Situace v Číně
Čeká Čínu transformace a prosperita?
06.12.2024 „Cyklické a strukturální problémy Číny nemusi zabránit další vlně prosperity. Silný základ v podobě četné, práceschopné a relativně mladé populace druhé největší ekonomiky světa je velkým zdrojem síly do budoucna,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Předpovědi analytiků společnosti Invesco na příští rok pro akcie
05.12.2024 Posouváme se z období dominance USA na finančních trzích, která v nezmenšené míře trvala posledních 15 let. Tato dominance se za tu dobu vyvinula v koncentraci v čele s „velkou sedmičkou“.
Graf dne – ZLATO (29.11.2024)
29.11.2024 Zlato uhájilo svůj klouzavý průměr 100 relací (EMA100) a propuká po dokončení opravného scénáře v rámci vzoru Head and Shoulders (H&S). Klíčová rezistence na 2 600 USD za unci (výstřih a 23,6% Fibonacciho retracement současného uptrendu) byla překonána, což zvyšuje pravděpodobnost nových historických maxim.
Komodity pod tlakem: Ropa, zlato a měď v reakci na globální události
12.11.2024 Ropa zažívá mírnou stabilizaci po největším poklesu za poslední dva týdny. Ropa Brent se nyní obchoduje pod 74 USD za barel, zatímco americká West Texas Intermediate (WTI) se drží poblíž hranice 70 USD. Tento vývoj přišel poté, co Čína zveřejnila slabší údaje o spotřebitelské inflaci a výrobních cenách, které zklamaly investory.
Čína - Hledání ztraceného růstu 🔎 🇨🇳
08.11.2024 Ve třetím čtvrtletí 2024 se Čína dostala do centra pozornosti investorů kvůli významnému posunu v hospodářské politice Komunistické strany Číny. Oznámené nebo již realizované stimulační balíčky pro druhou největší ekonomiku světa rozproudily globální trhy a místní indexy i jednotlivé společnosti zaznamenaly výrazné zisky.
Pohonné hmoty začaly v Česku po třech měsících zdražovat. Důvodem je konflikt Izraele s Íránem, který zdražuje a ropu, a navíc ještě oslabuje korunu
10.10.2024 Zlevňování pohonných hmot v Česku se po zhruba třech měsících zastavilo. V uplynulém týdnu stoupla cena benzinu v průměru o 15 haléřů a nafty o 30 haléřů. Ve středu stál nejprodávanější Natural 95 v průměru 35,31 koruny za litr a nafta 33,75 koruny za litr.
Morgan Stanley snižuje výhled cen ropy: Trh čelí rostoucím výzvám a nejistotám
10.09.2024 Morgan Stanley již podruhé během několika týdnů snížila své odhady pro cenu ropy Brent, čímž odráží narůstající nejistotu na globálním trhu s ropou. Nová prognóza analytiků společnosti nyní předpokládá, že cena ropy Brent ve čtvrtém čtvrtletí dosáhne 75 USD za barel, což je pokles oproti dřívější předpovědi 80 USD a původnímu odhadu 85 USD. Tento vývoj přichází v době, kdy trh čelí kombinaci rostoucí nabídky a klesající poptávky, což zvyšuje tlak na stabilitu cen.
Z komodit na trzích letos zdražilo zlato či kakao
03.09.2024 Z komodit na světových trzích v prvních osmi měsících roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu, uhlí a elektřiny. Naopak významně zlevnila železná ruda, bavlna, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce srpna klesl o tři procenta.
Komoditní výhled: Brent nad 80 USD nevydržel. Je cena zlata 2500 USD dobrou příležitostí?
28.08.2024 Vývoj na komoditních trzích se v posledních týdnech stabilizoval. Situace v Číně se však nelepší, takže žádná rally není na pořadu dne. Zajímavá situace se vyrýsovala na kávě a cukru, které ohrožuje sucho v Brazílii. Cena ropy začala klesat po nárůstu na počátku týdne, i když situace v Libyi zůstává napjatá. Věnovat se v dnešním streamu budeme také zlatu, které se drží v blízkosti 2500 dolarů za unci? Je zlato na této úrovni stále dobrou příležitostí?
FX: Rizikové měny oproti spolehlivým investicím strmě stoupnou
12.07.2024 Americká ekonomika prokázala pozoruhodnou odolnost, přitáhla Fedu uzdu a většinu 2. čtvrtletí dokázala zajistit dolaru podporu. Jak jsme však prorokovali ve výhledech na 2. čtvrtletí, když se ke konci kvartálu objevily známky upadající výjimečnosti USA, začal americký dolar ztrácet na přitažlivosti.
Asijsko-pacifický region posiluje v reakci na slova předsedy Fedu
03.07.2024 Pozitivní sentiment převládá ve středu v asijsko-pacifickém regionu, a to na pozadí slov Jeroma Powella, dle kterého inflace ustupuje a vrací se do dezinflačního trendu. Posilují především technologické tituly z Jižní Koreji a Tchajwanu. V Číně byl reportován index PMI ve službách za červen. Index dosáhl 51,2 b., predikovalo se 53,4 b. Ekonomická situace v Číně zůstává nejasná, dle makroekonomických dat se nedaří oživit danou ekonomiku. Trhy očekávájí další stimuly ze strany vlády.
Graf dne - CHN.cash (02.04.2024)
02.04.2024 Čínský akciový trh v poslední době vykazuje slibné známky oživení, což naznačuje možnou změnu dlouhodobého klesajícího trendu. Pozoruhodná je zejména výkonnost v Hongkongu, kde index Hang Seng China Enterprises dosáhl téměř 20% nárůstu od svého nejnižšího bodu na konci ledna. K tomuto růstu přispěly pozitivní ekonomické údaje, včetně zlepšení březnového indexu PMI pro průmysl. Lepší makroekonomické zprávy umožnily investorům obnovit naděje na zlepšení situace v Číně a vyhlídky na další měsíce a roky. Rally na hongkongském trhu po prázdninách je z velké části považována za dohánění zisků na západních trzích a v USA. Globální investiční fondy se stále více zaměřují na Čínu a upravují svá portfolia tak, aby zahrnovala více čínských akcií a snižovala expozici vůči jiným trhům, například Indii.
Graf dne - AUDUSD (06.02.2024)
06.02.2024 Na svém dnešním zasedání RBA ponechala hotovostní sazbu na úrovni 4,35 % a úrokovou sazbu pro zůstatky na devizových účtech na úrovni 4,25 %, čímž uznala, že inflace sice mírní, ale zůstává na vysoké úrovni 4,1 %. Hospodářský výhled je nejistý, přičemž k této nejistotě přispívají různé globální i domácí faktory včetně situace v Číně, na Ukrajině a na Blízkém východě. RBA se nadále zaměřuje především na návrat inflace do cílového pásma 2-3 % a nevylučuje možnost dalšího zvyšování úrokových sazeb, přičemž zdůrazňuje, že je odhodlána v zájmu dosažení tohoto cíle pozorně sledovat globální a domácí ekonomický vývoj.
Ranný komentář: Dolar a výnosy amerických dluhopisů pokračují v růstu, Čína nadále podporuje akcie, výsledky EL, MCD a PLTR
06.02.2024 Nálada na trzích po včerejšku zůstává stabilizovaná. Po nedávném zasedání Federálního rezervního systému a komentářích J. Powella a jeho kolegů pokračuje v růstu americký dolar a postupně rostou také výnosy z dluhopisů. Velkým tématem zůstává také situace v Číně, kde se tamní vláda dál snaží stabilizovat situaci na akciovém trhu. Na trhu v USA se mezitím investoři zaměřují hlavně na nově příchozí korporátní data, z nichž včera zaujaly například výsledky společností Palantir, McDonald's nebo kosmetické společnosti Esteé Lauder. Dnešek přinese výsledky společností Spotify, Ford, Snap nebo Enphase Energy.
Forex: Důvěra v ekonomiku eurozóny mírně stoupne
29.11.2023 Ve Spojených státech bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za třetí kvartál. Ten podle našeho odhadu zůstane nezměněn na úrovni necelých pěti procent mezikvartálně anualizovaně. Důvěra v ekonomiku eurozóny mírně stoupne, na úroveň dlouhodobého průměru se ale ještě nedostane. Regionální kalendář je prázdný.
Ekonomický kalendář: Trhy čekají na výsledky PMI z USA
24.11.2023 Po slabší obchodní seanci v Asii očekávají futures na evropské indexy otevření beze změny. Čínské indexy čelily vlně poklesů po včerejší úspěšné seanci, kterou podpořily zprávy o dalších balíčcích pomoci pro trh s nemovitostmi. Akciový trh přitom naznačuje, že situace v Číně je mnohem hlubším problémem, který lze jen těžko zalátat fiskálními programy. V důsledku toho každý z nedávných růstů hongkongských benchmarků nakonec vyústil v realizaci zisků.
Nike po výsledcích roste o 8 %
29.09.2023 Včera po skončení seance reportovala společnost Nike, Inc (NKE.US). Známý výrobce obuvi se však již delší dobu potýká s negativním sentimentem kolem svého podnikání. Společnost Nike nebyla sama, kdo zažíval těžké období, protože pandemie si vybrala svou daň na všech výrobcích obuvi. Zvýšené náklady na dopravu, ale také vleklé situace v Číně spolu s globální inflací, vysokými cenami ropy, vlny a polyesteru způsobily pokles marží v obuvnickém sektoru, což jsme viděli i na cenách akcií společností. Včera zveřejněná čísla však začínají vrhat světlo na konec tunelu v obuvnickém sektoru a zdá se, že se tento sektor pomalu staví na nohy.
Rhodium: Západní firmy přesměrovávají investice z Číny do Indie i jiných zemí
14.09.2023 Americké a evropské podniky přesměrovávají investice z Číny do jiných rozvíjejících se zemí, a to zejména do Indie, za kterou následují Mexiko, Vietnam a Malajsie. Vyplývá to podle agentury Reuters ze zprávy výzkumné společnosti Rhodium Group. Přesměrovávání investic podtrhuje obavy západních podniků ohledně podnikatelských podmínek, hospodářského růstu a politické situace v Číně, píše Reuters.
Ranní komentář: Čína překvapila slabým snížením sazeb, Amazon začal přímo konkurovat ostatním přepravcům
21.08.2023 Akciové trhy za sebou mají složitý týden, během kterého většina indexů zamířila do červených čísel. Problematikou je hlavně situace v Číně, ale na dobré náladě nepřidává ani růst výnosů, které v USA na desetiletých splatnostech rostou až ke 4.3 %. V novém týdnu pozor na výsledky Nvidie a na symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole. Důležitým tématem samozřejmě zůstane i nadále dění v Číně.
Evropské akcie klesly kvůli obavám o čínskou ekonomiku nejníže za šest týdnů
18.08.2023 Evropské akcie klesly nejníže za šest týdnů. Dolů je stlačily akcie finančnických a zdravotních firem. Investoři si dělají starosti, nakolik poroste čínská ekonomika, a mají obavy, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou delší dobu vysoké. Pod tlak akcie dostávají i rostoucí výnosy z dluhopisů.
Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA rostou na 4.3 %, čínské investiční trusty nemají peníze
17.08.2023 Americké desetileté výnosy se dostaly až ke hranici 4.3 %. Jejich růst má negativní dopad na akcie, které korigují své vysoké zisky z minulých měsíců. Vyšší výnosy naopak pomáhají dolaru růst na páru s většinou ostatních měn. Velkým tématem zůstává také situace v Číně a na tamním nemovitostním trhu, která už začíná dostávat do problémů celý čínský shadow banking sektor.
Ekonomické ukazatele v Číně se zhoršují, země omezila statistiku z trhu práce
15.08.2023 Čína dnes zveřejnila další sérii statistických dat, která prokazují, že druhá největší ekonomika světa roste výrazně pomaleji, než si vláda v Pekingu naplánovala. Čínský statistický úřad navíc přestal zveřejňovat údaje o nezaměstnanosti mezi mladými, která byla v posledních měsících rekordní. Mluvčí statistiků řekl, že je nutné přehodnotit metodologii.
Komodity: Ceny ropy se díky optimistickým prognózám růstu poptávky zvyšují
11.08.2023 Ceny ropy na závěr týdne rostou. Mohou za to optimistické prognózy růstu poptávky od skupiny předních producentů OPEC a od Mezinárodní agentury pro energii (IEA).
Globální trhy čekají na data CPI: akcie klesají a dolar je pod tlakem kvůli situaci v Číně.
10.08.2023 Dolar mezitím čelil tlaku v podobě zpráv z Číny. Zprávy naznačovaly, že čínská ekonomika prochází deflací, což mezi účastníky trhu vyvolává určité obavy. Evropský akciový trh získal určitou podporu díky daňovým ujištěním od italských bank. Ceny ropy zároveň vzrostly na nejvyšší úroveň od ledna kvůli nedostatku nabídky. Na pozadí těchto zpráv některé velké společnosti vykázaly růst na Wall Street. Akcie Dow Inc přidaly 0,96 % a uzavřely na 55,54. Akcie Honeywell International vzrostly o 0,85 % a dosáhly 189,24, zatímco Caterpillar Inc vzrostly o 0,58 % a skončily na 284,53. Akciový trh byl dnes plný intenzivních pohybů, některým korporacím se dařily, jiné čelily tlaku.
Micron po výsledcích ztrácí 5 % a maže včerejší zisky 📉
29.06.2023 Jeden z předních výrobců čipů v USA, společnost Micron (MU.US), včera vykázala hospodářské výsledky, které mírně překonaly očekávání, pokud jde o tržby, ztráta na akcii však byla nižší, než se předpokládalo. Společnost poukázala na vyšší poptávku kolem čipů umělé inteligence a předpověděla vyrovnání nabídky a poptávky na globálním trhu paměťových čipů. Převis nabídky nad poptávkou po pandemickém nárůstu poptávky nadále doléhá na mnoho společností v tomto odvětví, které byly nuceny prodávat paměťové čipy za nižší ceny. Společnost Micron uvedla, že očekává snížení nadměrné nabídky. Společnost však poukázala na značný negativní dopad čínských sankcí, které jsou zřejmě reakcí na obchodní blokády USA namířené proti Pekingu. Jak je vidět, obavy z čínského trhu nevyvážil ani optimismus kolem umělé inteligence.
Analýza: Světové akcie letos převážně rostly, nejvíce zářily technologické firmy
02.06.2023 Světové akcie letos do konce května převážně rostly, nejvíce se dařilo technologickým společnostem. Německé a japonské indexy se dostaly na rekordní hodnoty. Naopak pokles zaznamenaly britské a čínské akcie. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu.
AUDUSD posiluje díky možnému rozpočtovému přebytku a komoditám 📈
08.05.2023 Jak upozorňuje agentura Bloomberg, poslední aktualizace rozpočtu, která bude zveřejněna v úterý, s největší pravděpodobností vykáže přebytek ve fiskálním roce 2022/2023, ačkoli v následujících letech se pravděpodobně vrátí k deficitu. Důvodem jsou rostoucí příjmy, mimo jiné z vysokých cen komodit. Na druhou stranu se neočekává, že by rozpočet změnil svůj konzervativní přístup k prognózám cen komodit, což by později mohlo vést k pozitivnímu překvapení. Konzervativní přístup k prognózám cen komodit (očekávání poklesu a stabilizace) zároveň znamená, že výdaje nebudou nadměrně zvyšovány.
Lednový průmysl zklamal, stavebnictví naopak potěšilo
10.03.2023 Lednová průmyslová produkce zaostala za našimi i tržními očekáváními. Přestože výroba automobilů rostla v meziročním srovnání dvouciferným tempem, propady v ostatních kategoriích nebyla schopná vykompenzovat. Výrazně poklesla především oblast energetiky, která trpěla v důsledku mimořádně teplého lednového počasí.
Lednová průmyslová produkce zklamala
10.03.2023 Průmyslová produkce v lednu v meziročním srovnání bez sezónního očištění vzrostla o 1,3 %, když trh počítal s 3,2 %. Po sezónním očištění pak poklesla meziročně o 1,4 %, meziměsíčně byla nižší o 2,7 %. Meziroční pokles byl přitom zaznamenán poprvé od dubna 2022. K meziroční změně kladně přispěla nejvíce výroba automobilů (+2,34 pb), která se na rozdíl od loňského ledna již nepotýkala s nedostatkem výrobních dílů. Z dalších kladných přispěvatelů už stojí za zmínku pouze výroba elektrických zařízení (+0,35 pb) a výroba strojů a zařízení (+0,21 pb).
Český zpracovatelský průmysl: Ceny klesají, zakázky také
01.03.2023 Situace v českém zpracovatelském průmyslu se v únoru mírně zhoršila. Index nákupních manažerů poklesl z lednových 44,6 bodu na 44,3 bodu. České průmyslníky trápil především silnější propad nových zakázek. Za tím dle průzkumu stály dostatečné zásoby u zákazníků i vysoká inflace, která na odběratele dopadá. V důsledku nižších zakázek pak docházelo ke snižování objemu výroby. Zároveň je ale nutno dodat, že tempo snižování bylo nejmírnější od srpna loňského roku. I tak ale firmy pokračovaly v propouštění zaměstnanců.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Celková inflace v eurozóně zpomalí, její jádrová složka však nikoli
27.02.2023 Tento týden zveřejněná americká data by mohla lehce zchladit optimismus, který se zde v posledních dnech rozlil. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby totiž poklesnou, zatímco průmyslový ISM index zůstane pod padesátkou. V eurozóně bude hlavní pozornost směřovat na inflační data. Nižší ceny energií potáhnou celkovou inflaci směrem dolů, její jádrová složka však zřejmě dále stoupne. Pozornost si zaslouží i zápis z posledního zasedání ECB, které si trh vyložil jako holubičí. Vývoj spotřebitelské důvěry i dalších předstihových indikátorů by měl potvrdit pozvolné oživování ekonomické aktivity v eurozóně.
Týden na akciových trzích: Řada devíti po sobě jdoucích týdenních seancí se přetrhla
24.02.2023 Tento týden byly z makrodat zveřejněny předstihové indikátory PMI, německé indexy IFO a ZEW. Vesměs dopadly lépe než se čekalo. To indikuje, že se nálada v ekonomice zlepšuje. Pravděpodobně je to díky klesajícím cenám elektřiny a rozvolňování pandemické situace v Číně, a tudíž oživení tamní ekonomiky.
Forex: Nálada v eurozóně i USA se zlepšuje
24.02.2023 Tento týden se nesl ve znamení předstihových indikátorů a indikátorů důvěry. Ty se zlepšovaly na obou březích Atlantiku. Příjemně překvapil evropský index PMI, který se ve službách přehoupl přes 52 bodů. Ve zpracovatelském průmyslu se sice mírně zhoršil, za tímto vývojem však stálo zkracování dodacích lhůt a odeznívání problémů v subdodavatelských řetězcích.
Spotřebitelé se oklepávají z energetické krize
24.02.2023 Únorový konjunkturální průzkum ukázal, že nálada mezi spotřebiteli se v únoru již podruhé v řadě výrazně zlepšila. Stále sice zůstává pod svým dlouhodobým průměrem, zároveň je ale nejvyšší od loňského února. Domácnosti se již méně obávají zhoršení své finanční situace, menší vrásky jim dělá i další vývoj ekonomické situace. Zároveň došlo k dalšímu mírnému poklesu podílu spotřebitelů, kteří se domnívají, že pořizovat velké nákupy nyní není vhodné. Průzkum tak potvrdil naše očekávání, že nálada domácností by se měla pomalu zlepšovat s čímž by měla růst i jejich ochota utrácet. Přispívat by k tomu měl i letošní růst mezd.
Praha i evropské burzy ztrácely
22.02.2023 Dnes byl zveřejněn německý IFO index. Dopadl víceméně podle očekávání. Každopádně potvrdil, že se nálada v ekonomice zlepšuje. Pravděpodobně je to vzhledem i ke klesajícím cenám elektřiny a rozvolňování pandemické situace v Číně, a tudíž oživení tamní ekonomiky.
Forex: Nálada v Německu se zlepšuje
22.02.2023 Zápis z posledního jednání americké centrální banky potvrdí její odhodlání úrokové sazby dále zvyšovat. Z dat stojí za zmínku německý únorový IFO index. Ten zřejmě vzhledem ke klesajícím cenám energií a rozvolňování pandemických opatření v Číně přinese další zlepšení. V regionu bude kalendář prázdný.
Tržní výhled pro rok 2023: Co můžeme očekávat?
04.01.2023 Poslední roky byly na trzích jako na horské dráze, po bleskovém propadu na počátku pandemie jsme zažili euforický růst jenom proto, abychom se v druhé polovině roku 2022 začali znovu propadat směrem dolů. Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2023? Přijde recese nebo obrat? Nikdo samozřejmě není schopen předpovědět budoucnost, můžeme nicméně stanovit nejdůležitější aspekty, na které se soustředit. Analytický tým XTB proto připravil ebook zaměřující se na toto téma, naleznete v něm sedm klíčových otázek a následný rozbor daných situací, které nám mohou pomoci při navigování trhů v následujícím roce.
Tržní výhled pro rok 2023: Co můžeme očekávat?
03.01.2023 Poslední roky byly na trzích jako na horské dráze, po bleskovém propadu na počátku pandemie jsme zažili euforický růst jenom proto, abychom se v druhé polovině roku 2022 začali znovu propadat směrem dolů. Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2023? Přijde recese nebo obrat?
Rok 2023: ustupující inflace, ekonomická recese a nejistota
02.01.2023 Právě skončený rok 2022 byl v mnoha ohledech přelomový. Do Evropy se vinou ruské agrese znovu vrátila válka a drahé energie společně s vysokou inflací se staly makro problémem číslo jedna. Centrální banky musely opustit mantru extrémně nízkých úrokových sazeb a prudce otočit kormidlo měnové politiky. Z pohledů investorů pak byl minulý rok vyloženě tristní – ještě nikdy v historii nedošlo k tak prudkému synchronnímu propadu amerických akcií i dluhopisů. Co čekat na makro frontě od roku 2023?
Rozbřesk: 2023 rokem ústupu inflace, ale i recese a nejistot. Cena plynu kolabuje, do Chorvatska s eurem
02.01.2023 Právě skončený rok 2022 byl v mnoha ohledech přelomový. Do Evropy se vinou ruské agrese znovu vrátila válka a drahé energie společně s vysokou inflací se staly makro problémem číslo jedna. Centrální banky musely opustit mantru extrémně nízkých úrokových sazeb a prudce otočit kormidlo měnové politiky. Z pohledů investorů pak byl minulý rok vyloženě tristní – ještě nikdy v historii nedošlo k tak prudkému synchronnímu propadu amerických akcií i dluhopisů. Co čekat na makro frontě od roku 2023?
Akcie v USA klesly, hlavní indexy letos měly nejhlubší procentní propad od 2008
30.12.2022 Americké akcie dnes mírně oslabily. Završil se tak rok prudkých ztrát způsobený agresivním zvyšováním úrokových sazeb s cílem omezit inflaci, kdy náladu na trhu dále utvářely obavy z recese, ruská invaze na Ukrajinu a neklid ohledně pandemické situace v Číně. Všechny tři hlavní indexy vykázaly nejhlubší roční procentní pokles od roku 2008.
Graf dne - GBPJPY (30.12.2022)
30.12.2022 Pár GBP/JPY rozšiřuje včerejší ztráty, protože BoJ oznámila třetí den intervencí na trhu s dluhopisy, což podporuje jen, protože investoři očekávají pro rok 2023 jestřábí přístup japonských centrálních bankéřů. Mezitím nejistá situace v Číně a rizikově negativní prohlášení britského premiéra Sunaka zatěžují libru. Podle deníku Times je premiér Sunak připraven snížit finanční podporu na účty za energie pro podniky na polovinu, a to kvůli obavám z jejich zdražení. Z technického hlediska pár prorazil pod hlavní podporu na úrovni 160,40, která je vyznačena spodní hranicí struktury 1:1 a 50,0% Fibonacciho retracementem nedávné vzestupné vlny. Pokud současný sentiment převládne, mohl by se impuls směrem dolů prohloubit ke klíčovému supportu na úrovni 157,65, který se shoduje s 61,8% retracementem a spodní hranicí klínové formace.
Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obavám z dopadů šíření koronaviru v Číně na poptávku
29.12.2022 Ceny ropy dnes klesají, naději na oživení poptávky po palivech v Číně totiž podkopává vzestup počtu případů nákazy koronavirem. Severomořská ropa Brent krátce po 17:30 SEČ ztrácela zhruba 1,4 procenta a nacházela se mírně nad 82 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 1,3 procenta, dostala se tak pod 78 dolarů za barel.
OIL.WTI pod tlakem kvůli Číně
29.12.2022 Cena ropy ve čtvrtek klesá přibližně o 2,0 %, protože rostoucí počet nových infekcí Covid v Číně vyvolal obavy o poptávku. Několik zemí, včetně USA a Itálie, již zavádí testování pro čínské cestující, zatímco Peking ruší politiku „Zero-Covid“. Čínské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) zároveň varovalo před šířením Covidu během prázdnin, ale také zmínilo, že epidemie viru dosáhly vrcholu v Pekingu, Tianjinu a Chengdu. Nejistota ohledně pandemické situace v Číně nicméně zhatila naděje na oživení poptávky po palivech pro největšího světového dovozce ropy, což vytváří tlak na cenu. Také zprávy o nových ruských raketových útocích v několika ukrajinských městech spolu s tím, že Kreml odmítl mír s Ukrajinou, pokud nepřijme smlouvu umožňující převzít další území, zatížily náladu trhu.
Ekonomický kalendář: DOE report, obnovené obavy z Covidu
29.12.2022 Indexy z Asie klesly po negativní seanci na Wall Street. Nálada se však začala mírně zlepšovat, jak se blížila evropská seance a nyní futures naznačují na mírně vyšší otevření. Nicméně zhoršující se situace v Číně tíží sentiment. Trhy se obávají, že konec čínské politiky nulové tolerance Covidu by mohl vést k nárůstu případů po celém světě a spustit celosvětové restrikce. USA budou vyžadovat, aby všichni cestující z Číny prokázali negativní testy na COVID, zatímco Itálie otestuje všechny přílety z Číny poté, co téměř polovina cestujících na dvou letech z Číny do Milána byla pozitivně testována. Indie a Japonsko již uvedly, že zavedou povinné testování PCR pro všechny cestující z Číny. Pokud k podobným krokům přistoupí i další země, může se nedávný výprodej ještě více prohloubit.
Analýza: Akcie letos propadly v USA, Číně, střední Evropě a v rozvojových zemích
28.12.2022 Finanční trhy se v letošním roce propadly. Špatný rok měly zejména akcie v USA, Číně, střední Evropě a v rozvojových zemích. Globální akciový index MSCI All Country World odepsal téměř 20 procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu.
Wall Street přerušuje sérii ztrát mírnými zisky
21.12.2022 Wall Street v úterý ukončila čtyřdenní výprodej a indexy Nasdaq, S&P 500 a Dow Jones zaznamenaly mírné zisky ve vý...
FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou
19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
Kdy skončí spanilá jízda Alibaby?
12.12.2022 Akcie čínské společnosti Alibaba se v posledních dvou měsících opět dostávají do centra pozornosti.
Vstup do týdne poznamenaly rostoucí problémy v Číně
28.11.2022 Začíná týden, kdy nás sice čekají i důležitá data z americké ekonomiky, zatím však pozornost spolehlivě poutá situace v Číně. Jde o covid, nulovou toleranci a protesty, tedy stejné téma, na které jsme upozorňovali už v pátek. Tentokrát jsou však hlavní trhy podstatně citlivější. Na pokles čínských burz navazují ty evropské, přičemž ztráty klíčových indexů činí asi půl až jedno procento. Pokles kolem jednoho procenta pak naznačují také americké futures. Na dluhopisech se neděje nic velkého, když americké výnosy mírně klesají, zatímco ty evropské jsou na tom smíšeně při malých změnách.
Ranní okénko - Finanční trh vyhodnocuje stanoviska centrálních bank
28.11.2022 Ekonomický kalendář tento týden obsahuje důležitá data pro globální vývoj na finančním trhu jako měsíční zprávu z amerického trhu práce či inflaci v Německu a eurozóně. Z domácího pohledu bude zajímavý PMI index pro výrobní sektor, struktura HDP v 3Q22 a státní rozpočet za listopad. Vnímání rizika mezi investory v závěru minulého týdne zklidnily zápisky ze zasedání Fedu, které indikovaly zpomalení tempa zvedání úrokových sazeb, ale současně vyšší cílovou sazbu. Opačným směrem ale na vnímání rizika působí situace v Číně, jejíž ekonomiku dusí politika nulového covidu.
OIL.WTI maže dříve nabyté zisky
25.11.2022 Ropa WTI neudržela býčí dynamiku a zakončí týden o více než 2 % níže, protože obavy z pandemické situace v Číně a zprávy o vysokém cenovém limitu pro ruskou ropu ze strany zemí G7 zmírnily obavy o dodávky. Trhy hodnotí cenový strop v rozmezí 65-70 dolarů za barel, což je více než současné ceny ropy Urals, a rozptylují tak obavy, že by se Rusko mstilo snížením dodávek. Přesto investoři zůstávají opatrní před zákazem Evropské unie na ruskou ropu 5. prosince a také před zasedáním OPEC+ 4. prosince. Z technického hlediska se cena opět blíží ke klíčové podpoře na úrovni 76,20 USD, která je vyznačena spodní hranicí struktury 1:1 a 78,6% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené na konci listopadu 2021. Pokud dojde k prolomení směrem dolů, může se pokles prohloubit směrem k lokálnímu supportu na úrovni 68,00 USD. Na druhou stranu, pokud se nálada na trhu zlepší, může být zahájena korekce směrem vzhůru k lokální rezistenci na úrovni 81,20 USD.
Ranní okénko - Jak si vedla německá ekonomika v 3Q22?
25.11.2022 Německý statistický úřad zveřejnil finální údaje o vývoji HDP v 3Q22. Dále vyjdou data o spotřebitelské důvěře v Německu, Itálii a Francii. V USA se po státním svátku znovu otvírá obchodování, jeho objemy však patrně budou nižší z důvodu včerejšího Dne díkuvzdání a blížícího se víkendu.
Ranní komentář: Klidný konec týdne na většině trhů, covid v Číně a další snižování sazeb v Turecku
25.11.2022 Včerejší seance mnoho nových fundamentů nepřinesla. V USA se neobchodovalo kvůli svátku a objemy v Evropě byly hluboko pod průměrem. Americké výnosy pokračují v mírném snižování, což dál pomáhá udržovat docela pozitivní náladu na finančních trzích. Rizikem do nejbližších dnů naopak zůstává situace v Číně a možnosti dalších lockdownů.
Trhy před vydáním zápisu z jednání Fedu a Dnem díkůvzdání v USA klesají
22.11.2022 Obchodní objemy byly na začátku tohoto týdne poměrně nízké kvůli nadcházejícím svátkům v USA a zvýšeným očekáváním, že Fed bude pokračovat v agresivním zvyšování sazeb, minimálně do konce tohoto roku. Přesto na trzích převládl optimismus, protože poslední údaje o inflaci v USA znatelně prokazují pokles. Zhoršující se situace v Číně, kde rostou počty nakažených koronavirem, také přiměla úřady k pozastavení školních a obchodních aktivit v oblastech infikovaných covidem-19. Poukazuje to na pravděpodobný pokles ekonomického růstu země, který bude mít zase zákonitě dopad na export a import do USA a dalších ekonomicky vyspělých zemí.
Asijské trhy zakončily úterý smíšeně
15.11.2022 Hlavní asijské indexy se v úterý pohybovaly různými směry, některé zaznamenaly zisk až 3,6 %. Patří k nim Shanghai Composite a Shenzhen Composite, které si připsaly 1,27 %, resp. 1,43 %, a dále index Hang Seng, který získal 3,58 %. Nikkei 225 vzrostl jen o 0,13 %, zatímco S&P/ASX 200 o stejnou hodnotu klesl. KOSPI ztratil 0,08 %.
Říjen byl pro asijské fondy neúspěšný
03.11.2022 Po masivním prodeji v září asijská burza v říjnu trochu vzrostla. Analytici se domnívají, že obavy z globální recese a silnějšího amerického dolaru vyvinou tlak na krátkodobé peněžní toky do regionu.
Co ukázaly zprávy technologických firem?
29.07.2022 Tento týden se nesl v duchu velké technologické nejistoty ze zámoří. Po velmi slabých výsledcích Snapu a panickém výprodeji se investoři ptali sami sebe, zda-li BigTech společnosti potvrdí obavy trhu z ekonomického zpomalení. Ukázalo se, že AAA firmy (Apple, Amazon, Alphabet) a Microsoft vykázali relativně uspokojivé výsledky, to se však nedá říct o Meta Platforms.
Swingový výhled 23. týden 2022
17.06.2022 Hlavní světové akciové indexy po několika dnech klidu prorazily svoje hladiny supportů jako reakci na utahování ekonomiky, pokračující válku na Ukrajině, zpomalující ekonomický růst a vysokou inflaci. Australská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu o 0, 50 %. ECB rozhodla, že úrokovou sazbu začne zvyšovat o 0,25 % od července 2022. Vítězem minulého týdne je americký dolar, který pokračuje v posilování.
ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu stoupla, rizika nezmizela
14.06.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu druhý měsíc za sebou zvýšila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady v červnu vystoupil na minus 28 bodů z minus 34,3 bodu v předchozím měsíci. Před invazí ruských vojsk na Ukrajinu byla ale vysoko v kladných hodnotách.
Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky americké CPI inflace❗
10.06.2022 Evropa otevřela do červených čísel. Náladu na trzích opět kazí pandemická situace v Číně. Wall Street a také většina trhů v Asii zaznamenaly ztráty. Ekonomický kalendář dnes nabízí perličku ve formě statistik inflace CPI z USA, které budou zveřejněny ve 14:30. Tržní konsenzus ukazuje na stagnaci cenového růstu. Dle médií však lze očekávat nárůst inflačních dat kvůli rekordním cenám paliv. Ve stejné době se dočkáme zveřejnění dat z kanadského trhu práce, takže situace na páru USDCAD může být zajímavá.
Ranní shrnutí (10.06.2022)
10.06.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování velkým propadem. S&P 500 klesl o 2,38 %, Dow Jones klesl o 1,94 % a Nasdaq se propadl o 2,75 %. Russell 2000 klesl o 2,12 %.
Inflace se rozjíždí, dluhopisy padají. Co na to ECB?
30.05.2022 Zajímavým tématem, kterého se také na začátku týdne chytily hlavní finanční trhy, bylo zlepšení covidové situace v Číně. Obavy, které jsou s rozmachem omikronu a politikou nulové tolerance spojeny, tak mohly klesnout. Přispěly tím k udržení pozitivní nálady na akciích.
Benzín v ČR je poprvé od začátku invaze dražší než nafta, řidiči červnové snížení spotřební daně ani nepoznají. Hrozí i proto, že Česko bude mít letos větší inflaci než Rusko
26.05.2022 Benzín stojí poprvé od začátku března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu, více než nafta. Včera se prodával ze 46,21 koruny za litr, zatímco nafta vyšla na 46,19 koruny za litr. Za uplynulé dva týdnu tak benzín zdražil o takřka dvě korun na litr.
Futures na Brent a WTI stabilně rostou
25.05.2022 Ceny ropy ve středu prudce vzrostly o více než 1 %. Investoři se obávají nedostatku energie, protože ve Spojených státech se blíží motoristická sezóna a Čína hodlá uvolnit lockdownové restrikce.
Většina asijsko-pacifických trhů utrpěla ztráty
24.05.2022 Hlavní indexy asijsko-pacifického regionu utrpěly ztráty, přičemž jejich průměrný pokles činil 1 % nebo více. Dvěma indexům se však podařilo růst: australské akcie S&P/ASX 200 přidaly 0,16 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 0,6 %. Čínský Shanghai Composite ztratil 1,1 %, zatímco menší Shenzhen Composite Index ztratil 1,86 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng klesl o 1,44 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,04 %.
Ranní okénko - Série PMI dnes ukáže postupné zpomalování napříč světem
24.05.2022 Dnešek za několik málo minut odstartuje konjukturální průzkum z dílny ČSÚ. Čekat lze pokračující rozkol mezi sentimentem domácností a firem, kdy spotřebitelé jsou výrazně negativněji naladění v důsledku vysokých přírůstků cen. Na česká data naváže série zahraničních PMI z výroby a služeb. Předběžná data dorazí mj. z Německa, eurozóny a USA. V Evropě budou indexy s největší pravděpodobností pokračovat v poklesu a naznačí tak i pomalejší růst HDP v Q2. Pokles by ale index poprvé od začátku roku měl vykázat i v USA.
Benzín za posledních pět dní zdražil o více, než o kolik se od června snižuje spotřební daň z něj. Fialově vládě navíc do zlevnění pohonných hmot zřejmě „hodí vidle“ Orbán
22.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od pondělí do pátku tento týden o 1,53 koruny na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,88 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. V celé historii ČR se benzín prodával dráže než včera pouze v šesti dnech, a to právě v období před polovinou letošního března, kdy jeho cenu vyhnala k historickým rekordům panická situace vzniklá v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících sankcí.
Cisco Systems - špička ledovce ❓
19.05.2022 Cisco Systems je další americkou společností, která zveřejnila znepokojivé hospodářské výsledky. Je důležité zmínit, že report od společnosti Cisco se týkal období únor–duben, a proto už zachycuje dopad lockdownů v Číně. Vidíme riziko, že podobně špatný výkon uvedou ve svých výsledcích za 2. čtvrtletí také další společnosti. Mohl by být report finančních výsledků společnosti Cisco Systems jen špičkou ledovce současných korporátních problémů?
Benzín dramaticky zdražuje, za poslední tři dny o skoro korunu na litr. Řidiči tak červnové snížení spotřební daně o 1,50 Kč/l nemusí vůbec poznat
19.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od začátku tohoto týdne o skoro korunu na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,30 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. Ještě v neděli přitom vyšel průměrně na 44,35 Kč/l. Tempo zdražování benzínu je tedy opět mimořádné, jako letos v březnu. Od 1. června přitom začíná platit čtyřměsíční snížení spotřební daně z pohonných hmot o 1,50 Kč/l. To však řidiči nakonec nemusí vůbec pocítit. Právě proto, že rozsah snížení daně se příliš neliší, jak nyní vidíme, od rozsahu několikadenního pohybu tržní ceny pohonných hmot.
Americké akciové indexy v pondělí klesly
17.05.2022 Indexy amerických akciových trhů v pondělí z velké části uzavřely v záporných hodnotách. Index S&P 500 klesl o 0,39 %, zatímco NASDAQ ztratil 1,2 %. Dow Jones Industrial Average se mírně zvýšil o 0,08 %.
Ranní okénko - Americká inflace zpomalila, koruna dál oslabuje
12.05.2022 Dnes budou z důležitějších dat zveřejňovány jen ceny amerických výrobců. Navážou tak na včera odhalenou dubnovou inflaci. Její meziroční tempo sice mírně zvolnilo, výsledek je ale plný rozpaků. Asi nejvíce trhy postrašila jádrová inflace, která meziměsíčně nabrala na tempu a rozhodně nepřinesla kýžené potvrzení, že Fed na 100 % zavrhne 75bb hike. Včerejší jmenování Aleše Michla guvernérem naopak zavrhlo spekulace trhu o možné změně na poslední chvíli a koruna tak skokově znovu oslabila.
Fundamentální pohled na ZLATO🏆
09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
Průmysl čelí vysokým cenám a upadající poptávce
02.05.2022 Dubnový PMI pro zpracovatelský sektor ztratil jen 0,3 bodu a dostal se na 54,4 na rozdíl od odhadů, které se převážně pohybovaly pod hranicí 54 bodů. Firmy hlásí pokračující, i když dále zvolňující tempo růstu výroby.
Týden na akciových trzích: Indexy padaly na obou stranách Atlantiku, pražský nevyjímaje
29.04.2022 Z makro dat byly na programu inflace a HDP. Růst spotřebitelský cen v eurozóně byl v souladu s odhady. Nepotěšilo však americké HDP a statistiky z Evropy také nenadchly. Nejistota z dalších možných lockdownů se šíří z Číny. A tady v Evropě zase riziko plynoucí z války na Ukrajině (spočívající hlavně v omezení dodávek plynu). Spotřebitelský sentiment tak vlivem těchto událostí zůstává nízký.
Cena ropy prudce klesla
28.04.2022 Globální cena ropy během čtvrteční obchodní seance neustále klesala kvůli zprávě o týdenním nárůstu zásob ropy ve Spojených státech a obavách investorů z napjaté epidemiologické situace v Číně.
Kvůli válce na Ukrajině poroste německá ekonomika pomaleji, zvýší se inflace
27.04.2022 Německá vláda dnes kvůli hospodářským dopadům války na Ukrajině zhoršila výhled růstu ekonomiky na 2,2 procenta, ještě na začátku roku očekávala růst o 3,6 procenta. Inflace vystoupí na 6,1 procenta. Po jednání vlády to na tiskové konferenci řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Zdůraznil, že Německo sice nese následky za svou podporu Ukrajině, ale musí být připraveno takovou cenu nést, neboť Ukrajina čelí ruské invazi a bojuje i za svobodu a hodnoty Německa a celé Evropy.
Americké akciové indexy klesly o 2,6–2,8 %
25.04.2022 Rostoucí očekávání rychlého zpřísnění měnové politiky Federálního rezervního systému (Fed) dál vyvíjejí tlak na finanční trhy a zhoršují sentiment investorů, kterým už tak dělá starosti přetrvávající růst inflace a covidová situace v Číně. Obchodníci se čím dál víc bojí, že cyklus zvyšování základní úrokové sazby Fedu by mohl vyvolat recesi americké ekonomiky.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně je již za svým vrcholem
25.04.2022 Uvolňování pandemických opatření a zmírňování potíží v dodavatelských řetězcích se projevilo na ekonomickém vzestupu eurozóny během Q1 22. Dubnové sentiment indikátory ale kvůli válce na Ukrajině poukážou na opětovné oslabování aktivity; nicméně i tak zůstává důvěra v historickém měřítku nadprůměrná. Americký HDP za Q1 22 výrazně zpomalil, primárně ale kvůli poklesu zásob. Inflace v eurozóně již má z meziročního pohledu vrchol za sebou. I tuzemská ekonomika vstoupila do nového roku pravou nohou a zaznamenala během Q1 22 slušný mezičtvrtletní růst o 0,5 %.
Ranní okénko - Od ČNB očekáváme ještě tři hiky, ECB dnes může jen překvapit
14.04.2022 Období Velikonoc přinese na většinu trhů klid a významnější ekonomická data začnou proudit zase až v příštím týdnu. Dnes bude každopádně o zábavu postaráno, protože zasedá Evropská centrální banka. Konkrétnější informace ohledně zvyšování sazeb nečekáme, zaznít by ale teoreticky mohly bližší náznaky o konci aktuálního QE, což je nezbytnou podmínkou pro odstartování navyšovacího cyklu. Z USA dnes dorazí data z maloobchodu, zítra pak z průmyslu.
Brent znovu pod $100 ❗
11.04.2022 Cena ropy se na začátku nového týdne dostává znovu pod tlak. Brent (OIL) i WTI (OIL.WTI) se dnes obchodují o více než 3 % níže. Nejpravděpodobnějším důvodem poklesu je zhoršující se pandemická situace v Číně. Lockdowny uvalené na Šanghaj, hlavní průmyslové středisko Číny, nedokázaly omezit šíření koronaviru a město nadále hlásí více nových případů. Vzhledem k čínské politice nulové tolerance při zvládání pandemie, takový vývoj nevykresluje jasný obraz a naznačuje, že omezení budou platit déle. Omezení má dopad na ekonomickou aktivitu v zemi a má negativní dopad na poptávku po ropě. Další důkaz o čínském ekonomickém napětí nabídla dnes jihokorejská exportní data. Zatímco celkový jihokorejský export za prvních 10 dubnových dnů meziročně rostl o 17,7 % (po očištění od pracovních dnů), vývoz do Číny byl meziročně o 3,4 % nižší. To je celkem neobvyklé a říká se, že je to další známka zpomalení způsobeného Covidem v Číně.
Ropa zahajuje obchodní týden pesimisticky. Investory znepokojuje epidemiologická situace v Číně
11.04.2022 Ceny ropy v pondělí vytrvale klesají. Brent se stále obchoduje na ceně 100 USD za barel. Obchodníci rozvažují o možném poklesu poptávky po ropě, zejména v Číně.
Negativní start s výnosy i Čínou. Francie po volbách odolává
11.04.2022 Úvod týdne je pro hlavní trhy převážně negativní. Výnosy dluhopisů jsou v USA i Německu o dalších asi 5 bazických bodů výš a většina klíčových akciových indexů se obchoduje v červeném. Dole jsou přitom i americké futures.
Ropa - na trhu se objevuje nejistota
05.04.2022 USA a EU hodlají potrestat Rusko, což vede ke zvýšení cen ropy. To je pro americkou i globální ekonomiku nerentabilní a nutí Washington k bezprecedentním opatřením – největšímu prodeji ropy ze strategických zásob. V důsledku toho vzniká začarovaný kruh, kdy po pádu kotací Brent dojde k jejich růstu.
Komodity: Ceny ropy v obavách z poklesu čínské poptávky ztrácejí šest procent
28.03.2022 Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky po pohonných hmotách v Číně, ztrácí zhruba šest procent. Šanghaj, finanční centrum země, zahájila dvoufázovou uzávěru ve snaze omezit nárůst počtu nově nakažených koronavirem.
Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky v Číně, Šanghaj zahájila uzávěru
28.03.2022 Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky po pohonných hmotách v Číně. Šanghaj, finanční centrum země, zahájilo dvoufázovou uzávěru ve snaze omezit nárůst počtu nově nakažených koronavirem.
Forex: Dnes je na programu summit NATO a zasedání Evropské rady
24.03.2022 Předběžné indexy nákupních manažerů v eurozóně i USA za březen ukážou aktivitu a důvěru v sektoru výroby i služeb. Údaje již mohou částečně reflektovat kritickou geopolitickou situaci, což je z pohledu finančního trhu relevantní. Nicméně samotný konflikt a prognózy jeho vývoje mají hlavní slovo. Dnes začínající summit NATO by mohl přinést nové impulsy a sledováno bude i zasedání Evropské rady. Indexy ekonomické důvěry v ČR za březen pravděpodobně ukážou z důvodu války na Ukrajině výrazný pokles.
Dá si Bank of England na příštím zasedání pauzu a nezvýší repo sazbu?
22.03.2022 Britská libra již nejednou překvapila obchodníky svou často na první pohled neadekvátní reakcí na různé růstové události a nepřestala s tím dodnes. Zdá se, že pár GBPUSD měl prudce vzrůst v reakci na třetí zvýšení repo sazby Bank of England v řadě z 0,5 % na 0,75 % na zasedání 17. března. Jedná se o nejagresivnější měnovou restrikci od získání nezávislosti regulátora v roce 1997. Tímto tempem se BoE dostala do čela hlavních světových centrálních bank zpřísňujících měnovou politiku, zatímco libra klesá. Paradox?
🛢Ropa WTI testuje 100 dolarů📉
14.03.2022 Ceny ropy během dnešního obchodování prudce klesly a dosáhly nejnižší úrovně od začátku března díky naději na diplomatické řešení rusko-ukrajinské války a lockdownům v Číně. Ukrajinští představitelé uvedli, že zahájili „tvrdá“ jednání o příměří, okamžitém stažení jednotek a bezpečnostních zárukách s Kremlem, přestože ruské jednotky pokračují v ofenzivě. Mezitím se epidemiologická situace v Číně opět zhoršila. Pekingské úřady dnes plně uzavřely město Shenzhen, které je největší technologicky vyspělou oblastí. Tato situace může vést k poklesu poptávky v důsledku zastavení výroby. Tlak vyvolal i postoj Indie, která oznámila, že zvažuje uvolnění ropných záso a také vyšší koncentraci pohonných hmot z Ruska.
Broker Consulting Index podílových fondů: Akciové fondy v listopadu opět posílily na 3,80 %. Od začátku roku si už připsaly téměř 12 %
10.12.2021 Listopadové výsledky Broker Consulting Indexu podílových fondů potvrdily silnou pozici akciových fondů, které meziměsíčně posílily o celých 3,80 % a od začátku roku získávají už 11,41 %. Vysoký nárůst o 2,59 % vykázaly též fondy komoditní a mírné zhodnocení 0,61 % si připsaly i fondy nemovitostní. Na druhou stranu se v listopadu opět nedařilo fondům dluhopisovým a fondům peněžního trhu, které vykázaly záporné hodnoty -2,08 %, respektive -1,90 %.
Evropské akcie uzavřely na rekordu díky ziskům těžařských společností
11.11.2021 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na rekordu především díky ziskům těžařských společností. Pro ty je důležitá situace v Číně, a proto se jim ulevilo, když krachem ohrožený čínský developerský gigant China Evergrande včas splatil úroky z úvěru. Panevropský akciový index STOXX 600 přidal 0,3 procenta na maximum 485,29 bodu.
Automobilkám zatím hořčík nechybí, Volkswagen se ale obává nedostatku
08.11.2021 Očekávaný nedostatek hořčíku zatím na automobilky v Evropě nedoléhá. To se ale podle expertů může změnit, pokud Čína produkci tohoto kovu brzy výrazněji nezvýší, uvedla dnes agentura Reuters. Automobilky se už od loňska potýkají s nedostatkem čipů, obavy z nedostatku hořčíku dala najevo například největší evropská automobilka Volkswagen, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto.
Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obnovení jednání s Íránem a růstu zásob ropy v USA
28.10.2021 Ceny ropy se dnes propadly na nejnižší úroveň za poslední dva týdny. Írán uvedl, že jednání se světovými mocnostmi o jeho jaderném programu budou obnovena do konce listopadu. Na trh by se tak mohla vrátit íránská ropa. Současně zásoby ropy ve Spojených státech vzrostly mnohem více, než se očekávalo.
Forex: Ekonomický boom spojený s pocovidovým rozvolněním opatření vyprchává
23.09.2021 Série předběžných odhadů předstihových PMI ukazatelů aktivity v sektorech průmyslu i služeb za září ukážou na pokračující sestup z historických výšin, které byly zaznamenány v průběhu druhého čtvrtletí v souvislosti s rozvolněním restriktivních proticovidových opatření. Platí to zejména pro situaci v Evropě.
Forex: Koruna opět posiluje pod 25,40 CZK/EUR
22.09.2021 Před večerním zveřejněním výsledku jednání FOMC panoval na trhu eura s dolarem klid. Po celou evropskou seanci kurz vykazoval minimální volatilitu a držel se v blízkosti hladiny 1,1730 EUR/USD. Poklidné obchodování spojené s nižší obchodní aktivitou bylo patrné i na korunovém trhu. Z pohledu cenového vývoje se prosazoval mírně posilující trend koruny. Její kurz se vrátil pod 25,40 EUR/CZK, když v průběhu odpoledne testoval 25,37 EUR/CZK. Koruně se dařilo zejména ve srovnání s regionálními protějšky, když naše měna profituje zejména z atraktivního úrokového diferenciálu. Ten jí do značné míry chrání před ne příliš optimistickou globální náladou. Tu podporuje hlavně nedobrá pandemická situace v Číně a dalších asijských zemích, což se projevuje nejenom v předstihových indikátorech, ale i reálných datech. Na mikroúrovní trhy řeší otázky spojené s krachující čínskou developerskou firmou Evergrande.
Ranní komentář: Akcie znovu klesají, železná ruda doplácí na dění v Číně, uhlí prudce stoupá
20.09.2021 Nálada na finančních trzích byla v minulém týdnu nervózní a nervozita nepolevuje ani během dnešního rána. Tématem číslo jedna je situace v Číně na jejím realitním trhu. Akcie v Hong Kongu dnes ztrácejí přes tři procenta a výrazně v červených číslech se začátkem týdne pohybují také futures na indexy v Evropě a v USA.
Bitcoin padá pod úroveň 30 tisíc dolarů. Zmírňují obavy z inflace, investoři ale špatně nesou i odklon Elona Muska od kryptoměn či čínské zásahy proti nim
20.07.2021 Výprodej bitcoinu dnes zrychluje a jednotka nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se poprvé za zhruba měsíc prodává za méně než 30 tisíc dolarů. Cenově se propadají také další kryptoměny a kryptoaktiva, včetně druhé nejrozšířenější kryptoměny, etheru.
Ifo: Nálada mezi německými exportéry se dál zlepšila
23.02.2021 Nálada mezi německými exportéry se v únoru třetí měsíc za sebou zlepšila, její index vystoupil na nejvyšší úroveň od září 2018. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
Pohonné hmoty nezastavitelně zlevňují, benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum. Situace na trhu s ropou se začíná stabilizovat
30.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zrychlily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních více než třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, neboť čerpací stanice v ČR dosud do svých cen nepromítly veškerý propad cen ropy z posledních týdnů.
Koronavirus: market update
30.03.2020 Nejvíce zasaženou zemí se staly Spojené státy se 142 746 tisíci nakažených a 2489 mrtvými. V Evropě zůstává nejhorší situace v Itálii se 97 689 případy, následuje Španělsko se 85 195 případy a Německo se 62 435 případy. Naopak situace v Číně, kde virus začal řádit nejdříve, se postupně stabilizuje. V této zemi se ovšem objevují výpovědi, podle kterých do oficiálních statistik nejsou zahrnováni všichni, u nichž přítomnost koronaviru prokážou testy. V Itálii už na koronavirus zemřelo 10 779 lidí a ve Španělsku 7340 lidí.
Související klíčová slova:
Čína a USA | Zvyšování sazeb | Problémy v Číně | Zestátnění společnosti | Fibo | Český průmysl | Retracement | Celkový zisk | Akcie Komerční banky | Ekonomické problémy | Tržby Amazonu | Počet nakažených koronavirem | Výnosy dluhopisů | Gate | HSBC | Ekonomické následky | Invaze | Zvýšení základní úrokové sazby | Nejvýkonnější akcie | Jackson Hole | Dostatečné zkušenosti | Vládní dluhopisy | Volby v Mexiku | Dolar dnes | Výkon | Index WIG20 | Bezpečného útočiště | Zajišťování | Koronavirové krize | Blockchainové infrastruktury | Australská centrální banka | Počasí | Zkušenosti | Světové akcie | Matěj Široký | Alphabet | Refinitiv | Prohloubení schodku | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | USD/PLN | Exporty | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Měnový kurz | Dění na trzích | Realitní bublina v Číně | Omezení pohybu obyvatelstva | Viktor Orbán | Obchodník | Zestátnění společnosti ČEZ | EUR | Řecko | Trend | Zastropování cen energií | Pokles sazeb | Sands China | Pokles akciových trhů | Regionální měny | Bank of Japan | Mark-to-Market | Pokles likvidity | Německý ministr financí | Citigroup | Volatility | OTP | Dow Jones Industrial | Práva na dividendu | Pokles indexu | Prosperity | Investorské prezentace | Očekávané výsledky | Automobilka Volkswagen | Statistiky | Tempo růstu | WTO | Produkce mědi | Korelace | Makroekonomika | Makroekonomické zprávy | Oživení poptávky | Prezident institutu | Marže společností | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Line | Širší index | Podíl na trhu | GBPJPY | Škoda Auto | Broker Consulting Index podílových fondů | Konkrétní akcie | Evropská komise | Společnost Rhodium | Yeezy | Kolaps | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Covidová situace | Střední Evropa | Index aktivity | Dopad na akcie | Přesnost | Necyklické aktivum | Nálada v eurozóně | Komoditní index agentury Bloomberg | Tuzemská ekonomika | Vývoj ceny hliníku | WFT zdanění | Nálada v ekonomice | Index PX | Ekonomický boom | Týden na akciových trzích | HDP za Q2 | Energetika | Zasedání ECB | FTSE MIB | Diverzifikace | Canary Wharf | Oživení v Číně | Zveřejnění výsledků | Desetileté výnosy v USA | Boring Company | Analytik společnosti XTB | Gold | Asijské trhy | Frontier trh | Analytický tým | Index ekonomické nálady | Goldman Sachs | Příliv zahraničního kapitálu | Reality | Balkánské země | Ztrátová investice | Oživit ekonomiku | Geopolitické napětí | Investiční manažer | PLN | TNOTE | Poplatky | Ethereum | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Údaje o maloobchodních tržbách | Německý DAX | Růst průmyslové produkce | Exchange | Směřování měnové politiky | Ruská invaze na Ukrajinu | Propad cen | Nezávislý obchodník | Brent (OIL) | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Britský akciový trh | SPAC v ČR | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | PMI z výroby | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Schůzka skupiny OPEC | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Pokles ceny ropy | USD index | Směrnice | Bloomberg TV | ČSÚ | Dolarový index | Ropa WTI a Brent | Strach | Období zvýšené nejistoty | Dividendy | Analýzy | Finanční centrum | Burza | Situace na trhu s ropou | Nadprůměrné cash flow | Čekající příkazy | Nálada domácností | Klíčová rezistence | Výnosy desetiletých dluhopisů | Náklady na obsluhu dluhu | Paramount | Pokles ceny | SoftBank Group | Rozpočtový přebytek | Vysoké riziko | Čínský index SSE Composite | Cena zlata | Peter Garnry | Akcie dnes | Dolary | Malé zisky | Americká inflace | ZEW Achim Wambach | Graf ropy | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Gap | Struktura zastropování cen | Růst německé ekonomiky | Maloobchod | Dow Jonesův index | Konflikty | Propad cen ropy | Propouštění zaměstnanců | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena Brentu | Ministr hospodářství | Bohumil Trampota | Standard & Poor's 500 | EUR/PLN | Evropská měna | Invesco | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Ekonomické zotavení | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Zásoby společnosti | Zvýšených cen vstupů | VIG | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | CZK | Širší index S&P 500 | CISCO | Index agentury Bloomberg | Výhled | Největší ekonomiky eurozóny | Philip Morris | Otevřené podílové fondy | Portu Marek Malina | Nucor | Politická situace | Alrosa | Coca-Cola | Jakub Němec | HUF | Charu Chanana | EIA | Americký prezident | Vývoj geopolitické situace | Předpovědi analytiků | Obavy investorů | České banky | Achim Wambach | Pozitivní sentiment | Cena pohonných hmot | Snižování inflace | Britské akcie | Boom | Analytické služby | Průmysl | Inflace | Lepší výsledky | Zdravotní péče | Dlouhodobé pozice | IHS Markit | Centrální banky | Oanda | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Válka | Česká měna | Disciplína | Geopolitická situace | New York | Předstihové indikátory | Obchodní týden | GAAP | FB | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Uzavření trhů | Výnosy z nemovitostí | Covid | Ekonomická situace v eurozóně | Vývoj ceny kakaa | Snižování cen | Suroviny | China Evergrande | Komoditní měny | Cenové prognózy | Události tohoto týdne | Turecko | Spotřební daně | Těžař diamantů | Alibaba | Snižování sazeb | Czech Fund | Období nejistoty | Zasedání FOMC | Investiční firmy | Poptávky po mědi | Příležitost akcie | Výhled recesních scénářů | Vice | Schlumberger | Prezident Trump | Ekonomické ukazatele | Futures | Analytické pokrytí | Index SSE Composite | Herní plán | Ekonomické problémy Číny | Komerční banka | Akciové trhy | Globální poptávka | Trafigura | LPR | Bankovní sektor v ČR | Australské akcie | Důvěra spotřebitelů | Surové ropy | Dubnový PMI | Klid před bouří | Obchodní seance | Zastavení šíření viru | Oblast pro investování | Silný základ | Fiskální politiky | Odvětví | Pojišťovna VIG | G7 | Utahování měnové politiky | Německý index DAX | Další růst | CL | Štěpán Hájek | Aktivní obchodování | Erste Group | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Domácnosti | Analytici | Globální ekonomiky | Cena stříbra | Micron (MU.US) | Moody's | Cyklické odvětví | Thajsko | Omezení dodávek | NAFTA | Vývoj válečného konfliktu | Moneta | Slábnutí inflačních tlaků | Fundamentální pohled | Komoditní výhled | Shanghai Composite | Samou | Tuzemská inflace | Akcie producentů mědi | Rizikovost investice | Energetická situace v Evropě | Cena palladia | Investice státu | Klouzavý průměr SMA | Epidemiologická situace | Výhled cen | Ceny hliníku | Obchodník s ropou | Inflace cen | Ekonomické ukazatele v Číně | Ceny paliv | Dolar (CAD) | Deutsche Bank | Tržní výhled pro rok 2023 | Obchodní války | Byznys | Francouzský CAC 40 | Investování do akcií | Růst akcií | Úroveň rezistence | Globální akciový index MSCI | Marketingová komunikace | Západní země | Washington | Asijské indexy | Vývoj na komoditních trzích | Aktuální hodnoty měny | Maďarský index BUX | Směřování trhů | Valuace sektoru | Poptávka po ropných produktech | Produkce základních surovin | Toyota Motor | Odkup akcií | Nomura | Graf | Úsilí | Portu | Očekávání trhu | ECB dnes | Medvědí signál | Burza v Istanbulu | Dvojciferné zhodnocení | Utěsňování centrálních bank | Odhodlání | ECB sazby | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Výrobní inflace | Pohonné hmoty | Zaměstnanost | Český výrobní sektor | Výrobci luxusního zboží | Tým XTB | Nárůst poptávky | Ekonomiky | Hlavní akciové indexy | PLN/EUR | RBI | Ekonomický potenciál | Jednání ECB | Kryptoprůmysl | Negativní dopad | Venture investic | Covid v Číně | Průmyslová produkce | Americké prezidentské volby | Směřování trhu | Kanadský dolar | Zajímavé příležitosti | Economist | VŠE v Praze | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | PEPSICO | Index pražské burzy PX | Bydlení | Fio | Peníze | Zveřejněné údaje | Nadprůměrný zisk | Vývoz ropy | Ukazatele v Číně | Vysoká inflace | Sociální sítě | Brent | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Čínský dovoz | Politika | Závazek | HUF/EUR | Snížení zadlužení | Kakao | xStation | Vedení společnosti | CHN.cash | Očekávání | Sucho v Brazílii | Měď | Evropské burzy | Palladium | Výhled na rok | Investiční centrum | Cisco Systems | Všechny akcie | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | SpaceX | Investiční poptávka | Admirals | Zdroje příjmů | Výrobní podniky | Restriktivní politika | Války na Ukrajině | Export z Německa | Deprese | Americký S&P 500 | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Majetek | Energetický sektor | Ustupující inflace | Financovat | Standard & Poor's | Sentiment investorů | China Mobile | Zdražovat | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Americké volby | Novozélandský dolar | Walmart (WMT.US) | Nárůst zásob | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytika | Nabídka | Americký index | Americké HDP | Příležitosti | Tvůrce trhu | Bankovní akcie | Itálie | FAST | EUR/CZK | BIST 100 | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | Obchodní pokyny | MiFID II | Rhodium | MetaTrader | Týdenní výhled | BH Securities | Podnikání na kapitálovém trhu | Národní měny | Tencent Holdings | Kalendář tento týden | Jednání FOMC | Prognóza | Výrazný propad | Použití finanční páky | Zásoby ropy v USA | Program odkupu aktiv | Trh práce | Koruna | E-commerce | Změny cen | Dnešní seance | Nike | Růst cen akcií | Německý ministr hospodářství | Mercedes | Aktuální kurzy měn | Kov | CBOE | SMA 100 | Akcie v obranném sektoru | Akvizice | Káva Arabica | Spotřebitel | Ropný trh | Zápis ze zasedání Fedu | Pochybnosti | Micron | Samsung | Konsolidace | Hyundai | Conference Board | Hospodářské recese | Nastavení měnové politiky | Výzkumné společnosti | Ekonomické zpomalení | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Zvažované investice | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Služby pro institucionální investory | Index S&P/ASX 200 | Ceny výrobců | Karanténní opatření | Paramount Global | Velmi volatilní | Long | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Nejnovější zprávy | Ropné společnosti | Makroekonomická data | Akcie ropných firem | Evergrande | Vysoké ocenění | Umělá inteligence | Warren Buffett a Charlie Munger | Akcie Micron | Ceny palladia | Národní ekonomická rada vlády | Americká spotřebitelská důvěra | Thermo Fisher Scientific | Domácí investiční společnosti | Saxo | Palantir | AUD | Akcie ČEZu | Portál FXstreet.cz | Caterpillar | Hang Seng China Enterprises | Oslabování koruny | S&P500 | Zpřesněný odhad | MSCI World Energy | Úrokové sazby | Meziroční růst | Člen bankovní rady | Investujte zodpovědně | BoE Andrew Bailey | Ranní okénko | OIL.WTI | Baidu | Drahé energie | Trh | Michal Brožka | Zmírňování opatření | Výše zdanění | Ceny akcií Tesly | Kapitálové strategie | Zkušenost | BHP | Portfolio manažer | MSCI | Australská centrální banka (RBA) | Vývoj ceny plynu | Problémy | Šíření viru | Schůzka skupiny OPEC+ | Nižší ceny | Market update | Implikovaná volatilita | Analytický tým XTB | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Verizon Communications Inc. | Komoditní index | Největší evropská automobilka | Index MSCI World | ANZ | Budoucí cenové pohyby | Zásoby suroviny | Závratné zbohatnutí | Kde investovat | The Boring Company | Elektřina | Vývoj ceny stříbra | Čínský akciový trh | Výrobní ceny | Vládní koalice | Roche Holding | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Kapitál | Index asijsko-pacifických akcií | Ministr zahraničí | Akvizice Twitteru | Posílení | Pojistka proti inflaci | Indexy PMI | Ceny plynu | Agentura Reuters | GBP/JPY | Chemický průmysl | Podmínky na trhu | Poskytování úvěrů | Daň z nadměrných zisků | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Rumunsko | Golden Gate Pavel Ryba | Maďarsko | Index STOXX Europe | Zprostředkování obchodování | S&P | Cena elektřiny na burze | Objednávky | CSCO | Index BIST 100 | Unie | Důvěra investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Růst japonské ekonomiky | Energetický index S&P 500 | Akciové indexy | Další kryptoměny | Freeport-McMoRan | Ekonomický kalendář | Jim Reid | Konjunkturální průzkum | Desetileté výnosy | Polský zlotý | Globální zásoby suroviny | Technické analýzy | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Ocel | Pohled na zlato | Swing | Bank of Canada | IEA | Ekonomický vývoj | Podílové fondy | Závislost | Ceny železné rudy | Čerpací stanice v ČR | Koronavirus | Hang Seng | Americké desetileté výnosy | Nová prognóza | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Index FTSE MIB | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Měsíční mzda | Podnikání | MXN | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Virus | Technologický index Nasdaq | Vývoj ceny akcií Alibaby | Pokračující pokles | Akcie Googlu | Index Hang Seng | Krátkodobé strategie | Výroba v Německu | Adidas (ADS.DE) | Eskalace | Pomerančový džus | Honeywell | Nálada na trhu | Indikátor důvěry v ekonomiku | Automobilový sektor | Firma | Zvládání pandemie | Twitter | Obchodní přístup | Česká koruna | G10 | Vyloučení Ruska | Úřad pro energetické informace (EIA) | Německý hospodářský institut | Roche | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | Současná cena mědi | Index Nasdaq Composite | 3М | Začátky obchodní kariéry | Nejprudší pokles | Trafigura Group | Ekonomické vyhlídky | Martin Novák | Bohatství | Ifo | CEE Equities | Vítězství Donalda Trumpa | Úrokové zhodnocení | Index nákupních manažerů | Burze | Nárůst počtu nově nakažených | Americká měna | Poptávka po zlatě | Equity | Počet žádostí o podporu | Bitcoin | Český kapitálový trh | MCD | Cena plynu | Modernizace přenosových sítí | Hlavní finanční trhy | Druhá největší ekonomika světa | AAA firmy | LVMH | Čínský trh | Pokračující geopolitické napětí | ISM index | Akcie na vlastní účet | Vyšší sazby | Británie | Senior trader | TradingView | Větší pokles | Obchodníci | Tvorby rezerv | Očekávání ziskovosti | Data o inflaci | Obchodovat | EUR/MWh | Head and Shoulders | Pavel Ryba | Analytik Portu | Státní banky | Celková inflace | Ropa | Americké indexy | Největší ekonomika | Futures ropy | Finance | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Poptávka po čipech | Situace v eurozóně | STOXX50 | Vývoj situace v Číně | Ceny benzínu | Omezení těžby | Atraktivní příležitosti | Naše prognóza | USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Nástroje peněžního trhu | Platformy | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Pokles nezaměstnanosti | ROIC | Spotřebitelské inflace | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Rostoucí úrokové sazby | Index PMI | Premiér Viktor Orbán | Úspěch v investování | Stříbro | Kulminace inflačních tlaků | Sankce | Definitivní obrat trendu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výhled pro akcie ČEZu | Rostoucí ceny komodit | Kraft-Heinz | Hlavní ekonom | Investice z Číny | Pokles cen | TGT.US | Závislosti na Číně | Volby | Výprodej bitcoinů | PMI index | Broker Consulting Index | Výdaje | Akcie čínské společnosti | Obchodování v Evropě | ETF | Akcie pražské burzy | Globální akciový index | Klouzavý průměr | University of Leicester | Promořenosti populace | Pohonné hmoty v ČR | Marek Malina | Dow Jones | Standardní odchylky | Nálada na trzích | Reklasifikace | Obchodování pro klienty | Investiční aktivita | Bloomberg Financial LP | USD za tunu | Obchodníci s ropou | Dopady energetické krize | Akcie Colt CZ | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Strategie win win | Technologická společnost | Výsledky amerických společností | Německé hospodářství | Cisco Systems (CSCO.US) | Měnové zajištění | Ekonomové | Prohlášení | Depozitní sazby | Globální inflace | Hike | Spojené státy | Trading | Růst HDP | Severomořský Brent | Větší regulace | Ozbrojené složky | Zvyšování úrokových sazeb | Wood & Company | Index volatility | Klesly akcie | Boeing | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Jestřábí komentáře | Růstový index S&P 500 | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nálada mezi německými exportéry | Diverzifikace bohatství | Vývoj ceny pšenice | Kolaps těžby | Vláda v Pekingu | Úroková sazba | Český stát | Amazon | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | BHS Timur Barotov | Technologický index | Cílové ceny | Rizikovost | Investiční poradenství | Finanční ukazatele | Rizikové averze | Investiční doporučení | Akcie Colt | Direct market access | Prop Trading | Americké akcie | Dopady pandemie | Pracovní síla | Struktura HDP | Politika centrálních bank | Výprodej bitcoinu dnes | Společnost Nike | Realitní bublina | Estée Lauder | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Růst akcií Alibaby | Zisky firem | Intervence | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Prezident institutu ZEW | Krachy velkých krypto burz | Spotřebitelská důvěra | Komoditní burza | Pokles cen energií | Další vývoj | West Texas Intermediate | Ekonomická recese | Recese v USA | Světová produkce mědi | Měnové politiky | Vysoká rizika | Kuny | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Akcie v Číně | Rok 2025 | Ruský vývoz ropy | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Manufacturing | Zvedání úrokových sazeb | Znovuotevření ekonomiky | Kompenzace | Zlotý | Aktuální valuace | Kryptoměnový svět | Ekonomická situace | Odhad HDP | Růstový potenciál | Dna | Hongkongský index Hang Seng | CNY | Trh se zlatem | Velké londýnské banky | Fio banka, a.s. | Výplach na trzích | KOSPI | Kapitálové rezervy | Cenová bublina | Rozmach kryptoměn | Bilance ECB | JD | Čínské indexy | Vítězství | Investiční strategie | Částečný úvazek | Hypoteční sazby | Ifo Clemens Fuest | Odliv kapitálu | Nike (NKE.US) | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | ADP | Akcie ve Spojeném království | Podstatné kurzotvorné zprávy | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Futures na indexy | Automobilka | Reálné ekonomiky | Společnost Nvidia | Sazby | Provozní marže | GBP/EUR | Vladimír Vávra | PMI ve výrobě | Patria | Nejisté situace | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Symposium centrálních bankéřů | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Asijské fondy | České koruny | Objem zakázek | Tempo zdražování | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Rhodium Group | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Velká korekce | Cena severomořské ropy Brent | Ochlazování inflace | Sektorové alokace | Růstový index | Generální ředitel | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Nárůst nově nakažených | Berlín | Průzkum | Hlavní analytik | Edward Moya | Firmy | Růst cen ropy | Farmaceutický sektor | Zajištění | Aktivita v průmyslu | Cena ropy brent | Západní firmy | Kroky centrálních bank | Výhled růstu ekonomiky | Růst cen komodit | Repo sazby | Finanční výkazy | Londýnské banky | Výsledky společnosti | Investování | Prodej akcie | Fujitomi Securities | Fed | Agency business | Multi-asset | Nejbližší support | Maďarský forint | Předpokládaný růst | NASDAQ 100 | Volatilní obchodování | Čínské sankce | Euro k dolaru | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Zachování neutrality | Startup společnosti | Rivian | Trhy | Trade | Akcie v USA | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Walmart | Hongkongský Hang Seng | FTSE | Problémy Číny | Další růst úrokových sazeb | Rostoucí příjmy | Důvěra v eurozóně | Australský S&P/ASX | Utahování měnových podmínek | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Rizika | Český PX index | Středoevropské burzy | Kvantitativní utěsňování | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Žlutý kov | Cena nemovitostí | Eurozóna | Spirit Airlines | Cena benzínu | ISM | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Fitch | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Americké banky | Dluhopisový trh | Úspory | JD.com | Snížení spotřební daně | Globální trh s ropou | Futures na ropu | Bitcoin a další kryptoměny | Podílové listy | Ministr financí Scholz | MIB | Japonský Nikkei | Odliv prostředků z trhu | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Verizon Communications | SSE Composite | xStation 5 | Vysoké ceny | Úřad pro energetické informace | Stagflace | NKE | Čínské státní banky | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Čínský Shanghai Composite | Na devizovém trhu intervenovat | Tesla | DMA obchodovaní | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | XTB Research | Individuální akcie | Ekonomický růst | Středoevropský region | Ceny ropy a zemního plynu | Inflace v USA | Komodity | Nálada na finančních trzích | Mzdy | Poradenství | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Odhady analytiků | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | Situace na finančních trzích | Včerejší seance | Na burze | Částečné zestátnění | Akcionáři | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Velmi rizikové investice | Ceny bavlny | Evropské trhy | Carry obchody | Sázet | Index podílových fondů | Hospodaření | Hořčík | Zahraniční obchod | Ztráta | Estee Lauder | Riksbank | Orbán | Dolar vůči jüanu | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Růst výroby | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | Měsíční report | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Kukuřice | Obchod | Výrobní náklady | Tradeři | Ceny ropy Brent | Sam Stovall | Volkswagen | Hospodářské politiky | MSCI All Country World | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Příčiny poklesu cen | Energetický index | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Inženýrské stavitelství | Analytik | Trinity | MAM | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Adidas | Pokles výnosů | Yahoo Finance | Cenový strop | Volatilita trhů | Finanční trh | Urals | Meta | Portfolio | Kurz měny | GBP | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Libanon | Risk | Inovace | CZK/USD | WMT.US | Ceny | Hospodaření firmy | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Ceny sóji | Akcie americké společnosti | Potenciální rizika | Kompozitní index | Německý ZEW index | Americké CPI | FTSE 100 | Mírná korekce | General Dynamics | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Poptávka po nemovitostech | Centrální banka | Sektor nemovitostí | Předpovědi | Predikce | Softbank | Rizikový faktor | Novo | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Silný americký dolar | Salesforce | Fed index | Malajsie | SMA | Yahoo | Největší ekonomika světa | Biliony | EUR/JPY | Libra | Podnikání společnosti | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Vnímání rizika | ServiceNow | Překvapivý růst | Tradingový portál | USD/EUR | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Dobrá data | Tržní výhled | Současná cena | USDCAD | Panevropský akciový index | Forint | Americké akcie dnes | Opatření v Číně | Morgan Stanley | Ceny zlata | Commerzbank | Náklady na financování | Výnos | Zboží každodenní spotřeby | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Počty nakažených | Zasedání RBA | eBook | Růst cen energií | Index DOW | Producenti ropy | ČEZ | Německé ekonomiky | Počet nakažených | Index Nasdaq | Graf zlata | INR | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Metaverse | Azure | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Domácí měna | WACC | Automatic Data Processing | Varšavská burza | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Aktuální rezistence | Čistá marže | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Snap | Zastropování cen | Výrobce obuvi | Miliardy USD | Tradingový portál FXstreet.cz | Situace na komoditních trzích | Stoxx Europe 600 | ZAR | Vietnam | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Obchodní analýza | Pravděpodobnost recese | Euforie | Írán | Rychlý růst cen | EPS | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | ACEA | Káva | Bez rizika | Lídři zemí EU | Evropské PMI | Akcie společnosti Tesla | Zisk | Xetra | Čínské stimuly | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | World Gold Council | WTI a Brent | Pokles kurzu | Pozitiva | Vývoj ceny akcií | Rizikové měny | Shenzhen Composite | Akcie Walmartu | Středoevropské měny | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | PLTR | Nemovitostní fondy | Vklady | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Očekávaný vývoj | TGT | Úroky | Americké ministerstvo energetiky | Výběr akcií | MSCI World | Prezident | Varovné signály | Růst inflace | Obavy trhu | Cena mědi | Anglo American | Stellantis | Jednotná evropská měna | Prémie | Expanzivní politika | Colt CZ | Cena akcií Tesly | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Údaje o vývoji HDP | Francie | Předpověď | Cena akcií společnosti | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Automobilky | Poklidné obchodování | CFRA | Eurodolar | Omezení pohybu | Finanční krize | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Technologické firmy | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | Týdenní zpráva z FOREX trhu | SK Hynix | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zasedání americké centrální banky | Marže | Obchodování na páku | Směřování | Inflace v říjnu | Aktivum | Společnost XTB | Výroba automobilů | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Epidemiologické situace | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Startup | Konsensus | Největší rizika | Aktuální prognóza | Dluhy | Euro STOXX | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | DISH | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Ranní komentář | Pokles zásob | Spready | HDP | Načasování | Skandály | Dopady vysokých úrokových sazeb | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Vrcholní představitelé | Ztrátový týden | Dolar | Další posilování | Euro | Klid | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Index euro | Pandemická situace | Akciové portfolio | Průměrná cena | Rizikové prémie | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Členské země | Známky oživení | Výprodej | Ekonomické zprávy | Direct market | Signály z Fedu | Index BUX | Private equity | Začínající investoři | Ropný benchmark | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Nvidia Corporation | Odhad letošního růstu | Retail | Hyundai Motor | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Dekarbonizace | Západoevropské trhy | Philip Lane | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Panevropský akciový index STOXX 600 | Mzda | Nervozita na trzích | Dramatický dopad | Největší ekonomiky | NERV | Société Générale | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Target | Urbanizace | Očkování | Podniky | SPAC | Index spotřebitelských cen | City | Institut ZEW | Demografické trendy | Nejprodávanější | AAA | Energetická bezpečnost | Vývoj ceny | Analytik XTB | Domácí akcie | Vitol | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Výplach | Exekuce | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | Zvyšování cen | Intel Corporation | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Velké finanční krize | Swingový výhled | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Intermediate | Snížení těžby | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | BHS | Údaj o HDP | Nasdaq-100 (US100) | JAR | Rychlý růst | Target (TGT.US) | Investice | Osobní příjmy | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | BUX | Potenciál | Zdravotnictví | Zpětné odkupy | Společnost Cisco | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Konkurence | Komunikace | Skupina Saxo Bank | Maďarský index | Psychické rozpoložení | Oživení ekonomiky | CSCO.US | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Růst ceny zlata | Slovo recese | Zisky | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Walt Disney | Hospodářství | Timur Barotov | Akcie klesají | Důvěra | Risk Off | Výhled pro akcie | Oslabení dolaru | CAC 40 | Russell 2000 | Ukazatel | Akcie Boeing | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Akcie VIG | Ropa WTI | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | UST | Chris Weston | Cash flow | Trh s ropou | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Obavy z pandemie | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Kering | Čínská firma | Roční růst | Kofola | Index SSE | GBPUSD | Odkupy akcií | Řízení rizik | Společnost Intel | Kurzotvorné zprávy | Burzy v USA | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | HSCEI | Praha | Poptávka centrálních bank | Jižní Korea | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | Tranše | Výhled Číny | Rozšíření | Plány | Toyota | Týdenní výkon | CDC | Ropa dnes | COVID-19 | Cena ropy WTI | WIG20 | Brusel | NFP | Nikkei | Americké společnosti | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Úrokový výnos | ZEW | Fenomén | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | 21. století | TIM | CFRA Research | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | ADS | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Ceny stříbra | Obchodování a investice | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Colt | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Sumitomo Mitsui | Divize | Iberdrola | University of Michigan | Růst poptávky | Akcie českých bank | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Panevropský index STOXX 600 | DMA | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | Beta | CEE region | Rozbor | Íránská ropa | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Růst EBITDA | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Nakoupit akcie | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Alibaba Group Holding | MU.US | QE | MT4 | Růst tržeb | Banka HSBC | Spojené království | Cena | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | CNN | Komerční banky | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Pepperstone | Rozpočet | Komodita | Pohyb cen | Evropské indexy | Ekonomické aktivity v eurozóně | Americký trh | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | CME Group | BAT | Ceny kukuřice | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Zastavení výroby | Newmont | Evropská automobilka Volkswagen | Tempo inflace | Kanadský dolar (CAD) | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Erste | Fiskální balíček | Hliník | Vývoj ceny kávy | Fibonacciho retracement | Merck | Debata | Kurzy měn | Akcie společnosti | Sony | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Akcie Alibaby | Hlavní rizika | Desetileté dluhopisy | Denní graf | CFA | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Verizon | Finanční situace | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Intel | Protikoronavirová opatření | Ceny kávy | Jihokorejský Kospi | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Inflační data | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Evropský akciový trh | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Terra | Banky | Koronavirová opatření | Vývoj ceny bavlny | Akcie ČEZ | Automotive | Vlády | Seznam.cz | Americká vláda | Express | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Odliv prostředků | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Zkušení investoři | PMI v eurozóně | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Rivian Automotive | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | ČR | Dot-com | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ropný průmysl | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Bavlna | Solidní výsledky | Lithium | Čínské akcie | API | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Xiaomi | Teplé počasí | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Robert Habeck | Market | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Půjčování cenných papírů | Lídři | Sestupný trend | Americká lehká ropa WTI | Support | Nezaměstnanost mladých | McDonald's | Waste Management | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Krypto burzy | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Import | Vysoké výnosy | Kvartální výsledky | Meta Platforms Inc | Rizikovější aktiva | Návrat inflace | OPEC | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Fio banka | Sentiment | Zhoršení pandemie | SNB | Index ISM | Evropská banka | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Spotify | Evropský index | Bohatý | Alibaba Group | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Zásoby ropy ve Spojených státech | Objem ropy | Průměrná hodnota | Obchodní bariéry | IHS | Spotřebitelé | Ziskovosti společnosti | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Karanténa | Rostoucí výnosy | Optimistická očekávání | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Meituan | Čínská vláda | Vývoj ceny sóji | Začít investovat | Nikkei 225 | AUDUSD | Německá společnost | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Hladiny supportu | Projekce | Centrální banka USA | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | Oživení čínské ekonomiky | Nařízení | Zdražování | Ropy | RBA | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | Tržby z prodeje | Ocenění akcií | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | MT5 | Předseda | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Škoda | Pokles poptávky | Proces učení | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Pohyby kurzu | Americké ekonomiky | USD | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Investovat do ETF | Cestování | Sentiment indikátory | Patria Direct | Americký dolar dnes | Technologické tituly | PayPal | D1 | Dluhopisy s vysokým výnosem | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | Odvětví polovodičů | Globální vývoj | BMW | Svět kryptoměn | Tržní podíl | Hlavní úroková sazba | Tencent | iPhone | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Bloomberg Financial | Futures na evropské indexy | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Vysoká nezaměstnanost | Zpomalování ekonomiky | WMT | Vývoz do Číny | Sumitomo | Finanční ztráty | Zdanění mimořádných zisků | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Stimulační program | Data z americké ekonomiky | Počet úmrtí | Samsung Electronics | Úrokové sazby Fedu | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | PX index | Aleš Michl | Kanada | Navýšení sazeb | Zestátnění | Ruská invaze | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Rizikové investice | Německý Ifo index | Nejvýraznější pokles | Nvidia | Investment | Libra klesá | Dlouhodobí investoři | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Kurz eura vůči dolaru | RISE | Nízké ceny ropy | US100 | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | XTB Štěpán Hájek | Těžaři | Vývoz z Německa | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Doporučení | Body | Arabica | Čínský export | Krypto | Charlie Munger | ROCE | Spekulace | Paradox | Vysoké zisky | Averze vůči riziku | Hlavní index PX | Omikron | Konjukturální průzkum | Negativní vývoj | Hodnoty měny | Enphase Energy | Údaje o nezaměstnanosti | Clemens Fuest | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zisk a tržby | PBOC | ASX 200 | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Výnosy 10letých dluhopisů | Globální trh | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Základní sazba | Komunistické strany | Logistické společnosti | Akciový trh | Uhlí | Ekonomické prostředí | Kolaps cen | Investor | USD/JPY | Šperky | Americké vlády | Nová stimulační opatření | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Šíření koronaviru | Světové akciové indexy | Banka | Produkce ropy | Markit | Podnikatelské klima | Jihokorejské akcie | Zprávy z pražské burzy | Graf dne | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Globální akcie | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Energetická situace | Americký HDP | Hospodářský výhled | Indonésie | Disney | Strukturální problémy | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot