Neděle 19. května 2024 22:15
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani

IMF

C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
img

Chystá se regulace kryptoměn?!

07.09.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) a Rada pro finanční stabilitu (FSB) syntetizovaly svá politická a regulační doporučení k řešení rizik makroekonomické a finanční stability spojených s krypto-aktivy, včetně těch, která jsou spojena se stablecoiny a decentralizovaným financováním (DeFi). Trh kryptoaktiv, který se objevil před více než deseti lety, zaznamenal značnou volatilitu a složitost, přičemž celková tržní hodnota zažívá dramatické výkyvy. Složitost trhu se rozrostla, protože emitenti kryptoaktiv a poskytovatelé služeb vykonávají širokou škálu funkcí, čímž se zvyšuje propojenost trhů s kryptoaktivami. Stabilní coiny, jejichž cílem je udržovat stabilní hodnotu, se staly ústředními body vzájemného propojení v různých činnostech týkajících se kryptoaktiv. Prokázali však zranitelnost, jak je vidět na turbulencích na trhu v květnu 2022, kdy se odchýlili od svých fixů, což vedlo k většímu napětí na trzích kryptoaktiv. Navzdory růstu a složitosti zůstala přímá spojení mezi kryptoaktivy a systémově důležitými finančními institucemi omezená.
img

Sledujte rozhodnutí Fedu, ECB o sazbách a zprávu o NFP

03.05.2023 Očekává se, že americký Federální rezervní systém (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) dnes, resp. zítra oznámí svá ...
img

Sledujte rozhodnutí Fedu, ECB o sazbách a zprávu o NFP

03.05.2023 Očekává se, že americký Federální rezervní systém (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) dnes, resp. zítra oznámí svá rozhodnutí o úrokových sazbách. Zasedání Rady guvernérů Fedu je zastíněno obavami o regionální bankovní sektor, který o víkendu utrpěl další ránu, když banka JPMorgan vstoupila do převzetí problémové First Republic Bank.
img

Saudi economy moves towards reduced oil dependence

03.05.2023 Government reforms and rising private investment in new sectors have the chance to boost non-oil economic growth in Saudi Arabia during a projected strong slowdown in overall growth in 2023.
img

Ekonomika Nového Zélandu: Co je třeba vědět

28.04.2023 Pokud jste právě začali objevovat svět obchodování, měnové páry založené na novozélandském dolaru mohou být jednou z m...
img

Ekonomika Nového Zélandu: Co je třeba vědět

28.04.2023 Pokud jste právě začali objevovat svět obchodování, měnové páry založené na novozélandském dolaru mohou být jednou z možností, které váš makléř nabízí. Obchodování měnových párů vám poskytne příležitost dozvědět se o měnách věci, o kterých jste možná nikdy předtím neslyšeli. Novozélandský dolar možná není tak populární jako americký dolar, britská libra nebo euro, ale je jednou z nejobchodovanějších měn na světě. Vzhledem k tomu, že Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) právě zpřísňuje svou měnovou politiku, bylo by dobré dozvědět se něco o novozélandské ekonomice.
img

Argentina vows to fight the black-market peso’s drop to $500 per dollar

26.04.2023 In informal markets, which have flourished as the official foreign exchange market remains tightly controlled, the peso reached 495 per dollar.
img

Asijské trhy rostou, obavy bank se zmírňují

28.03.2023 Většina asijských trhů v úterý ráno rostla, protože akvizice velké části zkrachovalé banky Silicon Valley Bank (SVB) společností First Citizens BancShares zmírnila obavy ohledně bankovního sektoru v USA. Akcie Deutsche Bank získaly v pondělí díky optimismu investorů nový impuls.
img

Investoři jsou připraveni na zprávu o inflaci v USA

14.02.2023 Zpráva o inflaci v USA je valentýnským dárkem, na který investoři a obchodníci čekali. Zpráva rozhodne, zda se americký Federální rezervní systém (Fed) rozhodne pro další zpřísnění měnové politiky. Ve Spojeném království dosáhl index FTSE 100 nového rekordu, když pokračuje v rally 2023.
img

Fed a Powell: Inflace klesá, pravděpodobně dojde k dalšímu zvýšení sazeb

08.02.2023 Americké akciové trhy v úterý posílily poté, co šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell vystoupil s projevem před Ekonomickým klubem ve Washingtonu. Další zprávou je, že obchodní bilance mezi USA a Čínou dosáhla v roce 2022 rekordní úrovně, a to i přesto, že se jejich diplomatické vztahy zhoršily. Ve Spojeném království se akciový index FTSE 100 vrací k rekordnímu maximu z minulého pátku, protože sílí naděje, že by se ekonomika země mohla vyhnout recesi.
img

Optimismus MMF a údaje o HDP eurozóny vzbuzují pozornost

31.01.2023 Mezinárodní měnový fond (IMF) zvýšil svou prognózu globálního růstu na letošní rok, přičemž uvedl větší odolnost ekonomik po celém světě, než se očekávalo, a zvolil pozitivnější tón než ve svých zprávách z předchozího roku. MMF předpokládá, že globální růst dosáhne 2,3 %, což je o 0,2 % více než jeho předchozí prognóza. Analytici MMF předpovídají, že Spojené království bude jedinou ekonomikou skupiny G7, která se v roce 2023 dostane do záporného růstu.
img

Česká ekonomika poklesla, ale méně než se čekalo

31.01.2023 Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu poklesla tuzemská ekonomika v Q4’22 mezikvartálně o 0,3 %. Pokles zaznamenala již v předcházejícím čtvrtletí (-0,2 %) a naplnila tak obecně uznávanou definici technické recese. Za slabším výkonem stála podle doprovodného komentáře ČSÚ především spotřeba domácností, která se ocitla pod tlakem kvůli nízké spotřebitelské důvěře v důsledku vysoké inflace a nejistého výhledu do budoucnosti. Podrobnější rozklad ale bude k dispozici až v rámci druhého odhadu. Za celý rok 2022 rostlo HDP o 2,5 %, v souladu s naší neměněnou prognózou z loňského jara.
img

Japonský jen a BoJ: Co byste měli vědět

26.01.2023 V posledních několika týdnech investoři a obchodníci zaměřili svou pozornost na japonský jen i na japonskou ekonomiku. Bank of Japan v prosinci překvapila analytiky trhu, když nečekaně změnila část své měnové politiky. V tomto blogu vysvětlíme, proč se japonský jen dostal na titulní stránky finančních zpravodajských serverů a jak rozhodnutí Bank of Japan ovlivnilo hodnotu měny této země.
img

Ranní okénko - Vychází průmysl v eurozóně a Fed zveřejní "minutes"

12.10.2022 Z pohledu makro dat je dnes zajímavý kalendář především v USA, kde vyjdou ceny výrobců (PPI). Poněkud netradičně předchází zveřejnění spotřebitelských cen, jež je na řadě zítra. Současně bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. V eurozóně vyjde jeden důležitý údaj, konkrétně srpnová statistika z průmyslu. Z dílny IMF (Mezinárodní Měnový Fond) vyjde aktualizace tzv. „Fiscal Monitor“.
img

Raiffeisenbank: Ranní okénko - Tuzemská inflace v čele dnešního dění

11.10.2022 Za několik málo minut dorazí na trh informace ohledně výše tuzemské zářijové inflace. Většina odhadů očekává, že meziroční míra se bude pohybovat na podobných úrovních jako v srpnu a mediánový odhad počítá se stagnací na úrovni 17,2 %. To by odpovídalo zpomalení meziměsíční inflace z 0,4 % na 0,2 %. My předpokládáme, že dynamika bude o něco pomalejší a že zpomalení se dočká i meziroční míra inflace na rovných 17 % (0 % m/m). Zásadní roli ale opět bude hrát především méně předvídatelná rychlost propisování cen energií do konečných cen spotřebitelů a nechybí proto na trhu ani odhady, že by cenová hladina mohla růst i o takřka 19 %.
img

GBP/USD: Hodlá Bank of England pokračovat ve zvyšování repo sazby?

25.04.2022 Co je pro měnu lepší, když vaše centrální banka vyčkává nebo udělala dva kroky a slíbila třetí a pak náhle zmáčkla brzdu? Růst kotací EUR/GBP ukazuje, že investorům se více líbí první možnost. Zatímco ECB se teprve chystá dát sbohem QE a začít zvyšovat sazby, Bank of England je zvýšila již dvakrát. S ohledem na třetí akt monetární restrikce v řadě se objevil zádrhel, kvůli kterému libra padá do propasti.
img

Forex: Válka na Ukrajině se podepíše na slabší ekonomické aktivitě

22.04.2022 Dnešek nabídne první odhady dubnové ekonomické aktivity měřené indexy PMI, a to jak z Evropy, tak i z USA. Válka na Ukrajině a politika nulové tolerance vůči covidu v Číně vedly k opětovnému zhoršení problémů v dodavatelských řetězcích a dále urychlily tempo růstu spotřebitelských a výrobních cen. Za duben tak očekáváme zhoršení v oblasti průmyslu i služeb, v obou sektorech by však indexy PMI měly zůstat vysoko v pásmu expanze.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.10.2021

18.10.2021 Tuto sobotu (23.10.) skončí třicetidenní lhůta, během které může Evergrande splatit dlužnou úrokovou platbu. Pokud nezaplatí ani do tohoto termínu, formálně nastává default. Podle zástupců držitelů dolarových dluhopisů se management firmy výrazněji neangažuje. Default tak představuje velmi reálnou variantu. Čínská centrální banka vydala zprávu, že má situaci prozatím pod kontrolou a k šíření nákazy ve finančním systému by dojít nemělo. Nejpravděpodobnější scénář představuje částečné znárodnění operací společnosti kombinované s prodejem některých aktiv zájemcům ze soukromého sektoru. V zájmu čínských autorit je především dokončení některých projektů s cílem zamezit možné sociální nestabilitě.
img

Komentář Fidelity International: Asie zrychluje

12.08.2021 V posledních dvou desetiletích se Asie stala hnacím motorem globálního růstu. Demografická situace a digitalizace podpořily ekonomickou a obchodní expanzi, což v roce 2020 sehrálo důležitou úlohu při zvládání krize v souvislosti s pandemií covid-19. Svou roli sehrála i odolná ekonomika regionu. Analytici Fidelity International při pohledu do budoucnosti na postpandemický svět, věří, že převládne nový ekonomický řád, přičemž dlouhodobá role Asie jako motoru globálního růstu podle nich bude i nadále pokračovat
C:\fakepath\obrazek-25062021-1.jpg

Bitcoin ako ochrana pred finančnou represiou alebo prečo sú CBDC obrovské riziko

25.06.2021 Článok na túto tému som mal v hlave už dlhší čas. Stále pribúdajú nové informácie o digitálnych menách centrálnych bánk, ktoré môžu pôsobiť znepokojivo. Okolo Bitcoinu sa toho udialo tiež veľmi veľa, dosiahol historické maximum a následne výrazne poklesol ale oproti minulému roku je stále veľmi vysoko a spolu s tým ako rastie jeho adopcia vo svete, graduje aj boj proti nemu. Môže nás Bitcoin ochrániť pred finančnou represiou?
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Mezinárodní měnový fond (MMF) podporuje globální předpověď růstu

14.04.2021 MMF vylepšil svou prognózu globálního ekonomického růstu podruhé za tři měsíce, přičemž varoval před prohlubující se nerovností a rozdíly mezi vyspělými a méně rozvinutými ekonomikami.
img

Forex: Nový týden na negativní vlně

26.01.2021 Finanční trhy otevřely nový týden s negativní náladou. Zimní vlna pandemie koronaviru se začíná promítat do čísel z ekonomiky. Maďarská centrální banka dnes svou měnovou politiku nezmění. Americká spotřebitelská důvěra by měla mírně zkorigovat prosincový propad. IMF dnes zveřejní svou aktualizovanou makroekonomickou prognózu. Koruna své rychlé pondělní zisky neudržela a i nadále se podle nás bude udržovat v pásmu 26,10-26,20 za euro. Impulsem by mohlo být prohlášení centrálních bankéřů, kterým se krátí čas před únorovým zasedáním.
img

Prognóza IMF - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.10.2020 Mezinárodní měnový fond dnes zveřejnil svůj pravidelný podzimní výhled světové ekonomiky. „World Economic Outlook“ z dílny Mezinárodního měnového fondu obecně představuje nejúplnější pohled na vývoj napříč světovou ekonomiku, proto vždy poutá pozornost nejen finančních trhů.
img

Výhled Fidelity International: Argumenty pro akcie vyplácející dividendy v měnící se ekonomice

09.07.2020 Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí. A v mnoha společnostech růst dividend pokračuje i v roce 2020. Dokonce i v Evropě a Velké Británii, kde jsou škrty nejběžnější, dosahuje zhruba polovina společností v roce 2020 růstu dividend.
img

IMF výrazně přehodnotil výhledy

14.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 %na 3,4 %. Tato hodnota je o desetinu procentního bodu pod naším odhadem i konsenzem trhu. Zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb. Současně nižší ceny ropy na světových trzích přispěly k výraznému poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů, u kterých se projevuje zpožděný dopad vyšší spotřební daně. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících rychleji ztrácet dynamiku. Podle našich odhadů by se růst spotřebitelských cen měl na konci letošního roku dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
historie eurusd 03112014.png

Patnáct let historie EUR/USD v kostce

03.11.2014 Nejobchodovanější měnový pár EUR/USD již má za sebou více než 15 let své existence. Není proto na škodu podívat se na jeho dlouhodobé trendy, fundamentální základ a také hlavní momenty, které určovaly jeho dosavadní vývoj. Také si ukážeme, v jaké fázi vývoje vlastně eurodolar aktuálně je a co bude určovat jeho pohyb do budoucna. Věděli jste, že se eurodolar dlouhou dobu obchodoval pod dnes nemyslitelným kurzem 0,9000, nebo co způsobilo jeho největší intradenní pohyb?
Související klíčová slova: Organizace Severoatlantické smlouvy | Úrokové sazby na nízké úrovni | Maďarská inflace | Hospodářská situace | Neel Kashkari | Mezinárodní pracovní síla | Geopolitické konflikty | Války | Vývoj | Rychlé zisky | Globální růst | Budoucnost mezinárodních vztahů | Česká ekonomika letos | Úvod do mezinárodních vztahů | EUR | Prognóza IMF | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Paul Krugman | Brokeři | McDonald's | Stoxx | CBDC | Globální zájmy | Očekávání | Inflace v září | Evropské centrální banky | Pařížská dohoda | Pohyb výnosů dluhopisů | AUD/NZD | Výhled Fidelity International | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Swiss | Investice | Severoevropská dohoda | Konflikty a spory | DXY | Volatilní | Demokracie a legitimita | Akvizice | FedWatch | Swapy | Ifo | Prognózy | Britská libra | Intervence | Raiffeisenbank | Dolarový index (DXY) | Nezávislost | Stop-Loss | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Impuls | EUR/USD | Analytici Fidelity International | Spotřebitelé | Pokles světové ekonomiky | Komentář Fidelity International | Opatrný optimismus | Stav trhů | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Poškodit ekonomiku | DeFi | Negativní data | Soukromá spotřeba | Asijské akcie | First Citizens | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Exchange | BCC | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Kontrakty | Modern Land | Mark Mobius | Benchmark | Platební neschopnosti | JPY | Guvernér španělské centrální banky | Brent | Peníze | Rezistence | Pandemie COVID-19 | Dominance amerického dolaru | Coinmarketcap | Prognóza | FTSE 100 | Velké problémy | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Barel ropy | Bezpečný přístav | Globální hospodářský růst | Oživení čínské ekonomiky | Dohoda RCEP | Fungování | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Burzy | Depreciation | Odliv kapitálu | Bond | Změna klimatu | AI | Kapitálový trh | Roční růst | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Tichomoří | Britské podniky | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Co má na to vliv? | Světový obchod | Výzvy globalizace | EUR/CZK | Banka JPMorgan | Euforie | Investoři | Dohoda o klimatu (COP21) | Amartya Sen | Nejistoty | OCBC | Fidelity | Evropská měna | AMD | Venezuela | Jádrový index | Peso | Mezinárodní organizace a smlouvy | Inflace v lednu | Zahraniční obchod | Čínské banky | Průběh obchodu | First Citizens BancShares | WSJ | Novozélandská ekonomika | Globální výzvy | Cíl ČNB | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Foreign exchange market | Analýzy | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Migrace | Německý DAX | Údaje MMF | Mocenské struktury | Porovnání vývoje | Spotřebitelský sentiment | Technologické tituly | Nové příležitosti | First Republic Bank | Konflikty | Emoce | S&P | Rizika a příležitosti | Fundamenty | Obchodování | Investovat | Moskevská burza | GCI | Zpomalující inflace | Monitorování | Deflace | Rozvojová spolupráce | Kristalina Georgievová | Výroční zpráva | TIM | Prezident | Silný dolar | Objem | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Trans-Pacifik | Výsledky | Trans-Pacifik (TPP) | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | P/E | Zpráva | Fundamentální analýza | Covid | Následky pandemie | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | OPEC+ | SAE | Finanční pomoc | Performance | TSMC | iPhone | Stablecoiny | Obchodní partnerství | CTBT | Regulátor | Dlouhodobý výhled | Ask | Průmyslová výroba | EFTA | Pfizer | Snížit emise | Blízký východ | CME FedWatch | Globální dění | Deficit | Polsko | IMF a OSN | FRA | CFDs | Cenová hladina | Aktuální hodnoty měny | Růst kapitálu | Přijetí | Evropa | USD/PLN | OPEC | Jednání FOMC | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | GBPUSD | Americký dolarový index | Instituce | Bank of Japan | Obchodní a mezinárodní dohody | BBC | Logo IMF | Dezinflace | US dollar | Martin Krištoff | OSN a WTO | Trh | Komise | Výkyvy | Nové trhy | Vývoj ekonomiky | Regional Comprehensive Economic Partnership | Spotřebitelská inflace | Jak fungují mezinárodní dohody | Stock | ANO | Dohoda Severoatlantické aliance | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Vlajka | Kulturní výměna | Vliv technologií | Defi | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | FSB | Meziroční růst HDP | High | Centrální banka | Ruský kapitálový trh | Andrew Bailey | Životní prostředí | Fondy peněžního trhu | Čistý zisk | Utahování měnových podmínek | Jádrová inflace | Foreign Exchange | Chance | Centrum | Accumulate | Zpomalení ekonomiky | Invest | RCEP | Mezinárodní spolupráce | Výnosy dluhopisů | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Mezinárodní dohody a organizace | Ekonomický růst | Nákupní manažeři | BoE Andrew Bailey | Reuters | Baidu | Caixin | Madeleine Albright | Výstupy | QE | Vliv technologií a digitální éry | Ekonomiky | Utahování měnové politiky | Centrální banky | Lawrence Summers | Webináře zdarma | Rychlý růst | Technologické společnosti | Riziko politických a environmentálních událostí | Libra | Eva Miklášová | Zvýšení základní úrokové sazby | CFTA | Dopad na ekonomiku | Ekonomika Rakouska | Financovat | Cena | Napětí na finančních trzích | Předstihové ukazatele | Retail | GATT | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Ruská krize | ČNB | Internetoví giganti | Rozhodnutí americké centrální banky | Investujeme | Pablo Hernández de Cos | Pokles | ILO | OBSE | Rada pro finanční stabilitu | Ekonomika nového Zélandu | Makroekonomické ukazatele | Co se vyplatí sledovat? | Hedge | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Valné shromáždění | Obchodník | COVID-19 | Česká republika | 5G | Regulátoři | Logo WTO | Čínská vláda | Daně | Zprávy z trhů | Svět obchodování | Dopad na hospodářství | Historické maximum | Pozitivní sentiment | Růst zisků | Zisky | Globální ekonomika | Evropská unie (EU) | První odhad | Německá ekonomika | Rozpočtové politiky | Kryptoprůmysl | Pojištění vkladů | Růst cen | Repo sazby | IFO index | Financování | ČSÚ | Stres | Investiční poradenství | Organizace spojených národů | Line | Růst kapitálu a příjmů | Měnové trhy | Obchodní dohoda s Evropskou unií | FT | Jedno euro | Dolarové sazby | Mali | Dohoda o klimatu | Revenues | Hospodářský růst | JCPOA | HAS | NPT | Bod | RBNZ | Pracovní síla | EMU | Cena ropy | Účet platební bilance | BOOST | Vývoj běžného účtu platební bilance | Alphabet | Antarktická smlouva | Struktura | World Bank | Systémové riziko | Zkušenosti | Etoro | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | IHS Markit | Statistiky | Komerční banka | TTIP | Světová ekonomika | FX | SSB | Tomáš Raputa | Kurz | Market | UST | Organizace spojených národů (OSN) | Zvyšování úrokových sazeb | AUD | Globální finanční krize | Contract | Obchodování měnových párů | Spolupráce a přístup na trhy | Currency | SEC | Prima | Úřad práce | Národní zájmy | Hospodářství | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | FX strategie | Nepředvídané události | WEF | Rizika CBDC | Cenové stability | Credit Suisse | Převis | Vývoz | Teplé počasí | Světové finanční krize | Měnové unie | Regulace kryptoměn | Recese | Kazuo Ueda | Intel | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Počet nových žádostí o podporu | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | František Táborský | Nálada na akciových trzích | Americké ekonomiky | Výdaje | Úrokové sazby ve Spojených státech | Změna politiky | Balance | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Kiwi | Přístup na trhy | OSN | Události ve světě | Bondy | Mince | Silicon Valley Bank | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Sankce | Katastrofy | Míra inflace | Vládní bondy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Snížení emisí | Nařízení | BTC | Akcie Deutsche Bank | Indexy | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Lightning Network | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Tempo růstu | Bankovnictví | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Finanční situace | Index spotřebitelských cen | Biliony | ETF | Akciové trhy | Digitální éry | Evropské akciové trhy | Obchodní aktivity | Spojení | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Výrazný propad | Sentiment v eurozóně | Mezinárodní dohody | SXXP | Fundamentální analýzy | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akumulace | Čínská centrální banka | Transpacifické partnerství | Kurz rublu | NZD/USD | Economic | Mezinárodní sankce | Přírodní katastrofy | Joseph Stiglitz | Ekonomika eurozóny | Sentiment | Kurzové riziko | Stoxx Europe 600 | Politika | Konkurence | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Investiční ředitel | MAM | Úrokové sazby | Pravidla hry | Poplatky | GDP | Evergrande | Členové bankovní rady | Nálada | Indie | Měnové páry | Měnové politiky | Kjótský protokol | Ekonomika | Výnosová křivka | Ekonomická data | Elektřina | CBS | WTO | Commerzbank | Politici | Výhled | Komerční banky | GBTC | Worldometers | Obchodní analýza | PayPal | Finanční trhy | Ekonomické trendy | Cyrrus | Expanze | Největší ekonomika | Trhy | Fondy | Nejlepší způsob | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | USA inflace | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | New York | Tradingové webináře | Retail Investor | Emise | Krize | Stabilita | Investing | Riziko likvidity | G20 | Oslabení dolaru | Člen rady guvernérů | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Dolarový index | Šance na úspěch | Dialog | Devizové rezervy | Burza | Semináře | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Sazby | Spotřeba domácností | Transakce | Měny | Negativní data z americké ekonomiky | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Historie | Hlavní ekonomka MMF | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Profitovat | Energie | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | Člen bankovní rady | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Údaje o HDP | Obchodní dohody | MSCI | China Daily | Thomson Reuters | USD | LinkedIn | W1 | Miliardy dolarů | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Finanční trh | MSCI AC World | Vliv mezinárodních vztahů | Kdo řídí mezinárodní dohody | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Ceny výrobců | Iracionální | Poradce | Signál | Stimuly | Zdražování | Ropy | Vedlejší účinky | Lehman Brothers | Řízení rizik | Dividendové výnosy | NFIB | Společnost | Důchody | Sázky | Odhad letošního růstu | Zmírnění rizik | Ztráty | Očekávaná inflace | Trading Economics | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Investiční rady | Eura | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Banky | Leverage | Růst | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Zajištění | Internetové bubliny | Index | Komoditní | Rychlý růst cen | Lockdown | MiFID II | Vision 2030 | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Cenové stropy | Výsledková sezóna | CFDWorld | Valuace | Situace v Rusku | FinTech | Virtuální mince | Tržní hodnota | Americká vláda | Bydlení | Dovoz | Plány | Billions | Zisk | Centrální bankéři | Bank of England | Uhlí | AUD/USD | Smlouva o volném obchodu | Klimatické změny | Investiční | Joe Biden | Kapitalizace akciového trhu | NFP | Federální rezervní systém (FED) | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Unie | Ekonomické prostředí | Posílení | Pracovní místa | Německé maloobchodní tržby | Vzdělání | Cestování | Vlajka OSN | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Cenové tlaky | CZK | Data o HDP | Buying stocks | Vztahy velmocí | Tempo zdražování | HDP v USA | Výkon | Politická situace | Portfolio | Bilance | Akciové indexy | Investing.com | Eurostat | World Economic Outlook | Investiční doporučení | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Finanční instituce | Pákový efekt | Tencent | Globální vývoj | Poradenství | Obchodní dohoda | Tržní kapitalizace | Inflace | Směnné kurzy | Ceny ropy | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Ekonomický vývoj | Boj s inflací | Vliv na ekonomiku | Spoření | Souhrn finančních trhů | Průzkum | American Airlines | Bloomberg | Management | Robert Gilpin | Silicon Valley Bank (SVB) | Firmy | Udržitelnost | Zdravotní péče | Znárodnění | Nástroj | Ekonomické dopady | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Jerome Powell | EUR/GBP | JOLTS | Hedge Fund | Prodej | Platební neschopnost | Vedoucí představitelé | Trading | Ruské společnosti | Zasedání Fedu | CZ | Dobré výsledky | GBP | USD/JPY | S&P Global | Evropská unie | Nástroje řízení rizik | Nasdaq | Propad | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | Zprávy | Nejznámější kryptoměny | Averze k riziku | Treasuries | Psychologický efekt | OECD | Globální finanční systém | Vyhlídky | Předpověď | Tržní ceny | NATO | Práce z domova | Míra | Vyšší mzdy | Mezinárodní měnový fond (IMF) | S&P Global Ratings | Rada guvernérů | Budoucnost | Hedgeové fondy | Odpovědnost a udržitelnost | Koruna | ex | Alibaba | JDE | Výrazný pokles | Raiffeisenbank a.s. | HDP Asie | Dlouhodobé trendy | Opatření | Pokles HDP | Mírové mise | Finanční domy | Odvětví | Pojišťovny | Údaje | Měnový pár | Výsledky firem | Komentář Fidelity | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | HDP eurozóny | Výkonnost | Asie | Pandemie koronaviru | Finanční krize | Exxon Mobil | Podíl nezaměstnaných | Apple | Bitcoin | FAANG | Snižování sazeb | Bankers Trust | Kontext | Emise skleníkových plynů | Data z americké ekonomiky | Přehled | Equity | Index S&P 500 | Společnost XTB | Plyn | Dohled a provádění | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | TPP | Rizika | Oslabení koruny | Eurodolar | Výnosové křivky | Pár EUR/USD | Akcie | Zpráva o inflaci | Fed | FXstreet.cz | Futures | Biden | Zemědělství | Finanční ztráty | Inflace v eurozóně | London School of Economics | Korporace | Stock market | Fond | Manažer fondu | Nemovitosti | Rusko dnes | JPM | PX index | Krypto | Stimulační program | Klesající tendence | High risk | Běžný účet | Nayib Bukele | Investování | Pokles české ekonomiky | Vysoké inflace | Vyplácení dividend | Wells Fargo | Zvýšení úrokových sazeb | Odborný přístup | Jakub Matis | Akciový index | CME | Německý HDP | Ekonomický výhled | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Společnosti | Medián | Globální problémy | Znalost | Velké banky | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Generali Investments | Nejistota | Růst spotřebitelských cen | ING | Prezident Joe Biden | Německá vláda | CL | Tuzemská inflace | First Republic | MT4 | Porovnání vývoje výnosu | Podnikatelé | Exxon | Stínové bankovnictví v Číně | ECB | Zemní plyn | Výsledky bank | International Monetary Fund | Japonsko | EU a USA | Fluktuace | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Finance | Novozélandský dolar | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | MJ | Bid | Standard Chartered | Due diligence | Bankovky | Obchodní spory | Asijské země | Maturity | Partnerství | USD/CZK | Korunové sazby | FTSE | Japonská centrální banka | DAX | Vice | Americký trh | NAFTA | Ceny komodit | FOREX | Salvador | Ekonomické aktivity | Analytici | Dobré zprávy | Domácnosti | Aleš Hála | Alokace | USA | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Mezinárodní organizace práce | Investiční rozhodnutí | Vysoká inflace | Výhled české ekonomiky | Makro | Evropská centrální banka | Institucionální investoři | Guvernér | FXstreet | Guvernér Fedu | Platební bilance | Tržby | Ekonomické vztahy | Destatis | Stagnace | Marketingová komunikace | Finanční systém | Snížení ratingu | BAT | Tradingové webináře zdarma | Eurozóna | Argentina | Česká ekonomika | Indexy PMI | Vývoj inflace | Kurzy | Novozélandská centrální banka | Benchmarky | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Konsensus | Světová obchodní organizace (WTO) | Ranní okénko | Nižší ceny ropy | Firma | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Long-Term Capital Management | Rozhodnutí bankovní rady | Drahé kovy | Forward | Maďarská centrální banka | Podílové fondy | Technologické inovace | Obchodníci | Webináře | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Výnosy státních dluhopisů | Nejobchodovanější měnový pár | Doporučení | CAR | Růst čínské ekonomiky | Poptávka | Co bude | Zkrachovalé banky | Geopolitické zájmy | Očekávání trhu | Čína | Největší ekonomika eurozóny | Aliance | Obchodovat | Historické momenty | Americké akciové trhy | Členské země kartelu OPEC | Růst HDP | G7 | Forexu | Mineři | Peking | Snížení rizika | Majors | Reporty | Počasí | HDP | Trade | FRED | Statistický úřad | MIFID | Evropské země | RBI | Vyšší daně | Kola kvantitativního uvolňování | Podnikání | Video | Problémy | Inflace ve Velké Británii | Inovace | Změny klimatu | Spready | ROCE | Členské státy | Low | Mezinárodní vztahy | Analytik trhů | Celková inflace | Načasování | Globalizace | Manufacturing PMI | Ropa | Reserve Bank of New Zealand | SVB | Facebook | Deutsche Bank | Ekonom | Světová obchodní organizace | NIESR | Optimismus | Restrikce | Rozhodování | SWIFT | Ekonomka | Růst ekonomiky | Dolar | Alipay | Hodnoty měny | Euro | ANZ | Yield | Naše prognóza | Eulerův diagram | Westpac | Risk | Rizikový sentiment | JP Morgan | Christine Lagarde | Státy a jejich zájmy | Ohlédnutí | Obchod | Slabé euro | Zlato | Fundamentální základ | Ekonomové | Mzdy | BIS | Michal Lukáč | Miliardy | EU | Regulační orgány | Spojené státy | Inflace ve světě | Investoři a obchodníci | Quant | Helicopter money | PBOC | Index FTSE 100 | Známky oživení | Denní graf | Silicon Valley | Šéf amerického Fedu | Úvěrová krize | Významná rizika | Obchodní aktivita | Společná evropská měna | Brookings Institution | Geopolitické události | Bankovní sektor | Hlavní ekonomka | | Energetická bezpečnost | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Pandemie | JPMorgan | Pips | Úsilí | Výprodej | Markit | Plánování | Poskytování úvěrů | Martin Gürtler | Western Union | Úspěch | Práce | Spekulanti | Volný obchod | Spotřebitelské ceny | Nadnárodní korporace | Bankrot | Trh s kryptoměnami | Česká vláda | Likvidita | Cíle | Panika | Ruská ekonomika | Výnosy | Bezpečnost | Vlajka NATO | Politická rozhodnutí | Ekonomický řád | Napětí na trzích | KPMG | Stav trhu práce | Zlepšení | Členské země | Oslabení | Brookings | Rostoucí ceny komodit | Komodity | GoTo | Manažeři | Epidemie koronaviru | Analytici banky | Měkká síla a kulturní výměna | Měkká síla | UBI | Česká inflace | ČR | Šíření nákazy | Komise v přenesené pravomoci | SPX | EU a NATO | Vlády | Odpovědnost | Banka | Průmyslové společnosti | Zasedání bankovní rady | Aktéři mezinárodních vztahů | Investor | Japonský jen | Posílení ekonomiky | Put | Objednávky | Ekonomka MMF | Hry | Šance | EU a OSN | Pacifik | Stínové bankovnictví | Podnikání na kapitálovém trhu | Chudoba | NZD | Další pokles | MF | OSN a NATO | Žádosti o podporu | Emitenti | Cena za barel ropy | XTB | Organizace pro bezpečnost | Netflix | Prohlášení | Kryptoměny | Nový Zéland | Zasedání Rady guvernérů | WELL | Tesla | Digitální revoluce | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Ray Dalio | COP21 | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Rates | Podniky | Analýza | Ministr financí | Ukazatele | Sergio Massa | David Vagenknecht | Nevládní organizace | Riziko | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Pařížská dohoda o klimatu | Makléř | Americké trhy | ONS | Globální obchod | Taproot | Současné globální výzvy | CNBC | Evropské společenství | Statistika | Analytik | Údaje o inflaci | FOMC | Indonésie | Asijské indexy | Tým FXstreet.cz | Investment | Půjčky v kryptoměnách | Fidelity International
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

iMarketsLive
iMarketsLive.com
Imbalance
Imbrexstream
Imbrexstream.com
IMC
IMC Exploration Group
IMC Exploration Group (IMC)
IMD
Imerys

Následující klíčová slova

IMF a OSN
IMFC
IMFXGLOBALTRADE
IMG Bohemia
IMI
IMK
IM Mastery Academy
Immediate Connect
Immersion
Immersion Corp
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít