Sobota 21. prosince 2024 13:34
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Partner
reklama
eightcap zlato
reklama
Investingfox Nastroje

Tempo růstu hrubého domácího produktu

C:\fakepath\OECD2.jpeg

OECD varuje před protekcionismem, zatím čeká růst světové ekonomiky

04.12.2024 Globální ekonomika v letošním roce vykáže růst o 3,2 procenta, v dalších dvou letech pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) mírně zrychlí a dosáhne 3,3 procenta. Ve svém výhledu světové ekonomiky to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Upozornila nicméně, že rizikem je sílící protekcionismus v mezinárodním obchodě. České ekonomice na letošek předpovídá růst o jedno procento, v příštím roce zrychlení tempa na 2,4 procenta a v roce následujícím na 2,6 procenta.
C:\fakepath\EU2.jpg

Ekonomika EU i eurozóny ve čtvrtletí vzrostla o 0,2 procenta

06.09.2024 Ekonomika Evropské unie i eurozóny ve druhém čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,2 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který tak směrem dolů upravil své dřívější odhady. V nich uváděl, že hospodářství EU i eurozóny přidaly ve druhém kvartálu 0,3 procenta, což bylo stejné tempo jako v prvním čtvrtletí.
C:\fakepath\euro5.jpg

Ekonomika EU i eurozóny ve druhém čtvrtletí vzrostla

14.08.2024 Ekonomika Evropské unie i eurozóny ve druhém čtvrtletí vzrostla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlý odhad z konce července. Stejným tempem rostla EU a eurozóna i v prvním čtvrtletí.
C:\fakepath\trader-30072024-37-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.07.2024 1) Akcionáři americké společnosti Vista Outdoor dnes budou na mimořádné valné hromadě rozhodovat o plánovaném prodeji divize sportovního vybavení a zbraní Kinetic Group do rukou firmy Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada. CSG za převzetí divize nabídla 2,15 miliardy dolarů (přes 50 miliard Kč). Vedení Visty akcionáře minulý týden vyzvalo, aby hlasovali ve prospěch transakce.
C:\fakepath\EU4.jpg

Ekonomika EU v 2Q vzrostla o 0,3 procenta

30.07.2024 Ekonomika Evropské unie po stagnaci na konci loňského roku v letošním druhém čtvrtletí vzrostla o 0,3 procenta oproti předchozím třem měsícům. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Meziročně pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) v EU zrychlilo na 0,7 procenta. Pokles HDP oproti předchozím třem měsícům ale hlásí Německo (minus 0,1 procenta).
C:\fakepath\trader-30042024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.04.2024 1) Společnost Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku, vyplatí za loňský rok dividendu v hrubé výši 1 220 Kč na akcii. Rozhodla o tom úterní řádná valná hromada. Za předchozí rok akcionáři dostali 1 310 Kč na akcii. Tabákové firmě loni klesl meziročně čistý zisk o osm procent na 3,3 miliardy Kč a tržby bez spotřební daně a DPH se jí snížily o 1,8 % na 20,6 miliardy Kč.
C:\fakepath\EU2.jpg

Ekonomika EU po stagnaci vzrostla o 0,3 procenta

30.04.2024 Ekonomika Evropské unie po stagnaci na konci loňského roku vzrostla v letošním prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,3 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Meziročně pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zrychlilo z 0,2 na 0,5 procenta. Mezičtvrtletní růst české ekonomiky byl vyšší než průměr EU.
C:\\fakepath\\Británie.jpg

Britská ekonomika prý poroste rychleji

06.03.2024 Britská ekonomika by v letošním roce mohla vykázat růst o 0,8 procenta, a zotaví se tak z recese, ve které se ocitla ve druhé polovině loňského roku. V parlamentu to dnes při představování rozpočtu řekl ministr financí Jeremy Hunt. Nový odhad je o desetinu procentního bodu vyšší, než loni v listopadu očekával Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR). Dnešní Huntův projev k rozpočtovým záležitostem je zřejmě poslední před nadcházejícími volbami.
C:\fakepath\trader-21022024-51-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2024 1) Americký podnikatel a zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos dokončil avizovaný prodej akcií firmy celkem za 8,5 miliardy dolarů (téměř 200 miliard Kč). V úterý to uvedl v povinném hlášení pro regulační orgány. Bezos je podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg aktuálně třetím nejbohatším člověkem na světě s odhadovaným majetkem za 191 miliard dolarů (téměř 4,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\Global3.png

Světový obchod poroste podle analýzy průměrným tempem 2,8 procenta ročně

21.02.2024 Světový obchod se zbožím poroste do roku 2032 průměrným tempem 2,8 procenta ročně, zatímco tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP ve stejném období globálně dosáhne 3,1 procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla společnost Boston Consulting Group (BCG). Nastává tak podle ní zásadní odklon od trendu posledních dvaceti let, který spočíval v tom, že hnacím motorem globalizace je právě obchod.
C:\fakepath\eu.jpg

Eurostat: Ekonomika EU ve třetím čtvrtletí po revizi dat opět stagnovala

14.11.2023 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů stagnovala. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Je to horší výsledek než v rychlém odhadu z konce minulého měsíce, v němž úřad ještě hovořil o mírném růstu. V meziročním srovnání tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvaceti členských zemí zpomalilo na 0,1 procenta z 0,4 procenta ve druhém čtvrtletí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analýza: Česko má v OECD desáté nejvyšší tempo růstu HDP za odpracovanou hodinu

24.07.2023 Česká republika má desáté nejvyšší tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) za odpracovanou hodinu z 38 členských států Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Uvádí to analýza odborníků na hledání zaměstnání společnosti Lensa, která zkoumala roky 1995 až 2021. Česko se tak sice nachází v první čtvrtině, ale vyšší růst hodnoty vykazují všechny zbývající státy Visegrádské skupiny (V4), tedy Slovensko, Maďarsko i Polsko.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Agentura Fitch zhoršila výhled ratingu Maďarska na negativní

22.01.2023 Agentura Fitch zhoršila výhled ratingu Maďarska na negativní ze stabilního, což znamená, že by mohla v příštích měsících hodnocení úvěrové spolehlivosti země zhoršit. Mezi důvody svého rozhodnutí zařadila vyšší globální úrokové sazby, nestabilní ceny energií, oslabení poptávky od důležitých obchodních partnerů země a slabiny v politice.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Tempo růstu ekonomiky EU v prvním čtvrtletí zpomalilo na 0,4 procenta

17.05.2022 Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí vzrostla podle sezoně přepočtených údajů proti předchozímu kvartálu o 0,4 procenta. Tempo růstu tak proti posledním třem měsícům loňského roku zpomalilo o desetinu procentního bodu. Ve zpřesněné zprávě, která potvrdila údaje z dubnového rychlého odhadu, to dnes uvedl statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Hospodářský růst v EU v prvním čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta

29.04.2022 Hospodářství Evropské unie v prvním čtvrtletí vykázalo podle sezonně přepočtených údajů proti předchozím třem měsícům růst o 0,4 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně než v posledním čtvrtletí loňského roku. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\top-31012022-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2022 1) Průmyslová výroba v Japonsku se loni zvýšila o 5,8 %, což je nejvíce od roku 2014, kdy jsou tyto údaje k dispozici. Navzdory vysokému růstu ale výroba zůstala pod úrovní z doby před pandemií, a to kvůli opětovnému výskytu koronavirových infekcí a nedostatku čipů po celém světě. Oznámilo to dnes japonské ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Růst ekonomiky EU ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta

31.01.2022 Ekonomika Evropské unie ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených údajů o 0,4 procenta, což je výrazné zpomalení proti třetímu čtvrtletí, kdy růst činil 2,2 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V meziročním srovnání pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zrychlilo na 4,8 procenta ze 4,1 procenta ve třetím kvartálu.
C:\fakepath\top-14012022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2022 1) Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. V minulosti již mnohokrát zbankrotovala. Do učebnic se zapsal hlavně bankrot z přelomu let 2001 a 2002, který je označován jako největší bankrot země v historii. Dvě dekády po této události se Argentina opět dostává do vážných problémů. Míra inflace v jihoamerické zemi vzrostla v loňském roce o 14,8 % na 50,9 %. Jedná se o druhou nejvyšší míru inflace v zemi za posledních 30 let. Prudký růst cen katapultoval Argentinu mezi země s nejvyšší inflací na světě, což tamní ekonomiku výrazně poškozuje.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN čeká letos i příští rok zpomalení růstu globální ekonomiky

14.01.2022 Tempo růstu globální ekonomiky v letošním roce zřejmě zpomalí na čtyři procenta z loňských 5,5 procenta, což bylo maximum za více než 40 let. V příštím roce pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zřejmě zpomalí ještě více a dosáhne 3,5 procenta. Hlavním důvodem budou nové vlny infekce covidu-19, problémy na trhu práce, omezení v dodavatelských řetězcích a rostoucí inflace. Ve svém výhledu to včera uvedla Organizace spojených národů (OSN).
C:\fakepath\top-01092021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.09.2021 1) Australská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla v meziročním srovnání o rekordních 9,6 %. Důvodem byl prudký propad způsobený pandemií ve stejném období loňského roku. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím však tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zpomalilo na 0,7 % z 1,9 % v prvních třech měsících roku. Zpráva tak ukázala, že ekonomika Austrálie zpomalila ještě před novými rozsáhlými omezeními zavedenými kvůli opětovnému šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Australská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla o rekordních 9,6 procenta

01.09.2021 Australská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla v meziročním srovnání o rekordních 9,6 procenta. Důvodem byl prudký propad způsobený pandemií ve stejném období loňského roku. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím však tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zpomalilo na 0,7 procenta z 1,9 procenta v prvních třech měsících roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil australský statistický úřad.
C:\fakepath\USA.jpg

Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí zrychlila růst na 6,6 procenta

26.08.2021 Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla tempem 6,6 procenta ročně, zatímco v předchozím čtvrtletí růst činil 6,3 procenta. Ukázala to zpřesněná zpráva, kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. Předběžná zpráva zveřejněná před měsícem ukazovala za druhé čtvrtletí růst o 6,5 procenta. Po pěti týdnech se ale zvýšil počet žadatelů o podporu v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\libra-06042021-1.png

Předpověď kurzu libry k dolaru pro rok 2021: Zvládne se libra dostat na úroveň před brexitem?

06.04.2021 Britská libra (GBP) zatím v roce 2021 dosáhla mezi hlavními měnami vůči americkému dolaru (USD) nejvyšších zisků. V únoru dosáhla skoro tříletého maxima, když svou pozici upevnila o 3,1 procenta.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Růst HDP Itálie by se prý ve 3. kvartálu mohl blížit 15 procentům

10.08.2020 Italská ekonomika ve třetím čtvrtletí výrazně oživí a tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) se bude blížit 15 procentům. Předpověděl to italský ministr hospodářství Roberto Gualtieri v rozhovoru s listem La Repubblica. Uvedl rovněž, že vláda v příštím roce plánuje snížení daně z příjmů fyzických osob.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (3.2.2020)

03.02.2020 Minulý týden na měnovém páru EUR/USD došlo ke vstupu do dvou obchodních příležitostí, na kterém jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Oba chody skončily v zisku a trh došel přesně do cílů, které jsem dopředu určil.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst ekonomiky eurozóny loni zpomalil na 1,2 procenta

31.01.2020 Tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny v loňském roce zpomalilo na 1,2 procenta z předloňských 1,8 procenta. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\australie 14122014.png

Australská ekonomika rostla pomalu

05.06.2019 Tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) Austrálie v prvním čtvrtletí zpomalilo v celoročním přepočtu na 1,8 procenta, což byl nejpomalejší růst od globální finanční krize. Zpráva podle analytiků naznačuje, že ekonomika potřebuje agresivní měnové a fiskální stimuly, které by zemi bohatou na suroviny ochránily před sklouznutím do recese. Australská ekonomika roste nepřetržitě již 28 let, upozornila agentura Reuters.
Norsko.png

Norská ekonomika ve 2Q díky ropě oživila

24.08.2017 Norská ekonomika ve druhém čtvrtletí výrazně oživila. Způsobil to ropný průmysl, který po poklesu v předchozím čtvrtletí naopak silně vzrostl. Mezičtvrtletní tempo růstu hrubého domácího produktu ve druhém čtvrtletí zrychlilo na 1,1 procenta z 0,2 procenta v prvních třech měsících roku. Růst byl téměř dvojnásobný ve srovnání s odhady analytiků, kteří čekali zvýšení HDP o 0,6 procent, uvedl Financial Times.
490678-trhy.jpg

Indická centrální banka snížila úroky

05.04.2016 Indická centrální banka dnes snížila svou hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,5 procenta, nejníže od roku 2011. Cílem opatření je zvýšit likviditu a podpořit růst ekonomiky. Banka uvedla, že snížení hlavní úrokové sazby, za kterou půjčuje komerčním bankám, umožnilo zmírnění inflace.
cina a euro.png

Růst čínské ekonomiky je nejslabší za 6 let

15.04.2015 Hospodářský růst Číny v prvém čtvrtletí zpomalil na sedm procent, zatímco v posledních třech měsících loňského roku čínská ekonomika stoupla o 7,3 procenta. Čína je druhou největší ekonomikou světa, a tak slabší růst může mít dopady jak v Asii, tak ve zbytku světa.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Exotické měny | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Akciový index | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | Výsledková sezóna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Investiční web | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Burza | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | High | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Kurz | Long | MMF | Marže | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | P/E | Poplatek | Pozice | Rating | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | S&P 500 | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Timeframe | Trader | Trend | VIX | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Fond | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Index PPI | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Portugalsko | Facebook | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Delta | Index | Podpora | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP v zemích EU | Hodnota britské libry | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investing | Irsko | ISM | Komoditní | Komoditní index | Kurz GBP | Kurz libry | Kurz zlata | E15 | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Trh | Volatility | Vývoj inflace | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | DXY | ING | Bill Gates | Dluhopisový index | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Indie | Jeff Bezos | P/S | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | Microsoft | MSCI | Institut Ifo | Investing.com | S&P Dow Jones Indices | Agentura AP | Reporty | Obchodní nastavení | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Brazílie | Průmyslová produkce | Podnikatel | Podnikání | Ministr financí | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Americké trhy | Obchodování CFD | La Repubblica | Ekonomická aktivita | Index důvěry | Firmy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Obchodování měn | Realitní trh | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Úvěrový rating | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Philip Morris | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Poplatky | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Finanční ústav | Irská ekonomika | Inflace v Česku | Výnosy | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | ISTAT | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Tempo růstu ekonomiky | Obchody s akciemi | Makléřské firmy | CoinDesk | Jerome Powell | Hypoindex | Oxfam | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Hodnota majetku | Akcie Amazonu | OPEC+ | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní napětí | Globální růst | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americký S&P 500 | Geopolitika | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | USMCA | Slabost dolaru | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Hospodářský vzestup | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Podnikové investice | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Nejrychleji rostoucí ekonomiky | Globální HDP | Začít obchodovat | Americké společnosti | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Akciový růst | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Bohatí | Oživení ekonomiky | Akciové alokace | Saudi Aramco | Televize CNBC | Italská ekonomika | Snížení daní | Jihokorejská centrální banka | Měsíčník finančních trhů | Obchodní dohoda | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Huawei | Čistý zisk | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Objem | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | List The Wall Street Journal | Hospodářský růst v EU | Statistický úřad Eurostat | Firma | Ekonomiky eurozóny | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Růst světové ekonomiky | Statistici | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Úřad celní a hraniční ochrany | CBP | Fáze obchodní dohody | Průmyslová výroba v Japonsku | Růst české ekonomiky | Technické rezistence | Konkurenti | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Alza.cz | Průmysl | ADP | Růst eurozóny | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Sociální sítě | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Konzervativní strana | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Konzervativci | Plyn | Nálada | Prohlášení | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Předseda | Vánoce | Meziroční míra inflace v eurozóně | Ministr hospodářství | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Oživení inflace | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Stratég | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Pozitivní zpráva | Aktuální klíčová rizika | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Zbrojovky | Pracovní trh | CFA | Eskalace napětí | Odškodné | Míra inflace v eurozóně | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | Horší časy | Růst globální ekonomiky | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Obchodní vztahy | Skotsko | Trhy | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie | Zpomalení růstu | Americký Úřad celní a hraniční ochrany | Výběr cel | Nezaměstnanost v EU | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Zrychlení růstu | Americké ekonomiky | Růst britské ekonomiky | Poptávky po ropě | Hospodářství Evropské unie | COVID-19 | Prudký propad | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Vývoj | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Ekonomika Evropské unie | Rishi Sunak | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Pokles HDP | Fiskální politiky | Pandemie COVID-19 | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Levnější půjčky | Rating vyšší | Domácnosti | Ministryně financí | Další růst | Růst | Potenciál | Reálné mzdy | Ekonomiky | Slovensko | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Výpadky | Vývoj HDP | Dodavatelské řetězce | Úspory | Růst daní | Soukromá spotřeba | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Futures na zemní plyn | Hospodářství EU | Vývoz | Regulační orgány | Australská ekonomika | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | EasyJet | Argentina | Ztráty zaměstnání | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Britské firmy | HDP Itálie | Covid | Podmínky půjčky | Ceny | Kolaps | Spotřební daně | Propad ekonomiky | Růst měny | Růst HDP Itálie | Czechoslovak Group | Capital Com | Capital.com | Ceny v eurozóně | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Evropský statistický úřad | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pracovní místa | Česká republika | Negativní úrokové sazby | Walgreens | Vítězství Donalda Trumpa | Růst ekonomiky EU | Očkování | Stimulační balíček | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Výhled na rok | Tempo hospodářského růstu | Norská ekonomika | V4 | Míra inflace v Německu | Pandemie covidu-19 | Provedení pokynu | Nejvyšší růst | Předpověď kurzu | Předpověď kurzu libry | Trend GBP | GBP k USD | Prudký růst cen | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická centrální banka | Oslabení | Ekonomika Austrálie | Země OECD | Prodej | Nejnovější prognóza | Thajsko | Společnost Philip Morris | Walgreens Boots Alliance | Mutace delta | Divize | Šíření mutace delta | Šíření mutace | Švédské hospodářství | Růst v Číně | Předseda správní rady | Společnosti | Vysoká poptávka | Solana | Macau | Problémy v dodavatelských řetězcích | Světový obchod se zbožím | Globální inflace | ASEAN | Americký podnikatel | Pozornost | Meta | Meta Platforms | Společnost | TIM | | Vietnam | Postavení na trhu | Rostoucí inflace | Základní sazba | MTI | Agentura MTI | Meme stocks | Boston Consulting | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Spekulativní obchody s akciemi | Spekulativní obchody | Macau Legend Development | Saipem | Akcie společnosti Saipem | Akcie provozovatele hotelů | Závislost na Číně | Obchod s Ruskem | Řetězec | Řetězce | Vlastnictví | Cenové stropy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Konzervativní strany | Ministr financí Jeremy Hunt | Premiér Rishi Sunak | Hospodářský pokles | Endeavour | Kosmetická společnost | Premiér Sunak | Globalizace | Vývoz zlata ze Švýcarska | Vývoz zlata | Společnost Philip Morris ČR | Asie | CSG | Zakladatel | Nejhorší výsledek | Vista Outdoor | Czechoslovak Group (CSG) | ProCent | Růst v letošním roce | Úřad Eurostat | Mining | L'Occitane | Řetězec drogerií a lékáren | Řetězec drogerií | Dow Jones Indices | Letecká společnost Easyjet | Easyjet | Endeavour Mining | Společnost Endeavour Mining | FTSE250 | Kier Group | Wincanton | Kier | Octopus Renewables Infrastructure Trust | Tritax EuroBox | Tritax EuroBox GBP | Reinold Geiger | L'Occitane International | Geiger | Vítězství | Rachel Reevesová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Tempo růstu americké ekonomiky
Tempo růstu britské ekonomiky
Tempo růstu CPI
Tempo růstu CPI v USA
Tempo růstu čínské ekonomiky
Tempo růstu dividend
Tempo růstu ekonomické aktivity
Tempo růstu ekonomiky
Tempo růstu HDP
Tempo růstu HDP v USA

Následující klíčová slova

Tempo růstu PPI
Tempo růstu PPI v USA
Tempo růstu průmyslové výroby
Tempo růstu spotřebitelských cen
Tempo růstu vývozu z Německa do Číny
Tempo snižování sazeb
Tempo zdražování
Tempo zlepšování ekonomiky
Tempo zvyšování dividendy
Tempo zvyšování úrokových sazeb
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít