Středa 22. ledna 2025 23:22
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Důležité fundamenty

C:\fakepath\1734616615-10-1912202.jpg

Praktické okénko – poslední letošní obchod se příliš nepovedl

19.12.2024 Letošní rok jsem uzavřel ztrátovým obchodem, na který se v tomto článku blíže podíváme.
C:\fakepath\obrazek-16012024-1.png

Technická a fundamentální analýza: NIKKEI, S&P 500 a EUR/USD

16.01.2024 Pojďme se podívat, které důležité fundamenty nás tento týden čekají i co se aktuálně děje na indexech NIKKEI, S&P 500 a páru eura s dolarem.
img

NAPŘÍČ TRHY

12.10.2023 Zlotý jakoby se již nemohl dočkat nedělních parlamentních voleb v Polsku a s každým dalším dnem posiluje. Nehledě na aktuálně příznivější sentiment na trzích s rizikovými aktivy může totiž polská měna v naději vyhlížet změnu vlády a s ní i hospodářské politiky. Jak jsou tedy v Polsku rozdány před víkendem karty?
C:\fakepath\1049641082-min.jpg

Měnový pár GBP/CAD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)

31.05.2023 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
img

Graf dne - EURGBP (13.01.2023)

13.01.2023 Dnes již byly zveřejněny 2 důležité fundamenty. Údaje o HDP ze Spojeného království a Německa se ukázaly jako pozitivní překvapení, protože růst byl lepší, než se očekávalo. HDP Spojeného království se v listopadu zvýšil o 0,1 % meziměsíčně, zatímco trh očekával pokles o 0,2 % meziměsíčně. Zároveň německý HDP rostl tempem 1,9 % v roce 2022, tedy rychleji než očekávaných 1,8 %, ale pomaleji než 2,6 % uváděných pro rok 2021.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. února 2022. Obchodní tipy pro začátečníky.

08.02.2022 Pár euro/dolar se v pondělí kvůli prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojených státech i v eurozóně pohyboval do strany. Pokračoval tak korekční pohyb, který začal minulý pátek. Jde přitom o slabou korekci. Pár tudíž nedokázal dosáhnout pátečního minima. Obecně vzato se cena v pondělí pohybovala jen do strany. Volatilita byla navíc poměrně nízká. Neochota obchodníků prodávat tento instrument nebo fixovat zisky z long pozic působí trochu zvláštně, když uvážíme, že v tuto chvíli neexistují žádné důležité fundamenty, které by pár mohly tlačit nahoru. Vzestupná trendová linie nicméně současný rostoucí trend udržuje. Než se cena zkonsoliduje pod ní, měli bychom zvážit long pozice. Pár tedy v pondělí vykazoval jen netečný pohyb.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-trzni_analyzy.jpg

Tržní analýzy – rizika, která přináší následování jednotlivých analýz, zpráv a vlivných lidí

22.11.2021 Novodobý svět tradingu prošel v posledních letech významnou proměnou. A nemáme na mysli pouze samotné fungování trhů. Značně se totiž proměnilo i demografické složení komunity, která se o trhy a trading aktivně zabývá.
img

PX klesá už druhý týden v řadě, daří se ale ČEZu (CEZ1.CZ)

09.04.2021 Globální akciové trhy bojují poslední seanci tohoto týdne na hraně růstu a poklesu. Dnes nebyly na programu žádné důležité fundamenty a volatilita zůstala nízká. Pražský index PX (CZKCASH) má za sebou úspěšnou seanci. Přidal 0,34 % a uzavřel na úrovni 1091,83 bodů, přibližně uprostřed dnešního obchodního rozpětí. Obchodované objemy dosáhly na 391,2 mil. korun. Za celý zkrácený obchodní týden však PX ztrácí 0,01 % a jedná se už o druhý týdenní pokles v řadě. Nejvíce klesaly akcie Philip Morris (TABAK.CZ), které se však od středy obchodují bez nároku na dividendu. Týden zakončily se ztrátou 7,01 % na úrovni 14 600 Kč. V poklesu pokračovaly také akcie banky MONETA (MONET.CZ). Akcionáři jsou po smrti Petra Kelnera v nejistotě, jak bude probíhat plánovaná akvizice se společnostmi ze skupiny PPF. Ztráty banky se v tomto týdnu navýšily o 2,94 % na závěrečných 77,65 Kč. Naopak akcie energetické společnosti ČEZ (CEZ1.CZ) přidaly v tomto týdnu 3,16 % na závěrečných 571,50 Kč. Akcie ČEZu jsou nejúspěšnější na českém trhu také z pohledu dění za poslední měsíc.
img

Ranní komentář: Futures na indexy stabilní, FX také. Trhy čekají na nový impuls

11.02.2021 Ani včerejší seance na finanční trhy větší změnu nepřinesla. Akciové indexy si své pozice podržely a stejné platilo také pro většinu měn a komodit. Trhy vyčkávají na nové důležité fundamenty, které zatím ale nepřicházejí. Včera zaujaly výsledky americké inflace, která mírně zpomalila, nebo pád amerických ropných zásob. Za pozornost stál také projev J. Powella, který se nesl opět ve velmi holubičím duchu.
img

Ranní komentář: Covid, brexit, fiskální stimul, ECB a výsledková sezóna. Trhy čeká důležitý týden

26.10.2020 Nálada na finančních trzích byla minulý týden stabilizovaná, i když většina indexů nakonec zamířila do červených čísel. Navzdory stabilitě, kterou mají na svědomí hlavně opatření vlád a centrálních bank, se však pandemická situace začíná výrazně zhoršovat a je otázkou, jak dlouho dokážou indexy zůstat na aktuálních valuacích v situaci, kdy Spojené státy a Evropa dosahují rekordních přírůstku nových nakažených. Právě pandemie tak bude klíčovým tématem tohoto týdne, které přitom už dnes negativně doléhá na futures na většinu světových indexů.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na ZEW a americkou průmyslovou produkci

15.09.2020 V ekonomickém kalendáři přibyly po líném pondělí důležité fundamenty. Ještě dopoledne bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW pro Německo i celou eurozónu. Z USA se pak odpoledne dočkáme průmyslové produkce a výrobního indexu z oblasti New Yorku. Večer jsou na programu tradiční soukromé zásoby ropy API z USA, kde se však očekává jen velmi malý přírůstek.
img

Ekonomický kalendář: Coca-Cola a Netflix budou reportovat hospodářské výsledky

21.04.2020 Globální trhy reagují negativně na propad ceny květnového kontraktu ropy WTI do negativního teritoria. Tento WTI futures se dostal až na zápornou úroveň -37,63 dolarů. Prodejci tedy platili kupcům, že od nich ropu odeberou. Přestože se jednalo o situaci výrazně ovlivněnou blížící se expirací kontraktu, tak se jedná zároveň o důkaz nadprodukce na ropných trzích, a zvláště pak v USA, kde jsou možnosti transportu ropy ve srovnání s Brentem značně omezené. Asijské akcie klesly a do negativního teritoria otevřela také Evropa. Americké futures se taktéž pohybují v záporných číslech.
img

Klíčové obchodní rozhovory mezi USA a Čínou začínají, co můžeme čekat?

09.10.2019 V minulém týdnu patřily mezi důležité fundamenty hlavně makrodata. Tento týden je zaměřen více na politické faktory, které mohou určit směr finančních trhů na mnoho týdnů dopředu. Ve Washingtonu se ve čtvrtek setká čínská a americká obchodní delegace s cílem vyřešit dlouhodobé obchodní spory. Informace z jednání budou pod drobnohledem finančního světa.
img

Ranní komentář: Trhy zatím stabilní, v hledáčku obchodníků je hlavně jednání USA s Čínou

08.10.2019 Začátek týdne se na finančních trzích nesl v poměrně klidném duchu a na nízkých objemech. Americké indexy sice včerejší seanci uzavřely v červených číslech, ztráty byly ale poměrně mírné a během dnešního rána je americké futures do značné míry likvidují. Makrokalendář včera rovněž žádné důležité fundamenty nenabídl a tak většina obchodníků spíše vyčkává na to, co přinesou nadcházející dny a hlavně jednání mezi USA a Čínou z konce tohoto týdne.
img

3 trhy, které se vyplatí v tomto týdnu sledovat

22.07.2019 Přicházející makrodata z USA jsou nadále příznivá, ale nezdá se, že by členové FOMC přemýšleli o tom, že by sazby ponechali beze změny. Report HDP za 2Q bude tím nejdůležitějším před zasedáním americké centrální banky v příštím týdnu. Přestože by měl růst ekonomiky dle odhadů výrazně klesnout, rozhodnutí o sazbách by ovlivnit příliš neměl.
img

Ranní komentář: Americký dolar si vydobyl zpět ztracené pozice, ve čtvrtek zasedá ECB

22.07.2019 Závěr minulého týdne se nesl spíše na negativní vlně, když ztráty na Wall Street sahaly k nejvyšším úrovním za poslední měsíc. Index S&P 500 klesl v pátek o 0,62 % na 2976,61 bodů a za celý týden dosáhl pokles na 1,23 %. V Evropě byla situace o něco lepší. Nejvyšší zisky předvedl DAX díky růstu o 0,26 % na 12 260,7 bodů. Výrazný pokles zaznamenaly italské akcie kvůli politickým vlivům. Hlavní milánský index FTSE MIB ztratil více než 2 % kvůli spekulacím o předčasných volbách. Nejvýraznější dopad zaznamenaly italské banky. Například Banco BMP ztratila přes 6 %.
img

Ranní komentář: Dolar po středečním výprodeji znovu stabilní, pomohla vyšší inflace

12.07.2019 Včerejší seance přinesla ze zajímavých fundamentů hlavně výsledky americké inflace, která v jádrové podobě dokázala překvapit meziročním růstem až na 2,1 %. To částečně pomohlo ke zvýšení amerických výnosů, které se u 10 letých splatností dostaly až nad 2,1 %, což pomohlo k zastavení výprodeje na USD, který ve středu potopil svým projevem šéf Fedu Powell. Vyšší výnosy se však nepodepsaly na ocenění rizikových aktiv v čele s akciemi, které dál zůstávají v USA na dosah historických maxim.
img

Ranní komentář: Trhy v opatrném risk-on režimu, doplácí na něj hlavně JPY

27.06.2019 Nálada na finančních trzích je pár dnů před schůzkou Trump-Xi zcela v režii očekávání ohledně výstupu z jejich společného jednání. Včera se začaly objevovat informace, podle kterých jsou USA připraveny počkat s uvalením dalších cel na čínské zboží v objemu 300 mld. dolarů, které chtěl Trump původně už koncem tohoto měsíce. Do toho trhům pomohl komentář amerického ministra financí, podle kterého je dohoda s Čínou na 90 % připravená. Trhy jsou tak aktuálně v mírném risk-on režimu, který pomáhá hlavně rizikovějším měnám (AUD, NZD), zatímco drží pod tlakem bezpečné přístavy jako JPY.
img

Ranní komentář: Dolar silnější na většině měnových párů, nízké výnosy dál drží akcie nad vodou

17.06.2019 Máme za sebou docela klidný týden, který situaci na akciových trzích výrazněji neovlivnil. Z nového makra bylo zveřejněno jen málo důležitých výsledků a tak v centru dění zůstávají hlavně politická rizika. Těmi hlavními je dál především obchodní válka mezi Čínou a USA, volba nového šéfa konzervativců v Británii a také dění na ropě po útocích na dva ropné tankery v Ománském zálivu. Trhy zatím zůstávají klidné hlavně díky výraznému pádu výnosů, které se například v Německu u 10 letých splatností dostaly tento měsíc až na nové historické minimum.
img

Ranní komentář: Dolar silnější i navzdory nižší inflaci, akcie mírně ztrácí

13.06.2019 Včerejší seance přinesla mírnou korekci na akciové trhy v Evropě i v USA. Ta byla však spíše než fundamentálně technicky podloženým pohybem a reakcí na solidní růst, který indexy hlavně v USA předvedly v posledních několika obchodních seancích, když dál více méně ignorovaly politická rizika Spojená s Donaldem Trumpem a jeho roztržkou s Čínou. Z makra jsme se včera dočkali hlavně výsledků CPI, které mírně podstřelily většinový konsenzus. Dolar přesto dokázal zpevňovat na většině měnových párů a například vůči euru se vrací zpět k úrovním 1,13 EURUSD.
img

Ranní komentář: Trump vyhrožuje Číně novými cly v případě, že se s ním Xi nepotká v Japonsku

11.06.2019 Začátek týdne na finančních trzích začal v klidu a na nízkých objemech, za což mohly hlavně svátky v Evropě a celková absence nového důležitého makra. Dnes by se na trhy měly vrátit objemy, i když na důležité fundamenty si i nadále budeme muset počkat. Po dnešním komentáři amerického prezidenta, který uvedl, že na Čínu uvalí nová cla v případě, že se s ním čínský prezident nepotká na summitu G20 v Japonsku, se dnes stane jedním z hlavních témat znovu především dusno v americko-čínských obchodních vztazích. Trhy si však na toto dusnu začínají zvykat a během rána zatím zůstávají v klidu.
img

Ranní komentář: Nervozita z trhů prozatím nemizí, americké 10leté výnosy zpět na dosah 2,4 %

13.05.2019 Závěr minulého týdne žádný průlom v jednání mezi USA a Čínou nepřinesl a obě strany se tak rozešly bez jakéhokoli kompromisu. Trhy nyní čekají na to, jakým způsobem na nově zavedená cla zareaguje Čína a také na to, jak na její případnou reakci budou reagovat USA. Obavy z další eskalace obchodní války jsou tedy zpět na stole a hlavně díky nim se na trzích drží i nadále nervozita. Téma americko-čínských obchodních vztahů zůstane klíčové i v tomto týdnu a rozhodně i dnes, kdy nás v makrokalendáři žádné důležité fundamenty nečekají.
img

Kiwi ztrácí kvůli horší inflaci, Čína dnes příjemně překvapila

17.04.2019 Americká měna na většině měnových párů mírně zaostává, když ji drží pod tlakem hlavně opětovná chuť investorů nakupovat rizikovější aktiva. Není tomu tak ale všude. Na páru s NZD dnes dolar zpevňuje, za což mohou slabší výsledky novozélandské inflace. Ta podstřelila konsenzus, což vede k růstu pravděpodobnosti snížení úrokových sazeb na Novém Zélandu.
img

Ranní komentář: SP500 zatím zůstává pod hranicí 2 900 USD, dnešek nabídne klíčové fundamenty

10.04.2019 Akcie v Evropě i v USA se včera dostaly pod mírný prodejní tlak, ke kterému pomohly hlavně komentáře amerických představitelů, kteří uvažují o zavedení nových cel na některé zboží z Evropy. Korekce na trzích ale byla prozatím relativně mírná a implikovaná volatilita příliš nevzrostla, když trhy dál čekají především na to, co udělá s tržním sentimentem hlavně dnešní seance. Ta bude na důležité fundamenty velmi bohatá, když nabídne zasedání ECB, americkou inflaci, nebo zápis z minulého zasedání americké centrální banky. Zvýšenou volatilitu tak můžeme čekat hlavně na EURUSD, ale dopad takto důležitých fundamentů samozřejmě mohou pocítit i ostatní trhy.
img

Ranní komentář: Evropské makro připomnělo obavy z recese, na trhy se vrací nervozita

25.03.2019 Máme za sebou velmi důležitý týden, který přinesl z Evropy i z USA několik zajímavých fundamentů. Tím klíčovým bylo zasedání Fedu, které vedlo k výraznému snížení dluhopisových výnosů a narovnání výnosové křivky. Trhy přes prvotní nervozitu začaly znovu růst, ale už v pátek optimismus zchladila data z Evropy (PMI), která vyvolala obavy z recese. Trhy tak zakončily týden na nervózní vlně, která se přenesla také do začátku tohoto týdne.
img

Top 3 grafy tohoto týdne: DE30, EURUSD , Měď

19.03.2019 Globální akciové trhy rostou a německý DAX (DE30) není výjimkou. Průraz nad klesající trendovou přímku přinesl pouze omezenou korekci a býci se pak opět rychle ujali vesla. DAX se dnes opět obchoduje na vyšších maximech a blíží se zóně rezistence mezi 11800 - 11900 body. Tam se nacházejí lokální minima z února a března 2018 a také v blízkosti vidíme 200 denní klouzavý průměr. Medvědi by mohli využít této kombinace technických faktorů k budování pozic. Pokud by se tak skutečně stalo, první úroveň supportu vidíme v blízkosti minim z počátku března. Všimněme si, že v této oblasti můžeme nalézt kanál 50 denních klouzavých průměrů, které trh v posledních měsících respektoval.
img

Rychlý pohled: Nižší inflace v USA sráží americký dolar

12.03.2019 Únorová inflace v USA skončila pod očekávání a inflační očekávání v americké ekonomice jsou tedy pouze omezená. Proč je tento report důležitý? Inflace je stěžejní pro americkou centrální banku Fed a společně s růstem mezd se jedná o důležité fundamenty, které jsou zásadní pro další vývoj úrokových sazeb. Dnešní data dávají větší sílu holubicím, které radí s dalším růstem sazeb ještě vyčkat. Únor byl poslední měsíc, kdy jádrová inflace (mimo potraviny a energii) mohla "vystrašit" investory obstojným růstem, protože vyšší srovnávací základna se začne projevovat od březnových dat až do konce roku 2019. Futures na americký trhy rostou, zatímco americký dolar začal po zveřejnění dat v prvotní reakci klesat.
img

​Brexit: zahájení parlamentní debaty – tržní analýza 4.12.2018

04.12.2018 V britském parlamentu se nyní bude 5 dní debatovat o dohodě, která byla vytvořena mezi UK a EU o vystoupení Británie z EU. Mnoho politiků není dohodě nakloněno, to může být také důvod, proč Mayová nezíská většinu a dohoda nebude schválena. V tomto případě se může o dohodě hlasovat ještě jednou, pokud ani tak nebude schválena, může nastat několik scénářů. Může být vyhlášeno druhé referendum, předčasné volby nebo zahájeno nové vyjednávání s EU. Pokud dohoda bude většinou v parlamentu schválena, Británie opustí EU 29.3.2019 dle vyjednaných podmínek s Bruselem.
img

Trhy čekají na výstup z G20, akcie i dolar přešlapují na místě

30.11.2018 Páteční seance zatím na trzích probíhá opatrně a na podprůměrných objemech. Důvod je zřejmý, a to vyčkávání na schůzku amerického a čínského prezidenta, kteří by měli řešit na summitu G20 vzájemnou obchodní politiku. Podle posledních zpráv by se měla schůzka mezi oběma muži uskutečnit až zítra, takže zatím vše nasvědčuje tomu, že nás čeká klidný pátek a velmi zajímavý začátek pondělní seance. Indexy v Evropě dnes mírně ztrácí a přibližně čtvrt procentní korekci signalizují v pre-marketu také indexy v USA.
img

​Mayová pomalu ztrácí důvěru – tržní analýza 19.11.2018

19.11.2018 42 členů parlamentu v dopisech dle deníku Sun potvrzují, že nepodporují svého leadera Mayovou. Podle pravidel je zapotřebí 48 dopisů nedůvěry, aby byl zahájen souboj o nové vedení. Předsedkyně vlády poté potřebuje více než 50 % hlasů, aby ve funkci zůstala. Mayová dodala, že zatím tato podmínka 48 hlasů nedůvěry nebyla splněna a odjíždí do Bruselu za Jeanem Claudem Junkcerem. Pokud by se nyní mělo měnit vedení a Mayová by měla odstoupit, prodloužilo by to brexit. Mayová také řekla, že druhé referendum není v plánu. Důležité datum je 25.11., kdy se koná mimořádný summit ohledně Brexitu.
img

​Dolarový index na nových maximech – tržní analýza 12.11.2018

12.11.2018 Americké ekonomice se daří a US dolar posiluje vůči hlavním světovým měnám. Měnový pár EUR/USD poklesl pod 1,13018, což je nejnižší hladina z minulého měsíce. Americký index se dostal až na hladinu 97,42 bodů, což je 50 % rozpětí z roku 2017. Pokud bude hladina výrazně překonána směrem vzhůru, dolar by mohl ještě více posilovat, nyní očekáváme spíše konsolidaci. Tento týden čekáme zveřejnění několika ekonomických ukazatelů, pondělí začíná státním svátkem v USA a v Kanadě, ve středu se zveřejní inflační ukazatele z US – index spotřebitelských cen (CPI). Na zprávy bude poté nejplodnější čtvrtek, který přinese projev Powella, maloobchodní tržby z USA, ale také i další ukazatele – na australském dolaru se zveřejní změna zaměstnanosti a míra nezaměstnanosti, na britské libře maloobchodní tržby.
img

ECB zatím zůstává v klidu, euro stabilní na 1,14 EURUSD

25.10.2018 Po drsném včerejším výprodeji dnes na akciových trzích korekce nepokračuje. Přestože asijské indexy zamířily výrazně do červených čísel, v Evropě je situace o poznání klidnější a většina indexů mírně roste. Ke stabilizaci ale spíše než nově příchozí makro pomáhá “buy the dip” mentalita, kdy se obchodníci pokouší nakoupit akcie se slevou v očekávání, že je říjnová korekce jen další z několika klopýtnutí v zatím silném a několik let trvajícím býčím trendu.
img

Ranní komentář: Akciové trhy zatím stabilní, nervozita z trhů ale zcela nemizí

22.10.2018 Minulý týden přinesl na finanční trhy částečné zklidnění, které se projevilo hlavně na snížení volatility. Akciové indexy si ale své ceny podržely a výraznější korekci ztrát z první poloviny měsíce zatím nezahájily. Trhy jsou stále nervózní hlavně díky situaci na dluhopisovém trhu. K celkovému napětí ale pomáhají také politická rizika, počínaje Itálií, přes Británii a Saúdskou Arábii až k Číně. Nový týden bude na důležité fundamenty bohatý, když přinese zasedání BoC a ECB, nebo americké výsledky HDP. Dnešní ani zítřejší seance ale žádný z těchto klíčových fundamentů nenabídne.
img

Ranní komentář: US výnosy dál pomalu rostou, dnes americká inflace a zasedání ECB a BOE

13.09.2018 Ani včerejší seance situaci na trzích výrazněji nezměnila a obchodníci tak dál vyčkávali především na důležité fundamenty, které přinese dnešní obchodování. Výraznějších pohybů jsme se tak dočkali opět hlavně na kanadském dolaru, který pokračuje v likvidaci dřívějších ztrát na základě rostoucích spekulací na to, že se Kanadě podaří dohodnout s USA na nové obchodní smlouvě. Dnešek bude ale konečně i o klasickém makru, když nás čekají potenciálně velmi důležité statistiky americké inflace. Trhy se pak zaměří také na zasedání centrálních bank, když budou o sazbách rozhodovat Bank of England a Evropská centrální banka. Ani jedna z bank sice sazby nezvýší, trhy ale bude zajímat hlavně doprovodný komentář a názor na aktuální ekonomickou situaci.
img

Ranní komentář: CAD začíná znovu zpevňovat, ropu žene výše strach z hurikánu Florence

12.09.2018 Včerejší seance větší změny na akciový trh nepřinesla a v klidu zůstává i nadále také většina hlavních světových měn. Výraznější volatility jsme se dočkali jen na kanadském dolaru, kterému pomohl komentář Trumpa, podle kterého vyjednávání mezi USA a Kanadou postupují dobře. Za pozornost pak stál také růst na ropě, jejíž cena roste ze strachu před hurikánem Florence, který se přibližuje k východnímu pobřeží USA a který dál nabírá na síle. Dnešek bude na důležité fundamenty znovu spíše chudší a trh se zaměří hlavně na politická rizika spojená s brexitem a americkými cly. Obchodníci pak dál vyčkávají hlavně na zítřejší seanci, která bude na důležité fundamenty podstatně bohatší.
img

Ranní komentář: Americké akcie na novém maximu, trhy zatím téměř beze strachu

28.08.2018 Včerejší seance přinesla další růstový den na americké i evropské indexy a například americký index SP500 se díky ní konečně vyhoupl na nové historické maximum. Fundamentů bylo tentokrát málo a vedle výsledků německého indexu IFO zaujaly jen zprávy o dohodě mezi USA a Mexikem ohledně uspořádání nových obchodních vztahů. I dnešek bude na důležité fundamenty spíše chudší, což může dál nahrávat hlavně cenám akcií a rizikovějších aktiv. Na dobrou náladu na trzích pak mírně doplácejí na FX hlavně JPY a USD, i když v případě amerického dolaru celkový fundament zůstává i nadále poměrně silný.
img

Ranní komentář: VIX pod 12b., nálada na trzích zatím bez známky větších starostí

27.08.2018 Máme za sebou klidný týden, který dostal akciové indexy znovu do zelených čísel a díky němuž se S&P 500 znovu pokusil o útok na nové historické maximum. Dobré náladě na trzích výrazně napomáhá hlavně nízká úroveň rizikových přirážek, která se drží na nízkých úrovních i navzdory četným politickým rizikům. Na ty si trh ale zdá se začal zvykat. Nový týden bude na důležité fundamenty opět spíše chudší a vedle pár zajímavých výsledků HDP (USA, Kanada) a CPI (eurozóna) nás toho zase až tolik nečeká. Počítáme proto s podobným průběhem jako v minulém týdnu, když jediným rušivým elementem zůstává i nadále Donald Trump a s ním spojená politická rizika.
img

Ranní komentář: Hlavním strašákem zůstávají zatím politická rizika, EURUSD na dosah silného supportu

06.08.2018 Máme za sebou týden, který přinesl několik důležitých fundamentů, v čele se zasedáním britské a americké centrální banky. Obě centrální banky nabídly spíše lehce jestřábí výstup ze zasedání, ale zatímco dolaru tato skutečnost pomohla, libra se dál utápí ve ztrátách, které má na svědomí především strašák brexitu. Nálada na akciových trzích jinak zůstává poměrně stabilizovaná, i když i zde jsou patrná značná rizika, v čele s další eskalací obchodní války mezi USA a Čínou. V minulém týdnu se navíc připomněla i politická krize v Itálii, díky které v zemi začaly znovu výrazně stoupat výnosy z dluhopisů, což následně mělo neblahý opad i na evropskou měnu. Právě tato témata mohou být klíčová i do tohoto týdne, který jinak bude na důležité fundamenty spíše chudší.
img

Ranní videokomentář: Měny čeká důležitý týden, na akciích zatím panuje dobrá nálada

30.07.2018 Máme za sebou další klidný týden, během kterého úroveň rizikových přirážek zůstala nízká, což pomohlo hlavně rizikovým aktivům v čele s akciovými indexy. Ty pokračovaly v růstu v Evropě i v USA, když na týdenní bázi rostly v některých případech o více než 2 %. Minulý týden byl na důležité fundamenty spíše chudší, což přispělo ke stabilizaci hlavně na devizovém trhu. Výjimkou bylo euro, na které dolehlo mírné zklamání ze zasedání ECB. Nový týden bude na fundamenty ale podstatně bohatší, když nás vedle důležitého makra čeká hned trojnásobné zasedání centrálních bank v čele s americkým Fedem.
img

Evropské indexy se vracejí do zelených čísel. TRY po zasedání centrální banky pod silným tlakem

24.07.2018 Po několikadenní stagnaci a opatrném vyčkávání se dnes akciové indexy opět dostávají výrazněji do zelených čísel. Přestože je i dnešní seance na důležité fundamenty spíše chudší, na trhy se vrátily objemy, které jsou v Evropě někde téměř až polovinu nad dlouhodobým průměrem. Například německý DAX přitom roste o více než procento a vrací se zpět nad hranici 12 700 euro. Již delší dobu nízká úroveň rizikových přirážek se tak na ocenění rizikových aktiv začíná znovu projevovat a žene ceny akcií vzhůru. Daří se přitom také futures na indexy v USA, které krátce před otevřením amerických burz rostly o téměř půl procentního bodu.
img

Italské výnosy začínají znovu růst, euro přesto zpevňuje

21.06.2018 Akciové indexy v Evropě dnes znovu zamířily do červených čísel a i když úroveň rizikových přirážek zůstává poměrně nízká. I dnes je zatím zjevné, že nervozita z trhů zatím zcela nevymizela. V Německu se DAX propadá o procento a ztrácejí také ostatní indexy, na kterých dnech obchodování probíhá na podprůměrných objemech. Důvodů k nervozitě je přitom více, když se dnes obchodníkům připomněla také Itálie, kde se euroskeptici ujali klíčových funkcí v tamním parlamentu.
img

Akcie kvůli politickým rizikům znovu ztrácí, ropa část pátečních ztrát umazává

18.06.2018 Po důležitém minulém týdnu, který přinesl zasedání Fedu a ECB se v novém týdnu na scénu vracejí znovu politická rizika. Ta o sobě dala vědět už v pátek, kdy USA uvalily cla na dovoz z Číny, na která Čína o víkendu reagovala odvetnými opatřeními v objemu 35 mld. dolarů. Trhy nyní netrpělivě čekají na to, jak na odvetná opatření zareaguje Donald Trump, který Číně vyhrožoval dodatečnými cly ve výši 100 mld. dolarů. To samozřejmě zanechává dopad na ocenění akcií, které dnes navazují na slabší páteční seanci a na mírně podprůměrných objemech ztrácejí v Evropě i v USA.
img

Ranní videokomentář: Index S&P 500 se dostal na tříměsíční maxima a Nasdaq dokonce pokořil historické rekordy

05.06.2018 Dobrá nálada se na finančních trzích udržela také na začátku nového týdne. Projevila se na poklesu volatility a naopak nárůstu akciových trhů. Dařilo se indexům v Evropě i na Wall Street. Index S&P 500 vystoupal nejvýše za poslední 3 měsíce a technologický Nasdaq dokonce poprvé od půlky března atakoval historická maxima. Na Forexu se s bídnými výkony potácely tradiční bezpečné přístavy japonského jenu a švýcarského franku. Naopak australský dolar předvedl nejvyšší růst z měn zemí G10. Navíc si na dolaru sáhl na měsíční maxima. Výrazný pokles má za sebou ropa. Rusko a Saúdská Arábie chtějí v následujících měsících navýšit těžbu a vyrovnat tak ztráty Venezuely a Nigérie, kde produkce v poslední době rychle klesá. Dnes nejsou na programu žádné skutečně důležité fundamenty, které by mohly změnit směřování finančních trhů.
img

Ranní videokomentář: Evropské indexy zatím zůstávají nervózní, dolar si své zisky udržuje

28.05.2018 Máme za sebou poněkud nervózní týden, který ale tentokrát dostal pod tlak hlavně akciové indexy v Evropě. Těm uškodila řada menších rizik, v čele s politickou situací v Itálii. Pod tlak indexy dostal ale i výplach na turecké liře, nebo horší makro z Evropy, které potvrzuje její pozvolné zpomalování. Zajímavá byla ale situace také na ropě, která se dostala pod silný tlak v pátek poté, co vyšlo najevo, že Rusko s OPECem jednají o možném navýšení ropné produkce. Nový týden začne velmi pozvolna, když budou důležité fundamenty přicházet až v jeho druhé polovině. Dnešní seance by kvůli svátku v USA a Británii měla probíhat na podprůměrných objemech.
img

Sazby v Británii podle šéfa BoE letos pravděpodobně jednou porostou. GBP ale v klidu čeká hlavně na zítřejší inflaci

22.05.2018 Úterní seance na akciových trzích zatím probíhá v klidu a na o něco větších objemech než včera. Trhy na důležité fundamenty stále spíše čekají, takže si většina indexů své ceny pouze udržuje a přešlapuje v úzkém bočním trendu na místě. Výraznějšího růstu se tak z Evropských indexů dočkal jen německý DAX který ale „dohání“ včerejší seanci, kdy byl jako jediný z hlavních evropských indexů kvůli svátku uzavřen.
img

Dimenzování na základě vývoje otevřené pozice (postupné dimenzování) – 2. část

03.04.2018 V předchozím článku („Různé způsoby dimenzování pozice v závislosti na riziku“) jste se mohli seznámit se základními informacemi o dimenzování pozic a o tom, jak může dimenzování ovlivňovat konečný zůstatek traderova obchodního účtu.
img

Ranní videokomentář: EURUSD se vrátil zpět do středu konsolidačního pásma, dnes kanadské HDP

29.03.2018 Včerejší seance přinesla na trhy konečně trochu zklidnění, díky kterému se stabilizovala situace na akciových indexech v Evropě i v USA. Na FX naopak pokračoval růst dolaru, který dál zpevňoval na většině měnových párů a například vůči euru se vrátil zpět do středu konsolidačního pásma, ve kterém se drží od začátku letošního roku. Ani dnešek nebude na důležité fundamenty bohatý, takže by postupné zklidňování nervozity na trzích mohlo pokračovat. Ze zajímavého makra čekáme hlavně na výsledky kanadského HDP a na výsledky amerických příjmů a výdajů.
img

Různé způsoby dimenzování pozice v závislosti na riziku – část 1.

27.03.2018 Dimenzování pozice je objektivním rozhodováním o tom, jaká velikost by měla být zvolena pro nově otevíranou pozici. Stanovování velikosti pozic je z velké části individuální záležitost, ovšem trading ve své historii již utvořil několik celosvětově užívaných metodik (poměr zisku/ztráty, % na základě velikosti kapitálu, v souvislosti s odhadovanou rizikovostí obchodu a mnohé další) pro stanovování velikosti pozic, které jsou využívány profesionálními obchodníky po celém světě do dnes.
img

Ranní videokomentář: FX zatím v režii sentimentu na akciových trzích, dnes data ze sektoru služeb

05.03.2018 Minulý týden dostal akciové indexy znovu pod prodejní tlak, což na devizovém trhu pomohlo hlavně tradičním bezpečným přístavům (JPY), zatímco rizikovější měny začaly ztrácet. Nálada na trzích je tak i nadále nervózní, což potvrzuje stále zvýšená úroveň implikované volatility, která v případě amerického VIX indexu zůstává v okolí 20b. Dění na akciovém trhu tedy zůstává pro FX dál velmi důležité, ale už v tomto týdnu se přidají také velmi důležité fundamenty v čele s hned několikanásobným zasedáním centrálních bank a novým makrem. Dnes čekáme hlavně na výsledky britského PMI a amerického ISM pro sektor služeb.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

19.02.2018 Čeká nás na důležité fundamenty spíše chudší týden a klíčovým faktorem pro další vývoj na devizovém trhu proto zůstane i nadále hlavně vývoj averze k riziku a případné zklidňování nervozity na akciových trzích. Trhy dál hledají svou ztracenou rovnováhu, takže na většině měnových párů i na akciích počítáme s mírně nadprůměrnou trendovostí. Z jednotlivých měn pak počítáme s vyšší volatilitou hlavně na libře a na kanadském dolaru. Librou hýbe, vedle zajímavého makra (HDP), také Brexit. V Kanadě pak čekáme hlavně na výsledky maloobchodních prodejů a inflace. Silný dopad na CAD navíc může mít stále velmi trendující cena ropy.
img

Akcie pokračují v korekci, dolar naopak začal znovu ztrácet

30.01.2018 Včerejší lehká korekce na akciových trzích dnes pokračuje. Po strmém růstu akciových indexů z minulých týdnů zdá se konečně začíná docházet býkům na akciových trzích dech a indexy se napříč Evropou i Spojenými státy znovu noří kompletně do červených číslech. Ztráty se i tentokrát vměstnají do jednoho procenta, což dělá i z dneška spíše technickou korekci bez jasného fundamentu. Trhy však byly překoupené a před důležitou druhou polovinou tohoto týdne zdá se obchodníci berou část svých vysokých zisků ze stolu. Svou roli ve výprodeji dnes pravděpodobně sehrává i trochu překvapivá tisková zpráva společností Amazon, JP Morgan a Berkshire Hathaway, které se rozhodly vstoupit na zdravotnický trh, což dostalo pod silný tlak v USA především společnosti navázané na farmaceutický průmysl.
img

Dolar opatrně posiluje, obchodníci na většině trhů ale spíše vyčkávají

29.01.2018 Po sedm týdnů trvajícím výprodeji zahajuje americká měna nový týden opatrným růstem a korekcí dřívějších ztrát. Zisky jsou však zatím malé a růst se zdá být jen technickou korekcí. Té možná částečně pomáhá jen pokračující růstu dluhopisových výnosů, na které dolar zdá se konečně reaguje. Výnosy z desetiletých splatností v Americe dnes překonaly hranici 2,7 % a pokračují ve výrazném růstu, díky kterému se již dostaly na nejvyšší úrovně od května 2014.
img

Ranní videokomentář: Libra po prolomení supportu na EURGBP pokračuje v růstu

23.01.2018 Začátek týdne na většině finančních aktiv proběhl v klidu a bez velkých změn. Výjimkou byla snad jen libra, která po prolomení důležitého supportu na EURGBP začala znovu zpevňovat na všech měnových párech, i když z Británie žádný nový fundament nepřišel. Ani dnešek nebude na důležité fundamenty nijak bohatý, takže počítáme na většině finančních aktiv spíše s poklidným průběhem.
img

Ranní videokomentář: Americké indexy pokračují v navyšování rekordů, většina měn dál vyčkává

18.12.2017 Minulý týden přinesl celou řadu důležitých fundamentů a hned několik zasedání centrálních bank, které ale nakonec na celkovém sentimentu na akciových trzích a FX změnily jen málo. Akcie si tak své vysoké ocenění podržely a stabilní zůstala také situace na většině měnových párů. Některým měnám se však přeci jen dařilo, když k mohutné korekci dřívějších ztrát zaveleli hlavně obchodníci na australském a novozélandském dolaru. Nový týden bude na důležité fundamenty chudší, ale i tak několik zajímavých momentů pravděpodobně nabídne. Dnešek však přinese fundamentů jen málo, takže na většině trhů počítáme s klidným průběhem.
img

Pohled tradera na EUR/USD, USD/JPY a ropu WTI

15.12.2017 I přes značně medvědí indikace z centrálních bank z tohoto týdne dokázal měnový pár EUR/USD, po krátkodobých poklesech, udržet v tomto týdnu obchodní úrovně 1,1800 +/-. Americký Fed zvýšil ve středu úrokové sazby, následně další den ECB potvrdila (v rozhodnutí o sazbách a komentáři) svá „holubičí“ stanoviska = žádné zvýšení sazeb v nejbližších kvartálech ani žádné zpřísnění omezení QE oproti původním plánům.
img

Libra slábne na všech měnových párech, akcie si své ocenění i na závěr týdne udržují

15.12.2017 Po předchozích dvou seancích je dnes ekonomický kalendář na důležité fundamenty podstatně chudší, ale na objemech to zatím vidět není. Přestože v Evropě většina indexů dnes osciluje okolo svých včerejších zavíracích cen, celkové volume je dnes na evropských burzách vysoce nadprůměrné a pohybuje se běžně přibližně 50 % nad dlouhodobým průměrem. Na volatilitě to však zatím vidět není a indexy si své ceny z minulých seancí dál bez větších problémů udržují, když například německý DAX zůstává stabilní nad hranicí 13 tis. euro.
img

Evropské indexy mírně v zelených číslech, důležité fundamenty, které by rozvlnily finanční trhy ale stále chybí

28.11.2017 Po včerejší mírné korekci dnes evropské akciové indexy zamířily pro změnu do zelených čísel. Zisky jsou ale malé a na nízkých objemech, takže na většině trhů pokračuje spíše jen vyčkávaní na důležitější fundamenty, které začátek tohoto týdne zatím nabídnout nedokázal. Německý DAX tak pokračuje v už několikadenním opatrném bočním trendu mírně nad hranicí 13 tis. euro a přidává necelého půl procenta procenta, zatímco ostatní evropské indexy rostou ještě o pár desetin procenta více.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

20.11.2017 Máme za sebou celkem nervózní týden a protože nadcházející týden bude na důležité fundamenty opět spíše chudší, čekáme od něj na většině trhů spíše zmírnění volatility a celkové zklidnění. To platí hlavně pro akcie. I tak bychom se ale mohli dočkat pár zajímavých a hlavně volatilních seancí, když budou zveřejněny data jako statistiky nových objednávek v USA, nebo revize britského HDP. Na FX jsme zvědavi hlavně na dolar a na to, zda se mu podaří zlikvidovat ztráty z minulého týdne.
img

Euro navázalo na korekci z konce minulého týdne, evropské indexy navzdory Katalánsku zatím beze strachu

23.10.2017 Pondělní seance zatím na trzích probíhá bez většího překvapení. Důležité makro dnes v ekonomickém kalendáři chybí a ani dalších fundamentů se obchodníkům nedostává, takže si většina evropských indexů na objemech zhruba 30 % pod dlouhodobým průměrem své pozice udržuje. Asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce ztrácí španělský IBEX, i když i tentokrát jsou ztráty relativně mírné.
img

Ranní videokomentář: Madrid se chystá na převzetí vlády nad Katalánskem, akcie i euro jsou (zatím) v klidu

23.10.2017 Minulý týden na trhy přinesl hlavně další eskalaci napětí ve Španělsku, kde se tamní vláda chystá převzít kontrolu nad Katalánskem. O víkendu se kvůli tomu v Katalánsku pořádaly další statisícové demonstrace a situace ve Španělsku tak zůstane i nadále jedním z největších rizik tohoto týdne především na evropských akciových trzích. Mimo to ale nálada na trzích zůstává i nadále dobrá a akciové indexy si své vysoké ocenění drží. Dnešní seance by měla probíhat pozvolna, ale už v dalších dnech čekáme na velmi důležité fundamenty, v čele se zasedáním centrálních bank Kanady a eurozóny.
img

​Německé parlamentní volby 2017: jak obchodovat

21.09.2017 Německé parlamentní volby se již blíží. V prvním článku k této důležité politické události jsme vysvětlili důležité fu...
img

Ranní videokomentář: Euro se vrací nad 1,20 EURUSD, dnes zasedá Fed

20.09.2017 Akciové indexy také včera pouze přešlapovaly na místě a držely se na nízkých objemech v bočním trendu. Trhy čekají na důležité fundamenty a dočkají se už dnes, kdy bude o sazbách rozhodovat americká centrální banka, která nabídne také nové ekonomické projekce a pravděpodobně i formální oznámení záměru začít s kvantitativním utahováním. Dolar tak před sebou má důležitou seanci a do večerního zasedání Fedu budou obchodníci na dolarových párech s větší aktivitou pravděpodobně vyčkávat. Zajímavá seance by dnes mohla ale čekat také na britskou libru, kterou mohou výrazně rozpohybovat dopolední statistiky maloobchodních prodejů.
img

XTB Market Barometr

27.07.2017 Přestože včera Fed žádné větší změny v doprovodném komentáři nenabídl, dočkali jsme se na dolarových párech opět silného trendového pohybu, který dostal americkou měnu pod prodejní tlak. Dnešek bude na důležité fundamenty podstatně chudší a na většině dolarových párů počítáme spíše s konsolidací a pohybem v bočním trendu. Pozor pouze na odpolední výsledky nových objednávek, které by mohly v případě větší odchylky přinést na trhy volatilitu, i když pravděpodobně jen dočasnou.
img

Ranní videokomentář: ECB euru pomohla zpět nad 1,16 EURUSD, dnes kanadská inflace

21.07.2017 Včerejší seance byla hlavně o zasedání Evropské centrální banky. Ta výrazně pomohla evropské měně, která se na páru s dolarem dostala až nad 1,16 EURUSD. Růst eura však nebyl doprovázen růstem dluhopisových výnosů a beze změny dokonce včerejší seanci uzavřely futures na úrokové sazby, takže silnější evropská měna podle nás nestojí na příliš pevných základech. V každém případě se ale přibližuje den, kdy by měla ECB oznámit, jak bude postupovat při ukončování kvantitativního uvolňování (QE). To by mělo skončit podle plánu už v prosinci letošního roku a jakým tempem bude ECB QE ukončovat, se možná dozvíme už na jejím příštím (zářijovém) zasedání. Dnešek bude na důležité fundamenty opět o něco chudší a za pozornost budou stát hlavně data z Kanady, která zveřejní výsledky inflace.
img

Ranní videokomentář: Trhy navzdory politickým otřesům v USA zatím v klidu, euro se drží nad 1,15 EURUSD

19.07.2017 Včerejší seance dostala pod tlak hlavně britskou libru, která doplatila na slabší výsledky inflace. Ztrácel ale také americký dolar, který poznamenalo rozplynutí šancí, že se republikánům podaří schválit reformu zdravotnictví. Nálada na akciových trzích byla ze začátku dne nervózní, ale v průběhu odpolední seance se dokázala stabilizovat a americké indexy si nakonec své pozice bez problémů udržely. Dnešek bude na důležité fundamenty podstatně chudší, když nás čeká jen několik málo dat z USA. Pozor také na libře na případné komentáře vyjednavačů o brexitu, kteří se sešli už začátkem týdne a kteří v těchto dnech připravují podklady pro blížící se setkání lídrů EU a Británie.
Clanek2.png

Děláte v obchodování tyto chyby?

10.04.2017 Snad nejvíce frustrující věcí v obchodování na finančních trzích je ztrátový obchod, který ztrátový být nemusel, a u kterého navíc víme, že jsme udělali chybu. Tyto ztráty vznikají zpravidla porušením obchodního plánu, ztrátou disciplíny a nekoncentrovaností. V tomto vzdělávacím článku se podíváme na nejčastější chyby mezi obchodníky, které vedou ke ztrátě kapitálu a také se podíváme na to, jak těmto chybám předejít.
USDX-05042017-LV-6.png

Rozhýbou dnešní data americký dolar?

05.04.2017 Spojené státy americké během dnešního dne zveřejní dva důležité fundamenty. Ve 14:15 SELČ bude nejprve zveřejněna březnová statistika počtu nově vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru (ADP report) a následně v 16:00 SELČ index nákupních manažerů mimo zpracovatelský sektor (index PMI - ISM). Nicméně investoři vyčkávají především na zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky (Fed), na kterém došlo ke zvýšení úrokových sazeb. Ten bude zveřejněn ve 20:00 SELČ.
img

Evropské indexy pokračují v konsolidaci zisků, zasedání ČNB zastřáslo s korunou

30.03.2017 Akciové trhy dnes pokračují ve stagnaci a své včerejší pozice si pouze udržují. Konsolidace přitom probíhá na nízkých objemech, které jsou například v Evropě až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Klid na trzích má na svědomí absence důležitých fundamentů, kterých tento týden zatím přinesl je málo, takže obchodníci nemají příliš důvodů vykolejit akciové trhy ze současné rovnováhy. Německý DAX po včerejší úspěšné seanci zůstává i nadále nad hranicí 12 200 bodů a svou včerejší cenu si udržují také ostatní indexy.
img

Ranní videokomentář: Akcie zůstávají v opatrném bočním trendu, cenu si drží i většina měnových párů

14.03.2017 Včerejší seance se na trzích podle očekávání nesla v poměrně klidném duchu a na nízké volatilitě. Finanční trhy vyčkávají především na středu, která nabídne kromě Fedu i další důležité fundamenty a z tohoto důvodu počítáme se spíše podprůměrnou aktivitou na většině trhů také dnes. Ráno zatím přineslo pouze výsledky z Číny, kde byla zveřejněna průmyslová produkce a maloobchodní tržby. Dopad nových dat na Čínské indexy, nebo na AUD a NZD však byl poměrně malý.
img

XTB Market Barometr

08.03.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

Libra navázala na včerejší pád, ztrácí také drahé kovy

07.03.2017 Úterní seance na akciových trzích zatím příliš vzrušení nepřinesla. Ani dnes nejsou objemy nijak závratné a ve většině případů se pohybují přibližně jednu čtvrtinu pod dlouhodobým průměrem. většina evropských indexů si tak své ceny udržuje a pohybuje se v okolí včerejšího close. To znamená, že německý DAX zůstává i nadále těsně pod hranicí 12 tis. bodů, když obchodníci trpělivě vyčkávají na nové důležité fundamenty, které ale přinese až druhá polovina týdne.
img

Akcie pomalu přichází o zisky z minulého týdne, dolar vůči euru opět silnější

30.01.2017 Nový týden na trzích začal trochu nervózně. Evropské akciové indexy se okamžitě po otevření evropských burz dostaly do červených čísel a ztráty si zatím drží také v průběhu americké obchodní seance. Obchodování ale probíhá na nízkých objemech a kvůli absenci důležitých fundamentů jsou dnešní ztráty proto spíše jen technickou záležitostí. Indexy si své vysoké ocenění udržují, i když už přišly o značnou část zisků, které nabraly v průběhu minulého týdne. Pouze tak potvrzují náš výhled, ve kterém jsme růstu akciových indexů z minulého týdne příliš velkou životnost nedávali.
img

Ranní videokomentář: Trhy čeká rušný týden. Důležitý bude hlavně pro libru

16.01.2017 Finanční trhy zůstávají dál v naprostém klidu, ale tento týden by stojaté vody na trzích mohly začít konečně měnit. Ukázalo to už dnešní ráno, kdy se libra výrazně propadla v reakci na blížící se projev britské premiérky, která by už zítra měla oznámit svou vyjednávací strategii pro vystoupení země z Evropské unie. Celý tento týden bude ale bohatý na důležité fundamenty, když nás vedle zajímavého makra (především z Británie) čeká také zasedání centrálních bank Kanady a eurozóny. Dnešek by měl být na trzích ale opět spíše klidný, a to zejména kvůli svátku v USA.
img

Volatility report: VIX klesl na své efektivní dno. Trhy by před sebou měly mít dva velmi klidné týdny

16.12.2016 Máme za všechny důležité fundamenty letošního roku a nezbývá než konstatovat, že žádná zpráva z poslední doby nebyla dostatečně špatná na to, aby zlomila vůli obchodníků nakupovat akcie a ostatní riziková aktiva. Poslední dva týdny přitom nebyly výjimkou. Italské referendu, zasedání ECB a zasedání Fedu důvěru v růst na akciovém trhnu ani v nejmenším nepodlomily a indexy v Evropě i v USA dál postupně navyšují svá již tak vysoká ocenění. Pozoruhodná je hlavně Amerika, kde se Dow Jones přiblížil ke hranici 20 tis. bodů, díky čemuž vystoupal od začátku minulého měsíce o neuvěřitelných 10 %. S&P500 s přehoupl přes hranici 2 200 dolarů a v cestě na vyšší úrovně mu nyní stojí pouze jeho mírná překoupenost, která ale ještě není extrémní a která se dá po několikaměsíčním bočním trendu stále docela tolerovat.
img

Ranní videokomentář: Na světových burzách vládne optimismus, trhy se připravují na růst amerických sazeb

12.12.2016 Finanční trhy za sebou mají velmi úspěšný týden, během kterého rostly americké indexy o tři a evropské indexy v některých případech dokonce až o sedm procent. Nálada na trzích zůstává i nadále optimistická a trhy jsou, alespoň podle úrovně implikované volatility, téměř bez rizik. Pozitivní sentiment by proto mohl vydržet i do nadcházejících dnů, které navíc přinesou další důležité fundamenty, v čele se středečním zasedáním Fedu, který by měl po roce opět zvýšit úrokové sazby. Středa a čtvrtek budou v tomto týdnu nejzajímavější obchodní seance, když přinesou společně s Fedem ještě zasedání Bank of England a sérii důležitých dat z USA i Británie.
img

Americká data nenadchla ani nezklamala, evropské akcie v červených číslech

02.12.2016 Evropské akciové indexy se vrací do červených čísel. Z korekce na evropských akciích tentokrát podezříváme především blížící se víkend, s ním spojené italské referendum a snahu některých obchodníků o hedžování, nebo rovnou uzavírání, rizikových pozic. Odpovídal by tomu i charakter dnešního obchodování, které probíhá jinak ve velkém klidu a na nízkých objemech, když většinu ztrát nabraly indexy okamžitě po otevření evropských burz.
img

Ranní videokomentář: Akcie si své vysocké ceny stále drží, dolar začíná slábnout

28.11.2016 Máme za sebou klidný týden, který pomohl hlavně akciím. Ty se drží na vysokých, nebo častokrát i rekordně vysokých úrovních, k čemuž přispívá hlavně nízká úroveň implikované volatility a skutečnost, že po amerických volbách z trhů prozatím zmizela veškerá zjevná rizika. Nový týden bude na důležité fundamenty mnohem zajímavější než týden minulý. Čekají nás totiž výsledky z amerického trhu práce, nebo zasedání OPEC, které je v posledních dnech hlavním motorem veškerého dění na ropě. Zajímavé bude také sledovat situaci na dolaru, který se vůči euru v minulém týdnu přiblížil až k silnému supportu na úrovni minima z minulého roku a který se během dnešní seance dostává po delší době znovu pod prodejní tlak.
img

Ranní videokomentář: Trhy se přes volby přenesly a rychle se vracejí do zajetých kolejí

10.11.2016 Finanční trhy se s výsledky amerických voleb vypořádaly až překvapivě snadno. Po včerejším ranním výprodeji nakonec evropské a americké indexy dokázaly uzavřít v zelených číslech a své včerejší ztráty dnes ráno dohání také Asie, když například japonský Nikkei225 vystoupal během dnešní seance o více než 6 %.Téma amerických voleb na trzích sice během dneška ještě může rezonovat, trhy však budou pokračovat v pozvolné stabilizaci, které by měla napomáhat i skutečnost, že nás již do konce tohoto týdne žádné důležité fundamenty nečekají.
img

Technická analýza: Index S&P 500 a měnový pár EUR/USD

28.10.2016 Ani po dalším týdnu jsme se na americkém akciovém indexu S&P 500 nikam neposunuli. Opět jsme viděli lepší než očekávané 3Q výsledky amerických společností, po bankách to byly další těžké váhy jako Microsoft, Alphabet či Facebook. Zveřejněné makrozprávy v týdnu také dobré, dnešní americké 3Q HDP dokonce výrazně překvapilo. Hodnota více než dvojnásobná oproti 2Q je ale opravdu podezřelá, tak dobré důležité fundamenty ve 3Q nepřicházely, aby ospravedlňovaly reálnost tohoto čísla. Zřejmě jde o administrativní předpřípravu na zvýšení úroků v listopadu či prosinci, 3Q HDP bude zřejmě následně revidováno. Cena ropy zatím klesá jen neochotně, takže nemá tendenci indexy stahovat dolů.
price-action-16102016-2.png

Price Action vs. technické indikátory

17.10.2016 Technická analýza je velmi rozsáhlá disciplína, kterou bychom mohli rozdělit na dvě základní části: Price Action a indikátory. V tomto vzdělávacím článku se budeme věnovat právě těmto obchodním přístupům a ukážeme si jejich výhody a nevýhody. V obou dvou případech se jedná o obchodní přístup, kdy obchodník nezahrnuje do obchodování možnost vlivu fundamentálních zpráv. To však neznamená, že by neměl brát na důležité fundamenty žádný ohled.
img

Euro zpět pod 1,11 EURUSD. Dolar dál válcuje všechny světové měny

11.10.2016 Po velmi slušném startu do tohoto týdne se dnes situace na evropských akciových trzích zklidňuje. Evropské indexy na průměrných objemech sice ve většině případů rostou, zisky jsou ale relativně malé a nijak nevybočují. Akciové trhy tedy pokračují v konsolidaci svých pozic na zvýšených úrovních v bočním trendu, ve kterém se drží již několik měsíců. Výjimkou je v Evropě pouze britský FTSE100. Ten dnes krátce překonal historické maximum, které vytvořil začátkem tohoto měsíce.
img

Akcie na nízkých objemech znovu mírně rostu, trhy čekají na nový impuls

11.08.2016 Ani čtvrteční seance zatím nijak nevybočuje z režimu posledních dnů, které na finanční trhy příliš vzrušení nepřinesly. Celý týden je na důležité fundamenty velmi chudý, když se vše podstatné se již událo během minulého týdne, kdy Bank of England přispěchala s uvolnění měnové politiky. Dnešek se proto stejně jako minulé dny nese především v duchu klesajících dluhopisových výnosů, které napomáhají zvýšenému optimismu a pádu volatility na nejnižší úrovně od roku 2014. Evropské akcie tak na nízkých objemech znovu rostou, i když jsou zisky relativně mírné a ve většině případů dosahují okolo půl procenta.
img

Ranní videokomentář: Trhy v naprostém klidu přešlapují na místě, dnes britská průmyslová produkce

09.08.2016 Ekonomický kalendář byl včera bez klíčových fundamentů a většina finančních aktiv včera jen vstřebávala páteční výsledky z amerického trhu práce, které zvýšily šance na růst amerických úrokových sazeb. Nálada na trzích zůstává pozitivní, což potvrzuje jak nízká úroveň implikované volatility, tak vysoké oceněné (především amerických) akciových indexů. Dnešek přinesl brzy ráno výsledky čínské inflace, která ale potvrdila většinový konsenzus. Evropská a americká seance je na důležité fundamenty poměrně chudá, díky čemuž lze i nadále očekávat spíše klidné obchodování v líném bočním trendu.
img

Drahé kovy a komoditní měny navazují na růst z minulého týdne, zatímco akcie na nízkých objemech mírně ztrácí

04.07.2016 Pondělní seance je zatím první od britského referenda, kdy na akciových trzích klesly objemy výrazně pod průměr posled...
img

Evropské trhy navzdory ztrátám klidnější, zlato pokračuje v růstu

13.06.2016 Evropské akciové indexy dnes navazují na páteční výprodeje a znovu se propadají do červených čísel. Přestože ve většin...
img

AUD i NZD pokračují v korekci dřívějších ztrát, akciové trhy zůstávají díky odložení růstu sazeb v USA dobře naladěny

07.06.2016 Evropské akciové trhy dnes pokračují v růstu a po ranním gapu kompletně likvidují ztráty z konce minulého týdne, které...
img

Jak si stojí měnové páry ve světle nedávných makroekonomických dat?

16.05.2016 Máme za sebou relativně klidný týden na měnových trzích. Začátek týdne byl podle očekávání doprovázen nízkou volatilitou. Prvního zajímavějšího fundamentu...
img

Ropa zůstává v rostoucím trendovém kanálu, akcie dnes mírně korigují růst ze začátku týdne

11.05.2016 Také středeční seance se zatím na finančních stojaté vody příliš nerozvlnila. Akciové indexy v Evropě sice mírně ztrác...
img

Ranní videokomentář: Týdenní přehled

09.05.2016 Závěr minulého týdne nabídl důležité výsledky z amerického trhu práce, které tentokrát mírně zklamaly, když americká e...
img

Akcie zpět v červených číslech, dolar ztrácí na většině měnových párů

29.04.2016 Závěr týdne se zatím na finančních trzích nese spíše v nervózním duchu, když dnes Evropské indexy navázaly na včerejší výprodej v USA a vrací se zpět do červených čísel. Většina evropských indexů ztrácí mezi jedním až dvěma procenty a právě páteční seance má zatím největší podíl na jejich slabé pětidenní výkonnosti. Pokud by například německý DAX uzavřel týden na současné ceně (10 080b.), zakončil by týden s přibližně 2,5 % ztrátou. I přes dnešní seanci se však situace na trzích fundamentálně nijak výrazně nemění a pád akcií lze považovat za spíše technickou korekci.
img

Evropské akcie rychle zlikvidovaly ranní ztráty, býci mají na trzích stále navrch

18.04.2016 Začátek týdne je sice bez dat, téma pondělní seance je ale jasné. Je jím neúspěšná katarská schůzka zemí OPEC a Ruska,...
img

Úrokový diferenciál: Snadný a rychlý indikátor dění na měnových párech

31.03.2016 Často se setkávám s dotazy na téma ekonomických fundamentů. Jaká data sledovat a jak se v záplavě dat orientovat? Jak ...
img

Útoky v Belgii trhy vylekaly jen krátkodobě, GBP ale výrazně ztrácí

22.03.2016 Úterní obchodování se zatím nese na finančních trzích v duchu jediného tématu, kterým je bohužel teroristický útok v B...
img

Evropské akcie navazují na páteční růst, ropa naopak výrazně ztrácí

14.03.2016 Nový týden začala na finančních trzích podle očekávání ve velkém klidu. Absence klíčových dat a vyčkávání na důležité ...
img

Evropské indexy znovu hluboko v červených číslech, zlato je na ročním maximu

11.02.2016 Mimořádně špatný týden, měsíc a vlastně celý začátek roku pokračuje. Po včerejší spíše technické korekci  se na finanč...
img

Dolar silnější díky výsledkům amerického HDP, evropské indexy znovu v zelených číslech

29.01.2016 Evropské indexy se po včerejším pádu vrací zpět do zelených čísel. Pomohl k tomu nejen včerejší závěr americké obchodn...
img

Akcie korigují část zisků z minulého týdne, německá data zklamala

25.01.2016 Akciové indexy vstoupily do nového týdne v klidu a ve vyčkávacím režimu. Obchodování přitom neprobíhá na nijak nízkých...
img

Evropské akcie mírně navyšují ztráty, brent krátce pod 28 USD/b.

18.01.2016 Nový týden začíná v klidu a bez klíčových dat. Americké burzy jsou navíc kvůli svátku v USA uzavřeny, ale i přes relat...
img

Zasedání BoE nic zásadního nepřineslo, libra by se přesto mohla vymanit z výprodejů

14.01.2016 Dnešní zasedání Bank of England (BoE) bylo očekáváno s napětím. Poslední pád britské libry zamotal mnoha investorům hl...
img

Euro se vyhouplo nad maxima z minulého týdne, akcie opět v červených číslech

09.12.2015 Středeční seance je na většině trhů zatím podle očekávání především o konsolidaci. Po divokých pohybech z konce minulé...
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Svět tradingu | Spekulativní sázky | Silný support | Fiskální stimul | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Alphabet | Vstupy | Trading range | Měnový kurz | Obchodník | EUR | Řecko | Trend | Obchodní příležitosti | Pokles sazeb | Kiwi | Bank of Japan | Josef Lukáč | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Statistiky | Tempo růstu | Nadprodukce | Investiční banky | Korelace | Obchodní indikátory | Long pozice | Britská libra | Aktiva | Macquarie Bank | Pravděpodobnost | SP500 | Lockheed Martin | Mezinárodní ratingová agentura | Klidné obchodování | Šéf Fedu Powell | TABAK.CZ | Index PX | Obchodní systém | Zasedání ECB | FTSE MIB | Gold | Fungování trhů | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Poplatky | Asijské akcie | Ropa Brent | Statistiky ECB | Německý DAX | Zlato a stříbro | Hrubý domácí produkt (HDP) | Příkaz | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Pandemie | Klouzavé průměry | Axiory | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Strach | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Brexit | Vysoké riziko | Cena zlata | Akcie dnes | Americká inflace | US výnosy | Dluhopisy | Gap | Eurokoruna | Výsledková sezóna v USA | Trendová linie | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Evropská měna | Volatility report | Akumulace objednávek | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | CZK | Výhled | Philip Morris | Zasedání FOMC | Coca-Cola | Americký prezident | Institucionální know-how | Breakout | Jaroslav Brychta | YTD | Formace hlava a ramena | Trendové čáry | Inflace | Světové burzy | Vývoj měnového páru | ForexFactory | Centrální banky | Disciplína | Přijetí | Globální obchod | Obchodní týden | Dobré výsledky | Obchodní plán | Ratingová agentura | Uzavření trhů | Timeframe | Covid | Lidovci | EURCZK | Komoditní měny | Vyšší cenová maxima | Snižování sazeb | Donald Trump | MONET | Vice | AUD/JPY | Futures | Akciové trhy | Obchodní seance | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | CL | Overtrading | MIFID | Analytici | Moody's | Obchodní myšlenka | Moneta | Očekávání analytiků | Inside | RRR | Pohled tradera | Obchodní války | Marketingová komunikace | DJIA | Graf | Sentix index | Výnosy | Poptávka | Short pozice | Flat | Příležitosti na trzích | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Institucionální objednávky | Země OPEC | Carry trades | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Commodities | Fio | EURGBP | Peníze | Výrobní index | CySEC | Brent | Tweety Elona Muska | Maloobchodní tržby | Politika | Stimul | Začátek výsledkové sezóny | Očekávání | Měď | NFLX | Index cen domů | Vybírání zisků | Kurs euro turecká lira | Zvýšení sazeb | GER30 | Nakupovat akcie | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Silná rezistence | Zásoby ropy | P/E | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | Růst | Americké HDP | GBP/CAD | Itálie | EUR/CZK | Zveřejněná data | MiFID II | Range (Rozpětí) | Prodejní aktivita | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | BreakEven | Měnový pár USD/JPY | Koruna | Akvizice | Pochybnosti | Konsolidace | Conference Board | Obchodování CFDs | Velká Británie | George Soros | Americká centrální banka | Indikátor | Globální finanční krize | DailyFX | Vyzkoušet si trading | Long | Kurs euro | Zpomalení ekonomiky | Lira | Zasedání centrálních bank | AUD | Výnosové křivky | Akcie ČEZu | Portál FXstreet.cz | Úrokové sazby | XTB Market Barometr | Americké státní dluhopisy | Oslabení eura | Trh | Reserve Bank of Australia | Sentiment na trzích | Open | Implikovaná volatilita | Fibonacci | Společnosti | Počáteční kapitál | Index | Parlamentní volby | Očekávaná data | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | GBP/JPY | Trading.com | Blue chip | Dluhopis | S&P | Obchodování na finančních trzích | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Ekonomický kalendář | Fundamentální zprávy | Technické analýzy | Swing | Bank of Canada | Spike | Hang Seng | TickINSIDER | Investor George Soros | Podnikání | Bankéři | Nové all-time high | Obchodní přístup | G10 | Brokers | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | | Začít obchodovat | Range | Ifo | Momentum | Americká průmyslová produkce | Index nákupních manažerů | Burze | Americká měna | Nadměrné obchodování | Platforma | Británie | Obchodníci | Cenový graf | Data o inflaci | Obchodovat | Video | FXstreet.com | Japonský index | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | PPF | USA | Pražský index PX | Pár EUR/USD | Index PMI | Jak obchodovat | Stříbro | Volby | Americké zásoby zemního plynu | Přijetí eura | IBEX | Klouzavý průměr | Dow Jones | Zasedání Bank of England | Majors | Fio eBroker | Dění v Katalánsku | Spojené státy | Trading | Euro vůči dolaru | Průraz trendové čáry | Agentura Moody's | Axiory Europe | Trade Brokers | Vývoj | Inside Bar | Americké burzy | Aktuální cena benzínu v USA | Úroková sazba | Časový rámec | Dluhová krize | Flag | Kurs dolar | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Volatilní | EUR/USD | Konfluence více faktorů | Spotřebitelská důvěra | Uptrend | Moody's Investors Service | Čtyřhodinový graf | Měnové politiky | Vysoká rizika | G20 | Finanční služby | Ceny nemovitostí | Zlotý | Ekonomický sentiment | Centrální bankéři | Dosáhnout zisku | Investiční strategie | Intradenní šum | Nervozita na finančních trzích | Světové měny | Propad ceny | Tisková konference | Růst mezd | Prezident ECB | Futures na indexy | VIP zóna | Technické indikátory | Sazby | Obchodní pozice | Komise v přenesené pravomoci | Asijský index | Investovat | Komoditní | Data o HDP | Průzkum | Santa Claus Rally | Konzistence | Market Barometr | Averze k riziku | Opatření vlád | Víkendové parlamentní volby | Money management | Zasedání Bank of Canada | Kroky centrálních bank | Fio e-broker | Tržní analýzy | Fed | Nejbližší support | Dnešní fundamenty | Trhy | Sada dat | Polská měna | Emerging markets | Nejbližší rezistence | FTSE | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | ISM | eBroker | Zvýšení volatility | Globální trhy | Obchodujeme | EURCAD | Akciový prémiový dluhopis | Bulvár | Konfluence | Energetické společnosti | Zasedání centrální banky | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Růst ekonomiky | Žádosti o podporu | Fio banka akcie | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Low | Španělsko | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Komodity | Nálada na finančních trzích | Poradenství | CAD | Rozjednané prodeje domů | Americká ropa WTI | Akcionáři | Společnost | Evropské trhy | Rozdíl úrokového diferenciálu | Dluhové krize | FXstreet | Reporty | Obchod | Purple Trading | Pips | Výkon algortimů | Tradeři | Cenový pokles | AUD/USD | Riziko | Právo | JPY | RSI | Bank of America | MONET.CZ | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Turecká lira | Nástroj | GBP | Čína | Know-how | Risk | Ceny | Recese | Pokles | Impuls | Centrální banka | Predikce | EUR/NZD | Akcie na burze | USD/TRY | WTI | Divergence | MACD | Libra | Intuice | Sentix | USDCAD | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Výnos | Výnosy z dluhopisů | X-Trade Brokers | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | CFD | Austrálie | Minulá výkonnost | Historická maxima | Obchodní tipy | Money-Management | Ceny akcií | S/R zóny | GBP/USD | Bezpečné přístavy | VIX | Německý index IFO | Největší světové ekonomiky | EPS | Makroekonomický výhled | Histogram | Bez rizika | Vyšší hodnoty | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | ExxonMobil | Rating | Obchodování | Vzdělání | Posílení dolaru | TRY | Performance | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | S/R zóna | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Údaje | Eurodolar | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Obchodování se CFD | Index CPI | xStation5 | Multitimeframe | CEZ1.CZ | Vývoj úrokových sazeb | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | ForexFactory.com | X-Trade | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Finanční svět | CARA | Situace | Mario Draghi | Stagnace | Tržby | FOREX | Konsenzus | Signály | Cenový výběžek | Psychologie | Guvernér | Trader | GfK | Ranní komentář | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Optimismus | Demo účet | Dolar | Euro | Falešný signál | Klid | JP Morgan | NEST | Pandemická situace | USD/CAD | Obchodní bilance | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | Falešný break | Akumulace | Obchodní systémy | CEZ1 | Session | Ztráty | Price Value Gap | Obchodní nastavení | Dnešní události | Japonský jen | FOMC | US dolar | Akcie | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Index cen | Převis | ADP report | USDJPY | Úroková míra | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Zásoby zemního plynu | Kurz | Daně | Makrokalendář | Jádrová inflace | Barack Obama | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Panevropský index | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Obchodní rozhovory | Swingy | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Evropské banky | Microsoft | Rally | Kapitalizace | Komunikace | Americké futures | Bod | Myšlenka | Levice | CFDs | Makrodata | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Hospodářství | Turecká měna | Pád akcií | Ukazatel | Měny | DE30 | Ropa WTI | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Rusko | Poradce | Signál | Aktuální cena | Nové žádosti o podporu | GBPUSD | TABAK | Mark Carney | Zhodnocení | Nervozita | Praha | Fundament | Engulfing | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | DAX30 | Technická analýza | Plány | Resistence | Nikkei | Signál k prodeji | Data z amerického trhu práce | ZEW | Evropské akcie | TIM | Investiční | Nálada | Britské banky | Příjmy | Bondy | Zobchodované objemy | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | Dlouhodobé rezistence | Evropská unie | Halifax | Akcie v Evropě | Finanční trhy | Míra | Korekce | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Krize | High | Rostoucí trend | Sójové boby | CHF | Měnový trh | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Německý HDP | Nikkei225 | S&P 500 | JDE | Začínající obchodník | QE | MT4 | Cena | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Příkaz stop-loss | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Příkaz Stop | Komodita | Evropské indexy | Snížení sazeb | Nižší růst | Close | Kurzy | Ekonomická data | Drahé kovy | Názory analytiků | All-time high | Úrokový diferenciál | DAX | Tweety | Forexu | EuroStoxx50 | Akcie společnosti | Obchodní válka | Forex asistent | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Denní graf | Volume | Indikátory | Oslabení | EUR/TRY | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | ČEZ (CEZ1.CZ) | Chop | Cíle | Banky | Buy | Fundamenty | Netflix | Konfederace | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Kurz EUR | Japonský index Nikkei | XTB | Kontrakt | Pozice | Čínská ekonomika | Americké zásoby ropy | Výběr likvidity | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Market | Svíčkové formace | Lídři | Otevřená pozice | Support | Hold | FX | Velikosti pozic | Rizikovější aktiva | Velký makroekonomický výhled | OPEC | Broker | Fio banka | Sentiment | Alcoa | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Vzdělávání | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Negativní data | Polsko | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Hladiny supportu | Projekce | Nařízení | Ropy | Macquarie | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Hospodářské výsledky | Jádrový index | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Obchodování s měnami | CZKCASH | Cena ropy | Obavy z recese | CZ | Earnings | Průraz | Australský dolar | Propad | Britské libry | Finanční regulace | Economic | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Oblast supportu | Stellar | Cenová maxima | Kanada | Praktické okénko | Makroekonomický kalendář | Více časových rámců | Investment | Take-Profit | Martin Klass | Zahraniční investice | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Akcie Philip Morris | IFO index | ECB | NBP | Růst ceny | Doporučení | ROCE | Spekulace | Lot | Referendum | EU | Live trading | Teroristický útok | Akciový trh | Investovat peníze | Investor | Stochastic | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | Vybrání likvidity | Graf dne | Spotřebitelské ceny | Finanční kapitál
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Důležité aspekty tradingu
Důležité cenové zóny
Důležité cenové zóny Bitcoinu
Důležité domácí události
Důležité ekonomické události
Důležité faktory
Důležité finanční trhy
Důležité finanční ukazatele
Důležité fundamentální události
Důležité fundamentální zprávy

Následující klíčová slova

Důležité informace
Důležité informace o CFD
Důležité makroekonomické události
Důležité makroekonomické zprávy
Důležité nástroje
Důležité nástroje centrální banky
Důležité rozhodnutí Fedu
Důležité signály
Důležité S/R
Důležité S/R úrovně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít