Dovoz z USA

UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky
15.04.2025 Švýcarská banka UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 3,4 procenta z dříve předpokládaných čtyř procent, a to kvůli negativním dopadům cel amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle agentury Bloomberg nový odhad představuje dosud nejpesimističtější prognózu letošního hospodářského vývoje v Číně. V příštím roce UBS nadále počítá se zpomalením růstu na tři procenta.

Čína zvýší odvetná cla na dovoz z USA na 125 procent
11.04.2025 Čína od soboty navýší odvetná cla na americké zboží z 84 na 125 procent. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním čínské ministerstvo financí. Americký prezident Donald Trump ve středu oznámil navýšení cla, které označuje jako reciproční, na 125 procent. V součtu s předchozími cly uvalenými v souvislosti s fentanylovou krizí činí celní zátěž čínského dovozu do USA 145 procent.

Čína dnes v odvetě zvyšuje clo na dovoz z USA na 125 procent. Stojí Peking i za pádem amerických dluhopisů, který Trumpa přiměl k odkladu většiny cel?
11.04.2025 Stále živá je spekulace mezinárodních investorů, zda se Čína mstí Spojeným státům za jejich prudce gradující cla (viz graf) nejen jejich odvetným navyšováním jako dnes, na 125 procent, ale i výprodejem amerických dluhopisů.

Čínský jüan se kvůli obchodnímu napětí s USA propadl
10.04.2025 Čínský jüan se kvůli zostřujícímu obchodnímu napětí se Spojenými státy propadl vůči dolaru nejníže od finanční krize. Středeční oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Číně zvýší dovozní clo ze 104 na 125 procent, ale už na čínské akcie nepříznivé dopady nemělo. Jejich hlavní index zpevnil.

Čína je připravena jednat s EU a dalšími partnery, uvedl čínský ministr obchodu
10.04.2025 Čína a Evropská unie okamžitě zahájí jednání ohledně cen elektrických vozidel, uvedl čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao po rozhovoru vedeném prostřednictvím videa s eurokomisařem pro obchod Marošem Šefčovičem, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na čínské ministerstvo obchodu. Čína si přeje prohloubit obchodní, investiční a průmyslovou spolupráci s EU, ujistil ministr podle komuniké.

Čerpadláři v Česku se zlevněním nepospíchají, ceny pohonných hmot zatím neodrážejí výrazné zlevnění ropy. Její cena zůstává nízká i přes včerejší třetí nejvýraznější růst amerických akcií od druhé světové války
10.04.2025 Obava z výrazného útlumu světové ekonomiky, jejž mohou způsobit americká cla, nyní zejména americko-čínská obchodní válka, drží cenu ropy dole. V době, kdy americký prezident Donald Trump reciproční cla minulou středu ohlašoval, vyšel barel ropy Brent v přepočtu na nějakých 75 dolarů. Nyní už stojí jen přibližně 65 dolar. Jedná se o více než 13procentní zlevnění. Po zohlednění kursu koruny k dolaru, a ke zpevnění české měny v uplynulém týdnu, korunová cena barelu severomořské ropy Brent klesá dokonce o bezmála čtrnáct procent.

Čínská odvetná cla na dovoz z USA začínají dnes platit
10.04.2025 Čínská odvetná cla se sazbou ve výši 84 procent na dovoz z USA vstoupila v platnost, uvedla dnes agentura AFP, která tento krok označila za novou etapu v obchodní válce rozpoutané Washingtonem a budící obavy z globální recese. Americký prezident Donald Trump mezitím ohlásil zvýšení cla na dovoz čínského zboží do USA na 125 procent.

Forex: Dolar klesá, investoři kvůli obavám z dopadů cel prodávají americké dluhopisy
09.04.2025 Americký dolar dnes oslabuje vůči euru i dalším měnám. Investoři mají obavy z negativních hospodářských dopadů celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa, kvůli kterým se mimo jiné zbavují dluhopisů vlády Spojených států. Krátce před 18:00 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,8 procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 1,1050 EUR/USD.

Spojené státy ode dneška uvalují nejvyšší clo za sto let; chtějí skoncovat se svojí desítky let pěstovanou závislostí na „droze čínského dluhu“, tedy se samou podstatou globalizace. Česká koruna zatím patří k vítězům dne
09.04.2025 Spojené státy už pár hodin uplatňují nejvyšší daň z mezinárodního obchodu – clo – za posledních zhruba sto let. Dnes začaly aplikovat navýšené clo na zhruba šedesátku zemí či ekonomických celků, s nimiž vykazují obchodní schodek. Již v sobotu přitom zavedly univerzální, desetiprocentní clo. Tato „základní sazba“ se týká prakticky všech zemí světa, s výjimkou například Ruska, Běloruska, Severní Koreje či Kuby, na něž už jsou uplatňovány americké sankce.

Asijsko-pacifický region dnes spíše oslabuje, zatímco reciproční cla vstoupila v platnost
09.04.2025 Asijské akcie dnes spíše oslabují. Děje se tak poté, co reciproční cla ze strany Spojených států vstoupila v platnost. Americký prezident Donald Trump „potrestal“ odplatu z Pekingu, který odvetně uvalil 34% cla na dovoz z USA, dalším 50% clem. Celkově tak clo na dovoz z Číny aktuálně činí 104 %. Dle Bloombergu se očekává, že volatilita bude přetrvávat přinejmenším v blízké budoucnosti, i když se některé země snaží zasednout k jednacímu stolu s Trumpem. Jihokorejský Kospi dnes dokonce vstoupil do teritoria medvědího trhu (pokles o více jak 20 % z maxim).

Čemu věnovat pozornost dne 9. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
09.04.2025 Středa opět nepřinese žádné makroekonomické události. Trh však aktuálně tradiční makroekonomické ukazatele téměř nevnímá, takže standardní ekonomická data nejsou potřeba. Trh je zcela pohlcen globální obchodní válkou, která každým dnem nabírá na síle.

Čemu věnovat pozornost 8. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
08.04.2025 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Současné tržní prostředí je však téměř neovlivněno makroekonomickými podmínkami. Trh aktuálně nemá využití pro běžné makroekonomické zprávy – naprosto ho pohlcuje téma globální obchodní války, která každým dnem nabírá na síle.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 8. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
08.04.2025 Pár GBP/USD v pondělí zaznamenal výrazný pokles. Je těžké pochopit, proč libra, která po dlouhou dobu stabilně posilovala vůči dolaru, náhle začala prudce klesat. Z Velké Británie nepřišly žádné makroekonomické zprávy. Postoj Londýna k obchodní válce se Spojenými státy zůstává poměrně mírný. Jak jsme však už několikrát uvedli, za pohyby na trhu stojí jen velmi málo logiky. Na trzích panuje panika, která může nějakou dobu přetrvávat.

The Washington Post: Musk se snažil Trumpa od vysokých cel odradit
08.04.2025 Nejbohatší člověk světa Elon Musk se jako důvěrník amerického prezidenta Donalda Trumpa snažil šéfa Bílého domu přesvědčit, aby od vysokých cel ustoupil, ve svém počínání ale neuspěl. V noci na dnešek o tom informoval list The Washington Post, který se odvolává na dva lidi obeznámené s touto záležitostí. Na Muskovy společnosti, mimo jiné na automobilku Tesla, mohou dovozní poplatky tvrdě dolehnout.

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny i USA prudce klesla kvůli clům
07.04.2025 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v dubnu kvůli obavám z negativních dopadů celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa na světové hospodářství propadla na nejnižší úroveň od října 2023. Důvěra v ekonomiku Spojených států pak sestoupila až na nejnižší úroveň od června 2020. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila výzkumná společnost Sentix.

Trump hrozí Číně dodatečným 50procentním clem, s jinými státy chce jednat
07.04.2025 Spojené státy uvalí na dovoz z Číny dodatečné clo ve výši 50 procent, pokud Peking nezruší svá odvetná opatření vůči americkým clům. Uvedl to dnes americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social. Dodal, že USA s Čínou přeruší rozhovory ohledně požadovaných setkání. Jednání s ostatními zeměmi, které rovněž požádaly o schůzky, podle něj začnou okamžitě.

Trh odešel s nepořízenou
07.04.2025 Zdálo se, že trh dosáhl dna – jenže pak někdo zaklepal zezdola. Dvoudenní výprodej vyvolaný rozsáhlými cly Donalda Trumpa se ukázal jako čtvrtý nejhorší v celé historii širokého akciového indexu od jeho vzniku v roce 1957. Pokles o 10,5 % překonaly pouze propady během pandemie COVID-19 v roce 2020, kolaps Lehman Brothers v roce 2008 a Černé pondělí v roce 1987. Tento aktuální propad smazal z americké akciové tržní kapitalizace 6,6 bil. USD – a přesto se nikdo nežene do nákupu při poklesu, neboli buy the dip. Situace se může ještě zhoršit.

Ranní komentář: Čínská odpověď na Trumpova cla táhne akcie ještě níže. Hang Seng dnes -10 %
07.04.2025 Akciové trhy v pátek pokračovaly ve výprodeji poté, co Čína oznámila zavedení 34% cel na veškerý dovoz z USA. Nálada je velmi špatná i během dnešního rána, kdy se propadají o několik procent futures na indexy v Evropě i v USA a kdy akcie v Hong Kongu klesají dokonce o více než 10 %. Cla a jejich dopad na světovou ekonomiku zůstane klíčovým tématem i do nadcházejících dnů.

V úvodu obchodování S&P 500 klesá o 2,66 %, Čína zavedla odvetná cla
04.04.2025 Index Dow Jones -2,29 % na 39615,49 b. S&P 500 -2,66 % na 5252,94 b. Nasdaq Composite -2,75 % na 16096,22 b.

Obchod mezi USA a Čínou od roku 1985 narostl 80krát
04.04.2025 Vývoj obchodu mezi Spojenými státy a Čínou od roku 1985 (Čína od 10. dubna uvalí v reakci na nová americká cla dodatečné 34procentní clo na veškerý dovoz z USA):

Čína zavedla odvetná celní opatření vůči USA
04.04.2025 Čína reagovala na americká reciproční cla a zavedla odvetná celní opatření na veškerý dovoz z USA. Americké futures zaznamenávají pokles.

Čína zatíží veškerý dovoz z USA dodatečným clem 34 procent
04.04.2025 Čína od 10. dubna uvalí dodatečná cla ve výši 34 procent na veškerý dovoz ze Spojených států. S odvoláním na čínské ministerstvo financí o tom dnes informují tiskové agentury. Jde o reakci na krok amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ve středu oznámil novou sadu cel na dovoz z většiny zemí světa. Na dovoz z Číny bude platit 34procentní poplatek, celkové clo na dovoz z Číny do USA se tím zvýší na 54 procent.

BREAKING: Čína reaguje odvetnými cly❗️
04.04.2025 Čínská lidová republika právě oznámila dodatečné clo ve výši 34 % na veškerý dovoz z USA, které vstoupí v platnost 10. dubna. Tato odveta je úměrná sazbě cla oznámené vůči Číně během „Dne osvobození,“ i když je stále nižší než celkových 54 %, které na Čínu uvalil Donald Trump.

Čeští politici i ekonomové kritizují americká cla, růst HDP podle MF zpomalí
03.04.2025 Čeští politici, ekonomové i firmy považují cla ohlášená americkým prezidentem Donaldem Trumpem za nešťastná, očekávají negativní dopad. Podle odhadu ministerstva financí způsobí cla zpomalení českého hospodářského růstu o 0,6 až 0,7 procentního bodu. Asociace exportérů čeká, že v ČR bude negativně zasažen především subdodavatelský průmysl. Hrozí omezení výroby a propouštění. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) plánuje posílit exportní podporu. Podle vládních politiků musí Evropa na Trumpovo oznámení odpovědět, opoziční hnutí ANO nesouhlasí.

Macron odsoudil Trumpova cla jako nepodložená, vyzval k pozastavení investic
03.04.2025 Americká plošná cla, jejichž zavedení ve středu oznámil americký prezident Donald Trump, budou mít mohutný dopad na evropskou ekonomiku. Řekl to dnes podle agentury AFP francouzský prezident Emmanuel Macron. Pro mezinárodní obchod jsou Trumpova cla podle něj šokem, označil je za "brutální a nepodložená". Macron při setkání s představiteli francouzského průmyslu řekl, že jedním z možných kroků v reakci na ty americké je přerušení investic v USA, dokud se vše nevyjasní. Slíbil také jednotnou reakci Evropské unie.

Španělsko chystá plán na zmírnění dopadů cel na ekonomiku
03.04.2025 Španělská vláda zavede plán v hodnotě 14,1 miliardy eur (352 miliard Kč) ve snaze zmírnit dopad nových amerických cel na domácí ekonomiku, oznámil dnes premiér Pedro Sánchez. Hodlá také požádat Evropskou komisi (EK), aby zřídila fond financovaný z příjmů z cel na dovoz z USA, která budou podle něj zvýšena v reakci na oznámení administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Krok administrativy označil za nikoli přátelský a za nespravedlivý, informovala agentura Reuters.

Koruna po oznámení Trumpových cel vůči dolaru citelně posiluje. Pokud by platil Trumpův vlastní výpočet, Česko by mělo čelit clu jen 1,5 procenta, a nikoli 20 procent
03.04.2025 V prvních hodinách po oznámení poškozují Trumpova nová cla nejvíce americké akcie a dolar, méně pak akcie asijské a evropské. Zato libra, euro, jen, ale i česká koruna posilují.

Trhy se vydávají na válečnou stezku
03.04.2025 Donald Trump sebevědomě hovoří o návratu zlaté éry Ameriky. Z jeho pohledu je čas, aby prosperovala ona, nikoli jiné země. Proč ale americký prezident sděluje svá rozhodnutí důsledně v době zavření akciových trhů? Investoři pochopili, že šéf Bílého domu nehodlá hodit indexu S&P 500 záchranné lano, ale bolelo by ho sledovat, jak se široký akciový index potápí. Futures na index S&P 500 se po oznámení 10% cla na veškerý dovoz z USA propadly o 4 %. Obávám se, že je to teprve začátek.

Čína se postavila proti americkým clům, slíbila protiopatření, píší agentury
03.04.2025 Čína vyzvala Spojené státy, aby okamžitě zrušily jednostranná cla, a pohrozila protiopatřeními. Uvedly to dnes tiskové agentury s odvoláním na čínské ministerstvo obchodu. Japonsko důrazně vyzvalo Spojené státy, aby zrušily své rozhodnutí o zavedení cel, která jsou v rozporu s pravidly Světové obchodní organizace (WTO) a poškodí globální ekonomiku a mezinárodní obchod. Kanadský premiér Mark Carney přislíbil odpovědět protiopatřeními na cla uvalená Trumpem, která podle premiéra "zásadně mění" mezinárodní obchod.

Trumpova cla mohou Česko dostat na pokraj recese, ztráta tuzemské ekonomiky může být ve stovkách miliard
03.04.2025 Světová obchodní válka se stupňuje. Spojené státy včera oznámily nejvýraznější navýšení cel za poslední století. Přitom už dosavadní cla Trumpovy administrativy zvedla průměrnou celní sazbu uplatňovanou ze strany USA nejvýše od přelomu 30. a 40. let minulého století.

Česko loni více do USA vyvezlo, než odtamtud dovezlo, poprvé po sedmi letech; Trump tomu ale dnes může učinit přítrž. Jeho přelomová cla v Česku výrazně zasáhnou třeba výrobce mikroskopů nebo proudových motorů – ti už se stěhují do USA
02.04.2025 Česko loni do Spojených států vyvezlo větší objem zboží, než dovezlo, což je poměrně nebývalé. Export dosáhl hodnoty 133,4 miliardy korun a byl nominálně historicky rekordní. Import z USA byl rovněž nominálně dějinně nejvyšší, neboť činil 129,5 miliardy korun. Česko tak dosáhlo přebytku v obchodu s USA ve výši 3,9 miliardy korun. Předtím naposledy přebytku se Spojenými státy dosáhlo roku 2016 (viz tabulka ČSÚ).

Graf dne - EURUSD (27.03.2025)
27.03.2025 EUR/USD se po více než týdnu nepřetržitého poklesu odráží zpět, ale tato úleva může být krátkodobá. Zpřísnění obchodních třenic mezi EU a USA, potenciálně jestřábí páteční údaj o inflaci PCE a různorodé hlasy představitelů Evropské centrální banky (ECB) táhnou měnový pár různými směry a zdůrazňují riziko vysoké volatility.

Trump zavádí 25procentní cla na auta, Česka se dotknou hlavně nepřímo. Přímo poškodí například Německo či Slovensko
27.03.2025 Americký prezident Donald Trump zavádí další sadu cel. Tentokrát jde o nová, 25procentní cla na všechny dovážené automobily.

Auta, léky, čipy. Trumpova chystaná nová cla ohrožují český vývoz za sedm miliard korun, výrazně mohou ovšem poškodit například Německo či Slovensko
25.03.2025 Americký prezident Donald Trump chystá další sadu cel. Už během několika dní by měl oznámit nová cla na dovážené automobily. Na spadnutí mají být i nová cla na farmaceutické přípravky, dále pak cla na dřevo a čipy.

Unijní ekonomice by Brusel více než odplatou za Trumpova cla prospěl zastavením Green Dealu
14.03.2025 Evropská unie se za Trumpova cla pomstí, na rozdíl od jiných ekonomik. Svá vlastní "cla", která uvaluje sama na sebe, ale rušit ani v nejmenším nehodlá.

Nový den – nová cla
12.03.2025 Zatímco se americký dolar potýká s růstem, vstoupila dnes v platnost 25% cla na dovoz oceli a hliníku, která zavedl prezident Donald Trump, což vyvolalo odvetná opatření ze strany Evropské unie. Je zřejmé, že globální obchodní řád vstupuje do nové a rizikové fáze. Nejnovější americká cla, která byla uvalena bez výjimek na všechny země, začala platit po bouřlivém dni v Bílém domě, během něhož Trump pohrozil zdvojnásobením cel na kanadské kovy na 50 %, ale nakonec ustoupil poté, co Ontario souhlasilo se zrušením plánu na zavedení příplatku na elektřinu dodávanou do USA.

Celní války v minulosti ochromily obchod
12.03.2025 Vybrané údaje o hlavních obchodních válkách v minulosti (ve Spojených státech začalo platit 25procentní clo na dovoz oceli a hliníku, Evropská unie v reakci oznámila, že zavede od příštího měsíce protiopatření týkající se amerického zboží):

Vyšší cla začala Trumpova administrativa zavádět v únoru
12.03.2025 Výběr informací o clech, která připravila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa (Evropská unie zavede v reakci na americká cla na dovoz oceli a hliníku od příštího měsíce protiopatření):

Brusel se Trumpovi mstí za cla na ocel a hliník, lidem v EU tudíž může zdražit i whisky, hrací karty či motocykly. Čína, Jižní Korea, Japonsko, Austrálie, Británie a další se na rozdíl od EU pomsty zdržely
12.03.2025 Evropská unie nezahálí a mstí se za včerejší zavedení nových 25procentních amerických cel na surovou ocel a hliník a produkty z nich, dohromady uplatněná na zhruba 150 miliard dolarů ročního dovozu. Světovou obchodní válku tak EU stupňuje, přestože podle Bruselu nakonec poškodí řadového spotřebitele. Zatímco americký prezident Donald Trump cla zavádí, jak říká, aby amerického spotřebitele podpořil, EU cla plánuje zavést i přesto, že je přesvědčena, že cla spotřebitele v EU poškodí. Chce je uplatnit nejen na hliník a ocel, ale třeba také na bourbon a whisky, kosmetiku, elektroniku, sklo, hrací karty, motocykly a další.

Trumpova cla otřásají světem, stejně jako chystané masivní zbrojení Evropy
11.03.2025 Svět se ocitá v obchodní válce, která v éře moderní globalizace nemá obdoby. Vždyť Spojené státy jako největší ekonomika světa nyní aplikují průměrnou celní sazbu, která je nejvyšší od roku 1943. A to je jenom začátek.

Kanada zahájila obchodní spor s USA kvůli clům u WTO
06.03.2025 Kanada si na nová americká cla stěžovala u Světové obchodní organizace (WTO). Ta v tiskové zprávě potvrdila, že od Ottawy obdržela žádost o konzultace. Taková žádost formálně zahajuje spor u WTO. USA tento týden uvalily na dovoz z Mexika a Kanady cla ve výši 25 procent.

Analytici: Kanadu čeká po zavedení cel inflace
05.03.2025 Kanadu čekají po zavedení amerických cel zřejmě velké problémy, počínaje inflací a konče ztrátou mnoha pracovních míst. Myslí si to analytici, podle nichž mezi Kanadou a Spojenými státy začala obchodní válka, která pro Kanadu znamená ve vzájemných obchodních vztazích největší šok za posledních téměř 100 let. A podle některých je to existenčním boj. Dnes to napsal server televize Al-Džazíra.

Jižní Korea plánuje státní fond pro strategická odvětví
05.03.2025 Jižní Korea zřídí fond, který bude poskytovat finanční podporu společnostem zabývajícím se strategickými technologiemi, jako jsou čipy nebo automobily. K dispozici bude mít 34 miliard USD (zhruba 795 miliard Kč). Zřízení fondu souvisí s rostoucí globální konkurencí a protekcionismem, uvedla dnes podle agentury Reuters jihokorejská vláda.

Obchodní válka na Česko dolehne nejtíživěji v EU, zní z Oxfordu. Washington se za Trumpa snaží naklonit si energeticky bohaté země – Rusko, Saúdskou Arábii, či dokonce Írán –, aby tak oslaboval Čínu
05.03.2025 Svět se ocitá v obchodní válce, která v éře moderní globalizace nemá obdoby. Vždyť Spojené státy jako největší ekonomika světa nyní aplikují průměrnou celní sazbu, která je nejvyšší od roku 1943. A to je jenom začátek.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. března: euro vráží hlavou do betonové zdi
05.03.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval směrem nahoru, i když ne tak silně jako v předchozích dnech. Nicméně euro stabilně roste, přestože k tomu má jen málo důvodů. Domníváme se, že hlavním faktorem, který stojí za růstem eura (nebo spíše poklesem dolaru), je bývalý prezident Donald Trump a jeho nedávná rozhodnutí. V úterý bylo oznámeno, že se rozhodl zvýšit cla na čínský dovoz na 20 % a odmítl prodloužit dobu vyjednávání s Kanadou a Mexikem. V důsledku toho se od včerejška na veškerý dovoz z těchto zemí vztahuje 25% clo. Kanada a Mexiko samozřejmě odpověděly zavedením odvetných cel na dovoz z USA.

Evropské akcie kvůli americkým clům zažily nejprudší pokles za více než půl roku
04.03.2025 Evropské akcie dnes výrazně oslabily poté, co Spojené státy uvalily vysoká cla na své významné obchodní partnery Mexiko, Kanadu a Čínu. Panevropský index STOXX Europe 600 se snížil o 2,14 procenta a uzavřel na 551,07 bodu. Zaznamenal tak nejvýraznější jednodenní pokles od loňského srpna.

Firmy reagují na americká cla, Lindt bude víc vyrábět v Evropě
04.03.2025 Švýcarská společnost Lindt & Sprüngli zvýší dodávky čokolády z Evropy do Kanady. Chce se tak vyhnout dopadu odvetných cel, která Kanada zavádí na dovoz ze Spojených států. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf podniku Adalbert Lechner. Firmy tak začínají reagovat na zavedení cel na dovoz zboží z Kanady a Mexika do USA, na což Kanada odpověděla zavedením vlastních cel.

Akcie v USA, Kanadě i Mexiku po zavedení cel oslabují
04.03.2025 Akcie na burzách ve Spojených státech, Kanadě i Mexiku dnes oslabují, na začátku obchodování se ztráty pohybovaly mezi jedním a dvěma procenty. Prodejem akcií investoři reagují na zavedení cel, k nimž ode dneška přistoupily Spojené státy. Americký index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, už je na pokraji korekce. Ta přichází, když index od posledního maxima klesne alespoň o deset procent.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.03.2025 1) Saúdský princ a podnikatel Valíd bin Talál, který 7. března oslaví sedmdesátiny, je někdy srovnáván s americkým investorem Warrenem Buffettem. Jeden z nejbohatších lidí světa (jeho majetek je odhadován na 20 miliardy dolarů) a člen vládnoucího klanu Saúdů byl před časem krátce zadržen v rodné zemi při širším zátahu vlády proti korupci. Mezinárodní pověst si získal v 90. letech jako chytrý investor, investoval například do americké banky Citigroup, technologické společnosti Apple, alternativní taxislužby Uber, internetové firmy Twitter či do populární mobilní aplikace pro sdílení fotografií Snapchat. Vlastní investiční společnost Kingdom Holding Company. Princova strategie se podle agentury Reuters zaměřuje na nové investiční příležitosti, které mohou být lukrativní, ale jsou spojeny s rizikem, i na vyhledávání podhodnocených aktiv.

Evropské akcie po zavedení cel zahájily obchodování poklesem
04.03.2025 Evropské akcie zahájily dnešní obchodování poklesem. Děje se tak poté, co Spojené státy uvalily vysoká cla na své významné obchodní partnery Mexiko, Kanadu a Čínu. Panevropský index STOXX Europe 600 po 11:00 SEČ odepisoval více než jedno procento zhruba na 557,2 bodu.

USA zavedly cla Kanadě, Mexiku a Číně, Peking a Ottawa reagují svými cly
04.03.2025 Spojené státy dnes zavedly cla ve výši 25 procent na dovoz z Kanady a Mexika a zároveň o deset procent zvýšily cla Číně. Oznámil to Bílý dům, podle něhož minutu po půlnoci místního času (6:01 SEČ) vstoupil v platnost plán prezidenta Donalda Trumpa. Čína v reakci oznámila, že od 10. března zavádí odvetná cla v rozmezí 10 až 15 procent na některé americké produkty. Kanadský premiér Justin Trudeau o několik hodin dříve uvedl, že jeho země ode dneška zatíží 25 procenty dovoz z USA v hodnotě 155 miliard kanadských dolarů (téměř 2,6 bilionu korun).

Svět je v obchodní válce, USA začaly uplatňovat nejvyšší clo od roku 1943, Američané se proto bojí inflace nejvíce za 30 let. Zasaženy jsou Kanada, Mexiko, Čína, brzy má přibýt i EU
04.03.2025 Americký prezident Donald Trump naplňuje svoji hrozbu masivních cel. Na dovoz z Kanady a Mexika zavádí nové clo ve výši 25 procent, s výjimkou dovozu energetických surovin z Kanady (na které uplatní clo desetiprocentní). Na Čínu pak uplatní nově sazbu desetiprocentní, když už však na její dovoz v únoru zavedl nové, rovněž desetiprocentní clo.

Ranní shrnutí (04.03.2025)
04.03.2025 Asijské trhy se v úterý propadly, protože Trumpova cla vstoupila v platnost, přičemž japonský index Nikkei 225 se propadl o 1,9 % a index TOPIX o 1,3 %. Hongkongský Hang Seng klesl o 1,4 %, indonéský JSX ztratil 1,1 % a singapurský STI klesl o 0,4 %. Australský index S&P/ASX 200 ustoupil o 0,9 %, zatímco jihokorejský KOSPI zůstal po návratu z dovolené beze změny. Výprodej odrážel noční propad Wall Street po potvrzení zavedení Trumpových cel.

Trumpova cla na EU poškodí nejvíce z unijních zemí Českou republiku. Připraví ji až o 200 miliard ročně a mohou ji přivést na pokraj recese, plyne ze studie Oxford Economics
28.02.2025 Americký prezident Donald Trump předevčírem zopakoval svoji hrozbu zavedení cel na dovoz z EU. Evropská unie podle něj vznikla proto, aby Spojené státy odírala, což nechce dále tolerovat. Pokud by u takto nezvykle ostré rétoriky setrval, těžko sázet na to, že na dovoz z EU zavede cla jen mírná a selektivní. Spíše je nutno počítat se cly plošnými. To, že je schopen plošná cla zavádět bez ohlášení, prokázal Trump včera, kdy nečekaně oznámil dodatečné desetiprocentní clo na veškerý dovoz z Číny. Dovoz z Číny tak bude v USA podléhat celkové celní sazbě už 33 procent.

Ranní shrnutí (14.02.2025)
14.02.2025 Zisky na Wall Street neovlivnily včerejší údaje o inflaci výrobců, které byly vyšší, než se očekávalo, ani poznámka prezidenta Trumpa o nových recipročních clech pro země, které v současnosti zdaňují dovoz z USA.

FAZ: Trumpova cla jsou iracionální, ale měla by motivovat EU k rušení bariér
13.02.2025 S americkým prezidentem Donaldem Trumpem se o obchodu jedná obtížně, protože je jeho ekonomické myšlení v mnoha ohledech iracionální, píše v komentáři německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). To by však podle autora nemělo Evropskou unii odradit, aby v nové situaci viděla příležitost a začala s odbouráváním vlastních celních bariér.

Trump dnes možná podepíše nařízení pro zavedení recipročních cel
13.02.2025 Americký prezident Donald Trump včera oznámil, že ještě včera nebo dnes ráno možná podepíše exekutivní nařízení, kterým zavede reciproční cla na všechny země uvalující cla na dovoz z USA. Informovala o tom agentura Reuters. Reciproční cla mají zohledňovat úroveň cel, která ostatní země uplatňují vůči dováženému americkému zboží.

Forex: Dolar posiluje po zprávě, že míra inflace v USA zrychlila více, než se čekalo
12.02.2025 Americký dolar posiluje po zprávě, že míra inflace ve Spojených státech v lednu zrychlila více, než se čekalo. To zvyšuje pravděpodobnost, že americká centrální banka (Fed) ponechá úrokovou sazbu vyšší delší dobu, aby dostala růst spotřebitelských cen pod kontrolu. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu amerického dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, přidává kolem 17:45 SEČ 0,2 procenta na 108,22 bodu.

Sníží Trump cla na Čínu už během dvou dní? A zasadí celní políček svému stoupenci Mileiovi?
11.02.2025 Americký prezident Donald Trump říká, že už během dvou dní zavede další sadu cel. Tentokrát půjde o takzvaná reciproční cla. Dorovnával by tedy americká cla s těmi, jež na USA uplatňují jiné země. Například EU uvaluje na auta z USA čtyřikrát vyšší clo než USA na auta z EU – zatímco EU desetiprocentní, Amerika jen 2,5procentní. Tento rozdíl chce Trump smazat. A zdaleka nejen u aut, pochopitelně. Byť se dají najít některé položky, například mezi surovinami, jejichž dovoz z EU zatěžují USA vyšším clem, než je tomu opačně.

Forex: Americký dolar po zprávě o vývoji nezaměstnanosti v USA posiluje
07.02.2025 Americký dolar na závěr týdne posiluje ke koši měn. Podpořila ho zpráva o vývoji lednové nezaměstnanosti ve Spojených státech, která poskytla centrální bance USA (Fed) prostor pro to, aby se snížením úrokových sazeb mohla počkat do června.

"Zlaté" vrcholy: Zlato pokračuje v růstu
05.02.2025 Zlato opět potěšilo své investory dosažením nového rekordního maxima. Drahý kov těží z napjatého geopolitického klimatu způsobeného pokračujícím obchodním napětím mezi USA a dalšími zeměmi.

Přehled vývoje na měnovém páru EUR/USD 5. února: Verbální panika pokračuje
05.02.2025 Měnový pár EUR/USD zažil v úterý klidnější obchodní seanci, ačkoli účastníci trhu stále pociťují úzkost. Tato úzkost pramení z bleskových Trumpových rozhodnutí, která během pouhých 24 hodin způsobila výrazné otřesy na světových trzích. V neděli ráno se objevila zpráva, že Trump zavede cla na zboží dovážené z Číny, Mexika a Kanady. V pondělí večer však bylo oznámeno, že Trump už "zmrazil" zavedení cel pro Mexiko a Kanadu poté, co tyto země dosáhly dohody v otázkách obchodu s drogami a nelegální migrace. Zbývá už jen Čína, stejně jako před čtyřmi lety.

Reuters: Kanaďané kvůli clům bojkotují americké zboží
03.02.2025 Kanaďané v reakci na cla, která na kanadské zboží uvalil americký prezident Donald Trump, začali rušit cesty do Spojených států a bojkotovat americký alkohol a další produkty. Trump v sobotu podepsal nařízení, které zavádí 25procentní cla na dovoz zboží z Kanady i Mexika. Ačkoli Trump uvalení cel avizoval už v předvolební kampani, pro mnohé Kanaďany je uskutečnění tohoto kroku šokem, uvedla dnes agentura Reuters.

Trump znovu pohrozil cly Evropské unii, euro i koruna oslabují, obchodní válka USA a EU je na spadnutí. Česko připraví až o 300 miliard korun ročně, o práci 55 000 Čechů a každého Čecha o 23 tisíc Kč ročně
03.02.2025 Americký prezident Donald Trump dnes nad ránem středoevropského času zopakoval svoji páteční hrozbu Evropské unii, cla na unijní dovoz prý „určitě zavede“. Pokud se vezme Evropská unie jako celek, jde o vůbec největšího dovozce do USA, většího, než je Mexiko, Čína či Kanada, na něž zavedl nová cla o víkendu (s platností od zítřka) – vysoká zejména, co se týče Kanady a Mexika. V roce 2023 činil dovoz EU do USA 502 miliard eur, zatímco druhé Mexiko vykázalo dovoz do USA v rozsahu zhruba 440 miliard eur. Je tedy zřejmé, že EU je Trumpovi „trnem v oku“ podobně jako uvedený trojlístek zemí. Takto viděno se vskutku zdá být jen otázkou času, než americký prezident nová cla na EU zavede.

Trump zahájil obchodní válku
02.02.2025 Uvalením přísných cel, na Kanadu, Mexiko a Čínu americký prezident Donald Trump zahájil novou obchodní válku, napsala na svém webu americká televize CNN. O globální obchodní válce ve svém textu hovoří také server britského listu Financial Times (FT). Komentátorka tohoto listu potom dává začátek druhého Trumpova období do souvislosti s celkovým kulturním posunem - slušnost podle ní vyšla z módy a začíná éra "bez přetvářky".

Kanada v odvetě zavede cla na dovoz z USA
02.02.2025 Kanada v odvetě za cla uvalená americkým prezidentem Donaldem Trumpem na dovoz kanadského zboží do Spojených států zavede cla ve výši 25 procent na dovoz z USA v hodnotě 155 miliard kanadských dolarů (asi 2,6 bilionu Kč), prohlásil kanadský premiér Justin Trudeau na tiskové konferenci podle tiskových agentur.

Mexiko i Kanada slibují odvetu za Trumpova cla, ten už připravil odvetu zase za navýšená mexická a kanadská cla – hrozí spirálovité stupňování celních sazeb. Přitom již nyní mají USA nejvyšší průměrnou celní sazbu od 2. světové války
02.02.2025 Mexiko i Kanada podniknou odvetu za Trumpova cla, zvýší svá cla na dovoz z USA. V Severní Americe tak hrozí spirálovité zvyšování celních sazeb s dopadem na celý svět.

Obchodní válka USA a EU je na spadnutí. Česko připraví až o 300 miliard korun ročně a o práci 55 000 Čechů, běžnou českou domácnost pak o 91 000 Kč ročně
01.02.2025 Americký prezident Donald Trump včera se vši rozhodností potvrdil, že hodlá zavést nová cla také na dovoz ze zemí Evropské unie. A zřejmě to budou masivní cla. „EU se k nám chová hrozně,“ vysvětlil. Spojené státy podle nej učiní vůči dovozu z EU „něco velmi zásadního“. Česko by Trumpova cla poškodila jako málokterou jinou evropskou zemi. Běžnou českou domácnost by tak připravila o 91 tisíc korun ročně.

Scott Bessent navrhuje všeobecné clo ve výši 2,5 %.
28.01.2025 Nový ministr financí Donalda Trumpa Scott Bessent navrhuje zavést progresivní cla na dovoz z USA. Podle čtyř zdrojů by základní sazba začínala na 2,5 % a postupně by se každý měsíc zvyšovala, aby společnosti a zahraniční vlády měly čas se novým pravidlům přizpůsobit a vyjednávat s americkou administrativou.

Bitcoin: Trump, Čína a vybírání zisků
27.01.2025 Bitcoin se dnes dostal pod silný tlak kvůli rostoucímu risk-off sentimentu a odpovídajícímu poklesu poptávky po rizikových aktivech. Cena této kryptoměny se propadla pod 100 000 dolarů. Prudký pokles zaznamenaly i přední altcoiny. Tato situace je důsledkem dvou klíčových faktorů: Trump a Čína. Americký prezident zatím (v rozporu s předvolebními sliby) nezřídil bitcoinovou rezervu a málem vyvolal obchodní válku s Kolumbií. Čína mezitím zveřejnila neuspokojivé údaje o PMI ve výrobním sektoru.

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 23. ledna: Libra se plazí vzhůru a už nyní je překoupená
23.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v mírném vzestupném trendu, a to i přes absenci konkrétních či lokálních důvodů pro takový vývoj. Během dne nebyly zveřejněny žádné makroekonomické zprávy ani významné události jak ve Spojeném království, tak v USA. Pokud jde o Donalda Trumpa, ten nyní denně vystupuje na veřejnosti a každý den vydává přibližně 15 prohlášení, z nichž 14 pravděpodobně do večera zapomene. Tento postřeh není míněn sarkasticky; během jeho prvního funkčního období analytici sledovali počet nepravdivých výroků amerického prezidenta, který činil v průměru asi 14,7 denně.

Lagarde: Evropa by měla zvýšit dovoz z USA
28.11.2024 Evropa by měla s příštím americkým prezidentem Donaldem Trumpem spolupracovat v oblasti cel a nakupovat více zboží vyrobeného ve Spojených státech, aby se tak vyhnula obchodní válce. V rozhovoru s listem Financial Times to řekla šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje
11.11.2024 V pondělí měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu už druhý den v řadě, klesl pod klíčovou úroveň 1,0700 a přiblížil se k pětiměsíčnímu minimu. V prostředí politické nejistoty v Německu se spotové ceny zdají být vystaveny riziku dalších ztrát.

Dovoz i vývoz z Německa byly v prosinci kvůli slabé poptávce výrazně nižší
05.02.2024 Dovoz i vývoz z Německa se v prosinci dál snižovaly a jejich pokles byl v obou případech výraznější, než se čekalo. Ve své zprávě to dnes uvedl Spolkový statistický úřad. Příčinu vidí ve slabé globální poptávce. Přebytek obchodní bilance tak podle sezonně a kalendářně upravených údajů vzrostl na 22,2 miliardy eur (554,1 miliardy Kč) proti přebytku 20,8 miliardy eur o měsíc dříve.

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023
30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.

WTO: Odvetná čínská cla na dovoz z USA porušují mezinárodní pravidla
16.08.2023 Světová obchodní organizace (WTO) dospěla k závěru, že cla, která Čína uvalila na dovoz ze Spojených států v odvetě za americká cla na dovoz oceli a hliníku, jsou v rozporu s mezinárodními obchodními pravidly. Informovaly o tom dnes agentury AFP a Reuters.

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu
28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.

Dnešní dohoda EU a USA o dovozu zkapalněného plyn jen podtrhuje, jak dlouhá a strastiplná bude cesta Evropy k nezávislosti na ruských energiích
25.03.2022 Spojené státy letos představují největšího světového vývozce zkapalněného zemního plynu. Proto hrají zásadní roli při odklonu Evropy od dodávek ruského plynu. Ať už tento případný odklon bude dobrovolný, nebo daný jednáním Ruska. Například středeční požadavek Ruska, ať mu evropští odběratelé platí za plyn v rublech, je pro většinu Evropy nepřijatelný a může vést k vypovězení smluv o dodávkách plynu.

EU odloží zvýšení cel na dovoz z USA, obě strany začaly jednat o řešení sporu
17.05.2021 Evropská unie ustoupí od plánovaného rozšíření a zvýšení cel na dovoz zboží ze Spojených států, k němuž chtěla sáhnout od června. Evropská komise (EK) dnes oznámila, že zahájila s americkou vládou jednání o vyřešení sporu kolem obchodování s ocelí a hliníkem. Obě strany by k dohodě chtěly dospět do konce roku, dosud zavedená cla přitom ponechávají v platnosti. Spor začal, když cla zavedla administrativa předchozího prezidenta Donalda Trumpa.

Bloomberg: Čína oslabuje jüan a zastavuje zemědělský dovoz z USA
05.08.2019 Čína reaguje na nová americká cla, která by se měla dotknout téměř veškerého jejího vývozu do Spojených států. Peking dnes domácí měnu jüan oslabil na nejnižší hodnotu za více než deset let a požádal státní společnosti, aby pozastavily dovoz zemědělských produktů z USA, napsala agentura Bloomberg.
Související klíčová slova:
Cybertruck | Klesající trend | Martin Kupka | Tempo růstu | Dovoz ze Švýcarska | Český průmysl | Valdis Dombrovskis | Bankéř | Německý kancléř Olaf Scholz | Magnát Rupert Murdoch | Javier Milei | Banka JPMorgan | Take Profit | Wang Wen-tchao | Durace | J&T | Vládní dluhopisy | Společnost Chamberlain | Společnost Chamberlain Distributing | Matyáš Prokopius | SAS | EUR | Mexická prezidentka | Americké dluhopisy | Cenová hladina | Howard Lutnick | Akciové trhy | Alphabet | Ropný gigant | FAZ | Goldman Sachs David Solomon | Spolkový statistický úřad | Pfizer | Hračkářská firma | Zpravodajský server | Subvence | Long pozice | CIA Cristiano Fini | Trend | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Index mexických akcií | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | BTC | Výrobní PMI | Silicon Valley Bank | Mezinárodní měnový fond | Ministr dopravy | Macron | Podnikatel | Pád dolaru | Statistiky | Úřad práce | Continental Olaf Schick | Investiční banky | Fox Corp | Afrika | SVB Financial Group | Bankovní regulační orgány | Americká automobilka Tesla | Asijské akcie | Americký prezident Donald Trump | Aktiva | Impéria | Citigroup | Bezpečné útočiště | Investing | Širší index | Stimulační balíček | Model GDPNow | Širší index S&P 500 | Spojení | Ministerstvo práce | LG Energy Solution | Organizace zemí vyvážejících ropu | Evropská komise | Index strachu | Kolaps | Srbsko | WTO | Zvýšení cel | Unijní statistický úřad Eurostat | Administrativa amerického prezidenta | Karel Havlíček | Švýcarská společnost Lindt | Internetový obchod | Asijské měny | Poplatky | Záležitosti obchodu | Ukrajinský prezident | SRI | Index PX | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Dovoz aut | Zhejiang Huayou Cobalt | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Bidenova administrativa | Bitcoinové rezervy | Společnost BP | Agentura AFP | Válka | Lagardeová | Unijní statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Účely primární veřejné nabídky | Deflace | Expanze | Clo na dovoz | Dovoz z Číny | Reality | Nová cla | Rok 2025 | Administrativa prezidenta | Burzovní společnost | Belgická vláda | Saúdská Arábie | Vymáhání práva | Goldman Sachs | Petr Fiala | Makroekonomické zprávy | Scott Bessent | Asijské trhy | Exekutivní příkaz | Gibraltar | Odvětví vyspělých technologií | Americké podniky | Americká ropná společnost | Nezaměstnanost | Čínské elektromobily | Skupina J&T | Sankce | Nerostné bohatství | Cena zlata | Church & Dwight | Chování investorů | Cenné papíry a burzy | Premiér Pedro Sánchez | Snížení cen | Index varšavské burzy WIG | Akcie dnes | Unijní ministři | Burza | Trumpová | Cristiano Fini | Japonský akciový index | Fox News | APA | Menší země | Bob Haberkorn | Pokles dolaru | Evropský výrobce letecké techniky | Ekonomika Evropské unie | Development | Směrnice | Medvědí výhled | Cla na EU | Proražení | Suroviny | Britská Kolumbie | Oznámení | Tiskové agentury | Černé pondělí | Stanice Fox News | Profesionální obchodníci | Zdražení dovozů | Dolar dnes | Dovozní cla | Altria | Severní Karolína | Americký prezident | S&P 500 futures | Dovoz i vývoz z Německa | Supervelmoci | Amazon | Růst cen | NHTSA | EasyJet | Pravidla regulace trhů | Přijetí | Nizozemsko | Společnost Tapestry | New York | GE HealthCare Technologies | Pandemie COVID-19 | Kolaps amerického dolaru | Výhled | Nejnovější zprávy | Vysoké riziko | Zahraniční vlády | Dovoz do země | Velké problémy | Valíd | Rubl | Výkon | Podnikání | Zavedení recipročních cel | HealthCare Technologies | Clo na dovoz zboží | Země EU | Dolarový index | Globální výhled | České vlády | Vývoj měnového páru | Digitální měna | Švýcarská banka UBS | Inflace | Evropská měna | Kapitálové trhy | Agentura Nová Čína | Souostroví | PlayStation 5 | Mediální magnát | Breaking | Activision Blizzard | Cla na dovoz z EU | Krize z USA | Make America Great Again | Větší ztráty | Rafinerie | Klid před bouří | Nejslabší akcie | Index volatility VIX | Graf | Cenové rozpětí | Olaf Schick | Šéfka MMF | Hlavní index mexických akcií | ČSÚ | Burzy v Evropě | Ceny emisních povolenek | Příkaz | BP | Průmysl | Nejsilnější sektory | Mmcité | Martin Pánek | Seat | Uvolnění měnové politiky | Dow Jonesův index | Centrální banky | Zpráva | Členské státy EU | Czech Media Invest (CMI) | Zrušení cel | Státní subvence | WSJ | Index burzy | Více obchodů | Irsko | Indikátor vývoje cen | Kryptoměnové burzy | Uber | Americké výrobky | Společnost Nasdaq | Japonská automobilka | Risk-off | Karoline Leavittová | Americká technologická společnost | Covid | Ekonomické výhody | Ursula von der Leyen | Kingdom Holding Company | Obchodování s termínovými kontrakty | Globální ekonomiky | Washington | Cla na dovoz z USA | Balíček recipročních cel | Energetické suroviny | Pozastavení emisních povolenek | Indikátor vývoje cen akcií | Výprodeje | Úřad Eurostat | Adalbert Lechner | Rabobank | Obchod Amazon | Výrobce lihovin | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Financial Times (FT) | Praní špinavých peněz | Jan Lipavský | Fio | Ceny pohonných hmot | Futures | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Evropské investiční banky | Zvýšit zisky | Největší naleziště zemního plynu | Obchodní pravidla | Ekonomiky | Nejdůležitější události | CL | Distributing | Donald Trump | Pohyby cen | Kovy vzácných zemin | Čínský jüan | TSMC | Světové hospodářské krize | Volatilita | Poplatek | Maďarsko | Německá automobilka | Klíčové oblasti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Úřad pro ochranu osobních údajů | Saúdský princ | Zaměstnanost | Největší americké banky | Petr Fiala (ODS) | Významné riziko | Dow Jones | Obchodní války | Bydlení | Airbus | Peníze | Sociální sítě | Odvetná čínská cla | Brent | Švýcarská společnost | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Trumpovo oznámení | Booking | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Odvetná cla | Linda Yaccarinová | Schodek zahraničního obchodu | Snižování sazeb | Největší švýcarská banka | Flat | Výrobce letecké techniky | RWE | Ekonomika EU | Agentura Kjódó | Zpomalení čínské ekonomiky | Soud v Tokiu | Palladium | STOXX Europe 600 | Světové finanční trhy | Státní pomoc | Ministerstvo spravedlnosti | Německé aerolinky | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Quantum Fund | Příležitost k nákupu | Zboží z Evropské unie | Jednoduchý klouzavý průměr | Společnost Ryanair | SVB Financial | Corie Barryová | Trump včera | Společnost ByteDance | SpaceX | Kingdom Holding | LEAG | Napadení Ukrajiny | Celní války | Realita | Míra nezaměstnanosti v EU | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Rychlé zisky | Ekonomické expanze | Majetek | Zvýšení cel na dovoz | Měnový fond | Financovat | Úzkost | List The Wall Street Journal | Omezení spotřeby plynu | Akciová burza | P/E | Rusal | Klíčové suroviny | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Americký index | Pioneer Natural Resources | AFP | Příležitosti | Itálie | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Postavení na trhu | Americká společnost Apple | Národní měny | BreakEven | Offshore jüan | Objednávky | Sentiment na trhu | Prognóza | Souhrnný index | Použití finanční páky | Asset management | Panama | Trh práce | Britská centrální banka | Polovodičový průmysl | Německý ministr hospodářství | Mercedes | Best Buy Corie Barryová | Míra inflace ve Spojených státech | Polovodiče | Kongres | Hrozba | Claudia Goldinová | Nespravedlivá cla | Světová válka | Asociace exportérů | Věřitelé USA | Hyundai | Nerovnováha | Realitní společnost | Patterny | First Republic Bank | Hospodářské recese | Objem obchodů | Povolenky | Intradenní obchodování | Vodafone Group | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obrat trendu | George Soros | ProLogium | Ostrovy | Cena bitcoinu | Volatility | Odhad letošního růstu ekonomiky | Reverzní pattern | Long | Nejvyšší soud | Chování | Kontrakty | Krach na newyorské burze | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Dovoz zboží | CYLINDERS HOLDING | Prezident Trump | Plánovaná cla na dovoz | Koruna | Cla na americké zboží | Pochybení | Farmaceutická společnost | Společnost Lindt & Sprüngli | Plynovody | Globální poptávka | Dřevo | DJIA | JOLTS | Barel ropy Brent | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Evropský statistický úřad Eurostat | Changpeng Zhao | Opatření | Indigo | Největší kryptoměnová burza | Oxford Economics | WEN | Investujte zodpovědně | Vývoj kurzu | Inventor Chemical Tankers | Investice v USA | Jemenští povstalci | Trh | Barel ropy | Akcioví býci | Hlavní index burzy v Torontu | Lukáš Kovanda | Digitální aktiva | Oleg Děripaska | Makroekonomické události | Zkušenost | Alitalie | Friedrich Merz | Thoma Bravo | Cestovní ruch | Aerolinky Lufthansa | Zájem kupců | Open Society Foundations (OSF) | Počasí | Převzetí firmy Twitter | Nové restrikce | Straits Times | Britská ropná společnost | Falešné signály | Ruský prezident | Pověst | Open | Šéf podniku | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Rozšíření krize | Ekonom společnosti | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Index | Nové clo | Studie | Obchodní praktiky | Vice | Měď | Propad rublu | Automobilka Toyota Motor | Nejsilnější akcie S&P | MMF | Výrobce luxusních aut | MarketAxess Holdings | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Proroctví | Obchodování na trhu | Eura | Komise | Pojištění vkladů | Nejistoty | Rovnováhy | Trumpovy vlády | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Americká centrální banka | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Jednoduché tipy | Bílý dům | Kapitál | Ropa Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Index KOSPI | Devalvace | Evropský automobilový průmysl | Agentura Reuters | Investice ve Spojených státech | Index varšavské burzy | Skupina OPEC+ | Největší světové kryptoměnové burzy | Společnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | Akciová burza v Argentině | Údaje o inflaci | Valíd bin Talál | Ministerstvo obchodu | Kupka | Negativní dopad | Index STOXX Europe | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | G7 | Nasdaq v New Yorku | Americké investiční banky | S&P | Hamás | Dceřiné společnosti | Unie | Volodymyr Zelenskyj | Jak na to | Inflace ve Spojených státech | WeWork | Blizzard | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Balík opatření | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ministři obchodu | Čínský prezident | Akciové indexy | Marka | Výrazné ztráty | Ropná firma | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Shell | Druhá světová válka | Prodej nových osobních automobilů | Domácnosti | Toyota Motor | Sam Altman | Church & Dwight (CHD) | Samou | Americké státní dluhopisy | Wall Street Journal | Ocel | Sdružení výrobců automobilů | The New York Times (NYT) | Asie | Jihokorejská vláda | Softwarová společnost Microsoft | Průběh krize | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | BREAKING | Zařízení | CBC | Invaze | Chamberlain Distributing | Technické analýzy | Index pařížské burzy | Seznam Zprávy | Lindt | Pokles ceny | Rada guvernérů | Republikáni | Pokračující pokles | Magellan Midstream Partners | Americká banka | Analytika | RJO Futures | Index Hang Seng | AA | Kompenzace | Plynárenské firmy | OpenAI | Chamberlain | S&P/TSX | Eskalace | NAFTA | Bluetooth | Strategická odvětví | Midstream | Altcoiny | Vývozní omezení | Česká koruna | Hang Seng | Sprüngli | Twitter | Benzín | Instacart | MIFID | Podnikatelé | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Pozornost | Snapchat | Premiér Petr Fiala | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Nízkonákladová letecká společnost | Polská vláda | Nejprudší pokles | Vodafone | Server BBC | HDP na obyvatele | Elektromobily | Závislost | Úsilí | Závislost Evropy na Rusku | Finančník George Soros | Japonské společnosti | Flexibilita | Chatbot | Čínská odvetná cla | Bohatství | Index burzy v Torontu S&P/TSX | Zřízení fondu | Akcie a dolar | Offshore | Roční tržby | Zboží z Mexika | Náklady | Zavádění cel | ERA | Švýcarská společnost Lindt & Sprüngli | Index S&P/ASX 200 | Šigeru Išiba | Americká měna | Statistický úřad | Konsolidovaný čistý zisk | Coinbase | Dovoz z Mexika | Sektory S&P | Bitcoin | Kanadská vláda | Výhled pro bitcoin | Cena plynu | Uvolnění rozpočtových pravidel | Poptávka | Kov | Čínská cla | Řetězec | Index mexických akcií IPC | Měny rozvíjejících se zemí | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Regrese | Nissan Motor | Bývalý prezident | Unijní země | Snižování úrokových sazeb | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Pravidla obchodního systému | Odpor | JPMorgan Chase | Ontario | Ministr zahraničí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Množství likvidity | Cíl růstu HDP | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Celní spor | Chris Turner | Obchodovat | Americké indexy | Největší ekonomika | Obchodníci | Znovusjednocení země | Kitco | Norsko | Finance | Mezinárodní organizace práce | Padající nůž | Český vývoz | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | KLM | Platformy | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Americká Komise pro cenné papíry | Analytici | Dovážené zboží | Čistý zisk | Nejhorší výsledek | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Index pražské burzy PX | Stříbro | Elektrotechnický koncern | Americká pravidla | Tokelau | Japonský index | Celní válka | Členské státy | Claudia Sheinbaumová | Pokles cen | Ropa | TRUTH social | Indikátor CCI | Deutsche Bank | Evropský statistický úřad | Soukromé investiční společnosti | HealthCare | Klouzavý průměr | Sociální síť X | Přijímání bitcoinů | Lineární regrese | Firma | Společnost Lufthansa | Kolaps Lehman Brothers | Short pozice | Silicon Valley | Bulharsko | Regulace trhů | Čínské akciové trhy | Prezident Javier Milei | Byznys | Technologická společnost | Podnikatel Elon Musk | Úrovně rezistence | Evropský parlament | Asijské akcie dnes | Kitco Metals | Statistici | Cla na dovoz čínského zboží | Farmacie | Indexy PMI | UBS | Obchodní poradce | Ekonomové | Dovoz i vývoz | Pantheon Macroeconomics | USA | Stanice Fox | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Oznámení amerického prezidenta | TRUTH | Trumpův tým | 3М | Výroby elektromobilů | Spojené státy | Technická korekce | Globální finanční krize | Domácí firmy | Irské aerolinky Ryanair | Růst HDP | Krach SVB | Basic Fun! | Pandemie | Evropská rada | Euro vůči dolaru | Národní bezpečnost | Společnost Exxon Mobil | Jak obchodovat | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Společnost Kingdom Holding | Americká společnost Tapestry | CBC News | Index amerického dolaru (USDIDX) | Zvyšování úrokových sazeb | Výkon dolaru | Společnost Lindt | Ropná společnost | Konsolidace | ZEN | Fáze obchodní dohody | Buenos Aires | Překoupené podmínky | MF | Index volatility | PIF | Magnát | Výrobci automobilů | Celní režim | Softwarová společnost | Boeing | Japonský Nikkei 225 | Nejlepší způsob | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Státní rozvojová banka | Výrobce elektromobilů Tesla | Vývoj | Výnosy | Evropské společnosti | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Regulace trhů s kryptoměnami | Velké technologické firmy | Obchodní dohody | Jay Foreman | Dovoz z EU | Časový rámec | Kalifornie | Prohlášení | Světové trhy | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Podpůrná opatření | TikTok | Agentura Fitch | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Výdaje | Jihokorejské společnosti | Ruské diamanty | Americké akcie | Facebook | Předchozí seance | Ruská centrální banka | Washington Post | GE HealthCare | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Společnost Eli Lilly | České měny | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Riziko ztráty | EUR/USD | Světové obchodní organizace | Joe Biden | Šéfka ECB | Podnikání na kapitálovém trhu | Analýza makroekonomických zpráv | Další vývoj | Sovětský svaz | Trumpovy plány | Měnové politiky | Zbyněk Stanjura | Výzkumná společnost | Porsche | Odvětví | Vývoj měnového páru USD/CNH | Investiční doporučení | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Dánové | Obavy z globální recese | Belgie | Kalifornské bankovní regulační orgány | Manufacturing | Menšinový podíl | Americká energetická společnost | LVMH | Měnový výbor | Peněžní trhy | Matematika | Spojené státy a Čína | Diamanty | Automobilka Porsche | Dna | Šéf Elysejského paláce | Hongkongský index Hang Seng | CNY | Fio banka, a.s. | KOSPI | Index Topix | Zavedená cla | Americká administrativa | Americké vládní dluhopisy | Británie | Milei | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Investiční strategie | Dovoz do USA | Francouzský ministr financí | Snížení úroků | Letecká společnost | Rozhodnutí centrální banky | Obchodní schodek | Odliv kapitálu | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | ADP | AI | Motocykly | Silný trend | BBC News | Pojišťovnictví | Hlavní index mexických akcií IPC | WhatsApp | Konfederace italských zemědělců | Nvr | Obilí | Cenové pohyby | Miliardy korun | Světový obchod | Dopady pandemie | Forexoví obchodníci | Společnost Newmont | Futures na indexy | Dovozní clo | Nevyváženost | Linet | Automobilka | Překážky | Ford Motor | Sazby | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Solární panely | Hlavní ekonom | Průmyslové podniky | Automobilka Toyota | Lufthansa | Peter Navarro | Ruská ekonomika | Švýcarská banka | Převzetí firmy | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | USTR | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Ether | Obavy z globální hospodářské recese | Regulátor | Obchodní dohoda | Ottawa | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Energetický a průmyslový holding | Tower Semiconductor | Celkový sentiment | Panika | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Partnerství | Vyšší ceny | Air France | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Money management | Threads | Nový celní režim | Ruská ropa | Cla na dovoz hliníku | Kroky centrálních bank | Provozní zisk | GATT | Irské aerolinky | První fáze | Evropské sdružení výrobců automobilů | Argentina | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Michal Šnobr | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Poradenské společnosti | Česká vláda | Hry | Dílčí index | Akcie na burzách ve Spojených státech | Novo Nordisk | Společnost Meta | Si Ťin-pching | Automobilka BMW | Trhy | Akcie v USA | LG Energy Solution (LGES) | Fluktuace | Hongkongský Hang Seng | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Mezinárodní investoři | Mar-a-Lago | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Technologická společnost Apple | Australský S&P/ASX | Švédská společnost | Rizika | Futures na US100 | Eurozóna | Spirit Airlines | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | CHD | Plánovaná cla | Alexander Krüger | Sdružení automobilového průmyslu | Restrukturalizace | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Fitch | Pšenice | Japonský index Nikkei 225 | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Úspory | Oceláři | Lindt & Sprüngli | Japonský Nikkei | Kyjev | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Vysoké ceny | Pictet | Země Latinské Ameriky | Boeing 737 Max | Riziková aktiva | Nejbohatší člověk | Nissan | Ministerstvo financí | Bilance | Rizika globální | Federální vláda | Húsíové | Ondřej Hartman | Čínský Shanghai Composite | Lehký kov | Vladimir Putin | Tesla | ONE | Automobilky Volkswagen | Regulační orgány | Růst Bitcoinů | Miliardář | LINET | Maroš Šefčovič | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americký podnikatel | Globální ekonomický růst | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Evropský průmysl | General Motors | Firma Meta | Cenové války | Sentiment trhu | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Výrobce pneumatik | Automobilka Tesla | Společnost | The New York Times | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Větší flexibilita | Výhled vývoje ekonomiky | Sázet | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Americký výrobce elektromobilů | XRP | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Druhá světová | FXstreet | Reporty | Mexická vláda | Claus Vistesen | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Výrobní náklady | Nejslabší sektory | Paxlovid | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Obchodní přebytek | Společnost Oneok | Volkswagen | Index relativní síly | Nedoplatky | Bezpečná aktiva | EK | Zajištění proti inflaci | Riziko | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Emise | Trinity | Spotové ceny | Právo | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Axios | FT | Citi | Continental | Binance | EBIT | Casino | RSI | Otto Daněk | Hnutí ANO | Síť Threads | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Trend na trhu | Společnost Twitter | Meta | Portfolio | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | NYT | Karty | Čína | Capital | Risk | Nezisková organizace | Úrovně supportu | Ceny | Prognóza vývoje | Představenstvo | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Mezinárodní standard | COT report | WIG | Války | Skandinávské aerolinky | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Buy the dip | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Koncern Sony | Novo | WTI | Americká společnost Intel | Státy EU | SMA | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Euro 7 | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | EUR/JPY | CFTC | Libra | Truth Social | Novartis | Klíčová úroveň | Trump dnes | Odborníci | Továrny na čipy | Celní politiky | Sentix | Stratég | Burza Binance | Propuštění | Americký ministr financí | PiS | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Společnost Emirates | Výnos | Donald Trump dnes | Hlavní index burzy | Michal Bárta | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Index DOW | Frank | Zlevnění ropy | OSF | Zisky na Wall Street | Index Nasdaq | Americká internetová společnost | Index strachu VIX | Green Deal | 256/2004 | Zdravý rozum | Dobrá zpráva | Trinity Bank | CMI | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Hodnota investic | Osvobození | Ceny energií | Zboží z Číny | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Ryanair | Obchodní analýza | VIX | Signa Holding | Událostí ve světové ekonomice | Výhled růstu globální ekonomiky | Firma Meta Platforms | Balík sankcí | Euforie | Írán | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Současné tržní prostředí | ACEA | Bez rizika | Ukrajinská ekonomika | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Tržní hodnota | Zisk | ČNB | Bank of England | Katar | EURUSD | Demokraté | Finanční ředitel | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | LGES | Vklady | Obchodování | Společnost Shell | Úroky | Eurostat | Prezident | Capri Holdings | Aerolinky Ryanair | Stellantis | Jednotná evropská měna | Francouzský ministr | iPhone 15 | Evropa | Olej | Měna | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Bard | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Kupující | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Dluhopisy a zlato | Technologické společnosti | Maso | Automobilky | Důvěra investorů v ekonomiku | Biden | Růst zlata | TUI | Booking Holdings | Finanční krize | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Společnost Novo Nordisk | Drahý kov | Nejslabší sektory S&P | Technologické firmy | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Aerolinky SAS | Mobilní aplikace | Exxon | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Americké sankce | Editis | JPMorgan Chase & Co | Internetové firmy | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Lego | Ursula von der Leyenová | Chorvatsko | Situace | Europe 600 | Google | Miliardy eur | Tržby | Finanční systém | Rozvojová banka | ITA Airways | Dekret | Světové války | NATGAS | Vrcholy | FOREX | News Corp | Růst světové ekonomiky | Signály | Dovoz čínského zboží | Guvernér | Finanční podniky | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Peking | Index pražské burzy | New York Times | Ranní komentář | Aliance | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Hlavní indikátor | NJJ | Ekonom | Restrikce | Index Nikkei 225 | Bunge | Ekonomka | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | Soud v Německu | JP Morgan | Politici | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Celý svět | Členské země | IONWAY | Výprodej | Měnové páry | Zemědělské produkty | Slovensko | Baterie | JPMorgan | Výrobce luxusního zboží | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Infineon | Vyšší úroveň | Hyundai Motor | Stimuly | Ztráty | TotalEnergies | Regulační rámec | ASEAN | Teams | Technický výhled | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Embargo na ruské diamanty | Oneok | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Akcie | Medvědí trend | Americké úřady | Skupina Volkswagen | Míra inflace v USA | Výměny akcií | Výhody | Podniky | Hnutí Hamás | City | Dánská farmaceutická společnost | Asijské seance | Adenza | AAA | Býčí trend | Akciový index Nikkei | Evropské akcie dnes | Dodavatelské řetězce | FDIC | Ekonomické nejistoty | Společnost Google | Americká Federální obchodní komise | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Obilí z Ukrajiny | Globální ekonomika | Michael Kors | Zoufalství | Dovoz ukrajinského obilí | Etheru | Technologie | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | Globální recese | Mediální magnát Rupert Murdoch | David Solomon | Kurz | DNO | SOK | Daně | Výběry | Ministři | Neel Kashkari | Tichomoří | Pozornost investorů | Index důvěry | Americký internetový obchod | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | Konkurenti | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Den obchodování | Snížení těžby | Společnost Microsoft | Státy Evropské unie | Capri | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Aerolinky | Burza v Argentině | Růst amerických akcií | ByteDance | Investice | Microsoft | Nejvýraznější růst | Potenciál | Odveta | Rally | Investujte | Sýrie | Kapitalizace | Komunikace | Viterra | BYD | Americké futures | Americká politika | Indie | Bod | Federální obchodní komise | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Společnost NJJ | Výdaje na obranu | Vydavatelství Editis | Zisky | Regulace | USMCA | USD za barel | Kurz eura | SAP | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | NXP | Streamovací služby | Kontrakce | Huayou Cobalt | CAC 40 | ODS | Americký akciový trh | Tapestry | Russell 2000 | Ukazatel | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Dopravní subvence | Export | Rusko | Iracionální | Poradce | Rafinérie | Signál | Komise pro cenné papíry (SEC) | Zahájení ruské invaze | Kanadský premiér | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Partneři | Společnost Intel | Letectví | Mark Carney | Pedro Sánchez | Britské měny | Emirates | Organizace | Nervozita | Graf indexu | Jižní Korea | Média | Fischer | Prodeje aut | Air | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Toyota | Administrativa | DOGE | Norské společnosti | STAN | COVID-19 | Silný trh | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Vývoz do USA | Nikkei | Instagram | Ekonomika USA | Americké společnosti | Cinema City | Elon Musk | Quantum | Myšlení | Akcie na burzách | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Baterie do elektromobilů | TIM | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Španělská vláda | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | MPO | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | Eli Lilly | XAU/USD | Finanční skupina | Akcie v Asii | Evropská unie | Půl milionu | Index pařížské burzy CAC 40 | Ústavní soud | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Akcie S&P | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Evropský výrobce letadel | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Audi | LNG | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Americký výrobce | DMA | Asociace | Stimulační opatření | ForexLive | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Illumina | Kjódó | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | FTC | Ajay Banga | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Agentura Bloomberg | Krize | Miliardy švýcarských franků | Spotřebitelské ceny v Číně | OECD | CHF | Odhadovaná cena | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | BFM | HDP USA | USD/CNH | Index Nikkei | Japonská automobilka Toyota | Frustrace | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Prezident Joe Biden | MT4 | First Republic | Snížení těžby ropy | Japonský premiér | Evropský regulátor | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | EU a USA | Newcrest Mining | Německá vláda | ILO | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | CNN | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Americký trh | Open Society Foundations | Arm | Snížení sazeb | Impérium | Česká ekonomika | Čínské ministerstvo | Partners | Největší americká banka | Ekonomická data | Drahé kovy | Newmont | Evropské akciové indexy | Solana | CIA | Tchajwanská firma | Medvědi | Emisní povolenky | DAX | Spotřeby plynu | Rezervy | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Hliník | Debata | Nejbohatší člověk světa | Server CNBC | Agentura DPA | Čínský vývoz | Sony | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Tempo růstu HDP | Zlato | Ekonomika | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | SEC | Schodek | Odpovědnost | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | Těžaři ropy | Investiční příležitosti | Intel | Jihokorejský Kospi | Internetová společnost | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Banky | First Citizens | Snižování počtu zaměstnanců | Buy | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Výrobci čipů | Petr Veselý | Vlády | Americká vláda | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Australský index | Síť X | Šance | Biliony USD | Státní fond | Altria Group | Bankrot | Fox | Netflix | Konfederace | Wall Street | EQT | Pravidla regulace | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Čínský výrobce elektromobilů | Nejsilnější sektory S&P | ČR | Ropná společnost Exxon Mobil | XTB | Meta Platforms | Ropný průmysl | Zvyšování úroků | Čínské akcie | Dukovany | Americká softwarová společnost | Pozice | Výrobce letadel Airbus | ChatGPT | Pullback | Demokratické strany | Nejslabší akcie S&P | Dlouhé pozice | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Robert Habeck | Komise pro cenné papíry a burzy | Cenné papíry | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Evropská komisařka | Support | Americký Senát | Očekávání v USA | Obchodní deficit | První den obchodování | Finanční ústav | Texas | A321Neo | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Import | Družba | Cineworld Group | Mluvčí | Sankce Západu | PlayStation | Služby | Czech Media Invest | OPEC | Zisk před zdaněním | South China Morning Post | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Alcoa | Investoři | Dění na trhu | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Alternativní taxislužby | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Obchodní bariéry | Banka First Citizens | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Obchodní rizika | Americký miliardář | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Obchodní spor | Německé automobilky | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Nikkei 225 | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Ichimoku | Kryptoměnová burza Binance | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | Čokolády | Struktura | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Turkish Airlines | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Americké ekonomiky | Společnost Sentix | Obchodní vztahy | Spotové obchodování | Finančník | Ministři EU | Čínský výrobce | USD | Občané | Světové hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Cestování | Americký dolar dnes | Kurz jüanu | Japonské vlády | Čínské úřady | D1 | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Americké ministerstvo spravedlnosti | BMW | EPH | iPhone | Řetězec Casino | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Dupont | Kupní síla | CZ | Průraz | Adam Button | Vlastní sociální sítě | Výrobce letadel | Zákaz dovozu | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Německá automobilka Porsche | Znovuzvolení | ANO | Emise skleníkových plynů | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Celková investice | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Finanční rok | Jaroslaw Kaczyński | Nuevo León | Výhled na příští rok | Růst eura | Turecká centrální banka | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Index CSI 300 | Nová Čína | Invest | Nejhorší den | Výrobce čipů Nvidia | Kanada | Nejistota | Ministr průmyslu a obchodu | Activision | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Take-Profit | ING | Internetové společnosti | Česká republika | Technické patterny | NJJ Presse | Indexy | Zajištění bezpečnosti | DIP | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Společnost Chevron | 737 MAX | TUI Group | US100 | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Primární veřejné nabídky (IPO) | Best Buy | ECB | HICP | Průmyslové firmy | Těžaři | Hospodářská krize | Vývoz z Německa | Asijské země | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Body | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Čínský export | Naftogaz | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Navýšení | Americká cla | Greg Kelly | Krypto aktiva | Zemní plyn (LNG) | EU | Miliardy | ARM | PBOC | ASX 200 | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Poradci | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | SVB | Virgin Orbit | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Vyšší cla | Air France-KLM | Krypto průmysl | Investor | USD/JPY | Dvojité dno | ITA | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Volný obchod | Bloky | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Tchaj-wan | Bosch | Vlastnictví | Růst bitcoinu | Nákupy zlata | Významné události | Úřady | Američané | Banka UBS | Graf dne | Český investor | UNCTAD | Olaf Scholz | CNBC | Konkurent | Německý kancléř | Rozhodnutí Číny | Koncern | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Cineworld | Margrethe Vestagerová | Ocenění | News | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot