Neděle 22. prosince 2024 21:31
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Síla amerického dolaru

img

NZD/USD: Analýza a prognóza – Pár pod tlakem mnoha faktorů

18.12.2024 Pár dnes přitahuje nové prodejce a pokračuje v plynulém intradenním poklesu. Spotové ceny klesly na úroveň 0,5755 a zůstávají poblíž nejnižší úrovně od října 2022, které dosáhly v pondělí.
C:\fakepath\komodity.jpg

Z komodit letos výrazně zdražuje kakao a káva

01.12.2024 Z komodit na světových trzích v prvních 11 měsících letošního roku výrazně zdražily především kakao a káva, jejíž cena se dostala na rekordní hodnoty. Zvyšují se i ceny zlata, stříbra či plynu. Naopak výrazně zlevnila pšenice, kukuřice či sójové boby, klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce listopadu klesl o jedno procento.
C:\fakepath\trader-mesice-09102024-1.png

Výsledky klientů Fintokei, které mají blízko k dokonalosti

09.10.2024 Výše vyplacených payoutů u nást stále narůstá. Momentálně překročila hranici 150 milionů korun. Není se čemu divit. Naši klienti totiž občas vystřihnou opravdu bravurní kousky. Tak jako obchodnice Andrea a Kamila, jejichž obchody si dnes rozebereme.
img

EUR/USD. 3. října. Medvědi pokračují v útoku, dokud mají tu možnost

03.10.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu poté, co prorazil pod zónu supportu 1,1070–1,1081. Pohyb směrem dolů může pokračovat k další korekční hladině 127,2 % na úrovni 1,0984. Odraz od úrovně 1,0984 by mohl být pro euro příznivý a vést k určitému pohybu vzhůru. Trend se však změnil na medvědí.
img

Graf dne - GOLD (30.09.2024)

30.09.2024 Trh se zlatem dnes zažil značnou volatilitu, přičemž ceny se pohybují blízko rekordních maxim navzdory mírnému poklesu o 0,7 %. To se odehrává na pozadí složitých globálních ekonomických událostí, geopolitických napětí a měnících se očekávání měnové politiky. Cenný kov se v současnosti obchoduje kolem 2 630 USD za unci, těsně pod svým nedávným historickým maximem 2 685 USD.
C:\fakepath\trader-27032024-44-zm.jpg

Japonský jen klesl k dolaru nejníže od roku 1990, Tokio varuje před intervencí

27.03.2024 Japonský jen se vůči americkému dolaru během dnešního obchodování propadl na nejnižší úroveň za 34 let, později však své ztráty smazal. Japonská měna je pod tlakem kvůli očekávání, že japonská centrální banka zachová svůj uvolněný postoj k měnové politice i přes nedávné zvýšení základní sazby, uvedla agentura Kjódó. Japonští představitelé dnes signalizovali možnou intervenci na forexovém trhu s cílem podpořit kurz domácí měny.
img

ČNB pokračuje s odprodejem části výnosů z devizových rezerv

09.01.2024 Podle dnes zveřejněných údajů během loňského listopadu ČNB na devizovém trhu uzavřela spotové operace za 280 mil. EUR. Podobně jako v září (277 mil. EUR) a říjnu (284 mil. EUR) je to o něco méně než měsíční limit ve výši 300 mil. EUR, který dříve zmínila viceguvernérka ČNB E. Zamrazilová. Pokračuje tak odprodej části výnosů z devizových rezerv, jehož obnovení bylo oznámeno zároveň s formálním ukončením intervenčního režimu na obranu koruny na měnověpolitickém zasedání centrální banky loni v srpnu. Současně zveřejněný stav devizových rezerv vzrostl ke konci prosince meziměsíčně o 3 mld. na 133,4 mld. EUR. V poměru k velikosti ekonomiky devizové rezervy dosahují více než 40 % ročního HDP a jsou z tohoto pohledu stále jedny z největších na světě.
img

FX: Král dolar a dalekosáhlé důsledky

16.10.2023 Zdá se, že síla amerického dolaru pomalu uvadá, ale riziko stagflace v Evropě i ve Velké Británii, spolu s nepolevujícím oslabením čínské ekonomiky napovídá, že k poklesu této měny asi v dohledné době nedojde. Silný dolar sice pomáhá držet americkou inflaci na uzdě, pro domácí ekonomiku a investory s velkými zahraničními expozicemi to ale nemusí být dobrá zpráva. Na druhou stranu právě v této době mohou být zahraniční expozice cenově dostupnější a atraktivnější.
img

Zlato čelí protivětrům, a ještě nějakou dobu bude

05.10.2023 „Cena zlatého kovu čelí konkurenci ze strany výnosnějších dluhopisů a nereaguje příznivě na sílící americký dolar,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Síla amerického dolaru drtí rubl, přestože je Kongres rozhádaný jako málokdy. V Kremlu se z rozhádaného Kongresu ani moc neradují, mají totiž bolehlav právě ze slabého rublu

04.10.2023 Je to paradoxní. Americký Kongres se otřásá v základech, frakce Republikánské strany jsou rozhádané natolik, že se tomu diví dokonce i exprezident Trump, ratingová agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům sníží hodnocení dluhu – poprvé od roku 1917. A dolar přesto posiluje, nejvíce za posledních skoro deset let. Zato v Kremlu, v němž – zvenčí viděno – je voda na rozdíl od Kongresu zcela stojatá, se evidentně „třepou“, kam až zase spadne rubl. Vždyť včera se přechodně propadl nad psychologicky a ideologicky důležitou hranici 100 za dolar.
C:\fakepath\sila-men-02102023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (září 2023)

02.10.2023 Nejsilnější měnou měsíce září se stal novozélandský dolar, který jako jediný dokázal proti americkému dolaru posílit. Zbytek světových měn se již pohyboval v rudých číslech. Největší oslabení vykázal švýcarský frank, který vůči americkému dolaru ztratil 4 %. Silný americký dolar se také podepsal na cenách zlata a stříbra, které v září oslabily. Naopak cena ropy díky silnému fundamentu a utahování kohoutků ze strany Ruska a Saudské Arábie výrazně posílila. Akciový index S&P 500 rovněž oslabil, což může souviset s korelací silného amerického dolaru a vyprchání nákupní euforie po AI boomu (umělá inteligence). Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých obchodních instrumentů.
img

Americký pre-market 19. 9. 2023

19.09.2023 Futures na americké akcie otevřely po včerejší klidné obchodní seanci s mírným růstem, futures na index S&P 500 vzrostly o 0,1 % a technologický NASDAQ vzrostl o 0,2 %. Výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly, zatímco síla amerického dolaru oslabila. Ceny ropy se pohybují kolem 95 dolarů za barel a posilují evropské indexy. Síla akcií ropných společností vytáhla celý trh nahoru. Údaje o evropské inflaci povzbudily nálady na trhu, protože rostoucí ceny ropy dále zesilují inflační obavy.analytics650991684b120.jpg
img

Válka zlata proti dolaru

19.09.2023 Podle analytiků z ANZ Research (Austrálie, Nový Zéland a Asie) získává zlato stále více na popularitě. I když americký dolarový index dosáhl šestiměsíčního maxima při rostoucích výnosech státních dluhopisů, zlato jen krátce kleslo pod úroveň 1900 dolarů, což ukazuje na odolnost drahého kovu a je to vynikající známka zvyšující se poptávky.
C:\fakepath\komodity-30062023.jpg

Které komodity nakoupit levně?

30.06.2023 Komoditám situace nepřeje. Oslabení globální poptávky, vysoké úrokové sazby, obnovení dodavatelských řetězců i leckdy přestřelené loňské ceny posílají do medvědího trhu energie, potraviny, vzácné kovy i průmyslové komodity. Existuje nyní mezi surovinami artikl, který je nejenom levný, ale má také šanci v druhém pololetí dosáhnout výrazných zisků?
img

Raketový růst ceny zlata a další výhled

20.03.2023 „Otřes v bankovním sektoru přiměl mnohé investory investovat do bezpečných přístavů, jako jsou vládní dluhopisy či zlato, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

USD klesá před Powellovým projevem a údaji o inflaci v USA

10.01.2023 Před dnešním projevem předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella se kurz amerického dolaru vůči euru snížil. Bude měna pokračovat v loňském příběhu posilování, nebo je ve vzduchu nové téma oslabování dolaru?
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zlevňuje, vliv má nárůst onemocnění covidem-19 v Číně a silný dolar

14.11.2022 Ceny ropy dnes klesají, dolů je tlačí nárůst onemocnění covidem-19 v Číně, který mírní naděje na rychlé znovuotevření ekonomiky. Čína je přitom největším dovozcem ropy na světě. Růstu ceny brání i zpevňování dolaru, který ropu zdražuje z pohledu držitelů jiných měn.
C:\fakepath\ropa-31102022-2.jpg

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy

31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
img

Kryptoměny, jež je vhodné sledovat, v době kdy blockchain bojuje proti Fedu

12.10.2022 S uvolněním peněžní zásoby se kupní síla amerického dolaru od června letošního roku mírně zvýšila. Pokud bude Fed pokračovat v implementaci své strategie zpřísňování politik, kryptoměny a další riziková aktiva budou čelit značnému protivětru. to vše vychází z jednoduchých ekonomických motivů. V rámci inflačního cyklu měli lidé dvě základní možnosti, jak naložit se svými penězi: utratit je nebo je investovat. Jinak by držení hotovosti vedlo k erozi bohatství. V deflačním cyklu je tomu naopak. Lidé mají motivaci držet hotovost, aby v podstatě bez rizika rostli své bohatství. V konečném důsledku je takový scénář pro kryptoměny čistým negativem.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analýza: Koruna letos mírně posílila k euru, výrazně oslabila k dolaru

03.10.2022 Koruna proti euru od začátku roku posílila o 1,2 procenta, tedy přibližně o 30 haléřů, na současný kurz 24,58 Kč za euro. K dolaru oslabila za tři čtvrtletí o téměř 15 procent na zhruba 25,10 Kč/USD. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
C:\fakepath\akcie-02092022.png

QT se rozjíždí. Co na to akcie?

02.09.2022 V záplavě informací o apokalyptických cenách energií v Evropě a chystaném růstu úrokových sazeb se trochu pozapomnělo na monetární bazuku jménem kvantitativní utahování (QT). Program americké centrální banky (Fed) opačný kvantitativnímu uvolňování (QE) totiž od začátku září dvojnásobil svůj objem.
img

Zachrání spekulanti euro?

12.07.2022 Euru chybělo pár pipů k paritě s americkým dolarem, načež se býci vrhli do protiútoku. Ještě v únoru se pár EUR/USD obchodoval za 1,15, kolaps byl rychlý a mnoho investorů považovalo úroveň 1:1 za důvod k uzamčení zisků, tak proč nezačít s odrazem? Alespoň technicky. Z fundamentálního hlediska zůstává v platnosti sestupný trend.
img

Ranní shrnutí (12.07.2022)

12.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 1,15 %, Dow Jones se klesl o 0,52 % níže a Nasdaq se propadl o 2,26 %. Russell 2000 klesl o 2,11 %.
img

BREAKING: Zlato klesá na nejnižší úroveň od prosince 2021!

05.07.2022 Síla amerického dolaru se propisuje i do cen zlata. Během dnešní seance prolomilo zlato support na 1780 USD a vrhlo se do oblasti, ve které bylo naposledy spatřeno v prosinci 2021. V současnosti ztrácí zlato více než 2 %. Přísné finanční podmínky ve vyspělých ekonomikách vyvolaly obavy z globální recese, tlačily investory do bezpečí dolaru a způsobily poklesy komodit. Přesto si zlato vedlo v předchozích kritích dobře. Nyní však zbývá otázka, zda-li by se situace mohla opakovat.
img

Údaje o inflaci visí na GBP a CAD

18.05.2022 Na GBP a CAD dnes závisí údaje o inflaci, protože Spojené království a Kanada zveřejňují své nejnovější výsledky indexu spotřebitelských cen. Dubnový konsenzus pro míru inflace ve Spojeném království je 9% na roční bázi oproti 7% v březnu, ale předpovědi jsou pravděpodobností, nikoli jistotou. Měnové kříže GBP by mohly zaznamenat volatilitu, pokud budou skutečné výsledky horší, než se očekávalo.
img

Předpovědi z Wall Street

20.12.2021 Cena zlata minulý týden na více než jeden den prolomila hranici 1 800 USD. Futures na zlato se obchodovaly poblíž pátečního denního maxima 1 815,70 USD, ale nad klíčovou psychologickou úrovní 1 800 USD se neuzavřely.
img

Americký dolar čeká na překvapení

14.12.2021 Americkou měnu podporuje převaha "jestřábích" nálad mezi představiteli Fedu. Podle odborníků je regulátor připraven zpřísňovat měnovou politiku rychlejším tempem, než se očekávalo. V případě posílení "jestřábích" nálad představitelů Fedu získá americký dolar další podporu růstu.
img

Pokles amerického dolaru zvyšuje cenu zlata

19.04.2021 V březnu jsme si všimli, že síla amerického dolaru a výnosy amerických dluhopisů negativně ovlivňovaly cenu zlata. Během několika posledních zasedání jsme však viděli, že se tento tlak nyní uvolňuje. Výnosy dluhopisů klesají a po několika týdnech růstu indexu dolaru nyní nastává pullback, který index vrátil zpět do dolního pásma svého kanálu poté, co čelil klouzavému průměru 200, který představuje hlavní úroveň rezistence.
C:\fakepath\koronavirus-22032021.jpg

Koronavirus - rok poté

22.03.2021 Na rok 2020 nikdo z nás nezapomene. Budeme si pamatovat, jaký měla pandemie zásadní dopad na naše osobní životy, i na to, jak nečekané zastavení našich životů zamávalo s finančními trhy.
C:\fakepath\stribro-trader.jpg

Komodita jménem stříbro a zajímavosti, které jste o něm možná nevěděli

19.12.2019 Už tisíce let používají lidé stříbro jako investici k uchování hodnoty. Kromě toho, že stříbro, stejně jako zlato, platina a několik málo dalších prvků, patří mezi vzácné kovy, tak navíc k tomu ještě disponuje i několika výjimečnými vlastnostmi, jakými například jsou poddajnost, lesklost, elektrická vodivost a v neposlední řadě také antibakteriálnost (zabíjí bakterie). Napříč tomu, že všechny tyto vlastnosti dělají ze stříbra důležitý a cenný kov, tak jsou jen „pouhým“ minimem v porovnání s celkovou důležitostí stříbra v celosvětové ekonomice.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Polsko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnové trhy | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Beta | Bloomberg | CCI | CFD | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Dezinflace | Nesoulad | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Foreign Exchange | Futures | High | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MT4 | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Platební bilance | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | RSI | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Scalping | Sentiment | Short | Spot | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swing | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Regulátor | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Komerční banka | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Ropné zásoby | Investoři | Fundamenty | EU | Vývoj ceny | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Výsledky | Strach | Bohatství | Recesia | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Golden Gate | Gold | Obchodovat | MT5 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Index cen | Forexové intervence | BTC | Lukáš Kovanda | Japonská centrální banka | Obchodníci | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | Carry trades | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devalvace měny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská měna | Exchange | Fibonaci | Finanční kapitál | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komodity ropa | Komodity zlato | Krátkodobé investice | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Libra | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Míra inflace | Nákup dolaru | Nemovitosti | Obchodování s CFD | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Státní dluhopisy | Stoxx | Švédská koruna | SWIFT | Trh | Unce zlata | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Komise | Federální rezervní systém | COT | Velcí hráči | Burze | Investment | Traders | Bankovní sektor | ANZ | Guvernér centrální banky | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | ANZ Bank | Technické indikátory | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Světová měna | Technický výhled | Brazílie | Zasedání centrální banky | Podnikání | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Energie | Pro tradery | Henry Hub | Propad cen komodit | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Úspěšný obchod | Cena kontraktu | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Styl obchodování | Klouzavý průměr SMA | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | AAA | Ekonomická rizika | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kurz domácí měny | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Benchmarky | Ztráty | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Blockchain | Ethereum | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Spotové operace | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Měnové krize | Příjmy | Oslabování dolaru | Údaje o inflaci | cTrader | xStation | ČTK | Konsenzus | Zpomalení ekonomiky | Očekávání | Purple Trading | Obchodování ropy | Vývoj ceny hliníku | CoinDesk | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Paul Tudor Jones | World Gold Council | Bitcoin (BTC) | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Průmyslový index Dow Jones | MiFID II | ETH | Vývoj ceny pšenice | NEST | Štěpán Hájek | Robinhood | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Drobní investoři | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Regionální měny | Silný americký dolar | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Nákup zlata | Graf indexu | Slábnutí rublu | Americký dolarový index | Manažer fondu | Použití finanční páky | Trh s ropou | Cena plynu | Obchodování se CFD | Zpomalení hospodářského růstu | Zpomalení ekonomického růstu | Zpřísňování měnové politiky | Velké riziko | Ceny zemního plynu | MetaTrader Supreme Edition | Zvýšení sazeb | Cena zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Čínské fondy | CNY | Vývoj amerického dolarového indexu | Sójové boby | Obiloviny | Snížení sazeb | Wealth Management | Prezidentka ECB | NASDAQ 100 | Ztrátový obchod | Růst ceny zlata | Silný dolar | Obavy z recese | Bohatí | Kurz české koruny | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Depozitní sazby | Kjódó | Agentura Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Finanční situace | Nejnovější výsledky | Bublina na trhu | Bublina na trhu s nemovitostmi | Dolarové likvidity | Vyzkoušet si trading | Ceny palladia | Zerohedge | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Correlation Matrix | Mnoho ziskových obchodů | Investujte zodpovědně | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Káva | Politická situace | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Rijád | Obchod | Trh práce | FRED | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Ekonomiky eurozóny | Technické analýzy | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Lagardeová | Amazon | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Stake | PoW | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Domácí měny | Dvojité dno | Globální trh | SMA | Předpovědi | Průmysl | ADP | Na burze | Využití stříbra | Poptávka centrálních bank | Problémy | Finanční ztráty | Breaking | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Celkový zisk | Plyn | Růst amerických akcií | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | UTC | Míra | Úroky | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | Historie těžby stříbra | Objem těžby stříbra | Odkud se stříbro bere? | Země s největšími stříbrnými rezervami | Šperky | Co ovlivňuje hodnotu stříbra? | Nabídka a poptávka | Stříbrný šrot | Kupní síla amerického dolaru | Kupní síla | Ceny substitutů | Největší stříbrná loupež | Státy s největší produkcí stříbra | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Americké vlády | Nejbližší support | Bydlení | Ztráta | BREAKING | Stratég | Cena pšenice | Demokratické strany | Peking | Napětí na Blízkém východě | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Návratnost | Ceny ropy dnes | Írán | Irák | INR | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Inflace v prosinci | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zpevňování koruny | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Koronavirus | Nejnovější údaje | Anglie | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Treasuries | Růst inflace | Dedolarizace | Pandemie | Vysoká inflace | Analýza zlata | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Indikátor RSI | Růst sazeb | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Bez rizika | Zásah centrálních bank | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Výkyvy | Makroekonomické údaje | Nejnovější makroekonomické údaje | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Tudor | Stimul | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Pandemie COVID-19 | Historie | Pád cen ropy | Žádosti o podporu | Onemocnění | Zásobníky | Další pokles | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Japonský ministr financí | Futures na americké akcie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Výše rozvahy americké centrální banky | Ekonomické ukazatele | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Akciový index S&P 500 | Války | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Sláva | Práce | Údaje | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Mexiko | Oživení v Číně | Stav devizových rezerv | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | Celková inflace | Maloobchodní tržby v USA | Vedoucí představitelé | Úspory | Statistiky | Chuť riskovat | Vzrušení | USD za barel | Obchodovat ropu | Propad ceny | Trade | Ázerbájdžán | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Cenový pokles | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Warren Patterson | ATH | Intervenovat na forexovém trhu | Průměrná míra nezaměstnanosti | Dovoz | Vývoz | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Politika centrální banky | Členské státy | Účet platební bilance | Vývoj ekonomiky | CL | Spekulovat | Moderna | NAST | Klíčové oblasti | Omezení produkce | Umělé inteligence | Investovat peníze | JDE | Unie | Tempo růstu HDP | Exprezident | Špatné zprávy | Býčí trend | Index Nasdaq Composite | Propad cen | HDP EU | Bezpečná měna | Covid | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Letošní úroda | Úroda | Exporty | Fundamentální pozadí | Leva | Ceny kávy | Ocenění | Šance | SAE | Ceny | Praha | Kolaps | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Americké vládní dluhopisy | Pár EUR/USD | Pozice dolaru | Síla akcií | Důvěra | Výzkumy | Počty nakažených | Analytik XTB | SMA 20 | SMA 200 | Analýza ceny | Příliv kapitálu | Venezuela | Představitelé ECB | Odborníci | Američtí investoři | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Pandemie v Evropě | Politici | Libye | Americké měny | Embargo | Chování ceny | Růst zlata | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Reakce zlata | Pád cen | Proražení | GameStop | Změny úrokových sazeb | Očkování | Zajištění proti riziku | Voda | Emise dluhopisů | Emise dluhopisů vlády | Počasí | Atraktivita zlata | Růst ceny | Analýza ceny zlata | Technická analýza ceny zlata | Zvýšení ceny | Silné oživení | Zhoršení ratingu | Rostoucí ceny ropy | Klíčové faktory | Retailoví investoři | Dnešní seance | Kov | Súdán | MXN | Investoři a obchodníci | Admirals | Obchodovaný instrument | Fundamentální úrovně | Ropné futures | Short obchody | Slabost koruny | Kurzotvorné události | Vývoj objemu depozit | Příběh akcií Gamestop | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Pohyb ceny | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Data o inflaci | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Rostoucí ceny | Trading.com | Investiční poptávka | Cenové akce | Pandemie COVID | Riziko ztráty | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Martin Klass | ANZ Research | Plány | Cíle | Příležitosti | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Obchodní výsledky | Malajsie | Cenové stability | Ethereum (ETH) | Hliník | Strategie ECB | Spotové ceny | Míra inflace v USA | Americký trh | AI | Odvětví | Načasování | Boom | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Spotové ceny ropy | Prostor pro růst | SPOT | ASX | Společnosti | Opatření | Vrcholy | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Swingový obchod | Ceny kovů | Krize v Evropě | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | JPG | Měnový report | Pozornost | Asijské měny | Společnost | Nové emise | Raketový růst | Raketový růst ceny | Další růst sazeb | Celoroční výhled | Družba | TIM | Úrokové diferenciály | Carry trade obchody | | Kazachstán | Nepříznivé počasí | Rozšíření | Trh se zlatem | Jaromír Gec | Plynová krize | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Petr Lajsek | Srí Lanka | Gate | Reality | Shell Plc | Instituce | Plynová krize v Evropě | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Vojenský konflikt | TotalEnergies | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Konflikt na Ukrajině | MWh | EUR/MWh | XTB Štěpán Hájek | Světové produkce | CPC | Geopolitické události | Jestřábí politika | Postavení dolaru | Celkový trend | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Zákonodárci | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Korekční pohyb | Boj s inflací | Obavy ze stagflace | Riziko stagflace | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Zadlužení podniků | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Centrum | Nákupní trend | Oslabující americký dolar | Pohyby na trhu | Investiční cíle | Kvantitativní utahování (QT) | Program americké centrální banky | Nákupní korekce | Dlouhodobý klouzavý průměr | Merge | Cena zlata od začátku roku | Ruské ropy | Energetický trh | CFD (Rozdílové smlouvy) | Šuniči Suzuki | Kurz japonské měny | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Exprezident Trump | Novinky | Války na Ukrajině | Zpevňování dolaru | CZ | Terminály na LNG | Načasování nákupu | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Varování | Cena kukuřice | Další posilování | Cenový růst | Cenové minimum | Dobré obchody | Kazuo Ueda | Příležitosti k prodeji | Viceguvernérka | Chile | Válka | Eia.gov | Vyšší ceny | Asie | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Index agentury Bloomberg | Index dolaru | Nálady na trhu | Vice | Letní měsíce | Ceny platiny | Bankovní účet | SRI | Henry Hub v USA | Vývoj ceny zemního plynu Henry Hub | Finanční podmínky | Měnová politika americké centrální banky | Holubičí postoj | Společnosti z indexu | Tokio | Graf měnového páru | Test přeprodaných úrovní | Agresivní trend | Signál Price Action | Euforie kolem umělé inteligence | Dominance dolaru | Viceguvernérka ČNB | Nákupní euforie | Překoupené úrovně | Reakce na konfluenci | Dlouhé knoty | Riziko intervencí | Riziko intervencí ze strany Bank of Japan | Prodejní aktivity | Nástup amerického dolaru | Report komodit | Report komodit a indexů | Měsíční report komodit a indexů | Měsíční report komodit | Situace na stříbře | Vyšší cenová minima | Cenová minima | Naceňování dopadů fundamentu | Prostor pro další oslabení | Hlavní světová měna | Pavel Ryba | Fintokei | Struktura | Eskalace | ProTrader | Ukazatel inflace | Severomořský Brent | Důvěryhodnost | ProCent | Komoditní index agentury Bloomberg | Trades | Klíčové události | D1 | Výzva | Výkon | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Ceny ropy WTI | Nákupy | Prodeje | Zotavení | 256/2004 | Krátkodobé příležitosti | Odpovědnost | Kovy | Payout | Klíčový faktor | Nejúspěšnější obchody | Směrnice | Investování je rizikové | Vlnová struktura | Tradingová výzva | Obchodní války mezi USA a Čínou | Znovuzvolení | Analýza a prognóza | Tempo snižování sazeb | Sahm pravidla | Výsledky klientů Fintokei | Výsledky klientů | Výše vyplacených payoutů | Obchodnice Andrea | Tradingová výzva ProTrader | Výzva ProTrader | Úspěšný obchod na zlatě | Obchod na zlatě | Obchodovat měsíc | Bez jediné ztráty | Propad ceny zlata
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Signature Funding Solutions
Signature Funding Solutions Limited
Signet Bank
Signet Bank AS
Signet Jewelers
Signify Health
Sigrid de Vriesová
Síkela
SIKO
Síla akcií

Následující klíčová slova

Síla a možnosti země
Síla Bitcoinu
Síla ČNB
Síla dividendové akcie
Síla dolaru
Síla Fibonacciho nástrojů
Síla indexu
Síla koruny
Síla měn
Síla měny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít