Pondělí 20. ledna 2025 21:56
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex

Daňový poplatník

img

Dukovany v ohrožení, jihokorejský parlament totiž právě sesadil prezidenta. Favoritem na úřad je muž, který by Dukovany nejraději zarazil

15.12.2024 Jihokorejský parlament právě nyní sesadil prezidenta Jun Sok-jola. Jde o bolehav i pro českou vládu a ČEZ. Jun Sok-jol, veliký zastánce výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech právě v jihokorejské režii, poztrácel podporu dokonce i ve vlastních stranických řadách. Hned 204 poslanců 300členného jihokorejského parlamentu hlasovalo pro jeho konec. Na sesazení stačilo 200 hlasů.
img

Bolehlav pro českou vládu a ČEZ: Už zítra mohou v Jižní Koreji sesadit nynějšího prezidenta; favoritem na úřad pak bude muž, jenž hlásá, že cena za Dukovany je hrubě podseknutá, a vlastně by je nejradši nestavěl

13.12.2024 Už zítra po šesté hodině ranní (českého času) může dojít ke sesazení jihokorejského prezidenta Jun Sok-jola. Tento veliký zastánce výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech právě v jihokorejské režii totiž dnes fatálně poztrácel podporu dokonce i ve vlastních stranických řadách.
img

Byli jste letos na úřadu práce? Možná vám stát něco vrátí na daních

10.12.2024 Zaměstnanci, kteří byli po část roku 2024 nezaměstnaní, obdrží zpravidla roční daňový přeplatek. Jak vysoká může být částka daňového přeplatku za letošní rok? Proč se vyplatí evidovat na úřadu práce i v případě obdržení odstupného? Musí si nezaměstnaní platit pojistné?
img

Hořký kalich potupy. Německé automobilky v Číně drtivě prohrávají, začínají se objevovat úvahy, že je bude muset sanovat německá vláda

15.10.2024 Bloomberg dnes podává zdrcující obraz skomírání německých automobilek v Číně (viz obrázek níže). Zůstávají v prachu zvířeném tamními značkami, jako je Nio, které jim technologicky ujely. V Číně už dnes synonymem luxusního vozu není BMW nebo Mercedes, ale třeba právě Nio.
img

Daňový bonus v roce 2025

09.10.2024 Pro čerpání ročního daňového bonusu bude nutné mít v příštím roce vyšší příjmy ze zaměstnání a podnikání, důvodem je zvýšení minimální mzdy. Jaká pravidla platí pro čerpání daňového bonusu v roce 2025?
img

Prodeje elektroaut v Německu se bortí, v srpnu spadly meziročně o takřka 70 %. Jde o „propad historických dimenzí“, německá vláda ujišťuje, že Volkswagen padnout nenechá

04.09.2024 Prodeje elektroaut v Německu se bortí. V srpnu spadly meziročně o takřka 70 %. Jedná se o „propad historických dimenzí“, konstatuje původce čísel, spolkový úřad pro automobilovou dopravu.
C:\fakepath\Euro2024germany-15062024-2.jpg

UEFA na fotbalovém Euru vydělá majlant, ale německý poplatník zapláče

15.06.2024 Evropská fotbalová unie (UEFA) počítá s tučnými zisky z fotbalového mistrovství Evropy, zatímco německý stát přebírá vysoké náklady, ale nevybírá skoro žádné daně, píše německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Snaží se přitom analyzovat příčiny "prohry" německého daňového poplatníka.
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

Daňové přiznání za rok 2023. Co se oproti roku 2022 změnilo?

15.03.2024 Změny v daňovém přiznání za uplynulý rok se týkají především limitů a hodnot daňových úlev. Zvyšuje se například limit příjmů, při kterém už platí povinnost podat daňové přiznání, a to z 15 000 na 50 000 Kč. Zvyšuje se rovněž limit pro zaměstnance s jinými zdanitelnými příjmy z 6 000 na 20 000 Kč. Zvýšilo se rovněž školkovné o 1 100 Kč a limit pro daňový základ, od kterého již příjmy podléhají vyšší sazbě daně.
img

Nová slovenská vláda rychle se zadlužující zemi zřejmě zadluží ještě více, bude se možná i znárodňovat. Zatím ale má Slovensko kde brát, neboť pravděpodobnost jeho bankrotu je 1 % a v nejhorším – skrze euro – mu pomůže i německý daňový poplatník

01.10.2023 Novou slovenskou vládu bude pravděpodobně sestavovat někdejší premiéra Robert Fico. Koaličními partnery jeho Smeru by v takovém případě nejspíše byly před lety od Smeru odštěpený Hlas a Slovenská národná strana. Taková koalice by měla pohodlnou – byť ne ústavní – většinu 79 ze 150 poslanců Národní rady. Od takové koalice – vzhledem k volebním programům zmíněných stran – nelze čekat jakkoli výraznější důraz na konsolidaci slovenských veřejných financí.
img

Jak vysoká je daňová progrese v ČR?

27.09.2023 Naprostá většina zdanitelných příjmů v Česku podléhá 15% sazbě daně, pouze velmi nadprůměrné příjmy podléhají 23% sazbě daně z příjmu. Daňová progrese je tedy v Česku relativně malá, rozhodně významně nižší než v minulosti, kdy byly zavedeny čtyři daňové sazby.
img

Německo stále dramatičtěji zaostává za USA, varuje největší německá banka. Tím se i stupňuje jeho technologická závislost na Číně, takže podoba vztahů s ní bude do budoucna stále více ovlivňovat i výkon české ekonomiky a zaměstnanost v ČR

16.08.2023 Eurozóně vážně hrozí největší krize od jejího vzniku, varují analytici agentury Bloomberg. Na přelomu let 2024 a 2025 se může v maximální míře projevit efekt utahování její měnové a zároveň rozpočtové politiky, což přivodí hospodářský pád – až zhruba pětiprocentní – srovnatelný s tím z doby evropské dluhové krize před více než deseti lety. Zatímco Spojené státy mohou zvládnout měkce přistát, eurozóna mnohem spíše přistane tvrdě.
img

Evropu čeká velmi obtížné desetiletí, kvůli drahým energiím a invazi čínských elektromobilů, varují experti. Motor evropské ekonomiky, Německo, se zadrhává, výrazně tam sílí Alternativa pro Německo

30.07.2023 Evropu čeká velmi složitých deset let, kdy se její ekonomika bude muset utkat s povážlivou ztrátou konkurenceschopnosti. Starý kontinent totiž ve světě stále povážlivěji zaostává, zejména za USA, a kombinace drahých energií a přílivu čínských elektromobilů situaci může dále výrazně zhoršují. Varují tak experti, které cituje agentura Bloomberg.
img

Ať si restaurace platí Michelina samy, skrze fond či nadaci. Není třeba do toho vtahovat daňového poplatníka, zvláště když po něm vláda žádá utažení opasku

14.07.2023 Rozhodnutí vlády zaplatit společnosti Michelin přes 51 milionů korun za zařazení do jejího gastroprůvodce je nešťastné. A to zejména z hlediska symboliky takového roku. Kabinet na jednou stranou veřejnosti říká, jak je třeba si táhnout opasky, na stranu druhou ale utrácí z evidentně zbytnou záležitost.
img

Nahrazení rodných čísel za 56 miliard nedává ekonomický ani sociální smysl. Aby se vyplatilo, musí jít i výrazně levnější operaci

26.05.2023 Vyčíslené náklady na nahrazení rodných čísel identifikátory – odpovídající 56 miliardám korun – berme s rezervou. A to přesto, že jde o náklady celé ekonomiky, ne pouze veřejného sektoru. Daňový poplatník by přímo platil pouze zhruba 15 miliard korun, což je část nákladu připadající na veřejný sektor. Zbytek představuje břímě sektoru soukromého.
img

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

24.05.2023 Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní energii nebo v produkci biofarmak. „Plichta“ je to pak mezi oběma zeměmi v rozvoji umělé inteligence, ve výrobě polovodičů nebo v hi-tech průmyslové výrobě. Jistý internetový vtipálek pak ke grafu přidělal Evropu. S tím, že dominuje v jediné sféře – v regulacích.
img

Loni a letos zdaňuje lidi inflace, od příštího roku to budou vyšší daně

12.05.2023 Loni a letos řadoví Češi splácí veřejný dluh zastřeně, prostřednictvím rapidní inflace, totiž takzvanou „inflační daní“, zatímco od příštího roku jej budou splácet nezastřeně. A to prostřednictvím celé řady opatření, včetně zvýšení hned několika druhů daní, která vláda včera prezentovala v rámci představení konsolidačního balíčku.
C:\fakepath\USA.jpg

WSJ: Nová prognóza ukazuje, jakou fiskální díru už Bidenovi demokraté vykopali

16.02.2023 Zástupci Bílého domu se manipulativně chlubí, že prezidentství Joea Bidena je historické. A v jistém smyslu mají pravdu. Za pouhé dva roky se Biden postaral o největší rozšíření vlády od 60. let minulého století. To je skutečná zpráva z nové prognózy Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO). Účet za toto rozhazování se ale teprve začíná skládat, napsala ve svém komentáři redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
img

Zrušení stavebního spoření, které vrací na stůl Stanjura, je správné. Zastaví nespravedlivý penězovod od chudých k bohatým

05.02.2023 Ministr financí Zbyněk Stanjura vrací na stůl možné snížení nebo zrušení podpory státnímu stavebnímu spoření. Po prezidentských volbách se totiž vládě otevírá několikaměsíční „okno příležitosti“, kdy může provádět citlivá a nepopulární úsporná opatření.
img

Učitelé mají už brzy brát průměrně přes 60 tisíc korun měsíčně, schválili poslanci. Pokud ale neřeknou, kde na to vezmou, jde o populismus na účet daňového poplatníka

16.12.2022 Učitelé dostávají od politiků slibnou nadílku pod stromeček. Poslanci dnes v prvním kole schvalování podpořili, aby učitelé od roku 2024 dostávali minimálně 1,404násobek hrubé měsíční mzdy předminulého roku. V roce 2024 tak mají mít průměrně bezmála 57 200 korun měsíčně, zatímco v roce 2025 dokonce bezmála 60 900 korun. Loni měli průměrně zhruba 46 800 korun. Průměrný učitelský plat by tedy mezi lety 2021 a 2025 o více než 30 procent.
img

Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘

01.09.2022 Podle vůbec prvního Indexu piva, sociální investiční platformy eToro, vzrostly náklady na komodity potřebné k výrobě, balení a přepravě piva za poslední dva roky o 62 %.
img

Premiér dnes bude řešit zrušení „stavebka“, byl by to smysluplný krok. Aby mělo stavební spoření smysl jako dříve, musel by dnes příspěvek činit 35 tisíc korun

23.08.2022 Národní ekonomická rada vláda dnes na jednání s premiérem Fialou a zástupci ekonomických resortů bude kromě jiného řešit snížení nebo zrušení podpory státnímu stavebnímu spoření. Ministr financí Zbyněk Stanjura už koncem předminulého týdne naznačil, že vláda zrušení podpory „stavebka“ zvažuje.
img

Státní stavebko nafukuje ceny realit a pomáhá bohatším lidem, přičemž chudší z něj nic nemají, ač jej také platí. Je rozumné jej zrušit, jak zvažuje Fialova vláda

15.08.2022 Vláda podle včerejších slov ministra financí Zbyňka Stanjury zvažuje zrušení podpory státnímu stavebnímu spoření. Byl by to rozumný krok, po němž podstatná část ekonomů volá již léta. Stát by ušetřil přes čtyři miliardy korun ročně. Podpora stavebnímu spoření nyní nahrává spíše lidem, kteří to nepotřebují, tedy zástupcům vyšších střední vrstev a bohatým. Tito lidé totiž nyní stále investují do vlastnického bydlení a nemovitostí obecně. Naopak, chudí už ani nic spořit nemohou obecně a nižší střední vrstvy zase na vlastní bydlení nedosáhnou.
img

Češi si možná připlatí za lékaře, navrhuje to část vládní koalice. Daň z mimořádných zisků totiž nic neřeší

20.07.2022 Daň z mimořádných zisků, kterou zvažuje vláda, problém veřejných financí neřeší. Ten tkví v jejich trvalé schodkovosti. A mimořádné zisky jsou z definice dočasné, ne trvalé. Jinak by to byly zisky řádné. Vláda se tak nezodpovědně snaží skutečné ozdravení veřejných financí odsunout.
img

ECB otevírá další dva velké penězovody ze „severu“ na „jih“, potenciálně rozbíjí jednotný trh EU. Aby oddálila bankrot Itálie & spol.

04.07.2022 Už za necelé tři týdny zahájí Evropská centrální banka cyklus zvyšování úrokových sazeb. Zvýší je poprvé od roku 2011. Ocitá se tudíž na křižovatce. Předlužené země typu Itálie by totiž nemusely vysoké úroky unést, takže by se mohly zhroutit v bankrotu. Tomu se nyní bude ECB snažit zabránit za každou cenu, dokonce za cenu vážného narušení, ba rozbití jednotného trhu EU. Pokud by totiž padla Itálie, může padnout euro – a to je politicky zcela nepřijatelné.
img

Oslava 70 let Alžběty II. na trůnu vydělá britské ekonomice 35 miliard korun. V čistém vyjádření to ale bude ztráta, kvůli dnům volna navíc

02.06.2022 Zítra vyvrcholí oslavy takzvaného platinového výročí britské královny Alžběty II. Ta Británii vládne právě 70 let, což je rekord v dějinách země. Na kolik oslava vyjde? A kolik vydělá?
img

Oslava 70 let Alžběty II. na trůnu připraví Británii až o 75 miliard korun

01.06.2022 Zítra vyvrcholí oslavy takzvaného platinového výročí britské královny Alžběty II. Ta Británii vládne právě 70 let, což je rekord v dějinách země. Na kolik oslava vyjde? A kolik vydělá?
img

Německo oznámuje: žádná daň z prodeje kryptoměn pro investory držící po dobu 1 roku

13.05.2022 Podle Katji Hessel, německé parlamentní státní tajemnice, mohou kryptoobchodníci při prodeji digitálních měn získat výhody osvobození od daně. Pokud navíc drželi svůj majetek po dobu jednoho roku nebo déle, nebudou muset platit daně z peněz, které vydělají z kryptografických prodejů.
img

Erste Bank: Společnosti MOL nákupy zlevněné ruské ropy a následný prodej pohonných hmot za „západní ceny“, i v Česku, více než kompenzují náklady spjaté se zastropováním cen paliv v Maďarsku

08.04.2022 Rafinační marže společnosti MOL vzrostly v březnu zhruba desetinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže maďarské společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel.
img

Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu

08.04.2022 Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
img

Benzín v ČR poprvé od invaze přestal zdražovat. I tak Česko čeká stagflace, však řešit ji nyní kurzarbeitem je nesmysl

13.03.2022 Česko se v důsledku ukrajinské války a sankcí musí letos připravit na závažnou stagflační krizi celé ekonomiky. Rozhodující bude míra odříznutí ruských dodávek ropy a plynu. V tuto chvíli je zhruba 66 procent ruské ropy neprodejných, protože možní kupující se obávají embarga ruské ropy. Embargu podléhá například íránská ropa, ale ruská zatím ne.
img

Na podporu stavebka dal stát od roku 2000 zhruba 200 miliard korun, čímž přifoukl ceny nemovitostí. Nyní je dobrý čas podporu stavebka zrušit

16.01.2022 Závažnější než samotná výše veřejného dluhu ĆR je stávající dynamika jeho nárůstu. Hrozí totiž, že mnohé země EU začnou své veřejné finance ozdravovat rychleji než ČR, což by mohlo postavení Česka v rámci EU – coby šesté nejméně zadlužené země – zhoršit. Navíc by takový vývoj nenechaly bez povšimnutí ratingové agentury. Ty pandemický nárůst tuzemského zadlužení zatím tolerují, neboť vnímají celkový mimořádný kontext, kvůli němuž nastalo.
img

Zvýšení minimální mzdy o 1000 korun je chybou, může podvázat ekonomické oživení. Současné také působí inflačně

05.11.2021 Minimální mzda stoupne od příštího roku o tisíc korun na 16 200 korun. Tedy o osm procent. Průměrná mzda přitom poroste jen tempem pěti procent, jak vyplývá z říjnového šetření České národní banky mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Minimální mzda by tak podroste tempem citelně rychlejším než mzda průměrná. Jinými slovy, stát firmy a podniky a další zaměstnavatele nutí zvýšením minimální mzdy přidávat nejhůře placeným zaměstnancům citelně výraznějším tempem, než jakým jsou připraveni přidávat v průměru svým zaměstnancům jako celku.
img

Končí nejztrátovější olympiáda dějin, ztráty jdou do desítek miliard korun. Zaplatí je japonští občané, sponzoři i pojišťovny

08.08.2021 Dneškem končí nejztrátovější olympiáda v dějinách. Ztráty tokijské olympiády z největší částí zaplatí japonský daňový poplatník. Přitom přes 80 procent Japonců si konání her kvůli pandemii nepřálo ani v letošním roce, po jejich loňském odložení.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

Češi jsou teď, v době historicky nejzávažnější ekonomické krize, historicky nejspokojenější se svojí ekonomickou situací. Dluh dělá divy

04.08.2021 K nevíře. Domácnosti v ČR jsou historicky nejspokojenější s vlastní finanční situací zrovna teď, v době, kdy česká ekonomika prochází či se čerstvě zotavuje ze svého historicky nejhoršího propadu. Vládní záchrana ekonomiky se povedla nad očekávání. Ovšem nebyla zadarmo, účet za ni teprve přijde.
img

Plať a buď hrdý: Skutečným poraženým olympijských her je daňový poplatník

01.08.2021 Probíhající tokijská olympiáda je nejztrátovější v dějinách, alespoň tedy z hlediska tržeb z přímé divácké účasti. Přesto se koná. Čímž pořadatelé nechtěně dokládají, že o bezprostřední divácký zážitek ze sportovního výkonu vlastně zase tolik nejde. Fanoušky sdílená potěcha ze zápolení, přímá účast se závodícím je tedy ještě méně důležitá, než si dosud mohli ctitelé coubertinovského humanismu alespoň namlouvat. Tokijské olympijské hry, “první distanční”, se ostatně konají i přesto, že si to více než čtyři pětiny Japonců kvůli covidu nepřejí. Nejde tedy ani o přání lidí pořádající země. Nejde o fanouškovství, nejde o přímý divácký zážitek, zato se jde proti vůli veřejnosti. Přesto se dokonce i ekonomické kalkulace benefitů olympijských her na humanismus a blahodárný dopad na člověka jako takového tak rády – a stále intenzivněji – odvolávají.
Související klíčová slova: Ázerbájdžán | Deficit veřejných financí | Druhá největší světová ekonomika | Koronavirové krize | Zkušenosti | Bank of China | Důchody | Veřejné finance | Viktor Orbán | EUR | Řecko | Trend | Cenové výkyvy | Životní prostředí | Nikl | Tempo růstu | Markets in Crypto-assets | Státní příspěvek | Zadlužení České republiky | Nálada v ekonomice | Marže společností | Výkyvy | Ruské invaze na Ukrajinu | Stavebko | Výrobce elektromobilů XPeng | Evropská komise | Rating Číny | Mazars | Splácení hypotéky | Kolaps | Pravděpodobnost | Forvis Mazars | Neziskové organizace | Závislost na Číně | Hluboká recese | Situace na Ukrajině | Zaostávání Německa | Více peněz | Reality | Analýza institutu Ifo | Poplatky | Společnost Evergrande | DFB | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Bydlení pro mladé | Uplynulý rok | ČSÚ | Analýzy | Německý stát | Nakamoto | Dluhopisy | China Merchants Bank | Nizozemsko | WSJ | Roční příjem | Výhled | Poplatek | Wall Street Journal | Výše mezd | Nové studie | Průmysl | Antivirus | Bílý dům | Inflace | Zdravotní péče | Centrální banky | Cestovní ruch | Domácnosti | Nejstarší kryptoměna | Game-changer | Turecko | Spotřební daně | Motor ekonomiky | Přímé zahraniční investice | Vice | Devalvace | Rekordní ceny | eToro Index piva | Akciové trhy | Asie | Výkon | Odvětví | FIFA | Analytici | NAFTA | Globální finanční krize | ZTP | Japonská vláda | Semafor | Zdravotní pojišťovny | Daňové přiznání | Deutsche Bank | Byznys | Země EU | Pohonné hmoty | Akcie XPengu | Gabriela Ivanco | Zbyněk Stanjura | Graf | Úsilí | Výkonná ředitelka | Italský dluh | Elektrovozy | Podání daňového přiznání | Výnosy | Poptávka | Zaměstnanost | Ekonomiky | Oblasti elektromobility | Německá automobilka | PKN Orlen | Bydlení | Peníze | Sociální sítě | Brent | Politika | Očekávání | Německé banky | Státy eurozóny | Expert | Kapitalismus | FAZ | Zvýšení minimální mzdy | Štempl | Transparentní | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Allianz | JPMorgan Asset Management | Financovat | List The Wall Street Journal | Blockchain | Zdražovat | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Nabídka | Německý fotbalový svaz (DFB) | Příležitosti | Itálie | Výpadky | Německé firmy | Povinnost podat daňové přiznání | Prognóza | Asset management | Trh práce | Změny cen | Crypto | Růstový impuls | Mercedes | Veřejný dluh | Konsolidace | UEFA | Evropské ekonomiky | Evergrande | Národní ekonomická rada vlády | Úrokové sazby | Stavební spoření | Meziroční růst | Olympijské hry | Počasí | Prodeje elektroaut v Německu | Trh | SAIC Motor | BHP | Problémy | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Pověst | Společnosti | Index | Největší evropská automobilka | Studie | Elektřina | Prudký ekonomický propad | Největší krize | Vládní koalice | Eura | Komise | Ministr zahraničí | Posílení | Německé automobilky v Číně | Majitel | Unie | Narušení dodávek | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Světové ceny ropy | Soukromý sektor | Závislost | Pozitivní impulz | Nová prognóza | Deficit | Prazdroj | Statistický úřad | Podnikání | Budoucnost | Bankéři | Americká banka | Opatření | Benzín | Členské státy | Podnikatelé | Wall Street Journal (WSJ) | Státní kasa | | Elektromobily | Evropská fotbalová unie | Jak na akcie | Institut německého hospodářství | Německý ekonomický institut | Francouzská společnost | Ifo | Panasonic | Náklady | Hlavní ekonom | Burze | Nejvyšší deficit | Daně z příjmů | Bitcoin | Nio | Čínský trh | Invaze elektroaut | Obchodovat | Invaze | Investice v Číně | Ropa | Finance | Válka na Ukrajině | Ceny benzínu | USA | Německý poplatník | Premiér Viktor Orbán | Index piva | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Volby | Joe Biden | Výdaje | Pohonné hmoty v ČR | SWIFT | Rusko a Ukrajina | Čínské akciové trhy | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Spojené státy | Hospodaření státního rozpočtu | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Prodeje elektroaut | Vývoj | Regulace kryptoaktiv | IW | Český stát | Mistrovství světa | Slevy | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Onemocnění | Finanční domy | Ceny nemovitostí | Dánové | Zahraniční investice v Číně | Kompenzace | Veřejné zadlužení | Dna | Evropská fotbalová unie (UEFA) | Majlant | Daňová poradkyně | Miliardy korun | Automobilka | Růst cen nemovitostí | Sazby | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Daň z příjmu | Podat daňové přiznání | Úrok | Investovat | Konsolidační balíček | Západní společnosti | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Ether | Berlín | Firmy | Inflace v Česku | Soupeření | Zajištění | Západní firmy | Partnerství | Ruská ropa | Platit daně | Ekonomický propad | Daňoví poplatníci | Investování | Nákup ruské ropy | Distribuce | Světové ekonomické fórum | Česká vláda | Poradenské společnosti | Trhy | Mezinárodní investoři | Jihokorejský parlament | Růst české ekonomiky | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Fitch | Pšenice | Americké banky | Státní stavebko | Německý fotbalový svaz | Úspory | Snížení spotřební daně | Ekonomický růst Číny | CVVM | Stagflace | Ředitelka | EdF | Ministerstvo financí | Tesla | ONE | Zrušení stavebního spoření | Španělsko | Ekonomický růst | Komodity | Mzdy | Invaze elektroaut z Číny | Finanční ústavy | Na burze | Premiér Fiala | Společnost | Zadlužování | Sázet | Hospodaření | Ztráta | Orbán | Dluhové krize | EBITDA | Volkswagen | Automobilky v Číně | Ratingový výhled | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Spotové ceny | Zdravotní pojištění | Citi | Transakce | Šok | Plyn | Veřejný sektor | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Inovace | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Války | Impuls | Ukrajina | Dopravci | Centrální banka | DPH | Italové | Kryptoaktiva | Největší světová ekonomika | VW | Mistrovství Evropy | Biliony | Paříž | Evropské dluhové krize | Erste Bank | Důchod | Francouzská ekonomika | Plodiny | ESG | ČEZ | Německé ekonomiky | Těžař | Trinity Bank | Zhoršení výhledu | Ceny energií | Zvyšování daní | Inflační cíl | Biliony dolarů | Pracovní místa | Funkční období | Vedení ECB | Zisk | Demokraté | CBO | Daně z příjmů fyzických osob | Rating | Zajišťovny | České hospodářství | Obchodování | Nové prognózy | Úroky | Prémie | Evropa | Měna | Management | Ceny realit | Ceny ropy | Francie | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Biden | Finanční krize | Spolková vláda | Růst spotřebitelských cen | Správy majetku | Marže | Přenos | Velké peníze | Behaviorální | Situace | Miliardy eur | Trader | Peking | HDP | Načasování | Daňové zatížení | Ekonom | Euro | JP Morgan | Zdanění | Etoro | Průměrná cena | Politici | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Zhoršení ratingu | Bonusy | Slovensko | Baterie | JPMorgan | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Ztráty | Crédit Agricole | Čínské firmy | Akcie | Mzda | Největší ekonomiky | NERV | Société Générale | 5G | Návratnost | Podniky | Institut ZEW | Státní podpora | SPD | Světová ekonomika | Češi | Reuters | PEPP | Technologie | Prognózy | Maloobchodníci | Daně | SOK | Ministři | Spotřebitelské výdaje | Daňový bonus | Konkurenti | Pivovary | Jiné měny | Rekord | Sport | Ekonomické fórum | Investice | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Konkurence | BYD | Satoshi Nakamoto | Ekonomická aktivita | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Fondy | Hospodářství | Daňové zvýhodnění | Výplata | ODS | Ukazatel | Měny | Burzy | Ekonomický institut | Milník | Rusko | Poradce | Většinový podíl | České firmy | Volné peníze | Italská ekonomika | Organizace | Ceny surovin | Neúspěch | Britská vláda | Technologičtí giganti | Rozšíření | Toyota | Tvůrce bitcoinu | Cenové tlaky | Brusel | Hypotéky | Rekordní růst | Sázení | ZEW | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Znárodnění | Bloomberg | Dotace | Tokeny | Rozvoj | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Míra | Divize | Audi | Rosněfť | Spotřebitelská inflace | Agentura Bloomberg | Krize | Íránská ropa | JDE | Podpora | Amundi | Markets in Crypto-Assets | Cena | Plzeňský Prazdroj | Německá vláda | Německo | Krach | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Prime | Česká ekonomika | Daňová sazba | Největší americká banka | SAIC | Erste | Podnik | Hliník | Ekonomika | Ekonomické krize | Energetické krize | Práce | Úspěch | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Důchodový systém | Banky | Buy | XPeng | I-Trader | Vlády | Investiční platformy | Fundamenty | Bankrot | Nahrazení rodných čísel | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Elektroauta | ČR | Čínské akcie | Dukovany | Ratingové agentury | Čínská ekonomika | Demokratické strany | Slovenská vláda | Soudní řízení | Historický milník | Zdražování ropy | Průměrná mzda | Transparentnost | Poslanci | Soud | Algoritmus | Řetězce | Zrychlení inflace | Experti | Investoři | Spotřebitelé | Německé automobilky | Optimistická očekávání | Čerpací stanice | NFT | Nařízení | The Wall Street Journal | Noviny | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | Historicky nejnižší | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | USD | Občané | Čínské banky | Chřipka | Cestování | Olympiáda | Pivovar | Kabinet | Zvýšení daní | Legislativa | Půjčka | Delta mutace | Minimální mzda | BMW | Tržní podíl | Ekonomická teorie | EDF | Propad | Bankovnictví | Rakousko | Mistrovství | ANO | Nemovitosti | Markets | MiCA | Rok 2024 | Kryptoměna | Ekonomie | Zahraniční investice | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | ECB | Těžaři | Ziskovost | Rozpočtové politiky | IMPOSSIBLE | Zvýšení inflace | Německé podniky | Krypto | Vyšší daně | Turistický ruch | ROCE | MPSV | EU | Miliardy | MOL | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Uhlí | Finančníci | Nákup dluhopisů | Americké vlády | Banka | Autoprůmysl | Vlastnictví | Úřady | Olaf Scholz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Daňové změny
Daňové zvýhodnění
Daňové zvýhodnění státních dluhopisů
Daňoví poplatníci
Daňový aparát
Daňový a výdajový balík
Daňový balíček
Daňový balíček pro kryptoměny
Daňový bonus
Daňový expert

Následující klíčová slova

Daňový poradce
Daňový příjem
Daňový ráj
Daňový rezident
Daňový štít
Daňový úřad
Daňový úřad IRS
Daň pro korporace
Daň pro miliardáře
Dan Schulman
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít