Matěj Široký

Akcie Beyond Meat: Jak na burze prodělat kalhoty?
23.03.2025 Všichni tradeři se chlubí svými úspěšnými obchody a jako důkaz často předkládají záběry luxusních aut, pokud možno v Dubaji. To je zcela lidské. Lidé se rádi chlubí svými úspěchy. Co se však zapomíná říct, je, že každý úspěch, pokud jsme ho opravdu dosáhli sami, je lemován celou řadou neúspěchů. Učený z nebe nespadl. A přitom jsou právě většinou neúspěchy mnohem zajímavější, protože nás donutí přehodnotit svou investiční strategii.

Potopí akcie Tesly politické aktivity Elona Muska?
15.03.2025 Není to poprvé, co se akcie Tesly dostaly pod tlak. V minulosti se několikrát opakoval scénář, kdy se mluvilo o tom, že je tato společnost předražená a hrozí jí krach. Dnes krach Tesle nehrozí, ale investoři se ptají, zda Muskovo angažmá v americké politice firmu nepoškozuje.

Věčný návrat debaty o blížící se recesi v USA
04.03.2025 Aktuální nálada na trzích podle několika ukazatelů naznačuje obavy a vysokou volatilitu. Například index CNN Fear & Greed se v poslední době pohybuje mezi „extrémním strachem“ a „strachem“. Největšími strašáky pro trhy jsou pojmy jako recese a stagflace. Tyto dva termíny spojuje to, že vycházejí z poklesu ekonomické aktivity. Máme se tedy obávat, že USA směřují do recese?

Akcie Nvidia: Jak zveřejněné hospodářské výsledky ovlivní trhy?
26.02.2025 Dnes se prakticky uzavírá výsledková sezóna za poslední kvartál roku 2024. Investoři jsou zatím značně rozpačití, protože tato sezóna zatím nenabídla jasný směr toho, co můžeme očekávat od roku 2025. Jedinými skutečnými vítězi jsou americké banky. Víme však, že období tučných zisků skončí, pokud dojde ke snížení úrokových sazeb nebo k příchodu recese. O tom, jaká bude nálada na trzích v příštích týdnech, rozhodnou právě hospodářské výsledky Nvidie.

Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
20.02.2025 O společnosti Starbucks se dlouho hovořilo jako o McDonald’s kavárenského byznysu – symbolu globalizace, který měl redefinovat způsob, jakým konzumujeme kávu. Firma masivně expandovala po roce 2008, avšak následně ustrnula ve vývoji. Kavárny Starbucks vypadají dnes stejně jako před deseti lety. Jedinou výraznou změnou je nárůst cen nápojů, zatímco služby zůstávají stejné.

Akcie Uber: Kdo má pravdu – trh, nebo Bill Ackman?
11.02.2025 Společnost Uber patří mezi nejúspěšnější technologické firmy na trhu. Jen málokdy se stane, že se název společnosti stane synonymem pro ekonomický jev – uberizace společnosti. Tento fenomén popisuje využívání služeb přes digitální platformu, která přímo propojuje poskytovatele služby se zákazníkem. Uberizace zásadně změnila fungování trhu, šlo o radikální přeměnu. Nyní se však Uber bude muset v nejbližší době vyrovnat s další zásadní změnou – příchodem samořiditelných elektroaut.

Akcie Nestlé: Budou defenzivní tituly znovu v módě?
01.02.2025 Příchod DeepSeeku neotřásl pouze akciemi Nvidia a technologickým sektorem umělé inteligence, ale měl dopad napříč celým trhem. Od růstu čínských akcií až po návrat k tradičním defenzivním titulům, jako je Nestlé. Proč právě tato akcie přitahuje nečekaný investorský zájem?

Pokles akcií Nvidia: Klasická investiční příležitost pro spekulaci
29.01.2025 Vždy se vyplatí nakupovat akcie ve chvíli, kdy trh zachvátí panika. Ostřílený burzián André Kostolany vyprávěl, jak nakupoval akcie ve chvíli, kdy Německo dobylo Francii. Byla to pro něj doba neuvěřitelných příležitostí. Neztratit hlavu při panických výprodejích je velmi těžké, ale je to dovednost, kterou si člověk může osvojit zkušenostmi. Právě takový scénář jsme mohli vidět toto pondělí u akcií Nvidia.

Dvě centrální banky s vlastní měnovou politikou: Japonsko a Švýcarsko
27.01.2025 Ve středu nás čeká první rozhodnutí Fedu pod druhým Trumpovým mandátem o výšce sazeb na americkém dolaru. Většina analytiků předpokládá, že sazby zůstanou na stejných úrovních. To se nemusí líbit novému americkému prezidentovi Trumpovi. Čekají nás minimálně čtyři roky, kdy síla měny se stane ekonomickou zbraní.

Kvantové počítače: Spekulativní příležitost nebo past na investory?
14.01.2025 Přelom roku přinesl nečekané rušno okolo akcií firem specializujících se na vývoj v oblasti kvantových počítačů. Kvantové počítače jsou zatím jedním z posledních výkřiků technologické módy. Zároveň však nejde o úplně neznámou věc. První kvantové kalkulačky se začaly stavět již v roce 1990. Jedná se tedy o technologii, kterou dříve či později čeká masové rozšíření. Otázkou za miliony je, kdy se tak stane. 2027, 2030, 2040 nebo 2050?

Největší riziko pro trhy v roce 2025
03.01.2025 Trhy, ale i třeba krypto, se vezou na pozitivní vlně. Už prakticky dva roky jsme nezažili výraznou změnu trendu. Kdo věštil finanční apokalypsu v letech 2023 a 2024 a zůstal pro jistotu mimo trhy, tak mu zbyly oči pro pláč. Přišel o dva báječné roky na finančních trzích. Z tohoto důvodu je velmi ošemetné zveřejňovat predikce krachu.

Akcie Walmart: Nenápadný vítěz roku 2024
31.12.2024 Rok 2024 byl bez debat rokem, kdy se nejvíce řešily akcie Magnificent Seven. V příštím roce se možná již nebude používat označení Magnificent Seven. Elitní klub sedmi technologických firem se pravděpodobně rozšíří o osmou společnost Broadcom a bude se mluvit o BATMMAAN. To však neznamená, že by neexistovaly další velké a úspěšné firmy na amerických trzích. Jednou z nich je právě společnost Walmart.

Akcie ASML: Jeden nový redflag
23.12.2024 O akciích ASML jsem psal nedávno v souvislosti s propadem její ceny po výsledcích za třetí čtvrtletí. Od té doby akcie ASML lehce posílila, ale ceny nad 800 euro jsou ještě daleko. Velkým rizikem pro akcie ASML jsou geopolitické tlaky. Dnes už víme, že v Bílém domě zasedne Donald Trump. Co z toho plyne pro tuto akcii?

Fed na cestě k normativním sazbám: Co přinese rok 2025?
17.12.2024 Novinář z Wall Street Journal Nick Timiraos se ukázal v roce 2024 jako nejlepší interpret měnové politiky amerického Fedu. Jako jeden z mála předpověděl větší snížení sazeb v září. Interpretovat statement Fedu a prohlášení Jerome Powella vyžaduje pozornost na každé slovo. Není to lehký úkol, který vyžaduje velkou trpělivost, protože prohlášení Fedu se mění jen málo. Každá nepatrná změna může mít obrovské dopady. Jak vidí další vývoj tento americký ekonomický novinář?

Překoná akcie Tesla do konce roku své absolutní maximum?
09.12.2024 Akcie Tesla přidala od začátku roku přes 140 dolarů, což odpovídá procentuálnímu zisku na úrovni 56 %. To je velmi slušný výsledek. Tento výkon je o to cennější, že přichází v době, kdy sektor elektromobilů čelí tlaku, a to jak ze strany čínské konkurence, tak i ze strany kupujících. Elektromobily se stále hodí spíše na provoz ve velkých městech než na dlouhé trasy. Nicméně, akcie Tesly se tímto tlakem nenechává odradit a směřuje si v klidu k překonání svého historického maxima.

Akcie MicroStrategy: Kupte si bitcoin na pořádnou páku
02.12.2024 I mainstreamová veřejnost zaznamenala obrovský růst bitcoinu po zvolení Donalda Trumpa. Nyní se však pomalu, ale jistě dostává do popředí nová možnost spekulace na růst bitcoinu. Tou je nákup akcií společnosti MicroStrategy. Zatímco bitcoin posílil od prvního listopadu o více než 35 %, akcie MicroStrategy předvedly růst přes 100 %.

Jsou americké akcie opravdu nadhodnocené?
22.11.2024 Na americkém akciovém trhu už definitivně odezněla euforie po zvolení Donalda Trumpa. Zveřejnění výsledků za třetí kvartál společnosti Nvidia nám připomnělo, že na trhu jsou i jiná témata než radost z jeho zvolení. Jediné, kde euforie dosud přetrvává, jsou kryptoměny, ale nesmíme zapomínat, že důvody pro jejich růst nebyl pouze Donald Trump, ale například dostatečně dlouhá doba po halvingu a nebo statisticky velmi příznivý konec roku.

Zvolení Donalda Trumpa změnilo dlouhodobý vývoj na zlatě
15.11.2024 Investor je jako každý člověk – má tendenci vidět věci optimističtěji. Zvolení Donalda Trumpa katapultovalo cenu bitcoinu a akcií Tesly do stratosférických výšin. Tento růst však zastínil fakt, že existují finanční aktiva, která tímto vývojem výrazně oslabila. Trumpovo zvolení přineslo korekci ceny zlata o více než 230 dolarů za unci, což odpovídá poklesu o více než 8 % z jeho maximálních hodnot.

A co když zítra nebudeme vědět jméno nového amerického prezidenta?
05.11.2024 Od posledního zasedání Fedu v září bylo hlavním tématem, které hýbalo trhy, americké volby. Mánie okolo voleb zašla tak daleko, že se začalo mluvit o Trump trade, tedy o stylu obchodování, který počítá s tím, že novým prezidentem se stane Donald Trump. Trump trade má smysl v tom, že v případě Trumpova zvolení dojde ke změnám. V případě Harrisové však není úplně jasné, co by se skutečně změnilo, neboť by pokračovala v politice Joea Bidena. Vítězství Harrisové by pro trhy nebylo žádným překvapením, takže by nereagovaly silnou pozitivní reakcí ani výraznými změnami, snad jen s oceněním, že je znám nový prezident.

Kde je dno pro akcie Super Micro Computer?
04.11.2024 Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí 2024 vyvolala u investorů otázku, zda velcí technologičtí giganti neinvestují příliš mnoho peněz do umělé inteligence. Tyto investice firmy ospravedlňují tím, že je nejprve potřeba vybudovat infrastrukturu, a teprve poté řešit, jak na celém projektu vydělat. Téma umělé inteligence však dostalo další ránu, a to v podobě nového vývoje kolem kauzy Super Micro Computer. Může propad této společnosti „propíchnout“ bublinu umělé inteligence?

Nabídne cena ropy únikovou cestu americké ekonomice?
29.10.2024 Než se dozvíme výsledky hospodaření největších amerických technologických firem a následně i výsledky amerických voleb, měly trhy příležitost si oddechnout. Cena ropy totiž výrazně poklesla – ropa Brent se znovu dostala pod 72 dolarů, přičemž na začátku měsíce dosahovala hodnoty přes 80 dolarů. Proč je tedy pokles ceny ropy tak dobrou zprávou pro trhy?

Výprodej akcií ASML: Příležitost pro vstup do pozice?
18.10.2024 Jednou z hlavních událostí byl propad akcií nizozemského výrobce strojů na výrobu čipů ASML. Úterý 15. října byl nejhorší den pro tuto evropskou technologickou hvězdu od jejího vstupu na burzu před 25 lety. Akcie ASML se propadly během jediného dne o více než 15 %. Tak velký propad tato společnost ještě nezažila. U tak kvalitních firem, jako je ASML, se podobné výprodeje nedějí každý den, a tak si můžeme položit otázku, zda nenastal čas vstoupit do pořádného longu.

Kde je v Číně zakopán pes?
17.10.2024 Říjen 2024 bude navždy spjat s raketovým růstem čínských akcií. Po několik let byly čínské akcie naprosto opomíjeny.

Představuje růst ropy riziko pro inflaci?
11.10.2024 Tento týden jsme se dozvěděli údaje o nominální inflaci v USA. Inflace podle očekávání mírně klesla na 2,4 % pro měsíc září. Není tedy důvod k obavám, že by toto číslo zásadně změnilo měnovou politiku Fedu na příštím zasedání. Trhy očekávají další snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.

Výnosy na amerických desetiletých dluhopisech znovu nad 4 %
10.10.2024 V posledních týdnech jsme svědky velmi zajímavého vývoje na amerických desetiletých dluhopisech. I přesto, že Fed v září poprvé snížil své úrokové sazby o 50 bazických bodů, úroky na desetiletých dluhopisech začaly znovu růst. Tento pohyb na dluhopisech je skutečně nečekaný, zvláště když ho porovnáme například s cenou zlata, které roste. Růst ceny zlata totiž signalizuje nedůvěru v ekonomický vývoj, zatímco růst výnosů dluhopisů by měl naznačovat, že vše je v pořádku a americká ekonomika se zotavuje.

Ray Dalio: Čína vyřeší své problémy, nebo ji čeká osud Japonska?
01.10.2024 Investor Ray Dalio zná velmi dobře Čínu, o kterou se zajímá desítky let. To je rozdíl oproti mnoha jiným investorům, kteří objevili Čínu teprve nedávno. Po mnoha měsících, či dokonce letech se čínské akcie konečně probudily k životu. Je pravda, že vývoj čínských akcií obecně výrazně zaostával za vývojem čínské ekonomiky, což byl častý argument kontrariánských investorů. Tvrdili, že je jen otázkou času, kdy se čínské akcie vzpamatují. Jak se tedy dívá makroekonomický investor na rozhodnutí Číny výrazně stimulovat svou domácí ekonomiku?

Francie – nové Řecko?
30.09.2024 Většina investorů nyní sleduje růstovou rally, kterou způsobilo snížení sazeb amerického dolaru a stimuly čínské centrální banky. Z hledáčku zájmu zatím naštěstí vypadla Francie. Z určitého pohledu je to dobře, protože trhy by tak měly další záminku k panice. Dlouhodobí investoři by však neměli zavírat oči a ignorovat nebezpečí spojené s francouzským státním dluhem. Problémy Francie mohou stáhnout celou Evropu.

Dobrý interpret měnové politiky Fedu: Nick Timiraos
25.09.2024 Pro mnohé bylo možná překvapivé, že Fed snížil své sazby rovnou o 50 bazických bodů. Čistě z přísně makroekonomického pohledu dávalo větší smysl snížení o 25 bazických bodů. Názory na to, o kolik Fed sníží sazby, se několikrát během měsíce změnily. Vyznat se v rozhodnutích a projevech jednotlivých centrálních bankéřů a celkové makroekonomické situaci není zrovna jednoduché. Avšak objevil se jeden specialista, který se trefil. Tím někým byl novinář z Wall Street Journal, Nick Timiraos.

Kdo bude mít pravdu ohledně Fedu? Akcie nebo dluhopisy?
17.09.2024 Ve středu se konečně rozlouskne hádanka, kterou si kladou všichni, kdo sledují finanční trhy. Od vystoupení Jeroma Powella v Jackson Hole, kdy oznámil, že přišel čas snížit úrokové sazby, se spekuluje, zda toto snížení bude standardních 25 bazických bodů, nebo zda se dočkáme většího snížení o 50 bazických bodů. Trhy se ponořily do určité schizofrenie. Názory se mění prakticky každý den. Co nám však říkají fakta?

Stiglitz zkritizoval Fed: Sazby by měly klesat rychleji
09.09.2024 Ekonom a držitel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz nepotřebuje dlouhé představování. V nedávném rozhovoru pro stanici CNBC kritizoval americký Fed za to, že zvyšoval své sazby příliš rychle a příliš vysoko. Z logiky věci by nyní měl své sazby snižovat mnohem rychleji. Paradoxně by podle Stiglitze snížení sazeb mohlo dokonce snížit inflaci. Jak je to možné?

Super Micro Computer: Příležitost, bublina, nebo snad účetní podvod?
03.09.2024 Boom umělé inteligence vynesl některé akcie až do investorského nebe. A to nejen růstem jejich cen, ale i zvýšeným zájmem investorů. Nejznámějším případem je samozřejmě společnost Nvidia, ale nebyla v tom sama. Ještě větší růst předvedla společnost Super Micro Computer (symbol akcie je SMCI), která je mimochodem třetím největším klientem Nvidie. Nyní se však zdá, že růstový příběh Super Micro Computer je u konce. Společnost se totiž dostala do hledáčku aktivistických investorů z Hindenburg Research.

Warren Buffett pokračuje v prodeji akcií
02.09.2024 Podle hlášení amerického regulátora trhu snížil fond Berkshire Hathaway svůj podíl v bance Bank of America na 14,5 %. Fond tak prodal přes 150,1 milionu akcií této banky, čímž Buffett navýšil svou hotovost o dalších 6,2 miliardy dolarů. I přes tento prodej zůstává fond Berkshire Hathaway největším akcionářem této banky.

Ray Dalio: Kandidáti do Bílého domu neřeší to nejdůležitější
29.08.2024 Kdo investuje s dlouhodobým horizontem a zároveň ve svých investicích zohledňuje politickou situaci, měl by pravidelně číst analýzy tohoto investora. Ray Dalio totiž podrobně studuje a analyzuje programy kandidátů a propojuje je s ekonomikou a americkou společností. Jeho analýzy nejsou příliš optimistické, ale to by nás nemělo odradit od jejich čtení.

Tři faktory, které mohou ještě zkomplikovat rozhodování Fedu
27.08.2024 Trhy už téměř počítají s tím, že se úrokové sazby amerického dolaru sníží 18. září 2024. Podle nástroje FedWatch Tool je pravděpodobnost snížení o 25 bazických bodů na úrovni 71,5 %. Šance, že Fed sníží sazby o 50 bazických bodů, je 28,5 %. Pro trhy je tedy otázkou, zda půjde o snížení o 25 nebo 50 bazických bodů. Možnost, že sazby zůstanou beze změny, si prakticky nikdo nepřipouští.

Aktuálně nejhorší povolání na světě: Guvernér americké centrální banky
13.08.2024 Jerome Powell nemá na růžích ustláno. Na tiskových konferencích stále živí naději na soft landing, který se však ukazuje jako nedosažitelný teoretický ideál. Postupem času roste tlak na Fed ze strany investorů. Powell si je vědom závažnosti situace. Hlavní výzva pro něj nyní spočívá v tom, aby nesnížil sazby příliš rychle a zároveň nezačal uvolňovat měnovou politiku příliš brzy.

Centrální banky: Nejlepší přítel investora
11.08.2024 Nejsem specialista na historii burzy, ale myslím si, že máme za sebou jeden z nejrychlejších krachů na světových trzích. V pondělí to vypadalo na konec světa, ale v pátek jsme týden uzavřeli v zelených číslech. Dokonce i japonský index, který zažil největší propad za posledních třicet let, uzavřel týden s relativně malou ztrátou 2,31 %. Jak tento obrat na trzích vysvětlit?

Proč najednou trhy začaly padat o prázdninách?
02.08.2024 Historicky letní měsíce patří na světových trzích k těm, kdy se obchoduje v ospalém tempu. Je to logické – investoři jsou lidé jako ostatní, a tak rádi jezdí na dovolenou, kde vypínají mobily a nečtou zprávy. To platí i pro centrální banky. Americký Fed bude v klidovém režimu až do zahájení sympozia v Jackson Hole na konci srpna. V létě je tedy všechno připraveno pro klidový režim. Nyní je však všechno jinak. Proč?

Mark Spitznagel: Poslední z medvědů
28.07.2024 Bylo by opravdu překvapením, kdyby Mark Spitznagel viděl situaci jinak než černě. Je to asi u něj profesionální deformace, protože jeho hedgeový fond Universa Investments se zaměřuje především na management rizik. Od spolupracovníka Nassima Taleba nelze čekat, že by se nevěnoval černým labutím. Mark Spitznagel věští pokles trhů minimálně o 50 %.

Vycházející hvězda index Russell 2000
17.07.2024 První měsíc letních prázdnin přinesl na zámořskou burzu první větší překvapení. Investoři se od minulého týdne zaměřují na index Russell 2000. Tento index začíná mít v posledních dnech větší popularitu než akcie ze skupiny Magnificent 7. Co stojí za nečekaným zájmem o tento index, který sdružuje 2000 amerických společností s nejmenší burzovní kapitalizací?

Proč je francouzská dluhová krize nebezpečná?
01.07.2024 Nestabilní politická situace ve Francii vytváří velmi zajímavé příležitosti na tamějším akciovém trhu. Platí to však i o dluhopisovém trhu? Odpověď zní jasně ne. Francouzským státním dluhopisům je nyní lepší se vyhnout. Dluhopisový trh totiž bude měřit hloubku francouzské politické krize. Jak je to vůbec možné? Proč je francouzský státní dluh nebezpečnější než dluhy jiných evropských zemí?

Watchlist: Akcie TotalEnergies
27.06.2024 První kolo výprodejů zasáhlo francouzský trh ve chvíli, kdy Emmanuel Macron překvapivě rozpustil francouzský parlament po neúspěšných volbách do Evropského parlamentu. Byl to nečekaný šok i pro pařížskou burzu. Tyto výprodeje jsou velmi vítanou příležitostí pro dlouhodobé investory za podmínky, že vědí co nakupovat. Obecný pokles akcií často stáhne s sebou i velmi kvalitní akcie, kterých se tato událost prakticky netýká. Právě tyto akcie jsou vhodné ke sledování.

Jak bude Prop Trading regulován?
12.06.2024 Prop Trading je bezpochyby novým trendem v oblasti obchodování na finančních trzích. Hlavním přínosem Prop Tradingu je možnost malým obchodníkům dostat se k většímu investičnímu kapitálu. Prop Trading tak umožňuje traderovi realizovat větší zisky a také mít komplexnější investiční strategie, které se s malým kapitálem nevyplatí realizovat. Nárůst nových uživatelů a poskytovatelů Prop Tradingu vyvolává otázku, jak bude tato činnost regulována. Oslovili jsme také přímo ČNB, abychom zjistili jejich vyjádření.

Brzký návrat krize regionálních bank v USA?
05.06.2024 Finanční trhy jsou cyklické. Vždy existuje návrat různých témat, dokud se problémy opravdu nevyřeší. V mainstreamovém ekonomickém tisku se řeší především návrat na výsluní akcií GameStop, ale tohle téma je spíš pro tradery a znalce psychologie trhů než pro dlouhodobé investory sledující makroekonomické trendy. Tento typ investorů by neměla ujít zpráva od FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation), která vyšla tento týden. Co se v ní dočteme?

Volby a americká burza: Potvrdí akciové trhy své věštecké schopnosti?
03.06.2024 Čas rychle běží. Nového amerického prezidenta budeme znát již za pár měsíců. 5. listopadu 2024 si Američané vyberou mezi Donaldem Trumpem a Joe Bidenem. V každém případě se bude jednat o staronového prezidenta. Jelikož Američané jsou velmi pragmatičtí lidé, velký vliv na výsledky bude mít postavení amerických indexů na burze.

Problémy s druhým kolem inflace budou i v Evropě
31.05.2024 Poslední čísla Eurostatu odhadů inflace za měsíc květen přinášejí smutné zjištění. Stejně jako v USA to na konec inflace nevypadá. Podle předběžných odhadů se meziroční míra inflace v eurozóně v květnu 2024 poprvé po pěti měsících zvýšila na 2,6 % z 2,4 %. Evropští politici a vedení ECB se radovali předčasně z vítězství nad inflací. Celá situace se komplikuje a evropské trhy podle očekávání reagují negativně.

Jak se pojistit na druhou polovinu roku 2024?
29.05.2024 Známé burzovní přísloví praví: „Sell in May and go away“. I když se historicky o pravdivosti tohoto rčení dá diskutovat, protože se statisticky nedá prokázat, jeden pozitivní důsledek se dá určit. Kdo prodá své portfolio v květnu, může se v klidu připravit na prázdniny a vrátit se až v září. Letní obchodování bývá často velmi nudné s jedinou výjimkou, a tou je výsledková sezona za druhé čtvrtletí. Tato sezona však začne až ve druhé polovině roku. Jak se tedy připravit na zbytek roku?

CEO Goldman Sachs věští, že Fed letos na sazby nesáhne
24.05.2024 Rozhodování Fedu bylo poslední dobou pod drobnohledem investorů. Zejména spekulace na brzké snížení sazeb byly hlavním motorem růstu akciových trhů od prosince 2023. Nyní se ukazuje, že tato očekávání byla přehnaná. Mnoho velkých investorů a významných influencerů připravuje trhy na spolknutí hořké pilulky. Posledním, kdo tak učinil, byl David Solomon z Goldman Sachs, který neočekává žádné snížení sazeb pro tento rok.

Proč upadly akcie Apple v nemilost u Warrena Buffetta?
20.05.2024 Dlouho platilo, že nákupem akcií Berkshire Hathaway si investor nepřímo pořídil velký balík akcií Apple. Donedávna právě akcie Apple tvořily přes 50 % celého Buffettova portfolia. Již ve čtvrtém čtvrtletí se legendární investor rozhodl prodat přes 10 milionů akcií Apple. Tento prodej zrychlil v prvním čtvrtletí, kdy se Buffett rozhodl prodat přes 116 milionů akcií. To je opravdu velký skok.

Historická meta 40 000 bodů pokořena na indexu Dow Jones
17.05.2024 Index Dow Jones zná prakticky každý investor. Tento slavný index tvoří 30 společností kótovaných na burze v New Yorku. Jedná se o druhý nejstarší burzovní index. Právě tento index pokořil psychologickou hranici 40 000 bodů. Každý takový historický milník je příležitostí pro menší úvahu.

Výsledková sezóna 1Q 2024: Ústup umělé inteligence a zpomalování spotřeby v USA
12.05.2024 Máme téměř za sebou většinu výsledků velkých amerických firem. Poslední společností, která zbývá a zároveň má potenciál ovlivnit celkové obchodování na amerických trzích, je Nvidia. Na odtajnění jejích výsledků si budeme muset počkat až do 22. května. I bez znalosti těchto výsledků se však již můžeme pustit do bilance výsledkové sezóny. Co nám tedy přinesla výsledková sezóna za 1Q 2024?

Kouzelník Musk znovu ovládl akciové trhy
24.04.2024 Akcie Tesly se prakticky od začátku roku 2024 staly nejzranitelnějším článkem v rámci skupiny Magnificent 7, která táhla trhy nahoru od prosince 2023. Před zveřejněním výsledků za první čtvrtletí se ceny akcií Tesly pohybovaly na svých ročních minimech. Není divu, protože problémy Tesly rostou jako houby po dešti. Všichni netrpělivě čekali, jak se Elon Musk vypořádá s tímto množstvím problémů.

Rostoucí nezaměstnanost: Vyhněte se indexům
23.04.2024 Často se můžeme setkat s jednoduchým doporučením, že ten, kdo investuje dlouhodobě, má solidní šanci porazit trhy. K této radě se většinou přidávají další. Nejjednodušší strategií je přikupovat indexové ETF. Tyto ETF zajistí drobnému investorovi dostatečnou diverzifikaci portfolia. To je pravda. Navíc americké indexy v poslední době rostly, takže nelze udělat chybu. Investování však není jednoduché. Chyby lze dělat stále.

Jaká jsou rizika drahé ropy?
16.04.2024 Rostoucí cena ropy není špatná zpráva pouze pro řidiče. V aktuální makroekonomické situaci může rychle rostoucí cena ropy mít katastrofické následky. Cena americké lehké ropy vzrostla od začátku roku o více než 19 %. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli vrátit na úrovně z konce roku 2023. Z technického hlediska je růst ceny ropy silný.

Kde se zastaví propad akcie Tesly?
07.04.2024 Od začátku roku se akcie Tesly propadly o více než 33 %, čímž se staly nejslabším článkem skupiny Magnificent 7. Rychlý pokles ceny dodal chuť shortařům, jako je Per Lekander, který vidí cílovou cenu až na 14 dolarech. Na druhou stranu nízké ceny Tesly mohou být příležitostí pro nákup pro ty, kteří vnímají současný trh jako velmi drahý. Kdo má tedy pravdu?

MicroStrategy: Horkým terčem shortařů v době růstu bitcoinu?
03.04.2024 Jedním z mnoha finančních aktiv, které od začátku roku neuvěřitelně rostou, je bitcoin. Na vzestupu ceny bitcoinu se přenášejí i ostatní kryptoměny, ale také akcie firem spojených se sektorem kryptoměn. Současně rychlý nárůst ceny bitcoinu vyvolal spekulace, zda se nejedná pouze o klasickou bublinu. Právě tyto spekulace vedly k tomu, že někteří investoři začali masivně shortovat akcie společnosti MicroStrategy.

Vítězství Trumpa bude znamenat radost v USA, obavy v Evropě
27.03.2024 Zatím předvolební průzkumy mírně favorizují Donalda Trumpa. Spoléhat se na ně se však nevyplácí. V případě vítězství Joea Bidena se dočkáme pouze prodloužení dosavadního stylu vedení americké politiky. Tento styl, stejně jako Joe Biden, má své nejlepší léta za sebou. Výrazné změny můžeme proto očekávat pouze od Donalda Trumpa. Co čekat od akciových trhů v případě Trumpova vítězství?

Akcie vhodné pro watchlist: Kering
26.03.2024 Obecným problémem nákupu akcií, když jsou akciové indexy na svých historických maximech, je vysoká cena akcií. I když v současnosti táhne indexy jen hrstka akcií ze sektorů umělé inteligence a boje proti obezitě, tak tento pohyb zdražuje prakticky všechny akcie. Co tedy na burze dělat, když ceny akcií jsou vysoko?

Proč je těžké předpovídat, co udělají trhy, když vyhraje Donald Trump?
12.03.2024 Máme za sebou superúterý amerických primárek. Pokud se nestane nic nepředvídaného, například odstoupení jednoho z kandidátů kvůli zdravotnímu stavu, budeme svědky opakování duelu z minulých voleb. Opět se střetnou kandidáti Donald Trump a Joe Biden. Akorát teď budou mít o čtyři roky více. Další výraznou změnou oproti předchozímu klání je skutečnost, že tentokrát průzkumy lehce favorizují Donalda Trumpa. Co od republikánského kandidáta mohou čekat investoři?

Magické slůvko "umělá inteligence" mění vše
07.03.2024 Mnoho analytiků přirovnává současnou situaci s umělou inteligencí k investiční internetové bublině z 90. let. Tehdy stačilo do názvu firmy dát ".com" a zaručený byl úspěch. Podobný trend můžeme sledovat dnes, kdy si firmy do názvu přidávají zkratku "AI". To je nejmarkantnější forma, ale existují i další indicie, že magické spojení slov "umělá inteligence" působí na akcie jako živá voda. V posledních dnech se o tom mohl přesvědčit výrobce počítačů a serverů Dell.

Velcí hráči trhy shortují
27.02.2024 Když se podíváme na vývoj kurzu akcií Nvidie, která již atakuje hranici 800 USD za kus a od začátku roku posílila o 64 %, a nebo na růst bitcoinu v poslední době, musíme nabýt dojmu, že trhům nic nehrozí.

Nvidia – Nejdůležitější akcií na světě
23.02.2024 Americký index S&P 500 nedávno překonal hranici 5000 bodů. Tento cíl, který měl být dosažen až do konce roku 2024, byl však splněn již za pouhých šest týdnů. Analytici se ptali, co nyní trh udělá, když jsme dosáhli stanoveného cíle. Navyšování dalších cílů pro index S&P 500 se zdá být spíše mechanické. Někteří odvážlivci dokonce hovoří o hranici 5400 bodů, což však znamená růst menší než 10 %. To pravděpodobně nebude problém pro rozjetou společnost Nvidia.

Zlaté hodinky, jachty a drahá auta
21.02.2024 Každý, kdo se zajímá o investice a trading, se jistě setkal s reklamou, kde mladý muž stojí před pěkným domem se zaparkovaným drahým autem a naléhavým hlasem vás přesvědčuje, že nastal nejlepší čas investovat. Většinou u těchto reklam nenajdete přesná čísla slibovaného ročního výnosu, ale stačí drahé rekvizity, aby vás přesvědčily, že výnos bude astronomický. Bohužel, to je reklama. Vydělávat peníze není jednoduché, ať už podnikáním nebo na burze.

Tentokrát to bude všechno jinak?
19.02.2024 Valorizace technologických firem nemá prakticky strop. Vývoj akcií Nvidia, Palantir nebo Arm Holdings v posledních dnech ukazuje, že není překvapením, když tyto firmy silně rostou – klidně o dvouciferně za den. Od začátku roku tyto firmy posílily o desítky procent. To je za šest týdnů v těžkém makroekonomickém prostředí vysokých sazeb více než podezřelé. Jsme před vznikem nové investiční bubliny?

Pro koho je vlastně Prop Trading?
09.02.2024 V prvním článku jsem mluvil o obecných principech prop tradingu. Největším rizikem je postavení celého byznys modelu na tom, že nejde o to, abyste se stal úspěšným traderem. Pokud to pochopíte, na druhou stranu vám nic nebrání se této aktivitě oddat a dokonce na ní vydělat. Jen nesmíte být naivní.

Co je to prop trading a proč být opatrný?
08.02.2024 Je tu nová móda a tou je „prop trading“. Již nyní po zadání tohoto slova do vyhledávače vás Google zasype reklamou různých společností, které tuto službu nabízejí. Připomnělo mi to dobu, kdy se množily weby, které lákaly na investování, ale ve skutečnosti šlo o sázení na to, zda kurz stoupne nebo klesne. Při špatné odpovědi jste přišli o všechno. O co tedy jde v prop tradingu a máme se mu úplně vyhnout?

Dvě lekce z pádu Evergrande
01.02.2024 I když šlo o kolos čínské developerské scény, tak před rokem 2020 tato firma nebyla v obecném povědomí světových investorů. V roce 2021 však přišel její krach, který ukázal v plné nahotě problémy čínského nemovitostního trhu. Najednou se začalo mluvit o možnosti systémového krachu, který by mohl ohrozit celý svět. Na začátku roku 2024 se příběh Evergrande částečně uzavřel, když Hongkongský soud nařídil nucenou likvidaci. Ta bude trvat ještě několik měsíců nebo let. Jaké plynou ponaučení z celého dění okolo Evergrande pro českého investora?

Tesla čelí výzvám na několika frontách, Musk se snaží odvést pozornost
31.01.2024 Podle očekávání kolotoč okolo Tesly a Elona Muska nabírá na otáčkách. Neobvyklý tweet z poloviny ledna nebyl jen plácnutím do vzduchu, ale velmi promyšlenou komunikační strategií Elona Muska. Musk si nenechal ukrást iniciativu a znovu se snaží být o krok před svými nepřáteli.

Co nám vlastně Elon Musk chtěl říct?
21.01.2024 Elon Musk je kontroverzní postavou, ale jedno mu nikdo upřít nemůže: umí skvěle komunikovat. Jedním z hlavních důvodů jeho koupě Twitteru bylo právě zachování tohoto komunikačního kanálu, přes který udržuje kontakt se svou fanouškovskou základnou. Jeho umění komunikace spočívá v celé škále poloh, od těch nejpřímějších až po ty velmi komplikované, kdy člověk vlastně neví, co Musk sleduje. Jedno je však jisté: Musk dokáže vždy prosadit svůj zájem a nemluví do větru.

Je investice do amerických dluhopisů opravdu taková sázka na jistotu?
16.01.2024 Restriktivní politika amerického Fedu znamenala mimochodem návrat amerických dluhopisů do mnoha portfolií. Americké dluhopisy jsou považovány za jedno z nejistějších aktiv. I když uvidíme, že možná se nejedná o stoprocentní jistotu, tak koupě amerického dluhopisu zůstane jako zajímavý doplněk k akciovému portfoliu.

Doktor Doom už není zarytý pesimista, máme se začít bát?
10.01.2024 Nouriel Roubini patří k ekonomům, kteří bez přestání předpovídají krach. Jakmile na trhu se začne šířit pesimistická nálada, roste pravděpodobnost, že Nouriel Roubini vystoupí v médiích. Většinou je jeho vize nejpesimističtější ze všech. Jelikož trhy si začínají uvědomovat, že počítat s šesti sníženími sazeb v roce 2024, je trochu přehnané, tak vzniká prostor pro špatnou náladu. Roubini se objevil. Světe div se. Nebyl pesimista.

Několik důvodů, proč opustit trhy v roce 2024
05.01.2024 Důležitost pracovat s více scénáři možného vývoje jsme uvedli v článku nazvaném "Několik důvodů, proč zůstat na trzích v roce 2024". Nyní se zaměříme na opačnou tézi a podíváme se, jaké jsou důvody pro to, abychom se akciovým trhům vyhnuli obloukem. Odvážnější se mohou pokusit trhy zashortovat. Jaké důvody mně vedou k tomu, abych si myslel, že akciové trhy v roce 2024 klesnou?

Několik důvodů, proč zůstat na trzích v roce 2024
03.01.2024 Každý investor by neměl nikdy vsadit na jednu kartu. Kdo chce na burze uspět dlouhodobě, musí se naučit pracovat s různými scénáři vývoje. Trhy jsou ze své podstaty nepředvídatelné. Vždy existuje pravděpodobnost, že vše bude jinak. Abychom se pojistili proti této nepředvídatelnosti, je dobré pracovat hned s několika verzemi vývoje. Dnes si načrtneme verzi pozitivního vývoje a v příštím článku se podíváme na důvody, proč raději neinvestovat do akcií v roce 2024. Nyní se však pojďme podívat, proč bychom měli na trzích zůstat.

Bude fungovat sázka na riziková aktiva i v roce 2024, nebo se máme připravit na změnu investiční strategie?
02.01.2024 Rok 2023 byl do jisté míry velmi paradoxní. Když se podíváme na výkonnost předních amerických indexů, zjistíme, že index S&P 500 přidal za rok 24,32 % a technologický Nasdaq 100 vzrostl o více než 43 %. S takovými čísly by se zdálo, že investoři neměli potíž porazit vysokou inflaci. Při bližším pohledu však zjistíme, že to nebylo tak jednoduché. Kdo neměl v portfoliu indexové trakery anebo sedm největších amerických technologických firem, tak jeho portfolio nemuselo překonat inflaci.

Americké volby jako možné riziko pro finanční trhy
28.12.2023 Když se podíváme na vývoj amerických předních indexů, tak rok 2023 byl i přes černé scénáře velmi dobrý. Při bližším zkoumání však zjistíme, že růst indexů byl tažen především sedmi největšími technologickými firmami. I přes jejich vliv na ekonomiky a důležitost tohoto sektoru, nemůže sedm největších firem dávat správný obraz o světové ekonomice. Zdražení peněz v důsledku zvedání úrokových sazeb se na indexech neprojevilo. Ekonomické statistiky mluví jasně, bylo by to opravdu velké štěstí, kdyby se tento měnový cyklus neskončil recesí a burzovní korekcí.

Evropská ekonomika zpomaluje, ale akciové trhy rostou. Proč?
19.12.2023 V posledních měsících jsme svědky zajímavého fenoménu. Evropská ekonomika pomalu zpomaluje, ale evropský akciový trh zažívá dobré časy. Celá Evropa ještě v recesi není, ale zároveň není od ní daleko. Velké evropské akciové indexy jako DAX nebo CAC jsou blízko historickým hodnotám. Jak tento fenomén vysvětlit? Vždyť by mělo přece platit, že burza je ukazatelem finančního zdraví dané země.

Jak to bude s úrokovými sazbami na dolaru v roce 2024?
15.12.2023 Poslední zasedání Fedu polilo trhy živou vodou. Akciové trhy se obchodovaly na ročních maximech i bez pomoci Fedu. Američtí investoři budou s rokem 2023 velmi spokojeni. Spousta analytiků a komentátorů věštila velký krach v roce 2023. Ten nenastal. Velkou zásluhu na tom má právě americký Fed, který dokázal zvyšovat sazby a zároveň nechal trhy spekulovat na blížící se pivot.

Kdo bude mít nakonec pravdu: Fed nebo trhy?
13.12.2023 Málokdo očekává jiný výsledek dnešního zasedání Fedu než to, že úrokové sazby na amerického dolaru zůstanou po třetí za sebou bez změny. V tomto ohledu to bude další nudné zasedání Fedu, které nějak zásadně nezmění situaci na trhu. O vzruch mezi investory se však může postarat zveřejnění tzv. dotplotu. Ale i zde je třeba připomenout, že dotplot není závazný program pro americký Fed. Tento dokument jen ukazuje sentiment amerických centrálních bankéřů pro následující roky. Co je na celé situaci zajímavé je názorová opozice mezi Fedem a finančními trhy.

Proč bychom se neměli ve všem spoléhat na centrální banky v roce 2024?
08.12.2023 Od posledního poklesu akcií v říjnu se zdá, že trhy žijí v euforii z toho, že snížení úrokových sazeb se blíží. Centrální banky se zdají být zachránci celé ekonomické situace. Boj s inflací se zdá být vyhrán a teď nás čekají jen světlé zítřky. Tato interpretace má však spoustu trhlin. Pojďme si uvést několik argumentů, proč nepodléhat současné euforické vlně na trzích.

Analytici z JP Morgan předpokládají pokles indexu S&P 500 o 8 % v roce 2024
03.12.2023 Závěr roku je tradiční příležitostí pro analytiky, aby se vyjádřili k výhledu na příští rok. Tyto předpovědi však často připomínají věštění z křišťálové koule a jen výjimečně se vyplní. Když se ohlédneme na rok 2023, který měl být rokem krachu v důsledku zvyšování úrokových sazeb, vidíme, že se tak nestalo. Do konce roku chybí prakticky 10 obchodních dnů, takže pravděpodobnost, že se apokalyptické vize analytických firem naplní, je malá. To však nebrání analytikům překládat krizi na rok 2024. Jednou to určitě vyjde.

Několik životních lekcí od Charlieho Mungera
30.11.2023 Investor Charlie Munger se jen těsně nedožil stovky. Pro investorský svět je to bezpochyby ztráta, protože Munger byl přes svůj věk v posledních měsících aktivní. Samozřejmě je to velká ztráta pro Warrena Buffetta a jeho Berkshire Hathaway. Munger prožil celý život v Buffettově stíně. Hlavní zájem médií byl upřen hlavně na Buffetta. A to i přes Buffettovy výroky, že Munger je "jedním z nejchytřejších lidí, které znám" a "je nepostradatelný pro úspěch Berkshire Hathaway.". V čem tkvělo tedy kouzlo Mungera?

Jedna z nejhorších amerických investic v roce 2023: Icahn Enterprises
28.11.2023 Investor Carl Icahn patří mezi investorské legendy, a to nejen kvůli svému vysokému věku (87 let), kdy je ještě aktivní. V tomto ohledu patří k vrstevníkům Warrena Buffetta a Charlese Mungera. Co ho však odlišuje od těchto dvou známých finančníků, je jeho obchodní styl. Carl Icahn patří totiž k aktivistickým obchodníkům, který podniká nevybíravé nálety na společnosti. Na konci své kariéry však Icahnova říše se otřásá v základech. Společnost Icahn Enterprises ztratila přes 61 % od začátku roku.

Čeká nás 30% propad trhů?
21.11.2023 Investor a finanční komentátor Gary Shilling mírní současný optimismus na trhu. Podle něj trhy do současných cen akcií nezapočítaly recesi, která již probíhá. Analytici z Goldman Sachs ve své poslední studii šanci na recesi v příštím roce odhadují pouze na 15 %. Varovných hlasů však přibývá. Bývalý centrální bankéř Mario Draghi na začátku měsíce prohlásil, že Evropa bude v recesi do konce roku. Když bude Evropa v recesi, tak bude stahovat celý svět.

Big Short znovu v akci
16.11.2023 Známý investor Michael Burry, přezdívaný Big Short, znovu rozvířil investiční vody. Jak jeho přezdívka napovídá, Burry se specializuje především na short prodeje. Burry patří k ostříleným obchodníkům, avšak jeho předpovědi jsou pořád pesimistické. Samozřejmě, že když obchodujete na krátko, tak fandíte tržním poklesům. Burry neustále předpovídá krach trhů. Slovo krach totiž na všechny působí magicky a přináší mu velkou mediální pozornost. Která finanční aktiva podle Burryho budou klesat v příštích týdnech?

Americký státní dluh jako Ponziho pyramida
08.11.2023 Pokud bylo v roce 2023 něco překvapením, byla to přísná měnová politika amerického Fedu. Prakticky od poloviny roku 2022 se při každém zasedání Fedu uzavíraly sázky, že Fed brzy otočí. Tyto šance na otočku byly živeny především v březnu 2023, kdy padla Silicon Valley Bank. Fed vše ustál a sazby dál zvyšoval až do dnešní podoby.

Perspektivy americké měnové politiky
01.11.2023 Dnes se dozvíme, zda americký Fed změní nastavení své měnové politiky. Drtivá většina analytiků se domnívá, že Fed stejně jako ECB se rozhodne své sazby nezvedat. Cokoliv jiného by bylo překvapení, které však nikdy nejde stoprocentně vyloučit. Investoři budou pozorně sledovat spíš tiskovou konferenci, které bude následovat po oznámení rozhodnutí Fedu.

Tři velká rizika pro finanční trhy
31.10.2023 Finanční trhy, ale i realita je dnes čím dál víc komplikovanější a málo, kdo je schopen podchytit všechny příčiny a rizika. Přesto najdeme dnes hromadu článků, které se snaží velmi jednoduchým způsobem popsat rizika na trhu. Ano, je to značné zjednodušení. Rizik je určitě víc než tři. Na druhou stranu většina neprofesionálních investorů nemá čas pitvat jednotlivé analýzy. Kde tedy jsou největší rizika trhů podle odborníků?

Akcie Tesly opět pod 200 dolarů?
27.10.2023 Probíhající výsledková sezona za třetí čtvrtletí 2023 má mnoho poražených. Jedná se o velké firmy jako Google, Meta nebo Tesla. Mezi poraženými však existují rozdíly. Společnosti Google a Meta sice publikovaly velmi dobré čísla, ale trh je neocenil. Zatímco Tesla neměla ani dobré výsledky a výhled do budoucnosti zůstává značně nejistý. Akcie Tesly by tedy s největší pravděpodobností měly opět zamířit pod 200 dolarů. Dnes chybí už jen kousek.

Proč jsou akcie Netflixu tak úspěšné?
25.10.2023 Výsledková sezona v zámoří je aktuálně na pozadí zájmu médií. Trhy totiž velmi znejistil teroristický útok Hamasu. A vojenská intervence podobná té v Íránu, by byla pro finanční trhy skutečnou pohromou.

Je pád akcií Renaultu opodstatněný?
20.10.2023 Probíhající výsledková sezona za třetí čtvrtletí ukazuje, jak mohou být trhy náladové. Zveřejnit čísla, která odpovídají očekávání analytiků, ještě nestačí k tomu, aby akcie rostla. Reakce trhu může být horší. Vrtošivou reakci trhů na sobě 19. října pocítila akcie automobilky Renault.

Známý investor Paul Tudor Jones varuje: Akcie jsou v dnešní době příliš riskantní
17.10.2023 V minulém týdnu v rozhovoru pro CNBC investor a miliardář Paul Tudor Jones varoval, že dnešní doba není ideální pro investice do akcií. Cena akcií je vzhledem k aktuálním rizikům vysoká. Upozornil na dva klíčové důvody: geopolitickou situaci ve světě a fiskální situaci Spojených států.

Jak předpovědět růst na burze: Stačí sledovat trend
05.10.2023 Finanční a ekonomické zpravodajství nás každý den neúprosně zásobuje různými předpovědmi. Čím víc tyto předpovědi jsou fantastičtější, tím víc kliků na článek přinesou. Většina článků s předpovědi se ohání slavnými jmény. Pokud předpověď se vyplní, její autor je ověnčen nehynoucí mediální slávou, která mu umožní dělat ještě víc předpovědí. Pokud předpověď nevyjde, tak se většinou nic nestane, protože se na to hned zapomene.

Ray Dalio radí: Nejlepší co můžete udělat, je mít hotovost
02.10.2023 Investorská legenda Ray Dalio se ve svém posledním textu zabývá aktuálním makroekonomickým prostředím a jeho dopadem na investice. Dalio je známý tím, že své investiční strategie pravidelně reviduje v závislosti na vývoji na trhu. V současné době se podle něj situace na trhu výrazně změnila a držení hotovosti je nyní nejlepší strategií.

Proč trhy nevěří, že se Fedu podaří měkké přistání?
26.09.2023 Od začátku cyklu utahování měnové politiky Fedu trhy sázejí na otočku centrální banky. Zatím se jim jejich sázka nevyplatila, ale zásadní postoj trhu nezměnil. Trhy se stále domnívají, že Fed svou měnovou politiku nedotáhne do konce a bude muset kapitulovat a sazby velmi rychle snížit. Sazby se nesnížily, ale naděje na jejich snížení trhy pořád drží.

Další velké riziko pro finanční trhy - Americký shutdown
20.09.2023 Americká vláda nemá na růžích ustláno. Ihned poté, co bylo na začátku prázdnin vyřešeno navýšení amerického dluhového stropu, na konci září vznikl další problém - schválení amerického rozpočtu pro následující rok. Kongres Spojených států nemusí tento rozpočet schválit, což má potenciál značně komplikovat globální politickou situaci. Vojenská pomoc Ukrajině nebo Tchaj-wanu se může zpomalit, nebo dokonce zastavit, ale to není jediný možný důsledek.

Pád akcií Société Générale: Bez ambiciózního plánu nelze uspět
19.09.2023 Bankovní sektor v Evropě, zejména po pádu Credit Suisse, nyní nedisponuje vysokou mírou důvěry investorů. Možná právě proto bylo hlavním cílem nového generálního ředitele Société Générale (dále jen SG), Slawomira Krupy, který nastoupil do funkce 23. května 2023, rozptýlit pochybnosti, které se šíří v rámci velkých evropských bank.

Jak dopadne zítřejší nejočekávanější IPO tohoto roku?
12.09.2023 Pro širokou veřejnost není společnost Arm Holdings příliš známá, a přesto většina z nás s největší pravděpodobností vlastní výrobek této firmy, protože většina dnešních smartphonů má v sobě čip z této společnosti. Arm Holdings se chystá jít na burzu, a to bude největší IPO od vstupu společnosti Rivian na burzu v říjnu 2021. Otázkou je, zda Arm Holdings bude podobné zklamání jako Rivian, který v den svého IPO dosáhl burzovní kapitalizace ve výši 93 miliard dolarů, zatímco nyní je hodnota firmy Rivian 22,20 miliardy dolarů?

Doctor Doom věští malou korekci
04.09.2023 Nouriel Roubini patří mezi finanční komentátory, kteří neustále předpovídají krach. Roubini to přesně předpověděl v roce 2008, a od té doby předpovídá jeden krach za druhým. Není tedy nic neobvyklého, že předpovídá v příštích měsících korekci na finančních trzích. Co mě však překvapuje, je, že tentokrát jde pouze o relativně malou korekci. Trhy by měly spadnout jen o 10 % podle Roubiniho.

Budoucnost evropských automobilových výrobců podle analytiků UBS
01.09.2023 Dnes ráno švýcarská banka UBS se rozhodla změnit investiční doporučení u evropských výrobců automobilů Volkswagen a Renault z neutrálního na prodej. Avšak jedná se o obecný problém evropských automobilových firem, které zaspaly ve vývoji elektromobilů. Klasické automobilky budou mít značné obtíže konkurovat čínským výrobcům nejen v technologickém vývoji, ale také v cenové politice. Jak se tedy vyvíjejí akcie těchto automobilových výrobců?

Politická nestabilita v Gabonu jako investiční příležitost
31.08.2023 Legenda mezi burzovními spekulanty, André Kostolany, tvrdil, že nejlepší příležitostí k nákupu akcií je v období revoluce. Sám uváděl příklad, když Němci obsadili Paříž během druhé světové války a pařížská burza klesla. Kostolany však neváhal a začal nakupovat akcie. Jeho motivací bylo pochopení, že ať už je povaha politických změn jakákoliv, ekonomika se nakonec vrátí na svých kolejí, aby kapitalistický systém mohl pokračovat. Nikdo nemá skutečný zájem na selhání kapitalistického mechanismu. Toto tvrzení se nyní dá ověřit v Gabonu.

Schiff kritizuje Fed: Současná měnová politika nás vede k nárazům do zdi!
22.08.2023 Peter Schiff patří k zastáncům Rakouské ekonomické školy. Takže není divu, že patří k předním kritikům současného ekonomického směřování, které si nedělá velkou hlavu s narůstajícím dluhem. Ve svém posledním podcastu Schiff zkritizoval současnou snahu Fedu nadále pokračovat s pozvolným utahováním měnové politiky v závislosti na aktuální inflaci.
Související klíčová slova:
Bruno Le Maire | Investorské poučení | Kolaps | Segment Anything Model (SAM) | Výnosy z rizika | Následky Covidu-19 | Cyklická akcie | Kupovat dluhopisy | Útok Hamásu | CEO Brian Niccol | Bankéř | Ekonomické problémy | Muskův tweet | Vývoj amerického státního dluhu za poslední rok | Růst ropy | Nejlepší ochrana proti inflaci | Nejvýkonnější akcie | Developeři | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Federal Deposit Insurance Corporation | Deflace | Nákupní centra | IT servis | Nejslavnější kryptoměna | Marže společností | Situace mezi Čínou a USA | Akcie Nestlé | Výborné vyhlídky | Akcie regionálních bank | Vývoj akcií Uber | Politika amerického Fedu | Zkušenosti | Game changer | Cap | Jack Ma | Následky bankovní krize v USA | Lidské činnosti | Energetické firmy | Akciové trhy | Ark | Úplný zákaz vývozu | Výrobce počítačů a serverů | Reality | Nezrealizované ztráty | Nejlepší ochrana | Aktivistický investor Ryan Cohen | Vývoj akcií Beyond Meat | Pozitivní vliv | Vývoj indexu Nikkei | Geopolitické riziko | Akcie Palantir | Finanční stabilita | Obchodník | Silicon Valley Bank | EUR | Podíl na trhu | Náklady na dluh | Pokles prodejů Tesly | Řecko | Soukromá společnost | Americká inflace | Pokles akciových trhů | Trend | Strach z recese v USA | Vysoká valorizace | Počet akcií | Vývoj akcií Mety | Pokles indexu | Akcie MicroStrategy | Prosperity | POSCO | Rozhodování Fedu | Macron | Kurz kávy | Těžký začátek | Podnikatel | Seaport | Kroky Fedu | Statistiky | Jogger | Přikoupení | Poplatky | Vývoj akcií D-Wave | Trumpová | Investiční banky | Korelace | Opce na pokles | Prodej akcií MicroStrategy | Akcie Renaultu | Pojišťovna | Aktiva | Ruská ruleta | Riziko pro trhy | Nestranný Fed | Aktivistický investor | Co chystá Donald Trump? | Invesco | Ceny akcií Renaultu | Fantastické výsledky | Jachty | Pád banky SVB | Spojení | Investor Ray Dalio | Záporné sazby | Americký státní dluh | Dokument FDIC | Analytici z JP Morgan | Amazon | Investment Management | Jednodenní výrazný pokles | Rémy Cointreau | Schopnost řešit problémy | Americké dluhopisy | Německý DAX | Situace na Ukrajině | Investor Warren | Příležitost ke snadným penězům | Zázračný CEO | Dopad na akcie | Velké riziko pro finanční trhy | Důvody poklesu ceny ropy | Investor Charlie Munger | Příklad změny | Zveřejnění výsledků hospodaření | Tržby firmy | Společnost D-Wave | Prasknutím internetové bubliny | Energetika | Komunita | Burzovní hodnota | Ceny akcií Arm | Diverzifikace | Pokles ceny ropy | Výnosy dluhopisů | DoubleLine Capital | Zveřejnění výsledků | Analýzy | Růst životních nákladů | FedWatch Tool | Asijské trhy | Financial Times | Pravděpodobnost | Jak spekulovat | Trading | PE Ratio | Fungování trhů | Desetiletý vývoj na indexu CAC40 | Kerrisdale | Obrovský výprodej | Berkshire Hathaway | Necyklická akcie | Odchod z NATO | Vývoj akcií Renault za poslední měsíc | Americký prezident | Muž na odstřel | Síť Facebook | Palo Alto | Klid na trzích | Krátkodobé dluhopisy | Freyer Battery | Adam Jonas | Rostoucí ceny | Investice a trading | Dění na trzích | Američtí voliči | Generace investorů | Dividendové investory | Růst sazeb | Akcie Tesly | Southwest Gas Holdings | Špatná fiskální politika USA | Pokles indexu S&P 500 | Čínský trh | Značka Gucci | Expanze | Rozmach umělé inteligence | Pokles akcií Tesly | Vývoj deposit u komerčních bank v USA | Výsledky hospodaření společností | Výkyvy | Čínská aplikace DeepSeek | Ceny akcie Tesly od začátku roku | Sázka na riziková aktiva | Proti trendu | Pád akcií Renaultu | Společnost Ark Investment Management | Školení | Saúdská Arábie | Goldman Sachs | Cena akcií Applu | Kvantový čip | Pandemie COVID-19 | Nová data | Vyhlídky do budoucnosti | Spitznagel | Mises Institute | Nenápadný vítěz | Směrnice | Meziroční míra inflace v eurozóně | Southwest Gas | Strach | Zděšení auditoři | Dnešní situace na trzích | Zpomalující ekonomika | Čínská automobilka | Velká kryptopeněženka | Znehodnocení | Spekulace na růst bitcoinu | Sázka proti polovodičům | Geopolitické napětí | Velký kapitál | Nezaměstnanost | Maroc Telecom | Slawomir Krupa | Problémy Starbucks | Akcie dnes | Pokročilí obchodníci | Nejlepší obchod | Risk On | Celková inflace | Katastrofické výsledky | Inflace | Část traderů | Snížení úrokových sazeb | Průměrná úroková sazba | Brokerage | Makroekonomické statistiky | Výprodej trhu | Příležitosti k nákupu | Big Short znovu | Ukazatel PE | Burza | Snaha Fedu | Problémy Tesly | Čip Willow | Dividendy | Uberizace | Ceny akcií AMD | Vývoj inflace | Americký bankovní sektor | Cíl dlouhodobého investora | Švýcarská banka UBS | Hlavní události | Robotaxi | Kvantový čip Willow | Německé pojišťovny | Vývoj inflace v Eurozóně | Důležitost indického trhu | Čínské komunistické strany | Založení účtu | Spotřební koš | Červená linie | Pomoc Švýcarské centrální banky | Kdy se trend otočí | Obrat na burze | Růst cen | Výsledkové sezóny | Melvin Capital | Naivita evropských představitelů | Proražení | Zpráva FSB | Bull market | Inflační tlaky ve světě | Silný hráč | Oznámení | Výkonnost indexu | Největší riziko pro trhy | Časovaná bomba | Vstupní kapitál | Kdy přijde otočka | Tlak na banky | Vydání dluhopisů | Rychlý nárůst | Drahá akcie | Byznys plán | Burzovní zprávy | MiFID (Markets in Financial Instruments Directive) | Vývoj cen akcií | Obrovské peníze | Známý ekonom | Uber | Propad akcií Kering | Germany Small Cap 50 (BDES50P) | Investiční příležitost | Profesionální deformace | Udržitelnost amerického dluhu | Varovný signál | Krize 2008 | Luxusní značka | Shiller PE | Ocenění Amazonu | Hodnotový investor | Povolený strop | Bohatí | ARK Innovation ETF | Akcie Beyond Meat | Války v Evropě | Ceny akcií MicroStrategy | Indexové trakery | Historický vývoj akcií Bank of America | Alibaba | Cena zlata | Směřování americké zahraniční politiky | Nizozemsko | New York | Vývoj ceny iShares Semiconductor ETF | CEO Goldman Sachs | Zrušení NATO | Podnikání firmy | Výhled | Převzetí banky | Vývoj amerického dluhu za posledních 10 let | Léto | Velké problémy | Investiční rada | Výkon | Politická situace | Dotace na elektromobily | Belgická firma | Wilmington Trust | Politické aktivity | Výrobci elektroaut | Soukromé podniky | Pesimista | Posilování japonského jenu | Velcí investoři | Seaport Research | Velké evropské banky | Výrobce počítačové techniky Dell | Rosenberg | Velká bankovní krize | Dlouhodobý vývoj na zlatě | Poplatky z obchodování | Zasedání FOMC | Roční tržby firmy | Výrazný růst | Alexandria Real Estate | Reakce trhu | Směrnice MiFID | Splátky úroků | Ikonický investor | Výsledková sezóna v USA | Kavárny Starbucks | Výrobci zdravotnického materiálu | Volatility | Co je to prop trading | Důkladná analýza | Nižší ceny | Thorsten Polleit | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj cen Taiwan Semiconductor | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investice do infrastruktury | Soubor opatření | Společnosti produkující ropu | Investment management | Sabotáž | Kapitál bez rizika velkých ztrát | Willow | Zákaz pronájmu cloudových služeb | Ampere | Akcie Gamestop | Hugo | Drahé auto | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Růst nezaměstnanosti | Kdo je Paul Tudor Jones | Koupit akcie | Valorizace | Wealth | Zákaz vývozu čipů do Číny | Růst na burze | Varovný předvolební signál | Solidní čtvrtletní výsledky | Investiční záměr | Capital Markets | L‘Oreal | Zmírnění inflace | Vývoj ceny akcie Alexandria Real Estate | Náklady na obsluhu dluhu | Project Syndicate | Příčiny ztráty prosperity | Rafinerie | Obchodní seance | Distribuce plynu | Akcie Kering | Boom | Vývoj deposit u komerčních bank | Společnost GameStop | Výrobce počítačů | Roční tržby | Finanční komentátor | Výrobce počítačové techniky | Nárůst poptávky po polovodičích | Bloomberg TV | Graf | Akcie výrobců elektromobilů | Utahování měnové politiky | Trump trade | Bed Bath & Beyond | Nové peníze | Kvalitní švýcarské hodinky | Největší pravděpodobnost úspěchu | Lepší strategie | Válka | Vlastní měny | Geopolitická situace | Nabídka | Účetní podvod | Zásah centrálních bank | Nekontrolovatelné státní výdaje | Prop Trading společnosti | AB Inbev | Vývoj ceny akcií ASML | Co čekat v roce 2024? | Brian Niccol | Kouzlo srovnávací základny | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Živá voda | Navýšení dluhového stropu | Spekulativní příležitost | Nezastavitelný státní dluh | Obchodní účet | Nákup akcií společnosti | Obrovský růst bitcoinu | Donald Trump | Příležitost pro spekulaci | Obchodníky na krátko | Očekávání analytiků | Centrální banky | Vývoj ceny akcií JP Morgan | Business intelligence (BI) | Pravidla obchodování | Zpráva | Tržby Tesly | Pařížská burza | Cboe Germany Small Cap 50 | Vývoj ceny akcie Tesly od začátku roku | Kapitalizace MicroStrategy | Luke Tilley | Zvyšování sazeb | Graf vývoje | Trpělivost | Dobré výsledky | Stolní počítače | Wall Street Journal | Vnímání problému | WSJ | Příležitost spekulace | Opakování načasování krize | Společnost Arm Holding | Moderna | Vývoj akcií Bank of America | Opatření | Snižování inflace | Propad akcie | Francouzský dluh | Následky bankovní krize | Akcie Atosu | ASML od začátku roku | Coca-Cola | Trh s komerčními nemovitostmi | Silné emoce | Zkusit investovat | Restriktivní politika | Covid | Vyplacení dividendy | Burzián | Přehnaná reakce | Zisky v tradingu | Opětovný růst | Futures | Inflační cíl 2 % | Ekonomická témata | Tesla luxusní | Medvědí predikce | Akcie Icahn Enterprises | Americké volby a burza | Historický vývoj | Gabon | Dolary | Cílem MiFID | Pád akcií Société Générale | Ceny akcií ASML | Mediální pozornost | IHS Markit | Americko-čínské vztahy | Auto pro střední vyšší třídu | Zájem o dluhopisy | Doktor Doom | Společnost Super Micro Computers | Vedení Googlu | Výprodeje | Názory analytiků na vývoj trhů | BDES50P | Výsledky firem | Akcie Taiwan Semiconductor | Nárůst ceny bitcoinu | Celý automobilový sektor | Ceny iShares Semiconductor ETF | Pád akciových trhů | Investiční nemovitosti | Vysoké sazby | Poplatek | Ideově správná akcie | Thomas Murphy | Vývoj výnosů amerických desetiletých dluhopisů | Správná akcie | DoubleLine | Bilion | DeepSeek | Odhodlání | Struktura amerického zadlužení | Růst akcií Tesly | Velký zvrat | Seaport Research Partners | Čínská aplikace | Poskytovatelé prop tradingu | Silné oživení | Výborné fundamenty | Nafouknutá bublina | Propad zisku | Ruská invaze na Ukrajinu | Horizon World | Pád banky | Prostor pro regulaci | Příchod recese | Nabídka a poptávka | Ekonomiky | Konverze dluhopisů | Silný americký trh práce | Vysoká cena ropy | Země OPEC | Anheuser-Busch inBev | Zasedání FED | Volatilita | Argentinské peso | Obchodní války | Americké státní dluhopisy | Budoucí výdělky | Hlavní ukazatele | Makléři z Prime Brokerage | Morningstar | Ryan Cohen | Komplexnější investiční strategie | MicroStrategy cash-flow | Federální úřady | Pohádková marže | Airbus | Americké prezidentské volby | James Webb | Guvernér americké centrální banky | Invaze | Možné riziko pro finanční trhy | Zaměstnanost | Neochvějná důvěra | Situace okolo First Republic | Vývoj amerického státního dluhu | Státní dluh | Joe Biden | Bydlení | Výsledky za první čtvrtletí | Ockhamova břitva | Peníze | Vývoj akcií Tesly za poslední rok | Blackwell | Defenzivní akcie | Evidian | Doom | Turecko | Ceny akcií Netflixu | Vývoj ceny akcií AB Inbev | Stanley Druckenmiller | Brent | Zisk na jednu akcii | Společnost Beyond | Prudký pokles | Vývoj akcií Starbucks | Elektroauto | Politika | Ignorování globálních rizik | Pokles ceny | Kerrisdale Capital | Světlo na konci tunelu | Ceny iShares Semiconductor | Předpovědět krizi | Vedení společnosti | Očekávání | Investor Carl Icahn | Styl investování | Orientace Dellu | Snižování sazeb | Inflační spirála | Zpomalování spotřeby v USA | Kdo je FDIC? | Nepřehledná situace | Roční zhodnocení | Proč kupovat americké dluhopisy? | Vývoj akcie Kering | Růst americké nezaměstnanosti | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Výhled na 2023 | Všechny akcie | Obchodování s akciemi Taiwan Semiconductor | Vysoká valorizace aktiv | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Investujeme | Kvantové počítače | Trend okolo umělé inteligence | Dlouhodobý vývoj | SpaceX | Historický kontext | Hedgeový fond Universa | Znalost prostředí | Realistické cíle | Příležitost spekulace na snížení sazeb | Rekordní prodeje | Gary Shilling | Transparentní | Proč Buffett drží tolik hotovosti? | Index Cboe | Invaze na Ukrajinu | Twitterové účty | Nakupovat akcie | Vliv Buffetta | Majetek | Vývoj ceny ropy od začátku roku | Společnost Beyond Meat | Riziko nediverzifikovaného portfolia | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Odliv zahraničního kapitálu | Evropské měny | Financovat | Velká rizika | Vydělávat peníze | Boj centrálních bank | Automobil | Akcie Tesly od začátku roku | Návrat k normálu | Ekonom Nouriel Roubini | Masivní volatilita | Makroekonomické prostředí | Frederik Ducrozet | Americké volby | Zvolení Donalda Trumpa | P/E | Syntel | Politické aktivity Elona Muska | Situace na trzích | Solventnost | Pivotování | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Rizikovost čínských investic | Problém devizového trhu | Nákupy | Růst | Velký hráč | Nerealizované ztráty | Americký index | Americké HDP | Cboe Germany Small Cap | AFP | Technologická firma | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | Vývoj akcií Super Micro Computer | Podíl akcií | Nárůst cen | Naplnění technologického pokroku | Fundamenty společnosti | CEO Nvidia | Almanac Trader | Postavení na trhu | Vývoj akcií Dell od začátku roku 2024 | Muskova strategie | Ceny akcií Super Micro Computer | Nižší úroky | Nástroj politického tlaku | Luca de Meo | Panika versus racionální přístup | PacWest | Sentiment na trhu | Vývoj ceny akcií Tesly od začátku roku | Doctor Doom | Cena akcií Nvidia | Prodávat akcie | Rozvoj umělé inteligence | Výrazný propad | Švýcarské hodinky | Morální dilema | Historie MicroStrategy | Shortovat MicroStrategy | Nick Timiraos | Gucci | Asset management | MIFID | Obligace | Greatest Bull Market | Trh práce | Vývoj ceny akcií Atosu | Velká rizika pro finanční trhy | Nerovnováha | Potenciál pro růst | První obchodní den | Růst cen akcií | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Ropná firma | Polovodiče | Kongres | CBOE | Vysoká inflace | AWS | Vývoj ceny akcií Netflixu do začátku roku | Akvizice | Spotřebitel | El-Erian | Remy Cointreau | Výnosy na amerických dluhopisech | Zájem o akcie | Pochybnosti | SPDR S&P 500 ETF Trust | Micron | SPY | Western Aliance | Výdaje mimo kontrolu | First Republic Bank | Hospodářské recese | Izrael | Vývoj akcií Mety od začátku roku | Sell | Objem obchodů | Zpomalování spotřeby | Ceny akcií Apple | Shiller PE Ratio | Vývoj deposit | Nákup Taiwan Semiconductor | Dobrý výsledek | Podvody | Les Echos | Trh s kanceláři | Banka Barclays | Ceny dluhopisů | Úrokové sazby v USA | Kamala Harrisová | Společnost BYD | Bull | Vývoj kurzu akcií | Budoucnost ceny peněz | Challenge | George Soros | Zveřejnění hospodářských výsledků | Selský rozum | Americká centrální banka | Technologické akcie | Dobré časy | Kavárny | Cena bitcoinu | Vyjádření ČNB | Pěkný dům | Příkazy na platformu | Dobrý podnikatel | Ekonomický kolaps | Farmaceutické firmy | Vývoj ceny akcií Netflixu | Podvody v účetnictví | Vývoj akcií Renault | Regulace MiFID | Long | Chování | Velká krize | Cyklus růstu | Kontrakty | Možné scénáře | ETF s pákou | Inflace v eurozóně | Vývoj akcií Tesly | Universa Investments | Evergrande | Vývoj ceny akcií Alibaby | Vysoké inflace | Vývoj akcií Applu | Úrokové sazby | Logická úvaha | Ropa Brent | Pokles akcií Nvidia | Politické aktivity Elona | Výrobci spotřebního zboží | Geopolitická rizika | Michael J. Saylor | Sebevzdělávání | Celý bankovní sektor | Umělá inteligence | Konjunktura | Znalost | Paul Tudor Jones | Portál FXstreet.cz | Kostolany | Rizika drahé ropy | Nominální hodnota | Nasdaq100 | Elektroautomobily | Regulátor trhů | America first | Meziroční růst | Růst Nvidie | Trh s dluhopisy | Autozone | Vývoj ceny akcií MicroStrategy | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Investor Ryan Cohen | CEO Nvidie | Trh | Barel ropy | Problém pádu banky | Financial stability board | Akcie Netflixu | Nejlepší přítel investora | Pozice Tesly | Ceny akcií Tesly | Americké dolary | Ceny akcií MicroStrategy od začátku roku | Zkušenost | Aktivity společnosti | Vývoj ceny iShares Semiconductor | Americká nezaměstnanost | Uvědomění | Možný odchod | iShares Semiconductor ETF | Záporné reálné úrokové sazby | Vývoj ceny akcií Arm | Stabilní byznys | Graf indexu CAC40 | Pozitivní zpráva | Daliova hrozba | Ceny akcií JP Morgan | Austral | Bridgewater | Odhad bankovní krize | Neinvestovat | Ocenění technologických akcií | Důvěra v Apple | Investiční ředitelka | Index | Nový CEO | Hedgeový fond | Vice | Reálné úrokové sazby | ETF Trust | Pád akcií Googlu | Zadlužení státu | Occidental | Vývoj akcií Applu od začátku roku | Blog | Federální rezervní banka | D-Wave (QBTS) | Vývoj akcií TotalEnergies | Technické vlastnosti | Krize v USA | Přechod k elektromobilitě | Čínský akciový trh | Klesání cen | Akcie TotalEnergies | Indický trh | Grok | Eura | Kassandra | Komise | Banky v ohrožení | Profesionální investor | Pojištění vkladů | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Kapitál | Fungování | ID.3 | Posílení | Nvidia Jensen Huang | Icahn GameStop | Rating prioritních akcií | Scion Asset Management | Investiční cíl | Chemický průmysl | Vítěz roku 2024 | Inflace PCE | Vývoj ceny akcií Nvidia v roce 2023 | E-commerce | Robotické obchodování | Zajímavé příležitosti | Společnosti | Germany Small Cap | Rizika investování | Čínské akcie dnes | Majitel | Autopilot Tesly | Moody's | Mnoho peněz | Poptávka | Růst akcie | Americké investiční banky | S&P | Jak předpovědět růst na burze | Drahá ropa | Unie | Masivní investice | Obchodování na finančních trzích | Konec trendu umělé inteligence | iShares Semiconductor | Graf ceny akcií | Akcie společnosti MicroStrategy | Herní segment | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Vývoj indexu Dow Jones | Poslední z medvědů | Kurz dolaru | Indexové ETF | Akciové indexy | Výborné vyhlídky do budoucnosti | Výrazné ztráty | Špatné výsledky Tesly | Problémy v západním světě | Budoucnost Bitcoinu | Vývoj akcií Dell od začátku roku | Nadhodnocení akcií | QQQ | Větší riziko | Vytváření trendů | Tržní podmínky | Střadatelé | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Těžká situace | Ekonomické zpomalení | Vývoj americké nezaměstnanosti | Vysoké náklady na dluh | Republikáni | Zvyšování napětí | Scion Asset | Problém v ohodnocení | Germany Small Cap 50 | Pandemie | Ekonomický vývoj | Přehnaná reakce trhu | Operační marže | Cesta ze slepé uličky | Reakce trhů | Fundamenty společnosti Walmart | Největší riziko | Obchodní aktivita | Investiční horizont | Pandemie covidu-19 | Překážky | Asie | Zaručený recept na vítězství | Hlavní činnosti Amazonu | Noví investoři | Rekordní hodnoty | Nová klientela | Deficit | Pandemie COVID | Společnost Arm | Aktuální dění na trhu | Dlouhodobé investování | Jaké kroky podnikne Čína? | Ceny Bitcoinu | Politická dohoda | Technické analýzy | Vzhůru do recese | Úvěrové aktivity | Svobodné podnikání | Inflační vlny | Obavy ze státního dluhu | Velké zisky | Velké nebezpečí | Vývoj ceny akcií Total Gabon | Vysoké úroky | Budoucnost | Konec energetické krize | Jednoduchý byznys plán | Vývoj indexu nákupních manažerů | Vystoupí USA z NATO? | Návrat krize | Snižování úrokových sazeb | Členské státy | Firma Kerrisdale | Americká banka | Analytika | Akcie Googlu | VivaTech | Zisk společnosti | Mohamed El-Erian | Možný odchod z NATO | Indexová iluze | Cassandra | Další růst | Situace v USA | Výroba elektřiny | Pohádkové zhodnocení | Vývoj nezaměstnanosti v USA | Vývoj státního rozpočtu | Snižovat daně | Synergie byznysu | Tržní kapitalizace MicroStrategy | Zaměstnání na plný úvazek | Optimální úrokové sazby | Špatné řízení rizik | Eskalace | Slavný index | Prodej akcií | Rána pro Joe Bidena | Američtí investoři | Automobilový sektor | Uzavření trhů | Letní obchodování | Zkušenější trader | Otevřený k příležitostem | Bitcoinové ETF | Moneta | Twitter | Benzín | Vývoj ceny akcií Apple | Podnikatelé | Marko Kolanovic | Akciový index | Finanční a ekonomické zpravodajství | Hang Seng | Akcie Icahn | Vysoké ceny nemovitostí | Výhled na hospodaření | Větší recese | Nákup akcií společnosti MicroStrategy | Pozornost | Hegemon | Výprodej akcií ASML | Obchodní model | Makroekonomická data | Špatná makroekonomická data | Rekordní zájem | Sázka na jistotu | Investice do akcií | Problém amerického dluhu | Přiznat si chybu | Rizikovost investice | Akcie Super Micro | Hospodářské výsledky First Republic | Vývoj ceny akcií Nvidia | Opakující se cyklus | Nízké úroky | Nákup akcií | Elektromobily | Jeffrey Gundlach | Týdenní objem obchodů | Švýcarská centrální banka | Úsilí | Závazek | Nižší zisky | Závislost | Obrat na trzích | Americké úrokové sazby | Meziroční míra inflace | Šéf švýcarské centrální banky | Pravděpodobnost úspěchu | Práce na plný úvazek | Bohatství | Indikátor | Dluhopisy | Stratégové | Podmínky obchodu | Sociální síť X | Nárůst výnosů | Globální evropské akciové indexy | Podnikání | Pandemie covidu | Vývoj akcií Evergrande | Akcie vhodné pro watchlist | Přikupování | Náklady | Zavádění cel | ERA | Úvěrové podmínky | Ark Innovation | Velké zadlužení | Index nákupních manažerů | Večírek na burze | Pevná úroková sazba | S&P 500 ETF | Velikosti pozice | Koronavirová pandemie | Icahn a S&P 500 | Akcie drahé | Vrchol zlata | Vývoj akcie | Fiskální politika USA | Burzovní kapitalizace | Akcie technologických firem | Vstup do pozice | Vývoj ceny akcií First Republic | Bitcoin | Ark Investment Management | Aktivity Elona Muska | Janet Yellen | Pohyb trhu | Nio | Zpráva Hindenburg Research | Rada George Sorose | Konglomerát | Akcie Apple | Francouzská Société Générale | Icahn Enterprises | Pozornost obchodníků | Kdy přijde obrat? | Investiční služba | Rekordní zájem o akcie | Stažení akcií | Pozastavení obchodování | Pevný úrok | Výnosy na amerických desetiletých dluhopisech | Burzovní krach | Růst výnosů dluhopisů | Nákup bitcoinu | Velké zadlužení státu | Research | Data o inflaci | Obchodovat | Vývoj akcí Nestlé | Vítězství Trumpa | Příchod DeepSeeku | Sankce | Video | Výsledky společnosti Uber | Fantastické zisky | Technologický index Nasdaq | Akciový výprodej | Očekávání trhu | Kryptopeněženka | Dan Ives | SNY | Japonský index | Riziko zvedání sazeb pro dluhopisy | Americké indexy | Obchodníci | Zaručený recept | Akcie GameStopu | Velké částky | Válka na Ukrajině | Geopolitické události | Trhy v roce 2025 | Big Short | Problém beztrestnosti vedení | Silicon Valley | Finance | QBTS | Zachránce JP Morgan | Ochrana investorů | Činnosti Amazonu | Southwest | Investorské kroky Warrena Buffetta | Růst úrokových sazeb | Vývoj akcií Nvidia od začátku roku | Růst akciových indexů | Speciální daň | Opční program | Kapitál bez rizika | Prezident Donald Trump | Defenzivní král | P/E Ratio | Důvody poklesu ceny | Problémy | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | Prodeje insiderů | Dividendový výnos | Kapitalistické země | Věčný pesimista | Symbol akcie | Dopad vysokých úrokových sazeb | Harrisová | Výzva | Stres | Stříbro | Ceny akcií NIO | FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation) | Česká národní banka (ČNB) | Ztráta likvidity | Micron Technology | Defenzivní tituly | Ceny akcií Arm Holding | Zpráva o převzetí banky | Historická meta | Rizika nákupu | Prostor pro další růst | Rostoucí cena ropy | Dobrý fundament | Peníze za úspěšný obchod | Produkty Nvidia | Ceny akcií Taiwan Semiconductor | Vývoj akcií Alibaby | Krize regionálních bank v USA | Pokles cen | Volba prop tradingu | Investiční banka Goldman Sachs | Odhadovaná cena IPO | Tři rizika | Ropa | Spekulativní investice | Byznys | Pád akcií Super Micro Computer | Akcie pro optimisty | Orientace Dellu na umělou inteligenci | Traderské sekce | Mungerův selský rozum | Francouzská centrální banka | Zpráva Morgan Stanley | Bankéři | Monetární politika | Dobrá zpráva pro USA | Samsung | Strategie win win | Test psychické odolnosti | Americké akcie drahé | Short squeeze | Akcie čínské společnosti | Výsledky Tesly | Názor algoritmů | ETF | Magické slůvko | Recese je neodvratná | Špatná fiskální politika | Total Gabon | Tudor Jones | Firma | Konec medvědů | Konverze dluhopisů na akcie | Nová generace investorů | Nákup nebo prodej akcií | Pohonné hmoty | Budování pozice | Short pozice | Nálada na trzích | Růst akcií | Barclays | Rozšíření sankcí | Krize regionálních bank | Prohlášení | Rychlý nárůst ceny | Problém nerealizovatelných ztrát | Dluh v rukou cizích investorů | Obchodníci s ropou | Oddělení ČNB | 3М | Politické napětí | Současné ceny | Výsledky First Republic | Wilmington Trust Investment Advisors | Rostoucí společnosti | Ponziho pyramida | Místo v indexu Dow Jones | Stanovisko ESMA | Platforma | Překvapení z bankovní krize | Zveřejněné hospodářské výsledky | UBS | Burzovní kanál | Ekonomové | Výroby elektromobilů | Pravidla MiFID | Nastavit stop-loss | Úvěrová bublina | Plánování | Bitcoiny | Různorodost názorů | USA | Capital Cities Broadcasting | Pokles prodejů | Úpisní cena | Spojené státy | Vývoj akcií Tesla | Strach z velké ztráty | Vývoj kurzu akcií Nvidie | Michael Hartnett | Mánie | Prazdroj | Růst HDP | Volby | Krach SVB | Pokles trhů | Wilmington Trust Investment | Restrukturalizace dluhu | Objednávky | Model SAM | Vývoj ceny akcií Tesly | Ceny akcií Tesly od začátku roku | Načasování krize 2008 | Růst ceny akcií AMD | Větší korekce | Závislost amerického Fedu | Masivní volatilita na finančních trzích | Výnosy | Velmi volatilní | Katastrofické scénáře | Vývoj akcií Dell | Akcie Goldman Sachs | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Nejočekávanější IPO | Investor Warren Buffett | Konsolidace | Burze | Dlouhodobé procesy | Vliv Buffetta na kurz akcií | Zájem o akcie MicroStrategy | Vývoj akcií First Republic Bank | Snadná kořist | Síla měny | Konec trendu | Stargate | Vysoká cena | Investiční management | Vývoj ceny akcií Alibaba | Dostatek likvidity | Vývoj nezaměstnanosti | Cyklus utahování měnové politiky | Otevření ekonomiky | Byznysový model | Ponziho schéma | Nastavení v tradingu | Cash is king | Vývoj CAC40 | Akcie Dell | Kurz dolarů | Větší kapitál bez rizika | Management rizik | Anheuser-Busch InBev | Spekulace na snížení sazeb | Historie | Vývoj | Finanční aktiva | Odvětví | Americké burzy | Vývoj indexu CAC40 | Společnosti provozující prop trading | Graf vývoj indexu | Velké technologické firmy | Složité algoritmy | Desetiletý vývoj na indexu | Industriální společnosti | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Nejlepší rozhodnutí | Časový rámec | Dluhová krize | Vlastní prostředky | Pokračující růst sazeb | Vliv ceny ropy | Vojenská pomoc Ukrajině | Fond Universa | Akciová rallye | HDP Francie | Technologický index | Rizikovost | Slevy | Caitlin McCabe | Mimořádné dividendy | ARM Holdings | Aplikace DeepSeek | Nadhodnocení | Přítel investora | Úspěch Tesly | Ekonomické zpravodajství | Konkurenceschopnost | Cena akcií Amazonu | Prop Trading | Facebook | Americké akcie | Strach z recese | Vývoj na indexu CAC40 | Investiční doporučení | Roční dividenda | Vydání zprávy | NXP Semiconductors | Zlato nebo bitcoin | Rostoucí ceny ropy | Ceny akcií Nvidia v roce 2023 | Odliv vkladů | Politika centrálních bank | Akcie Applu | Capital Cities | Držení akcií | Vývoj akcií Icahn Enterprises | BRICS | Vývoj ceny akcií Renaultu | Podvědomí | Investice do Alibaby | iShares | Obrovský růst | Možné riziko | Google Mapps | Cena IPO | Ekonomický novinář | Volatilní | Nízké sazby | Růst akcií Alibaby | Varování | Zisky firem | Intervence | Investice do amerických dluhopisů | Riziko Volmageddonu 2.0 | Tudor Investment | Světové produkce | Trh s kryptoměnami | Poslední americký shutdown | Mark Spitznagel | Hindenburg Research | Volební rok | SABMiller | Racionální přístup | Vývoj indexu DAX | Náklady na úroky | Provozní výsledky | Ekonomický nesmysl | Zisková firma | Kvalitní akcie | LVMH | Schodek státních financí | Další vývoj | Riziko amerického dluhu | Ekonomická recese | Držení akcií Bank of America | Recese v USA | Nákup amerických dluhopisů | Měnové politiky | Vývoj ceny akcií Arm Holding | G20 | Hlavní inovace | Simulované obchodování | Převzetí banky Credit Suisse | Politické šachy | Naše ČESKO | Akcie Amazonu | Sektorové investování | Rick Rieder z BlackRocku | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Atos | Ekonomická katastrofa | Investorská legenda | Rizika pro finanční trhy | New York Community | Prime Brokerage | Zvětšení stropu amerického dluhu | Palantir | Čínská komunistická strana | Fiskální politika | Zvedání úrokových sazeb | Byznys mimo Francii | Británie | Výdělky | Tudor | Spojené státy a Čína | Strategie Elona Muska | Constellation Energy | Zero Covid | Další katastrofa | Embargo na vývoz | Sazby centrální banky | Credit Crunch | Ekonomická situace | Propad akcie Tesly | Index Russell | Výrobce počítačů Dell | Růstový potenciál | Komunita okolo GameStop | Dna | Objem investovaných peněz | Ceny akcie | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Peníze uložené | Přelom roku | IT poradenství | Vývoj ceny akcií Palantir | Přebytečné prostředky | Dosáhnout zisku | Dluhopis | Americká administrativa | Vývoj akcií ASML | Současný dluh | JD | Vítězství | Investiční strategie | Truflation | Sektor služeb | Roční vývoj indexu S&P 500 | Super Micro Computers | Specialista na historii burzy | Obchodování za cizí | Sankce vůči Rusku | Nucená správa | Vývoj ceny akcie Tesly | Burzovní index | Valorizace aktiv | Rozhodnutí centrální banky | Profit warning | Kde je dno pro akcie | Američtí politici | Pokles trhů v budoucnu | Volby a burza | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | ADP | AI | Riziko zvedání sazeb | Vývoj ceny akcií Super Micro Computer | Vklady střadatelů | Restriktivní politika amerického Fedu | Společnost LVMH | Načasování krize | Pokles akcií o 30 % | Balík akcií | Úspěšné firmy | Cílové ceny | Analýza indexu CAC40 | Tesla luxusní značka | Dlouhodobé dluhopisy | Pád Atosu | Tržby Nvidie | Prezidentské volby | Vývoj akcií SVB | Ochrana proti inflaci | Propad ceny | Agentura Moody's | Mainstreamová veřejnost | Tisková konference | Indické společnosti | Bankovní systém | Vývoj akcií ASML od začátku roku | Výsledky hospodaření Nvidie | IPO tohoto roku | Vývoj amerického dluhu | Automobilka | Výsledky 4Q | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Mediální ticho | Vlastník bitcoinu | Růst cen nemovitostí | Vývoj indexu Hang Seng | Společnost Nvidia | Sazby | Katastrofa | Provozní marže | Bitcoinové ETF s pákou | Akcie Alexandria Real Estate | Roboti | Trh s elektromobily | Americký index S&P 500 | Švýcarská banka | Růstové akcie | Historický graf indexu | Pokles ceny zlata | Zvýšení produkce | Správný odhad bankovní krize | Zvrat v podnikání | Úrok | Investovat | Vývoj akcií Tesly od začátku roku | Komoditní | Mobilní software | Světový hegemon | Vývoj na zlatě | Akciový vývoj | Úspěch Berkshire Hathaway | Akcie automobilky Renault | Paradox vysokých sazeb | Rozhodnutí Tesly | Ekonomické oživení | Historický vývoj indexu Dow Jones | Nejočekávanější IPO tohoto roku | Hotovost | Vývoj akcií Nvidie | Vývoj ceny akcií Nvidie od začátku roku | Regulátor | Hynix | Cathie Wood | Propad ceny akcií | Boj s inflací | Výrobce počítačů a serverů Dell | Historie držení akcií Bank of America | Renault | Akvizice SABMiller | Průzkum | Firmy | David Ellis | Komentátor | Vítěz roku | Michael Saylor | Pro koho prop trading není? | Masové propouštění | Nespokojenost | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Zákaz vývozu čipů | Pád kurzu akcií Total Gabon | Ústup umělé inteligence | Ceny akcií Nvidie | Vývoj akcií UBS | Rozšíření umělé inteligence | Silné výkyvy | Panika | Hospodaření Nvidie | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Správní rada | Technický nástroj | Vývoj ceny akcií MicroStrategy od začátku roku | Stratégové Bank of America | Zájem investorů | Orgány Evropské unie | Propad trhů | Investiční rada George Sorose | Recept na vítězství | Investor Paul Tudor Jones | Semiconductor ETF | Sázka na nejistotu | Originální investor | Bonus akcie | Aramco | Vývoj ceny akcií Nio | Gabon Telecom | Ruská ropa | Společnost Palantir | Jedna investiční rada | Byznysový model Amazonu | Dlouhodobé investice | Solidní růst tržeb | Posílení domácí ekonomiky | Byznys aktivita | Nová cesta | Největší burzovní kapitalizace | Možnosti prop tradingu | Olympiáda v Paříži | Umění přiznat si chybu | Dilema pro Powella | Moje obchody | Výsledky společnosti | Firma Kerrisdale Capital | Investování | Vzniklé ztráty | Vývoj akcií Nvidie od začátku roku | Past na investory | Distribuce | CEO Nvidia Jensen Huang | Ambiciózní šéf | Nápad | Fed | Osud GameStopu | Magnificent | Vývoj CAC40 za poslední měsíc | Nákup nových bitcoinů | Investorský svět | Předpovědi krize | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Riziko pro finanční trhy | Čínské platformy | Dlouhodobý vývoj akcie | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Burzovní přísloví | Zrušení voleb v Gabonu | Ackman | D-Wave | Vývoj událostí | Akcie bank | Ceny akcií Netflixu do začátku roku | Zadluženost | Menší stres | Společnost Meta | Solidní akcie | Rivian | Trhy | Trade | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Nákupy defenzivních titulů | Auditorská firma | Rychle rostoucí ceny | Monetizace | Pozitivní reakce trhů | Walmart | Omezení úvěrové aktivity | Mentální modely | Refinancování dluhů | Generovat zisk | Vyšší riziko | Další růst úrokových sazeb | Pořád drahá akcie | Vývoj ceny akcií Nvidie | Producent piva | Efekt Lollapalooza | Dění okolo GameStop | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Válka na spadnutí | Vánoce | Varování před riziky | Projekt ChatGPT | Run na banky | Fond | Denní obchodování | Nejhorší povolání na světě | Velký růst | Horší výkonnost | Správný odhad | Thales | Restrukturalizace | Mediální štvanice | Aktuální nálada | Graf vývoj indexu CAC40 | Měkké přistání | Historie se opakuje? | Akcie Palantiru | Fitch | Jak velký bude deficit? | Postavení dolaru | Americké banky | Dluhopisový trh | Peter Schiff | Jasný plán | WAVE | Předvolební signál | Umělá inteligence Bard | Vývoj akcií D-Wave za poslední rok | Úspory | Předvolební průzkumy | JD.com | Nekonečné přikupování | Hlavní stratég Bank of America | Vývoj akcií SMCI | Velcí hráči | Kořist pro obchodníky | Japonský Nikkei | Dno pro akcie | Jensen Huang | Oblasti umělé inteligence | Sláva | Vývoj akcií Berkshire Hathaway | Krize bankovního sektoru | Výhled pro rok 2023 | Vysoké ceny | Nejlepší výsledky | Riziková aktiva | ARK Inovation | Služba Prime Brokerage | Stagflace | Zkušený investor | Ředitelka | Chyby umělé inteligence | Vojenská pomoc | Francouzský parlament | Investor Michael Burry | Tempo snižování sazeb | Evropská elektroauta | Nárůst ceny akcií | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Business Intelligence | Služba Prime Brokerage banky | Akcie Uber | Americké akciové indexy | Cena kávy | Obchodní řetězce | Riziko Volmageddonu | Volby a americká burza | Výsledky Nvidie | Tesla | Gabonská vláda | Záporné úrokové sazby | Bublina umělé inteligence | Stratég Bank of America | Li Auto | Růst Bitcoinů | Stabilita | Miliardář | Rostlinná výroba | Solidní růst | Nárůst volatility | Příběh D-Wave | Výrobci autodílu | Ekonomický růst | Boj centrálních bank s inflací | Rick Rieder | Americké trhy | Objektivní problémy Tesly | Pád kurzu akcií | Inflace v USA | Komodity | GS | Nálada na finančních trzích | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Společnost Ark Investment | Nestlé | Ekonomický plán | Lisa Shalettová | Drahá auta | Výpis obchodování | Společnost Atos | Odhady analytiků | Rizika přehlížené trhem | Investorské kroky | Nová gabonská vláda | Korekce cen komerčních nemovitostí | Výroba čipů pro elektroautomobily | Výrobce elektroaut | Vstupní poplatek | Zajištění federálních výdajů | Historie držení akcií | Vybírat nejlepší rozhodnutí | Zlaté hodinky | Ceny akcií Total Gabon | Umění akvizic | Banka Goldman Sachs | Shortování | Vstup na burzu | Na burze | Too Big to Fail | Akcionáři | Roční vývoj indexu | Rivan Automotive | Automobilka Tesla | Problém Tesly | Zvednutí sazeb | Společnost | Ekonomické problémy v západním světě | Dlouhodobý investiční horizont | Změna inflačního cíle | Rodinné stříbro | Zadlužování | Velmi rizikové investice | Velké firmy | Shiller PE ratio indexu S&P | Aktuální cena ropy | Evropské trhy | Výkyv poptávky | Situace okolo First Republic Bank | Vývoj akcií SG | Nákup akcií Tesly | Druhé místo v indexu | Sázet | Americký shutdown | Stanovisko ČNB | Výstraha od Goldman Sachs | Hospodaření | Ztráta | Obchodní modely | Wells Fargo | Jednodenní opce | Velké americké banky | Umělé vytváření trendů | Vrchol zlata v roce 2024 | Nové Řecko | Zastavení růstu | ČNB pro FXstreet.cz | Dluhové krize | D-Wave za poslední rok | Sázka na polovodiče | Očekávaná krize | Vývoj akcií Palantir | Institucionální investoři | Ocenění Tesly | FXstreet | Zpravodajský burzovní kanál | Velké riziko | Vývoj akcií Nvidia | Věštecké schopnosti | Prime Brokerage banky Goldman Sachs | Úvěry na bydlení | Nové inflační vlny | Vývoj akcií ARK Inovation | Globalizace | Obchod | Prudký růst akcií | Akcie automobilky | Společnost Arm Holdings | Francouzská dluhová krize | Ray Dalio radí | Hrubá marže | IPO společnosti | Sněhová lavina | Tradeři | Francouzský index | Úspěšný investor | Muskův výrok | Americká burza | Segment Anything Model | Volkswagen | Pracovní trh | Nákup nových počítačů | Vývoj inflace v USA | Eskalace konfliktu | Legendární investor | Ceny akcií Palantir | Aktuálně na trzích | S&P 500 ETF Trust | Tudor Investment Corporation | Riziko | Situace okolo Nvidia | Analytik | Předpovědi krize 2008 | MAM | Právo | Credit Suisse | FT | Prohlášení Fedu | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Bank of America | Transakce | Šok | Finanční trh | CashFlow | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | Ostatní kryptoměny | Ernst & Young | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | Mali | Země BRICS | Čínský růst | Čína | Capital | Pokles akcií | Know-how | Risk | Inovace | Západní ekonomiky | Ceny | Hospodaření firmy | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Global Markets | Pokles | Realitní trh | Války | Fúze a akvizice | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Buy the dip | Velký propad | Centrální banka | Price-to-Earnings | Předpovědi | Predikce | Softbank | P/E poměr | ASML | Berkshire | Levné peníze | CBOE Global Markets | Blízký východ | Praxe | Biliony | Uvolněné měnové | GameStop | Podnikání společnosti | Klíčová úroveň | Odborníci | Rozvolnění | Investments | Překvapivý růst | Paříž | Stratég | Broadcom | Současná cena | Ark Investment | Instituce | Společnost Walmart | Důchod | Anomálie | Morgan Stanley | Ceny zlata | Milionáři | Pesimistická nálada | Výnos | Rychle zbohatnout | Bankovní krize | Výsledky amerických voleb | Insider | Index DOW | IHNED | ČEZ | Komunistická strana | Frank | Milton Friedman | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Metaverse | Roční výkonnost | Algoritmy | Investované peníze | CEO | Internetová bublina | Dobrá zpráva | Rozhovor | Sankce proti Rusku | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Obchodní den | Singapur | Ceny akcií | Ceny energií | Zvyšování daní | Cena akcií | Skutečný výsledek | Investiční rady | Inflační cíl | Akcie Bank of America | Skokové posílení | Akcie Tesla | Růst akciových trhů | Euforie | Írán | Biliony dolarů | Jasný signál | Ztráty prosperity | Horizon | Dlouhodobý výhled | Bez rizika | Douglas | Část zisků | Vedení ECB | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Pyramida | Demokraté | Spekulovat | Makléři | Vývoj ceny akcií | Akcie Walmartu | Fenomenální růst | Rating | Dovoz | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Varovné signály | Shortovat | Reálný obchodní účet | Francouzský ministr | Statistiky z trhu práce | Cena akcií Tesly | Státní rozpočet | Konsolidace trhu | Evropa | André Kostolany | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Dow Jones index | Bard | Ceny ropy | Ekonomické cykly | Kupující | Francie | Předpověď | Měsíční časový rámec | Údaje | Technologické společnosti | Maso | Automobilky | The Big Short | ARK Innovation | Srovnávací základna | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Kontext | Biden | Růst zlata | Snížení spotřeby | FXstreet.cz | Obchody | Růst amerického HDP | Technologické firmy | ProCent | Čínská společnost | RBC | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Marže | Super Micro Computer | Směřování | Výhled pro rok | Aktivum | Japonská centrální banka | Výsledky Morgan Stanley | Behaviorální | Propad akcií | Finanční svět | Situace | Mario Draghi | Dostupná data | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Startup | Index Russell 2000 | Finanční systém | Roční výnos | Časový horizont | Impeachment | Konsensus | Největší rizika | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Vrcholy | Velký problém | Signály | Dovoz čínského zboží | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Ceny akcií Nvidia | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Tweet | HDP | Technology | Načasování | Omyl | Dopady vysokých úrokových sazeb | Ekonom | Orange | Kapitalizace Applu | Bývalý šéf | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Klid | FED sazby | JP Morgan | NEST | Eskalace napětí | Průměrná cena | Politici | Vyšší inflace | Brazílie | Russell 3000 | Výprodej | Přírodní katastrofy | To nejdůležitější | Společnost Hindenburg Research | U.S. Bancorp | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | Investiční fond | Novinky | Katastrofy | Bill Ackman | Stimuly | Světové indexy | Ztráty | TotalEnergies | Česká národní banka | Obchodní styl | Americké firmy | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Nakupovat | FOMC | Přísná měnová politika | Akcie | Cílová cena | Kupci | Mzda | Burzovní zpravodajství | Vývoj jádrové inflace | Ekonomický cyklus | Société Générale | Prodávat své akcie | Návratnost | Velký zisk | Lepší zítřky | Vzestupný trend | Target | Podniky | Štěstí | City | Růst ceny ropy | Vývoj indexu Nasdaq | Napětí na trzích | Hospodářské výsledky společnosti | Koš | Vývoj ceny | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | FDIC | Vývoj akcií Googlu | Světová ekonomika | Převis | Vývoz | Vývoj ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | YouTube kanál | David Solomon | Kurz | DNO | Daně | SOK | RBC Capital | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Strategická rozhodnutí | Pozornost investorů | Americká ekonomika | AMD | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Den obchodování | Superúterý | Měnová politika Fedu | Hugo Boss | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky 4Q 2022 | Výsledky | Míra inflace | Růst trhu | Rychlý růst | Typ investorů | Vlna výprodejů | Střední třída | Investice | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Markets in Financial Instruments Directive | Potenciál | Zdravotnictví | Větší kapitál | Zpětné odkupy | Výhled na rok 2023 | Joseph Stiglitz | Ohodnocení | Akcie společnosti Alibaba | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Důvody k nákupu | BYD | Indie | Bod | Vnímání | Známý investor | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Dluhopisové trhy | Fondy | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Důvěra | Pád akcií | Luxusní zboží | NXP | Protipandemická opatření | Streamovací služby | Co udělá nová vláda? | Dlouhodobý vývoj akcie Kering | Situace v Číně | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Vítězství Harrisové | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Optimismus na trhu | Dynamika růstu | Milník | Michael Burry | Vývoj amerického dluhu k HDP | Rusko | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Kering | Aktuální cena | Čínská firma | Roční růst | Silná inflace | Investovat do akcií | Odkupy akcií | Řízení rizik | Partneři | Real Estate | Čtvrtletní výsledky | Munger | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Reakce investorů | Pro tradery | Graf indexu | Nemovitostní trh | Neúspěch | Napětí mezi Čínou a USA | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Bankovní společnosti | Média | Technologičtí giganti | Pokles společnosti | Optimistický výhled | Výsledková sezóna | FedWatch | Rozšíření | Technická analýza | Plány | CEO společnosti | Politická nestabilita | Home office | Administrativa | COVID-19 | Největší IPO | Snižování sazeb v USA | Regionální banky | Potenciální zisky | Hypotéky | Státní výdaje | Nikkei | Instagram | Možný scénář | Americké společnosti | Sázení | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Myšlení | Roubini | Fenomén | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Otevření Číny | ESMA | Insolvence | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Dotace | Vedení Renaultu | Guru | Vliv na ceny | Vývoj ceny bitcoinu | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Slabý dolar | Pokles tržeb | Divize | Korekce | Časový plán | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Letní měsíce | Riziko recese | Melvin | Úspěšný obchod | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Pád ceny | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Hodnota firmy | Akcie Starbucks | FTC | Akcie Walmart | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Investorka | Nakupovat státní dluhopisy | Akciový růst | Krize | Rostoucí trend | Miliardy švýcarských franků | Finanční budoucnost | Odhadovaná cena | Hrozí krach | Index Nikkei | Růst výnosů | Změna trendu | Akcie firem | Těžba ropy | Hospodářské výsledky firem | Nakoupit akcie | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Vzestup bitcoinu | Prezident Joe Biden | First Republic | Ujíždějící vlak | Řešení problémů | Růst tržeb | Cena | Tim Cook | MicroStrategy | Vývoje ceny | Akcie Super Micro Computer | Plzeňský Prazdroj | Německo | Makroekonomické ukazatele | Výsledky First Republic Bank | Psychologie trhu | Zalando | Krach | CNN | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Propad akciových trhů | Americký trh | Arm | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Partners | Ropná pole | Největší americká banka | Situace na trhu | Geopolitická nestabilita | Spekulace na růst | Názory analytiků | Obnovení důvěry | Evropské akciové indexy | Upisování | CIA | Výhledy | Co bude | Medvědi | DAX | Tweety | Ekonomická rizika | Rezervy | Podnik | Bali | Zavedení cel | Merck | Zájem o riziková aktiva | Debata | Akcie společnosti | Hospodářské výsledky First Republic Bank | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | Akcie Alibaby | Hlavní rizika | Desetileté dluhopisy | Schodek | Ticker | Ruleta | Výrobci elektřiny | Politické události | Ekonomické krize | Energetické krize | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | Protikoronavirová opatření | Ceny kávy | Likvidita | Společnost Morgan Stanley | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Znovuzvolení Donalda | Evropský akciový trh | Holding | Banky | Koronavirová opatření | Předčasné volby | Buy | Bublina | Automotive | XPeng | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Express | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Malý prostor | Dlouhodobá strategie | Síť X | Šance | Tržby společnosti | Ark Invest | Fundamenty | Politický tlak | Bankrot | Martin Schlegel | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Konfederace | Wedbush | Černá labuť | Zisk na akcii | Velký státní dluh | Správa | Ray Dalio | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Historie se opakuje | Analýza | Datová centra | Velké ztráty | Umění | Elektroauta | Dobrá čísla | Zlepšení | Sazby Fedu | Horší časy | Kontrakt | Dlouhodobý investor | Burzovní trhy | Americký Fed | Čínské akcie | Pozice | Vítězství nad inflací | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Constellation | ChatGPT | Francouzi | Hodinky | OCI | Demokratické strany | Příprava | LES | Dlouhé pozice | Příležitosti pro nákup | Platební neschopnosti | Akcie Morgan Stanley | Švýcarský frank | Červencová inflace | Foxconn | Historický milník | Market | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Sestupný trend | Support | Průměrná mzda | Dluhový strop | Ekonomické statistiky | Valná hromada | McDonald's | Transparentnost | Vláda USA | Vývoj ceny zlata | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Soud | Větší zisky | Načasování nákupu | Telekomunikace | Investiční banka | Chuť riskovat | Služby | Počet klientů | Spotřební zboží | Vydání nových akcií | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Technologický pokrok | Pokročilé technologie | Magnificent 7 | Řetězce | Sentiment | Kurz ropy | Experti | Investoři | Dění na trhu | Zákaz vývozu | Růst algoritmického obchodování | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Pokles zisku | Occidental Petroleum | IHS | Podíl ve firmě | Spotřebitelé | Centrální bankéř | Výprodej akcií | Rostoucí výnosy | Prodejní cena | Vzdělávání | Embargo | FSB | Politika Fedu | Čínská vláda | Reddit | Šéfové | Jeden dolar | Zvýšení produktivity | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Adani | Projekce | Zpravodajství | Beyond Meat | LinkedIn | Nová vláda | Akcie Nvidia | The Wall Street Journal | Ropy | Čokolády | Hertz | IPO | Meme akcie | Pomalý růst | Očekávaná inflace | Společnosti z indexu | Škoda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Internetové bubliny | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Zvedání sazeb | Nárůst ceny | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Občané | CAC40 | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Růst v Číně | Americká média | Peso | Split | Olympiáda | Emoce | Složení portfolia | Půjčka | PayPal | Sektor polovodičů | NASA | Oblasti obchodování | Ekonomické recese | Warren Buffett | Odvětví polovodičů | BMW | Francouzský akciový index | Nadhodnocení akcií Tesly | Nízké úrokové sazby | iPhone | Kurz akcií | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Earnings | Zákaz dovozu | Inflace ve službách | Pokles HDP | Rallye | Maastrichtská kritéria | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Znovuzvolení | ANO | Významné zprávy | Magnificent Seven | Vedení firmy | Hodnocení akcií | Americká společnost | Hindenburg | Vydělat peníze | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | Carl Icahn | Francouzská vláda | Kolotoč okolo Tesly | Rok 2024 | Nejhorší den | Dividendové akcie | Ruská invaze | Nejistota | Plný úvazek | CME | Makroekonomické údaje | Akcie technologických společností | Rizikové investice | Kryptoměna | Poskytování investičních služeb | Opce | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | Dlouhodobí investoři | Podhodnocené akcie | Česká republika | Indexy | Nouriel Roubini | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | Splácení dluhu | Zamyšlení | Telecom | Letadlo | Starbucks | ECB | Průmyslové firmy | SPAD | Voda | Splatnost | Výkonnost akcií | Velikost pozice | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Srovnávací základny | Výhled na rok 2025 | Korekční fáze | Krypto | Payrolls | Charlie Munger | ROCE | Spekulace | Paradox | ABC | Konkrétní příklad | Akcie ASML | RBC Capital Markets | Vývoj indexu S&P 500 | Zasedání amerického Fedu | Cykly | Banka JP Morgan | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | ARM | Americký dluh | Tržní ocenění | Materiály | Spekulanti | SVB | Teroristický útok | Cloudové služby | Hermes | Jak investovat | Cena jedné akcie | Prodeje | Pracovní síly | Komunistické strany | Fúze | Výrobce aut | Akciový trh | Ekonomické prostředí | Jestřábí politika | Nákup dluhopisů | Investor | SMCI | Americké vlády | Jerome Powell | Společnost Uber | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Obchodování na burze | Výsledky Applu | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Růst bitcoinu | Obchodování na demo účtu | Markit | Američané | Banka UBS | Český investor | Nízká inflace | Graf akcie | CNBC | Akcie Uberu | Konkurent | Rozhodnutí Číny | Statistika | Koncern | SPDR S&P 500 ETF | Další pokles | Disney | Ocenění | Nákup Tesly | Index DAX | Řízení portfolia
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot