Globální HDP

Ropa na pokraji kolapsu
26.11.2024 Slabá poptávka, zvýšená produkce mimo OPEC+ a vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA s heslem "Vrtejte, vrtejte, vrtejte" pevně nasměrovaly ropný trh k medvědímu trendu. Díky geopolitice a spekulacím, že by kartel mohl přehodnotit svůj prosincový plán na postupné zrušení snížení produkce o 2,2 mil. barelů denně (bpd), se ropa stále drží. Bohužel podle Íránu má OPEC+ omezené možnosti. Prodloužení omezení by alianci připravilo o flexibilitu a umožnilo konkurentům bez obav zvyšovat produkci.

Dolar přežil tsunami
08.08.2024 Tsunami vzniká v důsledku podmořského zemětřesení, při kterém dojde k přemístění velkého množství vody. Než se usadí, musí se někam dostat. Totéž platí pro tsunami na trhu. To má své důvody. V případě černého pondělí 5. srpna to bylo zpřísnění měnové politiky ze strany Bank of Japan a obavy z recese v americké ekonomice po neuspokojivé zprávě o zaměstnanosti za červenec. Existují i důsledky. V případě měnového páru EUR/USD došlo k jeho prudkému růstu nad sedmiměsíční maximum 1,1. Dochází k usazování vody. Fed a Bank of Japan uklidnily investory; na horské dráze se ale svezlo mnoho aktiv.

Makroekonomické faktory - hrubý domácí produkt (HDP) (1. díl)
17.01.2024 V tomto článku si jednoduše vysvětlíme první makroekonomický faktor, a to hrubý domácí produkt (HDP). Dozvíte se, jaké základní formy HDP se používají a také jaké faktory jej ovlivňují. Nakonec si ukážeme růst HDP v porovnání s akciovým indexem a globální HDP pro rok 2023.

EUR/USD. Týdenní rekapitulace. Čína, ropa a rostoucí jestřábí sentiment.
11.09.2023 Pár EUR/USD uzavřel obchodní týden na úrovni 1,0700. Tento cíl symbolicky odráží současnou situaci. Na jedné straně se medvědi EUR/USD dokázali usadit v rozmezí čísla 7, což ukazuje na sestupný trend. Na druhou stranu se jim přes jejich pokusy nepodařilo prolomit hranici čísla 6. Úroveň 1,0700 představuje kritický okamžik: buď se pár zkonsoliduje pod touto úrovní, nebo projde korekční fází směrem k rozmezí čísla 8.

Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací
13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.

4-6 % stříbra v portfoliu zlepší diverzifikaci
04.10.2022 Lepší nálada na trhu ukazuje, že trh se stříbrem dosáhl šestitýdenního maxima, přičemž ceny vykazují solidní průlom nad kritickou psychologickou úrovní 20 USD za unci.

Itálie, Británie a další pokles trhů na úvod týdne
26.09.2022 Také začátek dalšího týdne je pro hlavní finanční trhy negativní. Stále pokračuje proces smiřování se s horší ekonomickou realitou. Dokládá to třeba další snížení vyhlídek pro globální HDP od OECD. Dalším příkladem je slabší německý index Ifo, který zase ukazuje rostoucí pesimismus mezi tamními firmami.

Hospodářské zpomalení se nedotkne pouze dvou velkých ekonomik
12.05.2022 Světová ekonomika je na pokraji recese. Morgan Stanley varuje, že v letošním roce se může globální HDP ve srovnání s minulým rokem snížit o více než 50 %.

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války
03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.

Cebr: Celosvětový HDP napřesrok poprvé překoná hranici 100 bilionů dolarů
28.12.2021 Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) již v příštím roce poprvé překoná hranici 100 bilionů dolarů (zhruba 2,2 trilionu Kč). Předpověděla to podle agentury Reuters britská poradenská společnost Cebr. Loni přitom předpokládala, že globální HDP tuto hranici pokoří až v roce 2024.

Kvantitativní uvolňování vyhnalo finanční trhy v roce 2020 na historické maximum
15.01.2021 Reakce centrálních bank na globální pandemii byla v loňském roce skutečně bezprecedentní. Centrální banky v loňském roce natiskly 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek oproti roku 2008 při globální finanční krizi.

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální
08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020
06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020
01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy
27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.

Akciové valuace indikují silně podprůměrné očekávané výnosy
19.11.2020 Pokud přihlédneme k faktu, že se momentálně světová ekonomika nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války, přičemž globální HDP by mělo podle poslední prognózy Mezinárodního měnového fondu z října letos poklesnout o 4,4 %, výkonnost globálních akciových trhů od začátku letošního roku je mimořádně příznivá. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World zatím totiž připisuje zisk 6 %.

IIF: Globální dluh kvůli viru stoupne na rekordních 277 bil. USD
18.11.2020 Globální dluh napříč všemi sektory by měl do konce letošního roku vzrůst na rekordních 277 bilionů USD (6,1 biliardy Kč), protože vlády a firmy dál utrácejí v reakci na pandemii nemoci covid-19. Uvedl to ve své prognóze Institut pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě.

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020
02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.

Měsíčník finančních trhů – Září 2020
06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020
01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020
04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.

Ve vysloužilém elektru se skrývá množství drahocenných druhotných surovin. Mohou pomoci zachránit ekonomiku oslabenou koronavirem
18.05.2020 Kvůli pandemii COVID-19 může světová ekonomika dle odhadů přijít o biliony amerických dolarů – rané předpovědi hovoří asi o 4 bilionech USD. Pošramoceným ekonomikám může v budoucnu významně pomoci uplatnění principů cirkulární ekonomiky, zejména pak využití takzvaného urban miningu, tedy využívání odpadů jako zdroje druhotných surovin. Jen extrakce vzácných kovů ze starého elektra může přinést desítky miliard ročně, nemluvě o pozitivních ekologických vlivech. Skvělým příkladem recyklačního projektu jsou například medaile pro olympijské hry v Tokiu, které byly kompletně vyrobeny z kovů získaných z elektroodpadu.

IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD
08.04.2020 Globální dluh napříč všemi sektory v loňském roce stoupl na rekordních 255 bilionů USD (6,4 biliardy Kč) a překonal 322 procent hrubého domácího produktu. Proti předchozímu roku se zvýšil o více než deset bilionů USD. Uvedl to Institut pro mezinárodní finance (IIF).

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.2.2020
10.02.2020 Další vývoj zůstává nejasný. Podle odhadů by měl počet nakažených kulminovat začátkem března. Poslední prognózy však naznačují, že by se koronavirus nemusel na poklesu tempa růstu globálního HDP až tak výrazně podepsat. Pokud se epidemii podaří zastavit do konce 1Q, sníží se dynamika světového ekonomického růstu o 0,1% až 0,2% na 3,3%. V případě, že by se problémy protáhly do 2Q, můžeme očekávat markantnější dopad. Globální ekonomika by tak v roce 2020 expandovala pouze tempem 3,1%. Čínské hospodářství pravděpodobně vzroste v roce 2020 o 5,5%, původní prognózy počítaly s růstem 5,9%. Samozřejmě, že kvartální propady mohou být prudší, očekává se však, že je vykompenzuje zvýšená aktivita v následujících čtvrtletích. V případě signifikantního vlivu na globální HDP by centrální banky přistoupily k dalšímu uvolňování politiky.

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu
07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.

MMF: Světová ekonomika letos vzroste nejméně od finanční krize
15.10.2019 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na tři procenta, což bude nejslabší tempo od globální finanční krize. Ve svém podzimním výhledu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ještě v červenci počítal na letošní rok s růstem o 3,2 procenta. Loni světová ekonomika vzrostla o 3,6 procenta.

Celní válka může snížit globální HDP o půl procenta
05.06.2019 Celní válka mezi Spojenými státy a Čínou by v příštím roce mohla snížit globální hrubý domácí produkt (HDP) o půl procenta, tedy zhruba 455 miliard dolarů (přes deset bilionů Kč). Uvedla to dnes šéfka Mezinárodního měnového fond (MMF) Christine Lagardeová.
Související klíčová slova:
EUR | Tempo růstu | Index Bloomberg Barclays | LYNX | Vládní dluhopisy | Refinitiv | Cap | Akciové trhy | Alphabet | Ropný gigant | Platina | Lockheed Martin | Pfizer | PLN | Spolkový statistický úřad | Zpracovatelský sektor | Oživení poptávky | Index vládních dluhopisů | Trend | Bank of Japan | MUFG | Bankéři | Dění na světových burzách | Podíl majetku | Mezinárodní měnový fond | Investiční banky | Korelace | Prodej zboží | Dow Jones Industrial | Aktiva | Citigroup | Bezpečné útočiště | Invesco | Intesa Sanpaolo | Střední Evropa | Evropská komise | CECEEUR | P/S | Investment Management | Diverzifikace | Unilever | Index PX | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Tuzemský průmysl | Berkshire Hathaway | Lagardeová | GDP | Snížení produkce | Dění na trzích | Růst sazeb | Deflace | Rostoucí ceny | Fond obnovy | Saúdská Arábie | Globální dluhopisové trhy | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Index akcií | Makroekonomické zprávy | Meziroční míra inflace v eurozóně | Měsíčník finančních trhů | Geopolitické napětí | Velké ekonomiky | Poměr zlato/stříbro | Nezaměstnanost | Čekající příkazy | Sankce | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Kapitalismus | Burza | Globální akciové valuace | Hlavní události | FME | Nerovnosti bohatství | FedWatch Tool | Proražení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zlato a stříbro | Volby | Americký prezident | Vývoj na trzích | Česká měna | Bohatí | Amazon | Růst cen | Nizozemsko | New York | Výhled | Nomura | CZK | Inflace | Sankce vůči Rusku | Dolarový index | Rizika a příležitosti | FB | Investment management | Philip Morris | Aktuální klíčová rizika | Michal Stupavský | Podnikatelská důvěra | Index volatility VIX | Graf | Jeff Bezos | ČSÚ | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | BP | HUF | Průmysl | Poradenská společnost | Centrální banky | Očekávání analytiků | Zpráva | Zvyšování sazeb | Nárůst cen ropy | Německý export | Bělorusko | Moderna | Irsko | Covid | Risk-off | American Airlines | Globální ekonomiky | Nabídka | Znovuotevření čínské ekonomiky | Zvýšení produkce ropy | Credit Agricole SA | Celosvětový HDP | United Technologies | Výsledky průzkumu | Poplatek | Richard Kozul-Wright | CISCO | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Futures | Edelman | Manažerka projektu | Reakce trhu | Ekonomiky | Donald Trump | PLN/EUR | Maďarsko | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Latinská Amerika | Průmyslová produkce | Vývoj těžby ropy | HDP Číny | Cenové hladiny | Dow Jones | Bydlení | Airbus | Peníze | Bill Gates | Turecko | Akcie rozvinutých trhů | Brent | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Očekávání | Daňové úlevy | NN Group | RWE | NFLX | Světové finanční trhy | Analýza společnosti | Cisco Systems | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Alza.cz | Asijské indexy | Prodeje akcií | Index Cboe | Konflikt na Blízkém východě | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj těžby ropy v USA | P/E | Fed Funds Rate | CZK/EUR | United Airlines Holdings | Růst | Celosvětový hrubý domácí produkt | Abbott Laboratories | Americký index | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Opatření centrálních bank | Akcie firmy | Cebr | Prognóza | Výnosová křivka | Souhrnný index | Trh práce | Aktuální kurzy měn | CBOE | České HDP | Wolters Kluwer | Italské dluhopisy | Izrael | Evropské ekonomiky | CME FedWatch | Ropný trh | Sodexo | Volatility | Nike | Long | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Evergrande | Koruna posílila | Nigérie | Koruna | Thyssenkrupp | AUD | Plynovody | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Caterpillar | Evropský statistický úřad Eurostat | WKL | Opatření | Meziroční růst | EBay | Olympijské hry | Oxford Economics | Baidu | Trh | Měny rozvíjejících se ekonomik | MSCI | EMU | Akciová tržní kapitalizace | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Index | Studie | Průzkum společnosti | Vice | Měď | Recyklace | Cena stříbra | MMF | Klesající trend | Zpřísnění měnové politiky | Komise | Nejistoty | Thajsko | Americká centrální banka | Finanční televize | Tržní kapitalizace | Ropa Brent | Čínská poptávka po ropě | Devalvace | Agentura Reuters | Fair Value | ABN AMRO Bank | Společnosti | Klíčové události ve světě | Ministerstvo obchodu | Negativní dopad | Hypoindex | Česká zbrojovka | Americké investiční banky | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Unie | Omezení dodávek | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Maloobchodní tržby | Akciové indexy | Akcie na rozvíjejících se trzích | Christine Lagardeová | Komoditní index | Soukromý sektor | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Fundamentální zprávy | Souhrn finančních trhů | Ekonomický vývoj | Reakce trhů | Cboe VIX | Deficit | Budoucnost | Lucembursko | Cena akcií podniku | Hlavní akciové indexy | Přehled o dění na světových burzách | Ekonomická nerovnost | Royal Dutch Shell | BNP Paribas | Česká koruna | Hang Seng | Akciový index | Index Cboe VIX | Pozornost | Červnová inflace | Cebr Douglas McWilliams | Surové ropy | Závislost | Úsilí | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Bohatství | Stratégové | Ifo | Offshore | Rumunsko | Inside | IBEX | Statistický úřad | Hrubý domácí produkt Německa | Poptávka | Kov | Douglas McWilliams | JPMorgan Chase | Očekávání trhu | Nastavení měnové politiky | Největší ekonomika | Největší ztráty | Norsko | Finance | Korporátní dluhopisy | Rozpočtové deficity | Dluhopisy | Indikátor | Equity | Prezident Donald Trump | Index DXY | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | Dividendový výnos | Výhled pro Evropu | Problémy | Bank of New York Mellon | Stříbro | Globální dluh | Hodnota majetku | Celní válka | Finanční instituce | Ropa | Cena barelu ropy | Makrodata EU | ETF | BH Securities | Olympijské hry v Tokiu | Deutsche Bank | Zpomalení hospodářského růstu | Globální akciový index | Firma | Omezení těžby | SWIFT | Směr trendů | Barclays | Bulharsko | Fundamentální analýzy | AXA | Technologická společnost | MetLife | Rostoucí ceny komodit | Samsung | UBS | Ekonomové | USA | Globální inflace | 3М | Spojené státy | Podnikové investice | Zpomalení světové ekonomiky | Globální finanční krize | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | CEBR | Pandemie | Globální pandemie koronaviru | Manažerka | Nálada na trhu | Úrokové sazby | Finanční televize CNBC | Šíření nemoci | Conseq Investment Management | Gilead Sciences | Upcyklace | Fáze obchodní dohody | Index volatility | Rusko a Ukrajina | Vstup na pražskou burzu | Boeing | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy | Obchodní dohody | Trumpova protekcionistická politika | Hlavní finanční trhy | Nesoulad | Úroková sazba | BHS Timur Barotov | Podnikatelská nálada | Rizikové averze | Výdaje | Americké akcie | Facebook | Nákupy centrálních bank | České měny | Vítězství Donalda Trumpa | Durace | Volatilní | EUR/USD | OSN | Znovuotevření Číny | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Americká centrální banka FED | Ekonomická recese | Měnové politiky | Odvětví | CSI 300 | Index MSCI Emerging Markets | Akcie v Číně | Aktuální situace | Belgie | Fiskální politika | Manufacturing | Aktuální konsenzus ekonomů | LVMH | Koronavirus | Globální ekonomická recese | Geopolitické události | Čínská poptávka | Dna | Centrální bankéři | CNY | Small caps | Trash Made | Sektor služeb | Británie | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Ifo Clemens Fuest | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | RDSA | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | ADP | Daimler | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Volvo | Miliardy korun | Zemědělství | Ford Motor | Sazby | S&P 500 a HDP | GBP/EUR | Lufthansa | Důvěra v českou ekonomiku | Růstové akcie | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Komoditní | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Hotovost | Průmyslové objednávky | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Institut pro mezinárodní finance | Budoucí vývoj | Globální index vládních dluhopisů | Růst cen ropy | Panika | Zdenka Kladníčková | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Aramco | Růst cen komodit | Investice do platiny | Odhad růstu HDP | Distribuce | Fed | Globální rizika | Boris Johnson | Zadluženost | Trhy | Paypal Holdings | Emerging markets | Walmart | FTSE | Přehled o dění | Rizika | Vánoce | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Úspory | Dánsko | UnitedHealth | STMicroelectronics | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | WESP | Bilance | Citrix | Tesla | Platinové akcie | Low | Stabilita | Španělsko | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Inflace v USA | GS | MSCI Emerging Markets | General Motors | CAD | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | Deeskalace | Analytička | Společnost | Analytická společnost | Ekonom Ifo | Ztráta | Wells Fargo | Conseq | Fundamentální pozadí | Obchod | Recyklované kovy | Výrobní náklady | Ceny ropy Brent | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Hospodářský pokles | Astrazeneca | Risk-off sentiment | Bezpečná aktiva | Kobalt | Riziko | Analytik | Emise | Právo | JPY | Adidas | Bank of America | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | NATO | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Libanon | Risk | Inovace | CZK/USD | Západní ekonomiky | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Potenciální rizika | Realitní trh | FTSE 100 | Války | Impuls | Ukrajina | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | Předpovědi | ASML | Prosus | Globální index | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Stratég | Dodávky z Ruska | Accor | Morgan Stanley | Ceny zlata | Výnos | Index DOW | IIF | Minulá výkonnost | Historická maxima | Dluhopisový index | Stoxx Europe 600 | Ahold Delhaize | Cena akcií | Vzácné kovy | Inflační cíl | VIX | Německý index IFO | Írán | EPS | McKinsey | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Německé HDP | ETF roku 2020 | AT&T | Zisk | Klaus Wohlrabe | Total | ČNB | Katar | American Airlines Group | FedEx | Huawei | Dovoz | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Raytheon | Hypoteční trh | Evropa | Měna | Management | Citrix Systems Inc | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Podvážení | Francie | Trigger | Údaje | Návrat poptávky | Pojišťovny | Inflační vývoj | Eurodolar | Omezení pohybu | PYPL | Finanční krize | Indikace | ex | Jakub Matis | Obchodní konflikt | Celkový deficit | Deutsche Telekom | Japonský HDP | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | ConocoPhillips | Visa | Nový koronavirus | Aktivum | Chorvatsko | Situace | Akciové alokace | PHIA | Google | Miliardy eur | Tržby | Konsensus | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Dividenda | HDP | Asset alokace | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Yield | Klid | JP Morgan | Ohlédnutí | Eskalace napětí | Obchodní bilance | Index PCE | Ekonomické zprávy | AAPL | Slovensko | Microchip Technology | Míra inflace v eurozóně | Signály z Fedu | JPMorgan | AMZN | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Infineon | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Alokace aktiv | Crédit Agricole | FOMC | Akcie | Société Générale | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Štěstí | AbbVie | Louis Vuitton | BBVA | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Index VIX | Napětí na Blízkém východě | Největší propad | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Akciové výnosy | Kurz | SBUX | Daně | DXY | Globální růst | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Společnost Microsoft | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Biogen | Michal Stupavský, CFA | Galapagos | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Kapitalizace | Komunikace | Americké futures | Černé labutě | Indie | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Regulace | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | Společnost Huawei | USD za barel | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Timur Barotov | MSFT | Konsenzus ekonomů | Globální hospodářský růst | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Ukazatel | Index MSCI | Amgen | Měny | Profitovat | Dollar | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Export | UNA | Rusko | Robert Shiller | Firma McDonald's | Allergan | Zhodnocení | 1 milion | Medvědí scénář | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | FedWatch | Paládium | Makroekonomické analýzy | Administrativa | COVID-19 | NFP | Kurz zlata | Nikkei | Firma Alphabet | Ekonomika USA | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | XM | Třída aktiv | Dotace | Evropská unie | Britský ministr financí | Rozvoj | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Vyhlídky | Vojenský konflikt | iFX | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Korekce | LNG | Kvantitativní uvolňování | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Televize CNBC | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Akciový růst | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | OECD | CHF | Volby v USA | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | MT4 | Světová banka | Cena | Očekávané výnosy | Německá vláda | Německo | Apple | Zadlužení | Snížení sazeb | Arnault | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Bernard Arnault | Medvědi | DAX | Zbrojovky | Infineon Technologies | Kurzy měn | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Slabé euro | CFA | SEC | Indikátory | Ticker | Oslabení | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Úspěch | Likvidita | Nákup zlata | Banky | BlackRock | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | FDX | Americká vláda | INTC | Altria Group | Netflix | Poptávka po ropě | GM | Ray Dalio | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Analýza | Ministr financí | Vyšší ceny ropy | Vivendi | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Index MSCI All Country World | Americký Fed | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Oxfam | Chevron | Dolarový index DXY | Peníze z prodeje akcií | Měnová autorita | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Společnost Cebr | Indická ekonomika | Deficit nabídky | Globální dluhopisový index | General Electric | Rozvíjející se trhy | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Tržní očekávání | OPEC | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Největší pokles | REGN | Pokles průmyslové výroby | Obchodní bariéry | Zkrocení inflace | Výkonný ředitel | Slabá poptávka | Polsko | Ceny potravin | Nikkei 225 | Index Dow Jones | Vakcíny proti koronaviru | Ropy | Makroekonomická situace | ABN Amro | Ocenění akcií | Předseda | Holubičí rétorika | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | AMS | Tištění peněz | Cestování | Globální pandemie | Turbulence na finančních trzích | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Statistický úřad Eurostat | Konflikt mezi Izraelem | BMW | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Události ve světě | Americké ministerstvo | Earnings | Program nákupu aktiv | Pokles HDP | Propad | Rakousko | ANO | Časové období | Akciové valuace | Agentura AP | Nemovitosti | Stimulační program | Markets | Nejistota | Akcie roku | CME | Makroekonomický kalendář | Investment | ING | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Starbucks | Švédsko | Prezidentské volby v USA | ECB | Splatnost | Výkonnost akcií | 500 nejbohatších | Prodej ropy | Měnová politika | Alokace | Body | Evropské země | AMGN | ROCE | Raketový růst | Paul Samuelson | GOOGL | Clemens Fuest | Hizballáh | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | KBC | Úroveň supportu | MasterCard | Globální finanční trhy | Applied Materials | Kraft Heinz | Uhlí | Air France-KLM | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | UNCTAD | Enel | CNBC | Domácí poptávka | Další pokles | Disney | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot