Úterý 09. července 2024 09:28
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei Payout

Černá labuť

C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Průzkum PwC: Šéfové českých firem jsou optimističtější než před rokem

25.01.2024 Generální ředitelé nejvýznamnějších českých firem mají od letošního roku lepší očekávání, než měli před rokem. Více než polovina manažerů přesto předpokládá, že tuzemská ekonomika letos poklesne. Více optimističtí jsou ve střednědobém výhledu na nejbližší tři roky, kdy na pokles sází pětina ředitelů. Vyplývá to z průzkumu CEO Survey, který udělala poradenská firma PwC mezi 188 šéfy českých firem a který má ČTK k dispozici.
img

Válkám navzdory. Sedm důvodů, proč by mohl i letos vydržet investiční optimismus

12.01.2024 Rok 2023 byl pro akciové trhy velmi pozitivní. Hlavní indexy výrazně posílily, některé z nich dosáhly dokonce historických maxim. Bude rok 2024 podobný, nebo nás čekají zlé časy? Mnoho ekonomů varovalo již v průběhu loňského roku, že po předchozím výrazném zvyšování úrokových sazeb bude následovat recese. Tady je ale 7 důvodů, proč jsem osobně ohledně právě započatého roku (ne bezbřehým) optimistou.
C:\fakepath\investor-10012024.jpg

Doktor Doom už není zarytý pesimista, máme se začít bát?

10.01.2024 Nouriel Roubini patří k ekonomům, kteří bez přestání předpovídají krach. Jakmile na trhu se začne šířit pesimistická nálada, roste pravděpodobnost, že Nouriel Roubini vystoupí v médiích. Většinou je jeho vize nejpesimističtější ze všech. Jelikož trhy si začínají uvědomovat, že počítat s šesti sníženími sazeb v roce 2024, je trochu přehnané, tak vzniká prostor pro špatnou náladu. Roubini se objevil. Světe div se. Nebyl pesimista.
C:\fakepath\cerna-labut-27122023.jpg

Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?

27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
C:\fakepath\cerna-labut-06102023.png

Čeká se na černou labuť

07.10.2023 Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.
img

EUR/USD. Výnosy státních dluhopisů a ceny ropy rostou, dolar se drží

19.09.2023 Čeká se na zářijové zasedání FOMC, jehož výsledky budou známy ve středu. Americký dolarový index je stabilní, a dokonce se snaží překonat hranici 1,05. Jinými slovy, dolar vykazuje pozoruhodnou odolnost, i když jestřábí očekávání ohledně budoucího postupu Federálního rezervního systému nadále slábnou. Například pravděpodobnost zvýšení sazeb na nadcházejícím zasedání již klesla na 1 % a pravděpodobnost taperingu v listopadu klesla na 30 %. Navzdory těmto okolnostem si dolar nadále drží svou pozici a poskytuje podporu medvědům EUR/USD, kterým se naopak podařilo usadit se v oblasti 1,06.
C:\fakepath\cina-14082023.png

Čína jako časovaná bomba

14.08.2023 Příští černá labuť by mohla přiletět druhé největší světové ekonomiky, která svým přebujelým a předluženým realitním sektorem nahání strach. Zdá se, že problémy spojované s gigantem Evergrande zkrachovalého na konci roku 2021, se čínským plánovačům nedaří uhasit, ale spíše je odsouvají a nabalují na sebe.
C:\fakepath\trader-12062023.jpg

Plán řízení rizik v algoritmickém obchodování

12.06.2023 Vítejte u pokračování série příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já. Dnes se zaměřím na řízení rizik v algotradingu.
C:\fakepath\sp500-11042023.png

Sázky na pokles sazeb jsou předčasné

11.04.2023 Optimismus na akciových trzích v posledních týdnech pomohl indexu S&P 500 zpět nad 4100 bodů. Aktuálně se americké blue-chips obchodují v pásmu, ze kterého během uplynulých 12 měsíců již pětkrát spadly výrazně níže.
img

Charles Edwards: Bitcoin se chystá dosáhnout 100 000 USD

21.03.2023 Na 4hodinovém časovém rámci je situace mnohem výraznější. Za předchozích deset dní cena bitcoinu výrazně vzrostla a snadno překonala hranici 25 211 USD. "Černá labuť" americké bankovní krize a nouzové kroky Fedu k udržení fungování systému samozřejmě nezůstaly bez povšimnutí. Nyní může růst pokračovat s minimálním cílem 29 750 USD.
img

Analytický průzkum Fidelity International pro rok 2023: Světlo na konci tunelu

08.02.2023 Shrnutí: Správní rady společností mají plné ruce práce s hašením největších požárů, ale pozoruhodným zjištěním průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 je, že více než polovina z nich očekává u jimi sledovaných společností během tohoto roku obrat v hospodářském cyklu směrem k růstu.
C:\fakepath\vyhled-2023-15012023.jpg

2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny

16.01.2023 Do roku 2023 vstoupily finanční trhy na optimistické vlně. Akcie i ostatní riziková aktiva si v prvních lednových dnech připisují slušné zisky, vydrží však býčí sentiment i v následujících 12 měsících? Rizikových faktorů a proměnných do celé skládačky ve fundamentální analýze je více než dost. Pokud ale nepřiletí nějaká černá labuť (např. environmentálního nebo politického rázu), budou mezi dominantní témata patřit vývoj inflace, válka na Ukrajině i znovuotevření Číny.
img

Nassim Taleb: bitcoin je "tumor" ekonomiky

19.09.2022 4hodinovém časovém rámci je také jasně vidět, že cena klesla ke spodní hranici bočního kanálu – 18 500 USD. Bude se jednat o pátý test této úrovně a čím déle se ji bitcoin bude snažit překonat, tím větší šanci podle nás má. Tento týden navíc proběhne zasedání Fedu a v předvečer této události se bitcoin propadl už o 4 000 dolarů a nedokázal dosáhnout horní hranice kanálu 24 350 dolarů. Nesoustřeďte se ale jen na na sazbu Fedu. Důležité bude i vystoupení Jeroma Powella. Jakmile Fed třikrát za sebou zvýší sazbu o 0,75 %, může jeho šéf prohlásit, že tempo jeho růstu může zpomalit. Taková slova samozřejmě nelze interpretovat jako "holubičí", protože budou stále znamenat další utahování měnové politiky. Zároveň ale nezapomínáme, že důležitá je interpretace dané události trhem, ne událost samotná. Je třeba také připomenout program QT, v jehož rámci se každý měsíc stahuje z ekonomiky přibližně 100 mld. dolarů. Tento program je protějškem programu QE, v jehož rámci byly do americké ekonomiky mnoho let pumpovány peníze "odnikud". Jestliže tedy dříve bitcoin stoupal díky růstu peněžní zásoby, může teď v důsledku jejího snižování dál klesat.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 23. února 2022

23.02.2022 Bitcoin za posledních šest dní klesl o 7 000 USD. Máme tedy všechny důvody předpokládat, že je formace vzestupné vlny d dokončena. Pokud je tento předpoklad správný, pak nyní nástroj přešel k formování nové klesající vlny, kterou je vlna e.
img

Spoluzakladatel Huobi nepředpokládá do roku 2025 růst cen bitcoinu

22.02.2022 Propad bitcoinu pod support 38 429,77 snížil optimismus účastníků trhu. V nedávném rozhovoru pro CNBC vyslovil spoluzakladatel Huobi Du Jun chmurnou prognózu, že největší kryptoměna do roku 2025 nejspíš žádný býčí růst nevykáže. Upozornil také na možnost "krypto zimy".
img

Tržní kapitalizace bitcoinu dosáhne za 5–7 let 5 bil. USD

03.02.2022 Zakladatel a generální ředitel společnosti Parallax Digital Robert Breedlove uvedl, že cena bitcoinu by měla v příštích několika letech vzrůst nejméně čtyřikrát až pětkrát.
img

EUR/USD. "Černá labuť" jménem omikron

29.12.2021 Pár EUR/USD pokračuje v bočním trendu v úzkém rozmezí, které pomalu klesá. Soudě podle cenové dynamiky v posledních dnech se pár obchoduje v 50bodové úrovni, jejíž hranice tvoří 1,1280 a 1,1340. Obchodníci neriskovali, že půjdou výše nebo níže – prodávající a kupující střídavě přebírali vedení jeden od druhého, čímž se zužovalo obchodní rozmezí. Pár se ve skutečnosti pohyboval inertně, počínaje od hranic rozmezí. Účastníci trhu přitom ignorují vzácné makroekonomické zprávy. Včera byly například docela dobré statistiky z USA. Ale i přes pozitivní zprávy americký dolar ztrácel svou pozici: kupující EUR/USD dokázali pár "vytáhnout" na úroveň 1,1334. A přestože pár nakonec zůstal v rozmezí, včerejšek byl důležitý. Úzký trh funguje podle svých vlastních pravidel a ignoruje klasické fundamentální faktory.
img

Jeden bitcoin bude stát tři miliony korun ještě letos, říká analytik, který se zatím nemýlil

09.11.2021 Bitcoin dnes nad ránem středoevropského času stál bez několika málo tisíc 1,5 milionu korun. To je jeho historicky nejvyšší cena v české měně. Nebýt razantního zvýšení základní úrokové sazby v podání České národní banky z minulého týdne, už nyní by bitcoin vyšel na víc než právě půldruhý milion korun. Nejstarší o nejrozšířenější kryptoměna je tedy rekordně drahá nejen v dolarech, ale také právě v korunách. V dolarech se dnes cena bitcoinu vyhoupla už na více než 68 500.
img

Putin zatím více plynu do EU neposílá, navzdory příslibu. Plyn zdražuje a s ním i pohonné hmoty v ČR, hrozí další krachy typu toho Bohemia Energy

08.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU se dnes poprvé od 28. října vrátila nad úroveň 81 eur za megawatthodinu, poskočila až o takřka deset procent. Koncem předminulého týdne se přitom dostala už i pod úroveň 65 eur za megawatthodinu. Stalo se tak po příslibu ruského prezidenta Vladimira Putina, že Gazprom, plynárenský monopol většinově ovládaný Kremlem, navýší své krátkodobé dodávky do EU. Mělo se tak stát právě k dnešnímu dni, tj. k 8. listopadu. Jenže zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko mělo své dodávky navýšit.
img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
img

Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

10.03.2021 Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
C:\fakepath\trading-online.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 6.)

05.10.2020 Dnešním článkem zakončíme tento seriál o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. V závěrečném dílu si shrneme celý tento seriál a odpovíme si na hlavní otázku tohoto seriálu.
img

Do jakých akcií investovat v současné situaci?

24.09.2020 Většina investorů byla příchodem koronaviru na konci února ohromena. Akciové trhy dlouhodobě zažívaly období prudkého nárůstu, o kterém nic nenasvědčovalo, že by měl skončit. Nicméně většina burz o měsíc později poklesla přibližně o 35 %. Následovalo prudké zotavení, během kterého ceny mnoha akcií již posílily z březnového minima o více než 70 %.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
img

Long signál na akcie Netflix (NFLX)

22.07.2020 Netflix je předním světovým provozovatelem streamovacích služeb. Filmy a seriály lze streamovat neomezeně prostřednictvím předplacené služby. Společnost tak komplikuje život klasickým televizním stanicím. Akcie vykazovaly pouze krátké období slabosti, aby poté vystoupaly na nová historická maxima. Jedná se tedy o titul, který profitoval z koronavirové krize. Rally posledních několika měsíců byla nesmírně působivá a pouze mírně oslabena prozatímní korekcí.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

OTC obchodování – příležitosti a rizika Over-The-Counter trhů

17.07.2020 Over-the-counter obchodování, také známé jako OTC obchodování, se týká transakcí, které nejsou prováděny na oficiální burze. Co přesně znamená OTC obchodování a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? V následujícím článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o OTC obchodování.
img

Německo očekává nejhorší výsledky od 2. světové války. Dopady pocítíme i u nás

10.07.2020 Pokles německého vývozu můžeme pocítit i u nás. Německý statistický úřad tento týden zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Dle údajů klesl vývoz meziročně o 29,7 %, meziměsíčně došlo ke zlepšení o 9 %. Nejvyšší pokles zaznamenal vývoz do zemí nejvíce postižených koronavirem, např. do USA a Velké Británie. Pokud tento rok dojde k poklesu o 15 %, jak je odhadováno, ekonomické dopady rozhodně pocítíme i u nás.
img

Tesla Motors – 5 zajímavostí automobilce Tesla

10.07.2020 Tesla je jedním z nejskloňovanějších pojmů v automobilovém průmyslu. Přesto toho mnoho lidí o automobilové značce, která vyrábí auta budoucnosti a momentálně láme rekordy na burze, příliš mnoho neví.
img

Long signál na akcie Boeing (BA)

08.07.2020 Kromě leteckých společností v posledních několika měsících značně trpěli zejména výrobci letadel Boeing a Airbus. Celkově vzato cena akcií od února do března ztratila přes 70 % své hodnoty. Teprve po vytržení z konsolidace v polovině května mohli býci znovu vytvořit určitý nákupní tlak. Klesající trend byl tak jasně zastaven.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

01.07.2020 Siemens je světovým lídrem v elektronice a elektrotechnice. Výrobky Siemens používají po celém světě velké společnosti ve všech průmyslových odvětvích i individuální uživatelé. Koncem ledna začala cena akcií klesat, aby se následně téměř plně uzdravila. Tento silný nárůst je v současné době korigován.
img

Investice do marihuany – Nejlepší konopné akcie a ETF v roce 2020

12.06.2020 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
img

Teorie černé labutě – Co je to černá labuť a proč by se jí měli investoři obávat?

11.06.2020 Teorie černé labutě nám říká, že se někdy mohou odehrát události, které byly do té doby považovány za nemožné. Jedná se o fenomén, který se čas od času na burze objeví a investory zpravidla velmi překvapí. Co přesně představuje pojem černá labuť a jak na ni reagovat.
img

Mýtus černých labutí

24.04.2020 „Investoři se v současné době dělí do dvou skupin. Jedni věří, že v krátké době přijdou další propady na trzích, a proto na burzu nevstupují. Druzí zas věří, že trhy z dlouhodobého hlediska rostou, a proto nyní dokupují akcie se slevou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti

02.04.2020 Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
img

Akciové trhy ukázaly svoji zranitelnost. V dobách, kdy byly nakažlivé nemoci a předčasná úmrtí běžnou součástí života, byly burzy mnohem odolnější

30.03.2020 Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více. Historická data z období předchozích pandemií ale ukazují, že tak prudký propad není opodstatněný. A to i přesto, že v tuto chvíli ještě není jasné, do jaké míry se tato pandemie rozšíří a jaký bude její celkový ekonomický dopad. Dokonce i v důsledku Španělské chřipky, která si vyžádala více než 50 milionů životů, se ale S&P 500 v roce 1918 propadl jen o necelou čtvrtinu. Už o rok později se ale vrátil k růstu.
img

Jaké akcie sledovat při aktuálních pádech akciových trhů?

19.03.2020 Mnoho investorů zmeškalo příležitosti akciového trhu za posledních 10 let. Zatímco se všude mluvilo o blížící se krizi, všechny indexy se podívaly na nová historická maxima. Například index DAX se vyšplhal za osm let z 3 600 bodů na více než 13 500 bodů, což představuje nárůst o 275 %. Avšak za poslední měsíc, kdy trhy postihla hysterie a výprodeje z důvodu pandemie koronaviru, propadl index DAX o téměř 40 % a další významější akciové indexy jako S&P 500, Dow Jones a další o více než 30 % a propady pokračují.
C:\fakepath\trader graf.jpg

Analytici: Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť

13.03.2020 Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť. Nejistota a neznámo je totiž pro trhy to nejhorší, vysvětlují analytici současné nevídané propady akcií a jejich rozkolísanost v uplynulých týdnech. Krokům centrálních bank k uklidnění situace zatím podle nich trhy příliš nevěří. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi analytiky.
img

Černá labuť je tu, jmenuje koronavirus

05.03.2020 Tak je to oficiální. Obávaná „černá labuť“ je tu, po dvanácti letech uplynuvších od světové finanční krize. V konečném důsledku může i tato černá labuť připravit o práci třeba statisíce Čechů.
img

Rozbřesk: Čínské akcie otevřely nejhůře za posledních 13 let

03.02.2020 Náladu v tomto týdnu bude dál určovat především strach z koronaviru. Silný propad čínských akcií dnes po ránu dokázala jen lehce zmírnit svými opatřeními čínská centrální banka. Ta napumpovala do finančního systému dodatečnou likviditu v celkovém objemu přes 170 miliard dolarů. I když v minulosti se dopady epidemií na globální ekonomiku ukázaly být zpravidla jako dočasné, je těžké říci, kdy panika nakonec dosáhne svého vrcholu. Trhy pravděpodobně potřebují vidět jistou kombinaci stabilizace nákazy a současně vidinu výraznějšího čínského rozpočtového stimulu. Tak jako tak se čínská ekonomika zkoušená obchodními válkami a slabým finančním systémem nevyhne výraznému zpomalení růstu. Otázkou pouze je, jak rychlé a výrazné nakonec bude post-epidemické oživení.
img

Rozbřesk: Koronavirus a ropný trh: černá labuť roku 2020?

28.01.2020 Jen co odeznělo bezprostřední napětí spojené s americko-íránským konfliktem, se globální trhy dostávají znovu pod tlak, tentokrát v souvislosti s rostoucí obavou z šíření čínského koronaviru. Ten přináší ztráty napříč rizikovými aktivy, přičemž ušetřeny nezůstaly ani měny ve středoevropském regionu. Ještě dramatičtější je pak propad v případě ropy Brent, která jen za poslední týden odepsala téměř 10 procent a sesunula se až pod hranici 60 dolarů za barel, nejníže od října minulého roku.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Forex: Výhled na rok 2020

06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
img

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky

14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.
C:\fakepath\USDJPY-H4-24102019.PNG

Co znamená přicházející rotace k riziku?

24.10.2019 Během globální finanční krize a krátce po ní v letech 2008-10 se finanční trhy řídily jednoduchým semaforem. V rámci dnů se nálada na trhu razantně měnila mezi „risk-off“ dobou, kdy se nehledělo vlevo vpravo a prodávalo se všechno s rizikovou nálepkou a „risk-on“ obdobím, kdy se naopak riziková aktiva nakupovala. Přitom tyto změny nálady se náhle překlopily pouhým vyjádřením politiků nebo centrálních bankéřů a za obrovské volatility se počítaly zisky a ztráty. Tak citlivé tehdy v době bezprecedentních bankrotů bank finanční trhy byly.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\trading-robot.png

Diskreční obchodování – pohled z druhého břehu

13.05.2019 Jedním z možných dělení způsobů obchodování je na obchodování diskreční a mechanické. Osobně se považuji za přívržence mechanického obchodování a rád bych poskytl můj subjektivní pohled na obchodování diskreční. Na pomoc si vezmu nositele Nobelovy ceny Daniela Kahnemana a jeho knihu „Myšlení rychlé a pomalé“, která v některých závěrech silně souzní s (v těchto kruzích možná známější) knihou „Černá labuť“ od Nassima Nicholase Taleba. K vysvětlení, proč můj článek věnuji stylu, který nepreferuji, použiji první citaci z výše uvedené knihy: „Je mnohem snadnější, a taky mnohem příjemnější, identifikovat a pojmenovávat omyly jiných než rozpoznávat své vlastní.“
img

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem?

27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.
img

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem

27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.
img

Čínská ekonomika stagnuje

06.02.2019 Čínskou ekonomiku ovlivňuje obchodní spor s USA i pokles ekonomického růstu. Vůdce Si Ťin-pching se obává, že je loajalita národa velmi nízká. Varuje před špatným vývojem.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

4. DÍL: SPOČÍTEJTE SI TO!

21.12.2018 Risk management je disciplína, kterou se vyplatí znát a používat. Je to jednoduché. Riskujte jen úměrně tolik, kolik si můžete dovolit ve vztahu k velikosti svého obchodního účtu. A kolik že to teda je?
img

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?

15.11.2018 Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.
img

Je rally na ropě mrtvá?

26.02.2018 Stejně jako ostatní rizikovější investice typu akcií a kryptoměn, i ropa si prošla v posledních týdnech silnější korekcí. Postupně ale ztráty maže a přichází tedy otázka, jestli bude tato strategická komodita pokračovat v růstu cen.
img

Ad-hoc analýza: Rok 2018 ve třech scénářích. Párty (ne)končí?

15.01.2018 O roku 2017 se na jeho počátku hovořilo jako roku zvratů a velkých pohybů především na politické scéně. Nakonec žádná černá labuť, která je symbolem nepravděpodobné události s velkým dopadem na trh, „nepřiletěla“. Namísto tohoto vývoj na obou stranách kontinentu a u nás doma byl hladší, než se čekalo. Naštěstí.
img

Centrální banky už se chystají na QT

26.06.2017 Už jste slyšeli o QT? Jde o novinku v centrálním bankovnictví, která přichází z USA. Spojené státy a především pak měnové autority ve Washingtonu (Fed) své ekonomice natolik věří, že neváhají vytáhnout záchranné lano zpět na břeh.
img

Euro v roce 2017

02.01.2017 Společná evropská měna se na konci loňského roku neubránila tlaku amerického dolaru, který se svezl na optimistické Trumpově vlně a stlačil tak měnový pár EUR/USD o několik procent níže. Analytici se předhánějí při zlepšování odhadu vývoje americké ekonomiky i dolaru, euro však podle mého může velice příjemně překvapit.
img

Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?

21.12.2016 Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.
img

David Dreman, největší z kontrariánů

09.12.2016 Investování, které jde proti proudu. Investování, které se vymyká smýšlení davu. Pokud jste tak chytří, že si můžete dovolit ignorovat masy a lišit se od ostatních, pak by z vás měl David Dreman radost. Přesně takový byl totiž i on.
img

Burzovní grafy: Páteční výprodej ukončil letní klid. Připomene září svou pověst?

11.09.2016 Americké akciové indexy během zkráceného obchodního týdne dlouho ani nenaznačovaly, že by se mělo něco změnit. Denní pohyby byly mírné a ceny se pohybovaly jen o pár desetinek oběma směry, Nasdaq Composite dokonce vylepšil své historické maximum. Páteční hluboký pokles ale smetl býčí choutky ze stolu a poslal benchmarky na týdenní bázi o více než dvě procenta níže.
img

Nassim Taleb, filozof nebo investiční guru?

14.07.2016 Nassim Taleb vybočuje z roviny doposud představených investičních guru. Můžeme jej vůbec označit jako investičního guru? Zatímco u ostatních guru se zabýváme jejich výsledky a kritérii výběru investic, u Nassima Taleba se těmito tématy zaobírat nebudeme. Taleb sice je vysloužilý derivátový trader, avšak v povědomí veřejnosti vstoupil jako autor knihy „The Black Swan, the Impact of the Highly Improbable“ v překladu „Černá labuť, následky vysoce nepravděpodobných událostí“. V knize se Taleb zabývá problematikou chování lidí v extrémních situacích. Taleba je možno nazývat spíše filozofem než investičním guru.
GBPUSD-H1-01072016.PNG

Týden po brexitu – návrat k normálu

01.07.2016 Dnes to je teprve týden od hlasování o brexitu a trhy již vypadají dostatečně vybouřené. Americké i evropské...
img

Ropa (po)roste i bez OPEC

01.06.2016 Ze čtvrtečního zasedání kartelu OPEC se nečekají žádné překvapivé závěry v možném omezování produkce a snahy zvýšit ceny ropy. Ropa se totiž od posledních setkání za podobným účelem vydala prudce nahoru a na aktuálních 50 USD je kompromisem, který pro většinu členů není žádnou tragédií, ale i přesto nedává americké břidlicové produkci šanci na znovuzrození.
img

Pět strašáků pro britskou libru

09.07.2014 Britská libra je premiantem na měnovém trhu. Během posledních 12 měsíců posílila vůči americkému dolaru o celých 15 %. Tento růst je tažen výborným výkonem místní ekonomiky a příliš rychle rostoucími cenami nemovitostí v Londýně, které volají po růstu úrokových sazeb.
img

Taleb: Celý systém je prohnilý. Nemám jinou možnost, než držet akcie

14.03.2012 V obavách z hyperinflace nevěřím americkým dluhopisům, nezbývá mi proto, než pro...
img

Komentář k měnám: Short squeeze na euru skončil?

30.01.2012 Vypadá to, že nejvyšší úrovně na euru k dolaru jsme možná viděli. Nejvyšších úrovní pár dosáhl v nelikvidním nočním obchodování, když vystoupal až na 1,3234, aby v evropském obchodování spadl pod 1,3080. Už ani nepřekvapuje, že dohody o PSI (zapojení privátního sektoru do odpisu dluhu) nebylo přes víkend dosaženo. Riziko, že se politici nedohodnou, vnímáme jako poměrně velké. Doufejme, že "černá labuť" (black swan) nepřiletí. Koruna k euru mírně oslabila až na 25,22, k dolaru pak kopírovala vývoj EUR/USD a oslabila až k hranici 19,30 korun za dolar.
img

Černá labuť mává křídly

14.12.2011 Euro k dolaru konečně pokořilo hranici 1,30 k dolaru, dnešní minimum bylo na 1,2946. Dnes proběhl poměrně silný výprodej na komoditách. Zlato oslabilo z ranních 1640 dolarů za unci až na 1 564. Poměrně slušný, téměř stodolarový pohyb. Obdobný vývoj byl i na stříbru, které z 31 dolarů za unci oslabilo až na 28,5. Výprodeje opět akcelerovaly po zavření evropských trhů. V dalších dnech by se situace mohla stabilizovat a mohlo by přijít nějaké rallye. Výjimečně tentokrát za výprodeji nestály italské bondy. I když desetileté výnosy se pohybují poblíž nebezpečné hranice 6,8 %. Akcie oslabily "jen" o 1-2 %, což je překvapivé vzhledem k tomu, co se dělo na ostatních trzích. Doufejme, že nás nic dramatičtějšího již čekat nebude. Koruna k euru na 25,64, k dolaru pak vyklesala až nad 19,80, kde se vyrojily prodejní objednávky.
img

Euro k dolaru se blíží k 1,30

13.12.2011 Euro se k americké měně opět blíží k magické hranici 1,30. V dopolední...
img

Taleb: Větší obavu než z Evropy mám z neschopnosti USA přijmout problém. Banky, dluh a politický pat

13.09.2011 Více strachu než dluhová krize v Evropě autorovi bestselleru Černá labuť Nicholasi Nassim Talebovi nahánějí Spojené státy a jejich další vývoj nejen v ekonomice. Zatímco Evropa podle Taleba své problémy dokáže pojmenovat, uvědomuje si je a méně nebo více důrazně je řeší, Spojené státy toho nejsou schopny a nejspíše ani ochotny. Jako od počátku mylnou pak vidí dosavadní finanční pomoc, která skončila v rukou amerických bankéřů.
img

12.9. Jak čelíme globálnímu a extrémnímu QE, letí EURCHF a dolarový index vzhůru

12.09.2011 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankGraf níže ukazuje, proč se dno na páru EU...
Související klíčová slova: Výsledky traderů | Country Garden Holdings | Nicholas Taleb | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Hlava a ramena | Prostor k růstu | ChatGPT | Jak fungují akcie | Americké blue-chips | Cap | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Světové akcie | Války | Lithium | Západní země | Návrat růstu cen na cíl | Vývoj | Sell in May and go away | Obchodní platformy | Rychlé zisky | Allianz | Panevropský index | Radim Dohnal | Velký propad | Investice do marihuany | Hospodaření firmy | Zdražovat | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Identifikace a hodnocení rizik | Kalifornie | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Surová ropa | Výkyvy | Itálie | Stoxx | 9/11 Crash | Vývoj ceny zlata | Prodejní opce | Vlastní kryptoměny | Tony Christoforou | Očekávání | Korelace | LNG z Freeportu | Nákladové tlaky | L.F. Investment | Goldenburg Group | Rozvoj umělé inteligence | Fond Quant | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Spekulativní investoři | Bankovní úvěrová portfolia | Česká vláda | Trh práce | Pro investory | Digitální peněženky | Aramco | Investice | US Bancorp | DXY | Potenciál | Dovoz ruského zlata | Support | Nové technologie | Diverzifikace | Nízké sazby | Akvizice | Technologie blockchain | Dění na světových burzách | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Webinář | Software pro online život | GDR | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | E.ON | Jaroslav Tupý | Experti | Propady kapitálu | OTC market | Černý čtvrtek | Chování | Náklady na financování | Rekord | Madrid | Stop-Loss | Reálné ekonomiky | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Černé labutě | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Efekt na trhy | Přijmout ztrátu | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Průlom | Předseda představenstva | Reality | Kontrariánské pozice | Goldman Sachs | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | Současná cena | Wolters Kluwer | Ziskové obchody | Konkurenti | Profesionální trader | Akcie společnosti | Pesimistická nálada | Aktuální vývoj | Opatrný optimismus | Ropa a pohonné hmoty | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Velcí investoři | Protistrana | Nikola | Měnový pár USD/JPY | Akcie marihuany | Brent | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | Akcie těžařů | Delta | Upisovat nové akcie | Colorado | Dlouhé pozice v koruně | Vzdělávání | Roční zhodnocení | Denník | Šéf Fedu | LYNX Trading | Šéfové | Měnové riziko | ESG | Index DOW | Import | Posílení | Akcie Facebooku | Euronext | Exchange | Akcie roku 2020 | Ceny dřeva | Investiční strategie | Nejlepší technologické akcie | Kontrakty | Strach | Tržní hodnota | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Kryptoměna Bitcoin | Contract for Difference | JPY | Akcionáři | Velkoobchodní cena zemního plynu | Doktor Doom | Analytický tým FXstreet.cz | Investiční příležitost | VPN | Ekonomika Velké Británie | Šéfové českých firem | Money Flow Index | Zotavení v Německu | Akcie Alibaba Group | Zoom Video | Růst měnového páru | Peníze | Globtrex.com | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Unie | Béžová kniha | Trumpova opce | Investovat | HDP v USA | Aurora Cannabis | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Nestlé | Shanghai Composite | Prognóza | FTSE 100 | Strategie zmírňování rizik | Sankce na dovoz ruského zlata | Tržní rizika | Stop-Loss příkazy | Saxo Bank | Paris Saint-Germain | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Ropa WTI | Zasedání FOMC | CISCO | Developeři | Bankovní domy | Brexit | USA | Burzy | Reverze k průměru | Největší světové ekonomiky | USD/BRL | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Investiční horizont | Odliv kapitálu | Real estate společnosti | Broker | Cash flow | Proražení | Záchranný fond | Rotace k riziku | Největší finanční trh na světě | Posílení koruny | USD | Rijád | Export | GW Pharmaceuticals | Jak na obchodování | Německé HDP | NFLX | Technická analýza | OrganiGram Holdings | Investiční analytik | Hyperinflace | Taleb | Vydělávat na finančních trzích | Sodexo | Více peněz | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Na burze | Nová varianta covidu | Aktuální informace | Manchester City | Ropná zařízení | Globální krize | Total | Trh s ropou | Home office | Ceny BTC | Vývoj ceny akcií | CAPEX | Teorie černé labutě | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Cenné kovy | Split | Broker Trust | CFD kontrakty | Spekulovat | Sociální sítě | CashFlow | P.A. | Měny vyspělých zemí | Snižování úroků | Podpůrné programy | Obchodní nástroje | Zajímavé zisky | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Pavel Bambásek | Vládní výdaje | Covid | Atraktivita americké měny | Burzovní průvodce | Co je krach na burze | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Ověřené výsledky | Měnový pár EUR/USD | Podpora | Dovoz | Výzkumy | Caterpillar | MT5 | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | Instagram | Růst cen ropy | Bankroty | Model Y | Úrokové sazby 30letých hypoték | Komoditní | Zhodnotit své peníze | CFD (Rozdílové smlouvy) | Biden | Černé pondělí | Vývoj akcií | Býčí sentiment | MIB index | EUR/CZK | Vybírání zisků | Válka na Ukrajině | McKinsey | Chaos po volbách | Elon Musk | Americká společnost | FANG | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Myšlení | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Konopné akcie | Fundamentální hodnota | CAPEX rozpočty | Negativní sentiment | Evropská měna | PwC ČR Jiří Moser | Kurz české koruny | Jeff Bezos | Nvidia Corp | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Peso | Mezibankovní trh | OTC Markets Group | Vyšší hodnoty | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Bank of England | Ruské ropy | Prezident | Rostoucí ceny ropy | BABA | Nemovitosti | Silicon Valley | Sestupný trend | Ropné společnosti | Jak se stát lepším investorem | Riziko recese | Průzkum analytiků | Analýzy | Finanční pomoc | TTF | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | OTC trhy | Hlavní úroková sazba | Netflix (NFLX) | IEA | Demokraté | Analytika | Německý DAX | Hlavní události | Ekonom BHS | Easing | Commodity trading | UnitedHealth Group | TRY | Investiční fond Quant | Dlouhodobé pozice | Úrok | Válka | Evropské ekonomiky | Očekávaný růst poptávky | Porovnání vývoje | Obchodní plán | Řízení rizik v algoritmickém obchodování | Sentiment investorů | Odhad vývoje hlavní úrokové sazby | Spike | Cestovní ruch | Zpráva | Bohatý | Volatilita na forexu | Prémie | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Akcie Alphabet (GOOGL) | Ekonomické dopady | Futures | Huawei | Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA | Emoce | Warren Buffett | S&P | Ziskovosti společnosti | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Chelsea | Obchodování | Zasedání Fedu | Finanční nástroje | Automobilka | GBP | Thyssenkrupp | Nové akcie | Management | Posilování eura | Ekonomie | ZEW | Vývoj ceny akcie Country Garden | Centrální banky | Pandemie COVID | Armageddon | Nejlepší čínské akcie | Virologie | Majitel | Guru | Zprávy | Ruský rubl | Myšlení, rychlé a pomalé | Deflace | Dolary | FB | Dlouhodobé investování | Růst inflace | Turecká lira | Výhody obchodování | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Dow Jones index | PwC | Akcie Siemens (SIE) | Offshore | Americký maloobchod | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | Akcie v Evropě | Inteligentní investor | Pokles tržeb | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | 3M | HKD | Evropská dluhová krize | Airbus | Útok na World Trade Center | České banky | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Lukáš Jankovský | Vláda USA | NATO | Ceny novostaveb v Praze | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Růst zadlužení | Míra | Nástroj | Maximální drawdown | Výsledky | OpenAI | Ekonomické oživení | Akcie Nikola | Svěřenský fond | Tapering | Fundamentální zprávy | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Waste Management | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Australský dolar | Expirace opce | Technologické start-upy | Koruna | Nárůst výnosů | Cukr | Výrazný pokles | Kvalitní akcie | DJIA | Shell | OPEC+ | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Francie | Ceny akcií Ford Motor | Automobilky | Onemocnění | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | FC Barcelona | Tomáš Vobořil | Očekávání investorů | Trigger | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Pohyb S&P 500 | Microsoft (MSFT) | Oslabení měny | Údaje | Deprese | Automatická obchodní strategie | Akcie Volkswagen | Investovat do Bitcoinu | Americká banka | Leva | Investice do kryptoměn | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Alibaba | Intervence ČNB | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Hlavní indexy | CVC Capital | Převodník měn | Akcie Netflix (NFLX) | Digitální zlato | Black Monday China | CTA | Průmyslová výroba | Čínský koronavirus | Tržní kapitalizace bitcoinu | Obchodní partner | Pfizer | Case-Shiller | Propad kapitálu | Britské libry | Goldenburg | Obchodování s akciemi | Sázka | Studie | Dot-Com Crash | Obchodujte akcie | Cena plynu | Deficit | Graf | Kolaps | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Patenty | Návrat růstu cen | Bankéř | Omezené riziko | Ropa Brent | Canopy Growth | FTC | Výnosové křivky | Smart money | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Akcie 2021 | Současná situace | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Bossa.cz | Evropa | OPEC | Short | Snížení sazeb | Bitcoin dnes | Lednový efekt | Pár EUR/USD | Ceny novostaveb | Johnson & Johnson | Eurodolar | KB | Dopady na ekonomiku | Obchodníci | Bezpečné útočiště | Cenný papír | Disciplína | Maloobchod | Nemovitý majetek | USD/SEK | Rizikové sektory | Oslabení amerického dolaru | CVC | Bollinger Bands | Earnings | Americká centrální banka | Americký dolar | Trump | Grafy | Stavebnictví | Index volatility | Předpokládaný růst | Premiér Justin Trudeau | PYPL | Technické analýzy | Urals | High | Finanční krize | Vydělat peníze | Ropná krize | Vstupy | Sójové boby | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Ztrátové obchody | Stříbro | Nově zahájené stavby domů | Americký dolarový index | CHF | Česká koruna | Turecko | Podhodnocené akcie | Vývoj akciového indexu S&P 500 | FAANG | Růstový potenciál | Foreign Exchange | LNG | Internet věcí | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Situace | FKI | Uvolněná fiskální politika | Obchodování ETF | Czech Fund | Vývoj ceny akcií Ford | Do čeho investovat | Kongres | Neočekávané události | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Vývoj indexu volatility | ex | Steen Jakobsen | Royal Dutch Shell | Domácnosti | Apple | Komise pro cenné papíry a burzy | Zhodnocení kapitálu | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh | Nárůst zásob | Komise | Eskalace | Války na Ukrajině | Index nákupních manažerů | Volby v USA | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Americká centrální banka FED | Výrazný růst | Vývoj zlata | Ptačí chřipka | Fed | Analytici | Equity | Investování s LYNX | Signál na akcie | Algo | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Klesající trend | Vývoz ropy | Upozornění | Rubl | Průzkum PwC | Pozornost | Obchodujte přes LYNX | Buffett | Money management | Makro | Arbitráže | Dividendové akcie | Dobré zprávy | Krátkodobé obchodování | Dlouhodobé investice | Drawdown | S&P 500 | Expirace | Trade Center | Automobilový průmysl | Kanada | Stagnace | Akcie Country Garden Holdings | JDE | ANO | Stock | Volatility | Martin Malý | Zemní plyn | DOT | ProCent | Rating | Příležitosti k obchodování | Amundi | Znalost | Prezident Joe Biden | SNB | Akcie roku | Microsoft | Trh dnes | Wells Fargo | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Nejistota | Microsoft Corp | Růst tržeb | CME | HDP v eurozóně | Roční výnos | Sell | CL | Michal Valentík | Finanční rezervy | LYNX webinář | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Mexické peso | Bankovní akcie | Kupón | Futures kontrakty | Pokles úrokových sazeb | Soukromí investoři | mBTU | CEO Survey | Dluhopisy | Výpadky | Objem obchodů | Velké zisky | FIAT | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Hodnota akcií | Amazon (AMZN) | Gazprom | Tržby | Akcie v USA | Centrální banka | Exxon | Globtrex | Diverzifikace rizika | Messi | Řízení rizika | Německá vláda | QE | LYNX | Události typu černá labuť | Internetové akcie | Donald Trump | Největší kryptoměna | Eurozóna | Jádrová inflace | Benjamin Graham | Twitter | Aktuální cena akcií | Krach | Zasedání americké centrální banky | New York Stock Exchange | Tomáš Kadeřávek | Prezidentské volby v USA | Rizika Over-The-Counter trhů | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Investování na Forexu | Investice do elektromobility | Prohlášení | Odborníci na kryptoměny | Spoluzakladatel | Rizikovější investice | PwC ČR | Maloobchodní tržby | Nízká volatilita | Komodita | Výrobní aktivity | Prudký pokles cen | Varianta covidu | Fiskální politika | CZK | Reuters | Unilever | Atlantis Medium | Penny stock | Baidu | Růst HDP | Chevron | Pád burzy | Začátek války | Penny stocks | Velikost pozice | Vytvoření plánu | Jak uspět | Dluhy | Výstupy | ISM | Minima eurodolaru | Italské bondy | Předseda | Americký index S&P 500 | Nálada spekulantů | City Index | Utahování měnové politiky | Duck Sauce | Investiční služby | Fond kvalifikovaných investorů | Boeing | Příkaz | Ekonomiky | Bernie Sanders | Online prostředí | CAD | Evropské banky | Vytvoření plánu řízení rizik | Libra | Koronavirová krize | Výkyvy volatility | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | JPMorgan Chase | Korelace s technologickými akciemi | Dividenda | Provozní zisk | Burzovní grafy | Open | Cena akcie | Odvětví operující s vysokým rizikem | Blog | Nakoupit akcie | Covidová krize | Financovat | Huobi | Úrokový rozdíl | Příprava | Řecko | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Platební bilance | Dlouhodobé obchody | Aphria | Algotradeři | Alibaba Group | Nový rekord | Úroky | Investice do akcií | Cena | Investiční banky | Finanční rizika | Těžební náklady | Půlení bitcoinu | Doom | ASML Holding NV | Rezervy bank | ING | Káva | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Defenzivní akcie | FTSE | Royal Bank of Scotland | EBay | Největší pády | Dolar | Termínované vklady | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Skokové oslabení | Technologie | Opce | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | ČNB | Zajímavé příležitosti | Akcie Microsoft | Přenos | Těžaři | Pokles | SEC | Facebook (FB) | Margin | Vývoj akciového indexu | Historická data | IIPR | Kopírování signálů | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | Finančnictví | KBC | Švýcarská centrální banka | Siemens (SIE) | Pokles výnosů dluhopisů | Investování na burze | Americká ekonomika | Finanční deriváty | NVDA | Svět investování | Kurz koruny | Obchodník | Akcie Siemens | Akcie s LYNX | Sjednocení Irska | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Světlo na konci tunelu | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | ISIN | Evropská centrální banka | OTC obchodování | Index cen | Slušné zisky | Paypal Holdings | Index PX | Daně | Moneta | CFD akcie | Cena za akcii | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | BAT | Pracovní trh | Coinbase | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Kurzy | Fond | Čína | Růst zisků | Zisky | Webináře | Low | Partners | Konsensus | Optimismus na akciových trzích | Realitní fondy | Ekonomické údaje | Obchodovat ropu | BNP Paribas | Největší finanční trh | AMEX | Nové peníze | Vývoj inflace | USD/TRY | Čínský růst | Obchodování s nemovitostmi | Cenové formace | Růst ceny | Vývoj HDP | Obrovské ztráty | Jestřábí hlasy | Benchmarky | Cisco Systems | Indikátor | Krotící optimismus | Ratingové agentury | Cena zlata | Forward | Pullback | Akcie Nikola Motor | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | RRR | Hospodářská krize | Růst cen | Bull | Drahé kovy | Velký makroekonomický výhled | Moudro | Alokace | Úspěšné investování | Býčí trh | IFO index | Snížení ratingu | Financování | Byznys | Nastavení měnové politiky | Měkké přistání | CVC Capital Partners | Historická minima | Finance | World Bank | Prodávající | Cena ropy pod 0 USD | Guvernér | Pokles ekonomiky | Přístup k riziku | Republikáni | Psychologie | Přístup k investování | Investiční poradenství | Snížení ratingu USA | Poptávka | Sankce Evropské Unie | Americké dividendové akcie | Politické napětí | Investor | Maržové obchodování | Obchodovat | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Pokles akcií | Hospodářský růst | Parita | S&P/Case-Shiller | Odhodlání | Dluhová krize | WTI | FinTech | Bod | Počasí | Reporty | Shares | Medvědi | FRED | Obchodování s měnami | Waste Management (WM) | Řemeslo | Růst akcií | Klouzavý průměr | NEST | Marihuanové akcie | Hlavní index německé burzy | Americká měna | Philadelphia Fed index | Tweet | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Pokles zásob | Justin Trudeau | Ziskovost | Bankéři | Akcie 2020 | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Quantitative easing (QE) | Inflace | Problémy | Intradenní obchodník | Marže | DAWN | Akcie bank | ROCE | Vývoj indexu volatility VIX | Participace | DAX | Zlato a stříbro | Josef Košťál | HDP | Capitalinked.com | Bill Gates | Kurz USD | Alphabet | Federal Funds Rate | Certifikace | Zkušenosti | Technologické akcie roku 2020 | Firma | Nassim Nicholas Taleb | Signály | Omikron | Vysoké zisky | Lira | Šéfové firem | Výrazný růst cen ropy | Erste | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Světová ekonomika | Alphabet (GOOGL) | SAP | Dluhopisové trhy | FX | Ceny nafty | Ekonom | Demo účet | Deutsche Bank | RUB | Zhodnocení kapitálu na finančních trzích | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Forexu | Akcie Alphabet | Vývoj ceny akcie Country Garden Holdings | Unicredit | Světová válka | Pokles výnosů | Akciové tipy | Reakce eura | Americký ekonom | Merck | Optimismus | Menší poptávka | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Vývoj indexu S&P 500 | Povinné rezervy bank | Růst čínského HDP | Akcie Tesla Motors | Elizabeth Warrenová | Kukuřice | Investujte | Prezident USA | Hodnocení rizik | Sweet Crude Oil | Fundamentální pozadí | Euro | Yield | Contract | Restrukturalizace dluhu | Nárůst zisků | Breakout Trader | Úsilí | Capitalinked | Risk | Predikce | Krach velkého developera | Akcie Netflix | Nejlidnatější země světa | Bank of New York Mellon | Kypr | Citigroup | Rozkolísanost trhu | Dividendový výnos | Index VIX | Hospodářství | MIB | Výnosy státních dluhopisů | EV | JP Morgan | Krach na burze | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Banka JP Morgan | Kam investovat | Kapitalizace bitcoinu | EU | Ekonomická krize | Krize na asijských finančních trzích | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | NN Group | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Světové finanční krize | Obchodování Over-the-counter | Samsung | Recese | Index strachu | Zprávy z Německa | ASML | Renault | Švýcarský frank | Capital Partners | Soubor pravidel | Úřad pro energetické informace | Bitcoinové a blockchainové akcie | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Digitalizace | Výhled na rok | Equity křivky | Eskalace konfliktu | Začít investovat | Burzovní indexy | Naučte se obchodovat | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Globální finanční krize | Silný support | Štěpán Křeček | Akcie PayPal | Hodnota indexu | Realitní společnosti | Know-how | Frank | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Vystoupení z EU | Silné euro | Uznání nezávislosti | Lufthansa | Ceny energií | WTI ropa | Washington | Snížení produkce | Japonský jen | Index FTSE 100 | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | CySEC | Předpokládaný vývoj | Investiční poradce | Vývoj indexu DAX | OSN | Eskalace napětí | Panika | Henry Hub | Blockchain | Kanadský dolar | Předpovědi | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Bondy | AXA | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Benzín | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Krach Silicon Valley Bank | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Automobil | ETF roku 2020 | Zásoby plynu | Oslabení | TradingEconomics | Kroky Fedu | Co čekat v roce 2024? | Letecká doprava | Platforma | Spotřebitelská důvěra | PBOC | Biotechnologické společnosti | Diverzifikované portfolio | Monitorování a dohled | USD/RUB | Sebevědomí | Finanční situace | Zlaťáky | WP | Ceny benzínu | RISK-ON | Nemovitostní trh | Schodek | Generální ředitelé | BTC | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Ticker | Zpřísnění měnové politiky | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Investovat do zlata | Tempo růstu | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Break-Even | Trend is your friend | ETF | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Loterie | Omezení těžby | FOMC | Myšlenka | UnitedHealth | Počty nových žádostí o podporu | Cena zemního plynu | Zemětřesení v Turecku | Peněžní zásoby | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Investování do akcií | Pojišťovna | Pandemie | SARS | Bear | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Ekonomické krize | Intuice | Výprodej | Investiční kapitál | Výnosy z dluhopisů | Business | Investiční společnosti | Indikátory | Arizona | Akcie herních vývojářů | Slábnoucí dolar | Pokles cen | Algoritmus | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Nárůst výnosů vládních dluhopisů | Znovuotevření Číny | Long signál na akcie | Konsolidace | Long signál | Spekulanti | Čínské akcie | Riziko ztráty | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Technologický pokrok | Jak začít investovat | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Výsledek voleb | Obchodování s opcemi | Risk Reward Ratio | Německé společnosti | Trinity | Vývoj ceny americké ropy | Špatné zprávy | Výhled pro rok 2024 | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Automatizace | Dividendové akcie 2020 | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Pojistky proti inflaci | Krach Silicon Valley | Politika | Profesionální investoři | Poradenství | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Kapitalizace | Tisknout peníze | Akcie Country Garden | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Výhled pro akcie | MAM | Jak investovat | Deutsche Telekom | Nike | Poplatky | Forint | Velká Británie | Evergrande | Držení akcií | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Evropské společnosti | Real Estate | Indexy S&P | Akcie | George Soros | Investování do ETF | Nálada | Quant | Soudržnost Evropské unie | Letectví | Indie | Generální ředitelé českých firem | Měnové páry | Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Arena Pharmaceuticals | Plán řízení rizik | Výhody OTC obchodování | Hlavní rizika | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Forexové obchodování | Ekonomika | Pohyb ceny | Internetová bublina | Výnosová křivka | Historická maxima | DAWN akcie | Elektřina | SIE | Světové akciové trhy | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Sankce | Zhodnocení | Aktuální výnosová křivka | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Členové OPEC | Jiří Moser | ESM | Zerohedge | Auta | Americký akciový index | Strach z koronaviru | Obchodní myšlenky | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Deriváty | Akciový trh | Vysoké ceny | Vlastníci nemovitostí | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Expanze | eBook | Šíření koronaviru | LVMH | Způsob investování | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | IPO společnosti | Bílý dům | Komoditní trhy | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | Tesla Motors | USD za barel | Počet nakažených | Spread | Vývoj ceny akcie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | UCITS | New York | MSFT | Dřevo | Krize | Úspěšný investor | Ceny ropy Brent | Předpovědět krizi | NERV | Burzy v USA | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | Obchodní dohody | Vlastní akcie | Massachusetts | AOS | Británie | Šance | EURCHF | Norská centrální banka | Akcie Microsoft (MSFT) | Investování do komodit | Index strachu VIX | CEO | Algoritmy | American Depositary Receipt | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Nový cyklus | Sazby | Mezibankovní | Akcie Tesla | Generální ředitel | Odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA | Sázky na pokles | Investiční tituly | Cíle | Zisk na akcii | Nikola Motor | Burza | Fundamenty | MarketWatch | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Investovat do akcií | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | Obchodování s CFD | Transakce | Banka | Technologický index | Měny | MasterCard | Profitovat | Nová historická maxima | Energie | Zpravodajství | Tradeři | Program QE | BHS Štěpán Křeček | UNA | 4fin | Dividendy | Měna | Trading | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Kotace | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Pavel Kohout | Kupní opce | Výnosy | Miliardy dolarů | Obchodování Futures | Jak funguje burza | Finanční trh | Předsevzetí | Růst poptávky | Algoritmické obchodování | JPMorgan | Uhlí | Trade | Eni | Tightening | Nákupní signál | Západní ekonomiky | Umělá inteligence | ABN Amro | EIA | Růst měnového páru GBP/USD | IPO | Partneři | Pesimista | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | Poradce | Tržby společnosti | Zkušenost | Signál | Jerome Powell | Zdražování | Protiepidemická opatření | Analytik portálu | EPS | Úvěrová krize | Kupní síla | Ceny americké ropy WTI | Short squeeze | Joe Biden | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Ekonomický cyklus | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Řízení rizik | Americké akciové indexy | Místní centrální banka | Větší riziko | Výdaje | Očekávané Earnings | Ekonomický dopad | Rafinerie | Zmírňování rizik | Společnost | Likvidní | Sázky | Obchodujte | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | BlackRock | Utažení měnové politiky | BMW | OTC trh | Cena akcií | Guvernér ČNB | Rizika související s regulací | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ostatní komodity | Ropný trh | United Technologies | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Neúspěch | Zvolení Bidena | Ztráty | CanniMed Therapeutics | Lehman Brothers | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Bankovní systém | VIX | Stock Exchange | Růst | Objem obchodování | Hodně peněz | Alokace aktiv | Příjmy | Komodity | Pohyby cen | Kmen koronaviru | Volvo | Emitent | Zajištění | Počet potvrzených případů | Měnový výbor | CNY | Propad cen ropy | BOSSA | Index | Wall Street Journal | Dow Jones | Investiční tipy | Praktické tipy | Infineon | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Fundament | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | 5G | Operační rizika | Index německé burzy | Mimoburzovní | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny nemovitostí | Varovné signály | ČTK | Valuace | Fundamentální analýza akcií | Revoluce v technologii | Dlouhodobě vydělávat | Saudi Aramco | Slušný ekonomický růst | Blue-chips | 4. průmyslová revoluce | Lehman moment | Dluhopis | Saúdská ropná zařízení | Nulový úrok | Trading Places | Snižování rozvahy Fedu | Příchod recese | DNR | MMXXV | Uvolnění zákazů | Guyana | Průmyslové kovy | Akcie Amazon (AMZN) | Návratnost | Energetický index | Poměr cen | Obchodovat s akciemi | Akcie Waste Management (WM) | Investování | Commodity trading advisor | Rezistence | Tradiční automobilky | Maximální propad | Sázky na pokles sazeb | IMK | Dot-com | Diskreční obchodování | Tlak na zvyšování sazeb | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Skokové oslabení koruny | Historie se opakuje | Black swan | Daimler | Španělsko | L.F. Investment Limited | Klesající ceny nemovitostí | Kurz EUR | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Analýza | Vývoj amerického akciového indexu | City | Potenciál pro zhodnocení | Odvětví | Pink Sheets | Pracovní místa | Algo obchodování | Nejhorší scénář | Procter & Gamble | Měny v regionu | Vakcinace | Výkonnost indexů | Akcie Waste Management | Stabilní úrokové sazby | Akcie Facebook (FB) | Amyris | Železná ruda | Analytička | Akciová maxima | Nasdaq Composite | Alibaba Group (BABA) | Vývoz LNG | Trpělivost | Horší časy | Norsko | WKL | Dluhové krize | Stavebnictví v USA | Roubini | Sazby Fedu | Mozek | Tučné zisky | RWE | Nízké úrokové sazby | Americký index | Druhy akcií | Napětí mezi USA a Čínou | Visa | Americké centrální banky | Jak zhodnotit své peníze | Barcelona | Vývoj těžby zemního plynu | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Zvýšení inflačního cíle | Trendový růst | Hlavní ekonom | Atraktivita zlata | Bloomberg | Průmyslové revoluce | ADR | Baker Hughes | Zahraniční forex | Canopy Growth Corporation | Zoom Video Communications | Bydlení | Nevýhody OTC obchodování | Evropský plyn | Macrotrends | Vývoj indexu Nasdaq | Nový kmen koronaviru | Poptávka po LNG | Vývoj ceny amerického zemního plynu | České koruny | OPEC & Friends | Manažeři | Předpověď | Sektor služeb | Obchodní války | Vysoká nezaměstnanost | Vývoj měnového páru USD/SEK | Technologické společnosti | FINRA | Start-upy | Over-The-Counter | Poměr risk-reward | Dlouhodobý investor | Snižování sazeb | Akcie Nvidia Corp | Kobalt | Kontrakt | Skutečný brexit | Pokles ceny | Kontrakty TTF | Louis Vuitton | Hospodaření | PlanB | Spouštěč korekce | Forward PE | HDP USA | Úrokové sazby Fedu | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Riziko | Cronos | Lukáš Foral | Investujme | Prezident Trump | Šťastné obchodování | Americké měny | Akciový index | Infineon Technologies | Přehled | Hospodářská katastrofa | Průměrné roční zhodnocení | Euro k dolaru | Český realitní trh | Bohemia Energy | Finanční ztráty | Investiční nástroje | Maržový účet | Propad trhů | Volný kapitál | Americké akciové trhy | Ceny nemovitostí v USA | Informace z kryptoměnového trhu | Korekce u vybraných akcií | Snížení produkce ropy | Prorážení stop-lossů | E-commerce | Hotovost | Německo | Obchodní model | Innovative Industrial Properties | Aleš Michl | MT4 | Tomáš Hudeček | Růst valuace | Maloobchodní prodeje | Walmart | Analytik | Georgia | Růst české ekonomiky | Býčí trend | Zadlužení | Výhled pro rok | Vice | Tým FXstreet.cz | Akcie Facebook | Trader | Aktivum | Uptrend | Vzdělávací webináře | Časovaná bomba | Vývoj ceny dřeva v USD | NAFTA | Ceny dřeva v USD | VaR | Velcí hráči | Počet případů koronaviru | Over-the-counter (OTC) | Market Wizards | Dnes cena bitcoinu | Investiční produkty | Pozice | Disney | Online život | Abbott Laboratories | Dokončený brexit | Globální trhy | Průzkum Fidelity | Obchody | Podmínky obchodování | Krypto | Dluhopisový trh | Cara Therapeautics | Úvěrová portfolia | Burza v Miláně | Vývoj EUR/USD | Šéfka ECB | Spuštění bitcoinů | Míra volatility | Světové akciové indexy | Investing | Ford Motor | Přehled o dění | Trend USD/SEK | Poradenská firma | Makroekonomický kalendář | Put | Negativní hodnoty | Mark Zuckerberg | Dlouhodobí investoři | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Rychlost | Krachy několika bank | Historické zkušenosti | Legendární investor | Obchodní příležitosti | Podnikatelé | Finanční systém | American Express | Project Syndicate | Technické faktory | Tesla | Budoucnost | Banky | Intervenovat | Peking | Halving | Cloud Computing | Merck KGaA | Nominální růst HDP | Čínské centrální banky | Ředitelé českých firem | Pozornost trhu | Doporučení | Přezásobený ropný trh | Evropský plyn TTF | Geopolitika | Vítězství Donalda Trumpa | Odvětví těžby ropy | Očekávaný růst | Nákup dluhopisů | Koš | Jak zhodnotit peníze | Sanofi | Emerging markets | Co je akcie | USD za mBTU | Měnový pár | Ocenění | Šíření nového koronaviru | Video | Vysoká míra volatility | Vlastnictví | UCITS ETF | Investiční cíle | Vivendi | Nejrozšířenější kryptoměna | Ziskové pozice | EMA | Opatření | Velcí institucionální investoři | Goldenburg Group Ltd | Úroková míra | Poptávka po plynu | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Risk Management | Úrokové sazby | Žlutý kov | Obchodní válka | Country Garden | FXstreet | Bilance | Vývoj ceny | Ekonomický růst | Nasdaq | Společná evropská měna | Nouriel Roubini | Hodnotové investování | Začátek války na Ukrajině | Investice do společností budoucnosti | Volkswagen | Geopolitická situace | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Cenový vývoj | Pozice v koruně | Nominální růst | Ztráty v tradingu | Akciový býčí trh | Práce | FOREX | Výrobní náklady | Investovat peníze | Currency | AMZN | Formace technické analýzy | Uzavírání ziskových pozic | Vybavení na home office | Akciové ceny | Restrukturalizace | Investment | Vývoj ceny dřeva | Index DAX | Důležitý support | GOOGL | IOT | Fidelity International | Italský MIB index | Spojené státy | Riziková prémie | Ceny akcií Ford | Investiční účet | Vývoj na trhu | Pochopení rizik | Rychlé ekonomické oživení | Manažeři fondů | Spojené arabské emiráty | STP | Pohyb kurzu EUR/CZK | Zrádná nahodilost | Kryptoměny | Příměří v obchodních válkách | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Ekonomové | Jack Schwager | Realitní sektor | G7 | Bill Gross | Volby | Statistický úřad | DNR a LNR | Zlepšení | USD/CNY | Denní obchodníci | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Zlato | Nakupovat švédskou korunu | Útok na saúdská ropná zařízení | Vývoj měnového páru USD/CNY | Akcie v roce 2020 | Možné riziko | Krátkodobý výhled | Americká WTI ropa | Americká vláda | WhatsApp | USD/JPY | Koronavirus | Dánsko | Belgie | ČR | Obchodování na burze | Nakoupit ve výprodeji | Vyšetřování | Index německé burzy DAX | Inflace v USA | Netflix | Enel | Analytický tým | Commodity Trading Advisor (CTA) | Société Générale | Velikost ztráty | ING Groep NV | Vzestupný trend | Omezení investic | Instrumenty | Světové trhy | Obchodní styl | Umění | Bankrot | Nejvyšší rating | American Depositary Receipt (ADR) | Obchodní firmy | Amazon | Produkce ropy | Parita kupní síly | Wall Street | Markit | LNR | Black Monday | OTC | CNBC | Obchodování na forexu | Akcie Paypal (PYPL)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Čekání na obchodní signál
Čeněk Absolon
Čeněk Stýblo
Čepro
ČEPRO, a.s.
Černá díra
Černá díra na peníze
Černá ekonomika
Černá Hora
Černá káča

Následující klíčová slova

Černá středa
Černé diamanty
Černé labutě
Černé pondělí
Černé úterý
Černé zlato
Černobyl
Černý anděl
Černý čtvrtek
Černý diamant
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít