Čtvrtek 02. ledna 2025 14:49
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap zlato
reklama
Dukascopy new

Ceny bytů

img

Nemovitosti ve 3. čtvrtletí opět zdražily, meziročně nejvíce rodinné domy

27.11.2024 Ceny českých nemovitostí v letošním třetím čtvrtletí opět rostly. V meziročním srovnání nejvíce podražily rodinné domy, a to o 4,7 procenta. O 3,5 procenta zdražily ale také pozemky a o 3,3 procenta byty. Přestože byty oproti třetímu čtvrtletí roku 2023 zaznamenaly nejnižší nárůst, proti letošnímu druhému čtvrtletí jejich ceny vzrostly o 2,6 procenta, mezičtvrtletně nejvíce z měřených typů nemovitostí. Vyplývá to z dat Indexu bydlení ČSOB Hypoteční banky, které zástupci společnosti představili novinářům.
img

Drahé hypotéky zásadně snížily výhodnost investování do nemovitostí

20.11.2024 Koupí bytu v hotovosti se v dlouhodobém horizontu může investor připravit o miliony. Jiné to bylo při nákupu nemovitosti v dobách nízkých úrokových sazeb na hypotékách. Jejich prudké zdražení investiční matematiku zásadně změnilo.
img

Vyplatí se byty v Praze? Pravidlo 4 % napoví

04.11.2024 "Investice do bytů v Praze může být i nadále velmi zajímavá, ale rizika se obecně podceňují. V našem modelu jsme identifikovali klíčovou rentabilní hranici růstu cen bytů. Analýza také ukazuje, jak snadno se může kupec dostat do ztráty, a to i výrazně, " říká analytik BH Securities Timur Barotov.
img

Starší nemovitosti v ČR dál zdražují, může za to i vyšší poptávka

28.10.2024 Starší nemovitosti v České republice ve třetím čtvrtletí dál zdražují. Důvodem je kromě jiného vyšší poptávka způsobená lepší dostupností hypoték. Ceny bytů se meziročně průměrně zvýšily o 11 procent a proti letošnímu druhému čtvrtletí o pět procent. Vyšší nárůst cen bytů byl spíše v regionech než v tradičně vyhledávaných lokalitách. Obdobným tempem jako ceny bytů zdražilo také nájemné. Rodinné domy oproti stejnému období minulého roku zvýšily hodnotu o desetinu a mezičtvrtletně o procento. Vyplývá to z dat realitní platformy Bezrealitky.cz, které má ČTK k dispozici.
img

Ceny starších bytů jsou o 9 až 16 procent vyšší než loni

08.10.2024 Nová data o cenách starších bytů jen potvrdila, že trh s nemovitostmi výrazně ožívá. Lidé akceptují úrokové sazby hypoték někde mírně pod 5 procenty a pořízení vlastního bydlení nechtějí dále odkládat. Průměrné ceny starších bytů byly během letošního léta o 2 až 5 procent vyšší než na jaře. V meziročním srovnání pak dosahují až 16% růstu v Ostravě či Plzni. Kdo plánuje kupovat, evidentně tedy nemá na co čekat, vyplývá z analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než 100 realitními makléři z velkých i malých realitních kanceláří napříč celou Českou republikou.
img

Analýza: Prodej nových bytů v Praze byl v létě větší než v předchozí době

18.09.2024 Prodej bytů v novostavbách v Praze byl v červenci a srpnu největší ze všech dosavadních měsíců v roce. Za měsíc bylo v Praze v průměru v letošním prvním pololetí prodaných 524 bytů, tedy meziročně o 146 procent víc. V prázdninových měsících byl prodej o zhruba 40 až 100 bytů vyšší. Letos v létě tedy nenastalo zpomalení trhu, které tradičně letní měsíce provází. Vyšší poptávka se zobrazila také v nárůstu cen. Metr čtvereční v pražské bytové novostavbě stál na konci srpna v průměru zhruba 156.000 korun za metr čtvereční, o 4000 korun více než před rokem. Vyplývá to z analýzy společnosti BuiltMind, kterou má ČTK k dispozici.
img

Nejdéle se vydělává na byt v Praze. Na nový třípokojový byt je potřeba 14,6 ročních platů

16.09.2024 Nové bydlení je nejméně dostupné v Praze. Při průměrné ceně 120,4 tis. Kč za metr čtvereční je na třípokojový byt potřeba 14,6 ročních hrubých platů. Obdobná dynamika se týká i starších bytů. Po Praze je další nejméně dostupné bydlení v Bratislavě a Mnichově. Od začátku roku 2015 se ceny bytů zvýšily téměř o 150 %, zatímco mzdy vzrostly o 62 %. Dostupnost vlastního bydlení zhoršují i rostoucí náklady domácností spojené s bydlením a energiemi. V Česku za posledních 20 let vzrostly o 8,8 % a v rámci EU jsme na šesté příčce s 26% podílem na celkových výdajích domácnosti. Data k aktuální dostupnosti bydlení a nákladům spojeným s ním se podívala ve své analýze online investiční společnost Portu.
img

Analýza: Nový byt v Praze lze koupit za 14,6 roční mzdy, starší za 12,1 mzdy

16.09.2024 Na koupi třípokojového bytu v novostavbě je v Praze třeba 14,6 roční mzdy. Stejně velký byt ve starší zástavbě je možné koupit v hlavním městě za 12,1 roční mzdy. Praha je tak nejméně dostupnou metropolí v Evropě, co se vlastnického bydlení týče. Od začátku roku 2015 se ceny bytů zvýšily téměř o 150 procent, zatímco mzdy vzrostly o 62 procent. Dostupnost vlastního bydlení zhoršují také rostoucí náklady domácností spojené s bydlením a energiemi. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici.
img
img

Fiasko digitalizace stavebního řízení zatím českou ekonomiku připravilo o takřka dvě miliardy korun. Lidem kvůli němu zdraží nové byty průměrně až o stovky tisíc korun

25.08.2024 Náklady nezvládnuté digitalizace stavebního řízení nabíhají již takřka dva měsíce. Je proto vhodné aktualizovat vyčíslení škod, které to tuzemské ekonomice způsobuje.
img

Byty v prvním čtvrtletí zdražily mezičtvrtletně o čtyři pct na 99.300 Kč za m2

25.07.2024 V letošním prvním čtvrtletí se mezičtvrtletně zvýšila průměrná cena bytů v ČR o čtyři procenta, metr čtvereční tak stál v průměru zhruba 99.300 Kč. Nejvíce ceny rostly v Libereckém, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Naopak mezičtvrtletně klesla cena bytů na Vysočině a v Pardubickém kraji. Vyplývá to z dat technologicko-poradenské společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.
img

Hospodářské výsledky společnosti D.R. Horton: fakta největšího developera v USA 🔎

18.07.2024 D.R. Horton (DHI.US) posiluje o téměř 11 % poté, co největší americký stavitel domů oznámil výsledky za 3. čtvrtletí. Společnost D.R. Horton působí na 121 trzích ve 33 státech. Ve své 45leté historii postavila více než 1,1 milionu domů. Společnost staví a prodává rodinné a vícegenerační domy, nájemní nemovitosti a nabízí hypoteční financování, služby v oblasti vlastnických práv a pojištění.
img

Starší byty v 2.čtvrtletí meziročně zdražily o pět pct na průměrně 60.737 za m2

16.07.2024 Ceny starších bytů ve větších českých městech v druhém čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru téměř o pět procent. Metr čtvereční v průměrně velkém starším bytě po rekonstrukci nyní stojí 60.737 korun. Žádné ze sledovaných měst nezaznamenalo meziroční ani mezičtvrtletní pokles. Největší 16procentní meziroční nárůst byl zaznamenán v Ostravě, byty o více než desetinu ale zdražily také například v Plzni či Brně. Oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku zdražily nejvýrazněji starší byty v Ústí nad Labem, a to o šest procent. Vyplývá to z analýzy realitního portálu FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici.
img

Nedostatečná výstavba požene ceny nemovitostí nahoru

10.07.2024 Podle údajů Eurostatu klesly ceny bytů v ČR do poloviny loňského roku jen o 4,5 %. Vzhledem k tomu, že za posledních pět let zde byty celkově zdražily o 56 %, šlo vlastně jen o symbolickou korekci předchozího prudkého růstu, která ovlivnila (ne)dostupnost bydlení jen minimálně.
img

Analýza: Ceny bytů začaly růst, jsou ale výrazně levnější než v půlce roku 2022

29.04.2024 Ceny bytů po poklesech v loňském roce začínají opět růst. Přestože ceny v Praze jsou víceméně stabilní, v Karlových Varech a v Ostravě ceny v prvním čtvrtletí vzrostly meziročně o více než devět procent. Mírný pokles zaznamenala pouze města Jihlava a Ústí nad Labem. Maximálních cen byty dosáhly téměř výhradně v prvním polovině roku 2022 a o proti těmto hodnotám kromě několik výjimek aktuální ceny bytů zaznamenaly pokles až o 21 procent. V současnosti jsou ceny srovnatelné s úrovněmi z konce roku 2021. Vyplývá to analýzy portálu Valuo.cz, kterou má ČTK k dispozici.
img

Nájemné je stále výrazně levnější než splátka hypotéky, uvádí analýza

29.04.2024 Nájemní bydlení je stále výrazně levnější než splátka hypotéky. Podle analýzy Asociace nájemního bydlení (ANB), kterou má ČTK k dispozici, je měsíční splátka hypotéky bytu o velikosti 53 metrů čtverečních o 7604 korun dražší než měsíční nájemné. Hypotéka tak v současnosti stojí 1,5krát více, asociace ale sama přiznává, že nevýhodou nájemného je, že nevytváří žádnou majetkovou hodnotu. Další nevýhodou může také být riziko náhlého vystěhování. Od začátku roku se rozdíl mezi hypotékou a nájmem snížil zhruba o 150 korun, v roce 2022 byla hypotéka dražší o 10.000 korun.
img

Ceny domů a bytů v ČR začaly opět růst, přestože v EU spíše klesají

09.04.2024 Ceny domů a bytů v České republice začaly opět růst, přestože v průměru celé Evropské unie spíše klesají. V loňském čtvrtém čtvrtletí ceny bydlení v ČR mezičtvrtletně vzrostly druhé čtvrtletí po sobě o 0,3 procenta, v EU ale koncem roku 2023 o 0,3 procenta klesly. Pokles cen zaznamenalo v posledním loňském čtvrtletí například Německo, naopak výrazně vzrostly ceny v Polsku. Vyplývá to z dat Eurostatu, podle kterých ke konci loňského roku sice cena českých bytů a domů meziročně klesla o procento, od roku 2010 ale zdražily o 123 procent.
img

Ceny starších bytů ve většině velkých měst meziročně i mezičtvrtletně rostly

08.04.2024 Ceny starších bytů v letošním prvním čtvrtletí meziročně rostly od čtyř do 13 procent v téměř všech velkých českých městech. Výjimkou bylo Ústí nad Labem, kde ceny meziročně klesly o čtyři procenta. Nejvíce zdražily byty v Ostravě. Ceny starších bytů rostly ve všech městech také mezičtvrtletně, neměnily se jen ceny bytů v Brně. Medián cen v ČR je 60.737 korun za metr čtvereční, meziročně je o 4,6 procenta vyšší. Vyplývá to z analýzy realitní společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici.
img

Je ideální doba pro nákup nemovitosti. Ceny ale půjdou nahoru, takže brzy bude trh nakloněn spíše prodávajícím

22.02.2024 Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.
img

Ceny bytů v roce 2023 klesly, rostla cena pozemků, domy stagnovaly

22.02.2024 Ceny bytů v minulém roce meziročně klesly o 5,8 procenta. Bylo tomu každé čtvrtletí v roce, v prvním čtvrtletí ale ceny mezičtvrtletně klesly o 2,5 procenta a ke konci roku jen o 0,2 procenta. Cena rodinných domů meziročně stagnovala, vzrostla ale cena pozemků, a to o 7,2 procenta. Ke konci roku ale tempo růstu cen pozemků zpomalilo. O 16 procent loni vzrostla poptávka po rodinných domech, zájem byl hlavně o menší domy v dobrém technickém stavu. Vyplývá to z ukazatele ČSOB Index bydlení za čtvrté čtvrtletí, který má ČTK k dispozici.
img

Analýza: Loni se v Česku prodalo nejméně bytů a domů od roku 2015

12.02.2024 Loni se v České republice prodalo nejméně bytů a domů od roku 2015. Bytů se oproti roku 2022 prodalo o devět procent méně, domů o 17 procent. O 19 procent propadl také prodej chat a chalup. Vyplývá to z analýzy portálu Valuo, která zpracovává data katastru nemovitostí a veřejných inzercí. ČTK ji má k dispozici. Nejžádanější dispozice bytů byly 2+1 a 2+kk, tvořily v průměru 44 procent všech prodejů. Průměrná velikost prodaného bytu v ČR loni byla 66 metrů čtverečních, tedy téměř stejně jako v předešlých čtyřech letech.
img

Rozhodnutí bankovní rady ČNB

08.02.2024 „Snížení základních úrokových sazeb na hodnotu 6,25 % přináší na trh nemovitostí optimismus stran dostupnějších hypoték. Je ale dobré na situaci vždy koukat z obou stran mince. Vyšší poptávka po vlastním bydlení totiž ve střednědobém horizontu způsobí další navýšení cen realit. Ty jsou ale již nyní na nadprůměrně vysoké úrovni. Například podle únorových dat portálu Realitymix.cz vzrostly meziročně průměrné ceny bytů v krajských městech napříč celou Českou republikou v průměru o 7,3 %.
img

Kdo si v prvním čtvrtletí vyjedná nemovitost za dobrou cenu, bude vítězem

07.02.2024 Domácnosti se postupně dostávají z náročného období vysoké inflace. Řada lidí v uplynulých letech odložila nákup nemovitosti a tato poptávka se začíná na trh vracet. Úrokové sazby míří do hladiny, kterou lze považovat za dlouhodobý normál, na nějž jsme jen „zapomněli“ díky extrémně nízkým úrokům po roce 2011. Zájemci o koupi nemovitosti za dobrou cenu by tak neměli váhat.
img

Analýza: Ve třetím čtvrtletí 2023 klesly ceny bytů v ČR mezičtvrtletně o 1,8 pct

06.02.2024 V loňském třetím čtvrtletí klesla cena bytů v České republice mezičtvrtletně o 1,8 procenta na 89.300 korun za metr čtvereční. Ceny se tak snižovaly čtyři čtvrtletí za sebou. Nejvyšší pokles byl zaznamenán v Plzeňském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Naopak nejvyšší růst si připsal Jihočeský kraj, Pardubický kraj, Vysočina a Liberecký kraj. Vyplývá to z analýzy Real Indexu poradenské a technologické společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici.
img

Ceny bydlení v ČR se v poměru k EU ve 3. čtvrtletí vyvíjely mírně lépe

15.01.2024 Ve třetím čtvrtletí minulého roku ceny bydlení v České republice mírně vzrostly o 0,3 procenta, tedy o půl procentního bodu méně, než je průměr mezi členskými státy Evropské unie. Meziročně ceny bydlení v Česku klesly o 3,5 procenta, o 2,5 procentního bodu více než v EU. Vyplývá to z dat Eurostatu zveřejněných na webových stránkách. Důvodem pro meziroční pomalejší růst a větší meziroční pokles cen v poměru k EU je podle analytiků oslovených ČTK ochlazení tuzemského realitního trhu zapříčiněného vyššími hypotékami, než je evropský průměr.
C:\fakepath\burza-15012024-uvod.png

Finanční trhy – výhled roku 2024

15.01.2024 Rok 2023 zakončil na velmi pozitivní vlně, kdy investorům přinášely zisky akcie hodnotové i technologické, dluhopisy státní i firemní, zlato i kryptoměny. O to těžší bude takovou rally zopakovat, protože startovací čára roku 2024 už je nastavena poměrně vysoko.
img

Finanční očekávání českých domácností na rok 2024

03.01.2024 České domácnosti počítají v letošním roce s vyššími výdaji, 3 lidi z 10 předpokládají, že poroste i jejich příjem, 60 % respondentů v podzimním průzkumu STEM/MARK pro Home Credit uvedlo, že neplánuje žádnou větší investici. Letní dovolenou v zahraničí si však nenechá ujít 37 % dotázaných.
C:\fakepath\forex-02012024.jpg

Koruna oslabí, nemovitosti porostou

02.01.2024 Dnešní čerstvý předstihový ukazatel PMI potvrdil bídu a zmar v českém průmyslu. Jeho hodnota poklesla na pouhých 41,8 bodu. Je vidět, že tuzemská produkce při současném kurzu koruny a vysokých úrokových sazbách ztrácí konkurenceschopnost.
img

HB Index: Ceny bytů ve třetí čtvrtletí dále klesaly, domy a pozemky zdražily

10.11.2023 Ceny bytů v letošním třetím čtvrtletí mezičtvrtletně klesly o 1,1 procenta. Jejich ceny klesají rok, v druhém čtvrtletí bylo tempo poklesu 2,1 procenta. Naopak zlevňování rodinných domů po půlroce zastavilo a v mezičtvrtletním porovnání ceny vzrostly o 0,3 procenta. Ceny pozemků se zvýšily o 1,1 procenta, tempo růstu ale proti předchozím obdobím zpomalilo. Vyplývá to z HB Indexu, který ČTK poskytla Hypoteční banka, jež patří do skupiny ČSOB.
img

Nenechte se odradit od investování, ceny nemovitostí dlouhodobě porostou

16.10.2023 Moji starší kolegové občas zavzpomínají na situaci po roce ´89, kdy byl činžovní dům se šesti byty v centru středně velkého města na prodej klidně za 35 tisíc korun. Když vám to řeknu dnes, otočí se vám v zorničkách znak dolaru jak v Disneyho pohádkách a vyslovíte univerzální větu: „Kdybych v té době žil, určitě bych to koupil.“ Jenže v té době měl 35 tisíc korun málokdo.
img

Nových bytů dle ČSÚ přibývá, nepokryjí ale poptávku u velkých měst, míní experti

15.09.2023 Počet nových bytů v Česku v posledních deseti letech postupně roste. Podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) se za prvních sedm měsíců roku v České republice dostavělo 20.925 bytů, tedy o 56 procent více než v roce 2013 a o 16 procent více než v roce 2018. Podobný nárůst statistici evidují i u zahájené výstavby. Developeři a někteří odborníci přesto opakovaně uvádějí, že bytová výstavba v Česku je nedostatečná. Podle realitních expertů, které ČTK oslovila, je nedostatek bytů především ve velkých městech a jejich okolí, kam se lidé stěhují z menších sídel. Přestože v Praze podle ČSÚ počet nových bytů v posledních deseti letech postupně rostl, nesplňuje podle odborníků ideální limit 10.000 zkolaudovaných bytů ročně.
img

Byt takto výhodně koupíte buď teď, nebo až za 10 let. Na trhu se zavírá unikátní investiční okno, ale málokdo ví jak na něj

13.09.2023 Situace na trhu s nemovitostmi už dlouho nebyla tak složitá jako nyní. V mnoha krajích ceny nemovitostí rostou, jinde se propadají. Jinak se vyvíjí trendy napříč segmenty, nůžky mezi nemovitostmi se rozevírají i tam, kde byly rozdíly minimální – tedy klidně i mezi dvěma na první pohled podobnými byty. Financování se běžné domácnosti vzdálilo a zatímco lidé čekají na vhodnější podmínky, trh s kvalitními rezidenčními nemovitostmi válcují investoři s hotovostí, kteří mají stále peněz dost a nemají problém vykoupit klidně celé projekty, než se dostanou na trh.
img

Podhoubí pro obnovu silného růstu cen nemovitostí

14.08.2023 Trh s rezidenčními nemovitostmi se od loňské druhé poloviny roku ochlazuje, což odráží měnovou restrikci v souvislosti s utlumenou hypoteční aktivitou. Korekce cen je však zatím pouze mírná. Letos bude sice pravděpodobně pokračovat, její intenzita by se podle nás ale měla již zmírňovat. Díky námi přepokládanému solidnímu růstu mezd bude ale zároveň pokračovat zlepšování cenové dostupnosti bydlení.
img

Ceny starších nemovitostí v 2. čtvrtletí rostly, zlevnily jen na Moravě

20.07.2023 Ceny starších nemovitostí ve druhém čtvrtletí v Česku po roce propadu opět rostly. Připlatit si tak nyní musí zájemci o bydlení v Praze a ve Středočeském kraji. Důvodem je vyšší poptávka po nemovitostech, kterou podpořil mimo jiné obnovený zájem o hypotéky a slabá nabídka na trhu. Naopak klesají ceny bytů na jižní Moravě, protože lidé zde dávají tradičně přednost rodinným domům. Zároveň se v celé zemi zvedla průměrná cena nájemného, které by mělo narůstat i v dalších měsících. Vyplývá to z analýzy realitní skupiny European Housing Services (EHS), která využívá data svých zakládajících členů, tedy realitních služeb Bezrealitky a Maxima Reality.
img

Ceny bytů klesají, záleží však na lokalitě. Trend příměstského bydlení je silný, ale navzdory tomu počet obyvatel Prahy stále roste

18.07.2023 Jaká je situace ohledně bytů v Praze? Odpovídá Jan Večerka, CEO a zakladatel crowdfundingové platformy BrikkApp, brikkapp.cz. Ceny bytů klesají, zejména ve starších domech před rekonstrukcí, ale také u nezateplených rodinných domů a chalup. Záleží však samozřejmě na lokalitě.
img

V Česku poprvé po více než deseti letech klesají nabídkové ceny nemovitostí, ukazují nová data ČSÚ. V Praze uskutečněné ceny novostaveb padají více než během finanční krize před 14 lety

08.07.2023 V Česku nebývale zlevňují nemovitosti. V prvním letošním čtvrtletí klesly ceny nových bytů v Praze meziročně o šest procent, což je nejvýraznější propad minimálně od roku 2009, od kdy ČSÚ svoji příslušnou statistiku zveřejňuje. Jedná se přitom o realizované ceny bytů v novostavbách, tedy ceny, za které transakce skutečně probíhá.
img

RE/MAX: V Česku se zvedly ceny menších starších bytů, dál ale ceny neporostou

23.06.2023 Průměrná cena starších menších cihlových bytů do 69 metrů čtverečních v Praze se mezičtvrtletně zvýšila o 11,2 procenta na 124.226 Kč za metr čtvereční. U obdobně velkých mimopražských bytů je nárůst o 4,1 procenta na 51.684 Kč za metr čtvereční. Vyplývá to z dat realitní kanceláře RE/MAX. Firma uvedla, že trh předpokládá, že v příštích šesti až devíti měsících budou ale ceny spíše klesat, a to přibližně o desetinu.
img

Bytů se ve čtvrtletí prodalo nejméně za sedm let, pokles cen zrychlil

10.05.2023 V letošním prvním čtvrtletí se v Česku prodalo nejméně bytů za posledních sedm let. Jejich cena mezičtvrtletně klesla o 2,5 procenta, výrazněji než v posledním čtvrtletí loňského roku. Vyplývá to z HB Indexu, který ČTK poskytla Hypoteční banka, jež patří do skupiny ČSOB. Ceny bytů ve čtvrtém čtvrtletí 2022 v mezikvartálním srovnání klesly poprvé od začátku roku 2013, a to v průměru o 0,7 procenta.
img

Bez velké krize české byty výrazněji nezlevní. Vlastní bydlení v Praze je jako červené ferrari a nelze si jej nárokovat; receptem na dostupnější bydlení by mohla být výstavba „mrakodrapů“, které však brání památkáři

21.04.2023 Poptávka po nemovitostech zůstane letos v Česku utlumená. Hlavně v důsledku vysokých úrokových sazeb hypoték a stále poměrně vysokého úročení investičních alternativ k investičnímu vlastnictví realit, jako jsou například vládní dluhopisy. I přesto letos k určitému oživení poptávky po nemovitostech dojde, zejména vlivem lepšího než předpokládaného zvládnutí energetické krize EU a zažehnáním nebezpečí opravdu hluboké evropské recese.
img

Finmex: Ceny bytů v ČR letí dolů. Co se děje na realitním trhu?

27.02.2023 Data jsou za poslední dva měsíce neúprosná – nabídkové ceny nemovitostí padají dolů. Vývoj cen bytů překvapil také realitní experty, kteří ještě v závěru loňského roku předpovídali, že bude cena bytů v roce 2023 s největší pravděpodobností stagnovat, ale výrazněji klesat nebude. Byty v Praze meziročně zlevnily o 1,7 %, v Brně o 9,4 % a ve Zlíně dokonce o 14,4 %. Můžeme v průběhu roku očekávat další pokles? A co to znamená pro investory? Vyplatí se v současné době investovat do nákupu nemovitostí?
img

Průzkum: Prodej bytů se loni meziročně propadl více než o polovinu

22.02.2023 Počet prodaných bytů v Česku se loni meziročně propadl o více než polovinu. Z průzkumu České bankovní asociace ve spolupráci s Dataligence, databází informací o nemovitostech v Česku, zveřejněného na dnešní tiskové konferenci vyplynulo, že prodeje starších bytů klesly o 51 procent, rodinných domů o 49 procent a nových bytů o 57 procent. Jde o nejmenší počty prodejů za deset let. Ceny nemovitostí rostou rychleji než příjmy domácností.
img

Byty v ČR ve 4. čtvrtletí mezikvartálně poprvé od roku 2013 zlevnily

13.02.2023 Ceny bytů v Česku ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 v mezikvartálním srovnání poprvé od začátku roku 2013 klesly, a to v průměru o 0,7 procenta. Trh s nemovitostmi pokračoval v poklesu. Jak u bytů, tak u rodinných domů se poptávka dále mírně snížila. Pouze u pozemků zůstala stabilní, stejně jako růst cen. Vyplývá to z HB Indexu, který ČTK poskytla Hypoteční banka, jež patří do skupiny ČSOB.
img

HB Index: Trh s bydlením klesá, pouze pozemky si udržují stabilní tempo růstu

13.02.2023 Podle nejnovějšího vydání cenového HB Indexu pokračoval ve čtvrtém kvartálu 2022 pokles trhu s nemovitostmi. Jak u bytů, tak u rodinných domů došlo k dalšímu snížení poptávky. V případě bytů došlo i k mírnému poklesu cen. U rodinných domů se zájem přesouvá k menším energeticky méně náročným nemovitostem. Jedině v kategorii pozemků registrujeme stabilní poptávku a kontinuální tempo růstu cen.
img

Průzkum: Prodeje bytů klesly meziročně o 26 procent, luxusní až o 37 procent

18.01.2023 Prodeje bytů v loňském roce meziročně klesly o 26 procent a domů o 42 procent. Vyplývá to z průzkumu internetového portálu Valuo.cz z dat katastru nemovitostí a z veřejných nabídek. Podle analýzy realitní kanceláře Svoboda & Williams se prodej luxusních bytů propadl meziročně o 37 procent, průměrné ceny prodaných bytů razantně neklesly. Výsledky průzkumu Valuo.cz a analýzy Svoboda & Williams má ČTK k dispozici.
img

Developeři věří v oživení trhu na jaře, ke konci roku pak v pokles sazeb hypoték

28.12.2022 Jen těžko se dá na českém realitním trhu odhadovat vývoj v příštím roce. V anketě ČTK se na nejistotě, kterou postupně vystřídá oživení a ke konci roku zřejmě i postupné snížení úrokových sazeb hypoték, shodli developeři. Někteří už letos oznámili, že některé projekty odloží, jiní plánují současnou krizi využít a rozšířit své akvizice například nákupem pozemků.
img

Trh nemovitostí zamrzl, ceny už klesají

19.12.2022 V posledních letech jsme byli zvyklí, že ceny nemovitostí neustále rostou. Šlo o dokonalou investici – byla bezpečná, a přitom nabízela zhodnocení podobné jak u mnohých akcií. Poslední rok však přinesl změnu. Úrokové sazby vyskočily na nevídaných 7 % a trh nemovitostí zamrzl. Hypotéky se téměř přestaly prodávat a jejich objem meziročně poklesl o neuvěřitelných 80 %.
img

Finmex: Inflace v USA i v ČR v říjnu klesla. Můžeme očekávat snižování cen?

28.11.2022 Míra inflace v USA v říjnu klesla ze zářijových 8,2 % na 7,7 %. Ceny meziměsíčně vzrostly o 0,4 %. Poprvé od února se tak nárůst cen dostal pod 8 % a je nejnižší od ledna 2022. Ještě v červnu přitom dosahovala svého čtyřicetiletého maxima 9,1 %. Příznivý vývoj inflace i růstu cen příjemně překvapil také analytiky. V Česku klesla inflace ze zářijových 18 % na říjnových 15 %. Můžeme v nadcházejícím období očekávat zlevňování cen potravin, pohonných hmot a energií?
img

HB Index: Trh s nemovitostmi se začíná ochlazovat. Růst cen se zpomaluje. Neklesá poptávka po pozemcích

16.11.2022 Na českém trhu s nemovitostmi pokračuje i v třetím kvartále roku 2022 v porovnání s předchozím rokem zpomalování tempa růstu cen. Platí to u všech druhů nemovitostí, tedy bytů, rodinných domů a částečně i u pozemků. U rodinných domků zákazníci hledají energeticky nenáročná stavení. Zájem je o modulární nebo kontejnerové domy, vytápění s pomocí tepelného čerpadla nebo tuhými palivy. Uvedená data přineslo nejnovější vydání žebříčku HB Index.
img

Srpnová data pozitivně překvapila

07.10.2022 Navzdory vysokým cenám vstupních surovin i zhoršujícím se předstihovým indikátorům srpnová data z reálné ekonomiky pozitivně překvapila. Výroba automobilů sice stagnovala, zpracovatelskému průmyslu se nicméně dařilo velmi dobře, když růst vykazovala odvětví, která v minulých měsících ukazovala mizerné výsledky. Sérii meziměsíčních poklesů se podařilo zlomit i sektoru stavebnictví. Deficit zahraničního obchodu byl sice meziročně mírně hlubší, stály za tím ale především vyšší ceny plynu a ropy, přičemž přebytek obchodu s motorovými vozidly byl meziročně vyšší. Tempo růstu vývozů navíc v meziročním srovnání po dlouhé době předčilo tempo dovozů.
img

Stavební produkce v srpnu zlomila sérii meziměsíčních poklesů

07.10.2022 Potom, co stavební produkce od března letošního roku meziměsíčně vytrvale klesala, tak v srpnu zaznamenala slušný reálný nárůst o 1,4 % (SA). Meziměsíční růst zaznamenaly oba segmenty, jak pozemní stavitelství (+1 %), které z velké části táhlo dolů celkovou stavební produkci během uplynulých měsíců, tak i inženýrské stavitelství (+1,6 %). Pozemní stavitelství bylo tak opět meziročně vyšší po výrazném poklesu v červenci, byť jen o 0,1 %. Naproti tomu produkce v inženýrské kategorii pouze zmírnila tempo meziročního poklesu na -1,4 % z -4,0 % v červenci.
img

Ceny bytů v některých městech začaly klesat, stoupá počet bytů a domů k prodeji

12.07.2022 Ceny bytů v Česku v letošním 2. čtvrtletí meziročně stouply o 13 až 27 procent, ale například v Brně a Hradci Králové za toto období mezikvartálně o jedno až dvě procenta klesly. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Zároveň stoupá množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji a podle statistik webu GarantovanyNajem.cz je jejich počet nejvyšší za osm let.
C:\fakepath\inflace-13062022.png

Ochránci proti inflaci

13.06.2022 Do čeho dnes investovat, aby výnos alespoň pokryl extrémní zvyšování cen? Lidová moudrost napovídá, že tradičním uchovatelem hodnoty jsou především zlato a nemovitosti.
img

HB Index: Nemovitosti v prvním čtvrletí zdražují stejným tempem jako v loňském roce

24.05.2022 Růst cen nemovitostí nezastavil ani v úvodu letošního roku. V prvním čtvrtletí zrychlily nejvíce ceny bytů, konkrétně o 5,4 %. U rodinných domů a pozemků je tempo růstu cen srovnatelné, jako v posledním čtvrtletí loňského roku. Zatímco ceny rodinných domů vzrostly o 4,7 %, pozemky zaznamenaly růst o 5,6 %. Meziročně tak tempo růstu u pozemků dosáhlo na rekordních 23,7 %.
img

Analýza: Byty ve velkých městech zdražily, ceny v Brně dohání Prahu

19.04.2022 Byty ve velkých českých městech v letošním prvním čtvrtletí dále zdražily. Souvisí to s jejich nedostatkem i rostoucí inflací. Například v Brně stouply ceny bytů meziročně o pětinu na více než 100.000 korun za metr čtvereční. Dohání tak Prahu, kde se ceny zvyšují pomaleji než v krajských městech. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti FérMakléři.cz, která spolupracuje s více než stovkou realitních makléřů.
img

HB Index: Zdražování nemovitostí neustává. Ceny pozemků raketově rostou a trhají rekordy

15.02.2022 Růst cen nemovitostí v posledním čtvrtletí roku 2021 znovu překonával dosavadní rekordy. Ceny pozemků vzrostly za pouhé tři měsíce o téměř 6 %, meziročně pak růst přesáhl 23 %. Jde o největší nárůst za celou historii HB indexu. Stabilní růst cen i nadále vykazují bytové jednotky, stejně jako minulé čtvrtletí zdražily o 5 %. Naopak tempo růstu cen v posledním čtvrtletí mírně zpomalilo u rodinných domů, i tak ale domy meziročně zdražily o 17,9 %.
img

Stavební boom v závěru roku

07.02.2022 Zatímco průmysl si v závěru roku nuceně vybíral oddechový čas, stavebnictví se konečně rozjelo. Za poslední měsíc se jeho výkony zvýšily o 1,8 %, meziročně byly vyšší dokonce o 8,5 %. Ve snaze zahájit do konce roku co nejvíce bytů se rozjela i bytová výstavba. Prosincové výsledky stavebnictví vypadají s ohledem na situaci v odvětví velmi příznivě. Zatímco o zakázky – byť se některé musí renegociovat – není zatím žádná nouze, problémem odvětví zůstává nedostatek pracovníků a prudký růst cen stavebních materiálů.
img

Developeři: Vyšší úrokové sazby hypoték spekulační kupce neovlivní

19.01.2022 Rekordní nárůst průměrné úrokové sazby hypoték neovlivní kupce, kteří kupují bydlení spekulačně pro pokrytí inflace růstem cen nemovitosti. Vyplývá to z vyjádření developerských společností, které dnes ČTK oslovila. Česká národní banka (ČNB) jako jeden z důvodů růstu inflace uvádí růst cen nájmů spjatý se zdražováním bytů.
img

Inflaci příliš nezbrzdila ani odpuštěná DPH

10.12.2021 Navzdory faktu, že na krátko poklesly ceny elektřiny a zemního plynu díky odpuštění DPH, inflace pokračovala v růstu. Meziroční inflace sledovaná centrální bankou tak v listopadu vzrostla o dvě desetiny procentního bodu na 6 %. Výrazně tak předčila očekávání centrální banky. Inflační tlaky v české ekonomice zůstávají stále výrazné.
img

HB Index: Pozemky meziročně zdražily o 21,9 procenta a byty o 16,3 procenta

22.11.2021 Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně dál rostly. Meziroční zdražení bylo nejvyšší u pozemků, a to o 21,9 procenta. Ceny bytů stouply o 16,3 procenta a ceny rodinných domů o 15,8 procenta. Vyplývá to z tzv. HB Indexu, který dnes ČTK poskytla Hypoteční banka. Zdražování je podle ní způsobeno jak přetrvávajícími obavami z inflace a vysokým podílem investičních nákupů, tak i zdražováním stavebních prací a materiálů.
img

Ranní glosa: Vysoká inflace bude dál růst

12.10.2021 Česká inflace začala atakovat pětiprocentní hranici. V září meziročně vyskočila na 4,9 %, což je více než 1,7procentního bodu nad letní prognózou centrální banky. Navíc za prudkým nárůstem do značné míry stojí jádrová inflace, která láme nové rekordy – v září vystoupala až na 5,8 %, což je 2,3procentního bodu nad srpnovou prognózou centrální banky. Růst cen probíhá až na malé výjimky napříč spotřebitelským košem.
img

Rozbřesk: Vysoká inflace volá po vyšších sazbách. Svět teď čeká na tu americkou

12.10.2021 Česká inflace začala atakovat pětiprocentní hranici. V září meziročně vyskočila na 4,9 %, což je více než 1,7procentního bodu nad letní prognózou centrální banky. Navíc za prudkým nárůstem do značné míry stojí jádrová inflace, která láme nové rekordy – v září vystoupala až na 5,8 %, což je 2,3procentního bodu nad srpnovou prognózou centrální banky.
img

Inflace se přibližuje pětiprocentní hranici

11.10.2021 Růst spotřebitelských cen šel v září především na vrub vyšším nákladům na bydlení. Do inflace se začíná pomalu propisovat zdražování elektrické energie, nicméně stále rostou i další náklady na bydlení, včetně například údržby. Dražší byly v září opět i pohonné hmoty nebo cigarety. Levnější byly podle očekávání dovolené, jejichž ceny na konci sezóny obvykle klesají. V mnohem zajímavějším meziročním srovnání se inflace dostala na 4,9 % a výrazně se tak odchýlila od horní hranice tolerančního pásma ČNB. Hlavním důvodem letošní inflace zůstávají stále vyšší náklady na bydlení, které odrážejí nejenom rostoucí ceny bytů, ale i náklady na jejich údržbu a provoz.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace do konce roku podle ekonomů překoná pět procent a ČNB dále zvýší sazby

11.10.2021 Dnešní údaje o zářijové inflaci ukazují, že do konce letošního roku meziroční inflace překoná pětiprocentní hranici především kvůli zdražování energií. Vývoj kolem inflace zároveň povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z dnešních vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU

07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.
img

Byty v ČR rychle zdražovaly i ve druhém čtvrtletí

07.10.2021 Podle dnes zveřejněných údajů Eurostatu vzrostly ceny bytů na českém trhu ve druhém kvartálu o necelá čtyři procenta ve srovnání s prvním čtvrtletím, meziročně však byly dražší o 14,5 %. Nejenom, že jsou nyní byty v ČR nejdražší v historii, ale současně jejich cena v meziročním srovnání roste nejrychleji. Pro zajímavost lze říct, že jsou jejich ceny nyní o téměř ¾ vyšší než v roce 2015. Důvodů rychlého růstu cen bytů a rodinných domů v ČR je hned několik. Na straně nabídky to je jednoznačně malá nabídka nových bytů v důsledku pomalé výstavby.
img

Praha hlásí vyprodáno i přes rekordní ceny. Střední třída dosáhne jen na pronájmy

20.09.2021 Rekordní ceny a zároveň rekordní prodeje by měly ohlašovat realitní bublinu. Splasknutí ale nepřichází a byty v metropoli jsou prakticky vyprodány. Jen za první pololetí se prodalo 4 750 bytů, tedy téměř stejně jako za celý rok 2020. Z pražského trhu postupně odchází střední třída, která přesouvá svůj zájem do Středočeského kraje. Více o motivaci zákazníků prozrazuje Peter Višňovský, ředitel realitní kanceláře LEXXUS.
img

Rozbřesk: Inflace v eurozóně nad cílem ECB

19.08.2021 Inflace je na vzestupu nejenom u nás, ale i v dalších unijních zemích. Už bleskový odhad ukázal, že růst cen v zemích eurozóny v červenci zrychlil na 2,2 % a přestřelil tak cíl ECB, avšak jádrová inflace poklesla z předchozích 0,9 % na 0,7 %. Současná inflační vlnka jde z více než poloviny na vrub rostoucím cenám energií, kterým sekundují potraviny, alkohol a tabák.
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší v EU

08.07.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 11,9 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst čtvrtý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím 2020 se ceny zvýšily o 4,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta.
img

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 Minulý týden představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
img

ČSSD chce po volbách lidi pokutovat za volné byty. Bude je pokutovat také třeba za vlastněné autoveterány, vždyť i ty zabírají místo v garážích, ač je nikdo v dopravě běžně neupotřebí?

22.06.2021 Dnes představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
C:\fakepath\cnb.jpg

Záznam ČNB: Silný růst cen bydlení je překvapivý v ČR i dalších zemích

15.06.2021 Silný růst cen bydlení i nově poskytovaných hypoték je podle členů bankovní rady České národní banky (ČNB) překvapivý. To přitom podle rady platí pro ČR i pro většinu vyspělých zemí. Zároveň se ale domnívají, že v následujících čtvrtletích s vysokou pravděpodobností růst zpomalí. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady ČNB 27. května k otázkám finanční stability. Podobně vyzněl již i záznam z jednání rady po projednání problematiky finanční stability loni v listopadu.
C:\fakepath\2273276-f201010180398101.jpeg

ČNB, růst úroků a ceny bytů

28.05.2021 Česká národní banka (ČNB) připravuje trhy na růst základní úrokové míry. Jejího zvýšení z 0,25 % na 0,50 % bychom se měli dočkat v létě a nemusí jít o poslední letošní úrokový „hike“. Dopad na kurz koruny je zřejmý. Vzhledem k tomu, že Evropská centrální banka žádné podobné kroky letos neplánuje, koruna vůči euru posiluje. Právě v očekávání lepšího úročení v Česku oproti eurozóně klesnul měnový pár EUR/CZK letos o 80 haléřů na 25,45.
img

HB Index: Ceny realit v ČR vzrostly nejvíce za posledních 10 let

18.05.2021 Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostly nejvíce za posledních deset let. Nejvíce u pozemků, o 5,2 procentního bodu. Pozemky zdražily nejvíce také v meziročním srovnání, o 15,8 procentního bodu. Od roku 2010 jsou jejich ceny téměř dvojnásobné. Vyplývá to z HB Indexu Hypoteční banky, jehož výsledky zveřejnila na webových stránkách. Základní hodnotu indexu 100 bodů představují skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2010.
img

Zdražující byty i zelenina ženou Čechy do zahrádkářských kolonií. Ceny zahrádkářských chatek proto dramaticky rostou, některé stojí bez pozemku i milion korun

13.04.2021 Ceny chatek umístěných v zahrádkářských koloniích v ČR v poslední době dramaticky rostou. Stejně tak jejich roční podnájemné. Například v pražské kolonii Na Balkáně je aktuálně v nabídce zahrádkářská chata za takřka milion korun. Ještě před několika málo lety by přitom její cena byla násobně nižší. A zatímco podnájemné před deseti lety běžně činilo dva tisíce korun ročně, dnes představuje i více než dvakrát tolik, až pět tisíc korun.
img

Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? Odpovědí jsou realitní fondy

07.04.2021 Nemovitosti jsou největším investičním nástrojem v České republice, proto je o ně mezi investory dlouhodobý zájem. Jak si trh nyní stojí a jak se na něm podepsala situace ohledně koronakrize? Během posledních 12 měsíců došlo na trhu s byty k významnému pohybu. Na jednu stranu ceny bytů nepřestaly růst, ovšem na druhou ceny nájmů začaly klesat.
img

Na Liberecku prudce zdražují byty, sedmkrát rychleji než v Praze. Zdražují i v dalších turisticky atraktivních oblastech, vzhůru je žene i koronavirem podnícený zájem o chaty a chalupy

31.01.2021 Lidé v ČR od dnešního dne mohou za rekreací cestovat již striktně jen na své chaty a chalupy. Vláda totiž dále zpřísňuje podmínky pro ubytování v hotelích při obchodních cestách. Tato možnost byla doposud poměrně široce zneužívána, protože lidé své obchodní cesty fingovali, aby tak mohli vyrazit právě za rekreací.
img

Nemovitosti v Česku stále rychle zdražují, za posledních pět let druhým nejrychlejším tempem v EU. Dvakrát rychleji než v EU jako celku

17.01.2021 V Česku v uplynulých pěti letech rostly realizační ceny rezidenčních nemovitostí druhým nejrychlejším tempem v EU. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat. V loňském třetím čtvrtletí – za něž jsou k dispozici nejnovější dostupná data – vzrostly v porovnání s průměrem roku 2015 ceny bytů a domů v ČR o 55,4 procenta. Výrazněji v celé EU zdražovaly v daném období ceny rezidenčních realit už pouze v Maďarsku, a to o 80,1 procenta. V Evropské unii jako celku, bez zahrnutí Británie, vzrostly v letech 2015 až 2020 ceny o 27,60, tedy jen zhruba polovičním tempem v porovnání s vývojem v ČR.
img

Rozbřesk: Napětí na trhu s byty zatím nepolevuje

15.01.2021 Včera byly zveřejněny jedny z posledních čísel za třetí kvartál loňského roku, kdy ekonomika krátce nabrala dech po prodělaném brutálním pádu, a sice indexy cen bytů. Jde o sadu dat publikovanou v režii Eurostatu, která má docela dlouhou historii a umožňuje jako jedna z mála v této oblasti i mezinárodní srovnání. Nová sada čísel potvrdila, že napětí na (nejenom) českém realitním trhu nepolevilo ani v době pandemie. Ceny bytů totiž ve třetím čtvrtletí dál rostly, tentokrát o 8,4 %, přičemž ty nové zdražily v meziročním srovnání dokonce o deset procent. Jestli někdo čekal, že pandemie a s ní spojená recese přinese zlevnění bytů v ČR, tak se zatím rozhodně nedočkal. To ostatně ukázaly mezikvartální tempa cen, která dále zrychlila.
img

Také v Česku se projevuje nemovitostní covidová anomálie

16.10.2020 Také český trh nemovitostí potvrzuje nový fenomén, kdy v protipohybu k ekonomické krizi ceny rezidenčních realit rostou. Ve druhém kvartálu 2020 vzrostly oproti předcházejícímu období o 2,4 procenta. Ceny bytů v Praze a dalších krajských městech meziročně vzrostly o 10,4 procenta na 67 tisíc Kč za m2 (2 451 eur). Nejdráž se prodávaly byty v Praze s průměrnou cenou 88 700 Kč za m2 (3244 eur). Nejvíce zaplatili zájemci o byty na Praze 1, kde se cena pohybovala přibližně 157 400 Kč za m2 (5 758 eur), naopak nejlevněji se daly koupit v Praze 9 za 80 900 Kč (2 959 eur).
img

Studie: Byty v největších městech v ČR nadále zdražují

12.10.2020 Byty v největších městech Česka ve třetím čtvrtletí nadále zdražovaly. Ceny meziročně nejvíce stouply v Hradci Králové (o 22,1 procenta), Ostravě (o 21,8 procenta) a Ústí nad Labem (o 20,6 procenta). Nejdražší byty byly v Praze s průměrnou cenou 105.307 korun za metr čtvereční, nejlevnější v Ústí nad Labem s cenou 26.163 korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Porovnávala ceny bytů v osmi největších městech z devíti, údaje za Liberec nejsou k dispozici.
img

Realitní trh – výhled a změny

28.08.2017  V roce 2017 jsou klíčové hnací síly výstavba a cenová politika, zatímco poptávka po bydlení pro jednu rodinu (jednogenerační standardní byt, dům) je i nadále silná – zrcadlí se do ní rok 2016. Pozitivní přírůstek pracovních míst a přitažlivé úrokové sazby nadále přinášejí kupující na trh; problémem některých lokálních trhů může být cenová bublina, kdy cena neodpovídá nárůstu příjmů a v případě změny ekonomického kurzu tato bublina rychle praskne s katastrofálními následky jak pro kupující, tak i pro finanční instituce. Důvěra spotřebitelů se zlepšuje, protože růst zaměstnanosti zůstává pozitivní, úrokové sazby zůstávají přitažlivé a spotřebitelé nadále mohou počítat s růstem reálné životní úrovně.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Brexit | Řecko | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Mexické peso | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bonita | Broker | CEO | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Korekce | Kurz | LIBOR | Likvidita | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Finanční instituce | Měnový pár | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | Rally | Realizace zisku | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Stagflace | Státní dluhopis | Swiss | Ticker | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | RBNZ | ČSOB | Deloitte | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Akcie Alibaba | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Cena | Ceny zlata | CZK | Česká spořitelna | Dlouhodobé investice | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční portfolio | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | J&T | Jádrová inflace | Jak zhodnotit finance | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Pasivní příjem | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Státní dluhopisy | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj mezd | WTI | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Předpověď | Zisky | Tradeři | Benzín | Akontace | CEE | Ex-dividend | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | ROE | Itálie | Černé zlato | Převis | Cenová hladina | M2 | Tržby | Úvěr | QE | Western Union | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Cukr | 1 milion | Burze | Investment | Unicredit | KPMG | Bankovní sektor | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | NATO | PwC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Earnings | Přehled | Sázet | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Broker Trust | Realitní trh | Americký akciový index | Panické výprodeje | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Propad | Kryptoměny | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Ekonomický přínos | Šéf společnosti | Baidu | Výhled | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rizikovější investice | Americké investiční banky | Příjmy | Čistý příjem | Návratnost investice | ČTK | Belgie | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ex | Generali Investments | Zahraniční forex | Investování na finančních trzích | Vladimír Pikora | Dostupnější peníze | Palladium | Jan Dvořák | Jerome Powell | MiFID II | Nemovitostní fondy | Fincentrum | Hypoindex | Vzácné kovy | Drobní investoři | Wood & Company | Složené úročení | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Přijetí eura | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Pokles ceny | Šéf Fedu | Použití finanční páky | Úrokový hike | Expobank | Expobank CZ | Vývoj ceny bitcoinu | Zvyšování úroků | Růst zisků | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Inflační vývoj | Růst cen komodit | Majetek | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Velké riziko | Silný trh | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | UBS Global Wealth Management | Inflační očekávání | Cena pohonných hmot | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Ferrari | Wealth Management | Svět investování | Defenzivní akcie | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Akcie týdne | Pohonné hmoty | Růst mezd | Tisk peněz | Dění na trzích | Denní graf | Novozélandská centrální banka | Finanční situace | Dobrý obchod | Čas jsou peníze | UDI Group | UDI | Nízká nezaměstnanost | Bilance zahraničního obchodu | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Digitalizace | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Ceny benzínu | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Trinity | Objem | Data z USA | Obchod | Německý průmysl | Průměrná hodnota | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Riziko pro investory | Potenciální riziko pro investory | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Záznam ČNB | BAT | Olívia Lacenová | TradingEconomics | Růst cen | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Statistici | Největší pokles | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Průzkumy | Legislativa | Walt Disney | Zveřejněná data | Financovat | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | ADP | Deficit zahraničního obchodu | Vyšší poptávka | Impuls | 2222 | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Zdražování | Zdražování v Česku | Problémy | Růstový impuls | Soukromé firmy | NAFTA | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Nálada | Prohlášení | Poradce premiéra | Míra | Ceny stavebních prací | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Předseda | Investujte | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Zpracování kovů | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Disney | Nike | Bydlení | Uber | EY | Ztráta | NERV | Yandex | Miliardy korun | Kraft Heinz | Investiční platformy | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Exact Sciences | Návratnost | Washington | Micron Technology | Zpomalující ekonomika | Budoucnost | Experti | Příjmy domácností | Poradenství | Česká inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Ukazatele | iRobot | IRBT | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Výhled pro Evropu | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Ceny energií | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Trump | Chudoba | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Průměrná úroková sazba | Trhy | Evropské ekonomiky | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Zdražovat | Finance Group | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | DISH | Jednatel | Jednatel společnosti | Freedom Financial Services | Konzultant | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Výrazné ztráty | BP | Zrychlení růstu | Rozhodování | Rolování kontraktů | Průměrná cena | Prodávající | Nová data ČSÚ | Data ČSÚ | Ekonomické aktivity | Investice do realit | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Šok | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Sazby hypoték | Prudký pokles | Mince | Profitovat | Propady cen | Další vývoj | Evropské země | Členové bankovní rady | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Propad poptávky | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Rozhodnutí bankovní rady | Pokles cen komodit | Prodeje domů | Další pokles | LinkedIn | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Peněžní zásoby | Růst | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | The Economist | Výroba automobilů | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Bulharsko | Ekonomiky | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | Polský PMI | Umělá inteligence | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | DPH | Menší poptávka | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | Nákup automobilů | Výpadky | WMT | Více peněz | Majitel | Úspory | Statistiky | Poradenské společnosti | USD za barel | Madrid | Global Wealth Management | Analytik ČSOB | Nizozemsko | Vyjádření ekonomů | Debata | Posílení | Největší propady | Lucembursko | Data z trhu práce | Cenový pokles | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zájem zahraničních investorů | Náklady na financování | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | UBS Global | Růst výnosů | PEPSICO | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Dluhy | NKE | Merck | Hypoteční banka | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Zhodnotit své peníze | Advance Auto Parts | Zájem o hypotéky | Václav Šimek | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Realitní společnosti | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Měsíční mzda | Slabá poptávka | Vedení společnosti | Rekordní nárůst | Berlín | Mateusz Morawiecki | Tempo poklesu | Nižší DPH | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | ZIL | Dezinflační tendence | Propad české ekonomiky | Nízké sazby | DSTI | Dostupnost bydlení | Dostupnost bydlení v ČR | Bydlení v ČR | International Flavors & Fragrances | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Výrazný propad | Chorvatsko | Johnson & Johnson | Šance | Ceny | Praha | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Bezrealitky.cz | Technologické společnosti | Společnost XTB | Nové byty | Byty v Praze | Trigema | Ceny nových bytů | Životní úroveň | Nižší poptávka | Mírná korekce | Důvěra | Obnovení růstu | Růst zaměstnanosti | Zvýšené napětí | Koupěschopnost | Oživení poptávky | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zajištění na stáří | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | CoreLogic | SPAC | Odborníci | Peso | Transparentnost | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Rezidenční nemovitosti | Český nemovitostní trh | Prodeje rodinných domů | Evropský statistický úřad | Politici | Micron | Marathon | Vývoj indexu PMI | Česká republika | Průmyslová produkce v srpnu | Stavební produkce v srpnu | Změna cen bytů | Lockdown | Měnový fond | Aukro | FérMakléři.cz | FérMakléři | Průměrné ceny bytů | Nařízení | SolarEdge Technologies | SEDG | GS | Pravidelný příjem | CVX | MMM | JNJ | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | MCD | Vakcinace | TABAK | BIDU | NBP | MGM | Case-Shiller | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Inženýrské stavitelství | Brands | Salutem | Salutem Fund | Shopify | Nemovitosti v Česku | Acacia Communications | MRK | CARA | WU | Situace na trhu | PEP | Tržní ceny | Golem Finance | ROI | Tyson Foods | Nové rekordy | Růstový trend | AIG | SPWR | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Cena nemovitostí | Výrazný růst | Hodnotové akcie | Aktuální nálada | Poptávka po nemovitostech | Data z reálné ekonomiky | GRMN | Nejvyšší růst | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Special Purpose Acquisition Company | Prudký růst cen | Zdražující byty | Ceny ropy Brent | Cigarety | Vysoká cena | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Kellogg | Goldman Sachs Group | Meziroční růst cen | HB Index | Ceny realit | Ceny realit v ČR | Xella | Peter Markovič | Tržní ceny bytů | Malta | Riziko ztráty | Těžaři | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Realitní horečka | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Peter Višňovský | LEXXUS | Evropské společnosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Central Group | Skanska | Prodej | Wal-Mart Stores | McDonald's | Gepard Finance | Vyšší úroveň | Pokutování za volný byt | Volný byt | Investiční byty | David Eim | Technologie | Růst cen stavebních materiálů | Nedostatek stavebních materiálů | Michaela Tomášková | Ředitelka Central Group | Central Group Michaela Tomášková | JRD | Američtí centrální bankéři | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | AI | Arlington Asset Investment | KO | Coca-Cola Company | Odvětví | Pokles poptávky | Vývoj reálného výnosu | Boom | Pražský byt | Současné ceny | CAR | Dřevo | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Úvěry na bydlení | Základní sazby | Ceny v dopravě | Analytik Portu | Pioneer Natural Resources | Regulatorní riziko | Byty | Home Depot | CBRE | Medián | Pořízení vlastního bydlení | Dominion Energy | Agilent | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Nájemní bydlení | Bydlení v Evropě | ANO | Vysoká poptávka | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | TIPS | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Celková nabídka | Pracovní den | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Samou | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Bankovní skupiny | Dohoda o globální dani | Dokončování staveb | Automotive | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | CSX | EQT | Pozornost | Avis Budget Group | Avis | Avis Budget | Odkupy akcií | MGM Resorts International | SunPower | Česká národní banka (ČNB) | Royal Caribbean Cruises | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Obchodní ředitel | European Housing Services | Obchodní výhled | TIM | Pozemky | Operace na volném trhu | | Honeywell | Nejvýraznější propad | Postavení na trhu | Cykly | Developeři | Sekyra Group | Vliv na ceny | Miliardy USD | Investiční byt | Vývoj německého akciového indexu | Cena práce | Hypomonitor | Ceny domů | Ceny domů a bytů | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Stavební boom | Spirit Airlines | Duke Energy | Illumina | Under Armour | Jiří Feix | Bytové jednotky | Rodinné domy | Radim Maštalíř | Oceňování majetku | Marathon Oil | MRO | Kupní cena | European Housing Services (EHS) | EHS | Sankce | YNDX | Polská centrální banka (NBP) | Pokles inflace | Ukončení války | Jan Večerka | Řetězce | CF Industries | Mosaic | Protiinflační dluhopisy | Západní sankce | Zvyšování cen | SS&C | Růst platů | CyberArk Software | Cyberark Software Ltd | Vypuknutí válečného konfliktu | Růst cen energií | Vlastnictví | Bytová nouze | Období stagflace | Occidental | Martin Vašek | Realitní sektor | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRSP | Nadnárodní firmy | Vývoj indexu PX | Ochránce proti inflaci | Ochránci proti inflaci | Ceny bytů v České republice | Přijetí | Nike, Inc. | Období nízkých úrokových sazeb | Vývoj německého akciového indexu DAX | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Změna trendu | Příležitosti pro nákup | Růst těžby v USA | Znehodnocení | GarantovanyNajem | GarantovanyNajem.cz | Realitymix | Realitymix.cz | Společnost GarantovanyNajem.cz | Viktor Mejzlík | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Centrum | Kevin Tran Nguyen | Re/Max | Ceny nájmů | Ceny pozemků | Současná situace | 2U | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Investiční období | Fenomén | BrikkApp | TAP | Cenové stropy | Den výplaty | Dividends | Realitní bublina | Pokles cen nemovitostí | Největší meziroční nárůst | Macerich | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Walt Disney Co | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Obchodní řetězce | CZ | Pokles trhů | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Finmex Academy Martin Maršovský | Manažer Finmex | Timur Barotov | Comfort Finance | Crowdfundingové platformy | Utaženější měnové politiky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Zpětné odkupy | Komerční nemovitosti. | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Bankovní rady ČNB | Comfort Finance Group | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Diverzifikátor | Bezrealitky | Lumír Kunz | Zvyšování úrokových sazeb hypoték | Ředitel Ekospolu | Evžen Korec | Marcela Fialková | Adam Greguš | Analytik JRD | Snižování cen u novostaveb | Poptávka po novostavbách | Josef Kupec | KPMG Josef Kupec | Ondřej Šťastný | Geosan Development | Petr Beneš | Cenový růst | Výprodeje | Fotovoltaika | Prodeje bytů | Ekospol | OCI | Spekulativní aktivum | Tržní predikce | Pokles cen energií | Polská národní banka | Nákup nemovitosti | Doba pro nákup nemovitosti | Počet obyvatel | Válka | Černá Hora | Spojení | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Libor Vojta Ostatek | Vojta Ostatek | Růst cen nájmů | Data společnosti | Valuo | Roční maximum | Pale Fire Capital | Groupon | Snížení poptávky | Trh s hypotékami | České byty | Rychlost | Americký akciový index S&P 500 | Albánie | Bytová výstavba | Nabídka nemovitostí | Místní rozvoj | Zakladatel | Hypoteční banky | Celková nabídka bytů | Nabídka bytů | Nabídka bytů k prodeji | Velkometrážní byty | Objem prodejů bytů | Objem prodejů bytů na trhu | Objem prodejů bytů na trhu s nemovitostmi | Litva | Daně z nemovitosti | Vlastní bydlení | Vice | Místopředseda představenstva | Hendrik Meyer | Transparentní | Pasivní příjem z pronájmu | Příjem z pronájmu | Lidstvo | Letní měsíce | Ekonom BH Securities | Nárůst cen energií | Trh s bydlením | RE/MAX | Ceny menších starších bytů | RE/MAX G8 Reality | Iztok Toplak | Realitní kancelář RE/MAX | Kancelář RE/MAX | Realitní kancelář | Predikovatelný | InvestBay | Ceny starších nemovitostí | Frankfurt | Londýn | Správy majetku | Roční výkon | Nákup nemovitostí | Finanční pozice | Martin Machala | Ownest | Vlastníci nemovitostí | Kupující | Libor Váka | Předstihový ukazatel | Průměrné nájemné | Komentář vedení | Nadšení | tradingeconomics.com | Vývoj akciových indexů | Services | Eskalace | Banky a stavební spořitelny | Stavební spořitelny | DIP | Hlavní město Praha | Ústecký kraj | Snížení cen | Doba pro nákup | Slevy | Prudký pokles sazeb | ProCent | Zlevnění hypoték | Rok 2024 | Hypoteční expert | Brent nebo WTI | Porovnání vývoje cen bytů | DSCR | Omezení DSCR | Výhled roku | Výhled roku 2024 | Společenské změny | Zvýšený zájem | Konjunktura Spojených států | Konjunktura | Vývoj indexu bankovního sektoru | Utility | Dojné krávy | Ohromné zisky | Real-estate | Volba příštího prezidenta | Zavedení dovozní cel | Pád Ukrajiny | Výstup USA z NATO | Výstup USA | Navýšení rizikové prémie | Rizikové prémie | Východoevropské akcie | Zajímavý výnos | Inflační očekávání v USA | 10letý reálný výnos | Reálný výnos amerických bondů | Výnos amerických bondů | Zajímavé zhodnocení | Výnos amerických bondů (TIPS) | Reálný výnos v Evropě | Výnos v Evropě | Nominální úročení | Záporné nominální úročení | Diverzifikátor akciových ztrát | Zhodnocení v desítkách procent | Snížení dodávek | Snížení dodávek na trh | Uskupení OPEC | Uskupení OPEC+ | Pokračující růst těžby v USA | Nastavení ropného trhu | Geopolitické eskalace | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Region Guyany | Uzavření Rudého moře | Uzavření Rudého moře pro tankery | Snížení geopolitického rizika | Nízký potenciál | Silné mexické peso | Nákup platiny | Auta se spalovacími motory | Vývoj cen kryptoměn | Odhadnout tržní sentiment | Pozice bitcoinu | Obliba bitcoinových peněženek | Realitní portfolia | Reálné hodnoty bytů | Hodnoty bytů | Reálné hodnoty | Náklady financování | Ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů | Mediánové ceny bytů v Praze | Mediánové ceny bytů | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Ceny bydlení | Ceny bydlení v ČR | Capital | Hamburk | Platformy | D.R. Horton | Portfólia | Daniel Rajnoch | Mikroinvestice | D1 | Sabotáž | Výkon | Pohled na trh | Zisky a ztráty | Prodeje | Dlouhodobý horizont | Vývoj technologií | Příliv investorů | Change | 256/2004 | CREDITAS Real Estate | Cenová bublina | Finanční zátěž | Služby | Matematika | Odpovědnost | Český trh | Úřady | Čtvrtletní dividenda | Směrnice | Léto | RISE | Investování je rizikové | DHI.US | D.R. Horton (DHI.US) | Zařízení | Starší nemovitosti v ČR | Starší nemovitosti
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ceny barelu ropy
Ceny barelu ropy Brent
Ceny bavlny
Ceny benzínu
Ceny benzínu v USA
Ceny Bitcoinu
Ceny bitcoinu v USD
Ceny BTC
Ceny bydlení
Ceny bydlení v ČR

Následující klíčová slova

Ceny bytů v České republice
Ceny bytů v Praze
Ceny cukru
Ceny čínského zboží
Ceny čokolády
Ceny diamantů
Ceny dluhopisů
Ceny dluhopisů britské vlády
Ceny dnes
Ceny dobytka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít