Rizikový apetit
EUR/USD: Trend na jih má pauzu
07.01.2025 Index amerického dolaru zaznamenal v pondělí prudký pokles a umožnil tak kupcům páru EUR/USD otestovat pásmo 1,04. Minulý týden dosáhl 26měsíčního maxima na úrovni 109,36, ale v pondělí se propadl až do pásma 107. V úterý se dostal na úroveň 109,36. Stojí za zmínku, že k tomuto výraznému poklesu došlo navzdory převážně prázdnému ekonomickému kalendáři. Nečekaný propad ovlivnil zřejmě vývoj v Číně, který zmírnil obavy ze zvěstí o šíření viru podobného covidu v zemi. Rizikový apetit zvýšil navíc ještě pondělní pozitivní report Caixin-Markit.
Prašivé dluhopisy: Bezpečné investice začínají rozpoznáním rizik
30.10.2024 S poklesem úrokových sazeb nabírají na popularitě opět dluhopisy, které mohou přinést investorům zajímavé zhodnocení. Jak ale rozpoznat tzv. „prašivé dluhopisy“ a čemu bychom se jako investoři měli raději vyhnout? Odpovědi přináší Jiří Šindelář, generální ředitel investiční společnosti MONECO a Martin Novák, hlavní analytik společnosti Broker Consulting.
Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě, pokračuje výsledková sezóna
23.10.2024 Futures naznačují stabilní otevření v Evropě ve středu ráno, zatímco zámořské akcie resp. futures lehce oslabují (-0,1%). Rizikový apetit se v posledních dnech snížil poté, co jsou pod tlakem dluhopisy, výnosy amerického 10-letého dluhopisu se poprvé od července obchodují nad 4,20%. Kromě rostoucích předpokladů, že FED bude méně agresivní ve své měnové politice, se trhy obávají většího deficitu po amerických volbách. MMF včera snížil odhad globálního růstu pro rok 2025. Asie se přes noc obchodovala smíšeně, kolem -0,8% klesalo Japonsko, ale Čína se držela v kladných číslech (+0,6%) a Hong Kong dokonce přidal +1,4%.
PepsiCo stojí v čele ziskových společností, technologický sektor posiluje Nasdaq, protože investoři se připravují na překvapení v podobě inflace
09.10.2024 Americké akciové indexy v úterý vzrostly a částečně tak kompenzovaly ztráty z předchozí seance. Investoři obrátili svou pozornost zpět k technologickému sektoru, protože se nyní soustředí na nadcházející údaje o inflaci a začátek výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí.
Prognóza pro EUR/USD na 25. září 2024
25.09.2024 Euro včera překonalo silnou úroveň rezistence 1,1186. Včerejší objem obchodování byl nadprůměrný. Trh opět pohání rizikový apetit. Index S&P 500 vzrostl o 0,25 %, ceny ropy se zvýšily o 1,73 % a výnosy pětiletých amerických státních dluhopisů klesly z 3,50 % na 3,47 %. Zdá se, že strategičtí hráči převzali pevnou kontrolu nad trhem a je nepravděpodobné, že by ho před volbami v USA nechali padnout.
Bitcoin roztahuje křídla
20.09.2024 Někdy trhy předbíhají a jindy potřebují čas, aby přijaté informace strávily. S ohledem na to by nemělo být překvapením, že index S&P 500 dosáhl 39. rekordu od začátku roku den poté, co Federální rezervní systém snížil sazby o 50 bazických bodů. Investoři zvažovali, zda takto významný krok ukazuje na obavy centrální banky z blížící se recese. Protože žádné známky toho neviděli, pokračovali v nákupu akcií a dalších rizikových aktiv, jako je bitcoin.
Evropské a německé akcie posilovaly po snížení sazeb v USA, které podpořilo rizikový apetit
19.09.2024 Americký Fed ve středu snížil sazby o půl procentního bodu, což přineslo na světové akciové trhy zvýšený apetit pro riziko. Z evropského indexu Stoxx 600 Europe, který přidal 1,4 %, se dařilo především cyklickým sektorům v čele s technologiemi (+3,6 %) a průmyslem (2,2 %). V záporu uzavřely pouze defenzivní sektory utilit (-1,8 %) a telekomunikací (-0,5 %). Index DAX uzavřel o 1,55 % výše na 19002,38 b.
Bitcoin se připravuje na short squeeze
23.08.2024 Rychlá rally BTC/USD, která probíhala od ledna do března, udělala z bitcoinu modlu milionů, přičemž jeho vyhlídky se jeví optimisticky, zejména ve světle dubnového halvingu a lepšího postoje regulátorů ke krypto průmyslu před prezidentskými volbami v USA. Realita se však ukázala být jiná.
Libra posiluje
20.08.2024 Silná ekonomika vede k silné měně. To je princip fundamentální analýzy, který se nemění. Všichni si pamatujeme, jak index USD od ledna do dubna prudce rostl, poháněn oživením narativu o americké výjimečnosti. Investoři, kteří očekávali zpomalení amerického HDP, se setkali s opačným výsledkem, což odlišilo USA od ostatních zemí a umožnilo posílení dolaru. Nyní zaujalo Spojené království podobnou pozici jako USA na začátku roku. Nemělo by tedy být žádným překvapením, že měnový pár GBP/USD zažívá rychlou rally.
Akciový výhled: Evropa v pátek otevře na vlně optimismu
16.08.2024 Evropské trhy otevřou v pátek kladně, a navážou na ziskovou seanci na asijských trzích, kde rostl rizikový apetit po čtvrtečních amerických makrech, a po dalším oslabování japonského jenu. Futures kontrakty na světové trhy se před pátečním openem v Evropě zelenají, když trhu tento týden od nejistoty ulevila série makro dat, která naznačila, že americká ekonomika možná dokáže ukočírovat inflaci a udržet hospodářský růst, asijský benchmark připisuje nejlepší týden v posledním roce také po růstu technologických titulů. S&P500 včera rostl o 1,4 %, trh pozitivně ocenil výsledky Walmartu (+6,58 %), a to především roční výhled, ve kterém čeká růst tržeb. V Evropě nás dnes čeká dojezdová seance, při openu čekejme makra o českých výrobních cenách, trh ale pravděpodobně zůstane na vlně optimismu i u nás. ČEZ otevře při 900 Kč, čekat můžeme interakci při rezistenci 907-910 Kč, kde současně leží 200denní klouzavý průměr.
Investiční přehmaty v praxi
06.08.2024 I ve světě investování platí pravidlo „chybami se člověk učí“. Jakým investičním přehmatům se raději vyhnout, abychom předešli zbytečným ztrátám díky začátečnickým chybám?
Kanadský dolar prochází obdobím oslabení. Přehled vývoje USD/CAD
30.05.2024 Zotavování kanadského dolaru z minim z poloviny dubna se tento týden zastavilo. Trh se soustředil především na "odolné" ekonomické údaje z USA, rostoucí výnosy dluhopisů a pokračující přehodnocování rizik, že Federální rezervní systém v příštích několika měsících sníží sazby, ze strany trhu. Komentáře představitelů Fedu situaci nevyjasnily a naopak jen prohloubily obavy.
Akciovému trhu v USA se za poslední dekádu dařilo. Podle čeho vybírat fond nebo portfolio ke zhodnocení úspor?
23.05.2024 Dlouhodobá investice do akcií může přinášet zajímavý výnos a v rámci DIP posloužit i jako zajištění na stáří. Nejběžnější akciová portfolia a fondy zhodnotily v posledním desetiletí investice dvojnásobně i víc. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services, která porovnala často využívané fondy a portfolia.
Bude euro riskovat?
18.04.2024 MMF zvyšuje prognózu HDP americké ekonomiky pro rok 2024 o výrazných 0,6 procentního bodu na 2,7 %. Goldman Sachs zdůrazňuje, že USA jsou jedinou zemí skupiny G10, ve které inflace zrychluje, což naznačuje potenciál pro další růst USD. Americká výjimečnost spolu se záměrem Federálního rezervního systému udržet úrokovou sazbu federálních fondů na úrovni 5,5 % déle, než se očekávalo, vytváří silný základ pro pohyb EUR/USD směrem dolů. Při sebemenší zámince však býci naznačí připravenost bojovat.
Bitcoinu se bude během krize nabídky dařit
12.04.2024 Co se stane s bitcoinem? Odpověď na tuto otázku závisí na tom, zda máte tuto kryptoměnu ve své peněžence, nebo ne. Podle průzkumu, který provedla Deutsche Bank mezi 3 600 spotřebiteli, klesnou do konce letošního roku kotace BTC/USD pod 20 000, což je přibližně o 50 000 méně než tržní cena. Celých 38 % respondentů se dokonce domnívá, že token časem zmizí. Pouze 10 % respondentů očekává do konce prosince jeho růst nad 75 000; 40 % však věří, že se bitcoinu bude dařit.
Prognóza pro EUR/USD na 9. dubna 2024
09.04.2024 Včera byla nálada na trhu mezi spekulanty neutrální; S&P 500 -0,04 %, Nasdaq 0,03 %. Německá průmyslová výroba v únoru vzrostla o 2,1 % oproti očekávaným 0,6 % a index důvěry investorů v eurozóně Sentix vzrostl z březnových -10,5 na dubnových -5,9 b. V důsledku toho euro rozšířilo své konsolidační rozpětí v očekávání čtvrtečního zasedání Evropské centrální banky.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 14. března (americká seance)
14.03.2024 Prázdný makroekonomický kalendář ve Spojeném království pomohl libře k mírnému růstu, ale pak rizikový apetit prudce oslabil. Pár bude dál klesat, pokud nadcházející údaje o maloobchodních tržbách, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců v USA ukážou růst, ale pokud čísla oproti předchozímu měsíci rychle klesnou, libra bude stoupat a pokračovat ve vzestupném trendu.
Zápis z jednání FOMC dolar nepodpořil. Rizikový apetit vedl k výprodejům bezpečných aktiv. Přehled USD, CAD, JPY
23.02.2024 Zápis z lednového zasedání FOMC neobsahoval žádná překvapení a v zásadě odpovídal tónu komentářů, které zazněly po zasedání. Většina členů výboru vzala na vědomí rizika "předčasného uvolnění politiky" a zdůraznila známky stabilnější inflace. Reakce trhu na zveřejnění zápisu z jednání FOMC byla obecně nevýrazná, ale postupně se dolar začal rychleji prodávat.
Bitcoin: Má šanci překonat hranici 50 000 USD?
14.02.2024 Bitcoin poprvé od roku 2021 překonal hranici 50 000 USD, což vyvolalo značné vzrušení mezi nadšenci do kryptoměn i běžnými ekonomickými pozorovateli.
Trh je přesvědčený, že americký dolar bude i nadále růst. Přehled vývoje USD, NZD, AUD
07.02.2024 Americký dolar si nadále udržuje maxima, kterých dosáhl v pondělí; mírný pokles se zdá být spíše technickou korekcí než známkou potenciální slabosti.
Horší situace na americkém trhu práce povzbudí rizikový apetit a globálně oslabí dolar
02.01.2024 Globální trhy se dnes otevírají, byť ne zcela. Burzy v Evropě a USA obnovily provoz, zatímco ostatní oblasti mají stále volno.
Paul Jackson, Invesco: Výhled pro alokaci aktiv pro první čtvrtletí roku 2024
29.12.2023 Ekonomiky v průběhu roku 2023 byly oproti předchozím odhadům odolnější, ale domníváme se, že zpomalují. Očekáváme, že inflace bude v roce 2024 nadále klesat, i když méně plynule než v roce 2023. Hlavní západní centrální banky začnou ve druhém čtvrtletí roku 2024 uvolňovat své sazby. Historie naznačuje, že jakmile Fed začne s uvolňováním měnové politiky, učiní tak rychle.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. prosince
19.12.2023 Úroveň 1,2656 byla otestována, když linie MACD klesala od nuly, což vyvolalo signál k prodeji. Výsledkem byl pokles ceny o více než 30 pipů.
Santa Claus rally na trzích. Díky Jerome Powelle!
19.12.2023 Na akciových rzích se s koncem roku rozjela Santa Clause rally. Americký akciový index S&P 500 přidal od konce října k dobru +15 %, za celý letošní rok je pak v plusu 23 %. Na druhé straně se daří také dluhopisům – v posledních dvou měsících došlo k razantnímu přecenění a výnos amerického desetiletého papíru klesl o více než 100 bazických bodů pod 4 %. V souhrnu za celý letošní rok se tak již výnosy amerických dlouhých dluhopisů ocitají v pozitivním pásmu. Výhled na zisky dluhopisových investorů jsou navíc příznivé i pro příští rok.
Akcie mohou pokračovat v rally, zatímco dolar bude dál klesat
22.11.2023 Situace na trhu s nemovitostmi hraje jistě významnou roli, protože stavební sektor americké ekonomiky byl vždy považován za její hlavní oporu. Jelikož investoři na tyto zprávy zareagovali negativně, akciové indexy klesly. Vzhledem k oslabování americké ekonomiky a poklesu inflace je navíc možné, že Fed už nebude zvyšovat úrokové sazby. Ačkoli se mohou objevit nové slovní intervence, hráče na trhu to už trápit nebude, protože k obrovským změnám může dojít, jen když inflace obnoví uptrend.
Evropské akcie rostou díky pozitivním zprávám z USA
05.06.2023 V pátek přední akciové indexy v západní Evropě vzrostly o více než 1 %. Vzestupný trend evropských akcií byl podpořen ochotou obchodníků riskovat. Trhy byly dále povzbuzovány optimistickými zprávami z USA ohledně pokroku v řešení otázky státního dluhu. Cenné papíry v těžebním a energetickém sektoru byly v pátek nejvýkonnější.
Forex: Předstihové indikátory ukazují na postupně se zlepšující sentiment
01.03.2023 Po včerejších francouzských, ale hlavně španělských inflačních datech za únor se obáváme, že německá čísla ukážou na zrychlení cenové dynamiky. Zároveň předpokládáme další silná data z německého trhu práce, kde čekáme dokonce pokles míry nezaměstnanosti. To vše rámují zlepšující se sentiment indikátory v podobě PMI indexů, kde finální únorové statistiky potvrdí předběžné odhady. Z domova se kromě průmyslového PMI dočkáme únorového výsledku hospodaření ve státním rozpočtu.
Forex: První letošní týden byl z pohledu koruny vydařený
09.01.2023 Poprvé od roku 2011 dokázala domácí měna prolomit psychologickou hranici 24 korun za euro a v okolí této úrovně se koruna pohybuje i na začátku druhého týdne roku 2023. Jak potvrdila dnešní oficiální statistika ČNB, za posílením nestojí aktivita centrální banky (nulové FX intervence v listopadu) a vlivy tak i nadále lze hledat především v globálním dění, kdy kromě stabilizace na poli cen plynu pomohla i optimističtější data o prosincové inflaci v eurozóně.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.12.2022
12.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 3,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Výprodeje byly korekcí předchozího příliš euforického vývoje. Aktuálně je podle našeho názoru euforie přehnaná a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Tento týden se uskuteční řada zasedání centrálních bank. Kromě Fedu a ECB zasedá i BoE. Jakákoliv prohlášení centrálních bankéřů mají potenciál stát se kurzotvornými událostmi.
Sazby Fedu zůstanou nad 4,4 %
12.10.2022 Rizikový apetit nadále klesá, protože možnost měkčí politiky se stále snižuje. Clevelandská prezidentka Fedu Loretta Mesterová nedávno prohlásila, že banka má hodně práce s omezováním inflace, takže v současné době nevidí důvod zpomalovat tempo zvyšování úrokových sazeb.
Forex: Koruna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám
20.09.2022 Koruna dnes oslabovala. Vůči euru klesla ve srovnání s pondělním závěrem o 11 haléřů na 24,63 EUR/CZK. K dolaru si česká měna pohoršila o 16 haléřů, v 17:00 se podle Patria Online obchodovala za 24,65 USD/CZK.
Ranní komentář: Čtyři z pěti týdnů zakončil S&P500 ve ztrátě, teď trhy čekají na středeční Fed
19.09.2022 Akciové trhy minulý týden zakončily opět v červených číslech. Na vině byla tentokrát nečekaně vysoká inflace, která vede investory ke spekulacím na agresivnější utahování měnové politiky v USA. Trh nyní čeká, že Fed tuto středu zvýší sazby o 75bp. a že stejně zvýší sazby také na listopadovém zasedání. Díky tomu se už americké dvouleté výnosy dostaly na 3.86 %, což výrazně snižuje rizikový apetit napříč všemi finančními aktivy.
Pozitivní statistiky z USA mohou vrátit zpět rizikový apetit a vyvinout tlak na dolar (očekávejte pokračující růst USD/JPY a pokles XAU/USD)
15.09.2022 Silná data z USA způsobila, že před zasedáním Fedu příští týden trhy rostly. Spotřebitelská inflace v srpnu údajně vzrostla, zatímco inflace ve zpracovatelském průmyslu klesla o 0,1 % meziměsíčně a 8,7 % meziročně. Pozitivní reakce investorů zjevně naznačovala rostoucí naděje na zpomalení inflačních tlaků, což vedlo k růstu amerických akcií a mírné korekci výnosů amerických dluhopisů a dolaru.
Inflační tlak v USA polevuje a rizikový apetit se vrací
13.09.2022 Euro pravděpodobně poroste, protože chuť riskovat se bude zvyšovat, pokud inflační tlak v USA poleví. Nižší inflace také ovlivní Fed a oslabí jeho kontrolu nad zvyšováním sazeb. Nedávno ministryně financí USA Janet Yellenová vyjádřila optimismus ohledně zpomalení inflace, ale varovala, že nejistota přetrvává.
Jestřábí ECB obnovuje rizikový apetit (očekávejte pokračující růst v GBP/USD a XAU/USD)
09.09.2022 Trhy ve čtvrtek uzavřely růstem díky výsledku zasedání ECB a projevům Christine Lagardeové a Jeroma Powella. Převládal optimismus, takže akcie a komodity rostly, zatímco dolar klesal.
Rizikový apetit trvá, dolar slábne. Obavy kolem plynu ženou nahoru ropu
18.07.2022 Evropské akciové trhy se i v podvečer pohybují kontinuálně v zeleném a také hlavní americké akciové indexy zahájily solidně v plusu. Vzhůru vyrazily akcie Goldman Sachs, která ve výsledkové zprávě za druhé čtvrtletí překvapila výnosy z tradingu. Dolar dnes slábne, euro si k americké měně připisuje zhruba 1 procento. Silnější je vůči dolaru analogicky koruna. Vůči euru však průběžné zisky z dnešního rána již umazala.
Graf dne: ETHEREUM (30.05.2022)
30.05.2022 Kryptoměny dnes chytají kupce, protože rizikový apetit rose díky zprávám z Číny. Peking a Šanghaj uvolní část omezení, zatímco šanghajské úřady také navrhly 50-bodový plán na nastartování ekonomiky. Zisky se neomezují pouze na kryptoměny a akcie, ropa nebo komoditní měny se dnes také obchodují výše.
Geopolitické iluze v minulosti. Prognóza pro euro se prudce zhoršila, očekává se nová vlna poklesu
21.03.2022 Zdá se, že měnový pár EUR/USD má vážně v úmyslu nejen udržet se nad hranicí 1,1100, ale také dosáhnout úrovně 1,1300, kde se nacházel před krizí na Ukrajině. Není na to, aby euro začalo doufat v urovnání problémů mezi ruskou a ukrajinskou stranou, příliš brzy?
Evropské akciové trhy zaznamenaly nejhorší pokles od listopadu 2021
25.01.2022 Souhrnný index největších podniků v regionu Stoxx Europe 600 klesl o 3,81 % a dosáhl 456,36 b. Francouzský index CAC 40 ztratil téměř 4 %, německý DAX 3,8 % a britský FTSE 100 2,6 %. Španělský IBEX 35 a italský FTSE MIB klesly o 3,2 % a 4 % (v daném pořadí).
Rizikový apetit je zpátky. Euro je opět na vrcholu
09.12.2021 Po nástupu nového německého kancléře do funkce se vrátil rizikový apetit. Mezitím členové ECB na svém včerejším politickém zasedání vyjádřili rozdílné názory.
Ranní komentář: Trhy i nadále stabilní, bitcoin na dosah 50 tis. USD, ETH nad 3.7 tis.
02.09.2021 Americké indexy si včera své pozice držely a zůstávají i nadále na dosah historického maxima. Výraznějšího růstu se dočkaly především technologické společnosti, které se i nadále těší mezi investory vysokému zájmu.
Neúspěch na forexu a jak ho zvládnout
27.08.2021 Máte-li za sebou své počáteční ztrátové období v tradingu, může na vás dopadat silná deprese a chuť svou obchodní snahu jednoduše vzdát. V takový okamžik si musíte uvědomit, že se jedná o zlomový okamžik na vaší cestě obchodováním. Pokud s tradingem lidově řečeno seknete, ztratíte tím možnost prožít obchodní úspěch v budoucnu. V tomto článku se vám proto budeme snažit pomoci tímto těžkým okamžikem projít, abyste mohli dále v tradingu pokračovat.
Ranní shrnutí (07.05.2021)
07.05.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. Index S&P 500 vzrostl o 0,82 %, Dow Jones přidal 0,93 %, Nasdaq v plusu o 0,37 %, Russell 2000 skončil v blízkosti nuly.
Přestřelí inflace cíl FEDU?
11.03.2021 Včera odpoledne byla ve Spojených státech zveřejněna data inflace za měsíc únor. Největší světová ekonomika zatím nedokázala vytvořit takové inflační tlaky, kterých se všichni investoři obávají a za únor spotřebitelské ceny dokonce zpomalily z 1.4 % na 1.3 %. Další fiskální stimuly však napovídají, že americká ekonomika zažije v následujících měsících nevídaně rychlé oživení a inflace může výrazně přestřelit cíl amerického FEDu.
Ozvěny trhu: Optimismus na hliněných nohách
25.02.2021 Pohled na globální i tuzemské trhy vůbec nevypadá špatně. Příslib klíčových centrálních bank, že měnové politiky zůstanou uvolněné dostatečně dlouho, v kombinaci s fiskálními stimuly podporuje rizikový apetit investorů. Akciové indexy tak atakují svá mnohaměsíční či mnohaletá nebo dokonce historická maxima jako v případě USA, vzhůru míří výnosy státních dluhopisů či ceny komodit. Rychle padající čísla nově nakažených nemocí covid-19 a úspěšně probíhající vakcinace v USA či Velké Británii a dalších zemí víru ve světlo na konci tunelu podporují.
Forex: Před daty o výkonu hospodářství je koruna opatrným optimistou
25.01.2021 Česká měna si za poslední týden připsala mírný zisk zhruba 10 haléřů a opět pošilhává po psychologické hranici EUR/CZK 26,00. Významné makroekonomické události se přitom v tuzemsku neodehrály a koruna tak za opatrné posilování vděčí jiným faktorům. Svou roli patrně sehrál stoupající mezinárodní rizikový apetit (ostatně pohyb koruny kopíroval i např. maďarský forint), potvrzení ratingu AA- se stabilním výhledem od agentury Fitch či slova Marka Mory z bankovní rady ČNB. Ten v rozhovoru pro agenturu Reuters připustil, že příští měnověpolitický zásah centrální banky bude spíše ve směru zpřísnění nežli dalšího uvolnění, a naznačil, že jeho jemný příklon směrem k normalizaci měnové politiky by nezvrátila ani případná mírně nižší česká inflace.
Forex: Koruna letos oslabila k euru o tři procenta, k dolaru posílila
30.12.2020 Česká koruna oslabila v roce 2020 k euru o tři procenta na 26,20 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak posílila o téměř šest procent na 21,32 Kč/USD. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Štěpín Hájek. Vývoj během roku reagoval na pandemickou situaci.
Forex: Spanilá jízda pokračuje
30.11.2020 Česká měna je v poslední době k nezastavení a výjimkou nebyl ani uplynulý týden. Z úvodních přibližně EUR/CZK 26,30 dokázala posílit do blízkosti EUR/CZK 26,15 a nemá tak daleko k post-Covidovému rekordu. Na tuzemské ekonomické scéně se přitom nic zlomového neudálo, pomineme-li zveřejnění výsledků konjukturálního průzkumu. Ten ovšem koruně mnoho vzpruhy dodat nemohl, když naopak potvrdil narůstající obavy českých firem i domácností o jejich budoucí ekonomickou situaci. Na rozdíl od mnoha nedávných kurzových pohybů tentokrát nešlo ani o výkyv globálního rizikového sentimentu, jelikož koruna viditelně porážela ostatní měny regionu, i například evropské akcie. S největší pravděpodobností se tak jedná o reakci trhu na ohlášené rozvolnění tuzemských epidemických restrikcí, které ekonomice umožní se po několikatýdenní hibernaci znovu nadechnout.
Denné zhrnutie: Počet nových prípadov v USA klesá, akciové indexy rastú
19.08.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa obchodujú v zelených číslach, pričom výnosy na dlhopisoch v Európe a v USA zaznamenali pokles. Drahé kovy dnes zaznamenali pomerne prudký pokles, pričom priemyselné kovy zaznamenali nárast. Ceny ropy taktiež zaznamenali mierny pokles. Na forexovom trhu sa najviac darilo novozélandskému doláru, pričom švajčiarsky frank zaznamenal najvýraznejší pokles.
Vzájemná propojenost mezi finančními trhy
22.04.2020 Pokud si myslíte, že obchodování na forexu je zaměřeno pouze na jeden měnový pár nebo jeden měnový trh, bude pro vás tento článek nad míru přínosný. Na finančních trzích totiž existuje závislost mezi jednotlivými trhy. Žádná aktiva se neobchodují izolovaně. Téměř vždy tak budete moci najít vztah mezi chováním jednoho finančního trhu vůči jinému. Toto je základní princip obchodování na finančních trzích, bez ohledu na to, zda obchodujete na forexu nebo s akciemi nebo jinými deriváty.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Výnosy dluhopisů | Hlavní centrální banky | Index americké měny | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Silnější koruna | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Dolar dnes | Kč/EUR | Rozložení investic | Australská centrální banka | Zkušenosti | Rychlé zhodnocení | Konsorcium | Exporty | Apetit investorů | Osobnosti tradera | Pfizer | Sektor informačních technologií | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Trend | Index strachu | Kiwi | Diverzifikované portfolio | Velikost fondu | Bank of Japan | BTC | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Rychle rostoucí akcie | Pokles indexu | Rostoucí akcie | Statistiky | Tempo růstu | Korelace | Long pozice | Dolar slábne | Výkyvy | Atraktivní zisky | Aktiva | PDD | GBPJPY | Unilever | Burzy v Evropě | Akcie vzrostly | Pravděpodobnost | Střední Evropa | Výsledkové sezóny | Americké dluhopisy | Danske Bank | Tuzemská ekonomika | APP | Index PX | Labouristé | Více peněz | Zasedání ECB | FTSE MIB | Diverzifikace | Rozvíjející se země | Zveřejnění výsledků | Administrativa prezidenta | FedWatch Tool | Halving BTC | Goldman Sachs | Japonský akciový index | Indexy S&P | Čas k nákupu | Chování trhu | PLN | Lagardeová | Palo Alto | Ethereum | Zprávy z USA | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Německý DAX | Expanze | Izraelský premiér | Příkaz | Směřování měnové politiky | Americký akciový index | Break-Even | Úmrtnost | Dlouhodobá investice | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Pandemie COVID-19 | Vakcinace | REITs | Výprodeje | Zpráva | Nová historická maxima | Člen rady guvernérů | Silné oživení | Dolarový index | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Nejlepší čas | Ceny aktiv | Dolary | Dluhopisová složka | Risk On | Makroekonomické zprávy | NZD/USD | Termínované vklady | Dluhopisy | Výnosy z amerických dluhopisů | Investiční fórum | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Akciový výhled | Token | Invesco | Pokles dolaru | Investiční analytik | Ekonomické zotavení | Výrazný pohyb | Prudký pokles | BP | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | CZK | Nord Stream | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání FOMC | Premiér Benjamin Netanjahu | Wall Street Journal | HUF | Hrubý domácí produkt (HDP) | Korekční pohyb | Pozitivní sentiment | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | RWE | Česká měna | Směr trhu | IMI | Předstihové indikátory | Obchodní plán | Americké dolary | Covid | Sharpe ratio | Jiří Šindelář | Domácnosti | Reakce trhu | Komoditní měny | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Coinglass | SkyBridge | Alibaba | Snižování sazeb | Euro včera | Ropa Brent | Izrael | Vice | Futures | Komerční banka | Akciové trhy | Pokles dolarového indexu | NZDJPY | Časování trhu | Asie | Oslabování japonského jenu | Obchodní seance | Silný základ | Fiskální politiky | Odvětví | Utahování měnové politiky | Německý index DAX | Další růst | CL | Štěpán Hájek | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Globální ekonomiky | Moneta | Shanghai Composite | Evropské společnosti | Dnešní údaje | G7 | Waves | Zajímavý výnos | Kč/USD | FRED | Apetit mezi investory | Maturity | Monetární politika | Deutsche Bank | CME FedWatch | Futures na bitcoin | Byznys | Francouzský CAC 40 | Christine Lagarde | Úroveň rezistence | Marketingová komunikace | Asijské indexy | Pokles ceny | Data z USA | Odkup akcií | Index podnikatelské aktivity | Graf | Úsilí | Americké ministerstvo zahraničí | Očekávání trhu | Fair Value | Býčí signál | Medvědí signál | Náročná činnost | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Největší americké banky | Short pozice | Zaměstnanost | Výrobci luxusního zboží | Koronavirus | Ekonomiky | Historická minima | Zprávy o inflaci | PLN/EUR | Tržní sentiment | Zajímavé zhodnocení | Silná ekonomika | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vysoká inflace | Kanadský dolar | Schválení ETF | PEPSICO | Fio | Tradingový expert | Peníze | Výrobní index | Výsledky WalMartu | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Republikáni | Začátek výsledkové sezóny | Vedení společnosti | Očekávání | Expert | Měď | Vodafone | Vybírání zisků | Analýza společnosti | Margin | Nejnovější údaje | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Investujeme | Ozvěny trhu | Transparentní | Globální akciový index MSCI | Deprese | Tržní prostředí | Majetek | Energetický sektor | Financovat | Historie | Denní pokles | InstaForex | Situace na trzích | Novozélandský dolar | Bankovní úvěry | Janet Yellenová | Martin Singer | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americký index | Makroekonomické reporty | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zveřejněná data | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Jednání FOMC | Prognóza | Výnosová křivka | Souhrnný index | Nálada investorů | Počet nezaměstnaných | Ideální čas | Trh práce | Koruna | Crypto | Dnešní seance | Aktuální kurzy měn | Pochybnosti | Španělský IBEX | Konsolidace | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Velká Británie | Znalost | Vodafone Group | MONECO | Americká centrální banka | Indikátor | Nordea | Technologické akcie | Cena bitcoinu | Long | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | iShares Core S&P 500 | Makroekonomická data | Invesco Investment | Halving | Geopolitická rizika | Moskva | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Palantir | AUD | Výnosové křivky | S&P500 | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Proočkovanost | Trh | Digitální aktiva | Makroekonomické události | BHP | Portfolio manažer | MSCI | Australská centrální banka (RBA) | Šíření viru | Zlepšující sentiment | Retailoví investoři | Výběr investičních nástrojů | Společnosti | Investoři do bitcoinu | Dot plot | Index | Hedgeový fond | Oživení eurozóny | Intervence České národní banky | MMF | Viceprezident | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Kapitál | Investice do akcií | Ministr zahraničí | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Indexy PMI | Ceny plynu | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Rizikový apetit mezi investory | Američtí centrální bankéři | Dluhopis | S&P | Americké měny | Proroctví | Unie | Obchodování na finančních trzích | Sázky | Akciové indexy | Shell | Konjunkturální průzkum | Soukromý sektor | Desetileté výnosy | Negativní pocity | Bankovní rada České národní banky | Mário Centeno | Obchodování na Wall Street | Fond ETF | Souhrn finančních trhů | Bank of Canada | Pozornost trhu | Závislost | Investiční horizont | High Yield | Hang Seng | Výrobce obuvi Dr. Martens | Deficit | Pandemie COVID | Index Stoxx 600 | Kotace BTC | Ceny Bitcoinu | Podnikání | Virus | Bankéři | Derivátové trhy | KOL | Sektor služeb | Index Hang Seng | Dow Jones Industrial Average | Regulace kryptoměn | Eskalace | Nálada na trhu | IBEX 35 | Firma | Twitter | Obchodní přístup | Česká koruna | G10 | Nord Stream 1 | Wedge | Opatření | Benzín | Rally na akciích | Akciový index | Pozornost | Index Nasdaq Composite | 3М | Martin Novák | Meziroční míra inflace | Korporátní dluhopisy | Francouzská společnost | Momentum | Futures kontrakty | Iliad | Příležitost ke vstupu | Index nákupních manažerů | Mario Centeno | Bitcoin | Vyšší sazby | Pozornost obchodníků | Británie | Obchodníci | Obchodovat | Uniper | Propojenost mezi finančními trhy | Rozvolnění restrikcí | Patria Online | Ropa | Americké indexy | Finance | Největší ztráty | USA | Růst akciových indexů | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Tržní hráči | Nový týden | Čistý zisk | Index PMI | Akcie Goldman Sachs | Stříbro | Světové trhy | Slovní intervence | Volby | Mimořádné dividendy | Americké zásoby zemního plynu | Výdaje | Short squeeze | Obchodování v Evropě | ETF | IBEX | Globální akciový index | Klouzavý průměr | Průmyslové komodity | Míra inflace v Kanadě | Dow Jones | Durace | Nálada na trzích | T-Mobile US | Fundamentální analýzy | Robert Novoměstský | Inflační ekonomika | Sestavování portfolia | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Pohyb koruny | Prohlášení | Globální inflace | Spojené státy | Prašivé dluhopisy | Trading | Španělský IBEX 35 | Zkušenosti z reálného trhu | Euro vůči dolaru | Purple Trading Jaroslav Tupý | Zvyšování úrokových sazeb | Kmen koronaviru | Remy Cointreau | Boeing | Americká data | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Bitcoinová horečka | 200denní klouzavý průměr | Dr. Martens | Rizikovost | Rizikové averze | Investiční doporučení | Americké akcie | Předchozí seance | Únorová bilance zahraničního obchodu | iShares | EUR/USD | Německé společnosti | Intervence | Ceny průmyslových výrobců | Pfizer a BioNTech | Uptrend | Další vývoj | Měnové politiky | Meziroční míra inflace v Kanadě | S&P/ASX 200 | Ztrátové období | Rok 2025 | Objem obchodování | Americké žádostí o podporu | Zlotý | Ekonomická situace | Pandemická omezení | Odhad HDP | Čínské exporty | Dna | Centrální bankéři | CNY | Fio banka, a.s. | KOSPI | Index FTSE 100 | Tržní cena | JD | Časovat trh | Čínské indexy | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Odliv kapitálu | DTE | Miliardy dolarů | Růst BTC | ADP | Druhá vlna pandemie | Zmírnění obav | Deník The Wall Street Journal | Cenové pohyby | Růst mezd | Luis De Guindos | Snížení inflace | Společnost Nvidia | Sazby | GBP/EUR | Akciová portfolia | Pozorování | Patria | České koruny | Investovat | Komoditní | Generální ředitel | Hotovost | Regulátor | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Santa Claus Rally | Zajištění | Realistická očekávání | Vyšší ceny | Risk on a Risk off na forexu | Money management | Zákonitosti tradingu | Kroky centrálních bank | Povětrnostní podmínky | Repo sazby | Akcie Moneta | Inflace ve Velké Británii | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | První fáze | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Fed | Magnificent | M2 | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Dílčí index | Ústup rizik | COIN | Trhy | Nasdaq a S&P 500 | Emerging markets | Nejbližší rezistence | Měnová intervence | Německé akcie | FTSE | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Krach na akciovém trhu | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Horší výkonnost | Indexy pohyb | Globální trhy | Společnost Unilever | Fitch | Americké banky | Úspory | JD.com | EXANTE | MIB | Prodávající | Energetické společnosti | Představitelé centrální banky | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Ruský Gazprom | Britský FTSE | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Americké akciové indexy | Tesla | Inflace v Kanadě | Americký akciový index S&P 500 | Stabilita | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Ztrátové období v tradingu | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Nejvyšší výnosy | FX intervence | CAD | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Viceprezident ECB | PDD Holdings | Americká ropa WTI | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Evropské trhy | Meziroční inflace v eurozóně | Politika centrální banky | Vysoký výnos | Hospodaření | Velké americké banky | Zájem o rizikovější aktiva | Ekonomické výsledky | Situace na trhu práce | Reporty | Výkyvy na finančních trzích | Silná deprese | Purple Trading | Obchodní rozhodnutí | Francouzský index | AUD/USD | Index relativní síly | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Riziko | Analytik | Benchmarky | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Pokles výnosů | Binance | RSI | Bank of America | Údaje o HDP | Zvýšené volatility | Meta | Portfolio | GBP | Nadšení | NATO | Vývoj dolaru | BioNTech | Spekulativní pozice | Čína | Risk | CZK/USD | Pocity | Ceny | T-Mobile | ETH | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Americké CPI | FTSE 100 | Dukascopy | Impuls | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Největší světová ekonomika | WTI | Blízký východ | Evropské centrální banky | MACD | CFTC | Libra | Jan Tománek | Odborníci | Rozvolnění | USD/EUR | E.ON | Slábnoucí dolar | Sentix | SXXP | Forint | Morgan Stanley | Commerzbank | Obchodní úspěch | Výnos | Indikátor Ichimoku | Zlepšení výkonnosti | Index DOW | ČEZ | Frank | Kapitálové výdaje | Philips | Počet nakažených | Index USD | Index Nasdaq | Optimalizace | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Domácí měna | Růst podnikatelské aktivity | Minulá výkonnost | Historická maxima | Posílení koruny | Výrobce obuvi | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Money-Management | Hongkong | Ceny energií | Zvyšování daní | Cena akcií | Index CAC 40 | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Index Dow Jones Industrial | Euforie | Jasný signál | Pracovní místa | Vlna poklesu | Tržní hodnota | Akcie MONETA | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Čínské stimuly | ČNB | Bank of England | Overweight | Demokraté | Swapy | Překoupené oblasti | Bezpečný dolar | Analytik Purple Trading | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Konstrukce portfolia | Krátká pozice | Progres | Obchodování | Zajištění na stáří | Jan Vejmělek | Posílení dolaru | Úroky | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Anglo American | Sebenaplňující se proroctví | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Podvážení | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Portfólia | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Směřování | Tržní situace | Velké objemy | Aktivum | Společnost XTB | Situace | USD/CZK | Core S&P 500 | Europe 600 | Fundamentální ukazatele | Tržby | Finanční systém | Časový horizont | Konsensus | Francouzský index CAC 40 | Vrcholy | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Peking | Index pražské burzy | Ranní komentář | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | LME | Výnosy státních dluhopisů | Pandemická situace | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Měnové páry | Signály z Fedu | Začínající investoři | Zklamání investorů | ČTK | Trading Economics | Infineon | Stimuly | Ztráty | TotalEnergies | Americká seance | Česká národní banka | Česká inflace | Alokace aktiv | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Jestřábí ECB | Mzda | Nižší úrokové sazby | Vzestupný trend | Pražská burza | Index spotřebitelských cen | Makléř | Krypto analytik | ECB Luis De Guindos | Americký ministr zahraničí | Vývoj ceny | Akciový index Nikkei | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | PEPP | Jednání o brexitu | Rekordní maximum | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Zásoby zemního plynu | Marlin | Prognózy | Kurz | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Konkurenti | Nezaměstnanost v eurozóně | Rekord | Výsledky | Míra inflace | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Investice | Pavel Hadroušek | Návrh zákona | Varianta omikron | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Neúspěch na forexu | Kapitalizace | Komunikace | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Zisky | Regulace | Deriváty | Cyrrus | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Akcie klesají | Risk Off | Oslabení dolaru | CAC 40 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | AUDJPY | Ropa WTI | Dialog | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Politická stabilita | CSI300 | Patria.cz | Rusko | Signál | Kering | Investovat do akcií | Unicredit | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | Zvýšení úroků | Zhodnocení | Organizace | Algoritmické obchodování | 1 milion | Reakce investorů | Services | Federální rezervní systém (FED) | Neúspěch | Technologičtí giganti | Valuace | Výsledková sezóna | FedWatch | Plány | Bankovní skupiny | DJI | COVID-19 | Cenové tlaky | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | NFP | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Next Finance | Nikkei | Signál k prodeji | Zbohatnutí | Společnost Pfizer | Analýza transakcí | Evropské akcie | TIM | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Insolvence | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Trh kryptoměn | Tokeny | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Hong Kong | Současný trend | Korekce | Akciové tituly | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Výkonnost | Premiér Benjamin | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Technické ukazatele | Short | Tomáš Pfeiler | Krize | High | Tým InstaForex | Odhadovaná cena | CHF | Měnový trh | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Německý HDP | Akcie firem | Příliv kapitálu | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | MT4 | Růst tržeb | Amundi | Spojené království | Cena | Antony Blinken | Očekávané výnosy | Německo | Krach | Významný krok | Apple | KKR | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | DOT | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Evropské akciové indexy | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | DAX | Infineon Technologies | Erste | Forexu | Hliník | Kurzy měn | Inverzní výnosová křivka | Rizikový sentiment | Fiskální stimuly | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Benjamin Netanjahu | Centrální banky USA | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Inflační data | Evropský akciový trh | Likvidní | Banky | Vlády | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Wall Street | EQT | Průlom | Analýza | Velké ztráty | Ministr financí | cTrader | Zlepšení | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Meta Platforms | Freedom Financial Services | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Příprava | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Lídři | LSEG | Support | Gabriel Štefaňák | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | FX | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Vysoké výnosy | Chuť riskovat | Lednová inflace | Rizikovější aktiva | Evropští investoři | Ministryně financí | Broker | Zisk před zdaněním | Peněžní zásoby | Fio banka | Sentiment | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Alibaba Group | Největší pokles | Japonský akciový index Nikkei | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Rostoucí výnosy | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Slabá poptávka | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Inflace v březnu | Oživení čínské ekonomiky | Ichimoku | Nařízení | The Wall Street Journal | Ropy | RBA | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Emitent | Americké ekonomiky | Úročení | USD | Co bude dál? | Globální pandemie | Sentiment indikátory | Složení portfolia | Nasdaq a S&P | Inflace ve Spojeném království | D1 | Celkový objem obchodů | Ochota riskovat | Posilování eura | CME FedWatch Tool | Federální rezervní systém | Paul Jackson | Americké ministerstvo | Australský dolar | Propad | Trh s futures | Zlomový okamžik | Pokles eura | Magnificent Seven | Hospodářské oživení | Nemovitosti | Markets | Počet úmrtí | Oslabování amerického dolaru | CPI v USA | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Investment | Ceny komodit | Indexy | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Koruna dnes | ECB | Stoxx 600 | Těžaři | Alokace | Doporučení | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Body | Krypto | Glenmede | ROCE | Měny regionu | Vzrušení | Omikron | Zasedání amerického Fedu | Palantir Technologies | Cykly | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | ASX 200 | Úroveň supportu | Caixin | Zpracovatelský průmysl | REIT | Poradci | PMI ve službách | Globální finanční trhy | BHP Group | Pracovní síly | Akciový trh | Krypto průmysl | Investor | USD/JPY | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Banka | Obchodování na forexu | Markit | Situace na americkém trhu práce | Úřady | Graf dne | Nový kmen koronaviru | Olaf Scholz | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Německá inflace | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot