Guvernér BoE
Přehled vývoje GBP/USD dne 13. listopadu. Libra si kope vlastní hrob
13.11.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato fráze platí spíše pro euro, přesně odráží situaci libry. Včera jsme se zmínili, že se libra přibližuje ke svým dvěma nedávným lokálním minimům a pravděpodobně je prolomí. Přesně to se v úterý stalo. Britská měna sice nadále vykazuje pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale stále více se snaží čelit objektivní realitě.
Na co se zaměřit dne 8. listopadu? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
08.11.2024 Na pátek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. V zásadě vyčnívá index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA. Tento index je nepochybně významný a pozoruhodný, ale trh na něj bude reagovat pravděpodobně pouze v případě, že se skutečná hodnota výrazně odchýlí od prognózy. Trh dnes může také nadále reagovat na výsledky zasedání Federálního rezervního systému a prohlášení předsedy Fedu Jeroma Powella. Domníváme se, že americký dolar má dnes solidní šance na růst.
GBP/USD: Bank of England je spojencem britské měny
20.09.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek aktualizoval 2,5leté cenové maximum v reakci na výsledky zářijového zasedání Bank of England, poprvé od března 2022 otestoval úroveň 1,33 a dosáhl úrovně 1,3313. Ačkoli si libra nedokázala tuto cenovou oblast udržet, na páru GBP/USD dál převládá býčí sentiment. Libra ve čtvrtek v kontextu plošného oslabení dolaru dostala výraznou podporu ze strany centrální banky.
Libra zažívá období temna
10.09.2024 Britská libra se stala obětí srpnové zprávy z amerického trhu práce, nicméně její vlastní ekonomické problémy by mohly přivést GBP/USD ke korekci. Labouristé naléhavě potřebují finanční prostředky na pokrytí rozpočtového schodku ve výši téměř 22 mld. GBP, který vyšel najevo po odchodu konzervativní vlády. Vzhledem k tomu, že státní dluh dosahuje 100 % HDP, což je nejvyšší hodnota za posledních téměř 60 let, vyžaduje to zvýšení daní, což pro ekonomiku a libru není nejlepší zpráva.
Přehled vývoje GBP/USD dne 30. srpna. Libra se snaží využít každé příležitosti
30.08.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek opět zaznamenal mírný pokles. Tento pokles můžeme považovat za formální, neboť cena zůstává poblíž svého 2,5letého maxima. Můžeme 100pipsový retracement nazvat "korekcí", když libra jen za posledních několik týdnů vzrostla o 600 pipsů? Současný pohyb britské měny bychom tedy charakterizovali jako "stání na místě". Dokonce i euro dokázalo vykázat určitou korekci, ale libra ne! Na tuto skutečnost upozorňujeme již od začátku roku. Libra klesá jen zřídka; ve skutečnosti klesá mnohem méně často než euro. Jednoduše řečeno, pokud trh není nakloněn prodeji eura, je ještě méně nakloněn prodeji libry.
Denní shrnutí: slabá makrodata tlačí na Wall Street 🔴
01.08.2024 Wall Street končí den v medvědí náladě. V průběhu dne pozorujeme výprodej akcií, přičemž po zveřejnění zprávy ISM za výrobní sektor USA dochází ke zrychlení poklesu.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. srpna: Jednoduché tipy pro začátečníky.
01.08.2024 Pár GBP/USD se ve středu stále obchodoval v bočním trendu s nízkou volatilitou. Pásmo od denního minima k maximu bylo pouhých 43 pipů. A to byl den zasedání FOMC... Co říct k dalším událostem, jako je report ADP? Trh několik týdnů důsledně prodával britskou libru, ale pár tento týden prostě přešlapuje na místě. Dnes se koná zasedání Bank of England, na kterém může být rozhodnuto o začátku cyklu uvolňování měnové politiky. Teoreticky by takové zprávy měly vyvolat silnou reakci trhu. Prakticky ale pochybujeme, že dnes uvidíme slibný trend. Pokud trh nechce obchodovat, nepřinutí ho k tomu žádné zprávy.
GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 10. května pro začátečníky
10.05.2024 K otestování ceny 1,2467 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula poté, co Bank of England oznámila rozhodnutí ponechat úrokové sazby beze změny, což potvrdilo vstupní bod na prodej libry. Jakmile pár GBP/USD klesl o 18 pipů, vydal se nahoru. V polovině dne v době, kdy indikátor MACD stoupal od úrovně nula, byla otestována cena 1,2492. Pár ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů. Guvernér BoE Andrew Bailey zmírnil svůj postoj, takže obchodníci mohli očekávat letní snížení úrokových sazeb. To je pro ekonomiku dobré a libra na to odpovídajícím způsobem zareagovala. Dnes upozorníme na zprávy o HDP, průmyslové výrobě a průmyslové produkci ve Spojeném království. Dobré indikátory jsou důvodem k dalším nákupům libry, které jsou v souladu se včerejším uptrendem. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
10.05.2024 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni, přestože libra měla více důvodů k poklesu. Bank of England ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny, avšak guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil její případné snížení v červnu. Bailey také naznačil vyšší pravděpodobnost pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky, avšak inflace ve Velké Británii klesá, což centrální bance umožňuje začít o snížení sazeb diskutovat. Za zdůraznění stojí také skutečnost, že dva členové MPC hlasovali pro snížení sazeb. Podle našeho názoru se jedná o medvědí faktory pro britskou měnu, což ukazuje, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu. Britská měna však během posledních šesti měsíců často vykazovala nelogické pohyby. Na to si již všichni zvykli.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.
10.05.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil vzestupný pohyb a znovu se pohyboval v blízkosti horní hranice kanálu. Býčí korekce tedy přetrvává. Euro včera mohlo posilovat kvůli zasedání Bank of England, protože během dne nebyly k dispozici žádné další zprávy. Toto zasedání ale nepovažujeme za jestřábí. Guvernér BoE Andrew Bailey projednával vyhlídky na uvolnění měnové politiky a dva členové Výboru pro měnovou politiku tentokrát hlasovali pro snížení sazeb. Proto by byl logičtější pokles libry a následně eura. Ve skutečnosti jsme ale byli svědky dalšího nelogického růstu, přičemž libra s sebou stahovala i euro.
Výhled pro měnový pár EUR/USD na 10. května. Euro bezdůvodně vzrostlo
10.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl. Výše uvedený graf může naznačovat, že byl tento pohyb směrem vzhůru silný, ale ve skutečnosti se pár za poslední den nepohnul o více než 60 pipsů. Cena se stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu, takže vzestupný trend, který trvá již tři týdny, přetrvává. Upozorňujeme, že současný růst je součástí korekce proti výraznému poklesu a zdá se, že tato korekce nemá konce. Občas k tomu existují důvody: poslední údaje z USA totiž dolarové býky zklamaly. Někdy však – stejně jako včera – euro nemělo k růstu žádný důvod.
Euru to prošlo
10.05.2024 Někde mezi řádem a chaosem. Tak by se dalo charakterizovat současné chování měnového trhu. Na jedné straně adekvátně reaguje na různá tempa hospodářského růstu a inflace i na měnové politiky centrálních bank. Na straně druhé mohou neočekávané události, včetně těch geopolitických a amerických prezidentských voleb, způsobit na forexovém trhu zmatek. Prozatím však EUR/USD reaguje na připravenost evropských centrálních bank pokračovat v uvolňování měnové politiky rychleji než Federální rezervní systém.
Výhled pro pár GBP/USD na 10. května. Britská libra neuspěla. Nebo to prostě odmítla.
10.05.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek ani nepokusil pokračovat v pohybu dolů. Trh se nejspíš domnívá, že mu stačilo dva dny obchodovat medvědí pozice, a otevírání short pozic na základě smíšených údajů z Bank of England považoval za nepatřičné. Vše kolem zasedání BoE bylo podle našeho názoru vcelku jasné. Inflace ve Spojeném království zpomaluje, ekonomika stagnuje, BoE informovala trhy o ochotě přejít k uvolnění měnové politiky v roce 2024, guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil snížení sazeb ani na příštím zasedání a dva členové Výboru pro měnovou politiku hlasovali pro snížení sazeb. Nakolik holubičí musejí být výsledky, aby trh začal prodávat libru? Nebo snad někteří účastníci trhu čekali, že centrální banka začne snižovat sazby v květnu, kdy inflace přesáhne 3 %? Čekali a pak byli zklamáni.
Americký dolar znovu zaškobrtl
10.05.2024 Evropská a britská měna začaly ve čtvrtek souběžně růst. V době psaní tohoto přehledu jsme nezaznamenali prudký růst a nevidíme důvod, proč by měl trh libru – a tím spíš euro – nakupovat. Zasedání Bank of England právě skončilo a centrální banka vyslala signál, že se blíží ke snížení úrokových sazeb. Guvernér BoE Andrew Bailey nepopřel ani to, že by ke snížení úrokové sazby mohlo dojít už na příštím zasedání – v červnu. Pokud to tak opravdu bude, pak Evropská centrální banka a BoE začnou snižovat sazby synchronně. Nikdo ale neví, kdy s uvolňováním své měnové politiky začne Federální rezervní systém.
GBP/USD. Korekce, nebo obrat trendu?
18.04.2024 Pár GBP/USD ukazuje, že je ochoten bojovat, protože se snaží zahájit býčí korekci. Býci spoléhají nejen na slabost dolarů, ale i na zprávu o inflaci ve Spojeném království. Fakt, že inflace neklesla podle očekávání, umožnil býkům dotlačit pár až k hranicím oblasti 1,25, i když libra podle mého názoru nemá důvod držet vzestupný trend. Na jedné straně všechny složky inflačních údajů vyšly v "zelených číslech". Na druhou stranu ale inflace ve Velké Británii dál zpomaluje.
Denní shrnutí: Wall Street maže počáteční zisky, Bitcoin testuje 60 000 dolarů
17.04.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní peněžní seanci růstem, ale optimistická nálada netrvala dlouho. Zisky byly v průběhu seance vymazány a nyní se hlavní americké indexy obchodují v průběhu dne níže.
Klíčové události 17. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
17.04.2024 Makroekonomických událostí je ve středu méně, ale jedna z nich je klíčová. V Evropské unii a ve Spojených státech se žádné zajímavé události konat nebudou. Ve Velké Británii ale bude zveřejněna zpráva o inflaci za březen. Proč je tak důležitá? Inflace ve Spojeném království může klesnout na 3,1 %. Pokud se tak stane, bude inflace ve Spojeném království nižší než ve Spojených státech. Bank of England tedy může v blízké budoucnosti začít jednat o uvolnění měnové politiky. Připomeňme, že předtím trh očekával, že Federální rezervní systém bude první centrální bankou, která sníží sazby. Objektivní realita ale ukazuje, že BoE může začít konat jako první. Proto by pokles inflace na 3,1 % nebo ještě níž mohl vyvolat vážný propad britské měny.
Ekonomický kalendář: Powellův projev, údaje o CPI z Kanady
16.04.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Děje se tak po včerejším poklesu obchodování na Wall Street a dnes v asijsko-pacifickém regionu. Trhy stále čekají na další vývoj na Blízkém východě, zejména na izraelskou reakci na víkendový íránský útok. Reakce se zdá být jistá a podle některých zdrojů i bezprostřední, rozhodující však bude její rozsah a typ, protože určí, zda bude následovat totální válka.
Invesco: Významný týden pro měnovou politiku je pro trhy dobrým znamením
27.03.2024 Již delší dobu tvrdím, že měnová politika má na trhy nadměrný vliv. Začalo to v době, kdy hlavní centrální banky prováděly mimořádně uvolněnou a experimentální měnovou politiku v boji proti globální finanční krizi. Pokračovalo to však i v posledních několika letech, kdy jsme byli svědky masivního zpřísňování měnové politiky v boji proti pandemické inflaci, což mělo dramatický dopad na trhy v roce 2022. Vzhledem k významu měnové politiky pro řízení trhů byl minulý týden významný, neboť se sešlo pět centrálních bank vyspělých trhů a sedm centrálních bank rozvíjejících se trhů a proběhla přijetí dvou historických rozhodnutí.
Bank of England učinila první krok ke snížení sazeb a Bailey ho potvrdil
25.03.2024 Ve čtvrtek skončilo druhé zasedání Bank of England roku 2024. Jak už mnoho analytiků a ekonomů upozornilo, jeho výsledky jsou spíš holubičí než jestřábí či neutrální. K hlavním bodům, kterým ekonomové věnují pozornost, patří slova guvernéra BoE o možném snížení sazeb v roce 2024 (ačkoli toto už bylo známo), stejně jako skutečnost, že počet členů centrální banky, kteří podporují zvýšení sazeb, klesl.
Ranní shrnutí (22.03.2024)
22.03.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování na rekordních hodnotách, ale mimo denní maxima. S&P 500 si připsal 0,32 %, Dow Jones se posunul o 0,68 % výše a Nasdaq přidal 0,20 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací se obchodoval o více než 1 % výše.
Denní shrnutí: Drahé kovy klesají, akcie si drží den po FOMC zisky
21.03.2024 Wall Street prodloužila skok po FOMC do druhého dne, přičemž S&P 500 posílil o 0,4 %, Dow Jones přidal 0,7 %, Nasdaq se obchodoval o 0,3 % výše a Russell 2000 s malou kapitalizací se posunul o 1,2 %.
BREAKING: GBP klesá po rozhodnutí BoE o sazbách
21.03.2024 Bank of England dnes ve 13:00 oznámila své nejnovější rozhodnutí o měnové politice. Očekává se, že banka na pátém zasedání v řadě ponechá sazby beze změny na úrovni 5,25 %. K žádnému překvapení nedošlo a sazby byly ponechány beze změny. Rozhodnutí bylo přijato poměrem hlasů 8:1, když 8 členů MPC hlasovalo pro ponechání sazeb beze změny a 1 člen hlasoval pro snížení sazeb (Dhingra). To je holubičí vývoj, vzhledem k tomu, že rozhodnutí na předchozím zasedání bylo přijato poměrem 6-3, a očekávalo se, že dnešní rozhodnutí bude přijato poměrem 7-2. Guvernér BoE Bailey uvedl, že zatím není na místě snižovat sazby. Směry z únorového zasedání byly zachovány s tím, že prohlášení poukazovalo na potřebu udržet politiku dostatečně vysoko po dostatečně dlouhou dobu.
Ochladnutí postoje k akciím může otestovat odolnost britské libry
13.03.2024 V tomto čtvrtletí si zatím vede GBP ze všech měn zemí G10 nejlépe, teď však bude její odolnost podrobena zkoušce. Většina dobrých zpráv už se do cen promítla a mzdové tlaky pomalu vrcholí. Britská libra vykazuje v poslední době značnou korelaci s náladami na akciových trzích a případný nárůst volatility může ohrozit i sílu této měny. Spekulativní dlouhé pozice jsou celkem napjaté a technické ukazatele napovídají, že se pár GBP/USD patrně blíží překoupení.
Nárůst rizikového apetitu ve světě skutečně prospívá měnovému páru GBP/USD
26.02.2024 Libra využila svého statusu rizikové měny a na pozadí rychlé rally světových akciových indexů v čele s těmi americkými uzavřela poprvé od poloviny ledna první týden v zelených číslech. Díky pozitivním podnikovým zprávám výrobce čipů NVIDIA byly na amerických, evropských a dokonce i japonských akciových trzích dosaženy nové rekordy. Japonský trh potřeboval k aktualizaci svého historického maxima 34 let! Pro pokračování rally na GBP/USD by však bylo dobré využít i jeho vlastních zdrojů.
Denní shrnutí: Indexy na Wall Street odepisují zisky, akcie mega-cap firem klesají
20.02.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují na nižší úrovni, přičemž náladu ovlivňuje oslabení akcií technologických společností. S&P 500 klesá o 0,8 %, Dow Jones se obchoduje o 0,2 % níže, Nasdaq se propadá o 1,4 % a Russell 2000 s malou kapitalizací klesá o 1,6 %.
Andrew Bailey očekává zlepšení, Jeremy Hunt si nění vědom žádných problémů
16.02.2024 Podle prvního odhadu zveřejněného Národním statistickým úřadem se HDP Spojeného království snížil o 0,3 % na čtvrtletní bázi a o 0,2 % na roční bázi. O něco dříve během tohoto týdne vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Zatím není jasné, zda Bailey již předem věděl, že budou údaje o HDP Spojeného království překvapením... Zdá se, že ano, neboť zmínil možnost technické recese. Přestože tuto možnost zvažuje, guvernér BoE stále očekává zlepšení britské ekonomiky. "Pokud v Británii začne recese, bude velmi mírná," domnívá se Bailey. Domnívá se také, že je lepší věnovat pozornost pozitivním ukazatelům, které vykazují známky zlepšení.
Denní přehled: Bitcoin testuje 52 000 USD, NATGAS klesá na 1,60 USD
14.02.2024 Indexy na Wall Street dnes umazávají část včerejšího propadu po zveřejnění indexu spotřebitelských cen. S&P 500 získává 0,5 %, Dow Jones se obchoduje o 0,1 % výše, Nasdaq poskočil o 0,8 % a Russell 2000 s malou kapitalizací roste o 1,9 %.
Dualita výsledků zasedání Bank of England
05.02.2024 Ve čtvrtek skončilo zasedání Bank of England, na které mnozí netrpělivě čekali. Trhy neočekávaly od britské centrální banky změnu k holubičímu postoji, protože inflace v Británii je stále příliš vysoká. Analytici zároveň určité náznaky holubičím směrem očekávali. Přesně to se podle mého názoru stalo, ale někteří odborníci našli jestřábí postoj i tam, kde není.
Goldman Sachs přišla s holubičí prognózou
30.01.2024 Blíží se čas shrnutí zasedání Federálního rezervního systému (FOMC) a Bank of England. Zasedání FOMC začne v úterý a skončí ve středu. Zasedání BoE začne ve středu a skončí ve čtvrtek. Euro a libra jsou pod mírným tlakem trhu, ale jejich pohyby z poslední doby se liší. Euro podle aktuální vlnové analýzy postoupilo k budování medvědí vlny, zatímco libra se dál obchoduje horizontálně.Tržní konsenzus ohledně sazeb Fedu se posunul z března na květen, ale někteří účastníci trhu stále trvají na březnovém snížení sazeb. Jedna z největších světových bank Goldman Sachs uvedla, že Fed podle ní letos sníží úrokové sazby pětkrát, poprvé v březnu. Vzhledem k tomu, že březnové zasedání bude druhým letošním zasedáním, předpokládají analytici banky v průběhu roku nejméně dvě pauzy. Patero snížení o 25 bazických bodů by přineslo pokles referenční sazby do konce roku na 4,25 %.
Bank of England nezůstane za ECB a Fedem
24.01.2024 Zmatek týkající se úrokových sazeb pokračuje. Už déle než měsíc je situace kolem úrokových sazeb Evropské centrální banky, Federálního rezervního systému a Bank of England opravdu šílená. Názory i očekávání se neustále mění. Trh očekává, že Fed v březnu sníží sazby, ale několik členů FOMC tyto naděje zpochybnilo. Trh očekává první snížení sazeb ECB na podzim, ale prezidentka ECB Christine Lagardeová uvedla, že sazby by mohly začít klesat už začátkem léta. Pokud jde o BoE, nikdo snížení sazeb v nejbližší době nepředpokládal, ale průzkumy provedené mezi předními ekonomy ukazují, že britská centrální banka by mohla začít svou měnovou politiku uvolňovat ve druhém čtvrtletí.
Klíčové události 20. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
20.12.2023 Nabídka makroekonomických událostí na středu je prakticky nulová. Obecně vzato budou v centru pozornosti údaje o inflaci ve Spojeném království za listopad. Základní inflace je pro Bank of England důležitým indikátorem a v Británii klesá velmi pomalu.
Denní shrnutí: Jestřábí ECB a holubičí Fed tlačí EURUSD k úrovni 1,10
14.12.2023 Indexy na Wall Street dnes rozšiřují zisky po zasedání FOMC a indexy Nasdaq-100 a Dow Jones stoupají na historická maxima.
MAKRO: Shrnutí rozhodnutí centrálních bank
14.12.2023 Obchodníkům byla tento týden nabídnuta řada měnověpolitických rozhodnutí hlavních centrálních bank. Klíčovou událostí týdne bylo včerejší rozhodnutí FOMC, ale pozorně sledovány byly i 4 centrální banky, které svá rozhodnutí oznámily dnes. Níže uvádíme stručný přehled všech 5 rozhodnutí oznámených tento týden.
Klíčové události 14. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
14.12.2023 Na dnešní den jsou naplánovány dvě fundamentální události, které je ale možné rozdělit na mnohem větší počet. Obě centrální banky oznámí výsledky svých zasedání. Dále vystoupí prezidentka ECB Christine Lagardeová a možná i guvernér BoE Andrew Bailey. Ve čtvrtek nás tedy čeká mnoho důležitých událostí, které se budou překrývat. Doporučujeme opatrnost a nezapomínat na stop loss, protože směr pohybu se může rychle a často měnit.
Ekonomický kalendář: Rýchly odhad spotřebitelských cen v Evropě, revize HDP v USA za 3. čtvrtletí
29.11.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seance na starém kontinentu začne víceméně beze změny. Stalo se tak po smíšeném obchodování během asijsko-pacifické seance, kdy se regionální indexy snažily najít společný směr. NZD je nejvýkonnější měnou G10 poté, co RBZN přednesl jestřábí hold, zatímco AUD je nejhorší měnou mezi hlavními měnami po nižším než očekávaném údaji o CPI za říjen. USD patří také mezi nejhorší měny, ale v poslední době se mu podařilo získat zpět půdu pod nohama a obchoduje se zpět pod hranicí 1,10.
Ekonomický kalendář: FOMC, výsledky Nvidie
21.11.2023 Futures na evropské indexy ukazují na mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po včerejším optimistickém obchodování na Wall Street a během dnešní asijsko-pacifické seance. Pokles amerických výnosů vytváří tlak na americký dolar, který je dnes ráno jednou z nejhorších měn zemí G10. Na druhou stranu slabost USD poskytuje podporu zlatu a stříbru, které si připisují 0,7 %, resp. 1,3 %.
Denní shrnutí: Wall Street roste díky Microsoftu
20.11.2023 Akciové indexy na začátku posledního celého listopadového týdne posílily. Pozitivní sentiment souvisí s větší jistotou, že Fed a ECB nebudou zvyšovat sazby, a v souvislosti s možným příměřím na Blízkém východě.
Jaké jsou šance dalšího zvýšení sazeb Bank of England v listopadu?
27.09.2023 Abychom mohli pochopit, jak bude Bank of England jednat na zbývajících dvou zasedáních v roce 2023, musíme zvážit potenciál pro zvýšení úrokových sazeb. Prvním a nejzásadnějším ukazatelem, na který centrální banka (a trhy) již nějakou dobu spoléhá, je inflace. Od září však inflace zůstává extrémně vysoká, je stále vysoko nad cílovou úrovní. Dalo by se předpokládat, že BoE bude pokračovat ve zvyšování sazeb, ale v září si dala banka pauzu. Pauza může znamenat pouze dvě věci: buď se BoE připravuje na ukončení procesu zpřísňování, nebo ho již dokončila.
Bank of England v září zvýší úrokové sazby
07.08.2023 Týden skončil pro oba nástroje docela předvídatelně, ale analýza vln naznačuje, že je docela náročné předvídat, co nás čeká. Oba vzestupné trendy nemohou být impulzivní, ale mohou to být pětivlnné korekční patterny typu a-b-c-d-e. V důsledku toho mohou kotace narůstat ve vlně e. Nedávné sestupné vlny dostaly v tuto chvíli podobu třívlnné korekční formace, nejedná se ale o formaci impulzivní. Po třech vlnách však lze postavit další dvě vlny. Na základě výše uvedeného mají oba nástroje ze současných úrovní stejnou pravděpodobnost, že buď zahájí nový vzestupný pohyb, nebo prodlouží pokles.
Přehled páru GBP/USD 23. 6. 2023. Bank of England zvýšila klíčovou sazbu na 5 %
23.06.2023 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval výraznou volatilitu, což není překvapivé vzhledem k důležitosti zasedání Bank of England. Zvýšení volatility bylo očekáváno. BOE překvapivě zvýšilo sazbu o 0,5 % místo očekávaných 0,25 %. Toto rozhodnutí zaskočilo mnoho analytiků, zejména s ohledem na nedávné zklamání z údajů o inflaci ve Spojeném království, které vyvolalo pochybnosti o optimistických projekcích Andrewa Baileyho o snížení inflace do konce roku na polovinu.
Můžeme od Bank of England očekávat přísnější politiku?
31.05.2023 V úterý byla poptávka po libře výrazně vyšší než po euru. Jakmile k tomu došlo, mnoho analytiků začalo věnovat pozornost zprávě o cenách v britských obchodech, protože inflace cen obchodů tento měsíc zrychlila na 9 %. To naznačuje, že inflace ve Spojeném království se snižuje pomalu nebo neklesá vůbec, a to navzdory zvýšení referenční úrokové sazby na 4,5 %. Konsensuální prognóza pro sazbu Bank of England v současné době naznačuje další dvě zvýšení sazeb za čtvrtletí v červnu a srpnu. To by zvýšilo sazbu na 5 %. Jakékoli další zpřísňování bez alternativ by dostalo britskou ekonomiku do recese, a i současná míra by ji potenciálně mohla způsobit, navzdory optimistickým prognózám BoE. Ale jak lze bojovat s inflací, když stěží reaguje na kroky centrální banky?
Ekonomický kalendár: PMI deň v Európe a v USA!
23.05.2023 Európske indexové futures poukazujú na ploché alebo mierne nižšie otvorenie dnešnej seansy pre hlavné benchmarky zo starého kontinentu. Toto prichádza po včerajšom zmiešanom obchodovaní na Wall Street a dnes skôr ponižujúcej ázijskej seanse. Na komoditných trhoch možno zaznamenať určité pohyby smerom k odstráneniu rizika, pričom obchodovanie s ropou sa len málo zmenilo a priemyselné kovy sa stiahli nadol. Klesajú aj drahé kovy, pričom hlavným ťahúňom tohto pohybu je silnejší USD.
Ekonomický kalendár: Údaje druhého stupňa v USA, prejavy centrálnych bankárov
18.05.2023 Futures na európske indexy dnes poukazujú na vyššie otvorenie peňažnej seansy, keďže hlavné európske benchmarky dobiehajú americké indexy po včerajšej solídnej seanse na Wall Street. AUD dnes klesol vďaka neuspokojivej správe o pracovných miestach za apríl, ale odvtedy sa mu podarilo opäť získať pôdu pod nohami. Hlavné kryptomeny opäť klesajú.
Ekonomický kalendář: BoE rozhoduje o sazbách a v USA zveřejní PPI inflační index
11.05.2023 Evropské trhy dnes otevírají na mírně vyšších úrovních. DE30 pokouší prorazit zpět nad hranici 16 000 bodů. K tomuto vývoji dochází po dřívější poněkud smíšené a jednotvárné asijské seanci a po vysoce volatilní seanci na Wall Street. Energetické komodity se dnes ráno obchodovaly na vyšších úrovních, zatímco drahé kovy zaznamenávají pouze malé změny. USD a JPY jsou nejvýkonnějšími měnami G10, zatímco EUR a AUD nejvíce zaostávají.
Guvernér BoE Bailey sees nevidí rizika pro britské banky
28.03.2023 Andrew Bailey, guvernér Bank of England, stejně jako další dva členové BoE (Sam Woods a Dave Ramsden) dnes vystoupili před užším výborem ministerstva financí na slyšení o kolapsu banky Silicon Valley. Bailey poznamenal, že kolaps SVB byl nejrychlejší bankovní krach od krachu Barings Bank, která se zhroutila v roce 1995 po masivní ztrátě 827 milionů GBP, kterou utrpěl obchodník Nick Leeson. Tyto dva případy však nelze srovnávat, protože společnost Barings zkrachovala v důsledku jednání nepoctivých obchodníků, zatímco společnost SVB zkolabovala v důsledku bankovního runu a špatného řízení úrokového rizika. Bailey v rozhovoru řekl o Credit Suisse, že problémy švýcarské banky jsou specifické pro tuto společnost a neměly by být vnímány jako riziko pro domácí britské banky. Celkově Bailey uvedl, že si nemyslí, že by některý z rysů nedávných bankovních krachů (SVB a CS) způsobil stres ve finančním systému Spojeného království. Řekl však také, že se nacházíme v období zvýšeného napětí na trzích a je zapotřebí vyšší úrovně ostražitosti.
Asijské trhy rostou, obavy bank se zmírňují
28.03.2023 Většina asijských trhů v úterý ráno rostla, protože akvizice velké části zkrachovalé banky Silicon Valley Bank (SVB) společností First Citizens BancShares zmírnila obavy ohledně bankovního sektoru v USA. Akcie Deutsche Bank získaly v pondělí díky optimismu investorů nový impuls.
Ekonomický kalendář: Čekají nás data spotřebitelské důvěry z USA a projevy Baileyho a Lagardové
28.03.2023 Futures trhy dnes ukazují na mírně vyšší otevření evropské cash seance. Futures DAX se krátce před otevřením vyšplhaly nad včerejší denní maxima a obchodují se pevně nad hranicí 15 300 bodů. Celkově vypadají finanční trhy dnes ráno klidně, nezaznamenáváme žádné výrazné pohyby. Kryptoměny se obchodují smíšeně, energetické komodity se obchodují o něco výše a drahé kovy klesají. AUD a NZD jsou nejvýkonnější hlavní měny, zatímco CHF a USD nejvíce zaostávají.
Ekonomický kalendář: Německý index Ifo, projevy členů ECB
27.03.2023 Evropské akciové trhy zahájily dnešní hotovostní obchodní seanci růstem, když německý DE30 v prvních minutách obchodování testoval oblast 15 300 bodů. Optimistická nálada je patrná napříč celým starým kontinentem a také na dalších finančních trzích, kde se kryptoměny obchodují výše a ropa postupuje vpřed. GBP a AUD jsou nejúspěšnějšími měnami G10, zatímco USD a JPY nejvíce zaostávají.
GBP/USD před zprávou o inflaci a zasedáním Bank of England
21.03.2023 Pár GBP/USD aktualizoval 8. 3. své několikaměsíční cenové minimum na 1,1802. Tento týden se pár pokusil přiblížit k hranici 23. čísla, včerejší maximum bylo na 1,2283. Za dva týdny pár vzrostl o více než 450 pipů především kvůli slabému dolaru. Všimněte si, že 1,2280 je poměrně silná úroveň rezistence, která odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Jak vidíme, kupující GBP/USD ji nedokázali impulzivně překonat, i když býčí sentiment páru stále zůstává.
Výprodej britských akcií na trhu s bydlením 🏘 Persimmon se po slabé prognóze propadl o 10 % 📉
01.03.2023 Akcie společností působících v britském realitním sektoru dnes klesají po chmurných zprávách představenstva jednoho z největších developerů na britských ostrovech, společnosti Persimmon, a po sedmém měsíci poklesu cen nemovitostí v řadě a slabých údajích o objemu hypoték poskytnutých v únoru. Persimmon (PSN.UK) již ztrácí téměř 10 %, ale pod tlakem je i britský gigant Barrat Develompents (BDEV.UK) a řada dalších firem v oboru:
Fed a Powell: Inflace klesá, pravděpodobně dojde k dalšímu zvýšení sazeb
08.02.2023 Americké akciové trhy v úterý posílily poté, co šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell vystoupil s projevem před Ekonomickým klubem ve Washingtonu. Další zprávou je, že obchodní bilance mezi USA a Čínou dosáhla v roce 2022 rekordní úrovně, a to i přesto, že se jejich diplomatické vztahy zhoršily. Ve Spojeném království se akciový index FTSE 100 vrací k rekordnímu maximu z minulého pátku, protože sílí naděje, že by se ekonomika země mohla vyhnout recesi.
Americký dolar oslabuje po FEDu, pozornost přesouvá na BOE a ECB
02.02.2023 Americký dolarový index je i nadále v pozadí a obchoduje se na nejnižší úrovni za skoro 10 měsíců kolem 101,00 po středečním prudkém poklesu, který byl vyvolán holubičími výroky předsedy FEDu Jeroma Powella.
Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbách BoE a ECB, výsledky amerického megatechu
02.02.2023 Trhy s futures ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Trhy jsou po včerejším rozhodnutí FOMC v módu risk-on. Americká centrální banka sice zvýšila sazby v souladu s očekáváním o 25 bazických bodů, předseda Fedu však poznamenal, že dezinflační proces začal. Investoři se dnes dočkají vyjádření dalších dvou významných centrálních bank - Bank of England (13:00) a ECB (14:15). Očekává se, že obě banky dnes přinesou zvýšení sazeb o 50 bazických bodů, a investoři jsou zvědaví, zda zpomalení tempa zpřísňování v Severní Americe (BoC a Fed) ovlivnilo postoje centrálních bankéřů v Evropě. Kromě BoE a ECB by obchodníci měli mít na paměti také to, že zveřejnění výsledků za 4. čtvrtletí od amerických mega-technologických společností (Apple, Amazon a Alphabet) může zvýšit volatilitu amerických indexů po uzavření peněžní seance na Wall Street.
Fed, ECB a BoE oznámí rozhodnutí o úrokových sazbách
30.01.2023 Tento týden budou ve zprávách dominovat rozhodnutí o úrokových sazbách amerického Federálního rezervního systému (Fed), Evropské centrální banky (ECB) a Bank of England (BoE). Všechny tři pravděpodobně zvýší výpůjční náklady, protože jejich měnové politiky zpřísňování mají za cíl zmírnit inflační tlaky. Ačkoli většina ekonomů neočekává žádné překvapení, zvýšení úrokových sazeb by mohlo vyvolat volatilitu na trhu a ovlivnit směnné kurzy amerického dolaru, eura a britské libry.
Fed, ECB a BoE oznámí rozhodnutí o úrokových sazbách
30.01.2023 Tento týden budou ve zprávách dominovat rozhodnutí o úrokových sazbách amerického Federálního rezervního systému (Fed)...
Ranní shrnutí (17.01.2023)
17.01.2023 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes zatím obchodují smíšeně. Nikkei rostl o 1,2 %, S&P/ASX 200 se obchoduje na stejné úrovni, Nifty 50 se posunul o 0,5 % výše a Kospi se propadl o 1 %.
Ekonomický kalendár: Americký sviatok, prejav guvernéra BoE Baileyho
16.01.2023 Futures trhy poukazujú na mierne vyššie otvorenie prvej európskej obchodnej seansy nového týždňa. NZD a GBP sú najvýkonnejšie meny G10, zatiaľ čo JPY, CHF a AUD najviac zaostávajú. Ropa a drahé kovy klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú malé zisky.
Graf dňa - GBPUSD (10.01.2023)
10.01.2023 Britská libra sa včera vyšplhala na 3-týždňové maximum voči americkému doláru. Tento pohyb bol spôsobený najmä s oslabením USD. Včera bol zverejnený prejav hlavného ekonóma BoE - Pilla, ktorý ukázal určité zmeny v postoji. Zatiaľ čo Pill predtým zdôraznil, že banka bude rázne konať, aby vrátila infláciu späť k svojmu cieľu zo 4-ročného maxima, včera poukázal na zmiernenie inflačných tlakov. Pill poznamenal, že trh práce oslabuje a ak by sa v súlade s prognózami BoE objavila ekonomická stagnácia, hrozba pretrvávajúcej inflácie by sa zmiernila. Bol to dôležitý poznatok, pretože ukázal, že BoE začína vidieť obrat na trhu práce a slabosť na trhu práce môže byť dôležitým argumentom na prehodnotenie akéhokoľvek ďalšieho sprísnenia. Dnes vystúpi tiež guvernér Bailey o 11:10. Guvernér BoE bude moderovať panelovú diskusiu o nezávislosti centrálnej banky organizovanú Riksbank. GBPUSD sa môže pohnúť aj v skorých popoludňajších hodinách, keďže predseda Fedu Powell má predniesť prejav o 15:00. Powell bude hovoriť aj o nezávislosti centrálnej banky.
Ekonomický kalendár: Prejavy Powella a ďalších šéfov centrálnych bánk
10.01.2023 Európske akciové indexy sú nastavené na viac-menej ploché otvorenie dnešnej seansy na starom kontinente. Futures na DAX sa obchodujú viac-menej na úrovni včerajšieho uzatváracej ceny. To prichádza po včerajšej zmiešanej seanse na Wall Street a dnešnom zmiešanom obchodovaní v Ázii. Rizikové nálady možno pozorovať na komoditnom trhu, keď sa drahé kovy, priemyselné kovy a energetické komodity obchodujú nižšie. EUR a NZD sú najvýkonnejšie hlavné meny, zatiaľ čo JPY a GBP najviac zaostávajú.
GBPUSD se odráží od lokálního supportu
07.12.2022 V posledních dnech se měnový pár GBP/USD vzdálil od šestiměsíčního maxima 1,2355 USD, kterého dosáhl na začátku tohoto měsíce, protože obavy z recese vyvolaly poptávku po bezpečných aktivech včetně amerického dolaru. Také výhled pro šterlink šterlinků zůstává zastřený obavami z domácí recese. Guvernér BOE Andrew Bailey varuje trhy, že očekávání zpřísnění jsou přehnaná, přičemž Spojené království se propadá do dvouleté recese. Přesto dnes můžeme pozorovat určité oslabení dolaru, které umožňuje páru GBP/USD odrazit se od lokálního supportu na úrovni 1,2150. Nicméně hlavní sentiment zůstává medvědí, a proto nelze vyloučit pohyb k úrovni 1,20 nebo dokonce ke klíčovému supportu 1,1865.
Ekonomický kalendár: Nemecká inflácia CPI, správa HDP z Kanady
29.11.2022 Európske akciové trhy začali dnešné obchodovanie vyššie. Chuť riskovať podporili špekulácie, že Čína môže dnes oznámiť uvoľnenie obmedzení, k čomu však počas tlačovej konferencii nedošlo, no indexy si aj napriek tomu udržali predchádzajúce zisky. Zvýšenie apetítu riskovať podporuje aj ceny ropy a priemyselných kovov. Medzitým USD klesá a poskytuje podporu pre drahé kovy.
Ranní shrnutí (15.08.2022)
15.08.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly většinou výše. Nikkei vzrostl o 1,13 %, S&P/ASX 200 přidal 0,45 %, zatímco obchodníci z Jižní Koreje byli na dovolené. Indexy z Číny se snaží najít společný směr.
Inflace ve Velké Británii dosáhla nového 40letého maxima
20.07.2022 Libra se po včerejší zprávě o trhu práce neudržela na 1,2030, což naznačuje, že na rozdíl od eura nejsou účastníci trhu ochotni jít do dlouhých pozic na libře ani za její současnou cenu, navzdory její slabé korekci směrem nahoru. Nejnovější údaje o inflaci dnes zvýšily tlak na býky v GBP.
Ekonomický kalendář: Objednávky amerických továren, zpráva o finanční stabilitě od BoE
05.07.2022 Trhy s Futures otevřely dnešní evrospkou seanci výše. Nálady se zlepšily po zprávách z Asie, protože Čína hodlá zainvesrovat do fondu na rozvoj infrastruktury přibližně 500 miliard Juanů (cca 74,7 mld. USD). Dax se nyní obchoduje asi o 140 bodů níže v porovnání se včerejším uzavřením. Očekává se, že dnes budou trhy likvidnější, protože Američané již neslaví státní svátek.
Ekonomický kalendár: Predbežné údaje CPI z Nemecka, ECB event
29.06.2022 Horší sentiment možno pozorovať na európskych futures trhoch pred dnešnou seansou. Hlavné indexy zo starého kontinentu majú začať dnešné obchodovanie nižšie, po včerajšom slabším obchodovaní na Wall Street a dnes v Ázii. Futures na DAX sa momentálne obchodujú približne 100 bodov pod včerajšou uzatváracou cenou.
Co sledovat příští týden? (24.06.2022)
24.06.2022 Pololetní konference Jerome Powella v americkém kongresu nezpůsobila žádnou zvýšenou volatilitu trhu. Jiné to však bylo v Evropě, kde trhy rozkolísaly negativní PMI data. Příští týden přinese podobně zajímavé události, včetně panelové diskuze se třemi guvernéry centrálních bank (Fed, ECB a BoE). Určitě proto neváhejte sledovat EUR/USD, Zlato a US100.
GBP/USD: plán pro evropskou seanci 27. května. COT reporty. Britská libra si vedla dobře
27.05.2022 Včera bylo vytvořeno poměrně velké množství vynikajících signálů pro vstup na trh, které se ukázaly být velmi ziskové. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, k čemu došlo. V ranní předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2609 a doporučil jsem vám rozhodnout se pro vstup na trh z této úrovně. Růst a falešný průraz formující se na této úrovni v první polovině dne byl vzhledem k absenci důležitých fundamentálních statistik vcelku očekávaný. Výsledkem byl skvělý signál pro short pozice. Libra se ale nevydala dolů hned. S blížícím se polednem se býci znovu pokusili vystoupat nad úroveň 1,2609, ale znovu neuspěli a vygenerovali tak potvrzující signál k otevření short pozic, což bezprostředně vedlo k prudkému poklesu libry o 50 bodů najednou. Odpoledne býci využili úrovně 1,2558 a obdrželi jsme neuspokojivé údaje o americkém HDP, které vytvořily výborné vstupní pozice pro long pozice. Pohyb nahoru činil ve výsledku také 50 bodů a umožnil libře vrátit se na týdenní maxima.
GBP/USD. Bank of England se trápí pochybnostmi, libra zlevňuje
09.05.2022 Dolar opět ukázal svůj charakter na začátku obchodního týdne po výnosu státních dluhopisů. Index amerického dolaru opět testoval úroveň 104 a výnos 10letých státních dluhopisů dosáhl 3,199 %. Posílení americké měny zasáhlo všechny páry "hlavní skupiny". A pár GBP/USD zde nebyl výjimkou: libra dnes aktualizovala další cenové minimum a klesla do poloviny 22. čísla.
Ekonomický kalendář: Projevy šéfů Fedu a BoE
21.04.2022 Evropské akciové indexy jsou nastaveny na mírně vyšší otevření dnešní seance. Futures na DAX se aktuálně obchodují přibližně 40 bodů nad včerejším close. Členové ECB zaujali další jestřábí tón vůči zvýšení sazeb, díky čemuž se EUR stalo nejvýkonnější měnou G10. EURUSD se poprvé za týden blíží 1,09.
Ekonomický kalendár: Údaje druhej úrovne z USA a Kanady
04.04.2022 Európske futures trhy dnes poukazujú na vyššie otvorenie seansy na starom kontinente. DAX sa obchoduje takmer o 100 bodov nad piatkovým cenami. Víkend bol pomerne pokojný bez väčších udalostí alebo správ. Výsledkom je, že rozsah pohybov na finančných trhoch je dnes zatiaľ malý.
Ekonomický kalendář: Údaje o americkém trhu s bydlením, zpráva DOE
23.03.2022 Futures trhy naznačují na vyšší otevření evropské seance pro blue chip indexy. Trhy se začaly ohlížet za rusko-ukrajinskou válkou, zatímco intenzita bojů v předchozích dnech údajně polevila. Zajímavé je, že technologické akcie byly včera na Wall Street nejvýkonnější, což signalizovalo, že trh se možná také přehlíží brozbu zpřísnění Fedu.
Dá si Bank of England na příštím zasedání pauzu a nezvýší repo sazbu?
22.03.2022 Britská libra již nejednou překvapila obchodníky svou často na první pohled neadekvátní reakcí na různé růstové události a nepřestala s tím dodnes. Zdá se, že pár GBPUSD měl prudce vzrůst v reakci na třetí zvýšení repo sazby Bank of England v řadě z 0,5 % na 0,75 % na zasedání 17. března. Jedná se o nejagresivnější měnovou restrikci od získání nezávislosti regulátora v roce 1997. Tímto tempem se BoE dostala do čela hlavních světových centrálních bank zpřísňujících měnovou politiku, zatímco libra klesá. Paradox?
GBP/USD: Britská ekonomika se vyrovnává s agresivním zvýšením sazeb ze strany BoE
21.02.2022 Při zvyšování hlavních úrokových sazeb si člověk vždy klade otázku, jestli národní hospodářství ustojí zpřísňování měnové politiky. Soudě podle nejnovějších statistik pro Británii to je v jeho silách. Údaje o trhu práce, inflaci, maloobchodních tržbách a podnikatelské aktivitě ukázaly, že s ekonomikou je vše v pořádku. Očekávání trhu s deriváty na zvýšení repo sazby na 2 % do konce roku 2022 a signály, že ji lze okamžitě zvýšit o 50 bazických bodů na jednom z příštích dvou zasedání Bank of England, proto vypadají věrohodně.
Geopolitický faktor; přehled vývoje USD, EUR a GBP
21.02.2022 Dominantními tématy na trzích zůstávají blížící se termín zasedání Fedu, které zahájí cyklus utahování měnové politiky, a také geopolitické napětí kolem Ukrajiny, které se stupňuje s ne zcela jasným cílem, který má však zcela jasné důsledky.
Ekonomický kalendár: Dáta CPI z USA v centre pozornosti
10.02.2022 Futures trhy dnes poukazujú na vyššie otvorenie európskej seansy. Hlavné indexy zo starého kontinentu sa otvorili o 0,2 až 0,4 % vyššie po včerajšom pozitívnom obchodovaní na Wall Street a dnes v Ázii. Ekonomický kalendár na dnešný deň je pomerne prázdny, avšak budú zverejnené údaje CPI z USA za január. Trh očakáva ďalšie zrýchlenie, pričom jadrová inflácia by mala dosiahnuť medziročne tesne pod 6 %.
Ekonomický kalendár: Centrálne banky v centre pozornosti
03.02.2022 Európske akciové indexy začali dnešnú seansu vyššie. Na dnešné európske ráno je naplánovaných množstvo dôležitých zverejnení. V centre pozornosti budú januárové PMI služieb pre Taliansko a Španielsko, PMI pre Francúzsko, Nemecko a eurozónu. Popoludní oznámia BoE a ECB rozhodnutia o sadzbách. Očakáva sa, že Bank of England opäť zvýši úrokové sadzby a bude signalizovať ďalšie uvoľňovanie pandemických stimulov. V prípade ECB sa neočakávajú žiadne zásadné pohyby, trhy však budú hľadať akýkoľvek posun v postoji centrálnej banky k inflácii a úrokovým sadzbám. Pokiaľ ide o americký trh, PMI služieb ISM a týždenné žiadosti o podporu môžu tiež vyvolať určitú volatilitu.
Ekonomický kalendár: ECB minutes v centre pozornosti
25.11.2021 Európske akciové trhy začali dnešné obchodovanie vyššie. Očakáva sa, že obchodovanie počas dňa a najmä popoludní bude trochu tlmené kvôli neprítomnosti amerických obchodníkov, ktorí budú oslavovať Deň vďakyvzdania. Obchodovanie na Wall Street bude zrušené. Dôjde aj k zmenám obchodných hodín futures kontraktov.
Inflace v Británii v říjnu stoupla na 4,2 procenta, nejvýše za deset let
17.11.2021 Spotřebitelské ceny v Británii se v říjnu meziročně zvýšily o 4,2 procenta po zářijovém růstu o 3,1 procenta. Tempo růstu bylo nejvyšší za deset let kvůli vyšším účtům domácností za energie. Zpráva, kterou zveřejnil britský statistický úřad, posílí očekávání, že centrální banka Bank of England (BoE) příští měsíc zvýší úrokové sazby.
Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD
15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
Související klíčová slova:
Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Čína | Japonsko | Finance | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | BIS | HDP | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | GBP/AUD | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Blue chip | Bod | CCI | CFTC | CME | COT report | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fair Value | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Flat | Futures | G10 | G7 | Grafy | IFO index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Inside Bar | Investice | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | Risk | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Open | Čekající příkazy | Pozice | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Stagflace | Stop-Loss | Support | Take Profit | Ticker | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | Časový rámec | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | PBOC | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomické události | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Break-Even | Ceny komodit | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Zprávy z trhů | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | LYNX | Burzy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | CAC40 | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURCHF | EURNOK | Finanční prostředky | Fondy | Frank | Graf | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Ichimoku | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Inside | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Míra inflace | Nákup dolaru | Nemovitosti | Nikkei 225 | Praní špinavých peněz | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Švýcarské banky | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Webináře | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Komise pro cenné papíry | Akontace | Buy | Cenové rozpětí | Hold | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | Překoupení | REIT | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Vybírání zisků | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Komise | Federální rezervní systém | Rozhovor | Futures trhy | COT | Velcí hráči | Slušný zisk | Aramco | TD Securities | Sky News | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | KPMG | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | BBC | Sója | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Bavlna | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Energie | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Přehled | Zdravý rozum | Jádrový index | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Fundamentální faktory | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | IBEX | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Britské banky | Britský ministr financí | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Philip Morris | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Obchodník s ropou | Vitol | Úvěrová krize | FTSE 100 | Baidu | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Hospodářská situace | Průzkum | Bankovní systém | Krize | FTSE MIB | Zprávy a události | Snížení úrokových sazeb | S&P Global Ratings | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | TRY | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | Politico | ex | Silicon Valley Bank | ING Groep NV | Makroekonomické zprávy | IBKR | Palladium | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Invesco | Binance | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | OPEC+ | Obchodní válka | Evropské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Obchodníci s ropou | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Norges Bank | Použití finanční páky | Kompozitní index | Trhy v USA | MSCI All-Country World | NIESR | Reakce trhu | Výprodej akcií | Slabost dolaru | Zpomalení hospodářského růstu | Napětí na finančních trzích | Index spotřebitelské důvěry | Španělský IBEX | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Heiken Ashi | Bitcoin ETF | Poptávka po americkém dolaru | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | Cena zemního plynu | PINS | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Infineon | Infineon Technologies | Intradenní strategie | Společná měna | NVDA | Riziko recese | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Rozhodnutí centrálních bank | Coffee | Pokles dolaru | Napětí na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Obavy z recese | Zprávy z Německa | Ekonomické problémy | AMZN | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | US500 | Saudi Aramco | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Overbalance | Poptávka po ropě | Finanční situace | GOOGL | Očekávaný růst | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Měnový pár EUR/GBP | Očekávané Earnings | Investujte zodpovědně | US30 | KOSPI | Rozpočet | Káva | HDP v USA | Lineární regrese | Patterny | Snížení úrokové sazby | Medvědí signál | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Statistické údaje | Histogram | Inflace v říjnu | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Alibaba Group | Inflace v Británii | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | Cisco Systems | Firma | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Čínský prezident | Lagardeová | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | Vicepremiér | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Oblast supportu | Meziroční růst HDP | Christine Lagardová | SMA | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | ADP | Drahý kov | Impuls | USDIDX | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Velikost pozice | Rozvoj | Inflace v listopadu | Problémy | Britové | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Breaking | Total | Nejnovější údaje o inflaci | Zasedání FOMC | Prognózy | Vybírat zisky | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | MSCI All-Country | Nálada | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Libra klesá | Kupní síla | AXA | Fed index | Záporné úrokové sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | xStation5 | AAPL | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Nike | Rychlý růst mezd | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Ipsos | Aurora Cannabis | Nejlepší akcie | BREAKING | WIG20 | US100 | Wirecard | Obchodní podmínky | Hospodaření | American Airlines Group | Klesající trend | Američané | Daimler | Íránský útok | Miliardy eur | Irák | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Zpráva COT | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Technické ukazatele | Ukazatele | SAP | Výroba v eurozóně | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Ceny energií | HPQ | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | SBUX | BABA | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | TNOTE | Obchodovanie | Oživení britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Medvědi | Poptávky po ropě | Biogen | Americká inflace | Trendové indikátory | Inflace v lednu | Růst sazeb | COVID-19 | Britské měny | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Sestupný trend | Vývoj | Snížení těžby | Mzda | VOLX | Inflace v únoru | Restrikce | Prudký pokles | Hlavní měny | Lufthansa | Euro včera | Nifty 50 | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Poškodit ekonomiku | Odhady ekonomů | Zrychlení inflace | Silný pokles | Inflace v EU | Odhad inflace | Spotřebitelé | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Hlavní americké indexy | Prodeje domů | Další pokles | Situace v Číně | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Hlavní centrální banky | Index ISM | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Allianz | Pokles sentimentu | Reálné mzdy | Ekonomiky | Schodek | Poradce | Potenciál poklesu | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | CBS | Snížení produkce | Celková inflace | ATVI | WMT | Activision Blizzard | IMF | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Before market open | Market open | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | USD za barel | CBRT | Oslabení akcií | Jak trh reaguje | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Kristina Hooper | Joe Biden | Rating Itálie | Spotřebitelský sentiment | Čtvrtletní výsledky | 3M | Bitcoin dnes | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Zaměstnanci | Federal Reserve | Dovoz | Vývoz | Expanze | Kontrakce | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | CL | WMT.US | Britský trh práce | Eli Lilly | LLY.US | LLY | AMZN.US | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Akcie v Hongkongu | Pokračování rally | JDE | Překoupené zóny | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Vedení společnosti | Rekordní nárůst | Tchaj-wan | Zpomalení inflace | Index Nikkei 225 | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Japonský vývoz | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nové žádosti o podporu | ONS | Neočekávané události | Jasný signál | Růst cen domů | Sony | Fundamentální pozadí | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Malé zisky | Společnost XTB | Následky pandemie | Silný trend | Nárůst volatility | Dolarový pár | Pár EUR/USD | Důvěra | Buy signály | Obnovení růstu | Růst zaměstnanosti | Zpomalování inflace | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Podhodnocený | Air Liquide | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Nvidia | Qualcomm | Ropa dnes | Politici | Epidemiologické situace | Biden | Vinci | Česká republika | Oživení podnikatelské aktivity | Guvernér španělské centrální banky | Pablo Hernández de Cos | AEX | Ford (F.US) | F.US | CPI v USA | Americké měny | Walgreens | MicroStrategy | Akcie Sony | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | Španělský CPI | JNJ | Zveřejnění výsledků | BIIB | BIIB.US | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Oživení čínské ekonomiky | Číst grafy | Zisky bank | QCOM | Snižování cel | Oživení poptávky po ropě | Proražení | Přebytek obchodní bilance | AAPL.US | Nezávislý obchodník | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | BIDU.US | BIDU | LEN | Lael Brainardová | Situace v Británii | US2000 | AAL | AAL.US | Cenné papíry a burzy | Pokles zásob | PMI ve výrobě | DOT | Evropské centrální banky | USCBC | Dopad na trhy | ACB | MRK | CARA | Indexy na Wall Street | UAL | UAL.US | MSCI ACWI | Příkaz stop-loss | Pravidla obchodování | Philips | Express | JNJ.US | Tržní ceny | Dnešní seance | QCOM.US | Activision | ATVI.US | Blizzard | MIB | UNH | Anheuser-Busch inBev | ACB.US | Kov | PINS.US | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Kering | Air | Investoři a obchodníci | Intervenovat na devizovém trhu | Banco Santander | Analýza EUR/USD | Apple (AAPL.US) | Výrazný růst | Holubičí tón | Holubičí Fed | PMI index | Nejvyšší růst | Harley-Davidson | Harley-Davidson (HOG.US) | HOG.US | Data o inflaci | BABA.US | Vstupní náklady | Alphabet (GOOGL.US) | Eli Lilly (LLY.US) | Pinterest (PINS.US) | Starbucks (SBUX.US) | GOOGL.US | SBUX.US | Objednávky | Verizon | Santander | Boční trend | Přeprodané oblasti | Goldman Sachs Group | Meziroční růst cen | Cenové úrovně | Aurora Cannabis (ACB.US) | MSTR.US | MicroStrategy (MSTR.US) | MSTR | KSS.US | KSS | Riziko ztráty | API | Oslabení | Dnešní makrodata | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Mali | McDonald's | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Jak profitovat | Obrovský potenciál | Trh dnes | Paradox | Report ADP | Pohyb dolaru | Hliník | Inflační index | Američtí centrální bankéři | Philip Morris International | Iberdrola | UST | Americký trh | Walgreens Boots Alliance | AMAT | KO | Konec recese | Inflace cen | Pokles poptávky | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Ministerstvo spravedlnosti | HICP | Chování | KBC Group | Activision Blizzard (ATVI.US) | Alibaba Group (BABA.US) | ConocoPhillips (COP.US) | COP.US | Projekce | VIAC | Důležité zprávy | Index Sentix | Objem HDP | Koninklijke Ahold Delhaize | Index Russell | Home Depot | Velké instituce | CRH | Analytici banky | ASX | Inflace ve Velké Británii | Best Buy | BBY | BBY.US | Best Buy (BBY.US) | ECB minutes | Společnosti | Guardian | Opatření | Vrcholy | Dna | Rychlý růst | ANO | Honeywell International | Ceny plynu | Airbus SE | BNP | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Gamble | Posilování amerického dolaru | Regrese | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Bristol-Myers | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Bank of New York Mellon (BK.US) | HON.US | Honeywell International (HON.US) | Snap | Úvěrový rating Itálie | Nová historická maxima | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | Merck (MRK.US) | Global Payments | Ford Motor (F.US) | Allianz SE | Francouzský index | Qualcomm (QCOM.US) | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Výsledky společnosti | Obchodní výhled | Walmart (WMT.US) | Další růst sazeb | Měny G10 | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | BoE Andrew Bailey | AMAT.US | Kohl's Corporation | Kohl's Corporation (KSS.US) | Kohl's | Lockdowny | TIM | HPQ.US | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | 3М | Honeywell | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Prognózy inflace | Spotřebitelské inflace | Obchodní tipy | Cyklus utahování měnové politiky | Konvergence | Miliardy USD | Ocel | Doporučení k obchodování | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Ceny domů | Rady expertů | Hry | Philadelphia Fed | Instituce | Murray | HDP z Kanady | Affirm Holdings | Affirm Holdings (AFRM.US) | AFRM.US | Coca Cola (KO.US) | Duke Energy | Duke Energy (DUK.US) | DUK.US | Global Payments (GPN.US) | GPN.US | Illumina | ILMN.US | Illumina (ILMN.US) | Napětí kolem Ukrajiny | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Cenový index | Sankce | Lowe's Companies | LOW.US | Lowe's Companies (LOW.US) | Lowe's | Švýcarská národní banka | Baidu (BIDU.US) | Prima | Fundamenty z USA | Pokles inflace | Optimistická nálada | Panelové diskuze | Britský FTSE | Venezuelský prezident | Ruský vicepremiér | Celkový trend | Správa | Unitedhealth Group (UNH.US) | UNH.US | Vzestupný trend | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Alaska Air Group (ALK.US) | Alaska Air Group | ALK.US | American Airlines Group (AAL.US) | AT&T (T.US) | Dow (DOW.US) | DOW.US | PM.US | Philip Morris International (PM.US) | Huw Pill | PLATINUM | Šéfové | Přijetí | Snížení inflace | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Centrum | United Airlines (UAL.US) | Nárůst zásob | Překoupené oblasti | Britský regulátor | Výrobce čipů Nvidia | Index Philadelphia | Zpráva o inflaci | Neel Kashkari | Makroekonomické prostředí | Jestřábí ECB | Údaj NFP | Energetické komodity | Pokračující výprodej | Jeremy Hunt | Premiérka Trussová | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index amerického dolaru (USDIDX) | Ministr financí Jeremy Hunt | Holubičí rétorika | Index cen výrobců | Hospodářský pokles | Dolarový index (DXY) | Giancarlo Giorgetti | Růstový potenciál | Další posilování | OpenAI | Býčí sentiment | Invest | Pokles cen energií | Cenové minimum | Kazuo Ueda | SVB | Bankovní krach | Silicon Valley Bank (SVB) | PCE inflace | Invesco Ltd. | First Citizens BancShares | Zkrachovalé banky | Válka | First Citizens | Inflace ve Spojeném království | Fed Williams | Letošní maximum | Nové letošní maximum | Cenové maximum | Nálady na trhu | Michelle Bowmanová | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Společnost Nvidia | Výhledy | Velké objemy | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Finanční podmínky | Holubičí postoj | Futures na evropské indexy | John Williams | Prezident newyorského Fedu | News | Japonský trh | Skepse | Společnost Alphabet | Růst libry | Nové údaje | Snižování inflace | Možný scénář | Nifty | Charu Chanana | Rok 2024 | Měnové politiky v USA | Uvolňování měnové politiky v USA | Nvidia dnes | Dobrá zpráva | Japonský index | Pevný výnos | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | D1 | W1 | Střednědobý výhled | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Analýza fundamentálních událostí | Plán obchodování | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Výborné vyhlídky | Jestřábí postoj | Index USD | Vlnový pattern | Velké pohyby | Současný stav | Index s malou kapitalizací | Vlnová analýza | Financial | Vlády | Oznámení | NIFTY | NIFTY 50 | 256/2004 | Reakce trhů | Odpovědnost | Směrnice | Zpráva NFP | Nová britská vláda | Investování je rizikové
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot