Pondělí 23. prosince 2024 10:41
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Měny&Sazby

img

Pondělí bez Ameriky. Úvodní růst vyprchal

16.01.2023 Evropské akcie začaly týden růstově, ale rychle ztratily tempo a během dopoledne zisky zredukovaly. Hlavní indexy se n...
img

Pondělí bez Ameriky. Úvodní růst vyprchal

16.01.2023 Evropské akcie začaly týden růstově, ale rychle ztratily tempo a během dopoledne zisky zredukovaly. Hlavní indexy se nacházejí jen těsně v plusu či stagnují. Amerika se tentokrát nepřipojí, neboť slaví svátek a trhy jsou zavřené. Evropské burzy sice výkonnostně překonávají zámoří a v posledních měsících nepotřebují tolik jeho "asistenci", přibývají ale důvody k opatrnosti.
img

Nezadržitelná Evropa - londýnská burza zpět u historického maxima

13.01.2023 Evropské akciové indexy si razí dál cestu vzhůru prakticky bez ohledu na cokoli. Během dne své úvodní zisky už jen hájily, ale i tak je z toho opět pár desetin procenta k dobru. Za pozornost stojí hlavně odolnost masivního odrazu trvajícího několik měsíců. Německý index DAX už je pouze 7 procent a francouzský CAC 40 ani ne 5 pct pod loňským historickým maximem. Londýnský FTSE 100 je dávno nad loňskými hodnotami a jen těsně pod maximem z roku 2018.
img

Nezadržitelná Evropa - londýnská burza zpět u historického maxima

13.01.2023 Evropské akciové indexy si razí dál cestu vzhůru prakticky bez ohledu na cokoli. Během dne své úvodní zisky už jen háj...
img

Dolar dál marně hledá oporu. Výsledky dnes dodají velké banky

13.01.2023 Do dnešního dne hlavní trhy vstoupily ještě s podporou včerejších dat. Inflace byla nakonec přijata pozitivně akciovými i dluhopisovými trhy a zasloužili se o to svým dílem také bankéři z Fedu, kteří do své obvyklé rétoriky nepřidali nic jestřábího navíc. Sice prezentovali jiné názory, než převažují na trhu, ale z komentářů nebyla znát velká snaha je nějak napravovat. Z pohledu obchodování tak komentáře postupně ztrácejí na potenciálu hýbat s očekáváními.
img

Rozpačité inflační odpoledne na finančních trzích

12.01.2023 Všechnu pozornost na sebe nejen dnes, ale už s předstihem, strhávala americká inflační data. Ta nakonec vyšla přesně podle očekávání a investoři moc nevědí, s co s tím. V zásadě se snaží držet předchozího pozitivního vývoje, ale ne všude se to daří. První nejistá reakce bývá po datech celkem běžná, tentokrát se však trhy kývají ze strany na stranu i v dalších hodinách po zveřejnění dat.
img

Pár důležitých poznámek k dnešní americké inflaci

12.01.2023 Máme tu den, během kterého se to hlavní bude dít až po zveřejnění klíčových dat. Jde o americkou inflaci za prosinec, která vyjde ve 14:30 a od níž se čeká další podstatný pokles (na 6,5, resp. u jádrové 5,7 pct). Vypadá to, že prakticky celý trh s poklesem počítá, a navíc mnozí sázejí na další podstřelení konsensu. Akcie v posledních dnech slušně narostly, ale v případě pozitivního překvapení mají možnost postoupit aspoň krátkodobě dál nahoru.
img

Dluhopisy brzdí nadšení, ale akcie se dál vezou na růstové vlně

11.01.2023 Dnešní obchodování se odehrává bez zásadních zpráv, které by strhávaly sentiment na globálních trzích nějakým směrem. ...
img

Akciím i dluhopisům pomáhá optimismus před inflací

11.01.2023 Včerejší obchodování v zámoří bylo nakonec pro akcie pozitivní, ačkoli spolu s tím citelně narostly dluhopisové výnosy. Dnes přebrala štafetu Evropa, přičemž klíčovým akciovým trhům se daří - například DAX přidává skoro 0,9 pct a další z hlavních indexů nezůstávají o moc pozadu. Dluhopisy ale obrátily a výnosy dnes klesají. Větší pohyby vidíme na delších splatnostech - desetiletý výnos v USA i Německu klesá o 5 bps. Na eurodolaru nic extra nového, kurz zůstává poměrně stabilní a dnes dopoledne se nachází na 1,0740.
img

Powell nechce dělat klimatickou politiku. Obchodování je dnes smíšené

10.01.2023 Dnešní vystoupení Jeroma Powella mělo za téma nezávislost centrálních bank. Ačkoli témata bývají různá, následná debata většinou sklouzne k aktuální měnové politice. Tentokrát ale ne. Šéf Fedu tak využil příležitost, že nemusí reagovat na aktuální dění a s reakcí může počkat třeba až na dobu po zveřejnění dalších inflačních dat. Z jeho projevu jsme se tak například dozvěděli, že Fed není a ani se nestane hráčem v klimatické politice. S tím lze sice souhlasit, je to rozumnější přístup než u ECB, ale pro dnešní obchodování jde samozřejmě o nepodstatnou informaci. A do hry dnes nevstupovala ani nová data či zásadní firemní výsledky.
img

Jak velký jestřáb zůstal Powell po datech? Trhy před vystoupením převážně negativní

10.01.2023 Včerejší komentáře z Fedu (Bostic, Dalyová) se držely linie z posledního zasedání. Bankéři dál mluví o nutnosti stlačit inflaci a nejsou ohledně jejího poklesu tak optimističtí jako finanční trhy. Na jednu stranu nechávají pro nejbližší zasedání otevřenou možnost zvýšení sazeb o 50 i 25 bodů a mluví o důležité roli dat, na stranu druhou ovšem zůstávají pevní v tom, že se sazby mají dostat nad 5 procent a vytrvat tam do příštího roku.
img

Akcie navazují na páteční euforii, euro stoupá o procento

09.01.2023 Zprvu celkem opatrný začátek týdne se postupně mění v další velmi pozitivní den pro akcie. Zisky klíčových indexů rostou, přičemž v USA kráčí v čele Nasdaq a v Evropě patří k nejlepším AEX (oba míří k +2 pct). Americké dluhopisové výnosy smazaly prvotní mírný růst, evropské zůstávají pár bodů nad pátkem.
img

Akcie i euro se přes víkend zklidnily, ale zisky drží

09.01.2023 Páteční jízda dopřála pěkné zisky akciím, dluhopisům i euru. V pondělí tato vlna na většině trhů opadla a DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 jsou na tom ráno pouze smíšeně. Další menší zisky indikují futures pro Ameriku. Třeba nizozemský AEX ale stoupá rychle dál (+0,9 pct). Na dluhopisech vidíme korekci pátečního pohybu, když výnosy stoupají. V zámoří je to však jen o pár bodů a třeba ani německých 6 bps nevrací výnosy zpátky tam, kde byly. Eurodolar zůstává u 1,0670. Koruna se dál drží kolem 24,00 za euro. 
img

ISM ukradlo páteční show. Akcie i dluhopisy oceňují rostoucí riziko recese

06.01.2023 Závěrem týdne se hráči na hlavních trzích rozhodně nenudí. Nejprve přešli bez velké reakce propad německých průmyslových objednávek. Poté dostali potvrzení, že inflace v eurozóně rychleji klesá, ovšem překvapivý růst té jádrové je těžko potěšil. Obchodování však nemělo jasný směr a pozornost se soustředila na odpolední americké statistiky. 
img

Klíčová otázka nejen pro závěr týdne - potvrdí vládní data sílu trhu práce?

06.01.2023 Německé průmyslové objednávky v listopadu nečekaně prudce klesly, což ovšem nechává hlavní trhy v klidu. Předběžná inflace z eurozóny za prosinec vyjde ještě dopoledne, vrátí do jednociferných hodnot a má slušnou šanci překvapit směrem dolů. Respektive překvapit - dílčí národní data jsou v řadě případů známa, takže inflace klesající zřejmě k 9 procentům by už takový šok nezpůsobila. Je to však spolu s levnými energiemi stále faktor, který podporuje evropské akcie, a to navzdory negativní inspiraci ze zámoří. Dnes se klíčové evropské indexy obchodují zatím smíšeně.
img

Před daty z trhu práce roste nervozita, americké akcie i dluhopisy padají

05.01.2023 Dnešní makrodata hráče na finančních trzích zrovna nepotěšila, čímž se mohou přidat k ISM či komentářům z Fedu jako další negativní faktor. Zpráva ADP ukázala, že zaměstnanost v americkém firemním sektoru za prosinec narostla o 235 tisíc, zatímco se čekalo jen 150 k. Ačkoli nejde o spolehlivého předskokana oficiálních vládních čísel (zítra), velká odchylka investory logicky vystrašila. Něco podobného nastalo u žádostí o dávky v nezaměstnanosti - ty navzdory očekávání spadly na 204 tisíc. 
img

Evropa se snaží držet zisky, poté co data a Fed přibrzdily Wall Street

05.01.2023 Včerejší zápis z jednání Fedu se přidal k dalším negativním informacím, které jsme dostali během dne. Nešlo o zásadní překvapení, ovšem potvrzení pevného postoje proti inflaci trhům nesvědčí. Bankéři vysílají signál, že si nepřejí předčasné uvolňování finančních podmínek, a vymezují se i vůči tržním sázkám na obrat sazeb směrem dolů. 
img

Koruna k euru pod 24,00, evropské trhy v euforické náladě

04.01.2023 Česká měna dnes překonala kulatou hranici 24,00 na páru s eurem a svezla se mírně pod ni. Posilování koruny je poměrně vytrvalé a v poslední době mu nemusí pomáhat ani ČNB svými zásahy. Dnes zřejmě pomohl celkový zájem o riziko na hlavních trzích a svou roli asi hraje i pokles výnosů, který je v eurozóně na kratších splatnostech rychlejší než doma. V kontextu posledních pár měsíců se však důvody pro výrazné zisky koruny stále hledají těžko.
img

Nižší inflace vrací do Evropy optimismus. Fed dodá informace ze zasedání

04.01.2023 Dnešní obchodování na hlavních evropských trzích se nese opět v pozitivním duchu, poté co včera Amerika nestihla náladu na našem kontinentě úplně zkazit. Do hry opět vstupují nová inflační data, tentokrát předběžná prosincová čísla z Francie. Podobně jako u Německa vidíme nečekaně velké zpomalení cen, které ukazuje, jak výrazně se promítá efekt silnějšího eura a levnějších energií. Ty mimochodem zlevňují na trzích také dnes, když dolů míří jak ropa, tak evropský plyn či elektřina. A jako plus je potom třeba počítat také zprávy o další čínské podpoře realitního sektoru, který zůstává jedním z klíčových problémů ekonomiky.
img

Obrat v Americe posílá akcie dolů, zatímco dluhopisy se drží

03.01.2023 Co naznačila čísla ze spolkových republik, potvrdila inflace za celé Německo: ceny v prosinci zpomalily více, než se čekalo. V době zveřejnění se s tím však už počítalo. Odpoledne vyšly lepší americké výdaje ve stavebnictví, zatímco průmyslové PMI podle očekávání stagnovalo.
img

Nástup dolaru a další růst akcií

03.01.2023 Po včerejším slušném růstu si evropské akcie připisují další velmi pěkné zisky. Zisky hlavních indexů na kontinentě činí kolem 1,5 procenta, zatímco londýnský FTSE 100, dohánějící včerejší absenci, přidává přes dvě procenta. Navíc to vypadá, že se k Evropě přidá také Amerika, kde futures zatím přidávají více než procento. 
img

Bude se historie opakovat? Úvod roku na trzích zatím velmi dobrý

02.01.2023 Nový rok začínáme bez zásadních dat a událostí, když revize evropských PMI investoři přešli bez vážné reakce. Zároveň aktivitu drží dole absence Ameriky, kde se trhy rozjedou až zítra. To však nezabránilo evropským akciím a dluhopisům ve velmi slušném růstu. 
img

Evropské trhy začínají rok optimisticky, Amerika se přidá zítra

02.01.2023 Během posledních dní minulého roku se hlavní trhy pouze pohupovaly bez jasného směru. Evropa následně vykročila do nového roku růstově a klíčové indexy si připisují solidní zisky. CAC 40 nebo IBEX 35 se dostaly i přes 1,5 procenta do plusu. Londýn zůstává ještě zavřený a to samé platí pro americké trhy, kvůli čemuž aktivita ještě dnes zůstane tlumená.
img

Technologické akcie míří vzhůru, dolar klesá

29.12.2022 Evropské akcie se po počátečních ztrátách drží lehce nad včerejším závěrem. To ale nestačí na to, aby se evropský blue chip index vyhnul svému nejhoršímu roku od roku 2018. Na druhé straně Atlantiku se akcie obchodují výše poté, co počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti k minulému týdnu mírně vzrostl. Stále ale zůstává blízko historických minim. Výnosy státních dluhopisů klesly a kurz dolaru prodloužil svůj pokles. Z akcií se daří zejména technologickému sektoru, kde rostou giganti jako Tesla, Apple, Amazon a Microsoft.
img

Nálada na Wall Street se zhoršuje, dolar získává půdu pod nohama

28.12.2022 Hlavní akciové indexy na Wall Street zahájily dnešní seanci v zeleném teritoriu, efekt opětovného otevírání čínské ekonomiky ale vyprchává a ani vzedmutí růstových titulů jako Apple, uvozené poklesem amerických výnosů, na udržení nálady nestačí. Dow Jones Industrial Average se v podvečer nacházel zhruba 0,4 procenta v záporu a technologický Nasdaq Composite ztrácel kolem 0,8 procenta, zatímco výnos amerického desetiletého dluhopisu se tlačil k hladině 3,87 procenta.
img

Klesjící Tesla po svátcích potápí technologický Nasdaq. Zátěží jsou i vyšší výnosy

27.12.2022 Americké hlavní akciové indexy v úvodu dnešní obchodní seance zamířily povětšinou níže. Rozvolnění čínských covidových opatření může být sice pro trh vítanou zprávou, náladu ale pokazily rostoucí americké dluhopisové výnosy. Index S&P 500 tlačily dolů technologické tituly a akcie zboží zbytné spotřeby, Nasdaq Composite klesal pod tlakem růstových titulů s velkou tržní hodnotou a společnosti Tesla, kde se objevily zprávy o přechodném lednovém zastavení produkce v její čínské továrně.
img

Akcie v USA před svátky mezi zisky a ztrátami, dolar klesá

23.12.2022 Wall Street zahájila poslední obchodní den před svátky poklesem, když dnešní data ukázala, že klíčový ukazatel růstu cen v největší světové ekonomice, pozorně sledovaný Fedem, v listopadu zvolňoval méně, než se čekalo, a výdaje na osobní spotřebu stagnovaly. Průběžné ztráty se ale na indexech S&P 500 a Nasdaq Composite podařilo přetavit do zisku po dalších dnešních datech, podle kterých krátkodobá inflační očekávání v USA dále klesla a důvěra spotřebitelů se v podmínkách volnějšího růstu cen zlepšila. Optimismus ale v případě technologického indexu neměl dlouhého trvání.
img

Mírný růst se mění v propad. V čele technologie, Nasdaq -2,5 %

22.12.2022 Solidní nálada na hlavních trzích se během dne zlomila a hlavní akciové trhy nabírají překvapivě velké ztráty. V případě Nasdaqu už pokles překračuje 2,5 procenta a ani další klíčové trhy na tom nejsou zrovna dobře.
img

Na akciích doznívá růst, zlato drží dobyté pozice

22.12.2022 Kolem půlky měsíce sice trhy nepříjemně překvapily svým jestřábím postojem Fed, ECB a pak i BoJ, ale zdá se, že se investoři ke konci roku z nepříjemných zpráv otřepávají. Akcie se včera slušně odrazily nahoru a pohyb dnes pokračuje v Evropě, ačkoli už v menší intenzitě. Hlavní zdejší indexy se zvedají o pár desetin procenta. Velmi podobně jsou na tom futures naznačující nový start na Wall Street. 
img

ČNB nezvedá sazby, ale mluví o tom. Hlavním trhům pomohly výsledky

21.12.2022 Česká národní banka sice v souladu s odhady nezměnila úrokové sazby, ale možnost budoucího zvýšení naznačila více, než bychom čekali. Byla zmíněna rizika jak pro-, tak protiinflačním směrem. Vedle toho ovšem guvernér Michl upozornil na připravenost banky zasáhnout proti inflačním rizikům a řekl, že příští rozhodování bude mezi stabilitou a růstem sazeb. Nemusejí se tak podle něj naplnit tržní očekávání, že se sazby v první polovině příštího roku nezvýší. Koruna reaguje posílením na 24,16 za euro, ačkoli předtím během dne měla spíše tendenci slábnout. Pohyb je to však opět pouze malý a může mu pomáhat i situace na západních trzích.
img

Hlavní trhy se zvedají, koruna je před ČNB v klidu

21.12.2022 Překvapení z kroku japonské centrální banky opadlo a další významné impulsy hlavní trhy nedostávají. Do konce roku není na programu žádná velká riziková událost, která by mohla ještě situaci podstatně měnit. A investoři berou absenci nových zpráv spíše jako plus.
img

Akcie se srovnávají s japonským šokem, dluhopisy zůstávají níž

20.12.2022 Vstup do dnešního obchodování západním finančním trhům opepřila japonská centrální banka, která fakticky učinila krok směrem k přísnější měnové politice. Zatím nešlo o posouvání sazeb či cíle pro řízení výnosové křivky, ale o rozšíření tolerančního pásma pro výnosy. To ovšem stačilo, výnosy stouply a jen prudce posílil. Jeho zisky vůči dolaru se blíží 4 procentům.
img

Poslední bašta levných peněz se drolí, BoJ povolí vyšší výnosy

20.12.2022  Inflační vlna postupně donutila k utažení politiky všechny centrální banky vyspělého světa, až na tu japonskou. Dokonce i Švýcarsko vytáhlo sazby z hlubokého záporu a v prosinci je zvedalo stejným tempem jako ostatní (+50 bps), takže Japonsko zůstalo opravdu poslední baštou levných peněz a čekalo se, jak dlouho vydrží. 
img

Ameriku brzdí výnosy a Fed, Evropa se drží

19.12.2022 Evropské akcie po pozitivním úvodu zhruba drží své pozice a pohyby hlavních indexů během dne jsou nevýrazné. DAX , CAC 40 či FTSE 100 si připisují zhruba půl procenta. Naproti tomu Amerika se v první fázi obchodování dostává pod tlak, a to zejména Nasdaq , který už je 0,8 pct dole.
img

Akcie začaly růstově, k umazání posledních ztrát však mají daleko

19.12.2022 Začátek nového týdne vypadá na hlavních trzích lépe než konec toho předchozího. Evropské akciové indexy stoupají a velké rozdíly mezi nimi nejsou. Třeba DAX je o 0,75 pct výš. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, ale drží se v plusu zatím jen mírně.
img

Závěr týdne v negativním módu

16.12.2022 Ačkoli se americké akcie po otevření chvíli snažily nadechnout, nakonec to vypadá, že závěr týdne zůstane pro hlavní trhy červený. Klíčové indexy v USA i Evropě klesají o 1 až 1,5 procenta při obchodování, které stále řídí zejména obavy z tvrdé politiky centrálních bank a jejích důsledků.
img

Akcie i dluhopisy zůstávají pod tlakem měnové politiky

16.12.2022 Dnes dopoledne vyšly o něco horší britské maloobchodní tržby, naopak indexy PMI za eurozónu dopadly překvapivě dobře. Naznačují, že průmysl i služby v prosinci zmírnily svůj pokles, přestože se čekalo udržení tempa směrem dolů. Oli Rehn z ECB zopakoval, že trh nedostatečně zahrnuje do cen předpokládaný vrchol sazeb. Po sérii informací z centrálních bank však nové zprávy nepoutají příliš pozornosti a do konce roku už žádný další podstatné statistiky nejsou na programu. 
img

S Fedem se nebojuje. A s ECB také ne, říká Lagardová

15.12.2022 Jedna z častých pouček investora nám říká, že americká centrální banka má velmi silné páky k tomu, aby nakonec dosáhla svého. Jít proti ní se tudíž nevyplácí. Jen pod současným vedením jsme však viděli hned několik případů, kdy naopak trh zůstal pevný a Fed svou pozici obrátil. Ani v současné době není jasné, jak to dopadne - Jerome Powell mluví o inflačních rizicích a pokračujícím zvedání sazeb, ale nastavení trhu tomu neodpovídá.
img

Krátce před zásadní událostí na trzích znovu sílí optimismus

14.12.2022 Podobně jako včera před inflačním reportem i dnes před výsledky zasedání Fedu získává na trzích navrch optimismus. Americké akciové burzy po otevření míří nahoru asi o půl procenta a strhávají s sebou také Evropu. Pro zdejší indexy to však zatím znamená jen umazávání ztrát, přičemž většina z nich je stále mírně v červeném. Pokles amerických kratších dluhopisových splatností naznačuje převažující důvěru, že Fed zmírní svůj jestřábí postoj. Evropa i v tomto s odstupem následuje, takže kondice dluhopisů se odpoledne zlepšuje i zde. Eurodolar se mezitím usazuje u 1,0655.
img

Fed dnes nepotřebuje jen zvedat sazby, ale hlavně řídit očekávání. A jedna spekulace k tomu

14.12.2022 Včerejší vlna euforie, na kterou trhy naskočily s nižší americkou inflací, nakonec stihla hodně vyprchat při nejistotě před dnešním Fedem. Další zajímavost se pak týká samotného zveřejnění dat. Jak jsme upozorňovali už včera, pohyb na trzích se ve skutečnosti spustil už před vlastním zveřejněním čísel, což samozřejmě vyvolává podezření na jejich únik. Ze zkušenosti víme, že žádné důkazy se nikdy nenajdou, spiklenecké teorie jako vždy brzy utichnou a pojede se dál. Věc ale dospěla až k prezidentskému úřadu, jehož mluvčí reagovala, že si žádného úniku dat není vědoma. 
img

Inflace nakopla vzhůru akcie, dluhopisy i euro

13.12.2022 První z vrcholů tohoto týdne dopadl pro finanční trhy velmi dobře. Inflace v USA se snížila více, než se čekalo, a spustila další euforii. Respektive ji spustila ještě dřív. Už včerejší růst na Wall Street se zřejmě nesl ve znamení spekulací na inflaci a i dnešní pohyb se ve skutečnosti rozjel už krátce před zveřejněním dat.
img

Akcie se těší na nižší inflaci, dluhopisy se však drží zpět

13.12.2022 Několik dní zůstávaly velmi opatrné a jen opatrně se zvedaly. Včera však akcie v zámoří zabraly o něco víc a hlavní indexy si připsaly slušné zisky. Futures před rozjezdem další seance opět naznačují mírný růst, jenže to tentokrát nic moc neznamená. Evropa mezitím navazuje na včerejší Wall Street pozitivně, když si hlavní indexy připisují zhruba kolem půl procenta.
img

Amerika tentokrát lepší než Evropa a výrazný obrat na ropě

12.12.2022 Pondělní obchodování tak trochu narovnává vývoj akciových trhů v Evropě a zámoří, když náš kontinent po slušném pátku klesá, zatímco Amerika lehce roste po pátečním poklesu. Stoxx Europe 600 ztrácí přes půl procenta, S&P 500 je 0,3 pct v plusu. 
img

Před zásadními událostmi roste napětí, rozjezd trhů je opatrný

12.12.2022 Zítra vyjde v USA inflace, pozítří jedná Fed, následuje ECB a sada důležitých dat. Před těmito událostmi zřejmě zůstanou finanční trhy opatrné a pondělí bude hlavně ve znamení posledních příprav v hluchém období, kdy ještě důležité impulsy nemáme. 
img

Dluhopisy na závěr týdne padají, akcie jsou na tom smíšeně

09.12.2022 Konec týdne částečně ovlivnila nová data ze zámoří, ale jejich efekt není plošný. Report o amerických výrobních cenách přinesl překvapení směrem nahoru - hlavní i jádrový index sice zpomalily, ale ne tak výrazně, jak se čekalo.
img

Výrobní ceny zřejmě zpomalí. Zvednou náladu na konci týdne?

09.12.2022 Index cen výrobců (PPI) je statistika, která se na trzích běžně moc nesleduje a akcie či dluhopisy na ni reagují obvykle velmi vlažně. Dnešní americký report přinášející čísla za listopad má však potenciál s cenami pohnout. Už řadu dní investorům neukázal směr žádný silný impuls a vycházela málo důležitá makrodata. Příští týden se však koná poslední letošní měnové zasedání Fedu, na jeho začátku vyjde spotřebitelská inflace a tentokrát už před ní - tedy dnes - ta výrobní. PPI je proto očekáváno jako určitá nápověda před důležitějším CPI.
img

Akcie a euro se odpoledne vydávají nahoru, zatímco dluhopisy ustupují

08.12.2022 Nevýrazné obchodování se na akciích po otevření amerických trhů přehouplo pozitivním směrem a klíčové indexy v zámoří rostou. V čele jde Nasdaq s 1,2pct ziskem. V Evropě se sice odpoledne také situace zlepšuje, ale stále to stačí pouze na smíšený vývoj hlavních zdejších trhů. 
img

Investorům se nechce do akce, hlavní trhy většinou jen přešlapují

08.12.2022 Dnešní evropské obchodování podle nás ze všeho nejvíc ukazuje, že investoři nevědí, jestli se pustit myšlenky podpůrnějšího Fedu a začít se více bát recese a zda podle toho nějak upravovat portfolia. Ačkoli se obě témata propírají zleva, zprava, ve výsledku od větší akce jakýmkoli směrem stejně odrazuje blížící se inflační report a zasedání Fedu spojené s novou prognózou. 
img

Odpoledne přeje dluhopisům či euru, akcie se snaží zvednout hlavu

07.12.2022 První část dnešního obchodování v Evropě byla ovlivněna včerejším pádem v Americe či následným poklesem akcií v Číně. Negativními faktory se staly zejména chmurné výhledy pro příští rok a slabá data z Číny. V průběhu dne však tlak ustává a akcie se snaží aspoň konsolidovat. S&P 500 se obchoduje 0,3 pct v plusu, a mírně do zeleného se postupně dostávají také hlavní evropské indexy.
img

Evropské akcie klesají čtvrtým dnem v řadě. Sanofi a GSK jsou ale po verdiktu v USA slušně v plusu

07.12.2022 Index STOXX 600 klesá čtvrtý den v řadě, a navazuje tak na včerejší negativní obchodní seanci z Wall Street. Německá průmyslová produkce klesla meziměsíčně o -0,1 %, zatímco se očekával pokles o 0,6 %. I přesto však po devíti předchozích týdnech německý index klesá, a to konkrétně o 0,4 %, CAC 40 dnes odepisuje 0,4 % a FTSE 100 přidává 0,1 %.
img

Čínská data dalším varováním. Evropské akcie pod tlakem

07.12.2022 Americké trhy si začaly více všímat rizika recese stejně jako malého prostoru pro pomoc ze strany Fedu. Evropské akcie zůstávají relativně odolné, ale zdejší trhy se také už začaly sunout níž. Dnes zatím vidíme největší ztráty na nizozemském AEXu (-0,6 pct).
img

Akcie stahují dolů slova bankéřů - tentokrát nikoli centrálních

06.12.2022 Dnešek na trzích začal poměrně dobře, tedy ve srovnání se včerejší americkou seancí. Postupem času se však situace zhoršuje. Evropské akcie navyšují ztráty a např. index DAX klesá o 0,7 procenta. V zámoří však ztráty rostou rychleji a S&P 500 je dole už o více než procento.
img

Včerejší propad se dnes v Evropě mění na nevýrazné obchodování

06.12.2022 Investoři na hlavních trzích si až včera všimli, že nové zprávy úplně neladí s jejich představou o rychlé otočce Fedu. Spouštěčem negativní reakce byl index ISM ze sektoru služeb, který vykázal za listopad nečekaně silné hodnoty, poté co v pátek trhy zvládly přejít obvykle výrazně důležitější report o zaměstnanosti a mzdách.
img

Dluhopisové i akciové investory zklamala dobrá kondice sektoru služeb

05.12.2022 Ačkoli americkému průmyslu se podle listopadového průzkumu moc nedaří a jeho aktivita klesá rychleji, než se čekalo, ve službách je situace úplně jiná. Index ISM v tomto sektoru překvapil růstem na 56,5 z 54,4 bodu, zatímco se naopak předpokládal pokles. Aktivita šla nahoru hlavně na produkci, ale slušné jsou i objednávky či zaměstnanost. Cenový index klesl jen drobně a zůstává na poměrně vysokých 70 bodech.
img

Západní trhy vstupují do týdne opatrně i přes pozitivní čínskou inspiraci

05.12.2022 Hráči na finančních trzích se ještě v pátek dokázali přenést přes americká data z trhu práce. Ta sice ukázala, že s ochlazováním trhu to zas tak rychlé nebude, ale nezpůsobila podstatnější změnu aktuálních očekávání. Od Fedu se dál čeká zvýšení sazeb o 50 bps na nejbližším zasedání, o něco nižší vrchol a poměrně rychlý obrat. Hlasy skeptiků nezískávají velký prostor.
img

Konec týdne rozproudila data, negativní efekt však znovu vyprchává

02.12.2022 Na závěr týdne jsme dostali další důležitá data ze zámoří a také tentokrát přišlo překvapení, i když opačným směrem než v případě ISM. Trh práce za listopad vykázal překvapivou sílu - nabírání zaměstnanců jede stále na vysoké obrátky, nezaměstnanost stagnuje a mzdy nečekaně zrychlují. Přesvědčení o příznivějším postupu Fedu na poli sazeb tak dostává trhliny, ovšem nezdá se, že by se tím nechávali investoři příliš vyvést z míry.
img

Na programu trh práce - dokáže překvapit tak, aby narušil náladu trhů a postoj Fedu?

02.12.2022 Zklamání ze včerejších amerických dat investoři nakonec vstřebali bez vážného narušení jejich býčí nálady. Dnes se tak můžeme připravit na další důležité údaje, tentokrát z trhu práce. Konsensus je nastaven na jejich zhoršení oproti říjnu, navíc indikace v průběhu týdne jsou negativní a naznačují spíše podstřelení tržního odhadu, který činí 200 tis. pracovních míst. Vedle toho ale vyjdou také statistiky nezaměstnanosti a mezd.
img

Data krotí optimismus, Amerika po ISM obrací dolů

01.12.2022 Evropské akcie začínaly opatrně i po vysoce pozitivní inspiraci ve včerejším obchodování na Wall Street. Poté začaly postupně své zisky navyšovat, přičemž pozitivním faktorem bylo především poslední vystoupení šéfa Fedu a sázka na příznivější výhled měnové politiky.
img

Zatímco pozornost poutá Powell, data varují před zpomalením americké ekonomiky

30.11.2022 Evropské akcie se drží místy i slušně v zeleném (FTSE 100), ale na amerických trzích je už pohyb pouze smíšený a opatrnější. Čeká se na komentář šéfa Fedu, který bude hlavní událostí dne. Jenže mezitím chodí i velmi zajímavá data.
img

Inflace zlepšuje náladu, čekání na Powella však investory vede k opatrnosti

30.11.2022 Čínská ekonomika na tom zřejmě v listopadu byla hůř, než se čekalo. Naznačují to slabší indexy nákupních manažerů z průmyslu i služeb. V obou případech došlo k výraznějšímu poklesu pod neutrálních 50 bodů ve srovnání s konsensem. Na druhou stranu je ovšem tak trochu ticho kolem nových zpráv týkajících se vládního boje s covidem a demonstranty, což možná přispívá k uklidnění trhů.
img

Nálada na Wall Street jako na houpačce. Akcie se vzdávají zisků, dolar redukuje ztráty

29.11.2022 Index S&P 500 se v první polovině dnešní seance snažil zastavit dvoudenní pokles, pozitivní nálada ale v nestabilní seanci rychle vyprchala u něj i dalších dvou hlavních amerických akciových indexů. Vzhůru zamířily čínské akcie obchodované na amerických burzách, kterým mohla pomáhat vyjádření čínských činitelů ohledně uspíšení vakcinace proti Covid 19 mezi čínskými seniory. To je podle expertů klíčový krok směrem k opětovnému otevření druhé největší světové ekonomiky. Na stejných zprávách rostla dnes i ropa, které Čína je jejím největším světovým dovozcem. K rally na ropě nutno přidat rozhovor o možných škrtech v produkci ropné koalice OPEC+, která podle delegátů změní svoje prosincové jednání a virtuální schůzku.
img

Čína a jestřábi z ECB. Akcie míří dál dolů

28.11.2022 Po negativním úvodu akciové trhy většinou navyšují své ztráty. Německý DAX ztrácí skoro procento, S&P 500 se tomu blíží s poklesem o 0,8 pct. Naopak FTSE 100 se vrací k nule. Eurodolar šel nejprve proti proudu a připsal si výraznější zisky, ale nakonec je redukuje a vrací se pod 1,0400. Na dluhopisech ani odpoledne nevidíme jasný směr, ovšem výnosy na amerických inflačně zajištěných papírech se posunuly výš.
img

Vstup do týdne poznamenaly rostoucí problémy v Číně

28.11.2022 Začíná týden, kdy nás sice čekají i důležitá data z americké ekonomiky, zatím však pozornost spolehlivě poutá situace v Číně. Jde o covid, nulovou toleranci a protesty, tedy stejné téma, na které jsme upozorňovali už v pátek. Tentokrát jsou však hlavní trhy podstatně citlivější. Na pokles čínských burz navazují ty evropské, přičemž ztráty klíčových indexů činí asi půl až jedno procento. Pokles kolem jednoho procenta pak naznačují také americké futures. Na dluhopisech se neděje nic velkého, když americké výnosy mírně klesají, zatímco ty evropské jsou na tom smíšeně při malých změnách. 
img

Evropské dluhopisy koncem týdne padají, akcie jsou nevýrazné

25.11.2022 Čínské problémy s covidem a tím pádem rizika pro ekonomiku poutají více pozornosti, ale ani odpoledne nepůsobí hlavním trhům vážné problémy. Jedním důvodem je snaha čínské vlády druhou stranou ekonomiku podpořit. Mezi další patří stále ještě příznivá očekávání o Fedu a svou roli hraje i dnešní slabá aktivita. Amerika jede jen půl dne a aktivita mezi svátkem a víkendem tradičně skomírá. Příští týden však aktivitu na trzích můžou znovu rozproudit důležité makroekonomické reporty. 
img

Čína utahuje covidové šrouby a otestuje důvěru v oživení

25.11.2022 Během pátku se na trhy vrátí američtí hráči, ale obchodování v zámoří bude pouze na půl dne a mezi svátkem a víkendem se dá znovu čekat slabá aktivita. Sentiment zůstává relativně dobrý, ale obchodování je už při nejlepším smíšené. Evropské akciové indexy stejně jako americké futures vykazují malé změny oběma směry. Dluhopisy v USA jsou celkem stabilní, evropské papíry redukují poslední posílení z minulých dní. Eurodolar se drží lehce nad 1,0400.
img

Zisky se odpoledne drží akcií i dluhopisů

24.11.2022 Amerika dnes kvůli svátku neobchoduje a také v Evropě je odpoledne při absenci hráčů ze zámoří klidnější. Pro hlavní akciové trhy to v zásadě znamená udržování zisků, které nabraly v první části dne. DAX si připisuje 0,7 pct, FTSE 100 je jen mírně nad nulou a další z hlavních indexů se nacházejí někde mezi tím. 
img

Evropa dnes roste, Amerika slaví

24.11.2022 Většina zástupců Fedu naznačuje, že přichází čas na pomalejší zvedání sazeb, nejen v komentářích, ale myslela si to už při zasedání na začátku měsíce. Zápis nepřinesl jestřábí překvapení, naopak naznačil slušnou shodu na tom, že další zvýšení už nebude o 75 bazických bodů, ale méně. Tímto směrem se mezitím posunula i tržní očekávání, takže nejde o novou věc. Určitě se ale investorům hodí, když jsou ve svém názoru ujištěni.
img

Akcie ocenily odpolední mix čísel, čeká je zápis z Fedu

23.11.2022 Zápis z jednání Fedu nás ještě čeká, vyjde ve 20 hodin, sentiment na finančních trzích však mezitím stihla vylepšit nová makrodata. Akcie v zámoří tak odstartovaly nový obchodní den růstově a Nasdaq už si připisuje kolem procenta. Evropa zůstává pozadu, ale zdejší trhy vylepšily svou úvodní bilanci a na úrovni klíčových indexů se už shodují na směru vzhůru.
img

Slušná data nepomohla euru ani akciím. Fed dodá detaily ke zvýšení sazeb

23.11.2022 Podnikatelská aktivita v eurozóně není v listopadu tak špatná, jak se čekalo. Předběžné indexy nákupních manažerů sice nadále ukazují na útlum, ale ten je mírnější než v předchozím měsíci. Průmyslový index za celý blok vystoupal na 47,3 a index ve službách aspoň zůstal na 48,6 bodu namísto odhadovaného dalšího poklesu. Podobně vidíme zlepšení čísel i v Británii. 
img

Příznivý sentiment na akciích a prohloubení inverze na výnosech

22.11.2022 Sentiment na hlavních trzích zůstává převážně pozitivní, ale těžko označit nějakou zásadní událost, která by dnes s obchodováním hýbala. Je tu mírné vylepšení výhledu Best Buy nebo lepší tržby Baidu, ale jinak podstatné impulsy chybějí a důležitá data nevycházejí. Bankéři z Fedu mají teprve promluvit, přičemž s posledními komentáři mohli být investoři celkem spokojeni.
img

Zelené dopoledne v Evropě. Pomáhá odraz ropy a energetického sektoru

22.11.2022 Úvodní zaváhání se na evropských akciových trzích mění v růst, který posílá například německý DAX o 0,7 pct výš. Americké futures však zůstávají opatrné a nacházejí se mírně v záporu. Eurodolar se stabilizuje u 1,0265. Dluhopisové výnosy v Evropě vykazují nevýrazné změny, zatímco v zámoří sledujeme jejich pokles. 
img

Ropa padá, Saúdové zvažují navýšení těžby

21.11.2022 Evropské akciové trhy sice neklesají výrazně, ale ztrát se během dne nedokázaly zbavit. Amerika následně otevřela směrem dolů a Nasdaq už nabral zhruba jednoprocentní manko. Eurodolar zatím zabrzdil svůj pokles u 1,0240. Dluhopisům se daří hlavně na delších splatnostech, přičemž výnosy klesají v Evropě i zámoří. 
img

Lehce negativní start týdne, sentiment drží na uzdě Čína i bankéři

21.11.2022 Začátek týdne je pro akciové trhy převážně negativní a klíčové evropské indexy míří o pár desetin procentního bodu níž. Americké futures ztrácejí přes půl procenta. Tržní sentiment drží na uzdě několik dílčích faktorů. Patří sem zprávy z Číny, která po úmrtích na covid opět sahá k restriktivním opatřením a tlumí naději, že se od nulové tolerance odvrátí. Dále je to pokračující tlak na trh kryptoměn a přispívají i komentáře z centrálních bank.
img

Wall Street řeší jestřábí komentář z Fedu, evropské akcie ale dál rostou

18.11.2022 Hlavní indexy na Wall Street otevřely výše po dvou dnech ztrát, optimismus ale zvolna vyprchává a Nasdaq Composite byl naposledy na zelené straně nuly. Trh může dál zpracovávat nové komentáře představitelů Fedu o dalším zvedání amerických sazeb. Americký dolar se po čtvrtečním růstu konsoliduje. Eurodolar se naposledy obchodoval na 1,036 EURUSD a americké desetileté výnosy rostou. Americká ropa klesla poprvé od září pod 80 dolarů za barel, což moc nepomáhá ropným titulům.
img

Evropské burzy konsolidují po dlouhé sérii růstů; Siemens +7 %

17.11.2022 Pražská burza dnes kvůli státnímu svátku zůstává zavřená, ale ve zbytku Evropy se normálně obchoduje. Evropské akciové burzy otevírají bez větších změn, když investoři vstřebávají nedávnou rally. Index Stoxx 600 si za posledních 9 obchodních seancí připsal 7 růstových dní a posílil o více než 5 %, zatímco DAX za předchozích 9 dní přidal dokonce 8,5 %. Německý DAX roste i dnes, když ho táhnou především akcie Siemens.
img

Spotřebitel je příliš silný a Fed zůstává jestřábí

16.11.2022 Data o americkém maloobchodu byla nečekaně silná. Růst za říjen dosáhl 1,3 pct, bez aut a benzínu +0,9 pct. Jen zhruba 0,4 bps z toho táhnou vyšší ceny, takže spotřebitel se evidentně nebojí a utrácí nad očekávání. Žádný náznak recese nákupy zboží zkraje 4Q neukazují, takže uvidíme, jak bude vypadat předvánoční sezóna.
img

Útok na Polsko se nekoná, akcie se však drží zpátky

16.11.2022 Po sérii vesměs pozitivních zpráv trhy vylekala informace o výbuších v Polsku způsobených raketami. Už podle "cílů" to vypadalo maximálně na zbloudilé střely, ovšem i ty mohly mít potenciál znovu o něco vyostřit konfrontaci Západu a Ruska. Nakonec se jako nejpravděpodobnější jeví dopad raket ukrajinské PVO namířených proti ruskému ostřelování infrastruktury, ovšem nervozita ani tak z trhů rychle nevyprchala.
img

Pozitivní vývoj se upevňuje. Nasdaq znovu v čele díky výnosům

15.11.2022 Sentiment na finančních trzích se od včerejška zlepšil. Přestože růstový vývoj ještě dopoledne nebyl úplně přesvědčivý, následně vidíme jeho upevnění. Přispívá k tomu hned několik zpráv. Patří sem poznámky Lael Brainardové z Fedu, která v podstatě trh ujistila, že na příštím zasedání nepřijde zvýšení sazeb o 75, ale jen 50 bodů. Dále jsou to známky určitého sbližování s Čínou, jak lze vyčíst ze setkání vrcholných představitelů konferenci G20 na Bali. Svou roli hrají firemní výsledky, když dnes například potěšil čísly i výhledem Walmart.
img

Fed a Čína zvedají náladu, nová data se ale nepovedla. Vývoj v Evropě smíšený

15.11.2022 Po včerejším zaváhání se nálada zlepšuje a opět na týchž tématech. Prvním z nich je inflace, potažmo politika Fedu. Lael Brainardová, jinak jedna z holubic v měnovém výboru, trhy v podstatě ujistila o tom, že se na půlku prosince chystá zvýšení sazeb o 50 bps. Před inflací trh počítal se 75.
img

Německý akciový index DAX startuje nový býčí trh

14.11.2022 Mezi příznivé faktory začátku týdne můžeme stále ještě počítat nastartování růstu akcií ze čtvrtka, dále se přidal čínský plán na pomoc realitnímu sektoru. Drobnou měrou mohla přispět lepší průmyslová data z eurozóny nebo vstřícně laděné informace ze setkání amerického a čínského prezidenta.
img

Nový týden navazuje dalším růstem, pomáhá Čína

14.11.2022 Hlavní evropské akciové trhy začínají další týden růstově a navazují tak na pozitivní vývoj z posledních dní. Zisky klíčových indexů jsou však o poznání skromnější, když se vejdou do pár desetin procenta. Daří se také dluhopisům na evropské straně, přičemž výnosy v Německu jdou dolů asi o 5 bazických bodů.
img

Na Wall Street doznívají inflační data. Rostou polovodičové firmy, energetiky jdou vzhůru s ropou

11.11.2022 Páteční obchodní seance na Wall Street se nesla v duchu včerejšího obchodního dne, kdy trhy zažily nejvydařenější den od jara 2020. Důvodem byla nižší reportovaná inflace v USA, než bylo očekáváno.
img

Nálada po nákupní mánii přece jen uvadá, akcie se však nevzdávají

11.11.2022 Odpoledne je pro trhy méně příznivé a samotný konec týdne naznačuje ochladnutí včerejšího euforického sentimentu. Přesto to akcie nevzdávají a většina hlavních indexů se drží v plusu. K nejlepším patří DAX nebo CAC 40, které si připisují kolem 0,7 procenta.
img

Akcie a euro jedou dál nahoru, zatímco dluhopisy zabrzdily

11.11.2022 Ani po včerejší neskutečné rally na Wall Street pozitivní vývoj nekončí. Akcie v Evropě se vydávají zhruba o procento nahoru, podobně jako futures na Ameriku. Co vypadá už jen jako dozvuk, by běžně byl velmi solidní výkon. Dluhopisové trhy si také prošly masivní vlnou nadšení, ovšem v tomto případě už pokračování nevidíme. V Evropě výnosy lehce stoupají, v zámoří se dnes dluhopisy neobchodují kvůli svátku.
img

Rally na akciích i dluhopisech, v čele technologie

10.11.2022 Všechny problémy i témata, které investoři řešili v posledních dnech, jsou zapomenuty. Dnešní odpoledne naprosto opanovala euforie investorů po amerických makrodatech. Inflační report dodal nižší čísla, než se čekalo. Zároveň se díky nim kreslí vrchol růstu cen, za který se dostáváme, takže úvahy automaticky míří k pomalejšímu zvyšování úrokových sazeb, jejich nižšímu vrcholu a naopak rychlejšímu obratu sazeb dolů během příštího roku.
img

Inflační den je tu, reakce trhů nemusí být učebnicová

10.11.2022 Je tu den, kdy vyjde jedna z klíčových statistik - americká inflace za říjen. Trhy dosud nervózně reagovaly na firemní výsledky, americké volby či kryptoměny a jejich pohyb naznačuje i růst strachu z recese. Před dnešními daty to vypadá spíše na převahu pesimismu, takže nižší inflace má šanci sentiment citelně vylepšit.
img

Amerika míří dolů. Tématem výsledky, inflace i volby

09.11.2022 Zatímco evropské akcie se během dne zhouply dolů i nahoru, Amerika otevřela se ztrátami, kterých se jí zatím nedaří zbavovat. S&P 500 klesá zhruba o procento. Na trzích stále předpokládáme nejistotu před zítřejší americkou inflací, ovšem do hry se zapojují i další faktory.
img

Negativní akcie, nejisté volby a čekání na inflaci

09.11.2022 Sčítání hlasů po amerických volbách pokračuje a výsledky ještě nějaký čas nebudou jasné. Zatím to vypadá na potvrzení očekávané nadvlády republikánů ve Sněmovně, zatímco v Senátu si drží šanci na většinu demokrati. Volby tak mohou přispívat k nejistotě na trzích, ovšem větší zdroj opatrnosti vidíme v blížících se inflačních číslech ze zámoří, která vyjdou zítra.
img

Nálada se začínajícími volbami v USA svědčí spíše riziku. Dolar ztrácí

08.11.2022 Americké akciové trhy si po kolísavém úvodu obchodování spravily náladu. Američané si volí svoje zástupce v dolní a třetině horní komory Kongresu a investoři si, inspirováni historickou zkušeností, dělají naděje na povolební rally. Desetileté i dvouleté americké výnosy klesají.
img

S&P 500 roste třetím dnem v řadě; u Lyft a Take-Two vidíme volný pád

08.11.2022 Americké trhy otevírají mírným růstem, když pokračují v mazání hlubokých ztrát z minulého týdne. Index S&P 500 roste třetím dnem v řadě a posiluje o 0,6 % při začínajících volbách do amerického Kongresu, když investoři doufají ve výsledek bez jasného vítěze, který uchrání americkou ekonomiku před výraznými změnami v aktuálně nastaveném kurzu. Z pohledu makrodat nás klíčový den v tomto týdnu čeká až ve čtvrtek, kdy budou zveřejněna čísla ohledně americké inflace za minulý měsíc. Investoři očekávají zpomalení meziročního růstu indexu CPI na 7,9 %.
img

Odpoledne je na akciích pouze smíšené, výnosy se vydaly vzhůru

07.11.2022 Finanční trhy se úvodem týdne přenesly přes zprávy z Číny, která odmítá plány na přehodnocení přístupu k covidu, i od Applu, který snižuje výhled pro výrobu iPhonů. Dobrá nebyla ani čínská data o zahraničním obchodu za říjen. Na druhou stranu však optimismus před americkými volbami a inflací nevypadá příliš pevně a na trzích během odpoledne zprvu pozitivní nálada uvadá.
img

Začátek týdne na akciích převážně pozitivní v očekávání inflace a voleb

07.11.2022 Přestože se hlavní akciové trhy z negativního trendu zatím nevymanily, je znát, že investoři stále sázejí na události, které by mohly trhům potenciálně pomoci. Tento týden přijdou takové dvě. Jejich souhra by mohla přinést krátkodobé vzedmutí, ale riziko zklamání je samozřejmě také nemalé.
img

Nečekaně pozitivní závěr týdne. V čele evropské akcie a euro

04.11.2022 Závěr týdne přináší pozitivní obrat na hlavních trzích, které v posledních několika dnech podléhaly negativním zprávám. Jako významný faktor se ukázala návštěva německého kancléře Scholze v Číně, která nakopla vzhůru řadu evropských akcií v očekávání zlepšení poptávky z této země.
img

Náladu před důležitými daty vylepšuje Čína

04.11.2022 Po dalším negativním dni na Wall Street se Evropa zvedá, když klíčové akciové indexy si připisují přes procento k dobru. Americké futures pak naznačují pozitivní start v zámoří. Lepší tržní nálada se opírá hlavně o pokračující spekulace na změny v čínské politice nulové tolerance k covidu a na snížení rizika vyloučení čínských akcií z amerických trhů. Americký audit údajně úspěšně pokračuje v inspekci čínských firem.
img

Akcie i dluhopisy dál padají, koruně pomohla ČNB

03.11.2022 Hlavní finanční trhy dnes ještě jedou na dozvucích včerejšího Fedu, který zklamal naděje na holubičí obrat. Nová data od ISM dnes ukázala, že kondice amerického sektoru služeb chřadne rychleji, než se čekalo, ale to pohled investorů už příliš neovlivnilo.
img

Powell to odehrál dobře, na trzích však i dnes vidíme zklamání

03.11.2022 Včerejší jednání Fedu vedlo k propadu akciových i dluhopisových trhů, přičemž pomohlo k novým ziskům dolaru. Byla centrální banka tolik jestřábí, nebo si tržní hráči dělali nepodložené naděje na příznivý výsledek? Podle nás spíše to druhé a máme zato, že Jerome Powell komunikaci po tomto zasedání aspoň z pohledu měnové politiky odehrál velmi dobře.
img

Data náladě nepřidala, krátce před Fedem roste nervozita

02.11.2022 Data o americké zaměstnanosti ve firemním sektoru nepotěšila. Za říjen vzniklo 239 tisíc míst oproti očekávaným 185 tis., což je další do sbírky indikací, že trh práce zůstává velmi rozpálený a ochlazování se zatím nekoná. Jde ovšem o čísla, která jsou předmětem velkých revizí, a jejichž schopnost predikovat (přesnější) oficiální vládní statistiky není velká. Ačkoli tedy podobné signály moc nepotěší, velká reakce na trzích se nekoná.
img

Fed má málo důvodů sdělit investorům to, co chtějí slyšet. Obchodování je opatrné

02.11.2022 Během dneška budou dál vycházet nové firemní výsledky či makrodata, ale stejně si investoři počkají na to, s čím večer přijde Fed. Z nerozhodného obchodování na akciích i dluhopisech v Evropě a USA lze soudit, že na trzích převládá opatrnost a nejednota v názorech na výsledek.
img

Akcie obracejí dolů s daty a vyššími výnosy

01.11.2022 Dnes ráno se hlavní finanční trhy nechaly pozitivně naladit spekulacemi o přehodnocování politiky nulové tolerance k covidu v Číně. Přidaly se také sázky na měkčí rétoriku Fedu, která by udržela šanci na tolik vyhlíženou otočku v sazbách. Jenže ani jeden z těchto zdrojů růstu nevydržel.
img

Akcie i dluhopisy rostou, začalo se sázet na mírnější Fed

01.11.2022 Včerejšek Americe nevyšel, ale dnes si trhy snaží spravit chuť. Slušně rostou jak evropské akciové indexy, tak americké futures. DAX roste o 1,2 pct a patří v Evropě k těm slabším, futures pak naznačují pro S&P 500 v úvodu růst o 0,9 pct. A nejen to, výrazně se dnes daří dluhopisům, přičemž výnosy na 10Y splatnosti klesají v USA i Evropě zhruba o 10 bazických bodů.
Související klíčová slova: Prohlášení guvernéra Rusnoka | Míra nezaměstnanosti v USA | Zpomalení čínské ekonomiky | Zrušení cel | Čínské strany | Růst zisků | Zasedání měnového výboru | Euro k americkému dolaru | Spekulace na růst sazeb | Realitní trh | Uvolněné měnové politiky | Počet nakažených koronavirem | Prostor k růstu | Světové akcie | Akciový propad | Pozornost investorů | Akcie a euro | Války | Kupovat dluhopisy | Plánované otevírání ekonomik | Vývoj | Státní dluhopis | Foxconn | Klíčový ukazatel | Cena železné rudy | Kurz čínské měny | Propad ekonomiky | Data z trhu práce | Slabší libra | Výplach | Investiční aktivita | Australská centrální banka | Posilování domácí měny | Výprodeje dluhopisů | Panevropský index | Globální růst | Velký propad | Obchodování na globálních trzích | Akcie opatrně | Zdražovat | Americká cla na čínské zboží | DPH | EUR | Americký desetiletý výnos | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Outperform | Dnešní makrodata | Dynamický růst | Robert Kaplan | Kalifornie | Vlna na akciích | Výprodej ropy | Prodat část akcií | Hlavní úrokové sazby | Propady na akciích | Salesforce | Realitní firmy | Plán EU | Index hongkongské burzy | Itálie | Euro proti dolaru | Organizace Conference Board | Britské dluhopisy | Prodloužení přechodného období | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Finanční aktiva | Cla na čínské zboží | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Korelace | Internetový gigant | Pensylvánie | Evropské centrální banky | Hospodářské dopady | Státy eurozóny | Nikl | JAR | První odhad HDP | Americký soud | Výplach na kryptoměnách | Americký ministr financí | Nové zprávy | Růst amerických akcií | Vývoj kurzu USD | Chování | Kvartální výsledky | Aktualizovaný výhled | Londýnské burzy | Delisting | Zasedání ČNB | Strach ze sankcí | Německý akciový index DAX | Pro investory | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Odvetná cla | Negativní data | Fiskální plány | Rizikovější investice | Trh práce | Varianta omikron | Nákupy aktiv | Evropská komise | WeCHat | Rozpočtová pravidla | Philip Morris ČR | Trh s ojetinami | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Distribuce | Rozvolnění | Akcie Salesforce | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | PMI v eurozóně | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Oslabování měny | Česká měna dnes | Evropská data | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | Škoda Auto | Data z americké ekonomiky | Průmyslové objednávky | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Intervence NBP | Rostoucí šance | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | NYSE | Intervence | Vývoj vakcín | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Kancléřka Merkelová | Eurodolar dnes | Klesly akcie | Americké centrální banky | Zisky pro akcie | Rekord | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Evropské měny | FTSE MIB | Madrid | Dění na trzích | PMI z Německa | Jestřábi z Fedu | Největší světová ekonomika | Administrativa prezidenta | Analytik Patrie | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | General Electric | Index ekonomické nálady | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Projekce | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Investovat do akcií | Von der Leyenová | Nákaza koronavirem | Švédská koruna | Evergrande dnes | Reality | Český průmysl | Michel Barnier | Dopad na sentiment | Pokles aktivity v průmyslu | Akcie společnosti | Účinné vakcíny | Chování trhu | Agentura AFP | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Záznam z jednání ČNB | Rostoucí výnosy | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Britské akcie | Měnové zasedání | Cenné papíry | Odhad letošního růstu ekonomiky | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Sója | IHNED | Spready | Asijské akcie | Pozitivní nálada | Brexit | RBC Capital | Exchange | RBS | Meituan | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Poradce Bílého domu | Metaverse | Delta | Vývoj na trzích | USMCA | Vzdělávání | Inflační report | Šéf Fedu | Americké podniky | Soukromá spotřeba | Italský dluh | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | USD JPY | Výnosová křivka | Akcie Erste | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Bankrot Řecka | Pandemický program | Aktuální kurz | Akcie Facebooku | ČEZ | Caterpillar | Alcoa | Státní dluh | Airbus SE | Společnost Macy’s | Růst akciových indexů | Akcie Cineworld | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Britské parlamentní volby | Podpora ekonomice | Spotřebitelské inflace | Propad cen | Peníze z vrtulníku | Prezidenti a premiéři | Oslabení měny | Praxe | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | JPY | Nová bankovní aféra | Trh s dluhopisy | SMIC | Členové eurozóny | Evropská centrální banka | Instituty | Ekonomika Velké Británie | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Dnešní obchodování | Posilování dolaru | Směřování trhu | Brent | Společnost Crédit Agricole | Průmyslové komodity | Nejnovější výsledky | Peníze | Infekce Covid | Nikola | Suezský průplav | Akcie Lyft | Oxford Economics | Kauza Archegos | Dlouhodobý trend | Stimul | Ukazatel | Index NASDAQ 100 | Růst výrobních cen | Nike | Meziroční růst cen | Americká ropa | Akcie Volkswagen | Baidu | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Rozhovor | Šéf ECB | Dolarové ztráty | Prognóza | FTSE 100 | Světový obchod | Měnová politika Fedu | Neúspěch | Růst dolaru | Běžný účet platební bilance | Proti tržnímu sentimentu | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Nové signály | Avast | Obchodování na devizovém trhu | Vakcíny proti koronaviru | Micron | Palladium | Export | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Kurz japonského jenu | Strach | Ropa WTI | Dividendy | Představitelé ECB | Dvoutýdenní repo sazby | Výhled poptávky | Bankovní rada ČNB | Ruský prezident | Obchodní transakce | Burza | Ceny dluhopisů | Stoxx 600 | Nákupy dluhopisů | Developeři | Bankovní domy | Využití ESM | BaFin | Evropské burzy | Vakcína | Růst trhu | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americké ekonomiky | Americký prezident Joe Biden | Boeing | Miliardy dolarů | Objemy na devizovém trhu | Robinhood | CZ | Momentum | Dolar dnes | Očkování proti covidu | Daimler | David Solomon | Proražení | Odložení brexitu | Obavy z brexitu | Posílení koruny | Partneři | Ekonomické zotavení | Akcie Alibaba Group | Dolar slábne | Bond | Protistrana | Bankovní aféra | Akcie Airbus | Index S&P 500 | Ropná zařízení | Varianta delta | Měnové války | Škoda | Situace kolem koronaviru | Evropská inflace | Burza cenných papírů | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Energetické problémy | Euronext | Kofola | Experimentální vakcíny | Měnový fond | Béžová kniha Fedu | Negativní sentiment | Hodnocení současné situace | Hertz | Devizové intervence | Na burze | Hongkong | IPO | FTX | Ahold Delhaize | Fitch Ratings | Nadějné zprávy | Bankroty | Futures na S&P 500 | Znárodnění | USD | Zvýšení sazeb | Růst dluhopisových výnosů | Panevropský akciový index | EUR/CZK | Akcie ve Spojených státech | Nárůst ceny | GBP/USD | BABA | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Nastavení měnové politiky | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Sympozium | Nominální hodnota | Inflační cíl | Stratégové | Šíření nemoci | Nervozita | Marek Mora | Vypálení íránských raket | 1 milion | Pokles úrokových sazeb | CISCO | Nové mutace | Růst inflace | Ministr hospodářství | FANG | Makrodata | Hospodářské výsledky | Investoři | Prezident USA | Emoce | Boj s inflací | Tržní reakce | Největší ztráty | Burza cenných papírů Praha | Podnikové dluhopisy | Německá průmyslová produkce | Růst akciových trhů | Problémy s Covidem | AMD | Měny v regionu | Nejistoty | KB | Největší světové ekonomiky | Inflační čísla | Výnosy řeckých dluhopisů | Data z trhu práce USA | Koninklijke Ahold Delhaize | Kurz eura k dolaru | MSCI Emerging Markets | HUF | Růst v Číně | Uvolnění rezerv | Evropské aerolinky | Jádrový index | Firmy | Američané | Zlepšení sentimentu na trzích | Prezident ECB | Kurz koruny k euru | Kurz jüanu | Korporátní daň | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Kapitál | Rozhodnutí britské centrální banky | Záchranný fond | Index asijsko-pacifických akcií | Viceguvernér ČNB | Summit Evropské unie | Výnosy státních dluhopisů | Tranše | Zápis z posledního zasedání | Posílení | Americký prezident | Pracovní místa | Extrémní růst | Hold | Asijské burzy | Německé HDP | Situace na finančních trzích | Turecká centrální banka | Sestupný trend | Reckitt Benckiser | Americká ropa WTI | Deficit rozpočtu | Posilování koruny | Včerejší seance | Průzkumy | Rakousko | Trh s nemovitostmi | Qualcomm | Tržní podmínky | Ekonomické zprávy | Americký S&P 500 | TerraUSD | Vyšší hodnoty | Ropné společnosti | Ceny energií v Evropě | Plány | ProCent | Americká média | Maloobchodní sektor | Pokles kurzu | Zisk | Neomezené nákupy | Ropa Brent | Německý DAX | Ant Group | AT&T | Provozní marže | Technologický index | Viry | Cestování | Zvýšená nervozita | Jestřábí komentáře | GBP/EUR | Cenové tlaky | Total | Dnešní statistika | Ruské ropy | Akcie a dluhopisy | Bank of England | Rozmach nákazy | Elon Musk | GBP | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | BP | Americké HDP | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Divize | Mimořádný stav | Bohatý | Patria | Růst německé ekonomiky | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciový index S&P 500 | FedEx | Akcie VIG | Hlavní události | O2 | Nový koronavirus | Swapy | Béžová kniha | Energetický gigant | Česká zbrojovka | Akcionáři | Kapitálové rezervy | Svátek v USA | Huawei | CDC | CZK | Tržby z prodeje | Zámořské indexy | Dluhopisové výnosy | Podpůrné programy | Širší index S&P 500 | Zesílení inflačních tlaků | Zajímavé zisky | Růstové akcie | Thyssenkrupp | Delisting v USA | Reakce trhu | Akciové trhy v Evropě | Zvýšení daní | Úroková sazba | Fungování trhů | Vypnutí plynu | Unie | Technologické tituly | Vývoj kurzu USD/EUR | NextEra | Deflace | Zasedání Evropské centrální banky | Nikkei | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | PFNonwovens | Meta | Pár euro-dolar | Obchodování na pražské burze | Cílování inflace | Slabý trh | Realitní společnost | Investiční banka | Čtvrtletní zisk | Trpělivost | Pozitivní zprávy | Praha | Berkshire Hathaway | Zasedání OPEC | Vítězství Joe Bidena | Dubnová čísla | Zahraniční investoři | Čínské úřady | Investovat | Ruský rubl | Penzijní fondy | Komoditní | Turecká lira | Symposium v Jackson Hole | Prodej | Válka na Ukrajině | Reálné výnosy | Průmyslová výroba v Německu | Volný čas | Příjmy Ruska | Spotřebitelské ceny v USA | Nordea | Efekt sankcí | Rizikovost | Data o HDP | Trailing Stop | Čínské zboží | Index cen domů | Medián | Vybírání zisků | Britské banky | Pokračování expanze | Výsledky | Nejistota na trzích | Dnešní data | ZEW | Prognóza Fedu | Obrat trendu | IPO Ant Group | Dílčí indexy | Firemní zisky | Dolar roste | BMO | Události tohoto týdne | Tvrdý brexit | Situace na akciových trzích | Inflační tlaky | Siemens | Spotřebitelská nálada | Typ koronaviru | Cena ropy WTI | Bank of America | François Villeroy de Galhau | Ekonomické oživení | Euro Stoxx 50 | Agentura Fitch | Mezinárodní agentura pro energii | Zelená čísla | Zlepšení sentimentu | Portfolio | Globální ekonomiky | Pandemie koronaviru | Americký index | Bernie Sanders | Eurostat | Prezident | Ralph Lauren | Růst cen ropy | Signály Fedu | Řešení Brexitu | Indexy aktivity | Silný dolar | TSMC | OPEC+ | Obchodování na Wall Street | TIM | SAE | CAC 40 | Extrémní nárůst | Fundamentální zprávy | Bed Bath & Beyond | Energie | Praní špinavých peněz | Objem | Oživení v Číně | Klima | Inverze výnosové křivky | Čeští centrální bankéři | Šéf Bílého domu | Finanční pomoc | Inflační překvapení | Pesimismus | Ceny plynu v Evropě | Australský dolar | Patrie | Výnosy po inflaci | Velké firmy | Cena mědi | Energetický sektor | Čínské ministerstvo obchodu | Tržní kapitalizace | Patenty | Ochota riskovat | Regulátor | Série poklesů | M5S | Výroba v Británii | Cenový index PCE | Mary Dalyová | Odhad inflace | Evropská dluhová krize | Hlavní indexy | AMC | Tržní podíl | Pfizer | Ekonomický vývoj | Case-Shiller | Průmyslová produkce v únoru | Fiskální rok | Ropný kartel | AFP | Anglie | Studie | Stellantis | Slabší koruna | Ant | Šéf německé centrální banky | Trumpův projev | Zpráva | Polsko | Kolaps | Nástroj | Ekonomické dopady | Zbrojovka | FRA | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Masivní nákupy | ADR | Bankéř | Kering | Panika na trzích | EUR/PLN | Prémie | Pohyb kurzu | Současná situace | Janet Yellenová | Přijetí | Rozpočtová politika | Tencent | Představitelé Fedu | Jackson Hole | HUF/EUR | OPEC | Fed | Velmi divoká ropa | Ukrajina | Jednání FOMC | Období nejistoty | Nárůst cen ropy | Projev Jeroma Powella | Johnson & Johnson | Bloomberg | Tapering | Dopady na ekonomiku | Státní rozpočet | United Airlines | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Výroba v eurozóně | Zhoršování situace | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Objem stimulů | Index Stoxx 600 | Maloobchod | Optimistická očekávání | Vládní podpory | Protiepidemická opatření | Zasedání Fedu | Rekordní hodnoty | Americké energetické firmy | Růst maďarských sazeb | Globální obchod | Vývoj akcií | Evropa | Centrální banky | Dnešní růst | Brands | Bezpečné investice | Index Dow Jones Industrial Average | Dobré výsledky | Nová prognóza | Britský FTSE 100 | UPS | Třída aktiv | Silnější dolar | Cena plynu | Nabídka | Prezidentka ECB | Virus | Ekonomická aktivita v eurozóně | Podniky | Obchodování v Asii | Měna | Data z USA | S&P Global | FTSEurofirst 300 | Vstupy | Nasdaq | Dolary | Trump | Tiffany | Inflace ve Francii | Deficit | Ministři financí eurozóny | Index výrobních cen | Zpomalení ekonomického růstu | FTSEurofirst | GBPUSD | European Energy Exchange (EEX) | Akcie Komerční banky | BIC | Index Nikkei | Ministerstvo obchodu | Argentinské peso | Události ve světě | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Údaje | Ceny ropy | Pohyby cen | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Evropské akcie | Výkonnost | Americké objednávky | Listopadová inflace | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Tálibán | Ministerstvo práce | Averze k riziku | Aktuální problémy | Britský ministr financí | Treasuries | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Americké akcie | Kongres | Finanční služby | SPX 500 | Alibaba | Dopad pandemie | Obchodní rozhovory | Cena ropy brent | Začátek summitu | Index cen výrobců | Silné cenové tlaky | Evropská ekonomika | Joachim Nagel | Silný růst | Devizové kurzy | Česká koruna | Earnings | EDF | Zvýšená volatilita | Zájem investorů | Bydlení | Vyhlídky | Ziskové marže | Výdaje | Korporátní zprávy | Trh | Virgin Galactic | Komise | Euro dnes | Zastavení produkce | Erste Bank | Korporátní daně | Technologické společnosti | Depozitní sazby | Program nákupu aktiv | Korekce | Výrazný pokles | APEC | Akcie Netflixu | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | LNG | Inflace ve Spojených státech | Vývoj ekonomiky | Ceny domů | Zdražuje zlato | Výrazný růst | Opatření proti koronaviru | Pražské burzy | Balík pomoci ekonomice | Odhady trhu | Audi | České koruny | Oldřich Dědek | Zveřejnění výsledků | Odveta | Nový výhled | Dopad na trhy | Cena zlata dnes | Koruna | Volby v Británii | CNOOC | Kypr | Index cen průmyslových výrobců | Posílení dolaru | Stock | Americké zásoby ropy | Technické ukazatele | DJIA | ING | Včerejší obchodování | Vice | Market rally | Trumpova administrativa | Burza FTX | Francie | Revize amerického HDP | Rating | Agentura S&P | Obchodování s korunou | Americký výrobce | Den díkůvzdání | Didi | Platit daně | SNB | EEX | Propad | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Snížení dividendy | Francouzská centrální banka | Sazby ČNB | Turecko | Dopady koronaviru | Fluktuace | Nová strategie | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Evropské obchodování | Výsledky firem | Daňové úlevy | HDP eurozóny | Politika centrální banky | Český index nákupních manažerů | Nový rekord | Indigo | Bitstamp | Zprávy z Ruska | Změny cen | Demokratické strany | Futures na Wall Street | Australské akcie | Index volatility | Finanční rezervy | Long pozice | Siemens Energy | Dollar Tree | Obchodování akcií | Agentura Bloomberg | Kurz dolarů | Report ADP | Exxon Mobil | Exporty | Drahé energie | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Asie | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Deficit nabídky | Index Nasdaq | Chuck Schumer | Spotřebitelská inflace | Penzijní fond | Očekávaná data | Bankovní akcie | Zpomalování ekonomiky | ANO | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Bilion | Německý akciový index | Americké měny | Růst spotřebitelských cen v USA | Výpadky | Objem obchodů | Automobilky | Představitelé americké centrální banky | FIAT | Podpůrná opatření | Výsledky společnosti | Makroekonomické zprávy | Odchod z EU | Zrušení plánovaných cel | Teroristický útok | Zájem o dluhopisy | Gazprom | Maďarská centrální banka | Graf | Centrální banka | Britské libry | Sázka | Hrubý domácí produkt | Likérka Stock | Tempo růstu spotřebitelských cen | Andrew Bailey | Pokles eura | Pojišťovny | Akcie Bed Bath & Beyond | Ekonomiky eurozóny | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Akcie v západní Evropě | Ekonomické události | Tlumení QE | Akcie v Americe | Poptávka po bezpečných aktivech | Short | Margin call | Euforie na akciích | Eurodolar | Hráči na trhu | Zpomalení ekonomiky | Výnosové křivky | Evropský trh | Přehled | Maďarský premiér | Splatnost | Bankovní tituly | Fúze | HDP | Nízká volatilita | Makro data | Měď | Rakouská vláda | Hlavní akciové trhy | Cíl Evropské centrální banky | Obchodování s českou korunou | Reuters | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Současný propad | Akcie Boeingu | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Kontrakt na WTI | Chevron | Devalvace | Inflace v eurozóně | Kompozitní index | Hospodářské oživení | Strach z viru | Donald Trump | Depozitní sazba | Akciový index Dow Jones | Krize eurozóny | Měsíční data | Analýzy | Britská měna | Rolování | Ropa | Zásoby ropy ve Spojených státech | Zápis z jednání ČNB | Index Nasdaq Composite | Pohyby kurzu | Stavebnictví | Finanční trhy dnes | Cena Brentu | Zavedení cenového stropu | FX Trading | Burza dnes | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Deficit zahraničního obchodu | FTSEMIB | Růstový impuls | Poptávka po akciích | Index nových zakázek | VIG | EURUSD | Tištění peněz | Akciový růst | Česká měna | Institut Ifo | Americká centrální banka | Dow Jones a S&P 500 | Oslabování dolaru | Příkaz | Černé zlato | Firemní daně | Ekonomické vyhlídky | Zveřejněná data | Data z amerického trhu práce | Odhad letošního růstu | Organizace ADP | Záporné sazby | Euro k dolaru | Obchodování | Repo operace | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Německý soud | Předseda | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Evropské banky | Vir | Přehled kurzů | Libra | Vysoká cena | Opatření centrálních bank | Splácení dluhu | Zvýšení základní úrokové sazby | Pohyby na finančních trzích | CFD | Rekordní minima | Index milánské burzy | Index spotřebitelské důvěry | Nová data | Běžný účet | 3M | Trumpův impeachment | Rozpočtový deficit | Růst ceny zlata | Evropská měna | Seznam Zprávy | Index ISM ve službách | Zvýšení volatility | Dění na Ukrajině | Zvýšení základní sazby | Financovat | Pomoc ekonomice | Příprava | Čínské měny | Řecko | BofA | Michael Bloomberg | Odhad amerického HDP | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Philip Morris | Zvýšení sazeb ČNB | Londýnský index FTSE 100 | Airbus | Akciový index | Míra | Alibaba Group | Zisky akcií | Úrokové sazby Fedu | Bankéři z Fedu | Týdenní výhled | Slabé měny | Úroky | Refinitiv | Omezení těžby | HDP v USA | Tržby | Kurzový závazek | Plodiny | Americký průmysl | Bezpečnostní situace | Evropský blue chip index | Ekonomické ukazatele | Applied Materials | Akce centrálních bank | Marže | Očekávání analytiků | Cyklické akcie | Silné oživení | Nomura | Obchody | Mimořádné vládní podpory | Finanční rizika | Volby v USA | J&J | Silný trh | USA inflace | Objem peněz | Offshore | TTWO | Air | Snížení daní | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Obavy ze stagflace | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Financování vlády | Inspirace | Indikace | TABAK | Klíčové oblasti | S&P500 | Klesající trend | Nové regulace | Důvěra spotřebitelů | Největší pády | Směřování trhů | MUFG | Čínská ekonomika | Obchodní přebytky | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Kurz dolar | Technologie | CHF | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | JDE | Parlamentní volby | Podpora | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Mutace viru | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Pokles | James Bullard | První obchodní den | Zprávy o vakcíně | Finanční systém | Rekordní minimum | Výběr zisků | Strop na ruskou ropu | Onemocnění | Rating AAA | Velikonoce | Pozornost | Biogen | United Airlines Holdings | Země EU | Luis De Guindos | Historické rekordy | Brexitová jednání | Prognóza ČNB | Akcie Tencent | Rezervní měna | Globální rizika | Rabobank | Aleš Michl | Ministři financí | Volatility | Technologické firmy | Index ISM | Tržní očekávání | Nejistota | Zisky dolaru | Americká ekonomika | NVDA | Index AEX | Nová mutace koronaviru | Underperform | Vývoj úrokových sazeb | Vystoupení šéfa Fedu | Ceny zemního plynu | COVID-19 | Výhled na příští rok | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Regulátoři | Sberbank | Blue-chip | Remdesivir | Oživení světové ekonomiky | Vyšší riziko | Útok na Polsko | Index cen | Dnešní PMI | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Šíření koronaviru | Apple | Neshody OPEC | Index PX | Čínská vláda | Růst tržeb | Daně | Lídři | Spotová cena zlata | OECD | Express | Čínské burzy | Japonská ekonomika | Miroslav Singer | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Budoucí vývoj | Báze | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Intervence centrální banky | CBOE | Centrum | Zisky | Unijní země | BNP Paribas | Prezident Trump | Oslabení koruny | Drahý kov | Pokles cen ropy | Základní úroková sazba | Den nezávislosti | Japonský HDP | Americká data | Rally na akciích | Globální ekonomika | Summit G20 | Boj proti inflaci | Nejprudší pokles | Výnos desetiletých dluhopisů | Boris Johnson | ABN AMRO Bank | Růst výnosů | Trend dolů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vysoké valuace | Louis Vuitton | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Manuál | Společná měna | Cena zlata | HSBC | Americké akciové burzy | Japonsko | Ministr obchodu | Zvyšování dodávek | Turecký prezident | Navýšení kapitálu | Růst cen | Akcie v USA | Světové ekonomické fórum | Dluhový strop | Útlum aktivity | Výhled poptávky po ropě | První fáze | Asset management | Zásobníky | Futures na indexy | MSCI World | Repo sazby | Inflace v Británii | Konsensus | Dnes na trzích | Útok na Ukrajinu | Financování | Exxon | Bezpečnější měny | Vlny koronaviru | Akcie Pfizeru | Jednání OPEC | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Stres | Kryptoměna | Americká lehká ropa | Bund | Domácnosti | Pokles ekonomiky | Velké zisky | Orbán | Republikáni | USDJPY | Dolar vůči jenu | Pokles zásob | Zprávy z USA | Margin | Hotovost | Krátkodobé dno | Společnosti | Wells Fargo | Ceny zboží | Obchodní spory | Neshody OPEC+ | Panické výprodeje | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Brazilský real | Velké banky | Dílčí index | Zadlužení | NZD | Síla dolaru | Denní pokles | Statistika z USA | QE | Google | Obchodování na akciových trzích | Schodek rozpočtu | Cena | EMA | Dnešní čísla | Motivace | ECB dnes | Akciové indexy v USA | Akcie | Akciové futures | Spotřebitel | Švýcarská centrální banka | Opatření | Tržní situace | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Internetové firmy | Kurz měny | Šíření viru | Severomořská ropa | Devizové trhy | Posílení eura | Video | Propad evropských akcií | Odhodlání | USDCZK | Kartel OPEC | Český maloobchod | Akciová rally | Index německých akcií | WTI | Světová banka | Mexické peso | Otevřená pozice | Bod | Akciové obchodování | Podmínky na trhu | Úspory | Balík stimulačních opatření | Realizace zisku | Dluhové krize | Platební bilance | Polský zlotý | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | PRIBOR | Americké úrokové sazby | Komodita | Pokladniční poukázky | Cena ropy dnes | Obchodování na forexovém trhu | Obchodování dnes | Data PMI | Pfizer a BioNTech | Přístup k inflaci | Nord Stream | EMU | Akcie ConocoPhillips | Šíření nového koronaviru | Japonská centrální banka | Saúdská Arábie | Přenos | Přímé zahraniční investice | Novozélandský dolar | Dolarové páry | Sázet | Úvěrové podmínky | Cena ropy | Zájem o rizikovější aktiva | Inflace | Ocel | Koruna sílí | Kurzový vývoj | Apreciace | Tržní sentiment | Investiční plány | Větší riziko | Fiskální pomoc | Valuace akcií | Využití kapacit | Česká republika | Fed dnes | Domácí měna | Opatření proti nákaze | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Diskont | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | DAX | Řešení obchodního sporu | Twitter | Dnešní události | Americké desetileté výnosy | Dolar k japonskému jenu | Zájem o akcie | Index nákupních manažerů | Krach | Ceny komodit | Daně z příjmů | ECB | Alphabet | Ruská ropa | Bilance běžného účtu | EUR/HUF | Spotová cena | Situace | Zkušenosti | Kov | Intervenovat | Počet žádostí o podporu | Aktivita v průmyslu | Optimismus na trzích | Americký dolar | Akciový býčí trh | Lira | Čínské akciové trhy | Výsledky bank | FTSE | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Americká měna | Guvernér | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Počet nových žádostí o dávky | Čínský index | SAP | Dluhopisové trhy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Státní dluhopisy | FX | ConocoPhillips | Ben Bernanke | Aukce | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Akcie Nvidie | Kurz | Market | Výprodej na Wall Street | Evropské indexy | Akcie Activision Blizzard | Unicredit | Ropa a Plyn | Pokles výnosů | IPO Porsche | Zaměření investorů | Analytici Morgan Stanley | Vývoj kurzu koruny k euru | Dění kolem brexitu | Jednání ECB | Cena ropy klesá | Mezinárodní investoři | Stimulační balík | British Airways | Interpretace | Krize v eurozóně | Klaas Knot | Zahájení obchodování | Nálada na trzích | Divoká ropa | Sentiment spotřebitelů | Vliv na obchodování | Aktivum | Tomáš Holub | Blue chips | Vybírat zisky | Úspěch | Propad akcií | Pád cen | Propady na akciových trzích | Zinek | Nákupy Fedu | Růst mezd | Akcie Visa | Proinflační | Stock Spirits | Stagnace | Ruský plyn | NAFTA | Rozvíjející se trhy | AUD | Bod zlomu | Washington Post | Rozjednané prodeje domů v USA | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Česká ekonomika | PEPSICO | Čtvrtý balík sankcí | Snížení sazeb | Nižší růst | Firemní zprávy | Německá průmyslová výroba | Závislost | Akcie amerických bank | Jasný směr | Pegas Nonwovens | Domácí data | Rušení cel | SPAD | Antimonopolní úřad | Predikce | Prognózy inflace | Analytici | JD.com | Prima | BAT | Dobré zprávy | Kurz koruny | Dnešní německé Ifo | CME Group | Žlutý kov | Best Buy | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Silnější euro | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Conference Board | Provozní zisk | Hospodářství | Historická minima | Tržní panika | Koruna dnes | EV | Akcie Siemens | Americké produkce | Institucionální investoři | Obchod s ropou | Zpomalení čínské ekonomické aktivity | Vývoj na akciových trzích | Konkrétní plán | Zprávy z ekonomiky | Horší data | Snižování úrokových sazeb | Chování spotřebitelů | Zablokování Suezského průplavu | Akcie Monety | Obchodní aktivita | Akcie bank | Ministr zahraničí | Index euro stoxx 50 | Intermediate | Globální akciový index | Nové rekordy | Ceny hliníku | Německá kancléřka | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Dluhopisový trh | Pozitivní výsledek | Portfolia | Aktuální prognóza | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Riziko | Moody's | Akcie Credit Suisse | Miliardy eur | Finanční tituly | Sazby beze změny | Recese | Opatrnost před daty | Makro | Epidemiolog | ASML | Švýcarský frank | Chuť riskovat | Erdogan | Obchodní smlouvy | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Burzovní indexy | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Řetězec | Mezinárodní instituce | Příjmy a výdaje | Růstový trend | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americké burzy | Velký růst | Prostor pro další růst | Měnová politika | Záchranný program | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Slušné zisky | Frank | Epidemiologická situace | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Mutace koronaviru | ISM | Negativní nálada | Kurz eura | Dnešní zpráva | Ekonomický poradce | Sankce | Tržní nálada | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Británie-EU | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Doporučení | Reakce eura | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Šéfka ECB | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Silné euro | Čínský růst | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | České výnosy | Býčí trh | Index důvěry | Měnový kurz | Načasování | Dluhy | Základní sazby | Kurz české koruny | Argentina | Rizika | Japonský premiér | Brokerské společnosti | Eurozóna | Průmyslový index Dow Jones | Konglomerát | Čínský průmysl | Úspěchy | Atlantik | Prezident Donald Trump | Voda | Rostoucí inflace | Ziskovost | Francouzský CAC 40 | Christine Lagarde | Americké státní dluhopisy | Technologický sektor | OSN | Soud | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Těžaři | Údaje z Číny | Vlna výprodejů | Bondy | Dluhopisy | Finanční prostředky | Odpor | Zásoby ropy | Turecké liry | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Zavření škol | Nord Stream 1 | Benzín | Obavy o poptávku | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Dnešní kurz | Kroky Fedu | Oslabení | Míra inflace | Kurzy měn | Windfall tax | Etherea | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | Otevírání ekonomik | CNN | Pomalé oživení | Vakcína proti koronaviru | Ekonomové | Signály | Richemont | Spotify | Kapitálové trhy | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Nařízení | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Americký IT sektor | Poptávka | Coinbase | Železná ruda | Americký Senát | Pierre Moscovici | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Kurz domácí měny | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší sazby | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Růst čínské ekonomiky | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bazický bod | Nizozemský premiér | Očekávané výsledky | Akcie Apple | Lehká ropa WTI | Oslabení japonského jenu | Zbrojovky | Domácí měny | Tempo růstu | Kartel OPEC+ | Expirace | Bilance ECB | Snížení daně | Aktivita firem | Bankovnictví | Libye | Propad ropy | Vysoké zisky | Aerolinky | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | NBP | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akcie Biogenu | Firma | Akcie klesají | Akciové trhy | České dluhopisy | Prostor pro pokles | Červnový kontrakt | Vývoz plynu | Hlavní evropské indexy | Krypto | Měnový výbor Fedu | Větší zisky | Měnověpolitické zasedání | Myšlenka | Moneta Money Bank | Saúdové | Euro Stoxx 600 | Ceny drahých kovů | Varování | TLTRO | Guidance | Družba | Obavy z omikronu | Akcie výrobců vakcín | Situace na trhu | APP | Německá ekonomika | Pokles akcií | Ekonomika Spojených států | Ministr zdravotnictví | JPM | Long | Zvýšení inflace | Rally | Reálná ekonomika | Western Digital | Bankovní rada | Hlavní akciové indexy v USA | Komoditní index | Smíšené obchodování | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | SARS | Členství v EU | Bear | Výplatní poměr | Poptávka investorů | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Neomezené nákupy Fedu | Prodejní tlak | EUR/MWh | Cenový strop | Konsolidace na akciích | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Velké riziko | Discovery | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Uzavření trhů | Evropské akciové burzy | Finance | Business | Evropští investoři | Drahé kovy | Tlak na akcie | Arizona | Protiinflační kroky ČNB | Slábnoucí dolar | Jednání ČNB | Pokles cen | TikTok | Růst ceny | Čínská centrální banka | Akcie padají | YouGov | Úsilí | Společná evropská měna | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nárůst výnosů | Výprodeje akcií | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Vysoké ceny | Akcie Moderna | Kroky ČNB | Zdravotnictví | Velké technologické firmy | Růst HDP | Akcie Tesly | Americké banky | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | GfK | Zvýšení produkce | Ministryně financí | Pšenice | Globální trhy | Bankéři | Diskontní sazba | Koruna euro | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | Zákaz cestování | Akcie na Wall Street | Indexy PMI | Pochybnosti | Výsledek voleb | Zasedání Bank of England | 2222 | Čínský export | Zpomalení hospodářského růstu | Špatné zprávy | Úrokový diferenciál | FOREX | Zisky firem | Strach z koronaviru | Negativní zprávy | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Sky News | Know-how | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Kurzové riziko | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Politika | Hospodářské recese | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Pozastavení obchodování | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Bulharsko | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Politické napětí | Reporty | Devizový kurz | Strach z inflace | BHP | Pravidla hry | WEF | Technologický index Nasdaq Composite | Forint | Americké akcie dnes | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Evropské akciové trhy | Citibank | Omikron | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Miliardy | Americké státy | Optimismus investorů | Americké akciové trhy | Rozpočtové politiky | Aktivita ve službách | Letectví | Indie | La Repubblica | Očekávání trhu | Energetická krize v Evropě | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Akciové indexy | Index volatility VIX | American Express | Výprodej akcií | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Volatilita na finančních trzích | Situace v průmyslu | Peking | Úroková sazba ECB | Karanténa | Růst ekonomiky | Zdanění | Zlevnění ropy | Invaze | Investiční aktivity | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dluhová krize | Parita | Ceny zlata | Výhled | Jan Kovalovský | České akcie | Počasí | ESM | Fiskální politika | Dividenda | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | Auta | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Naftogaz | Americký trh práce | Problémy Evropy | Realitní sektor | Sláva | Nová makrodata | Firemní dluhopisy | Co bude | Deriváty | Ethereum | Trhy | Embargo | Zápis Fedu | Index pražské burzy | Členské státy | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Odliv peněz | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Rozhodování | Zaměstnanci | PayPal | Nárůst sazeb | Ceny ropy Brent | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Klouzavý průměr | Hrozící lockdowny | Merck | Medvědi | Finanční trhy | Société Générale | Ruský ministr | Výsledek zasedání Fedu | Skeptický Fed | Vyšší daně | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Balík sankcí | Fiskální balík | ROCE | Fondy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komise pro cenné papíry | Odhad růstu ekonomiky | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Rada ČNB | Situace v Číně | Austrálie | Zlato | Financial Times | Členské státy EU | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Theresa Mayová | Měny regionu | Index DJIA | Nevada | New York | Data z pracovního trhu | Riziko korekce | St. Louis | Nouzový stav | GS | Saldo zahraničního obchodu | Větší pokles | Bernstein | Pád akcií | Inflace ve Velké Británii | Pohonné hmoty | Obavy z koronaviru | Zajišťování | Reakce koruny | Zotavení ekonomiky | Situace v Afghánistánu | Problémy | Activision Blizzard | Zpřesněná data | Situace na trzích | Omezení produkce | Nálada podnikatelů | Zpětný odkup akcií | Uvalení sankcí | Spekulace | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Currencies | Pokles poptávky | Pozitivní očekávání | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Nálada na globálních trzích | Paradox | Schodek | Rally na ropě | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Nálada na Wall Street | Nezaměstnanost | Dolarový index | Celková inflace | Facebook | Micron Technology | Dodávky ropy | Americké výnosy | Čínský vývoz | Devizový trh | Ekonomická rizika | Dopad na akcie | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | Ceny aktiv | HN | Sázky na pokles | Problémy v Číně | Hedging | Semináře | Futures na ropu | Bali | Desetileté dluhopisy | Americká inflace | Denní změna | Blue chip index | FED sazby | Hlavní index PX | Britské firmy | Růst firemních zisků | Španělský IBEX | Risk | Švýcarské banky | Transakce | Deutsche Bank | Akcie Virgin Galactic | Blizzard | Protekcionismus | Obchodní jednání | Evropská spotřebitelská důvěra | Snížení úrokových sazeb | Strop pro elektřinu | Vzestup inflace | Referendum | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Santa Claus Rally | Irsko | Hry | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Spojené státy | Polská měna | Samsung | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Energetické krize | Optimismus | Zelené energie | Rolování kontraktů | Daň z mimořádných zisků | Justice | Značný pokles | Recese ekonomiky | Finanční centrum | Inflace v prosinci | Růst japonské ekonomiky | Akcie aerolinek | Dodávky plynu | Jasný signál | Situace v Hongkongu | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Inflace v Německu | Oslabení eura | Klid | Ropa dnes | Merkelová | Zasedání amerického Fedu | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Salesforce.com | Akcie Applu | Lockdowny | Karanténní opatření | Hlavní americké indexy | Patria Direct | Hliník | Snap | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | Dolar | Spotřebitelská poptávka | Inverzní výnosová křivka | MIB | Růst aktivity | SEC | Nové restrikce | Intel | Londýnský index | Debata | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | Negativní vývoj | Bezpečné dluhopisy | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | Akcie na pražské burze | EFSF | Byznys | Patria.cz | Daňové změny | Trh s kryptoměnami | Sentiment na trzích | Porsche | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Prezident Putin | Nálada na trhu | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | NEST | Redukce | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Spekulace na pokles | Statistiky z eurozóny | Akcionář | Snižování daní | Fixní kurz | Vicepremiér | Poradce | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Obchodní den | Další růst sazeb | Konzervativci | Makroekonomické události | Zkušenost | Fiskální stimuly | Stagflace | Pakt stability | Prognóza ECB | Signál | Obchodní válka | Írán | Zdražování | Zasedání centrální banky | Výsledkové sezóny | Britská vláda | ADP | Square | Gazprombank | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | Bezpečnost | Pražský index PX | Kupní síla | Úbytek | Zpomalení růstu | Termínový kontrakt | Ropy | Volné peníze | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Obchod | Neomezené množství | Navýšení úrokových sazeb | JP Morgan | Devizové rezervy | Uhlí | Guvernér české národní banky | Zákaz výplaty dividend | Kyjev | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Archegos | List The Wall Street Journal | Libra k dolaru | Sázky | Kurzový zisk | Diamondback Energy | Nové prognózy | Zmírnění rizik | Komerční banka | Kurzotvorné zprávy | Cla na zboží | Růst akcií | Ekonomika | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Summit EU | Kurz britské libry | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Mark Carney | Hodnota indexu | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Upozornění na rizika | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | Akcie Biogen | Zisky dluhopisů | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Výnosy bezpečných dluhopisů | Průmyslová výroba v Británii | Ropa roste | Španělský IBEX 35 | Nálada | Akcie Alibaby | Energetické společnosti | Evropské méně | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Tisková konference | Eura | Velmi volatilní | Ekonomický výhled | Výkon dolaru | Likvidita trhu | Kurz euro | Tržní hráči | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Vývoj kurzu eura | Fiskální balík v Německu | Organizace | Bezpečné měny | Ryanair | DIW | Lídr republikánů | VIX | Růst | Problémy s likviditou | ČTK | Slabé euro | Akcie společnosti Alphabet | ČNB Tomáš Nidetzký | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Fed včera | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Makroekonomická data | Kmen koronaviru | Akcie Eli Lilly | Risk-off | Cyklické sektory | Zajištění | Televize Sky News | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inflace v Číně | Propad cen ropy | Snížení inflace | Růst průmyslové výroby | Index | PBOC | Cenový vývoj | Wall Street Journal | Index FTSE 100 | Rychlý růst cen | Bankovní sektor | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Čínský trh | Fundament | Měnové stimulace | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Crédit Agricole | Obchodní bilance | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Objednávky | Ceny nemovitostí | Index STOXX Europe 600 | Valuace | | Západoevropské burzy | Výplach na trzích | Dánsko | Ukazatele | Nový týden | Verizon Communications | Bilance Fedu | Brazílie | Program pomoci | Střední Evropa | Euro Stoxx Banks | Rychlé zisky | Superúterý | Index CAC 40 | Akcie Salesforce.com | Koronavirové pandemie | Firemní data | Podstupování rizika | Amsterdam | Ztráty | Bidenovy plány | Dluhopisy EU | Dluhopisy Itálie | Unipetrol | Politika centrálních bank | Zákon o vnitřním trhu | Čínské firmy | Kurz libry | Čtvrtletní výsledky | Jestřáb | Americký ISM | Propad na Wall Street | Zisky české měny | Inflační riziko | Výkyvy | Volatilní | Bilance | GameStop | Konsolidace | Aktuální kurzy měn | Tradeři | Obligace | Zápis z Fedu | Klíčové centrální banky | Německý průmysl | CZK/USD | Akciový index Nikkei | Britský FTSE | Americká politika | Dna | Investiční tipy | Finanční polštář | Akcie Erste Bank | Depozitum | Hodnocení ekonomiky | Německé maloobchodní tržby | Výplach akcií | Šéf Fedu Jerome Powell | Nový Zéland | Omezení dividend | Program nákupů dluhopisů | Uklidnění v Číně | Target | Uzdravování | Akcie a dolar | Ekonomická situace | Březnová data | Benchmark | Cvičení | Vyhlídky ekonomiky | Lufthansa | Dodávky ruského plynu | Údaje o průmyslové výrobě | Alipay | Obálka | Dnešní zprávy | Randal Quarles | Zprávy z finančních trhů | Psychologický efekt | Forward guidance | Jamie Dimon | Cílová cena | Oslabení dolaru | Bankrot | Banky | Množství peněz | Rozhodnutí ECB o sazbách | Covid | Americká administrativa | Výrobní ceny | Šok | Jihokorejský won | Akciové zisky | Citrix | Dnešek na trzích | Maloobchodní tržby v eurozóně | Situace na trhu práce | Hospodaření | Společnost Moderna | Měnové krize | Oživení globální ekonomiky | Investorský sentiment | Kupci | Investování | Dnešní aukce | Maďarsko | Astrazeneca | Předseda Evropské rady | Dow Jones | Výrobní sektor | Britská společnost | Euro roste | Oslabování eura | Očkování | Deeskalace | Fiskální strana | Neomezené QE | Platby za plyn | WELL | NZD/USD | Portugalsko | Roční zhodnocení | Nálada v ekonomice | Korunový trh | Britské státní dluhopisy | Nord Stream 2 | Dnešní údaje | Sentiment investorů | Aktivita ve výrobním sektoru | Rizikový apetit | Prodeje aut | Vlna koronaviru | Žádosti o podporu | Nová čísla z Německa | Wall Street | Fúze AT&T | Kotace | Republikánští senátoři | Šance | AEX | Vakcinace | Evropský blue chip | Americká sněmovna reprezentantů | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Inflační vývoj | Fúze AT&T s Discovery | Intervence centrálních bank | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Cestovní ruch | Macy’s | Sílící dolar | Očkování proti covidu-19 | Resistence | Obchodování s akciemi | Výprodej dluhopisů | Blue chip | ČSOB | Investor | Index volatility CBOE | HDP USA | Riziková aktiva | Patria Plus | Úrok | Středoevropské měny | Výrobci aut | Ekonomiky | Halliburton | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Plánovaná cla | Země eurozóny | Průmyslová výroba v Evropské unii | Produkce ropy | Sýrie | Zasedání FOMC | S&P 500 | Sazby hypoték | IAG | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Markit | Obchodování s dluhopisy | Zvednutí sazeb | Rekordní maxima | Euro-koruna | Indikátory | Forward | Údaje o inflaci | Nálada v Evropě | Růst britské ekonomiky | Pokles libry | Moskva | Vyšší úrokové sazby | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Zájem o riziko | Japonský index Nikkei | Index MSCI Emerging Markets | Firemní výsledky | Britský premiér | Lyft | After-market | Rostoucí ceny ropy | Čínské oživení | Problémy v dodavatelských řetězcích | Maďarská měna | Zdravotní péče | Stlačení inflace | Kurz libra | LTRO | Obchodní dohoda | Evropský parlament | Covidové uzávěry | Komoditní měny | Akciové burzy | Kurz franku | PPF | TRY | Obchodní napětí | Zvýšení těžby | Skupina OPEC+ | PMI pro sektor | Slabá čísla | Růst cen výrobců | Kurz dolaru | Moderna | Prohlášení politiků | CAD | Slabší akcie | Libra klesá | Cenové války | Větší korekce | Brexit bez dohody | Krize | Cíle | Bělorusko | Podnikatelská aktivita | Management | Instrumenty | Imperial Brands | Stabilita | Hlavní finanční trhy | Reakce centrální banky | Posílení libry | Kvantitativní uvolňování | Statistiky z Číny | Američtí zákonodárci | JD | Vyšší inflace v Německu | Mezinárodní obchod | Hlavní ekonom | Americké obchodování | High | Nový kmen koronaviru | Čínské centrální banky | Negativní dopad | Hospodářská politika | UBS | Recese v Evropě | NATO | Americký trh | Slabý dolar | Psychologie | Euro klesá | Zprávy z Německa | Rotace | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Obchodování na trzích | Forex obchodování | Sbor volitelů | Poptávka po dolaru | Ministr financí | 737 MAX | Důvěra investorů | Repo sazba | Ceny benzínu | Sazby | American Airlines | Šok na trhu | Analýza | Shell | Impeachment | Riziko recese | Práce | COMP | Vývoj eura | Konec roku | PX Pražské burzy | Aktivita čínských továren | Světové akciové trhy | Záporné úrokové sazby | Pracovní síly | Dobrá čísla | Osobní výdaje | Posilování české koruny | BlackRock | Míra nejistoty | Snižování sazeb | Provozní zisk před odpisy | Vyšší inflace | Základní sazba | Capital Markets | Výplaty dividend | Volatilní obchodování | Odvaha | Investiční společnost | Makléř | Pandemie | Výrobní inflace | Kontrakt | Cena stříbra | Česká vláda | Nemovitosti | Výskyt koronaviru | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Visa | Index PCE | Spotové ceny | Activision | Statistiky ze stavebního sektoru | Poptávka po surovině | Nákup aktiv | Zrychlení růstu | Fixing | Protiinflační kroky | Pimco | Rozhodnutí Číny | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Zdražení ropy | Zprávy o vakcínách | Americké statistiky | Zájem o dolar | Akcie Deutsche Bank | MIC | Spoření | Růst poptávky po ropě | Tesla | Firemní sektor | Akciové deriváty | Akcie evropských bank | Empire State Index | Hospodářský cyklus | Christine Lagardová | Arbitráže | Durace | Futures na americké indexy | CZG | Členové OPEC | ZIL | ČR | Akcie velkých bank | Zpracovatelský průmysl | Obchodní příměří | Cena žlutého kovu | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | Akciový index DAX | Německé volby | Test na koronavirus | Benchmarky | Akcie firem | Panika | Dluhopis | Koruna posiluje | Analytický tým | Vývoj trhu | Odložení voleb | PMI ve službách | Aramco | Zprávy z Fedu | Levnější ropa | Americké trhy | Hospodářskopolitické stimuly | Ztráta | Rozpočet | Vývoj komodit | Šéfka EK | Kanada | Vývoj eurodolaru | Výroba v Německu | Evropské indexy nákupních manažerů | Akcie McDonald’s | Obavy z viru | Britské maloobchodní tržby | Pražská burza | Komoditní index Bloombergu | Pozitivní vliv | Švédsko | Zadluženost | Certifikace | Velké americké banky | MasterCard | Průlom | LVMH | Poptávka po ropě | Vánoce | Strach z druhé vlny | FOMC | JPMorgan | EdF | Zhoršený sentiment | Instrument | Ford Motor | Německo | Globální finanční trhy | Vyhlášení obchodní války | Pohyby na trzích | MF Global | Regulace technologických firem | Koronavirus | Propad indexu | Politici | Akciový optimismus | Historie | Špatné výsledky | NASDAQ 100 | Velké ztráty | HZL | První obchod | Sazby Fedu | Obchodní komora | Zajištění proti inflaci | Výkonnost zlata | Západní ekonomiky | Xetra | Politický tlak | Americká centrální banka dnes | Čínský vicepremiér | Měnový pár | Aktivita v sektoru služeb | AbbVie | Index spotřebitelských cen | Firemní investice | Počet nezaměstnaných | Turecká ekonomika | Předpokládaný vývoj | Zoom Video Communications | Zlepšení nálady | Nový býčí trh | Bezpečná aktiva | PMI pro sektor služeb | Odhady analytiků | EK | Inflační výhled | Volby | Španělsko | Cestovní omezení | Průmyslové kovy | Globální akcie | MWh | Digitální daň | Akciový trh | Důsledky epidemie | Evropské země | Mojmír Hampl | Sazba PRIBOR | Oslabování koruny | Forex.cz | Měnový výbor | Makroekonomické reporty | Nervozita na trzích | CNBC | WHO | Biden | Analytik | Výsledky německých voleb | Euro vůči americkému dolaru | Zlotý | Americký epidemiolog | Přerušení dodávek zemního plynu | Akciové indexy na Wall Street | Západoevropské akcie | Zlepšení | Dohoda mezi EU a Británií | Ruské akcie | Pozice | Americký kongres | Stimuly | Patrick Harker | Protesty v Hong Kongu | Setkání G20 | Stav nouze | Ocenění | Nízká inflace | Burze | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | Akcie Virgin | Británie | Dodatečný kapitál | Vývoj ceny | Epidemie koronaviru | Guvernér ČNB | Německé akcie | Irák | Obchodování Futures | Globální trh | Česká národní banka | Viceprezident | Měny rozvíjejících se zemí | Hospodářské noviny | Úrokové sazby | Centrální bankéři | CNY | Nepříznivý vývoj epidemie | Český HDP | Země G7 | Finančníci | Expirace opcí | Přelom roku | Čínské investice | Tomáš Vlk | Dopolední obchodování | Česká inflace | Tržní vývoj | Evropské dluhopisy | Kurz koruny k dolaru | Ministři financí EU | Šéf banky | Stabilita sazeb | Evropské akciové indexy | Výraznější pokles | Čínské akcie dnes | Si Ťin-pching | Zisk na akcii | Ministerstvo financí | Prohlášení | Očekávaný růst | Zasedání centrálních bank | Zahraniční investice | Koruna oslabuje | Belgie | Šíření nákazy | Přerušení dodávek ruského plynu | Mimořádná opatření | Fio | Rezistence | Bolševické revoluce | Faktor Trump | Kanadská centrální banka | Německé dluhopisy | Klidné obchodování | Zasedání bankovní rady | USA | Goldman Sachs Group | Směr trhu | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Ericsson | Zemědělství | Světové trhy | Poradce premiéra | Pozitivní zpráva | Jan Frait | Masivní pohyby | Negativní vývoj na akciových trzích | Richard Clarida | Inflace v USA | Ropný průmysl | Transakce s kryptoměnami | Největší pokles | IEA | Oživení ekonomik | Holubice | Nákup dluhopisů | Americký HDP | Tomáš Nidetzký | Norská koruna | Tržby v maloobchodě | Bilance zahraničního obchodu | Banka | Fundamenty | Sanofi | Emise | Kurz EURUSD | Mzdy | Investiční společnosti | Vývoj mezd | České sazby | Zasedání britské centrální banky | Akcie farmaceutických firem | Index amerického dolaru | Philip Lane | Druhá vlna | Vakcína na koronavirus | Platina | Výkyvy kurzu | Malý prostor | Meziroční inflace | Ever Given | Významné události | Další pokles | Statistika | Daně z příjmů právnických osob | MSCI All-Country | Měnové manipulace | Riot Blockchain | HDP v eurozóně | Růst úrokových sazeb ČNB | Americké vlády | Trading | Investiční divize | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | Německý ústavní soud | Ruská vláda | BioNTech | Americká centrální banka FED | Čína a USA | Průmyslové podniky | Otřesy na trzích | Meta Platforms | Dopad omikronu | Výnosy dluhopisů | Kvantitativní utahování | Klesá dolar | Cineworld | Návrat do práce | Archegos Capital | Republikánský prezident | Inflační šok | Vyšší výnosy | Solidní výsledky | Propad zaměstnanosti | Pád libry | Index DAX | BlueBay | Německá inflace | Amerika dnes | Poptávka po riziku | Dolar a ropa | Pokračování růstu | Techy | Emerging markets | Růst cen plynu v Evropě | Vývoj na akciích | Výkon domácí ekonomiky | Dolar zpevňuje | Pokles ceny ropy | VAT | S&P | Coca-Cola | Šéf NATO | Prodeje domů v USA | Eric Rosengren | Vývoj na dluhopisovém trhu | TLTRO III | Pokerová partie | Lék na COVID-19 | Americký akciový trh | Průzkum Reuters | Neel Kashkari | Irská pojistka | Měnová stimulace | Čínská makrodata | Vývoj vakcíny | Zelená politika | MSCI All-Country World | Efekt na trhy | Členské země | Tvorba pracovních míst | Index KOSPI | Více peněz | Tržby v Německu | Steven Mnuchin | Euforie | Malé ztráty | Markets | Home Depot | Burza v Hongkongu | European Energy Exchange | Jednání mezi USA a Čínou | Krypto trh | Plynová krize v Evropě | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Dovoz | Nová vakcína | Data z ekonomiky | Ekonomika USA | Euroskupina | Vojtěch Benda | Larry Kudlow | Dluhopisoví investoři | Posilování eura | Moskevská burza | Kurzy koruny | Kabinet | Patria finance a.s. | Pražský PX | Maďarský forint | Průzkum | Britské volby | Fúze s Nortonem | Berlín | Dění kolem Ukrajiny | Největší ekonomika | Nvidia | Obnova ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Eli Lilly | Investiční | Růst amerických výnosů | Nový šéf Fedu | Akcie Sanofi | Nastavení trhů | Nastavení úrokových sazeb | Tržní optimismus | Pozornost finančních trhů | Akcie v Evropě | Maloobchodní tržby v USA | Akcie Take Two Interactive | Finanční výsledky | Denní minima | BlueBay Asset Management | EURCZK | Růst poptávky | Budoucnost | Zhoršení nálady | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Analytici Patria | Obchodní války | Růst pražské burzy | Průmyslová výroba | RISK-ON | Zprávy z Řecka | Předáním moci | West Texas Intermediate | IT sektor | Intradenní vývoj kurzu | Obchodní dohoda s Čínou | CME | Počty nových případů | Další růst | Netflix | Nákupy akcií | Výsledky průzkumu | Kurz české měny | Íránské rakety | Růst sazeb ČNB | Panevropský index STOXX 600 | Bitcoin | Merrill Lynch | Rubl | Euro vůči dolaru | Eskalace konfliktu | EVN | Dobrá nálada | Účinnost vakcíny | Návrat poptávky | Thajský baht | Futures | Investiční firmy | CVC | Volkswagen | Úroky z dolarových dluhopisů | Sentiment ve světě | Měnová politika v USA | Euro STOXX | Indikátor | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Vývoj kolem brexitu | Biliony USD | Balík na podporu ekonomiky | Analytici Patria Finance | Krize v Evropě | GM | Setkání v Jackson Hole | IBEX | Citlivost trhu | Podnikání | Mandát ECB | Drahé komodity | RBC Capital Markets | Německá vláda | Dow Jones Industrial Average | Společnost JPMorgan | Burzy cenných papírů | Robert Lighthizer | Akcie Meta | Britská burza | Růst spotřebitelských cen | Restrikce | Nasdaq akcie | Kurz euro-koruna | Růst na pražské burze | Bidenův plán | Komodity | Černý pátek | Spekulanti | Ekonomické aktivity | Vývoj dolaru | Fond | Inflační data | Ropná pole | Hlavní akciové indexy | Turecké akcie | Dopad na finanční trhy | Zpřesněná data o HDP | Produktivita práce | Zájem o stříbro | Maersk | Obchodní dohody | Statistici | Prodeje domů | Plány Fedu | Vladimir Putin | Americká vláda | Nancy Pelosiová | Walmart | Měna eura | Vývoj epidemie | Nárůst výdajů | Charles Michel | Objem poskytnutých úvěrů | Uvalení cel | GSK | Zásah centrálních bank | Kurzy | Propad průmyslu | Průmyslová výroba v USA | Inflační očekávání | CEE | Slabší euro | Moneta | Měnové trhy | Buy | Applied Materials | G7 | Vyšší úroveň | Pohyb trhu | Prodeje existujících domů | Index Euro Stoxx 600 | Domácí poptávka | Restrukturalizace | Omezení kvůli koronaviru | Akcie Activision | Ukrajinská vláda | Spekulace na růst | Vývoj cen ropy | Pozitivní sentiment trhů | Odvětví | Americká ministryně financí | Amazon | Napětí mezi USA a Čínou | Velká akvizice | Ekonom | FOMO | Maloobchodní tržby | Čína | Slušný zisk | Výsledek amerických voleb | Oživit ekonomiku | IOER | Platby za plyn v rublech | Výnosy britských dluhopisů | Důsledky koronaviru | Averze vůči riziku | Vláda v Berlíně | BBVA | Výnosy italských dluhopisů | Verizon | Obchodníci | Zavedená cla | Výsledky hospodaření | Nesoulad | Solidní růst | První odhad | AUD/USD | Tržby v eurozóně | SPX | Nové peníze | Britský trh práce | Stavební výroba | Disney | Německý index DAX | EBITDA | ČNB dnes | Lael Brainardová | Italské dluhopisy | Akcie PepsiCo | Index euro | Boj s koronavirem | Vývoj ropy | Globální sentiment | Štěstí | City | Ekonomický růst | Index PMI | Pfizer/BioNTech | Tajné služby | Západoevropské trhy | Účinnosti vakcín | Raketový růst | Hodně peněz | Americká výnosová křivka | Hospodaření firem | Index Nikkei 225 | Ruské firmy | Týden na trzích | Údaje o zásobách v USA | Americké firmy | Morrisons | Rolls-Royce | Indonésie | Milánská burza | Asijské akciové trhy | Jihoafrický rand | Čínské vlády | Put | Pohyby eura | Korekce na akciích | Napětí na trzích | Dolar vůči koruně | Slabší ekonomika | Ceny mědi | Růst cen plynu | Euro-dolar | Nejlepší kurzy | Aktuální situace | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Sentiment trhu | Odkup akcií | Obor podnikání | Caixin | BASF | Americká cla | Ruský Gazprom | Euro | Šéfka Fedu | Joe Biden | Výnosnost | Reálná očekávání | Likvidita | Trh je nervózní | EU | Japonský jen | Kryptoměny | Evropský akciový trh | Devizy | Člen bankovní rady | Plynová krize | Akcie Stock | Akcie Goldman Sachs | Výnosy | Americké akciové indexy | Akcie ČEZ | Nárůst objemu obchodů | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Americká seance | Citrix Systems | Infrastrukturní plán | Nálada na finančních trzích | Měnové podmínky | AAA | Ruský útok na Ukrajinu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Měny online
Měny považované za bezpečné
Měny převodník
Měny regionu
Měny ropných velmocí
Měny ropných vývozců
Měny rozvíjejících se ekonomik
Měny rozvíjejících se trhů
Měny rozvíjejících se zemí
Měny sazby

Následující klíčová slova

Měny států
Měny států světa
Měny střední a východní Evropy
Měny světa
Měny s vysokým výnosem
Měny účtu
Měny účtů
Měny vázané na komodity
Měny v Brazílii
Měny v Evropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít