Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:01
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Nastroje

Znárodnění

C:\fakepath\Rumunsky-leu-28082024-1.jpg

Rumunský leu kouše už druhé století. Měna si vláčí historii drastických reforem

28.08.2024 Rumunský leu (též lei) si v minulosti prošel řadou krutých měnových reforem, každou z nich ale země u Černého moře nakonec zvládla. Podobně jako Češi nebo Poláci se Rumuni zavázali, že budou jednou platit eurem. Na historii rumunského platidla se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.
img

Volby do unijního parlamentu poslaly evropské trhy a euro do záporu, nejvíce francouzské akcie

10.06.2024 Volby do Evropského parlamentu poslaly akcie na kontinentě i euro vůči dolaru do záporu. Nejvíce ztrácí Francie, která míří k předčasným volbám.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Většina zahraničních společností neukončila své podnikání v Rusku

19.05.2024 Navzdory sankcím a silnému politickému tlaku pokračuje většina zahraničních společností ve svém podnikání v Rusku. Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu se z Ruska zcela stáhlo jen 9,5 procenta zahraničních podniků. Zhruba třetina zahraničních firem své aktivity v Rusku omezila. Vyplývá to podle agentury APA ze studie Vídeňského institutu pro mezinárodní ekonomická srovnání (WIIW).
img

Novým majitelem likérky Fruko-Schulz se stal Český hospodářský holding

08.03.2024 Novým majitelem jindřichohradecké likérky Fruko-Schulz se stal Český hospodářský holding. Nahradil skupinu ruských akcionářů. Nový majitel vlastní 100 procent akcií. Ředitelem společnosti zůstává bývalý jednatel Josef Nejedlý. Fruko-Schulz chce pokračovat především ve výrobě alkoholických nápojů, ale chystá i nové produkty, řekl dnes ČTK Nejedlý.
img

Vzestup populismu: Jak krajně pravicové strany ovlivní budoucnost

01.02.2024 Po celé Evropě dochází k rychlému vzestupu krajně pravicových populistických stran a spolu s ním rostou i obavy z ekonomických dopadů jejich politiky. Motivace, které k tomuto posunu vedly, jsou poměrně komplexní, ale stojí za ním zejména kombinace úzkosti z ekonomického vývoje, kulturních obav a politické nespokojenosti.
img

Nová slovenská vláda rychle se zadlužující zemi zřejmě zadluží ještě více, bude se možná i znárodňovat. Zatím ale má Slovensko kde brát, neboť pravděpodobnost jeho bankrotu je 1 % a v nejhorším – skrze euro – mu pomůže i německý daňový poplatník

01.10.2023 Novou slovenskou vládu bude pravděpodobně sestavovat někdejší premiéra Robert Fico. Koaličními partnery jeho Smeru by v takovém případě nejspíše byly před lety od Smeru odštěpený Hlas a Slovenská národná strana. Taková koalice by měla pohodlnou – byť ne ústavní – většinu 79 ze 150 poslanců Národní rady. Od takové koalice – vzhledem k volebním programům zmíněných stran – nelze čekat jakkoli výraznější důraz na konsolidaci slovenských veřejných financí.
img

Německá vláda čelí ostré kritice, že dělá „poslíčka“ Rusku. Plyn ze Sibiře totiž Scholzův kabinet plánuje vézt do Indie

22.09.2023 Německá vláda kancléře Scholze nyní čelí zostřené kritice kvůli svému zamýšlenému obchodování s ruským zkapalněným plynem. I když v obchodech s ním figuruje jen jako prostředník a jako svého druhu „poslíček“.
img

Mezinárodní měnový fond věří ruské ekonomice víc než sama Moskva. Sankce jsou „dramaticky neefektivní“ varuje Wolfgang Münchau, bývalý šéfkomentátor Financial Times

26.07.2023 Mezinárodní měnový fond včera publikoval aktualizovanou prognózu hospodářského růstu jednotlivých světových ekonomik. Oproti své dubnové prognóze citelně přilepšil Rusku. Málokterá jiná ekonomika se dočkala tak výrazného zlepšení odhadového výkonu. Zatímco v dubnu MMF počítal, že Rusko letos vykáže růst 0,7 procenta, nyní už předpokládá, že to bude 1,5 procenta. To je dokonce lepší prognóza, než jakou zveřejnila sama Moskva – ta počítá s letošním růstem ve výši 1,2 procenta.
C:\fakepath\trader-14072023-87-zm.jpg

Rusko přidává další překážky pro odcházející zahraniční firmy

14.07.2023 Zahraniční společnosti, které chtějí opustit Rusko, čelí dalším překážkám. Ruské ministerstvo financí přidalo další požadavky související s odchodem firem, včetně dvouletého limitu na možnost zpětného odkupu podniků, uvedla agentura Reuters.
img

ČEZ ztratil 175 miliard korun své hodnoty od doby, kdy vláda v půli května poslala do Sněmovny „lex ČEZ“. Kabinet jde proti vlastním poslancům i vlastním legislativním expertům

03.07.2023 Vláda se zjevně rozhodla znárodnit klíčové části energetického podniku ČEZ hodně na sílu. Tak moc na sílu, že je připravena jít i přes odpor poslanců vládních stran nebo před nesouhlas legislativních expertů pětikoalice. Naplní-li se záměr vlády, může to po třiceti letech znamenat faktický zánik kapitálového trhu v Česku. Zejména by se ale jednalo o akt, který i vládní legislativci označují za vyvlastnění. Definitivně by tak došlo k pohřbení základních prvků, na nichž se v Česku od počátku 90. let buduje tržní ekonomika: tedy funkčního kapitálového trhu, a hlavně nedotknutelnosti soukromého vlastnictví.
img

Průzkum: Bohatí Češi chtějí v krizi zrušit povolenky, zestátnění ČEZ nepodporují

08.05.2023 Čeští dolaroví milionáři by energetickou krizi chtěli řešit zrušením emisních povolenek nebo povolením těžby břidlicového plynu. Naopak zestátnění ČEZ a další výdaje státu, které by mohly podpořit inflaci, nepodporují. Hlavním důvodem vysokých cen energií je podle nich dlouhodobé zanedbávání investic do energetiky. Vyplývá to z průzkumu J&T Banka Wealth Report 2022. Podle průzkumu se postoje k jednotlivým opatřením mezi bohatými a většinou české společností často liší.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
img

Stoupne v roce 2023 cena lithia?

03.01.2023 V roce 2021 dosáhla celosvětová produkce lithia 546 000 tun, což je 24 % nad produkcí v roce 2020 (439 000 tun). Největším producentem byla Austrálie, následovaly Chile, Čína a Argentina.
img

Uniper podal žalobu na Gazprom⚡ Akcie vzrostly o 8 %

02.12.2022 Německý energetický gigant Uniper (UN01.DE), který se od počátku ruské invaze na Ukrajinu potýká s finančními problémy, zahájil arbitrážní řízení proti ruskému Gazpromu. Hodnota žaloby činí 11,6 miliardy eur:
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina znárodnila podíly v pěti strategických firmách, tvrdí poslanec

07.11.2022 Ukrajina znárodnila soukromé podíly v pěti strategických společnostech spojených s několika podnikateli. Je mezi nimi například výrobce motorů Motor Sič nebo energetické společnosti Ukrnafta a Ukrtatnafta. Ukrajinská komise pro cenné papíry a burzu tak rozhodla na základě válečného stavu, uvedl podle agentury Reuters první místopředseda parlamentního výboru pro finance, daně a celní politiku Jaroslav Železnjak.
img

Kdo a proč poškodil Nord Streamy?

30.09.2022 V prvních hodinách poté, co vyšlo najevo fatální poškození plynovodů Nord Stream, se hojně spekulovalo, že může jít jak o ruskou, tak protiruskou sabotáž. To, že se jedná o akci namířenou proti Rusku, nevylučoval například energetický expert bruselského think-tanku Bruegel Simone Taglipietra. Ještě dále zašel ale Radek Sikorski, polský exministr zahraničí a nynější šéf delegace Evropského parlamentu pro vztahy EU s USA. Ten na svém twitterovém účtu explicitně děkoval Spojeným státům za to, že k fatálnímu poškození Nord Streamů došlo. Postupně ale v západní diskusi začíná zřetelně vládnout názor, že jde o akci Ruska.
img

Kdo poškodil plynovody Nord Stream: Rusko, nebo USA? Biden varoval, že v případě invaze na Ukrajinu žádný Nord Stream 2 nebude, Rusové zase mohli potrubí poškodit ve strachu z pokut

27.09.2022 Německé úřady podle agentury Bloomberg pojaly podezření, že za poškozením plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 není technická závada, ale sabotáž. Věc je ale stále předmětem vyšetřování.
img

Německo získává Uniper. Akcie padají o 30 % 📉

21.09.2022 Ještě v červenci Německo uzákonilo rekordní finanční záchranu Uniperu uprostřed rostoucích cen plynu a elektřiny. Červencová dohoda činila 14,95 miliardy EUR.
C:\fakepath\trader-20092022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2022 1) Rusko s ohledem na rozpočtový deficit zvažuje, že v letech 2023 až 2025 zvýší daně v odvětví ropy a zemního plynu až o tři biliony rublů (1,2 bilionu Kč). S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal list Kommersant. Ruské ministerstvo financí odmítlo zprávu komentovat.
img

Evropské akcie prudce klesají na pozadí historicky nejnižších statistik v EU

19.09.2022 Klíčové evropské akciové indexy v pátek dramaticky klesly. Účastníci trhu analyzovali alarmující data o raketově rostoucí inflaci v zemích EU. Negativní dynamika na amerických burzách je dalším faktorem, který ovlivňuje pokles evropského akciového trhu.
img

Fiskální pomoc dnes vylepšuje sentiment na akciích

25.08.2022 Čekání na klíčové vystoupení šéfa Fedu si investoři krátí sledováním dílčích dat, výsledků či prohlášení politiků. Momentálně se pozornosti dostává hlavně těm posledním. V USA byl už včera odpoledne oznámen masivní program na finanční pomoc se studentskými půjčkami. Je to předvolební gesto ve stylu "kapitalizace zisků, znárodnění ztrát". Dluhy soukromých osob se přenesou na erár, zřejmě dojde k mírné podpoře spotřeby a inflační tlaky trochu narostou. Podle odhadů by však mělo jít u inflaci cca o 0,2 procentního bodu v příštím roce, takže nic dramatického a nic, co by mělo trhy vybízet k velké reakci.
img

Akciový růst na obou stranách Atlantiku, euro nejsilnější za zhruba dva týdny

19.07.2022 Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování širokou rally. V indexu S&P 500 rostlo všech 11 podskupin a technologický Nasdaq přidával před kvartálními čísly Netflixu zhruba 2 procenta. Apple a Alphabet odrazily svoje pondělní ztráty. Stranou pozornosti tak zůstávají data z amerického realitního trhu. Tempo zahajování nových staveb v červnu kleslo meziměsíčně o 2 procenta, i když trh čekal růst.
img

Akcie EDF rostou díky plánům na znárodnění

19.07.2022 Akcie EDF (EDF.FR) během úterní seance vyskočily o více než 15 % poté, co bylo potvrzeno, že francouzská vláda zaplatí 9,7 miliardy EUR (9,9 miliardy USD), což činí 12 EUR za akcii, aby koupila 16% dluhem zatíženého výrobce elektřiny EDF. Výsledkem transakce bude 100% převzetí společnosti do rukou státu, zatímco se vláda snaží řešit energetickou krizi.
C:\fakepath\trader-15072022-29-zm.jpg

Moskva nemá zájem znárodňovat zahraniční podniky působící v Rusku, řekl ministr

15.07.2022 Moskva nemá zájem znárodňovat podniky v zahraničním vlastnictví, které působí v Rusku, řekl dnes ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž je to pro západní podniky ubezpečení jen částečné. Mnoho západních a dalších zahraničních společností se po invazi Moskvy na Ukrajinu rozhodlo z Ruska odejít. Moskva pracuje na zákonu, který by státu umožnil zabavit majetek odcházejících firem.
C:\fakepath\trader-13072022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.07.2022 1) V posledních týdnech jsme svědky zajímavé divergence mezi chováním klíčových středoevropských a východoevropských měn. Zatímco polský zlotý a maďarský forint oslabují, pod tlakem obav o udržitelnost dodávek ruského plynu do Evropy, česká koruna rychle posiluje a dnes dokonce vůči euru dosáhla nejsilnější pozice od února tohoto roku.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Reuters: Obchodování s akciemi EDF je podle zdroje z ministerstva přerušené

13.07.2022 Obchodování s akciemi energetické společnosti EDF je podle zdroje agentury Reuters z ministerstva financí přerušeno. O pozastavení obchodování požádala firma, kterou chce převzít stát. EDF chce obchodování obnovit až poté, co vláda vysvětlí, jak by měl proces znárodnění vypadat.
img

Francie znárodní svůj „ČEZ“, podnik EdF. Dojde i proto nakonec na znárodnění českého ČEZ?

06.07.2022 Francouzská premiérka Elisabeth Borneová dnes na půdě francouzského parlamentu oznámila, že její vláda hodlá znárodnit elektrárenskou společnost EdF. Ta představuje francouzskou obdobu českého ČEZ. Francouzský stát má v podniku 84procentní podíl. Česká republika drží v ČEZ podíl 70procentní. V obou případech lze tedy hovořit o polostátním energetickém podniku.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
img

Znárodnění ČEZ by stát stálo minimálně 200 miliard korun. Rusko zbankrotuje v neděli o půlnoci

23.06.2022 Válka na Ukrajině přináší věru dějinné momenty. Česká vláda totiž vážně zvažuje „znárodnění ČEZ“, zejména ovládnutí výroby elektřiny, tedy postátnění elektráren. Rusku zase kvůli válce a souvisejícím sankcím hrozí, že už tuto neděli o půlnoci zbankrotuje.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Reuters: Německo je na hraně zavádění sankcí, obává se zastavení plynu

10.05.2022 Německo se přiblížilo limitu v zavádění protiruských sankcí, další zpřísňování by roztočilo spirálu hospodářských problémů. Kritické by bylo obzvláště embargo na ruský plyn, na kterém je německé hospodářství prozatím kriticky závislé. Podle informací agentury Reuters se ale němečtí představitelé již připravují na náhlé zastavení dodávek ruského plynu včetně možného převzetí kontroly nad klíčovými společnostmi.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda podporuje případné znárodňování energetických firem

26.04.2022 Německá vláda schválila právní úpravu, která by umožnila znárodňovat energetické firmy. Opatření má být krajním řešením pro zajištění dodávek v případě nouze. Země závislá na ruských energiích tak reaguje na zhoršení vztahů s Moskvou po ruském napadení Ukrajiny a po zavedení západních sankcí proti Rusku. Podle zdroje agentury Reuters vláda doufá, že parlament novelu schválí v květnu.
C:\fakepath\trader-13042022-29-zm.jpg

Rusko podle šéfky senátu neplánuje zestátňovat aktivity odcházejících firem

13.04.2022 Rusko neplánuje zestátňovat aktivity zahraničních podniků opouštějících zemi. Uvedla to dnes podle agentury RIA Novosti předsedkyně horní komory ruského parlamentu Valentina Matvijenková v souvislosti s návrhem zákona o uvalování vnější správy na tyto aktivity.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022

11.04.2022 Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let

31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
img

Finský výrobce pneumatik Nokian Tyres brání své rozhodnutí dál vyrábět v Rusku

22.03.2022 Finský výrobce pneumatik Nokian Tyres brání své rozhodnutí pokračovat ve výrobě v Rusku v časech, kdy odtud jiné firmy na protest proti ruské agresi na Ukrajině odcházejí. Firma svůj krok zdůvodnila potřebou udržet si kontrolu nad tamní továrnou. O záměru firmy, která je podle svého webu nejseverněji položeným výrobcem pneumatik na světě, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Kuleba vyzval k bojkotu západních firem a bank, které dál podnikají v Rusku

14.03.2022 Šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba dnes jmenoval více než 20 velkých západních firem a bank, které dál podnikají v Rusku. Zahraniční vlády a spotřebitele proto podle médií vyzval k jejich bojkotu. Dalších 378 firem se z Ruska podle ministra stáhlo jen částečně. Podle Kuleby je nemorální podnikat v zemi, která napadla svého souseda.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Ruské aerolinky si mohou v Rusku registrovat pronajatá zahraniční letadla

14.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal zákon, který umožňuje, aby si ruské letecké společnosti v Rusku zaregistrovaly letadla pronajatá od zahraničních společností. Informovala o tom agentura TASS. Sankce uvalené na Rusko po invazi Moskvy na Ukrajinu dávají leasingovým firmám čas do 28. března, aby se osvobodily od smluv s ruskými aerolinkami, připomněla agentura Reuters.
img

Ruská burza zůstane zavřená už třetí týden

14.03.2022 Moskevská burza (MOEX) má zůstat zůstat zavřená minimálně do pondělí, 21.března. Ruská centrální banka uvedla, že Moskevská burza tento týden obchodování s akciemi neumožní. Jedná se tak o jedno z nejdelších uzavření akciového trhu v historii. Jeho tržní kapitalizace, i po 40% krachu před pozastavením 28. února, stále činí 700 miliard dolarů.
C:\fakepath\trader-11032022-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.03.2022 1) Většinový majitel ruské těžařské společnosti Norilsk Nickel Vladimir Potanin varoval, aby Rusko nebylo zatahováno zpátky do roku 1917, do časů bolševické revoluce. Konfiskace majetku firem, které odešly z Ruska, podle něj ovlivní důvěru investorů na desítky let. Potanin tak reagoval na první kroky ruské vlády směrem ke znárodnění majetku zahraničních firem, informuje agentura Reuters.
img

Evropské akciové trhy míří k nejlepšímu týdnu od června 2020; francouzská vláda zvažuje znárodnění EDF

11.03.2022 Evropské akciové trhy se v závěru volatilního týdne stabilizují, když postupně navyšují své zisky. Index DAX míří k 6% týdennímu zisku, což by bylo nejvyšší týdenní zhodnocení od 5. června 2020. Trhy zůstávají ve vysoce volatilním módu, ovšem růst sázek na brzké ukončení konfliktu na Ukrajině posouvá indexy vysoko do zelených čísel.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Majitel Norilsk Nickelu varuje před zatahováním Ruska zpět do roku 1917

11.03.2022 Většinový majitel ruské těžařské společnosti Norilsk Nickel Vladimir Potanin varoval, aby Rusko nebylo zatahováno zpátky do roku 1917, do časů bolševické revoluce. Konfiskace majetku firem, které odešly z Ruska, podle něj ovlivní důvěru investorů na desítky let. Potanin tak reagoval na první kroky ruské vlády směrem ke znárodnění majetku zahraničních firem, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

Rusku se pád rublu zatím mírnit nedaří, a to ani po zavedení drakonických opatření typu znárodnění devizových příjmů firem. Základní úroková sazba v zemi stoupá na 20 procent

28.02.2022 Ruská centrální banka se dnes masivními intervencemi, ale i znárodněním devizových příjmů snaží mírnit dopad víkendových sankcí Západu. Rubl se po otevření trhů vůči dolaru propadal zhruba o 30 procent, posléze však svůj propad zmírnil na zhruba 25 procent, aby opět začal padat o nějakých 30 procent. Devizoví obchodníci se snaží započítat dopad masivních intervencí ruské centrální banky za obranu rublu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.10.2021

18.10.2021 Tuto sobotu (23.10.) skončí třicetidenní lhůta, během které může Evergrande splatit dlužnou úrokovou platbu. Pokud nezaplatí ani do tohoto termínu, formálně nastává default. Podle zástupců držitelů dolarových dluhopisů se management firmy výrazněji neangažuje. Default tak představuje velmi reálnou variantu. Čínská centrální banka vydala zprávu, že má situaci prozatím pod kontrolou a k šíření nákazy ve finančním systému by dojít nemělo. Nejpravděpodobnější scénář představuje částečné znárodnění operací společnosti kombinované s prodejem některých aktiv zájemcům ze soukromého sektoru. V zájmu čínských autorit je především dokončení některých projektů s cílem zamezit možné sociální nestabilitě.
img

Majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, britská vláda už má plán jeho nouzového znárodnění, uvádějí Financial Times. Pro Babišovu vládu jde o další bolehlav

21.03.2021 Britská vláda pracuje na plánu záchrany společnosti Liberty Steel, majitele ostravských hutí. Na pokraji zhroucení se totiž ocitá skupina GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do této skupiny, která zastřešuje jeho ocelářský, hliníkárenský a energetický byznys, spadá právě i Liberty Steel, a tedy rovněž ostravské hutě.
img

Další Babišův bolehlav: majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, v Británii se mluví o nouzovém znárodnění

18.03.2021 Britská vláda by podle dnešních slov Eda Millibanda, exministra a někdejšího šéfa labouristické strany, měla zvážit nouzové znárodnění společnosti Liberty Steel. Do ní patří i ostravské hutě, tedy někdejší Nova huť (Klementa Gotwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Majitel společnosti Liberty Steel, Brit indického původu Sandžív Gupta, bojuje o finanční přežití.
img

Kartel OPEC vznikl přesně před šedesáti lety. První schůzku svolala československá rodačka

13.09.2020 Měli krátce před přistáním na milánském letišti Linate. Jenže na ranveji už se nikdy neocitli. Ten podzimní den, 27. října 1962, se trosky havarovaného letounu, čtyřmístného stroje Morane Saulnier 760 B, našly v katastru vísky Bascapè, asi patnáct kilometrů od milánské ranveje. Při nehodě zahynuli všichni tři pasažéři, zkušený pilot Bertuzzi, s 11 260 nalétanými hodinami, americký novinář McHale a Enrico Mattei, prezident ropného konglomerátu ENI. Po něm zbyl poškozený zlatý prsten. Jeho detailní fotografie je zobrazena i na stránkách odborné studie dvou vědců z turínské polytechniky. Vydali ji roku 2009 a po téměř půlstoletí, zdá se, prokazuje to, o čem se po celou předchozí dobu jen šuškalo. Na palubě letadla tehdy opravdu explodovala nastražená bomba.
img

Rozdělená Evropa: Bitva mezi úvěry a dotacemi

29.05.2020 Včerejším předložením návrhu rozpočtu EU na období 2021-27 zahájila Evropská komise období náročného vyjednávání. Očekává se, že ke konečné dohodě nedojde dřív než na červnové schůzce Evropské rady.
img

Nový ekonomický řád

28.05.2020 S tím, jak postupuje krize Covid-19 a zejména když sledujeme další vývoj, myslíme si, že nové trendy dlouhodobě nasměrují svět jinam. Klíčovými rysy budou státní intervence, fiskální aktivita a pokračující ekonomická síla Asie.
img

Důsledkem koronaviru bude dluh tak jako tak, ať už skrze znárodnění Smartwings, odklad sociálních odvodů dle Maláčové či jinak. Cílem je zvolit menší zlo, menší dluh

27.04.2020 V polovině roku bude výpadek likvidity (peněz) v tuzemských firmách činit zhruba 700 miliard korun. Kdo volá po tom, aby vláda dodala podstatně více likvidity, musí se smířit se schodkem minimálně kolem 500 miliard. Není dosažitelné mít zároveň masivní podporu firem a deficit "jen" 300 miliard. Pokud má vláda dostat do ekonomiky peníze – a nyní neřešme, zda „znárodněním“ Smartwings, odkladem sociálních odvodů, jak navrhuje ministryně Maláčová, nebo tisícem jiných způsobů – , neobejde se to bez navýšení deficitu. A pokud nespustíme nějakou obdobu monetizace dluhu typu peněz shazovaných z vrtulníku, tak nejen deficitu, ale právě i dluhu.
img

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“

15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
img

Znárodnění za vytištěné prachy

11.04.2020 V Česku se chystá znárodňování. Kdo by pomyslel, že takovou větu ještě někdy uslyší. Nyní něco takového připouštějí jak premiér Babiš, tak ministr průmyslu Havlíček. Mnohým Čechům se už jen při vyřčení slova „znárodnění“ dělá lehce nevolno – a vůbec nemusí jít o pamětníky Února 1948. Ne, nepropadáme se v čase. Zato se ekonomicky propadáme tak rychle, že vláda musí o takových věcech, jako je kapitálový vstup do některých firem, začít uvažovat. Je to nyní výstraha ekonomická, ne politická. Hrozí pakování třicátých let a tehdejší krize, nikoli let padesátých. Čekejme historicky bezpříkladné záchranné akce na mezinárodní úrovni, včetně takzvaného „shazování peněz z vrtulníku“. A dobře se na to připravme.
img

ČR bude čelit žalobě NWR kvůli převzetí OKD označovaném jako znárodnění těžebního byznysu.

19.02.2019 Převzetí dolů OKD přijde zřejmě Českou republiku na miliardy korun. Společnost NWR chce ČR žalovat. Akcionáře převzetí poškodilo o stovky milionů eur.
img

Polsko reformuje penzijní fondy. Sebere jim (jen) dluhopisy. Místo znárodnění konec tržního ráje?

04.09.2013 Polský akciový trh se dnes otřásl v základech, když vláda Donalda Tuska oznámila hlavní rysy chystané reformy soukromých penzijních fondů, od níž si slibuje především pokles zadluženosti země. Polsko totiž hodlá převzít veškeré státní dluhopisy držené fondy, a následně je zruší. Tento trik však podle analytiků povede k upozadění dříve významných hráčů na trhu a vystaví varšavskou burzu významným rizikům. Příspěvky do penzijních fondů navíc nově již nemají být pro Poláky povinné.
img

Buhl (aliance CEE burz): Znárodnění penzí sebere maďarské burze čtvrtinu objemů, řada akcií přijde o likviditu a atraktivnost

12.05.2011 Objem obchodů na maďarské burze cenných papírů v Budapešti letos klesne zhruba o čtvrtinu kvůli transferu privátních úspor na penzi zpět pod státní pilíř, návazně na předchozí rozhodnutí vlády o faktickém znárodnění soukromého penzijního pilíře skrze penzijní fondy. Takový odhad vyslovil Michael Buhl, který stojí v čele aliance CEE Stock Exchange Group, zastřešující akciové burzy ve Vídni, Praze, Budapešti a Lublani, pro Bloomberg. Maďarská vláda rozhodnutí přijala jako krok ke snížení dluhu a rozpočtového schodku. Převody zdrojů, které odpovídají zhruba 10 procentům maďarského domácího produktu, mají být hotovy do konce června. Penzijní fondy v Maďarsku ovládají zdroje přesahující tři biliony forintů (zhruba 11,5 miliardy eur), včetně akciových podílů v řadě klíčových maďarských podniků.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Nejslabší měna | Leeuwendaalder | Radek Bukovský | Války | Vývoj | Češi | Allianz | Odchod investorů | Nejvyšší směnný kurz | EUR | OTP | UN01 | Itálie | McDonald's | Stoxx | Cla na čínské zboží | Očekávání | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Nikl | Jan Tománek | Míra inflace v EU | Výpadek příjmů | Pro investory | Nedostatek potravin | Novartis | Ruské invaze na Ukrajinu | Roční míra inflace | Evropská komise | Gazprom Germania | Splácení hypotéky | Investice | Britská centrální banka | EDF.FR | Vývoj kurzu amerického dolaru | Japonské firmy | Finanční stabilita | Měnové reformy | Hlava a ramena | Hluboká recese | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Intervence | Levná ropa | Rekord | Spirálovitý růst cen | Návrh zákona | Creditas | Bidenova administrativa | Ukrnafta | Obchodní seance | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruegel | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Zásoba peněz | Saxo Bank | WIIW | Polský akciový trh | Vývoz potravin | Milionáři | Peter Siks | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Plyn v EU | Ocelářství | Exchange | Delta | Výnosová křivka | Vzdělávání | 100 miliard dolarů | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Ruský ministr průmyslu | ČEZ | Výsledky obchodování | Francouzské energetické společnosti | Peníze z vrtulníku | Kontrakty | ISO kód | Balík akcií | Praxe | Platební neschopnosti | Ekonomický úpadek | JPY | H&M | Investing | Majitel Norilsk Nickelu | Výrobce pneumatik Nokian | ÚOHS | WIZZ | Globtrex.com | Peníze | Robert Habeck | Petr Král | Strach | GFG Alliance Brita | Coinmarketcap | Bulhaři | Chaos | Prognóza | FTSE 100 | Akcie EDF | Měny | Investiční strategie | Finanční stabilita Rumunska | Dividendy | Burza | ROL na RON | Ruská společnost | Valná hromada | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Dnešní obchodování | Slovenská vláda | Představitelé ECB | Odliv kapitálu | Export | Většinový podíl | Výroční zprávy | Italský premiér | Ekonomická aktivita | Regulace | Bankroty | Měnový fond | Hongkong | Hospodářské výsledky | Zvýšení sazeb | Lex ČEZ | Regulační překážky | Jednotná evropská měna | Stratégové | Pro tradery | FedEx | Pracovní místa | Makrodata | Investoři | Bank of England | Další růst | Nejistoty | MiFID II | Akciový index MOEX | MSCI Emerging Markets | Bayer | Marine Le Pen | Ministr hospodářství | Posílení | USD | Citroën | Pivovar | CASH HISTORY | Ropné a plynárenské společnosti | Prodávat akcie | ROL | Plány | Funkční období | Zisk | GBP/EUR | Francouzská automobilka | Německý DAX | BP | Nike | Evropské ekonomiky | Německá spolková vláda | Energetický gigant | Bohatí | Gigant Gazprom | Cenové tlaky | CZK | WIG20 | Akcionáři | Kabinet | Investovat | Avast | Výrobce pneumatik | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Tržby z prodeje | Úroková sazba | Finanční pomoc | Dovoz | Unie | Půjčka | InterContinental | Akcie Didi | Šéf ukrajinské diplomacie | Zahraniční investoři | Ruský rubl | Obchodování na pražské burze | TIM | Penzijní fondy | Leu | Mezinárodní agentura pro energii | Vladimir Potanin | The New York Times | MOEX | Další měnová reforma | Pokles ceny akcií | Prezident | Společnost Shell | Investing.com | Ropné společnosti | Čínské zboží | Michail Mišustin | Daňový poplatník | Výsledky | Coca-Cola | RON/CZK | NICKEL | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Britské domácnosti | HUF | Inflační tlaky | Západní sankce | Průzkum | Minulá výkonnost | Siemens | Ruské aerolinky | Finanční instituce | ProCent | Energie | Raiffeisen | Ruská vojska | Pesimismus | Objem | Exministr zahraničí | Tržní kapitalizace | Jednotné měny | Cestovní kanceláře | Turk Stream | Zákonodárci | Americké centrální banky | Souhrn finančních trhů | Aktivity v Rusku | IEA | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Regulátor | Firmy | Důchod | Pfizer | KFC | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | Studie | Blízký východ | Zpráva | Ekonomické dopady | Válka | Polsko | Cestovní ruch | Prémie | Inflace v Česku | Měna | Platební neschopnost | Bydlení pro mladé | Plynovody | Hypotéky | Ceny ropy | Ruské společnosti | Nasdaq | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Bydlení | HUF/EUR | Měsíční časový rámec | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Bloomberg | GBP | KB | Liberty Steel | Centrální banky | Ústavní soud | Inflace v EU | Zpomalení ekonomického růstu | Brands | Prezidentka ECB | Zprávy | Zahraniční dluh | Nejznámější kryptoměny | Index STOXX Europe | Federální rezervní systém | Evropské trhy | Averze k riziku | Stavebnictví | Akcie Komerční banky | Christopher Dembik | Instituce | Evropské akcie | Mexiko | Apple | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Státní těžební společnost | Vyhlídky | BBC | Finanční domy | CZ | Kongres | Vysoké ceny energií | EDF | Nový týden | Zlatý standard | Akcionáři ČEZ | Program nákupu aktiv | Trh | Divize | Komise | Pád rublu | Války na Ukrajině | Erste Bank | Bilion | Notino | Propad hodnoty | Vývoz ropy | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Konkurenceschopnost | Rosněfť | Propad | Ruské úřady | Turecko | Stock | Proces znárodnění | Telegram | Rating | Agentura S&P | EDF (EDF.FR) | Pandemie koronaviru | Fiskální aktivita | Mluvčí Bílého domu | Microsoft | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Eurokomisař | Alza.cz | Porsche | Podnikatelé | Siemens Energy | Automobilky | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Prosperity | Penzijní fond | Zpřísnění sankcí | Evropská banka | Výpadky | Objem obchodů | Těžební společnost | Podnikání v Rusku | Didi | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Hráči na trhu | Přehled | Plyn | Tomáš Pfeiler | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Stabilizovaný lei | Eurodolar | Výnosové křivky | Čistý zisk | Největší světový producent palladia | Akciový růst | Fed | Americká centrální banka | BlackRock | Italská vláda | Ruský trh | Spolková vláda | Růst eura | Technologičtí giganti | Reuters | ING | Chevron | Investment | Směnný kurz | Finský výrobce pneumatik | Markets | Obchody | Deficit veřejných financí | Pozornost | Firma | EURUSD | Lagardere | J&T | S&P 500 | Budoucnost EU | Zvýšení úrokových sazeb | Kellogg | Obchodování | Předseda | Propad rublu | Společnost Rosněfť | Americký dolar | Britové | Stoxx 600 | Evropská měna | Investment management | Covidová krize | Financovat | Řecko | Majitel | Philip Morris | Alena Schillerová | Míra | Plodiny | NYT | Air | Příjmy z obchodování | Ceny akcií | E-shopy | Ladoga | MUFG | ECB | Ceny | Koronakrize | CHF | ČNB | Rumunsko | Devizoví obchodníci | Pokles | Západní firmy | Tržní ceny | Asijské indexy | Pokles cen ropy | Hedge | Rabobank | Mercedes | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nejistota | Podpora | Doporučení | COVID-19 | Thomas Cook | Pokles ceny | Protiruské sankce západních států | Česká republika | Společnost XTB | Zestátnění | Index PX | Daně | Portfólia | Investment Management | Budvar | Sport | Český stát | Životní úroveň | Pozitivní sentiment | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Konsorcium | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | Nvidia | Banka HSBC | ACEA | Ceny komodit | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Toyota | Klesající tendence | Ratingové agentury | HSBC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Vice | Růst cen | Americké akciové trhy | Celosvětová poptávka | Západní sankce vůči Rusku | Asset management | Německá vláda | Útok na Ukrajinu | Finance | JDE | Plynovod Jamal | Omezení dodávek | Stres | Automobilový průmysl | Royal Mail | Zasedání americké centrální banky | První rumunský leu | Sankce západních států | Společnosti | Maďarský forint | Expobank | Úspory obyvatel | Virus | Prezident Joe Biden | EGAP | Velké banky | Tvrdé sankce | Komise pro cenné papíry a burzu | Cena | Dnes ČTK | CME | Spotřebitel | Hospodářský růst | Analytik J&T | Jen Psakiová | Kartel OPEC | WTI | Bod | Miliardy korun | Raiffeisen Bank International | Ruské těžařské společnosti | Polský zlotý | Index MOEX | Pokladniční poukázky | Spekulace | BNP | Nord Stream | EMU | Zpomalení globální ekonomiky | Domácnosti | FTSE | Skončení konfliktu | Inflace | Tržby | Tržní sentiment | Značné riziko | Marže | Situace | Obchodování s povolenkami | Ekonomie | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | IKEA | Měnová reforma | Alphabet | Vedení společnosti | Emmanuel Macron | Vláda ČR | Harris Financial | Filip Kalčák | Europe 600 | Výsledky bank | Statistiky | FXstreet | Pivovary | Světová ekonomika | Moneta | Arbitráž | Maturity | Asijské země | Royal Dutch Shell | Kurz | Market | Evropská centrální banka | Světová válka | TASS | Světová cena | CME Group | Kazachstán | UST | Mezinárodní investoři | Institucionální investoři | Inovace | Koncern | Aktivum | Ekonomové | Impérium | Úspory | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Odpor | AUD | PEPSICO | Vládní intervence | Systémové riziko | Spiegel | Analytici | Přehled kurzů | Dluhy | Hospodářství | MFF | Euro STOXX | Světové války | Zahraniční společnosti | Nové peníze | Premiér Babiš | Konglomerát | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Zahraniční firmy | Poptávka | Expert | Vývoz | Energetické firmy | Miliardy eur | Recese | Electricite de France | Makro | Ropný gigant | Baltic Pipe | CZK/EUR | Index Dow Jones | Společnost EDF | Skleníkové plyny | Silný americký dolar | Sekce měnové | Signály | TLTRO | Piper Sandler | Vystoupení z EU | Automobilka Renault | Honeywell | Americká centrální banka (Fed) | Ruský útok | Ceny energií | Pšenice | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Argentina | Rizika | Eurozóna | Británie | Americké banky | Francouzský CAC 40 | Saxo | Soud | Cena elektřiny | Bondy | Mince | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Růst HDP | Trend | Dow Jones Industrial | Časový rámec | RBI | Míra inflace | Plyn z Norska | Vládní bondy | Analytik J&T Banky | Spotřebitelská důvěra | MMF | Náklady na úvěry | Čínské akciové trhy | EBITDA | Komunistické reformy | Nařízení | Farmaceutické společnosti | Kommersant | Globtrex | Ruský akciový index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Volby do Evropského parlamentu | Hospodářské krize | Tweet | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Peking | Průmysl | Zastavení dodávek ruského plynu | Firma Avast | Makroekonomické strategie | Podnikání | Tempo růstu | Aerolinky | Uniper | A321Neo | Continental | Gamble | Biliony | Divergence | ETF | Akciové trhy | Akcie ruských firem | Redukce | Valentina Matvijenková | Europoslanci | Moneta Money Bank | Varování | Průmyslové firmy | Reinvestování | Reporty | APP | ArcelorMittal Ostrava | EdF | Rally | Pojišťovna | Macron | DAX | Aktiva | SXXP | SWIFT | Omyl | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Barclays | Pokles cen | Prodej aut | Bohatí Češi | Euro | ROCE | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Řešení energetické krize | Vývoj kurzu | Zdravotnictví | Ruský vývoz ropy | Indexy pohyb | Ministryně financí | Diskontní sazba | Hliník | Společnost BP | Čeští dolaroví milionáři | Trhy dnes | Deutsche Bank | Smartwings | Erste | Výsledek voleb | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | Zisky firem | Majetek | Načasování | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Forexu | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Akcie padají | Ekonomika | Politika | Konkurence | Ukrajinská komise pro cenné papíry a burzu | Letecké společnosti | PLN | Pozastavení obchodování | Kapitalizace | Raiffeisen Bank International (RBI) | Lot | Komunikace | Německá ekonomika | Americké futures | Forint | Evergrande | PLN/EUR | Další vývoj | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | JPM | Průzkum PMI | Trader | Vládnoucí strana | Indie | J&T Banka | Měnové politiky | Expobank CZ | Vnímání | Plánování | Akciové indexy | Plynárenský gigant | Mercedes-Benz | Byznys | Zlevnění ropy | Invaze | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Výhled | Zdanění | FOMC | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Kurzy měn | Auta | Komerční banky | GBTC | Americké ministerstvo | Embargo | Motor Sič | Zestátnění ČEZ | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Ruský ministr | Vyšší daně | Cyrrus | Expanze | Bulharský lev | eBook | Celková zásoba peněz | Růst cen energií | Fondy | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Euro Stoxx 600 | Epidemie nemoci | Kyjev | Austrálie | Financial Times | Philips | Aeroports de Paris | New York | Portál FXstreet.cz | Výdaje | EU | Energetické společnosti | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | Uvalení sankcí | Exotické měny | Norská centrální banka | Napadení Ukrajiny | Členské státy | Ruský Gazprom | ODS | Ropa | České vlády | Rozvoj | Transakce | Ekonomka | Růst cen potravin | Ekonomika EU | Sankce proti Rusku | Prazdroj | CFA | Bilance Fedu | Tisknout peníze | Heineken | Dodávky plynu | Finanční sektor | MALL | MSCI | Wealth Report 2022 | Zvyšování úrokových sazeb | | Obchod | Zahájení ruské invaze | Americké ministerstvo zahraničí | Balkán | Eni | Interfax | Burzovní cena | USD za tunu | Ruský prezident Vladimir Putin | Anexe Krymu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Úsilí | Miliardy USD | Tržní hráči | Spojené státy | Vývoj kurzu eura | Signál | Írán | Zdražování | Energetické krize | Britská vláda | Ruský list | Odchod z Ruska | Trhy | Sankce | Ropy | Akcie EDF (EDF.FR) | Společnost | Důchody | Plynárenské společnosti | AXA | Generální ředitel | SEC | BMW | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Slovensko | Rozšíření | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Americké ministerstvo financí | Nálada | Eura | Vysoké ceny | Organizace | Obilí | Gap | Stock Exchange | Růst | Banka Creditas | Příjmy | Finanční situace | Zajištění | Pandemie | Index | Carlsberg | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Politici | Volby | Millennium | Politická rozhodnutí | Norilsk | Ukrtatnafta | Varianta měny | Britský FTSE | Bezpečnost | Předčasné volby | Ruské podniky | Dmytro Kuleba | Zlotý | Tolar | Sefe | Úpadek Rumunska | Rozdělená Evropa | Francouzské akcie | Ministryně financí Alena Schillerová | Uniper (UN01.DE) | Aktuální kurzy měn | GFG Alliance | Bank Millennium | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Prodeje | Cenu plynu | Rozpočtový rámec | Shazování peněz z vrtulníku | Rozvíjející se země | CNY | Rozsáhlé sankce | Dow Jones | Francouzské společnosti | Staropramen | Index Stoxx 600 Banks | Modern Land | Securing Energy for Europe | Úvěr | Bělorusko | Šance | Bankrot Ruska | Stellantis | Podnikání na kapitálovém trhu | Josef Nejedlý | Covid | Fio | Návratnost | Odvětví | Používaná platidla | Odvětví ropy | Rozpočtový deficit | Francouzský prezident | Platidla | Rumunský leu | Rakousko | Maďarsko | Nejslabší měna světa | USD/RON | Poradenství | Měnový pár | Očekávaný růst | Nord Stream 2 | Obavy z ekonomických dopadů | Ruská vláda | Dánsko | Italský dluh | Západní společnosti | Bankrot | Banka | ExxonMobil | Epidemie nemoci covid-19 | Komentátor | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Obchodování s akciemi | Alza | Ekonomiky | Zasedání FOMC | Evropa | Nasdaq Composite | Tesla | Moskva | Nová huť | Stabilita | Podnikový sektor | Výkon ruské ekonomiky | Prohlášení | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Ruský ministr průmyslu a obchodu | Obchodování na forexu | Norilsk Nickel | APA | Evropský parlament | Marketingová komunikace | Yum Brands | Akciové burzy | Dnes na forexu | MALL.cz | Předpověď | Prohlášení politiků | Société Générale | Ekonomický růst | Obchodování s akciemi EDF | Krize | Automobilka | Asociace | Management | Průlom | Vyšetřování | Nokian | CNBC | NATO | Hospodářský holding | Obavy o likviditu | Společnost EDF SA | Vyšší mzdy | IMF | Důchodci | American Airlines | Shell | MUFG Bank | CAD | Klaus-Dieter Maubach | Intel | Investiční společnost | The New York Times (NYT) | Vlastnictví | Spotové ceny | CIA | Práce | Procter & Gamble | Rumunský lei | Nové měny | XTB | Francouzská vláda | Třetí světová válka | Podniky | Lufthansa | Polský zlotý a maďarský forint | Konsolidace | Kanada | Index spotřebitelských cen | Český hospodářský holding | Akciová portfolia | Američané | Penále | Ministr financí | Rubl | Rozpočet | Latinská měnová unie | xStation5 | Lví tolar | Ekonomický řád | City | Pracovní síly | AUD/USD | Etymologické kořeny | Velké americké banky | Denis Manturov | Volkswagen | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Listing v Hongkongu | List Financial Times | Biden | Ruská centrální banka | Le Penová | Mitsubishi | Spirálovitý růst | Akciový trh | Šíření nákazy | Ztráty | Virtuální mince | EDF SA | Standard Oil | Uzavření továren | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | I-Trader | FAZ | Výsledek voleb ve Francii | Vinci | Jamal | Splácení dluhu | Mišustin | Mzdy | Zadlužení | Propad hodnoty platidla | Obchodníci | Ericsson | Státní dluhopisy | Pozice | Thornburg Investment Management | Poslanec | Dluhopisy | Obchodování s akciemi energetické společnosti | Nokian Tyres | Fiskální pomoc | Analytici banky | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Fruko-Schulz | Daňoví poplatníci | Rekordní pokles | Fidelity International | Čína | Koruna | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Hlavní ekonom | MIFID | Rumuni | Rakouský ministr | Německý kancléř | Evropské akciové indexy | Ekonomické nerovnosti | Ministerstvo financí | Překážky | Nejvyšší deficit | Přerušení dodávek ruského plynu | Globalizace | Rezistence | Korporace | Ministr zahraničí | Bolševické revoluce | USA | Zemědělství | Riziko | Akcie Airbusu | Sazby | NERV | Netflix | Vladimir Putin | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | SPX | Protiruské sankce | Burze | Ruský útok na Ukrajinu | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Americký kongres | Státní penzijní fond | Česká vláda | Fúze | Codelco | Ruský akciový index MOEX | Motivace | Opoziční politici | Ukrajinská komise pro cenné papíry | Wealth Report | Banka Moneta | Italové | Ruští zákonodárci | Americký HDP | ONS | Vývoj kurzu rumunského platidla | Aktivity odcházejících firem | Sankce vůči Rusku | Jihokorejská centrální banka | Manažer Hedge Fondu | Ruská ekonomika | Ministerstvo hospodářství | Ukrajinska pravda | LNG | Ruský premiér | Dodavatelské řetězce | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Aktuální kurzy | Prodej | Euforie | Investiční | Cena plynu | Snížení daní | Marine Le Penová | CISCO | Moskevská burza | RIA Novosti | Berlín | Bitcoin | Výkonnost | Rumunští obchodníci | Česká ekonomika | Budoucnost | Předsedkyně horní komory | Rozhodování | Opatření | Index S&P 500 | Embargo na ruský plyn | Znárodnění ČEZ | DPA | Závislost | Česká koruna | HDP | Maloobchodní tržby | Likvidní | CL | Nová varianta měny | Obchodní partner | VEB | New York Times | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Kurzy | Dolaroví milionáři | Hlavní ekonomka | Spekulanti | Fortum | Joe Biden | Deutsche Post | Evropské akciové trhy | Zastavení dodávek | Evropské země | Agentura Interfax | Uhlí | ISO | Energetický kolos | CZK/USD | Renault | Pražský index PX | Spirálovitý růst cen energií | Miliardy | Výnosy | EBRD | Česká národní banka (ČNB) | Mezinárodní obchod | Akcie automobilky | Kryptoměny | Investiční doporučení | Mall.cz | Zadluženost | UN01.DE | Holding | Likérka | Státní rozpočty | Akcie ČEZ | Akcie Erste Bank | Belgie | Stabilita Rumunska | Zlepšení | ČTK | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | Česká národní banka | Wall Street | Ropný průmysl | Agentura TASS | Moldavský leu | Index DAX | Základní úroková sazba | Jednatel | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Známka Ukrajiny
Známky ekonomického oživení
Známky konjunktury
Známky ochabování ekonomiky
Známky oživení
Známý americký investor
Známý bloger
Známý ekonom
Známý investor
Známý trader

Následující klíčová slova

Znárodnění ČEZ
Znázornění Asia H/L
Znečištění a odpady
Znehodnocení
Znehodnoceni dolaru
Znehodnocení domácí měny
Znehodnocení hodnoty měny
Znehodnocení koruny
Znehodnocení měny
Znehodnocení národní měny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít