Dnešní události
USD/JPY roste navzdory překážkám – zrychlení inflace v Japonsku a jestřábí signály z Bank of Japan
23.09.2024 V pondělí dosáhl jen vůči dolaru několikaměsíčního rekordu, přičemž kurz USD/JPY klesl na 139,59, což je nejnižší úroveň od července 2023. Prodávající však nedokázali udržet cenu pod cílovou úrovní 140,00. I přes celkovou slabost dolaru začal tento instrument vykazovat rostoucí trend. Dnešní události medvědům na USD/JPY také nepomohly, protože pár i nadále nabírá na tempu navzdory zrychlení japonské inflace a jestřábím náznakům ze strany japonského regulátora.
Dokonalá bouře přichází na trh a co bude dál
05.08.2024 Finanční trhy byly již v pátek nejisté, když slabá zpráva o zaměstnanosti v USA vyvolala diskuse o tom, že Fed udělal chybu, když držel úrokové sazby příliš vysoko po příliš dlouhou dobu. Obavy, které se vynořily v pátek, dnes explodovaly ve výrazné snížení rizika a historický pohyb japonských akcií o 12 % níže. Jedná se o největší jednodenní pokles japonských akcií od roku 1959. Akciové futures také ukazují na výrazný pokles amerických technologických akcií, které v předobchodní fázi obchodování klesly o 3,9 %. Jaké faktory stojí za tímto náhlým prudkým výprodejem?
Forex: ČNB zřejmě přibrzdí tempo snižování úrokových sazeb
27.06.2024 Hlavní dnešní událostí na domácím trhu bude zasedání bankovní rady ČNB. Ta podle nás zpomalí tempo snižování sazeb a přikloní se k 25bodovému cutu, které by měly následovat i na dalších zasedáních ve zbytku roku. Zpomalení snižování sazeb by vzhledem k rozpolcenému tržnímu zacenění mohlo vést k výraznější tržní reakci a české koruně by pravděpodobně pomohlo k silnějším úrovním. Sentiment v eurozóně podle nás v červnu zůstal na stále nízkých úrovních. Americká data objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za květen zřejmě potvrdí slabé podnikové investice do strojů a zařízení.
Denní shrnutí: akciové trhy rostou díky slabšímu dolaru 💰
04.04.2024 Americké akciové indexy prožívají klidnou seanci a volatilita je omezená. Investoři čekají na údaje z trhu práce, které budou zveřejněny zítra. US500 roste o 0,55 % na 5300 bodů, zatímco US100 si připisuje 0,7 % na 18530 bodů.
Ekonomický kalendář: další rozhodovací den centrálních bank 🔎
14.12.2023 Dnešní makrokalendář je plný důležitých událostí. Investoři se dozvědí o nejnovějších rozhodnutích centrálních bank, včetně ECB z eurozóny, BoE ze Spojeného království, Norges Bank z Norska a SNB ze Švýcarska. U všech těchto bank se očekává, že úrokové sazby zůstanou beze změny. Pozornost trhu se však zaměří na projevy bankéřů a hledání potvrzení holubičího postoje podobného včerejšímu Fedu. Po včerejším rozhodnutí nicméně dnešní události pravděpodobně nebudou mít zásadní dopad na globální trhy, ale lokální ekonomická volatilita může být patrná.
Apple zpomaluje S&P a Nasdaq, žádosti o podporu v nezaměstnanosti ovlivňují ceny na trhu
08.09.2023 Apple, ikona technologického průmyslu, opět upoutal pozornost investorů a analytiků. Tentokrát se objevily obavy z možného omezení výroby iPhonů v Číně. A trh to jako vždy nenechal bez povšimnutí. Omamná vůně zisku táhla pozornost i k dohodě mezi McDonald's a Wells Fargo, ale čipový index zároveň mířil dolů. Dnes si povíme o klíčových událostech na trhu, které z něj dělají skutečně dynamickou podívanou. Apple, globální technologický gigant, se ocitl v centru aféry, když vyšlo najevo, že Čína plánuje zakázat používání iPhonů ve státních organizacích a na úřadech.
Fed dnes zrychlí utahování, trhy však zajímá, co bude pak
04.05.2022 Dnešní událostí číslo jedna je večerní zveřejnění výsledku dvoudenního zasedání amerického Fedu. Dá se čekat zvýšení sazeb o 50 bazických bodů a oznámení redukce bilance s rámcem cca do 100 mld. USD měsíčně. Na to je trh dostatečně připraven stejně jako na pokračování cyklu utahování po řadu dalších měsíců.
Ranní okénko - Americký Fed dnes odstartuje cyklus zvyšování úrokových sazeb
16.03.2022 Dnes ráno ČSÚ zveřejní údaje platební bilance za leden. Trh počítá se 7 mld. Kč (-18,3 mld. předtím). Do kladných hodnot mělo bilanci napomoci kladné saldo zahraničního obchodu. Koruna na tento údaj tradičně reagovat nebude. Hlavní dnešní událostí je zasedání amerického Fedu, které přinese dlouho očekávané první zvýšení úrokových sazeb a také představení nové makroekonomické prognózy. Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný.
EUR/USD. V centru pozornosti je opět geopolitika
21.02.2022 Makroekonomické základy konečně ustoupily do pozadí. Například dnes obchodníci páru EUR/USD ignorovali rozporuplné zprávy PMI. Indexy podnikatelské aktivity ve zpracovatelském sektoru (německém i celoevropském) se dostaly do "červené zóny", odrážející zpomalení v této oblasti ekonomiky. Ale v sektoru služeb byla naopak zaznamenána pozitivní dynamika, a to jak v Německu, tak v celé Evropě. Účastníci trhu však tomuto zveřejnění nevěnovali žádnou pozornost - pár dnes reaguje pouze na tok zpráv geopolitického charakteru.
Ranní okénko - Od německé inflace se čeká další zrychlení
30.09.2021 Hlavní dnešní událostí bude odpolední měnověpolitické zasedání České národní banky. Členové bankovní rady si v uplynulých týdnech dali záležet na tom, aby trh připravili na ne zcela obvyklý krok, tedy zvýšení základní sazby o více než standardních 25 bazických bodů, k čemuž nedošlo od roku 1997. Nabádá je k tomu svižná dynamika tuzemských spotřebitelských cen i rostoucí obavy z nich napříč populací. Na rozdíl od amerického Fedu či ECB tak čeští bankéři evidentně nehodlají opakovat mantru o přechodnosti inflace, která má momentálně z velké části kořeny na nabídkové spíše než poptávkové straně, a jsou připraveni konat. Jejich dosavadní komunikace trh na tento krok dostatečně připravila, a samotné rozhodnutí tak zde těžko způsobí jakékoliv pozdvižení. Prostor pro překvapení tak skýtá spíše následná tisková konference guvernéra Rusnoka, který patrně bude chtít přitvrdit ve své jindy veskrze umírněné rétorice.
Ranní okénko - ECB dnes představí novou prognózu
09.09.2021 Hlavní dnešní událostí bude bez pochyby pravidelné měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Ta na něm představí svou aktualizovanou makroekonomickou prognózu, která oproti té předchozí téměř jistě dozná úprav ve výhledu na růst HDP a inflaci směrem vzhůru. Z tohoto zlepšení pak vyplývá, že bude ECB cítit potřebu se ústy své šéfky Lagardeové vyjádřit k možnému snížení objemu nakupovaných aktiv v rámci pandemického programu PEPP. Ten byl v březnu tohoto roku navýšen v reakci na jarní svižný růst výnosů evropských dluhopisů a od té doby pokračuje v této posílené intenzitě. ECB by tak mohla nyní rozhodnout o návratu na původní rychlostní stupeň. Za pravděpodobné lze pak pokládat, že bude Lagardeová na tiskové konferenci čelit i otázkám ohledně délky pokračování programu PEPP jako takového. Podle původních plánů by jeho konec měl přijít na jaře roku 2022 a jelikož k tomuto termínu zbývá ještě dostatek času, nebude se Lagardeová patrně chtít na toto téma vyjadřovat příliš konkrétně. I nadále pochopitelně platí, že zvýšení evropských sazeb se na dnešním zasedání s jistotou nedočkáme.
Akcie zůstávají i po datech a ECB nerozhodné, eurodolar nemá směr
10.06.2021 Dnešní události vyvolaly na trzích zajímavou reakci. Americká inflace za květen stoupla výrazněji, než se čekalo. Cenový růst spočívá na širším základu a překvapil jak celkový, tak jádrový index. Přesto data evidentně nebyla tak vysoká, aby investory vystrašila a vrátila na stůl debatu o dřívějším zásahu Fedu. Toho se naopak trhy nebojí.
Ekonomický kalendář: Bidenův projev a ADP data
31.03.2021 Evropské akciové trhy otevřely na nižších úrovních po včerejším poklesu Wall Street a dnešní nevýrazné seanci v Asii. Dvě hlavní dnešní události jsou ADP report z amerického trhu práce a Bidenovo zveřejnění detailů infrastrukturního projektu. ADP by měl ukázat vzestup zaměstnanosti o 550 tisíc v březnu. Už v pátek jsou na programu oficiální data NFP. Prezident Biden vystoupí s projevem, ve kterém by měl zveřejnit detaily nového infrastrukturního stimulu. Dle Reuters by se mohlo jednat o $2 biliónový rozpočet na období 8 let. Dále dnes budou zveřejněny zásoby ropy DoE. Budou pod drobnohledem kvůli včerejšímu vyššímu přírůstku zásob API.
Na hlavních amerických indexech se před Fedem formuje medvědí pohlcení
17.03.2021 Na D1 grafech US500 a US100 můžeme vidět formování technického patternu medvědí pohlcení. Dnešní událostí číslo 1 je zasedání americké centrální banky Fed, které může mít výrazný dopad na USD i americké akciové indexy. Trh čeká intervenci Fedu proti růstu úrokových sazeb. Fed riskuje, že pokud se neodhodlá k dostatečně silné akci, tak výnosy dále porostou a začnou ohrožovat ekonomické oživení. Pokud medvědí pohlcení podpoří výstup ze zasedání Fedu, tak se můžeme dočkat i hlubší korekce.
Ranní okénko - Fed jedná o měnové politice
17.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude měnověpolitické zasedání americké centrální banky. Změna nastavení úrokových sazeb nebude na pořadu dne a neočekává se ani přehodnocení nákupu aktiv jakožto korekce tlaku na státní dluhopisové výnosy. Ty na rozdíl od těch evropských reflektují očekáváné brzké oživení ekonomiky, zatímco ekonomický výhled eurozóny je méně růžový. Centrální bankéři by v tomto kontextu mohli uvítat fiskální podpůrný balíček čítající 1,9 biliónu dolarů. Nedávná vystoupení představitelů centrální banky naznačila, že Fed je na pozadí ekonomického oživení připraven tolerovat odražení úrokových sazeb od nízkých hodnot, čímž vyjadřuje, že utahování měnových podmínek úměrné ekonomické situaci nebude vyhodnoceno jako problematické. Navzdory lepšícímu se ekonomickému výhledu by Fed mohl mírnit euforii trhu komentářem k pracovnímu trhu, jelikož od mandátu plné zaměstnanosti je aktuální situace výrazně vzdálena. Z pohledu inflace by mohlo zaznít, že možné výkyvy směrem ke svižnějším spotřebitelským cenám budou vyhodnoceny jako dočasné a neovlivní měnověpolitický postoj Fedu. Dle průzkumu od Bloomberg (5.-10. března) počítají dotázaní analytici s navýšením úrokových sazeb až koncem roku 2023. Jak vidí trajektorii sazeb sama centrální banka bude zřejmé z aktualizace makroekonomické prognózy.
Inflace by mohla v nejbližších měsících zaskočit svižnějším tempem
10.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude údaj o únorové inflaci. Očekáváme meziměsíční růst spotřebitelských cen o 0,4, což by znamenalo navýšení meziroční dynamiky z 2,2 % na 2,3 %, tedy je mírně nad konsensem trhu, který vyhlíží stagnaci na 2,2 %. Dostupná šetření cen potravin ukazují na mírné meziměsíční zdražení. K cenovému růstu patrně přispěly i ceny pohonných hmot následkem vyšších cen ropy na světových trzích. Naopak od jádrové inflace očekáváme mírné meziroční zvolnění. Tento trend by měl pak pokračovat vlivem utlumené domácí poptávky a přetrvávající mezery výstupu v domácí i zahraniční ekonomice. Nicméně na rozdíl od jádrové složky inflace může celková míra inflace v nejbližších měsících překvapit přechodným zrychlením. Do meziroční dynamiky se totiž začne propisovat velmi nízká srovnávací základna z jarního propadu cen ropy, jež ovlivní ceny pohonných hmot a energií. Proinflačním rizikem zejména v sektoru služeb je pozdržená poptávka, jinými slovy, kompenzace nenaplněné spotřeby z období uzavírek. I přesto ale neočekáváme nijak výrazné cenové tlaky a v průměru letos odhadujeme inflaci v průměru na 2,3 %.
Ranní okénko - Průmysl v eurozóně si během pandemie vede dobře
13.01.2021 Hlavní dnešní událostí budou tuzemská inflace za prosinec a listopadové maloobchodní tržby. Žádné velké překvapení by se konat nemělo. Inflace pravděpodobně navázala na předchozí trend a zvolnila tempo již 5. měsíc v řadě. Trh vyhlíží 2,6 % meziročně oproti předchozím 2,7 %. Dle našeho odhadu mohla zamířit až k úrovni 2,5 %. Meziměsíčně tak patrně došlo zhruba ke stagnaci. Ke zvolnění tempa inflace zřejmě opět přispěla nižší dynamika cen potravin, i když nutno upozornit na jejich rozkolísanost, a tudíž umění překvapit. Dnešní výsledek je posledním dílkem k vypočítání průměrné inflace za celý rok 2020, která by měla činit 3,2 %.
Ranní okénko - Od ČNB by mohl zaznít komentář o budoucím vývoji úrokových sazeb
17.12.2020 Dolar včera skokově ztratil vůči euru zhruba 0,4 %. Současně posílila vůči euru koruna i ostatní měny regionu. Očekávání zasedání americké centrální banky, další informace o distribuci vakcíny a pokračující dialog o americkém fiskálním balíčku, patrně zvýšily zájem o rizikové investice, což vedlo k poklesu poptávky po dolaru. To by vysvětlovalo daný pohyb dolaru, koruny a ostatních měn regionu. Překvapivý výsledek cen průmyslových výrobců s korunou nepohnul.
Eurodolar setřásl ztráty, zlato míří vzhůru, zato akcie začaly rozpačitě
29.07.2020 Závěr včerejšího amerického obchodování moc dobrý nebyl a dozvuky dnes sledujeme v rozpačitém vývoji na evropských trzích. Akcie v Paříži sice slušně rostou, ale Frankfurt ukazuje mírný pokles a další burzy zůstávají blízko závěru ze včerejška.
Euro padá po ECB, která neudělala vůbec nic
23.01.2020 Na hlavních akciových trzích v Evropě sílí negativní vývoj při poklesu už zhruba o 0,6 pct. Amerika navazuje ztrátami na úrovni 0,3 procenta. Od rána také zesílil zájem o dluhopisy, jejichž výnosy v USA i Evropě klesají na 10Y splatnosti skoro o 5 bodů. Zlato se vymanilo z červeného a připisuje si menší zisky. Naopak ropa pokračuje v pádu, který je už 3procentní. Za pozornost pak dnes stojí rovněž eurodolar, jenž se vydal dolů pod 1,1050.
Americké akcie opět překonávají evropské, libra dál pod tlakem
19.12.2019 Dnešní události nebyly takového rázu, aby ukázaly finančním trhům jednotnou myšlenku a směr. Data z USA byla horší, než se čekalo, ale tržní nálady se prakticky nedotkla. Index podnikatelské aktivity filadelfského Fedu přitom spadl až těsně k nule a počet žádostí o dávky v nezaměstnanosti byl znovu vyšší, než se čekalo.
Forex: Maďarská centrální banka vyčkává na novou prognózu
19.11.2019 Maďarská centrální banka podle očekávání ponechala své sazby beze změny. Členové bankovní rady i nadále očekávají zpomalení jádrové inflace kvůli dezinflačnímu vývoji v zahraničí a současné přestřelování inflačního cíle radu netrápí. Většina výstupu z jednání zůstala beze změny. Očekáváme, že ke změně měnové politiky dojde v prosinci, kdy bankovní rada bude mít k dispozici nová data z ekonomiky a novou prognózu. Předpokládáme, že bude navýšen limit měnových swapů, které centrální banka v současnosti provádí, a zároveň obnoví program nákupů korporátních dluhopisů.
Ranní komentář: Nesouhlas s dalším poklesem sazeb ve Fedu narůstá, dnes pozor na projev Powella
23.08.2019 Finanční trhy nabídly ve čtvrtek mírný růst rizikové averze. Akciový index Dow Jones dokázal přidat 2 desetiny procenta díky rally na akciích Boeingu. Široký S&P 500 ovšem ztratil 0,05 % na 2923 bodů a technologický Nasdaq dokonce 0,36 % a zapadl pod 8000 bodovou hranici. Situace v Evropě byla ještě o něco horší. Německý DAX ztratil 0,47 % na 11747 bodů a nejvyšší propad zaznamenal britský FTSE 100, který přišel o 1,05 %. Ranní asijská seance se už však přehoupla do pozitivního teritoria a futures na americké i evropské indexy byly v pátek před osmou ráno v solidních ziscích.
Ranní komentář: Horší makrodata zvýšila šance na zásah ECB, Wall Street zakončila seanci na rekordech
25.07.2019 Nálada na finančních trzích zůstala také během středeční seance pozitivní. Investoři se nenechali rozrušit horšími makrodaty a také některými negativními zprávami z korporátního sektoru. Dle některých hlasů zvýšilo negativní makro pravděpodobnost rychlejšího uvolňování měnové politiky, což navýšilo očekávání na dnešní zasedání Evropské centrální banky.
Skvělá špatná čísla. Akcie i dluhopisy si užívají závěr týdne
07.06.2019 Pátek začal pro evropské trhy dobře a zřejmě skončí ještě lépe. Akcie přidávají skoro procento a k jejich růstu se odpoledne ochotně přidalo i zámoří. Také dluhopisy jsou na tom velmi dobře, výnosy padají zejména v USA, ale Evropa s nimi drží směr. Americký desetiletý výnos je dole o 5 bodů, německý o 2, výrazněji pak padají výnosy na periferii eurozóny.
Čínští představitelé představili další plány na podporu své ekonomiky
15.01.2019 Americký index S&P 500 v úvodní seanci tohoto týdne klesl o půl procenta v reakci na ráno zveřejněná čísla o vývoji čínské obchodní bilance, v rámci které výrazně zaostala dynamika růstu exportů a importů. Akcie se vyprodávaly napříč všemi sektory, výjimkou byly ale finanční instituce, jejichž akcie přidaly 0,7 %. To je možná i překvapením v kontextu zveřejněných hospodářských výsledků Citigroup, kde velkým zklamáním byly výnosy z obchodování s dluhopisy, které výrazně zaostaly za očekáváními. Akcie banky zprvu zamířily do mínusu, nicméně poměrně rychle se ze ztrát otřepaly a nakonec si polepšily o čtyři procenta. Čistý zisk ve výši 1,61 USD na akcii překonal očekávání. Jednou z nejpodstatnějších firemní událostí včera bylo to, že se americký dodavatel elektřiny a plynu PG&E chystá požádat o bankrotovou ochranu před věřiteli, protože kvůli požárům v letech 2017 a 2018 čelí obrovským nákladům. Jeho akcie během včerejšího obchodování spadly o více jak polovinu své hodnoty. To bylo i důvodem, proč sektor utilit včera celkově ztratil 2,2 % a byl jednoznačně nejhorším odvětvím.
ČNB popáté v tomto roce zvyšuje své úrokové sazby
01.11.2018 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla počtvrté v řadě a popáté v tomto roce zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba byla navýšena na úroveň 1,75 %, lombardní na 2,75 % a diskontní sazba na 0,75 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo pět členů bankovní rady. Jeden člen rady hlasoval pro ponechání úrokových sazeb beze změny a jeden člen pro zvýšení o 50 b.b.
Dnes Fed sazby zvýší, ale trhy čekají co dál
13.06.2018 Americký akciový trh si včera za podprůměrné aktivity mírně polepšil, když index S&P 500 vzrostl o 0,2 %. Nejvyšší růst zaznamenaly utility, které vyskočily o 1,3 %. Naproti tomu nejztrátovějším sektorem se staly energetické tituly s poklesem o tři čtvrtě procenta.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.1.2018
10.01.2018 Americké zásoby ropy minulý týden poklesly o 11,2 miliónu barelů podle odhadu API. Šlo by tak o nejvýraznější propad objemu zásob od září 2016. Výrazně by to překonalo odhad mediánu trhu, který pro dnešní statistiku zásob očekává propad jen 3,4 miliónu barelů. Cena ropy Brent včera večer narostla na 69,16 dolarů za barel.
Akciové trhy zůstávají v klidu, nervozita (VIX) přesto dál mírně narůstá
12.04.2017 Tématem středeční seance je opět především politika a rusko-americké vztahy. Americký ministr zahraničí se dnes v Moskvě setkal se svým ruským protějškem a pole posledních informací by se dnes měl potkat také s ruským prezidentem Putinem. Ten včera uvedl že jsou vztahy mezi oběma zeměmi nejhorší od Studené války a nijak idylická nebyla ani vzájemní schůzka mezi oběma ministry zahraničí, kteří se rozcházejí v názorech na řešení konfliktu v Sýrii. Akciové trhy ale zdá se na dnešní události příliš nereagují a zůstávají v klidu.
Media žijí brexitem. Trhy ale zatím brexit příliš netrápí
29.03.2017 Evropské trhy dnes řeší jedno jediné téma, kterým je Brexit. Theresa Mayová totiž odpoledne předala do rukou Donalda Tuska dopis, ve kterém oficiálně požádala o vystoupení Británie z EU a média celý den plní vyjádření britských a evropských politiků, kteří připravují odpověď a plány na další vyjednávání. Zdá se být ale velmi pravděpodobné, že první důležitá vyjednávání začnou stejně až po francouzských volbách, takže to zatím obchodníci nemají důvod s reakcí na dnešní události přehánět. Evropské indexy proto na průměrných objemech oscilují v bočním trendu a dál čekají na stimuly, které by je dokázaly znovu rozpohybovat.
Rozbřesk: Strach z Marine Le Penové drží euro a výnosy na uzdě
23.02.2017 Francouzské volby začínají ovládat řadu evropských trhů, a to do nich ještě pěkných pár týdnů zbývá (první kolo 15. dubna). Včera šly nehledě na výborný výsledek německé podnikatelské nálady Ifo výnosy bezpečných německých dluhopisů dál nekompromisně dolů - na deseti letech pod 0,30 % poprvé od poloviny ledna. Rozpětí mezi výnosem francouzského a německého výnosu tak v první polovině týdne zdolalo 4,5letá maxima. Jeden z posledních důkazů toho, že investoři mají strach z rostoucích preferencí Marine Le Penové, která slibuje voličům odchod z eura.
Fundamentální analýza: Počet pracovních míst v USA potvrdí dobrou kondici ekonomiky
06.01.2017 Globální finanční trhy budou čekat na dnešní data z amerického trhu práce. Prosincové údaje o počtu nově vytvořených míst by měly být o něco vyšší než je průměr za prvních jedenáct měsíců loňského roku. I domácí kalendář dnes překypuje informacemi. Poslední revize HDP by už nemusela přinést nový údaj o růstu HDP. Tempo růstu v průmyslu bylo v listopadu rychlejší, když se dařilo především auto-průmyslu i zpracování ropy. Průmysl a slabý investiční apetit pak měly za následek přebytek bilance zahraničního obchodu ve výši 11,5 mld. CZK.
Forex: Libra by měla proti dolaru během roku dále oslabovat
14.07.2016 Euro včera proti dolaru posílilo o téměř půl procenta, když se hlavní světový měnový pár dostal na úroveň 1,1100 EUR/USD. Nezabránilo tomu ani zklamání z údajů o dynamice evropského průmyslu, které naznačily pokles celého sektoru v Q2 16. Pro českou ekonomiku je rizikem, že se výstup snižuje i v Německu (zřejmě -0,9 % q/q v Q2).
Útoky v Belgii trhy vylekaly jen krátkodobě, GBP ale výrazně ztrácí
22.03.2016 Úterní obchodování se zatím nese na finančních trzích v duchu jediného tématu, kterým je bohužel teroristický útok v B...
Náhled na odpolední zasedání BoE a inflační report. Co to udělá s GBP/USD?
04.02.2016 Dnešní zasedání Bank of England (BoE) je nejdůležitější událostí na libře v tomto týdnu. Bude zároveň zveřejněn také k...
Forex: Americký HDP nezklamal a přinesl dolaru oporu
31.07.2015 Kurz amerického dolaru pokračoval v posilování. Pomohlo mu zveřejnění statistik HDP. Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí sice rostla...
Trhům pomáhají zprávy o příměří, mírné zisky si připisuje i koruna
03.09.2014 Náladu na finančních trzích během dopoledne značně vylepšila zpráva o tom, že ruský a ukrajinský prezident dohodli pří...
Koruna před zasedáním ČNB na novém pětiměsíčním minimu
31.07.2014 Středoevropské měny ve středu pokračovaly v oslabování především kvůli zvýšenému geopolitickému napětí a schválení evropských sankcí vůči Rusku, které mohou mít negativní vliv i na ekonomiku EU. České hospodářství by sice sankce podle ministerstva průmyslu poškodit neměly, Svaz průmyslu a dopravy však varuje před náklady v řádu miliard a desítek miliard pro české firmy, které se na exportu do Ruska podílejí. Vystupňování ukrajinské krize a zavedení dalších sankcí vůči Rusku jsme zmínili jako jedny z hlavních rizik pro výhled české ekonomiky v naší poslední čtvrtletní zprávě. Na odhad přímých dopadů nových opatření schválených během úterního večera je však ještě brzy.
Čekají se dobrá data z USA a nevýrazná ECB, eurodolar ráno lehce roste
03.07.2014 Poté co včera zpráva ADP překvapila velmi dobrými čísly o zaměstnanosti v soukromém sektoru, se dnes bude čekat na pot...
Denní komentář IronFX - 04/06/2014
04.06.2014 Dolar dnes během evropského ranního obchodování stagnoval nebo posiloval vůči všem ostatním měnám zemí G10, s výjimkou AUD...
Forex: Euro ve čtvrtek na dvacetidenním maximu
02.05.2014 Euru se během uplynulých dvou dnů na trhu s dolarem dařilo. Především kombinace slabých údajů o americkém HDP za Q1 14 a zrychlení inflace...
Euro proti dolaru na novém více než dvouletém maximu
13.03.2014 Společná evropská měna během včerejška posílila proti dolaru na nové více než dvouleté maximum, které ještě vylepšila během dnešního...
Forex: Koruna atakovala 27,60 CZK/EUR
17.12.2013 Koruna na začátku nového týdne dále oslabovala a během pondělního odpoledního obchodování atakovala dokonce úroveň...
Kurz koruny proti euru v úterý beze změn
06.11.2013 Obchodování v regionu bylo včera velmi klidné. Kurz koruny vůči euru se oproti pondělnímu závěru 25,83 CZK/EUR prakticky nezměnil...
Dnešní události pomohly dolaru k výraznějším ziskům, kurz k euru blízko 1,31
05.09.2013 Dolar se prozatím většímu posílení bránil. Dnes mu však bohatý příděl nových dat a událostí k větším ziskům pomohl. Proti euru americká měna posiluje na současných 1,3115. Vůči japonskému jenu se dolar posouvá na 100,15. Pozitivně působila série amerických dat i jednání ECB.
Centrální banky hýbaly s jenem, eurem i forintem, koruna končí silnější
04.04.2013 Koruna za dnešek k euru posiluje na 25,78, čímž maže další část ztrát z úvodu týdne. České měně se dařilo i přes hor...
Euro před ECB klesá, japonský jen pod tlakem uvolněné politiky
04.04.2013 Koruna v úvodu krátce zareagovala na prohloubení propadu maloobchodních tržeb, které bylo překvapivě výrazné. Velké ...
GBP/USD
26.02.2013 GBP/USD uzavřel včerejší den o 95 pipů výše a ukončil tak obchodní den při hodnotě 1,5188, což je o 50 pipů níže než ...
GBP/USD
26.02.2013 GBP/USD uzavřel včerejší den o 95 pipů výše a ukončil tak obchodní
den při hodnotě 1,5188, což je o 50 pipů níže než ...
Na euro dolehly zprávy o Španělsku a Řecku, dnes se ale kurz zvedá, na programu ECB
06.12.2012 Už včerejšek přinesl eurodolaru korekci zisků a dnes kurz sestoupil až na 1,3040. Po neúspěšné španělské ...
Forex: EUR/USD prolomil support na trendové čáře
26.10.2012 Společná evropská měna (EUR) během včerejšího obchodování proti americkému dolaru (USD) mírně oslabilo...
EUR/USD se díky ECB dostal na týdenní minimum
03.08.2012 Měnový pár EUR/USD se včera propadl až na týdenní minimum poté, co Evropská centrální banka...
Forex: EUR/USD na dvouletém minimu
09.07.2012 Měnový pár EUR/USD se během závěru minulého týdne propadl na své dvouleté minimum...
EUR/USD opět zamířil směrem dolů
11.05.2012 Během dnešní asijské obchodní seance však kurz opět zamířil...
Makro: Zprávy a dnešní události
09.12.2011 Evropská centrální banka (ECB) včera opět snížila úrokové sazby v eurozóně o 0,25% na 1,00%.
Makro: Zprávy a dnešní události
15.11.2011 Evropská centrální banka (ECB) minulý týden snížila nákupy státních dluhopisů eurozóny na 4,5 miliardy.
Makro zprávy a dnešní události
03.11.2011 Americká centrální banka (Fed) podle očekávání ponechala sazby beze změny .
Shrnutí zpráv a dnešní události
01.09.2011 Srpnová spotřebitelská inflace v eurozóně dosáhla 2,5%.
Makro zprávy a dnešní události
28.07.2011 Centrální banka NBNZ ponechala své úrokové sazby beze změny na úrovni 2.50%.
Ekonomický kalendář a dnešní události
17.06.2011 Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu klesl.
Ekonomický kalendář a dnešní události
03.06.2011 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu klesly o 6 tis.
Makroekonomické shrnutí a dnešní události
01.06.2011 Inflace v eurozóně proti očekávání lehce zmírnila.
Makroekonomické shrnutí a dnešní události
25.05.2011 Index výrobní aktivity Richmondského Fedu za květen propadl na -6 bodu.
Forex: EUR/USD vyčkává na dnešní zasedání ECB
05.05.2011 Včerejší obchodní seance byla pro eurodolar opět příznivá.
Upozornění na dnešní úrokové sazby centrálních bank
05.05.2011 Nejdůležitější dnešní událostí pro trh bude zasedání evropské centrální banky.
Makro-ekonomická data a dnešní události
05.05.2011 Americký ADP report za duben ukázal na 179 tisíc nových pracovních míst.
Shrnutí makro dat a dnešní důležité události
29.04.2011 Americký hrubý domácí produkt (HDP) ve Q1 roku 2011 vzrostl o 1.8%.
Shrnutí makro dat a dnešní události
13.04.2011 Bank of Canada podle očekávání zachovala základní úrokovou sazbu beze změn.
Makro shrnutí a dnešní události
29.03.2011 Míra nezaměstnanosti v Japonsku nečekaně klesla.
USDJPY po pátečních "šprýmech" konsoliduje nad 80,0
21.03.2011 Analýza pro forex měnové páry a dnešní události.
Shrnutí makroekonomických dat a dnešní události
11.03.2011 Nové žádosti v nezaměstnanosti v USA se zvýšily z 371 tisíc na 397 tisíc.
Makroekonomické vyhlašování a dnešní události
04.03.2011 Americké nové žádosti v nezaměstnanosti poklesly.
Shrnutí ekonomických dat a dnešní události
03.03.2011 Španělsko v aukci 5letých dluhopisů prodalo objem 2,6524 miliard euro.
Makroekonomické data a dnešní události
02.03.2011 Míra nezaměstnanosti v eurozóně v lednu nečekaně klesla na 9.9%.
Makroekonomický kalendář a dnešní události
22.02.2011 Německý Ifo index podnikatelské důvěry v únoru vzrostl na 111.2 bodu.
Makro-ekonomické shrnutí a dnešní události
11.02.2011 Počet nových žádostí v nezaměstnanosti se snížil ze 419 tisíc na 383 tisíc.
Makroekonomické data a dnešní události
20.01.2011 Počet nově vydaných stavebních povolení v USA zaznamenal nečekaně silný růst.
Forexový blog Kena Vekslera: Směrem k silnějšímu EURUSD; Zraky jsou upřeny na aukci španělských dluhopisů
13.01.2011 Možná jsem se trochu netrefil s načasováním, ale je to tu... Směřujeme k silnějšímu EURUSD, kt...
Makro shrnutí a dnešní události
28.12.2010 Průmyslová výroba v Japonsku v listopadu dle očekávání +1.0 %.
Makro shrnutí a dnešní události
21.12.2010 Japonská centrální banka dnes ráno ponechala své úrokové sazby beze změny.
Shrnutí makro dat a dnešní události
10.12.2010 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA za minulý týden.
Makro shrnutí a dnešní události
08.12.2010 Německé průmyslové objednávky vrostly o 1.6%
Dnes zasedají představitelé EUROZÓNY
07.12.2010 Analýza pro EUR/USD a dnešní události.
Makroekonomické shrnutí a dnešní události
07.12.2010 Průmyslové tržby v Portugalsku v říjnu poklesly o 1.9%.
Makroekonomické shrnutí a dnešní události
01.12.2010 Německá nezaměstnanost dle očekávání v listopadu stagnovala na 7.5%.
Forexový blog Kena Vekslera: Bude změna počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru katalyzátorem uzavírání krátkých pozic v USD?
05.11.2010 Přátelé, dnes je pátek, den zveřejnění změny počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru, a než k tomu o...
Dnes věnujme pozornost zprávě o nezaměstnanosti v USA - 10 % na dosah?
05.11.2010 Včera během dne došlo na amerických akciových trzích k mohutnému pohybu. Index S&P uzavřel nad dub...
Makroekonomické shrnutí a dnešní události
26.10.2010 Makroekonomické shrnutí a dnešní události - ekonomický kalendář.
Makro shrnutí a dnešní události
16.07.2010 Index průmyslové aktivity ve státě New York klesl z původních 19.6 bodu na 5.1 bodu.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Burza | Béžová kniha | CME | Call opce | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | HDP (Hrubý domácí produkt) | IFO index | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Loonie | MIFID | MMF | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Peněžní zásoba | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Put opce | RRR | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistance | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spot | Support | Swap | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | PBOC | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Britská měna | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Swapová výnosová křivka | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Bollinger Bands | Brent | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Conference Board | CZK | České koruny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Eura | EURGBP | Evropská měna | Evropské měny | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Inside | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz libry | Kurz USD | Kurzy | Libra | Maďarská měna | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Markets | Míra inflace | Obchodování s dluhopisy | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pips | Pokles eura | Portfolia | Prodej dolaru | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | Státní rozpočet | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Trh | USD GBP | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | DXY | EIA | Buffett | Put | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Blog | Burze | Forex menové páry | Investment | Saxo Capital Markets | Markit | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | NATO | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Společná evropská měna | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Intradenní technická analýza | Přehled | Jádrový index | Firemní investice | Evropské trhy | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Volumes | Forbes | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Kolísání trhu | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Výsledek referenda | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | S&P | Guvernér | Teroristický útok | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Ekonomická data | Představitel ECB | Nejistota | Erste | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Ekonomický institut | Představitelé Fedu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Bankéři | Prodávat akcie | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Dnešní zprávy | Soukromí zaměstnavatelé | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Investovat do akcií | Theresa May | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Americký index S&P 500 | Index cen domů | Indikátor důvěry | Příjmy | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Alphabet | Měny&Sazby | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Akcie firem | Ranní nadhoz | Obchodování na zámořských trzích | Bitcoin Cash | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Chuť investovat | Obchodování na trzích | Altcoiny | Wedbush Securities | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Očekávání investorů | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | CSI 300 | Forint | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Norges Bank | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | VIX index | Reakce trhu | Slabost dolaru | Pokles cen ropy | Tlak na akcie | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Zájem o dluhopisy | Podnikové investice | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Slabší dolar | Akciové futures | CNY | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Silnější euro | Akcie klesají | Token | Snížení sazeb | NATGAS | Výkonný ředitel | Recese v USA | Obavy z recese | Vliv na obchodování | Oživení ekonomiky | Pravděpodobnost recese | US500 | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | LPR | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | GOOGL | Předstihové indikátory | Kakao | Snižování rizika | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Měny regionu | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Německá vláda | Objem | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Týdenní zpráva | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Slabý růst ekonomiky | Lagardeová | Souhrnný index | Miliardy | Vyhlídky | Německá spotřebitelská důvěra | Federální rezervní banky | Americká data | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Technologický sektor | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Impuls | USDIDX | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Saldo zahraničního obchodu | Německý ZEW index | Problémy | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Nálada | Kontrakty | Míra | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Americké centrální banky | ČNB dnes | Fed index | FedEx | xStation5 | Stratég | Koruna posílila | US100 | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Dlouhodobí investoři | Washington | Indikátor důvěry v ekonomiku | Hodnota společnosti | Ifo | Výsledky hospodaření | Poradenství | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Fork | Ukazatele | Přebytek bilance | Silnější kurz | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Vít Hradil | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Růst akciových indexů | Výdaje | Výrazné ztráty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | Růst sazeb | FedWatch | Noviny | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Vývoj | Mzdový růst | Výkyvy | Únorová inflace | Zásoby ropy v USA | Rozhodnutí centrální banky | Další vývoj | Členové bankovní rady | Kabinet | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Pokles vývozu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Poptávky po dolaru | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prodejní tlak | Nákup aktiv | Podpůrný balíček | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Počet Američanů žádajících o podporu | Ekonomiky | Války | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Ekonomické oživení | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Statistiky | PMI ve službách | Posílení | Data z trhu práce | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Průměrná míra nezaměstnanosti | Růst výnosů | Expanze | Kontrakce | RBI | JD.com | Vývoj ekonomiky | Vakcína | CL | Podnikatelské aktivity | Umělé inteligence | JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | PEPP | Střední Evropa | Index Nasdaq Composite | Prodeje automobilů | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Míra nezaměstnanosti v USA | Zásoby zemního plynu v USA | Příjmy a výdaje | Fundamentální pozadí | Větší riziko | Desinflační trend | Ceny | Technologické společnosti | Společnost XTB | Pár EUR/USD | Nikl | Propad ekonomiky | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Wedbush | Zasedání amerického Fedu | Vakcína proti koronaviru | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Ropa dnes | Accenture | Biden | Ranní okénko | Delivery Hero | Pokles průmyslové výroby | Nařízení | Reálný HDP | Geopolitické faktory | Zveřejnění výsledků | PDD | Průmysl v eurozóně | Spotřebitelská poptávka | Daňový balíček | Očkování | Počasí | Sentiment v eurozóně | JD | Evropské centrální banky | Skyworks Solutions | Dialog | Objem akcií | Zinek | Oslabení exportu | Nejvyšší růst | Alphabet (GOOGL.US) | GOOGL.US | Objednávky | Příležitosti | Prodej | McDonald's | Report ADP | Koncentrace | Americký trh | AI | Odvětví | Boom | Americké technologické společnosti | Měnověpolitické zasedání Fedu | Chicagský index nákupních manažerů | Zpráva z amerického trhu práce | Takata | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Medián | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Robert Kaplan | Dna | Rychlý růst | Podpůrný program | Utahování měnových podmínek | Minulá výkonnost | Rychlý růst cen | Slabší růst ekonomiky | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | Macy's | TIM | Zveřejnění zprávy | 3М | Zlotý | Hodnoty měny | Miliardy USD | Úrokové sazby v Polsku | Sazby v Polsku | Hry | Cena akcií společnosti | Člen ECB | Inflace v Japonsku | Pohyby trhu | Indexy S&P | Velmi volatilní | Marketingová komunikace | Kevin Tran Nguyen | Philadelphia Semiconductor | Německé ekonomiky | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Hodnocení akcií | Varování | Bankovní rady ČNB | Vývoj sazeb | Kazuo Ueda | Akcie Baidu | Edward Jones | Skyworks | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Investice do umělé inteligence | Obchodní dny | Izraelská armáda | 200denní klouzavý průměr | Růst prodejů | Skupina akcií | Snížení rizika | Společnost Alphabet | Převzetí společnosti | Capital | Korekce amerických akcií | D1 | Výkon | Oblasti umělé inteligence | Malá skupina akcií | Vlády | B200 | 256/2004 | Historický pohyb | Super Micro Computer | Světové války | Body | Bublina
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot