Ztráty zaměstnání
Vše, co potřebujete vědět, než si sjednáte svou první hypotéku
06.12.2024 Chystáte se pořídit si hypotéku, ale nejste si jistí, co všechno vás čeká? Jaké dokumenty budete potřebovat, na co si dát pozor a jaké chyby žadatelé nejčastěji dělají? Na tyto a další otázky jsme se zeptali hypoteční specialistky Michaely Pudilové ze společnosti Broker Consulting.
SB: Růst čínské ekonomiky bude dál zpomalovat
09.10.2024 Tempo růstu čínské ekonomiky bude v příštím roce dál zpomalovat, a to navzdory nejnovějším stimulačním opatřením čínské vlády. Předpověděla to Světová banka (SB) ve své nové prognóze. Hrubý domácí produkt (HDP) Číny se podle této prognózy napřesrok zvýší o 4,3 procenta po předpokládaném nárůstu o 4,8 procenta v letošním roce. Vloni se HDP podle údajů čínského statistického úřadu zvýšil o 5,2 procenta. Čína je druhou největší ekonomikou světa za Spojenými státy.
Průzkum NY FEDu ukazuje na vyšší inflaci ve střednědobém horizontu
13.05.2024 Datové centrum Federální rezervní banky v New Yorku dnes zveřejnilo průzkum spotřebitelských očekávání za duben 2024. Podle něj se očekávání růstu cen zboží a služeb v ekonomice v krátkodobém i střednědobém horizontu zvýšila. Navíc očekávání ohledně cen bydlení dosáhla nejvyšších hodnot od července 2022. Spolu s růstem cen respondenti odhadují i zvýšení svých výdajů.
Nálada českých domácností se v červenci solidně zvedla
24.07.2023 Tuzemská spotřebitelská důvěra se v červenci zvedla na nejvyšší úroveň za poslední tři měsíce. Na lepší náladě domácností se podle nás začíná pozitivně projevovat růst reálných mezd, který jsme podle našich odhadů během druhého čtvrtletí mezičtvrtletně zaznamenali. Růstu výdělků pomáhá napjatý trh práce, v reálném vyjádření pak pomáhá snižující se inflace. V červenci tak mírně klesl počet domácností, které se obávají zhoršení své finanční situace, snížil se i počet těch, kteří čekají zhoršení v celé ekonomice v horizontu roku. Zároveň se zvýšil počet domácností, které jsou schopné měsíčně uspořit nějaké prostředky, snížily se obavy domácností ze ztráty zaměstnání.
Ranní okénko - Křehké zlepšení situace na finančním trhu
24.03.2023 Výnosy amerických i německých vládních dluhopisů i ve druhé polovině týdne pokračovaly převážně v sestupném trendu na pozadí nadále zvýšené opatrnosti investorů vůči riziku. Největší vlnu nejistoty už ale má finanční trh za sebou, co dokumentuje například obnovení toku kapitálu do rozvíjejících se trhů, kdy například MSCI index (Emerging Markets) od začátku tohoto týdne rostl, i přesto je aktuálně 7 % pod vrcholem z konce ledna. Prospívá mu zklidnění situace ohledně SVB (a spol) a také swap kontrakty ukazující nižší sazby v USA koncem roku navzdory vyjádření šéfa Fedu Powella tuto středu, že centrální banka snižování sazeb neplánuje.
Ranní okénko - Odolnost a současně i rizika pro německou ekonomiku
25.05.2022 Dnes ráno vyšla struktura německého HDP za Q1´22. Hlavním tahounem mezikvartálního růstu byly investice, které vzrostly o 2,7 %, a zabránily tím technické recesi ekonomiky (HDP vzrostl o 0,2 % po předchozím poklesu o 0,3 %). Zbytek evropského kalendáře je prázdný, pár důležitých údajů je plánováno pro USA.
Průměrná úroková sazba u spotřebitelských úvěrů v lednu po dvouměsíčním růstu poklesla na hodnotu 6,10 %
25.02.2022 Na rozdíl od hypotečních úvěrů průměrná úroková sazba neúčelových úvěrů v prvním měsíci letošního roku poklesla. Jak ukázaly výsledky Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů, sazba se meziměsíčně snížila o 0,65 procentního bodu na 6,10 %. Stejnou hodnotu přitom index zaznamenal i v lednu roku 2021.
Polovina Čechů, zhruba 4,5 milionu lidí, nemá dostatečné úspory. Během rekordní inflace letošního roku mohou velmi trpět, hrozí růst kriminality
16.01.2022 Celá polovina Čechů nemá dostatečné finanční úspory. Pokud by totiž přišli o svůj hlavní zdroj příjmu, vystačili by s úsporami pouze tři měsíce a méně. Což je nedostačující.
Ženy a investování
07.09.2021 Očekává se, že do roku 2030 bude na celém světě pracovat o 100 milionů žen více než nyní. Příjmy žen tak porostou. Už dokonce vzrostly z 20 bilionů dolarů v roce 2018 na 24 bilionů dolarů v roce 2020. Společnost Fidelity International se proto blíže dívá na to, jak posílit postavení žen-investorek a čelit překážkám, které brání tomu, aby se tato podstatná část ženského finančního světa rozrostla. V mezinárodní zprávě se Fidelity International (FI) zabývá zkušenostmi žen na šesti trzích po celém světě: Velké Británii, Německu, Tchaj-wanu, Japonsku, pevninské Číně a ve zvláštní administrativní oblasti Hongkongu.
Ekonomika roste, inflace zůstává výš a ČNB zvyšuje sazby
04.08.2021 Maloobchodní tržby: Poté, co maloobchodní tržby v květnu přebily odhady trhu, očekáváme i pro červen růst, i když pozvolnějším tempem. Maloobchodu svědčí efekt rozvolnění protipandemických opatření spojený s růstem důvěry spotřebitelů. Proti rychlejšímu růstu naopak působí samotný fakt, že úroveň tržeb se již zvedla na předkrizové úrovně a také skutečnost, že v reálném vyjádření z růstu ukrajuje vyšší inflace. Pomalejší expanzi rovněž indikuje míra nárůstu karetních transakcí. Za červen čekáme zvýšení tržeb maloobchodu bez zahrnutí prodeje a oprav aut o silných 0,8 % meziměsíčně (SWDA). To by s ohledem na rostoucí srovnávací základnu z minulého roku znamenalo zpomalení na meziroční tempo 5,4 % z předchozích 8,1 %. V případě prodejů aut tentokrát očekáváme s ohledem na vývoj registrací v květnu a červnu spíše kompenzaci květnového poklesu a tedy meziměsíční růst o 1,7 % (SWDA), což by znamenalo zpomalení meziročního tempa na stále vysokých 21,3 %. V souhrnu by to pro celý maloobchod včetně motoristického segmentu znamenalo růst o 10,6 %. V dalších měsících čekáme s ohledem na dosažení předpandemické úrovně tržeb zpomalující, ale stále vzestupný trend vývoje tržeb. S ohledem na existující nejistoty ale můžeme i zde zatím stále očekávat nadprůměrnou proměnlivost údajů. Ačkoliv ekonomika rychle roste a nezaměstnanost se mírně snižuje, v posledním konjukturálním průzkumu například více respondentů vyslovilo zvýšené obavy ze ztráty zaměstnání. Naše prognóza pro letošek počítá s růstem maloobchodu bez zahrnutí prodeje aut poblíž 3 %.
Šest Čechů z deseti nemuselo během pandemie sáhnout na své úspory
07.07.2021 Pandemie v loňském a letošním roce výrazně ovlivnila rodinné rozpočty a vnímání peněz jako takových. Lidé masivně spořili, protože neměli za co utrácet a byli ve spotřebě opatrnější nebo se jim zvýšily příjmy. Z průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit vyplynulo, že 61 % Čechů nemuselo během pandemie čerpat peníze z našetřených rezerv. Jenom malý zlomek obyvatelstva se uchýlil k půjčce. Necelých 40 % respondentů očekává v brzké době zlepšení své finanční situace.
Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi
24.06.2021 V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
Češi se stále více bojí inflace, nálada v tuzemském průmyslu je ale nejlepší za více než deset let
24.06.2021 V červnu se důvěra v tuzemskou ekonomiku dostala na nejvyšší úroveň od února 2019. Celková důvěra v ekonomiku vykazuje hodnotu 104 bodů. Nachází se tedy čtyři procenta nad dlouhodobým průměrem let 2003 až 2020. Z hlediska důvěry v ekonomika je tak pandemické zhoršení sentimentu definitivně překonáno.
Důvěra v českou ekonomiku se v dubnu a květnu zlepšila nejvýrazněji v historii měření. V průmyslu mají nejlepší náladu dokonce od roku 2017, spotřebitelé se ale stále bojí výrazné inflace
24.05.2021 V květnu se všechny hlavní ukazatele důvěry v českou ekonomiku poprvé vrátily nad předpandemickou úroveň. Celková důvěra v ekonomiku vykazuje hodnotu 99,7 bodu. Nachází se tedy jen 0,3 procenta pod dlouhodobým průměrem let 2003 až 2020.
Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují
19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky
21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
Banky plošně zdražují hypotéky. Doba ultralevných levných hypoték je pryč, kdo ji chce ještě levně, musí si pospíšit
07.04.2021 Doba ultralevných hypoték je pryč. Úrokové sazby na hypotékách míří v těchto dnech nahoru celkem plošně. V poslední době zdražila své hypotéky většina tuzemských bank.
Češi berou hypotéční banky útokem, i díky zrušení superhrubé mzdy, ty tak poskytují rekordní objem hypoték v historii. Úroky půjdou nahoru, což nápor Čechů umocňuje
17.03.2021 Tuzemské banky se ocitají pod dosud nikdy nezaznamenaným náporem Čechů dychtících po hypotéce. Těží i z toho, že Češi se „cítí bohatší“ díky zrušené superhrubé mzdy a kvůli nemožnosti realizovat své výdaje v době pandmie jinde. V únoru tak banky poskytly největší měsíční objem hypoték v historii, a to za 29,9 miliardy korun. Letošní únor je tak první v historii ČR, kdy průměrný denní objem poskytnutých hypoték překročil jednu miliardu korun.
Únorová nezaměstnanost podle očekávání stagnovala
05.03.2021 Tuzemská míra nezaměstnanosti v únoru setrvala na lednových 4,3 % a oproti prosinci je tak o tři desetiny procentního bodu vyšší. Nicméně nemalou roli v nárůstu za poslední měsíce sehrály sezónní faktory. Po sezónním očištění se míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně zvýšila pouze nepatrně z 3,89 % na 3,97 %, přičemž v květnu minulého roku byla na 3,82 %. Za posledních deset měsíců se tak očištěná míra nezaměstnanosti pohybuje mezi 3,8 – 4,0 %, zatímco sezónně neočištěná v podstatně širším koridoru mezi 3,6 – 4,3 %.
Doba ultralevných hypoték končí, jejich největší český poskytovatel chystá zdražení
03.03.2021 Od pondělí 8. března zdraží své hypotéky jejich největší poskytovatel v České republice, skupina ČSOB. Symbolicky tím končí takřka roční období zlevňování hypoték. Češi se teď musí připravit na jejich zdražování, které může trvat i léta. Zejména, pokud se v nadcházející době projeví inflace citelně, půjdou poměrně rychle nahoru také úrokové sazby, včetně těch hypotečních. Forwardoví obchodníci nyní sázejí na to, že Česká národní banka zvýší svoji základní sazbu hned čtyřikrát během následujícího půldruhého roku. Takový vývoj by se projevil také právě znatelným zdražením hypoték.
Češi nevědí, co s penězi, takže je rvou je do hypoték a nemovitostí. Hypotéky jsou na svém úrokovém dně, letos už budou převážně zdražovat
17.02.2021 Hypotéky v Česku jsou nejlevnější za poslední čtyři roky. V lednu průměrná úroková sazba hypoték – měřená ukazatelem Fincentrum Hypoindex – klesla na 1,94 procenta, a to z prosincové úrovně 1,96 procenta. Hodnota 1,94 procenta je nejnižší za celé období od února 2017. Zájem o hypotéky je tak stále překvapivě silný. Letos v lednu si na hypotékách napůjčovali 24,94 miliardy korun. To je o více než deset miliard korun více, než kolik si na hypotékách půjčovali v průměru v lednových měsících let 2015 až 2020 (lednový průměr za tato léta činí 14,12 miliardy korun). Jinými slovy, Češi si v období pandemické krize, kdy se vláda rekordně zadlužuje, aby zachránila zaměstnanost a ekonomiku, půjčují na bydlení jako diví. Přesněji si půjčují o takřka 77 procent více než průměrně v letech prosperity 2015 až 2020.
Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok
29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.01.2021 1) Americká centrální banka (Fed) se nachází v nelehké situaci. Na jednu stranu pracuje s relativně optimistickým střednědobým a dlouhodobým ekonomickým výhledem, na druhu musí v návaznosti na to čelit spekulacím o možném utažení měnové politiky. Která strana nakonec převáží? A jakou reakci dolaru můžeme čekat? Americký Fed zasedá dnes ve 20:00 SEČ.
Spotřebitelská důvěra v Německu opět klesla
27.01.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu opět a prudce klesla. Lidé odkládají nákupy, protože se obávají ztráty zaměstnání a že se nakazí. Vyplývá to z dnešních údajů institutu GfK. Jeho index spotřebitelské nálady pro únor se snížil na minus 15,6 z minus 7,3 v předchozím měsíci. Padá už čtyři měsíce po sobě.
Češi rvou bankéřům hypotéky z rukou, na hypotékách si půjčují historicky rekordní sumu. Úrok na hypotékách klesá hlouběji pod dvě procenta, avšak třeba na Slovensku jsou hypotéky stále levnější
20.01.2021 Koronavirus sráží úroky na hypotékách. Ty tak byly loni v prosinci nejlevnější od března 2017. Jejich průměrná úroková míra spadla hlouběji pod úroveň dvou procent, konkrétně na hodnotu 1,96 procenta, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex.
Komentář: Důvěra po dvou měsících opět vzrostla, nebere však v potaz aktuální uzavírání ekonomiky
28.12.2020
Spotřebitelská důvěra v prosinci vzrostla o osm bodů na -14,5 b. Po dvou měsících poklesu tak opět roste. Detailní struktura průzkumu ČSÚ ukazuje na pokles strachu z celkového zhoršení ekonomické situace, zároveň se ale zvýšila snaha spořit, což v souhrnném indikátorů působí pozitivně na jeho růst. Zároveň také poklesly obavy ze ztráty zaměstnání, ty však ale stále zůstávají vysoké. Celkově se tak důvěra domácností vrátila na úrovně z letošního května, kdy se začala zlepšovat situace po první vlně pandemie. Obdobný vývoj je viditelný i na podnikatelské důvěře. Ta však během předchozích měsíců nepropadla tak výrazně, jako v během jarních měsíců, a její aktuální růst tak vychází z výrazně vyšších úrovní. Největší nárůst zaznamenal sektor služeb, který ale letos propadl nejvíce. V případě průmyslu se důvěra podnikatelů poprvé vrátila na únorové úrovně a umazala tak celý letošní propad. Dnešní statistika je tak dobrou zprávou pro tuzemskou ekonomiku. Dopad druhé vlny pandemie je výrazně nižší než během jarních měsíců. Na druhou stranu dnes zveřejněný průzkum byl proveden v první polovině měsíce, kdy se otevírala většina obchodů a služeb, a nebere v potaz jejich aktuální opětovné uzavření.
Češi rvou bankéřům hypotéky z rukou, letos si na hypotékách půjčí historicky rekordní sumu. Úrok na hypotékách spadl po letech pod úroveň dvou procent, avšak třeba na Slovensku jsou hypotéky stále levnější
16.12.2020 Koronavirus sráží úroky na hypotékách. Ty tak byly letos v listopadu nejlevnější od března 2017. Poprvé od té doby totiž jejich průměrná úroková míra spadla pod úroveň dvou procent, konkrétně na hodnotu 1,98 procenta, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. V evropském měřítku však i tak patří české hypotéky k těm spíše dražším, neboť například průměrná sazba hypoték se splatností nad deset let činila v eurozóně v říjnu – podle nejnovějších dostupných dat Evropské centrální banky – pouze 1,36 procenta (viz graf níže). Na Slovensku jsou hypotéky nad deset let k mání pouze za 1,24 procenta, vyplývá také z dat Evropské centrální banky.
Hypotéky přestávají zlevňovat. Právě teď tak může být pro pořízení hypotéky vůbec nejpříhodnější doba, vakcína je bude totiž zdražovat
02.12.2020 V listopadu přistoupily ke zlevnění hypoték již jen dvě z tuzemských bank, a to Equa Bank a Moneta Money Bank. Banka Creditas své hypoteční sazby dokonce zvýšila. Doba koronavirového zlevňování hypoték je u konce.
Ranní okénko - Zápis ze zasedání ECB stvrzuje očekávání dalšího stimulu
27.11.2020 Zápis z říjnového zasedání ECB ukázal rostoucí pesimismus ohledně očekávaného vývoje inflace. Bankovní rada očekává, že spotřebitelské ceny setrvají v negativním teritoriu déle, než naznačoval jejich odhad ze září. Inflační vývoj se tak více přibližuje k negativnímu scénáři, který ECB v září zveřejnila. Centrální bankéři dále vyslovili obavu, že negativní dopad koronaviru na ekonomiku by mohl být dlouhodobější a snížit její celkový potenciál. Komentář banky k dosavadní situaci potvrzuje očekávání dalšího měnového stimulu na prosincovém zasedání. Jako nejpravděpodobnější se nadále jeví prodloužení a navýšení programu nákupu aktiv (PEPP) a prodloužení výhodných úvěrů bankám (TLTRO III).
Ranní okénko - Druhý odhad amerického HDP by měl potvrdit ekonomické oživení
25.11.2020 Dnešní evropský ekonomický kalendář je prázdný, odpoledne ovšem dorazí řada důležitých dat z USA. Jako jeden z prvních je na řadě týdenní údaj o stavu tamního trhu práce, který je tentokrát kvůli Dnu díkuvzdání zveřejněn s jednodenním předstihem. Dle odhadu trhu došlo v týdnu končícím 21. listopadu k nepatrnému poklesu počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti z 742 na 730 tisíc. Počet pokračujících žádostí měl poklesnout zhruba o 370 tisíc na 6 milionů. Lze předpokládat, že v následujících týdnech bude počet lidí zaregistrovaných v podpůrných programech klesat jen pozvolna, jelikož druhá pandemická vlna lidem komplikuje sehnání práce.
Levné energie drží ceny německých průmyslových výrobců v deflaci
20.11.2020 Před necelou hodinou zveřejněné ceny německých průmyslových výrobců za říjen vykázaly očekávaný meziroční pokles. Dnešní ekonomický kalendář dále nabídne pouze listopadový výsledek spotřebitelské poptávky v eurozóně. Česká vláda schválila prodloužení nouzového stavu do 12. prosince.
Vyjma prodeje automobilů je maloobchod v plusu
05.11.2020 Před zavedením vládních restriktivních opatření maloobchod vyjma aut ještě stihnul zvýšit své meziroční tempo růstu o půl procentního bodu na 0,4 %. Na druhé straně výsledek maloobchodu včetně prodeje motorových vozidel přinesl negativní překvapení, když tržby meziročně poklesly o 2,8 %, přičemž trh v průměru počítal s poklesem o 0,6 %. ČSÚ současně revidovalo srpnová data směrem dolů, konkrétně z -2,6 % na -2,9 %, vyjma aut pak z 0,0 % na -0,1 %.
Česká měna ani akcie na další vládní opatření nereagovaly
21.10.2020 Česká měna ani tuzemské akcie na vyhlášení dalších vládních plošných restriktivních opatření proti šíření koronaviru bezprostředně nereagovaly. Koruna ovšem před zveřejněním jejich zpřísnění oslabila o zhruba 0,3 procenta na 27,20 Kč/EUR. Vyplývá to z vyjádření analytiků.
Londýn čeká masivní propouštění, varuje pohostinské sdružení
16.10.2020 O práci v pohostinství může kvůli zpřísněným opatřením proti šíření koronaviru v Londýně přijít až 250.000 lidí. V dopise londýnskému starostovi Sadiqu Khanovi to napsala šéfka sdružení podnikatelů v pohostinství Kate Nichollsová, informovala stanice Sky News. Britské hlavní město chce zavést další restrikce zaměřené na setkávání lidí v devítimilionové metropoli o víkendu.
Ekonomice se prozatím daří, rizikem je však druhá vlna koronaviru
02.10.2020 Tuzemské hospodářství podle finálního odhadu Českého statistického úřadu pokleslo v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 8,7 %, v porovnání s loňským rokem pak odepsalo 10,9 %. Ve srovnání s předchozím odhadem ze začátku září došlo tudíž k jen nepatrné revizi meziročního poklesu z původních 11,0 %, mezičtvrtletní tempo zůstalo beze změny. Nadále tak platí, že pokles české ekonomiky byl v druhém čtvrtletí historicky nejhlubší. Důsledky koronavirové pandemie se podepsaly na téměř všech složkách HDP a téměř všech odvětvích. Dna ekonomika dosáhla v dubnu, poté však již docházelo k jejímu oživení s tím, jak se postupně rozvolňovala restriktivní vládní opatření.
Červenec v maloobchodu předčil očekávání
04.09.2020 Tuzemský maloobchod (bez započtení prodeje automobilů) vykázal v červnu meziroční růst o 3%. Po zohlednění kalendářních vlivů to pak odpovídá meziročnímu růstu o 1,9 %. Se zahrnutím automobilů došlo k meziročnímu snížení tržeb o 1,1 %. Výsledek je pro trh i nás pozitivním překvapením. Především s přihlédnutím na včerejší výsledek maloobchodu v eurozóně, který se v červenci zotavoval méně, než bylo očekáváno.
Podmínky v poptávce jsou nadále složité
01.09.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v srpnu nadále polepšil. Již podruhé v řadě přidal oproti předešlému měsíci 2,1 bodu a činí tak 49,1. To je o trochu pesimističtější výsledek než jsme očekávali my i trh. Důvodem jsou trvající náročné podmínky v poptávce a pouze mírný optimismus podnikatelů ohledně budoucího vývoje. Nadále firmy snížily počet zaměstnanců, avšak nižším tempem než v minulých měsících. Ceny výstupů zůstaly nízké z důvodu konkurenčních tlaků. Na druhé straně došlo k nejrychlejšímu zvýšení objemů výroby od října 2018. Současně však poklesl příjem nových zakázek. Vyšší výstup byl tak často hnán rozjezdem provozů, namísto lepšící se situace v poptávce. Ta zůstává složitá v tuzemsku i zahraničí. V dané situaci je podnikatelská důvěra historicky slabá. Zůstává zatížena především obavami z negativního dopadu možného dalšího šíření koronavirové pandemie.
Okénko trhu - Nálada v eurozóně navázala na trend optimismu
28.08.2020 Nálada v eurozóně se v srpnu zotavovala svižněji, než ekonomové očekávali. Výsledky průzkumů mezi podnikateli a spotřebiteli prováděné Evropskou komisí zaznamenaly zlepšení prakticky ve všech složkách. Celkově důvěra v ekonomiku eurozóny poskočila z červencových 82,4 na 87,7 bodů a prodloužila tak jízdu pozitivního trendu na čtvrtý měsíc. Z historického pohledu se však stále jedná o slabý výsledek relativně k předkrizovým hodnotám i dlouhodobému průměru.
Ranní nadhoz - Sada Ifo indexů nám nastíní náladu v německých firmách
25.08.2020 Včerejší výsledek konjunkturálního průzkumu za srpen indikoval, že důvěra v českou ekonomiku polevila v růstu. Zatímco v červenci se souhrnný ekonomický index meziměsíčně zvýšil o 9,5 bodu, v srpnu vzrostl oproti červenci o pouhých 0,3 bodů na úroveň 87,0. Indikátor spotřebitelské důvěry poklesl na 94,4 z červencových 96,0 bodů. Mezi lidmi se zvýšily obavy o vlastní budoucí finanční situaci. Nadále přetrvávají i obavy z růstu cen a ztráty zaměstnání. Úmysl spořit však poklesl. Na druhé straně indikátor důvěry mezi podnikateli si meziměsíčně mírně polepšil o 0,8 bodů na 85,5. Zlepšení nálady bylo zaznamenáno v sektoru průmyslu, stavebnictví a obchodu. Důvěra ve službách se naopak zhoršila. Tento vývoj je obdobný s výsledky PMI indikátorů v eurozóně z minulého pátku.
Okénko trhu - Růst důvěry v českou ekonomiku zpomalil
24.08.2020 Dnes zveřejněný výsledek konjunkturálního průzkumu v České republice za srpen ukazuje, že růst důvěry v ekonomiku výrazně zpomalil. Zatímco v červenci se souhrnný ekonomický index meziměsíčně zvýšil o 9,5 bodu, v srpnu vzrostl oproti červenci o pouhých 0,3 bodů na úroveň 87,0. Indikátor důvěry mezi podnikateli meziměsíčně stoupl o 0,8 bodů na hodnotu 85,5. Zvýšila se důvěra v sektoru průmyslu, stavebnictví a obchodu. Důvěra ve službách se naopak zhoršila. Vzhledem na výsledek pátečních PMI indexů zveřejněných pro eurozónu není dnešní slabší výsledek šetření konjunkturálního průzkumu nijak překvapivý. Dokonce je patrný obdobný vývoj v České republice a eurozóně jako celku: důvěra v průmyslovém odvětví se meziměsíčně zlepšila nebo zůstala beze změny, zatímco důvěra v sektoru služeb zaznamenala zhoršení.
Nálada zpracovatelů se pozvolna
03.08.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červenci nadále polepšil. Oproti červnu přidal 2,1 bodu a činí tak 47,0. To je o trochu pesimističtější výsledek než jsme očekávali my i trh. Důvodem jsou přetrvávající špatné provozní podmínky ve zpracovatelském sektoru. Příjem zakázek nadále klesal – avšak nové zakázky zpomalily tempo poklesu, a to jak v tuzemsku, tak i ze zahraničí. K tomu přispělo první (i když nepatrné) zvýšení výroby od listopadu 2018, které firmy připisují stabilizaci zákaznické poptávky a oživění v automobilovém průmyslu. Avšak podmínky v poptávce jsou nadále náročné, což reflektuje neustupující nejistota ohledně koronavirové pandemie. Nadbytečné kapacity nadále přiměly výrobce k propouštění. Jeho tempo však zvolnilo. Stejnou dynamiku jako v minulém průzkumu lze pozorovat i ve vývoji cen. Ceny vstupů vzrostly, nicméně v rámci udržení a získání zakázek výrobci opět snížili ceny výstupů. To vede firmy ke spoření, což se projevuje v omezení personálních výdajů a snižování nákupů.
Okénko trhu - Sentiment se zlepšil jak u nás, tak v Evropě
24.07.2020 Český statistický úřad dnes publikoval výsledky konjunkturálního šetření za měsíc červenec. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu si oproti červnu polepšil o 9,5 bodu a dosáhl hodnoty 86,7. Na tomto zlepšení se výraznou měrou podílel posun v sentimentu u podnikatelů, když jejich ukazatel dosáhl 84,7, což je o 10,9 bodu více oproti červnu (historicky nejvyšší meziměsíční zlepšení). Podstatně méně se zvedla důvěra u spotřebitelů (jen o 2,7 bodu). Mezi podnikateli pak dominovalo zlepšení u průmyslových podniků, které nyní očekávají daleko výraznější růst výrobní činnosti v následujícím období. Po značném poklesu v Q2 se v červenci zlepšilo i využití výrobních kapacit ve zpracovatelském sektoru z 69,4 % na 76,2 % (hodnota se však nachází stále hluboko pod dlouhodobým průměrem). Podstatně menší byl nárůst sentimentu ve stavebnictví a službách, zatímco v obchodě došlo oproti červnu k poklesu. Spotřebitelé pak indikovali mírně nižší obavy ze zhoršení jejich ekonomické situace, zvýšil se však počet respondentů, kteří se obávají růstu nezaměstnanosti v příštích 12 měsících.I přes pokračující růst důvěry se hodnoty ukazatelů stále nalézají na nízkých úrovních, čili z nejhoršího jsme venku, ale k normálu zbývá ještě dlouhá cesta.
Nestahujme kalhoty před brodem, který nemusí přijít
30.06.2020 Český statistický úřad v rámci svého posledního odhadu mírně zhoršil hodnocení výkonu české ekonomiky v prvním letošním kvartálu, kdy HDP oproti konci loňského roku poklesl o 3,4 %. S právě končícím druhým čtvrtletím se jedná o pohled daleko do minulosti. I tak může být ohlédnutí se za situací panující v české kotlině užitečné.
Broker Consulting Index hypotečních úvěrů: V květnu potvrzen trend poklesu úrokových sazeb
14.06.2020 Květnový Broker Consulting Index hypotečních úvěrů potvrdil předchozí snížení úrokových sazeb, kterého jsme byli svědky v dubnu. Průměrná úroková sazba oproti minulému měsíci opět klesla, a to na 2,40 %, p. a. V dalších měsících lze očekávat pokračující postupné snižování. Průměrná výše hypotečního úvěru se na druhou stranu mírně zvýšila na současnou hodnotu 2 412 000 Kč.
GfK: Nálada spotřebitelů v Německu se po pandemii zlepšuje
26.05.2020 Nálada spotřebitelů v Německu se po pandemii zotavuje. Index důvěry na měsíc červen sice zůstal v záporném pásmu, ale zvýšil se z rekordně nízké květnové úrovně. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnil německý institut GfK.
Okénko trhu - předstihové ukazatele se nesměle zlepšují
25.05.2020 Český statistický úřad dnes publikoval údaje o indikátorech důvěry za květen. Z výsledků konjunkturálního průzkumu vyplývá, že souhrnný indikátor ekonomické důvěry si oproti dubnu polepšil o 0,3 bodu na hodnotu 75,1. Úroveň ukazatele se však stále nalézá poblíž historicky minimálních hodnot. Co se týká dílčích složek, tak u podnikatelů klesl indikátor o dalších 2,2 bodu na 71,6, naopak sentiment spotřebitelů poskočil o 11,8 bodu a dosáhl 91,9. Největší skepse mezi podnikateli nadále panuje v sektoru služeb, když tento subindex odepsal v květnu další 5,5 bodu, čímž spadl na 65. Naopak lehce se zvedl sentiment v průmyslu a obchodě, zlepšení těchto ukazatelů v řádu desetin však zdaleka nestačí kompenzovat předchozí dramatické propady. Podstatně lépe vypadá situace ve stavebnictví, kde se index, i přes dílčí poklesy v posledních měsících, stále drží na řádově podstatně vyšších hodnotách přes 104 bodů. V květnovém průzkumu pak překvapil zejména nárůst důvěry u spotřebitelů, když tento dílčí index poskočil o téměř 12 bodů. Oproti dubnu se snížily obavy respondentů ze zhoršení jejich ekonomické situace, slaběji pak vnímali i riziko zhoršení finanční situace, či ztráty zaměstnání.
Růst čínské ekonomiky je nejslabší za 6 let
15.04.2015 Hospodářský růst Číny v prvém čtvrtletí zpomalil na sedm procent, zatímco v posledních třech měsících loňského roku čínská ekonomika stoupla o 7,3 procenta. Čína je druhou největší ekonomikou světa, a tak slabší růst může mít dopady jak v Asii, tak ve zbytku světa.
Související klíčová slova:
Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Světová banka | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ropa Brent | Česká koruna | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Zhodnocení | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Broker | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trh | Futures | IFO index | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kurz | MIFID | MT4 | Měna | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | Peněžní zásoba | Poplatek | Pozice | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Swap | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Finanční krize | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Investoři | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | ČSOB | Golden Gate | Deutsche Bank | Financování | Investovat | CZK/EUR | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Fio banka | Brent | Broker Consulting | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Ekonomický kalendář | Eura | Euro Stoxx 50 | Fio | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jiří Rusnok | Kurz EUR | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | MSCI index | Nemovitosti | Patria Finance | Patria Online | Prognóza | Rakousko | Reuters | Société Générale | Shares | Stoxx | Trh | Úrokový swap | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Zpráva | Zprávy | Předpověď | CNBC | ING | Buy | Redukce | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Komise | Velcí hráči | Markit | Unicredit | Sky News | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | UniCredit Bank | Home Credit | Caterpillar | Institut Ifo | Investing.com | TLTRO | Opinium | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Uložení peněz | Kurz EUR/USD | Podnikání | Hospodářské výsledky | Creditas | Energie | Earnings | Podnikatelé | KBC | Podnikatelská důvěra | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Sázet | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Rizikovější aktiva | Dnešní ekonomický kalendář | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Tempo růstu | Ekonomický institut | Výhled | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Odhady trhu | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Akciové trhy v USA | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Příjmy | ČTK | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | IHS Markit | ex | Purple Trading | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | ING Groep NV | MiFID II | Capitalinked | Radim Dohnal | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Štěpán Hájek | Tržní očekávání | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Capitalinked.com | Podniky | Forint | Royal Dutch Shell | Trhy v USA | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Rezervy bank | Sazby ČNB | Mezinárodní investoři | IPO Airbnb | Statistický úřad | Vyjádření analytiků | Podíl nezaměstnaných | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | TLTRO III | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Broker Consulting Index | Finanční situace | Snížení daní | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Tržby v maloobchodě | Hypotéky v Česku | Očekávané Earnings | Trinity Bank | Analytik GfK | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Analytik portálu | Tomáš Lébl | AXA ČR a SR | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Obchod | Zájem o investice | RPSN | Trh práce | Vyšší sazby | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Cisco Systems | Maloobchodní prodeje | UnitedHealth | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Poskytovatelé úvěrů | Česká měna dnes | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Federální rezervní banky | Walt Disney | Důvěra v ekonomiku eurozóny | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Struktura HDP | Martin Stránský | Financovat | Statistika | Průmysl | Jan Vejmělek | PLN | Propouštění | Impuls | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Důsledky krize | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Total | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | PMI z Německa | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Naše prognóza | Americké centrální banky | AXA | Ředitelka | Disney | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Důvěra domácností | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Propad akciových trhů | Snižování stavů | Miliardy korun | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Klesající trend | Pracovní trh | Američané | Daimler | Analytik skupiny AXA | Světová banka (SB) | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | SAP | Ceny energií | Komunikace | Pozitivní zprávy | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Anglie | Trhy | Tuzemská spotřebitelská důvěra | FIXINDEX | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Analytik skupiny | IHNED | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Pravděpodobnost ztráty | Zlepšení | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Obchody | Výdaje | Nálada výrobců | Průmyslníci | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | SEC | Dopad koronaviru na ekonomiku | Propad průmyslu | Růst sazeb | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | České banky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zpřesněný odhad | AXA ČR | Americký Fed | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Mzda | Vládní opatření | Videokonference | Sazby hypoték | Restrikce | Lufthansa | Mince | Restriktivní opatření | Pokles české ekonomiky | Chod ekonomiky | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MPSV | Index ISM | Domácnosti | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Enormní zájem | Spoření | Podpůrný balíček | mBank | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Index spotřebitelské nálady | Horst Seehofer | Ministr vnitra | Německý ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | Allianz | Zhodnocování eura | Pokles sentimentu | Šíření nákazy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Ekonomiky | Organizace | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Práce | Údaje | Úročení vkladů | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Více peněz | Microsoft Corp | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Purple Trading Štěpán Hájek | Dílčí index | Důvěra v eurozóně | Vyjádření ekonomů | Debata | Nálada spotřebitelů v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Výzkumný pracovník | Institut GfK | Posílení | Dnešní statistika | Nové zakázky | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Zrušení daně z nabytí | Cestování | 3M | Daň z nabytí | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Dovoz | Vývoz | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Politika centrální banky | Ceny zeleniny | Koronavirová nákaza | Merck KGaA | Merck | RBI | Hypoteční banka | Auta | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spolková vláda | Marek Brávník | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Podnikatelské aktivity | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Index spotřebitelských úvěrů | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | PEPP | Antivirus | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Inflace v květnu | Sanofi | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Medtronic | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Koronavirová situace | Úrokové sazby na hypotékách | Ceny | Praha | Verizon Communications | Společnost XTB | Akcie těžařů | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Německý ukazatel | Nálada v eurozóně | Předčasné splacení hypotéky | Zlatá horečka | Obsazenost hotelů | Důvěra | Nálada zpracovatelů | Rekordní deficit | Tuzemský maloobchod | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Růst zaměstnanosti | Deutsche Lufthansa | Indikátory sentimentu | Úroky na hypotékách | Bitstock.com | Pokles tržeb | Air Liquide | Růst důvěry | Růst důvěry v českou ekonomiku | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Odborníci | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zlevňování hypoték | Banky v ČR | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Politici | Epidemiologické situace | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Vinci | Ranní okénko | Zápis z posledního zasedání Fedu | Lockdown | Walgreens | Masivní propouštění | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Pokles indexu | Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Zprávy o vakcíně | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Zadlužování | Uzavírání ekonomiky | Emise dluhopisů | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Zdravotní péče | Evropské centrální banky | Bidenův stimulační balík | MJ | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Philips | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Express | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Air | Fidelity | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Objednávky | Spotřeba domácností | Příležitosti | OK POINT | Prodej | Zvyšování daní | Úročené vklady | Vnímání peněz | Rozvolnění restrikcí | Inflace cen | Odvětví | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Růst v Číně | SWDA | Vratislav Zámiš | Medián | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Dna | Lenka Kalivodová | Ženy a investování | Cenový šok | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | TIM | 3М | Rozšíření | Prognózy inflace | Hodnoty měny | Instituce | Datové centrum | Podnikatelský sektor | Vlastnictví | Marketingová komunikace | Centrum | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Právo | SVB | Zklidnění situace | Tichomoří | Vice | Plánování | Potenciální rizika | Vlády | Karty | 256/2004 | Odpovědnost
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot