Západní ekonomiky
Graf dne - HK.cash (12.07.2024)
12.07.2024 Navzdory včerejšímu silnému výprodeji největších amerických společností (Nasdaq 100 poklesl o více než 2 %) a převážně slabým akciovým indexům v asijsko-pacifickém regionu se dnes futures na čínské referenční kontrakty obchodují výrazně výše, přičemž HK.cash si připisuje téměř 2 %. To se zdá být o to důležitější, že se blíží summit Komunistické strany Číny (15.-18. července).
Komodity: Ceny ropy rostou, část zisků ale smazaly po zprávě o zaměstnanosti
07.06.2024 Ceny ropy na závěr týdne rostou. Podpořily je Saúdská Arábie a Rusko, členové skupiny OPEC+, kteří naznačili, že jsou připraveni pozastavit nebo změnit zvyšování těžby ropy. Část zisků ale ceny smazaly po zprávě o zaměstnanosti v USA, která zmařila naděje na brzké snížení úrokových sazeb centrální bankou USA (Fed), což podpořilo obavy o vývoj poptávky.
Optimální investiční portfolio do příštích let
21.05.2024 "Svět se strukturálně změnil a optimální portfolio do dalších let je podle nás více diverzifikované jak sektorově tak i regionálně a to i z pohledu aktiv a méně vystavené americkým aktivům, především dluhopisům," říká analytik BHS Timur Barotov.
Invesco: Sedm důvodů k optimismu pro světovou ekonomiku
01.02.2024 Začátek roku 2024 byl ponurý. Zuří dvě války, kde jsme zaznamenali znepokojivé ztráty včetně úmrtí mnoha civilistů. Komerční lodě v Rudém moři byly napadeny húthijskými povstalci, což vedlo k úderům USA a Spojeného království proti húthijským cílům a zprávám o odpálení raket na americká vojenská plavidla. Při útoku na americké stanoviště v Jordánsku nedávno tragicky zahynuli tři příslušníci amerických služeb, což zvyšuje pravděpodobnost, že se do izraelsko-hamaské války přímo zapojí další země. Kromě toho existují obavy, že se volby, které nás čekají po celém světě, by mohly vést k větší geopolitické nejistotě. Vzhledem k těmto globálním událostem dostávám mnoho dotazů ohledně stavu ekonomiky, a tak jsem si řekla, že je možná na čase podělit se o několik důvodů, proč se na globální ekonomiku dívat pozitivně.
Fidelity International: Výhled 2024
16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?
27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
TRH SE RADUJE Z NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV O INFLACI Z USA, EUROZÓNY A VELKÉ BRITÁNIE
23.11.2023 Zprávy o inflaci z USA, eurozóny a Velké Británie z minulého týdne byly vítané a do značné míry přesvědčily trhy, že centrální banky už přestaly zvyšovat úrokové sazby.
Studie: Téměř veškerá ruská ropa se minulý měsíc prodala nad cenovým stropem
17.11.2023 Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
Ceny ropy mírně slábnou, pohybují se ale kolem ročního maxima
28.09.2023 Ceny ropy se dnes ustálily a mírně slábnou. Ráno se ale při asijském obchodování vyšplhaly nejvýše za více než rok. Investoři mají obavy o dodávky a zároveň roste očekávání, že klíčové západní ekonomiky budou dále udržovat vyšší úrokové sazby, aby se vypořádaly se stále vysokou inflací.
Doctor Doom věští malou korekci
04.09.2023 Nouriel Roubini patří mezi finanční komentátory, kteří neustále předpovídají krach. Roubini to přesně předpověděl v roce 2008, a od té doby předpovídá jeden krach za druhým. Není tedy nic neobvyklého, že předpovídá v příštích měsících korekci na finančních trzích. Co mě však překvapuje, je, že tentokrát jde pouze o relativně malou korekci. Trhy by měly spadnout jen o 10 % podle Roubiniho.
Invesco: Loučení se zvyšováním sazeb Fedu
26.07.2023 V souvislosti s americkým Federálním rezervním systémem (Fed) prožívám vlnu emocí. Za námi je dlouhý a vyčerpávající cyklus zvyšování sazeb. Zatím jsme měli jen jedno větší finanční zranění – regionální bankovní minikrizi – ale víme, že čím déle cyklus zvyšování sazeb trvá, tím větší je šance na další „nehody“ a „zranění“. A vzhledem k opožděným účinkům měnové politiky může ke zraněním dojít i po skončení zvyšování sazeb. Stručně řečeno, už nějakou dobu čekám, kdy Fed ukončí cyklus zvyšování sazeb, takže bych posledních několik měsíců označila za dlouhé loučení.
Morgan Stanley – obnova čínské ekonomiky neovlivní rozvinutý svět
19.04.2023 „Opak k obecnému mínění – obnova čínské ekonomiky podle Morgan Stanley pravděpodobně nepovede k výraznému stimulu západních ekonomik, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Oživí trh s uranem společné prohlášení USA a EU? 🗽🌍
04.04.2023 Kontrakty uranu po společném prohlášení USA a EU mírně vzrostly. „Západ“ uvedl, že jakékoli snahy podkopat energetické trhy a vyhnout se sankcím budou „přímo konfrontovány“. Důležité prohlášení bylo učiněno také pro jaderný sektor. Spolupráce na snížení závislosti na ruském jaderném palivu bude ze strany USA a EU intenzivnější. Letos se má konat transatlantická konference o pokročilých jaderných reaktorech. Jadernou energii lze vnímat jako alternativu ke konvenčním zdrojům energie, na kterých jsou západní ekonomiky silně závislé. Akcie Cameco (CCJ.US) a Constellation Energy (CEG.US) před otevřením trhu mírně posilují. Jaderná energetika může být díky své vysoké ROIC zdrojem „levnější“ energie, jejíž poptávku pravděpodobně zvýší mimo jiné i podíl elektromobilů. Může tak pomoci k větší nezávislosti na trhu s ropou, který je OPEC+ značně ovlivněn. Spojené království a EU uznaly jadernou energii za „zelenou“. Také v Japonsku, zemi extrémně negativní k uranu po „Fukušimě“, souhlasilo s výstavbou nových elektráren a restartem 17 reaktorů.
Cena ropy klesá. Důvodem je očekávaný propad poptávky v zemích OECD
16.03.2023 Ropa se v posledních dnech obchoduje za nižší ceny a obchodníci omezují své expozice. Obávají se, že se náhlá bankovní krize, kterou minulý týden odstartoval krach Silicon Valley Bank, rozšíří do zbytku ekonomiky a rozpoutá recesi spojenou s nižší poptávkou po ropě a palivových produktech. Za dosavadní výprodej ovšem může hlavně likvidace spekulativních dlouhých pozic a nikoli výraznější změna jinak příznivých poptávkových očekávání, za nimiž stojí země mimo OECD jako Čína a Indie.
Kondice pro snižující se inflaci pomalu mizí
07.03.2023 „Kupí se důkazy poukazující na oživení západních ekonomik v posledních měsících. Nedá se tak očekávat, že inflace bude zpomalovat dostatečně rychlým tempem, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Ropa a rubl po roce války
24.02.2023 Trh s ropou je samozřejmě silně ovlivněn válkou na Ukrajině. Pro Rusko tvoří vývoz ropy hlavní zdroj příjmů válečného rozpočtu. Kreml se proto snaží vyvážet této suroviny, kolik jen může.
Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací
13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Přichází vražedný týden
13.12.2022 Před Vánoci je potřeba zveřejnit všechny dostupné statistiky a rozhodnout o nastavení úrokových sazeb, aby o svátcích mohl na finančních trzích panovat klid. O to větší jízda plná volatility to bude tento týden.
Rok 2022: Jak to bude dál?
12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.
Jak sankce ovlivňují Rusko?
01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Inflace vytvoří politické vakuum. Dokáže jej Bitcoin vyplnit?
09.05.2022 Ceny rostou v době všudypřítomné nedůvěry ve vládu, že problém napraví. To nechává otevřené dveře k bitcoinu, konečnému protiinflačnímu zajištění.
Amerika zavelela k růstu, data překvapila
24.03.2022 Nová data dnes dodala pozitivní informace o tom, že se západní ekonomiky aspoň momentálně drží. Samozřejmě jde pouze o dílčí statistiky, ale i tak byly evropské indexy PMI nebo americké žádosti o dávky v nezaměstnanosti překvapivě dobré. Samotná čísla však velký efekt na trhy neměla a evropské akcie během dne jen balancovaly kolem včerejších úrovní. Změna k lepšímu nastala až s otevřením Ameriky, která zavelela k růstu. Zámořské indexy nyní přidávají kolem procenta.
Amerika nestíhá Evropu. Optimismus dnes nabírá na obrátkách i přes trvající rizika
09.03.2022 Optimismus na hlavních trzích nabírá během dne dál na síle a strhává s sebou také Wall Street. To ovšem zaostává - S&P 500 si připisuje přes 2 procenta, ale takový DAX je už +7 procent.
To nejhorší je za námi? Investoři ožili a akcie strmě rostou
09.03.2022 Středeční obchodování se nese v duchu velkého návratu investorů do akcií, vedle čehož probíhá stahování peněz z dluhopisů, zlata, ale také většiny hlavních komodit. Evropské akciové indexy rostou o 2 až 5 pct, optimismus se drží také amerických futures a eurodolar stoupá vstříc 1,10.
Západ znovu volí ústup, nechce poškodit ekonomiky. Akcie to vítají
25.02.2022 Demokratické země v čele s USA včera oznámily "zdrcující" sankce proti Rusku. I po několikerém pročítání je však stále záhadou, čím Rusko zadrží a jakým způsobem mají vlastně Ukrajině pomoci. Několik ruských boháčů nebude moci volně přesypávat svůj majetek a Rusko bude muset část technologií nově dovážet z Číny. Jako klíčový se jeví zásah proti ruskému finančnímu systému v čele se Sberbank a omezení obchodování v hlavních západních měnách. Zmrazení aktiv a omezení přístupu k dolarům je určitě velká nepříjemnost.
Černý scénář se naplňuje. Válka, sankce a strach ze stagflace
24.02.2022 Je asi poměrně jasné, že ruský útok na Ukrajinu způsobil finančním trhům pořádný šok. Podle nás většina hráčů s tímto scénářem nepočítala a tomu odpovídá první reakce. Je však se třeba podívat znovu o krok dál. Následovat budou sankce západních zemí, jejichž podobu zatím neznáme. Očekávání většinou míří do finanční oblasti, platebních systémů atp. Spolu s tím se ale dostáváme také k odpojení od ruských dodávek energií. Navíc lze spekulovat také o sankcích na úrovni přístupu k datům atp. Zapojení nečekaných oblastí by efekt sankcí určitě zvýraznilo.
Pozitivní závěr týdne pro akcie i dluhopisy a další zisky pro korunu
05.11.2021 Závěr týdne se na hlavních trzích nese v optimistickém duchu. Akciové indexy zvýrazňují dopolední zisky a stále více se daří také dluhopisům. DAX se nachází 0,2 pct v plusu, CAC 40 navýšil zisky na 0,8 procenta. FTSE 100 se drží 0,4 procenta v zeleném, AEX je +0,1 pct. V zámoří stoupá S&P 500 o 0,7 a Nasdaq o 0,6 procenta. Mezitím klesají výnosy dluhopisů, a to hlavně na delších splatnostech. Americký 10Y výnos je dole o 6 bazických bodů a Evropa je na tom v řadě případů podobně.
Vyšší sazby už v červnu a zpomalující Čína
16.06.2021 Čínský průmysl i maloobchod postupně ztrácí tempo. S tím se sice počítalo, tempo zůstává velmi slušné, ale zpomalení bylo v květnu výraznější, než se čekalo. Sama o sobě tato data náladu na západních finančních trzích příliš neovlivní, ovšem jde o další drobný příspěvek do diskuse o síle budoucího oživení. Čína je vzhledem k načasování epidemie do značné míry předstihovým ukazatelem pro západní ekonomiky a poskytuje tak další argument, proč očekávání o síle oživení zřejmě dosáhla vrcholu, na kterém se mohou stabilizovat, případně lehce poklesnout.
Komodity: Ropa je po poklesu amerických zásob na 11měsíčním maximu
07.01.2021 Ceny ropy se dnes po zprávě o poklesu amerických ropných zásob a díky slibu Saúdské Arábie, že sníží těžbu více, než se očekávalo, dotkly 11měsíčního maxima. Posléze ale část zisků odepsaly.
Související klíčová slova:
FXstreet | Bitcoin | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Německo | Turecko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | Swiss Life | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Benchmark | Bloomberg | CFD | Cable | Cap | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dezinflace | Diverzifikace | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | G7 | High | High Yield | Index spotřebitelských cen | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | MIFID | MT4 | Risk | Mezinárodní obchod | Měny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rally | Rating | Retracement | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Ropné zásoby | Investoři | Fundamenty | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Obchodovat | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Obchodníci | Centrální bankéři | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Aktuální kurzy měn | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Čínská ekonomika | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Exchange | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Index Hang Seng | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Komoditní | Kurzy | Makléři | Markets | Naučte se obchodovat | Nemovitosti | Obchodování s CFD | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pád rublu | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Trh | Velká Británie | Volatility | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj rublu | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | EIA | RBOB | Indie | Intermediate | Komunální dluhopisy | Měď | Redukce | ROCE | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | 1 milion | Investment | TD Securities | Microsoft | Bankovní sektor | NATO | Ole Hansen | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | HUF/EUR | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Bloomberg TV | SEB | Přehled | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Fidelity International | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Nervozita | Ekonomická rizika | Fibo | Propad | Měnová opatření | Světové akciové trhy | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Pokles výnosů | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Tesla | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Mzdy | Dnešní zpráva | Predikce | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | TRY | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Globální ekonomický výhled | Purple Trading | Swiss Life Select | Silicon Valley Bank | BHS | Akcie na trzích | Obchodování s cizími měnami | MiFID II | Invesco | Fincentrum | EUR/RUB | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Výkonnost indexů | Kartel OPEC | Makrozprávy | OPEC+ | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Růst výnosů dluhopisů | I-Trader | Použití finanční páky | Levné akcie | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Zvýšení mezd | Financování vlády | Politika Fedu | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Ropný kartel | Velké riziko | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Inflační očekávání | Růst cen ropy | CNY | Globální HDP | Riziko recese | Snížení sazeb | Fibo retracement | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Recese v USA | Ekonomické problémy | Pravděpodobnost recese | Nárůst cen ropy | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Finanční situace | Internetové ekonomiky | Makroekonomický výhled | Geopolitické riziko | Snižování rizika | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Burzovní krach | Investujte zodpovědně | Rozpočet | Deficit | HDP v USA | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Myšlenka | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | PLN/EUR | Hlavní události | BAT | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Vývoz ze země | Ekonomický vývoj | Rozvoj umělé inteligence | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Fixed income | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Čínský průmysl | Domácí poptávka | Dluhopisoví investoři | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Průmysl | HUF | PLN | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Čína a USA | Rozvoj | Paul Volcker | Nízká inflace | Problémy | Finanční ztráty | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Úroky | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | xStation5 | Ministr hospodářství | Americké vlády | Stratég | Investiční ředitel | Shortování akcií | Halving | Napětí na Blízkém východě | Světová válka | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Černé labutě | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Američané | Eskalace napětí | Návratnost | Inovace | Poradenství | Inflační překvapení | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Ceny energií | Krach | Komunikace | Edelman | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Trhy | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Důchody | Treasuries | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | L.F. Investment | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Čínské stimuly | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Stabilita | Vývoj | Nová data | Šok | Současná cena | Sazby hypoték | Restrikce | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Maloobchodní tržby v Číně | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Bleskový průzkum | Propad poptávky | Spotřebitelé | Aktuální situace | Refinancování dluhů | Onemocnění | Texas | Kongres | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zdraví ekonomiky | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Graf dne | Velká finanční krize | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Potenciál | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Sberbank | Ekonomiky | Války | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Ekonomické oživení | Celková inflace | Vývoj HDP | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Statistiky | USD za barel | Obchodovat ropu | Oilprice | Oilprice.com | Debata | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Evropské indexy | Posílení | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Cestování | Zasedání Evropské centrální banky | Maloobchod | Růst výnosů | Rally na akciích | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Tisknutí peněz | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Průmyslové kovy | Riziko korekce | Velké ekonomiky | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Manažeři | Urals | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Argentina | Investovat peníze | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Nová prognóza | Čínská poptávka po ropě | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Banky v eurozóně | Arizona | Nevada | Investice do infrastruktury | Covid | Zahraniční kapitál | Sankce proti Rusku | Jasný signál | Inflační šok | Zdroj příjmů | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Světové rezervní měny | Odveta | Důvěra | Výzkumy | Indonésie | Zpomalující růst | Lepší výsledky | Oživení poptávky | Deglobalizace | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Politici | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Vývoj indexu PMI | Pokles průmyslové výroby | Zvolení Bidena | AEX | Akciové portfolio | Množství peněz | Nařízení | Průzkum PMI | GS | Futures na ropu | Podvážení | Vítězství Donalda Trumpa | Ruské společnosti | Výdělky | Rozpočtové deficity | Nálada investorů | Pokles zásob | DOT | Investiční manažeři | Evropské centrální banky | CARA | Efekt na trhy | Macrotrends | Obavy o poptávku | Rozvolnění | Prezident Joe Biden | Rostoucí výnosy | Světová poptávka | Sentiment investorů | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Fidelity | Průzkum analytiků | Zámořské indexy | Výrazný růst | Vývoj na akciích | Constellation | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Ceny ropy Brent | Nezaměstnanost mladých | ERA | Uranium Energy | UEC | Cameco | CCJ | Akcie Cameco | Rostoucí ceny | Objednávky | Riziko ztráty | Německé společnosti | Oslabení | Návrat poptávky | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Cíle | Příležitosti | Zelená energetika | Prodej | Shortování | Cyklus zvyšování sazeb | Vyšší úroveň | Malajsie | Dodavatelský řetězec | Technologie | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | FIXED | Odvětví | Divize | Načasování | Správné načasování | Omezené dodávky | Známý ekonom | Chování | Zahraniční společnosti | Výrobní inflace | Společnosti | Zlomový okamžik | Opatření | ANO | CSRC | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Vyšší hodnoty | Corporate Governance | Energetická krize | Globální inflace | Minulá výkonnost | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | ASEAN | Čínské centrální banky | Zdravotnictví | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Společnost | Stratégové | Reálné výnosy | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Bezpečná aktiva | 3М | Rozšíření | Konvergence | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Kazatomprom | KAP.UK | Kazatomprom (KAP.UK) | Poptávka po riziku | Hry | Doom | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Spotřební zboží | Futures na S&P 500 | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Inflace v Kanadě | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Efekt sankcí | Export do Ruska | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Lodní společnosti | Invaze | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Růst cen energií | Rosbank | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Realitní sektor | Snížení inflace | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Investiční cíle | Půjčování cenných papírů | Energetická náročnost | Úrokové náklady | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Ruské ropy | CCJ.US | Cameco (CCJ.US) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Implikace | Pokles cen nemovitostí | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Komunistické strany | Rozvojové země | Vysoké inflace | Nouriel Roubini | CZ | OilPrice | YouTube kanál | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Západní země | Hang Seng (HSI) | HSI | Hospodářský pokles | Energetické trhy | Vývoj indexu PMI ve službách | Zisky společnosti | Růstový potenciál | ChatGPT | OpenAI | Znovuotevření Číny | Celková ekonomika | Global X | Znovuotevření čínské ekonomiky | Výhled pro rok | Perzistentní inflace | Invesco Ltd. | Válka | Tichomoří | Asie | Soukromé úvěry | Trh s uranem | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Náklady na půjčky | Georgia | Ztráty peněz | Zvýšení dluhového stropu | Vice | Úvěrování | Transparentní | Nejvyšší rating | Směřování | Hamburg Commercial Bank | HCOB | Cyrus de la Rubia | Roubini | Doctor Doom | Změna klimatu | Dezinflační proces | Magnificent Seven | Návrat inflace | Eskalace | Velký makroekonomický výhled | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Výhled pro rok 2024 | Důvěryhodnost | Západní státy | Rok 2024 | World Bank | Nejhorší scénář | Vysoká nezaměstnanost | Chaos po volbách | Snížení ratingu USA | Snížení ratingu | Dobrá zpráva | Utility | Výhled 2024 | Cyklická recese | Multi-asset | Pevný výnos | Private credit | Michael Curtis | Ilga Haubelt | Pohled na situaci | Portfólia | D1 | Část zisků | Ceny ropy WTI | Více kapitálu | Hardware | 256/2004 | Odpovědnost | Urbanizace | Kovy | Zdraví | Směrnice
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot