Vysoké ceny ropy
Fundamentální analýza akciových trhů – komoditní trhy a jejich vliv na akcie (7. díl)
07.06.2024 Článek vysvětluje, co jsou komoditní trhy a jak fungují. Popisuje, jak ceny komodit ovlivňují různé sektory, jako energetiku a průmysl, a jak se tyto trhy prolínají s akciovými trhy, ovlivňují inflaci a úrokové sazby. Článek také zahrnuje metriky pro hodnocení dopadu komodit na akciové trhy a případovou studii o vlivu cen ropy na energetický sektor.
Geopolitika je pro ropu důležitější než OPEC
29.05.2024 Brent se před pár dny obchodoval mírně nad 80 dolary za barel. V kontextu inflace se to nemusí zdát málo, ale zdaleka to není vrcholy posledních dvou let, kdy to často stálo 90 nebo dokonce 100 dolarů za barel. V poslední době jsou investoři skeptičtí ohledně síly poptávky ve dvou hlavních motorech globální ekonomiky: v USA a Číně. Zároveň však kartel OPEC+ udržuje dobrovolné omezování produkce, což vede k uměle vyváženému trhu nebo dokonce mírnému deficitu, který udržuje relativně vysoké ceny ropy. Ukazuje se však, že rozhodnutí OPEC+ ohledně budoucnosti dohody o dobrovolných škrtech není tak důležité jako geopolitika. Právě poslední eskalace na Blízkém východě vedla k výraznému oživení cen ropy. Zvýší rozhodnutí OPEC+ ceny dále?
Komodity: Ceny ropy klesají třetí den po sobě v reakci na obavy, že sazby zůstanou vysoké
22.05.2024 Ceny ropy klesají třetí den po sobě v reakci na obavy, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou kvůli přetrvávající inflaci déle vysoké. To by mohlo ohrozit poptávku v USA, které jsou největším odběratelem na světě. Severomořská ropa Brent kolem 18:50 SELČ vykazovala pokles o zhruba 0,5 procenta a nacházela se blízko 82,4 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,55 procenta a pohybovala se nedaleko 78,2 dolaru za barel.
🔴EURUSD se pohybuje okolo 1,075 před ECB
11.04.2024 Včera nás překvapilo zveřejnění vysoké inflace ze Spojených států, kde vysoké ceny ropy a stále silný spotřebitel zvyšují cenové tlaky. Dnes nás čeká rozhodnutí ECB a později inflace PPI z USA, což by mohlo potenciálně vytvořit ještě silnější tlak na měnový pár EUR/USD. Co by mohlo změnit dnešní zasedání ECB a zahájí banka sérii škrtů centrálních bank zemí G10?
OECD zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,9 procenta
29.11.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,9 procenta, zatímco dosud počítala s tříprocentním růstem. Příští rok tempo růstu dál zpomalí a dosáhne 2,7 procenta, globální ekonomika se ale vyhne takzvanému tvrdému přistání. OECD to uvedla ve své dnešní zprávě.
Zlato útočí na 2000 USD, indexy opět oslabovaly
24.10.2023 Tento týden pokračuje výsledková sezóna a reportovat budou giganti Meta (Facebook), Alphabet (Google), Microsoft a další. Co očekávat od indexů? To si povíme v dnešním článku.
Máme v roce 2023 očekávat Santa Claus rally?
23.10.2023 Do Vánoc zbývají necelé tři měsíce a tradeři se poohlížejí po příležitostech, které by jim mohly vánoční svátky finančně zpříjemnit. Jednou z těchto možností je jev, kterému se ve finanční hantýrce říká Santa Claus Rally. O co jde si povíme v dnešním článku.
Inflace v USA a rostoucí cena ropy
17.10.2023 Výsledková sezóna zahájila pozitivně - skvělými hospodářskými výsledky u velkých amerických bank. Jenže témata jako inflace v USA, konflikt v Izraeli či lavírování nad cenami ropy, mohou ještě trhy zahýbat. Do jaké míry se tak může stát, si rozebereme v dnešním článku.
Útok na Izrael otřásá trhy
10.10.2023 Hlavní zprávou z minulého týdne měla být data z amerického trhu práce. Bohužel jsme se dočkali nečekaného útoku hnutí Hamás na Izrael, který všechny zaskočil svým rozsahem a brutalitou. Pozornost všech se proto nyní upírá tímto směrem a trhy na to samozřejmě reagují. Co je možné očekávat?
Pohonné hmoty v Česku po dlouhé době zlevňují. Prudký pád cen ropy stahuje dolů i ruský rubl, který včera opět oslabil a prodával se za „potupný“ méně než jeden americký cent
05.10.2023 Několikaměsíční zdražování pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu zastavilo. Ceny pohonných hmot jsou však nadále poblíž svých už takřka ročních maxim. Navíc zlevnění je zřejmě jen přechodné a nejpozději od poloviny října se obnoví zdražování. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o sedm haléřů na 40,51 koruny za litr a nafta o dva haléře na 40,41 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
Síla amerického dolaru drtí rubl, přestože je Kongres rozhádaný jako málokdy. V Kremlu se z rozhádaného Kongresu ani moc neradují, mají totiž bolehlav právě ze slabého rublu
04.10.2023 Je to paradoxní. Americký Kongres se otřásá v základech, frakce Republikánské strany jsou rozhádané natolik, že se tomu diví dokonce i exprezident Trump, ratingová agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům sníží hodnocení dluhu – poprvé od roku 1917. A dolar přesto posiluje, nejvíce za posledních skoro deset let. Zato v Kremlu, v němž – zvenčí viděno – je voda na rozdíl od Kongresu zcela stojatá, se evidentně „třepou“, kam až zase spadne rubl. Vždyť včera se přechodně propadl nad psychologicky a ideologicky důležitou hranici 100 za dolar.
Pohonné hmoty v Česku dále zdražují – a zdražovat budou. Ropa se řítí k hranici 100 dolarů za barel a je nejdražší za celý letošní rok, současně je koruna vůči dolaru nejslabší za celý letošek
28.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku dále stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,43 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o 21 haléřů na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,58 koruny. Za poslední týden tedy podražil o deset haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
Shrnutí dne: Ropa dosahuje nových rekordů
27.09.2023 Výrazné obavy týkající se zásob ropy v USA způsobují prudký nárůst cen ropy. Brent i WTI dnes posilují o více než 3 % v důsledku dalších škrtů ze strany OPEC+ a rizika spojeného s příliš nízkými zásobami v americkém ropném uzlu v Cushingu.
Kanadský dolar černým koněm podzimu
27.09.2023 Kanadský dolar si do letošního posledního čtvrtletí nese zajímavý potenciál výnosu a rizika. Fundamentálně by mu měly pomáhat vysoké ceny ropy i provázanost se silnou americkou ekonomikou. Zpomalení Číny nemusí Kanadu tolik trápit, na rozdíl od takové Austrálie. A sankce proti Rusku hrají do karet místním těžařům potaše, uranu, hliníku nebo i zlata, které se na světový trh dostává mnohem jednodušeji a za vyšší cenu, protože Kanada je oproti Rusku preferovaným dodavatelem těchto komodit.
Pohonné hmoty v Česku rychle zdražují – a zdražovat budou. Ropa zřejmě brzy pokoří hranici 100 dolarů za barel
21.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku rychle stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,22 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o výraznou 1,34 Kč na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,48 koruny. Za poslední týden tedy podražil o 43 haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
Graf dne - USDCAD (31.08.2023)
31.08.2023 Tento týden jsme se dočkali několika důležitých makro publikací z USA a několik dalších nás ještě čeká. Údaje o nově otevřených pracovních místech (JOLTS) však ukázaly, že trh práce začíná oslabovat. O den později jsme se dočkali revize HDP v USA, který se ukázal být nižší, než se původně očekávalo. Konečný anualizovaný HDP činil 2,1 % oproti očekávaným 2,4 % meziročně. Pokud nadcházející údaje za zbytek týdne potvrdí oslabení trhu práce a ekonomiky, mohlo by to prohloubit pokles dolaru. Horší údaje zvyšují pravděpodobnost, že Fed pozastaví zvyšování úrokových sazeb. Na druhé straně kanadský dolar v poslední době podporují vysoké ceny ropy a poměrně solidní makroekonomické údaje. Kanadské ekonomice se daří poměrně dobře a inflace v poslední zprávě za červenec klesla na 3,3 % meziročně.
Velikonoční cukrová horečka
05.04.2023 VELIKONOCE: Náš velikonoční index cen komodit používaných k tvorbě (kakao, cukr, mléko) a balení (hliník, dřevní hmota) velikonočních vajíček letos vzrostl. Vede ho dvouciferný nárůst kakaa a cukru, a to i přesto, že komodity jsou ze všech tříd aktiv nejslabší. To bude udržovat tlak na spotřebitelské ceny velikonočních vajec a svědčí to o pokračujících tlacích v dodavatelském řetězci potravin. Vzhledem k tomu, že spotřebitelská inflace v oblasti potravin roste v USA o 9,5 % a ve Spojeném království o 18 %, což je mnohem více než celková inflace, není to zrovna vítané. Tento trend je způsoben spíše narušením dodávek než silnější poptávkou a pro tvůrce politik je obzvláště obtížné ho zvládnout.
Pre-market v USA 3. 4. 2023
03.04.2023 Americký akciový trh v březnu výrazně vzrostl a zahájil druhé čtvrtletí roku 2023. Dnešní zprávy o omezení těžby ropy ze strany OPEC+ zvýšily cenu ropy, což vedlo k obnovení obav z nárůstu inflace. To naznačuje, že Fed by se musel vyvarovat holubičí rétoriky, protože boj s inflací zdaleka nekončí. Americké státní dluhopisy změnily svou výnosovou křivku, přičemž výnos na dvouletém dluhopisu, který je zranitelný vůči politice Fedu, prudce vzrostl o 7 bazických bodů.
Reuters: Vývoz z Německa do Ruska loni klesl o 45 procent, nejvíce za 20 let
24.01.2023 Vývoz z Německa do Ruska loni klesl o 45 procent na 14,6 miliardy eur (přes 348 miliard Kč), což je nejméně od roku 2003. Ukazují to předběžná data německého Výboru pro hospodářské vztahy s východní Evropou, na která se dnes odvolává agentura Reuters. Za propadem je vliv sankcí, které západní státy zavedly vůči Rusku po jeho invazi na Ukrajinu.
Zaměřeno na inflaci, ropu a mzdy mimo zemědělský sektor
28.11.2022 Minulý týden ve středu zveřejnil Federální rezervní systém (Fed) zápis ze svého listopadového zasedání. Navzdory rozho...
Ukrajinská ekonomika letos klesne o 35 procent, očekává Světová banka
04.10.2022 Ukrajinská ekonomika, kterou zdevastovala invaze ruských vojsk, v letošním roce klesne o 35 procent. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Nový odhad nicméně představuje zlepšení proti červnové prognóze, kdy SB propad odhadovala na 45,1 procenta. Válka zničila ukrajinské továrny i zemědělskou půdu, z domovů pak vyhnala miliony Ukrajinců. SB odhaduje, že obnova země bude stát minimálně 349 miliard dolarů (zhruba 8,6 bilionu Kč).
Nastal konečně čas na nákup akcií?
22.08.2022 Letošní rok na akciových trzích rozhodně není nudný. Výpadky v dodavatelských řetězcích, vysoké ceny ropy a dalších komodit, desítky let nevídaná inflace, kterou se centrální banky zatím marně snaží dostat pod kontrolu, zvyšování úrokových sazeb v bezprecedentním tempu, a válka na Ukrajině. To vše je zcela ojedinělý mix velkých událostí, který akciové trhy rozhodně nenechal v klidu.
Forex: Tlak na oslabení koruny jen tak nezmizí
09.08.2022 ČNB dnes zveřejní kolik činily její devizové rezervy na konci července a současně objem devizových intervencí proti oslabení koruny za červen. Ten podle nás vzrostl z květnových 3,5 mld. EUR na přibližně 5 mld. EUR. Ještě více pak centrální banka vynaložila v červenci. Navzdory přítomnosti ČNB na devizovém trhu očekáváme do konce roku vlivem slabých fundamentů oslabení koruny. Globální finanční trhy dnes budou při absenci významných makroekonomických dat vyhlížet středeční spotřebitelskou inflaci v USA.
Forex: Růst průmyslu v červnu táhly hlavně automobily
08.08.2022 Tuzemská průmyslová produkce v červnu meziměsíčně vzrostla o 0,5 % po předchozím růstu o 2,4 %. Zvyšovala se i nadále hlavně výroba automobilů (meziměsíčně o 7,1 %), kterou podporují lépe fungující dodavatelské řetězce. Řada průmyslových odvětví však již v červnu zaznamenala meziměsíční pokles, včetně celého zpracovatelského průmyslu, kde produkce klesla meziměsíčně o 0,7 %.
Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále
05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
Celosvětové zadlužení podniků poprvé za osm let kleslo
06.07.2022 Celosvětové zadlužení podniků poprvé za osm let kleslo, protože náklady na financování dluhu se zvyšují a firmy omezují nové emise dluhopisů v obavách z recese. Index zadlužení podniků investiční společnosti Janus Henderson ukázal, že za 12 měsíců do konce letošního března se čistý dluh snížil o 1,9 procenta na 8,15 bilionu USD (197 bilionů Kč), a zaznamenal tak první pokles od roku 2014, napsala agentura Reuters.
Snížení spotřební daně z paliv ani po měsíci čeští řidiči nepocítili. Vydělávají na něm ale hlavně polští a maďarští čerpadláři, kteří za rekordní marži prodávají produkci z ruské ropy
30.06.2022 Přesně před měsícem, tedy v poslední květnový den, se pohonné hmoty v Česku naposledy prodávaly za cenu bez snížené spotřební daně. Snížení spotřební daně, o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo 1. června, motoristé v ČR prakticky vůbec nepocítili. V průměru se nyní pohonné hmoty – benzín a nafta dohromady – prodávají o 1,60 koruny za litr dráže než před snížením daně, tedy než právě v poslední květnový den.
Komodity: Ceny ropy vzhledem k napjaté nabídce suroviny na trhu na počátku týdne rostou
20.06.2022 Ceny ropy vzhledem k napjaté nabídce suroviny na trhu a navzdory obavám ze zpomalení světové ekonomiky a z recese na počátku týdne rostou. Zotavují se tak ze ztrát z minulého týdne.
Rozbřesk: Fed zvedne sazby o 75 bazických bodů a zveřejní jestřábí prognózu. Proč končí éra levné ropy?
15.06.2022 Vysoké ceny ropy a především finálních produktů nadále citelně zdražují paliva pro koncové spotřebitele. Stále větším politickým tématem jsou před blížícími se podzimními volbami drahé pohonné hmoty ve Spojených státech, kde jsou řidiči tradičně zvyklí na levný benzín. Jeho průměrná cena však poprvé v historii překonala hranici 5 USD/galon. Americký prezident Biden na to konto tvrdě kritizoval domácí ropný gigant Exxon, který dle jeho slov „v tomto roce vydělal více než pánbůh“.
Komodity: Proč končí éra levné ropy?
15.06.2022 Vysoké ceny ropy a především finálních produktů nadále citelně zdražují paliva pro koncové spotřebitele. Stále větším politickým tématem jsou před blížícími se podzimními volbami drahé pohonné hmoty ve Spojených státech, kde jsou řidiči tradičně zvyklí na levný benzín. Jeho průměrná cena však poprvé v historii překonala hranici 5 USD/galon.
Rusko kvůli ochraně před západními sankcemi omezí přístup k rozpočtovým údajům
14.06.2022 Rusko začne omezovat přístup veřejnosti k některým rozpočtovým údajům. Chce tím zemi ochránit před dalšími sankcemi, uvedlo dnes podle agentury Reuters ruské ministerstvo financí. V prohlášení upozornilo, že v reakci na "negativní důsledky" sankcí na ruskou ekonomiku částečně omezí informace o zveřejňovaných rozpočtových výdajích.
Forex: Shrnutí obchodování 10.6.2022
10.06.2022 Americké akcie včera oslabily. Investoři byli opatrní před dnešní zprávou o vývoji květnové inflace ve Spojených státech. Se ztrátou skončilo všech 11 dílčích sektorů indexu S&P 500, nejvíce klesly firmy ze sektoru komunikačních služeb.
Turecká lira pod tlakem. Existuje riziko zavedení kapitálových kontrol!
08.06.2022 Turecká lira pokračuje ve ztrátách, které znamenají atakování historických maxim, viz pár USD/TRY. Další rozhodnutí bude následovat až za 2 týdny, avšak turecký prezident Erdogan očekává další uvolnění monetární politiky. Úroková sazba by měla klesnout pod aktuální hranici 14 %. Je nutno zmínit, že inflace v Turecku dosáhla v květnu letošního roku meziročního nárůstu o 73,5 %
Dubnová data z reálné ekonomiky zklamala
06.06.2022 Výsledek průmyslové výroby, zahraničního obchodu i stavebnictví v dubnu výrazně zaostal za tržními očekáváními. Na datech byl patrný vliv vysokých cen dovážených surovin i pokračující problémy se subdodávkami. Meziměsíčně byl nižší i objem nových objednávek. Nedařilo se ani stavebnictví, kde meziměsíčně výrazně propadla především složka inženýrského stavitelství. Otázkou je, zda výstup sektorů již nezačne být limitován nejen chybějícími vstupy či jejich vysokými cenami, ale i klesající poptávkou. Ta již začíná narážet na svou kapacitu vysoké ceny absorbovat.
Zahraniční obchod překvapil dvojnásobným deficitem
06.06.2022 Zahraniční obchod v dubnu překvapil deficitem 28,4 miliard CZK, když trh čekal zhruba polovinu. Na výsledku se negativně podepsaly vysoké ceny ropy a zemního plynu a snaha se zemním plynem předzásobit. Deficit v této kategorii byl tak meziročně o 24,5 mld. CZK hlubší. Vymazal tak téměř celý přebytek obchodu s motorovými vozidly, který byl navíc o 11,4 mld. CZK meziročně nižší. Z dat je patrné, že automobilovému sektoru se zatím z potíží se subdodávkami vymanit příliš nedaří. V dubnu se prohloubil i deficit se základními kovy (o 5,4 mld. CZK). Vyšší byl pouze přebytek obchodu s elektřinou (o 1,7 mld. CZK).
Dopad embarga EU na ceny ropy
03.06.2022 Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.
Forex: Americký dolar díky příznivé statistice z USA posiluje
01.06.2022 Americký dolar na počátku nového měsíce posiluje díky optimistickým zprávám z americké ekonomiky. Evropská měna naopak zůstala pod tlakem po údajích o rekordně vysoké inflaci v eurozóně, která zvýšila obavy o výhled ekonomického růstu regionu.
Denní makro postřehy: Hrozba cen energií 01/06/2022
01.06.2022 HROZBA: Ropa Brent se vrátila nad 115 USD za barel, OPEC+ bude udržovat omezené dodávky, ruské sankce se rozšířily a obavy z růstu v Číně se zmírnily. Futures kontrakty jsou výrazným příkladem inverzní situace, tzv. backwardation. Mezitím rostou obavy z prudkého nárůstu cen benzinu v USA směrem k 6 dolarům za galon v důsledku chronicky nízkých rafinérských kapacit a zásob v USA v době, kdy začíná letní „řidičská sezóna“. To představuje hrozbu pro rychlý pokles inflace, odolnost téměř rekordních ziskových marží podniků, ale také pozitivum pro energetické akcie (XLE).
Forex: Shrnutí obchodování 1.6.2022
01.06.2022 Akcie ve Spojených státech včera klesly. Vysoké ceny ropy udržují v centru pozornosti obavy z inflace. Investoři také reagovali na komentář představitele centrální banky USA (Fed).
Denní makro postřehy: Stávka ropných investic 05/05/2022
05.05.2022 VYSOKÉ CENY: V současné době existuje řada faktorů, kvůli kterým se ropa pohybuje kolem 110 dolarů za barel. Spojené státy a jejich spojenci agresivně prodávají ropu ze svých strategických rezerv, zatímco poptávka ze strany největšího dovozce Číny se ochlazuje, protože lockdowny v rámci její politiky nulového covidu se začínají projevovat. Dodávky jsou mezitím ohroženy ruským embargem a vlastními sankcemi ze strany klientů a v širším měřítku i omezením dodávek ze strany OPEC.
ANALÝZA CEN ROPY S XTB
13.04.2022 Ruská invázia na Ukrajinu spôsobila vysoké cenové výkyvy na trhu s ropou. Ceny čierneho zlata sa v priebehu niekoľkých týždňov zmenili o desiatky percent. V dôsledku toho došlo k prudkému zvýšeniu cien pohonných hmôt. Vysoké ceny ropy tiež podporili infláciu, ktorá sa v mnohých krajinách dostala na extrémne vysoké úrovne. Ceny ropy teda v súčasnosti o to viac ovplyvňujú celosvetové ekonomické trendy a politiky centrálnych bánk. Viac sa dozviete vo videu
Analytik: Trh čeká zvýšení sazby ČNB na pět pct, reakce koruny nebude razantní
31.03.2022 Trh očekává, že Česká národní banka přistoupí dnes k dalšímu zvýšení dvoutýdenní repo sazby ze 4,50 procenta na rovných pět procent. Cokoliv jiného bude pro trh překvapením, tedy bezprostřední reakce by neměla být tak razantní, řekl ČTK analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Ze střednědobého hlediska se podle něj koruna na páru s eurem dostává do ještě větší výhody, která připravuje její návrat k 24 Kč za jedno euro.
Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?
09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?
09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
Warren Buffett zvýšil svůj podíl ve společnosti Occidental Petroleum
07.03.2022 Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) v premarketu prudce vzrostly poté, co nedávné regulatorní prohlášení ukázalo, že Berkshire Hathaway nedávno zvýšil svůj podíl ve společnosti. Konglomerát Warrena Buffetta získal od středy do pátku přes 61 milionů akcií ropného giganta za ceny v rozmezí od 47,07 do 56,45 USD. Společnost Berkshire uvedla, že vlastní 91,2 milionů akcií společnosti Occidental, téměř 10 % z těch v oběhu.
Jak může Rusko intervenovat?
28.02.2022 Po odhodlané koordinované akci Západu a zavedení velmi tvrdých ekonomických sankcí je ruský rubl ve volném pádu. Kurz se propadl z 83 na 110 rublů za dolar při dnešním otevření trhů. Obchodování není plynulé, Rusko se snaží bránit záplavě prodejních příkazů. Po zablokování devizových rezerv uložených ve Spojených státech, Evropské Unii a Velké Británii v hodnotě stovek miliard dolarů má totiž nyní ruská centrální banka omezené možnosti, jak tento krach své měny mírnit. Co může dělat a jaké mohou být dopady na jiné trhy?
Nynější sankce Rusko nepoloží, v posledních letech se na ně pečlivě připravovalo. Putinův režim ale může zničit odstřižení od SWIFT, proti tomu je však třeba Německo a zatím také USA
25.02.2022 Rusko dosud zvládá čelit sankcím Západu, neboť po řadu let systematicky snižuje své vystavení americkému dolaru. Dolarové rezervy Ruska činily loni jen 16 procent celkových devizových rezerv země. Přitom o čtyři roky dříve to bylo více než 40 procent. Jeden příklad za všechny: od vrcholu roku 2010 Rusko snížilo objem držených amerických dluhopisů o 98 procent.
Rusku více než sankce škodí levná ropa. Před Západem stojí těžký úkol zvolit sankce, které Rusku uškodí citelně více, než jaké bude související „sebepoškození“ zejména Evropy
22.02.2022 Rusko včera kriticky eskalovalo konflikt na Ukrajině. Uznáním dvou povstaleckých republik na východě Ukrajiny a rozmístěním takzvaných „mírových sil“ na těchto územích zároveň staví Západ před výzvu. Západ je nyní na tahu a zřejmě odpoví ekonomickými sankcemi dosud nevídané razance. Jeho možnosti však v tomto směru nejsou neomezené. Navíc Rusku zatím více škodí nízké ceny ropy než sankce uplatňované Západem od roku 2014 v reakci na ruskou anexi Krymu.
Rusko: fundament vs. politika
21.02.2022 Nepředvídatelnou situaci na hranicích Ruska a Ukrajiny doprovázenou řinčením zbraní musí samozřejmě vnímat i obchodníci na finančních trzích. Riziko velmi tvrdých ekonomických sankcí, které by mohly zamezit Rusku přijímat a odesílat platby v amerických dolarech a britských librách, se odrážejí na výprodeji ruských aktiv.
Americké akcie ztratily přes procento a půl, index S&P 500 se přiblížil důležitému supportu
20.02.2022 Americký akciový trh má za sebou další rozkolísaný týden, během kterého index S&P 500 osciloval okolo 200denního klouzavého průměru. V druhé polovině týdne pod něj spadl a celkově odepsal 1,58 %.
Rubl se po propadu stabilizoval, výnosy ruských dluhopisů ale silně vzrostly
14.02.2022 Ruský rubl se po výrazném propadu z minulého týdne stabilizoval, což analytici dávají do souvislosti s návrhem ruské diplomacie pokračovat v rozhovorech o Ukrajině a dál hledat řešení krize mezi Ruskem a Západem. Výnosy dluhopisů ruské vlády ale vystoupily nad deset procent, kde byly naposledy před šesti lety. Dál oslabují ruské akcie.
Šéfka ECB: Zvýšení úroků by teď nesnížilo inflaci, ale ublížilo ekonomice
11.02.2022 Zvýšení hlavní úrokové sazby v eurozóně by v současné době nesnížilo rekordní inflaci, ale jen ublížilo ekonomice. V rozhovoru s německou mediální sítí Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
Rostoucí ceny ropy podněcují inflaci
20.01.2022 Pokud bude ropa dál stoupat, bude Fed nucen zesílit boj proti inflaci. Podle Bloomberg Intelligence vyvíjejí rostoucí ceny ropy tlak na inflaci, což by mohl být pro Fed, který už teď bojuje se silnými cenovými tlaky, problém.
Americký akciový trh uzavírá první týden roku 2022 se ztrátami.
10.01.2022 Americký akciový trh uzavřel první týden roku 2022 se ztrátami. V pátek hlavní americké indexy zakončily první týden nového roku ztrátami: Dow Jones Industrial Average ztratil 0,1 %, NASDAQ Composite klesl o 1 % a S&P 500 klesl o 0,4 %.
Komodity: Ropa zlevňuje, čeká na reakci OPEC+ ohledně uvolňování rezerv
25.11.2021 Ceny ropy dnes mírně klesají. Investoři čekají na reakci skupiny OPEC+ na uvolňování ropných rezerv ze strany Spojených států a dalších zemí, které jím chtějí ochladit trh. OPEC+ sdružuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další těžařské země včetně Ruska.
Pohonné hmoty nadále zdražují, benzín ke 37 korunám za litr. Washington se pouští do „ropné války“ s Moskvou či Rijádem
04.11.2021 Benzín i nafta v Česku dále citelně zdražují. Benzín stojí bez osmi haléřů 37 korun za litr. Přitom 37 a více korun stále naposledy v létě roku 2013. Nafta vyjde na 35,89 koruny za litr, takže je nejdražší od října 2014. Pohonné hmoty zdraží i v příštím týdnu, a to o zhruba 20 haléřů na litr. Benzín tak překročí úroveň 37 a nafta 36 korun za litr.
Inflace se přibližuje pětiprocentní hranici
11.10.2021 Růst spotřebitelských cen šel v září především na vrub vyšším nákladům na bydlení. Do inflace se začíná pomalu propisovat zdražování elektrické energie, nicméně stále rostou i další náklady na bydlení, včetně například údržby. Dražší byly v září opět i pohonné hmoty nebo cigarety. Levnější byly podle očekávání dovolené, jejichž ceny na konci sezóny obvykle klesají. V mnohem zajímavějším meziročním srovnání se inflace dostala na 4,9 % a výrazně se tak odchýlila od horní hranice tolerančního pásma ČNB. Hlavním důvodem letošní inflace zůstávají stále vyšší náklady na bydlení, které odrážejí nejenom rostoucí ceny bytů, ale i náklady na jejich údržbu a provoz.
Potvrdí NFP report utahování v USA ❓
07.10.2021 Globální trhy si procházejí turbulentním obdobím. Vysoké ceny ropy a plynu tlačí na cenu akcií, které se bojí dopadů růstu cen energií. Nestálou situací by dále mohly zamíchat výsledky NFP reportu z amerického trhu práce. Aktuální data by mohla mít velký dopad na rozhodnutí Fedu o dalším směřování měnové politiky, a to hlavně na budoucnost dalšího nákupu aktiv.
⛽Trhy zasiahla energetická kríza
28.09.2021 Genézu súčasnej energetickej krízy je potrebné hľadať v predchádzajúcich rokoch v politikách zameraných na zníženie obrovských emisií oxidu uhličitého do atmosféry. Svet chcel ustúpiť od používania uhlia a zameral sa na nízkoemisné zdroje energie, akými sú plyn alebo obnoviteľné zdroje energie. K tomu všetkému pridávame brexit, ktorý má obrovský vplyv na súčasnú bláznivú situáciu vo Veľkej Británii, ekonomické spomalenie spôsobené koronavírusom, ktoré viedlo len k dočasnému zníženiu dopytu po energetických zdrojoch a kľúčový a najmenej predvídateľný faktor - počasie.
Rozbřesk: Ropa na houpačce a evropské trhy čekají na dnešní signály z ECB
22.07.2021 Severomořská ropa Brent má za sebou výjimečně povedenou první polovinu roku, ve které přidala k dobru více než 50 % a vystoupala na dvou a půl letá maxima. V posledních dvou týdnech se však ropa dostala pod tlak a její cena se vrátila zpět k hranici 70 USD/barel. Jaké jsou aktuální vyhlídky na ropný trh?
Ropa neví, kam ji OPEC pošle
09.07.2021 Kartel OPEC spolu se spřátelenými zeměmi v čele s Ruskem se nedokázal dohodnout na úrovni těžby ropy, na kterou budou cílovat v srpnu a dále. Otázkou tedy zůstává, jestli budou země dále dodržovat červencové kvóty a ropa by tak mohla zamířit ještě vzhůru nebo absence konsensu znamená volné navýšení těžby, které by zajisté poslalo cenu dolů. Do všeho se ještě přimíchávají obavy s rozšířením delta koronaviru a nejistota na trhu s ropou je tak vysoká.
Komodity: Brent je díky výhledu silné poptávky nad 75 dolary za barel
22.06.2021 Ceny ropy dnes mírně rostou díky výhledu na silnou celosvětovou poptávku. Barel severomořské ropy Brent se poprvé od dubna 2019 vyšplhal nad 75 dolarů.
Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!
03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
4 nejlepší ropné akcie roku 2020
23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
2019: Vítězové a poražení
31.12.2019 V obchodování se obvykle soustředíme na hledání obchodních příležitostí, ale poslední den roku je dobrou příležitostí k rekapitulaci. Podívali jsme se na největší pohyby za posledních 12 měsíců na CFD trzích (v platformě xStation5) a důvody, které k nim vedly.
Investování v příštích 10 letech
25.11.2019 Pro investory, kteří hledají výnosy, neexistuje ve světě nekonečného kvantitativního uvolňování a dezinflace jiná alternativa než akcie.
Těžba ropy v Rusku v říjnu stoupla nejvýše za 30 let
02.11.2018 Těžba ropy v Rusku se v říjnu zvýšila na 11,41 milionu barelů denně, což je maximum za 30 let. K růstu přispěly hlavně velké ropné firmy, jako je Rosněfť a Lukoil. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo energetiky. V září těžba činila 11,36 milionu barelů denně.
Goldman Sachs končí sázku na růst cen komodit. Ropa, měď či bavlna jsou prý za hranou, taženy spekulanty
12.04.2011 Americká investiční banka Goldman Sachs překvapila trhy ukončením sázky na další růst cen části komodit v čele s ropou, mědí či bavlnou. Investorům tak z koše komodit sestaveného na konci roku 2010 doporučuje vystoupit dříve, než doposud předpokládala a poznamenává, že nemalá část poptávky a tím i růstu cen je ryze spekulativního charakteru, stojí v analýze, kterou má Patria Online k dispozici.
Související klíčová slova:
Akcie Enbridge | Útok na Izrael | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Oblíbený měnový pár | Zadlužení podniků | Realitní trh | Scorpio Tankers (STNG) | Jak fungují akcie | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Války | Vývoj | Akcie ropy v roce 2021 | Ceny bytů | Brent Crude Oil | Jana Steckerová | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | EUR | Standard & Poor's | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Aton | OTP | Investice do ropných akcií | Itálie | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Jüan | Evropské centrální banky | L.F. Investment | Biden recession | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Pro investory | Trh práce | Evropská komise | Investice | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Support | Webinář | Prognózy | Intervence | Kurz ropy | Diverzifikace | Experti | Počáteční zisky | Futures kontrakt | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Dění na trzích | Akcie čínské firmy | Bidenova administrativa | Úrokové sazby v USA | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Výkonný ředitel | Investopedia | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Finanční páka | Klimatická politika | Price Action | Profesionální trader | Akcie společnosti | Dokázaná pravda | Náklady na financování | Aktuální vývoj | Slovo recese | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Cenné papíry | Výnos | Exchange | Goldman Sachs | Delta | TNOTE | LYNX Trading | Vzdělávání | Akcie těžařů | Růst sazeb | 100 miliard dolarů | Zkrocení inflace | Index DOW | Import | Dopad cen ropy | Investiční portfolio | Těžaři | Akcie roku 2020 | Hluboké recese | Růst akciových indexů | Inflace ze Spojených států | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Levná ropa | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Propad cen | Americký akciový trh | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Investing | Vznik Santa Claus rally | Výborné knihy | Brent | Peníze | Small caps | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Energetické akcie v Evropě | Nakupovat akcie | Obavy z inflace | Certifikáty | Prognóza | Nestlé | Měnová politika Fedu | Analytici společnosti | Pokles ceny ropy | Měny | Barel ropy | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Zpravodajství | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Pohonné hmoty v Česku | Dividendy | Burza | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Prudký propad trhů | Vývoj ceny ropy | Medvědí signál | Burzy | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Hlavní zjištění | Zastropování cen | Cash flow | Emoční bolest | Export | OXY.US | EUR/CZK | Centrální banky USA (Fed) | Index NASDAQ 100 | Trh s ropou | Zavedení eura | Poklesy akciového trhu | Partneři | Hospodářské výsledky | První část obchodní dohody | Čekající příkazy | P.A. | Akcie Phillips 66 (PSX) | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | Média | Obchodní deník | Zisková marže | Nominální hodnota | 1 milion | Financování dluhu | Federální rezervní systém (FED) | Výkonnost společnosti | FedEx | Graf indexu | Dnešní statistika | Pracovní místa | Hershey | Ruské ropy | Tržní reakce | Rekordní zisk | Investoři | Ant Group | Vyšší hodnoty | Sója | Upstream | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | MiFID II | Výnosy z amerických dluhopisů | Negativní sentiment | Scorpio Tankers | Kapitál | Propad trhů | Kontrakty na ropu | Reálné ekonomiky | Posílení | Co je Santa Claus rally | USD | Rijád | Current Ratio | Vývoj ceny ropy Brent | Dvoutýdenní repo sazby | Akcie Google | Plány | Banka Goldman Sachs | Energetické akcie | Kč/EUR | Total | WSJ | Zisk | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Provozní marže | Největší ekonomika | 2022 stock market decline | BP | Patria | Analýzy | Obchodování ropných akcií | Split | NFP report | Midstream | Celosvětové zadlužení podniků | Hlavní události | Cena železa | Cenové tlaky | CZK | Investice do dluhopisů | WIG20 | Emoce | Sladká ropa | NFP | Vysoké sazby | Investovat | Rizika a příležitosti | Burzovní průvodce | Profesionální akciové portfolio | Patria Online | Demokraté | Dodávky na trh | S&P | Začátek pandemie | Silný dolar | Chevron Corporation | Aktuální obchodní příležitosti | Agentura AP | Úroková sazba | Porovnání vývoje | Dovoz | Unie | Graf ceny zlata | Výzkumy | Tržní cykly | Meta | Ruský rubl | Komoditní | TIM | Čtvrtletní zisk | Investiční banka | Penzijní fondy | Cenový vrchol | Occidental Petroleum | Turecká lira | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | MOEX | Volby USA | Konflikt mezi Izraelem | Prezident | Příjmy Ruska | Investing.com | Vzdělání | Měnová politika americké centrální banky | Trh s komoditami | Dnešní data | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Ropné společnosti | Vládní představitelé | Očekávaný vývoj | Warren Buffett | Výsledky | Americké centrální banky | Ropné zásoby | Globální ekonomiky | Západní sankce | Portfolio | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Pokles USD/CAD | Zadlužování | Bank of America | Zdražování pohonných hmot | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Finanční instituce | Retracement | Americký index | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Akciový index S&P 500 | Futures na S&P 500 | Energie | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Sazby Bank of Canada | OPEC+ | P/E | Ruské dluhopisy | Program odkupu akcií | Boom | Makroekonomický výhled | Objem | Dobré výsledky | Cena mědi | Snížení DPH | Klima | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Zabití íránského generála | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Býčí trh | IEA | Aktivity v Rusku | Index Stoxx 600 | Ukazatel Běžné likvidity | S&P Global | Firmy | Hlavní úroková sazba | Páka | Snížit emise | Agentura Bloomberg | Studie | Blízký východ | Ant | Nástroj | Zpráva | Válka | Ratingová agentura | Index RTS | Lula | Performance | Cenová hladina | Měna | Reakce trhu | Ceny domů | Objem intervencí | Fibonacci retracement | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | JOLTS | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Bydlení | Nárůst cen ropy | Geopolitická situace | Americká ropná společnost | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Bloomberg | Lednový efekt | Nová prognóza | GBP | Nabídka | Akcie včera | Cenný papír | Centrální banky | Exprezident Trump | Aktuální cena ropy | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zprávy | Obavy z recese | Warranty | Cvičení | Evropské trhy | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | LEN | Stavebnictví | Účetní závěrky | Donald Trump | Problémy se subdodávkami | Christopher Dembik | USDCAD | Americký dolarový index | Instituce | ConocoPhillips (COP) | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Ropa Brent | Býčí signál | Dobrá data | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Vyhlídky | CZ | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Kongres | Jevgenij Suvorov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vysoké ceny energií | Komise pro cenné papíry a burzy | Trh | Celostátní aerolinky | Kryptoměnová burza Coinbase | Současný trend | Inflace ve Spojených státech | Kurz EUR/USD | Komise | Války na Ukrajině | Leva | Korekce | Vývoz ropy | Buffett | Money management | Ropná krize | The Biden recession | Videokonference | Francie | Obchodní strategie | Sazby ČNB | Světová banka (SB) | Akcie leteckých společností | Stock market decline | Den díkůvzdání | Nižší low | Yahoo | Rosněfť | Propad | Posílení dolaru | Trigger | Turecko | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | Stimulační opatření | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Nejbližší support | Technické indikátory | Pandemie koronaviru | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | Alibaba | Maso | Vláda v Pekingu | Spotřebitelská inflace | Změny cen | Obchody | Demokratické strany | ANO | Hrubý domácí produkt | Sázka | Obchodování akcií | Obnovitelné zdroje energie | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Devalvace rublu | Pokles cen ropy | Zahraniční obchod | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Devalvace | Intervence ČNB | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Slabý jüan | Vysoký výnos | Výpadky | Vývoz do Číny | Objem obchodů | Graf | Akciový index | Centrální banka | Severomořská ropa | Nejlepší akcie | Přehled | Enbridge | Plyn | LYNX | Akcie 2021 | Pár EUR/USD | Exchange Traded Commodity | Počet pracovních míst | Eurodolar | Jádrová inflace | Kovy | Fed | Zpomalení ekonomiky | Americká centrální banka | Index volatility | Růst spotřebitelských cen | Pin Bar | Realitní trh v USA | Opatření ECB | Dolar | Cenovka | Cena severomořské ropy | Portfólia | Semináře pořádané FXstreet.cz | G10 | Akcie ve Spojených státech | Údaje o inflaci | Běžný účet | Reuters | ING | Vývoje ceny | Sinopec | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Chevron | Kakao | Hodnota dolaru | Investment | Knihy Howarda Markse | Depozitní sazba | Další růst | Finanční trhy dnes | Utahování měnové politiky | Pozornost | Trading.com | Firma | EURUSD | Česká měna | S&P 500 | Hedge fondy | Zakladatel | Ovládněte tržní cykly | Admirals | Ruská ropa | Volby USA 2020 | Data z amerického trhu práce | Obchodování | Zemní plyn | Předseda | GMT | Americký dolar | Investovaný kapitál | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Cena akcie | Evropská měna | Celosvětové zadlužení | Financovat | Příprava | Malá likvidita | Propad exportu | BRICS | Aktuální cena | Green Deal | Hlediska technické analýzy | Míra | Alibaba Group | Úroky | HDP v USA | Concho | MT4 | Silné oživení | Napětí na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Silný trh | Káva | Ovebalance | Izrael | Ceny akcií | Inspirace | Defenzivní akcie | Japonsko | Zpomalující Čína | Klesající trend | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Závislost | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | Těžba ropy | Pokles | Velký růst | Vývoj akciového indexu | Velikonoce | Tržní ceny | Země EU | Carl Icahn | Hedge | Finanční deriváty | Svět investování | Nejistota | Podpora | Obchodník | Doporučení | Integrovaná ropná společnost | Akcie s LYNX | PVM | Ruský akciový trh | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Výhled na příští rok | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | ROE | Index cen | Spotové operace | Dobré obchody | Daně | Trh práce v USA | OECD | Prodej ropy | Pokles indexu | Dluhopisový trh | Zásoby ropy v USA | Akcie Shell | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Oslabení koruny | ROE (Return on Equity) | Globální ekonomika | NATGAS | Ceny komodit | USD/TRY | Boris Johnson | Růst výnosů | Řízení rizika | Obchodujte akcie | Klesající tendence | Manuál | Fundamentální ukazatele | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Vice | Breakout | Turecký prezident | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Vývoj úrokových sazeb | Federální rezervní banka | Momentum | RSI | Exxon | Repo sazby | Německá vláda | Financování | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Automobilový průmysl | Margin | Hotovost | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Čas pro vzdělávání | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Obchodní spory | Prezident Joe Biden | Akcie roku | Vyšší ceny | ERA | Craig Erlam | Jedno euro | Geopolitické faktory | Zvýšení inflace | ISIN | Úrokové sazby Bank of Canada | DNO | Cena | Spotřebitel | Hospodářský růst | BAT | Celková inflace | Zvýšené geopolitické napětí | Kartel OPEC | Zajímavé příležitosti | WTI | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Philip Lane | Bod | Miliardy korun | Zpřísnění finančních podmínek | Odstřižení od SWIFT | Index MOEX | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Bankéři | Spekulace | EMU | Íránský konflikt | Akcie ConocoPhillips | Saúdská Arábie | CVX | Domácnosti | Sázet | Ropné firmy | Cena ropy | Inflace | Tržby | Drobní investoři | Marže | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Vzdělávací webináře | Twitter | Statistické údaje | Dolar k japonskému jenu | Krach | Alphabet | Zkušenosti | Společnost Chevron | Vláda ČR | Spotřební daně | Google | Nálada na trzích | Lira | US100 | Sektor zdravotnictví | Statistiky | FXstreet | Podrobný pohled | Růst průmyslu | Diverzifikovat | FX | ConocoPhillips | Růst mezd | Royal Dutch Shell | RUB | Nevídaná inflace | Kurz | Market | DOT | Evropská centrální banka | Vývoj měnového páru USD/RUB | ISM | 256/2004 | Unicredit | Nákup akcií | Rozkolísaný | Grafy | Pokles zásob | Lockdowny | Výhled USA | Institucionální investoři | Aktivum | Oracle | Vyšší úrok | Conference Board | Ekonomové | Investujte | EUR/RUB | Měď | Úspory | Sweet Crude Oil | Obchod s ropou | Breakout Trader | Ondřej Hartman | Vývoz z Německa | Analytici | Elektromobily | Íránská ropa | Právo | Phillips 66 (PSX) | Největší americká banka | Kurz koruny | Citigroup | Dluhy | Vysoká inflace | Pád cen | Americké státní dluhopisy | Zaměření investorů | XTB Štěpán Hájek | RRR | Utahování měnových podmínek | Equity | Epidemiologická situace | Eskalace na Blízkém východě | Monetární politika | Intermediate | Kvantitativní utahování | Konglomerát | Ceny hliníku | Alokace | Coinbase | Zasedání ECB | Fundamentální analýza akciových trhů | Cigarety | Portfolia | Napětí mezi USA a Íránem | Poptávka | Proražený support | Vývoz | Energetické firmy | Saxo | Webináře | Moody's | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Konsenzus | Celosvětový růst | Makro | Ropný gigant | Švýcarský frank | Úřad pro ekonomickou analýzu | Erdogan | Inflace v Turecku | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Silný americký dolar | Signály | Ekonomický výzkum | Frank | Nejnovější statistické údaje | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Pokles akcií | Čínské indexy | Resistance | Hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Futures kontrakty | Ceny potravin | Omezení těžby | Alphabet (Google) | Pšenice | Fitch | Burza Coinbase | Ceny ropy Brent | Břidlicové ropy | Rizika | Eurozóna | Británie | Intervenovat na devizovém trhu | CySEC | Rostoucí inflace | OSN | Globální trhy | Výkon amerického dolaru | Agentura Fitch | Rozkolísanost trhu | Hang Seng | Prodeje ropy | Finanční prostředky | Ceny pohonných hmot v ČR | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Dění na trhu | Dow Jones Industrial | OXY | ETF roku 2020 | Zásoby plynu | Americký dolar k japonskému jenu | PSX | Recese ekonomiky | Míra inflace | RTS | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Zdražování ropy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Pomalé oživení | USD/RUB | EBITDA | Snížení emisí | Nařízení | Ropné akcie | Sociální síť | Farmaceutické společnosti | Důsledky na investiční strategie | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Cena severomořské ropy Brent | Peking | Průmysl | Bolest | Akcie Phillips 66 | Market Profile | Silný fundament | Makroekonomické strategie | Podnikání | Tempo růstu | EU | Snížení daně | Bankovnictví | Continental | Gamble | Naučte se obchodovat | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Co bude | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Úrokové sazby | Ceny drahých kovů | Prezidentské volby USA | Risk | Situace na trhu | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Macron | DAX | Klíčový support | Payrolls | Aktiva | Pokles inflace | Porovnání vývoje ceny ropy WTI | Fundamentální analýzy | Cenový strop | SWIFT | P/E Ratio | Ceny ropy dnes | Facebook | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Indikátor | Hlavní americké indexy | Vrcholy | Růst cen akcií | Základní úrok | Pokles cen | Euro | Růst ceny | ROCE | SP500 | Akcie Enbridge (ENB) | Vysoké inflace | Kurz rublu | NEST | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Zdravotnictví | Riziko ztráty | Graf ropy | Hospodářské vyhlídky | Hliník | Trhy dnes | Materiály | Pochybnosti | Futures na ropu | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | FOREX | Zisky firem | Majetek | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Nekryté bankovky | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Politika | Konkurence | Prudké výkyvy | Pozornost trhu | Akciové portfolio | Čínský jüan | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Backwardation | Skupina G20 | Poplatky | Výprodej | Marathon Petroleum | Velká Británie | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Akcie Exxon Mobil | Indexy S&P | Trader | Indie | Očekávání trhu | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Cenový graf | Vliv na trh | Akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj hlavní úrokové sazby | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodování s cizími měnami | Invaze | Varianty koronaviru | Cykly | Zhodnocení | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Index technologického trhu | Eskalace napětí | FOMC | Růst akcií | Kukuřice | Dividenda | Americký akciový index | Federální rezervní banky | Výnosy státních dluhopisů | Risk Reward Ratio | Obchodní analýza | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ethereum | Embargo | Josef Košťál | Centrální banky USA | Index Hang Seng | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Jaromír Gec | FRED | Politika Fedu | Medvědi | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Ruský ministr | Období pesimismu | Negativní vývoj | Američtí těžaři | Oživení cen ropy | Full-time trader | eBook | Fondy | Downstream | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Bílý dům | Komoditní trhy | Kyjev | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Tradingové webináře | GS | Dřevo | Akcie ropných společností | Dividendový výnos | Obchodní bilance | Reakce koruny | Portál FXstreet.cz | Výdaje | Energetické společnosti | Výkon dolaru | Hrubá marže | Klesající trendová linie | Problémy | Federální vláda | Santa Claus Rally | WP | G20 | Pokles poptávky | Prezident Erdogan | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Vstup long | Základní úrokové sazby | Dolarový index | Invaze ruských vojsk | Evropský akciový trh | USA a Čína | Výnos dluhopisu ruské vlády | Dopad na akcie | Ropa | Semináře | Exprezident | Geopolitika | Politika ruské centrální banky | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Akciové tipy | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Snížení spotřební daně | Emise dluhopisů | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Poměr RRR | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Hry | Profitovat | Černé zlato | Sankce proti Rusku | Vánoční svátky | USDX | Obchodníci na finančních trzích | Finanční sektor | Ceny benzínu | Kypr | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie Intel | Kontrakty na ropu WTI | 3М | Dlužníci | JP Morgan | Obchod | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Oslabení | Seminář | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Bezpečnější investice | Rusko | Vysoké riziko | ROIC | Zhoršení ratingu | Úsilí | Žádosti o podporu | Purple Trading | Miliardy USD | Poradce | Úřad pro energetické informace | Obchodní den | Spojené státy | Signál | Írán | Zdražování | Afrika | Energetické krize | EPS | Cena stříbra | Komerční banka | Výkonnost společností | ADP | PMI ve službách | Biliony dolarů | Akcie Occidental Petroleum | Trhy | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | Nové žádosti o podporu | Devizové rezervy | Falešný break | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Korelační koeficient | Společnost | Členové OPEC | Akcie ropy | Graf indexu S&P 500 | Return on Equity | Úspěch | Sázky | Představitelé centrální banky | Obchodujte | Pozitivní výsledky | SEC | Politici | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Cushing | Slovensko | Plynárenské firmy | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Nálada | Janus Henderson | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | ČNB dnes | Vysoké ceny | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Globální finanční trhy | Ceny surovin | Nový býčí trh | Silné momentum | Nejnovější údaje o inflaci | Letošní maximum | Příjmy | Odhad letošního růstu | JPMorgan | Finanční situace | Zajištění | Administrativa | Propad cen ropy | Investování do akcií | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | Index | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | Praktické tipy | Fundament | Kryptoměnová burza | Bohatství | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Bonusy | Volby | Obchodní dohody | Nejbližší rezistence | Klesající dolar | Šekel | Slábnutí rublu | Cíle | Instrumenty | Bezpečnost | Aktuální situace | Foreign Exchange | STNG | Výkyvy | Pokles dolaru | Taiwan Semiconductor | Volatilní | Jak komoditní trhy fungují? | Diverzifikovat portfolio | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Indický premiér | Volatilita cen | Zvýšené riziko | Těžba ropy na polích v USA | TradingEconomics | Metriky a ukazatele | Vnější prostředí | Vliv na akcie | CNY | Dow Jones | Regulatorní prostředí | Investiční doporučení | Kartel OPEC+ | Čistý dluh | Změny cen komodit | Vyplácet dividendy | Celoživotní vzdělávání | Snížení nákladů | Intradenní obchodník | Šance | Výnos dluhopisů | Stock Trader's Almanac | Podnikání na kapitálovém trhu | Pád cen ropy | Covid | Omezené dodávky | Odvětví | Šok | Odvětví ropy | Francouzský prezident | Podíl dolaru | USDPLN | Obchodní příležitosti | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Ministerstvo energetiky | Investiční společnosti | Oficiální úroková sazba | Maďarsko | Rostoucí trend | Nová prognóza Fedu | Shrnutí obchodování | GAFA | Poradenství | Měnový pár | Co jsou komoditní trhy? | Volby v USA | Ruská vláda | Růst cen komodit | Krok za krokem | Fundamentální výhled | Proč dochází k Santa Claus Rally | Banka | Akcie Royal Dutch Shell | ExxonMobil | Cenové války | Technické ukazatele | Benchmarky | VaR | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Oznámení Spojených států | Síla amerického dolaru | Rostoucí fáze | Významný dopad | Obchodování s akciemi | Inflace v USA | Investice firem | ČSOB | Zisk na akcii | Dopady pandemie | Úrok | Akcie Exxon | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Current ratio | Ukazatele sentimentu | Obchodní plán | Sazby hypoték | Evropa | Nejlepší ropné akcie | Nasdaq Composite | Tesla | Americké prezidentské volby | Rekordní maxima | Moskva | Největší ztráty | Negativní dopad | Vliv na akciové trhy | Americký prezident | Oanda | Kurzové výkyvy | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Britský premiér | Krize v dodavatelských řetězcích | Bank of Canada | Rostoucí ceny ropy | Dopady pandemie covidu | Miliardář | Bilance zahraničního obchodu | Jak se stát lepším investorem | Marketingová komunikace | Produkce ropy | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Poptávka v Číně | Société Générale | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Podíl eura | Nové emise | Krize | Management | Pandemie COVID | Investiční zisky | Luiz Inácio Lula da Silva | Kvantitativní uvolňování | High | Stephen Brennock | NATO | Americký trh | Fundamentální analýza akcie | Údaje | Sójové boby | Americký akciový index S&P 500 | Konkrétní nejlepší akcie | Halliburton | Obchodovat s akciemi | RDSA | Suroviny | Vývoj indexu volatility | Kupující | Shell | Riziko recese | Stock Trader | Soukromý fond | CAD | USA Joe Biden | Short | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Intel | Nemovitosti | Stříbro | Ceny ropy WTI | Meta (Facebook) | Práce | Continental Resources | Růst v průmyslu | Zdroje energie | Kdy Santa Claus rally začíná | Cukr | Očkování | Bolest z poslední ztráty | XTB | Cenové výkyvy | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Případová studie | Aramco | Hnutí Hamás | Kanada | Jakub Matis | Dobrá čísla | Index spotřebitelských cen | Ceny ropy a plynu | Volatility | Ceny v Česku | Rubl | Ztráta | Naréndra Módí | xStation5 | ENB | Baker Hughes | Poptávky po ropě | Propad akciového trhu | Index technologického trhu Nasdaq | Ziskové obchodování | Maloobchodní prodeje | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Analýza akciových trhů | Dividendový aristokrat | Nákupní signál | Kapitálové kontroly | Irák | Odhady analytiků | Trendová linie | Marathon | Inflace v eurozóně | Německo | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Práce na sobě | Jestřábí politika | USD/JPY | Štěstí | Počet občanů | Biden | Ruská centrální banka | Pojišťovnictví | NASDAQ 100 | Obchodní model | Britské společnosti | Akciový trh | Bujará nálada na trzích | Ztráty | Eskalace | Japonský jen | Jak vybírat akcie | Zlevňující ropa | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Ceny zemního plynu | Vyšší ceny ropy | Hospodářské výsledky společnosti | Sektor nemovitostí | L.F. Investment Limited | Sázka na růst | Šéfka ECB | Investice do zlata | Koš | EK | Investování | TradingView | Marika Čupa | Oslabování koruny | Mzdy | Zadlužení | Vojtěch Benda | Obchodníci | Hamás | Decline | Ukazatele | The Stock Trader's Almanac | Státní dluhopisy | Pozice | Zvýšený objem | Nízká inflace | Objem devizových intervencí | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Ziskovost a marže | Makroekonomický kalendář | Společnost Ant Group | Čas na nákup | Situace na trhu práce | Hladiny rezistence | Fibonacci | Agentura Moody's | Čína | Koruna | Nejvýraznější propad | Olaf Scholz | Dovoz z Ruska | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Zasedání bankovní rady | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Low | Býčí trend | Rezistence | Úrokový diferenciál | Ministr zahraničí | Ruské akcie | Obchodování na burze | Světová poptávka | USA | Zemědělství | Riziko | Pesimistický scénář | Kanadský dolar | Sazby | Short pozice | Technologické odvětví | Netflix | Porovnání vývoje ceny ropy | Paul Volcker | Graf akcie | Vladimir Putin | Úrokové sazby ve Spojených státech | Kontrakt | Miliardy dolarů | Poptávka po ropě | Běžní investoři | AAA | Zahraniční forex | Spojené arabské emiráty | Burze | Investovat peníze | Zmeškat příležitost | Meziroční inflace | Americký kongres | Saudi Aramco | Komoditní ropa | Zisk na akcii (EPS) | Premiér Boris Johnson | CBOT | Investiční fond | Zisky společnosti | Denní graf | Nasdaq (US100) | VIAC | Zasedání měnového výboru | Izraelský šekel | Dlouhodobý investor | Globální sentiment | CentroCreditBank | Ropné a plynárenské firmy | Likvidní měny | Analytik | Tým FXstreet.cz | Připraveným štěstí přeje | Statistika | Korelace s cenou ropy | Vývoj ceny | Prudce zlevňující ropa | Vlastní akcie | Tipy na konkrétní nejlepší akcie | Období propadů | Přehled komoditních trhů | Indonésie | Ruská ekonomika | Emise | Aktuální vývoj ceny ropy | Sektorové metriky | 2022 recession | Ziskové obchodování akcií | Využívání dluhu | Intervenovat | LNG | Americká investiční banka | Dovoz ruské ropy | Zdroj příjmů | Dodavatelské řetězce | Katar | Válka na Ukrajině | Prodej | Bitcoin | Nervozita | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Investiční | Yale Hirsch | Spekulovat | Snížení daní | Posilování eura | Odvětví a akcie | Akcie ConocoPhillips (COP) | Opce | Výkonnost | Štěpán Hájek | Nesoulad | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Zájem investorů | Analytický tým | Opatření | Energetický sektor | Sezónnost na indexu SP 500 | Americká banka | Budoucnost | Euro vůči dolaru | Skladování ropy | Rozhodování | Obchodní války | Prodávající | Sankce Rusko | Distribuce | Index S&P 500 | WisdomTree | Stock market | Ekonomická situace | Dopad cen ropy na energetický sektor | Obnovitelné zdroje | Úřad pro energetické informace (EIA) | Zlato | HDP | Likvidita | Likvidní | CL | Obchodování s Ruskem | Kurz stříbra | Výroba automobilů | Obchodní partner | Etoro | Fond | Podnik | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Akcie Scorpio Tankers | Kurzy | Voda | Vývoj cen ropy | Spekulanti | Realitní sektor | Světová poptávka po ropě | Dnešní zprávy | Objednávky | Ruská měna | Inflační očekávání | Joe Biden | G7 | USD/CAD | Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) | Kurz EUR | Investiční banka Goldman Sachs | Enbridge (ENB) | Výsledky NFP | Fundamenty | Vývoj měnového páru USD/CAD | Hedging | Index PMI | Raketový růst | Průměrná cena | Komodity | Význam pro akciové trhy | Analýza | Výrobní náklady | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | Tomáš Raputa | Kryptoměny | Obchody s akciemi | Těžba ropy v Rusku | Koronavirus | Centrální bankéři | Belgie | Islamistické hnutí | Investor | Průmyslové odvětví | Živé semináře | Zlepšení | Nonfarm Payrolls | ČTK | The 2022 recession | Amazon | Americká vláda | Kurs koruny | Míra inflace v USA | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | Klesající struktura | Česká národní banka | Wall Street | Růst ceny ropy | Ropný průmysl | Poptávka po plynu | Bavlna | Američtí zákonodárci | Graf dne | Čas na nákup akcií | Čínské firmy | Americké vlády | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot