Statistiky ECB
Ranní komentář: Výsledková sezóna dominantním tématem na trzích. Akcie, FX i komodity stabilní
27.10.2021 Americké indexy za sebou mají po včerejšku klidnou seanci, a to navzdory pokračujícímu přílivu nových korporátních dat. Výsledková sezóna zatím probíhá dobře a většina společností je opět schopna překonávat očekávání. Najdou se ale i výjimky, jako například Lockheed Martin, který včera po zveřejnění výsledků klesal o 12 %.
Ranní komentář: Akcie přešlapují na místě, dnes začíná Jackson Hole
26.08.2021 Finanční trhy včera pokračovaly v konsolidaci a vyčkávání na zajímavější fundamenty. Akcie si své vysoké valuace drží a podobně jsou na tom také komodity a většina světových měn. Z nového makra zaujal jen německý index IFO, který mírně zklamal, a americké nové objednávky, které naopak překvapily pozitivně. Dnes ráno trhy nepatrně korigují, když se pod mírný tlak dostávají opět akcie v Číně. Své dřívější zisky pak částečně korigují také kryptoměny.
Ranní komentář: Americké akcie na nových maximech, banky v USA prošly stress testem
25.06.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšnou seanci. Index S&P 500 se včera dostal na nové historické maximum, když rostl o 0.58 %. Společně s ním se pak v zelených číslech nacházely také další americké a evropské indexy. Pozitivnímu sentimentu rozhodně pomohly zprávy z USA, kde americký prezident našel v Senátu dostatek hlasů na podporu svého infrastrukturního balíčku, který dosahuje cenovky přibližně 1 bln. dolarů. Dobré zprávy pak přišly také od americké centrální banky, která zveřejnila výsledky stress testu amerických bank, které bez problémů tímto zátěžovým testem prošly. Mohou tak už od příštího měsíce začít s buybacky a vyplácením dividend bez jakýchkoli omezení.
Ranní komentář: Fed vyčkává, vyšší inflaci považuje za dočasnou. Výsledky AAPL a FB vysoko na odhady
29.04.2021 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky a další záplavu korporátních dat. Fed sazby ponechala beze změny a nic nezměnil ani na nákupech dluhopisů. Na tiskové konferenci se pak J. Powell rozpovídal o inflaci, která je podle jeho názoru stále spíše dočasným fenoménem, který v příštím roce odezní. Powell však uvedl, že pokud by inflace měla výrazněji překonat očekávání, je Fed připraven zakročit a dostat ji pod kontrolu. Reakce na Powellova slova byla spíše vlažná a indexy si své ceny podržely, zatímco dolar na většině měnových párů mírně ztrácel.
Ranní komentář: WTI zpět nad 60 USD. Akcie hledají směr, krypto pod tlakem
25.03.2021 Akciové trhy včera zamířily opět do červených čísel. Výrazně zaostával hlavně Nasdaq, který odepsal 2.01 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones ztrácely 0.55 % a 0.01 %. Sektorově se pak nejvíce dařilo hlavně energiím, kterým pomohl růst cen ropy. Ta včera začala znovu stoupat díky zprávám o lodi, která uvízla v Suezském průplavu, který je nyní díky ní kompletně zablokovaný.
Ranní komentář: Indexy pokračují v růstu, cestovní ruch a energie přidávají nejvíce. Měď vyskočila na 9 500 USD
25.02.2021 Včerejší seance se nesla na trzích v pozitivním duchu, když ji indexy v Evropě i USA dokázaly uzavřít v zelených číslech. Dařilo se hlavně energetickému sektoru, kterému pomáhá růst cen ropy. Solidní zisky si pak připisují také akcie v travel sektoru, jako jsou hotely, aerolinky nebo cestovní kanceláře, které těží z nedávných zpráv o rostoucím zájmu lidí o cestování a dovolené.
Ranní komentář: Krypto koriguje dřívější zisky, ostatní trhy v klidu přešlapují na místě
26.11.2020 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, která na ocenění finančních aktiv výraznější stopu nezanechala. Na akciových trzích byla situace stabilizovaná. S&P500 a Dow Jones mírně ztrácely, zatímco Nasdaq si připsal okolo půl procenta. Své pozice pak držela také většina měn a komodit.
Ranní komentář: Pandemie opět dolehla na světové indexy, FX i drahé kovy prozatím stabilní
27.10.2020 Akciové indexy za sebou mají největší korekci za poslední měsíc, když se indexy v Evropě i v USA propadly včera výrazně do červených čísel. Za korekcí stojí především rostoucí čísla nakažených osob v Evropě a v USA, které vedou k novým restrikcím a obavám z dopadu druhé vlny na tempo růstu světové ekonomiky. Jen v Evropě přitom včera německý DAX odepsal více než 3 % poté, co akcie SAP klesly o 23 % v reakci na zveřejnění hospodářských výsledků společnosti.
Ranní komentář: Americký trh s bydlením překvapil, demokraté s republikány chtějí znovu jednat o fiskálním balíčku
25.09.2020 Čtvrteční seance přinesla na finanční trhy zklidnění. V Evropě sice indexy klesaly, když reagovaly na středeční výprodej v USA, americké burzy si ale pozice podržely a mírně rostly.
Ranní kalendář: Zlato na historickém maximu, pomáhá hlavně slábnoucí dolar
27.07.2020 Minulý týden dostal pod tlak nejen akciové indexy, ale i americký dolar. Ten navíc slábne i v průběhu dnešního rána, když se jen na páru s eurem dostal až na úroveň 1,17 EURUSD. To dramaticky pomáhá cenám drahých kovů, které prudce rostly v minulém týdnu a v růstu pokračují také dnes. Stříbro se ráno dostalo nad 24 dolarů a cena zlata dokonce vzrostla na nové historické maximum (1 944 USD).
Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, dnes zasedá Fed
29.04.2020 Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Akciové indexy přešlapovaly na místě, když je výše nepustily hlavě ztráty na technologických akciích. Dnes ráno ale futures na americké indexy pro změnu opět rostou a přidávají více než procento.
Ranní komentář: Počet nových případů koronaviru rostl ve světě poprvé rychleji než v Číně, korekce na trzích pokračuje
27.02.2020 Po včerejší krátké stabilizaci se dnes akciové trhy dostávají znovu pod prodejní tlak. Futures v USA klesají o procento a půl a v Evropě indikují ztráty dokonce přes dvě procenta. Nervozita roste znovu hlavně kvůli koronaviru, kterým se během včerejška nakazilo poprvé více lidí ve zbytku světa než v Číně. Americké úřady mezitím oznámily, že identifikovaly první případ koronaviru, u kterého nejsou schopny dohledat původce nákazy.
Ranní komentář: Počet obětí koronaviru v Číně nadále narůstá, dnes zasedá Fed
29.01.2020 Včerejší seance přinesla částečnou korekci dřívějšího výprodeje, i když zprávy ohledně dalšího šíření koronaviru jsou i nadále bez známky jakékoli změny k lepšímu. Počet mrtvých v Číně již dosahuje 132 a počet nakažených je vyšší, než byl v případě šíření SARS. Trhy sice v dalším výprodeji prozatím nepokračují, prohloubení korekce je v aktuálním klima ale rozhodně stále na spadnutí.
Ranní komentář: Akcie znovu klesají, ropa roste. USA raketovým útokem zabily iránského velitele
03.01.2020 Včerejší seanci výrazně pomohly zprávy z Číny, kde tamní centrální banka snížila komerčním bankám povinné minimální rezervy, což pomohlo akciím nejen v Číně, ale i v Evropě a v USA. Včerejší pozitivní momentum je ale po dnešním ránu pryč, když trhy zasáhly zprávy o americkém leteckém náletu v Iráku, který zabil vysoce postaveného íránského velitele. To znovu zvyšuje obavy z další eskalace americko-íránského konfliktu, což dnes výrazně pomohlo cenám ropy, zatímco akcie a ostatní riziková aktiva ztrácejí.
Ranní komentář: Trump podepsal zákon na podporu Hong Kongu, indexy mírně ztrácí
28.11.2019 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu, který se dnes mírně komplikuje poté, co americký prezident podepsal zákon na podporu Hong Kongu. Čína sice varovala před tím, že toto rozhodnutí zkomplikuje spolupráci v „důležitých oblastech“, trh ale i tak věří, že to výrazněji negativní dopad na obchodní dohodu mít nebude a proto jsou dnešní ztráty na futures v Evropě a v USA poměrně malé.
Ranní komentář: Volatilita na trzích mírně klesá, politická rizika ale zůstávají v centru dění
28.08.2019 Úterní seance se na trzích nesla v poklidném duchu, k čemuž pomohla i absence nového makra a dalších politických komentářů na téma americko-čínské obchodní války. Indexy v USA sice mírně ztrácely, volatilita však klesla a většina dalších aktiv si své pozice podržela. Dnešek by měl být na trzích podobným dnem, vzhledem k tomu, že je makrokalendář na nové fundamenty znovu velmi chudý. Politické napětí je ale i nadále všudypřítomné, a to nejen na ose Washington-Peking, ale i v Itálii, kde se rozhoduje o sestavení nové vlády.
Ranní komentář: Americké výnosy dál klesají, desetileté splatnosti se vrací na 2,3 %
28.05.2019 Včerejší seance na většině finančních aktiv proběhla v klidu a bez velkých změn, a to hlavně díky svátkům a uzavřeným burzám v USA a v Británii. Týden tak pro obchodníky na trzích začne v podstatě až dnes, i když ani během úterní seance žádný příliv nových důležitých fundamentů nečekáme. V centru dění proto zůstanou hlavě politická rizika, spojená s napětím mezi USA a Čínou.
Ranní komentář: Dluhopisové výnosy pokračují v pádu, SP500 zatím stabilní v okolí 2 800 USD
28.03.2019 Ani včerejší seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Akciové indexy si své pozice podržely a relativně stabilní byla také situace na FX. Za pozornost tak stál asi hlavně trh s dluhopisy, kde jsme byli svědky dalšího snížení výnosů, které se u 10letých splatností dostaly v USA až pod hranici 2,4 % a jsou tak nejníže od konce roku 2017.
Ranní komentář: Rizikové přirážky znovu klesly, USD a JPY slabší na většině měnových párů
28.01.2019 Závěr minulého týdne přinesl další pád rizikových přirážek a tedy i růst na většinu akciových indexů. Nálada na trzích se i nadále pozvolna zlepšuje, díky čemuž se na FX daří hlavně rizikovějším měnám na páru s dolarem a japonským jenem. Velmi silný konec týdne za sebou proto mají hlavně komoditní měny, jako CAD, AUD, nebo NZD. Minulý týden přinesl zasedání ECB a tento týden nás čeká zasedání Fedu. Trh i od něj čeká ponechání sazeb beze změny, takže bude klíčovým hlavně doprovodný komentář a nové projekce pro vývoj sazeb. Pondělní seance ale začne spíše pozvolna a zvědavi budeme hlavně na odpolední projev Maria Draghiho.
Ranní komentář: Apple snížil výhled pro tržby, akcie znovu ztrácí, AUD prodělal flash-crash
03.01.2019 Včera po uzavření amerických burz zveřejnila společnost Apple nový výhled do 1Q 2019. V tom výrazně snížila odhady tržeb kvůli klesající poptávce po iPhonu, která je slabá zejména v Číně. Akcie společnosti se v after-market obchodování propadly o více než 7 % a pod silný tlak se dostaly také některé měny navázané na Čínu. Především AUD si na řadě měnových párů prošel flash-crashem, zatímco největšího růstu se, jako tradiční bezpečný přístav, dočkal opět japonský jen. Téma zpomalování čínské ekonomiky je tak znovu na stole a bude klíčovým i pro dnešní seanci, kterou zahajují futures na americké indexy téměř dvouprocentní ztrátou.
Ranní komentář: Dolar zpevnil pod 1,13 EURUSD, dnes projev šéfa Fedu Powella
28.11.2018 Úterní obchodování na finanční trhy volatilitu nepřineslo a akcie i většina měn si tak svou cenu dokázala podržet. Mírného růstu se dočkal na FX opět hlavně americký dolar, který se na páru s eurem dostal zpět pod hranici 1 dolaru a 13 centů. Pod tlakem naopak zůstává JPY, který doplácí na postupné snižování averze k riziku a pozvolný růst světových akcií. Dnešek přinese zajímavé makro hlavně z USA, ale trh bude zvědav hlavně na večerní projev šéfa Fedu Powella a na to, co řekne k aktuální ekonomické situaci a k výhledu pro růst sazeb v USA.
Ranní komentář: Americké akcie na novém maximu, trhy zatím téměř beze strachu
28.08.2018 Včerejší seance přinesla další růstový den na americké i evropské indexy a například americký index SP500 se díky ní konečně vyhoupl na nové historické maximum. Fundamentů bylo tentokrát málo a vedle výsledků německého indexu IFO zaujaly jen zprávy o dohodě mezi USA a Mexikem ohledně uspořádání nových obchodních vztahů. I dnešek bude na důležité fundamenty spíše chudší, což může dál nahrávat hlavně cenám akcií a rizikovějších aktiv. Na dobrou náladu na trzích pak mírně doplácejí na FX hlavně JPY a USD, i když v případě amerického dolaru celkový fundament zůstává i nadále poměrně silný.
Ranní komentář: VIX pod 12b., nálada na trzích zatím bez známky větších starostí
27.08.2018 Máme za sebou klidný týden, který dostal akciové indexy znovu do zelených čísel a díky němuž se S&P 500 znovu pokusil o útok na nové historické maximum. Dobré náladě na trzích výrazně napomáhá hlavně nízká úroveň rizikových přirážek, která se drží na nízkých úrovních i navzdory četným politickým rizikům. Na ty si trh ale zdá se začal zvykat. Nový týden bude na důležité fundamenty opět spíše chudší a vedle pár zajímavých výsledků HDP (USA, Kanada) a CPI (eurozóna) nás toho zase až tolik nečeká. Počítáme proto s podobným průběhem jako v minulém týdnu, když jediným rušivým elementem zůstává i nadále Donald Trump a s ním spojená politická rizika.
Ranní videokomentář: Nízká úroveň rizikových přirážek pomáhá akciím, měny dál vyčkávají
25.07.2018 Včerejší seance na většině trhů probíhala v klidném duchu a za pozornost tak stála hlavně situace na TRY, která znovu prudce slábla po rozhodnutí turecké CB nezvýšit úrokové sazby. Ostatní měny jsou stabilní a vyčkávají na důležitější fundamenty, z nichž ten v tomto týdnu nejzajímavější nás čeká už zítra, kdy bude o sazbách rozhodovat ECB. Akciové indexy včera na solidních objemech dokázaly růst a potvrzují tak, že se prozatím s politickými riziky vypořádaly. Je však otázkou jak dlouho tato dobrá nálada na trzích vydrží, jelikož například otázka dodatečných cel na Čínu ze strany USA stále ještě čeká na své zodpovězení. Dnes pozor na německý index IFO a případně odpoledne na americké zásoby ropy.
Mírnější postup Trumpa vůči omezování čínských investic pomohl akciím. V ČR mezitím rostou sazby, CZK z jejich zvýšení ale moc nevytěžila
27.06.2018 I dnes je zatím na finančních trzích v centru všeho dění politika. Tentokrát ale z USA přišly pro změnu zase dobré zprávy, když odpoledne vyplynulo najevo, že se americký prezident rozhodl postupovat opatrněji v otázce případného omezování čínských investic. Ty chtěl Trump výrazně omezit ve snaze vytvořit tlak na Čínu, aby dělala něco s dosavadní laxní ochranou duševního vlastnictví. Trump sice tuto otázku do budoucna hodlá stále řešit, rozhodl se však zatím pouze posílit práva státního orgánu, který se touto otázkou dlouhodobě zabývá. Nevyužije tedy aktivaci zákona to roku 1977, který by americkému prezidentu dával možnost přímo rozhodovat o samotné maximální možné výšce investic.
Ranní videokomentář: Dolar znovu silnější na většině měnových párů, dnes zasedá RBNZ
27.06.2018 Včerejší seance se nesla v podstatně klidnějším duchu než začátek týdne, takže si většina finančních aktiv svou cenu dokázala podržet. Na FX jsme tentokrát byli svědky opětovného růstu amerického dolaru, který dokázal zlikvidovat své pondělní ztráty a znovu potvrdil, že jeho fundament zatím zůstává silný. To mimochodem dál doléhá hlavně na drahé kovy, které se i včera dostaly pod mírný prodejní tlak, díky kterému se cena zlata propadla pod 1 260 USD. Dnešek bude na zajímavé makro konečně trochu bohatší a za pozornost budou stát hlavně americké nové objednávky. Tématem číslo jedna ale dál zůstává především americká politika.
Itálie i dnes v centru všeho dění. Italské výnosy prudce rostou, zatímco euro a evropské akcie znovu ztrácí
29.05.2018 Stejně tak jako včera je i dnes hlavním tématem na finančních trzích situace v Itálii. Ta se sice od víkendu nijak zásadně nezměnila, pondělní výprodej na italských bondech ale i tak dnes ráno zesílil a růst dluhopisových výnosů i nadále děsí obchodníky. Italské desetileté výnosy totiž vystoupaly o dalších 30 bazických bodů až nad 2,96 %, přičemž ještě dopoledne se krátce přehouply přes hranici 3,4 %.
Ranní videokomentář: EURUSD na dosah zajímavého supportu, politická témata zatím dominují
29.05.2018 Máme za sebou klidnou seanci, která přinesla svátky v Británii a v USA a s nimi i spíše podprůměrné objemy na většinu trhů. Tématem číslo jedna tak byla především Itálie, kde se včera znovu dostaly pod tlak akciové indexy a která i nadále potápí evropskou měnu. Ta si sáhla na páru s dolarem až na 1,16 EURUSD a blíží se k zajímavému supportu na úrovni minima z loňského listopadu. Dnešek je už sice beze svátků, i tak je ale makrokalendář na zajímavé fundamenty chudý, takže se investoři zaměří opět spíše na politická než na ekonomická témata.
Ranní videokomentář: Dolar má před sebou další důležitý týden, nervozita na akciích pozvolna klesá
30.04.2018 Máme za sebou pro americký dolar velmi úspěšný týden, který pomohl americké měně uniknout z konsolidačního pásma, ve kterém se držela od začátku letošního roku. Nic na tom nezměnily ani páteční výsledky HDP, které mírně zklamaly hlavně nižším než očekávaným růstem cenového indexu. I v tomto týdnu bude dění na trzích hlavně o dolaru. Čeká nás totiž série důležitých fundamentů, v čele se středečním zasedáním Fedu, který by měl vyslat jasný signál, že je připraven už na příštím zasedání znovu zvýšit úrokové sazby.
Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,24 EURUSD, nervozita po výprodeji z konce týdne ustupuje
27.03.2018 Včerejší seance pomohla ke zklidnění nervozity na trzích a likvidaci značné části zisků, které americké indexy nabraly koncem minulého týdne po oznámení amerických cel na část dovozů z Číny. Úroveň rizikových přirážek ale navzdory včerejšímu optimismu zůstává vysoká, když se VIX drží i nadále nad hranicí 20b. Politika bude pravděpodobně klíčovým tématem také dnes, jelikož makrokalendář přinese spíše jen méně významné fundamenty. K tématu obchodních vztahů se přitom pravděpodobně přidá také téma Ruska a jeho případné reakce na to, že se včera Spojené státy přidaly k Evropě a vyloučily několik desítek ruských diplomatů v reakci na vraždu bývalého ruského agenta v Británii.
Ranní komentář: Dolar zatím stabilní v okolí 1,23 EURUSD, dnes projev Jerome Powella
27.02.2018 Včerejší seance přinesla další pád volatiltiy a snížení rizikových přirážek, které se podepsalo na růstu cen akcií v Evropě a hlavně v USA. Fundamentů včera bylo zveřejněno jen minimum a za pozornost snad stál jen projev Maria Draghiho v Evropském parlamentu, který naznačil, že růst inflace může být, díky přebytečným volným kapacitám v Evropě, o něco pomalejší, než se banka původně domnívala. Dopad na EUR byl ale malý a evropská měna na páru s dolarem zůstává stabilní. Dnes do dění na trzích (a hlavně na USD) zasáhne nový šéf Fedu Powell, který promluví před americkými zákonodárci.
Ranní videokomentář: DAX i euro zatím své pozice z minulého týdne drží, BTC se přehoupl přes 9 800 USD
28.11.2017 Nový týden začal na akciovém i devizovém trhu v klidu a bez větších pohybů. Akcie si přes mírné ztráty své ocenění zatím drží a stabilní je situace také na dolaru, který na páru s eurem včera osciloval kolem 1,19 EURUSD. Na FX se včera dařilo hlavně NZD, ale ani po silném včerejším růstu a růstu z minulého týdne, zatím nemůžeme s jistotou hovořit o tom, že se mu podařilo na páru s americkým dolarem definitivně uniknout z medvědího trendu. V silném býčím trendu naopak zůstává Bitcoin, který se už vyhoupl nad hranici 9 800 dolarů. Dnešek bude na fundamenty bohatší a zajímat nás bude hlavně odpolední projev budoucího šéfa Fedu Jerome Powella.
Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,18 EURUSD, dnes nás čeká důležité rozhodnutí ECB
26.10.2017 Akciové indexy v Evropě i v USA se včera po delší době dostaly pod prodejní tlak, i když ani tentokrát výprodej nebyl nijak dramatický a ve většině případů se vešel do jednoho procenta. Dočkali jsme se tak konečně technické korekce, ke které mohl přispět i růst dluhopisových výnosů, které od září vystoupaly v případě amerických desetiletých splatností už o více než 40bp. Trhy ale zatím zůstávají klidné, což potvrzuje i situace na VIXu, který se po náhlém růstu nad 13b. rychle vrátil už během včerejška zpět na 11,2b. Dnešní seance bude hlavně o zasedání Evropské centrální banky, která by měla oznámit začátek ukončování kvantitativního uvolňování. Trh počítá s tím, že banka omezí QE od začátku příštího roku na 30 mld. euro a že jej v této zmenšené formě bude provozovat dalších 9 měsíců. Pozor také na zasedání katalánského parlamentu, který by mohl rozhodnout o vyhlášení nezávislosti nebo předčasných volbách.
Růst dolaru ani dnes nepolevuje, drahé kovy i JPY dál slábnou
27.09.2017 Středeční seance zatím plynule navazuje na tu včerejší, a to hlavně na dolaru a bezpečných přístavech. Především u dolaru v toto týdnu dochází k docela zásadní změně sentimentu, která je ale zatím podepřena jeho celkovou překoupeností a technickou situací na EURUSD. Je přitom velmi zajímavé sledovat, jak se od začátku týdne média snaží hledat důvody, které zrovna za pondělním/úterním/středečním růstem USD stojí v situaci, kdy za celý tento týden zatím nepřišly jediné zásadnější fundamenty, snad jen s výjimkou včerejšího projevu Yellenové, který byl ale paradoxně pro dolar spíše lehce negativní. Dnes tedy podle bloombergu za růstem dolaru údajně stojí například blížící se finalizace daňové reformy v USA, či právě včerejší projev Yellenové, na který USD ale včera večer reagoval oslabením. Faktem však je, že dolar zpevňuje už tři dny ve velmi stabilním trendu bez dramatických výkyvů, což vykazuje všechny známky čistokrevné technické korekce. K té pravděpodobně mimo prolomení konsolidačního pásma pomohla jeho dlouhodobá přeprodanost a skutečnost, že trh před i po zasedání Fedu z minulého týdne zvyšoval sázky na prosincový růst sazeb v USA.
Ranní videokomentář: Euro se propadlo pod 1,18 EURUSD, dnes zasedá RBNZ
27.09.2017 Včerejší seance přinesla důležitý breakout na eurodolaru, který se dostal pod hranici 1,18 EURUSD a vystoupil tak z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od konce minulého měsíce. Nic na tom nezměnil ani večerní projev Janet Yellenové, podle které ona i její kolegové trochu přecenili potenciál inflace a jejího návratu zpět k dvouprocentnímu cíli. Dolaru se dařilo i na ostatních měnových párech a v pozvolném růstu pokračuje také v průběhu dnešního rána. Středeční seance bude pravděpodobně opět především o americké měně, ale také o NZD, na který dnes čeká zasedání novozélandské centrální banky.
Ranní videokomentář: Dolar zahájil týden dalším oslabením, těží z něj hlavně drahé kovy
27.03.2017 Finanční trhy za sebou mají klidný týden. Americké akcie sice mírně ztrácely, korigovaly však pouze jen malou část vysokých zisků, které od začátku roku nabraly. Na devizovém trhu se pak dařilo japonskému jenu, kterému začaly výrazně pomáhat klesající americké výnosy, zatímco ze stejného důvodu ztrácel americký dolar, který dnes ráno ještě dostalo pod tlak páteční fiasko republikánů, kteří se nedokázali shodnout na zrušení Obamacare.
Ranní videokomentář: Většina měn dál zůstává v bočním trendu, dnes americké nové objednávky
27.02.2017 Ani minulý týden na finanční trhy žádné větší změny nepřinesl. Akciové indexy si navzdory nervózní páteční seanci své ceny nakonec podržely a podobné platilo také pro většinu světových měn. Americké desetileté výnosy se v minulém týdnu propadly zpět na dosah 2,3 % a v tomto týdnu bude zajímavé sledovat, jestli se dokážou od této úrovně znovu odrazit. Pokud by nedokázaly, dolar to může mít do dalších dnů složité, protože to byly právě vysoké výnosy a očekávání rychlého růstu úrokových sazeb v USA, které mu v únoru pomohly korigovat značnou část ztrát, které nabral na páru s eurem začátkem letošního roku.
Ranní videokomentář: Dolar zpět pod 1,07 EURUSD. Dnes americké HDP
27.01.2017 Po středečním růstu se včera situace na akciových trzích stabilizovala a světové indexy si své pozice pouze udržují. Volatilita na S&P500 přitom klesla až na samotné dno a momentálně se nachází pod hranicí 11b. Na devizovém trhu se včera začalo znovu dařit americkému dolaru, který tak pravděpodobně těží hlavně ze skutečnosti, že americké výnosy začaly v minulých dnech znovu stoupat a vrátily se u desetiletých splatností zpět nad hranici 2,5 %. Dnešní seance bude hlavně o datech, když se dočkáme například výsledků HDP z USA, nebo americké spotřebitelské důvěry.
Ranní videokomentář: Akcie si své vysocké ceny stále drží, dolar začíná slábnout
28.11.2016 Máme za sebou klidný týden, který pomohl hlavně akciím. Ty se drží na vysokých, nebo častokrát i rekordně vysokých úrovních, k čemuž přispívá hlavně nízká úroveň implikované volatility a skutečnost, že po amerických volbách z trhů prozatím zmizela veškerá zjevná rizika. Nový týden bude na důležité fundamenty mnohem zajímavější než týden minulý. Čekají nás totiž výsledky z amerického trhu práce, nebo zasedání OPEC, které je v posledních dnech hlavním motorem veškerého dění na ropě. Zajímavé bude také sledovat situaci na dolaru, který se vůči euru v minulém týdnu přiblížil až k silnému supportu na úrovni minima z minulého roku a který se během dnešní seance dostává po delší době znovu pod prodejní tlak.
Ranní videokomentář: Trhy čekají na Fed, JPY o své včerejší zisky rychle přišel
27.07.2016 Včerejší seance probíhala na většině finančních trhů opět ve velmi poklidném duchu, když obchodníci vyčkávali především na dnešek, který přinese zasedání americké centrální banky. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a zajímavějších pohybů jsme se dočkali pouze na JPY, který včera nejprve výrazně zpevnil, aby dnes ráno začal znovu slábnout, když japonský premiér naznačil, že by nakonec fiskální balíček na podporu ekonomiky mohl být mnohem větší, než s čím trh dosud počítal. Dnešek je hlavně o Fedu, k jehož zasedání a potenciálnímu dopadu na trhy jsme pro vás připravili flash news webinář, na který je možno registrovat se na našich stránkách v sekci XTB Akademie. Začínáme v 15:30.
Ranní videokomentář: Akciové indexy si své pozice drží, dnes osobní příjmy a výdaje z USA
31.05.2016 Včerejší seance probíhala v klidném duchu díky svátku v USA a v Británii, které na trzích zajistily výrazně podprůměrn...
Ranní komentář: Akciové trhy v pokračují v konsolidaci, dnes zasedá Fed
27.04.2016 Včerejší seance přinesla slabší data z USA, která přispěla k oslabení americké měny na většině měnových párů. Nálada n...
Daily: Trhy zůstávají nervózní, doplácí na to zejména evropské dluhopisy a euro
29.06.2010 Ani příslib úspor od představitelů dvaceti největších ekonomik světa, v kombinaci s mírně pozitivními ekon...
Forex: Zaostřeno na FX
28.06.2010 Závěr minulého týdne se nesl v poklidném duchu. Zveřejněno bylo jen minimum důležitých fundamentů a tak si...
Související klíčová slova:
FOREX | Bitcoin | Čína | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Výsledková sezóna | Americké akcie | Poptávka | Rizika | Politika | Komoditní měny | Akciové trhy | Měnový trh | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Breakout | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Japonský jen | Komodity | Korekce | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Pozice | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Trend | VIX | Volatilita | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | EMU | Cena zlata | Americký prezident | XTB | Indexy | Investoři | Fundamenty | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Drahé kovy | Výsledky | RBNZ | Makrokalendář | Makro | Index cen | Facebook | BTC | Donald Trump | Burzy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | EURUSD | Index | Akcie SAP | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Burzovní indexy | Cena | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Evropská měna | Evropské burzy | GfK | Index S&P 500 | ISM | Kapitálové trhy | Komoditní | Libra | Market | Nemovitosti | Ropy | Sázky | SP500 | Státní dluhopisy | Trh | Trh s akciemi | Twitter | Volatility | Výprodej | Webinář | WTI | Zprávy | Zisky | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Jackson Hole | Microsoft | Důležité fundamenty | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Zasedání centrální banky | Averze k riziku | Energie | Flash news | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Firmy | Nervozita | Americké burzy | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Tempo růstu | Ethereum | Výhled | Dobré výsledky | Hlavní burzovní indexy | Měnová politika ECB | Výnosy | Zásoby zemního plynu | TRY | Příjmy | Alphabet | Konsenzus | XTB Akademie | Flash news webinář | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Očekávání | Jerome Powell | Nový šéf Fedu | Obchodní války | Krypto | Lockheed Martin | Akcie společnosti | Dluhopisové výnosy | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Volatilita na trzích | Americké HDP | Růst cen ropy | Situace na trzích | Volatilita na trzích mírně klesá | Dění na trzích | HDP v USA | Výsledky CPI | Růst cen | Bilance | Den díkůvzdání | Německá spotřebitelská důvěra | Visa | Ranní komentář | Americké centrální banky | Fed index | AAPL | FB | Americké objednávky | Ifo | SAP | Dobré zprávy | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Google | Trhy | Šíření koronaviru | Situace | SARS | Pandemie | Tisková konference šéfa Fedu | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Boeing | Výdaje | Akcie v Číně | Valuace | Cestovní kanceláře | Cestovní ruch | Aerolinky | Žádosti o podporu | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Demokraté | Domácnosti | Německý index IFO | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Americká spotřebitelská důvěra | Tempo růstu CPI | CPI ve Španělsku | Rozjednané prodeje domů v USA | Ekonomiky | Americké žádostí o podporu | Statistiky | Uzavření trhů | S&P500 | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Cestování | Výnosy na dluhopisech | Rizikovější měny | Sentiment na trzích | Statistiky z pracovního trhu | Vysoké valuace | Světové indexy | Projev šéfa Fedu | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje amerických domácností | Příjmy a výdaje | Ocenění | Tisková konference Bank of Canada | Ceny | Španělské statistiky z pracovního trhu | Richmondský Fed index | Americké rozjednané prodeje domů | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důvěra | Zprávy z USA | Americký trh s bydlením | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Zveřejnění výsledků | Revize amerického HDP | AMD | Objednávky | PCE index | Společnosti
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot