Čtvrtek 10. dubna 2025 01:59
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Západní firmy

img

Cla, která zavádí Trump, jsou svojí podstatou shodná s těmi, která už loni zaváděla EU. Akorát Trump říká, že Američanům prospějí, přičemž EU rovnou tvrdí, že Evropanům ne – a přesto je zavádí

30.03.2025 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová cla komentuje jako „špatná pro podniky, horší pro spotřebitele“. Přesto je Evropská komise hodlá zavádět, jako odplatu za předchozí cla americké administrativy prezidenta Donalda Trumpa.
C:\fakepath\Putin.jpeg

Putin: Pro západní firmy, které opustily Rusko, nebude návrat levný

18.03.2025 Pro západní firmy, které vzdorovitě opustily Rusko, zřejmě nebude návrat jednoduchý. Prezident Vladimir Putin řekl, že jim neumožní, aby své podniky zanechané v Rusku levně odkoupily zpět, nebo aby snadno zaplnily mezery na trhu, které už mezitím zaplnili ruští podnikatelé. Putin to dnes prohlásil na setkání Ruského svazu průmyslníků a podnikatelů. Stovky západních firem Rusko opustily po jeho invazi na Ukrajinu z února 2022.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Trumpův návrat vede západní firmy k přehodnocení postoje k Rusku

20.01.2025 Návrat Donalda Trumpa do Bílého domu nutí západní firmy přehodnotit svůj postoj k Rusku a odpovědět si na otázku, zda má teď smysl z Ruska odcházet. Napsala to dnes agentura Reuters. V Rusku stále působí stovky západních společností. V odchodu jim většinou brání nevýhodné podmínky, část firem ale setrvání v Rusku zdůvodňuje humanitárními důvody. Trump se vrací jako prezident Spojených států s příslibem, že ukončí válku na Ukrajině, kterou Rusko zahájilo v únoru 2022.
img

Coca-Cola a Starbucks žádají o prodloužení ochranných známek v Rusku

17.06.2024 Americké společnosti Coca-Cola a Starbucks požádaly o opětovné zaregistrování svých ochranných známek v Rusku. Chtějí tak ochránit svá práva na duševní vlastnictví poté, co v roce 2022 v reakci na invazi Moskvy na Ukrajinu zemi opustily. Uvedl to ruský list Vedomosti.
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

BYD je za loňský rok nejprodávanější značkou aut v Číně, sesadila Volkswagen

23.01.2024 Čínská společnost BYD se loni stala v Číně nejprodávanější značkou automobilů, a z první příčky tak sesadila německou automobilku Volkswagen. To je jasná známka, že sázka na elektromobily se čínské firmě vyplatila a pomohla jí dostat se před největší světové značky. S odkazem na data o registraci aut v Číně o tom dnes informovala agentura Bloomberg.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí: Co se stalo s budoucností?

15.01.2024 Společnost Saxo dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí roku 2024 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Průměrná cena ruské ropy Urals loni klesla, byla však nad sankčním stropem

09.01.2024 Průměrná prodejní cena klíčové ruské ropy Urals loni klesla na 62,99 dolaru za barel ze 76,09 dolaru za barel v předchozím roce. Nacházela se tak mírně nad cenovým stropem 60 dolarů za barel, který pro ruskou ropu zavedly západní země. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na údaje ruského ministerstva financí.
img

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Šéf ruské sněmovny: Západní firmy v Rusku při odchodu zanechaly miliardy dolarů

19.12.2023 Západní společnosti, které ohlásily odchod z Ruska, přišly o více než 103 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu Kč). Uvedl to dnes předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin. Podle agentury Interfax tak učinil v reakci na přijetí dalšího, v pořadí už dvanáctého balíku sankcí, který přijala Evropská unie ve snaze přimět Rusko, aby ukončilo agresi proti Ukrajině.
img

FT: EU dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska

08.12.2023 Evropská unie dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska. S odkazem na návrh textu, který vzniká v Bruselu, to napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Znamená to, že kterákoliv členská země by měla možnost zakázat firmám z Ruska a Běloruska přístup k síti svých plynovodů i k terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG).
img

FT: Západní firmy se nemohou dostat k miliardám, které vydělaly v Rusku

18.09.2023 Západní firmy, které podnikají v Rusku i po invazi jeho vojsk na Ukrajinu, mají v zemi miliardové zisky. Kreml ale brání zemím, které nepovažuje za přátelské, v přístupu k těmto penězům. Firmy ze zahraničí loni vykázaly v Rusku zisk asi 20 miliard USD (457,5 miliardy Kč), z toho 18 miliard USD vydělaly firmy ze zemí, které nejsou považované za přátelské. S odvoláním na údaje Kyjevské ekonomické školy (KSE) to napsal britský list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Rhodium: Západní firmy přesměrovávají investice z Číny do Indie i jiných zemí

14.09.2023 Americké a evropské podniky přesměrovávají investice z Číny do jiných rozvíjejících se zemí, a to zejména do Indie, za kterou následují Mexiko, Vietnam a Malajsie. Vyplývá to podle agentury Reuters ze zprávy výzkumné společnosti Rhodium Group. Přesměrovávání investic podtrhuje obavy západních podniků ohledně podnikatelských podmínek, hospodářského růstu a politické situace v Číně, píše Reuters.
img

Evropská komise zahajuje vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Výsledkem může být zákaz dovozu čínských vozů a zdražení elektroaut také v Česku

13.09.2023 Evropská komise dnes oznámila zahájení vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Nebude překvapením, pokud výsledkem vyšetřování budou vyšší cla na čínské vozy, nebo dokonce zákaz jejich dovozu do EU.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Západní firmy chtějí snížit dominanci Číny investicemi do syntetického grafitu

12.09.2023 Firmy ve Spojených státech a v Evropě si vybraly nový způsob, jak se vypořádat s nadvládou Číny v dodávkách grafitu, který je důležitou složkou většiny baterií pro elektromobily. Investují do výroby syntetického grafitu, podle odborníků to ale bude těžký boj, uvedla agentura Reuters.
img

Německo stále dramatičtěji zaostává za USA, varuje největší německá banka. Tím se i stupňuje jeho technologická závislost na Číně, takže podoba vztahů s ní bude do budoucna stále více ovlivňovat i výkon české ekonomiky a zaměstnanost v ČR

16.08.2023 Eurozóně vážně hrozí největší krize od jejího vzniku, varují analytici agentury Bloomberg. Na přelomu let 2024 a 2025 se může v maximální míře projevit efekt utahování její měnové a zároveň rozpočtové politiky, což přivodí hospodářský pád – až zhruba pětiprocentní – srovnatelný s tím z doby evropské dluhové krize před více než deseti lety. Zatímco Spojené státy mohou zvládnout měkce přistát, eurozóna mnohem spíše přistane tvrdě.
img

Volkswagen a jeho Audi se v obavě ze ztráty trhu investičně spojují s čínskými automobilkami, startupem Xpeng a státním SAIC Motor. Německá automobilka totiž „jako sůl“ potřebuje pokročilejší čínské technologie a know-how, což je varovné pro celé Česko

27.07.2023 Německá automobilka Volkswagen, matka tuzemské Škody, nasype 700 milionů dolarů, v přepočtu zhruba patnáct miliard korun, do mladičkého čínského výrobce elektromobilů Xpeng, založeném teprve roku 2014. Získá tím bezmála pětiprocentní podíl a pozorovatelské křeslo v představenstvu Xpengu.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rubl oslabil nejvíce od začátku roku, je nejníže od loňského dubna

07.04.2023 Ruský rubl dnes oslabil nejvíce od začátku roku a vůči euru i dolaru se ocitl nejníže od loňského dubna. Přispěla k tomu jednak devizová krize v Moskvě, ale také prodej podniků, k němuž v Rusku přistoupily západní firmy, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-Cina.jpg

Rusko chce, aby čínské podniky nahradily v zemi západní firmy

21.03.2023 Moskva je připravena pomoci čínským podnikům, aby nahradily západní firmy, které opustily Rusko kvůli konfliktu na Ukrajině. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi při jejich setkání v Kremlu. Rusko a Čína tak dále upevňují své ekonomické vazby, když oba prezidenti se také dohodli na posílení dodávek plynu do Číny.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Spojené státy přestaly považovat Rusko za tržní ekonomiku

11.11.2022 Spojené státy přestávají považovat Rusko za zemi s tržní ekonomikou, oznámilo ve čtvrtek americké ministerstvo obchodu. Zrušilo tím status, který v posledních dvaceti letech omezoval možnost uplatnění antidumpingových cel na dovoz ruského zboží. Informovala o tom agentura Reuters. Mluvčí Kremlu dnes toto rozhodnutí označil za pokračování tlaku, který západní země uplatňují vůči Rusku.
img

Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku

14.06.2022 Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskevští právníci žalují západní firmy, které odešly z Ruska

12.05.2022 Moskevští právníci žalují západní firmy, které odešly z Ruska. Podle nich podniky, které tak učinily poté, co Moskva 24. února napadla Ukrajinu, porušily práva ruských spotřebitelů. Společnost Chernyshov, Lukoyanov & Partners už v dubnu podala žalobu na Apple a Netflix a nyní hodlá "potrestat" i další podniky. Agentuře Reuters to sdělil seniorní partner firmy Konstantin Lukojanov.
img

Blokace podniku Vítkovice Steel ohrožuje až tisíce pracovních míst. Může ho dostihnout osud Sberbank CZ, tedy rychlý kolaps

03.05.2022 České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi, konkrétně pětiprocentní. V Ostravě samotné míra nezaměstnanosti činí dokonce 5,4 procenta. Přitom celorepublikový průměr odpovídá jen 3,4 procenta. Blokace majetku společnosti Vítkovice Steel ohrožuje pracovní místa jejích zhruba devíti stovek zaměstnanců a také pracovní místa v subdodavatelských firmách. Celkem může jít až o nižší tisíce pozic.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko bude žádat platbu v rublech i za další zboží, řekl mluvčí Kremlu

03.04.2022 Rusko bude platbu v rublech, podobně jako za plyn, žádat i za další zboží, řekl v rozhovoru s televizí Rossija 1 mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Západní protiruské sankce podle něj urychlily oslabení důvěry v americký dolar i v euro. Moskva bude vyvážet potraviny a plodiny pouze do přátelských zemí, uvedl dnes dříve podle Reuters bývalý ruský prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.
img

Shell přestane nakupovat ruskou ropu a plyn, za poslední nákup se omluvil

08.03.2022 Britsko-nizozemská ropná a plynárenská společnost Shell přestane kupovat ruskou ropu a zemní plyn, uzavře také své čerpací stanice, které v Rusku má. Za to, že ropu nakupovala ještě minulý týden, se firma po kritice ve svém dnešním oznámení omluvila. Západní firmy jsou pod sílícím tlakem, aby své obchodní vztahy s Ruskem zpřetrhaly za to, že Rusko vojensky napadlo Ukrajinu.
img

Swingový výhled 9. týden 2022

07.03.2022 Válka na Ukrajině pokračuje a i když si všichni přejeme, aby tato tragická událost okamžitě skončila, tak podle vyjádření ruských představitelů to bohužel vypadá spíš na to, že se válka protáhne na delší dobu. Investoři na tento vývoj reagovali výprodejem rizikových aktiv, kam patří také česká koruna. Ztrácí akciové indexy a zejména DAX byl pod silným tlakem. Silně naopak posilují komodity jako je ropa, zlato, ale třeba také uhlí.
C:\fakepath\trader-07032022-29-zm.jpg

Ruská vládní strana navrhuje znárodnit výrobu západních firem

07.03.2022 Ruská vládní strana Jednotné Rusko navrhla znárodnit výrobní závody západních společností, které během ruské invaze na Ukrajinu ohlásily, že odcházejí z Ruska. Uvedl to dnes list Vedomosti s odvoláním na vyjádření tajemníka vedení Jednotného Ruska Andreje Turčaka.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Z Ruska odcházejí další západní firmy, například norský Equinor

28.02.2022 Po britském energetickém kolosu BP z Ruska odchází i norský Equinor. Firma dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu přestane v Rusku investovat a stáhne se z tamních společných podniků. Veškerou spolupráci s ruským výrobcem nákladních vozů Kamaz přerušila automobilka Daimler Truck, informuje list Handelsblatt. Americké firmy United Parcel Service (UPS) a FedEx, které se řadí k největším logistickým společnostem na světě, zastavují doručování zásilek do Ruska a na Ukrajinu.
Související klíčová slova: Spojenci Ukrajiny | Bretton Woods | Vládní dluhopisy | Firma Apple | Druhá největší světová ekonomika | Bank of China | Akciové trhy | Ropný gigant | Evropská komise | SP500 | Pfizer | Obchodník | EUR | Podíl na trhu | Životní prostředí | Škoda Auto | Nikl | Automobilka Volkswagen | Energetika | Největší krize | Britská libra | Aktiva | Citigroup | Reality | WTO | Závislost na Číně | Kolaps | Scania | UPS | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Financial Times | Alexandr Novak | Podnikání | Koncern Volkswagen | Společnost BP | Prezident Spojených států | Goldman Sachs | United Parcel Service (UPS) | Norská vláda | Čínská automobilka | Raiffeisen Bank International | Vývoj ceny ropy Urals | Snížení základní úrokové sazby | Sankce | Investiční analytik | Trumpová | Ruský trh | Základní úrokové sazby | Čínský trh | Výrobce elektromobilů XPeng | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Philip Morris | Tiskové agentury | BRIC | Grafit | Inflace | Česká měna | TASS | Přijetí | New York | Výhled | BHP | Energetické suroviny | Rubl | Vývoj měnového páru | Výhled Saxo | Motor ekonomiky | Akcie XPengu | Dividendy | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Společnost Rhodium | Graf | Vicepremiér | Válka | Americká obchodní komora | BP | Výrobní závody | Cena ruské ropy | Centrální banky | Zpráva | Spotřební daně | Členské státy EU | Suroviny | Návrat Donalda Trumpa | USD index | EURCZK | Coca-Cola | Kamaz | Společnost Evergrande | Zveřejněná data | Opatření | China Merchants Bank | Západní země | Washington | Vysoké sazby | Světové ceny ropy | Diskont | Financial Times (FT) | Reshoring | Henkel | Automobilka Daimler | Handelsblatt | Raiffeisen | Reakce trhu | Ekonomiky | Argentinské peso | Ruští podnikatelé | Maďarsko | Německá automobilka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pokles ceny ropy | Prodej elektromobilů | Zaměstnanost | Bydlení | Zahraniční firmy | Peníze | Vývoz ropy | Pozitivní očekávání | Sociální sítě | Brent | Politika | Průměrná cena ruské ropy | Booking | Jüan | Očekávání | Inflační spirála | Měď | Oslabení USD | Pád rublu | Štempl | Aktivity v Rusku | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Apple Pay | Majetek | JPMorgan Asset Management | Financovat | Mluvčí Kremlu | Tlak na Rusko | Dumping | Růst | Americký index | Příležitosti | Itálie | Rhodium | Německé firmy | Asset management | Ekonomické vyhlídky | Růstový impuls | Akvizice | Spotřebitel | Rozpoutání války | Výzkumné společnosti | Úrokové sazby v USA | Společnost BYD | Evropské ekonomiky | Puma | Nike | Ruská vládní strana Jednotné Rusko | Kontrakty | Evergrande | Koruna | Automobilka Renault | Semafor | AUD | Výkonná ředitelka | Posílení rublu | Trh | Lukáš Kovanda | Řetězec restaurací | SAIC Motor | Britská ropná společnost | Fialova vláda | Ruský prezident | Kurs rublu | Země EU | Jednotné Rusko | Index | Studie | Vice | AUD/JPY | Jak na akcie | Vztahy Moskvy se Západem | Eura | Komise | Nejistoty | PEPSICO | Historické maximum | Ropa Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Devalvace | Agentura Reuters | Strop na ruskou ropu | GBP/JPY | Platební neschopnost | Společnosti | Francouzská automobilka | Rekordní ceny | Majitel | Ministerstvo obchodu | LPG | Kroky západních firem | Zvyšování nákladů | Řetězce restaurací | S&P | Zásoby suroviny | Americké ministerstvo obchodu | Měny s vysokým výnosem | Unie | Poptávka po kovech | Ruské podniky | Akciové indexy | Ruský plyn | Shell | Domácnosti | Benchmark Mineral Intelligence | The New York Times (NYT) | Ochranné známky | Asie | Oblasti podnikání | Deficit | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Dovoz ruského plynu | Invaze | Technické analýzy | Trumpův návrat | Budoucnost | Pokles ceny | G7 | Členské státy | Americká banka | Ukončení činnosti | Investiční plány | Eskalace | Vývozní omezení | Česká koruna | Benzín | Podnikatelé | Egyptská libra | Elektromobily | Závislost | Úsilí | Gamble | Francouzská společnost | Stratégové | IKEA | Německý index DAX | Náklady | ERA | Zavádění cel | Dceřiné společnosti | Globální finanční krize | Přímé zahraniční investice | Indikátor | Dluhopisy | Uniper | Počet žádostí o podporu | Poptávka | EUR/RUB | Řetězec | Evropské společnosti | Saxo | Hlavní investiční analytik | Trumpovo vítězství | Odpor | Moskva | Ministr zahraničí | Zahraniční investice v Číně | Dolar vůči koruně | Fortum | Obchodovat | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Norsko | Pár EUR/USD | Analytici | Problémy | Cena ruské ropy Urals | Západní státy | Bezpilotní letadla | Závislosti na Číně | Ropa | Bankéři | ETF | Deutsche Bank | Firma | SWIFT | Průměrná cena ruské ropy Urals | Byznys | Německé banky | | Cena klíčové ruské ropy | Čínské akciové trhy | Ruská vládní strana | Evropský parlament | British American Tobacco | Platforma | Ruský list | Prohlášení | USA | NZD/JPY | Výroby elektromobilů | Spojené státy | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Konec války na Ukrajině | Elektrovozy | Výrobci potravin | Sázka | Ropná společnost | Burze | Automobilový koncern | Investice z Číny | Syntetické diamanty | Zmírnění sankcí | Vývoj | Výnosy | Asijská finanční krize | Odchod z Ruska | Changan Automobile | Počet obyvatel | Inditex | Agentura Fitch | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Investice v Číně | Výdaje | Financování války | Ruské diamanty | Ruská centrální banka | EUR/USD | OSN | Varování | Světové obchodní organizace | Konflikt na Ukrajině | Obchodní komora | Odvětví | Finanční domy | Diamanty | Sazby centrální banky | Británie | Americké vládní dluhopisy | Vítězství | Bezpečný přístav | Miliardy dolarů | ADP | AI | Cena ropy Urals | Bankomaty | Daimler | Obilí | Rhodium Group | Překážky | Rating Číny | Volvo | Výrobce nákladních aut | Platební bilance | Zemědělství | Automobilka | Snížení inflace | Sazby | Manažeři | Hlavní ekonom | Podíl Evropy | Ruská ekonomika | Duševní vlastnictví | Financování války na Ukrajině | Úrok | Investovat | Západní společnosti | Generální ředitel | Investiční fondy | Berlín | Renault | Firmy | Nespokojenost | Ekonomické ztráty | Partnerství | Plyn z Ruska | Investování | Fed | Nejbližší support | Vyšetřování | Poradenské společnosti | Dovoz ruské ropy | Trhy | Mezinárodní investoři | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Eurozóna | Fond | ISM | Ceny ropy Urals | Fitch | Americké banky | Nápojové firmy | Ropa a Plyn | Snížení spotřební daně | Kyjev | Energetické společnosti | Ekonomický růst Číny | Sedmadvacítka | Schodek rozpočtu | Ředitelka | Pokles ceny ropy Urals | Raketový růst ceny | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Vladimir Putin | Tesla | ONE | Strana Jednotné Rusko | Ekonomický růst | Komodity | Poradenství | Nejvyšší výnosy | Investiční aktivity | Na burze | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Sázet | Hospodaření | Ztráta | Dluhové krize | Globalizace | Výrobní náklady | Dmitrij Peskov | Volkswagen | Ruská měna | Status tržní ekonomiky | Eskalace konfliktu | Ratingový výhled | EK | Riziko | Analytik | Ruské firmy | Poptávka po plynu | Trinity | JPY | FT | Adidas | Citi | Pokles výnosů | Slabá koruna | Cenový strop | Transakce | Urals | GBP | Plyn | Placení daní | NYT | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Inovace | Ceny | Financování | Pokles | Ruské úřady | Mondelez | Války | Impuls | Ukrajina | Fúze a akvizice | Centrální banka | DPH | Italové | Největší světová ekonomika | Restriktivní opatření | Malajsie | Státy EU | EUR/JPY | Libra | Společnost Equinor | Odborníci | Paříž | Současná cena | Evropské dluhové krize | Síla Sibiře | Prezident Vladimir Putin | Plodiny | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Čínští výrobci | ESG | Německé ekonomiky | Benchmark | Těžař | Trinity Bank | Zhoršení výhledu | ERÚ | Aktuální rezistence | Austrálie | Miliardy USD | Vietnam | Ceny energií | Tržní ekonomiky | RUB | Balík sankcí | Pracovní místa | Zisk | Ruské ropy | FedEx | Sberbank CZ | Rating | Dovoz | Ruské banky | Obchodování | Daimler Truck | Společnost Shell | Daňový poplatník | Úroky | Prezident | Stellantis | Tennessee | Evropa | Měna | Management | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Francie | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Investování v Číně | List Financial Times | Finanční krize | Sberbank | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Obchody | ProCent | Čínská společnost | Japonsko | Správy majetku | Zemní plyn | Marže | Aktivum | Ursula von der Leyenová | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Miliardy eur | Tržby | Dekret | Peking | Ruský vicepremiér | New York Times | HDP | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Průměrná cena | Celý svět | Podíl Číny | Brazílie | Baterie | JPMorgan | Invaze Ruska na Ukrajinu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Carlsberg | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Ztráty | Česká národní banka | Crédit Agricole | Americké firmy | Bankovní licence | Japonský jen | Čínské firmy | Coffee | Blahobyt | Akcie | Kupci | Největší ekonomiky | Čínské podniky | Société Générale | Návratnost | Železná ruda | Podniky | Nejprodávanější | Vývoj ceny | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | Technologie | Nižší DPH | Airbnb | Daně | Swingový výhled | Americká ekonomika | Konkurenti | Cenový strop na ruskou ropu | Pivovary | Rekord | Výsledky | Zavedení cenového stropu | Investice | Skupina G7 | Návrh zákona | Potenciál | Odveta | Konkurence | BYD | Indie | Levice | Ekonomická aktivita | Zisky | Frakování | Fondy | Hospodářství | Situace v Číně | Ukazatel | Evropské firmy | Měny | AUDJPY | Burzy | Heineken | Spread | Trh s ropou | Export | Milník | Rusko | Většinový podíl | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Zahájení ruské invaze | Unicredit | Italská ekonomika | Partneři | Ukončení války | List The New York Times | Zhodnocení | Organizace | Interfax | Australská ekonomika | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Toyota | Administrativa | Brusel | Americké společnosti | Zpomalující inflace | Evropské akcie | TIM | Energie | Objem | Investiční | Státní investiční fond | Příjmy | Prodej | Evropská komise (EK) | Znárodnění | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Rozvoj | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Equinor | Divize | Audi | LNG | Makroekonomie | Rosněfť | Televize CNBC | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Agentura Bloomberg | Krize | S&P 500 | JDE | MT4 | Amundi | Cena | Německo | Komerční banky | Apple | Antidumpingová cla | Steen Jakobsen | Prime | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Partners | Největší americká banka | SAIC | DAX | Podnik | Obchodní válka | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | Schodek | Oslabení | Invaze Ruska | Práce | Ruská aktiva | Úspěch | Banky | XPeng | Vlády | Ruská vláda | Bankrot | Netflix | Výplaty dividend | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Procter & Gamble | Elektroauta | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | Americký Fed | Čínské akcie | Pozice | Barel ruské ropy | Čínská ekonomika | Portfolia | Dlouhé pozice | Historický milník | Deficit nabídky | Support | McDonald's | FX | Rozvíjející se trhy | Trumpova cla | Soud | Družba | Německý automobilový koncern | Řetězce | Sentiment | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Výkonný ředitel | Německé automobilky | Prodejní cena | Embargo | Čerpací stanice | Rezistence | Auta | Základní úrok | Výrobce baterií | Ropy | Předseda | Škoda | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Čínské banky | Peso | Pivovar | Silný dolar | Tržní podíl | Cena ropy | Americké ministerstvo | Australský dolar | Zákaz dovozu | Propad | Telegram | Rakousko | United Parcel Service | Nemovitosti | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Úrokové sazby Fedu | Nová Čína | Kanada | Opce | Zahraniční investice | Indexy | Americký dolar | Starbucks | ECB | Nižší ceny ropy | Vysoká poptávka | Růst ceny | Rozpočtové politiky | Přerušení dodávek ruského plynu | Německé podniky | Evropské země | ROCE | Spekulace | Raketový růst | Zemní plyn (LNG) | EU | Miliardy | Politické riziko | Poradci | Devizy | Výrobce elektromobilů | Fúze | Uhlí | Agentura TASS | USD/JPY | Šperky | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Měnový pár | Korporace | Banka | Autoprůmysl | Vlastnictví | Nadnárodní společnosti | Úřady | Američané | CNBC | Protiruské sankce | Koncern | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | FOREX

Předchozí klíčová slova

Zamyšlení nad trhy
Zanedbávání řízení rizik
Zaneprázdnění investoři
Zánik československé koruny
Zánik dolaru
Zan Kotnik
Zaoceánská měna
Zaostávání Německa
Západní akciové burzy
Západní ekonomiky

Následující klíčová slova

Západní intervence
Západní investoři
Západní Kurdufán
Západní Papua
Západní sankce
Západní sankce vůči Rusku
Západní spojenci
Západní společnosti
Západní státy
Západní Virgínie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít