Hospodářské problémy

S&P Global: Americká cla zasáhnou přes německá auta i Česko a Slovensko
03.03.2025 Plánovaná 25procentní cla na dovoz zboží ze zemí Evropské unie do Spojených států nejvíce dolehnou na Českou republiku, Slovensko a další země v regionu. Značný vliv bude mít německý automobilový sektor, uvedla dnes mezinárodní ratingová agentura S&P Global. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa zatím neoznámila, kdy začne cla vybírat, ale až se tak stane, omezí to zřejmě hospodářský růst celé střední Evropy, a tím se i zhorší její současné rozpočtové problémy, uvedla S&P Global.

Jak by mohla Trumpova daňová a výdajová politika ovlivnit hospodářský růst USA?
10.02.2025 Návrat Donalda Trumpa do Bílého domu vyvolal novou debatu o ekonomických důsledcích jeho navrhované daňové a výdajové politiky. Jeho administrativa dříve prosazovala agresivní snižování daní a deregulaci, což přispělo k prudkému nárůstu zisků podniků a růstu akciových trhů. Přetrvávají však obavy ohledně dlouhodobého dopadu těchto politik, zejména pokud jde o inflaci, veřejný dluh a udržitelnost ekonomiky.

Ranní okénko - Akciové trhy oslavily první den Trumpa v úřadu, ale dolaru se zatím nedaří
22.01.2025 Dnešní ekonomický kalendář nabídne jediný údaj, a tím bude tzv. Leading Economic Index ze Spojených států amerických publikovaný organizací Conference Board. Jedná se o méně nápadný, ale respektovaný indikátor, jelikož jde o souhrn předstihových ukazatelů, které bývají klíčové pro odhad budoucího ekonomického vývoje. Zahrnuje např. objem nových objednávek v průmyslu, počet stavebních povolení, míru spotřebitelské důvěry nebo žádosti o podporu v nezaměstnanosti, ale také výkonnost akciového trhu. Ačkoli od roku 2022 se index postupně snižoval, v prosinci loňského roku naznačil obrat, když meziměsíčně vzrostl o 0,3 %. Mediánový odhad analytiků předpokládá, že na stejné hodnotě index zůstane i v lednu, a meziměsíčně tedy zůstane beze změny.

Průzkum: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je slabá
06.01.2025 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu druhý měsíc za sebou klesla a dostala se na nejslabší úroveň za více než rok. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila výzkumná společnost Sentix. Za hospodářské problémy eurozóny je podle průzkumu nadále z velké části zodpovědné Německo.

Analytici ČSOB čekají zrychlení růstu ČR, riziko je USA a Německo
10.12.2024 Českou ekonomiku v příštím roce čeká oživení, když hrubý domácí produkt (HDP) poroste o 2,3 procenta po letošní jednoprocentním růstu, a celoroční inflace zůstane na 2,5 procenta. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes novinářům představili analytici ČSOB. Rizikem pro zrychlení růstu podle nich zůstává politický vývoj ve Spojených státech po nástupu nového prezidenta Donalda Trumpa a rovněž dlouhodobé hospodářské potíže Německa.

Růst HDP odpovídá prognóze ČNB, potvrzuje oživení ekonomiky
29.11.2024 Meziroční růst českého hrubého domácího produktu (HDP) ve třetím čtvrtletí o 1,3 procenta byl v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Mírné rozdíly byly ve výdajové struktuře, když nad očekávání rostla spotřeba domácností, zaostala naopak investiční aktivita. V komentáři k vývoji HDP to dnes uvedl ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Zveřejněné údaje podle něj potvrzují pokračující oživení české ekonomiky.

Zlepšená nálada v tuzemské ekonomice
26.11.2024 Listopadové konjunkturální průzkumy povzbudily naděje na pokračující oživení tuzemské ekonomiky. Souhrnný indikátor důvěry se ve srovnání s říjnem zvýšil o 1,2 bodu na hodnotu 98, čímž se dostal na nejvyšší úroveň od poloviny roku 2022. Mezi podnikateli vzrostla důvěra o 1,3 bodu na hodnotu 93,7, zatímco spotřebitelská důvěra přidala k dobru 0,9 bodu na hodnotu 101,6 a druhý měsíc v řadě tak setrvala nad svým dlouhodobým průměrem.

ČSOB Data Watch: Zlepšená nálada v tuzemské ekonomice
25.11.2024 Listopadové konjunkturální průzkumy povzbudily naděje na pokračující oživení tuzemské ekonomiky. Souhrnný indikátor důvěry se ve srovnání s říjnem zvýšil o 1,2 bodu na hodnotu 98, čímž se dostal na nejvyšší úroveň od poloviny roku 2022. Mezi podnikateli vzrostla důvěra o 1,3 bodu na hodnotu 93,7, zatímco spotřebitelská důvěra přidala k dobru 0,9 bodu na hodnotu 101,6 a druhý měsíc v řadě tak setrvala nad svým dlouhodobým průměrem.

Německo se musí přípravit na cla
06.11.2024 Pravděpodobné vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je hospodářsky nejtěžším okamžikem v dějinách Německa. V komentáři to dnes napsal předseda kielského Institutu pro světové hospodářství (IfW) Moritz Schularick. Podle předsedy ekonomického institutu Ifo Clemense Fuesta se Německo musí připravit na zavedení cel, podle předsedy institutu ZEW Achima Wambacha Trumpovo prezidentství ještě zhorší hospodářské problémy Evropy a Německa.

Nejistý dolar v období politického neklidu
17.10.2024 S nástupem posledního čtvrtletí letošního roku čekají měnové trhy zvýšené turbulence. Příčinou je nejistota kolem amerických voleb, která budou mít dopady na fiskální politiku, zahraniční vztahy, monetární politiku i geopolitiku. Tržní volatilitu navíc přiživí i změna prostředí globálních úrokových sazeb.

Graf dne - CH50 (09.09.2024)
09.09.2024 Hospodářské ukazatele v Číně vykazují přetrvávající deflační tlaky, spotřebitelské ceny rostou méně, než se očekávalo, a výrobní ceny nadále klesají.Navzdory pokusům o stimulaci růstu se druhá největší ekonomika světa potýká s problémy při oživení domácí poptávky a boji s problémy s nadbytečnými kapacitami.

Růst české ekonomiky je ve shodě s očekáváním České národní banky
30.08.2024 Růst české ekonomiky je ve shodě s očekáváním České národní banky (ČNB). Hrubý domácí produkt (HDP) ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,6 procenta, jak předpokládala ČNB v letní prognóze. Mírně nižší mezičtvrtletní tempo ve druhém čtvrtletí vyvážil rychlejší růst na počátku letošního roku. V komentáři k dnešním údajům Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji HDP to uvedl náměstek ředitele sekce měnové ČNB Jakub Matějů.

Vnímání luxusu se mění: prestiž nahrazuje minimalismus a zásady. Firmy, které se tomuto trendu přizpůsobí nejrychleji, si udrží svou pozici
27.08.2024 Odvětví luxusního zboží prochází významnými změnami. Zatímco v minulosti bylo vnímáno jako něco exkluzivního, co si nemůže dovolit každý, dnes se zejména v Číně dostává do popředí pojem "luxusní ostuda". Ekonomická nejistota a přísné sociální zásady vlády totiž nabádají spotřebitele k menší okázalosti. Tyto změny negativně ovlivňují prodej řady známých luxusních značek. A nejen tam. Celkově lze pozorovat změnu chování spotřebitelů a posun k takzvanému "tichému luxusu", což podtrhuje i aktuální kauza Dior a Armani, ale také hospodářské výsledky prodejů dalších módních domů.

XAU/USD. Přehled a analýza
02.07.2024 Dnes se zlato, které se přiblížilo k 50dennímu jednoduchému klouzavému průměru SMA, seznámilo s novou nabídkou, která přilákala prodávající a zvrátila pozitivní pohyb z předchozího dne.

Inflační oříšek a mejdan soukromých fondů
29.05.2024 Kvůli překvapení ve formě nečekaně vysoké inflace odsunula BOE minulý týden první snížení sazeb ze srpna na listopad, zatímco ECB dál počítá s prvním snížením v červnu. Evropská centrální banka se svými výroky postupně sama zahnala do kouta a teď musí splnit, co slíbila, aby nebyla za blázna, ale nedopadne to tak stejně? Hlavní ekonom ECB Philip Lane řekl listu Financial Times, že Evropská centrální banka nevidí problém v tom, aby začala snižovat sazby dřív než Fed, a vzhledem k dostupným datům upouští od nejvyšší úrovně omezení. Zatímco ECB zahájí snižování až příští měsíc, Švýcarsko, Švédsko, Česká republika a Maďarsko už s ním začaly. Ve středu budou zveřejněny předběžné údaje o květnovém indexu německých spotřebitelských cen, a pokud budeme svědky dalšího nepříjemného překvapení, začne se na mysl vkrádat otázka, zda se ECB nechystá učinit politickou chybu.

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)
06.05.2024 Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.

Jak hospodářské problémy Německa táhnou dolů ekonomiky východoevropských zemí
14.02.2024 Hospodářské problémy Německa nepříznivě ovlivňují ekonomiky východoevropských zemí. Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska tak v posledním čtvrtletí loňského roku stagnoval, zatímco rumunská ekonomika klesla, ukázaly dnešní statistiky. V obou případech se přitom čekal mírný růst. Východní Evropa tak nyní ve snaze zajistit hospodářské oživení spoléhá především na spotřebitelskou poptávku, uvedla dnes agentura Bloomberg.

Analytici ČSOB: Inflace v ČR příští rok klesne, růst HDP bude slabý
12.12.2023 Inflace v Česku příští rok významně klesne, ale zůstane nad dvouprocentním cílem České národní banky (ČNB). Za celý rok bude průměrně 2,9 procenta po letošních 10,7 procenta. Ekonomika se dočká oživení po letošním celoročním poklesu, růst hrubého domácího produktu (HDP) ale bude slabý kolem 1,4 procenta, zejména kvůli problémům s exportem. Na setkání s novináři to dnes uvedli analytici ČSOB.

HDP ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 0,7 procenta, klesne i celoročně
01.12.2023 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o 0,7 procenta, proti předchozímu kvartálu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 0,5 procenta. Zpřesněný odhad dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), který tak zhoršil svůj první odhad z konce října. Hospodářský útlum byl silnější, než předpokládala Česká národní banka (ČNB). Podle analytiků z aktuálních dat vyplývá, že za celý rok už se česká ekonomika poklesu nevyhne, pokles HDP odhadují na půl procenta.

Útlum ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl výraznější, než čekala ČNB
01.12.2023 Útlum ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl silnější, než předpokládala Česká národní banka (ČNB) ve své listopadové prognóze. Hrubý domácí produkt (HDP) meziročně klesl o 0,7 procenta, když ČNB čekala pokles o 0,6 procenta. Za očekáváním zůstaly hlavně tvorba investic a čistý vývoz, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. V posledním letošním kvartále centrální banka očekává hospodářskou stagnaci, příští rok přijde postupné oživení.

Evropské akcie popáté za sebou oslabily, uzavřely na půlročním minimu
27.09.2023 Evropské akcie dnes popáté za sebou oslabily, na trhu přetrvávají obavy z negativních hospodářských dopadů vysokých úrokových sazeb. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 odepsal 0,18 procenta a uzavřel na 446,91 bodu. To představuje jeho nejnižší závěrečnou hodnotu za půl roku.

Biden: Ekonomické potíže Číny spíše snižují pravděpodobnost invaze na Tchaj-wan
11.09.2023 Hospodářské problémy Číny spíše snižují pravděpodobnost, že Peking uskuteční invazi na Tchaj-wan. Uvedl to včera podle agentur Reuters a Bloomberg americký prezident Joe Biden během návštěvy Vietnamu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.08.2023 1) Dolar dnes poprvé od loňského jara zdolal hranici 100 rublů, na což Kreml zareagoval kritikou ruské centrální banky. Ta je podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina za pád měny zodpovědná prosazováním uvolněné měnové politiky. Centrální banka vzápětí avizovala, že na příštím zasedání své bankovní rady nevylučuje zvýšení základní úrokové sazby. Informovala o tom agentura Interfax.

WSJ: Hospodářské problémy v Číně zhoršují vyhlídky velkých amerických firem
14.08.2023 Hospodářské problémy, kterými po pandemii covidu-19 prochází Čína, nepříznivě dopadají na velké americké firmy. Ty proto zhoršují výhled na zbytek letošního roku a některé z nich mají obavy, zda se očekávané oživení po pandemii vůbec dostaví. Napsal to dnes americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).

Graf dňa - USDCNH (27.06.2023)
27.06.2023 Čínska ľudová banka (People's Bank of China - PBOC) v snahe čeliť pesimizmu investorov v súvislosti s hospodárskymi problémami Číny vrátane slabého rastu a prudko rastúcej nezamestnanosti mladých ľudí prijala rozhodné opatrenia. PBoC stanovila dennú referenčnú sadzbu pre jüan silnejšiu, ako boli očakávania trhu, s cieľom posilniť menu a prejaviť svoju kontrolu nad menovou politikou.

Čína loni díky růstu vývozu zaznamenala rekordní obchodní přebytek
13.01.2023 Čína má za loňský rok díky růstu vývozu rekordní obchodní přebytek 877,6 miliardy dolarů (19,5 bilionu Kč). Rekordní byl také obchod s Ruskem, který činil 1,28 bilionu jüanů (4,2 bilionu Kč), informují dnes tiskové agentury s odkazem na čínskou vládu a data celního úřadu. V prosinci už byl však vývoj odlišný, kvůli slábnoucí zahraniční poptávce objem obchodu výrazně klesl.

Ukrajinská ekonomika překvapivě zmírnila tempo propadu, zvolnila také inflace
09.12.2022 Ukrajinská ekonomika ve třetím čtvrtletí překvapivě vzrostla o devět procent, zatímco ve druhém čtvrtletí o 19,2 procenta klesla. Meziroční tempo jejího propadu se tak zmírnilo na 30,8 procenta ze 37,2 procenta v předchozím tříměsíčním období. Oznámili to dnes ukrajinští statistici. Příznivěji se vyvíjí také míra inflace, která se za listopad snížila o desetinu procentního bodu na 26,5 procenta.

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v listopadu na 5,3 procenta
30.11.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v listopadu na 5,3 procentu a trh práce je i přes aktuální hospodářské problémy nadále stabilní. Dnes to ve své zprávě oznámil spolkový úřad práce. Podle sezonně očištěných dat ale míra nezaměstnanosti z říjnové hodnoty 5,5 procenta v listopadu vzrostla na 5,6 procenta.

Forex: Dolar výrazně zpevňuje, hospodářské problémy v Evropě srážejí euro i libru
07.09.2022 Dolar dnes na forexovém trhu výrazně zpevňuje a například vůči japonskému jenu je nejsilnější za 24 let. Mnohaletá maxima posouvá i k euru a zpevňuje také vůči britské libře. Hospodářské problémy v Evropě podle analytiků totiž kontrastují se silnou americkou ekonomikou.

Vyšetřování: Hlavním viníkem kyperské krize je bývalý prezident
08.10.2013 Za kyperskou finanční krizi, která dovedla zemi na pokraj bankrotu, je odpovědná především "lehkovážná" hospodářská politika bývalého prezidenta Demetrise Christofiase. Vyplývá to podle agentury AP z výsledků nezávislého vyšetřování. Christofias prý ignoroval varování ohledně nadměrných výdajů a zhoršil problémy země odkládáním rozhovorů o mezinárodní pomoci.
Související klíčová slova:
Úřad práce | Německý automobilový sektor | Český průmysl | Problémy Evropy | Ekonomické problémy | Abu Dhabi National Oil | Měny zemí | Dominik Rusinko | Co to ovlivňuje? | Refinitiv | Hlavní index německých akcií DAX | EUR | Sekce měnové | Bank of China | Akciové trhy | Hospodářské potíže | Mezinárodní organizace a dohody | Pozitivní vliv | Spolkový statistický úřad | Oživení poptávky | Historické události | Trend | Bank of Japan | Německý ministr financí | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Frank (CHF) | Statistiky | Patria Finance | Hospodářský růst USA | Dior | Agentura S&P | Jak fungují změny politik a předpisů? | Bain | Britská libra | Aktiva | PLN | USD/PLN | Energetika | Spojení | Dlouhodobý úspěch | Evropská komise | Investing | Japonská měna | WTO | Pokles indexu | ERA | Canadian Securities Commission | Znalost | Poplatky | Regulace investičních fondů | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Ekonomická opatření | Mezinárodní ratingová agentura | Válka | Politické změny | Deflační tlaky | Prada | České strojírenství | Politické a regulační změny | Administrativa prezidenta | Vzdělávací a osvětové kampaně | Český statistický úřad | Obchod s Ruskem | Ekonomika Spojených států | Německý DAX | Odvětví luxusního zboží | Hospodářské problémy Číny | Velké ekonomiky | Index německých akcií DAX | Nezaměstnanost | Canadian Securities Commission (CSC) | Dnešní statistiky | ČBA | Cena zlata | Cenné papíry a burzy | Peter Garnry | Akcie dnes | Trumpová | Manažeři | Inflace v prosinci | Změny politik | Základní úrokové sazby | Směrnice | Konflikty | Suroviny | ČSOB | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zvýšení základní úrokové sazby | Dolar dnes | Dovozní cla | Volby | Dohled nad trhy | Data Watch | Evropský orgán pro bankovnictví | Regulační orgán | Americký prezident | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Krizové řízení | Růst cen | Fondy a ETF | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | Orgán pro cenné papíry a trhy | Vysoké riziko | CZK | Podnikání | Inflace | Země EU | Nord Stream | Politická situace | Vývoj měnového páru | Ratingová agentura S&P | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Investice do infrastruktury | Kapitálové trhy | Hugo | Problémy v Číně | Dopad na ekonomiku | Prima | Největší regulační orgány | xStation | Kanadský dolar | Omezená nabídka | Graf | Výhled | Pravděpodobnost invaze na Tchaj-wan | Krátkodobé zisky | CMC Markets | ČSÚ | Průmysl | Útlum ekonomiky | Centrální banky | Zpráva | Tiskové agentury | Robert Reich | Geopolitická situace | Zvyšování sazeb | Německý export | Zajišťování | WSJ | Návrat Donalda Trumpa | Capital Markets | Ratingová agentura | Cartier | Zveřejněná data | Dolary | Česko a Slovensko | Nabídka | Aktuální hodnoty měny | Problémy eurozóny | Dnešní makroekonomické ukazatele | Sazba daně | Stagnace poptávky | Vysoké sazby | Nové signály | Charu Chanana | Diskont | Australská komise pro cenné papíry a investice | Lepší výsledky | Futures | Invaze na Tchaj-wan | Zvýšit zisky | Ekonomiky | CL | Odhodlání | Ranní okénko | Čínský jüan | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pád měny | Státní dluh | Peníze | Zveřejněné údaje | Ukazatele v Číně | Brent | Akcie a dluhopisy | Politika | Zvýšit ziskovost | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Dovoz do USA | Mezinárodní dohody | Dolar (NZD) | Prolomení rezistence | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Transparentní | Základní sazby | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | Evropské měny | List The Wall Street Journal | Politická nejistota | Boj proti podvodům | Antimonopolní zákony | Nákupy | Růst | Abbott Laboratories | Americký index | Příležitosti | EUR/CZK | Dodávky plynu do Evropské Unie | Zaměstnanost | MiFID II | Politická rozhodnutí | Nižší daně | Oblečení | Prognóza | Petr Král | Snižování sazeb | Souhrnný index | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Růst cen akcií | Mercedes | Veřejný dluh | Kongres | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Generali Investments CEE | Hospodářské recese | Objem obchodů | Evropské ekonomiky | Regulátoři finančního trhu | Chování | Koruna | Geopolitická rizika | Fondy zaměřené na ESG | AUD | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Zpřesněný odhad | Opatření | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Trh | Digitální aktiva | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Cestovní ruch | Reálný HDP | Oživení české ekonomiky | CMC | Akcia | Ekonom společnosti | Osvětové kampaně | Rozdílové smlouvy | Index | Vice | Burberry | MMF | Japonský jen (JPY) | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Komise | Novozélandský dolar | Rovnováhy | Pozitivní zpráva | Americká centrální banka | Historické maximum | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dolar (CAD) | Kapitál | Ropa Brent | Posílení | Obchodní války | Daně z příjmů | Agentura Reuters | Vládní balíček | Společnosti | Údaje o inflaci | Index STOXX Europe | Stephen Gallo | S&P | Regulátoři | Pomalý růst HDP | Unie | Hospodářské problémy Německa | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytici ČSOB | Vysoká inflace | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Tlaky na růst mezd | Snížení daně z příjmu | Wall Street Journal | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Registrace cenných papírů | Vývoj německé ekonomiky | EUR/GBP | Migrace | Deficit | Koaliční vláda | Analytik ČSOB | Invaze | G7 | Joachim Nagel | Index pařížské burzy | Sazba daně z příjmů právnických osob | Budoucnost | Index londýnské burzy | Odvětví | Analytika | Eskalace | Automobilový sektor | Hospodářská politika | Mexické peso (MXN) | Česká koruna | Oživení německé ekonomiky | Problémy Německa | Nord Stream 1 | Akcie německé společnosti | Moskva | MIFID | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Pozornost | Polský zlotý | Závislost | Financial Conduct Authority | Meziroční míra inflace | Ekonom ECB | Bohatství | Ifo | Erste Group | People's Bank of China | Conference Board | Rumunsko | Závislost na dolaru | Účetní závěrky | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Statistický úřad | Dceřiné společnosti | Gamble | Poptávka | Kov | Druhá největší ekonomika světa | Řetězec | Konjunkturální průzkum | Cla na dovoz | Abu Dhabi National Oil Company | Saldo zahraničního obchodu | Snižování úrokových sazeb | RBI | Množství peněz | ADNOC | Největší evropská ekonomika | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Největší ekonomika | Bývalý prezident | Válka na Ukrajině | Finance | Vysoké inflace | Rozpočtové deficity | Dluhopisy | Indikátor | Platformy | Zvýšené úrokové sazby | Americká Komise pro cenné papíry | Analytici | Dolar (AUD) | Problémy | Harrisová | Technologický vývoj | Wonderinterest | ČSOB Data Watch | Ropa | Michigan | Index německých akcií | ETF | BMO Capital Markets | Hospodářské problémy v Číně | Firma | Agentura Interfax | Iniciativa | Investiční aktivita | Rozpočtová pravidla | Ekonomické aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Raiffeisenbank a.s. | Statistici | Ekonomové | USA | 3М | MXN | Index londýnské burzy FTSE | Růst HDP | Pandemie | Ocelářství | Maxim Manturov | Změna klimatu | Snížení základní úrokové sazby | Kurz USD | Armani | Dnes na forexovém trhu | Vývoj | Obchodní dohody | Evropští ministři | Úrokové sazby | Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Wonderinterest Trading Ltd | Výnosy | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Akciový stratég | Náměstek ředitele | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Zdravotní pandemie | Jak fungují změny politik | Kdo to řídí | Riziko ztráty | EUR/USD | Varování | OSN | Německé společnosti | Joe Biden | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Vyhlídky amerického dolaru | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Výzkumná společnost | Finanční služby | Investiční doporučení | Dánové | Aktuální situace | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Zlotý | Trading | Ekonomická situace | Pandemická omezení | Dna | Značná rizika | LVMH | FCA | Vítězství | Investiční strategie | Obchody s cennými papíry | Sektor služeb | Historické souvislosti | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | Vládní výdaje | Světový obchod | Růst mezd | Čínská poptávka | ČSOB Data | Překážky | Sazby | Hlavní ekonom | Průmyslové podniky | Patria | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Ministerstvo hospodářství | Investiční fondy | Regulátor | Hlavní index německých akcií | Průzkum | Firmy | Mezinárodní vztahy | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Vlivné skupiny | Ruské společnosti | Seth Klarman | Reálné mzdy | Banka Creditas | Pravděpodobnost invaze | Problémy v Evropě | Ekonomické podmínky | Investování | Fed | Obchodní bilance Číny | Maďarský forint | Vyšetřování | Generali Investments | Poradenské společnosti | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Britská značka | Kybernetická bezpečnost | ČSOB Dominik Rusinko | Japonská agentura pro finanční služby | FTSE | Problémy Číny | Růst české ekonomiky | Regulace a dohled | Měnové trhy | Michael Hewson | Rizika | Bain & Company | Eurozóna | Fond | Pinpoint Asset Management | ISM | Podzimní prognóza ČNB | Novozélandský dolar (NZD) | Nárůst tržeb | Vyšetřovatelé | Počet stavebních povolení | Prodávající | Obnovení růstu | Stagflace | Žádosti o podporu | Společnost S&P Global | Bilance | CEE | Bankovní asociace | Automobilky Volkswagen | Regulační orgány | Stabilita | Vývoj měnových párů | Regulační změny | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Společenské změny | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | Hospodářské problémy v Evropě | CAD | Významný dopad | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Evropské trhy | Hospodaření | Zahraniční obchod | Abú Dhabí | Regulační rizika | Obchod | Prodeje existujících domů | Obchodní přebytek | Volkswagen | Pracovní trh | Riziko | Analytik | Pražský PX | JPY | Budapešť | Šéf společnosti | RSI | Šok | GBP | Buffett | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Capital | BMO | Investiční podmínky | Ceny | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Pokles | Gazprom | FTSE 100 | Války | Ukrajina | Raiffeisenbank | Centrální banka | Sektor nemovitostí | Státy EU | SMA | Největší ekonomika světa | Instituty | MACD | CFTC | Libra | Souhrnný indikátor | Investiční možnosti | Odborníci | Wonderinterest Trading | Obchodní operace | Sentix | Manipulace s trhem | Klima | Stratég | Síla Sibiře | Panevropský akciový index | Forint | Výnosy z investic | Výnos | ESG | Německé ekonomiky | Frank | 256/2004 | Olívia Lacenová | Hospodářský propad | Spotřeba domácností | Australský dolar (AUD) | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Stoxx Europe 600 | Hongkong | Tržní ekonomiky | Zboží z Číny | Zvyšování daní | GBP/USD | Váš kapitál | Euforie | Index STOXX Europe 600 | Pracovní místa | Ukrajinská ekonomika | Akciové trhy v USA | Commission | ČNB | Ruské ropy | Fóra | Dovoz | Obchodování | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Finanční pomoc | Odhad analytiků | Statistiky z trhu práce | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Důvěra investorů v ekonomiku | Kontext | Biden | Financial Conduct Authority (FCA) | Spolková vláda | Obchody | Drahý kov | Snížení daní | Jakub Matis | xStation5 | Marriott | ProCent | Portfólia | Společnost XTB | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Nové zakázky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | FOREX | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Inflace v ČR | Guvernér | Peking | HDP | Východní Evropa | Dopady vysokých úrokových sazeb | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Zdanění | Politici | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Trhy v USA | Freedom24 | Výprodej | Přírodní katastrofy | IfW | Slovensko | ČTK | Trading Economics | Odhad letošního růstu | Katastrofy | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | 1D | VIAC | Abbott | Americké firmy | Philip Lane | Meziroční inflace | Japonský jen | Akcie | Vzestupný trend | Výhody | Podniky | Index spotřebitelských cen | Investiční apetit | Švýcarský frank (CHF) | Zrychlení růstu | Evropské akcie dnes | Index cen | Světová ekonomika | Německé ministerstvo hospodářství | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Zvýšení ziskovosti | Globální ekonomika | Vývoj ekonomiky | Přeprodané oblasti | Technologie | Mezinárodní kontext | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | Druhá největší ekonomika | SOK | Daně | Ministři | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | Index cen výrobců | Hugo Boss | Rekord | Hodnota vašich investic | Světové ekonomiky | Nejrychleji rostoucí | Výsledky | Míra inflace | Daňová politika | Investice | Covestro | Čínský index | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Joseph Stiglitz | Investujte | Pokles inflace | Zájmové skupiny | Nezávislost | Komunikace | Oživení ekonomiky | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Zisky | Ruská vojska | Soukromá spotřeba | Regulace | Fondy | Johnson & Johnson | Hospodářství | Důvěra | Kontrakce | Měny | Zvýšení investic | Nezaměstnanosti v Německu | Burzy | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Politická stabilita | NBC | Export | Rusko | Poradce | Snížení daně | Roční růst | Komise pro cenné papíry (SEC) | Úbytek | Petr Dufek | Radomír Jáč | Organizace | Interfax | BaFin | Bankovní skupiny | Administrativa | Cenové tlaky | Silný trh | Brusel | ZEW | Roubini | Fenomén | Evropské akcie | TIM | Objem | Investiční | Nálada | Příjmy | ESMA | Investiční manažeři | Prodej | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Kurzarbeit | Capital Economics | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | University of Michigan | Výrazný pokles | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Společnost S&P | Krize | Kanadská ekonomika | CHF | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | AUD/CAD | S&P 500 | JDE | Ministři financí | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | MT4 | Mexické peso | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | Apple | Zadlužení | Obchodní partner | Snížení sazeb | Hospodářský růst v Číně | Česká ekonomika | Jefferies | Richemont | Kanadský dolar (CAD) | Výhledy | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | DAX | Erste | Zavedení cel | Kypr | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | SEC | Impulzy | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | Cíle | Bezpečnost | Banky | Země G7 | Vlády | Rychlost | Investiční společnosti | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | Čínské centrální banky | Ray Dalio | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | Jan Bureš | ČR | XTB | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Americký Fed | Pozice | Portfolia | OCI | Creditas | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Cenné papíry | ČNB Petr Král | Dosažení dohody | Stoxx | Německé vlády | LSEG | Vývoj HDP | Support | Transparentnost | FX | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Londýnské burzy | Služby | Technologický pokrok | Broker | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Německé automobilky | Růst hrubého domácího produktu | Hospodářské stimuly | Politika Fedu | Polsko | Ceny potravin | Rezistence | Auta | Nová vláda | Základní úrok | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Ropy | Struktura | Pomalý růst | Předseda | Škoda | Velké centrální banky | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Společnost Sentix | USD | Světové hospodářství | Růst v Číně | Peso | ASIC | Kabinet | Legislativa | Nové příležitosti | D1 | Investing.com | Trh s komoditami | Warren Buffett | BMW | Analytička společnosti | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Dupont | Australský dolar | Korporátní daně | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Prestiž | Vývoz do Číny | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Markets | Mezinárodní spolupráce | Nejistota | Britský regulátor | Česká republika | Nouriel Roubini | Indexy | Americký dolar | Klíčový faktor | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | ECB | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Zvýšení inflace | Německé podniky | Krypto | ROCE | Americká cla | Hodnoty měny | Cykly | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | PBOC | Úroveň supportu | Zpracovatelský průmysl | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Prodeje | Komunistické strany | Ekonomické prostředí | Kauza | Zasedání bankovní rady | USD/JPY | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Emitenti | Ovlivňování | Banka | Tchaj-wan | Vlastnictví | Lobbing | Hlavní ekonom ECB | Nadnárodní společnosti | Podnikatelské klima | Graf dne | Makléřské společnosti | Poplatky za obchodování | CNBC | Domácí poptávka | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | News | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot