Pondělí 20. ledna 2025 19:54
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Závislost na Číně

img

Volkswagen: Ikona Německého Průmyslu v Krizi

03.12.2024 Volkswagen, symbol německého strojírenství a ekonomického zázraku, čelí nejvážnější krizi ve své 87leté historii. Tento gigant, jenž dlouhodobě ovlivňoval průmysl i politiku, se ocitl uprostřed bouře způsobené přechodem na elektromobilitu, konkurenčními tlaky z Číny a konflikty mezi vedením, zaměstnanci a akcionáři.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Čínu opouštějí firmy, na které by nejvíce dolehla americká cla

08.11.2024 Čínu opouštějí některé zahraniční firmy, na které by nejvíce dolehla avizovaná americká cla. Chystat k odchodu se ale začaly už dříve, než byl novým americkým prezidentem zvolen Donald Trump. Na zavedení cel totiž Trump začal upozorňovat v předstihu. Informuje o tom agentura Bloomberg, která jako příklad zmiňuje prodejce bot Steven Madden či výrobce domácích spotřebičů.
C:\fakepath\BMW.jpg

BMW: Evropa musí zrušit zákaz spalovacích motorů, jinak Čínu nezastaví

16.10.2024 Pokud chce Evropská unie zmírnit závislost na Číně, musí zrušit plán zakázat od roku 2035 nová auta se spalovacím motorem. Na mezinárodním autosalonu v Paříži to včera řekl šéf německé automobilky BMW Oliver Zipse. Evropské země jsou mimo jiné značně závislé na čínském dodavatelském řetězci u baterií pro elektromobily.
C:\fakepath\elektroauta.jpg

Evropská komise zřejmě oznámí zvýšení cel na dovoz elektromobilů z Číny

10.06.2024 Evropská komise (EK) zřejmě tento týdne oznámí zvýšení cel na dovoz čínských elektromobilů. Dosavadní poplatek by se tak mohl zvýšit z deseti procent na 20 až 35 procent, uvedla dnes agentura APA. Představitelé automobilek BMW, Mercedes nebo Volkswagen chystané opatření kritizují, protože se obávají odvetných opatření ze strany Číny.
C:\fakepath\trader-29052024-47-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2024 1) Rusko chce zavést dodatečnou progresivní sazbu daně z příjmu pro ty, kteří vydělávají více než 2,4 milionu rublů (610.000 Kč) ročně. Plánuje zvýšit i daně z těžby nerostných surovin pro výrobce hnojiv a producenty železné rudy. O úterním návrhu ministerstva financí informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Šéfové evropských firem se obávají horších vztahů mezi Evropou a Čínou

29.05.2024 Většina šéfů evropských firem se obává, že se v příštích třech letech zhorší vztahy mezi Evropou a Čínou. Zdůvodňují to snahou Evropské unie snížit závislost na Číně a vazbou Pekingu na Moskvu. Podle agentury Reuters to vyplynulo z průzkumu na zasedání Evropského kulatého stolu pro průmysl (ERT), jehož členy jsou generální ředitelé a předsedové představenstev velkých evropských společností, jako je ASML nebo Unilever.
img

Proč Čína prudce zvyšuje zásoby kritických komodit?

24.04.2024 Od začátku únoru došlo na londýnské burze k výraznému zdražení mědi. Na dohled psychologické hranice 10 000 dolarů za tunu táhne měď jak napjatá situace na straně nabídky, tak především silná poptávka z Číny. A podobně je tomu i u dalších klíčových komodit – od ropy přes železnou rudu až po kobalt. Výsledkem je neobvykle silný nárůst čínských zásob napříč komoditním spektrem.
C:\fakepath\Global3.png

Světový obchod poroste podle analýzy průměrným tempem 2,8 procenta ročně

21.02.2024 Světový obchod se zbožím poroste do roku 2032 průměrným tempem 2,8 procenta ročně, zatímco tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP ve stejném období globálně dosáhne 3,1 procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla společnost Boston Consulting Group (BCG). Nastává tak podle ní zásadní odklon od trendu posledních dvaceti let, který spočíval v tom, že hnacím motorem globalizace je právě obchod.
img

Goldman Sachs: zůstaňte zainvestování v amerických akciích

06.02.2024 „Ačkoli jsou nyní americké trhy dražší, existuje několik důvodů, proč strategická skupina Goldman Sachs doporučuje i nadále držet americké akciové tituly,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Ruský premiér Mišustin navštíví v úterý a ve středu Peking

18.12.2023 Ruský premiér Michail Mišustin v úterý zahájí dvoudenní návštěvu Číny, během které se má setkat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a jednat s premiérem Li Čchiangem. Oznámila to dnes státní agentura TASS. Na programu 28. pravidelné schůzky šéfů vlád obou zemí má být podle vládního komuniké rozvoj rusko-čínských vztahů, přičemž důraz se má klást na praktickou spolupráci. Vztahy mezi oběma zeměmi se prohloubily po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu z loňského února, ale podle analytiků roste ruská závislost na Číně.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Pokles průmyslové výroby v Německu v září zrychlil na 1,4 procenta

07.11.2023 Pokles průmyslové výroby v Německu v září zrychlil. Ve srovnání s předchozím měsícem se výroba snížila o 1,4 procenta po srpnovém poklesu o 0,1 procenta. Výrazněji se snížila výroba spotřebního zboží a produkce energií a pokles zaznamenala většina průmyslových odvětví. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Průmyslová výroba v Německu se v srpnu snížila o 0,2 procenta

09.10.2023 Průmyslová výroba v Německu v srpnu pokračovala čtvrtý měsíc za sebou v poklesu. Ve srovnání s předchozím měsícem se snížila o 0,2 procenta, pokles však zpomalil z 0,6 procenta v předchozím měsíci. Nižší byla produkce energií a ve stavebnictví, výroba aut se však zvýšila. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.
C:\fakepath\cina-gallium.jpg

FT: Může být Evropa zelená bez důležitých nerostných surovin z Číny?

08.10.2023 Blízký východ má ropu, Čína má kovy vzácných zemin, řekl v roce 1987 tehdejší čínský lídr Teng Siao-pching, když byl na návštěvě města Pao-tchou v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. V této lokalitě se nachází jedno z největších nalezišť vzácných zemin v Číně. I když kovy vzácných zemin jsou po celém světě, žádná země je nevyužívá tak, jako Čína. Peking rozpoznal strategickou důležitost těchto zdrojů před více než třiceti lety a vybudoval si dominantní postavení v produkci oxidů vzácných zemin - vytěžené suroviny, ze které se oddělují prvky vzácných zemin, píše list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Zakázky německého průmyslu stouply víc, než se čekalo, výhled je ale nejistý

06.10.2023 Zakázky německého průmyslu se v srpnu zvýšily více, než se čekalo. Zájem byl o počítačové, elektronické a optické výrobky. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Podle agentury Bloomberg je to známka toho, že se klíčový výrobní sektor země, který trpí zpomalením světové ekonomiky a vyššími úrokovými sazbami, možná stabilizuje. Výhled pro tento sektor ale zůstává nejistý, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Dombrovskis: EU nechce přerušit vztahy s Čínou, i když se snaží snížit závislost

25.09.2023 Evropská unie nemá v úmyslu přerušit vztahy s Čínou, i když podniká kroky ke snížení ekonomické závislosti a rizik. Na pekingské univerzitě Čching-chua to dnes řekl eurokomisař pro obchod Valdis Dombrovskis. Sedmadvacítka bude podle něj důraznější při prosazování spravedlivé hospodářské soutěže a hájení svých zájmů. Očekává se, že místopředseda unijní exekutivy své obavy probere s čínským vicepremiérem Che Li-fengem, uvedla agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (25.09.2023)

25.09.2023 Asijsko-pacifické trhy vykázaly v úvodní seanci tohoto týdne smíšené výsledky. Japonský index Nikkei 225 byl s nárůstem o 0,85 % hlavním tahounem, zatímco čínské indexy klesly o více než 1,30 %.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Německé investice v Číně v pololetí klesly z loňského rekordu

20.09.2023 Přímé investice Německa v Číně se v první polovině letošního roku snížily na 10,31 miliardy eur (251,5 miliardy Kč) z loňských 12 miliard eur, což byl rekord. Jejich podíl na celkových investicích Německa v zahraničí se však zvýšil, protože celkové přímé investice klesly na 63 miliard eur z loňských 104 miliard eur. Vyplývá to z analýzy, kterou od institutu IW získala agentura Reuters.
img

Německo stále dramatičtěji zaostává za USA, varuje největší německá banka. Tím se i stupňuje jeho technologická závislost na Číně, takže podoba vztahů s ní bude do budoucna stále více ovlivňovat i výkon české ekonomiky a zaměstnanost v ČR

16.08.2023 Eurozóně vážně hrozí největší krize od jejího vzniku, varují analytici agentury Bloomberg. Na přelomu let 2024 a 2025 se může v maximální míře projevit efekt utahování její měnové a zároveň rozpočtové politiky, což přivodí hospodářský pád – až zhruba pětiprocentní – srovnatelný s tím z doby evropské dluhové krize před více než deseti lety. Zatímco Spojené státy mohou zvládnout měkce přistát, eurozóna mnohem spíše přistane tvrdě.
img

Akcie týdne - Qualcomm (01.06.2023)

01.06.2023 Společnost Qualcomm (QCOM.US), přední světový výrobce procesorů pro chytré telefony a významný hráč v oblasti bezdrátových technologií, nedávno v souvislosti s šílenstvím na trhu s umělou inteligencí zaznamenala skok. To by nemělo být překvapením, protože Qualcomm již vyrábí čipy používané v AI a tyto produkty jsou pro některé aplikace dokonce lepší než čipy Nvidia. Podívejme se na tuto společnost a na nedávné zprávy o ní.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Washington probírá se zeměmi G7 omezení zahraničních investic v Číně

11.05.2023 Mnoho členů skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 sdílí obavy Spojených států z ekonomického nátlaku Číny a společně posuzují, jak proti němu postupovat. Na tiskové konferenci v Japonsku to dnes řekla americká ministryně financí Janet Yellenová. Washington podle ní už dlouho zvažuje možnost zavedení dalších, úzce zaměřených omezení na zahraniční investice do Číny a diskutuje o tom se spojenci v G7. Zasedání ministrů financí a guvernérů centrálních bank zemí G7 se koná ve městě Niigata severně od Tokia.
img

Víte, že Jüan je nepravděpodobným vítězem rostoucí izolace v Rusku?

20.03.2023 Čínská měna zvětšuje svou působnost a aktuálně se považuje jako protilátka proti tomu, co spousta lidí považuje za washingtonské ozbrojování světového finančního systému.
C:\\fakepath\\trader-16032023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2023 1) Evropská centrální banka dodala 50bodové zvýšení úrokových sazeb, tak jak slíbila. Depozitní sazba se tedy dostala na 3 %, refi sazba na 3,5 %. Zároveň dodala, že inflace zůstává příliš vysoká po příliš dlouhou dobu. Zopakovala, že bankovní sektor je silný a odolný a že má nástroje, jak mu případně dodat likviditu. Nová makroekonomická prognóza vyzněla víceméně v souladu s očekáváními. Inflační výhled pro letošní rok byl snížen na 5,3 % z původních 6,3 %, pro rok 2024 pak byl nepatrně zvýšen na 2,9 % z původních 2,8 %. Výhled pro růst ekonomiky byl naopak vzestupně revidován z 0,5 % na 1 % pro letošní rok, pro příští rok pak mírně snížen na 1,6 % z 1,9 %. Tyto odhady byly nicméně připraveny ještě před posledními událostmi v bankovním sektoru.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU má produkovat více surovin klíčových pro zelené technologie, navrhla EK

16.03.2023 Evropská unie by měla začít těžit, zpracovávat a recyklovat více strategických surovin, aby omezila svou závislost na Číně a dalších mimoevropských dodavatelích. Počítá s tím dnes zveřejněný návrh Evropské komise (EK), který má zajistit větší soběstačnost EU v produkci lithia, kobaltu, titanu a dalších materiálů využívaných v zelených či digitálních technologiích. Norma o kritických surovinách (Critical Raw Materials Act) počítá s usnadněním finanční podpory a urychlením povolování vybraných projektů z této oblasti.
C:\fakepath\EU-China.jpg

EY: Čínští investoři loni nakoupili v Evropě méně firem a firemních podílů

21.02.2023 Čínští investoři nakoupili loni v Evropě méně firem nebo firemních podílů. Celkem jich bylo 139, o 16 méně než rok předtím. Podle agentury DPA to vyplývá z analýzy poradenské společnosti EY. Hodnotu provedených obchodů autoři analýzy odhadují na 4,3 miliardy dolarů (skoro 96 miliard Kč), což je meziroční pokles o téměř dvě třetiny. Výše uzavřených transakcí se nezveřejňuje.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

IW: Závislost německé ekonomiky na Číně v letošním prvním pololetí vzrostla

19.08.2022 Závislost německé ekonomiky na Číně v letošním prvním pololetí vzrostla. Německé přímé investice v zemi a obchodní deficit s Čínou dosáhly nových maxim, a to navzdory politickému tlaku na Berlín, aby se od Pekingu odklonil. Vyplývá to z průzkumu Institutu německého hospodářství (IW), o kterém dnes informovala agentura Reuters. Růst německého vývozu do Číny zároveň výrazně oslabil, uvedl institut s odvoláním na ekonomy, kteří poukazují na trend směřující k větší lokální produkci na čínském trhu.
img

Investice do Applu, zvyšuje se prodej Maců

14.04.2022 Po zavedení zcela nového MacBooku Air M2, k němuž by mohlo dojít již v červnu, očekáváme prudký nárůst akcií APPL. Jeden z nečekaných důsledků pandemie Covid-19 byl obrat v téměř deset let trvajícím propadu celosvětového prodeje počítačů. Spousty lidí pracujících z domova a škol nadále přechází na hybridní či dálkové vzdělávání, a prodej počítačů prudce roste. I v roce 2021 byl prodej PC stále o 14,8 % vyšší než v roce 2020. Společnost Apple (NASDAQ:AAPL) ve čtvrtém čtvrtletí vykázala rekordní hodnoty prodeje počítačů Mac a to 9,18 miliardy dolarů, ukazuje to, že prodej počítačů Mac je stále velkou součástí rovnice hodnot akcií AAPL.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie chystá investice do solární energetiky, chce snížit závislost na Číně

01.02.2022 Indie investuje 195 miliard rupií (přes 56 miliard Kč) na podporu místní výroby solárních modulů, čímž zintenzivní kampaň za snížení závislosti na dovozu z Číny. Země má ambiciózní plán získávat do konce desetiletí ze sluneční energie 280 gigawattů elektřiny. Nyní z Číny dováží 80 procent komponentů pro odvětví solární energetiky. Investice je součástí rozpočtu na příští finanční rok, který začne v dubnu a který dnes představila ministryně financí Nirmala Sítarámanová.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Ruský premiér | Church & Dwight | HSBC | Výnosy dluhopisů | Reliance Industries | Valdis Dombrovskis | Spolkový statistický úřad | EUR | Německý vývoz | Trend | Qualcomm (QCOM.US) | Produkce energií | Životní prostředí | Tempo růstu | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Výrobce elektromobilů XPeng | Unilever | Snížení emisí | Evropská komise | Burzy v Evropě | Zvýšení cel | Neziskové organizace | Mišustin | APP | Administrativa prezidenta | Depozitní sazba | Investice v zahraničí | Goldman Sachs | Poplatky | Společnost Evergrande | Financial Times | Americká banka First Republic | Investing | Obchod s Ruskem | Pandemie | Růst cen | Pandemie COVID-19 | Investice do Applu | Zpráva | Rho | Obchodování s jüany | Směrnice | Poradenská společnost | Analýzy | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Generativní umělá inteligence | Vysoké riziko | Guardian | Úřad Eurostat | Dluhopisy | Silná poptávka z Číny | Konflikty | Uhlíkové neutrality | App Store | Ekonomická závislost | Zakázky německého průmyslu | ČSOB | Výhled | Devalvace čínské měny | Trpělivost | Poplatek | Financial Times (FT) | Nálada v Evropě | APA | Hrubý domácí produkt (HDP) | Globální ekonomiky | Snížení nákladů | LKAB | Průmysl | Inflace | Centrální banky | Válka | Budoucí úspěch | Přijetí | Globální obchod | Rezervní měna | New York | Domácnosti | Biopaliva | Covid | Hedgeové fondy | Suroviny | Eurokomisaři | Turecko | Motor ekonomiky | Omezení zahraničních investic | Bilion | Dovoz elektromobilů z Číny | Donald Trump | Vice | Produkce ve stavebnictví | Futures | Devalvace | Goldmani | Asie | Dovoz z Číny | Odvětví | CL | DRI | MIFID | TASS | Analytici | Thajsko | Evropské společnosti | G7 | Indikátor | Odbory | Větrné turbíny | The Moscow Times | Deutsche Bank | Kovy vzácných zemin | Byznys | Země EU | Poptávka po kovech | Růst akcií | Marketingová komunikace | Washington | Akcie XPengu | Pandemie covidu-19 | Graf | Výrobci automobilů | Hedvábné stezky | Zvýšení cel na dovoz | Michail Mišustin | Výnosy | Poptávka | Těžební firma | Snižování nákladů | Zaměstnanost | Ekonomiky | Obchodování s Čínou | Hospodářské záležitosti | Ruský premiér Mišustin | Německá automobilka | Klíčové oblasti | Německé investice | Americké prezidentské volby | Bydlení | Peníze | Vývoz ropy | Největší evropská ekonomika | Národní bezpečnost | Politika | Závislost německé ekonomiky | xStation | Jüan | Očekávání | Německé banky | Měď | Generální ředitelé | Invaze na Ukrajinu | Indická vláda | Překážky | Moskva | Janet Yellenová | Nárůst zásob | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | Příležitosti | MiFID II | BH Securities | Podnikání na kapitálovém trhu | Německé firmy | Prognóza | Použití finanční páky | Růstový impuls | Růst cen akcií | Mercedes | Premiér Mišustin | Micron | Objem obchodů | Technologické akcie | Agentura APA | Ministr energetiky | Evergrande | Umělá inteligence | Inflační výhled | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Trh | Investiční doporučení | SAIC Motor | MSCI | Problémy | Micron Technology (MU.US) | Rubl | Investiční ředitelka | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Nové zákony | Index | Studie | SECO | Recyklace | Největší krize | Zahraniční firmy | Eura | Komise | Kapitál | Posílení | Agentura Reuters | S&P | Objednávky | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | VOW3.DE | Obchodní napětí | Omezení zahraničních investic v Číně | Boston Consulting Group (BCG) | Závislost | Hang Seng | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Statistický úřad | Podnikání | Vztahy s Čínou | Budoucnost | Síla Sibiře 1 | Americká banka | Odpor | Index Hang Seng | Micron Technology | Síla Sibiře 2 | Výroba v Německu | Výroba aut | Firma | Opatření | Benzín | Akciový index | Pozornost | | Elektromobily | Index nákupních manažerů | Hlavní ekonom | Burze | Daně z příjmů | Volvo Cars | Cena plynu | Automobilka Volvo | Řetězec | Čínský trh | Firmy v Číně | Invaze | Investice v Číně | Největší ekonomika | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Poptávka po čipech | USA | Sankce | Závislosti na Číně | Volby | Joe Biden | Výdaje | Klouzavý průměr | Vnitřní Mongolsko | Automobilka Volvo Cars | Boston Consulting | Belgie | Výrobce domácích spotřebičů | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Ekonomové | Prohlášení | Spojené státy | Růst HDP | Generativní umělé inteligence | Reuters analytik | Qualcomm | BCG | Vývoj | IW | BHS Timur Barotov | Cílové ceny | Recyklovat | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Akcie Applu | BRICS | Riziko ztráty | Ocenění trhu | Edward | Porsche | Rok 2025 | Čínské továrny | Elektrická vozidla | Růstový potenciál | Oliver Zipse | Čínské indexy | Investiční strategie | Miliardy dolarů | AI | Status bezpečného přístavu | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Volvo | Světový obchod | Royal Mail | Automobilka | Společnost Nvidia | Sazby | Solární panely | Objem zakázek | Komise v přenesené pravomoci | Německé investice v Číně | QCOM.US | Generální ředitel | Hotovost | Vývoj ceny akcií BMW | Berlín | Průzkum | Firmy | Nespokojenost | Západní firmy | Partnerství | Nirmala Sítarámanová | Šéfové vlád | Investování | M2 | Americká ministryně financí | Vyšetřování | Poradenské společnosti | Trhy | Akcie společnosti Nvidia | Rizika | Eurozóna | Ceny akcií BMW | Restrukturalizace | Kancléř Olaf Scholz | Sedmadvacítka | Daně z těžby | Růst ekonomiky | PAP | Ředitelka | Tesla | Regulační orgány | XTB Research | Ekonomický růst | Americké trhy | Poradenství | Makroekonomická prognóza | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | François Villeroy de Galhau | Analytická společnost | Světový obchod se zbožím | Cena akcií společnosti Volkswagen | Hospodaření | Dluhové krize | Globalizace | Obchod | Alokovat kapitál | Akcie energetických společností | Volkswagen | Investice do solární energetiky | Nová auta | Přímé investice | Bezpečná aktiva | EK | Kobalt | Riziko | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Emise | Trinity | Credit Suisse | FT | Transakce | Internet věcí | Plyn | ACT | CEPS | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Inovace | Ceny | Financování | Pokles | Gazprom | Impuls | Čínské měny | Boston Consulting Group | Centrální banka | Italové | ASML | Blízký východ | Evropské centrální banky | Komuniké | Podnikání společnosti | Odborníci | Zákonodárci | Evropské dluhové krize | Síla Sibiře | Commerzbank | Výnos | Německé ekonomiky | 256/2004 | Trinity Bank | ERÚ | Minulá výkonnost | CO2 | Akcie týdne | Singapur | Vietnam | Švýcarské banky | Ceny akcií | Zboží z Číny | Cena akcií | Pracovní místa | Bez rizika | Zisk | Ruské ropy | Vývoj ceny akcií | Finanční ředitel | Dovoz | Ruské banky | The Guardian | Vklady | Obchodování | Oliver Blume | Daňový poplatník | Eurostat | Prezident | Prémie | Performance | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Reliance | Dovoz elektromobilů | Podvážení | Předpověď | Cena akcií společnosti | Údaje | Automobilky | List Financial Times | Biden | Italská vláda | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Medián | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Japonsko | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Situace | Nové zakázky | Miliardy eur | Finanční systém | Dovoz čínského zboží | Dodavatelský řetězec | Peking | HDP | Ekonom | Optimismus | Index Nikkei 225 | Dolar | Banka First Republic | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Čínská měna | HCOB | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Brazílie | AAPL | Baterie | ČTK | Ztráty | Dekarbonizace | Obchodní omezení | ASEAN | Akcie | Kupci | Největší švýcarské banky | Podniky | Američtí zákonodárci | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | SPD | Vývoz | Reuters | Whirlpool | Technologie | Společnost Apple | Kurz | Daně | Růst zisků | Spotřebitelské výdaje | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Hospodářské soutěže | Napjatá situace | Investice | Čínský index | Potenciál | QCOM | Rally | Investujte | Konkurence | Komunikace | BYD | Indie | Vnímání | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Diverzifikovat | USMCA | Fondy | Hospodářství | Timur Barotov | Ukazatel | Měny | Burzy | Cena akcie | Export | Rusko | Zahájení ruské invaze | Italská ekonomika | Futures na americké akcie | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Services | Britská vláda | Air | Rozšíření | Plány | Smíšené výsledky | Administrativa | COVID-19 | Brusel | Nikkei | Americké společnosti | Průmyslová výroba v Německu | Umělé inteligence (AI) | Baterie do elektromobilů | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Příjmy | Ukazatel Běžné likvidity | Prodej | Evropská komise (EK) | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Mexiko | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Míra | Pokles tržeb | Divize | Korekce | EY | Audi | Akciové tituly | Asociace | Výkonnost | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Centrum | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | MU.US | First Republic | Cena | Očekávané výnosy | Německá vláda | Německo | Apple | Prime | Česká ekonomika | Prudký růst cen | Drahé kovy | Výhledy | SAIC | Podnik | Zavedení cel | Akcie společnosti | Ekonomika | Geopolitika | Odpovědnost | Finanční situace | Úspěch | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Likvidní | Banky | XPeng | Uzavření továren | Americká vláda | Šance | Ruská vláda | Bankrot | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Analýza | Japonský index Nikkei | ČR | XTB | Čínské akcie | Index akciového trhu | Portfolia | Příprava | Silná poptávka | Eurokomisař | Obchodní deficit | Finanční ústav | Litva | Ministryně financí | Řetězce | NYSE | Investoři | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Výkonný ředitel | Německé automobilky | Vzdělávání | Slabá poptávka | Šéfové | Nikkei 225 | Auta | Nařízení | Ropy | Výrobní sektor | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Předseda | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Nová makroekonomická prognóza | Kabinet | Čínské úřady | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | BMW | Tržní podíl | Akciové burzy | Propad | Propad hodnoty | Významné zprávy | Finanční ztráty | Finanční rok | Emise CO2 | Invest | Kanada | NEO | Los Angeles | Nvidia | Investment | Zahraniční investice | Česká republika | Indexy | Americký dolar | Počet obchodů | Evropská centrální banka | Německá centrální banka | Čínští investoři | Výkonnost akcií | Doporučení | Rozpočtové politiky | Německé podniky | Soběstačnost | Evropské země | Pákistán | ROCE | VOW3 | Americká cla | EU | Bankovní sektor | Miliardy | Zpracovatelský průmysl | Cestovní omezení | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Uhlí | Agentura TASS | Vyšší cla | Bloky | Banka | Tchaj-wan | Autoprůmysl | Američané | Čínské investice | Olaf Scholz | Odklon od fosilních paliv | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zavírací ceny dané akcie
Zavírání obchodů
Zavírání otevřených obchodů
Zavírání pozic
Závislost
Závislost amerického Fedu
Závislost Evropy na Rusku
Závislosti na Číně
Závislosti na ruské ropě
Závislost na americkém dolaru

Následující klíčová slova

Závislost na dolaru
Závislost na dovozu energie
Závislost na oceli
Závislost na ruském jaderném palivu
Závislost na Rusku
Závislost na Rusku v oblasti energií
Závislost na ruských energetických surovinách
Závislost na ruských fosilních palivech
Závislost na technologii
Závislost na tradingu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít