Sója
Zámořské akcie zatím smíšeně
19.11.2024 Zámořské akcie smazaly úvodní ztráty a zamířily do zeleného teritoria.
Zámořské akcie končí volební seanci se ziskem
05.11.2024 Zámořské akcie během volební seance postupně navyšovaly zisky. Vzhůru jim kromě obvyklého volebního optimismu (index SP500 posílil devětkrát z posledních jedenácti volebních seancí s průměrným ziskem 0,8 %) pomáhaly firemní výsledky. Technologické tituly táhla vzhůru Nvidia (NVDA +2,8 %) a Tesla (TSLA +3,5 %). DJIA uzavřel obchodování se ziskem 1,02 %. Index SP500 posílil o 1,23 %, zatímco kompozitní NASDAQ si připsal 1,43 %. Dařilo se sektoru zbytné spotřeby (+1,8 %), průmyslovým podnikům (+1,7 %) a utilitám (+1,5 %). Nejméně z nákupní nálady těžily energetické firmy (+0,6 %), základní materiály (+0,2 %) a sektor nezbytné spotřeby (+0,7 %).
Americké akcie zatím smíšeně
29.10.2024 Americké akcie smazaly úvodní ztráty a do druhé části obchodní seance vstoupily smíšeně.
Zámořské akcie mírně rostou
17.10.2024 Lepší maloobchodní tržby dále nahlodaly očekávání investorů ohledně dalšího uvolňování měnové politiky FEDu. Výnosy dluhopisů díky tomu zamířily vzhůru. Navzdory růstu výnosů mírně rostou také hlavní akciové indexy. DJIA vstoupil do druhé části obchodní seance se ziskem 0,39 %, index SP500 posiluje o 0,32 %, zatímco kompozitní NASDAQ si připisuje 0,57 %. Daří se zejména informačním technologiím (+1,2 %), finančnímu sektoru (+0,5 %) a sektoru zbytné spotřeby (+0,3 %). Opačným směrem zamířily utility (-0,6%) a sektory nezbytné spotřeby (-0,6 %) a realit (-0,5 %).
Americké akcie oslabují
07.10.2024 Americké akcie během první obchodní seance nového týdne zamířily jižním směrem.
Zámořské akcie citelně oslabují
06.09.2024 Zámořské akcie zamířily v poslední obchodní seanci týdne hluboko do červených čísel.
🔽 PŠENICE na 4letých minimech
29.07.2024 Ceny pšenice v USA klesly pod místní minima od konce února a března minulého týdne a nyní jsou na nejnižší úrovni za 4 roky a směřují k hranici 500 centů za bušl. Pokles cen v USA je způsoben dvěma faktory:
Špatné výsledky technologických obrů sráží americké akcie
24.07.2024 Americké akcie během dnešní obchodní seance výrazně oslabují.
Americké akcie pokračují v poklesu
18.07.2024 Americké akcie během první části dnešní obchodní seance navyšovaly ztráty, které utrpěly během včerejšího obchodování.
Fundamentální analýza akciových trhů – komoditní trhy a jejich vliv na akcie (7. díl)
07.06.2024 Článek vysvětluje, co jsou komoditní trhy a jak fungují. Popisuje, jak ceny komodit ovlivňují různé sektory, jako energetiku a průmysl, a jak se tyto trhy prolínají s akciovými trhy, ovlivňují inflaci a úrokové sazby. Článek také zahrnuje metriky pro hodnocení dopadu komodit na akciové trhy a případovou studii o vlivu cen ropy na energetický sektor.
Apex Trader Funding (ATF)
27.05.2024 Apex Trader Funding (ATF) je další známá prop firma, která poskytuje kapitál na obchodování obchodníkům ve více než 150 zemích světa se zaměřením na futures trhy. Byla založena v roce 2021 a sídlo firmy je v Austinu v Texasu. Partneři firmy jsou společnosti jako NinjaTrader nebo Tradovate, což jsou všeobecně uznávané platformy především pro obchodování futures. CEO firmy je Darrell Martin, který před 10 lety založil vzdělávací stránku Apex Investing a až poté spustil možnost poskytování kapitálu. Sám CEO obchoduje na burze už 20 let. O firmě ATF je zmínka v několika rozhovorech i na portálech jako NASDAQ, Yahoo! nebo Seeking Alpha a drží i významná ocenění jako například cena Benziga 2023.
Nejlepší trhy pro trading – forex, akcie, komodity nebo indexy?
06.05.2024 Správný výběr trhu může mít významný dopad na vaše počáteční obchodní zkušenosti, a proto je klíčové pochopit specifika různých trhů. Pojďme si tedy rozebrat základní trhy, na kterých můžete začít obchodovat, a řekneme si, jak si vybrat ten pravý trh, který bude nejlépe odpovídat vašim obchodním cílům a stylu.
Komodity pro začátečníky – investování do komodit
01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem
28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne
19.02.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po smíšeném obchodování během asijsko-pacifické seance a za velmi slabého zpravodajského toku. Očekává se také, že podmínky likvidity budou během dne řidší kvůli svátkům v USA (Den prezidenta). Změny obchodních hodin v důsledku svátku v USA naleznete níže.
Komodity: Obchodování na komoditních trzích
15.02.2024 Komodity jsou jedinečným odvětvím finančních trhů. Jedním z nejzajímavějších aspektů obchodování s komoditami je komplexní vztah mezi nabídkou a poptávkou mezi ekonomickými faktory a spotřebitelskými zvyklostmi, které zapříčiňují velkou fluktuaci cen komodit.
Denní shrnutí: Ropa stanovuje nová únorová maxima, US500 zůstává blízko hranice 5 000 bodů
08.02.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně výše - Nasdaq roste o 0,2 %, Russell 2000 roste, zatímco Dow Jones a S&P 500 se obchodují beze změny.
Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit
08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?
27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce
24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže
21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
Sója a kukurica po rolloveri oslabili 📉 Nové predpovede počasia v USA
23.06.2023 Futures na sóju (SOYBEAN) a kukuricu (CORN) otvorili po rolloveri nižšie a obchodujú sa o 12, resp. 8 % nižšie. Stredozápad USA zažíva najhoršie sucho od roku 2012. Ak to tak bude aj naďalej, mohli by sa poklesy prehĺbiť?
Sója se odráží od hlavní podpory
26.01.2023 Sója tento týden vyskočila nad hranici 15 dolarů za bušl díky zlepšujícímu se výhledu poptávky, neboť se očekává, že Čína, která je největším spotřebitelem, v blízké budoucnosti zvýší dovoz po zrušení omezení souvisejících s kovidem. Na druhé straně se obavy z nabídky zmírnily v souvislosti se zlepšením dešťů v Argentině a postupující ranou sklizní v Brazílii. Americké ministerstvo zemědělství zároveň potvrdilo soukromý prodej 130 000 tun sóji pro dodávky do neznámých destinací v hospodářském roce 2022/23, zatímco týdenní údaje o exportních inspekcích ukázaly, že v minulém týdnu bylo zkontrolováno 1,806 mil. tun sóji určené k vývozu, což je méně než 2,190 mil. tun v předchozím týdnu.
Letošní sklizeň přináší mnoho změn. Brambory pěstujeme na historicky nejmenší ploše. Sója se stává druhou nejrozšířenější olejninou
14.10.2022 „Oproti loňskému roku se letos sklidí více základních obilovin, řepky a sóji. Naopak úroda brambor, kukuřice a cukrovky bude slabší,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Ekonomický kalendár: Európske energetické problémy a sviatok v USA
05.09.2022 Futures trhy poukazujú na masívne medvedie cenové medzery na začiatku dnešnej seansy. Precenenie v piatok spustil Gazprom, ktorý oznámil, že toky plynu do Európy cez plynovod Nord Stream I budú na neurčito zastavené. DAX je nastavený na pokles o približne 400 bodov na začiatku dnešného obchodovania. Euro tiež oslabuje, keďže EURUSD prvýkrát za 20 rokov klesol pod úroveň 0,99.
Ekonomický kalendár: Americkí obchodníci oslavujú Deň nezávislosti
04.07.2022 Európske futures trhy dnes poukazujú na vyššie otvorenie seansy na starom kontinente. Termínované obchody na DAXe sa obchodujú viac ako 100 bodov nad piatkovou uzatváracou cenou. Nálady počas ázijskej seansy boli skôr pozitívne a udali tón vyššiemu otvoreniu seansy v Európe. Obchodníci by však mali mať na pamäti, že americkí investori sú dnes mimo trhov, keďže oslavujú sviatok Dňa nezávislosti. Niektoré trhy budú mať preto skrátené obchodné hodiny alebo sa nebudú obchodovať vôbec. Očakáva sa tiež pokles celkovej likvidity. Vzhľadom na to, že v dnešnom ekonomickom kalendári chýbajú kľúčové správy, môže sa pred nami objaviť deň bez udalostí.
Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout
27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace
25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy
09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
Dění kolem Ukrajiny odstartovalo paniku na trzích
22.02.2022 „Vyhrocení bezpečnostní situace ve východní Evropě má hmatatelné dopady na trhy. Vydělat se dá na energetických a zemědělských komoditách či drahých kovech. Naopak riziková aktiva jako akcie či kryptoměny zažívají masivní výprodej,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Kvůli výhledu počasí v Latinské Americe čelí obiloviny týdenním ztrátám
14.01.2022 V pátek v Chicagu ztratily futures na sóju a kukuřici další půdu pod nohama, oba trhy by týden měly zakončit poklesem, který je způsoben deštěm v oblastech, které postihlo sucho.
Ekonomický kalendár: Trhy reagujú na nový variant vírusu
26.11.2021 Ázijské akcie sa dnes prepadli, keďže nový juhoafrický variant koronavírusu vystrašil investorov a prinútil ich znížiť investície do rizikových aktív. Niektoré indexy, ako napríklad japonský Nikkei, sa prepadli až o 2,5 %. Európske akciové trhy tiež zaznamenali prudký pokles. Brent a WTI vymazali všetky zisky od oznámenia SPR začiatkom tohto týždňa. Na devízovom fronte dominujú bezpečné útočiská ako CHF a JPY.
Ekonomický kalendár: ECB minutes v centre pozornosti
25.11.2021 Európske akciové trhy začali dnešné obchodovanie vyššie. Očakáva sa, že obchodovanie počas dňa a najmä popoludní bude trochu tlmené kvôli neprítomnosti amerických obchodníkov, ktorí budú oslavovať Deň vďakyvzdania. Obchodovanie na Wall Street bude zrušené. Dôjde aj k zmenám obchodných hodín futures kontraktov.
Obchodné hodiny počas amerického sviatku Dňa vďakyvzdania
24.11.2021 Spojené štáty tento týždeň oslávia sviatok Deň vďakyvzdania, ktorý bude mať vplyv na obchodné hodiny amerických aktív. Vo štvrtok 25. novembra sa obchodná seansa na NYSE zruší, zatiaľ čo obchodná seansa v piatok 26. novembra bude skrátená na 19:00. Jednotlivé americké akcie sa nebudú obchodovať mimo burzy NYSE. Keďže americké federálne agentúry budú zatvorené, zo Spojených štátov nebudú zverejnené žiadne údaje. Väčšina údajov, ktoré by za normálnych okolností boli zverejnené vo štvrtok alebo piatok, bude namiesto toho zverejnená dnes.
Fidelity International: „Satelitní špioni“ se zaměřili na kácení pralesů kvůli palmovému oleji
18.11.2021 Kácení deštných pralesů bylo na nedávné konferenci COP26 United Nations Climate Change Conference v Glasgow jedním z hlavních bodů programu a mnoho zemí se zavázalo, že do roku 2030 s těmito aktivitami skoncují.
Velcí obchodníci s kávou žalují brazilské pěstitele kvůli neplnění dodávek
04.11.2021 Velcí obchodníci s komoditami, včetně společností Louis Dreyfus, Olam a Volcafé, vedou soudní řízení se stovkami pěstitelů kávy z Brazílie, kteří jim nedodali předem dohodnuté dodávky, a vystavili je tak ztrátám. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na zdroje a dokumenty, do kterých měla možnost nahlédnout.
Komoditné zhrnutie - Ropa, Zemný plyn, Paládium, Sója (14.09.2021)
14.09.2021 Ropným býkom sa zdá, že prognózy nižšieho dopytu zo strany OPEC nie sú znepokojivé. To vytvára základ pre zastavenie zvyšovania produkcie OPEC+, čo by malo mať v strednodobom horizonte pozitívny vplyv na ceny.
📉 Kukurica a sója klesajú
25.06.2021 Obchodovanie s kukuricou a sójou je dnes pod tlakom po rozhodnutí Najvyššieho súdu v USA. Najvyšší súd rozhodol, že Agentúra na ochranu životného prostredia má právomoc vyňať niekoľko rafinérií z federálnych kvót na biopalivá. Rozhodnutie je priaznivé pre malé rafinérie v USA, pretože nemusia byť nútené miešať obnoviteľné palivá do benzínu a nafty. Poukazuje tiež na potenciálne nižší dopyt po sójovom oleji používanom v nafte z biomasy, ako aj na nižší dopyt po kukurici používanej pri výrobe etanolu v Spojených štátoch. CORN sa dnes obchoduje o 2% nižšie, zatiaľ čo SOYBEAN klesá o 7%. Je však potrebné poznamenať, že rolovanie futures kontraktov prispelo k nadmernému poklesu SOYBEANu.
Forex: Růst cen v americkém výrobním sektoru zřejmě dále zrychlí
13.05.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v USA pravděpodobně v dubnu dále zrychlil k 6 %. Na výrazném zvyšování cen ve výrobním sektoru se i nadále podílela zejména meziročně vyšší cena ropy, která loni v dubnu dosáhla svého dna na 20 USD/barel, zatímco nyní se již pohybuje nad 60 USD. Obnovená poptávka a narušení dodavatelských řetězců se však podepisují také na rychlém růstu cen ostatních komodit. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti by měly potvrdit, že oživení na americkém trhu práce nebude tak rychlé, jak se původně čekalo.
17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor
11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených z USA
18.02.2020 Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených ze Spojených států, včetně klíčových potravinářských produktů, jako je vepřové a hovězí maso či sója, a energií, například ropy a zkapalněného zemního plynu. Je to třetí a zatím nejrozsáhlejší vlna celních úlev, jaké Peking nabídl. Přichází měsíc po podpisu první fáze americko-čínské obchodní dohody. Čínské ministerstvo financí dnes uvedlo, že firmy budou moci podávat žádosti od 2. března a že výjimky se budou udělovat na jeden rok.
Čína a následně i Trump potvrdili dílčí dohodu v celní válce, sója vzrostla. Nejistota v jisté míře přetrvává, ale i tak jde o průlom, příznivý i pro Česko
13.12.2019 Čína dnes odpoledne středoevropského času potvrdila, že se se Spojenými státy dohodla na znění dílčí obchodní úmluvy obou zemí. V podstatě je tím završeno dojednávání první fáze této úmluvy, která má podle čínské strany devět oddílů. Přičemž by měly následovat dvě další fáze. Fáze druhá, která ale bude náročnější na vyjednávání, by podle tweetu amerického prezidenta Donalda Trumpa měla začít „okamžitě“, nebude se tedy čekat na povolební čas.
Čína zavádí cla a bankéři se zdráhají snižovat sazby. Závěr týdne svědčí dluhopisům, ale zle na tom nejsou ani akcie
23.08.2019 Nečekaná zpráva přišla z Číny, která si závěr obchodního týdne vybrala k ohlášení nových, respektive zvýšených cel na americké zboží. Celkový objem je 75 miliard dolarů, přičemž platnost bude obdobně jako u amerických cel od září a od prosince. Zahrnuta budou auta, dále sója a ropa.
Aké komodity sa obchodujú na burzách?
25.07.2019 Komodity nie sú iba zlato a ropa, na burzách sa ich obchoduje oveľa viac. Iba komoditný index CRB obsahuje 19 komodít obchodovaných na významných svetových burzách. Pozrime sa bližšie na obchodovanie s komoditami a na zaujímavosti z komoditného trhu.
Koľko veľa je jeden lot?
15.07.2019 Znie to ako jednoduchá otázka ale mnoho nováčikov a menej skúsených traderov v tom nemá úplne jasno. Nie je sa čomu čudovať, keď rôzne typy inštrumentov majú rozdielne loty a tie sa tiež môžu medzi brokermi líšiť.
Okénko finančního trhu 4.4.2019
04.04.2019 Dnes zveřejněné německé podnikové zakázky za měsíc únor zaznamenaly výrazný propad. Meziměsíčně se snížily o 4,2 %, přitom trh očekával nepatrný nárůst. Zároveň se propadla i meziroční dynamika o 8,4 %. Největší evropská ekonomika se tak stále potýká s výraznými problémy, které, zdá se, v nejbližším období jen tak neodezní. To potvrzuje i závěr několika německých předních ekonomických institutů, které se shodly na tom, že německá ekonomika v tomto roce poroste pouze o 0,8 % namísto původně odhadovaných téměř dvou procent. Německou ekonomiku, vzhledem k jejímu exportnímu zaměření, táhne dolu především oslabující poptávka ze zahraniční. S tímtéž problémem bojuje také česká ekonomika. Podobností lze nalézt víc. Německé instituty našly pro svůj závěr další argumenty, jako je nedostatek kvalifikované pracovní síly, či potíže automobilek nejenom s novou regulací, ale i s ochabující poptávkou. Totéž můžeme pozorovat v tuzemské ekonomice. K výčtu výše se přidávají i tikající bomby v podobě způsobu odchodu Británie z EU, či americká hrozba zavedení cel na evropský dovoz automobilů. Obě výše zmíněné by měly neblahý dopad na vývoj jak německé tak potažmo české ekonomiky.
Dokončení obchodní dohody mezi USA a Čínou je daleko
27.02.2019 Dokončení obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou je daleko a vyžádá si ještě hodně práce, zejména v otázce vymahatelnosti. Při dnešním parlamentním slyšení to prohlásil americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer. Prezident Donald Trump na přelomu týdne přišel s nadějí, že by dohoda mohla být dokončena, když řekl, že při posledních jednáních, která se protáhla do víkendu, bylo dosaženo značného pokroku.
Příběh obchodníka – díl pátý
23.10.2018 Je známá věc, že nejvíc peněz obchodník vydělá pouhým sezením a nicneděláním, každý vstup i výstup se musí tzv. vysedět. Pokud máte nutkání být pořád v pozici, je to sice normální, ale nesmí se tomu podlehnout. U spreadů je výhoda, že se obchody dají dobře plánovat. Nevýhoda je jejich relativně malá četnost, a proto mnoho obchodníků může mít pocit, že je to nuda.
Analýza od tradera: EUR/USD, USD/JPY a káva
12.10.2018 Měnový pár EUR/USD se nám v průběhu týdne vydal nahoru a nenaplnil tak mnohými očekávané pokračování poklesů. Euru pomáhají v posledních dnech lepší data z eurozóny a také zatím občasné problesknutí neveřejných informací o prý již připravené dohodě k brexitu, což jistě podpoří kromě eura i libru.
Příběh obchodníka – díl první
19.09.2018 Nedávno jsme se potkali s Ondřejem Hartmanem a dohodli se, že napíšu „něco“ pro FXstreet.cz. Přemýšlel jsem o tom, jak napsat „něco“, abych nepsal nezáživnou teorii nebo stokrát řečená pravidla. Ačkoliv se obojího asi občas nevyvaruji, tak se pokusím, zdůrazňuji slovo pokusím, být záživný a praktický.
Sója a kukuřice – Prudké posílení
06.04.2018 Sója a kukuřice prudce posílily v očekávání poklesu osevních ploch v USA. Nižší výsev kukuřice a sóji odráží ve velké míře plány zemědělců zaměřit se v letošním roce více na bavlnu. Kukuřice se od zveřejnění plánu, že se v letošním roce očekává snížení velikosti osevních ploch, okamžitě přehoupla přes hodnotu 380 USD za bušl. Na počátku tohoto týdne se dokonce obchodovala za 388 USD. Aktuálně se obchoduje za 380 USD. Ovšem větší snížení její ceny neočekávejte. Spíše naopak bude dále růst.
Nejprve čínská rána, pak snaha o zotavení. Dolaru nesvědčí averze k riziku
04.04.2018 Už v dopoledních hodinách začaly z Číny chodit informace o plánovaných odvetných clech, a to po konkrétních skupinách výrobků - letadla, auta, sója... Spolu s tím se akcie příslušných amerických výrobců začaly připravovat na propad se začátkem obchodování. Evropa mezitím navyšovala své ztráty v duchu celkově negativní nálady a v obavách z dalších omezení pro zahraniční obchod.
Čína drží trhy v napětí, měny však kromě cel zajímají také data
04.04.2018 Pozornost mířící na technologický sektor na sebe včera částečně strhlo IPO Spotify a obavy spojené s Amazonem poklesly. Finančním trhům se dýchá o něco lépe, ale k ideálu má současná situace daleko. Je to hlavně kvůli pokračující nejistotě kolem obchodních sporů USA - Čína. Americká administrativa už oznámila seznam zboží, na které budou uvalena dodatečná cla. Čínská strana se dosud držela zpět a její odpovědi byly menšího rozsahu, čímž očividně chtěla zachovat maximální prostor pro vyjednávání. Na poslední americkou akci chce ale odpovědět ve stejném rozsahu.
Ako sa darilo poľnohospodárskym komoditám za posledný mesiac?
12.03.2018 Ceny kukurice minulý týždeň v Chicagu prudko vzrástli, keďže mesačná správa Ministerstva pôdohospodárstva USA zaznamenala nárast ročných predpovedí amerického vývozu do zahraničia. Pšenica tiež pokročila, zatiaľ čo sója klesla. Trh kukurice je riadený silnými základmi a mimoriadne dobrými predajmi po dobu dvoch mesiacov.
Řepky je nadbytek s propadem cen o 1/5. Levnějšího oleje děsí výrobce.
26.02.2018 Likvidační proces z EU jede v plném proudu, dotace na řepku, vydrancovaná pole jejím pěstováním a následná likvidace pěstitelů nadbytkem.
Sója – 3 vlny
17.10.2017 Pokus o překonání odporu v oblasti $ 1 000 selhal. Právě teď proto cena sóji klesá ze 1 002 dolarů. V současné době se sója obchoduje na úrovni 994 USD. Dno v říjnu ukazuje strukturu se 3 vlnami.
Sója – Rezistence pod 940 USD
16.09.2017 Po velkém červencovém pádu se sója stále drží velmi nízko. Aktuálně se obchoduje za 940 USD za bušl, což je nejméně za poslední tři měsíce. Její cena začala rapidně klesat už na počátku července, kdy se obchodovala za více než 1 020 USD za bušl. To už je ale dávná minulost a od té doby poklesla téměř o 100 USD. A i když lze z posledního vývoje usoudit, že její cena opět pomalu poroste, rozhodně bude ještě několik týdnů trvat než se vrátí na hodnotu z července.
Sója – Další pokles na 963 USD
11.08.2017 Ač to ještě na začátku července vypadalo, že se bude sója obchodovat za více než 1 000 USD, opak se stal pravdou. Její cena v posledních týdnech neustále klesá. Přesto, že jsme vás naposledy informovali, že má sója dobrý technický základ pro pokračování růstu, naopak její cena začala klesat.
Sója – Snížení na zkušební úroveň 982 USD
19.07.2017 Kurz sóji silně vzrostl nad hodnotu odporu na úrovni 982 USD. V posledním týdnu růstu dosáhl dokonce na strop 1 025 USD, ale na konci tohoto týdne se kurz snížil k úrovni 982 USD v rámci testu. V souhrnu lze konstatovat, že sója má dobrý technický základ pro pokračování v růstu.
Sója po zprávě USDA uzavřela nejníže od loňského dubna
03.04.2017 Na nejnižší úroveň za posledních 12 měsíců klesla v průběhu páteční obchodní seance cena nejaktivnějšího futures kontraktu na sóju na burze CBOT. Jednalo se o reakci na zprávu amerického ministerstva zemědělství ohledně výhledu výsadby a stavu zásob. Dle výhledu by pro výsadbu sóji mělo být ve Spojených státech využito až 89,5 miliónů akrů.
Z komodit loni nejvíce vynesl plyn s ropou
29.01.2017 Z komodit loni nejvíce vzrostla cena plynu (o 53 procent), ropy (45 procent) a elektřiny (24 procent). Z drahých kovů přineslo nejvyšší výnos lithium (25 procent), stříbro (16 procent) a zlato s diamanty (po devíti procentech). Naopak cena platiny vzrostla jen o procento. Vyplývá to z analýzy investičního fondu Quant.
Obchodovať US HDP?
29.11.2016 Obchodovať Americký dolár momentálne znamená predávať proti hlavnej téme (fiškálne stimuly v US a ich dopad na monetárnu politiku) a silnému sentimentu, alebo nakupovať dolár na vysokých cenových úrovniach, kde sa dostal bez akejkoľvek zmysluplnej korekcie. Otázkou je, či výsledky druhého odhadu HDP v rámci dolárového naratívu môžu niečo zmeniť.
Spread nákup sója prodej kukuřice
16.11.2016 Silná domácí poptávka a míra exportu, problémy s výsevem v Argentině a snížený odhad produkce v Brazílii v sezóně 2016-2017 favorizují sóju před kukuřicí.
Denní technická analýza PrimStock 15.11.16 - NÁKUP SÓJA.
15.11.2016 Nákup červenec 17 sója. Graf, data zdroj: Teletrader, GainCapital Group: vývoj průměrné historické sezónnosti červencového futures na sóju (CBOT) v 5, 15 a 30 letech. Graf červencového futures na sóju znázorňuje dlouhodobou korelaci sezónních pohybů cen. Na grafu je vidět, že v pětileté (červená), patnáctileté (černá) a třicetileté historii (fialová) docházelo v průběhu roku u červencového futures na sóju od první poloviny listopadu k sezónnímu růstu ceny.
Silná exportní data pomáhají zpomalit pokles ceny sóji
15.11.2016 Trhy se zemědělskými komoditami začaly týden poklesem v návaznosti na propad cen v Číně. Ten je následkem vládních snah o omezení prudkého růstu cen zemědělských komodit na domácím trhu zvýšením obchodních poplatků a požadavků na margin. Obavy z případných dalších opatření čínské vlády vedly k likvidaci otevřených pozic a propadu cen. Tlak na omezení růstu cen komodit plyne také ze silného dolaru, který v průběhu včerejšího dne ke konci obchodování na chicagské burze posiloval vůči koši šesti hlavních světových měn o 0,9% na nejvyšší úroveň od konce loňského roku.
Americký rast poháňaný sójou
29.10.2016 Piatkové čísla amerického HDP za tretí kvartál na prvý pohľad prekvapili pozitívne. Avšak iba na prvý pohľad. Kto chce rozumieť ekonomike a finančným trhom, musí ísť omnoho hlbšie ako sledovať titulné čísla ekonomickému rastu. Poďme sa pozrieť, čo nám čísla skutočne hovoria.
Zrniny a olejniny po odražení konečně míří vzhůru
14.10.2016 Futures na pšenici na burze CBOT v průběhu včerejšího dne prorazil měsíc a půl odolávající hranici rezistence a zamířil vzhůru. Společně s pšenicí se cestou růstu vydaly také aktivní kontrakty na kukuřici a sóju.
Exportní prodeje zklamaly – sója obrátila růst ceny z počátku týdne na pokles
29.07.2016 Počáteční růsty cen zrnin a olejnin tohoto týdne vzaly za své poté, co americké ministerstvo zemědělství zveřejnilo exportní údaje za minulý týden, které byly v porovnání s týdnem přecházejícím zklamáním. Zatímco v rámci stávajícího marketingového roku analytici očekávali prodeje v objemu mezi 250 - 450 tisíc tun, výsledkem bylo zrušení objednávek v objemu 1.400 tun. Objem prodejů v rámci marketingového roku 2016-2017 vykázal sice růst, nicméně celkový objem dosáhl dolní hranice očekávání.
Provází sóju korekční rallye?
28.07.2016 Trh se sójou pokračuje v průběhu dneška v růstu třetím dnem v řadě. Sója by růstem mohla reagovat na srpnový výhled predikující mírně nadprůměrné teploty. Přitom srpen je klíčový pro určení budoucích výnosů sóji ve Spojených státech. Očekávané nadprůměrné teploty napříč pěstitelskou oblastí amerického středozápadu představují určité riziko, které pomohlo zastavit do minulého týdne 14 dní trvající výprodeje. Fundamentálně se tedy jeví, že právě výhled pro následujících 8-10 dní, je příčinou stávajícího růstu ceny sóji. Nicméně celkový růst tohoto týdne o 15,75 centů na bušl nepředstavuje nikterak horentní zvrat a stejně tak jako by mohlo jít o vytváření určité hladiny rizikové přirážky s ohledem na aktuální výhled, mohlo by se jednat také o dočasnou korekci a vybírání zisků. Středeční obchodní den uzavřela listopadová sója růstem o 12,25 centů na 986 centů za bušl.
Komoditný výhľad pre 25. týždeň
21.06.2016 Od začiatku tohto týždňa sme na trhu videli explóziu dobrej nálady, ktorá začala so zverejnením pozitívnych prieskumov verejnej mienky v UK (vyššia podpora zotrvania v EÚ). Zatiaľ čo JPY a dlhopisy klesali, zlato bolo aspoň dočasne chránené slabším USD (čo súvisí s holubičím júnovým zasadnutím Fedu. Výhľad na zlato máme neutrálny v očakávanom pásme 1260/1310, hlavným rizikom sú komentáre Fedu (napríklad svedectvo Yellen v Kongrese) a referendum o zotrvaní UK v EÚ.
Komoditný výhľad pre 21. týždeň
23.05.2016 Minulý týždeň sme očakávali neutrálny trend na zlate v pásme 1260/1300. Zlato nakoniec skončilo o niečo nižšie a to pravdepodobne z dôvodu "málo holubičej" zápisnice FOMC z aprílového zasadnutia.
Komoditný výhľad pre 20. týždeň
16.05.2016 Minulý týždeň sme na zlate menili výhľad neutrálny a očakávali sme obchodné pásmo 1260/1300. Tento výhľad sa aj potvrdil. Na zlato totiž pôsobili protichodné tlaky. Na jednej strane sa nálada na trhu mierne zhoršila, akcie klesli, dlhopisy vzrástli a volatilita tiež. Na druhej strane USD posilnil, hlavne po dobrých dátach z USA (maloobchodné tržby, inflačné očakávania domácností, spotrebiteľská nálada). Táto zmiešaná nálada tu pravdepodobne ešte nejaký čas zostane. Tento týždeň síce očakávame veľmi dôležité dáta z USA - infláciu, ale aj tam sú očakávania zmiešané. Jadrová inflácia by mala spomaliť, celková zrýchliť. Výhľad a pásmo zostávajú nezmenené.
Sója v nemilosti odběratelů
06.05.2016 Sektor olejnin provází po předešlém růstu celkový pokles. Hlavní roli v něm hraje sójový šrot, který byl až doned...
Komoditný výhľad pre 18. týždeň
02.05.2016 Počas uplynulého týždňa sme očakávali obchodovanie zlata v pásme 1230/1270 s rizikami na strane nadol. Tento výhľad sa ukázal ako nesprávny a postarali sa o to hlavne centrálne banky a čiastočne aj makroekonomické výsledky.
Komoditný výhľad pre 14. týždeň
04.04.2016 V závere minulého týždňa sme videli veľmi dobrý report z trhu práce, ktorý len mierne posilnil USD. Aj to však stačilo na to, aby zlato pokleslo pod suport...
Komodity: Předběžné odhady osetých ploch v USA (Prospective Plantings)
30.03.2016
DJ- Survey 2016 (v mil. akrů)
Prům. odha...
Komoditný výhľad pre 13. týždeň
29.03.2016 Drahé kovy
Už v závere minulého týždňa sme vzhľadom na silnejší USD menili výhľad na zlate na medvedí s cieľom na hla...
Komoditný výhľad pre 12. týždeň
21.03.2016 Na zlate sme počas minulého týždňa videli nerozhodné smerovanie. Pokles dlhopisov a rast ropy tlačil zlato nadol pred FOMC. FOMC bolo vzhľadom na stav...
Komodity: Světové zásoby obilovin
14.03.2016 Podle březnového Wasde reportu amerického ministerstva zemědělství pro marketingový rok 2015/16
Pšenice - světové zás...
Komoditný výhľad pre 11. týždeň
14.03.2016 Drahé kovy
Pokračujúci rast cien ropy a mierne lepšia nálada na trhu tlačila počas väčšiny minulého týždňa dlhopisy n...
Komoditný výhľad pre 4. týždeň
26.01.2016 Na zlate sme od začiatku tohto týždňa svedkami prekvapivého rastu. Ten sme naposledy nečakali. Za rastom vidíme mierne slabší USD, rast dlhopisov...
Komoditný výhľad pre 2. týždeň
11.01.2016 Naposledy sme očakávali zlato v pásme 1050/1090. Zlato sa nakoniec dostalo vyššie (po hladinu 1110). Výhľad však nemeníme. Do ďalšieho...
Komoditný výhľad pre 51. a 52. týždeň
14.12.2015 Minulý týždeň sme po dlhom čase zmenili výhľad z klesajúceho na neutrálny. Dôvodom bolo oslabenie USD a narušenie určitých technických bariér. Výhľad sa splnil na zlate, kde sme videli zotrvanie v pásme 1050/1090. Pozoruhodné je, že vidíme kombináciu slabého USD a rastu dlhopisov, čo by malo byť prostredie vhodné na rast zlata. To však ostáva v pásme. Pred tohtotýždňovým FOMC výhľad nemeníme a ponechávame v platnosti aj očakávané pásmo. Stále vidíme riziko short-coveringu na EURUSD resp. likvidácii časti špekulácii na rast sadzieb Fedu. Na striebre sme videli pokles pod hladinu 14, čo sme nečakali. Výhľad však ponechávame neutrálny, pretože sa obávame ďalšieho krátkodobého poklesu USD po zasadnutí FOMC. Striebro sa pripojilo do risk-off prostredia v ktorom vidíme výpredaj komodít (hlavne energií), akcií aj rizikových dlhopisov. Striebro sa dostalo na nové 6-ročné minimá a najbližší suport je 13.50. Napriek tomu, že technicky je trend medvedí, pred FOMC by sme veľmi nepredávali. Očakávané pásmo 13.50/14.50.
Komoditný výhľad pre 48. týždeň
23.11.2015 Očakávaný test niekoľkoročných miním v prípade drahých kovov sa potvrdil. Neudial sa v čase veľkého výpredaja, naopak, trh sa postupne upokojuje...
Komoditný výhľad pre 45. týždeň
02.11.2015 Drahé kovy
Už niekoľko týždňov sme na drahých kovoch očakávali pokles. Cieľom bola hladina 1150 na zlate a 15.50 na ...
Komoditný výhľad pre 43. týždeň
19.10.2015 Drahé kovy
Minulý týždeň sme očakávali limitovaný rast drahých kovov s cieľom 1180 na zlate a 16.00 na striebre. Nás...
Komodity: Trh zemědělských komodit řídí počasí
26.06.2015 Nadprůměrné srážky a chladné počasí zhoršují pěstitelské podmínky a vyhlídky sklizně ve Spojených Státech, problémy js...
Komodity: USDA očekává větší zásobu kukuřice, sóji i pšenice v USA
19.05.2015 Ceny hlavních zemědělských komodit zakončily před týdnem na burze CBOT smíšeně v reakci na květnový Wasde report ...
Komodity: Cena sóji klesla na pětiměsíční pod tlakem zásob, budoucí produkce
13.04.2015 Sója s dodáním v květnu oslabila v pátek na burze CBOT o 2 centy na $9,51 a 1/2 , nejnižší úroveň od 13. října loňského roku poté, co americké...
Komodity: Wasde snížil konečnou zásobu sóji a kukuřice v USA
11.02.2015 Ceny hlavních zemědělských komodit zakončily v úterý na burze CBOT se ztrátou po zveřejnění únorového Wasde repor...
Komodity: USDA snížila konečnou zásobu kukuřice v USA
13.01.2015 Ceny hlavních obilovin a olejnin zakončily v pondělí na burze CBOT smíšeně poté, že americké ministerstvo zeměděl...
Komodity: USDA snížila konečnou zásobu kukuřice a sóji
12.12.2014 Ceny hlavních obilovin a olejnin zakončily ve čtvrtek na burze CBOT růstem i přesto, že americké ministerstvo zeměděls...
Jak ovlivňují finanční trhy náš každodenní život?
14.11.2014 Po zhlédnutí několika známých filmů, jež ve svém názvu obsahují slovo Wall Street, se mnohým z nás může zdát, že dění na finančních trzích je vzdálený kosmický svět. Obrovské množství informací a čísel je matoucí a my si proto raději řekneme, že toto se nás vůbec netýká.
Komodity: USDA data podpořila kukuřici a pšenici
12.11.2014 Ceny kukuřice a pšenice zamířily v pondělí na burze CBOT vzhůru poté, co americké ministerstvo zemědělství snížil...
Komodity: Světové zásoby obilovin a bavlny
13.10.2014 Podle říjnového Wasde reportu USDA pro marketingový rok 2014/15
Pšenice - odhad konečných světových zásob byl oproti ...
Komodity: USDA v říjnu opět navýšila odhad produkce kukuřice a sóji v USA
13.10.2014 Ceny hlavních obilovin uzavíraly v uplynulém týdnu na burze CBOT s nepatrnými změnami, kukuřice s dodán...
Komodity: Čtvrtletní zásoba sóji rekordně poklesla
02.10.2014 Podle úterní statistiky amerického ministerstva zemědělství bylo ve čtvrtletí do září, v posledním čtvrtletí mark...
Komoditný výhľad na 40. týždeň
29.09.2014 Výhľad na drahé kovy ponechávame rovnaký ako naposledy, preferujeme predaj rastu zlata od úrovní 1235 resp. 1240 vyššie, pri striebre...
Komodity: Zářiový Wasde report srazil ceny obilovin na nová minima
15.09.2014 Ceny hlavních obilovin
v uplynulém týdnu poklesly na burze CBOT na čtyřleté minimum, kukuřice
s dodáním v&nb...
Komoditný výhľad na 35. týždeň
26.08.2014 Minulotýždňový výhľad na drahé kovy nám vyšiel takmer presne. Očakávali sme pokles drahých kovov do piatku a potom sme videli riziká na strane...
Související klíčová slova:
Atas | Návratnost investice | Nejslabší akcie S&P | Ceny rýže | Biopaliva | Cena platiny | Výplach | Partneři firmy | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Obchodník s kávou | Cena paládia | Války | Vývoj | IGLN.UK | Obchodní platformy | Jaké jsou příklady komodit? | Ceny termínových kontraktů | Co jsou soft komodity? | Data z trhu práce | Globální růst | Komoditní supercykly | EUR | P/E poměr | Hlavní trendy | Proč investovat do komodit? | Komodity obchodované | Investiční rizika | Hospodářská zvířata | Brokeři | Take Profit | XOM | Itálie | Nárok na výplatu | Forex lot | Kniha Makléř | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | Cla na čínské zboží | Texas | Metoda analýzy cen | Očekávání | Korelace | Jüan | Otevřené pozice | Nikl | Zemědělské suroviny | Růst amerických akcií | Okénko finančního trhu | Rizika obchodování s komoditami | Extrémně volatilní | Pro investory | PrimStock | Zasedání ČNB | EURJPY | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Lepší pochopení | Evropská komise | Kakao - Vývoj ceny | Přesnost | iShares | Větší kapitál | Swiss | Investice | Spotřebitelský sektor | Potenciál | Support | Edge | Finanční nástroj | Japonské akcie | Aspekty tradingu | Náklady na transakce | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | NYSE | Ceny kakaa | Broadcom | Interactive Brokers | Diverzifikace | Trendy na trhu | Bookmap | Cena zlata a stříbra | Futures kontrakt | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Stop-Loss | Hnojiva | FTSE MIB | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Reality | Flipping | Neckline | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | COT report | Akcie společnosti | ETH | Komunikační služby | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Cena pšenice | Lagardeová | Trh s dluhopisy | Krátkodobé cenové pohyby | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | Rozdělení zisků | Výše jednorázového poplatku | Sázka na pokles ceny | Exchange | Obligace | Goldman Sachs | Heating Oil | TNOTE | Silný výhled | Vzdělávání | Denník | Akcie těžařů | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | Rozhodnutí o sazbách | ESG | Index DOW | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Zero Hedge | Zákaz vývozu | Dopad cen ropy | ČEZ | Investiční portfolio | Podíl na zisku | MAE | Topný olej | Kontrariánství | Commodities | Výhody a nevýhody jednotlivých trhů | Intradenní obchodní strategie | Nasdaq100 | Vepřové maso (lean hogs) | Kontrakty | Obchodování s cennými papíry | Chytrý Honza | Odhad HDP | Barrick Gold (GOLD.US) | Zlato (eCBOT) | ETFS Natural Gas | JPY | AUDUSD | Palladium - Vývoj ceny palladia | Edge Clear EdgeProX | Investing | Contract for Difference | Intuit (INTU) | EdgeProX | Budoucí trendy | Směřování trhu | Maso a dobytek | Brent | CEO | Apex Investing | Ceny sóji | Globtrex.com | Peníze | Strach | Hrubozrnná rýže | Russell 2000 | Ukazatel | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká ropa | Velký kapitál | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Nestlé | Projekce | ALUMINIUM | Strategie Trend Swing | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | Zpravodajství | Palladium | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Co jsou hard komodity? | Dividendy | Burza | Obchodní fáze | Apex Trader Funding | Chicago Board of Trade (CBOT) | Vývoj ceny ropy | Komodity - nejčastější otázky | Foreing Exchange | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | iShares Physical Gold | Mini lot | USD/EUR | Komoditní trh | Výrazný vzestup | Fondy obchodované na burze | Hlavní zjištění | Broker | Gulf Coast Gasoline | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Odliv kapitálu | Velikost pozic | Export | Zavření trhu | OXY.US | CFD na komodity | Kapitál na obchodování | Bond | Energy Futures | Výroční zprávy | EUR/CZK | Performance account | WASDE | Ropná zařízení | CATTLE | Rithmic R Trader | Evropská inflace | Price-to-Earnings | Počáteční kapitál | BHP Billiton (BHP.US) | Partneři | IPO | Cenné kovy | Hospodářské výsledky | Rostoucí ceny energií | Komodity - časté otázky | Jak vydělat na poklesu | Kapitálový trh | Čekající příkazy | P.A. | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Co je komodita? | Dovednosti | Hliník - Vývoj ceny | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Otevřený obchod | Izraelský premiér | Obchodní deník | Finanční trh | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Tržní pohyby | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | 1 milion | Investování u XTB | Výkonnost společnosti | Zdravotní pojišťovna | Americká ropa WTI | Zveřejnění zprávy | CO2 | Makrodata | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | RTrader | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | Výnosy z amerických dluhopisů | Prezident ECB | Kapitál | Jádrový index | Morningstar | DAX30 | Posílení | Dluhopisové výnosy | Potenciální ztráty | Vývoj ceny zemního plynu | USD | Buy Limit | Nejslabší akcie | Možnost obchodovat | Prodávat akcie | Typ tradingu a investice | Hold | Australský dolar | Agrokomodity | Vývoj ceny ropy Brent | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Počasí v Brazílii | Nižší poptávka | Plány | WYNN | WSJ | Zisk | Strategie pro obchodování s komoditami | Euro dnes | Komoditní sektor | Podílový fond | ECB minutes | Německý DAX | Defenzivní příkazy | BP | Systematické riziko | Uložení peněz | Patria | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Hard komodity | Vývoj ceny pšenice | Evropské ekonomiky | Split | Klimatické změny | Swapy | Cena železa | CZK | Měny účtů | Pokles cen komodit | Emoce | NFP | Investovat | Rizika a příležitosti | Svátek v USA | Pohyby a trendy | CAC 40 | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Brusel | Potenciální zisky | Agentura AP | Úroková sazba | Cenové pohyby a trendy | Průmyslové komodity | DJIA | Výše kapitálu a ceny | Základní materiály | Dovoz | Technologické tituly | Nikkei | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Trpělivost | Poker | Obchodování na finančních trzích | Cena ropy na světových trzích | Řízení rizik v obchodování | Zemědělské komodity | Komoditní | TIM | Jak obchodovat s komoditami | Uran | Exxon Mobil (XOM.US) | NASA | Hlavní kryptoměny | Occidental Petroleum | PLTR | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Ethanol | Markets | Der Spiegel | OD7F.DE | Ekonomický kalendář | MetaTrader 4 (MT4) | Jak obchodovat komodity | Vybírání zisků | Trh s komoditami | Čínské zboží | Společnost Arm | Výsledky | Nákup a prodej | Jigsaw Trading | Ropné zásoby | NICKEL | Nejsilnější akcie S&P | Portfolio | Průzkum | Minulá výkonnost | Bank of America | Evaluace | Komodita | Seeking Alpha | Swing | Fundamentální analýza | Pravidlo trailing threshold | Retracement | Přehled obchodovatelných trhů | Energie | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Fundamentální zprávy | Zůstatek | Fiskální rok | Zemědělské plodiny | OPEC+ | P/E | Jaké strategie jsou povoleny | US500 | BHS | Ceny zinku | Objem | Klima | BDO | Čínský akciový index | Jsou komodity dobrou investicí? | Býčí trh | Vale | Bloomberg News | Výhody Forexu | IEA | Malajsie | NGAS | Britský FTSE 100 | Ekonomický vývoj | Firmy | Investiční riziko | Ole Hansen | Hlavní úroková sazba | WHEAT | Páka | Ekonomika Německa | Nejsilnější sektory | Agentura Bloomberg | BP (BP.UK) | Úspěch v obchodování | Studie | Výhody komodit | Nástroj | Zpráva | Live Cattle | Dění na finančních trzích | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | FRA | Index RTS | Performance | United Airlines | Cenová hladina | Zinek - Vývoj ceny | Měna | Rok 2024 | Olej | Kompletní průvodce | Ceny ropy | Chicago Board of Trade | Nasdaq | Obchodování komodit | Strategie investování | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | NGAS.UK | Jackson Hole | Live účet | Olam | HUF/EUR | Obchodovat CFD | Spreadové obchodování | OPEC | Vyšší bariéry vstupu | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | GBP | Egypt | USDA | Udržitelnost | Nabídka | Rekordní hodnoty | Ropa Brent - Vývoj ceny | Cenný papír | Centrální banky | Admiral Markets | Prezidentka ECB | Oblasti forexu | XOP | Zprávy | Zajímavý trh | Guru | Vliv na ceny | Pohyby cen | Warranty | Dolary | Federální rezervní systém | Komodity na trading platformě | Maximální drawdown | Rozdílové smlouvy (CFD) | LEN | Dopady na trhy | Náklady na těžbu | Nvidia Corp | Měnový trh | Kukuřice - Vývoj ceny | Averze k riziku | GBPUSD | Hands-off | Donald Trump | USDCAD | Klíčové události | News trading | COPPER | Evropské akcie | Bank of Japan | Chamtivost | Dovoz ukrajinského obilí | Apple | Ropa Brent | Earnings | Americké akcie | Vyhlídky | Silná ekonomika | Špatné výsledky | CZ | Cena ropy brent | MetaTrader | Profitovat z růstu cen | Obchodní jednotka | Agricultural Futures | Futures na evropské indexy | Investování do různých komodit | Vepřové maso | Evropská ekonomika | Analýza komodit | Trh | Komise | Vydělávání peněz | Války na Ukrajině | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Platina - Vývoj ceny platiny | PLATINUM | Korekce | Obchodníci s kávou | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Board of Trade | Money management | AVGO | Výběry | Investování a obchodování | Globální ceny | Vietnam | Obchodní strategie | Barrick Gold | Poskytování kapitálu | Yahoo | Lamb Weston | Spekulant | Propad | Trigger | Jacobs | Kupní cena | Očekávání investorů | Rating | Exxon Mobil | Agentura S&P | Over-The-Counter | Technické indikátory | Pandemie koronaviru | SNB | xStation | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | Rozložení investic | Ropa WTI - Vývoj ceny | Maso | FCX.US | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Obchody | WMT | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Sázka | Obchodování akcií | Nejlepší trhy pro trading | Obnovitelné zdroje energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Uzavření pozice | Data z USA | Pokles cen ropy | Zahraniční obchod | Náklady spojené se skladováním | CZK/USD | Pojišťovny | Obchodovat s komoditami | Výsledky společnosti | Downtrend | Prop Trading firmy | Gasoline | CTA | Objem obchodů | Graf | CFTC | Utility | Zemní plyn - Vývoj ceny | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Nejlepší akcie | Deutsche Börse | Disciplína | Velcí obchodníci | Životní prostředí | DPZ | Přehled | Fondy peněžního trhu | Plyn | Tropické zemědělské plodiny | LYNX | Poloautomatizované strategie | Eurodolar | Trendové indikátory | Výnosové křivky | Čistý zisk | Santos Neto Advogados | Kovy | Fed | Nevýhody jednotlivých trhů | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Historické cenové pohyby | Makro data | Quant | US2000 | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Forex a komodity | Srovnání prop trading firem | Obchodníci komodit | Bezpečnostní situace | Nevýhody forexu | RTrader Pro | Dolar | API | Portfólia | Zavírání obchodů | G10 | Obchodní dovednosti | Obchodování a investování | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Evaluation accounts | Běžný účet | Forwardy | Reuters | Walmart (WMT) | Hodnota měny | Ceny kávy Arabica | Chevron | Kakao | Investment | Vývoj USD | Testovací účet | Blog | Fluktuace | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Take-Profit | MetaTrader 4 | Akcie a indexy | Pozornost | Deutsche Boerse | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Sezónnost a počasí | BHS Štěpán Křeček | Růstový impuls | Firma | Investice do robotiky | EURUSD | Portugalsko | Traders | S&P 500 | COCOA | Commodity index | Telata | ATF | Dow Jones a S&P 500 | Kopírování obchodů | Příkaz | Prop Trading | Krátká pozice | Obchodování | Zemní plyn | iShares Physical Silver | Nároky na kapitál | Nigérie | Libra | Americký dolar | xPartners | CFD | Stoxx 600 | 4GLD.DE | Komodity ropa | Snížení sazeb | Růst ceny zlata | Chicago Mercantile Exchange | Psychologie tradingu | Ceny bavlny | Ceny futures kontraktů | Investiční rozpočet | Aleš Michl | Finanční instrumenty | Ziskové marže | Majitel | Aktuální cena | Nejlepší investice | Míra | NinjaTrader | Hedgeové fondy | Reálný účet | Plodiny | MT4 | Jednání ECB | United Airlines Holdings | Růst světové ekonomiky | Počet obchodů | Investice do akcií | Úroda | AIGI | Chování obchodníků | Silný trh | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Káva | Ceny akcií | Indikace | Vlastnit akcie | Snížit riziko | Japonsko | S&P500 | Čínská ekonomika | ECB | Obchodováním s futures kontrakty | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Závislost | Japonská vláda | ČNB | Rumunsko | Horší data | Těžba ropy | Rozsah škod | Pokles | Ochrana proti inflaci | E-mini | Uzavírání ziskových pozic | Feeder Cattle | Ochranné příkazy | Tržní ceny | Země EU | MJ | Hedge | Pepa Zeman | LIBOR | Poplatek | Nevýhody akcií | 4GLD | Neenergetické komodity | Trendové obchodování | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Vysoké ztráty | Finanční deriváty | NVDA | Nejistota | Podpora | Obchodník | Nejlikvidnější trh | Doporučení | Akcie s LYNX | MRNA | COVID-19 | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Blue-chip | ROE | OTC obchodování | Daně | Lídři | Trh práce v USA | OECD | Aplikace na obchodování s komoditami | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Obchodování s akciovými indexy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | Nevýhody | Anglogold Ashanti | ROE (Return on Equity) | Metal Futures | Drahý kov | Den nezávislosti | Sell | NATGAS | Nvidia | Micro futures | Ceny komodit | Růst výnosů | Řízení rizika | Toyota | Obchodujte akcie | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Cena zlata | Fundamentální ukazatele | HSBC | Pullback | CFD obchodování | CBRT | Martin Kodýdek | Otočení trendu | Trinity Bank | Vice | Každý trader | Růst cen | ALO diamonds | Americké akciové trhy | Riksbank | Historické pohyby | Momentum | iOS | Exxon | Swap | Káva - Vývoj ceny | Sazby beze změny | Zasedání Bank of England | Ostatní investice | IoT | Finance | Ruský akciový index | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Stres | Automobilový průmysl | Zvýšení úrody | Margin | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Index Sentix | XOM.US | XOP.US | USDJPY | Long / Short | Investiční poradenství | Společnosti | MES | Zkusit investovat | Termínové kontrakty | Wynn Resorts | Vyšší ceny | Otevření obchodu | ICE | Kov | Zvýšení inflace | QE | Analýza dat | Soudní řízení | DNO | Dolarové sazby | Mali | Cena | Pokles trhů | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | CME | Profesionální obchodník | Velké peníze | Hospodářský růst | Ceny ropy WTI a zlata | Prezident Fedu | Rithmic R Trader Pro | Posílení eura | Ceny palladia | WTI | FinTech | Bod | Zemědělci | Federal Reserve | UCITS ETF | Paládium | Intuit | Ropa západotexaská | Cristiano Zauli | Bankéři | Spekulace | Nord Stream | Evropské indexy | Forex trh | Šíření nového koronaviru | Android | Saúdská Arábie | CVX | FTSE | Cena ropy | Význam psychologie | Intraday | Inflace | Ocel | NYMEX | Tržby | Zinek | Marže | Situace | Alphabet | Spotová cena | Rizika Over-The-Counter trhů | Zkušenosti | Žádosti o výplatu | Obchodní kapitál | Google | Super Micro Computer | Nejoblíbenější komodity | USD/CZK | Risk Management | Úspěšný začátek | NYBOT | US100 | Jens Klatt | Return On Investment | Sektor zdravotnictví | Statistiky | FXstreet | Podrobný pohled | Světová ekonomika | Diverzifikovat | Velcí obchodníci s kávou | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | FX | Ben Bernanke | Aukce | Vytrvalost | Finanční systém | Kurz | Komplexnost | ISM | 256/2004 | Realizovat zisk | Pokles výnosů | ICOM.UK | Světová cena | Nákup akcií | Grafy | Nikl - Vývoj ceny | Rio Tinto (RIO.UK) | Occidental | Dealer | Hlavní pravidla | Prop firma | Ceny pšenice | Inovace | Aktivum | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | DIA | Obchodováním s futures | Anglogold Ashanti (AU.US) | Sójové maso | Demo účty | Obchodování s nástroji CFD | Investujte | Měď | Úspory | Proinflační | Ruský plyn | Řetězec | Odpor | AUD | AIGI.UK | Contract | Commodity | CVX.US | Analytici | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Citigroup | CFD obchodníci | Hospodářství | Cenové formace | NEM.US | Indická centrální banka | Equity | Oves | Arm | Snižování úrokových sazeb | Intermediate | Komodity na trading | Nové peníze | Oživení na americkém trhu práce | CIND.UK | Jefferies | Ceny hliníku | Rithmic RTrader Pro | Otázky začátečníků | Fundamentální analýza akciových trhů | Portfolia | Převis | Poptávka | Daytrader | Vývoz | Shanghai Composite | Energetické firmy | Saxo | Webináře | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Recese | Hospodářský pokles | Konsenzus | Nákup komodit | Makro | Poptávka a nabídka | Správná diverzifikace | RBOB | Čisté krátké pozice | Vysoké ziskové marže | CZK/EUR | Stratég Saxo Bank | Jaké komodity obchodovat? | Index Dow Jones | Komoditní burzy | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | R Trader | eCBOT | Signály | Klouzavý průměr | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Štěpán Křeček | Americké burzy | Společnost Volcafé | Smlouvy o koupi | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Frank | Kapitálové výdaje | Balance | Požadovaný zisk | Kurz eura | Pokles akcií | Cukr - Vývoj ceny cukru | Nikkei225 | Ceny kukuřice | Ceny energií | Americké indexy | Futures kontrakty | Ceny potravin | Pšenice | Producenti kávy arabica | FOMC minutes | Ceny ropy Brent | Investiční příležitosti | Brent (OIL) | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | Psychologie | Obchodní náklady | Celkový výkon | Británie | Vyšší volatilita | USDCHF | Bulharsko | Zvýšení produkce | OSN | Soud | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Sell Stop | Hang Seng | Předpovědi | Finanční prostředky | Zásoby ropy | Tržní příležitosti | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Růst HDP | Benzín | Čínské ministerstvo | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | ROI | Akcie a ETF | Produkty obchodované s finanční pákou | Obilniny | Dow Jones Industrial | OXY | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Arabica | Časový rámec | Pokles akciových trhů | Míra inflace | RTS | Ekonomické údaje | MMF | MAN | Kontrakty na sójové boby | Stop Out | Čínské akciové trhy | US akcie | Nařízení | Cukr č.11 | Nabídka a poptávka | Farmaceutické společnosti | BTC | Globtrex | Důsledky na investiční strategie | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Jigsaw | Hurikány | Gold | Nakupovat zlato | Peking | Průmysl | Investovat do zlata | Bazický bod | Očekávané výsledky | Vývoj ropy | Napjatá situace | Podnikání | Bavlna - Vývoj ceny | EU | Buy Stop | USD index | Americké dluhopisy | Specifický typ tradingu | ETF | Akcie klesají | Investujte do akcií | Akciové trhy | Úrokové sazby | Ceny drahých kovů | Strategie obchodování | Risk | Počty nových žádostí o podporu | Situace na trhu | Obchodní aktivity | Long | Rally | Pojišťovna | DAX | Klíčový support | Trading firmy | Sázka na pokles | Ceny niklu | Teletrader | Velikost pozice | Payrolls | Fibonacciho retracement | Aktiva | Transakční náklady | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Velikosti pozic | FX trh | Indexy na Wall Street | Ceny většiny komodit | P/E Ratio | Výnosy z dluhopisů | GBPJPY | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Stříbro - Vývoj ceny | Indikátor | Barclays | Pokles cen | Euro | Obchodování s komoditami | Růst ceny | ROCE | SP500 | Začít obchodovat | Směr obchodů | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zdravotnictví | Čínské akcie | Riziko ztráty | Devizový trh | Ministryně financí | Hliník | Sentix | Trhy dnes | Deutsche Bank | Materiály | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Erste | ETFs | Sierra Chart | Protekcionismus | Zeměpis a geopolitika | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Náklady spojené se skladováním surovin | Fernando Bilotti Ferreira | Newmont | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Vývoj ceny hliníku | Fio banka | Sentiment | Order | Forexu | Konkrétní příklad | Zlato - Vývoj ceny | Podílové fondy | Ekonomika | Politika | Wynn | Lot | Typy účtů | Komoditní stratég | Rentabilita | Analytika | Obchodujeme | Profit-Target | Komunikace | Vývoj ceny kávy | Apex | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Obranné příkazy | Stop-Lossy | BHP | Dodržování pravidel | Poplatky | Investování a obchodování na komoditním trhu | Výprodej | GDP | Výnosy amerických dluhopisů | Jak diverzifikovat | Ekonom | Palantir Technologies | Optimismus | Výhody a nevýhody | Typ tradingu | Supercykly | Trader | Indie | FAO | Nákupy | Obchodní spor | Investování je rizikové | Měnové politiky | Vliv na trh | Obchodování s indexy | Akciové indexy | Jak obchodovat | Pohyb ceny | Cizí měny | Elektřina | Invaze | Cykly | Zhodnocení | Obchodování s futures | Parita | Investiční manažer | Ceny zlata | Používané platformy | Výhled | ESM | FOMC | Kukuřice | Kurzy měn | Výše kapitálu | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Politika centrálních bank a geopolitika | LME | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Embargo | Vysoká likvidita | Počasí | Trendové čáry | Kalkulačka obchodníka Admiral Markets | Evaluační fáze | Medvědi | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | AU.US | Freeport McMoran | Výhody a nevýhody | Objem termínových obchodů | Fondy | Technologický vývoj | ARM | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Stagflace | FUNDING | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Vývoj ceny platiny | COTTON | New York | DG | MSFT | UAL | Dřevo | Video | Spready | Akcie ropných společností | Dividendový výnos | Zajišťování | Výdaje | Energetické společnosti | Riziková aktiva | Problémy | Risk Off | Vysoké ceny ropy | AOS | NXP | WP | EURCHF | G20 | CFD kontraktu | Dollar | Nezaměstnanost | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Výplata | Specifika obchodování | Dopad na akcie | Ropa | JAP225 | Investiční tituly | Semináře | Geopolitika | Americká inflace | Rozvoj | Obchodovat komodity | Klouzavé průměry | Bloomberg Commodity Index | OIL.WTI | Derivát | Akciové tipy | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | HealthCare | Nerealizovaný zisk | Ekonomka | Růst cen potravin | Sezónnost | Desetileté dluhopisy | Vlastní kapitál | Hry | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | ATAS | MIB | Podkladové aktivum | Strach ze ztráty | Výprodeje | Zlato - Vývoj ceny zlata | Index MSCI | NZDUSD | AUDJPY | Denní drawdown | Enphase Energy | Cykličnost | UCITS | Finanční sektor | NXP Semiconductors | Internet of Things | MSCI | Ceny benzínu | Snap | RBA | Agricultural | Sója - Vývoj ceny sóji | Zeměpis | Báze | 3М | JP Morgan | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Obchod | EFSF | Oslabení | Burzovní cena | Co je komodita | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Globální finanční krize | EIA | ETF WTI Crude Oil | Nízké obchodní náklady | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | Žádosti o podporu | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Miliardy USD | Obchodní den | Spojené státy | Zdražování | Afrika | ISLN.UK | Investoři a obchodníci | EPS | Komerční banka | Výkonnost společností | Rithmic R | Trhy | Povětrnostní podmínky | Úbytek | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Singapur | Barchart | Obiloviny | Společnost Arm Holdings | Možnost realizovat zisk | Korelační koeficient | Chevron (CVX.US) | SXEPEX.UK | Společnost | AAPL | Return on Equity | Úspěch | Sázky | Obchodujte | Cukr - Vývoj ceny | Historicky nejnižší | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Generální ředitel | SEC | Politici | Cena akcií | Slovensko | ETF Industrial Metals | CAC40 | Volatilita | Zemědělské produkty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Trailing Stop | Nálada | Volume | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Report EIA | ENPH | Iniciativa | Vysoké ceny | Cenové dno | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Obilí | Ceny pohonných hmot | Celkový drawdown | Řízení kapitálu | VIX | Růst | Globální finanční trhy | London metal exchange | OSN v Glasgow | Ceny surovin | Energetické komodity | Příjmy | SOYBEAN | Hospodářský cyklus | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Keystone XL | Investujte zodpovědně | Zajištění | Vepřové půlky | Síla měn | Investování do akcií | Pandemie | Tradeři | Změny ceny | Tým Admiral Markets | Overweight | Index | Buy | Wall Street Journal | ISLN | Golden Gate CZ | Jak vydělat na poklesu komodit? | Hlavní rizika | Obchodujeme komodity | Martin Gürtler | Historie | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Politika centrálních bank | MXN | Volby | Obchodní dohody | Trailing stop loss | Rychlé zisky | Data ke sledování | Možnosti investování do komodit | Investování do komodit | Instrumenty | Britský FTSE | Bezpečnost | Lean hogs | Moderna (MRNA) | Nynější krize | Smlouvy o koupi a prodeji | E - Mini instrument | CORN | Aktuální situace | Metoda analýzy | Vývoj ceny bavlny | Finanční derivát | Klíčové faktory | ARM Holdings | Inflační riziko | Equity Futures | Volatilní | Jak komoditní trhy fungují? | Nejsilnější akcie | Aktuální kurzy měn | Diverzifikovat portfolio | Standardizovaný futures | Prodej podílů | Plynovod Nord Stream | GainCapital Group | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Topný olej (Heating Oil) | Volatilita cen | Obchodování komodit pomocí CFD | Apex Trader Funding (ATF) | Těžba ropy na polích v USA | Účty Rithmic | Swing trader | Derivatový trh | Metriky a ukazatele | Vliv na akcie | CNY | Dow Jones | MotiveWave | Trailing threshold | Investiční doporučení | NZDJPY | Benchmark | Průvodce komoditním trhem | Změny cen komodit | Význam psychologie tradingu | Úvěr | Poradenská společnost | Vyplácet dividendy | Intradenní obchodník | Měnové trhy | Šance | Jak diverzifikovat portfolio | Coffee | CMI | Vepřové půlky mražené | Forex (devizový trh) | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | Vysoká očekávání | Pravidlo konzistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Rithmic | Energetické problémy | Covid | Fio | Návratnost | Omezené dodávky | Spolehlivá prop firma | Odvětví | Komoditní spready | Obchodní příležitosti | Dna | Investiční společnosti | Maďarsko | RPSN | Cenové pohyby | Řízení rizik | Dění kolem Ukrajiny | Nadměrné výnosy | Overnight | Poradenství | Geopolitické vlivy | Měnový pár | Co jsou komoditní trhy? | Standardizovaný futures kontrakt | Volby v USA | SMCI | Micro E - Mini | Nevýhody komodit | Volcafé | Swing Trading | Bankrot | Banka | BOOKMAP | Technické ukazatele | AEX | Benchmarky | VaR | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Dlouhodobý růstový trend | Podmínky ATF | Spekulativní pozice | Významný dopad | Obchodování s akciemi | MSCI All-Country | Ceny kávy | Inflace v USA | Analytička | Úrok | Ekonomiky | Sell Limit | Světové trhy | Využití dlouhodobých trendů | Měnová politika | Ukazatele sentimentu | Obchodní plán | Evropa | Live Prop | Obchodování na komoditním trhu | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | DR Horton | Tesla | Obchodovaných komodit | Srovnání prop trading | Obchodování Futures | Co je to CFD? | Trhy pro trading | Směnné kurzy měn | Negativní dopad | Vliv na akciové trhy | Evaluation | Americký prezident | Natural Gas | Rozdělení zisku | Ceny obilí | Ekonom BHS | Kovové komodity | Geopolitické události | Zdravotní péče | Jak se stát lepším investorem | Ochránit se před inflací | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Pohyby cen indexu S&P 500 | Produkce ropy | Makroekonomické data | Předpověď | Kontrakty typu E-mini | mmBtu | Nastavení Stop-Lossu | Benziga 2023 | Směnné kurzy | Jak obchodovat komodity? | Moderna | StoneX | Commitment of Traders | Období inflace | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Velikost ztráty | Pochopení tržních hodin | Krize | Energetické tituly | Měny účtu | Management | Průlom | Pákový efekt | Krátký prodej | Význam money managementu | Pražská burza | Ceny stříbra | Ruská invaze | Údaje | CIND | Finanční nástroje | Sójové boby | IB | Čínský akciový index Shanghai Composite | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Obchodování na demo účtu | RIO.UK | Mezinárodní vztahy | Nevýhody akciových indexů | Nejslabší sektory S&P | Suroviny | Ceny v zemědělství | Snižování cen | Summit EU | Kupující | Psychologie a money management | Shell | Fundamentální analýza komodit | Výhody | Výrobci potravin | CAD | Short | LEANHOGS | Dlouhodobý úspěch | Živit se obchodováním | Růst cen průmyslových výrobců | Forex broker | Sójový olej | Quantower | Drawdown | CFD traděři | Stoupající trend | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Target | Nevýhody Forexu | Trader Funding | Brokers | Nemovitosti | Vlastnictví | Kontrakční obchodování | Stříbro | Příklady komodit | Ceny ropy WTI | Práce | Zdroje energie | Cukr | XTB | Chránit kapitál | Svět komodit | Navyšování účtu | Spoření | Měď - Vývoj ceny mědi | Podniky | Ekologie | Obchodování se zemědělskými komoditami | Diverzifikace portfolia | IGLN | Aplikace na obchodování | Případová studie | Vývoj technologií | Konsolidace | Kanada | Jakub Matis | Hlavní burza | Finanční ztráty | Volatility | Producenti kávy | Soft komodity | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Trend Swing | Cena kukuřice | Poptávky po ropě | Sektory S&P | Darrell Martin | Analýza akciových trhů | Pracovní síly | Propan | Směřování | AUD/USD | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Co jsou to kontrakty? | Severomořský Brent | Celkové riziko | Káva - Vývoj ceny kávy | Uptrend | PA (Performance account) | Instrument | Apex Trader | Špatné počasí | Německo | Czech Fund | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Výhody akciových indexů | Káva C | Získání zkušeností | USD/JPY | Mitsubishi | Obchodování na komoditních trzích | Volume profile | Měď - Vývoj ceny | Akciový trh | Velké peníze na komoditách | Důležitost edukace | Směrnice | Ztráty | WEALTHCHARTS | IOGP.UK | Japonský jen | Typy komodit | Koš komodit | IOGP | FXstreet.cz | INTU | Ceny zemního plynu | USDIDX | Zemědělská půda | Dubnová inflace | Akcie S&P | Vývoj ceny mědi | Sektor nemovitostí | Bavlna č.2 | NZD | Start-upy | Investice do zlata | Známá prop firma | Koš | EK | Investování | Ropa Brent (OIL) | Zinek - Vývoj ceny zinku | TradingView | Kalkulačka obchodníka | Mzdy | Průmyslové společnosti | Obchodníci | Obchodování a investování do akcií | Směřování trhů | Spekulovat na cenu komodity | Ukazatele | Pozice | Zvýšený objem | Soběstačnost | Konzistence | Kvalitní akcie | Dluhopisy | Trading | Měkké komodity | Dodržovat obchodní plán | Internet of Things (IoT) | ETC | Bid | Ziskovost a marže | Ceny zemního plynu v USA | Automatizované obchodování | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | COP26 | Obdržení výplaty | Fidelity International | Čína | Tolerance rizika | Koruna | Větší pozice | Trade | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Currency | Robusta | Palantir | Evropské akciové indexy | Norská koruna | Časový horizont | Golden Gate | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Výhody akcií | Růst výnosů dluhopisů | Nejobchodovanější měnový pár | Cena potravinářské pšenice | Guvernér | Platina | Rezistence | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Cukr č.14 | Udržitelné investování | VOLX | Živý dobytek (Live Cattle) | USA | Zemědělství | Riziko | MF Global | Sazby | Makléř | Short pozice | Technologické odvětví | Politické nepokoje | Live Prop Trading Account | Vývoj ceny niklu | iShares Commodity Diversified Swap | Předkrizové úrovně | Kontrakt | Diamanty | Komodity pro začátečníky | Poptávka po ropě | Akcie jednotlivých společností | AAA | Ocenění | Burze | OTC | Vývoj ceny kukuřice | Meziroční inflace | Správa otevřených pozic | Výkon | Americké trhy | Česká vláda | Ostatní komodity | Index MSCI All-Country | CBOT | ZINC | Použití umělé inteligence | Ceny cukru | OD7F | Zisky společnosti | Proč investovat | Platina - Vývoj ceny | Denní graf | VIAC | Podrobné analýzy | Úroková míra | Finamark | Skupina komodit | Metoda analýzy cen komodit | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Tým FXstreet.cz | XTB Research | Sestavování portfolia | Minas Gerais | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Menší potenciál | Pohyblivý drawdown | Doporučení pro začátečníky | Jak vydělat | Obchodování různých trhů | Benziga | Korelace s cenou ropy | Prodej komodit | Vývoj ceny | Výhody forexu | Psychologická připravenost | Kapitálový fond | Výprodej ropy | Využití edukativních zdrojů | Přehled komoditních trhů | Indonésie | Louis Dreyfus | Platba | News | Růst ekonomiky EU | Profitovat z růstu cen komodit | Sektorové metriky | Interest Futures | Průmyslové podniky | Obchodní politika | Intervenovat | DIA.US | ETF na komodity | Pohled na index S&P 500 | Analýzy cen komodit | Zkušenosti na demo účtech | US30 | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | mRNA | IOT | Základní zboží | Implikace | Jak vybrat trh na míru? | ROI (Return On Investment) | Válka na Ukrajině | Aktuální kurzy | Rafinerie v USA | Speciální účet | Velikosti účtu | Nejlikvidnější trh na světě | Prodej | Bitcoin | Nervozita | Obchodovanie | BOSSA | Euforie | Bez rizika | VolFix | Investiční | Vývoj ceny cukru | Currency Futures | Spekulovat | Příklad trailing thresholdu | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Oznámení | Efektivní řízení | CISCO | Odvětví a akcie | Opce | Potenciál dlouhodobého růstu | Výkonnost | Česká ekonomika | Futures trhy | Skladování komodit | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Vývoj ceny kakaa | Opatření | Energetický sektor | Budoucnost | Monopoly | Partners | Eurobondy | Trading forex | Rozhodování | Obchodní války | Výběr brokera | Rýže | Agentura Bloomberg News | Prodávající | Walmart | Index S&P 500 | Maximální ztráty | Jak začít s komodity? | Referendum | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Česká koruna | Dopad cen ropy na energetický sektor | Komodity obchodované na světových trzích | Stříbro (eCBOT) | Obnovitelné zdroje | Klienti brokerů | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Nejlepší trhy | Sucha | Zlato | HDP | Tradovate | Živý dobytek | Index CRB | Složitější řízení | Maloobchodní tržby | Likvidita | Likvidní | CL | PBOC | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | Mikro loty | Hlavní akciové indexy | Úspěšné obchodování s akciemi | Vyšší riziko | Vývoj ceny zinku | TSLA | Fond | Dow Jones Industrial Average | Co ovlivňuje ceny komodit? | Kurzy | Mezinárodní měnový trh | Micro kontrakty | Voda | Vývoj cen ropy | Nabídka ropy | Spekulanti | Telata (Feeder Cattle) | Americká ministryně financí | Volfix | Realitní sektor | Objednávky | Inflační očekávání | G7 | Potravinová krize | BH Securities | USD kurz | Contracts for difference | USD/CAD | Nejčastější otázky začátečníků | Underweight | WTI Crude Oil | Uhlí | Fundamenty | Jaké strategie jsou povoleny? | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Hedging | Komodity | Demo účet | Význam pro akciové trhy | Analýza | Vyšší inflace | COT | Obchodní hodiny | Výrobní náklady | Správa | Nejslabší sektory | Firemní výsledky | Miliardy | Výnosy | Fundamentální aspekty | Live Prop Trading | Cena komodity | Freeport McMoran (FCX.US) | Začínající investoři | Obchodní účty | Kryptoměny | Úspěšný investor | Velkoobchodní tržby | Zadluženost | Holding | Investoři na akciovém trhu | RBOB Gasoline | SXEPEX | Správce aktiv | Daniel Marván | Dollar General | Investor | Globální ekonomický růst | Průmyslové odvětví | Komoditní akcie | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Hrajeme si na burze | Obchodní styl | Pšenice - Vývoj ceny | Jak se obchodují komodity? | Jednotlivé akcie | Nonfarm Payrolls | ČTK | Devizy | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Příběh obchodníka | Španělsko | Dlouhodobá strategie | Sója - Vývoj ceny | Průmyslové účely | Emerging markets | IBEX | Česká národní banka | XTB.cz | Wall Street | Řídit riziko | Účty Tradovate | Změny úrokových sazeb | Jaká rizika číhají na komodity? | Bavlna | Rithmic RTrader | Akcie v roce 2020 | ACTIAM | Držení akcií | Spread strategie | Ceny mědi | Čínské firmy | Nakupovat | Nejsilnější sektory S&P | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot