Nemovitostní fondy
Úvod do REIT a hlavní výhody a rizika investování do REIT (díl 1.)
18.11.2024 Nemovitostní investiční fondy, známé pod zkratkou REITs, představují způsob, jak mohou běžní investoři investovat do nemovitostí, aniž by museli vlastnit budovy či byty a řešit nájemníky. V prvním díle seriálu o REITs si vysvětlíme, co REITs jsou a jaké přinášejí investorům výhody, ale i rizika.
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
28.10.2024 V rámci dividendových akcií najdete jednu skupinu, která vyplácí často velmi zajímavé a vysoké dividendy. Je to REIT neboli Real Estate Investment Trust. REIT mají svá specifika, některé mohou být velmi rizikové, proto dnešní poslední díl seriálu o dividendovém investování budeme věnovat právě této skupině akcií.
Jak zhodnotit své finance i v pozdějším věku?
04.10.2024 Obecně platí, že čím dříve začneme investovat, tím větší výhodu máme. Čas skutečně hraje v náš prospěch, zejména pokud jde o dlouhodobé zhodnocení investic. To ale neznamená, že by člověk, který se k investování dostal až v pozdějším věku, neměl začít. Právě naopak, investování po padesátce může přinést mnoho výhod, pokud se k němu přistupuje rozumně a s jasně definovaným plánem.
Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB i Fed
20.03.2024 O hlavních událostech v ekonomickém světě není pochyb, dnes totiž zasedá Česká národní banka a také Americká centrální banka. Nejprve se v odpoledních hodinách dozvíme rozhodnutí ČNB. Je téměř jisté, že bude pokračovat cyklus uvolňování měnové politiky, ale je otázkou, jaké tempo bankovní rada zvolí.
Realitní fond NEMO loni přinesl jedno z nejlepších zhodnocení na trhu. Počet investorů narostl o polovinu
29.01.2024 Realitní fond NEMO v roce 2023 dosáhl zhodnocení 7,21 %. Zařadil se tak mezi nejvýkonnější retailové nemovitostní fondy na českém trhu. Celkový výnos od založení fondu v červnu 2019 již překročil hranici 30 %. Úspěch navíc NEMO zaznamenal také co do přílivu nových investorů. Těch je nyní přes 8 600, o polovinu více než před rokem.
Finanční trhy – výhled roku 2024
15.01.2024 Rok 2023 zakončil na velmi pozitivní vlně, kdy investorům přinášely zisky akcie hodnotové i technologické, dluhopisy státní i firemní, zlato i kryptoměny. O to těžší bude takovou rally zopakovat, protože startovací čára roku 2024 už je nastavena poměrně vysoko.
Snížení úrokových sazeb přispěje k oživení investiční aktivity na trhu
18.12.2023 Rok 2022 byl pro nemovitostní fondy včetně CREDITAS Nemovitostní I výjimečně úspěšný. Se zhodnocením ve výši 11,92 % nás vynesl na pozici jedničky v oblasti retailových nemovitostních fondů v České republice. I přes tento nesporný úspěch však víme, že letošní výnosy nemovitostních fondů nebudou dosahovat rekordních hodnot z předešlého roku. Předpokládáme, že se budou pohybovat v rozmezí 8 až 10 %.
V srpnu klesala aktiva napříč trhy. Investorům se otevírají nové příležitosti
20.09.2023 Srpnové výsledky Broker Consulting Indexu zaznamenaly plošný pokles mezi monitorovanými třídami aktiv. Nejvíce ztratily – necelých pět procent – fondy akciové, a to kvůli snížení kreditního ratingu USA a hromadnému přelivu kapitálu do dluhových cenných papírů. Dolů šly ceny obligací, což se promítlo v cenách podílových listů a poklesu podílových fondů. Komoditní fondy si v srpnu odepsaly minus 3,72 procenta. U nemovitostních fondů eviduje index od začátku roku zisk 1,42 procenta, a to navzdory zpomalenému nemovitostnímu trhu. Poklesy na trzích jsou dlouhodobými investory vítáni. Znamenají pro ně nové příležitosti a obchody, které mohou nakoupit levněji.
Hypotéky do roku 2025 zlevní na polovinu nynější úrovně. Zvýší se tím pádem sháňka po nemovitostech a i zhodnocování nemovitostních fondů
15.09.2023 Nemovitostní fondy prožívají slabší rok. Zejména proto, že jim zdražují splátky úvěrů. Ty si fondy totiž velmi často berou v eurech. Evropská centrální banka přitom letos poměrně razantně navyšuje své úrokové sazby, takže financování právě v eurech prodražuje.
Navigace investicemi v době inflace
24.07.2023 Jan Večerka, zakladatel crowdfundingové platformy, která zprostředkovává kolektivní investování do nemovitostí v různých zemích Evropy, má za sebou dlouhé roky zkušeností v oblasti financí a investic. V tomto rozhovoru budeme diskutovat o tom, jak aktuální světová situace, zejména inflace, ovlivňuje investiční rozhodování, a jak BrikkApp pomáhá investorům dosáhnout dobrého zhodnocení svých prostředků.
Trhy v červnu zaznamenaly mírný růst
11.07.2023 Většina podílových fondů dosáhla v červnu v rámci Broker Consulting Indexu mírného růstu. Nejvýkonnější byly v uvedeném měsíci akciové fondy, které kvůli posilování na americkém, evropském a zejména pak japonském trhu rostly v průměru o 2,88 procenta. Pokles o 0,39 procentního bodu byl z důvodu předpokládaného ochlazení realitního trhu naopak charakteristický pro nemovitostní fondy.
Jen některé z realitních fondů porazily v uplynulém roce inflaci
15.06.2023 Realitní fondy jsou velmi populární, v posledním kvartále loňského roku jim přibylo zhruba 40 tisíc klientů. Nejvýkonnější nemovitostní fondy kvalifikovaných investorů jsou přitom mnohem výnosnější než fondy retailové. Často uváděným důvodem je odlišná zákonná regulace, nicméně podíl na tom nesou také rozdílné investiční strategie - pro běžné investory nejsou v nabídce fondy s agresivnějším přístupem. Z představené palety zástupců pouze TOP5 fondů kvalifikovaných investorů dokázalo na 3 letech porazit inflaci. Strmý růst hodnoty portfolií je již pravděpodobně minulostí, nyní musí manažeři portfolií spoléhat na růst nájemného. To je snazší u logistických a průmyslových ploch, v případě kanceláří a bytů se uplatnění inflačních doložek může setkat s odporem. Na druhou stranu aktuální situace na trhu umožňuje výhodné akvizice těm fondům, které mají dostatečné finance.
První kvartál letošního roku byl pro realitní fondy WOOD & Co. úspěšný, výsledky navazují na rok 2022
29.05.2023 Po rekordním loňském roce, kdy oba klíčové podfondy Realitního fondu WOOD & Company připsaly investorům dvouciferné zhodnocení, naznačují výsledky za první kvartál letošního roku, že i rok 2023 může přinést investorům zajímavý výnos, který překoná inflaci. WOOD & Co. Office podfond orientující se na kancelářské budovy připsal za první tři měsíce v korunové třídě 3,96 %, v případě WOOD & Company Retail podfondu zaměřeného na nákupní centra šlo za stejné období o 3,46 %. Tržní hodnota 15 nemovitostí v portfoliu Realitního fondu WOOD & Co. aktuálně přesahuje 28 miliard korun a celková pronajímatelná plocha dosahuje 355 tisíc metrů čtverečních.
Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Méně drží hotovost, více spoří
18.05.2023 O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit svoje úspory. Vyplývá to z letošního ročníku průzkumu Generali Lví podíl společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak začalo více spořit a v Česku přibývá také lidí, kteří své úspory investují.
Síla podílových fondů trvá už třetí století. Otevírají dveře do světa investic
03.05.2023 První vznikl v roce 1774 pod názvem V jednotě je síla v dnešním Nizozemsku. Jeho účelem bylo umožnit investovat i „občanům se skromnějšími finančními prostředky“. Řeč je o investičních, chcete-li podílových fondech. V čem je hlavní síla těchto fondů v současnosti, když si dnes může tu kterou akcii nebo její část koupit každý sám na pár dotyků displeje mobilního telefonu?
Většina lidí v Česku investuje způsobem, který úspory před inflací neochrání
30.03.2023 Z průzkumu, který pro RSBC Group provedla mezi tuzemskými respondenty společnost InsightLab, vyplývá, že chování českých investorů v poslední době významně ovlivňuje vysoká inflace a rostoucí úrokové sazby. Pro sedm z deseti Čechů je inflace jednoznačně největším nepřítelem vlastních finančních úspor. Tři čtvrtiny dotázaných své prostředky pravidelně investují. Oblastmi, do nichž plánuje v budoucnu investovat více respondentů než doposud, jsou akcie a nemovitostní fondy.
Trhy v únoru mírně ochladly
20.03.2023 Po signifikantním lednovém růstu zaznamenává v únoru Broker Consulting Index podílových fondů mírný pokles hodnot, a to u většiny monitorovaných typů podílových fondů. Za poklesem stálo především zhoršení výhledu snížení inflace, u které se očekávalo rychlejší zkrocení. Na trzích přesto převládl optimismus, a to hlavně díky makrodatům přicházejícím z USA. Nejvíce poklesly komoditní fondy (o minus 3,8 procenta), v červených číslech se ocitly také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Navzdory negativní predikci navázaly jako jediné na dlouhodobý rostoucí trend nemovitostní fondy, ty si za únor připsaly dalších 0, 35 procenta.
Investice do realitních fondů získávají na popularitě. Nově jdou koupit i na platformě opPORTUnity od Portu
09.03.2023 Portu na své platformě opPORTUnity nabízí nový investiční produkt od společnosti WOOD & Company. Nemovitostní fond WOOD & Company Realitní – otevřený podílový fond investuje do komerčních realit ze segmentu kancelářských a retailových budov. Je určen pro retailové investory, kterým umožní být součástí silného realitního portfolia WOOD & Company. Investice v minimální výši 100 korun je na opPORTUnity zpřístupněna v prvotní fázi bez jakýchkoliv vstupních a výstupních poplatků.
Finmex: Ceny bytů v ČR letí dolů. Co se děje na realitním trhu?
27.02.2023 Data jsou za poslední dva měsíce neúprosná – nabídkové ceny nemovitostí padají dolů. Vývoj cen bytů překvapil také realitní experty, kteří ještě v závěru loňského roku předpovídali, že bude cena bytů v roce 2023 s největší pravděpodobností stagnovat, ale výrazněji klesat nebude. Byty v Praze meziročně zlevnily o 1,7 %, v Brně o 9,4 % a ve Zlíně dokonce o 14,4 %. Můžeme v průběhu roku očekávat další pokles? A co to znamená pro investory? Vyplatí se v současné době investovat do nákupu nemovitostí?
Úspěšný start nového roku registruje index napříč kapitálovými trhy
14.02.2023 Po loňských poklesech na trzích začíná Broker Consulting Index podílových fondů nový rok s pozitivními výsledky i výhledem. V zelených číslech skončily všechny sledované fondy, nejvíce se ale dařilo těm akciovým, jež vykázaly růst o 7,85 procenta.
Podílové fondy poklesly kvůli obavám z recese
13.01.2023 Podle výsledků Broker Consulting Indexu klesla za prosinec hodnota u všech monitorovaných typů podílových fondů. Naměřené hodnoty se tak po listopadovém růstu vrátily ke klesajícímu trendu, který na kapitálových trzích převládal po většinu roku. Na prosincové obchodování měly vliv především přicházející makrodata, která napříč trhy podpořila růst obav z recese. Podílové fondy vlivem toho skončily v posledním měsíci roku 2022 v červených číslech.
V říjnu vykázaly podílové fondy mírnou volatilitu
15.11.2022 Podle výsledků Broker Consulting Indexu podílových fondů se během října situace na kapitálových trzích po zářijových poklesech dočasně zklidnila. Navzdory tomu index registruje mírnou volatilitu u většiny podílových fondů. Pozitivní vývoj ale zaznamenaly akcie, které si za říjen připsaly v průměru 5,71 procenta.
V září poklesla tržní cena u většiny podílových fondů
11.10.2022 Kapitálové trhy se v průběhu září vrátily ke korekci, trvající po většinu roku s výjimkou červencového období. Pokles hodnot je podle zářijových výsledků Broker Consulting Indexu podílových fondů prokazatelný u většiny podílových fondů. Nastartovaný růst u akcií ale i jiných typů fondů na začátku měsíce výrazně utlumil návrat obav z inflace, ty dále podněcují debaty o přechodu ekonomiky do recese. Nejvíce ztratily akciové indexy, a to znovu o několik procentních bodů. Jedině nemovitostní fondy opětovně neskončily v červených číslech a zachovávají si podobné hodnoty v rámci dlouhodobého trendu.
Kapitálové trhy zaznamenaly během srpna návrat ke korekci, většina podílových fondů opět poklesla
23.09.2022 Návrat ke korekci probíhající na kapitálových trzích od začátku letošního roku, tak v takovém duchu se nesou výsledky srpnového Broker Consulting Indexu podílových fondů. Podle něj poklesla většina podílových fondů o několik procent a skončila v záporných číslech. Nejviditelnější dopady přetrvávajících nejistot pocítily v srpnu akciové fondy, ty smazaly červencový nárůst a skončily ve ztrátě -4,11 %. Nedařilo se také komoditním fondům, které si i přesto udržují od začátku roku 58,97 %. Ani Fondy peněžního trhu nebo dluhopisové fondy nevykázaly zisk a skončily v červených číslech. Meziměsíční nárůst je zřejmý pouze u nemovitostních fondů, jež dlouhodobě vykazují stabilní růst. Výhledově experti očekávají na kapitálových trzích setrvání klesajícího trendu.
Duben podílovým fondům příliš nepřál, mírné posílení zaznamenaly pouze nemovitostní fondy, které si připsaly 0,22 %
16.05.2022 Dubnové výsledky Broker Consulting indexu podílových fondů se až na jednu výjimku nesou ve znamení poklesu. Onu výjimku tvoří nemovitostní fondy, které meziměsíčně mírně posílily na 0,22 %. Nejhůře dopadly akciové fondy, které meziměsíčně ztratily -8,11 %. Za aktuálním propadem na akciových trzích stojí především technologické firmy, na které doléhá konflikt na Ukrajině.
Broker Consulting Index podílových fondů: Komoditní fondy v březnu pokračovaly ve výrazném posilování a dosáhly 7,40 %. Na druhé straně spektra skončily dluhopisové fondy se ztrátou -3,58 %
19.04.2022 Dopady neutěšené situace na Ukrajině se podle očekávání stále výrazněji projevují na světových trzích. Jak ukázaly výsledky březnového Broker Consulting Indexu podílových fondů, nejviditelnější dopady lze sledovat u komoditních fondů, které si vlivem nárůstu cen komodit meziměsíčně připsaly 7,40 %.
V kurzu je investování s konzervativním výnosem. Fond na domovy seniorů hlásí nárůst
30.03.2022 Válečná situace na Ukrajině zasáhla také investiční svět, globální akciové trhy zažívají po nástupu pandemie další tvrdou ránu. Řada investorů tak přehodnocuje strategii a vyhledává nové možnosti pro zhodnocení svých peněz. „Je patrné, že lidé nyní hledají investičně klidné přístavy s konzervativním výnosem.
Broker Consulting Index podílových fondů: Největší nárůst zaznamenaly v únoru komoditní fondy, připsaly si 9,30 %. Se ztrátou -1,38 % naopak skončily akciové fondy
14.03.2022 Po silném začátku roku zažily akciové fondy v únoru značný pokles. V důsledku zvýšené volatility a nejistoty na trzích si tak odepsaly -1,38 %. Meziměsíční ztrátu -0,98 % vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch v únoru zaznamenaly komoditní fondy, které v porovnání s lednem vystoupaly až na 9,30 %. Mírný růst, 0,30 %, si udržely také fondy peněžního trhu i nemovitostní fondy, které si za únor připsaly 0,12 %.
Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily
14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
Kde je teď bezpečný přístav?
25.02.2022 Finanční trhy se z úvodních ztrát po ruské invazi na Ukrajinu překvapivě otřepaly. Především americkým akciím konflikt nijak neškodí, protože se obchodují na úrovních z úterý, tj. před invazí. Podobně i bitcoin se po 10procentní rally drží blízko maxim z tohoto týdne.
Kde je stále inflace pod 1 %?
16.02.2022 Ve světle bombastických inflačních čísel z dílny Českého statistického úřadu se pojďme podívat, proč musela Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby dříve než ostatní centrální banky. A že pořád existují velké ekonomiky, kde růst spotřebitelských cen řešit nemusejí.
Broker Consulting Index podílových fondů: Nejlépe se v prosinci dařilo nemovitostním fondům, které si připsaly 0,46 %. Velký pokles, až na -6,89 %, zažily komoditní fondy
17.01.2022 Závěr roku 2021 se podle Broker Consulting Indexu podílových fondů vydařil nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,46 %. Poněkud nezvykle posílily také fondy peněžního trhu, a to o 0,36 %. Se záporným výsledkem naopak skončily akciové fondy, které meziměsíčně ztratily -3,81 %, a také dluhopisové fondy se zápornou hodnotou -0,44. Největší pokles, až na -6,89 %, však v prosinci zažily komoditní fondy.
Do čeho investovat? Nemovitosti ano, zlato, technologie, Čína ne...
06.01.2022 Dalším důležitým faktorem bude globální růst inflace, která je důsledkem pumpování peněz do ekonomik. Právě vysoká inflace výrazně ovlivňuje, která aktiva jsou a nejsou pro investory zajímavá. Investoři budou spíše vyhledávat produkty, jejichž výnos inflaci překonává. To jsou zejména akcie. Z akcií by mohly být v roce 2022 zajímavé finanční instituce, které by těžily z očekávaného růstu úrokových sazeb.
Broker Consulting Index podílových fondů: Akciové fondy v listopadu opět posílily na 3,80 %. Od začátku roku si už připsaly téměř 12 %
10.12.2021 Listopadové výsledky Broker Consulting Indexu podílových fondů potvrdily silnou pozici akciových fondů, které meziměsíčně posílily o celých 3,80 % a od začátku roku získávají už 11,41 %. Vysoký nárůst o 2,59 % vykázaly též fondy komoditní a mírné zhodnocení 0,61 % si připsaly i fondy nemovitostní. Na druhou stranu se v listopadu opět nedařilo fondům dluhopisovým a fondům peněžního trhu, které vykázaly záporné hodnoty -2,08 %, respektive -1,90 %.
Výhled Fidelity International: Nemovitosti v roce 2022?
30.11.2021 Nemovitosti vstupují do nového věku. Inflace se opět vynořila, co je "nový normál" u využívání kanceláří je stále otázkou a přechod na nízkouhlíkové technologie mění vztah mezi pronajímatelem a nájemcem.
Centrální banky po celém světě jsou vážně znepokojeny nadhodnocenými nemovitostmi
26.11.2021 Čím vyšší je inflace, tím více se centrální banky obávají bublin na lokálních realitních trzích. Irská a německá centrální banka plánují přísnější regulaci komerčních nemovitostních fondů. Centrální banky po celém světě jsou vážně znepokojeny nadhodnocenými nemovitostními fondy
Akciové fondy letos vydělaly přes 11 %, dluhopisové prodělaly 5,3 %
10.11.2021 Akciové fondy si za deset měsíců letošního roku připsaly výnos přes 11 procent. Dluhopisové fondy byly naopak ve ztrátě 5,3 procenta a peněžní fondy 3,9 procenta. Komoditní fondy si polepšily o 30,6 procenta a realitní fondy o 2,4 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za říjen, který má ČTK k dispozici.
Broker Consulting Index podílových fondů: V srpnu nejvíce ztratily komoditní fondy, naproti tomu akciové fondy si připsaly téměř 2 %
08.09.2021 V posledním letním měsíci se nadmíru dobře dařilo akciovým fondům, které si připsaly 1,93 %. Mírně posílily také nemovitostní fondy, tedy o 0,11 %. Naopak pokles o 0,39 % vykázaly fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy, které ztratily -0,48 procentních bodů. Nejvyšší ztrátu ze všech fondů sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů však zaznamenaly fondy komoditní, a to o 0,92 %.
Akciové fondy letos vydělaly přes 16 %, dluhopisové prodělaly 0,9 %
06.09.2021 Akciové fondy si za prvních osm měsíců letošního roku připsaly přes 16 procent. Dluhopisové fondy skončily ve ztrátě 0,9 procenta a smíšené fondy si polepšily o 6,3 procenta. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za červenec, který má ČTK k dispozici.
Červenec přinesl nepříznivé výsledky pouze pro akciové fondy. Ztratily 0,24 %
10.08.2021 V červenci si pověstného Černého Petra vytáhly akciové fondy, které si jako jediné z kategorií sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů odepsaly -0,24 procentních bodů. Dařilo se tradičně fondům komoditním, které meziměsíčně posílily o 0,98 %, a po delší době také fondům dluhopisovým i fondům peněžního trhu, které o měsíc dříve shodně vykázaly zápornou nulu. V červenci si již připsaly 0,48 %, respektive 0,43 %. Nemovitostní fondy posílily o 0,27 % a do značné míry odrážejí současnou situaci na nemovitostním trhu.
Realita tradingu 9: V bance jsou nulové úroky, když vydělám 1 %, tak ji porazím
21.07.2021 Občas se tvrdí, že tím že traduju, mám vyšší výnos než v bance, kde je úrok nula.
Komoditní fondy pokračovaly ve svém vítězném tažení a za červen si připsaly 1,46 %. Od počátku roku posílily téměř o pětinu
13.07.2021 Červnové výsledky Broker Consulting Indexu podílových fondů opět potvrdily neochvějnou pozici komoditních fondů, které meziměsíčně posílily o 1,46 %. Od počátku letošního roku zaznamenávají výrazný, téměř pětinový nárůst. V červnu posílily také nemovitostní a akciové fondy, naproti tomu dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu nevybočily ze svého klesajícího trendu a skončily se ztrátou -0,06 %, respektive -0,10 %.
Květnový Broker Consulting Index podílových fondů: Květnovými vítězi jsou komoditní a akciové fondy, ostatní fondy po krátkodobém růstu opět ztratily
10.06.2021 Broker Consulting Index podílových fondů v měsíci květnu již nepřinesl tak příznivé výsledky u všech sledovaných fondů, jak tomu bylo v dubnu. Posílily pouze akciové a komoditní fondy, kterým se daří už od začátku tohoto roku. Komoditní fondy jsou také jednoznačným vítězem měsíce, za který si připsaly 2,60 %. Naopak nemovitostní, dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu zaznamenaly v květnu zápornou nulu.
Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? Odpovědí jsou realitní fondy
07.04.2021 Nemovitosti jsou největším investičním nástrojem v České republice, proto je o ně mezi investory dlouhodobý zájem. Jak si trh nyní stojí a jak se na něm podepsala situace ohledně koronakrize? Během posledních 12 měsíců došlo na trhu s byty k významnému pohybu. Na jednu stranu ceny bytů nepřestaly růst, ovšem na druhou ceny nájmů začaly klesat.
Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti
18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
Akciové fondy jsou od začátku roku v kladných číslech
21.12.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost 1,17 %, v říjnu vykazovaly -2,05 %. Dluhopisové fondy si v listopadu připisují zhodnocení 0,95 %, v říjnu 3,07 % a peněžní fondy zaznamenaly nejvyšší meziměsíční propad za listopad a vykazují tak 0,43 %, pro připomenutí v říjnu si připisovaly 5,14 %. Smíšené fondy si připisují 1,88 %, v říjnu to bylo 0,57 %. Komoditní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -5,97 % a v říjnu poklesly o -6,23 %. Nemovitostní fondy si na konci listopadu odepsaly -8,46 %, v říjnu měly pokles -8,74 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
Broker Consulting Index podílových fondů: Druhá vlna přinesla zvýšenou volatilitu
19.11.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost -2,05 %, v září vykazovaly -3,01 %. Dluhopisové fondy si v říjnu připisují zhodnocení 3,07 %, v září 1,93 % a peněžní fondy vykazují 5,14 %, pro připomenutí v září si připisovaly 3,32 %. Pokles zažily pouze smíšené fondy, které si připisují 0,57 %, v září 1,49 %. Komoditní a nemovitostní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích. Komoditní fondy od začátku roku vykazují pokles -6,23 %, v září to bylo -6,50 %. Nemovitostní fondy si na konci října připisovaly -8,74 %, v září měly pokles -8,90 %. Broker Consulting Index podílových fondů za říjen 2020 uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
Většina fondů letos prodělala, akciové průměrně čtyři procenta
11.10.2020 Letošní výkonnost většiny podílových fondů byla na konci třetího čtvrtletí v minusu. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu čtyři procenta, smíšené fondy zaznamenaly poloviční ztrátu. Naopak dluhopisové fondy byly téměř dvě procenta v plusu, ještě více se dařilo peněžním fondům. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za září, který má ČTK k dispozici.
Broker Consulting Index podílových fondů: Červen přinesl na trhy korekci
17.07.2020 V červnu došlo ke korekci na finančních trzích, jednotlivé skupiny podílových fondů stahovaly ztráty, které zaznamenaly na přelomu února a března. Od začátku roku vykazují akciové fondy výkonnost -5,79 %, pro připomenutí v květnu to bylo -8,90 % v CZK. Posilovaly také fondy fondů, nemovitostní fondy a komoditní fondy, které si stále připisují nejvyšší propady ze skupiny podílových fondů. Naopak pokles ve výkonnosti v červnu zažily dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za červen 2020.
Nemovitostní fondy jako zbraň v boji s inflací
27.02.2020 Vedle klasických smíšených fondů kolektivního investování, poskládaných různým mixem akcií a dluhopisů dle rizikového profilu klienta, si čeští investoři hledají cestu k alternativním možnostem zhodnocení peněz. Takovým aktivem v mnoha domácnostech bývá investice do zlata, mnohými považovaného za bezpečný přístav, který uchová hodnotu a zajistí zhodnocení v dlouhém horizontu. Ve skutečnosti se jedná o čistě spekulativní investici, u které není možné stanovit vnitřní hodnotu a nepřináší žádný výnos v podobě dividend, pravidelného kupónu či podílu na zisku. To si již mnozí začínají uvědomovat, a proto se poohlíží po dalších vhodných investičních příležitostech.
Akciové fondy rostou, nemovitostní ztrácejí
16.12.2019 Akciovým fondům se od začátku roku daří, listopad ukončily se zhodnocením 17,61 procent. Naopak černého Petra si vytáhly nemovitostní fondy, které od začátku roku jako jediné uzavřely listopad s poklesem -1,30 procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za listopad 2019.
Long signál na Xetra Gold (4GLD)
03.12.2019 Po silném nárůstu v létě letošního roku se v posledních několika měsících navrátil klid do „zlatého trendu“. Zajímavý je fakt, že korekce šla od doby nárůstu mezi květnem a srpnem směrem k Fibonacciho křivce o 38,2 %. To je zpravidla hranice, kde se býci opět snaží dostat zpět do hry.
MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF
28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.
Investování v Česku – svět nevyužitých příležitostí
28.11.2019 Již několik desítek let žijeme v prostředí finanční svobody. Trh nabízí celou řadu nástrojů, jak zhodnotit peníze a různé způsoby investic poskytují nejen výdělek, ale také velmi vhodný prostředek, jak se zabezpečit na stáří. Využívají ale Češi dostatečně všech možností? A zajišťují se na nejisté časy a důchod dostatečně?
Investice do nemovitostí: 3 nejlepší nemovitostní fondy pro soukromé investory
24.10.2019 Investice do nemovitostí jsou považovány za vhodnou investici do aktiv během období s nízkými úrokovými sazbami a to z důvodu stability. Nízké úrokové sazby, stálé zvyšování ceny nájemného a silný příliv nového kapitálu tlačí realitní trh po celá léta směrem nahoru. Ceny nemovitostí tedy dlouhodobě rostou. Tento trend se netýká pouze rezidenčních nemovitostí, ale také komerčních nemovitostí.
Opomíjené fondy kvalifikovaných investorů
14.01.2019 Navzdory strmému růstu objemu aktiv v českých fondech kvalifikovaných investorů, je u nás investice skrze tyto investiční vehikly, v porovnání se situací na vyspělých kapitálových trzích, nadále poměrně okrajovou záležitostí. V době zvýšené volatility na trhu s klasickými finančními nástroji a nízkými sazbami na spořících účtech bank, mohou být investice skrze FKI i navzdory výrazně vyšší počáteční investici, zajímavou alternativou jak ke klasickým podílovým fondům, tak k veřejně obchodovaných ETF.
Forex: Začátek jízdy japonského jenu?
11.01.2018 Japonský jen se delší dobu držel v pozadí a pouze sledoval, jak posiluje nejprve americký dolar tažený vyššími úrokovými sazbami v USA a následně i euro díky vyhlídce ukončení QE a politické stability. Měnový pár USD/JPY tak odmítal v roce 2017 spadnout pod 110 jenů za dolar, i když šlo o historicky výrazně vysoké úrovně.
V České republice stoupá zájem o investice do nemovitostí
05.11.2017 V České republice také současně roste i zájem o dluhopisy vydávané přímo developery. Roste i zájem o realitní fondy. Vzhledem k západní Evropě však stále zaostává. Nemovitostní fond ČS aktuálně expanduje na polský trh, kde za 3 miliardy korun koupil administrativní budovu Proximo ve Varšavě. I když od roku 2006 stoupla průměrná cena pražského bytu o více než 40 %, nabídka fondů, které umožňují pro drobné investory vklad svých peněz do nemovitostí a současně nemuset kupovat dané nemovitosti přímo, se doposud vůbec nezměnila. V západní Evropě jsou na tom mnohem lépe a zde velký výběr z většího množství podílových fondů zaměřených na reality.
Pět důvodů, proč dnes investovat do nemovitostí prostřednictvím fondu
28.08.2017 Zájem Čechů o investování prostřednictvím fondů roste. Ministerstvo financí ve své zprávě o vývoji finančního trhu uvádí, že objem prostředků ve fondech kolektivního investování loni vzrostl o 15,5 procenta na 432 miliard korun. Fondy kvalifikovaných investorů rostly ještě rychleji, a to díky meziročnímu nárůstu o 27,4 procenta na necelých sto miliard korun. Pomyslným vítězem v první kategorii jsou pak nemovitostní fondy, lidé a firmy do nich loni meziročně investovali o 50 procent prostředků více. Co momentálně investicím do nemovitostí prostřednictvím fondů nahrává?
Investoři po Brexitu stáhli z britských fondů více peněz než během krize
03.08.2016 Individuální investoři vybrali z britských investičních fondů za jeden měsíc díky rozhodnutí země opustit EU více peněz než v průběhu jakéhokoliv ekvivalentního období během globální finanční krize v roce 2008.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Mexické peso | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Swiss Life | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | CFD | Cable | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MT4 | Margin | Risk | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Prémie | Pákový efekt | Rally | Reinvestice | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Stop-Loss | Swap | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | YTD | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | New York Stock Exchange | Partners | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Riziková averze | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Podpora | Volatilní | Burzovní obchodování | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Kasina | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Cena | Ceny zlata | CZK | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomika USA | Eura | Exchange | Finanční plán | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota dolaru | HSBC | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do drahých kovů | Investice do nemovitostí | Investice do půdy | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Jak zhodnotit finance | Jak zhodnotit peníze | Kam investovat | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Nemovitosti | Oslabení měny | Otevřený podílový fond | Pasivní příjem | Pips | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Směnné kurzy | Smíšené fondy | Spořící účty | Státní dluhopisy | Termínované vklady | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | CEE | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Průměrování | REIT | ROCE | Small caps | Výnos do splatnosti | Itálie | Spojené státy | Čekací doba | Investiční instrument | Převis | M2 | Tržby | Investiční dotazník | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Volby | Know-how | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | Investment | Stock market | ZFP | MSCI | Generali Investments CEE | Guvernér centrální banky | Investing.com | NATO | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Úspěch | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Creditas | Stock Exchange | Velcí investoři | Hargreaves Lansdown | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Yahoo Finance | Energie | Globální akciové trhy | Příprava | Klid | Konzistence | Volby v USA | Bezpečné přístavy | Sázet | Americké trhy | Fidelity International | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Kolísání trhu | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Kapitálové rezervy | Náklady na zajištění | Xetra | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Broker Trust | Realitní trh | Americký akciový index | Panické výprodeje | Vládní dluhopisy | Dostatek hotovosti | AAA | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Akcie ropných společností | Propad | Kryptoměny | TradingView | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Pokles výnosů | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Exxon | Mzdy | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Indexové fondy | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Česká vláda | Americký index S&P 500 | Příjmy | Návratnost investice | ČTK | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Irská centrální banka | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Schroders | JPMorgan Chase & Co. | Úspěšné investování | Generali Investments | Tržní kapitalizace společnosti | Swiss Life Select | Ceny pšenice | Breakout Trader | Obchodování ETF | Návratnost investic | Edulios | Zajímavé výnosy | Dostupnější peníze | Atraktivní nemovitosti | Vysoké ceny bytů | Palladium | Jan Dvořák | Digitální zlato | Měnové zajištění | LYNX Trading | Začínáme investovat | Investiční nástroj | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Daniel Kotula | Učitel financí | Realitní kuchařka | Pavla Temrová | Nemovitostní fondy v ČR | NEST | Investice do kryptoměn | MSCI World Index | Lithium | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Omezení pákového efektu | Výkonnost fondů | Vzácné kovy | Hospodářské výsledky firem | Drobní investoři | Investování s LYNX | Wood & Company | Složené úročení | Začít investovat | CII750 | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Očekávání investorů | Německá centrální banka | OPEC+ | Události ve světě | Profesionální investoři | Podniky | Globální růst | Long signál | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Forint | Americký S&P 500 | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Graf indexu | Hlavní akciový index | Pražský PX | FKI | Úrokový výnos | Výsledky firem | Stavební spoření | Americké volby | Vývoj ceny bitcoinu | Propad cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Stanovení ceny | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Výkonnost akcií | Růst zisků | Ceny kryptoměn | Výnosy českých státních dluhopisů | Zadluženost | Dění na akciových trzích | Majetek | Redside | Karel Krhovský | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Aktivně řízené fondy | Řízené fondy | Ceny zemního plynu | Německé banky | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | IPO WeWork | Kvartální výsledky | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst cen ropy | MSCI Emerging Markets | Americké společnosti | Snížení sazeb | Reinvestování | Wealth Management | Záporné sazby | Akcie a ETF | Zhodnocení financí | Defenzivní akcie | Úspěch na akciovém trhu | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | Situace na trzích | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Nové akcie | Ekonomické problémy | Burzovní průvodce | WeWork | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Pravděpodobnost recese | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Finanční situace | UCITS | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | iShares | ESG | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Nižší volatilita | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Střadatelé | Automobilky | AKAT ČR | Jana Brodani | Politická situace | Ceny benzínu | Hongkong | Trinity | Accolade | Fond Accolade | Objem | Zájem o investice | Trh práce | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Vyšší volatilita | Obrat trendu | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Předseda představenstva | Vyšší riziko | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | TradingEconomics | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Vysoké riziko | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Black Friday | Nízké úrokové sazby | Reálné zhodnocení | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Investování v Česku | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Stoupající ceny nemovitostí | České dluhopisy | Globální trh | 4GLD | Xetra Gold | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | PLN | Na burze | Výrazný pokles | Zvýšená volatilita | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Total | Nejistoty | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Yahoo | Události roku | Míra | Úroky | Investiční aktivity | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vánoce | Bydlení | Vánoční svátky | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Ztráta | Počet investorů | Koruna posílila | Americký index | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Nástroj pro investory | Návratnost | Zpomalující ekonomika | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Short měnového páru | Ukazatele | Smíšené výsledky | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Krach | HN | Trump | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Evropské ekonomiky | Finanční regulátor | Negativní dopad | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | Pravidelné investice | Americký kongres | Provozní zisk | Růst inflace | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Meziroční vývoj inflace | BP | Běžní investoři | Americká společnost | 4fin | Rozhodování | Rolování kontraktů | Spořicí produkty | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Zvyšující se inflace | Globální indexy | Investice do realit | Petr Matějovský | Největší ztráty | Stabilita | Nižší zisk | Vývoj | Výkyvy | Inflace v únoru | Robert Novoměstský | Vývoj na trhu | Charlie Munger | Další vývoj | Vratislav Jůza | Nízká likvidita | Vyšší úrok | Třída aktiv | Stimul | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Značný pokles | JPMorgan Chase & Co | Pokles cen komodit | Investiční svět | Další pokles | Vyplácet dividendy | Situace v Číně | Koronavirová krize | Kongres | Domácnosti | Asociace | Páka | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Prodejní tlak | Spoření | Tomáš Raputa | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Tisková konference | Potenciál | Reálné mzdy | Ekonomiky | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Války | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Nakupovat státní dluhopisy | Lukáš Vokel | Velké americké banky | Nárůst nezaměstnanosti | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Životní styl | Celková inflace | DAWN | Více peněz | Úspory | Oživit ekonomiku | Propad ceny | SARS-CoV-2 | Posílení | Větší pokles | Korekce na trzích | Americká centrální banka (Fed) | Zájem zahraničních investorů | Náklady na financování | Akcie padají | Snižování cen | Zadlužení | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | ONE | RBI | Auta | Velké ekonomiky | Vakcína | Dění na trhu | Recyklace | Státní podpora | Manažeři | Velikost fondu | JDE | Rizikovější měny | ČR | Členové Fedu | Český investor | Propad cen | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Druhá vlna | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | MAM | Výrazný propad | Tolerance rizika | Zdroj příjmů | Ocenění | Šance | Úrokové sazby na hypotékách | Ceny | Praha | Kolísání cen | Byty v Praze | Nižší poptávka | Mírná korekce | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Propad ekonomiky | Důvěra | Správci fondů | Uskutečnění obchodů | Časový horizont | Zvýšené napětí | Časový úsek | Lepší výsledky | Obchodní centra | Počty nakažených | Pandemická situace | Zajištění na stáří | Růst majetku | Odborníci | Peso | Zdanění | Pumpování peněz | Prezidentské volby v USA | Snížení emisí | Zasedání FED | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Kancelářské nemovitosti | Zhoršení pandemie | Majetek ve fondech | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Riziko poklesu cen | Michal Valentík | Ranní okénko | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Speciální strategie | Rostoucí riziková averze | Fondy kvalitních dluhopisů | Ceny bytů | Množství peněz | Způsob investování | Nařízení | Intel | Průměrný český investor | Snižování daní | Životní prostředí | Změny úrokových sazeb | Očkování | Rozpočtové deficity | Stabilní příjem | Vývoj spreadu | Utažení měnové politiky | DOT | Salutem | Salutem Fund | Nemovitosti v Česku | CARA | Situace na trhu | Tržní ceny | Přístup ČNB | Rozvolnění | Rostoucí úrokové sazby | Spotify | Těžařské firmy | Nárůst výnosů | Silný růst | Fidelity | Cena nemovitostí | Vysoké dividendy | Hodnotové akcie | Poptávka po nemovitostech | Nejvyšší růst | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Konkrétní akcie | Data o inflaci | Prudký růst cen | AMD | Optimistická očekávání | AA | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | ERA | Potenciální výnosy | Investování do cenných papírů | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | Prodejní ceny | Politická rizika | Evropské společnosti | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Průměrný roční výnos | Zajišťování | Prodej | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Podcast | Technologie | TSM | Americký trh | Odvětví | Úroky v bance | Produkty v bance | Realita dluhopisů | Letní období | Vývoj reálného výnosu | Instant Research | Chování | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Byty | Zájem Čechů | Společnosti | Opatření | Signály z Fedu | Vrcholy | Czech Real Estate Investment | Evergrande | Nájemní bydlení | ANO | Uhlí | Broker Consulting Lukáš Vokel | TIPS | Marika Čupa | Opačný trend | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Riziko ztrát | Automotive | Češi | Vysoké ceny | Pravidla hry | Zdravotnictví | Vanguard | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | TIM | Omikron | Výhled Fidelity | 3М | Investiční produkt | Zlotý | Cykly | Tržní cykly | Rostoucí inflace | Úrokové sazby v USA | Hodnoty měny | Petr Lajsek | Analytik společnosti Colosseum | Podfondy | Creditas Nemovitostní | Vývoj německého akciového indexu | Ceny domů | Real Estate | Válka na Ukrajině | Instituce | Miloš Filip | Bytové jednotky | Rodinné domy | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Ceny pšenice v USD | Vývoj ceny pšenice v USD | Situace na Ukrajině | Prima | Raiffeisen | Invaze | Ukončení války | Jan Večerka | Pumpování peněz do ekonomik | Západní sankce | Zvyšování cen | Optimistická nálada | Růst cen energií | Správa | Rekordní inflace | Daňové výhody | ZEN | Snížení inflace | Vývoj německého akciového indexu DAX | Energetická situace | Růst těžby v USA | Zkrocení inflace | Centrum | Ceny nájmů | Rizika investování | Upozornění | Příjmy z pronájmu | Poklesy akciového trhu | Ceny energetických komodit | Fenomén | BrikkApp | Realitní bublina | Pokles cen nemovitostí | Lukáš Raška | Conseq realitní | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | RSBC | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Manažer Finmex | Peníze investorů | Crowdfundingové platformy | Mimořádné dividendy | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Začínající investoři | WOOD & Company Office podfond | Podfond | WOOD & Company Retail podfond | Jiří Hrbáček | Diverzifikátor | Výprodeje | Ostatní komodity | Ochlazení realitního trhu | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Pasivně spravované | Aktivně spravované | Nové příležitosti | Nákup nemovitosti | Ženy | Investice do realitních fondů | opPORTUnity | Zájem o nemovitostní fondy | Výnosy z nemovitostí | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Vklady | First Republic | Tadeáš Chmelíček | First Republic Bank | Válka | RSBC Group | InsightLab | Klesající inflace | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Klasické akcie | Pronájmy | Portfolia fondů | Zakladatel | Vice | Inflace roku | Místopředseda představenstva | Aktuální stav | Finanční problémy | Finanční budoucnost | INVESTIKA | Výkonnost v roce 2022 | Jet Industrial Lease | Wood & Company Retail Podfond | Realia Fund | Arete Industrial | Fond Domus | Raiffeisen realitní fond | Retailové fondy | Mint rezidenční fond | Realitní fond | Rezidenční fond | ZFP realitní fond | Fond realit | Generali Investments, Fond realit | Nemo Fund | Accolade Industrial Lease | Wood & Company Office Podfond | ZDR Investments | ZDR Investments Public | NOVA Real Estate | Reico ČS nemovitostní | Investika realitní fond | Czech Real Estate Investment Fund | Sazby na hypotékách | Predikovatelný | Nižší ceny | Situace v Německu | Apple Podcasts | Plánování | Český realitní trh | Nadšení | Struktura | Vývoj akciových indexů | Běžné akcie | Eskalace | DIP | REITs | Finanční nezávislosti | Petr Škoch | ProCent | Rok 2024 | Brent nebo WTI | Výhled roku | Výhled roku 2024 | Riziko pákového efektu | Konjunktura Spojených států | Konjunktura | Vývoj indexu bankovního sektoru | Utility | Dojné krávy | Ohromné zisky | Real-estate | Volba příštího prezidenta | Zavedení dovozní cel | Pád Ukrajiny | Výstup USA z NATO | Výstup USA | Navýšení rizikové prémie | Rizikové prémie | Východoevropské akcie | Zajímavý výnos | Inflační očekávání v USA | 10letý reálný výnos | Reálný výnos amerických bondů | Výnos amerických bondů | Zajímavé zhodnocení | Výnos amerických bondů (TIPS) | Reálný výnos v Evropě | Výnos v Evropě | Nominální úročení | Záporné nominální úročení | Diverzifikátor akciových ztrát | Zhodnocení v desítkách procent | Snížení dodávek | Snížení dodávek na trh | Uskupení OPEC | Uskupení OPEC+ | Pokračující růst těžby v USA | Nastavení ropného trhu | Geopolitické eskalace | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Region Guyany | Uzavření Rudého moře | Uzavření Rudého moře pro tankery | Snížení geopolitického rizika | Nízký potenciál | Silné mexické peso | Nákup platiny | Auta se spalovacími motory | Vývoj cen kryptoměn | Odhadnout tržní sentiment | Pozice bitcoinu | Obliba bitcoinových peněženek | Realitní portfolia | Reálné hodnoty bytů | Hodnoty bytů | Reálné hodnoty | Náklady financování | Ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů v Praze | Vývoj mediánové ceny bytů | Mediánové ceny bytů v Praze | Mediánové ceny bytů | Predikovat vývoj cen kryptoměn | Portfólia | 1D | Realitní fond NEMO | Fond NEMO | NEMO | Tolerance k riziku | Nákupy | Prodeje | Základní druhy | Nakupovat | Rozložení investic | Roční dividendový výnos | Financial | Výhody | Diversifikace | Fungování | Výhody a rizika | Nižší riziko | Dlouhodobý růst | Významný dopad | Real Estate Investment Trusts | Průměrný dividendový výnos | Hlavní zdroj příjmů | SeekingAlpha | Daně z dividend | Výnos indexu S&P 500 | Zdanění dividend | Vyšší dividendové výnosy | Výhody investování | Spolupráce | Dánové | Hlavní analytik | Finanční stability | Jak zhodnotit své finance | Real Estate Investment Trust | Investování do REIT | Co je to REIT? | Typy nemovitostí | Bytové komplexy | Průmyslové areály | Kanceláře | Datová centra | Hotely | Status REIT | Rozdíl mezi REIT | Základní druhy REIT | Druhy REIT | Různé druhy REITs | Druhy REITs | Dělení REITs | Základní druhy REITs | Equity REIT | Equity REITs | Mortgage REIT | Mortgage REITs | Zdravotnická zařízení | mREITs | mREIT | Realty Income Corporation | Realty Income | MFA Financial, Inc. | MFA Financial | Typ nemovitostí | Office REITs | Gaming REITs | Industrial REITs | Retail REITs | Residential REITs | Health Care REITs | Data centers REITs | Kancelářské budovy | Office parky | Zábavní parky | Typy průmyslových nemovitostí | Skladovací centra | Menší nákupní centra | Outlety | Menší rodinné domy | Typy zdravotnických nemovitostí | Medical centra | Vysoké dividendové výnosy | Zařízení | Valná hromada společnosti | Dividendové výnosy REITs | Výnosy REITs | Americké asociace REITs | Asociace REITs | NAREIT | National Association of Real Estate Investment Trusts | Roční průměrný dividendový výnos | Dividendový výnos Equity REITs | Průměrný dividendový výnos Equity REITs | Výnos Equity REITs | Dividendový výnos všech REITs | Výnos všech REITs | Stabilita příjmů | Hodnoty aktiv Mortgage REITs | Hodnoty aktiv | Příjmy z pronájmu nemovitostí | Výnosy z hypoték | Ekonomické nejistoty | Velké množství peněz | Nemovitosti na páku | Hodnota nemovitostí | Hodnoty hypotečních úvěrů | Příjmy z úroků | Hlavní zdroj příjmu | Zdroj příjmu | Platební schopnost dlužníků | Schopnost dlužníků | Nájemní smlouvy | Stabilnější příjmy | Informace o REIT | Realitní investiční trust | Úvod do REIT | Rizika investování do REIT | Výhody a rizika investování | Nemovitostní investiční fondy | Různé typy nemovitostí | Stabilní dividendy | Jednotlivé nemovitosti | Americký trh s REITs | Trh s REITs | Fungování REIT | Která společnost se může stát REIT? | Příjem z nemovitostí | Prodeje nemovitostí | Prodeje nemovitostních aktiv | Výplata zisků akcionářům | Výplata zisků | Struktura akcionářů | Chod společnosti | Režim zdanění dividend | Režim zdanění | Výhody investování do REIT | Investování do REITs | Atraktivní dividendové výnosy | NAREIT (National Association of Real Estate Investment Trusts) | Snadná investice | Přímá investice | Investice do datových center | Problémy s nájemníky | Investičního portfolio | Ceny akcií REITs | Rizika REITs pro investory | REITs pro investory | Rizika REITs | Riziko poklesu cen nemovitostí | Pokles cen kancelářských budov | Nestabilita výplaty dividend | Nestabilita výplaty | Výše dividend | Výkyvy příjmů | Riziko nájemců | Obsazenosti nemovitostí | Stabilita nájemních smluv | Finanční problémy nájemců | Problémy nájemců | Míra nepronajatých nemovitostí | Příjmy daného REITu | Riziko nesplácení hypotečních úvěrů | Platební morálka dlužníků | Platební morálka | Morálka dlužníků | Příjmy REITs | Riziko kolísání cen akcií | Kolísání cen akcií | Riziko kolísání cen | Akcie REITs | Medical Properties Trust | Medical Properties | MPW | Nájemci | Dluhové zatížení | Nemocniční nemovitosti | Nemocnice | Splácení vysokého dluhu | Příležitost pro investory | Pasivní příjem ve formě dividend | Příjem ve formě dividend | Příklady konkrétních REITs | Diversifikace portfolia
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot