Investiční výhled
Investiční výhled: Tesla, AI, Bitcoin a budoucnost technologií
15.11.2024 Rok 2024 přináší investorům výjimečné příležitosti i výzvy – akcie Tesly a technologických gigantů jako Microsoft a Nvidia pokračují v růstu, Bitcoin dosahuje historických maxim díky novým ETF fondům, které podpořily i americké volby a znovuzvolení Donalda Trumpa. Zjistěte, jak tyto tržní trendy ovlivňují dlouhodobé investice, proč se vyplatí sledovat inovace v oblasti AI, a jak strategicky přistoupit k diverzifikaci portfolia.
Fidelity International: Investiční výhled pro 4. čtvrtletí v Asii
30.09.2024 Pokles růstu v USA bude mít dopad i na tempo expanze v Asii, nicméně zpomalení také poskytne centrálním bankám v regionu prostor pro snížení úrokových sazeb.
Investiční výhled pro 3. čtvrtletí 2024 v Asii: Politické změny dávají investorům důvod k optimismu
04.07.2024 Stimulační opatření a reformy, které řeší cyklické a strukturální problémy, by měly asijské trhy oživit. Při závodech dračích lodí závisí rychlost lodi nejen na tom, jak usilovně veslaři veslují, ale také na tom, jak kormidelník řídí celý tým. Je to kombinace sil a jeho „hlavy“, které pohání tým k cílové čáře.
Fidelity International: Investiční výhled na 3. čtvrtletí 2024 - Hezky opatrně
27.06.2024 Riziková aktiva vypadají atraktivně a ekonomiky po celém světě zůstávají silné. Některé regiony se vydávají vlastní cestou, což otevírá samostatné příležitosti.
Investiční výhled společnosti Fidelity International na 2. čtvrtletí: Podstatou je správné načasování
11.04.2024 Inflace v průběhu roku klesá a trhy jsou odolné. To jsou příznivé signály, které přiměly společnost Fidelity International k vylepšení základního scénáře (ve svém investičním výhledu na druhé čtvrtletí roku 2024) pro rok 2024 na „měkké přistání“. Podle něj dojde ke stabilizaci růstu v blízkosti trendu.
Invesco: Investiční výhled na rok 2024 v oblasti nemovitostí
18.12.2023 Existuje citát běžně připisovaný Marku Twainovi, který říká: "Kdykoli se ocitnete na straně většiny, je čas se zastavit a zamyslet". Je to dobrá rada obecně – ale možná obzvlášť důležitá pro aktivní investory, kteří hledají nekonsenzuální příležitosti.
Odolnost, refinancování a riziko recese – investiční výhled Fidelity International na 4. čtvrtletí
02.10.2023 Trhy zatím prokázaly odolnost vůči hrozbě recese. Není však zdaleka jisté, že tomu tak bude i nadále. Poslední čtvrtletí bývá předzvěstí toho, co přinese rok následující. S ohledem na to Andrew McCaffery, globální CIO společnosti Fidelity International, nastiňuje tři témata, která budou provázet trhy na cestě do roku 2024.
Investiční výhled Fidelity International na 3. čtvrtletí 2023: Trhy budou oscilovat mezi odolností a křehkostí
04.07.2023 Vzhledem k tomu, že centrální banky stále zaujímají kvůli přetrvávajícím inflačním tlakům jestřábí postoj, pravděpodobnost měkkého přistání, na rozdíl od některých částí trhu, které se pohybují v překoupeném teritoriu, klesá. Vzhledem k tomu, že finanční trhy oscilují mezi odolností a křehkostí, měli by investoři zvážit snížení celkové ochoty riskovat a zároveň takticky i strategicky využít podhodnocených příležitostí v rozvíjejících se zemích, uvádí investiční výhled společnosti Fidelity International pro třetí čtvrtletí roku 2023.
Akciové a ETF bestsellery podle Patria Finance a Investiční výhled 2023
20.01.2023 Jaké akcie a ETF jsou nejvíce vyhledávány českými investory v roce 2022 a proč? Největší retailový obchodník s cennými papíry Patria Finance přináší exkluzívní žebříček založený na datech jeho více než 50 tisíc klientů a klientek, obohacený o komentáře analytiků Patria Finance a investiční výhled pro rok 2023.
Invesco: Investiční pojištění – bude třeba v roce 2023 změnit staré zvyky?
06.01.2023 Inflace bude pravděpodobně přetrvávat i v roce 2023 a donutí mnoho pojistitelů diverzifikovat svá aktiva ve snaze chránit se před jejími bezprostředními i dlouhodobými dopady. Tlak regulačních orgánů na odvětví pojišťoven bude také sílit, což přinese nové požadavky týkající se například řízení rizik, udržitelnosti a uspokojování zájmů klientů. Tváří v tvář těmto výzvám si pojistitelé musí uvědomit, že investiční strategie, které se mohly v minulosti ukázat jako účinné, se v budoucnu nemusí ukázat jako tak účinné.
Investiční výhled na rok 2023: Krátkodobá kontrakce následovaná oživením později v roce 2023 si žádá opatrný a selektivní přístup při alokaci aktiv
16.12.2022 V turbulentním roce jako byl ten uplynulý, se investoři stali svědky nevídaného a synchronizovaného monetárního utahování, které zvýraznilo rizika pro celosvětovou ekonomiku. Trhy se také nadále potýkaly s kombinací makroekonomických a geopolitických nejistot. Investiční odborníci společnosti Invesco popsali paletu možností, které se objevují v tomto prostředí, vypracovali základní scénář, který považují za vysoce pravděpodobný, a současně alternativní scénář. Oba mohou investorům pomoci v rozhodování o umístění kapitálu.
Fidelity International o očekávání v oblasti Multi Asset: Defenzivní přístup, dokud neustoupí volatilita
07.12.2022 V době, kdy se již pomalu blíží rok 2023, nemají globální trhy aktiv rozhodně nouzi o překážky. Snahy amerického Fedu o kontrolu prudce rostoucí inflace v USA vedou k výraznému zhodnocování dolaru a odlivu kapitálu z ostatních regionů. V Evropě i Spojeném království zuří energetická krize a konec ničivé války mezi Ruskem a Ukrajinou je prozatím v nedohlednu. Inflace je ve většině regionů i nadále vysoká, důvěra spotřebitelů je na bodu mrazu a převodovka čínské ekonomiky se zasekla na jedničce.
Fidelity International: Investiční výhled pro nejbližší období –Šachová rošáda, rizika stagflace se zvyšují
03.05.2022 Rusko-ukrajinská válka dramaticky změní světový řád (partii na světové šachovnici), a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. V nejbližší době se prohloubí globální inflační tlaky, což je způsobené obchodními a finančními šoky v důsledku konfliktu a souvisejícími sankcemi.
Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?
25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“
30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
Investiční výhled Michala Stupavského
18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
Euforie v sektoru fondů soukromého kapitálu
17.06.2021 Podle dat poradenské společnosti McKinsey momentálně připomíná sektor fondů soukromého kapitálu (private equity – PE) doslova euforii. Celosvětový objem transakcí (nákupy/prodeje podniků) od začátku letošního roku dosahuje půl bilionu dolarů. Pokud bude toto tempo pokračovat i po zbytek roku, za celý rok 2021 se dostaneme přes úroveň jednoho bilionu dolarů, což by představovalo jednoznačný historický rekord.
Měsíčník finančních trhů – Březen 2021
07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
Měsíčník finančních trhů – Únor 2021
01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020
06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020
01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy
27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020
02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
Měsíčník finančních trhů – Září 2020
06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020
01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020
04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
Finanční trhy se chovají schizofrenně
18.02.2020 Světová ekonomika se nenachází zrovna v nejlepší kondici. Čísla za poslední čtvrtletí loňského roku totiž ukázala, že dynamika světového HDP rozhodně není žádná hitparáda. Japonská ekonomika ve čtvrtém kvartálu dokonce poklesla o více než 6 % (mezikvartálně anualizovaně), německá ekonomika stagnovala a je o milimetr unikla recesi a celá ekonomika eurozóny rostla pouze o 0,1 % mezikvartálně. Přitom francouzský a italský HDP mezikvartálně mírně poklesl. Americká ekonomika se ještě docela drží, je to nicméně výhradně zásluha amerického spotřebitele, neboť například podnikové investice pokračují ve výrazném poklesu.
Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
Finanční trhy zažívají solidní start do nového roku
22.01.2020 Finanční trhy zažívají velice solidní start do nového roku. Důvodem jsou relativně příznivé fundamentální zprávy. Zaprvé Spojené státy a Čína podepsaly minou středu 15. ledna první fázi obchodní dohody, na což investoři netrpělivě očekávali. Vypadá to, že minimálně do amerických prezidentských voleb v listopadu by mohl na této frontě panovat relativní klid. Investoři si proto oddechli. Zadruhé se v posledním týdnu relativně uklidnila situace na Blízkém východě. Situace po zabití prominentního íránského generála Američany již naštěstí neeskalovala. A zatřetí přicházejí relativně příznivé makroekonomické zprávy ze světové ekonomiky. Vypadá to podle tvrdých i měkkých makroekonomických indikátorů momentálně tak, že by již dále světová ekonomika příliš zpomalovat nemusela.
VIDEO: Investiční výhled pro rok 2020
16.01.2020 Níže nabízíme ke zhlédnutí záznam z našeho včerejšího webináře k investičnímu výhledu na rok 2020. Řešila se především situace na akciových trzích na vybraných měnových párech (EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD), na ropě a na zlatě.
Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019
02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019
02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
Měsíčník finančních trhů – říjen 2019
05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
Měsíčník finančních trhů – září 2019
02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
Srpen na finančních trzích
02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci
06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
Pesimismus a obavy investorů ohledně růstu světové ekonomiky jsou přehnané, předpovídá HSBC Global Asset Management
31.07.2019 Od počátku roku 2019 prošly investiční trhy silným oživením. Jednou z klíčových událostí pro investory byla změna politiky centrálních bank, které se v čele s americkým Fedem začaly přiklánět k příznivějšímu postoji. Spotřebitelé a podniky tak získali přístup k dostupnějším úvěrům, což podpořilo hospodářský růst. HSBC Global Asset Management zveřejnila pololetní investiční výhled na zbytek roku 2019.
Investiční výhled Fidelity International pro 2. čtvrtletí 2019
06.05.2019 Anna Stupnytska, Head of Global Macro and Investment Strategy Fidelity International, vysvětluje: „Do 2. čtvrtletí vstupujeme s varováním, že stejné fundamentální problémy, které zpomalovaly růst, mohou přetrvávat. Jedná se ale spíš o návrat k podmínkám pozdního cyklu, než přímo o recesi. Trhy samým nadšením krátkodobě předstihly samy sebe, což způsobilo rozkol mezi fundamentálními faktory a cenami. Investoři přijímající bez výhrad přístup „risk-on“ by tak mohli být vystaveni výkyvům v sentimentu.“
Vývoj na finančních trzích – duben 2019
06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
Investiční výhled Warrena Buffetta
26.02.2019 „Řada investorů věří, že výběr akcií Berkshire Hathaway je dobrou alternativou vůči investování do majoritních amerických indexů. V pětiletém horizontu výběr akcií Berkshire Hathaway překonává index S&P 500 o téměř 10 procent, ve tříletém horizontu se s indexem pohybuje ve shodě a za posledních 12 měsíců zaostává o 4 procenta,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
Investiční výhled pro rok 2019
14.02.2019 Pro investiční výhled na rok 2019 jsme dali jasné a jednoduché zadání - neohlížejte se na populární témata a proveďte analýzu dat a podpořte ji statistikou, která dokáže, že se jedná o investiční příležitosti se zajímavým ziskovým potenciálem a větší pravděpodobností na úspěch.
Vývoj na finančních trzích – leden 2019
04.02.2019 Data o růstu čínského HDP potvrdila, že druhá největší ekonomika v roce 2018 rostla nejpomaleji za posledních 28 let, konkrétně 6,6 %. Čínské vládní autority proto připravují nové fiskální stimuly na podporu ekonomického růstu. Centrální banka již měnové kohouty uvolnila.
Nejlepší investice na 2019? Objevte investiční tipy 4 známých českých traderů
18.01.2019 Brexit, obchodní válka USA a Číny, rostoucí úrokové sazby centrálních bank – to je pouze malý výčet klíčových událostí, které budou hýbat trhy v roce 2019. Jak tyto klíčové události ovlivní světové burzy v roce 2019? A jak byste se na to měli připravit vy?
Vývoj na finančních trzích - prosinec 2018
03.01.2019 Americká centrální banka Fed v souladu s očekáváním investorů zvýšila 19. prosince základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu (0,25 %) na cílové pásmo 2,25-2,50 %. Jednalo se o čtvrté zvýšení sazeb v roce 2018 a celkově deváté zvýšení v aktuálním cyklu zvyšování úrokových sazeb, jenž započal v prosinci 2015. Fed zároveň snížil prognózu zvyšování sazeb v roce 2019 ze tří na dvě zvýšení a ponechal prognózu na jedno zvýšení v roce 2020. Celkově z tohoto zasedání Fedu žádné zásadní překvapení nevzešlo.
Říjen: Vývoj na finančních trzích
01.11.2018 Globální akciové trhy v říjnu postihla negativní nálada, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World ztratil 7,6 %.
Shrnutí červnového vývoje na finančních trzích
02.07.2018 Americká centrální banka (Fed) 13. června zvýšila základní úrokovou sazbu – Fed funds rate – o čtvrt procentního bodu na pásmo 1,75 – 2,0 %.
Světová ekonomika v nejlepší kondici od krize, první mráčky se začínají objevovat
17.04.2018 Světová ekonomika se momentálně nachází v nejlepší kondici od globální finanční krize z let 2007-2009. V loňském roce činil meziroční růst globálního HDP velice solidních 3,7 %, přičemž hospodářský růst byl silně synchronizován napříč všemi klíčovými ekonomikami v čele s Čínou, jejíž HDP vzrostlo o 6,9 %. Silná dynamika světové ekonomiky pokračuje také v prvních čtyřech měsících letošního roku s tím, že za celý rok 2018 byl měl dle OECD růst globálního HDP na úrovni 3,9 % ještě mírně překonat uplynulý rok 2017. Česká ekonomika přitom v loňském roce přidala 4,5 % a v letošním roce by mělo HDP českého hospodářství vzrůst také o velice slušných 3,5 %.
Fidelity International: Investiční výhled po 3. čtvrtletí 2017 – opatrný optimismus
13.07.2017 Aktuální býčí trh – jeden z historicky nejdéle trvajících – má podle analytiků Fidelity International ještě potenciál pro pokračování. Pro Q3 2017 vidí odborníci Fidelity International jako stěžejní tato témata:
Investiční výhled Patria 2017: Kam míří naše akciové tipy pro letošek?
20.01.2017 Finanční sektor. Právě ten je nejčistším vyjádřením pro letošek ústředního tématu reflace. Další dvě naše sektorové preference jsou už odrazem fiskální politiky. První z nich jsou z pohledu ocenění atraktivnější části americké nekonvenční těžby ropy. Druhou jsou vybraná průmyslová odvětví exponovaná na investiční porci fiskální expanze. Přečtěte si názory a důvody analytiků Patria Finance. Jednou z klíčových otázek roku je také: bude se dařit dividendám?
Investiční výhled: Od hardwaru k softwaru
03.12.2015 Minulý měsíc jsem napsal, že „ačkoli můžeme z poslední korekce vyloučit rizikové prémie, předpokládat obnovení býčího trhu je možná předčasné...
Saxo Bank představuje svůj investiční výhled na čtvrtý kvartál 2014
16.10.2014 USA, Čína i Evropa směřují k dalšímu Minského momentu, ale toto obtížné prostředí může být pro investory i prostředím ...
Saxo Bank představuje svůj investiční výhled na 3. čtvrtletí 2014
15.07.2014 Vstupujeme do třetího kvartálu a navzdory všeobecné samolibosti vidí investoři i nadále nepěkné makroekonomické nevyvá...
Saxo Bank představuje svůj investiční výhled na druhé čtvrtletí
08.04.2014 Saxo Bank, specialista na investování a online obchodování s celým spektrem investičních nástrojů, představuje svoji a...
Investiční výhled Q1 2014
22.01.2014 Rozvíjející se Asie, které se během současné krize podařilo zachovat růst světové ekonomiky na přijatelné úrovni, se během roku 2014...
Investiční výhled Saxo Bank pro čtvrtý kvartál 2012: Mandát pro změnu
19.10.2012 K ukončení recese je třeba klást větší důraz na mikroekonomiku - Saxo Bank, specialista na investice a on-li...
Koruna patří na 26 CZK/EUR, shodují se SocGen, Unicredit i Morgan Stanley. Nemá podporu sazeb ani ekonomiky
10.10.2011 Oslabování české koruny na úrovně nejnižší od loňského léta očekávají kvůli vlaž...
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Objem transakcí | Top 5 kryptoměn | Měsíčník finančních trhů | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Cena platiny | Dolarová aktiva | Cap | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Války | CECEEUR | Vývoj | Obchodní platformy | Dolarový index DXY | Turecká krize | Trh nemovitostí | Globální růst | Společnost Invesco | EUR | Spotřebitelské výdaje | Globální dluhopisový index | Bundesbank | Finanční ústav | Itálie | Stoxx | Cla na čínské zboží | Akcie firmy | Očekávání | Korelace | Michal Stupavský, CFA | Evropské centrální banky | AUD/NZD | Alternativní investice | Pro investory | High-yield | EURJPY | Trh práce | Evropská komise | Philip Morris ČR | Investice | DXY | Potenciál | Nízké sazby | Evropský orgán pro pojišťovnictví | Index DXY | Asijské měny | Ifo | Japonské akcie | Prognózy | Globální dluhopisové trhy | NYSE | E.ON | Zpráva z Německa | Diverzifikace | Experti | LSEG | Henning Stein | Trh kávy | Nákupy aktiv | Dění na trzích | Společnost Apple | Investiční výhled na rok 2024 | FX měnový pár | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Český průmysl | Reality | Konkurenti | Microsoft 365 | Diverzifikace investic | CSI 300 | Lagardeová | Vzácnost Bitcoinu | Cenné papíry | Výnos | P/S | Asijské akcie | Oxfam | Goldman Sachs | Delta | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výhled Fidelity International | Index DOW | Forexový trh | ČEZ | Společnost Huawei | Nikkei | Konsenzus ekonomů | Online obchodování | Praxe | JPY | AUDUSD | Metaverse | Polovodiče | Investiční odborníci | Mike Bessell | Brent | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Petr Tmej | Společnost HARDWARIO | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Události ve světě | Analytici společnosti | Měny | Americký Fed | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Ceny dluhopisů | Dlouhodobý trend | Vakcíny proti koronaviru | Burzy | Akciový výhled | Investiční příležitost | Broker | Cash flow | Nerovnosti bohatství | Export | Dluhopisový index | Bond | Vládní opatření | Dlouhodobý růst | AI | Varianta delta | Riziková averze | Úspěšný trader | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | Kofola | Akcie na rozvíjejících se trzích | Skupina Kofola | Hospodářské výsledky | Tržní trendy | Dluhopisoví investoři | GBP/USD | Jeff Bezos | MT5 | Tržní pohyby | Inflační cíl | Růst ekonomiky USA | Výrobci elektromobilů | MetaTrader 4 | Finanční influenceři | FANG | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Americké ekonomiky | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Fidelity | MiFID II | AMD | Společnost Google | Negativní sentiment | Bitcoin ETF | Prezident ECB | McKinsey | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Bayer | Globální akciové trhy | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Růst v Číně | Růst společnosti | Plány | Zisk | AT&T | Global macro | Klaus Wohlrabe | Cestování | Největší ekonomika | Patria | Růstové akcie | Analýzy | Evropské ekonomiky | Výhled na rok 2023 | Spotřebitelský sentiment | Čínské úřady | Hlavní události | Jak vydělat na burze | Bohatí | CZK | Česká zbrojovka | Nový koronavirus | Investovat | CashFlow | Avast | Huawei | S&P | Agentura AP | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Německý export | VBTC | Silná data | Aktiva a pasiva | Unie | Kurz zlata | Covidová pravidla | Technologické tituly | Extrémní nárůst | Meta | Deflace | Komoditní | TIM | Investiční banka | Berkshire Hathaway | Umělé inteligence (AI) | Prezident | Vzdělání | Myšlení | Čínské zboží | Warren Buffett | Výsledky | Fenomén | Statistický úřad Eurostat | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Veřejné služby | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | Inflační tlaky | Ekonom Ifo | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Německý index DAX | Bank of America | Americký index | Eurostat | Energie | Investování na kapitálových trzích | Fundamentální zprávy | P/E | Raiffeisen | BHS | Boom | Makroekonomický výhled | Objem | Světové burzy | Výkonnost dolaru | Boj s inflací | Colt CZ | Hypoteční trh | Investovat do Bitcoinu | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Globální akciové indexy | Výhody diverzifikace | Firmy | Bydlení | Hlavní úroková sazba | Pfizer | Studie | Třída aktiv | EUR/AUD | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Dění na finančních trzích | Segment trhu | Polsko | Prémie | Inflace v Česku | USDRUB | Rok 2024 | Členské země EU | Ceny ropy | Nasdaq | Deficit | Postavení na trhu | Zasedání Fedu | Tvrdý brexit | OPEC | Bloomberg | GBP | ADR | Investice do nemovitostí | Udržitelnost | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Mnozí investoři | Admiral Markets | Index Bloomberg Barclays | Trump | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Argentinské peso | Nezaměstnanost v USA | Federální rezervní systém | TSMC | Akciové výnosy | Výhled Fidelity | GBPUSD | Stavebnictví | Donald Trump | Asie | Evropské akcie | Bank of Japan | Mexiko | Deutsche Bank | Apple | Ropa Brent | Evropský statistický úřad Eurostat | Americké akcie | Vyhlídky | Finanční domy | CZ | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | MetaTrader | GBPCHF | Deficit rozpočtu | Evropská ekonomika | EDF | Program nákupu aktiv | Rallye | Reakce trhu | Ekosystémy | Trh | Komise | České koruny | Měnová autorita | Korekce | Statistics | Buffett | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Euro | Francie | Vietnam | Pokles HDP | Globální recese | Propad | Keynes | Posílení dolaru | Turecko | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Dezinflace | Pandemie koronaviru | Branislav Soták | Cyklická recese | Období zvýšené volatility | Microsoft | Příležitosti | Indigo | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Výsledky průzkumu | Alza.cz | Hrubý domácí produkt | Investování je rizikové | Andrew McCaffery | Znovuzvolení | Sázka | Automobilky | Zhoršení nálady | Televize CNBC | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Britské libry | Devalvace | Pojišťovny | Makroekonomika | Graf | Cloudové služby | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Přehled | Inflační vývoj | LYNX | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Fundamentální faktory | Akciový růst | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Čekající objednávky | Zpracovatelský sektor | Institut Ifo | Globální index | USD/CNH | Technologičtí giganti | Makro data | Reuters | Klíčové události ve světě | Platforms | Brexit | Hodnota dolaru | Kompozitní index | Investment | Bernard Arnault | Markets | Depozitní sazba | Obchody | Akcie CME | Utahování měnové politiky | Pozornost | Firma | VIG | EURUSD | Tištění peněz | Střední podniky | Portugalsko | Akcie v USA | S&P 500 | Příkaz | High Yield | Rozložit riziko | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Libra | Repo operace | Americký dolar | Investovaný kapitál | CFD | OpenAI | Snížení sazeb | Růst ceny zlata | Investment management | Kryptoměna | Řecko | Nálada investorů | Philip Morris | Nejlepší investice | Deglobalizace | Míra | Úroky | Refinitiv | Akcie rozvinutých trhů | Úrokové sazby centrálních bank | Očekávání analytiků | Růst světové ekonomiky | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Ceny akcií | Prosincová inflace | Indikace | Japonsko | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Evropská unie | Jiří Rusnok | Situace ve Spojených státech | Peníze z prodeje akcií | Fundamentální informace | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Emise dluhopisů | Životní pojišťovny | Výběr zisků | VETH | Makroekonomická situace | Carry trade | Podvážení | Investiční portfolia | Rekordní zisky | Země EU | Hedge | Globální rizika | Poplatek | Mercedes | Tržní očekávání | Otevírání ekonomik | Globální index vládních dluhopisů | Americká ekonomika | Nejistota | Podpora | Důvěryhodnost | Obchodník | Doporučení | COVID-19 | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Investiční nástroje | Index PX | Čínská vláda | Globální finanční trhy | Portfólia | Investment Management | OECD | Pivot | Růst zisků | Zisky | Prezident Trump | Oslabení koruny | Globální ekonomika | E-commerce | Nvidia | Káva Arabica CFD | Ceny komodit | Řízení rizika | Vysoké valuace | Cena zlata | HSBC | CFD obchodování | Zvýšení ceny | Rizikové averze | Latinská Amerika | Vice | Růst cen | Americké akciové trhy | Momentum | Swap | Asset management | MSCI World | Německá vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Financování | ČSÚ | IoT | Finance | JDE | Index nákupních manažerů | Zasedání americké centrální banky | Odhad letošního růstu | Hotovost | Photon Energy | USDJPY | Investiční poradenství | Společnosti | Ceny zboží | Nuance | QE | Cena | CME | Hospodářský růst | TOP 5 kryptoměn | Odhodlání | Large Cap | Globální ekonomický růst | WTI | Spojené království | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Růst na burze | Zpřísnění finančních podmínek | Raiffeisen Bank International | Bankéři | Nejziskovější | Virtuální realita | Zpomalení globální ekonomiky | OCI | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Inflace | Paras Anand | Tržby | Větší riziko | Marže | Situace | Zlato a stříbro | Diskont | Ekonomie | Bill Gates | Erste Group | Krach | Alphabet | Ekosystém | Tvrdá ekonomická data | Lira | Index pražské burzy PX | Výkonnost pražské burzy | Peněžní zásoba | Světová ekonomika | Moneta | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Asijské země | Spolkový statistický úřad | FX | Michal Stupavský | RUB | Arnault | Kurz | Market | Evropská centrální banka | Nezaměstnanost mladých | IMPOSSIBLE | ISM | Google | 256/2004 | Unicredit | Jak vydělat | Stagnace | Pokles výnosů | Grafy | Oculus | Mezinárodní investoři | Institucionální investoři | Inovace | Aktivum | Makroekonomické faktory | Naše prognóza | Vystavení riziku | Fiskální stimuly | Prezidentské volby v USA | Investujte | Úspory | Conseq | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | Rostoucí úrokové sazby | Odpor | AUD | BTCE.DE | Ondřej Hartman | Cena akcií podniku | Pegas Nonwovens | Analytici | Splatnost | Kurz koruny | Mario Draghi | Hospodářství | Akciové alokace | Výkonnost akcií | Euro STOXX | EV | Hodnota majetku | Dlouhodobé investice | RRR | Vývoj na akciových trzích | Equity | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Globální akciový index | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Alokace | Zasedání ECB | Portfolia | Conseq Investment Management | Poptávka | Prodeje akcií | Británie | Webináře | Miliardy eur | Recese | Konsenzus | Makro | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Silný americký dolar | Růst americké ekonomiky | Signály | Růstový trend | 500 nejbohatších | Globální pandemie | ETN | Inflace v listopadu | Patria Finance | Fáze obchodní dohody | Globální HDP | Washington | Maynard Keynes | Ceny potravin | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Investiční příležitosti | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | IG | Finanční poradce | Globální trhy | Hang Seng | Americké volby | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Amazon Web Services (AWS) | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Dow Jones Industrial | Majors | Míra inflace | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | USD/RUB | EBITDA | Nařízení | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Aktivní investování | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Premiér Naréndra Módí | Peking | Průmysl | Hrubý domácí produkt Německa | Podnikání | Akciové dividendy | Tempo růstu | Bilance ECB | Bankovnictví | Aerolinky | Divergence | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Forexový trader | Risk | VBTC.DE | Reporty | Long | EdF | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Komoditní index | Asset alokace | DAX | Aktiva | Použití finanční páky | GEVORKYAN | Yield | Investiční možnosti | Tuzemský průmysl | Business | Facebook | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Vrcholy | Barclays | Pokles cen | Čínská centrální banka | Tempo růstu ekonomiky | Technologická společnost | Program kvantitativního uvolňování | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Akcie bank | Vývoj na finančních trzích | Clemens Fuest | Podílové listy | Index akcií | Erste | Výsledek voleb | Obnovení důvěry | Stratég | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Zbrojovky | Načasování | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Forexu | Ekonomika | Politika | Akciové portfolio | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Ekonom | Investování do nemovitostí | Ropa WTI CFD | Optimismus | Real Estate | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Obchodní spor | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Dobrá zpráva | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výhled | BofAML | České akcie | Eskalace napětí | FOMC | Obchodování měn | Auta | Akcie v Hongkongu | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Spojené státy a Čína | Obchodní účet | Finanční televize CNBC | Ethereum | Zpomalení hospodářského růstu | Index pražské burzy | Počasí | Indexy nákupních manažerů | Bankovní krize | Finanční trhy | Statistický úřad | Klid | Aliance | Expanze | Zvýšení produktivity | Fondy | Výnosy státních dluhopisů | Cenové hladiny | Stagflace | HDP Číny | Nikkei 225 | Obavy investorů | Video | Spready | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | NZD/CHF | EU | Pasiva | Problémy | Zpomalení růstu | Měnové páry | Meziroční míra inflace v eurozóně | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Pravidelné investice | Nezaměstnanost | Dolarový index | Ropa | Ceny aktiv | Dluhopis | Geopolitika | Rozvoj | Makroekonomická data | Akciové tipy | Capital Economics | Dlouhá pozice | Trading nastavení | Volatility trhu | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Glencore | Bankovní sektor | Výprodeje | Index MSCI | Míra inflace v eurozóně | Průzkum společnosti | CFA | Jasný signál | Finanční sektor | Oslabení eura | MSCI | Patria Direct | Zvyšování úrokových sazeb | Investiční ředitel společnosti | Spotřebitelská poptávka | Alokace kapitálu | Indikátor důvěry | Měnový stratég | 3М | Obchod | Risk On | Kapitalismus | Společnost AMD | Patria.cz | Carry trades | Globální finanční krize | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Úsilí | WEF | BASF | Spojené státy | Ifo Clemens Fuest | Signál | Rizika globální | Ekonomický výhled | Samsung | Komerční banka | Kupní síla | Trhy | Ropy | Rozdílové smlouvy | Atraktivní příležitosti | Big Tech | Výnosnost | Cyklické sektory | Koruna posílila | Společnost | Investiční tipy | Úspěch | Řízení společnosti | Ocenění akcií | Mateřská společnost | Trh Start | Cena akcií | Rozšíření | Riziková aktiva | Volatilita | Vstup na pražskou burzu | Nálada | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Japonská ekonomika | ACT | Odpovědnost | Brazílie | Services | VIX | Výhled na rok 2024 | Růst | Příjmy | Hospodářský cyklus | JPMorgan | Prezident Ifo | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Zajištění | Colt | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | Index | Čínský trh | Fundament | Bohatství | Akcie mediální skupiny CME | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Valuace | Politici | Volby | Obchodní dohody | Private equity | Historie | Jak investovat | Realita | Cíle | Instrumenty | Nákupy centrálních bank | MSCI All Country World | Aktuální situace | Analytik Patria Finance | Výkyvy | Volatilní | BTCE | Banky | Komise v přenesené pravomoci | AWS | Kupci | Uvolňování měnových politik | Německý průmysl | Bankovní skupina | Edelman | Amazon Web Services | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Obchodník s cennými papíry | Čistý dluh | Meta Platforms | Benchmark | Globální akcie | Úvěr | Riziko dalšího poklesu | Investiční pojištění | Index čínských akcií | Měnové trhy | Rychlost | Nárůst negativního sentimentu | Oslabení dolaru | Volební rok | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Návratnost | Odvětví | Šok | Developed markets | Dlouhodobí investoři | ETF bestsellery | Měnové krize | Dna | Henk Jan Rikkerink | Investiční společnosti | Maďarsko | Řízení rizik | Poradenství | Geopolitické vlivy | Měnový pár | Roční zhodnocení | LVMH | Volby v USA | Carry obchody | Sentiment investorů | Aktuální klíčová rizika | Zhodnocování dolaru | Index vládních dluhopisů | Index MSCI Emerging Markets | Bankrot | Banka | Richard Kozul-Wright | Benchmarky | Tržní hodnota | Na burze | Akcie | Ekonomická nerovnost | Christine Lagardeová | Dlouhodobý růstový trend | Inflace v USA | ČSOB | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Zasedání FOMC | Výhled pro Evropu | Evropa | Ifo Klaus Wohlrabe | Konzervativní přístup | Tesla | Největší ztráty | Stabilita | Negativní dopad | Americký prezident | Metalurgie | Marketingová komunikace | Nákupy vládních dluhopisů | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | Předpověď | Bard | Globální akciové valuace | Ekonomický cyklus | Moderna | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | 5G | Nové emise | Krize | Úrovně likvidity | Management | Pandemie COVID | Kvantitativní uvolňování | Omezená nabídka | Podíl majetku | Pražská burza | CNBC | High | NZD/CAD | Recese v Evropě | Údaje | Analytický tým | Finanční nástroje | Regulační orgány | Roman Dvořák | Shell | Riziko recese | Výhody | CAD | Short | Krátkodobý výhled | Růst bitcoinu | Datová centra | Snižování sazeb | Růst Bitcoinů | Důvěra spotřebitelů | Intel | Nemovitosti | Stříbro | Práce | Pavel Kohout | Obchodní aplikace | Příležitosti na trzích | Vývoj trhu | Podniky | Online investiční konference | Fondy soukromého kapitálu | Aramco | Volný kapitál | Očkování | Finanční ztráty | Astrazeneca | Volatility | Ztráta | Naréndra Módí | Solidní výnosy | xStation5 | Klíčová rizika | EIOPA | Červnová inflace | Vánoce | Pozitivní vliv | AUD/USD | Dostatek likvidity | Provozovatel sociální sítě | Volkswagen | Důvěra v českou ekonomiku | Instrument | Akciové valuace | Inflace v eurozóně | Německo | Upisování | USD/JPY | American Depositary Receipt | Zrychlení růstu | Akciový trh | Směrnice | Ztráty | Politbyro | Zpomalování světové ekonomiky | Investiční apetit | Sektor nemovitostí | NZD | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Investování | Koncern | Kotace | Mzdy | Čínské investice | Hospodářské škody | Zadlužení | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Dluhopisy | Trading | Napětí na trzích | Turecké liry | Uvalení cel | Fidelity International | Čína | Koruna | Tchaj-wan | Trade | ČR | MIFID | Nastavení měnové politiky | Specialista na investice | Retailový obchodník | Firma Alphabet | Ministerstvo financí | Guvernér | Platina | Umělá inteligence | Rezistence | Úrokový diferenciál | Společnost Microsoft | Obchodování na burze | USA | Riziko | J.P. Morgan | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | XTB | Netflix | Paul Volcker | Hypoindex | Znovuzvolení Donalda | Největší pokles | Dluhové krize | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Riziková prémie | Výplaty dividend | Finanční televize | Hlavní ekonom | CELO | Ocenění | Burze | Durace | Podnikové investice | Konvertibilní dluhopisy | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Saudi Aramco | Financial Conduct Authority | Domácí poptávka | Index amerických akcií | Zajištění proti inflaci | John Maynard Keynes | Stimuly | Akcie v roce 2019 | Kurz EURUSD | Zpřísňováním měnové politiky | HARDWARIO | Bestsellery podle Patria | Vyšší výnosy | Období volatility | TOP 5 kryptoměn u XTB | Investiční stratég | VETH.DE | Thought Leadership | Index MSCI All Country World | Indonésie | Emise | Průmyslové podniky | Dluhopisový fond | Dodavatelské řetězce | Sociální sítě | Válka na Ukrajině | Nejbohatší | Nervozita | Japonská centrální banka | Euforie | Invesco | Investiční | Vision Pro | IOT | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Ekonomika USA | Obsazenost hotelů | Opce | Bitcoin | Potenciál dlouhodobého růstu | Výkonnost | Česká ekonomika | Nesoulad | Zájem investorů | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Budoucnost | Steen Jakobsen | Očekávané zhodnocení | Poměr výplaty | Konference XTB | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Index S&P 500 | Tokijská burza | Thajsko | Závislost | Česká koruna | Stimulační program | Obchodní konflikt | Čínské oživení | Zlato | Patria Finance Branislav Soták | HDP | Likvidita | CL | PBOC | Investiční rozhodnutí | Hlavní akciové indexy | Fond | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Volatilita akciového trhu | Restriktivní politika | Spekulanti | Měkké přistání | Slušný zisk | Tiering | Objednávky | Inflační očekávání | Akcie v Číně | Korporátní dluhopisy | Spotové ETF | Čínské vlády | UNCTAD | Fundamenty | Durace portfolia | Růst ekonomiky | Komodity | CZK/USD | Analýza | Americká centrální banka FED | Německé státní dluhopisy | Finanční nezávislosti | Miliardy | Výnosy | Oblasti umělé inteligence | Mezinárodní obchod | Bloomberg Barclays | Kryptoměny | Investiční doporučení | Majetek 500 nejbohatších lidí | MSCI China | Halving | Cena kávy | Flexibilita | Koronavirus | WESP | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Investor | Zlepšení | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Equity Trader | Správné načasování | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | IBEX | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Alokace aktiv | FocusEconomics | Index DAX | Základní úroková sazba | Aktuální konsenzus ekonomů | Nakupovat
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot