Nezaměstnanost v EU
Nezaměstnanost v EU zůstala v listopadu na 5,9 procenta
07.01.2025 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu zůstala beze změny na 5,9 procenta. Nejnižší byla i nadále v České republice, ačkoli zde vzrostla na 2,8 procenta z říjnových 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Ten používá odlišnou metodiku než Úřad práce ČR.
Nezaměstnanost v EU zůstává třetí měsíc pod šesti procenty, nejnižší je v Česku
02.12.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu zůstala na 5,9 procenta, stejně jako v září. Proti stejnému měsíci loňského roku ale klesla o 0,2 procentního bodu. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice nezaměstnanost podle jeho dat klesla ve srovnání se zářím o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Je tak nejnižší z celé sedmadvacítky. Metodika Eurostatu se liší od té, kterou používá český Úřad práce.
Důvěra v ekonomiku klesla
24.07.2024 „Souhrnný indikátor důvěry v českou ekonomiku se snížil na hodnotu 95,1 bodu. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat ČSÚ. Meziměsíčně se tak snížil o 2,9 bodu. Indikátor důvěry podnikatelů poklesl rovněž o 2,9 bodu na hodnotu 94,5 a indikátor důvěry spotřebitelů se snížil o 2,6 bodu na hodnotu 98,4. Ještě v dubnu přitom důvěra v českou ekonomiku rostla a její indikátor se meziměsíčně zvýšil o 2,8 bodu na úroveň 97 bodů, přičemž rostla důvěra podnikatelů i spotřebitelů. V květnu už tomu ale bylo jinak. Zatímco firmy si optimismus držely, spotřebitelé začali být poněkud skeptičtější. V květnu indikátor jejich důvěry v ekonomiku poklesl ze 103,8 na 101,6 bodu, v červnu pak na 101,0,” popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na šesti procentech, nejnižší byla v Česku
02.07.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu zůstala na dubnových šesti procentech. Nejnižší byla v Česku, kde klesla na 2,7 procenta z revidovaných 2,8 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny činila míra nezaměstnanosti 6,4 procenta stejně jako o měsíc dříve.
Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech
30.05.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu zůstala na šesti procentech. Nejnižší byla v České republice, kde klesla na 2,7 procenta z březnových 2,9 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Ten používá odlišnou metodiku než Úřad práce ČR, podle něhož byla dubnová nezaměstnanost v Česku vyšší.
Eurostat: Nezaměstnanost v EU v březnu klesla na 6 procent
03.05.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v březnu klesla na šest procent z 6,1 procenta v předchozím měsíci. Nejnižší byla v České republice a Polsku, kde činila shodně 2,9 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Ten používá odlišnou metodiku než Úřad práce ČR, podle něhož byla březnová nezaměstnanost v Česku vyšší.
Nezaměstnanost v EU v lednu stagnovala
01.03.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů zůstala v porovnání s prosincem beze změny na šesti procentech. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla s hodnotou 2,6 procenta na Maltě. V zemích platících eurem nezaměstnanost klesla o jednu desetinu procentního bodu na 6,4 procenta. V České republice vzrostla o dvě desetiny procentního bodu na tři procenta, ale i tak byla třetí nejnižší v unii.
Česká koruna a švýcarský frank jsou dvě nejvýkonnější evropské měny uplynulých čtyř tak pohnutých let, překonávají euro. Koruna v těžkých časech obstála, ukazují tvrdá data
09.01.2024 Koruna je v náročném období od začátku roku 2020 reálně vůbec nejvýkonnější evropskou měnou, předčí i švýcarský frank nebo euro. Přechodem na euro ztratí Česko možnost dohánět bohatší země skrze kurs, zbude jenom inflační kanál. Z hlediska vývoje nominálního kursu vůči dolaru je pak koruna druhou nejvýkonnější měnou uplynulých čtyř let, po švýcarském franku.
Nezaměstnanost v EU v listopadu klesla na 5,9 procenta, nejnižší byla v Česku
09.01.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu podle sezonně přepočtených údajů klesla o desetinu procentního bodu na 5,9 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla s hodnotou 2,4 procenta v České republice. V zemích platících eurem nezaměstnanost klesla také o desetinu bodu a dostala se na 6,4 procenta.
Nezaměstnanost v EU v září zůstala na šesti procentech, nejnižší je dál v Česku
03.11.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v září zůstala podle sezonně přepočtených údajů na srpnové hodnotě šest procent. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice míra nezaměstnanosti vzrostla na 2,7 ze srpnových 2,5 procenta, zůstává ale v unii nejnižší.
Eurostat: Nezaměstnanost v EU v srpnu klesla na 5,9 procenta, nejnižší byla v ČR
02.10.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu klesla na 5,9 procenta z červencových šesti procent. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice míra nezaměstnanosti klesla na 2,5 procenta z červencových 2,7 procenta, byla tak nejnižší v EU, vyplývá z údajů Eurostatu.
Nezaměstnanost v EU zůstala v červenci na 5,9 procenta, v Česku na 2,7 procenta
31.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v červenci na 5,9 procenta, kde se nachází od května. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice byla nezaměstnanost druhá nejnižší a stejně jako v červnu činila 2,7 procenta.
Nezaměstnanost v EU v červnu zůstala na 5,9 procenta, v ČR patří k nejnižším
01.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu zůstala na květnové úrovni 5,9 procenta, oznámil dnes Evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší míru nezaměstnanosti vykázala Malta, a to 2,6 procenta. Za ní následovaly Česká republika a Polsko, obě s hodnotou 2,7 procenta. Údaje Eurostatu nicméně ukázaly v Česku na výrazný vzestup nezaměstnanosti mezi mladými lidmi.
Nezaměstnanost v EU v květnu klesla na 5,9 procenta, nejníže je v Česku
30.06.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů klesla na 5,9 procenta z dubnových šesti procent. Ve své zprávě to dnes oznámil unijní statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla s hodnotou 2,4 procenta v České republice, druhá nejnižší pak v Polsku, kde činila 2,7 procenta.
Přehled páru EUR/USD. 20. 6. 2023. Philip Lane: Další zvýšení sazeb ECB je objektivní realitou
20.06.2023 Měnový pár EUR/USD v pondělí nevykazoval vysokou volatilitu a zahájil dle očekávání slabou korekci směrem dolů. Náladu na trhu v zásadě neovlivnily plánované fundamentální události (probereme je níže), a možná ani neměly. Připomeňme, že pár EUR/USD je po měsíčním poklesu v silné korekci směrem nahoru. Korekce se mohou lišit. Ty, které opravdu stojí za to zdůraznit, se pohybují od 30 % do 100 %. Tentokrát mohlo euro korigovat o 60–70 % a není na tom nic divného ani překvapivého. V posledních měsících jsme mnohokrát zmiňovali, že euro je výrazně překoupené a je příliš vysoko vzhledem k fundamentálnímu pozadí, které má k dispozici. Očekáváme proto jediné – pokles.
Nezaměstnanost v EU v dubnu zůstala na šesti procentech, nejníž je v ČR a Polsku
01.06.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu podle sezonně přepočtených údajů zůstala na šesti procentech, kde byla i v únoru a březnu. Ve své zprávě to dnes oznámil unijní statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla v České republice a v Polsku, kde shodně činila 2,7 procenta. V ČR tak stoupla z březnové hodnoty 2,6 procenta.
Nezaměstnanost v EU v březnu zůstala na šesti procentech, nejnižší je v Česku
03.05.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v březnu podle sezonně přepočtených údajů zůstala na šesti procentech, kde byla i v únoru. Ve své zprávě to dnes oznámil unijní statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost byla v České republice, kde činila 2,6 procenta. Zvýšila se tak z únorové hodnoty 2,4 procenta.
Nezaměstnanost v EU v únoru klesla na šest procent, nejnižší zůstává v Česku
31.03.2023 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie se v únoru snížila o desetinu bodu na šest procent. Nejnižší nezaměstnanost zůstává v České republice, kde proti lednu i loňskému únoru klesla o 0,1 bodu na 2,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Loni v únoru nezaměstnanost v EU činila 6,2 procenta.
Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala na 6,1 procenta, nejnižší byla opět v Česku
02.03.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů zůstala na 6,1 procenta, kde se nachází od listopadu. Proti loňskému lednu se snížila o 0,2 procentního bodu. Nejnižší zůstává v České republice, kde se ale o 0,2 bodu zvýšila a dostala se na 2,5 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU zůstala v prosinci na 6,1 procenta, nejnižší zůstává v Česku
01.02.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v prosinci podle sezonně přepočtených údajů činila 6,1 procent, a zůstala tak na listopadové úrovni. Meziročně se snížila o 0,3 procentního bodu. Nejnižší zůstává v České republice, kde klesla na 2,3 procenta z listopadových 2,6 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU zůstala v listopadu šest procent, nejníže je nadále v Česku
09.01.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v listopadu na říjnové hodnotě šesti procent. Beze změny setrvala i nezaměstnanost v 19 zemích platících eurem, kde činila 6,5 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce bylo z celé sedmadvacítky unijních zemí i nadále v České republice, přestože nezaměstnanost v zemi vzrostla o polovinu procentního bodu na 2,7 procenta. Ve své zprávě to dnes na základě sezonně přepočtených údajů oznámil evropský statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU klesla v říjnu na šest procent, nejnižší je nadále v Česku
01.12.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu klesla na šest procent, což je o desetinu bodu méně než v září. Nejmenší zastoupení lidí bez práce bylo i nadále v České republice, kde nezaměstnanost klesla na 2,1 procenta ze zářijových 2,2 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší je v Česku
03.11.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v září zůstala na srpnových šesti procentech. Nejnižší byla i nadále v České republice, kde klesla na 2,2 procenta ze srpnových 2,4 procenta. Ve své tiskové zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší je nadále v Česku
30.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu podle sezonně přepočtených údajů činila šest procent, a zůstala tak na červencové úrovni. Nejnižší zůstává v České republice, kde činila stejně jako v předchozích dvou měsících 2,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU v červenci klesla na šest procent, nejnižší zůstává v Česku
01.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červenci podle sezonně přepočtených údajů klesla proti červnu o desetinu procentního bodu na šest procent. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává v České republice, kde se nezaměstnanost proti červnu snížila o desetinu bodu na 2,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Zároveň zpřesnil údaj za červen, kde původně uváděl také šestiprocentní nezaměstnanost.
Úsporný tarif je třeba zúžit na ty skutečně potřebné, ušetřit tak lze minimálně 25 miliard korun. Ratingové agentury pak budou v hodnocení Česka přívětivější
07.08.2022 Důvěra lidí ve Fialovu vládu je na bodu mrazu. Po zhruba půlroce jejího působení jí věří jen 28 procent veřejnosti. Tak nízká byla důvěra v předchozí Babišovu vládu jen jednou, loni v červnu, kdy společnost frustrovala další vlna covidu. Nyní však covid lidi prakticky neomezuje, ani v cestování, ani jinak. Také ekonomika je proti covidovému roku 2020 „v pohodě“. Tehdy se propadala o 5,5 procenta, což byl rekordní pokles v celé historii Česka, jenž dokonce předčil „sesuv“ z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Letos ekonomika nebude padat, poroste – nejpravděpodobněji o dvě procenta, příští rok pak dokonce o více než dvě procenta.
Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na 6,1 procenta, nejnižší je v Česku
30.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 6,1 procenta, a zůstala tak na dubnové úrovni. Nejnižší nadále zůstává v České republice, kde se proti dubnu ale zvýšila o desetinu procentního bodu na 2,5 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU v dubnu zůstala na 6,2 procenta, nejnižší je v Česku
01.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu podle sezonně přepočtených údajů činila 6,2 procenta, a zůstala tak na stejné hodnotě jako v březnu. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší míru nezaměstnanosti má i nadále Česká republika, byť tam o desetinu procentního bodu vzrostla a činila 2,4 procenta. Žádná jiná země EU nemá nezaměstnanost pod třemi procenty.
Forex: Náhlý konec jestřábího postoje ČNB?
17.05.2022 Nadcházející změny v bankovní radě ČNB pravděpodobně vyvolají holubičí posun v komunikaci tuzemské měnové politiky. Očekáváme, že poslední zvýšení sazeb o 75 bb v tomto cyklu zpřísňování přinese ČNB na nadcházejícím červnovém zasedání, přičemž existuje riziko ještě výraznějšího nárůstu. Nový guvernér Michl naznačil, že poté bude pravděpodobně uplatňovat vyčkávací taktiku, což by mohlo znamenat riziko dalšího odkotvení inflačních očekávání. Domácí tržní sazby přitom podle nás budou zvýšené v důsledku nárůstu rizikové prémie.
Nezaměstnanost v EU v březnu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je dál v Česku
03.05.2022 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu klesla na 6,2 procenta, což je o desetinu procentního bodu méně než v únoru. O desetinu bodu se snížila i v 19 zemích platících eurem, kde se dostala na 6,8 procenta. To je nejnižší hodnota za dobu sledování dat. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost z celé sedmadvacítky států dlouhodobě zůstává v České republice.
Míra nezaměstnanosti v EU v únoru mírně klesla na 6,2 procenta
31.03.2022 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v únoru klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 0,1 procentního bodu na 6,2 procenta. Podobná byla situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti snížila stejným tempem na 6,8 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost ze zemí EU zůstává v České republice.
Nezaměstnanost v EU v lednu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je nadále v Česku
03.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů klesla na 6,2 procenta, zatímco v prosinci po zpřesnění dat činila 6,3 procenta. Nejnižší zůstává v České republice, kde byla v lednu na 2,2 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU v prosinci klesla na 6,4 procenta, nejnižší je v Česku
01.02.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v prosinci pokračovala v mírně klesajícím trendu, proti listopadu se snížila o desetinu procentního bodu na 6,4 procenta. Dlouhodobě nejméně lidí bez práce je v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,1 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny nezaměstnanost proti jedenáctému měsíci roku rovněž klesla o desetinu bodu, a to na sedm procent.
Nezaměstnanost v EU v listopadu klesla na 6,5 procenta, nejnižší zůstává v Česku
10.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu klesla proti říjnu o dvě desetiny procentního bodu na 6,5 procenta. Nejméně lidí bez práce je i nadále v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,2 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny se nezaměstnanost proti desátému měsíci roku snížila o desetinu procentního bodu na 7,2 procenta.
Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 6,7 procenta, nejnižší je stále v ČR
02.12.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii podle sezonně přepočtených údajů v říjnu zůstala na 6,7 procenta. Nejnižší je i nadále v České republice, kde činila 2,6 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny se nezaměstnanost o desetinu procentního bodu snížila a dosáhla 7,3 procenta.
Nezaměstnanost v EU v září klesla na 6,7 procenta, nejnižší je v Česku
03.11.2021 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v září podle sezonně přepočtených údajů klesla na 6,7 procenta ze srpnové hodnoty 6,9 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Ze všech unijních zemí byla nejnižší míra nezaměstnanosti v České republice, kde činila 2,6 procenta. V zemích eurozóny klesla na 7,4 procenta ze 7,5 procenta v předchozím měsíci.
Nezaměstnanost v EU dál klesá, v červnu se dostala na 7,1 procenta
30.07.2021 Lidí bez práce v Evropské unii druhý měsíc v řadě ubylo. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce je podle Eurostatu v České republice, kde nezaměstnanost klesla na 2,8 procenta.
Nezaměstnanost v EU klesla na 7,3 procenta, nejnižší je v Česku a Nizozemsku
01.07.2021 Míra nezaměstnanost v zemích Evropské unie v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 7,3 procenta, a snížila se tak z dubnové hodnoty 7,4 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost má Česká republika a Nizozemsko, kde shodně činila 3,3 procenta. Situace se zlepšila i v eurozóně, kde míra nezaměstnanosti klesla o dvě desetiny procentního bodu a činila 7,9 procenta.
Míra nezaměstnanosti v EU v březnu mírně klesla, dostala se na 7,3 procenta
30.04.2021 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu klesla na 7,3 procenta, zatímco v únoru byla o desetinu procentního bodu vyšší. Podobná byla situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti rovněž snížila o 0,1 procentního bodu a činila 8,1 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU zůstala v únoru na 7,5 procenta, stabilní je i v eurozóně
06.04.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v únoru na hodnotě 7,5 procenta, kde byla i v lednu. Beze změn je od začátku roku i poměr lidí bez práce i v zemích platících eurem, kde jich v únoru bylo 8,3 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU v lednu zůstala na 7,3 procenta
04.03.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu zůstala na prosincové hodnotě 7,3 procenta. Beze změny byl poměr lidí bez práce i v zemích platících eurem, kde jich v prvním měsíci letošního roku bylo 8,1 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Česká republika přišla o pozici země s nejnižší nezaměstnaností, v EU ji předstihlo Polsko.
Nezaměstnanost v EU zůstala v prosinci na 7,5 procenta
01.02.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v prosinci na listopadové hodnotě 7,5 procenta. Beze změny na 8,3 procenta byl v posledním měsíci loňského roku i poměr nezaměstnaných v zemích platících eurem. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Nejnižší zastoupení lidí bez práce má z celé sedmadvacítky států i nadále Česká republika, kde jich bylo 3,1 procenta.
Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell
04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
Nezaměstnanost v EU zůstala na 7,6 procenta, v eurozóně klesla
02.12.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu zůstala na 7,6 procenta. Nejnižší byla i nadále v České republice, ačkoli meziměsíčně tam vzrostla o 0,1 procentního bodu na 2,9 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. V eurozóně se míra nezaměstnanosti snížila na 8,4 procenta ze zářijových 8,5 procenta.
Nezaměstnanost v EU zůstala v září na 7,5 procenta
30.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii i v zemích eurozóny zůstala v září na srpnových hodnotách. Zatímco v celé sedmadvacítce bylo bez práce 7,5 procenta lidí, ve státech platících eurem to bylo 8,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V předchozích pěti měsících, kdy ekonomika pociťovala dopady koronavirových omezení, nezaměstnanost vytrvale rostla. Nejnižší nezaměstnanost měla v září i nadále Česká republika.
Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %
02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
Nezaměstnanost v EU i v eurozóně pátý měsíc za sebou vzrostla
01.10.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii se v srpnu zvýšila na 7,4 z červencových 7,3 procenta a růst zaznamenala už pátý měsíc za sebou. Podobná je situace i v zemích platících eurem, kde se míra nezaměstnanosti rovněž zvýšila o 0,1 procentního bodu a dostala se na 8,1 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
Míra nezaměstnanosti v EU v červenci vystoupila na 7,2 procenta
01.09.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie se v červenci zvýšila o desetinu procentního bodu na 7,2 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Na vzestupu je nezaměstnanost i v zemích platících eurem, kde se zvýšila o dvě desetiny bodu na 7,9 procenta. Červenec byl přitom měsícem, kdy mnoho členských zemí částečně uvolnilo koronavirová omezení. Nejnižší nezaměstnanost byla nadále v České republice.
Nezaměstnanost v EU v červnu vystoupila na 7,1 procenta
30.07.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu podle sezonně přepočtených údajů vystoupila na 7,1 procenta, zatímco v květnu byla o desetinu procentního bodu nižší. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V eurozóně se nezaměstnanost zvýšila na 7,8 procenta, což je rovněž nárůst o desetinu bodu. Nadále se přitom zvyšuje nezaměstnanost mezi mladými lidmi do 25 let.
Nezaměstnanost v EU v květnu mírně stoupla, nejnižší zůstala v ČR
02.07.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu stoupla na 6,7 procenta z dubnových 6,6 procenta. Nejnižší zůstala v České republice, ačkoli zde vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,4 procenta. Vyplývá to z dnešních údajů statistického úřadu Eurostat.
Nezaměstnanost v EU v dubnu stoupla na 6,6 ze 6,4 procenta
03.06.2020 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu stoupla jen mírně, když se zvýšila o dvě desetiny procentního bodu na 6,6 procenta. V eurozóně se zvýšila také o dvě desetiny bodu na 7,3 procenta. Vyplývá to z konečné zprávy o vývoji nezaměstnanosti, kterou dnes vydal statistický úřad Eurostat. Ve většině členských států unie byla v tomto období druhý měsíc v platnosti opatření na omezení šíření koronaviru.
Pesimistické odhady nezaměstnanosti v USA se potvrzují
08.05.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) začátkem dubna varovala, že nynější pandemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 30 milionů pracovních míst. Globální finanční krize z let 2008 až 2009 přitom zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 25 milionů. Pandemie nemoci covid-19 sníží podle ILO ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 procenta, což odpovídá pracovní době 195 milionů lidí na plný úvazek.
Evropská komise zhoršila prognózu o rekordním propadu ekonomiky
07.05.2020 Hospodářství EU je kvůli pandemii způsobené důsledkem šíření koronaviru v troskách. Evropská komise očekává letošní propad o rekordních 7,4 % a snížila původní odhad o 9 procentních bodů. V zemích, kde je zavedeno euro, bude propad ještě o 3 desetiny procentního bodu výraznější.
Nezaměstnanost v EU v březnu vzrostla na 6,6 procenta
30.04.2020 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu mírně vzrostla a dosáhla 6,6 procenta. V měsíci, kdy na ekonomiky začala dopadat omezení související s koronavirem, se v 27 členských zemích unie proti únoru nezaměstnanost zvýšila o desetinu procentního bodu. V eurozóně bylo bez práce 7,4 procenta lidí, což je nárůst rovněž o desetinu bodu. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat.
Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
Rozbřesk: Nezaměstnanost v EU na minimu
31.01.2020 Výkon evropské ekonomiky sice nebyl v předchozím roce nijak obdivuhodný – ostatně potvrdí to nejspíš i dnes očekávaný předběžný bleskový odhad HDP za čtvrtý kvartál loňského roku – nicméně i tak stačil, aby nezaměstnanost v EU poklesla na úplné dno. Radost nad touto zprávou snad trochu zmírnit fakt, že časová řada nezaměstnanosti za evropskou osmadvacítku je docela krátká, protože začíná až v roce 2000. Dlouhodobě stále platí, že míru nezaměstnanosti v EU sráží dolů země mimo eurozónu (platí to už vlastně 13 let), kde na konci roku činila 6,2 %, zatímco v zemích platících eurem 7,4 %. Ale i tam nezaměstnanost klesá a už jen jedna desetina procentního bodu ji dělí od minima dosahovaného před velkou recesí. Pokud opustíme pohled relativních čísel a podíváme se na ta absolutní, je aktuálně v eurozóně bez práce 11,5 mil. a v celé EU 15,5 mil. lidí, z čehož více než milion „pochází“ z Velké Británie, která dnes o půlnoci EU formálně opouští. Takže podle nových statistik bude situace na evropském trhu práce vypadat mnohem lépe, i když lepší samozřejmě sama o sobě nebude.
Související klíčová slova:
Hospodářství EU | LYNX | Měny zemí | Vládní dluhopisy | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Prezidentské volby USA | Alphabet | Uber | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | Dávky v nezaměstnanosti | Veřejné finance | Pfizer | Spolkový statistický úřad | EUR | Řecko | Mince | Trend | Dění na světových burzách | Bank of Japan | Volatility | Sanofi | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Tempo růstu | Banka pro mezinárodní platby | Úřad práce | Michal Stupavský | Finsko | Petr Kymlička | Unilever | Evropská komise | Intesa Sanpaolo | Investment Management | Tuzemský průmysl | Oslabování měny | Aktuální klíčová rizika | Nejvyšší nezaměstnanost | P/S | Richard Kozul-Wright | Index PX | Více peněz | Globální dluhopisové trhy | Český statistický úřad | Nezaměstnanost v Česku | Goldman Sachs | Estonsko | Geopolitické napětí | Lagardeová | Pesimistické odhady | Průměrná úroková sazba | Saúdská Arábie | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Edelman | Zpráva | ČSÚ | Dolarový index | Analýzy | Burza | Měsíčník finančních trhů | Walgreens | Multimilionáři | Snížení DPH | Cena zlata | Úřad Eurostat | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Royal Dutch Shell | Dluhopisy | Maloobchod | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Britové | Nizozemsko | Viceguvernér ČNB | Německý export | Uvolnění měnové politiky | Bohatí | CZK | CISCO | Výhled | UnitedHealth Group | Poplatek | Coca-Cola | Americký prezident | CZGB | Průmysl | Inflace | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | RWE | Česká měna | Přijetí | Čínský koronavirus | Registrace automobilů | Ratingová agentura | Covid | Airbus | Domácnosti | Turecko | Vysoké ceny energií | Výrazný vzestup | Donald Trump | Ropa Brent | Podnikové investice | Vice | Jeff Bezos | Komerční banka | Jihoevropské země | Růst nezaměstnanosti | Akciové trhy | Přehled o dění na světových burzách | Výsledky průzkumu | Odvětví | Utahování měnové politiky | Další růst | CL | Moderna | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Kursy | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Očekávání analytiků | Samou | Slovinsko | Deutsche Bank | Akcie Nikola | Země EU | BNP Paribas | United Technologies | Graf | Ekonomická nerovnost | Hodnota majetku | Výnosy | Poptávka | Zaměstnanost | Koronavirus | Ekonomiky | Nerovnosti bohatství | Americká centrální banka FED | Evropský statistický úřad Eurostat | Členové bankovní rady | Devizové intervence | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Bydlení | Kurs eura | Peníze | Bill Gates | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Závazek | Finanční televize | Očekávání | Obchodní dohody | NN Group | Lucembursko | Cisco Systems | Kapitalismus | JPMorgan Chase | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Alza.cz | Prodeje akcií | Výrobní podniky | Míra nezaměstnanosti v EU | Kurs zlotého | Tržní prostředí | Majetek | Allianz | Evropské měny | ZEN | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | P/E | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | AFP | Itálie | EUR/CZK | Akcie firmy | Klíčové události ve světě | Drobní investoři | Globální finanční krize | Hypoindex | Počet lidí bez práce | Prognóza | Výnosová křivka | Počet nezaměstnaných | Koruna | Nike | Exxon Mobil | Průmyslové zakázky | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Wolters Kluwer | Samsung | Conference Board | Ukončení intervencí | Měna euro | Koronavirová krize | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení hospodářského růstu | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Thyssenkrupp | Výnosové křivky | Investiční výhled | Caterpillar | Oslabování koruny | Úrokové sazby | Meziroční růst | Výsledky voleb | Trh | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Cena akcií podniku | MSCI | Problémy | Fialova vláda | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Komoditní index | Studie | Průzkum společnosti | MMF | Výkon evropské ekonomiky | Nikola Motor | Eura | Komise | Nejistoty | AXA | FinTech | Posílení | Rumunsko | Maďarsko | Ministerstvo obchodu | NMS Market Research | Česká zbrojovka | Americké ministerstvo obchodu | Rekordní pokles | Unie | Měny rozvíjejících se ekonomik | Christine Lagardeová | Shell | Fundamentální zprávy | Údaje Eurostatu | Závislost | IRS | Hang Seng | Statistický úřad | Budoucnost | Podíl majetku | Posílení kurzu | Odpor | Hrubý domácí produkt Německa | Dividendový výnos | Firma | Česká koruna | Opatření | Zvýšení sazeb ČNB | Offshore | Akciový index | Prudký propad | 3М | Překoupené zóny | Meziroční míra inflace | Šíření nového koronaviru | Omezení výplaty dividend | Bohatství | Ifo | Index nákupních manažerů | Nákupy centrálních bank | Mezinárodní organizace práce | Pandemie nemoci | LVMH | Vysoké inflace | Británie | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Celková inflace | Ropa | Největší ekonomika | Finance | USA | Důvěra v ekonomiku | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Vstup na pražskou burzu | Čistý zisk | Index PMI | Pokles cen | Volby | Indikátor CCI | Výdaje | Přijetí eura | Investice do vodíku | Globální akciový index | Evropský statistický úřad | Durace | Bulharsko | Intervenovat na devizovém trhu | Belgie | Technologická společnost | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Statistici | Ekonomové | Prohlášení | Výhled pro Evropu | Zpomalení světové ekonomiky | Růst HDP | Finanční televize CNBC | Conseq Investment Management | Fáze obchodní dohody | Boeing | Aktuální konsenzus ekonomů | ASML Holding NV | Vývoj | Úroková sazba | Amazon | Podnikatelská nálada | Agentura Fitch | Fiskální pomoc | Konkurenceschopnost | Americké akcie | České měny | Program pomoci | EUR/USD | OSN | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | WKL | Ekonomická recese | Měnové politiky | Země platící eurem | Onemocnění | Akcie v Číně | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odhad HDP | Bezpečný přístav | Ifo Clemens Fuest | Jurisdikce | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | Daimler | Přeprodané zóny | Prezidentské volby | Světová finanční krize | Miliardy korun | Snížení inflace | Posilování koruny | Sazby | Babišova vláda | Lufthansa | Důvěra v českou ekonomiku | Investovat | Komoditní | Průmyslové objednávky | Regulátor | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Murray | Práce v EU | Zajištění | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | Cena ropy brent | Aramco | Podíl nezaměstnaných | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Globální rizika | Ratingová agentura Fitch | Heiken Ashi | Poradenské společnosti | Trhy | Polská měna | Emerging markets | Walmart | Přehled o dění | Rizika | Vánoce | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Fitch | Dánsko | Verizon Communications | Vysoké ceny | Obnovení růstu | UnitedHealth | Žádosti o podporu | WESP | Bilance | Holubice | Obchodní řetězce | Tesla | Španělsko | Ekonomický růst | Komodity | MSCI Emerging Markets | Odhady analytiků | Shares | Prezident Ifo | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Ekonom Ifo | Meziroční růst HDP | Ztráta | Odhady nezaměstnanosti | Situace na trhu práce | Conseq | Tripadvisor | Volkswagen | MSCI All Country World | Ratingový výhled | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Trinity | Adidas | Citi | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Americký regulátor | CZK/USD | Ceny | Recese | Pokles | Realitní trh | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | DPH | Predikce | ASML | Restriktivní opatření | Státy EU | Největší ekonomika světa | Fresenius Medical | Souhrnný indikátor | E.ON | Vývoj na finančních trzích | Stratég | Důchod | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Výnos | ČEZ | Frank | Počet nakažených | Ekonomická krize | Trinity Bank | Eni | Posílení koruny | Dluhopisový index | Průměrná volatilita | Ceny energií | Ahold Delhaize | Cena akcií | Energetická krize | VIX | Jaromír Gec | Malta | EPS | McKinsey | Očekávané Earnings | Funkční období | Zisk | Klaus Wohlrabe | Total | ČNB | Huawei | Ifo Klaus Wohlrabe | Nejbohatší | Tržní sazby | Obchodování | Zajištění na stáří | Úroky | Eurostat | Prezident | Úsporný tarif | Hypoteční trh | Prémie | Evropa | Měna | Management | Trump | Zprávy | CCI | Francie | Trigger | Údaje | Inflační vývoj | Finanční krize | ex | Obchodní konflikt | ProCent | Deutsche Telekom | Japonsko | Exxon | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Visa | Nový koronavirus | Chorvatsko | Situace | Akciové alokace | Google | Miliardy eur | Tržby | Kurs koruny k euru | Konsensus | Verbální intervence | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Inflace v ČR | Guvernér | Trader | Dividenda | HDP | Asset alokace | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Yield | Akcie Netflix | Zdanění | Eskalace napětí | Objem investic | Politici | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Air Liquide | Výprodej | Členové OPEC | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | ČTK | Odhad letošního růstu | Infineon | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Crédit Agricole | Philip Lane | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Turecká ekonomika | Société Générale | Pražská burza | Podniky | Tvrdá data | Světová ekonomika | Volby USA 2020 | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | Daně | DXY | Globální růst | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Nezaměstnanost v eurozóně | Společnost Microsoft | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Michal Stupavský, CFA | Galapagos | Uber Technologies | Investice | Microsoft | Business | Potenciál | Komunikace | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Zisky | Investiční stratég | Regulace | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | Společnost Huawei | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Konsenzus ekonomů | WHO | Nikola | Alokace investičních portfolií | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Profitovat | Nezaměstnanosti v Německu | Burzy | Hospodářský růst | Export | Rusko | Nové žádosti o podporu | Zhodnocení | Organizace | Britská vláda | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | COVID-19 | Propad HDP | Béžová kniha | Devizové rezervy | Kurz zlata | Firma Alphabet | Ekonomika USA | Volby USA | Macao | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Onemocnění COVID-19 | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Rozvoj | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | HDP eurozóny | Výkonnost | Moore Czech Republic | Televize CNBC | Nvidia Corp | Intervence ČNB | Hrubý domácí produkt | Přehled | Akciový růst | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Volby v USA | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Světová banka | Cena | Německá vláda | ILO | Německo | Apple | Čeští spotřebitelé | Arnault | Česká ekonomika | Situace na trhu | Akcie Nikola Motor | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Microsoft Corp | Zbrojovky | Infineon Technologies | Merck | Debata | Kypr | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | WEF | CFA | Indikátory | Ticker | Oslabení | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Intel | Repo sazba | Maloobchodní prodej | Banky | Akcie ČEZ | I-Trader | Americká vláda | Šance | Akcie NIO | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Netflix | Výplaty dividend | ING Groep NV | Nemoc COVID-19 | Procter & Gamble | ČR | Vivendi | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Oxfam | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Dolarový index DXY | Peníze z prodeje akcií | Market | Rozvíjející se trhy | Globální HDP | Finanční ústav | Volný čas | Litva | OPEC | Řetězce | Investoři | Míra nezaměstnanosti | IHS | Spotřebitelé | Polsko | Rezistence | Ropy | Adyen | ABN Amro | Měnový pár EUR/USD | Růst cen potravin | Wirecard | USD | Viry | Cestování | Kabinet | Počet nových žádostí o podporu | Statistický úřad Eurostat | 3M | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | Prognózy ČNB | Události ve světě | Americké ministerstvo | Earnings | Propad | Rakousko | ANO | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Markets | Čínský statistický úřad | Kanada | Nejistota | Akcie roku | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | ING | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Vinci | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | Splatnost | 500 nejbohatších | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | ROCE | Clemens Fuest | EU | Miliardy | KBC | Globální finanční trhy | Výrobce elektromobilů | Daň z mimořádných zisků | Zasedání bankovní rady | Sazba Fedu | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Země eurozóny | Vlastnictví | Markit | UNCTAD | Enel | CNBC | Disney
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot