Emise
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Přijetí kryptoměny bitcoin
Přijetí zisku
Přijímání bitcoinů
Přijímání plateb v bitcoinech
Přijímání ztrát
Přijímat správná rozhodnutí
Přijmout euro
Přijmout rizika
Přijmout ztrátu
Příjmy

Následující klíčová slova

Příjmy a výdaje amerických domácností
Příjmy a výdaje domácností
Příjmy domácností
Příjmy do státní pokladny
Příjmy New York Times
Příjmy obyvatelstva
Příjmy prop firmy
Příjmy Ruska
Příjmy Ruska z prodeje ropy
Příjmy Ruské federace z prodeje ropy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
NAGA
IFC Markets
IronFX
reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít