Theresa Mayová
Graf dňa - GBPUSD (06.07.2022)
06.07.2022 Boris Johnson možno prežil nedávne hlasovanie o dôvere, ale počet poslancov, ktorí mu ako premiérovi vyjadrili nedostatočnú podporu, bol veľkým signálom, že problémy sa pravdepodobne budú aj naďalej ťahať. Potvrdenie prišlo včera, keď dvaja najvyšší členovia vlády - minister financií Sunak a minister zdravotníctva Javid - rezignovali z dôvodu nespokojnosti s vedením Konzervatívnej strany a najmä s premiérom Johnsonom. Niekoľko nižších predstaviteľov Konzervatívnej strany rezignovalo. Boris Johnson sa nedokáže dostať cez škandály, do ktorých je zapojený, a členovia strany obviňujú Johnsona zo zlého prezentovania strany v nedávnych voľbách a tvrdia, že sa stal pre konzervatívcov príťažou. Teraz sa neočakáva žiadna veľká kríza, pretože tí, ktorí odstúpili, budú nahradení a Boris Johnson údajne mieni zostať vo svojej funkcii. Toto je však pravdepodobne prvá zo sérií udalostí, ktoré ukážu pokles podpory Borisa Johnsona. Theresa Mayová tiež prežila hlasovanie o dôvere, ale asi po polhodine opustila post premiérky, keďže podpora zo strany naďalej klesala. A treba poznamenať, že odpor voči nej vo vnútri Konzervatívnej strany nebol taký veľký ako teraz voči Johnsonovi.
Ranní shrnutí (07.06.2022)
07.06.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci mírně výše. S&P 500 si připsal 0,31 %, Dow Jones se posunul o 0,05 % a Nasdaq přidal 0,40 %. Russell 2000 rostl o 0,36 %.
Británie kvůli koronaviru sníží rozpočet na rozvojovou pomoc
25.11.2020 Kvůli dopadům epidemie covidu-19 sníží Británie rozpočet na mezinárodní rozvojovou pomoc. Místo dosavadních 0,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) bude v příštím roce k dispozici na rozvojové projekty jen 0,5 procenta, oznámil dnes ministr financí Rishi Sunak.
Přehled hlavních událostí kolem brexitu
12.06.2020 Přehled hlavních událostí brexitu (podle eurokomisaře Maroše Šefčoviče se možnost prodloužení přechodného období pro rozhovory EU s Británií definitivně uzavřela):
BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?
27.01.2020
Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?
27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
Brexit – od minulosti k současnosti
23.01.2020 Výstup Velké Británie z EU je již za dveřmi, ovšem chaos a nejistota do jisté míry přetrvávají. Otázkou nyní zůstává, jaké scénáře kurzového vývoje libry se nabízí nyní?
UK sa snažia prekonať patovú situáciu ohľadom Brexitu
30.10.2019 Po tretí raz za päť rokov sa Briti chystajú voliť vo všeobecných voľbách, ktoré sa budú konať 12. decembra. Pri výbere budúcej vlády je tu teoreticky široká škála problémov, ale treba si uvedomiť, že tieto voľby by mohli vyriešiť patovú situáciu ohľadom Brexitu.
Rozbřesk: Boris Johnson uspěl, ale dojednat brexit do konce října asi nestihne…
23.10.2019 Mezinárodní měnový fond uplynulý týden snížil výhled pro globální růst na nejnižší úroveň od velké finanční krize po pádu Lehman Brothers. Hlavním problémem je podle očekávání napětí v globálním obchodě způsobené obchodními válkami a brexitem, které vedlo MMF ke snížení výhledu pro rok 2019 o dalších 0,3 procentního bodu na 3 % (nejslabší tempo od roku 2009).
Nadšení z dohody nevydrželo, data ani dnes neuškodila
17.10.2019 Jako hlavní téma dnešního dne se potvrdil brexit, respektive jednání o něm. Británie s EU před polednem oznámily, že nakonec dospěly k dohodě, jak nahradit tzv. irskou pojistku. To je určitě velký pokrok, ve který jsme ještě před pár týdny ani moc nedoufali. Na trzích už byly dobré zprávy částečně do cen zohledněny, ale i tak se oznámení setkalo s citelně pozitivní reakcí. K ziskům si pomohla britská libra i euro a podpory se dostalo také akciím.
Irský premiér: Po brexitu bez dohody zavedeme u hranic kontroly
06.09.2019 Irsko se připravuje na to, že po případném odchodu Británie z Evropské unie bez dohody na konci října zavede poblíž hranic se Severním Irskem kontroly zboží. Řekl to včera irský premiér Leo Varadkar, informovala agentura Reuters. Otázka budoucího režimu na hranici mezi Irskou republikou a Severním Irskem, které je součástí Spojeného království, je hlavním sporným bodem jednání o brexitové dohodě.
Při brexitu bez dohody chce Londýn EU zaplatit 9 místo 39 mld. GBP
25.08.2019 Pokud nebude Evropská unie souhlasit se změnami dohody o odchodu Británie, Londýn v rámci vyrovnání s EU nezaplatí stanovených 39 miliard liber (1,1 bilionu Kč), ale pouze devět miliard liber. Britský premiér Boris Johnson to dnes hodlá sdělit představitelům Evropské unie, uvedl britský portál MailOnline.
Johnson v Biarritzu zopakoval, že nechce brexit bez dohody
25.08.2019 Britský premiér Boris Johnson po příjezdu na summit skupiny zemí G7 zopakoval, že si nepřeje odchod Británie z Evropské unie bez dohody. Předsedu Evropské rady Donalda Tuska, který na summit do jihofrancouzského Biarritzu dorazil krátce před ním, britský premiér vyzval, aby mu s hledáním dohody pomohl. Tusk a Johnson se v neděli sejdou k dvoustrannému jednání.
Brexit bez dohody by byl nejspíš šokem pro britskou ekonomiku
15.08.2019 Jaké by byly podle serveru cnews.fr hlavní důsledky odchodu Británie z Evropské unie bez dohody o podmínkách tohoto kroku, kterou s Bruselem vyjednala předchůdkyně současného britského premiéra Borise Johnsona Theresa Mayová? (Britský parlament dohodu opakovaně odmítl a Johnson tvrdí, že vyvede Spojené království z bloku 31. října stůj co stůj, tedy s dohodou, nebo bez ní):
Forex: Koruna oslabila k euru i dolaru, k libře je nejsilnější za 8 let
09.08.2019 Koruna dnes oslabila k euru i dolaru, ale rekordně posílila k britské libře. Koruna k 17:00 oslabila vůči euru i dolaru shodně o tři haléře na 25,83 Kč/EUR a 23,07 Kč/USD. K libře je však s kurzem 27,85 Kč/GBP na nejsilnější úrovni za posledních zhruba osm let. Silnější byla k libře naposledy v září roku 2011. Libra v posledních dnech rekordně oslabila i vůči euru a dolaru. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
FED poprvé od roku 2008 snížil základní úrokovou sazbu. Trump zavádí nová cla vůči Číně
02.08.2019 Britský premiér Boris Johnson při pondělní návštěvě Skotska prohlásil, že bude usilovat o novou dohodu s Evropskou unií s tím, že dohodu, kterou vyjednala Theresa Mayová je „mrtvá“. Johnson se také setkal s se skotskou první ministryní Nicolou Sturgeonovou a šéfkou skotských konzervativců Ruth Davidsonovou a obě političky důrazně naznačili novému premiérovi, že jsou proti no-deal.
Státy EU potvrdily přechodné řešení financí u brexitu bez dohody
09.07.2019 Evropská unie počítá s tím, že pokud Londýn písemně potvrdí své závazky k letošnímu unijnímu rozpočtu, bude EU i po případném brexitu bez dohody vyplácet platby těm příjemcům v Británii, kteří na ně mají nárok. Domluvu v tomto smyslu, která je alternativním řešením ze strany evropské sedmadvacítky pro případ britského odchodu bez dohody, dnes v Bruselu potvrdily členské země bloku.
Lídři G20 slíbili podporu ekonomiky, protekcionismus ovšem neodsoudili
30.06.2019 Lídři zemí skupiny G20 na summitu v Japonsku varovali před rostoucími riziky pro globální ekonomiku a slíbili, že budou společně pracovat na podpoře hospodářského růstu. Ochranářství ale v závěrečném komuniké včera opět neodsoudili. Součástí závěrů summitu je i závazek boje proti změnám klimatu, ačkoli Spojené státy si nepřály, aby se společné komuniké o tomto tématu zmiňovalo. Pařížskou dohodu o ochraně klimatu v závěrečném dokumentu opět podpořilo jen 19 zemí, zatímco Spojené státy potvrdily své rozhodnutí od dohody odstoupit.
První den summitu G20 se nesl ve znamení dvoustranných schůzek
28.06.2019 Ve znamení dvoustranných schůzek světových státníků se nesl první den summitu největších ekonomik světa G20, který se koná v japonské Ósace. Americký prezident Donald Trump se dnes se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem dohodl, že budou pokračovat v jednáních o kontrole zbrojení. S šéfem Kremlu se dnes poprvé od aféry kolem otravy někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala v jižní Anglii setkala i britská premiérka Theresa Mayová. Americký prezident pak jednal kromě Putina také s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Při samotné vrcholné schůzce G20 měli státníci na programu jednání o světovém obchodě, změnách klimatu a rovněž o situaci na Blízkém východě.
V Japonsku začíná summit G20, předznamenají ho schůzky státníků
28.06.2019 V Ósace dnes začíná summit velkých světových ekonomik G20. Zástupci členských zemí budou kromě světového obchodu, změn klimatu a ekologie jednat rovněž o konfliktu na Blízkém východě. Na okraj summitu se také setká britská premiérka Theresa Mayová s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, schůzku Kreml oznámil i s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
Summit EU se bude zabývat rozpočtovým nástrojem eurozóny
21.06.2019 O dalším prohlubování evropské hospodářské a měnové unie budou dnes debatovat lídři 27 unijních zemí. Během bruselského "eurosummitu" se budou věnovat otázce, kolik peněz by mělo být v budoucím rozpočtovém nástroji eurozóny a odkud je vzít. Na závěr by šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker měl prezidenty a premiéry informovat o posledním vývoji okolo brexitu.
BCC: Investice firem v Británii klesnou nejvýrazněji za 10 let
17.06.2019 Investice firem v Británii by měly v letošním roce kvůli přetrvávající nejistotě kolem odchodu země z Evropské unie klesnout o 1,3 procenta, tedy nejvýrazněji za deset let. Vyplývá to podle agentury Reuters z nejnovějších prognóz Britské obchodní komory (BCC).
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 13.6.2019
13.06.2019 Po vydatném souboji u ceny 1,12500 jsme se nakonec dostali výše a hladina 1,12500 byla následně použita jako hranici podpory. Po odražení jsme se dostali až na 1,13500, kde leží jedna z krátkodobých trendových linií.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.06.2019 1) Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když se investoři soustředili na obchodní jednání mezi Spojenými státy a Mexikem a vraceli se ke čtvrtečnímu zasedání Evropské centrální banky (ECB). V Číně a Hongkongu se dnes kvůli státnímu svátku neobchodovalo.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.05.2019 1) Zdá se, že finanční trhy Brexit příliš nezajímá, soudě podle poměrně tiché reakce na zprávu, že se Theresa Mayová rozhodla odstoupit. Její květnový odchod však zvýšil možnost výstupu bez dohody. Akcie indexu FTSE All Share se ve své skupině už obchodují za výprodejové ceny, ale Fidelity International věří, že krátkodobý pokles trhu způsobený výstupem bez dohody může spíš nabídnout investiční příležitosti než hrozbu.
Komentář Fidelity International: Možné reakce trhu na Brexit bez dohody
29.05.2019 Zdá se, že finanční trhy Brexit příliš nezajímá, soudě podle poměrně tiché reakce na zprávu, že se Theresa Mayová rozhodla odstoupit. Její květnový odchod však zvýšil možnost výstupu bez dohody. Akcie indexu FTSE All Share se ve své skupině už obchodují za výprodejové ceny, ale Fidelity International věří, že krátkodobý pokles trhu způsobený výstupem bez dohody může spíš nabídnout investiční příležitosti než hrozbu.
V Británii padla vláda. Co na to libra?
27.05.2019 Britská premiérka Theresa Mayová oznámila svou rezignaci poté, co během svých necelých 3 letech vládnutí nedokázala vyjednat takovou dohodu o odchodu své země z Evropské Unie, aby ji schválil jak Brusel, tak její kolegové v parlamentě. Po jmenování nového premiéra tak začne celý koloběh znovu a dost možná se formálního brexitu v letošním roce nedočkáme a termín se bude dále posouvat.
GBP / USD – 24. 5. 2019
24.05.2019 Sterling se odrazil od 4 a půl měsíčního minima díky tomu, že britská premiérka Theresa Mayová by měla oznámit datum svého odchodu. Zatímco investoři zůstávají znepokojeni, protože příští premiér bude pravděpodobně usilovat o rozhodnější dohodu o Brexit a s vysokou pravděpodobností to bude varianta no deal.
Forex: Dolar klesá po špatných zprávách z USA
24.05.2019 Dolar dnes na forexovém trhu oslabuje v reakci na zprávu o snížení výkonu zpracovatelského průmyslu ve Spojených státech. Trh se obává, že obchodní spor s Čínou může americkou ekonomiku poškodit a poznamenat statut dolaru jako bezpečné měny.
Okénko finančního trhu 24.5.2019
24.05.2019 Britská premiérka Theresa Mayová oznámila svou rezignaci. Termínem jejího odstoupení z funkce bude 7. červen a britští konzervativci tak mají dostatek času, aby ze svých řad vygenerovali jejího nástupce. Jako důvod pro své rozhodnutí Mayová označila neúspěšnou snahu o vyjednání podmínek brexitu, které by byly akceptovatelné pro britský parlament. Otázku odchodu Británie z EU, ke kterému mělo původně dojít již 29. března, tak bude muset dořešit nový předseda vlády. Lze očekávat, že kandidátů na tento post se přihlásí dostatek, největší šance jsou ovšem zatím přisuzovány bývalému ministru zahraničních věcí Borisi Johnsonovi.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.05.2019 1) Britská premiérka Theresa Mayová k 7. červnu odstoupí z funkce. Oznámila to v dnešním emotivním projevu. Také uvedla, že její nástupce bude muset najít parlamentní shodu nad otázkou brexitu. To se premiérce během téměř tří let jejího úřadování nepodařilo.
Theresa Mayová odstoupí 7. června z pozice předsedkyně Konzervativní strany
24.05.2019 Theresa Mayová právě oznámila, že odstoupí z pozice předsedkyně Konzervativní strany dne 7. června. Bude však nadále v pozici premiérky Velké Británie do doby, než bude zvolen nový premiér. Britská libra začala po oznámení mazat své dnešní dosavadní zisky.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Centrální bankéři se dnes povezou na holubičí vlně
22.05.2019 Kalendář ve Spojených státech i v eurozóně je dnes v podstatě prázdný. Pozornost tak bude patřit vystoupením centrálních bankéřů, a to jak z Fedu, tak i z Evropské centrální banky, a zápisu z posledního zasedání americké centrální banky. Ten by mohl ukázat, jak reálná jsou očekávání trhu, že sazby půjdou dolů ještě do konce letošního roku.
Pár GBPUSD propadl pod úroveň 1,27
21.05.2019 GBPUSD pokračuje v poklesu a v průběhu dopoledne se poprvé od ledna dostal pod úroveň 1,27. Investoři jsou nervózní z pokračujícího jednání o Brexitu. Premiérka Theresa Mayová se snaží přesvědčit svůj kabinet ke schválení Brexitu. Zároveň však byla varována před dalšími ústupky okolo celní unie. GBP bude společně s EUR jednou z nejvíce zajímavých měn z pohledu nedělních voleb do Evropského parlamentu. Dosud ztrácí pár GBPUSD už 6 obchodních seancí v řadě.
GBP / USD – 20. 5. 2019
20.05.2019 Sterling se odrazil od čtyřměsíčního nízkého dna dosaženého v předchozí seanci poté, co premiérka Theresa Mayová v neděli uvedla, že udělá novou nabídku britským zákonodárcům v posledním pokusu o zajištění dohody o Brexit prostřednictvím parlamentu před tím, než se stane poslankyní. Opustí kancelář PM.
Okénko finančního trhu 17.5.2019
17.05.2019 Guvernér J. Rusnok řekl včera na mezinárodní měnové konferenci pořádané v ČNB, že bankovní rada bude při další úpravě úrokových sazeb více trpělivá. Úrokové sazby se podle jeho mínění stále nacházejí pod politicky neutrální úrovní, a to i přesto, že od ukončení kurzového závazku ČNB zvedla sazby celkem osmkrát a posunula klíčovou úrokovou sazbu z nuly až na dvě procenta. Zároveň znovu zopakoval, že podle aktuální prognózy nevidí ČNB potřebu dalšího zpřísňování měnové politiky v horizontu jednoho roku. Nicméně podle zveřejněného zápisu centrální bankéři naznačili možnost následujícího pohybu sazeb oběma směry.
Vstupujeme do nestabilního období. Jak se připravuje trh?
17.05.2019 Finančním trhům se trochu ulevilo po zprávě, že prezident Trump možná prozatím odloží hrozící rozhodnutí o clech na automobily. Vzápětí se objevily nové obavy z dalšího vývoje napjatých americko-čínských vztahů vyvolané zásahem Spojených států proti firmě Huawei.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.05.2019 1) Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dne lehce oslabují. Hlavním důvodem jsou další kroky amerického prezidenta, který sice na jednu stranu odložil rozhodnutí o automobilových clech, ale na druhou stranu jeho administrativa zcela vyloučila čínskou Huawei z budování 5G sítí v zemi, což k řešení vzájemné obchodní pře jistě dvakrát nepřispěje.
Forex: Libra k euru ztrácí již desátý den v řadě
17.05.2019 Britská libra v posledních dnech vůči euru výrazně ztrácí a pokud by tomu tak bylo i dnes, jednalo by se o desátý den v řadě, kdy libra vůči jednotné evropské měně oslabila (měnový pár EUR/GBP tedy posiluje).
Ranní komentář: Libra je nejslabší od letošního února, Mayová skončí ve funkci premiérky
17.05.2019 Akciové trhy i včera dokázaly růst, a to bez ohledu na prakticky nulové zlepšení situace mezi USA a Čínou. Co více, podle čínských médií zatím země nemá zájem pokračovat v jednání minimálně do doby, než USA začnou jednat s Čínou jako rovný s rovným. Politická témata tak zatím vládnou dění na finančních trzích a ještě nějakou dobu zřejmě vládnout budou.
Ranní komentář: Libra je nejslabší od letošního února
16.05.2019 Akciové trhy včera dokázaly mírně růst, i když nervozita a strach z další eskalace obchodní války stále zůstává přítomna. Včera se trh věnoval opět hlavně těmto tématům, když se nově Trump zmínil také o Evropě a Japonsku, kterým dává šest měsíců na vyjednání dohody týkající se omezení dovozu automobilů do USA. Na FX je pak pod tlakem hlavně libra, která začala ztrácet poté, co vyšlo najevo, že Theresa Mayová ztrácí podporu mezi členy vlastní strany.
MMF: Brexit bez dohody je zatím odvrácen, nejistota ale pokračuje
12.04.2019 Odklad odchodu Británie z Evropské unie sice prozatím odvrátil riziko brexitu bez dohody, znamená však pokračování nejistoty spojené s negativními hospodářskými důsledky. Uvedla to včera šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová.
Brexit se odkládá
11.04.2019 Vystoupení Británie z Evropské unie se zřejmě opět odloží, a to až na 31. října 2019. Zástupci Británie a zbytku Evropské unie se na tom v noci na dnešek dohodli na bruselském summitu. V červnu by mělo dojít k vyhodnocení dosavadního pokroku v přípravě vystoupení.
Rozbřesk: Brexit se odkládá na Halloween, nejistota se protahuje
11.04.2019 Nejistota spojená s brexitem jen tak z evropských trhů a ekonomik nezmizí. Včera se EU s Británií dohodla na odkladu brexitu až do podzimu tohoto roku (31. října). To je sice méně než navrhoval Donald Tusk, ale více než chtěla Theresa Mayová. Ta se tak asi těžko vyhne pořádání evropský voleb.
Trhy vstřebaly zápis ze zasedání Fedu bez větší reakce, brexit odložen do konce října
11.04.2019 Z březnového zasedání Fedu bylo zjevné, že i když americká centrální banka indukuje sazby beze změny, o jejich dalším směřování bude rozhodovat hlavně přísun čerstvých makroekonomických dat. Podobný dojem vyvolaly také včera zveřejněné minutes. Většina členů FOMC ale dál souhlasí s tím, že je zapotřebí větší trpělivosti a že prozatím nejlepším řešením zůstává ponechat sazby beze změny. Co se rizik ohledně výhledu týká, členové FOMC mluvili hlavně o brexitu a další eskalaci napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou. Někteří z členů pak vyjádřili obavy z dopadů narovnávající se výnosové křivky. Fed je ale jinak podle všeho se současnou situací a nastavením měnové politiky spokojený a domnívá se, že by se sazby na současných úrovních mohly nacházet na přirozené a dlouhodobě neutrální úrovni.
Rozbřesk: ECB bude zasedat v období vrcholícího brexitu
08.04.2019 V Evropě budou tento týden investoři opět na prvním místě směřovat pozornost k probíhajícím jednáním o brexitu. Zatímco Evropská unie nabízí Británii flexibilní odklad brexitu až o rok, premiérka Theresa Mayová chce odklad pouze do 30. června a nechce se účastnit voleb do Evropského parlamentu. Toto přání ji ovšem nemusí evropští lídři na středečním summitu (10.4.) splnit, zejména pokud nebude mít na stole žádný nový návrh podoby brexitu posvěcený britskými poslanci. V takovém případě stále není zcela vyloučené, že se Spojené království na konci týdne samo na-kormidluje na ostré útesy “brexitu bez dohody” (12. dubna).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.04.2019 1) Britská premiérka Theresa Mayová dnes zaslala dopis předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi, v němž jej žádá o odložení brexitu do 30. června, aby tak rozhádaní britští zákonodárci ještě dostali možnost dosáhnout dohody o vystoupení z Unie.
Británia požiadala o odklad Brexitu do 30. júna
05.04.2019 Britská premiérka Theresa Mayová v piatok požiadala Európsku úniu o odklad termínu odchodu Británie z EÚ do 30. júna. Britká libra je zatiaľ stabilizovaná.
GBP / USD – 4. 4. 2019
04.04.2019 Sterling se propadl a zastavil 3-denní nárůst zisků poté, co opoziční vůdce Labour Party Jeremy Corbyn prohlásil, že premiérka Theresa Mayová v prvním kole krizových rozhovorů, zaměřených na prolomení domácího mrtvého bodu odchodu Británie z EU, neučinila dostatečný posun ve svých postojích a názorech na to, jak a kdy má UK odejít
Mayová bude nucena požádat o delší odložení brexitu
04.04.2019 Britská dolní sněmovna včera večer hlasovala ve prospěch toho, aby Theresa Mayová požádala na summitu EU o delší odložení brexitu ve snaze vyvarovat se odchodu z EU bez dohody. I tak bylo ale hlasování mimořádně těsné, když se ve prospěch vyslovilo jen 313 poslanců, zatímco proti hlasovalo 312. Návrh nyní čeká na schválení ve Sněmovně lordů. V případě, že EU Británii odložení zaručí, jednalo by se o odložení minimálně o několik měsíců, což by nutilo Británii účastnit se voleb do evropského parlamentu, které se budou konat v květnu. To samozřejmě celý další proces vystoupení Británie z EU ještě více zkomplikuje. Co se dění na britské měněn týká, žádných dramatických pohybů jsme se zatím nedočkali a libra se drží v okolí 1,30 a 1,33 GBPUSD.
Forex: Euro posiluje vůči dolaru
03.04.2019 Euro dnes posiluje vůči americkému dolaru. Naděje na obchodní dohodu mezi Spojenými státy a Čínou totiž podporují zájem investorů o rizikovější aktiva. Krátce před 17:05 SELČ si jednotná evropská měna připisovala čtvrt procenta na 1,1230 EUR/USD.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.04.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investory potěšila úterní zpráva listu Financial Times, podle které se Spojené státy a Čína přiblížily k dosažení obchodní dohody.
Tvrdý brexit: reakce trhů zatím nepatrná
01.04.2019 Brexit je jedním z nejkontroverznějších témat posledních měsíců. Zatímco se obchodní válka mezi USA a Čínou stáhla do pozadí, kde stále probíhají jednání, která by měla směřovat k nové obchodní dohodě, dění kolem brexitu graduje a "rozvod" Bruselu s Londýnem nabírá na obrátkách. A to doslova.
Trhy se nadále přiklánějí k posunutí brexitu
29.03.2019 Světové finanční trhy se nyní přikládají spíše k variantě dlouhého odkladu vystoupení Velké Británie z EU než brexitu bez dohody. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Libra po dnešním třetím odmítnutí dohody britským parlamentem oslabila, poté však ztráty zcela smazala. A je silnější, než byla v prosinci nebo po převážnou část ledna či února, reagoval pro ČTK hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda.
Forex: Britská libra dnes klesla
29.03.2019 Britská libra dnes zamířila dolů poté, co britský parlament i napotřetí odmítl dohodu o odchodu Británie z Evropské unie. Vůči americkému dolaru libra sestoupila až na 1,2977 GBP/USD, tedy na nejnižší úroveň od 11. března.
Libra se blíží na zajímavý support. Pomůže dnešní hlasování ke korekci včerejších ztrát?
29.03.2019 Dnešek je pro Velkou Británii dnem „D“. O půlnoci totiž vyprší ultimátum, které EU Británii dala na to, aby schválila původní dohodu, kterou vyjednala Theresa Mayová s EU a kterou parlament už jednou odmítl. Pokud se dnes o dohodě hlasovat nebude, nebo pakliže ji parlament znovu zamítne, čeká Británii buď tvrdý brexit, nebo mnohem delší prodloužení brexitu, které se může protáhnout od několika měsíců do několika let.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
28.03.2019 1) Chaotická brexitová situace v britském parlamentu pokračuje, neboť poslanci ve středu odmítli všechna náhradní řešení. O tom dnes píší hlavní britské deníky, které shodně zdůrazňují, že premiérka Theresa Mayová nabídla odstoupení z funkce, pokud Dolní sněmovna napotřetí její brexitovou dohodu podpoří. Patová situace trvá, komentuje dění zahraniční tisk.
Mayová odstúpi po schválení dohody o Brexite
27.03.2019 Britská permiérka Theresa Mayová sa vyjadrila, že po schválení dohody o Brexite odstúpi zo svojej funkcie.
Rozbřesk: Německé trable s brexitem aneb proč je desetiletý německý výnos záporný?
27.03.2019 Poslední série německých čísel ukazuje, že největší evropské ekonomice stále dost teče do bot. A proto i stupňující se napětí kolem brexitu nemůže brát zcela na lehkou váhu. Trhy si myslí totéž, když udržuje německý desetiletý výnos v záporných vodách - znak extrémního pesimismu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování hluboko v negativním pásmu, když je dolů tlačily obavy z globálního ekonomického zpomalení. Trhy tak prohloubily ztráty z pátečního obchodování, které byly způsobeny nepříznivými ekonomickými statistikami, vývojem výnosové křivky amerických dluhopisů a opatrností americké centrální banky (Fed), jež letos neplánuje zvedat základní úrokovou sazbu.
Ekonomický kalendář: Brexit zůstane v popředí zájmu i během tohoto týdne
25.03.2019 Velká Británie měla opustit EU už tento týden 29. března. Datum bylo ale posunuto minimálně o dva týdny. Téma brexitu s námi proto na trzích zůstane. Z dalších fundamentů pozor na výsledky evropské inflace, nebo na reporty týkající se ropy.
Forex: Dolar ztrácí na japonský jen
22.03.2019 Rozdíl ve výnosové křivce amerických dluhopisů dnes naznačil recesi a oslabil dolar vůči japonskému jenu považovanému za bezpečnou měnu. Směrem dolů poslala dolar i statistika o vývoji amerického průmyslu. Dolar krátce před 18:30 SEČ ztrácel na japonský jen 0,77 procenta na 109,97 USD/JPY.
Forex: Americký dolar obnovil růst
21.03.2019 Americký dolar po středečním zasedání americké centrální banky (Fed) obnovil růst. Obava z brexitu bez dohody zároveň tlačí dolů britskou libru, která kolem 17:30 SEČ na dolar ztrácela 1,4 procenta na 1,3019 GBP/USD. K jednotné evropské měně byla libra slabší o 0,8 procenta, když se euro prodávalo za 0,8720 EUR/GBP. Euro pak na dolar ztrácelo 0,6 procenta na 1,1349 EUR/USD. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, ve stejnou dobu přidával 0,9 procenta na 96,62 bodu.
Britská centrální banka úroky nezměnila
21.03.2019 Měnový výbor britské centrální banky Bank of England (BoE) ponechal na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny. Varoval však, že nejistoty kolem odchodu Británie z Evropské unie nadále ohrožují podnikatelskou důvěru, krátkodobou ekonomickou aktivitu a firemní investice v zemi. Průzkum BoE však ukázal, že většina firem se cítí být připravena na odchod z EU bez dohody.
Forex: Libra oslabuje kvůli žádosti o odklad brexitu
20.03.2019 Americký dolar je před dnešním oznámením americké centrální banky (Fed) k budoucí měnové politice téměř beze změny. Kvůli žádosti o tříměsíční odklad brexitu slábne libra. Na dolar britská měna kolem 17:05 SEČ ztrácela 0,6 procenta na 1,3194 GBP/USD.
Forex: Koruna dnes sestoupila k euru
20.03.2019 Česká měna dnes oslabila vůči euru o tři haléře na 25,65 Kč/EUR, vliv měly nejistoty kolem brexitu. K dolaru koruna zakončila obchodní den téměř beze změny na 22,59 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online a komentářů analytiků. Britská premiérka Theresa Mayová dnes oznámila, že Británie oficiálně požádala ostatní členské země Evropské unie o prodloužení brexitové lhůty do konce června.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investoři čekali na výsledek dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed) a vyhodnocovali zprávy týkající se obchodní dohody mezi USA a Čínou.
Koruna ve znamení Fedu a brexitu…
20.03.2019 Trochu ve stínu brexitu zůstává dnešní zasedání amerického Fedu a čtvrteční návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na jihu Evropy. Americký Fed dnes podle našeho názoru ponechá sazby beze změny, pro reakci trhů ovšem bude důležité sledovat změny v prognóze a eventuální zastavení kvantitativního utahování (prodejů aktiv z bilance Fedu). Fed ve finále v novém výhledu (dot plots) může ponechat předpoklad jednoho růstu sazeb v tomto roce, se kterým trhy už nepočítají. To může být pro dolar lehce pozitivní. Pro rozvíjející se trhy včetně koruny to sice úplně dobrá zpráva není, ty však ve finále mohou (především v Evropě) sledovat další vývoj jednání kolem brexitu. Opravdovým rizikem pro středoevropské měny by byl nárůst pravděpodobnosti tvrdého brexitu ve chvíli, kdy by Theresa Mayová nedokázala najít kompromisní shodu ohledně podmínek odkladu brexitu. Při četbě ranních Financial Times takový scénář zatím nelze zcela vyloučit.
Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne
18.03.2019 Po minulém týdnu se zdá, že je odložení brexitu hotovou věcí. Stále je však na stole otázka o jak dlouhé odložení se vlastně bude jednat (tři měsíce nebo déle?). Vedle tohoto tématu si budou muset dát obchodníci pozor také na fundamenty z USA, kde nás čeká zasedání Fedu a za zmínku rozhodně budou stát i výsledky PMI z Evropy a z USA.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.03.2019 1) Asijské burzy v závěru týdne uzavřely převážně v zelených číslech, když se investoři soustředili na zasedání japonské centrální banky (Bank of Japan), které však žádná výraznější překvapení nepřineslo. Základní úroková sazba tak zůstala na úrovni -0,1 %.
Ranní komentář: Britští poslanci souhlasí s tříměsíčním odložením brexitu, libra zůstává nad 1,32 GBPUSD
15.03.2019 Včera jsme se dočkali dalšího hlasování v britském parlamentu, které i tentokrát dopadlo podle očekávání. Poslanci vyjádřili souhlas s prodloužením brexitu o tři měsíce a vše zatím nasvědčuje tomu, že se Theresa Mayová bude snažit během tohoto prodloužení znovu protlačit parlamentem návrh dohody, kterou poslanci v úterý odmítli. Pokud by se jí ani toto nepodařilo, na stole pak možná bude šance na mnohem delší prodloužení brexitu, druhé referendum, nebo například předčasné volby.
Den D pro Theresu Mayovou
14.03.2019 Stejně jako v uplynulých dvou dnech se budeme zabývat brexitem. Britská vláda bude nyní hlasovat o legislativě, která by umožnila odložení termínu vystoupení z Evropské unie.
Rozbřesk: Británie odmítla tvrdý brexit, libra sílí
14.03.2019 Britský parlament včera odmítl možnost tvrdého brexitu “bez dohody”. Pravděpodobnost tohoto pro trhy nejčernějšího scénáře šla tak výrazně dolů a je to znát i na britské libře, která nakonec ještě rozšířila zisky a zpevnila o necelá 2 %. Současně o něco nižší napětí okolo Británie a vidina oddálení brexitu pomohla americkým akciím k růstu na čtyřměsíční maxima. Británie má ovšem k oslavám hodně daleko. Zamítnutí tvrdého brexitu je jediná věc, na které se poslanci po dlouhých debatách dokázali shodnout.
Ranní zpráva z FOREX trhu: To jsou nervy! Britské drama pokračuje
13.03.2019 Britský parlament včera opět odmítl dohodu Theresy Mayové o odchodu Spojeného království z Evropské unie. Dnes se bude hlasovat o neřízeném brexitu, který naštěstí nemá šanci být schválen. Z dat si zasluhuje pozornost průmyslová produkce v oblasti eurozóny, která by se měla vzpamatovat z prosincového pádu. V regionu je kalendář prázdný.
Rozbřesk: Další prohra Mayové, bude následovat zamítnutí tvrdého brexitu?
13.03.2019 Theresa Mayová utrpěla v britském parlamentu další porážku. Nebyla sice tak výrazná jako první, ale i tak třetí hlasování o staro-nové “výstupní” dohodě nedává v dohledné době moc velký smysl. Budou tedy následovat hlasování jiná. Dnes se mají poslanci rozhodnout, zda chtějí tvrdý brexit. Pokud návrh velkou většinou odmítnou, oslabilo by to pravděpodobně tábor tvrdých brexitářů, kteří se nebojí chaotického odchodu z EU “bez dohody”. Na takovou zprávu by libra mohla zareagovat lehce pozitivně, stejně tak jako euro (na frontě s USD) a možná i středoevropské měny.
GBPUSD si prošel vysokou volatilitou po další prohře Mayové v parlamentu
12.03.2019 Britská premiérka Theresa Mayová opět neprosadila dohodu o Brexitu v britském parlamentu, ačkoliv její prohra nebyla tak výrazná jako posledně. Dostala celkem 242 hlasů - víceméně dle očekávání. Zítra se bude hlasovat o neschválení smlouvy a další hlasování bude pravděpodobně následovat o prodloužení článku 50, které by umožnilo vystoupit z EU později než na konci března. Pár GBPUSD se zřítil už dříve v průběhu dne zpět k úrovni 1,30 GBPUSD, když začalo být jasné, že dohoda s EU ani tentokrát schválena nebude.
Mayovej dohoda o brexite smeruje k ďalšej prehre
12.03.2019 Kľúčovou udalosťou dnešného dňa je hlasovanie o pozmenenom návrhu dohody o odchode Veľkej Británie z EÚ. Britská premiérka Theresa Mayová v utorok v noci dohodla s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom ústupky, čo sa týka trvania Írskej poistky. Juncker sa vyjadril, že „V politike niekedy dostanete druhú šancu. Ale ráta sa to, ako ju využijete. Lebo tretia šanca už nebude,“. Jedná sa o kľúčovú časť dohody, kvôli ktorej veľká časť poslancov Konzervatívnej strany nechcela návrh podporiť.
Brexit – drama na pokračování
12.03.2019 Dnešní vystoupení premiérky Mayové v britském parlamentu znamená, že brexit by mohl vstoupit do závěrečné fáze. Vzhledem k tomu, že Mayová má jen malou šanci získat podporu pro svou verzi dohody, je cesta k řešení stále stejně nejistá jako dříve.
BREXIT průvodce – vše, co potřebujete vědět (2019)
12.03.2019 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.03.2019 1) Britský parlament bude dnes večer SEČ opět hlasovat o brexitové dohodě, k níž premiérka Theresa Mayová na poslední chvíli vyjednala doplňky, jimiž chce přesvědčit dosud oponující poslance ke změně názoru. Někteří z nich včetně šéfa opozičních labouristů Jeremyho Corbyna už dali najevo, že smlouvu ani napodruhé nepodpoří.
Ranní komentář: Libra silnější na většině FX párů, dnes americké CPI a hlasování o brexitu
12.03.2019 Včerejší seance na FX pomohla hlavně britské libře, která rostla díky dohodě mezi EU a Británii na brexitu. Theresa Mayová dokázala s EU vyjednat několik ústupků v rámci otázky irské hranice, i když se principielně nová dohoda od té původní až tolik neliší. O nové dohodě dnes bude hlasovat britský parlament a i kdyby ji i tentokrát odmítl, trh věří, že se následně vysloví proti tvrdému brexitu a vyjednávání mezi Británií a EU budou moci pokračovat nad rámec původně stanového časového omezení.
Rozbřesk: Týden ve znamení brexitu
11.03.2019 Čeká nás týden ve znamení velkých hlasování o brexitu. Ta přichází ve chvíli, kdy obě dvě velké centrální banky (Fed i ECB) předvedly v reakci na poslední várku slabších čísel holubičí veletoč.
Poslední šance? Britští vyjednavači se vrací do Bruselu
05.03.2019 Poté co začátkem ledna britská premiérka Theresa Mayová utrpěla porážku v britském parlamentu, když byl odmítnut její návrh dohody o vystoupení z unie, nyní vše nasvědčuje tomu, že dojde k odložení termínu odchodu. Stanovený termín na 29. března se nevyhnutelně blíží a Británie není připravena na plán B, který by zajistil, aby Británie neopustila unii bez dohody. Podle Mayové je jediným možným řešením hlasovat pro dohodu, kterou připravila s kolegy v Bruselu. S největším pravděpodobností však na hlasování 12. března opět dojde k jejímu odmítnutí a poslanci budou o den později možná hlasovat o odložení termínu odchodu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investoři vyhlíželi dosažení čínsko-americké obchodní dohody. Důvodem optimismu byla víkendová zpráva, že Čína Spojeným státům nabídla snížení tarifů na dovoz několika druhů zboží.
Možné dosiahnutie obchodnej dohody medzi USA a Čínou už o dva týždne
01.03.2019 Posledný deň obchodného týždňa sa niesol v pozitívnom duchu. Caixin PMI - dáta z kontinentálnej Číny prekvapili očakávania o 0,9 bodu a dosiahli úroveň 49,9 bodov. Čínska domáca spotreba zaznamenáva mierne oživenie v dôsledku fiškálno-monetárnych stimulov. Nové zahraničné objednávky síce zaznamenali pokles kvôli americkým clám, avšak táto skutočnosť len poukazuje na to, aké je pre Čínu dôležité dosiahnutie obchodnej dohody s USA. V prípade, ak by nedošlo k obchodnej dohode a Spojené štáty by pristúpili k plánovanému zvýšeniu ciel z 10% na 25% na tovar v ročnom objeme 200 miliárd USD, americká ekonomika by podľa odhadov MMF stratila 0,2% a čínska 0,6% hospodárskeho rastu v roku 2019. Nová 150 stranová obchodná dohoda medzi USA a Čínou by mohla byť podpísaná už o dva týždňov. Tieto správy sa postarali o pozitívny sentiment na ázijských akciových trhoch. Čínsky akciový index Hang Seng sa pohybuje v blízkosti spodnej časti rastového trendového kanála. V prípade udržania supportu v oblasti 28500-28600 bodov, vytvorí sa priestor pre rast k úrovni 29000 bodov.
Britské přípravy na brexit bez dohody neběží zcela podle plánu
27.02.2019 Přípravy britské vlády na hrozící odchod z Evropské unie bez dohodnutých podmínek neběží zcela podle plánu. Svědčí o tom dokument, který včera vláda zveřejnila a který shrnuje její aktivity v tomto směru. Píše se v něm například, že úřady nestíhají práce na skoro třetině klíčových projektů, nebo že firmy se zjevně přípravám na neřízený brexit nevěnují naplno.
Top 3 grafy tohoto týdne: US2000, GBPUSD, Brent
26.02.2019 Během brouzdání hlavními akciovými indexy se někdy zapomíná na Russell 2000 (US2000). Možná proto, že akcie malých firem nejsou pro některé investory zajímavé. Tento index si ovšem pozornost zaslouží. Během posledních dvou měsíců vzrostl o 27 %. Zároveň se ovšem přiblížil na dosah úrovně 200 denního klouzavého průměru, což může být pro některé býky výrazný varovný signál, zvláště pak po tak výrazném růstu na počátku roku. Momentum však zůstává silné a mohlo by pomoci překonat také medvědí signál ve formě včerejší svíčky. Pokud se kupujícím podaří překonat zmíněný klouzavý průměr, tak se mohou soustředit na další hladinu 1645 bodů, což je úroveň 78.6% Fibo poklesu, který započal na začátku června 2018.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
26.02.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodní seanci v negativním pásmu, když investoři čekali na další zprávy týkající se obchodního sporu mezi USA a Čínou. O víkendu Donald Trump odložil uvalení dalších tarifů na čínské zboží, nevyjádřil se však k pravděpodobnosti dosažení dohody mezi dvěma největšími světovými ekonomikami.
Libra je na páru s eurem nejsilnější od roku 2017
26.02.2019 Libra dnes na páru s eurem prolomila důležitý support na úrovni lednového minima a je nejdražší od roku 2017. K růstují vydatně pomáhají hlavně zprávy týkající se brexitu. Vše totiž začíná nasvědčovat tomu, že pokud by Theresa Mayová nedokázala protlačit parlamentem i svůj druhý návrh dohody s EU, nechá hlasovat o tom, zda jsou zákonodárci pro tvrdý brexit, nebo pro jeho dočasné odložení. Šance na schválení tvrdého brexitu jsou přitom minimální, což by znamenalo, že by mohl být březnový deadline pro vystoupení z EU prodloužen.
Akcie v reakcii na pokrok pri obchodných rokovaniach pokračujú v raste
25.02.2019 Obchodníci vstúpili do začiatku obchodného týždňa s pozitívnou náladou, o ktorú sa predovšetkým postaral čiastkový úspech obchodných rozhovorov medzi USA a Čínou. Americký prezident Donald Trump sa vyjadril, že USA učinili podstatný pokrok v obchodných rozhovoroch s Čínou o dôležitých štrukturálnych témach, vrátane ochrany duševného vlastníctva, prevodu technológií, poľnohospodárstva, služieb, meny a mnohých ďalších kľúčových témach. V dôsledku týchto produktívnych rozhovorov prezident Trump odložil zvyšovanie ciel z americkej strany z doposiaľ plánovaného 1. Marca. Pokiaľ obe strany dosiahnu ďalší pokrok v rozhovoroch, hodlá Trump usporiadať stretnutie s čínskym prezidentom, aby uzavreli príslušnú dohodu. Čínske akciové trhy nadviazali na základe týchto skutočností na minulotýždňový rast, v zelených číslach sa obchodujú aj hlavné európske a americké akciové indexy. Akciový index S&P 500 dnes prekonal hranicu 2800 bodov, čím sa otvoril dodatočný priestor na rast k úrovni 2900 bodov.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.02.2019 1) Nedělní oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že prodlouží termín pro zvýšení cel na čínský dovoz dosud stanovený na 1. března, povzbudilo asijské akciové trhy i čínský jüan. Investoři tak nyní s nadějí vyhlížejí ukončení obchodních sporů mezi dvěma největšími světovými ekonomikami.
Británie krvácí skrz libru
22.02.2019 Britská premiérka Theresa Mayová se nyní snaží doladit dohodu, která se podařilo dohodnutou koncem minulého roku s EU. Hlavním kamenem úrazu je tzv. irská pojistka, ta je také důvod, proč se nepodařilo dohodu prosadit v britském parlamentu. Mayová nyní intenzivně pracuje právě na změně tzv. irské pojistky. Předseda EK Juncker se již vyjádřil, že nevidí prosazení dohody v britském parlamentu příliš optimisticky. Spolu s nejistotou kolem brexitu se začíná zhoršovat také sentiment v domácí ekonomice a také výhled pro britskou libru. S jejím růstem v letošním roce nepočítají ani investiční banky.
Fitch varovala před snížením ratingu Británie
21.02.2019 Agentura Fitch Ratings varovala, že by mohla snížit rating Británie kvůli rostoucí nejistotě ohledně jednání mezi Londýnem a Evropskou unií o odchodu z Británie z bloku koncem března. Británie má u agentury Fitch rating na stupni AA, což je třetí nejvyšší možná známka. Brexit bez dohody by vedl k podstatnému narušení hospodářských a obchodních vyhlídek, přinejmenším v krátkodobém horizontu, uvedl Fitch v prohlášení zveřejněném v noci na dnešek.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.02.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v plusu, přičemž se dařilo zejména čínským akciím. Investoři vnímají pozitivně zejména pokračující obchodní jednání mezi USA a Čínou. Po minulém týdnu, kdy se zástupci obou zemí sešli v Pekingu, se v tomto týdnu znovu setkají ve Washingtonu.
Ranní zpráva z FOREX trhu 15.2.2019
15.02.2019 Data ve světovém kalendáři dnes moc zajímavá nejsou. Ve Spojených státech nás čeká průřez situací v oblasti průmyslu, který však žádné šokující odhalení zřejmě nepřinese. Pozornost tak budeme moci věnovat především domácí ekonomice, kde budou zveřejněny výsledky růstu HDP za závěrečné čtvrtletí loňského roku. Ty by měly potěšit.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.02.2019 1) Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala po poklesu o 0,2 % ve třetím kvartálu. Těsně se tak vyhnula recesi, která se obvykle definuje jako alespoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů spolkového statistického úřadu.
Ranní zpráva z FOREX trhu 13.2.2019
13.02.2019 Statistika spotřebitelské inflace dnes může podpořit českou korunu. Ceny v lednu přidaly především kvůli zdražení elektřiny. Na rozdíl od české inflace, ta americká v lednu zpomalila. V eurozóně na konci roku opět propadla průmyslová produkce.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.02.2019 1) Americký prezident navrhl na post šéfa Světové banky jejího kritika Davida Malpasse. Donald Trump to oznámil ve středu, a potvrdil tak úterní informaci serveru Politico. Ke změně ve funkci dochází poté, co dosavadní prezident SB Jim Yong Kim 1. února překvapivě odstoupil, více než tři roky před vypršením mandátu.
Cesta ke slabšímu dolaru bude zřejmě trnitá
06.02.2019 Fed si konečně začal uvědomovat, co jeho režim monetárního zpřísňování způsobuje, a že silný americký dolar je stále více nekompatibilní s finanční stabilitou. Přesto Fedu ještě nějakou dobu potrvá, než dokáže dosáhnout obratu původního kurzu a nedostatek světlých bodů v globální ekonomice v průběhu roku může znamenat, že cesta k vytrvale slabšímu USD bude v roce 2019 velmi trnitá.
Dolár začal nový týždeň miernym rastom
04.02.2019 Úspešný začiatok nového týždňa pre americký dolár je možné pripísať piatkovým solídnym číslam z amerického trhu práce, ktoré ukázali vznik viac ako 300 tis. pracovných miest v januári. Tieto dáta síce mali aj slabšie momenty - spomalenie rastu miezd či prudkú revíziu rastu pracovných miest v januári, v tejto fáze ekonomického cyklu je však akékoľvek číslo nad 200 tis. čo sa týka tvorby nových pracovných miest mimoriadne pozitívnou správou. Navyše, v piatok potešil aj ISM index výrobnej dôvery, ktorý po slabom decembri nečakane vzrástol. Pohľad na sub-indexy však ukázal zvláštny obraz - index pre nové objednávky poskočil z 51,3 na 58,2, naopak index nových exportných objednávok klesol z 52,8 na 51,8. Navyše, index cien klesol z 54,9 na 49,6, čo naznačuje tlak na pokles cien. Nárast disinflačných tlakov je v súlade s posledným komentárom FEDu, ktorý sa rozhodol pre zastavenie zvyšovania sadzieb aj napriek silnému vývoju ekononomiky kvôli rastúcim disinflačným tlakom pochádzajúcich z finančných trhov a externého prostredia.
Související klíčová slova:
Brookings Institution | Srílanská rupie | Fibo | Retracement | Bankéř | BinckBank | Jaguar Land Rover | Deloitte | Výnosy dluhopisů | HSBC | LYNX | Analytický tým FXstreet.cz | WTO | Zvyšování sazeb | Hlavní ekonom | Kč/EUR | Zajišťování | Index CSI300 | Australská centrální banka | Zkušenosti | Bank of China | Alphabet | J&T | Akcie Unipetrolu | Výdaje japonských domácností | Virtuální měna bitcoin | Zpravodajský server | EUR | Řecko | Trend | Obsah dohody | Bitcoinový ETF | Regionální měny | Inflační čísla | Bank of Japan | Dění na finančních trzích | Citigroup | Libra vůči dolaru | Volatility | Financial Times (FT) | Výhled ekonomiky | Global Forex | Sjednané smlouvy | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | FX Analytics | Patria Finance | Tempo růstu | Rozpočet EU | Výplata dividend | Investiční banky | Korelace | Vysoká rizika | Agentura S&P | ČSOB Finanční trhy | Long pozice | Bitstamp | Britská libra | Aktiva | Michala Moravcová | GBPJPY | Evropská komise | Pravděpodobnost | Japonská měna | Intesa Sanpaolo | Lockheed Martin | Tempo růstu ekonomiky | Index PX | Interactive Brokers | Labouristé | Futures kontrakt | Zasedání ECB | Komunita | Český statistický úřad | Gold | Index volatility VIX | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura AFP | Poplatky | Ethereum | Dow Jonesův index | Ropa Brent | Všeobecné volby | Německý DAX | Financial Times | Exchange | Zlato a stříbro | Americký akciový index | Investing | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | ICM | Pandemie | Axiory | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Uplynulý rok | Dolarový index | Strach | Dividendy | Kurz americké měny | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Britská média | Analýzy | Burza | Nejistoty na finančních trzích | Brexit | Výnosy desetiletých dluhopisů | Vysoké riziko | Cena zlata | Dolary | ČSOB | Risk On | NZD/USD | Vývoj ceny ropy WTI | Ekonomika Japonska | Základní úrokové sazby | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Gap | Volatilita | Záchranný fond | Volby do parlamentu | Standard & Poor's 500 | EUR/PLN | Derivátový produkt | Evropská měna | Rozdíl ve výnosové křivce | Britové | Vývoj ceny ropy Brent | BP | Německý export | Uvolnění měnové politiky | CZK | Širší index S&P 500 | CISCO | Výhled | Philip Morris | Garance | Trpělivost | Dovoz ropy | EIA | Americký prezident | Praní špinavých peněz | Ekonomika Británie | B/E | Indexové ETF | Wall Street Journal | Podnikatelská důvěra | Výzkumy | Britské akcie | Digitální měna | Inflace | Vývoj měnového páru | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | Michael Gove | Důsledek referenda | Česká měna | Globální obchod | BCPP | New York | Polská centrální banka | GAAP | Dobré výsledky | Brexitová dohoda | Ratingová agentura | Druhé odložení Brexitu | Timeframe | Ochota investovat | Kč/GBP | Dolar vůči jenu | Reakce trhu | Hedgeové fondy | John Kerry | Turecko | Válka | Alibaba | Credit Agricole SA | Snižování sazeb | Czech Fund | Období nejistoty | Předseda Evropské komise | Přímé zahraniční investice | Vice | Futures | Prezident Trump | Akciové trhy | Sell | Derivátové produkty | Bankovní emise | Donald Trump | Obchodníci s kryptoměnami | Evropská rada | Jeremy Corbyn | Emise virtuálních měn | Obchodní seance | G7 | Utahování měnové politiky | Kingsview Asset Management | Štěpán Hájek | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Obavy z brexitu | GlobalCoin | Vyjednávání o vystoupení | Kurz české měny | Domácnosti | Skotsko | Moody's | Intraday | Očekávání analytiků | Oslabování libry | FxPrimus | Royal Dutch Shell | Fed Rate Monitor Tool | Analytici | The Sunday Times | Economist Intelligence Unit (EIU) | Kč/USD | Bitfinex | Oddělení forexu | První odložení Brexitu | Deutsche Bank | Chris Svorcik | Bílý dům | Měna Bitcoin | Vysokofrekvenční obchody | Obchodní války | Byznys | Země EU | Brexit referendum | Washington | Vývoj na komoditních trzích | DJIA | Vývoj kolem brexitu | Nomura | Graf | Šéf britské centrální banky | Úsilí | Pierre Moscovici | ICM Broker | FinTV.cz | Karel Fillner | Globální ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | Řízení rizika | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Co je to Brexit? | Lídři G20 | Monetární politika | Agentura Moody's | Devalvace | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Ekonomiky | Finanční metropole | Čínský jüan | Evropský statistický úřad Eurostat | Maďarsko | Rezignace Theresy Mayové | Brexit bez dohody | Devizové intervence | Hrubý domácí produkt (HDP) | Poptávka | Tržní sentiment | Fitch rating | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Asie | Economist | Článek 50 | Státní dluh | HFT | Peníze | Obchodování na zámořských trzích | Představitelé G20 | CySEC | Brent | Komoditní burzy | Globtrex.com | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | xStation | Očekávání | Daňové úlevy | Nákup EUR | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Francouzský CAC 40 | Index cen domů | Světové finanční trhy | Coinmarketcap | Fio | Margin | Odchod z EU | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Výnosy | Bitcoin Cash | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Vydělávat peníze | Standard & Poor's | Institucionální likvidita | Negativní dopad | Obchodní příležitost | Akciová burza | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Politická nejistota | Prohlášení | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | Nabídka | AFP | GBP/CAD | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MetaTrader | Wells Capital Management | Jednání FOMC | Prognóza | L.F. Investment | Asset management | Prezident Fedu | Crypto | Program kvantitativního uvolňování | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Ropný trh | Exxon Mobil | Zápis ze zasedání Fedu | Japonská vláda | Pochybnosti | Finanční společnosti | Vývoj libry | Conference Board | Velká Británie | Obrat trendu | George Soros | Britská burza | Americká centrální banka | Indikátor | Londýnská City | Zpomalení hospodářského růstu | BACCA | Cena bitcoinu | Třetí odložení Brexitu | DailyFX | Vyzkoušet si trading | Long | Market Color | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Makroekonomická data | Lira | First Class | Koruna | Technical analysis | Investiční příležitosti 2020 | Zasedání centrálních bank | Indikátor vývoje cen akcií | Saxo | Thyssenkrupp | AUD | Virtuální měna | Akciový index DAX | Online broker | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Dopad brexitu | Vybrané měny | Úrokové sazby | ABN AMRO Bank | Válka mezi USA a Čínou | Vývoj kurzu | Měny v regionu | Trh | Shanghai Composite | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Problémy | Reserve Bank of Australia | Britské hospodářství | BNP Paribas | Ruský prezident | Open | Tok investic | EURGBP | Index | Nový britský premiér | Krátkodobé investice | Parlamentní volby | Komerční banka | Aleš Sosnovský | Dominik Kovařík | Konsolidace | Prezident USA | Elektřina | MMF | Dnes na forexu | Čínský akciový trh | Bolívar | Forex průvodce | Obchodování na české koruně | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Investice do akcií | Ministr zahraničí | Cena kybernetické měny | Jiří Rusnok | Kurz libry | Britský akciový index FTSE 100 | Agentura Reuters | GBP/JPY | Globální finanční krize | Trump rally | Americké investiční banky | S&P | Unie | Obchodování na finančních trzích | Důvěra investorů | Sázky | FX Club | JPMorgan Chase | Čínský prezident | Kurz dolaru | Akciové indexy | FTSE 250 | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Vyspělé technologie | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Irská pojistka | Polský zlotý | Britský premiér | Shazování peněz z vrtulníku | Forex 24 | Swing | Bank of Canada | IEA | Anglie | Pozornost trhu | Kurz EUR/USD | Kartel OPEC | EUR/GBP | Hang Seng | Rubl | Deficit | Short pozice | Günther Oettinger | Angela Merkelová | Podnikání | Vztahy s Čínou | Akcie Stock | Odpor | Obchodní dohody | Index Hang Seng | Kurz koruny | Vyhlídky měn | Barclays | Světové ceny ropy | Prodej akcií | Dividendový výnos | Česká koruna | Back office | G10 | Analytický tým | Brokers | Twitter | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Obchodní investice | Offshore | Akciový index | 3М | The Independent | Bankéři | Hrubý domácí produkt Německa | Členské státy | Meziroční míra inflace | Profit-Target | Bohatství | Momentum | Standard Chartered | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Index nákupních manažerů | Vývoj mezd | Ripple | Bitcoin | Mitsubishi | Helicopter money | BCC | Čínský trh | Akcie na pražské burze | RDSA | Investice do zlata | Obchodníci | Obchodovat | Platforma | Členské státy EU | Video | Burze | Patria Online | Americké indexy | Overnight | Golden Gate CZ | Finance | Akcie na Wall Street | Akcie mediální skupiny CME | Norsko | Řecké akcie | USA | Růst úrokových sazeb | LYNX WhatsApp | Prezident Donald Trump | Evropské akciové burzy | Kapitálové trhy | Index PMI | Dnešní zprávy | Čínský prezident Si Ťin-pching | Jak obchodovat | DiNapoli | Stříbro | Ekonomický poradce | Japan Exchange Group | Británie | Světové trhy | Volby | Ropa | Výdaje | ETF | Klouzavý průměr | Výnosy britských státních dluhopisů | USD GBP | Zasedání Bank of England | Finexo | Následky pandemie | Mezinárodní banky | Think Markets | ETX Capital | Politické napětí | Belgie | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Evropský parlament | Thin Markets UK | Summit EU | UBS | Dow Jones | Ekonomové | Televize ARD | Dohoda o přechodném období | Spojené státy | Vysokofrekvenční obchody (HFT) | Výzkumná společnost | Zpomalení světové ekonomiky | Cla na dovoz čínského zboží | Trading | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Článek 50 Lisabonské smlouvy | Index volatility | Předseda Evropské rady | Euro vůči americkému dolaru | Kurz dolarů | Vývoj | Americké burzy | Euro posiluje | Christopher Dembik | Úroková sazba | Časový rámec | AUD/NZD | Kapitálový/finanční trh | S&P/BNY Mellon | Axiory Europe | Investiční poradenství | Forex zdarma | Agentura Fitch | Labouristická strana | Americké akcie | Facebook | Washington Post | Zasedání České národní banky | Forex jednoduše | Volatilní | Členské země EU | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Trading analýza | Obchodní komora | BNY Mellon | OSN | Intervence | Sky News | Světové obchodní organizace | Trh s kryptoměnami | Prodloužení přechodného období | Spotřebitelská důvěra | Cesta k úspěchu na burzovních trzích | Členské země Evropské unie | Uptrend | Míra inflace v ČR | Makroekonomické strategie | G20 | Finanční služby | S&P/ASX 200 | Ceny nemovitostí | Zahraniční FX | Fiskální politika | Měnový výbor | Platina | Příjmy z obchodování | Ekonomická situace | Odhad HDP | Dna | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Index FTSE 100 | Jak se stát lepším investorem | Small caps | Obchodní jednání | Výsledek referenda | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | DCLG index | Miliardy dolarů | Volby Velké Británie | Global forex | Nárůst úroků | Prezidentské volby | Světový obchod | Bankovní systém | Platební bilance | Prezident ECB | Break/Even | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Patria | Obsah článku 50 | České koruny | Švýcarská banka | Vývoj akciového indexu | Investovat | Komoditní | Steven Mnuchin | Průmyslové objednávky | Průzkum | Crypto-banking association | Firmy | Tvrdý brexit | Global macro | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Zajištění | Cena ropy brent | David Štýbr | Partnerství | DAX30 CFD | Euro dnes | Money management | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | HDP Británie | Jak k Brexitu došlo? | Argentina | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Vliv na investice | Forwardy | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | btctip.cz | Světové ekonomické fórum | Automobilový průmysl | Akcie bank | Si Ťin-pching | Trhy | Emerging markets | Kurzový závazek | Walmart | Překoupení | FTSE | Mark Zuckerberg | Měnové trhy | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Rada ČNB | Nižší kurz | Eurozóna | Fond | Černá středa | GCM Prime | ISM | Zvýšení volatility | Globální trhy | Wu-chan | Pád ceny ropy | Fitch | Kalendář ekonomických událostí | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Technologický trh Nasdaq | Ministr obchodu | Nová makrodata | Zasedání centrální banky | Investment Banking | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Černý pátek | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Babypips | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Ekonomický indikátor | Vladimir Putin | Low | Britská premiérka | Miliardář | Maroš Šefčovič | Španělsko | Burza dnes | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Komodity | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Aktivace článku 50 | CAD | Severní Irsko | Kurz britské libry | Shares | Peněžní trh | Akcionáři | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Global Business Outlook | Alert | Evropské trhy | Sázet | Index S&P/BNY Mellon | Zahraniční obchod | Wells Fargo | Severomořská ropa | EUR/HUF | FXstreet | Velké riziko | Reporty | Referendum 2016 | Reserve Bank of New Zealand | Thin Markets | Purple Trading | Pips | Prodeje existujících domů | Macquarie Group Limited | Bilance Fedu | Tradeři | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | AUD/USD | Index relativní síly | Diktátor | FX Giants | EK | Zahraniční forex | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Emise | JPY | Credit Suisse | FT | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Binance | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Finanční trh | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Německá ekonomika | Čína | Risk | CZK/USD | Ceny | Obchodování s bitcoinem | Financování | Recese | Pokles | Virtuální měny | Deutsche Börse | FTSE 100 | Války | Land Rover | Raiffeisenbank | Bundesbank | Centrální banka | BBC | Predikce | Softbank | Akcie na burze | USD/TRY | Jedno euro | WTI | Stavební povolení | Silný americký dolar | Obchodování v New Yorku | Státy EU | Praxe | Největší ekonomika světa | Mizuho | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Burzovní indexy | USD/EUR | Jihoafrická republika | Sentix | Webinář | Výsledek voleb | LYNX webinář | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Commerzbank | Výnos | Výnosy z dluhopisů | eBook | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | CEO | Zdravý rozum | Rozhovor | ERÚ | Austrálie | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Obchodní den | CO2 | Úspěšný trader | David Cameron | Švýcarské banky | Ceny akcií | S/R zóny | Cena akcií | GBP/USD | ASX | Channel | Inflační cíl | VIX | BOSSA | EPS | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Obchodní deník | Bez rizika | Německé HDP | Rishi Sunak | Zisk | Xetra | ČNB | Bank of England | EURUSD | Den D | Rizikové měny | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | The Guardian | Obchodování | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Prezident | Eurostat | Raytheon | Greenpeace | Akciové trhy ve Spojených státech | Jednotná evropská měna | TRY | Oslabování dolaru | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | Libra k americkému dolaru | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Miliony dolarů | Francie | Předpověď | Trigger | GBP/NZD | Hlavní měny | Ekonomické události | Eurodolar | Italská vláda | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Britská měna | Běžný účet | ex | Obchodování se CFD | Index CPI | xStation5 | Japonsko | Exxon | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Propad akcií | Merrill Lynch | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Dax index | Euro STOXX | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | GfK | Resistance | Světové události | Globtrex | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Demo účet | Vrcholní představitelé | Dolar | Euro | JP Morgan | Index euro | Objem investic | USD/CAD | Obchodní bilance | Brazílie | Výprodej | Burzovní společnosti | Analytik finančních trhů | JPMorgan | Obchodní systémy | Premiér Boris Johnson | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Investiční tipy | Infineon | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Merkelová | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Dnešní události | Japonský jen | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Hard fork | Norská koruna | Fundamentální výhled | Investice firem | Obchodování na devizových trzích | Burzovní zpravodajství | Nový Zéland | Société Générale | John Hardy | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Vývoj ropy | Vývoj ceny | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | USDJPY | Price Action | Flash Crash | Index PPI | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Filantrop | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Krypto-bankovní asociace | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Intermediate | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Obchodní rozhovory | Stoupenci brexitu | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Traders | Obchodování v Asii | Rally | Členství v EU | Londýn | Sýrie | Ranní nadhoz | Komunikace | Indie | Bod | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | ESM | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Delta | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Fondy | Německý akciový index DAX | Kurz eura | Hospodářství | Risk Off | Michel Barnier | Oslabení dolaru | J&T Banka | CAC 40 | DIHK | Bannockburn Global Forex | Russell 2000 | Ukazatel | ETX | Index MSCI | Měny | Dollar | Bankovní domy | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | CSI300 | Politico | Export | Diskontní sazba | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Investovat do akcií | GBPUSD | Partneři | Firma McDonald's | Mark Carney | Zhodnocení | Nervozita | Stock Exchange | Praha | Britská vláda | Jižní Korea | Výsledková sezóna | DAX30 | Hodnota bitcoinu | Technická analýza | Odložení brexitu | Béžová kniha | Cena ropy WTI | Brusel | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | Next Finance | Nikkei | Data z amerického trhu práce | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | Energie | Šéf Bílého domu | Investiční | Nálada | Příjmy | ESMA | Fiskální rok | EUR/AUD | Evropská komise (EK) | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | London Stock Exchange (LSE) | Guvernér centrální banky | XM | ADR | Admiral Markets | Evropská unie | Britský ministr financí | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Capital Economics | Finanční nástroje | Mexiko | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Míra | Korekce | Odhady trhu | Kvantitativní uvolňování | Degiro | Rosněfť | Firemní investice | HDP eurozóny | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Carry trade | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | High | Euler Hermes | Měnové otázky | OECD | CHF | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | Těžba ropy | Trendline | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Podpora | Ministři financí | QE | MT4 | Japonský premiér | Jaguar | Mexické peso | Cena | Vystoupení z EU | Německo | Makroekonomické ukazatele | CNN | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Steen Jakobsen | Snížení sazeb | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Ekonomická data | Fidelity International | Bookmakeři | Analytik J&T Banky | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Emisní povolenky | DAX | Infineon Technologies | Erste | Světová obchodní organizace | Forexu | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Báze | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Inflace v Německu | Strategické partnerství | SEC | Indikátory | Ticker | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Schwab | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Britské referendum | Prognóza ECB | Kryptoměny | Repo sazba | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Investiční poradce | Banky | Buy | Akcie ČEZ | Americká vláda | Investiční společnosti | Fundamenty | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Forexové obchody | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Prezidentský kandidát | Kontrakt | Uzavření dohody | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Německé státní dluhopisy | Kvantitativní utahování | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Export do Číny | Saldo běžného účtu | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Cenné papíry | Theresa May | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Support | General Electric | Hold | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Poslanci | xPartners | Inflační tlaky | Import | Investiční banka | Okénko finančního trhu | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Broker | Sentiment | SNB | Alcoa | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Stop-Loss | Indikátory důvěry | IHS | Program nákupů dluhopisů | Americký miliardář | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Velké banky | The Wall Street Journal | Ropy | RBA | ABN Amro | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | DIW | Měnové stimulace | Finančník | USD | Vývoj dolarového indexu | AMS | Obchodování s měnami | Legislativa | Nové příležitosti | PayPal | Libra k dolaru | Investing.com | Warren Buffett | BMW | Tržní podíl | Hlavní úroková sazba | Země G20 | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Čínská centrální banka | Earnings | Digitální měny | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Britské libry | Analýza Bank of England | Objemy obchodů | London Stock Exchange | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Makro data | Evropský trh | Čínský akciový index | Markets | USD/CHF | Čínský statistický úřad | Dividendové akcie | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Čeští investoři | Makroekonomický kalendář | Investment | ING | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Makro | Evropská centrální banka | Statut | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Krypto | Payrolls | ROCE | Spekulace | Lot | Referendum | Wales | NIESR | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Televize Sky News | ASX 200 | KBC | Sterling | Politické riziko | Společná evropská měna | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Teroristický útok | Bezpečné měny | WU | Fúze | Akciový trh | Setrvání Británie v EU | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Měnový pár | Světové akciové indexy | Banka | Produkce ropy | Premiérka | Obchodování na forexu | Růst bitcoinu | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Čínské investice | Baker Hughes | CNBC | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot