Sobota 21. prosince 2024 15:05
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
Dukascopy new

Ceny realit

img

Po mírném růstu stagnace. Ceny realit v Česku čekají na lepší úrokové sazby, může jít o nejlepší příležitost tohoto roku

16.10.2023 Zatímco v létě se český realitní trh nadechoval k růstu, se začátkem podzimu to opět vypadá jinak. Do stagnace cen bytů z druhé ruky přešel nejzásadnější pražský trh, pokračují v ní i brněnské byty. Na jižní Moravě se navíc po rychlém vzedmutí snížily i průměrné ceny rodinných domů, které snižuje také nezájem o rekreační bydlení a druhé domovy. Nájemní bydlení naopak roste – nejvíce tradičně v hlavní městě, v Brně pak zřejmě narazilo na svůj dlouhodobý strop. Vyplývá to z nových dat Kvartálního monitoru realitních cen skupiny EHS, kam patří například digitální realitní služba Bezrealitky nebo realitní kancelář Maxima.
img

Zdraží Green Deal & etc. vládám půjčky a lidem dvojmo nájmy? Roztáčí se spirála dluhu, na jejímž konci bude celosvětová „měnová reforma“?

19.08.2023 Úroky na půjčkách vládám ve světě jsou nejvýše za 15 let. Zdražuje i půjčování české vlády. Bank of America říká, že svět čeká „nový normál“, kdy třeba úrok na desetileté půjčce vládě USA bude trvaleji činit kolem 5 %. Úrok na desetileté půjčce vládě USA je už dnes v podstatě na maximu od světové finanční krize let 2008 a 2009 (viz graf níže). Roste tedy i úrok na právě dlouhodobém dluhu, mezi nějž se ten s deseti lety do splatnosti řadí.
img

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné

11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Více než polovina Čechů má potíže vyjít se mzdou, což je projev dramaticky se zhoršující životní úrovně lidé v Česku. Zaměstnanci se musejí přestat bát říci si o víc, firmy na to mají

09.07.2023 Hned 55 procent Čechů má potíže vyjít se mzdou, vyplývá z dat společnost LMC, jež provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz. Na Čechy tak fatálně doléhá suverénně největší propad reálných mezd v celé historii České republiky, který je zároveň nejvýraznější ze všech zemí OECD.
img

V Česku poprvé po více než deseti letech klesají nabídkové ceny nemovitostí, ukazují nová data ČSÚ. V Praze uskutečněné ceny novostaveb padají více než během finanční krize před 14 lety

08.07.2023 V Česku nebývale zlevňují nemovitosti. V prvním letošním čtvrtletí klesly ceny nových bytů v Praze meziročně o šest procent, což je nejvýraznější propad minimálně od roku 2009, od kdy ČSÚ svoji příslušnou statistiku zveřejňuje. Jedná se přitom o realizované ceny bytů v novostavbách, tedy ceny, za které transakce skutečně probíhá.
C:\fakepath\turecko-15052023.jpg

Erdogan a největší bublina na světě

15.05.2023 Turecké prezidentské volby zřejmě nebudou mít v prvním kole vítěze.
C:\fakepath\trader-14042023-39-zm.jpg

CNBC: Rostou obavy z propadu evropského trhu s komerčními realitami

14.04.2023 Mezi investory rostou pochybnosti ohledně zdraví evropského trhu s komerčními realitami, někteří mají obavy z jeho prudkého propadu po nedávných problémech v bankovním sektoru. Píše o tom dnes server CNBC. Vyšší náklady na půjčky nyní tlačí dolů ceny realit, které v uplynulých letech těžily z nízkých úrokových sazeb.
img

Hypotéky jsou v Česku nejdražší za posledních dvacet let, s nákupem nemovitosti se vyplatí počkat. Hypoteční drahota žene lidi do nájmů, ty tak značně zdražují též

09.11.2022 Hypotéky v České republice v listopadu vykázaly nejvyšší průměrnou úrokovou sazbu za celé období od roku 2002, a to 6,31 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat Fincentrum Hypoindexu. Od července však sazby hypoték vzrostly jen velmi mírně, spíše jen oscilují pod a nyní tedy už i nad úrovní 6,3 procenta. Česká národní banka totiž v červnu ukončila politiku razantního zvyšování svých sazeb, čímž i hypotéky ztratily klíčový impuls k dalšímu zdražování.
img

Státní stavebko nafukuje ceny realit a pomáhá bohatším lidem, přičemž chudší z něj nic nemají, ač jej také platí. Je rozumné jej zrušit, jak zvažuje Fialova vláda

15.08.2022 Vláda podle včerejších slov ministra financí Zbyňka Stanjury zvažuje zrušení podpory státnímu stavebnímu spoření. Byl by to rozumný krok, po němž podstatná část ekonomů volá již léta. Stát by ušetřil přes čtyři miliardy korun ročně. Podpora stavebnímu spoření nyní nahrává spíše lidem, kteří to nepotřebují, tedy zástupcům vyšších střední vrstev a bohatým. Tito lidé totiž nyní stále investují do vlastnického bydlení a nemovitostí obecně. Naopak, chudí už ani nic spořit nemohou obecně a nižší střední vrstvy zase na vlastní bydlení nedosáhnou.
img

Pět důvodů, proč letos citelně zdraží nájemné. A rada, nač vše si má nájemník dát pozor, aby finančně nevykrvácel

19.02.2022 Ceny nájemního bydlení letos citelně vzrostou napříč Českem. Zde je pět stěžejních důvodů, proč se tak stane, a na závěr rada, co s tím může nájemník dělat.
img

Rozbřesk: Inflační spekulace

29.12.2021 S koncem roku přichází čas na bilancování a také na výhledy, s nimiž vstoupíme do roku nového. Letos se největší pozornost upíná k inflaci, která se nečekaně tak trochu utrhla ze řetězu, když v průběhu roku začaly prudce růst ceny surovin a energií, znovu se zvýšil přetlak na realitním trhu a v podstatě se nepodařilo zcela obnovit pandemií zpřetrhané dodavatelské řetězce.
img

Ranní glosa: Inflační spekulace

29.12.2021 S koncem roku přichází čas na bilancování a také na výhledy, s nimiž vstoupíme do roku nového. Letos se největší pozornost upíná k inflaci, která se nečekaně tak trochu utrhla ze řetězu, když v průběhu roku začaly prudce růst ceny surovin a energií, znovu se zvýšil přetlak na realitním trhu a v podstatě se nepodařilo zcela obnovit pandemií zpřetrhané dodavatelské řetězce.
img

Studie: Starší byty ve 3. čtvrtletí zdražily meziročně o čtvrtinu

15.11.2021 Téměř o čtvrtinu stouply ve třetím čtvrtletí letošního roku oproti loňsku průměrné prodejní ceny starších bytů v Česku. Vyplývá to z údajů realitní skupiny European Housing Services, které má ČTK k dispozici. Nejdražší jsou starší byty v Praze s průměrnou cenou za metr čtvereční skoro 113.000 korun. Praha má také nejvyšší nájmy, v průměru za 272 korun za metr čtvereční. Nejlevněji se prodávají byty v Ústeckém kraji s cenou asi 29.000 korun za metr. Nájmy jsou nejnižší v Karlovarském kraji se 155 korunami za metr. Nájemné se zvýšilo oproti loňsku o 1,22 procenta.
img

Češi se musí naučit žít v nájmech, zbavit se svého fetiše vlastnického bydlení. Žádný strach, budou pak jako Němci či Švýcaři

27.08.2021 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Rozbřesk: Inflace v eurozóně nad cílem ECB

19.08.2021 Inflace je na vzestupu nejenom u nás, ale i v dalších unijních zemích. Už bleskový odhad ukázal, že růst cen v zemích eurozóny v červenci zrychlil na 2,2 % a přestřelil tak cíl ECB, avšak jádrová inflace poklesla z předchozích 0,9 % na 0,7 %. Současná inflační vlnka jde z více než poloviny na vrub rostoucím cenám energií, kterým sekundují potraviny, alkohol a tabák.
img

ECB se změní, bude tolerantnější k inflaci, za což jí tleskají země jako Řecko či Itálie. Více si posvítí na klimatické změny a do inflace více zahrne ceny realit, resp. vlastnického bydlení

08.07.2021 Evropská centrální banka dnes zveřejnila výsledky přezkumu své měnové politiky, který probíhal po takřka dvaceti letech od začátku loňského roku. Na jeho základě přelomově upravuje svoji měnovou politiku přijetím nového inflačního cíle ve výši dvou procent. Dosud cíl ECB odpovídal hodnotě poblíž, avšak pod dvouprocentní hranicí.
img

Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady

16.06.2021 Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
img

HB Index: Ceny realit v ČR vzrostly nejvíce za posledních 10 let

18.05.2021 Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostly nejvíce za posledních deset let. Nejvíce u pozemků, o 5,2 procentního bodu. Pozemky zdražily nejvíce také v meziročním srovnání, o 15,8 procentního bodu. Od roku 2010 jsou jejich ceny téměř dvojnásobné. Vyplývá to z HB Indexu Hypoteční banky, jehož výsledky zveřejnila na webových stránkách. Základní hodnotu indexu 100 bodů představují skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2010.
eurchf-15012015-5.png

Švýcaři znovu kalibrují forexový svět

15.01.2015 Něco takového se téměř nestává. Švýcarský frank během pouhých dvaceti minut vystřelil raketově vzhůru a euro vůči němu spadlo z 1,2000 na zhruba 0,8600 CHF. Vzápětí se kurz stabilizoval kolem 1,0300 CHF, což pro švýcarskou měnu znamenalo nárůst o 16,5 procenta za jediné dopoledne. Takhle nějak to vypadá, když kapituluje centrální banka. Ta švýcarská (SNB) totiž až doteď vytrvale bránila strop 1,2000 CHF, který zavedla v září 2011.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Intervence | Řecko | Peníze | Inflace | OECD | USA | Koruna | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Polsko | Turecko | Analytik | Spekulace | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Ekonomové | USD/TRY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | ECB | ESM | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Grafy | Investice | Investování | Korekce | Kurz | Long | MT4 | Marže | Měnový pár | Měny | Nabídka | Pozice | SNB | Trend | Výnos | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CHF | ČEZ | Finanční krize | Citigroup | Bank of America | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | ČSOB | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Lukáš Kovanda | Burzy | Centrální bankéři | Index | Podpora | Banka | Cena | CZK | Dolary | Emisní povolenky | Eura | Frank | FXstreet.cz | Graf | Investiční | Investiční nemovitosti | Jádrová inflace | Lira | Management | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Prezidentské volby | Rakousko | Reuters | Státní dluhopisy | Švýcarské banky | Trh | Vývoj inflace | Zahraniční měny | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Elon Musk | P.A. | ROCE | Výroční zpráva | Itálie | Převis | M2 | Volby | Newedge | PwC | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Nákupy dluhopisů | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Pro tradery | Bankovnictví | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Realitní trh | Propad | Světové finanční krize | Stagnace | Akcionáři | Tesla | Výhled | Bankéři | Mzdy | Záchranný fond | Krize | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Turecká centrální banka | TRY | Příjmy | ČTK | Hlavní ekonom | Očekávání | Devizy | Zahraniční forex | ETC | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Robinhood | Drobní investoři | Airbnb | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | Stavební spoření | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Růst zisků | Veřejný dluh | Inflační vývoj | Zpřísňování měnové politiky | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zvýšení sazeb | Makroekonomická situace | Inflační očekávání | Pokles úroků | Pokles cen | Bohatí | Měnověpolitické zasedání | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Automobilky | Trinity | Trh práce | ČSÚ | Firma | Reálné ekonomiky | BAT | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Server CNBC | Generální ředitel | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Zveřejněná data | Financovat | Impuls | Vlastní nemovitost | Zdražování | Sociální sítě | Tomáš Holub | Míra | Ceny stavebních prací | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Důchod | Vojtěch Benda | Bydlení | NERV | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Růst poptávky | Budoucnost | Předběžné výsledky | Česká inflace | Vývoj měnového páru USD/TRY | Nájemné | Nájmy | Velké firmy | Komunikace | Prezident | Trhy | Silné měny | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie | Jednatel | Vysoká inflace | Pochybnosti | Výdaje | Meziroční vývoj inflace | Průměrná cena | Lednová inflace | Marek Mora | Politika centrálních bank | Nová data ČSÚ | Data ČSÚ | Tržní úrokové sazby | Stabilita | Vývoj | Nová data | Výkyvy | Sazby hypoték | Prudké výkyvy | Další vývoj | Oldřich Dědek | Útlum ekonomiky | Největší propad | Vyšší úrok | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Žádosti o podporu | Další pokles | Domácnosti | Spoření | Záchranný fond eurozóny | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Signál | Repo sazby | Potenciál | České vlády | Ceny elektřiny | Reálné mzdy | Ekonomiky | Slovensko | Organizace | Realitní bubliny | Práce | DPH | Hluboké recese | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dodavatelské řetězce | Majitel | Statistiky | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Poradenské společnosti | CBRT | Reddit | Debata | Zaměstnanci | Zadlužení | Dluhy | ONE | Spekulovat | Státní podpora | Manažeři | LMC | Realitní společnosti | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | JDE | ČR | Agrofert | Nízké sazby | Práce z domova | Majitelé firem | Míra zisku | Dostupnost bydlení | Ceny | Praha | Starší byty | Prodejní ceny starších bytů | Ceny starších bytů | Nadějné zprávy | Byty v Praze | Ceny nových bytů | Bohatí lidé | Cenové hladiny | Erdogan | Čas na nákup | Úroky na hypotékách | Klimatické změny | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Kancelářské nemovitosti | Český nemovitostní trh | Politici | Česká republika | Ceny bytů | Pandemie v Česku | Kurz liry | Měnové reformy | TABAK | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Růst ceny | Evropské centrální banky | Přerozdělení bohatství | Tržní ceny | Pandemie covidu-19 | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | Nejvyšší růst | Ceny surovin | ERA | Rostoucí ceny | HB Index | Ceny realit v ČR | Xella | Peter Markovič | Tržní ceny bytů | Prodejní ceny | Nůžky bohatství | Cíle | Příležitosti | Paradox | Varianty koronaviru | Američtí centrální bankéři | Daňový poplatník | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Drahota | Byty | Bonusy | Ranní glosa | Společnosti | Nájemní bydlení | Energetická krize | Češi | Pozornost | Fialova vláda | Společnost | European Housing Services | Lockdowny | TIM | Omikron | | Nejvýraznější propad | Inflační spirála | Investiční byt | Dluhopisy zemí eurozóny | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Rodinné domy | EHS | Green Deal | Výkyvy kurzu | Vlastnictví | Přijetí | Zvýšení úroků | Válečná daň | Státní stavebko | Stavebko | Fenomén | Pokles cen nemovitostí | Vysoké inflace | CZ | Pokles reálných mezd | Střední třída | Panické nákupy | Bezrealitky | Splasknutí realitní bubliny | Vyšší náklady | Válka | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Růst cen nájmů | Ceny nájemního bydlení | Ceny nájemního | Pierre Gramegna | JLL | Ben Emons | NewEdge Wealth | Inmobiliaria Colonial | Pere Vinolas Serra | Krize v oblasti nemovitostí | Vyšší náklady na půjčky | Náklady na půjčky | Rychlost | Vlastní bydlení | Vice | Největší bublina na světě | Největší bublina | Průběžné výsledky | Ceny nemovitostí v Turecku | Nemovitosti v Turecku | Turecké prezidentské volby | Aljazeera | Hendrik Meyer | Měnová reforma | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Švýcaři | Příjmy obyvatelstva | Inflační vlna | Realitní kancelář | Český realitní trh | Kupující
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ceny pozemků v Česku
Ceny preferenční akcie
Ceny preferenční akcie Volkswagen AG
Ceny producentů
Ceny producentů v USA
Ceny průmyslových výrobců
Ceny před rokem 1989
Ceny pšenice
Ceny pšenice v USD
Ceny pšenice WHEAT

Následující klíčová slova

Ceny realit v ČR
Ceny ropných kontraktů
Ceny ropy
Ceny ropy a plynu
Ceny ropy a zemního plynu
Ceny ropy Brent
Ceny ropy Brent v EUR
Ceny ropy Brent v ruských rublech
Ceny ropy dnes
Ceny ropy Urals
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít