Dopad pandemie
American Express po otevření Wall Street ztrácí 4 % 📉
21.07.2023 Akcie společnosti American Express (AXP.US) se snaží snížit ztráty po otevření, kdy ztratily téměř 4 %. Pátý rekordní kvartál v řadě, co se týče tržeb a zisků, nestačil k udržení zisků. Zklamání z výnosů vyvolalo tlak na převahu realizace zisku. Výsledky společnosti mohou být jedním z ne zcela zřejmých měřítek zdraví amerických spotřebitelů a ekonomiky. Výdaje zůstávají vysoké a stlačení marží není v dohledu. Při otevření se akcie společnosti snaží zastavit pokles v blízkosti důležité úrovně podpory.
Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese
14.02.2023 Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese díky návratu zahraničních turistů, který kompenzoval slabší kapitálové výdaje. Hrubý domácí produkt se v celoročním přepočtu zvýšil o 0,6 procenta po poklesu v předchozích dvou čtvrtletích. Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
Toyota je třetím rokem po sobě největším prodejcem aut na světě
30.01.2023 Skupina Toyota Motor loni opět předstihla německý koncern Volkswagen a třetí rok za sebou zůstala největším prodejcem aut na světě. V tiskové zprávě o tom dnes informovala japonská automobilka, které se podařilo snížit dopad nedostatku čipů. Výsledky zahrnují i vozy automobilek Daihatsu Motor a Hino Motors, které patří do skupiny Toyota. Celosvětový prodej skupiny byl loni díky silné poptávce v Asii na stejné úrovni jako v předchozím roce. Toyota v roce 2022 prodala přibližně 10,48 milionu vozů, což znamená meziroční pokles o 0,1 procenta.
Celosvětové zadlužení podniků poprvé za osm let kleslo
06.07.2022 Celosvětové zadlužení podniků poprvé za osm let kleslo, protože náklady na financování dluhu se zvyšují a firmy omezují nové emise dluhopisů v obavách z recese. Index zadlužení podniků investiční společnosti Janus Henderson ukázal, že za 12 měsíců do konce letošního března se čistý dluh snížil o 1,9 procenta na 8,15 bilionu USD (197 bilionů Kč), a zaznamenal tak první pokles od roku 2014, napsala agentura Reuters.
Janus Henderson: Celosvětový objem vládních dluhů letos stoupne téměř o desetinu
06.04.2022 Celosvětový objem vládních dluhů by se měl v letošním roce zvýšit o 9,5 procenta na rekordních 71,6 bilionu dolarů (1,6 biliardy Kč). Předpověděla to britská investiční společnost Janus Henderson. Dodala, že za růstem budou stát zejména Spojené státy, Japonsko a Čína. Zadlužení podle ní poroste i ve velké většině ostatních států, píše server CNBC.
Stagflace a její dopad na finanční trhy
15.03.2022 Dopad pandemie na dodavatelské řetězce i ceny komodit nyní umocnila válka na Ukrajině a s ní spojené sankce proti ruskému režimu. Stagflaci, tj. kombinaci vyšší inflace a nízkého růstu HDP, se tak zřejmě nevyhneme. Jak se v takovém makroekonomickém prostředí daří jednotlivým druhům investic?
Saldo státního rozpočtu po dlouhé době v plusu
01.02.2022 Státní kasa započala rok 2022 lépe a po delší době (poprvé od roku 2019) před saldem rozpočtů zmizlo mínusové znaménko. Saldo rozpočtu na začátku roku vykázalo pro toto období obvyklejší přebytek, který letos dosáhl 3,9 mld. Kč. Loni v lednu přitom výdaje ještě převyšovaly příjmy o 31,5 mld. Kč. Dopad pandemie na ekonomiku a potažmo na státní rozpočet se v průběhu času zmírnil, což se pozitivně projevuje ve státní kase. Nicméně v reflexi výsledku je třeba zahrnout i rozpočtové provizorium, které omezuje některé výdaje.
Ranní okénko - Vlna omikronu zatěžuje výrobu v částech USA
19.01.2022 V Německu dnes vyšel finální údaj prosincové inflace. Potvrdil se předchozí odhad nárůstu na 5,3 % meziročně – nejvýše od roku 1992. Z eurozóny nás čeká pouze údaj o vývoji sektoru stavebnictví a z USA dorazí informace o výstavbě nových domů. Dnešní ekonomický kalendář tak pro obchodování na finančních trzích nevysílá žádný důležitý impulz. Výsledek šetření mezi průmyslovými podniky v americkém státě New York, Empire Manufacturing index, se nečekaně výrazně propadl.
Podle generální ředitelky ARK Invest Cathie Woodové čeká Nasdaq a S&P 500 silná korekce
18.01.2022 Klíčové americké akciové indexy zakončily pondělí bez větších změn. Akciový trh pokračuje v dalším kole korekce. Současná korekce je poměrně slabá, protože kumulativní pokles z historických maxim je minimální a indexy zatím nedosáhly předchozích lokálních minim. Přesto většina odborníků předpovídá, že korekce bude v letošním roce pokračovat. Jak již bylo zmíněno, rok 2022 slibuje být pro akciový trh velmi náročný vzhledem k tomu, že Fed se chystá několikrát zvýšit svou klíčovou úrokovou sazbu a v březnu ukončit program QE.
Ranné zhrnutie (12.01.2022)
12.01.2022 Indexy na Wall Street sa spamätali zo včerajšieho a pondelkového poklesu. S&P 500 si pripísal 0,92 %, Dow Jones pridal 0,51 % a Nasdaq vzrástol o 1,41 %. Russell 2000 sa posunul o 1,05 %.
Forex: Data z Německa potvrdí zlepšování na tamním trhu práce
04.01.2022 Prosincová čísla z německého trhu práce ukáží na zlepšující se tendence, když pracovní místa vytváří zejména sektor služeb. Ten je zároveň zranitelnější v důsledku aktuální covidové vlny. Německé listopadové tržby v maloobchodě poukážou na zdrženlivost německých domácností ve svých spotřebních výdajích. Americký ISM z průmyslu přinese potvrzení toho, že to nejhorší, pokud jde o tenze v tamním výrobním řetězci, je za námi.
Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání
01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
USD/CAD: Kanadský dolar se pohybuje na tenkém ledě
10.12.2021 Kanadský dolar se snaží najít rovnováhu poté, co před středečním zasedáním Bank of Canada mírně vzrostl. Na svém posledním zasedání 8. prosince ponechala kanadská centrální banka klíčovou úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,25 %. Bank of Canada rozhodla, že v současné době není čas na jestřábí změnu politiky a že současný ekonomický útlum bude zmírněn do poloviny roku 2022.
Situace na trhu práce je nadále napjatá
08.12.2021 I v listopadu pokračoval trend snižování tuzemské míry nezaměstnanosti, když podíl osob bez práce dosáhl hodnoty 3,3 %, tedy o desetinu procentního bodu méně než v říjnu, přičemž z toho jde zhruba třetina na vrub sezónním vlivům. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o něco málo přes šest tisíc, když dosáhl 245 549. Avšak stejně jako v říjnu došlo meziměsíčně ke snížení také u počtu volných pracovních míst.
Ranní okénko - Nedostatek výrobních komponent dále brzdí expanzi průmyslu
04.10.2021 V tomto týdnu nás čeká trojice měsíčních dat z české ekonomiky – průmysl, zahraniční obchod a maloobchod, které bude doprovázet údaj o nezaměstnanosti. Pro globální trhy bude klíčová statistika z amerického trhu práce, kterou investoři bedlivě sledují, aby zaktualizovali očekávání ohledně utahování měnové politiky Fedu. „Dostačující“ oživení trhu práce je posledním dílkem skládačky pro snižování objemu nákupu aktiv, tedy zpomalování expanze měnové politiky. Zajímavý bude také německý kalendář, který zahrnuje průmyslovou výrobu, objem zakázek a výrobní inflaci (PPI).
Indie má dvakrát více uživatelů kryptoměn než USA, VB a Rusko dohromady
30.09.2021 Podle nedávné zprávy firmy TripleA, počet uživatelů kryptoměn překonal 280 milionů po celém světě. První místo získala Indie. Uvedená data ukazují, že Indie má aktuálně přes 100 milionů uživatelů digitálních mincí, to odpovídá 7,3% celkové populaci země.
ČNB už tento měsíc asi zvýší úroky nejvíce od roku 1997. Hrozí, že inflace i tak lidem zdraží hypotéky na desetiletá maxima
15.09.2021 Hypotéky v Česku zdražují a budou i nadále. V České národní bance po zveřejnění srpnové inflace minulý týden nastal malý poplach. Opravdu se nestává často, aby skutečná inflace překonala tu, kterou ČNB prognózuje, o celý jeden procentní bod. Ale to se právě stalo. ČNB ve své aktuální prognóze předpokládala, že za srpen vykáže meziroční růst spotřebitelských cen hodnotu 3,1 procenta, ve skutečnosti to však byla 4,1 procenta. V určitém poplachu však není jen ČNB, ale celý trh. Ani nikdo z tržních hráčů, českých či mezinárodních, jako jsou banky, fondy a jiné finanční instituce, nečekal tak razantní inflaci.
ČNB už tento měsíc asi zvýší úroky nejvíce od roku 1997. Hrozí, že inflace i tak lidem zdraží hypotéky na desetiletá maxima a nelze vyloučit ani bouře proti klimatickým cílům EU
12.09.2021 V České národní bance zřejmě po včerejším zveřejnění srpnové inflace nastal malý poplach. Opravdu se nestává často, aby skutečná inflace překonala tu, kterou ČNB prognózuje, o celý jeden procentní bod. Ale to se právě stalo. ČNB ve své aktuální prognóze předpokládala, že za srpen vykáže meziroční růst spotřebitelských cen hodnotu 3,1 procenta, ve skutečnosti to však byla 4,1 procenta. V určitém poplachu však není jen ČNB, ale celý trh. Ani nikdo z tržních hráčů, českých či mezinárodních, jako jsou banky, fondy a jiné finanční instituce, nečekal tak razantní inflaci.
Ženy a investování
07.09.2021 Očekává se, že do roku 2030 bude na celém světě pracovat o 100 milionů žen více než nyní. Příjmy žen tak porostou. Už dokonce vzrostly z 20 bilionů dolarů v roce 2018 na 24 bilionů dolarů v roce 2020. Společnost Fidelity International se proto blíže dívá na to, jak posílit postavení žen-investorek a čelit překážkám, které brání tomu, aby se tato podstatná část ženského finančního světa rozrostla. V mezinárodní zprávě se Fidelity International (FI) zabývá zkušenostmi žen na šesti trzích po celém světě: Velké Británii, Německu, Tchaj-wanu, Japonsku, pevninské Číně a ve zvláštní administrativní oblasti Hongkongu.
Jestřábi z Fedu chtějí konec QE, ale Powell se k nim nepřidal. Trhy to ocenily
27.08.2021 Pro evropské trhy byla většina dnešní seance nemastná, neslaná, ale odpoledne je už živěji a Amerika nastoupila pozitivním směrem. Pozornost na sebe strhává zejména plejáda komentářů z americké centrální banky, jimž nakonec - jak jinak - vévodí pozice předsedy Powella. Jestřábi dnes byli velmi aktivní, ale šéf Fedu se k nim nepřidal, zůstal u své obvyklé rétoriky a otupil tím obavy z rychlejšího utahování politiky.
Americká centrální banka nechala úroky beze změny, zvažuje omezení podpory
28.07.2021 Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání ponechala svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. V prohlášení zveřejněném na závěr dvoudenního zasedání měnového výboru však uvedla, že americká ekonomika se dál zotavuje z dopadů pandemie a že Fed pokračuje směrem ke splnění svého cíle zaměstnanosti a inflace. To je podle analytiků mírný krok směrem k omezování nákupů aktiv.
Agrofertu loni klesl zisk o 16 % na 3,8 miliardy Kč a tržby o 0,7 % na 161 miliard
02.07.2021 Koncernu Agrofert loni meziročně klesly konsolidované tržby o 0,7 procenta na 160,98 miliardy Kč. Zisk klesl o 16 procent na 3,76 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Hlavním důvodem zhoršení je podle něho dopad pandemie na odvětví mediálních služeb.
Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku
02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
Forex: Dolar dnes posiluje, nová vlna epidemie ohrožuje výhled globálního růstu
29.06.2021 Americký dolar dnes posiluje, protože nová vlna epidemie nemoci covid-19 ohrožuje naději na globální ekonomické oživení. Mezi investory tak klesá zájem o rizikové investice, což pomáhá dolaru považovanému za bezpečnou investici v době nejistoty.
Británie žije fotbalem a frustrací ze zvládání pandemie
25.06.2021 Velká Británie nyní žije fotbalem a měla by hostit semifinále i finále Mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2020. Jak se však ukazuje, fotbalový svátek je jen slabou náplastí na upadající ekonomiku. Země, která se před pěti lety v referendu rozloučila s Evropskou unií a v současné době je půl roku po brexitu, stále ještě nepocítila plné dopady odluky od EU. Ty byly přehlušeny pandemií a frustrací obyvatelstva z toho, jak se vláda vypořádává s Covid-19. „Ekonomický dopad pandemie je tak velký, že je velmi obtížné určit dopad brexitu," říká Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko, který je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik.
Handelsblatt: Německo si chce příští rok půjčit zhruba 100 miliard eur
17.06.2021 Německo si chce příští rok půjčit zhruba 100 miliard eur (asi 2,6 bilionu Kč). Původně si německá vláda chtěla půjčit 81,5 miliardy eur. Informoval o tom dnes web hospodářského měsíčníku Handelsblatt s odvoláním na vládní zdroj. Zvýšení podle listu způsobily náklady na zdravotní péči a ochranu klimatu.
IW: Pandemie snížila hrubý domácí produkt Německa o 300 miliard eur
24.05.2021 Pandemie covidu-19 Německo připravila o 300 miliard eur (7,6 bilionu Kč) na hrubém domácím produktu (HDP), ekonomické škody se budou napravovat roky. Vyplývá to ze studie, jejíž závěry dnes zveřejnil Institut německého hospodářství (IW). Jen za letošní první pololetí pandemie podle odhadů sníží hrubý domácí produkt největší evropské ekonomiky o 100 miliard eur. Ačkoli zrychlené očkování vzbuzuje naděje, uzávěry se na hospodářství podepsaly.
Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti
13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
Agentura S&P zvýšila rating Řecka o jeden stupeň na BB
25.04.2021 Agentura Standard & Poor's Global Ratings zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na BB. Rating stále zůstává v neinvestičním pásmu, od investičního ho nyní dělí dva stupně. Zvýšení ratingu odráží očekávání rychlého zlepšení výkonu ekonomiky a rozpočtu země po odeznění nepříznivých dopadů pandemie, uvedla agentura v prohlášení. Výhled ratingu je pozitivní, což znamená, že by se dále mohl zlepšit.
Akcie klesají druhý den v řadě
20.04.2021 Akciové trhy jsou od začátku týdne pod prodejním tlakem, kam jim pomohly vysoké valuace a také nenápadně rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů. Pod tlakem jsou hlavně riziková aktiva v Evropě, kde investoři sledují velmi křehké ekonomické zotavení. Myšlenku podpořil možný pokles v bankovních úvěrech.
Týden na akciových trzích: Pozitivní nálada a bezbřehý optimismus, kam se podíváš
16.04.2021 Za mořem začala výsledková sezóna za první čtvrtletní tohoto roku. Tradičně jako jedny z prvních oznámily svá kvartální čísla velké banky. A nutno dodat, že dodané výsledky jsou opravdu dobré. Meziroční zisky rostly násobně (např. 5x). Důvodem je pravděpodobně rozpouštění rezerv ke špatným úvěrům a zisky z obchodování.
Rozbřesk: Koruna sílí a maloobchod zůstává pod tlakem lockdownu
08.04.2021 V zápisu z posledního jednání bankovní rady se sice uvádí, že tuzemská poptávka zůstává alespoň podle příjmových ukazatelů relativně silná, na výsledcích tuzemského maloobchodu to zatím příliš vidět není. Alespoň to tedy nevyplývá z vývoje maloobchodních tržeb v prvních dvou měsících letošního roku. Včera zveřejněné maloobchodní tržby za únor jasně ukazují, že realizovaná poptávka zůstává i nadále utlumená podobně jako v lednu. Na vině je samozřejmě lockdown, který zasahuje část maloobchodu už od vánočních svátků. Spotřebitelé tak už poslední tři měsíce mají možnost si buď nakoupit na internetu, nebo vyčkat na otevření nákupních “chrámů”.
Rozbřesk: Český maloobchod utrpěl v lockdownu méně, než se čekalo
07.04.2021 Dnes a zítra přicházejí asi nejzajímavější čísla z tuzemské ekonomiky. Ta dnešní za tuzemský maloobchod v dalším lockdownovém měsíci dopadla lépe než analytici očekávali. Maloobchodní tržby bez motorových vozidel v únoru meziročně bez očištění klesly o 5,8 %, zatímco konsensus byl nastaven na proprad o 7,8 %. Meziměsíčně po očištění o sezónní vlivy dokonce vzrostly o 2,8 %. A jak na tom bylo v únoru nejvýznamnější tuzemské odvětví – průmysl, se dozvíme zítra.
Škodě Auto klesl zisk o 52 %, plánuje investice za 2,5 miliardy eur
24.03.2021 Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný čistý zisk o 52 procent na 15,2 miliardy Kč. Nekonsolidované tržby se snížily o 7,6 procenta na 424,3 miliardy Kč. Důvodem poklesu byl dopad pandemie koronaviru na nižší výrobu a prodej aut i vývoj směnných kurzů. Vyplývá to z výroční zprávy a vyjádření zástupců společnosti na tiskové konferenci.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: FOMC potvrdí odhodlanost ekonomiku dále podporovat
15.03.2021 Tento týden bude jednoznačně týdnem centrálních bank. Čínská, britská či indonéská ponechají nastavení měnové politiky nezměněné. Razantní inflační vzestup donutí brazilskou centrální banku k odstartování cyklu zvyšování úrokových sazeb. Klíčovou událostí týdne ale bude jednání amerických centrálních bankéřů, kteří potvrdí připravenost ekonomiku dále podporovat. Z evropských událostí bude pozornost směřovat na dnešní a zítřejší jednání euroskupiny. Evropští ministři financí budou diskutovat ekonomický dopad pandemie, fiskální situaci či mezinárodní roli eura; ECOFIN pak probere digitální daň. Ekonomický kalendář je tento týden relativně chudý. Investoři budou sledovat zejména americké maloobchodní tržby a německý ZEW index. Statistiky maloobchodních tržeb se dočkáme i u nás.
Je jen otázkou času, kdy čeští politici umožní České národní bance kvantitativní uvolňování trvale. Je v jejich zájmu, provozují jej Polsko, Maďarsko či Rumunsko a je to v dnešním světě bohužel nutnost
12.03.2021 Poslanecká sněmovna dnes projednává zavedení trvalé možnosti provádění takzvaného kvantitativního uvolňování Českou národní bankou. Pokud by příslušný návrh prošel, měla by ČNB tuto možnost i za horizontem letošního roku. Dosud totiž jí disponuje pouze dočasně, právě do konce letošního roku, a to na základě nouzového kroku z loňského jara, z doby vrcholící koronavirové krize.
Únorová nezaměstnanost podle očekávání stagnovala
05.03.2021 Tuzemská míra nezaměstnanosti v únoru setrvala na lednových 4,3 % a oproti prosinci je tak o tři desetiny procentního bodu vyšší. Nicméně nemalou roli v nárůstu za poslední měsíce sehrály sezónní faktory. Po sezónním očištění se míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně zvýšila pouze nepatrně z 3,89 % na 3,97 %, přičemž v květnu minulého roku byla na 3,82 %. Za posledních deset měsíců se tak očištěná míra nezaměstnanosti pohybuje mezi 3,8 – 4,0 %, zatímco sezónně neočištěná v podstatně širším koridoru mezi 3,6 – 4,3 %.
Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně stagnovala
05.03.2021 Po německých továrních objednávkách, které dle dnes zveřejněného výsledku v únoru vzrostly meziročně o 2,5 % oproti předchozím 6,1 %, je další na řadě tuzemská míra nezaměstnanosti. Český pracovní trh je nadále stabilizován vládními podpůrnými programy, které limitují negativní dopad pandemie. Míra nezaměstnanosti tak narůstá vzhledem k okolnostem pouze pozvolna. Podpora zůstala v platnosti i během února a z šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském sektoru (PMI) dokonce vyplývá, že přetrvávající tlak na zvyšování objemů výroby vedl firmy k nabírání nových zaměstnanců. Jak ale odhalila lednová data, nesoulad mezi potřebami pracovního trhu a strukturou uchazečů stále přetrvává a s pokračujícími vládními programy lze čekat jeho prohloubení. Dle našeho odhadu míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 4,3 %, přičemž v prosinci činila 4,0 %.
Trendy komodit – základní kovy
28.02.2021 Navzdory zpomalující se poptávce Číny, jako předního spotřebitele základních kovů, pokračoval index LME (London Metal Exchange) trvalým růstem, a v únoru 2021 dosáhl 4000 bodů. Ekonomické výhledy zůstávají příznivé: znovuotevření ekonomik v nadcházejících měsících a postpandemické plány hospodářských stimulů podpoří trh průmyslových kovů v roce 2021. Zisky by mohly být utlumeny, pokud budou očkovací kampaně zaostávat nebo bude ekonomické oživení slabší, než se očekává. Globální poptávka po základních kovech v roce 2021 se očekává růstová, díky čemuž se index LME dostane na roční průměr 4 000.
Británie si v lednu půjčila rekordních 8,8 miliardy liber
19.02.2021 Britská vláda si v lednu půjčila 8,8 miliardy liber (262,3 miliardy Kč), což je nejvyšší částka pro měsíc leden od roku 1993, kdy se tento údaj sleduje. Uvedl to dnes server BBC. Vláda v lednu utratila o 19,7 miliardy liber více než loni kvůli koronavirovým opatřením, jako byla podpora pro zaměstnance na nucené dovolené. Příjmy z daní přitom klesly skoro o jednu miliardu liber.
Nejdůležitější rezervní měna začíná oslabovat
15.02.2021 Minulý týden se index amerického dolaru zažil korekci po několikaměsíčních maximech. Díky dobrému sentimentu na trhu a akciovým trhům, které zaznamenávaly nová historická maxima, se investoři rozhodli pro riskantnější měny a k tendenci prodávat americký dolar.
Za akciovým růstem hledejte především tištění peněz
08.02.2021 Investoři často diskutují faktory, které stojí za aktuálními historickými rekordy akciových trhů. Konec konců celková globální akciová tržní kapitalizace je aktuálně na historickém maximu na úrovni 107 bilionů dolarů. Ne, není to dynamika HDP, inflace, úrokové sazby, ani korporátní fundamenty jako tržby, zisky či cash flow. Ukazuje se, že klíčovým faktorem silného růstu globálních akciových trhů v posledních 11 letech je bezprecedentní růst objemu globální peněžní zásoby.
Cena stříbra v roce 2021: Bude rostoucí trend nadále pokračovat?
04.02.2021 Stříbro je poslední dobou na vzestupu. Události posledních dnů ho navíc dostaly do popředí světových médií zejména v souvislosti se snahami uživatelů Reddit skupiny WallStreetBets. Těmto obchodníkům se povedlo vyhnat akcie GameStop do závratných výšin. O něco podobného se teď údajně pokouší i na tomto cenném kovu.
O2 loni zvýšila zisk o 7,1 procenta na 5,85 miliardy Kč
28.01.2021 Operátor O2 loni zvýšil konsolidovaný čistý zisk o 7,1 procenta na 5,85 miliardy korun. Výnosy stouply o 2,6 procenta na 39,77 miliardy. Růstu zisku firma dosáhla díky snížení provozních i běžných investičních výdajů. Výnosy vzrostly díky vyššímu využívání fixní sítě a růstu v oblasti ICT. O2 to oznámila v tiskové zprávě.
O2 CR: Q4 20 potvrdí silný fundament společnosti
25.01.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Pandemie koronaviru a zejména z ní vyplývající restriktivní opatření mají na hospodaření telekomunikačního operátora společnost O2 CR negativní vliv (nejmarkantnější to je například u roamingu). Nicméně vzhledem k povaze sektoru není negativní dopad takový jako u jiných odvětví. O2 zvládá současnou situaci velmi dobře, dopad pandemie sice bude viditelný, ale nijak dramaticky. Je pravděpodobné, že trend minulých čtvrtletí, kdy klesaly hlasové služby a SMS/MMS, pokračoval i v Q4 20. Na druhou stranu rostl segment internet & TV a mobilní datové služby a zmíněný pokles to bude více než kompenzovat. Celkově čekáme za Q4 20 silná čísla.
21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!
08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
Rozbřesk: Nálada v české ekonomice roste covidu navzdory, koruna vkročila do 2021 s optimismem
05.01.2021 Prosincové podnikatelské nálady potvrdily pro Česko příznivou zprávu – průmysl si přes silnou druhou vlnu pandemie nevede vůbec špatně. Česko sice vévodí smutnému covidovému žebříčku, když dosáhlo největšího počtu nakažených na světě (na milion obyvatel). Zdá se však, že podobně jako v Německu průmyslová výroba zatím není výrazněji zasažena. Poslední index PMI v průmyslu ukazuje nejen na solidní růst výroby i nových zakázek, ale i na nabírání nových zaměstnanců v páteřním odvětví české ekonomiky.
Tlačová konferencia ECB Lagarde - najdôležitejšie informácie
10.12.2020 Christine Lagarde, šéfka ECB, prezentovala zmiešaný stav ekonomiky a hovorila o krokoch, ktoré banka prijala v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou koronavírusov. Ďalej uvádzame niekoľko dôležitých informácií z tlačovej konferencie ECB.
Forex: Shrnutí obchodování 8.12.2020
08.12.2020 Americké akcie včera skončily smíšeně. Index technologického trhu Nasdaq uzavřel na rekordu. Investoři se soustředili na největší firmy. Zatímco Apple a Facebook posílily, Alphabet a Microsoft klesly. Náladu na trhu určoval ekonomický dopad pandemie covidu-19.
Růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny zpomalil
01.12.2020 Růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny v listopadu zpomalil, protože obnovená opatření proti šíření koronaviru zasáhla poptávku. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit. Údaje nicméně podle firmy signalizují, že dopad pandemie covidu-19 na ekonomiku eurozóny bude ve čtvrtém čtvrtletí mírnější než ve druhém kvartálu.
Atradius: Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta
25.11.2020 Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta. Negativní dopad pandemie Covid-19 je tak větší, než tomu bylo v případě globální finanční krize z let 2008 a 2009. Řada zemí navíc nyní čelí druhé vlně pandemie, kvůli které se znovu zpřísňují karanténních opatření. Firmy proto budou i v roce 2021 čelit propadu poptávky a zhoršené platební morálce. Rychleji bude přibývat také insolvencí. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Atradius.
Forex: Dohoda o brexitu by byla pozitivním překvapením
19.11.2020 Jednání Evropské rady je možná poslední šancí, kde půjde zamezit odchodu Británie z EU bez dohody. Projednávat se bude i postup během pandemie a související záchranný fond. Fed index výrobní aktivity z oblasti Filadelfie pravděpodobně vykáže snížení vlivem dopadu další vlny pandemie na aktivitu firem. Nicméně finanční trh má aktuálně v zádech vítr díky nadějím na rozšíření vakcíny proti COVID-19.
Meziroční růst spotřebitelských cen přibrzdí pod 3 %
04.11.2020 Údaje o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách za září ukáží slušný růst, který ještě nebude reflektovat blížící se epidemickou pohromu. Od České národní banky čekáme v listopadu vyčkávání a ponechání měnové politiky bez změny. Spotřebitelské ceny za říjen přibrzdil pokles cen energií a meziroční inflace tak pravděpodobně poprvé od dubna klesla pod 3 %.
Agentura Standard & Poor’s potvrdila České republice rating úvěruschopnosti i příslušný výhled. Jde o potvrzení, že Česko dosavadní koronavirovou krizi zvládá z ekonomického hlediska dobře
02.11.2020 Ratingová agentura Standard & Poor’s Global Ratings České republice potvrdila stávající hodnocení její úvěruschopnosti. Česko tak nadále zůstává v rámci zemí bývalého sovětského bloku zemí s celkově nejlepším ratingem, vezmeme-li v potaz hodnocení nejen Standard & Poor’s Global Ratings, ala také zbývajících dvou světově významných ratingových agentur, a sice Moody’s a Fitch.
Moneta Money Bank: Výsledky za Q3 20 překonaly tržní očekávání
30.10.2020 Moneta Money Bank zveřejnila dnes ráno výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí tohoto roku. Reportovaná čísla překonala tržní konsensus, když v meziročním srovnání vzrostly všechny hlavní výnosové položky. Pozitivním překvapením jsou nižší opravné položky, které souvisí se současnou krizovou situací. Vzrostly také provozní náklady, nicméně vyšší výnosy a zejména zmíněné nižší opravné položky to více jak kompenzovaly. Moneta tak reportovala čistý zisk, který překonal veškeré tržní odhady.
Bayer krachuje na akciovém trhu po oznámení zisku
01.10.2020 Akcie společnosti Bayer klesly na frankfurtské burze cenných papírů přibližně o 10% poté, co německá chemická a farmaceutická společnost oznámila plán na snížení výdajů o více než 1,5 miliardy eur poté, co ohlásila varování před ziskem kvůli nesplnění cílů peněžních toků a prodeje pro roky 2020 a 2021.
Forex: Nová makro data ukáží další růst ekonomiky USA
01.10.2020 Index ISM by měl vykázat další nepatrné zlepšení a potvrdit tak pokračující expanzi výroby v USA. ADP report indikuje další zlepšení trhu práce, který by měl být patrný na datech, která budou zveřejněná zítra. Na trhu přetrvávají spekulace na dodatečný fiskální stimul americké vlády. ČR vyhlásila nouzový stav a představila plán vysokého deficitu veřejných financí na příští rok.
Tři grafy, které razantně mění příběh krize
21.09.2020 Tato recese je jiná. Ano, za každým ekonomickým zpomalením stojí rozdílný příběh, ať už v USA v moderní době šlo o propad cen akcií nebo obrovský objem nesplácených hypoték. V minulosti šlo ale pokaždé o podobný průběh s postupným utlumováním ekonomické aktivity v důsledku nízké poptávky následovaným bankroty a růstem nezaměstnanosti.
Pandemie otestuje indikátory sentimentu
21.09.2020 Dnešní ekonomický kalendář žádné důležité informace nepřinese. Zajímavá je ale informace o rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Zítra očekáváme předběžný údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně. Bude zajímavé sledovat, do jaké míry byly vyhlídky do budoucna zasaženy nedávným vzestupem šíření koronaviru.
Globální pandemie Covid-19 aneb návrat do roku 1993
24.08.2020 Bank of America vytvořila vynikající graf, který ukazuje, kolik kvartálů růstu HDP bylo ztraceno kvůli recesi způsobené globální pandemií Covid-19. V některých případech jsou poklesy reálného ekonomického výstupu stěží uvěřitelné. Například Itálie ztratila téměř 120 kvartálů růstu HDP a úroveň ekonomické aktivity se tak v letošním druhém kvartálu dostala na úroveň třetího kvartálu roku 1993!
Hodnota Trumpova majetku za poslední rok klesla nejvíce od 2015
16.08.2020 Hodnota majetku amerického prezidenta Donalda Trumpa se za poslední rok snížila o 300 milionů USD (6,6 miliardy Kč) na 2,7 miliardy USD (59,5 miliardy Kč). Uvedla to agentura Bloomberg. Pokles byl nejvyšší od roku 2015, kdy Bloomberg začal tento údaj sledovat. Za dobu, kdy je Trump ve funkci, se hodnota jeho majetku snížila o deset procent.
V Česku právě teď zdražují ojetiny nejrychleji za poslední řadu let. Hitem jsou octavie, fabie a passaty
15.08.2020 V posledních měsících v Česku dramaticky zrychluje růst cen ojetých automobilů. Ty tak právě teď zdražují nejvýrazněji z poslední řadu let. Ještě zhruba v prvních čtyřech měsících letošního roku přitom jejich ceny meziročně stagnovaly. V květnu, červnu, a zejména v červenci však rostou. V červenci meziročně dokonce osmiprocentním tempem, jak plyne z údajů České statistického úřadu.
Ekonomika Indonésie kvůli koronaviru poprvé od roku 1999 klesla
05.08.2020 Indonéská ekonomika ve druhém čtvrtletí poprvé za více než 20 let klesla. Snahy o zastavení šíření nemoci způsobené novým koronavirem totiž měly negativní dopad na spotřebitelskou poptávku i na podnikatelskou aktivitu této největší ekonomiky jihovýchodní Asie. Hrubý domácí produkt (HDP) se meziročně snížil o 5,32 procenta, což je první pokles od roku 1999. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil indonéský statistický úřad.
Data vyjevila míru poklesu evropského HDP
31.07.2020 Dnes zveřejněná data nám nadále ucelují pohled na ekonomický dopad pandemie Covid-19 na starém kontinentě. Český hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí 2020 meziročně poklesl o 10,7 %, což odpovídá snížení o 8,4 % oproti předchozímu kvartálu. Ačkoliv se jedná o historicky největší propad, výsledek pozitivně předčil konsensus analytiků. Navíc pokles českého HDP v porovnání se sousedními státy (-11,7 % r/r Německo a -12,8 % r/r Rakousko) nevychází nijak zle. Lze předpokládat, že nejpozitivnější složkou HDP byly výdaje veřejného sektoru. Pokud jde o jednotlivé sektory, pokles vykázaly téměř všechny, speciálně pak průmysl, obchod, doprava, ubytování a pohostinství. Na to, jak jednotlivé faktory skutečně ovlivnily dynamiku HDP, je třeba počkat na podrobnější data, které budou k dispozici na začátku září.
Nové byty v Praze do července zdražily o 6,1 procenta
22.07.2020 Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci 1. pololetí meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta na 108.261 korun za metr čtvereční. Tempo zdražování vzrostlo z 1,6 procenta na konci března. Mezičtvrtletně se ceny zvýšily o 1,8 procenta. Počet prodaných bytů za prvních šest měsíců meziročně klesl o čtyři procenta na 2400. Vyplývá to z údajů developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které zveřejnily na tiskové konferenci. Za posledních pět let stouply ceny novostaveb v hlavním městě o 95 procent.
Státy EU se dále přou o návrh pokrizového balíku peněz
13.07.2020 Státy Evropské unie mají daleko ke spokojenosti s vyjednávacím návrhem pro klíčový páteční summit, který má rozhodnout o příštím sedmiletém rozpočtu bloku a s ním spojeném balíku peněz pro oživení ekonomik zasažených pandemií covidu-19. Čtyři dny před schůzkou prezidentů a premiérů zní zvláště z některých západoevropských států požadavky na snížení objemu fondu ze současných 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun).
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.7.2020
13.07.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. V některých státech tak dochází k pozvolnějšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. I tak se druhá vlna infekcí může promítnout do dočasného zpomalení ekonomické aktivity. Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
Analytici: Dopad pandemie na nezaměstnanost bude patrný na podzim
07.07.2020 Mírný červnový nárůst nezaměstnanosti podle analytiků neodpovídá hloubce propadu aktivity tuzemské ekonomiky. Skutečné dopady koronaviru na nezaměstnanost budou vidět až na podzim, ta postupně poroste, shodli se. Podíl nezaměstnaných v červnu vzrostl meziměsíčně o 0,1 procentního bodu na 3,7 procenta, loni byl 2,6 procenta.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Denní minima | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Grafy | IFO index | IPO | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Loonie | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | P/E | PPI index | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Daňové přiznání | Devalvace měny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropská měna | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | GDP | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz stříbra | Kurzy | Libra | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Naše burza | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Odkup akcií | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Signály | SPX | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové události | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Unce zlata | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webinář | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | Čistá úroková marže | Čistý dluh | EBITDA | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | PX index | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Čekací doba | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Western Union | Komise | Mezinárodní banky | Volby | Know-how | Frustrace | Burze | Investment | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | CNN | Microsoft | MSCI | CME Group | Caterpillar | Investing.com | PwC | Agentura AP | BBC | FX strategie | Opinium | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Referendum | City | Fidelity International | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Dnešní ekonomický kalendář | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Index podnikatelské nálady ISM | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Americký trh práce | Ekonomická situace | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | S&P Global Ratings | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Rizikové investice | Japonská vláda | Česká vláda | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Pantheon Macroeconomics | Politico | IHS Markit | ex | Generali Investments | Ruské akcie | Skupina PPF | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Vývoj směnných kurzů | Aleš Michl | Breakout Trader | Ekonomické výhledy | MT4 Supreme Edition | Palladium | Podnikové dluhopisy | MiFID II | LYNX Trading | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Lockheed Martin | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Czech Fund | HKD | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | I-Trader | Úrokový výnos | Cena plynu | Propad cen ropy | IG | MSCI All Country World | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Zvýšení úrokové sazby | EK | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Zadluženost | Refinitiv | Michal Stupavský | Společnost Apple | Volatilita na trzích | Majetek | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Dopad brexitu | Podnikové investice | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | IPO Airbnb | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Statistický úřad | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Ceny pohonných hmot | Akcie klesají | Boris Johnson | Volný čas | Akcie a ETF | Gazprom | Digitální daň | Defenzivní akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Záporný úrok | Štěpán Křeček | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Poptávka po stříbru | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Prosus | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Finanční situace | Data z Německa | Nejnovější výsledky | Energetické firmy | GOOGL | Ceny palladia | Internet of Things | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Akcií těžařů | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Investiční skupina | HDP v USA | Německá vláda | Německý vývoz | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | Objem | Evropské firmy | Data z USA | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | FRED | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Předseda představenstva | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | PLN/EUR | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Radomír Jáč | Applied Materials | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Institut německého hospodářství | IW | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | Trendová linie | Walt Disney | 5G | Dlužníci | Odvětví české ekonomiky | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Wüstenrot | Statistika | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | General Motors | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Důsledky krize | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | HDP Německa | Farmaceutická společnost | NN Group | Škoda Auto | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | Ohlédnutí | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Kupní síla | Ředitelka | Fed index | Europoslanci | xStation5 | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Stratég | Miliardy korun | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Koruna posílila | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Akvizice Wüstenrotu | Pracovní trh | CFA | Prodej automobilů | Chris Williamson | Exact Sciences | Návratnost | Washington | O2 | Miliardy eur | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Dohoda o brexitu | Poradenství | Nový rekord | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Koruna sílí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nová auta | Dobré zprávy | Ceny energií | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Rating České republiky | První firmy | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Romain Boscher | Důchody | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Tomáš Kouřil | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Očekávané události | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Dopady koronaviru | Americký ISM | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Adidas | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Poptávky po ropě | Akcie Biogen | Biogen | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Objem vládních dluhů | Prudký propad | Prodej skupiny | Index aktivity | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Český hrubý domácí produkt | Americký Fed | Cyklické akcie | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Japonská automobilka | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda | Guru | Akcie KKR | Vládní opatření | Překoupenost | Výsledky HDP | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Nouzový stav | Akcie včera | Deficit státního rozpočtu | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Tencent | CK Hutchison | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Fiskální strana | Dopad na finanční trhy | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Největší propad | Pokles české ekonomiky | Šíření viru | Stimul | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Pokles cen komodit | Prodeje domů | Trhy nadhodnocené | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | REGN | MPSV | Ošetřovné | Hlavní centrální banky | Kalifornie | OSVČ | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Fundament | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Dopad pandemie koronaviru | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Viry | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Riziko inflace | Ekonomiky | Nigérie | VW | Člen představenstva | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Výhled ratingu | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Oživení cen | Celková inflace | WMT | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | USD za barel | S&P500 | Měnový faktor | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Reddit | Debata | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Náklady na financování | Maloobchod | Zaměstnanci | Tweet | Průměrná míra nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Prognózy a doporučení | Růst výnosů | Úrokové výnosy banky | Ekonomika Indonésie | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Pokles ekonomické aktivity | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | O2 CR | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Průmyslové kovy | Merck | RBI | Auta | Ojetiny | Expedia | Royal Caribbean | Silný fundament | Velké ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Zboží z Číny | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Zájem o hypotéky | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Investment management | Ekonomické zotavení | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | ČR | Jihoevropské státy | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Andrej Babiš (ANO) | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Státní kasa | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Počet nových žádostí o podporu | Tchaj-wan | Vysoké valuace | Globální poptávka | Sanofi | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Agrofert | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Infekce Covid | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Den nezávislosti | Objem zakázek | Situace na trhu práce | Dopad pandemie na nezaměstnanost | Generace Z | Zdroj příjmů | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Praha | Verizon Communications | Společnost XTB | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Akcie těžařů | Fresnillo | KGHM | Bretton Woods | Progres | Zlatá horečka | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Nikl | Největší firmy | Propad ekonomiky | Důvěra | New York City | Tuzemský maloobchod | Indonésie | Indonéská centrální banka | Růst zaměstnanosti | Hodnota Trumpova majetku | Hodnota majetku amerického prezidenta | Kritici Trumpa | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | Hypotéky v ČR | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Akciová tržní kapitalizace | Výrobní index | Holdingová společnost | Atradius | Statistika z amerického trhu práce | Odborníci | Inspirace | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Obchodní domy | Slabší kurz | Vývoj výroby automobilů v USA | Vývoj výroby automobilů | Vývoj indexu NAHB | NAHB | Prognóza americké centrální banky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Nasdaq Bank | Propad cen akcií | Příběh krize | Elektromobily | Politici | Epidemiologické situace | Biden | Nová makro data | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Celková míra nezaměstnanosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | CPI v USA | Americké měny | Koncern | Množství peněz | Platby v kryptoměnách | Nařízení | Newmont | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | Pokles indexu | Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CSCO | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | SolarEdge | Státy Evropské unie | BIIB | Zynga | ZNGA | Akcie Berkshire | Sumitomo | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Životní prostředí | Dluhopis Republiky | GME | GameStop | Vakcinace | Program QE | BIDU | Očkování | Zadlužování | NBP | MGM | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Očkování proti covidu-19 | Nálada v české ekonomice | Měnový pár EUR/PLN | Norwegian Cruise | Carnival | Emise dluhopisů | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Senátní volby | PMI ve výrobě | Německá inflace | Počet pracovních míst | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Paušální daně | Český maloobchod | Shopify | Nové restrikce | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Acacia Communications | MRK | Měsíční data | WU | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Macrotrends | Macrotrends.net | Akcie Gamestop | PEP | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Akcie GME | GameStop (GME) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Express | Akcie společnosti GameStop | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Rozvolnění | Ark Invest | Kov | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | AIG | Celosvětové zadlužení | Rostoucí výnosy | SPWR | Třetí vlna | Posílení české měny | Trendy komodit | Tržní rizika | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Balík rozpočtových opatření | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Hodnotové akcie | IPO Deliveroo | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | HoReCa | Ján Čarný | Ark Investment | Ark | AA | Zvýšení ratingu | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Kellogg | Konsensus trhu | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Pandemie COVID | Růstové sektory | Německé společnosti | API | Růst úroků | První zvýšení sazeb | Omezování nákupů aktiv | Plány | Cíle | Dodávky plynu | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Dolar dnes | Zvládání pandemie | Nová vlna epidemie | Vlna epidemie | Výhled globálního růstu | Šíření vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Varianty koronaviru | Nakažlivé varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Jednání kartelu OPEC | Včerejší seance | Americký trh | AXP | Odvětví | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Načasování | Rekord | Omezení podpory | Měsíční nákupy státních dluhopisů | Ukončení krizových programů | Silné hospodářské oživení | Štěstí | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Výrobní inflace | ASX | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | David Vagenknecht | Společnosti | Robert Kaplan | Opatření | Jestřábi z Fedu | Nákladová inflace | Výběr daní | Lenka Kalivodová | Uhlí | Ženy a investování | Pracovní den | Omezení cestování | Pokračování trendu | Úročení | Minulá výkonnost | Vysoké ceny | AXP.US | American Express (AXP.US) | Fialova vláda | Společnost | Nové emise | Výsledky společnosti | Reálné úrokové sazby | TIM | Omikron | COVID-19 omikron | 3М | Globální problémy | Varianty covidu | Zlotý | Rotace | Rostoucí inflace | Obavy z omikronu | Základní sazba | Hráči na trhu | Zvýšení slevy na poplatníka | Hodnoty měny | Miliardy USD | Vlna omikronu | Válka na Ukrajině | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy | Sankce | Ruský útok | Záporné reálné úrokové sazby | Řetězec | Řetězce | Hospodářské škody | Růst cen energií | Celosvětový objem vládních dluhů | GoTo | Vlastnictví | Celosvětové zadlužení podniků | Zadlužení podniků | Využívání dluhu | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Udržitelnost | Řetězec restaurací | Zpřísnění finančních podmínek | Otevření Wall Street | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Německý koncern | Růstový potenciál | Prezident Biden | Šíření covidu | Daihatsu Motor | Hino Motors | Skupina Toyota Motor | Rating Řecka | Partnerství | Vice
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot