Ticker Tape by TradingView
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Dozvuky německých parlamentních voleb tématem tohoto týdne
Finanční trhy budou tento týden sledovat dozvuky včerejších voleb do německého Bundestagu. Ty v souladu s předvolebními průzkumy přinesly vítězství konzervativní strany CDU/CSU. Do Bundestagu se však kvalifikoval větší počet stran a až povolební vyjednávání ukáží, jak složité bude sestavit vládní koalici. V centru pozornosti zůstane také téma amerických cel a dění kolem možného ukončení války na Ukrajině. Na programu jsou schůzky ve Washingtonu a při příležitosti třetího výroční války na Ukrajině rovněž v Kyjevě. Z ekonomických dat se dočkáme zpřesněných statistik HDP za Q4 24. Německá ekonomika mezičtvrtletně klesla a zhoršená hospodářská situace se již promítá v nárůstu tamní nezaměstnanosti. Česká a americká ekonomika naproti tomu svižně rostly. Evropské předstihové indikátory zůstávají na nízkých úrovních a významnější oživení evropské ekonomiky tak podle všeho na obzoru není. Sledovány budou i předběžné odhady únorové inflace ze čtyřech největších ekonomik eurozóny.
Česká ekonomika odolává německému poklesu
Zatímco česká ekonomika v závěru loňského roku pokračovala ve svižném růstu, výkon průmyslu zůstal utlumený. A to by mělo platit i pro růst průmyslových cen. Předběžný odhad ČSÚ ukázal, že ekonomika v Q4 24 mezičtvrtletně vzrostla o 0,5 %, tedy stejným tempem jako čtvrtletí před tím. Druhé loňské pololetí tak pravděpodobně bylo ve znamení překvapivě silného ekonomického růstu, i když vidíme jistou šanci na to, že v budoucnu dojde k revizím směrem dolů. Podle měsíčních indikátorů výsledek za Q4 24 zachránil především silný prosinec, ve kterém došlo k výraznému nárůstu maloobchodních tržeb bez aut (+1,2 % m/m) i produkce zpracovatelského průmyslu (+1,9 % m/m). Navzdory tomu produkce ve zpracovatelském průmyslu v Q4 24 mezičtvrtletně klesla o 0,6 %, když prosincový nárůst pouze kompenzoval listopadový pokles. Vzhledem k tomu očekáváme, že příspěvek čistého exportu k mezičtvrtletní dynamice HDP zůstal v Q4 24 záporný. Příspěvek spotřeby domácností by měl naopak zůstat kladný a ta by tak měla pokračovat v oživení, když v Q3 24 za svou předpandemickou úrovní stále zaostávala o 4,6 %. Růst výdajů domácností by měl být nadále tažen hlavně útratami za zboží, jak ukazuje struktura tržeb. Maloobchodní tržby bez aut v Q4 24 vzrostly mezičtvrtletně o 0,8 %, tedy jen mírně slabším tempem než v Q3 24 (+1,1 % q/q). Naopak tržby za prodej služeb třetí čtvrtletí v řadě v podstatě stagnovaly (+0,1 % q/q v Q4 24). Znaménko příspěvku fixních investic je s ohledem na zvýšenou ekonomickou nejistotu nejisté a nelze tak vyloučit další mezičtvrtletní pokles. Zachránit situaci by ovšem mohly vyšší vládní investice. Ještě větší neznámou je pak vývoj zásob. Jejich příspěvek byl v Q3 24 neobvykle silný (+1,2 pb) a byl hlavním zdrojem rychlého mezičtvrtletního růstu HDP. Kromě zpřesněného odhadu HDP a jeho struktury bude tento týden v tuzemsku zveřejněn také lednový vývoj cen průmyslových výrobců. V tom se podle nás bude zrcadlit slabá poptávka po průmyslovém zboží a s tím související špatná situace v průmyslu. Očekáváme tak, že průmyslové ceny v ČR meziročně vzrostly pouze o 1,1 % a jejich dynamika se tedy nacházela hluboko pod dvouprocentním cílem ČNB.
Průmysl v Německu je na tom hůře než ten český, tamní ekonomika tak v Q4 24 klesla a očekávání ohledně jejího dalšího vývoje zůstávají pesimistická. Podle předběžného odhadu německý HDP v posledním loňském čtvrtletí klesl o 0,2 % q/q a pokles ve stejné výši zaznamenal i za celý rok 2024. Jednalo se přitom již o druhý celoroční pokles v řadě (po -0,3 % v roce 2023). Z hlediska struktury očekáváme, že soukromá spotřeba za Q4 24 vykáže kladný příspěvek k mezičtvrtletní dynamice HDP. Ostatní složky budou ovšem pravděpodobně reflektovat špatnou situaci v průmyslu a pesimismus ohledně dalšího vývoje německé ekonomiky. To se zároveň promítá v nárůstu nezaměstnanosti, která se v lednu pohybovala na 6,2 %, tedy již výrazně nad svým posledním minimem z roku 2022 ve výši 5,0 % a zároveň na dosah maxima z pandemického roku 2020 ve výši 6,4 %. Optikou širší historické perspektivy však nezaměstnanost stále zůstává relativně nízká. Pro únor očekáváme stagnaci míry nezaměstnanosti na 6,2 %. V kontextu trápící se ekonomiky a nejistoty spojené s hrozbou cel ze strany USA a výsledkem německých voleb není překvapením, že tamní sentiment zůstává na nízkých úrovních. Indikátor podnikatelské důvěry od Ifo institutu podle našeho odhadu zaznamenal v únoru jen nepatrné zlepšení z 85,1 b na 85,4 b. Stejný závěr by pak měl platit i pro spotřebitelskou důvěru od GfK; tedy mírné meziměsíční zlepšení, avšak stále velmi nízká úroveň indikátoru. Zveřejněn v Německu tento týden bude také první odhad inflace za únor. Očekáváme, že ta podle harmonizovaného ukazatele (HICP) stagnovala na 2,8 % y/y.
V USA bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za Q4 24, v eurozóně pak především první odhady inflace za únor a indikátor vyjednaných mezd od ECB. Americký HDP by měl potvrdit silný mezičtvrtletní anualizovaný růst ekonomiky o 2,3 %, který byl tažen hlavně nárůstem soukromé spotřeby o zhruba 4 %. Tomu pomáhá přetrvávající robustní trh práce. Zatímco růst osobních příjmů v USA podle nás v lednu pokračoval v ustáleném tempu (+0,5 % m/m), v případě osobních výdajů očekáváme zpomalení z 0,7 % na 0,2 % m/m. Podobně jako u maloobchodních tržeb na to mohly působit dopady extrémního počasí spočívající v kalifornských požárech či v neobvykle chladném počasí v jiných částech USA. Vliv ovšem mohla mít i nižší důvěra amerických spotřebitelů, která po prezidentských volbách zaznamenala pokles a v únoru pravděpodobně na těchto nižších úrovních setrvala. Lednová inflace v eurozóně by měla být potvrzena na 2,5 % y/y, ta jádrová pak na 2,7 % y/y. Spíše než konečný odhad inflace za leden budou ale sledovány únorové předběžné odhady z velkých zemí eurozóny, které napoví o vývoji za celou měnovou oblast. Mimo výše zmíněného Německa bude předběžný odhad inflace za únor tento týden zveřejněn také ve Francii, Itálii a Španělsku. Z hlediska dalšího cenového vývoje bude důležité, jakým tempem v eurozóně porostou mzdy. O tom, jak to z hlediska mzdového vývoje vypadalo v Q4 24, by měl napovědět indikátor vyjednaných mezd od ECB. Důvěra v ekonomiku eurozóny zůstala pravděpodobně nízká, když podle našeho odhadu v únoru došlo k jen nepatrnému nárůstu.
Politická nejistota udržuje ekonomický sentiment nízko
Z hlediska nově zveřejněných ekonomických dat byl minulý týden hlavně o evropských indikátorech sentimentu. Společným rysem jejich vývoje bylo, že podle očekávání setrvaly v blízkosti hodnot z předchozího měsíce, a tedy neukázaly na hmatatelné zlepšení jinak stále relativně nízké důvěry v ekonomiku eurozóny. Spotřebitelský sentiment podle ukazatele od Evropské komise v únoru jen nepatrně vzrostl z -14,2 % na -13,6 %. Jeho úroveň zhruba odpovídala konci roku 2020 a oproti předpandemickému období tak nadále byla výrazně nižší. V případě indikátorů PMI v únoru došlo k mírnému zlepšení nálady v průmyslu, které ovšem bylo kompenzováno zhoršením v oblasti služeb. To se týkalo eurozóny i Německa, a kompozitní PMI tak v prvním případě zůstal zcela beze změny (na 50,2 b.) a v tom druhém jen nepatrně vzrostl (z 50,5 b. na 51,0 b.).
Zveřejněny byly také tuzemské indikátory ekonomické důvěry. Ten souhrnný v únoru jen nepatrně vzrostl z 97,4 b. na 97,8 b., a zůstal tedy pod svým dlouhodobým průměrem. Třetí měsíc v řadě došlo k poklesu spotřebitelského sentimentu, a to z 97,1 b. na 96,6 b. Jeho únorová hodnota byla dokonce nejnižší za poslední rok. K tomu přispěly zejména zvyšující se obavy domácností ohledně vývoje ekonomiky v následující dvanácti měsících. Zároveň s tím narůstají také obavy z vyšší nezaměstnanosti. Tento vývoj není pozitivním signálem pro další zvyšování spotřeby domácností, která by měla být tahounem letošního růstu tuzemské ekonomiky. Pokles spotřebitelského sentimentu byl ale v únoru kompenzován růstem toho podnikatelského, který se zvýšil z 97,5 b na 98,0 b. Pomohly tomu zejména sektory stavebnictví a obchodu. V případě stavebnictví by tak mělo jít o potvrzení probíhajícího obratu k lepšímu, na který ukazuje i rychlý růst stavební produkce v posledních měsících. K němu mimo jiného pravděpodobně přispívá oživení na nemovitostním trhu. Nálada v průmyslu se zlepšila jen nepatrně z 93,2 b. na 93,5 b., zatímco ve službách zůstala meziměsíčně beze změny.
Na finančních trzích přetrvával vliv politické nejistoty týkající se možného zavedení cel ze strany USA, nevyzpytatelných jednání kolem ukončení války na Ukrajině a výsledku německých voleb. Všechny tyto faktory samozřejmě neprospívají ani výše zmíněné náladě spotřebitelů a firem, a jsou významným faktorem přetrvávající nízké úrovně evropského ekonomického sentimentu. Donald Trump minulý týden pokračoval v sérii výroků, čeho všeho se mohou cla na dovoz do USA týkat. Na přetřes tentokrát přišla i cla na osobní automobily, kterých se Evropa obává. Americký prezident uvedl, že tato cla by se mohla pohybovat kolem 25 %, více k tomu ale údajně řekne až začátkem dubna. Hlavní měnový pár eura k americkému dolaru tak v průběhu týdne zaznamenal větší volatilitu, když se pohyboval v rozmezí 1,0400-1,0500 EUR/USD. Dolar ale nakonec v mezitýdenním srovnání skončil silnější pouze o 0,1-0,2 %. Kromě silných slov Donalda Trumpa totiž dění na politickém jevišti žádné reálné dopady v podstatě nemělo. Zvýšená riziková averze na finančních trzích neprospívala středoevropským měnám. I jejich ztráty však byly spíše malé. Nejvíce vůči euru oslabil maďarský forint (o 0,2-0,3 %), který následovala česká koruna (ztráta ve výši 0,1-0,2 %). Nejlépe dopadl polský zlotý, jehož kurz vůči euru zůstal téměř beze změny. Cena severomořské ropy Brent během týdne vzrostla o přibližně jedno procento, s cenou mírně nad 75 dolarů za barel.
Autor: Martin Gürtler, Komerční banka
Klíčová slova: EUR | Výkon | Nezaměstnanost | ČSÚ | Americký prezident | Inflace | Průmysl | Zpráva | Donald Trump | Předstihové indikátory | Ukončení války na Ukrajině | Ekonomiky | Domácnosti | Poptávka | Brent | Stavební produkce | Očekávání | Války na Ukrajině | Politická nejistota | Růst | Příležitosti | Trh práce | Evropské ekonomiky | Inflace v eurozóně | Koruna | Počasí | Zpřesněný odhad | Trh | Riziková averze | Vice | Maloobchodní tržby | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Komise | Nejistoty | Indikátor | Polský zlotý | Česká koruna | Ifo | Zvýšená riziková averze | Cla na dovoz | Růst průmyslových cen | Důvěra v ekonomiku | 3М | Komerční banka | USA | CDU/CSU | Průmysl v Německu | Vývoj | Dovoz do USA | EUR/USD | První odhad | Zlotý | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Vítězství | Konzervativní strany | Cena severomořské ropy Brent | Maďarský forint | Trhy | Růst ekonomiky | Mzdy | Zlepšení nálady | Ztráta | Pesimismus | Německá ekonomika | Ceny | Pokles | Války | Cena severomořské ropy | Forint | Německé ekonomiky | ČNB | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Dovoz | Prezident | Evropa | Trump | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Situace | Tržby | FOREX | GfK | HDP | Dolar | Průmyslové ceny | Martin Gürtler | Ztráty | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | Nálada v průmyslu | Kurz | Americká ekonomika | Rychlý růst | Investice | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Důvěra | Spotřebitelský sentiment | Ukončení války | Oživení evropské ekonomiky | TIM | Nálada | Prodej | Finanční trhy | Průzkumy | Stavebnictví | Německý HDP | Cena | Česká ekonomika | Zavedení cel | Ekonomika | Indikátory | Práce | Zlepšení | ČR | Lednová inflace | Sentiment | Slabá poptávka | Ropy | Struktura | USD | Odhad inflace | Situace v průmyslu | Rok 2024 | Nejistota | ECB | HICP | ROCE | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Americký HDP |
Čtěte více
-
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce ukáží solidní tvorbu pracovních míst
Páteční NFP report potvrdí, že americký trh práce zůstává utažený. To bude patrné i z červencového vývoje osobních příjmů a výdajů Američanů, které zřejmě porostou. Naopak ziskové marže firem, které budou zveřejněny společně se zpřesněným odhadem HDP za Q2, budou mezičtvrtletně nižší. Data z trhu nemovitostí ukáží na jeho další ochlazení. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce utvrdí Fed v tom, že je na čase začít jednat
Sympozium v Jackson Hole potvrdilo ochotu americké centrální banky začít s omezováním nákupů aktiv. Konkrétní detaily ale oznámeny nebyly. V tom, že je čas začít jednat, by měla Fed utvrdit páteční data z trhu práce. Ta ukáží na další solidní tvorbu pracovních míst i pokles nezaměstnanosti. Kromě dat z trhu práce stojí za zmínku i tamní spotřebitelská důvěra a průmyslový ISM. Oba ukazatele čeká korekce. I tak se ale udrží vysoko na dlouhodobým průměrem. Mírný pokles čeká i důvěru v eurozóně. Naopak k rychlému růstu se odhodlá inflace v eurozóně, a to dokonce na nejvyšší hodnoty od roku 2011. V Česku se dozvíme, co stálo za překvapivě nízkým růstem HDP ve druhém čtvrtletí. Čeká nás i PMI, který stejně jako v dalších zemích eurozóny mírně zkoriguje. U českých mezd za druhé čtvrtletí očekáváme solidní dynamiku. I tak ale tempo růstu zaostane za prognózou ČNB. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data ze Spojených států nepotěší
Data, která budou tento týden přicházet z USA, nepotěší. Jedinou výjimkou by mohl být počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který by měl začít klesat. Spotřebitelskou důvěru, prodeje nemovitostí i objednávky zboží dlouhodobé spotřeby však čekají další propady. Naopak data z eurozóny by mohla tento týden vyznít pozitivně. Čekáme zlepšení ekonomického sentimentu v eurozóně i německého IFO indexu. Investory budou zajímat i detaily týkající se fondu na podporu ekonomiky eurozóny, které představí Evropská komise. Optimismus však může zkalit revize HDP za Q1 v Itálii a Francii směrem dolů a také inflace v eurozóně blížící se bodu mrazu. V regionu bude zveřejněna česká a maďarská důvěra v ekonomiku za květen, která by již mohla odrážet uvolňování opatření v boji proti koronaviru. Čeká nás i zasedání polské a maďarské centrální banky, které nechají sazby beze změny a také zpřesněné odhady HDP obou zemí. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z reálné ekonomiky potvrdí drtivý dopad koronaviru
Hlavní událostí tohoto týdne bude jednoznačně statistika čínského HDP za první čtvrtletí, které se dočká výrazného propadu. V následujících dnech uvidíme ale i další statistiky z reálné ekonomiky již postižené dopady koronaviru. Americké maloobchodní tržby zaznamenají výrazný pokles, zatímco průmyslová produkce klesne prozatím jen mírně. Tuzemská inflace podle našich odhadů v březnu dosáhla svého vrcholu a v následujících měsících by měla zpomalovat díky nižším cenám ropy a slabé poptávce domácností. Hlavním tématem však zůstává spíše aktuální vývoj pandemie a další opatření hospodářské politiky. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z trhu práce napoví, co čekat od Fedu
Z pohledu globálních trhů bude hlavní údaj v podobě červnového počtu nových pracovních míst v nezemědělském sektoru v USA zveřejněn až v samotném závěru týdne. Očekáváme zpomalení tvorby nových pracovních míst na 250 tis., stále se však bude jednat o silný údaj. Tržní reakci by mohl vyvolat také zápis z posledního zasedání Fedu. Jak u nás, tak v Německu i eurozóně je v tomto týdnu na programu několik statistik týkajících se průmyslu. Celkově se obáváme poměrně slabých dat, která budou indikovat, že výrazné oživení v průmyslu se v Evropě prozatím odkládá. Z domácích statistik dnes budeme sledovat kromě červnového PMI ze zpracovatelského průmyslu rovněž bilanci státního rozpočtu ke konci prvního pololetí, která ukáže i pro další vývoj důležité sezónní inkaso DPPO. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z tuzemské ekonomiky budou svědčit o zpomalení ekonomické aktivity
Tuzemská data během týdne pravděpodobně vykážou hluboký meziroční propad reálných mezd o 10,2 % a meziměsíční poklesy průmyslové produkce a maloobchodních tržeb. Data z německého průmyslu by měla již nést předzvěsti mělké recese v 2H22. Klíčovou událostí týdne bude zasedání ECB, která se podle nás odhodlá k 75bodovému hiku, přičemž terminální úroveň sazeb, dosažená až příští rok, by se měla pohybovat na 2,75 %. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Dezinflace v eurozóně pokračuje rychlejším tempem ve srovnání s USA
Inflace v eurozóně podle nás v únoru výrazně zpomalila o 0,3 pb na 2,5 % y/y, stejně tak jako ta jádrová na 3,0 % (vs 3,3 % v lednu). Naproti tomu deflátor soukromé spotřeby (PCE) v USA na meziměsíční bázi v lednu zřejmě zrychlil na 0,3 % a 0,4 % v případě toho jádrového. To by mělo plynout z již zveřejněných dat CPI a PPI, která byla nad očekávání vyšší. Pokračující vlna dezinflace v eurozóně a náznaky pomaleji odeznívajících inflačních tlaků v USA mohou posílit sázky investorů na výraznější pokles sazeb ECB oproti Fedu. Zpřesněný odhad tuzemského HDP za Q4 23 podle nás ukáže na revizi směrem nahoru o 0,2 pb. Česká ekonomika by tak ve výsledku ve Q4 vzrostla o 0,4 % q/q. Minulý týden jsme vydali aktualizovanou prognózu inflace a trajektorie sazeb ČNB. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Dezinflační tlaky ve výrobní sféře jsou příslibem pro zpomalení inflace
Trend na vstupu do tohoto týdne nastolí dnes ráno zveřejněná čínská data, která přinesla poměrně značné zklamání ohledně růstu tamní ekonomiky ve Q2. V úterý zveřejněné květnové maloobchodní tržby a průmyslová produkce v USA poodhalí kondici tamní ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Na domácí datové frontě se dočkáme pouze červnového vývoje cen ve výrobní sféře. Ty podle nás opět klesly. V eurozóně budou potvrzeny údaje červnové inflace, která podle nás stále vyvíjí tlak na další zvyšování sazeb ECB. V minulém týdnu zveřejněná data v USA zase indikují, že zvýšení sazeb na následujícím zasedání Fedu o 25 bb by již zřejmě mohlo být v současném cyklu poslední. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Domácí inflace zahajuje sestupnou dráhu
V USA bude hlavní statistikou tohoto týdne únorový počet nově vytvořených pracovních míst v nezemědělském sektoru. Těch podle našeho odhadu v únoru přibylo 280 tis. Americký trh práce tak zůstává napjatý, začínají se však objevovat signály, že by se v průběhu letoška mohl zchlazovat. Třetí čtení HDP eurozóny za Q4 22 by podle nás mohlo přinést lehkou sestupnou revizi, zatímco průmyslová produkce v Německu se zřejmě v lednu po slabém prosinci zvýšila. Data z tuzemska by v tomto týdnu celkově měla přinést příslib určitého zlepšení reálné ekonomiky. Domácí inflace zůstává výrazná, její únorové snížení na 16,9 % y/y by ale mělo předznamenat pozvolný klesající trend. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Do tohoto týdne vstoupíme s údajem o květnovém vývoji tuzemské inflace
Týden nabitý zasedáními centrálních bank a údaji o vývoji spotřebitelských cen zahájí tuzemská inflace za květen. Ta by měla v meziročním vyjádření pokračovat v poměrně svižném poklesu; klíčový bude vývoj jádrové inflace po překvapivém výrazném zpomalení v dubnu. Dále bude tento týden zveřejněna americká inflace, která bude jedním z důležitých vstupů před zasedáním americké centrální banky v tomto týdnu. Zasedat bude i ECB, která na rozdíl od Fedu (od kterého se čeká pauza) podle nás zvýší sazby (o 25 bb). Obě centrální banky zveřejnění novou prognózu a americký Fed zároveň také výhled trajektorie úrokových sazeb dle jednotlivých představitelů (tzv. dot-plot). -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Důvěra evropských podnikatelů by se měla odrážet ode dna
Z hlediska nově zveřejněných dat tento týden přinese především indikátory sentimentu za listopad. Publikovány budou předběžné odhady PMI a IFO index. Navzdory tomu, že očekáváme mírné zlepšení, úroveň podnikatelské důvěry by měla nadále zůstat nízká. Finální odhad německého HDP by pak měl potvrdit mezičtvrtletní pokles tamní ekonomiky v Q3 o 0,1 %. Důvodem by měla být nižší spotřeba domácností a slabší čistý vývoz. Maďarská centrální banka podle nás tento týden sníží základní úrokovou sazbu o 100 bb. ECB i Fed pak zveřejní zápis z posledního zasedání. Likvidita na finančních trzích bude ale omezená kvůli oslavám Dne díkůvzdání v USA. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Důvěra v ekonomiku eurozóny se zlepšuje
Ve Spojených státech bude v tomto týdnu pozornost směřovat na cenový index PCE. Ten zřejmě za únor ukáže relativně silný meziměsíční růst. Pro to, aby americká centrální banka v červnu snížila úrokové sazby, tak bude klíčový vývoj březnové a dubnové inflace. Ta by měla dle našich očekávání zpomalit, míra nejistoty ohledně načasování uvolňování měnové politiky však zůstává značná. V eurozóně tento týden uvidíme další mírně oživení peněžní zásoby M3, lepší náladu spotřebitelů i větší důvěru v tamní ekonomiku. Výsledky březnového konjukturálního průzkumu budou zveřejněny i na domácí půdě. Zpřesněný odhad HDP zá čtvrtý kvartál loňského roku pravděpodobně velkou revizi nepřinese. Zajímavý bude nicméně pohled na vývoj úspor domácností a ziskových marží firem. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Důvěra v ekonomiku eurozóny vzroste
Kalendář tento týden zaplaví indikátory důvěry. Ve Spojených státech se spotřebitelská důvěra chová záhadně – její úrovně odpovídají spíše recesi. Přesto ale výdaje Američanů v lednu výrazně předčily jejich osobní příjmy, což se projeví v poklesu úspor. Důvěra v ekonomiku eurozóny díky lepší pandemické situaci zřejmě vzroste. Stejně tak i kompozitní index PMI a PMI z oblasti služeb. Průmyslový PMI se sice mírně zhorší, bude to ale dáno vývojem dodacích lhůt, jejichž vývoj naznačuje, že problémy se subdodávkami slábnou. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB bude řešit způsob ukončení pandemického programu nákupu aktiv
Tento týden přinese záplavu dat a událostí v čele se zasedáním ECB. To by mělo ukázat posun v diskuzi o blížícím se konci pandemického programu nákupu aktiv. Zároveň uvidíme statistiky HDP z USA, eurozóny a České republiky za třetí čtvrtletí. Ve všech případech očekáváme zhoršení oproti předchozímu čtvrtletí. Negativní zprávou budou i předstihové ukazatele z Německa a ČR, které vykáží další pokles v souladu s dříve zveřejněnými PMI. Naopak inflace nepřestává růst, když v eurozóně opět navýší rekordní meziroční hodnoty. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB i Fed zvýší tento týden sazby. Fed s utahováním končí, ECB ještě ne
Na obou stranách Atlantiku se budou tento týden zvedat měnově politické sazby o 25 bb. Fed tak již bude podle nás se sazbami na vrcholu, případně těsně před ním, ECB je stále v módu zvyšujících se sazeb. Očekáváme, že předběžný odhad amerického HDP za druhé čtvrtletí bude v souladu s růstem potenciálu, sada evropských sentiment indikátorů pak ukáže na zlepšení, ovšem z nízkých úrovní. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB poprvé po jedenácti letech zvýší úrokové sazby
Ve Spojených státech bude zveřejněna série červnových dat z trhu nemovitostí. Ty po květnových propadech zřejmě ukáží lepší výsledky. Solidní data z reálné ekonomiky plus vysoká inflace jsou důvodem, proč jsme revidovali výhled pro Americkou centrální banku – na červencovém zasedání (26.-27.7.) očekáváme 100bodové zvýšení klíčové úrokové sazby. K utažení měnových podmínek se již tento čtvrtek poprvé po 11 letech zřejmě rozhoupe ECB. Depozitní sazbu zvedne o 25 bb na -0,25 %. Představen bude i nástroj pro zabránění fragmentace evropského dluhopisového trhu. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB rozšíří program nákupů finančních aktiv
Pozornost finančních trhů bude mít tento týden zejména dění v Evropské unii. ECB by měla oznámit další balíček podpůrných opatření. I tento týden budou pokračovat vyjednávání o Brexitu. V jeho závěru pak Evropská rada projedná definitivní návrh Evropského fondu obnovy. V USA se politici budou snažit vyhnout uzavření vládních institucí kvůli limitům současného federálního rozpočtu. V České republice bude zveřejněna celá řada dat z reálné ekonomiky. Nejzásadnější bude statistika z průmyslu, který podle nás v říjnu pokračoval v expanzi, zatímco maloobchodní tržby klesaly. Klíčový bude také vývoj tuzemských cen, které pravděpodobně v listopadu stagnovaly. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB si bude chtít koupit čas
Zasedání ECB se tento týden ponese na pozadí rusko-ukrajinského konfliktu. Výsledkem bude opatrnost centrálních bankéřů a snaha udržet si flexibilitu. Americká inflační data potvrdí předpoklady zvýšení dolarových úrokových sazeb na zasedání v příštím týdnu. Z domova se dočkáme silných inflačních čísel i relativně robustních lednových dat z reálné ekonomiky. To je ale historie. Stejně jako mzdy za Q4 21. ČNB bude dále monitorovat devizový trh a limitovat tlaky na oslabování koruny. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB si dá ve čtvrtek pauzu, další pokles sazeb by mohl přijít v září
Evropská centrální banka na červnové snížení sazeb pravděpodobně nenaváže, když tentokrát podle nás ponechá úrokové sazby beze změny. Slabší údaje z reálné ekonomiky ale z našeho pohledu nahrávají dalšímu „cutu“ v září. Data z eurozóny by tento týden měla ukázat na další pokles průmyslové produkce a potvrdit červnovou spotřebitelskou inflaci v souladu s bleskovým odhadem na 2,5 % y/y. Ve Spojených státech čekáme v červnu přibližnou meziměsíční stagnaci tamních maloobchodních tržeb i průmyslové produkce. Domácí datový kalendář nabídne červnové PPI, které podle našeho odhadu opět meziměsíčně klesly. Důležitá pro korunový trh budou vzhledem k blížícímu se srpnovému zasedání ČNB i případná další vyjádření členů bankovní rady. -
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB sníží sazby poprvé v září
Americká ekonomika vzrostla podle našeho odhadu v závěrečném čtvrtletí loňského roku o necelá dvě procenta mezikvartálně anualizovaně. V eurozóně bude klíčovou událostí zasedání Evropské centrální banky. Ta se očekávání ohledně prvního snížení úroků zatím snažila spíše mírnit. Naše prognóza počítá s prvním uvolněním měnových podmínek v září letošního roku. Datům budou tento týden dominovat předstihové indikátory. Zatímco indexy PMI by se měly v eurozóně dále mírně zlepšovat, a to jak v průmyslu, tak i ve službách, německý IFO index čeká ve složce očekávání zřejmě mírné zhoršení. S jakou náladou vstoupily do letošního roku české domácnosti a podnikatelé, by měl ukázat ve středu zveřejněný konjunkturální průzkum.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Denní kalendář událostí
V Kanadě zisky podniků
Člen Bank of England Swati Dhingr
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V USA index PMI z oblasti Chicaga
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
V USA HDP cenový index
V Kanadě zisky podniků
Člen Bank of England Swati Dhingr
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V USA index PMI z oblasti Chicaga
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
V USA HDP cenový index
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: 🔴 Warren Buffett prodal index S&P 500 😱 | Přichází změna 💣 | Trump vs. Zelenskyj 🔥 | Musk vs. Fed 💥
Připravuje se EUR/GBP na změnu trendu?
EUR/JPY se přiblížil ke klíčovému supportu, býci vstupují do pozic
Očekávané události pro tento týden
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 17.2.2025 - 21.2.2025
PwC: V růst ekonomiky ČR letos věří nejvíce šéfů českých firem za tři roky
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.2.2025)
CAC 40 - Intradenní výhled 24.2.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 24.2.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 24.2.2025
VIDEO: 🔴 Warren Buffett prodal index S&P 500 😱 | Přichází změna 💣 | Trump vs. Zelenskyj 🔥 | Musk vs. Fed 💥
Připravuje se EUR/GBP na změnu trendu?
EUR/JPY se přiblížil ke klíčovému supportu, býci vstupují do pozic
Očekávané události pro tento týden
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 17.2.2025 - 21.2.2025
PwC: V růst ekonomiky ČR letos věří nejvíce šéfů českých firem za tři roky
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.2.2025)
CAC 40 - Intradenní výhled 24.2.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 24.2.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 24.2.2025
Blogy uživatelů
RebelsFunding přináší jedinečnou 30% slevu na všechny programy!
Prop Trading v roku 2025 (časť 4.)
Výběr z nedělní přípravy: Americký index S&P 500 a vybrané měnové FX páry
Index S&P 500 zažil silně medvědí konec týdne - je to otočka trendu?
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
RebelsFunding přináší jedinečnou 30% slevu na všechny programy!
Prop Trading v roku 2025 (časť 4.)
Výběr z nedělní přípravy: Americký index S&P 500 a vybrané měnové FX páry
Index S&P 500 zažil silně medvědí konec týdne - je to otočka trendu?
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Forexové online zpravodajství
Alibaba věnuje 53 miliard dolarů na rozšíření umělé inteligence v rámci strategického posunu
Microsoft ruší pronájem datových center pro umělou inteligenci kvůli obavám z dlouhodobé poptávky
BREAKING: Konečný CPI eurozóny v souladu s očekáváním 📌
Výsledková sezóna s XTB: Chystá se Buffett na odchod do důchodu?
Německé akcie po víkendových volbách v úvodu posilují, UBS zvýšilo doporučení u akcií Rheinmetall
Pražská burza na začátku týdne nepatrně oslabuje
BREAKING: EURUSD po smíšené zprávě o německém IFO nevýrazný
💡DE40 omezuje povolební zisky
Technická analýza na týden od 24. do 28. února: EUR/USD
Technická analýza na týden od 24. do 28. února: GBP/USD
Alibaba věnuje 53 miliard dolarů na rozšíření umělé inteligence v rámci strategického posunu
Microsoft ruší pronájem datových center pro umělou inteligenci kvůli obavám z dlouhodobé poptávky
BREAKING: Konečný CPI eurozóny v souladu s očekáváním 📌
Výsledková sezóna s XTB: Chystá se Buffett na odchod do důchodu?
Německé akcie po víkendových volbách v úvodu posilují, UBS zvýšilo doporučení u akcií Rheinmetall
Pražská burza na začátku týdne nepatrně oslabuje
BREAKING: EURUSD po smíšené zprávě o německém IFO nevýrazný
💡DE40 omezuje povolební zisky
Technická analýza na týden od 24. do 28. února: EUR/USD
Technická analýza na týden od 24. do 28. února: GBP/USD
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Graf dne: DE30 (23.06.2023)
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 24. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
Graf dne - DE30 (12.09.2023)
Oil gains for week on supply cuts, demand concerns
Rozbřesk: Německá inflace na čtyřletých maximech, Bundesbanka bije na poplach
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 24. 10. 2024
Forex: Euru se včera podařilo přibrzdit předchozí propady
Makro: Maloobchodní tržby Německa v září nečekaně prudce klesly
PŘEHNANÁ EUFORIE – MANAŽEŘI ALL IN A ZNOVU ŠPATNĚ (CHYTŘÍ PRODÁVAJÍ)
Ex-day Nvidia: Trhy čekají na klíčovou zprávu
Graf dne: DE30 (23.06.2023)
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 24. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
Graf dne - DE30 (12.09.2023)
Oil gains for week on supply cuts, demand concerns
Rozbřesk: Německá inflace na čtyřletých maximech, Bundesbanka bije na poplach
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 24. 10. 2024
Forex: Euru se včera podařilo přibrzdit předchozí propady
Makro: Maloobchodní tržby Německa v září nečekaně prudce klesly
PŘEHNANÁ EUFORIE – MANAŽEŘI ALL IN A ZNOVU ŠPATNĚ (CHYTŘÍ PRODÁVAJÍ)
Ex-day Nvidia: Trhy čekají na klíčovou zprávu
Blogy uživatelů
Index S&P 500 zažil silně medvědí konec týdne - je to otočka trendu?
Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Index S&P 500 odepsal necelé procento, konsolidace na maximech výhled nemění
Ako obchodovať na Forexe pomocou menovej arbitráže
Forex: Australské komodity už tolik netáhnou, analýza AUD/USD
RebelsFunding přináší jedinečnou 30% slevu na všechny programy!
Investování do fyzických drahých kovů 1.
Co je Prodej na krátko (Short sell) na akciovém trhu
Index S&P 500 zažil silně medvědí konec týdne - je to otočka trendu?
Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Index S&P 500 odepsal necelé procento, konsolidace na maximech výhled nemění
Ako obchodovať na Forexe pomocou menovej arbitráže
Forex: Australské komodity už tolik netáhnou, analýza AUD/USD
RebelsFunding přináší jedinečnou 30% slevu na všechny programy!
Investování do fyzických drahých kovů 1.
Co je Prodej na krátko (Short sell) na akciovém trhu
Vzdělávací články
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (1. část)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Disciplína v životě tradera - část 2.
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (2. díl)
Swissquote: Recenze, poplatky a hodnocení
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Přichází éra Psychologie Prop tradingu?
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (1. část)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Disciplína v životě tradera - část 2.
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (2. díl)
Swissquote: Recenze, poplatky a hodnocení
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Přichází éra Psychologie Prop tradingu?
Tradingové analýzy a zprávy
Reuters: USA mohou Ukrajině vypnout Starlink
Live trading: +760 USD zisk na GBP/USD
Rusko by mohlo svolit k využití zmrazených aktiv k obnově Ukrajiny, píše Reuters
GBP/USD - Intradenní výhled 29.2.2016
USD/CAD - Intradenní výhled 11.2.2022
Neznámý hacker ukradl ethery z kryptoměnové burzy Bybit
VIDEO: 🔴 Warren Buffett prodal index S&P 500 😱 | Přichází změna 💣 | Trump vs. Zelenskyj 🔥 | Musk vs. Fed 💥
Cena plynu v USA skokově vzrostla
Německé volby vyhrála CDU/CSU, chce vládu do Velikonoc
S&P 500 - Intradenní výhled 10.8.2017
Reuters: USA mohou Ukrajině vypnout Starlink
Live trading: +760 USD zisk na GBP/USD
Rusko by mohlo svolit k využití zmrazených aktiv k obnově Ukrajiny, píše Reuters
GBP/USD - Intradenní výhled 29.2.2016
USD/CAD - Intradenní výhled 11.2.2022
Neznámý hacker ukradl ethery z kryptoměnové burzy Bybit
VIDEO: 🔴 Warren Buffett prodal index S&P 500 😱 | Přichází změna 💣 | Trump vs. Zelenskyj 🔥 | Musk vs. Fed 💥
Cena plynu v USA skokově vzrostla
Německé volby vyhrála CDU/CSU, chce vládu do Velikonoc
S&P 500 - Intradenní výhled 10.8.2017
Témata v diskusním fóru
PURPLE TRADING- POZOR poctivý broker či zloději...
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
OptioNavigator
Odporucte brokera
Oanda
Index S&P 500
Price Action Trading Jakuba Hodana
Akciové indexy
Grayscale bude nakupovať aj ďalšie kryptomeny
Jednoduchá zisková strategie
PURPLE TRADING- POZOR poctivý broker či zloději...
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
OptioNavigator
Odporucte brokera
Oanda
Index S&P 500
Price Action Trading Jakuba Hodana
Akciové indexy
Grayscale bude nakupovať aj ďalšie kryptomeny
Jednoduchá zisková strategie
Odborná literatura
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Forex brokeři