Expanzivní politika
XAU/USD: Analýza a prognóza vývoje
19.11.2024 Zlato roste už druhý den po sobě, jelikož geopolitická rizika způsobují příliv investic do bezpečných aktiv. Napjatá geopolitická situace ve světě je klíčovým faktorem, který žene investice směrem k drahému kovu. Snížená očekávání agresivnějšího uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému však růst zlata omezují.
Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)
14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
3 důvody, proč se USA dosud vyhýbají recesi
18.10.2023 „Za normálních podmínek by růst klíčových úrokových sazeb tímto tempem v kombinaci s kvantitativním utahováním již zřejmě vyvolal ekonomickou recesi,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Kam se poděla recese?
16.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Kam se poděla recese?
07.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Inflace za celý letošní rok bude přes sedm procent, uvádí analýza Cyrrus
11.01.2022 Inflace bude za celý letošní rok nejvyšší od roku 1998 a dosáhne 7,2 procenta. Růst cen bude kulminovat v prvním čtvrtletí, kdy inflace vystoupá na 8,8 procenta, což bude nejvyšší tuzemský čtvrtletní údaj od podzimu roku 1998. Začátkem letošního roku nelze vyloučit ani inflaci přes deset procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici.
Forex: Fed šlápne na brzdu a nastíní zrychlený cyklus zvyšování sazeb
15.12.2021 Eurodolar nervózně vyhlíží dnešní zasedání Fedu, přičemž nervozitu ještě umocnila včerejší čísla o výrobní inflaci, která byla rekordně vysoká. Od Fedu se tedy dnes večer všeobecně očekává, že rozhodne o zrychleném útlumu nákupu dluhopisů. Tato expanzivní politika by podle nového scénáře měla být zcela ukončena na konci března.
Rozbřesk: Český automotive zaostává za Německem. Odrazí se to v dynamice mezd?
15.12.2021 Šéf odborů Škody Auto Jaroslav Povšík dnes v Hospodářských novinách přiznal, že dodávky čipů v rámci koncernu jsou špatné a že spolu se Seatem tahají za kratší konec provazu. Obává se proto, že i příští rok nebude možné vyrobit přes 200 tisíc vozů, a situace se nijak dramaticky nevylepší.
Rozbřesk: Maďarská centrální banka dnes jako první v EU zvedne po pandemii úroky
22.06.2021 Taky jste si všimli, že když hraje na Euru “domácí” Maďarsko, tak je navzdory globální pandemii stadión narvaný k prasknutí? To není známka punku maďarské vlády, ale známka toho, že se zde covidovou hrozbu podařilo masivním očkováním dostat pod kontrolu. Úspěšný boj s pandemií je pak nutnou podmínkou normalizace makroekonomické situace a potažmo měnové politiky. Ne náhodou bude dnes Maďarská národní banka (MNB) první centrální bankou v EU, která spustí proces likvidace nestandardně velmi expanzivní měnové politiky, jež byla tak jako jinde vynucena pandemií.
Prodej kryptoměn se v 1. čtvrtletí ztrojnásobil na 2,3 miliardy Kč
09.04.2021 V Česku se za první čtvrtletí prodaly kryptoměny za téměř 2,3 miliardy korun. Je to více než trojnásobek proti stejnému období loni. Poptávku táhnul především rostoucí kurz bitcoinu a dalších kryptoměn. Loňské obchodování rovněž negativně ovlivnil nástup koronavirové pandemie. Vyplývá to z informací společnosti Bitstock.com.
Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit
01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
V Česku se v únoru prodaly kryptoměny za 900 milionů Kč
05.03.2021 V Česku se v únoru prodaly kryptoměny zhruba za 900 milionů korun. Je to o 300 až 400 milionů více než v lednu a šestinásobek proti stejnému měsíci loni. Poptávku táhl především rostoucí kurz bitcoinu i dalších kryptoměn. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bitstock.com.
Bitcoin od počátku pandemie zdražil o 450 procent na 1,2 mil. Kč
22.02.2021 Nejrozšířenější kryptoměna bitcoin zvýšila od konce loňského února, kdy začala koronavirová pandemie v Česku a dalších evropských zemích, hodnotu o 500 procent na současných 55.800 USD, tedy asi 1,2 milionu korun. V korunovém vyjádření byl růst 450 procent kvůli vývoji kurzu koruny k dolaru. Vyplývá to z výpočtů společnosti Bitstock.com.
Rozbřesk: Vakcína nejvíce pomůže obchodu, pohostinství a hoteliérství…
11.02.2021 Celý svět sází na vakcínu a vysvobození z pandemie v polovině tohoto roku. Vyhledávač Google ukazuje, že od konce října 2020 vyhledávání “vakcíny”, ať už jde o Pfizer nebo Sputnik, raketově roste – za poslední čtvrtrok se zdvojnásobilo. Akciové trhy jsou zase ochotné ignorovat díky víře ve vakcínu veškeré negativní zprávy o nových “lockdownech” (reagujících na nové kmeny koronaviru).
Rozvíjející se trhy začínají lákat investory
02.02.2021 Jen za první tři týdny v roce 2021 rozvíjející se trhy dokázaly přilákat zahraniční kapitál o velikosti 17 miliard dolarů. Postupně tak pokračuje přesun peněz, na který jsme několikrát upozorňovali a investoři tím odstartovali “hon za výnosy”. Důvodem je postupný pokles rizik na trzích a v ekonomice, který podporuje blížící se konec chřipkové sezony a postupná vakcinace světové populace. Očekávání jsou v tuto chvíli z dlouhodobého hlediska velmi pozitivní.
Rozbřesk: Pohled Fedu na ekonomiku se vinou pandemie opět zhoršil a vzpoura na Wall Street
28.01.2021 Fed vzkazuje: jakékoliv sundávání nohy z plynu monetární expanze považujte za předčasné. Dezinflační síly mají vinou pandemie podle vedení americké centrální banky stále navrch, a proto měnová politika zůstane velmi uvolněná ještě dlouho. Šéf Fedu Powell si přitom nemyslí, že expanzivní politika by aktuálně byla hlavním hnacím faktorem cen aktiv, a tudíž nevidí důvod proč by centrální banka měla přijít s nějakými novými makroprudenčními prvky, které by podpořily finanční stabilitu.
Bitcoin za poslední měsíc zdražil o více než 320 tisíc korun, dnes atakoval úroveň tři čtvrtě milionu. Jeho nynější růst se vymyká prakticky všemu, co světové finančnictví pamatuje
03.01.2021 Bitcoin dnes dopoledne překonal další cenový milník. Cena nejrozšířenější světové kryptoměny se poprvé v historii vyhoupla nad 34 tisíc dolarů. V korunovém vyjádření pak rovněž poprvé v historii atakoval úroveň tři čtvrtě milionu korun. Vyplývá to z údajů společností Morningstar a Coinbase.
Bitcoin prvně v historii překonal hranici 30 tisíc dolarů, za poslední měsíc zdražil o skoro čtvrt milionu korun. Vzhůru jej více než kdy jindy ženou „chytré peníze“
03.01.2021 Cena nejrozšířenější světové kryptoměny, bitcoinu, během dnešního odpoledního obchodování poskočila v dolarovém vyjádření prvně v historii nad úroveň 30 tisíc dolarů. Jeden bitcoin tak vyjde na zhruba 660 tisíc korun. Vyplývá to z údajů společností Morningstar a Coinbase. Za poslední měsíc zdražil v korunách o více než 240 tisíc.
Bitcoin dnes poprvé v historii atakuje cenovou hranici 600 tisíc korun, za poslední měsíc zdražil o 220 tisíc. Vzhůru jej navíc více než kdy jindy ženou „chytré peníze“
27.12.2020 Cena nejrozšířenější světové kryptoměny, bitcoinu, během dnešního obchodování poskočila v korunovém vyjádření až k úrovni takřka 600 tisíc korun, a to poprvé v historii. Vyplývá to z údajů společností Morningstar a Coinbase. V pátek bitcoin překonal psychologickou hranici 25 tisíc dolarů, přičemž dnes již atakuje úroveň 28 tisíc dolarů za kus.
Bitcoin dnes poprvé v historii překonal cenovou hranici půl milionu korun. Vzhůru jej žene i strach investorů, že jim unikne životní příležitost ke snadnému zbohatnutí
17.12.2020 Cena nejrozšířenější světové kryptoměny, bitcoinu, během dnešního obchodování poskočila v korunovém vyjádření z úrovně necelých 460 tisíc až na více než 505 tisíc korun. Vyplývá to z údajů společností Morningstar a Coinbase. Poprvé v historii tak bitcoin prolomil psychologickou hranici půl milionu korun za kus.
Bitcoin poprvé v historii stojí více než 20 tisíc dolarů. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování
16.12.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord a také poprvé v historii překonala psychologickou cenovou hranici 20 tisíc dolarů za kus. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin překonal tuto hranici dnes odpoledne středoevropského času, krátce před 14:45.
Češi rvou bankéřům hypotéky z rukou, letos si na hypotékách půjčí historicky rekordní sumu. Úrok na hypotékách spadl po letech pod úroveň dvou procent, avšak třeba na Slovensku jsou hypotéky stále levnější
16.12.2020 Koronavirus sráží úroky na hypotékách. Ty tak byly letos v listopadu nejlevnější od března 2017. Poprvé od té doby totiž jejich průměrná úroková míra spadla pod úroveň dvou procent, konkrétně na hodnotu 1,98 procenta, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. V evropském měřítku však i tak patří české hypotéky k těm spíše dražším, neboť například průměrná sazba hypoték se splatností nad deset let činila v eurozóně v říjnu – podle nejnovějších dostupných dat Evropské centrální banky – pouze 1,36 procenta (viz graf níže). Na Slovensku jsou hypotéky nad deset let k mání pouze za 1,24 procenta, vyplývá také z dat Evropské centrální banky.
Hypotéky přestávají zlevňovat. Právě teď tak může být pro pořízení hypotéky vůbec nejpříhodnější doba, vakcína je bude totiž zdražovat
02.12.2020 V listopadu přistoupily ke zlevnění hypoték již jen dvě z tuzemských bank, a to Equa Bank a Moneta Money Bank. Banka Creditas své hypoteční sazby dokonce zvýšila. Doba koronavirového zlevňování hypoték je u konce.
Bitcoin právě překonal historický cenový rekord, prodává se i za více než 19 850 dolarů za kus. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování
30.11.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord z konce roku 2017. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin stál dnes odpoledne středoevropského času více než 19 850 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činil 19 665,39 dolaru.
Bitcoin má našlápnuto k překonání historického cenového rekordu, padnout může už dnes odpoledne. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování
24.11.2020 Cena bitcoinu dnes vzrostla až o 860 dolarů za kus, tedy od historického cenového rekordu jej dělilo necelých 400 dolarů. Podle údajů serveru Coindesk stál dnes před půl třetí středoevropského času jeden bitcoin více než 19 271 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činí 19 665,39 dolaru.
Bitcoin už prolomil hranici 17 tisíc dolarů, stoupá k novému historickému rekordu – naposledy byl takto drahý počátkem ledna 2018. Svět se bojí inflace a zadlužování vlád, což bitcoinu nahrává
17.11.2020 Nejrozšířenější světová kryptoměna bitcoin dnes odpoledne středoevropského času, krátce před jednou hodinou, prolomila cenovou úroveň 17 tisíc dolarů za jeden kus. Celková tržní kapitalizace této kryptoměny tak nyní činí bezmála 316 miliard dolarů.
Světový dluh vykazuje v historicky rekordní míře záporný výnos. Investoři se proto obávají vzedmutí inflace, což pomáhá bitcoinu k cenovému růstu až takřka na rekord
16.11.2020 Celkový celosvětový objem dluhu, který vykazuje záporný výnos, se právě teď nachází nejvýše v historii. Vyplývá to z ukazatele Global Negative-Yielding Debt Index, který sestavují společnosti Bloomberg a Barclays (viz graf níže).
Záznam z jednání ČNB ukázal širší shodu na zvýšení úrokových sazeb
14.02.2020 Záznam z posledního jednání ČNB ukázal širokou shodu na zvýšení úrokových sazeb v rámci bankovní rady. Ačkoli pro rozhodnutí hlasovali čtyři členové ze sedmi, Tomáš Nidetzky, který hlasoval proti zvýšení, potvrdil, že by ke zvýšení sazeb stejně pravděpodobně došlo na příštích jednáních. Proti zvýšení sazeb se tak explicitně vyjádřil pouze Aleš Michl a Oldřich Dědek, kteří považují vyšší sazby za škodlivé pro ekonomiku. Napříč bankovní radou však panovala shoda, že riziko odpoutání inflačních očekávání je malé, nelze jej však úplně bagatelizovat. Část bankovní rady se však obává narůstajících poptávkových inflačních tlaků na růst cen potravin, což vytváří riziko směrem nahoru pro vývoj inflace na horizontu měnové politiky. To potvrzuje i dnešní zveřejnění lednové inflace, která převyšuje prognózu centrální banky o tři desetiny. Marek Mora, Oldřich Dědek a Aleš Michl v průběhu diskuze zpochybnili prognózu stabilního kurzu koruny, kterou představila centrální banka minulý týden. Podle jejich slov bude konvergence tuzemské ekonomiky probíhat i skrze nominální posilování kurzu koruny. Neobvykle velká část diskuze se věnovala i fiskální politice. Opatření vlády podle bankovní rady podporují výše zmíněné proinflační tlaky. Zároveň se obávají, že tato „expanzivní“ politika bude dále gradovat s blížícími se volbami do poslanecké sněmovny v příštím roce.
Týden ve znamení centrálních bank. Cena ropy po útoku na ropná zařízení v Saudské Arábii posílila
20.09.2019 O víkendu došlo k útoku húsíjských rebelů na dvě ropná zařízení na východě Saúdské Arábie. Podle prohlášení tamního ministerstva vnitra k útoku došlo prostřednictvím střel z dronu. Cena lehké americké ropy WTI v pondělí posílila o více než 14 %. Později vyšlo najevo, že škody nejsou tak velké a že k plné obnově produkce by mělo dojít do konce roku a cena ropy v průběhu týdne korigovala zisky. Spojené státy také oznámily, že pokud by na trhu bylo nedostatek ropy po uspokojení poptávky, jsou připravené uvolnit svoje strategické rezervy.
Desetiletý růst. Jak dlouho ještě vydrží?
25.03.2019 V březnu je tomu právě deset let, co trhy ve finanční krizi spadly na své dno. Výročí je to překvapivě vysoké, protože atakuje první příčky z hlediska délky ekonomické expanze v U.S a dá se tak i říci, že celosvětově. V této situaci by měl každý, kdo investuje do akcií a nemovitostí minimálně zpozornět, protože i když všechno vypadá růžově, je třeba se podívat na věc i z druhé strany. V létě, nebo na podzim bychom mohli být svědky nejdelší ekonomické expanze v historii.
Desetiletý růst. Jak dlouho ještě vydrží?
25.03.2019 V březnu je tomu právě deset let, co trhy ve finanční krizi spadly na své dno. Výročí je to překvapivě vysoké, protože...
Turecko rozšiřuje "klub" zemí v recesi
14.03.2019 Turecko se přidává k zemím, které se podle kvartálních výsledků HDP dostaly do technické recese. Výsledky však mohou představovat pouze špičku ledovce celé turecké ekonomiky.
Turecko rozšiřuje „klub“ zemí v recesi
14.03.2019 Turecko se přidává k zemím, které se podle kvartálních výsledků HDP dostaly do technické recese. Výsledky však mohou p...
Zpomalení globálního růstu může být vyšší, než se čeká
26.11.2018 OECD zrevidovala prognózu růstu na rok 2019 až 2020 směrem dolů z 3,7 % na 3,5 %. Zpomalení hospodářského růstu by mohlo být podle odhadu xPartners výraznější, než se očekává, pokud by se rizika v následujících měsících opět nahromadila. Obnovení obchodního napětí, zhoršení geopolitických vztahů na Blízkém východě a ve Venezuele patří mezi hlavní obavy.
Rozbřesk: Revoluční zasedání ECB?
14.06.2018 Dnes startuje jedno z nejdůležitějších zasedání ECB v tomto roce. Italská politická krize v druhé polovině května znamenala pro řadu investorů jediné - opětovný odsun konce měnové expanze (QE) do nedohledna. Dnes ovšem vypadá všechno jinak. Po zklidnění italského napětí, centrální bankéři nastartovali jestřábí “kanonádu” - Hansson, Knot, Weidmann, ale především hlavní ekonom ECB Peter Praet. Ten je současně jedním z duchovních tvůrců a největších zastánců politiky QE v ECB a současně také jednou z největších holubic v bankovní radě. Jeho slova o tom, že je inflační cíl ECB skoro naplněn a je třeba přehodnotit QE, mají tedy velmi silnou váhu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.06.2017 1) Pozornost investorů a analytiků se dnes soustředí zejména zasedání americké centrální banky (Fed), které by mělo přinést další utažení měnové politiky. Očekává se, že centrální banka dnes ve 20:00 SELČ rozhodne o zvýšení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu do pásma 1,00-1,25 %. O půl hodiny později vystoupí na tiskové konferenci šéfka Fedu Janet Yellenová, která by měla poskytnout další detaily ohledně směřování měnové politiky centrální banky.
MMF zlepšil hospodářské vyhlídky Číny
14.06.2017 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad hospodářského růstu Číny v letošním roce na 6,7 procenta z 6,6 procenta, která odhadoval v dubnu. Hlavními důvody tohoto kroku je expanzivní politika vlády a veřejné investice, uvedla agentura Reuters.
Rozbřesk: Německá inflace na čtyřletých maximech, Bundesbanka bije na poplach
02.03.2017 Německá inflace zdolala v únoru čtyřletá maxima a podobně by měla dnes dopadnout i inflace za celou eurozónu - ta by poprvé od roku 2012 měla označkovat 2procentní inflační cíl ECB. Včera už se proto ozval Jens Weidmann z německé Bundesbanky, podle kterého bude muset ECB v březnu zvýšit svoji inflační prognózu.
Rozbřesk – Německá inflace by měla v prosinci překonat tříletá maxima
03.01.2017 Rok 2017 nám začíná v poměrně optimistickém tónu, naznačují to první měkká data, která v podobě podnikatelských nálad z průmyslu přinesly indexy PMI. Z pohledu globální ekonomiky je pak nejzajímavější dnešní ranní číslo z Číny, kde nevládní statistiky ukázaly na to, že optimismus v průmyslu vyšplhal na čtyřletá maxima. Když si k těmto čínským číslům připočteme velmi pěkně vypadající indexy PMI z eurozóny a zřejmě velmi dobrý výsledek obdobného indexu ISM z USA, tak se opravdu nelze ubránit dojmu, že americké volby a výhra Donalda Trumpa spustily vlnu podnikatelského optimismu, která zcela dala zapomenout na deflační chmury, jež nad globální ekonomikou vysely po většinu předchozích tří let.
Forex a komodity: Co přinese rok 2011?
03.01.2011 Vývoj a analýza měnového trhu pro rok 2011.
Forex a komodity: Co přinese rok 2011?
03.01.2011 Předpovídat vývoj měnových kurzů je velmi náročné i v krátkém časovém horizontu. Dlouhodobější predikce jsou bohužel většinou nepřesné a odchylka v řádu několika stovek bodů je pro dlouhodobou předpověď běžná. V dlouhodobém horizontu se tedy naplno projeví rozdíl mezi tradingem a investováním - investování bez finanční páky totiž výrazně usnadní schopnost "ustát" několika set bodový drawdown.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Patrik Urban | Čína | Peníze | Australský dolar | Disciplína | Akciové indexy | Moody's | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Mexické peso | Brazilský real | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bund | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | Drawdown | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Fiskální politika | Grafy | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Likvidita | MMF | Marže | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Support | Swap | Ticker | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | VaR | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Euronext | Intervenovat | ČSOB | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Ceny akcií | Vzdělávání | Centrální bankéři | USDJPY | AUDUSD | Aktivum | EPS | Index | Podpora | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | BH Securities | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Eura | EURIBOR | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Investice do akcií | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Investing | ISM | Jádrová inflace | Kurz bitcoinu | Kurzy | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Pád akcií | PayPal | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Société Générale | Státní dluh | Shares | TopForex | Trh | Úrokový swap | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | EIA | ING | Elon Musk | Ex-dividend | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Commonwealth Bank | Spojené státy | Tržby | QE | Investiční výzkum | Western Union | Bohatý | Komise | Volby | Dividendové akcie | Investment | Unicredit | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Caterpillar | Investing.com | Hospodářské vyhlídky | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Expanzivní měnová politika | Technický pohled | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Otočení trendu | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Zkušení investoři | KBC | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Swapy | Ekonomická aktivita | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Xetra | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Růst akcií | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Eurex | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Nálada na trhu | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Stagnace | Baidu | Litecoin | Ethereum | Měnové zóny | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americká vláda | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Index cen domů | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | ČTK | Bankovní společnost | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Stimulace hospodářského růstu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Morningstar | ex | Purple Trading | Zahraniční forex | Daňové změny | ING Groep NV | CoinDesk | BHS | Aleš Michl | Paul Tudor Jones | Coinbase | Americký akciový trh | Kvantitativní utahování | Digitální zlato | Jerome Powell | xPartners | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Bitcoinová horečka | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Obchodní války | FinTech | Bitcoiny | Obchodní napětí | Podniky | Globální růst | Forint | Turecké liry | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Trhy v USA | Vývoj ceny bitcoinu | Výkonnost akcií | Dopady na ekonomiku | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Kryptoměna Bitcoin | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Uber Technologies | Statistický úřad | Posilování kurzu koruny | Infineon | Infineon Technologies | NVDA | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Výnosové křivky | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Denní graf | Dot plot | Finanční situace | Snížení daní | Tuzemské banky | Internet of Things | Akcie roku | Stav ekonomiky | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Trinity Bank | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | New Deal | Emitent dluhopisu | Rozpočet | Deficit | Politická situace | Trinity | Objem | MSFT | Obchod | Zájem o investice | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Příliv zahraničního kapitálu | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Hlavní události | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Maďarská centrální banka | Index DOW | Vysoký veřejný dluh | GM | Příliv investic | Lagardeová | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Hong Kong | INTC | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | Odvětví české ekonomiky | Martin Stránský | SMA | Předpovědi | Průmysl | ADP | HUF | General Motors | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Prohlášení | Amgen | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Hypotéky | Americké centrální banky | Fed index | Disney | Americké vlády | Nike | Uber | NERV | Yandex | Citelné zdražování | Miliardy korun | Kraft Heinz | Schodek státního rozpočtu | Exact Sciences | Washington | Experti | Negativní zprávy | ASML | Geopolitická situace | Proinflační | Silnější koruna | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Prezident | AMGN | Koronavirus | Google | Trhy | American Express | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Vít Hradil | Pandemie | DISH | Ceny Bitcoinu | Boeing | Výstupy | Tomáš Nidetzký | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Rozhodování | Medvědi | Růst sazeb | Marek Mora | Záznam z jednání ČNB | Záznam z posledního jednání ČNB | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | Gilead Sciences | FinTech akcie | Šíření koronavirové nákazy | Vývoj | Nejrozšířenější kryptoměna | Karanténní opatření | Stimuly | Fiskální politiky | Kabinet | Zrychlení inflace | Největší propad | Tudor | Důležitý support | Spotřebitelé | Historie | Dluhopisy řecké vlády | Koronavirová krize | Kongres | Manufacturing | Domácnosti | Výrobce letadel | Citrix | Citrix Systems | Enormní zájem | Dávky v nezaměstnanosti | mBank | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Potenciál | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Ekonomiky | Války | Schodek | Poskytování hypoték | Práce | Vláda Spojených států | Údaje | Dlužník | DPH | UnitedHealth Group | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | WMT | Trh dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Úspory | AMC | USD za barel | Posílení | Swingové minimum | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Zrušení daně z nabytí | 3M | Ekonomické vztahy | Bitcoin dnes | Maloobchod | Gilead | PEPSICO | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | NKE | Merck | Bankéři z Fedu | Expedia | Royal Caribbean | Velké ekonomiky | Vakcína | Advance Auto Parts | České ceny | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Koronavirová pandemie | Umělé inteligence | Krátkodobý dluh | Ztráty zaměstnání | Mondelez | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Výrobní PMI | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Investice do infrastruktury | Covid | Cardano | Zahraniční kapitál | Akciový optimismus | Fintech společnosti | Situace na trhu práce | Pesimistické scénáře | Zbohatnutí | Německý maloobchod | Ceny | Verizon Communications | Progres | Propad ekonomiky | Důvěra | Maďarská inflace | Pandemická situace | Úroky na hypotékách | Bitstock.com | Zvýšení daní | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Měnová politika Evropské centrální banky | Peso | Zdanění | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Politici | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Marathon | Česká republika | Množství peněz | Růst zlata | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Moneta | Pandemie v Česku | SAP AG | CSCO | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Hospodářský vývoj | QCOM | Poptávka po bitcoinech | Cena bitcoinu dnes | Proražení | Daňový balíček | GameStop | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Příležitost ke snadnému zbohatnutí | Zadlužování | Ceny aktiv | MGM | Chytré peníze | Počasí | Růst ceny | Brands | Zdravotní péče | Shopify | Acacia Communications | MRK | WU | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | PEP | Dnešní zasedání Fedu | Express | UNH | Akcie 2021 | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | Rozhodnutí vlády | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Loď Ever Given | Ever Given | Prodej kryptoměn | MNB | Přehřátí ekonomiky | Cíle | Příležitosti | Prodej | Další kryptoměny | Cyklus zvyšování sazeb | Cenové stability | Technologie | Odvětví | Načasování | Dodávky čipů | Chování | Ovlivňování | Jaroslav Povšík | Medián | Společnosti | Opatření | Dna | Problémy v dodavatelských řetězcích | Automotive | Joseph Stiglitz | TIM | Operace na volném trhu | 3М | BofA | Tlumit inflační tlaky | Analýza Cyrrus | Instituce | Objem prostředků | Mezinárodní vztahy | Prognóza vývoje | Udržitelnost | Vysoké inflace | Nouriel Roubini | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Vyšší náklady | Chat GPT | Rychlost | Vice | Aktuální stav | Soft-landing | DNO | Roubini | Měnové intervence | Tudor Jones | Jakub Matis | Makroekonomické faktory | Velké hospodářské krize | Dopad na ekonomiku | Přizpůsobovat se | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Co je to fiskální politika? | Fungování fiskální politiky | Výzvy a rizika | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Cílové priority | Sociální faktory | Mezinárodní vztahy a obchod | Úvěrový rating a státní dluh | Kontrola inflace | Fiskální udržitelnost | Úroveň důvěry veřejnosti | Úroveň důvěry | Vláda a kongres | Vládní nástroj | Nákupy | Demografické trendy | Analýza a prognóza | Situace ve světě
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot