Dovoz do USA
Jak si povedou úvěry a rizikové dluhopisy v roce 2025 podle analytiků Invesca?
12.12.2024 Když to shrneme, tak spready investičního stupně jsou nyní blízko maxim nebo dokonce na svých historických maximech, nicméně mohly by tak ještě nějakou dobu zůstat. Globální nástroje investičního stupně celkově nabízejí spready o šíři 90 bazických bodů (bps).
ECB dnes snížila základní úrok o čtvrt bodu
12.12.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes přistoupila k dalšímu snížení základních úrokových sazeb, aby podpořila hospodářský růst v eurozóně. Depozitní sazbu zredukovala o dalšího čtvrt procentního bodu na 3,00 procenta, uvedla v tiskové zprávě. S dalším snižováním sazeb ještě počítá, rozsah bude záviset na vývoji inflace a dalších faktorech. Inflaci chce mít ECB na dvou procentech, za listopad ale byla vyšší.
ECB snížila depozitní sazbu na 3,00 procenta
12.12.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes přistoupila k dalšímu snížení základních úrokových sazeb, aby podpořila hospodářský růst v eurozóně. Depozitní sazbu zredukovala o dalšího čtvrt procentního bodu na 3,00 procenta, uvedla v tiskové zprávě. S dalším snižováním sazeb ještě počítá, rozsah bude záviset na vývoji inflace a dalších faktorech. Inflaci chce mít ECB na dvou procentech, za listopad ale byla inflace vyšší.
K ekonomickému útlumu v Evropě se přidávají politické problémy
10.12.2024 Politické krize v Německu a ve Francii výrazně komplikují snahy o modernizaci evropské ekonomiky, která se potýká s problémy, a znesnadňují podnikům rozhodování o investicích, jež jsou zapotřebí k zajištění konkurenceschopnosti na světovém trhu. Pád vlád v Německu a Francii, tedy ve dvou velkých ekonomikách, které byly po desetiletí tahounem Evropské unie, přišel právě v době, kdy se tento region musí vypořádat s návratem Donalda Trumpa do Bílého domu a s rostoucími obchodními třenicemi s Čínou, píše agentura Reuters.
Lagarde: Evropa by měla zvýšit dovoz z USA
28.11.2024 Evropa by měla s příštím americkým prezidentem Donaldem Trumpem spolupracovat v oblasti cel a nakupovat více zboží vyrobeného ve Spojených státech, aby se tak vyhnula obchodní válce. V rozhovoru s listem Financial Times to řekla šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
KÁVA roste o 4,6 % kvůli obavám z nabídky a amerických cel 📈
27.11.2024 Futures na arabiku rostou o 4,6 % na $323 kvůli šířícím se obavám z globálního nedostatku dodávek (sucho a horké počasí v Brazílii) a hrozbě zavedení cel na dovoz do USA. Ceny letos vzrostly o více než 70 %, což je nejvyšší úroveň od roku 1977. Pravděpodobně produkce arabiky v Brazílii příští sezónu poklesne, čímž se sníží již tak napjaté globální zásoby. Média navíc uvádějí, že američtí pražiči přispívají k napětí na trhu, protože reagují na slib Donalda Trumpa zavést od ledna 2025 cla na širokou škálu zboží.
Ifo: Nálada v německém exportním průmyslu se zlepšila
26.11.2024 Nálada v německém exportním průmyslu se v listopadu poprvé za půl roku zlepšila, mezi podniky nicméně panuje nejistota ohledně kroků příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to z průzkumu, o jehož výsledcích dnes informoval mnichovský hospodářský institut Ifo.
Zvolený prezident Trump chystá cla na zboží z několika zemí
26.11.2024 Nově zvolený americký prezident Donald Trump se chystá hned první den ve funkci podepsat nařízení o zavedení 25procentního cla na veškeré zboží z Mexika a Kanady, k tomu zavede ještě dodatečné desetiprocentní clo na čínské výrobky. S odvoláním na Trumpovo vyjádření na sociální síti o tom informují tiskové agentury. Trump se ujme nejvyššího úřadu 20. ledna.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.11.2024 1) Zvolený americký prezident Donald Trump uvažuje o variantě, že na post ministra financí navrhne někdejšího člena Rady guvernérů Fedu Kevina Warshe s ujednáním, že v roce 2026 by mohl být nominován do čela americké centrální banky (Fed). Právě tehdy totiž vyprší mandát současného předsedy Fedu Jeroma Powella. Píše o tom list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informované zdroje. Sám Trump se k této věci nevyjádřil a jeho tým na dotaz listu nereagoval. Deník upozornil, že nemusí jít o konečné Trumpovo rozhodnutí.
Obchodní válka by poškodila USA i Evropskou unii
22.11.2024 Případná nová obchodní válka mezi Spojenými státy a Evropskou unií by poškodila ekonomický růst na obou stranách Atlantiku. Dnes to na finančním a bankovním kongresu Frankfurt European Banking Congress prohlásil prezident německé centrální banky Joachim Nagel. Upozornil, že v takovém případě hrozí i nárůst inflace. Šéf Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název instituce, projevem reagoval na nová cla navrhovaná zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten by chtěl dovoz do USA zatížit plošným poplatkem deset až 20 procent.
Evropský automotive a možný dopad nových “cel”
18.11.2024 Donald Trump se podle řady svých výroků chystá poměrně výrazně zvýšit cla na dovoz zboží do USA. Primárně bude “na mušce” čínské zboží, kde se podle dosavadních zpráv z tisku může jednat zejména o zboží ze seznamů 1-3 z obchodních válek let 2018-2019 (železo, ocel, strojírenské výrobky, automotive, elektronika). Další v pořadí je však Mexiko a Evropská unie, kde Donaldu Trumpovi “leží v žaludku” zejména odvětví, na jejichž dovoz Evropa aktuálně uplatňuje vyšší cla než Američané a kde je dovoz z EU historicky vysoký.
Český ekonomický růst ve světle amerických voleb a nové prognózy
14.11.2024 Srpnová predikce MF ukázala na to, že česká ekonomika by letos měla růst kolem 1 % a v příštím roce by pak měla zrychlovat až na 2,7 %. To se mi tedy hned zdálo jako velmi optimistický výsledek (model spíše ukazující na potřebu naplánovat rozpočet kvůli nutnosti vyšších příjmů a výdajů ve volební roce 2025), přece jen, současný odhadovaný růstový potenciál českého hospodářství je spíš někde kolem 2,5 %. A to maximálně. V posledním období pak došlo právě ke korekci očekávaného růstu z pera MF právě na tuto hodnotu, jaký je výhled pro příští rok po výsledku amerických prezidentských voleb?
Německo se musí přípravit na cla
06.11.2024 Pravděpodobné vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je hospodářsky nejtěžším okamžikem v dějinách Německa. V komentáři to dnes napsal předseda kielského Institutu pro světové hospodářství (IfW) Moritz Schularick. Podle předsedy ekonomického institutu Ifo Clemense Fuesta se Německo musí připravit na zavedení cel, podle předsedy institutu ZEW Achima Wambacha Trumpovo prezidentství ještě zhorší hospodářské problémy Evropy a Německa.
Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku
06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.
Koruna dnes vůči dolaru posiluje nejvýrazněji od září, důvodem je pokles Trumpových šancí na znovuzvolení. S Trumpem v Bílém domě přijde běžná česká rodina ročně 90 000 Kč, za čtyři roky jeho vlády potenciálně o 360 000 Kč
04.11.2024 Koruna dnes vůči dolaru posiluje o 0,75 procenta. Pokud by takovéto zpevnění vykazovala i po skončení dnešního obchodování, půjde o její nejvýraznější posílení od 24. září. Vůči dolaru dnes spolu s ní zpevňuje většina měn světa, v čele s mexickým pesem (viz graf Bloombergu níže). Měny tak reagují na pokles pravděpodobnosti, že zavedení výrazných univerzálních cel Spojených států na dovoz do země. Tato cla slibuje Donald Trump, zatím jeho rivalka ve vrcholícím boji o Bílý dům, Kamala Harrisová, nikoli.
Trumpova cla by Spojené státy vrátila do 30. let minulého století, střelila by USA do nohy. Nakonec by z nich totiž profitovaly jen tři z 50 států USA: Aljaška, Wyoming a Severní Dakota
04.11.2024 Pravděpodobnost vítězství Donalda Trumpa v zítřejších prezidentských volbách v USA sice v posledních dnech poklesla, nicméně stále se pohybuje kolem 50 procent. Jen o něco nižší pravděpodobnost tak má zavedení cel, jaká Spojené státy nepamatují od 40. let minulého století. Trump totiž z dramaticky navýšených cel učinil v rámci předvolební kampaně středobod svých slibů v ekonomické oblasti. Samozřejmě, může jít jen o předvolební rétoriku, nicméně pravděpodobnost toho poměrně nízká. Mnohem spíše by Trump nová cla zaváděl. Argumentuje totiž soustavně, že cla povedou k masivní tvorbě pracovních míst v USA.
Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou
31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.
Trump označil Harrisovou za marxistku, ta kritizovala jeho přístup k potratům
11.09.2024 Americký exprezident Donald Trump a viceprezidentka Kamala Harrisová se v první části své předvolební debaty dostávali do vypjatých výměn ohledně ekonomiky a přístupu k potratům. Trump svou soupeřku označil za marxistku a zároveň prohlásil, že nemá "žádnou politiku". Harrisová řekla, že jen ona má plán na pozvednutí střední třídy, zatímco Trump by pomohl jen bohatým.
EU chce pod taktovkou Německa prohloubit průmyslovou spolupráci s Čínou, obává se totiž velké obchodní války s ní a i její konkurence, píše Wall Street Journal. EU tím podle listu ale dost riskuje
23.06.2024 Chystaná cla na čínská elektroauta, která jsou v plánu od příštího měsíce, nemají být – v očích Bruselu – úvodním výstřelem v obchodní válce. Evropská unie naopak tiše akceptuje vznik „eurounijně-čínského průmyslového komplexu“. V podstatě tedy již přijala fakt, že čínská elektroauta jsou natolik konkurenceschopná, že evropští výrobci – zatížení regulacemi a normami, jež nesnesou srovnání nikde jinde ve světě – proti většině z nich nemají příliš šancí. Proto se se svým soupeřem hodlá spíše spojit než s ním zápolit; chce jej jen přimět k tomu, aby své elektrovozy vyráběl v EU, a ne v Číně.
Bidenova obchodní válka s Čínou je „bouří ve sklenici vody“. Světové akcie včera pokořily historický rekord
15.05.2024 Ukazatel výkonu všech akciových trhů ve světě – MSCI All Country World Index – včera pokořil svůj historický rekord (viz graf níže). Prodloužil přitom sérii růstových dní, takže ta je nyní nejdelší od letošního ledna. Přitom americká administrativa prezidenta Joea Bidena se uchýlila ke svému dosud nejzásadnějšímu navýšení cel na dovoz do USA z Číny, jímž navázala na obdobné, ovšem razantnější kroky předchozí administrativy Donalda Trumpa. Světové trhy však tedy nezneklidnil ani tah americké administrativy, ani jeho včerejší odsouzení ze strany Pekingu, jenž už podle svých slov chystá odvetná opatření.
Mezinárodní obchod a D. Trump opět v Bílém domě
19.03.2024 V posledních týdnech významně vzrostla pravděpodobnost, že v Bílém domě bude znovu Donald Trump. Ten prakticky převálcoval všechny konkurenty ve své domovské straně a svět musí reálně počítat s tím, že může porazit svého soka z minulé volby (současného prezidenta USA Joe Bidena). Co by to mohlo znamenat pro mezinárodní obchod, vzácné suroviny nebo ekonomiku?
Návrhy Trumpa na zvýšení cel by zasáhly německou ekonomiku
04.03.2024 Německá ekonomika by do roku 2028 klesla minimálně o 1,2 procenta, pokud by se Donald Trump znovu stal prezidentem Spojených států a uskutečnil zvýšení dovozních cel, které navrhuje. Uvedl to dnes německý hospodářský institut IW. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
Dovoz do USA byl v červnu nejnižší za více než rok a půl, obchodní deficit klesl
08.08.2023 Deficit obchodní bilance Spojených států se v červnu snížil, dovoz totiž klesl na nejnižší hodnotu za více než rok a půl. Zpráva, kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu, tak naznačuje zpomalení domácí poptávky. Deficit obchodu se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 4,1 procenta na 65,5 miliardy USD (1,5 bilionu Kč).
Související klíčová slova:
Intervence | Čína | Japonsko | Peníze | Akciový index | Fitch | Inflace | USD/CAD | Rusko | USA | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Analytik | New York | Světové akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/CNH | USD/MXN | Míra nezaměstnanosti | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Bloomberg | Bod | Bundesbank | COT report | Centrální banky | Dezinflace | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Fed | Futures | High | High Yield | Inflační cíl | Investice | Investování | Kapitálový trh | Long | Long pozice | MIFID | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Pozice | Rating | Riziko | Sentiment | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CAD | Obchodování | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Výsledky | ČSOB | Regulace | Investiční banky | Makro | USDX | Eurostat | Obchodní deficit | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Index | Investiční strategie | Likvidní | Akcie dnes | Analýzy | Banka | Cena | Čínská ekonomika | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | Kapitálové trhy | Míra inflace | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodování s Čínou | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Růst HDP | Sázky | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Trh | Volatility | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Volby | Know-how | COT | Deutsche Bundesbank | The New York Times | CNN | MSCI | ABN Amro | Institut Ifo | Investing.com | Agentura AP | Destatis | Washington Post | Snižování sazeb | Brazílie | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Snižování úrokových sazeb | Energie | Panevropský akciový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zpravodajský server | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Náklady na zajištění | Economist | Inflační tlaky | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Fitch Ratings | Dnešní obchodování | Propad | Světové akciové trhy | S&P | Agentura Fitch | Ztráty | Politická nejistota | Ekonomická data | Nejistota | Čínský akciový index | Zajištění | Šéf společnosti | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Poplatky | Německý export | Predikce | Bankovní unie | Krize | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Politico | Devizoví obchodníci | MiFID II | Invesco | Lithium | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Trumpova cla | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Inflace v eurozóně | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Ekonomické krize | Použití finanční páky | IfW | Silnější dolar | MSCI All Country World | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pojištění vkladů | The Wall Street Journal | Problémy Evropy | Makroekonomická situace | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Český průmysl | Riziko recese | Prezidentka ECB | Coffee | Ministerstvo obchodu | Americká cla | Akcie podniku | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | Vývoz do Číny | Finanční situace | The Washington Post | Obchodní spolupráce | Hospodářské dopady | Trinity Bank | Hospodářské krize | Vlastní investice | Investujte zodpovědně | Americké automobilky | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Trinity | LNG | Objem | Klíčová rizika | Bílý dům | Obchod | Německý průmysl | Server Politico | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Firma | Ekonomiky eurozóny | Růst cen | Studie | IW | Vysoké riziko | Bilance | Obchodní spor | Statistici | Ukrajina | Lagardeová | Fixed income | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Administrativa prezidenta | Průmysl | Rostoucí náklady | ABC | Čínské zboží | Export z Německa | Stavebnictví | Koruna dnes | Problémy | Finanční ztráty | Prognózy | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Zavedení cel | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | Míra | Jaderné elektrárny | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | xStation5 | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Dovozní cla | Ztráta | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Ziskovost | Eskalace konfliktu | Američané | Míra inflace v eurozóně | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Miliardy eur | Ifo | Spolkový statistický úřad | Příjmy domácností | Poradenství | Wall Street Journal (WSJ) | Vývoj měnového páru USD/MXN | Bloky | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Obchodní vztahy | Trhy | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Meziroční růst | IHNED | Vývoj měnového páru USD/CNH | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Výdaje | Švýcarská banka UBS | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Valuace | Index CSI 300 | Šéfka ECB | Vývoj | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Lufthansa | Akcie včera | Asijské akcie dnes | Profitovat | Stimuly | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | New York Times | ECB dnes | Spotřebitelé | Německý hospodářský institut | Tiskové agentury | UNA | MF | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Hotovost | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Signál | Instituty | Tisková konference | Hospodářský institut IW | Institut IW | Potenciál | The Economist | Ekonomiky | VW | Války | Schodek | Český rozpočet | Letecká společnost | Závislost | Práce | Autoprůmysl | Mexiko | Nárůst nezaměstnanosti | Německé automobilky | Emitenti | Podnikatelské investice | Úspory | Hospodářské oživení | Vývoj měnového páru USD/CAD | Slabší akcie | Debata | Posílení | Volvo | Celní politiky | Navýšení cel | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Bezpečnost | Kontrakce | Dluhy | Světové hospodářství | Auta | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | CL | Zboží z Číny | Umělé inteligence | Společnost Lufthansa | JDE | Unie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Exprezident | Berlín | Vývoz z Německa | Národní rozpočtová rada | Globální poptávka | Aljaška | Nestlé | HDP EU | Covid | Cla na zboží | Ceny kávy | Ocenění | Šance | Stellantis | Citroën | Chrysler | Jeep | Ceny | Společnost XTB | Největší firmy | Odveta | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | NYT | Analytik XTB | Vládní koalice | Make America Great Again | Peso | Ekonomické odhady | Prognóza Ministerstva financí | Podstupování rizika | Pražírny | Elektromobily | Politici | The New York Times (NYT) | Riziko poklesu cen | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Nařízení | Zvolení Trumpa | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Vítězství Donalda Trumpa | Výsledky voleb | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Počasí | Západní ekonomiky | Fiskální situace | Evropské centrální banky | Kov | Elektroauta | MXN | Antidumpingová cla | Zvýšení ratingu | ERA | Rostoucí ceny | Zvýšení cel | Zvýšení cel na dovoz | Dovoz z USA | Riziko ztráty | Obavy z inflace | Plány | Příležitosti | Konkurence | Rozhodnutí Číny | Nové prognózy | Dolar dnes | Elektrovozy | Solární panely | Rada guvernérů | Podíl Číny | Americký trh | FIXED | Odvětví | Načasování | Rekord | Počasí v Brazílii | Motor ekonomiky | Trumpův tým | Dovozní clo | Čínští výrobci | Základní sazby | Společnosti | Opatření | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Energetická krize | Globální inflace | Automotive | Minulá výkonnost | Bosch | Pozornost | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Společnost | TIM | 3М | Vietnam | Největší švýcarská banka | Zemědělci | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Joachim Nagel | Miliardy USD | Ocel | Grafit | Politické problémy | Reality | Instituce | Základní úrok | MRO | Sankce | Andrew Ticehurst | Nomura Holdings | Invaze | Řetězce | Investování v Číně | Sankce uvalené na Rusko | ABN | Přijetí | Životní náklady | Marketingová komunikace | Prime | Výrobci automobilů | Kamala Harrisová | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Nástup elektromobility | Wyoming | Společnost S&P Global | Hospodářské problémy | Kostarika | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dovoz do země | Americký exprezident | Administrativa | Levné energie | Růstový potenciál | Německé podniky | Býčí sentiment | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Obnovitelné zdroje | Média | Válka | Europe 600 | Německý vicekancléř | Německý vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř | BYD | Vice | Tržní valuace | Oděvy | Uhlíkové neutrality | Reálné příjmy | Největší ekonomiky eurozóny | Největší ekonomiky | Situace v USA | Deficit obchodní bilance Spojených států | Gallium | Cla na dovoz | Frankfurt | News | Kryštof Míšek | Argos Capital | Eskalace | CCC | Slevy | ProCent | Severní Dakota | Ohio | Zvýšený zájem | Capital | Velké hospodářské krize | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | D1 | Mluvčí | Informované zdroje | Výkon | Nákupy | Prodeje | Krize v Německu | Nakupovat | Společnost S&P | ICE | Suroviny | HDP na obyvatele | Zvýšení dovozních cel | Financial | Konflikty | Vysoké výnosy | Otevřenost | Vlády | Karty | 256/2004 | Služby | Národní zájmy | Odpovědnost | Vítězství | Rovnováhy | Úřady | Vyšší cla | Klíčový faktor | Účastníci trhu | Citroen | Ekonomiky EU | Směrnice | Pokračující růst | Odlesňování | Body | Investování je rizikové | Harris | Kamala | Harrisová | Spolupráce | Znovuzvolení Donalda | Znovuzvolení | Managed Money | Refinanční operace | Zařízení | Zvolení Trumpa prezidentem | Trumpovy plány | Obchodní konflikty | Navýšení | Zvolený americký prezident | Frankfurt European Banking Congress | Zvolený prezident | Krize ve Francii | Náklady
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot