Ticker Tape by TradingView
Investování v Česku – svět nevyužitých příležitostí
Jana Brodani, výkonná ředitelka AKAT ČR
Již několik desítek let žijeme v prostředí finanční svobody. Trh nabízí celou řadu nástrojů, jak zhodnotit peníze a různé způsoby investic poskytují nejen výdělek, ale také velmi vhodný prostředek, jak se zabezpečit na stáří. Využívají ale Češi dostatečně všech možností? A zajišťují se na nejisté časy a důchod dostatečně?
Dobrou zprávou určitě je, že jako národ bohatneme. Češi se už také naučili, že peníze dělají peníze a nechávat je doma je neefektivní. Nicméně asi pětina z nich přiznává, že jejich úspory leží ladem. Podstatné ale je, a to nejen pro širokou veřejnost, ale pochopitelně i pro organizace, které ve finančnictví působí, jak se chová zbývajících 80 % obyvatel.
Objem úspor domácností držených v rámci finančních produktů bankovních institucí, pojišťoven, penzijních a investičních společností (tj. nikoliv přímé investice do cenných papírů, komodit či nemovitostí) postupně roste, až v roce 2018 dosáhl celkového objemu 3,72 bil. Kč (MF ČR)
Nemovitostní fondy získávají body
Tuzemský finanční systém je tradičně orientován na banky (podobně jako je tomu třeba v sousedním Německu). Banky se stále těší poměrně velké důvěře, a to je také nejspíš jeden z důvodů, proč Češi nejvíce svých peněz ukládají právě do bankovních depozit. Dalším důvodem je, že jsme velmi konzervativní (a někdy také pohodlní zkoušet něco nového) a mnozí z nás nedůvěřují kapitálovému trhu. Stále chybí rovněž širší nabídka vhodných alternativních produktů pro konzervativní klienty. Bohužel mnozí klienti bank ustrnuli na tom, že svoje peníze mají uloženy na běžných účtech, které nenesou prakticky žádný zisk, naopak z nich postupně ujídá inflace. Lidé je ale považují za bezpečné a v současnosti je na nich uloženo více než 50% úspor domácností, tj. 1,9 bil. korun. Často uváděným argumentem zastánců tohoto produktu je skutečnost, že takto uložené peníze jsou kdykoliv k dispozici.
Určitý strach, zvláště v letech ekonomické krize nebo horších hospodářských výsledků, a konzervatismus stojí za tím, že Češi nejsou schopni naplno využít „odvážnějších“ finančních nástrojů, například investičních fondů. V nich je uložena přibližně osmina úspor českých domácností. Největší oblibě se těší smíšené fondy, teprve pak fondy akciové a dluhopisové.
Prudce stoupající ceny nemovitostí způsobily, že se lidé začali zajímat i o investice do nemovitostí, často prostřednictvím nemovitostních fondů. Za výhodné považují investoři pochopitelně i to, že fond vlastně „pracuje“ za ně a touto investici vydělají i ti, kdo do něj vloží relativně menší částku. V roce 2018 vykázaly nemovitostní fondy výkonost ve výši 4,42 %. A na rozdíl od peněz jsou nemovitosti do jisté míry imunitní vůči finančním i společenským výkyvům, a vložené prostředky jsou tak relativně zabezpečeny.
Konzervatismus domácího investora potvrzuje i přetrvávající obliba stavebního spoření. Nicméně postupně přibývá lidí, kteří jdou i do odvážnějších (a ziskovějších) forem zhodnocení investic. V roce 2018 patřilo mezi investory oblíbené produkty například doplňkové penzijní spoření - prostředky účastníků v účastnických fondech vzrostly v roce 2018 o 42,5 % na 42,7 mld. Kč. V konzervativních transformovaných fondech byla nicméně nadále spravována většina prostředků, a to ve výši 404,4 mld. Kč (MF ČR). Pozvolna se učíme investovat i do položek jako jsou historické automobily nebo starožitnosti.
Investoři versus dlužníci
Chování tuzemského střadatele nebo investora má však v globálu k dokonalosti daleko. Vypovídá o tom hned několik ukazatelů: například bilance českých domácností u bankovního sektoru nebo přístup k budování finančních rezerv.
Bilance domácností je ukazatel, který v uplynulém čtvrtstoletí prošel poměrně turbulentním vývojem. V období mezi roky 1993 až 2001, tedy v době transformace českého bankovního sektoru, vzrostla postupně pozitivní bilance až na 700 mld. korun (2001). Ke konci roku 2008 už ovšem poklesla na 523 mld. Kč, aby se ke konci roku 2017 octla na 772 mld. Kč. Tato proměnlivost je způsobená do jisté míry i tím, že na jedné straně skupina obyvatel neustále ukládá a zhodnocuje svoje peníze a druhá si půjčuje. Dodejme jen, že zadluženost českých domácností průběžně stoupá a v srpnu letošního roku dosahovala téměř 1,713 bil. korun. Bohužel na rozdíl od řady evropských zemí, kde je tento ukazatel dokonce vyšší, se v České republice zadlužují vysokými částkami i lidé, kteří pak nejsou schopni dluhy splácet, což se týká hlavně spotřebních úvěrů.
Nedostatečné finanční rezervy
Investovat rodinné úspory, to není jenom způsob, jak vydělat, ale pro běžného smrtelníka je to jedna z cest, jak se zabezpečit na stáří či na dobu, kdy se octne bez práce nebo bude potřebovat z jakéhokoliv důvodu větší obnos peněz. Dost lidí je ovšem stále přesvědčeno, že pro takové účely jim postačí odložit nějakou tu tisícovku měsíčně stranou. Výsledkem je situace, že každý pátý Čech má naspořeno pouze tolik, že by v případě nouze zvládl žít z těchto finančních rezerv zhruba měsíc a třetina stěží tři měsíce. Podle bankéřů nám schází dostatečná finanční gramotnost, protože se špatně orientujeme nejen v investicích či úvěrech, ale bohužel i v tak základních věcech, jako je ochrana našich peněz nebo v tom, jak zvládnout ekonomiku běžné domácnosti.
Přitom nějakou částku z výplaty si odkládá naprostá většina z nás, i když častěji je tomu tak u osob středního věku a u těch, kteří mají vysokoškolské vzdělání. Nejobvyklejší variantou je, že si odkládáme kolem dvou tisíc na horší časy a stejnou částku pak „na důchod“. Což je málo. Pochopitelně neexistuje ideální řešení, záleží na velikosti rodiny, našich potřebách a třeba také zdravotním stavu. Nicméně jakýmsi dobrým základem je mít po ruce přibližně šestinásobek měsíčních výdajů rodiny nebo osoby. Na takovou situaci je ale připraveno jen asi 23 % obyvatel. Pouhých 14 % z nás by se svými finančními rezervami vydržela zhruba rok a asi 15 % pak více než rok.
Klíčová slova: Peníze | Inflace | Zhodnocení | Investice | Investování | Nabídka | Ukazatel | Banky | Investoři | Fond | Zisk | Strach | Investovat | Fondy | Investice do nemovitostí | Jak vydělat | Jak zhodnotit peníze | Nemovitosti | Smíšené fondy | Trh | ROCE | Vzdělání | Ceny nemovitostí | Finanční systém | Finanční gramotnost | Finančnictví | Krize | Nemovitostní fondy | Ekonomické krize | Zadluženost | AKAT | Střadatelé | AKAT ČR | Jana Brodani | Objem | Bilance | Investování v Česku | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Stoupající ceny nemovitostí |
Čtěte více
-
Investování do ETF bez poplatků
S neustále se měnícími podmínkami na trzích se pro investory stává stále důležitějším vytvoření dobře diverzifikovaného portfolia. Není samozřejmě nutné zmiňovat, jak důležité je hledání různých způsobů pro co největší minimalizaci investičního rizika. -
Investování do nemovitostí už není jen mužskou doménou: Ženy tvoří až 38 %
Na českém realitním trhu stále častěji zaznívá ženský hlas. Podle analýzy společnosti Home Portal tvoří ženy dnes téměř 38 % všech kupujících, přičemž téměř polovina z nich pořizuje byt nikoli pro vlastní bydlení, ale jako strategickou investici s cílem pronájmu. Tento trend dokládá nejen měnící se dynamiku trhu s nemovitostmi, ale také rostoucí zájem o výhodné a bezpečné investice do realit, které mohou generovat stabilní příjem. -
Investovanie do dolára spomalilo, zelená bankovka zaznamenala najhorší kvartál za sedem rokov
Americký dolár zaznamenal svoj najhorší kvartál za posledných sedem rokov po tom, čo séria jastrabích vyhlásení z Európy a Kanady poslala nahor tieto meny (euro, libra a kanadský dolár) a dolár strácal. -
Investování je jako jízda na kole. Začátky jsou těžké, ale když už to umíte, pocit z jízdy je nepopsatelný
Hovoří ředitel Saxo Bank pro Maďarsko, Českou a Slovenskou republiku Pavel Drahotský. Ve funkci nedávno vystřídal svého předchůdce Karola Piovarcsyho. Před příchodem do Saxo Bank působil dva roky ve vlastní family office, kterou založil, a předtím téměř osm let v Citibank, kterou opouštěl jako opouštěl jako viceprezident a ředitel divize investičních produktů. -
Investování, které má vliv – adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě
Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelského řetězce způsobené drsnějšími a častějšími nepříznivými povětrnostními jevy jsou jen některé příklady těchto rizik. -
Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!
Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové. -
Investování pro začátečníky
V důsledku nízkých úrokových sazeb, zvolení nového prezidenta USA, voleb v Evropě a napětí v zahraničí, již několik týdnů přebírá zpravodajství kontrolu nad pohyby na trzích po celém světě. "Každá politická akce vyvolá reakci na trzích." -
Investování s čistou hlavou: Proč je zvládání emocí tolik důležité
Emoce jsou jako vnitřní kompas, který nás naviguje životem. Ať už si to uvědomujeme nebo ne, naše pocity výrazně ovlivňují naše myšlení a následně i naše činy. To platí nejen v oblasti financí, ale ve všech aspektech našeho života. Emoce nám říkají, jaké máme potřeby a naším úkolem je rozpoznat je, pochopit a naplnit v rámci našich možností. -
Investování se aktivně věnuje 4 z 10 Čechů. Jako ziskové hodnotí své investice 76 % z nich
Dvě třetiny Čechů se snaží zhodnotit své peníze, nejčastěji prostřednictvím spořicích účtů, penzijního spoření nebo investic. Přímému investování se pak aktivně věnuje 41 % české populace, přičemž nejčastěji mají uloženou částku do 100 tisíc korun. Z průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů, který společně realizují Česká spořitelna, Evropa v datech a Sociologický ústav AV ČR, dále vyplývá, že když už se Češi do investování pustí, hodnotí ho v 76 % případů jako ziskové. -
INVESTOVÁNÍ S NEJLEVNĚJŠÍM ČESKÝM BROKEREM
Pokud investujete do akcií, je Vám jasné, že vyhnout se transakčním poplatkům brokera je nemožné. Poplatky za vypořádání obchodu, za správu účtu, roční sazby, nebo poplatek za úschovu, všechny zmíněné poplatky účtované brokerem mají značný vliv na Vaše investice. Neúměrně tyto poplatky ovlivňují menší investory a ty se strategií dlouhodobého držení pozic v portfoliu. -
Investování v mladém věku
Složený úrok je jednou z fundamentálních finančních koncepcí a má zvláštní význam zejména v oblasti investic. V tomto článku budeme demonstrovat, jak je možné maximalizovat složený úrok v rámci investic ve váš prospěch jednoduchým snížením nákladů na obchodní aktivity. -
Investování v příštích 10 letech
Pro investory, kteří hledají výnosy, neexistuje ve světě nekonečného kvantitativního uvolňování a dezinflace jiná alternativa než akcie. -
Investovat jako celebrita? I drobný investor může vsadit na oblasti, ke kterým má osobní vztah
Někdo má rád fotbal, jiný rychlá auta, někdo našel zalíbení třeba v hamburgerech. Mohlo by se zdát, že osobní preference ve spotřebě, koníčky nebo emoční vztah k různým věcem nemá vůbec vliv na to, kam lidé investují. Jenže v řadě případů tomu je jinak. Do oblastí, ke které mají lidé osobní vztah, investují také celebrity a ukazuje se, že občas mají i celkem slušný instinkt. Podívejme se, kterým známým osobnostem se v investování daří nejvíce. -
Investovat může být i zábavné
Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze. -
Investown překonal milník 4 miliard korun a plánuje expanzi
Český Investown hlásí výrazný růst a dominantní pozici na trhu. Za tři roky investoři přes platformu proinvestovali více než 4 miliardy korun. Na výnosech jim bylo vyplaceno přes čtvrt miliardy. -
Investown překonal milník 5 miliard korun: Česká platforma pro investice do nemovitostí zažívá rekordní růst
Investown, přední česká investiční platforma, dosáhla nového milníku ve své historii – překonání hranice 5 miliard korun v proinvestovaných prostředcích. Tento úspěch přichází jen několik týdnů po dosažení 4 miliard korun, což svědčí o stále rostoucí popularitě investování do nemovitostí mezi českými investory. -
Investown zvyšuje úrokové sazby o 1 % a přichází s přísnějším přístupem k problémovým projektům
Investown, přední platforma pro skupinové investování do nemovitostí, přichází s významnými změnami ve prospěch investorů. Společnost oznámila plošné navýšení sazby u nových projektů o 1 %, což přináší vyšší návratnost investic. Současně zavádí pravidlo maximálně 90 dnů pro partnery (majitele projektů) na splnění svých závazků, čímž zajišťuje vyšší kvalitu projektů a bezpečnost pro investory. -
Investujte do nemovitostí online s výnosem 6,5 - 21,4 % ročně (investice od 1000 Kč)
Nakupujte podíly v nemovitostech on-line - rychle a jednoduše a vydělávejte na pronájmu a růstu hodnoty nemovitosti. O nájemníky a údržbu se nemusíte vůbec starat a hypotéku nepotřebujete. -
Investujte do nemovitostí online s výnosem 6,5 - 21,4 % ročně (investice od 1000 Kč)
Nakupujte podíly v nemovitostech on-line - rychle a jednoduše a vydělávejte na pronájmu a růstu hodnoty nemovitosti. O nájemníky a údržbu se nemusíte vůbec starat a hypotéku nepotřebujete. -
Inzerenti na Portu Gallery zadali už skoro 900 pokynů za 2,7 milionu korun. Jak se daří investicím do sběratelských předmětů?
Investiční online galerie Portu Gallery spustila v dubnu letošního roku sekundární trh, na kterém mohou investoři nakupovat a prodávat certifikáty k již upsaným předmětům. Skoro 900 pokynů za více než 2,7 milionu korun svědčí o zájmu investorů o tuto službu. Z luxusních a sběratelských předmětů se v loňském roce podle indexu luxusních investic Knight Frank dařilo nejlépe kategoriím umění, šperků a hodinek, naopak se příliš nedařilo investiční whisky, která vloni propadla o 9 procent.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie kvůli obavám o ekonomiku klesly, dolar posílil
Neznámý hacker ukradl ethery z kryptoměnové burzy Bybit
Rusko by mohlo svolit k využití zmrazených aktiv k obnově Ukrajiny, píše Reuters
Komodity: Ceny ropy dnes klesají o dvě procenta, za celý týden ale vzrostly
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX si připsal 0,7 procenta
Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Erste
Forex: Euro oslabuje vůči dolaru po údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Americké akcie kvůli obavám o ekonomiku klesly, dolar posílil
Neznámý hacker ukradl ethery z kryptoměnové burzy Bybit
Rusko by mohlo svolit k využití zmrazených aktiv k obnově Ukrajiny, píše Reuters
Komodity: Ceny ropy dnes klesají o dvě procenta, za celý týden ale vzrostly
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX si připsal 0,7 procenta
Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Erste
Forex: Euro oslabuje vůči dolaru po údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Blogy uživatelů
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Forexové online zpravodajství
USA uzavírají poklesem
Denní shrnutí: Makroekonomická data vyvolávají obavy o ekonomický výhled 🔎📌
Tři trhy, které sledovat příští týden (21.02.2025)
Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
Prodej existujících domů v USA v lednu klesl více, než se očekávalo
Palivo 7. týden: Ropa reaguje na příchozí zprávy volatilně
Pražská burza prohlubovala ztráty
Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
USA uzavírají poklesem
Denní shrnutí: Makroekonomická data vyvolávají obavy o ekonomický výhled 🔎📌
Tři trhy, které sledovat příští týden (21.02.2025)
Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
Prodej existujících domů v USA v lednu klesl více, než se očekávalo
Palivo 7. týden: Ropa reaguje na příchozí zprávy volatilně
Pražská burza prohlubovala ztráty
Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
EUR / USD – 17. 7. 2019
Makro: ECB ponechala úrokové sazby beze změny
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 28.8.2018
Americká inflace by měla mírně zpomalit
Německá burza otevírá v záporu, nedaří se automobilkám, MTU Aero po výsledcích naopak připisuje
Ranní shrnutí (14.02.2025)
Saxo Bank nově nabízí produkt Crypto FX pro obchodování s bitcoinem, ethereem a litecoinem
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 8.5.2019
EURGBP: Kros v malé ztrátě, čeká na UK a EU data
EUR / USD – 17. 7. 2019
Makro: ECB ponechala úrokové sazby beze změny
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 28.8.2018
Americká inflace by měla mírně zpomalit
Německá burza otevírá v záporu, nedaří se automobilkám, MTU Aero po výsledcích naopak připisuje
Ranní shrnutí (14.02.2025)
Saxo Bank nově nabízí produkt Crypto FX pro obchodování s bitcoinem, ethereem a litecoinem
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 8.5.2019
EURGBP: Kros v malé ztrátě, čeká na UK a EU data
Blogy uživatelů
Prezidentské volby USA: Jaká bude reakce akciového trhu?
Dočkáme se ještě letos ATH na indexech?
Za letošní 4 měsíce si obchodníci z Fintokei odnesli už přes 1 300 000 €
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/JPY, GBP/NZD, NZD/CHF
INVESTIČNÍ GLOSA: Prodej, zmiz nebo konsoliduj. Finanční tipy pro přicházející léto
Dlouhodobější analýza měnového páru EURUSD
Multitimeframe analýza: 30.6.2023 GBP/USD
Obchodný výhľad na 2 exotické menové páry a Litecoin
Na čo sa zamerať pri obchodovaní dát z amerického trhu práce?
Obchodný plán (20 dní)
Prezidentské volby USA: Jaká bude reakce akciového trhu?
Dočkáme se ještě letos ATH na indexech?
Za letošní 4 měsíce si obchodníci z Fintokei odnesli už přes 1 300 000 €
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/JPY, GBP/NZD, NZD/CHF
INVESTIČNÍ GLOSA: Prodej, zmiz nebo konsoliduj. Finanční tipy pro přicházející léto
Dlouhodobější analýza měnového páru EURUSD
Multitimeframe analýza: 30.6.2023 GBP/USD
Obchodný výhľad na 2 exotické menové páry a Litecoin
Na čo sa zamerať pri obchodovaní dát z amerického trhu práce?
Obchodný plán (20 dní)
Vzdělávací články
Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
Recenze prop trading firmy FTMO
Intradenní obchodníci X. (taktiky při zadávání pokynů 2.)
Jak používat index Big Mac?
Dočkáme se regulace Prop Tradingu?
Jak zdanit příjmy z tradingu?
Trading a daně
Novinka: FXstreet.cz VIP Exit Manager
Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
Recenze prop trading firmy FTMO
Intradenní obchodníci X. (taktiky při zadávání pokynů 2.)
Jak používat index Big Mac?
Dočkáme se regulace Prop Tradingu?
Jak zdanit příjmy z tradingu?
Trading a daně
Novinka: FXstreet.cz VIP Exit Manager
Tradingové analýzy a zprávy
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 22.6.2020
Zlato - Intradenní výhled 7.3.2022
Forex: Technická analýza USD/CAD
FCA varuje před brokerem Fusion Trade
Aktuálně otevřené FOREX pozice 5.2.2014
CEBR: Čína hospodářsky předstihne USA už v roce 2028
AUD/USD - Intradenní výhled 29.8.2024
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 13.1.2025
Index DAX - Intradenní výhled 11.7.2017
EUR/JPY - Intradenní výhled 14.3.2022
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 22.6.2020
Zlato - Intradenní výhled 7.3.2022
Forex: Technická analýza USD/CAD
FCA varuje před brokerem Fusion Trade
Aktuálně otevřené FOREX pozice 5.2.2014
CEBR: Čína hospodářsky předstihne USA už v roce 2028
AUD/USD - Intradenní výhled 29.8.2024
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 13.1.2025
Index DAX - Intradenní výhled 11.7.2017
EUR/JPY - Intradenní výhled 14.3.2022
Témata v diskusním fóru
MetaTrader 4 (MT4)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
VIP zóna FXstreet.cz: Leden 2024 nabídl další stovky pipů zisku
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 27.1.2014
Arbitrag
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 30.9.2013
Trading ideas: EUR/JPY, GBP/AUD a USD/CHF
Měnové krize od 90. let po současnost
Tak a je to tady
Ukazatel pivot pointu a S a R
MetaTrader 4 (MT4)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
VIP zóna FXstreet.cz: Leden 2024 nabídl další stovky pipů zisku
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 27.1.2014
Arbitrag
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 30.9.2013
Trading ideas: EUR/JPY, GBP/AUD a USD/CHF
Měnové krize od 90. let po současnost
Tak a je to tady
Ukazatel pivot pointu a S a R
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři