Čínské akciové trhy
Nikkei a futures na americké akcie se v tichosti propadají: Kde hledat odolnost
10.01.2025 Světové akciové trhy v pátek dál projevovaly slabost, zatímco investoři se zatajeným dechem čekali na údaje o zaměstnanosti v USA, které mohou buď zintenzivnit výprodej na dluhopisovém trhu, nebo trochu zmírnit napětí. Dolar se mezitím stabilně drží poblíž dvouletého maxima.
Trhy v den voleb: Sázky na Trumpa, růst Palantiru podporuje nejistotu
06.11.2024 Americké akciové trhy vykázaly v úterý silný uptrend, který hnala rozsáhlá rally po údajích naznačujících stabilní ekonomickou kondici. Investoři se ale připravují na možné výkyvy v tomto týdnu, protože v USA probíhají vyhrocené prezidentské volby, jejichž výsledky zůstávají nejisté.
Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?
10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
Federální rezervní systém se věnuje úrokovým sazbám: akcie rostou, dolar klesá
21.03.2024 Indexy světových trhů vzrostly a dolar zastavil svou růstovou trajektorii poté, co Federální rezervní systém oznámil plány na tři výrazná snížení sazeb v tomto roce, a to navzdory očekávání pomalejšího poklesu inflace.
Čínské akcie prudce zpevnily, spekuluje se o chystané vládní pomoci trhům
06.02.2024 Čínské akcie dnes výrazně zpevnily, hlavní index nejvíce od konce roku 2022, index akcií menších firem pak nejvíce od globální finanční krize z roku 2008. Mezi obchodníky se spekuluje, že vláda se chystá akciovému trhu pomoct a že plány mají podporu prezidenta Si Ťin-pchinga. Informuje o tom agentura Bloomberg.
V Číně dnes nastal „okamžik Lehman“; krachuje tamní, světově nejzadluženější developer. Bankrot může způsobit finanční krizi Číny a trvalejší úpadek její ekonomiky, druhé největší na světě
29.01.2024 Soud v Hong Kongu dnes poslal do likvidace čínského realitního obra, společnost Evergrande. Pro celou Čínu může jít o okamžik srovnatelný s tím, co pro Západ značil bankrot investiční banky Lehman Brothers roku 2008. Pád Evergrande, stejně jako pád Lehmanů před 16 lety, je dosud nejprůkaznějším dokladem neudržitelného ekonomického růstu živeného dluhem. Dneškem se tedy investoři po celém světě definitivně dozvídají – a mají na to štempl hongkongského soudu –, že vzestup čínské ekonomiky byl zejména v posledních letech nezdravý a ve své podstatě iluzorní. Vyhnaný dluhem.
Bloomberg: Čína zvažuje podporu pro akciový trh, který je na pětiletém minimu
23.01.2024 Čína zvažuje podporu v objemu dvou bilionů jüanů (6,3 bilionu Kč) pro akciový trh, který je na pětiletém minimu. S odkazem na své zdroje o tom píše agentura Bloomberg. Investoři jsou ale vůči tomuto kroku skeptičtí, uvedená částka podle nich stačit nebude, uvedla agentura Reuters. Čínské akcie po zprávě zpevnily, později ale zisky odevzdaly.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.01.2024 1) Většina z 11 investičních fondů na spotové bitcoiny obchodovaných na burze (ETF), které minulý týden schválila americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), nepřežije. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu to v rozhovoru s televizí CNBC řekl šéf společnosti Grayscale Michael Sonnenshein. Bitcoin dnes dál oslabuje a klesl pod 41.000 USD (asi 933.700 Kč).
Ranní shrnutí (26.07.2023)
26.07.2023 Asijsko-pacifické indexy dnes zaznamenaly smíšenou seanci. Japonský futures na Nikkei vzrostl o 0,3 %, australský S&P/ASX 200 se obchoduje o 0,5 % výše a čínské futures jsou o 0,3 % níže.
Hurun: Hodnota majetku nejbohatších Číňanů letos klesla nejvíce za 20 let
08.11.2022 Hodnota majetku nejbohatších lidí v Číně se v letošním roce snížila nejvíce za 20 let. Přispěly k tomu dopady ruské invaze na Ukrajinu, přísná protipandemická politika a zejména pokles čínských akciových trhů. Prvenství v žebříčku, který dnes zveřejnila společnost Hurun, si druhým rokem udržel sedmašedesátiletý Čung Šan-šan. Ten je majitelem firmy na balenou vodu Nongfu Spring a podniku Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise, který vyvíjí vakcínu proti covidu-19. Hodnota jeho majetku se proti loňsku zvýšila o 17 procent na 65 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč).
Forex: Čínské údaje trhy nepřesvědčily
24.10.2022 Nejprve k datům, která ukázala rozdělený obraz. Zveřejnění bylo odloženo až po zasedání stranického sjezdu. Růst v Číně ve třetím čtvrtletí oživil výrazněji, než se očekávalo, a dosáhl 3,9 % mezikvartálně, což znamená, že aktivita byla také o 3,9 % vyšší než ve stejném období loňského roku (ve 2. čtvrtletí činila -2,7 % mezikvartálně a 0,4 % meziročně). Za celý rok 2022 byla aktivita o 3,0 % vyšší než v loňském roce.
Fiskální pomoc dnes vylepšuje sentiment na akciích
25.08.2022 Čekání na klíčové vystoupení šéfa Fedu si investoři krátí sledováním dílčích dat, výsledků či prohlášení politiků. Momentálně se pozornosti dostává hlavně těm posledním. V USA byl už včera odpoledne oznámen masivní program na finanční pomoc se studentskými půjčkami. Je to předvolební gesto ve stylu "kapitalizace zisků, znárodnění ztrát". Dluhy soukromých osob se přenesou na erár, zřejmě dojde k mírné podpoře spotřeby a inflační tlaky trochu narostou. Podle odhadů by však mělo jít u inflaci cca o 0,2 procentního bodu v příštím roce, takže nic dramatického a nic, co by mělo trhy vybízet k velké reakci.
Graf dne: CHNComp (03.08.2022)
03.08.2022 Čínské akciové trhy se již téměř rok a půl obchodují níže. Index CHNComp klesl o 45 % ze svého maxima z února 2021 a nedávná price action nevěstí nic dobrého pro kupce. Krátká korekce směrem nahoru na CHNComp byla zastavena zónou rezistence 7875 bodů na konci června a index pokračoval v poklesu. Cena se dostala pod krátkodobou vzestupnou trendovou linii v důsledku nárůstu čínsko-amerického napětí ohledně Tchaj-wanu. Index později dosáhl krátkodobého supportu v oblasti 6 650 bodů a zda se mu podaří prorazit pod, se teprve uvidí. Pokud prolomí pod touto oblast, může následovat sestupný pohyb směrem k dolní hranici dlouhodobého sestupného kanálu (aktuálně v oblasti 5 900 bodů).
Obchodování olympijských her: čínské akcie
16.02.2022 Díky zimním olympijským hrám v Pekingu se svět opět zaměřil na Čínu. Tato pozornost evidentně přesáhla sportovní sféru a probojovala se i na čínský akciový trh. Zaměření na čínské akcie bylo zvláště zjevné během prvního týdne zimních olympijských her, kdy mnoho obchodníků i investorů nakupovalo akcie související s olympiádou. Čínský trh přitom není jen o společnostech jako Alibaba nebo Baidu.
Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti
13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.02.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo nejednotně. Burza v Šanghaji po znovuotevření po oslavách příchodu nového lunárního roku stoupla zhruba o 0,5 %.
Fidelity International: Co čeká čínské trhy v roce Buvola
16.02.2021 Investoři jsou zvědaví, jestli si čínský býčí trh udrží svůj náskok i v roce Buvola, a budou se zaměřovat na udržitelnost hospodářského oživení a tempo možného zpřísňování měnové politiky.
Čínské akcie v obavách z regulace klesly nejvíce za půl roku
28.01.2021 Čínské akcie dnes výrazně oslabily, jejich hlavní index utrpěl nejvýraznější propad za více než půl roku. Trh navázal na středeční vývoj amerických akcií, které zažily nejhlubší procentní propad za tři měsíce. Oslabovaly také akcie na dalších asijských trzích, včetně Hongkongu, Tokia či Soulu.
Čínské akcie dnes kvůli koronaviru masivně padaly, „akciová nákaza“ se ale dále nešíří. Čeští řidiči se mohou těšit na levnější pohonné hmoty, jejich zlevňování kvůli čínské infekci ještě zrychlí
03.02.2020 Čínské akciové trhy se při pondělním obchodování propadly nejvýrazněji od léta 2015, kdy splaskla tehdejší bublina. Například klíčový burzovní ukazatel šanghajské burzy, index Shanghai Composite, se propadl o necelých osm procent, když po otevření klesal dokonce o takřka devět procent. Index CSI 300, který zahrnuje nejdůležitější tituly burz v Šanghaji a Šen-čenu, klesal po otevření o více devět procent, tedy nejvýrazněji od „šanghajského překvapení“ února 2007, které předznamenalo příchod světové finanční krize.
Koronavir udeřil i na čínské burzy, propadají se nejvýrazněji od roku 2015. OPEC kvůli pádu ceny ropy zřejmě svolá nouzové zasedání
03.02.2020 Čínské akciové trhy se po zahájení pondělního obchodování propadly nejvýrazněji od roku 2015, kdy splaskla tehdejší bublina. Například klíčový burzovní ukazatel šanghajské burzy, index Shanghai Composite, se po otevření propadl o necelých devět procent. Suroviny jako železná ruda, ropa, měď či palmový olej se propadly v rozsahu odpovídajícím maximálnímu dennímu limitu.
Ranní zpráva z akciového trhu 24.9.2019
24.09.2019 Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování na obdobných úrovních jako v pátek. Index Dow Jones vzrostl o 0,1 %, S&P 500 uzavřel téměř beze změny oproti páteční zavírací ceně a technologický Nasdaq ztratil 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo výrobcům spotřebního zboží (+0,4 %). Na opačné straně se nejhůře umístil sektor zdravotní péče (-0,6 %).
Ceny ropy rostou kvůli útoku jemenských rebelů na ropné pole
19.08.2019 Ceny ropy dnes rostou kvůli víkendovému útoku jemenských povstalců na saúdskoarabské ropné pole. Nárůst cen nicméně zmírnil páteční pesimistický výhled Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Investoři sledují rovněž vývoj kolem obchodního konfliktu mezi USA a Čínou.
Čína mění úvěrovou politiku, ceny akcií v reakci výrazně zpevňují
19.08.2019 Čínské akciové trhy dnes zažily nejvýraznější růst za poslední dva měsíce, hlavní indexy přidaly více než dvě procenta. Investoři tak reagují na změny v určování základní úrokové sazby v Číně, které místní centrální banka oznámila o víkendu. Opatření mají podnikům pomoci snížit náklady na výpůjčky a podpořit podnikání poznamenané oslabením domácí poptávky a rok trvající obchodní válkou se Spojenými státy.
Čínská ekonomika stále zpomaluje
16.07.2019 Čínská ekonomika zpomalila nejvíce za 27 let. Ve 2. čtvrtletí letošního roku rostla meziročně o 6,2 %. Podle analytiků mají negativní dopad obchodní spory s USA a uvalená cla na čínské zboží.
Ranní zpráva z akciového trhu 2.7.2019
02.07.2019 Americký akciový trh uzavřel pondělní obchodování se ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,4 %, S&P 500 přidal 0,8 % hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 1,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s tím, že nejlépe obchodní seanci zakončily technologické firmy se ziskem 1,5 %. Shodnou ztrátu ve výši 0,3 % utrpěla síťová odvětví a realitní developeři. Hlavní hnací silou byl včera pro trhy vývoj v obchodních jednáních mezi Spojenými státy a Čínou v návaznosti na ukončení summitu G20. Americký prezident Donald Trump včera jen dodal, že ihned po konci summitu započala obchodní jednání mezi týmy obou zemí.
Jednání Spojených států s Mexikem bude nečekaně pokračovat i dnes
07.06.2019 Hlavní události, které ovlivňovaly včerejší obchodování na akciových trzích, se opět týkaly obchodní politiky Spojených států. Tou pozitivní bylo jednání mezi zástupci USA a Mexika o nalezení dohody, jak vyřešit imigraci na hranicích. Cílem je předejít pondělnímu uvalení cel na mexické zboží. Jednání skončila až po uzavření trhů, bohužel však k žádné dohodě nedošlo. Nicméně pozitivem zůstává, že neplánovaně budou jednání pokračovat i dnes. I podle slov amerického prezidenta Donalda Trumpa se Mexiko velmi snaží situaci vyřešit. Dále dodal, že případné uvalení cel by nemělo žádný vliv na dojednanou trojstrannou obchodní dohodu mezi USA, Kanadou a Mexikem. Trump to zdůraznil velmi silným tvrzením, když prohlásil, že „My nepotřebujeme Mexiko, ale Mexiko potřebuje nás“. Tou druhou událostí jsou Trumpovy výhrůžky Číně. Té pohrozil, že je připraven rozšířit cla na další čínské zboží v hodnotě 300 mld. USD, nejdříve prý však tak plánuje udělat až po zasedání zemí G20, které se koná koncem června.
Trump opět hrozí vyššími cly na čínské zboží
06.05.2019 Donald Trump na Twitteru oznámil plán zvýšit sazbu dovozních cel na čínské zboží v hodnotě 200 mld. USD z 10 % na 25 % s platností od tohoto pátku. Dále Trump „tweetnul“, že je připraven uvalit 25 % cla na zbývající čínské dovozy ve výši zhruba 300 mld. USD. Důvodem jeho rozhodnutí jsou údajně snahy Číny na přejednávání částí obchodní dohody.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.05.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v hluboko v červených číslech. Reagovaly tak na víkendové oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy od pátku zvýší cla na čínské zboží v objemu 200 miliard dolarů ročně z 10 na 25 procent. Trump zároveň pohrozil dalšími cly na čínské zboží v objemu 325 miliard USD.
Donald Trump srazil na kolena trhy po celém světě
06.05.2019 „Mírný optimizmus pramenící z pozitivních zpráv ohledně vyjednávání Spojených států a Číny se rozplynul jako pára nad hrncem. Po informacích, že Donald Trump zvýší cla a Čína zváží konec vzájemných jednání, dostaly trhy po celém světě ránu na solar plexus,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Čínské trhy výrazně oslabila Trumpova hrozba zvýšení cel
06.05.2019 Čínské akciové trhy dnes výrazně oslabily a hlavní indexy by mohly zaznamenat nejhlubší jednodenní propad za tři roky. Reagují tak na víkendové oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy od pátku zvýší cla na čínské zboží v objemu 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč) ročně z deseti na 25 procent. Trump zároveň pohrozil dalšími cly na čínské zboží v objemu 325 miliard USD.
Obavy z globálního ekonomického zpomalení oslabily asijské burzy
25.03.2019 Obavy z globálního ekonomického zpomalení oslabily asijské akciové burzy. Hlavní index japonských akcií Nikkei 225 dnes vykázal nejprudší jednodenní propad za tři měsíce, když odepsal 3,01 procenta na 20.977,11 bodu. Nyní je nejníže od poloviny února. Výprodej v Asii navazuje na páteční prudké globální oslabení akciových trhů vyvolané nepříznivými ekonomickými statistikami, vývojem výnosové křivky amerických dluhopisů a opatrností americké centrální banky (Fed), která letos neplánuje zvedat základní úrokovou sazbu.
Akcie v reakcii na pokrok pri obchodných rokovaniach pokračujú v raste
25.02.2019 Obchodníci vstúpili do začiatku obchodného týždňa s pozitívnou náladou, o ktorú sa predovšetkým postaral čiastkový úspech obchodných rozhovorov medzi USA a Čínou. Americký prezident Donald Trump sa vyjadril, že USA učinili podstatný pokrok v obchodných rozhovoroch s Čínou o dôležitých štrukturálnych témach, vrátane ochrany duševného vlastníctva, prevodu technológií, poľnohospodárstva, služieb, meny a mnohých ďalších kľúčových témach. V dôsledku týchto produktívnych rozhovorov prezident Trump odložil zvyšovanie ciel z americkej strany z doposiaľ plánovaného 1. Marca. Pokiaľ obe strany dosiahnu ďalší pokrok v rozhovoroch, hodlá Trump usporiadať stretnutie s čínskym prezidentom, aby uzavreli príslušnú dohodu. Čínske akciové trhy nadviazali na základe týchto skutočností na minulotýždňový rast, v zelených číslach sa obchodujú aj hlavné európske a americké akciové indexy. Akciový index S&P 500 dnes prekonal hranicu 2800 bodov, čím sa otvoril dodatočný priestor na rast k úrovni 2900 bodov.
Okénko finančního trhu 19.10.2018
19.10.2018 Čínská ekonomika podle očekávání meziročně zpomalila na 6,5 %, což je nejnižší hodnota od roku 2009. Na jedné straně částečně zklamala tamní průmyslová výroba, na druhé straně ale rostly rychleji maloobchodní tržby. Vývoz do zahraničí paradoxně, i přes uvalená cla ze strany USA, vzrostl. Samotný dopad opatření se tak projeví až v delším časovém horizontu, což je v zahraničním obchodě běžné. Obchodní kontrakty jsou často nasmlouvané na několik měsíců dopředu a administrativní zásah tohoto typu se projeví až se zpožděním.
Ranní zpráva z akciového trhu 10.10.2018
10.10.2018 Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu skončilo převážně ve ztrátách. Stále na trzích vládla napjatá atmosféra z obav před růstem úrokových sazeb. Průmyslový Dow Jones oslabil o 0,2 %, S&P 500 ztratil 0,1 % a technologický Nasdaq si mírně polepšit, když vzrostl o tři setiny procenta. Nejhlubší ztráty zaznamenali zpracovatelé komodit (-3,4 %). Značnou měrou se na tomto poklesu podílely společnosti zaměřující se na obalové materiály. Zde poklesy u jednotlivých akcií dosahují až 8,1 % (Packaging Corp of America). Důvodem bylo snížení ratingu těmto společnostem. Na opačné straně se nachází energetické společnosti se ziskem jednoho procenta.
Čína znovu snížila požadavek na rezervy komerčních bank
08.10.2018 Čínské komerční banky mohou nově držet opět méně likvidních rezerv. Změny v pravidlech držení minimální povinné výše hotovosti oznámila v neděli čínská centrální banka. Peking doufá, že takto uvolněné peníze povzbudí uprostřed eskalujícího konfliktu se Spojenými státy reálnou ekonomiku.
Trump hrozí další vlnou dovozních cel
10.09.2018 Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování ve ztrátách. Ty za celý minulý týden dosáhly v souhrnu jednoho procenta. Hlavním negativním hybatelem jsou prohlášení prezidenta Donalda Trumpa ohledně obchodní politiky. Do konce minulého týdne se čekalo na vyjádření odborné komise na dopady uvalení dovozních cel na čínské zboží v hodnotě 200 mld. USD. Nyní má jíž Trump volné pole působnosti s uvalením těchto cel. Současně se také v pátek vyjádřil, že má plány na uvalení dalších cel v celkové výši 267 mld. USD. To by v souhrnu s již platnými cly představovalo veškeré čínské dovozy do Spojených států, které v minulém roce přesáhly 500 mld. USD. V pátek se k chystaným clům ve výši 200 mld. USD vyjádřila společnost Apple ve svém dopise adresovaném americké vládě. Uvádí, že cla by zasáhla mnoho z jejích produktů a vedlo by to ke zdražení pro koncové spotřebitele. Tato zpráva poslala hodnotu akcií technologického giganta o téměř jedno procento níže. Apple ale čekají i pozitivní události, a to již tuto středu, kdy společnost představí nový model iPhone a další produkty. Průmyslový Dow Jones a technologický Nasdaq shodně oslabily o 0,3 %. S&P 500 klesl o 0,2 %. Klesaly téměř všechny sektory, když se jejich ztráty pohybovaly až do 1,3 % (realitní developeři). Zisky se podařilo vybojovat pouze průmyslovým podnikům (+0,6 %) a sektoru zdravotní péče (+0,2 %).
Ranní zpráva z akciového trhu 6.8.2018
06.08.2018 Americké trhy ukončily páteční obchodování v zelených číslech a celkově si za minulý týden připsaly zisky ve výši 0,8 %. Indexy Dow Jones a S&P 500 vzrostly shodně o 0,5 %. Technologický Nasdaq si připsal pouze 0,1 %. Dařilo se naprosté většině sektorů, když ztrátové byly pouze energetické společnosti, které odepsaly 0,5 % své hodnoty. Nejlépe se vedlo realitním developerům (+1,3 %) či výrobcům nezbytného zboží (+1,2 %).
Ranní zpráva z akciového trhu: Apple se přiblížil biliónové tržní kapitalizaci
02.08.2018 Americkým trhům se ve středu dařilo velmi různorodě. Index Dow Jones oslabil o 0,3 %, S&P 500 ztratil 0,1 % a pouze technologický Nasdaq posílil o 0,5 %. Za ziskem Nasdaqu stojí hlavně včerejší reakce cen akcií technologického gigantu Apple na výsledky hospodaření za druhý kvartál. Ty byly velmi solidní a akcie posílily o téměř 6 %, když uzavřely na ceně 201,62 USD. To je necelých 5 USD na akcii pod hranicí tržní kapitalizace ve výši jednoho bilionu amerických dolarů. Díky Apple si také celý technologický sektor připsal jedno procento. Protiváhou mu byly energetické společnosti a průmyslové podniky, které shodně ztratily 1,3 %.
Čína se chystá na obchodní válku s USA
03.07.2018 Hodiny tikají, Čína se připravuje na eskalaci obchodního konfliktu se Spojenými státy. V pátek totiž vstoupí v platnost první americká cla na zboží z Číny v hodnotě 34 miliard dolarů (761 miliard Kč). Peking se chce revanšovat - a nebezpečí zlehčuje, píše agentura DPA. Čínská centrální banka dnes uvedla, že nehodlá nečinně přihlížet nynějšímu propadu měny a na turbulence na akciových trzích se chystá reagovat i čínská komise pro cenné papíry.
Ranní zpráva z akciového trhu: Další neúspěch zdravotní reformy v USA brzdil akciové trhy
19.07.2017 Americké akcie od větších zisků včera brzdily především pojišťovny, které ztrácely v reakci na další neúspěšný pokus americké administrativy o reformu zdravotního pojištění. Index S&P 500 tak přidal pouze jednu desetinu procenta, ale i to stačilo k novému rekordu. Industriální Dow Jones odepsal 0,3 %, když investoři váhali, zda globální ekonomický růst bude dostatečně robustní, aby udržel akcie na historických maximech. Pravděpodobnost dalšího zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem do konce roku výrazně poklesy z 60 na 40 %. Nárůst předplatitelů Netflixu podpořil růst celého technologického sektoru a poslal index Nasdaq o půl procenta vzhůru.
Ranní zpráva z akciového trhu: Americké akcie zažily nejlepší první pololetí od roku 2013
03.07.2017 Americké akcie v pátek mírně posílily, ale celotýdenní ztrátu se jim vymazat nepodařilo. Hlavní akciové indexy posilovaly o pár desetin procenta. Nejlépe se dařilo průmyslovým výrobcům. Spotřebitelské sektory také mírně rostly. Ztráty v pátek zaznamenaly především utility, technologické tituly a farmaceutické společnosti. Index S&P 500 v pátek přidal 0,2 % a z pohledu celého týdne odepsal 0,6 %. Především díky silnému růstu z prvního čtvrtletí však index od začátku roku stále drží zisk 8,2 % a americké akcie tak zažily nejlepší první pololetí od roku 2013.
Raiffeisenbank: Okénko trhu 24.5.2017
24.05.2017 Důvěra v českou ekonomiku se v květnu víceméně nezměnila, jak ukázal konjukturální průzkum. Důvěra v průmysl a služby zůstala na obdobné úrovni jako v dubnu, naopak ve stavebnictví a odvětví obchodu mírně klesla. Nezměněna zůstala také důvěra spotřebitelů v ekonomiku, jejich obavy z růstu cen či vlastní finanční situace. Zvýšily se ale obavy spotřebitelů, že se v příštích 12 měsíců zhorší celková ekonomická situace. V celkovém hodnocení zůstává spotřebitelská důvěra poblíž historického maxima, kterého dosáhla na začátku loňského roku. Koruna se dnes odpoledne pohybuje poblíž EUR/CZK 26,45.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 19.5.2017
19.05.2017 Po středečním výprodeji na světových akciových trzích to vypadá, že se situace postupně zklidňuje - japonské i čínské akciové trhy dnes rostou (Topix 0,3 %) a futures ukazují také na růst evropských trhů. Index volatility VIX, který ve středu dosáhl na nejvyšší úroveň od poloviny dubna, včera mírně klesl.
Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.3.2017
29.03.2017 Dnešní den je chudý na zajímavá makroekonomická data. Veškerá pozornost trhu je směrována na Velkou Británii, kde premiérka T. May včera podepsala formální dopis D. Tuskovi, předsedovi Evropské rady. V dopise T. May požádá oficiálně o spuštění článku 50 Lisabonské smlouvy, které znamená faktické vystoupení Velké Británie z Evropské Unie. Dopis, který zahájí celý proces, byl doručen dnes v 13.30 hodin středoevropského času. Na vyjednání podmínek odchodu tak má vláda Velké Británie ode dneška dva roky. Během této doby se musí obě strany dohodnout na tom, jak řešit zbývající finanční závazky nebo práva migrantů. Důležitým bodem bude také dohoda o vzájemném obchodu a pohybu zboží, kapitálu i osob. T. May se vyjádřila, že silná Evropská unie je v zájmu všech a že Velké Británie zůstane blízkým a angažovaným spojencem EU. Britská libra od včerejška oslabila o téměř 1 % k EUR/GBP 0,873, následně však zkorigovala a obchoduje se okolo EUR/GBP 0,863.
Raiffeisenbank: Okénko trhu 16.2.2017
16.02.2017 Vystoupení guvernérky americké centrální banky J. Yellenové před Kongresem, které se se konalo v úterý a ve středu, ovlivnilo očekávání trhu. Ještě předtím, než Yellenová promluvila před oběma komorami Kongresu, přisuzoval peněžní trh 30 % pravděpodobnost, že by k zvýšení úrokových sazeb Fedu mohlo dojít v březnu a 48 % dával trh květnu. Po vystoupení Yellenové se pravděpodobnosti na dřívější zvýšení úrokových sazeb zvýšily. Peněžní trh nyní připisuje 36 % pravděpodobnost, že by k zvýšení sazeb došlo v březnu a zhruba 60 % dává květnu. Naši kolegové z Vídně se domnívají, že březnové zvýšení úrokových sazeb je málo pravděpodobné. Nejistota kolem fiskálního impulsu je totiž vysoká a pořád není k dispozici dost nových informací ohledně plánovaných daňových úprav. Navíc několik posledních dat z trhu práce bylo solidních, ale ne skvělých. V lednové statistice počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor sice překonal očekávaní trhu, ale tempo růstu mezd bylo slabší a nezaměstnanost vzrostla, i když se čekala její stagnace.
Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 10.2.2017
10.02.2017 Evropským i americkým akciovým trhům se včera dařilo (Euro Stoxx 1,2 %, Dow Jones 0,6 %, DAX 0,9 %). Na zelenou vlnu navázaly dnes také japonské i čínské akciové trhy (TOPIX 2,1 %, Nikkei 225 2,5 %, Shanghai Comp 0,4 %).
Významné události v roce 2016
31.12.2016 Čínské akciové trhy se 4. ledna propadly o sedm procent a obchodování s nimi bylo poté na zbytek dne přerušeno. Trh reagoval na zprávu o dalším propadu čínského průmyslového sektoru, která společně s klesající čínskou měnou prohloubila obavy o zdraví druhé největší ekonomiky světa.
Sumár dňa: 8.2.2016
08.02.2016 Druhý februárový týždeň nezačal pre akciové trhy práve najlepšie. Na európskych akciách sme dnes zaznamenali prepad na...
Čínské akcie se propadly o šest procent
26.01.2016 Čínské akciové trhy odpoledne zrychlily propad a skončily se ztrátou šest procent. Důvodem byl obnovený...
Výprodej na akciích a ropě pokračuje. Americká data nechávají obchodníky klidnými
15.01.2016 Páteční seance je zatím o negativním sentimentu a nových datech z USA. Negativní sentiment na trzích letos není ničím ...
Ropa už stihla letos odepsat 20 procent ze své hodnoty, analýza AUD/USD
12.01.2016 Čínské akciové trhy, které klesly minulý týden o 10 procent a o dalších 5 procent v pondělí, zůstávají volatilní a akcioví investoři jsou...
Důvěra v ekonomiku eurozóny klesla
11.01.2016 Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku eurozóny v lednu klesla na nejnižší úroveň za poslední rok...
Čínské akcie dnes míří vzhůru
08.01.2016 Čínské akciové trhy po prudkých ztrátách v tomto týdnu dnes zamířily vzhůru. Čínská komise pro cenné...
Forex: Shrnutí obchodování 8.1.2016
08.01.2016 Americké akciové trhy ve čtvrtek ztratily přes dvě procenta a zažívají nejhorší první dny roku ve své historii. Wall Street nadále srážely pokračující otřesy na čínských burzách a rostoucí obavy o druhou největší ekonomiku světa.
Japonský jen dál roste k dolaru
07.01.2016 Japonský jen dnes pokračuje v růstu vůči americkému dolaru, vyšvihl se k němu až na nejvyšší hodnotu za více než čtyři měsíce. Čínská centrální banka dnes umožnila výraznější oslabení domácí měny, což investory přimělo hledat bezpečnější investice.
Finančník Soros: Finanční trhy stojí na začátku nové krize
07.01.2016 Americký investor maďarského původu George Soros dnes varoval, že světové finanční trhy stojí kvůli ekonomickým problémům v Číně na začátku nové krize. Vyzval proto investory k velké obezřetnosti. "Řekl bych, že to odpovídá krizi," poznamenal Soros na ekonomickém fóru na Srí Lance.
Výprodej v Číně. Co za ním stojí a proč se dnes na tamním akciovém trhu obchodovalo jen 15 minut
07.01.2016 Máme za sebou v tomto týdnu již druhý den, kdy bylo obchodování na čínském akciovém trhu kompletně přerušeno. Tentokrá...
Čínské akcie se dnes po propadu zklidnily
05.01.2016 Čínské akciové trhy se dnes po pondělním propadu s pomocí vládních opatření postupně stabilizovaly, trend...
Čínské akcie padaly, klesá i trh v Evropě
04.01.2016 Čínské akciové trhy se v první obchodní den tohoto roku propadly o sedm procent a obchodování bylo poté...
Týden ovládnou americká data ISM a payrolls
04.01.2016 Čínské akciové trhy vstupují do nového roku masivním výprodejem - po pádu o 7 % došlo k přerušení obchodování. To není pro rozvíjející se...
Čínské akcie klesly o sedm procent
04.01.2016 Čínské akciové trhy se v první obchodní den tohoto roku propadly o sedm procent a obchodování s nimi bylo...
Technická analýza - Rozpuštěné čínské akcie s sebou strhly i dolar, spekulace na odklad zvýšení sazeb rostou
25.08.2015 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1571 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
Dočkáme se výraznější devalvace jüanu?
18.08.2015 Čínské akciové trhy dnes oslabily o více než šest procent. Pokles čínského jüanu vůči americkému dolaru...
Ozvěny trhu - Čínské akcie mají prostor k silnému růstu
24.07.2015 Čínské akciové trhy mají za sebou letos pozoruhodné pohyby, když raketový růst z první poloviny roku vystřídal prudký výprodej...
Ceny ropy díky zásobám v USA klesají
08.07.2015 Ceny ropy dnes klesají. Reagují tak na překvapivý růst zásob ropy a ropných produktů v USA za poslední týden....
Forex: Shrnutí obchodování 8.7.2015
08.07.2015 Finanční trhy v průběhu včerejší obchodní seance reagovaly na pokračující propad čínských akcií a na...
Ranný budíček
05.01.2012 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Situácia na FX trhu sa nestabilizo...
Večerné zhrnutie
28.12.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas Lok...
Večerné zhrnutie
02.11.2011 Po včerajších šokoch na trhoch spôsobenými primárne neočakávaným ohlásením referenda v Grécku (Gréci sa vyjadria na tému, či chcú ďalšiu "pomoc" od EÚ výmenou za prísne škrty) sa počas Ázijského obchodovania situácia mierne upokojila, USD pozastavil svoj rast (aj vďaka tomu, že dnes očakávame vyjadrenie FOMC o menovej politike USA) a to využívajú investori na vyberanie ziskov z predchádzajúcich prepadov a komodity sa zväčša konsolidujú. Najviac sa darí striebru (+2.62%), medi (+2.58%) a platine (+0.94%), naopak klesá kakao (-3.67%) a káva (-1.08%). Dnes o 15:30 očakávame týždňové dáta DOE o stave zásoby ropy (posledný +4735K, očakávania +1400K).
Ranný budíček
02.11.2011 Finančné trhy počas ázijskej seansy vymazávali včerajšie straty spôsobené plánovaným referendom v Grécku. To podľa posledných správ podporila celá vláda a otázky by mali byť dve: súhlas s medzinárodnou pomocou ako aj zotrvanie v eurozóne. Podľa prieskumov väčšina ľudí chce v eurozóne zotrvať, no nesúhlasia so škrtmi, ktoré prichádzajú s pomocou. Nočné obchodovanie bolo aj napriek neistej budúcnosti Grécka relatívne pokojné... EURUSD +0,31%, GBPUSD +0,23%, USDJPY -0,33%, USDCHF -0,27%, AUDUSD +0,64%.
Večerné zhrnutie
24.08.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas&...
Ranný budíček
24.08.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Počas ázijskej seansy sme boli...
Večerné zhrnutie
10.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...
Večerné zhrnutie
25.01.2011 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
Ranný budíček
25.01.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Normal 0 21 false false false SK X-NON...
Ranný budíček
21.01.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Čínske akciové trhy dn...
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Výnosy dluhopisů | HSBC | Hlavní centrální banky | Model Y | BNY Mellon Investment Management | Druhá největší světová ekonomika | Index CSI300 | Vysoké valuace | Zkušenosti | Bank of China | Prezident Biden | EUR | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Řecko | Trend | Cenové výkyvy | Bank of Japan | Německý ministr financí | Životní prostředí | Volatility | Nikl | Dow Jones Industrial | Eurostoxx 50 | Index hongkongské burzy | Statistiky | Tempo růstu | Investiční banky | Finanční injekce | Statistický odbor japonské vlády | Obchodování CFD | Long pozice | Výkyvy | Nejzadluženější developer | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Procyklické měny | CHNComp | Indexy na Wall Street | U.S. Bank Wealth Management | Onshore jüan | Kolaps | Pravděpodobnost | Japonská měna | SP500 | Investment Management | Boston Private Wealth | Střední Evropa | Výsledkové sezóny | Investiční fond Quantum | Semafor | EURCHF | Americké dluhopisy | Index akcií | Futures kontrakt | Cenné kovy | Zasedání ECB | FTSE MIB | Průzkum PMI | Asijské trhy | Index volatility VIX | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Goldman Sachs | Indexy S&P | Společnost Evergrande | Berkshire Hathaway | Reality | PLN | Hospodářské škody | Poplatky | GDP | Rostoucí ceny | Asijské akcie | EFSF | Akcie a dolar | Investing | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Růst cen | Makro stratég | Obnovení důvěry investorů | Vakcinace | Zpráva | USD index | Dolarový index | Strach | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Brexit | Hurun China Rich List | Vývoj léků | Prohlášení politiků | Vysoké riziko | Cena zlata | Akcie dnes | Risk On | CITIC Securities | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Beijing Wantai Biological | Gap | Dow Jonesův index | Volatilita | Burza v Šanghaji | EUR/PLN | Evropská měna | Pohyby trhu | Jak investovat do komodit | Vývoj ceny ropy Brent | WSJ | Hongkongská burza | Grayscale | Uvolnění měnové politiky | China Merchants Bank | ČSOB | Hlavní události | CZK | Širší index S&P 500 | Vysoké sazby | Euroval | Výhled | Philip Morris | Oznámení | Index burzy | Wall Street Journal | HUF | Weibo | RMB | EIA | Americký prezident | Optimismus investorů | Wealth | Snížení nákladů | Akcie společnosti Kering | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | BCA Research | Zdravotní péče | Irsko | Centrální banky | Možné scénáře | Investment management | Koronavir | New York | Dobré výsledky | Ratingová agentura | Covid | Kongres | Domácnosti | Dolar vůči jenu | Reakce trhu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Alibaba | Snižování sazeb | Přímé zahraniční investice | Výrazný vzestup | Bilion | Donald Trump | Czech Fund | Investiční firmy | Ropa Brent | Echo24 | Vice | Prezident Trump | Futures | Společnost Hurun | Komerční banka | Akciové trhy | Sell | Australské akcie | Asie | Obchodní seance | Fiskální politiky | Odvětví | Jemenští povstalci | Další růst | Kontraindikátor SSI | Snížení zisku | CL | LIBOR | Moderna | MIFID | Dopady konfliktu | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Globální ekonomiky | NAFTA | Shanghai Composite | Frankfurtský DAX | John Carter | Nákup akcií | Kandidáti | Čínská centrální banka (PBOC) | OpenAI | Inflace v Japonsku | Deutsche Bank | Index FTSE Euro 1st 300 | Ranní zpráva z akciového trhu | A-shares | Obchodní války | Christine Lagarde | Růst akcií | Marketingová komunikace | Hurun | Nomura | Graf | Banka Morgan Stanley | Úsilí | Manažeři | Výkonná ředitelka | Kartel OPEC | Hodnota majetku | Odhodlání | Elektrovozy | Výnosy | Poptávka | Spekulace na pokles cen | Short pozice | Pohonné hmoty | Americká Komise pro cenné papíry | Ekonomiky | Čínský jüan | PLN/EUR | Slabý jüan | Hindenburg Research | China 50 | Hlavní index CSI 300 | Carry trades | Tržní sentiment | Sales Associate Director | NZDUSD | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Oslabení jüanu | Makléřská společnost | Peníze | Obchodování na zámořských trzích | Představenstvo společnosti | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Jüan | Očekávání | Futures na DAX | Měď | Evropské burzy | Offshore jüan | Vybírání zisků | Electrolux | Theresa Mayová | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Štempl | Ozvěny trhu | HKD | Globální akciový index MSCI | Invaze na Ukrajinu | Majetek | JPMorgan Asset Management | Sentiment investorů | China Mobile | Zásoby ropy | Podnikatelky | Novozélandský dolar | Investiční teorie | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Finanční problémy | Nákupy | Růst | Eva Miklášová | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Příležitosti | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | MetaTrader | Světové finanční krize | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální finanční krize | N-shares | Německé firmy | Rostoucí šance | Prognóza | Krize v oblasti nemovitostí | Prodávat akcie | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Koruna | Prezident Fedu | US Bancorp | Hodnota majetku nejbohatších Číňanů | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kov | CBOE | Premiér Li Čiang | Samsung | Nongfu Spring | Čínské akcie a jejich dělení | Výzkumné společnosti | Opatrný optimismus | George Soros | Dopad pandemie | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Spotové bitcoiny | Výnos desetiletého dluhopisu | Long | Rupert Hoogewerf | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Devalvace | Makroekonomická data | Evergrande | Geopolitická rizika | Palantir | AUD | Výnosové křivky | Západoevropské akcie | Vývoj měnového páru GBP/USD | Snižování úrokových sazeb v USA | Index CHNComp | Komentář Fidelity International | FTSEurofirst 300 | Úrokové sazby | Americké státní dluhopisy | Trh s dluhopisy | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Baidu | Trh | Digitální aktiva | Snížená důvěra | BHP | MSCI | Problémy | Termínové kontrakty | Index japonských akcií | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Nový rekord | ANZ | Úvěry klientům | Reálné úrokové sazby | MMF | Čínský akciový trh | Investování na internetu | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Tržní kapitalizace | Kapitál | Ministr zahraničí | Posílení | Index KOSPI | Rijád | Indexy PMI | Agentura Reuters | Depository receipts | Maďarsko | Blue chip | Americké investiční banky | S&P | Mitsubishi UFJ Financial Group | Gucci | Důvěra investorů | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Akciové indexy | Světové ceny ropy | Polský zlotý | Obchodní napětí | Swing | Internetové investování | Pozornost trhu | Reakce trhů | Futures na Nasdaq | EUR/GBP | Hang Seng | Deficit | Index Stoxx 600 | Podnikání | Swedbank | Bankéři | Americká banka | Sektor služeb | Index Hang Seng | Vývoz z EU | Dow Jones Industrial Average | Záporné reálné úrokové sazby | Firma | Opatření | Akciový propad | Benzín | Wall Street Journal (WSJ) | Offshore | Akciový index | Pozornost | Index šanghajské akciové burzy | Index Nasdaq Composite | ICBC | 3М | Nejprudší pokles | Ekonomické vyhlídky | Hodnotové akcie | B-shares | Kryptoměnové trhy | Jak na akcie | Bohatství | Francouzská společnost | Ifo | Největší čínský broker | Burze | Americká měna | Omezení cestování | Spekulace na pokles | Bitcoin | Mitsubishi | Slabá čísla | Cena zlata dnes | Automobilka Volvo | Čínský trh | Euro vůči americkému dolaru | Hong Kong Stock Connect | Británie | Obchodníci | Obchodovat | Aninda Mitraová | Invaze | Investice v Číně | Japonský index | Ropa | Americké indexy | Overnight | Finance | Válka na Ukrajině | Čang I-ming | Nákupy státních dluhopisů | USA | Dolar vůči japonskému jenu | FX Outlook | Kurz domácí měny | Hlavní ekonom | Tržní hráči | Index PMI | Rostoucí ceny komodit | Finanční instituce | Odbor japonské vlády | Futures na americké akciové indexy | Pokles cen | Volby | Bezpečnější investice | Výdaje | ETF | IBEX | Globální akciový index | Plus500 | Beijing Wantai | Výnosy britských státních dluhopisů | Dow Jones | West Texas Intermediate (WTI) | UBS | FTSEurofirst | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Kurz japonské měny | Michael Sonnenshein | Spojené státy | Globální ekonomické vyhlídky | Růst HDP | Rating Číny | Euro vůči dolaru | Zahraniční fondy | Cena dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | SZSE | Index volatility | Qualcomm | Čínské akcie dnes | Kurz dolarů | Vývoj | Americké burzy | Silné hospodářské oživení | Úroková sazba | Amazon | Dluhová krize | Bond Connect | Trumpovy plány | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | TikTok | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Fiskální pomoc | Americké akcie | Romain Boscher | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Platina | BNY Mellon | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Uptrend | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | West Texas Intermediate | Měnové politiky | G20 | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Finanční domy | Rok 2025 | Aktuální situace | Trump Media & Technology Group | Fiskální politika | Zahraniční investice v Číně | Index japonských akcií Nikkei | Nárůst Bitcoinu | Ekonomická situace | Euro Stoxx 600 | Hongkongský index Hang Seng | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Čínský broker | Obchodní jednání | Výsledek referenda | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Rob Haworth | Burzovní index | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | Klíčový okamžik | Deník The Wall Street Journal | Prezidentské volby | Volvo | Platební bilance | Automobilka | Ceng Jü-čchün | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Posilování koruny | Sazby | GBP/EUR | PMI ve výrobě | Investiční očekávání | CIBC World Markets | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Investovat | Komoditní | Steven Mnuchin | H-shares | Regulátor | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Hvězdy burzy | Celkový sentiment | Global macro | Panika | Averze k riziku | Zájem investorů | Cena ropy brent | Západní firmy | Aramco | Čung Šan-šan | Filip Kohoutek | Oslabení měny | Robinhood Markets | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Distribuce | Ping An Insurance | Fed | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Technologický Nasdaq | FX Global | Hry | Si Ťin-pching | Trhy | Nasdaq a S&P 500 | Emerging markets | Hongkongský Hang Seng | Těžařská společnost | Mezinárodní investoři | FTSE | Brian Jacobsen | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Globální trhy | Měkké přistání | Fitch | Americké banky | Pokles cen akcií | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Ekonomický růst Číny | Investment Banking | Riziková aktiva | Britský FTSE | Renminbi | Ředitelka | Čínské burzy | Prudential Financial | Bilance | Americké akciové indexy | Tesla | ONE | Španělsko | Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise | Růstové sektory | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Forexový trh | Americké trhy | Komodity | Index spekulativního sentimentu | USDCHF | Druhá vlna | Poradenství | Komise pro cenné papíry | CAD | China 50 market index | Index burzy v Šanghaji | Komentář Fidelity | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | The New York Times | Zpřísňování měnové politiky | Evropské trhy | Carry obchody | Sázet | Zahraniční obchod | Ztráta | John Person | Severomořská ropa | USD/SEK | EUR/HUF | FXstreet | EBITDA | Obchod | Hospodářské politiky | Volkswagen | AUD/USD | OTC | Ratingový výhled | Bezpečná aktiva | Riziko | Analytik | Trinity | MAM | Benchmarky | Swing states | JPY | Rollover | Pivot | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | USDX | Šok | Portfolio | GBP | Plyn | Vývoj dolaru | BioNTech | Index tokijské burzy | Čína | Risk | Inovace | US akcie | CZK/USD | Ceny | Představenstvo | Trump Media | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Kompozitní index | FTSE 100 | Války | Impuls | Čínské měny | Raiffeisenbank | Proinflační | Centrální banka | Největší světová ekonomika | WTI | Mizuho | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Odborníci | USD/EUR | Sentix | Klima | Paříž | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Instituce | USDCAD | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Plodiny | Blue-chip | Výnos | České akcie | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Růst cen energií | Index DOW | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Media & Technology | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Azure | Těžař | CEO | Trinity Bank | Rozhovor | Slabší kurz | Zhoršení výhledu | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Obchodní den | David Cameron | Ceny akcií | GBP/USD | ASX | VIX | Sója | Biliony dolarů | FRA | Akcie společnosti Tesla | Funkční období | Zisk | Devalvace měny | ČNB | Bank of England | Nejprudší jednodenní pokles | EURUSD | Christian Lindner | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Obchodování | Daňový poplatník | Posílení dolaru | PetroChina | Media & Technology Group | Prezident | Kurz jenu | Finanční pomoc | Tržní rizika | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Údaje | Technologické společnosti | Pojišťovny | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Britská měna | Běžný účet | Snížení daní | xStation5 | ProCent | Japonsko | Správy majetku | Zasedání americké centrální banky | Marže | Bid | Společnost XTB | Propad akcií | U.S. Bank | Situace | USD/CZK | Růst dolaru | Stagnace | Tržby | Dluhy | Euro STOXX | Proinflační riziko | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Trader | Americké akciové trhy | GfK | New York Times | Hospodářské noviny | HDP | Technology | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Index euro | Otevření ekonomik | Čínská měna | Westpac | Globální investoři | Politici | Obchodní bilance | Celý svět | Podíl Číny | Brazílie | Výprodej | Baterie | Vývoj trhu | JPMorgan | Zdraví | Westpac Banking | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Retail | Stimuly | Ztráty | Crédit Agricole | Index čínských akcií | Japonský jen | Čínské firmy | FOMC | Akcie | CITIC | Největší ekonomiky | Société Générale | Železná ruda | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Asijské seance | Vývoj ropy | AAA | Vývoj ceny | Wealth Management | Ekonomické nejistoty | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | PEPP | USDJPY | Index VIX | Price Action | Flash Crash | Největší propad | Prognózy | SSI | CATL | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | Zpřísnění finančních podmínek | Akcie společnosti Amazon.com | Asijské burzy | Index důvěry | Panevropský index | Intermediate | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | S&P 500 a Nasdaq | ByteDance | Investice | Akcie společnosti Amazon | Microsoft | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Obchodování v Asii | Robinhood | Rally | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Komunikace | Pravidla hry | Zpráva z akciového trhu | Americké futures | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Ekonomika eurozóny | ESM | Makrodata | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční stratég | Regulace | Deriváty | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Equinix | Risk Off | Protipandemická opatření | Čistý příjem | CAC 40 | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Roklen | Shanghai Composite Index | Index MSCI | Měny | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | CIBC | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | Krize v Řecku | CSI300 | Trh s ropou | Export | Milník | Rusko | Vývoj ceny ropy | Většinový podíl | Kering | Li Čiang | Unicredit | GBPUSD | Futures na americké akcie | Mnozí investoři | Nervozita | Annex Wealth Management | Neúspěch | Trump Media & Technology | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Technická analýza | Plány | Trendový indikátor | COVID-19 | Ranní zpráva | Cena ropy WTI | Příliv investic | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Nikkei | Quantum | ZEW | Rozdělení akcií | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Volatilita akcií | Rok 2024 | Znárodnění | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Hong Kong | Komoditní trhy | Divize | Korekce | Výrazný pokles | Výkonnost | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Investiční výzkum | Sinopec | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | CHF | HDP USA | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Nikkei225 | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | JDE | Podpora | MT4 | Amundi | Cena | Luxusní značky | NYMEX | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Snížení sazeb | Prime | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Největší americká banka | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Obnovení důvěry | Evropské akciové indexy | Volby do Kongresu | DAX | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | SEC | Schodek | Indikátory | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Annex Wealth | Likvidita | Kryptoměny | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | DAX 30 | I-Trader | Vlády | Express | CBOT | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Bankrot | Poptávka po ropě | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Světové akciové trhy | XTB | Kontrakt | Asijské akciové trhy | Bavlna | Čínské akcie | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | OCI | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Historický milník | Market | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Henry Hub | Stoxx | Lídři | General Electric | Ekonomické statistiky | Farmaceutické společnosti | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Akcie čínských společností | Soud | Import | Okénko finančního trhu | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Měnové války | OPEC | Broker | Řetězce | Sentiment | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Šílenství | Evropský index | Největší pokles | Spotřebitelé | Rostoucí výnosy | Hospodářské stimuly | Polsko | Nikkei 225 | Massachusetts | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | Komoditní trh | Velké banky | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Bond | Ropy | RBA | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | P.A. | Předseda | Hospodářské výsledky | Akcie společnosti Palantir | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Finančník | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Růst v Číně | Volatilita na trzích | Viry | Čínské banky | Cestování | Ekonomický dopad | Kurz jüanu | Japonské vlády | Nasdaq a S&P | Der Spiegel | Investing.com | Nízké úrokové sazby | Tencent | Obchodovat CFD | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | Rotace | Australský dolar | Propad | Akcie výrobců vakcín | Bitcoin dnes | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Hindenburg | Economic | Nemovitosti | Markets | Index CSI 300 | Pokles akcie | Další rozvoj | Nejistota | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | ING | Libra klesá | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Swap | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Čínští investoři | ECB | Stoxx 600 | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Inflační očekávání | Makroekonomické data | Krypto | Payrolls | ROCE | Spekulace | HDP v ČR | Referendum | Týdenní pokles | Krypto aktiva | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Sterling | Spekulanti | Jak investovat | Akciový trh | Uhlí | Investor | USD/JPY | Jerome Powell | American Express | Měnový pár | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Strategy Research | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Produkce ropy | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Jihokorejské akcie | Graf dne | CNBC | Domácí poptávka | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot