Pondělí 28. dubna 2025 14:04
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding sleva duben SPRING25
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Zvýšení ziskovosti

img

Silný začátek roku pro Commerzbank

20.03.2025 Generální ředitelka Commerzbank AG Bettina Orlopp oznámila, že banka zahájila rok velmi dobře napříč všemi segmenty, a očekává pozitivní výsledky za první čtvrtletí, které budou zveřejněny v polovině května.
img

Jak by mohla Trumpova daňová a výdajová politika ovlivnit hospodářský růst USA?

10.02.2025 Návrat Donalda Trumpa do Bílého domu vyvolal novou debatu o ekonomických důsledcích jeho navrhované daňové a výdajové politiky. Jeho administrativa dříve prosazovala agresivní snižování daní a deregulaci, což přispělo k prudkému nárůstu zisků podniků a růstu akciových trhů. Přetrvávají však obavy ohledně dlouhodobého dopadu těchto politik, zejména pokud jde o inflaci, veřejný dluh a udržitelnost ekonomiky.
img

Tři faktory přinesly investorům skvělý rok. Co bude rozhodovat letos?

17.01.2025 Máme za sebou skvělý investiční rok, není-liž pravda? Akciové trhy nám nadělily více než dvacetiprocentní zhodnocení a nebyly v tom rozhodně samy. Svoji hodnotu zvyšovalo prakticky vše, na co se podíváte. Zlato přidalo skoro třicet procent. Kryptoměnový hit Bitcoin věnoval svým investorům více než stoprocentní zhodnocení. Šampionem v pelotonu klasických měn pak byl americký dolar, na páru s českou korunou je o téměř deset procent silnější. Co lepšího si může investor přát…
img

WOOD & Company: zhodnocení uplynulého roku a výhledy na 2025

30.12.2024 Navzdory nadprůměrné výkonnosti v roce 2023 globální akciové trhy pokračovaly ve svém růstovém tažení, i nadále však při významné dominanci amerických akcií. Po větší část roku byl růst amerických burz tažen především akciemi velkých technologických společností a až během posledního kvartálu, převážně v souvislosti s podzimními prezidentskými volbami, se optimismus začal přelévat i do ostatních segmentů amerického trhu. Index S&P 500 tak po loňském nárůstu o 24,2 % letos připisuje zisk 27 %, technologický index Nasdaq pak po loňském zisku 43 % letos přidává opět nadpůrměrných 34 %. Ústředním tématem zůstával především rozvoj umělé inteligence a byly to právě největší americké technologické společnosti, které z tohoto trendu nejvíce benefitovaly.
img

Denní shrnutí: Zlato a US100 rostou o 1 % díky oslabení amerického dolaru; Bitcoin se vyšplhal na 73 000 USD 📈

29.10.2024 Americké akciové indexy dnes vykazují smíšené výsledky, ale technologický sektor roste, podpořený akciemi softwarových a polovodičových společností. Trh čeká na výsledky AMD, Visa a především Alphabetu, které budou zveřejněny po dnešní americké seanci. Akcie AMD rostou o více než 3 % před reportem, a Alphabet o 1,5 %.
img

PayPal klesá o 3,5 % po zveřejnění výsledků 📊 Akcie mažou počáteční ztráty

29.10.2024 Akcie PayPal (PYPL.US) dnes ztrácejí 3,5 % i přes lepší než očekávaný zisk na akcii a růst tržeb o 6 % YoY, což bylo v souladu s očekáváním. Společnost vykázala zisk na akcii 1,20 USD, nad očekávaných 1,07 USD na Wall Street, avšak zvýšení ziskovosti (a marží) bylo vyváženo smíšenými výhledy, což signalizovalo tlak na výběr zisků. Akcie zatím snížily počáteční ztráty z 8 % na 3,5 %, což naznačuje, že první tržní reakce byla možná přehnaná, protože celkové výsledky PayPal za 3Q jsou silné a signalizují významná zlepšení.
img

Zelená transformace, nebo finanční katastrofa? Turbulentní cesta Volkswagenu do budoucnosti

13.09.2024 V posledních letech je patrný pomalý pokles dynamiky růstu tradičních automobilů z kontinentu na úkor levnějších vozů, které často nabízejí podobná řešení. Nejen skupina Volkswagen, ale celé odvětví výroby automobilů v Německu se potýká s problémy. Problémy německých výrobců začaly v Číně, kde začali ztrácet podíl na trhu ve prospěch čínských konkurentů. Důvodem mohou být nižší pořizovací náklady na automobily ve srovnání se západní konkurencí, přičemž nabízejí podobnou kvalitu a technická řešení. To je možné díky významným vládním investicím, levné pracovní síle a bohatým zdrojům klíčových nerostných surovin. Existuje také podezření z krádeže a využívání know-how, což lze pozorovat na vysoké podobnosti modelu Xiaomi SU7 s vozem Porsche Taycan.
C:\fakepath\trading-16042024.jpg

Trochu jiný pohled na money management

16.04.2024 V tomto článku si nastíníme trochu netradiční pohled na position sizing a přístup k riziku. Nebudeme vycházet z technikálií, ale budeme se snažit uspokojit očekávání a zachovat rozumnou míru rizika.
img

Rally Disney o 6 % v premarketu 📈 Zisky a Igerovy komentáře potěšily Wall Street

09.02.2023 Akcie společnosti Disney (DIS.US) posílily před otevřením burzy o více než 7 %, protože společnost vykázala úspěšné čtvrtletní výsledky, které analytiky uklidnily i přes vyšší než očekávanou ztrátu ze streamovacích služeb. Bob Iger, který se znovu ujal funkce generálního ředitele, se s trhem podělil o přesvědčivý plán restrukturalizace podniku a zvýšení ziskovosti společnosti Disney prostřednictvím snižování nákladů a obezřetného vynakládání finančních prostředků:
C:\fakepath\xtb-06022023.png

Finanční výsledky společnosti XTB: Čistý zisk 163,3 milionu EUR za celý rok 2022

06.02.2023 Společnost XTB právě představila své předběžné finanční výsledky za celý rok 2022. V tomto období společnost dosáhla konsolidovaného čistého zisku ve výši 163,3 milionu EUR, což je o 214,4 % více než v roce 2021. Vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích a aktivní marketingové aktivity vedly k rekordnímu roku z hlediska počtu získaných klientů.
img

Immersion Corp překonává NASDAQ 📈 Býci jsou zpět po novém programu odkupu akcií

04.01.2023 Akcie společnosti Immersion (IMMR.US), která se zabývá haptickými technologiemi, si během včerejší seance připsaly téměř 8 % a před otevřením burzy se obchodují o 3 % výše, protože investory optimisticky naladil nový program zpětného odkupu akcií v hodnotě 50 milionů USD a zvláštní dividenda, kterou společnost plánuje poskytnout akcionářům. Včerejší nárůsty se odehrály při vysokém objemu, který téměř třikrát převyšoval průměr.
C:\fakepath\investor-19122022.jpeg

Rizikový profil investora: Co to je a jak jej určit

19.12.2022 Práce na finančních trzích a investování byly vždy spojeny s riziky. Každý investor by měl mít na paměti, že nemusí jen získat, ale v důsledku poklesu cen a nenapravitelných ztrát může také ztratit.
C:\fakepath\chart_4-01082022.jpeg

Půlroční výsledky XTB 2022: 103.4 milionu EUR čistý zisk a zlepšená ziskovost

01.08.2022 Společnost XTB zveřejnila své předběžné finanční výsledky za první pololetí roku 2022. V tomto období dosáhlo XTB čistého zisku ve výši 103,4 milionu EUR, což je o 623,2 % více než v prvním pololetí roku 2021, ale také o 56,5 % oproti nejlepšímu výsledku v historii společnosti v prvním pololetí roku 2020, kdy zisk činil 66,1 milionu EUR. Významnými faktory, které ovlivnily výši výsledků XTB, byly přetrvávající vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích, způsobená mimo jiné neustále napjatou geopolitickou situací, a systematicky rostoucí zákaznická základna.
Související klíčová slova: Deutsche Bank | Výsledky PayPal | Transakční náklady | Akcie Komerční banky | Ekonomické problémy | Problémy | Dostatečné zkušenosti | Apetit investorů | Porsche AG | EUR | Zkušenosti | Nárůst objemů | Alphabet | Akciové trhy | Bitcoin ETF | Platina | IMMR.US | Pfizer | Obchodník | MONETA Money Bank | Podíl na trhu | Rizikový profil | Akcie Kofoly | Pokles sazeb | Siemens Energy | Akciový index | Trend | Politická podpora | Stimulační balíček | Hospodářské problémy | Investiční manažer | Hospodářský růst USA | Korelace | Aktiva | Energetika | Spojení | Výsledky společnosti XTB | Zveřejnění výsledků | Poplatky | Line | Index PX | Analýzy | Pravděpodobnost | IMMR | Ekonomická opatření | Válka | Ethereum | Generální ředitel XTB | Výkyvy | Společnost Immersion | Finanční vzdělávání | Vysoká očekávání | Seat | PYPL.US | Fiskální politiky | Frekvence obchodování | Německý DAX | Sklon k agresivnímu přístupu | Dlouhodobě vydělávat | Luxusní značka | Burza | Trumpová | Akcie Moneta Money Bank | Koncern Volkswagen | Zájem o investování | Arno Antlitz | Hlavní události | Společnost Porsche SE | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Prioritní akcie | Směrnice | Tržní příležitosti | Rok 2025 | Kontrakty na bavlnu | Termínované vklady | Investiční analytik | Řízení obchodu | Růst cen | Jan Kolb | Ředitel XTB | ROE | Vysoké riziko | Výkon | Bohatí | Výsledky XTB | Výsledky AMD | Růst společnosti | Inflace | CBK.DE | Nižší ceny | Investice do infrastruktury | Roční příjem | Václav Kůla | Tržní reakce | Dividendy | Kontrakty CFD | Vlastnická struktura | xStation | Graf | Rozhodování o investici | Výhled | Krátkodobé zisky | Podnikání | Zpráva | Výroba elektřiny | Jižní Amerika | Dobré výsledky | Návrat Donalda Trumpa | Dynamický růst společnosti | Zrušení dividendy | Prodej elektromobilů | ROC | Sankce | Ceny elektřiny | Nabídka | Vzdělávací materiály | Slábnoucí inflace | Sazba daně | Profil investora | Konzervativní rizikový profil | Silná ekonomika | Snižování nákladů | Co je riziko a rizikový profil | Zvýšit zisky | Ekonomiky | Luxury | CL | Volatilita | Práce na finančních trzích | Průmyslová produkce | Volkswagen Group | Státní dluh | Výsledky za první čtvrtletí | P/E | Peníze | Představenstvo společnosti | Politika | Očekávání | Daňové úlevy | Cena transakce | Index cen domů | Zdroje příjmů | Boom | Flexibilita | Ekonomické výhledy | Vydělávat peníze | Růst | Příležitosti | MiFID II | Lamborghini | Nižší daně | Záchranný plán | Výnosová křivka | Rozvoj umělé inteligence | Použití finanční páky | Kmenové akcie | Trh práce | Růst cen akcií | Veřejný dluh | Spotřebitel | Spolupráce | Obchodníci | Cenová volatilita | Long | Sentiment investorů | Kontrakty | Složení investičního profilu | Strategické rozhodování | JOLTS | Opatření | Meziroční růst | BIC | Nízká ziskovost | Zvolení Donalda Trumpa | Investujte zodpovědně | Covid | Trh | Aktivity společnosti | MSCI | Zdroje energie | Spořící účty | Recese ve Spojených státech | Tomáš Kacerovský | Rozdílové smlouvy | Index | Události roku | Rozšiřování kapacit | Zavedení dovozních cel | Disney+ | Americká centrální banka | Čínský akciový trh | Parlamentní volby | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Kapitál | FinTech | Polymarket | Upravený zisk | Daně z příjmů | Společnosti | Index STOXX Europe | S&P | Vice | Výnosové křivky | Politická rizika | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Čtyřdenní pracovní týden | Porsche SE | Tržní podmínky | Propouštění zaměstnanců | Deficit | Středně rizikový profil | Výdaje | Francouzský CAC 40 | Úvěrové aktivity | Investiční cíle | Budoucnost | Odvětví | Pokračující pokles | Kakao | Snížení daně z příjmu | Společný podnik | Kreativita | Kontrakty na kakao | Obnovitelné zdroje energie | Metoda Money managementu | Moneta | Akcie společnosti Disney | MIFID | Pozornost | Růst akcií | Elektromobily | Závislost | Wall Street akcie | Stratégové | Volby | Index cen domů v USA | Náklady | Ekonomické vyhlídky | Růst společnosti XTB | Nižší zisky | Investice do komerčních nemovitostí | Vysoká volatilita | Bitcoin | Poptávka | Nejziskovější | Windfall daně | Immersion | Akcie Apple | Snižování úrokových sazeb | Akcie AMD | Přístup k riziku | Technologický index Nasdaq | Marketingová komunikace | Traton | Nárůst výnosů | Výkyvy cen | Válka na Ukrajině | Finance | Rozpočtové deficity | Indikátor | Investice do umění | Společnost Porsche | Platformy | Investiční plán | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | Aukce | Stříbro | Luca de Meo | Struktura řízení | Úsilí | Interpretace výsledků | ETF | Firma | AMZN.US | Hospodaření bank | Nárůst zisků | Psychologie investora | Ziskovost investora | Immersion (IMMR.US) | SMA 200 | Konsolidovaný čistý zisk | Platforma | Dividendový výnos | Byznys | USA | Softwarové firmy | | Spojené státy | Zisk na akcii (EPS) | Stoxx Europe 50 | Rizikový profil investora | Maxim Manturov | Výsledky za první pololetí | Swingový obchod | Konsolidace | Americké technologické společnosti | Nízká ziskovost investora | Vývoj | Co je riziko | Burze | Výše rizika | Technologický index | Typy rizikového profilu | Výnosy | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Úrokové sazby | Wood & Company | Sazba daně z příjmů právnických osob | Volatilní | Immersion Corp | Riziko ztráty | Varování | Mimořádné dividendy | Co ovlivňuje složení investičního profilu | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | Měnové politiky | Podnikání na kapitálovém trhu | Porsche | Výnosy XTB | Investiční doporučení | Akcie Amazonu | Dánové | Sellier & Bellot | Testy pro stanovení rizikového profilu | Agresivní rizikový profil | Klesající úrokové sazby | Růstový potenciál | Trading | Ceny akcie | Značná rizika | Index FTSE 100 | Dosáhnout zisku | Investiční strategie | Miliardy dolarů | Amazon | AI | Británie | SU7 | Vládní výdaje | Miroslav Turčín | Nízká korelace | Sazby | Katastrofa | Pivovary CZ | Vladimír Vávra | DIS.US | Komise v přenesené pravomoci | Světové HDP | Vysoká rizika | Finanční výsledky společnosti XTB | Investovat | Finanční výsledky společnosti | Generální ředitel | Překážky | Zkušenosti a odbornost | Druhy akcií | Renault | Firmy | Zajištění | Money management | Podíl obnovitelných zdrojů | Provozní zisk | Akcie Moneta | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Pokračující růst | Narůst zisků | Velikost investičního portfolia | Rivian | Trhy | Akcie společnosti Nvidia | FTSE | Akcie Commerzbank | Vyšší riziko | Qatar | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Fond | Celkové výsledky | Restrukturalizace | Forward P/E | Jak určit rizikový profil investora | Pšenice | Energetické společnosti | Oblasti umělé inteligence | Apple Inc. | Ředitelka | Americké akciové indexy | CEE | Akcie Pfizer | Tesla | XTB Research | Ekonomický růst | Komodity | Akcie Meta | Mzdy | Poradenství | Zlepšená ziskovost | Včerejší seance | Významný dopad | Společnost | Tým RoboMarkets | Hospodaření | Ztráta | Obchod | Alokovat kapitál | Řízení společnosti | Plán restrukturalizace | Volkswagen | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | MAM | ATH | Právo | Benchmarky | Pražské burzy | RSI | Transakce | Meta | Portfolio | ACT | Německá ekonomika | Čína | Know-how | STAR | Ceny | T-Mobile | Siemens | Představenstvo | Financování | Dynamický růst | Akcie Meta Platforms | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | FactSet | FTSE 100 | Zemědělské komodity | Centrální banka | Největší světová ekonomika | VW | SMA | Praxe | Moneta Money Bank | Podnikání společnosti | Investiční možnosti | Odborníci | Erste Bank | Počáteční zisky | Panevropský akciový index | Amazon (AMZN.US) | Commerzbank | Výnos | České akcie | Čínští výrobci | Bloomberg Intelligence | ČEZ | Index Nasdaq | CFD | Prostor pro růst | Discovery | CEO | 256/2004 | US30 | Provozní náklady | Čistá marže | Minulá výkonnost | Akcie Photon Energy | Historické zkušenosti | Růstové vyhlídky | Miliardy USD | CO2 | Ceny akcií | Cena akcií | Váš kapitál | Očekávaný zisk | Výběr zisků | EPS | Dozorčí rada | Konzervativní investor | Pracovní místa | Křiž smrti | Dlouhodobý výhled | Akcie MONETA | Slabý ekonomický růst | Zisk | Politické problémy | ČNB | EURUSD | Finanční ředitel | Vklady | Obchodování | MSCI World | Bentley | Colt CZ | Evropa | Management | Nasdaq | Trump | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Technologické společnosti | Růst zlata | PYPL | Obchody | ex | Snížení daní | Medián | Dieselgate | xStation5 | ProCent | Platforms | Značné riziko | Marže | Visa | Přenos | Společnost XTB | Maximalizace zisku | Situace | Akcie Siemens | Google | Miliardy eur | Tržby | FOREX | Psychologie | Dividenda | HDP | Měnové kurzy | Načasování | Optimismus | Rozhodování | Stabilní výnosy | Dolar | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Objem investic | Politici | Vládní deficit | Freedom24 | AMZN | Akcie Apple Inc. | Investiční fond | Předsevzetí | Stimuly | Ztráty | Akcie | Postoj k riziku | Skupina Volkswagen | Société Générale | Návratnost | Velký zisk | Výhody | Pražská burza | Přizpůsobivost | Podniky | Makléř | Energetická bezpečnost | Analytik XTB | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Reuters | Prostor k růstu | Technologie | Dozorčí rada společnosti | Prognózy | Kurz | Daně | Růst zisků | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Konkurenti | AMD | Úspěchy | Pivovary | CFD na komodity | Hodnota vašich investic | Výsledky | Jaké jsou typy rizikového profilu | Daňová politika | Investice | Omar Arnaout | Microsoft | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Rally | Investujte | Kapitalizace | Komunikace | Photon Energy | Zisky | Zaměstnanci | CBK | Diverzifikovat | SAP | Důvěra | Luxusní zboží | Oslabení dolaru | CAC 40 | Ukazatel | Pravidelný příjem | Návratnost investic | Zvýšení investic | DE30 | Burzy | Hospodářský růst | Investiční potenciál | Cash flow | Rusko | Snížení daně | Unicredit | Řízení rizik | S&P 500 Index | ESPN | Čtvrtletní výsledky | Zhodnocení | Upozornění na rizika | Václav Pech | Globální akciové trhy | Valuace | Technická analýza | Smíšené výsledky | Toyota | Snížení dividendy | Administrativa | Disney (DIS.US) | Sázení | Zbohatnutí | Blockchainové technologie | Myšlení | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | RoboMarkets | Bloomberg | Třída aktiv | Trh kryptoměn | Dotace | Rozvoj | Silný růst | ICE | Broker Trust | Vyhlídky | Udržitelnost | Míra | Colt | Divize | Audi | Tržní ceny | Očekávání investorů | Výkonnost | Obchodování s akciemi | Position sizing | Index S&P 500 | Německý výrobce | Riskování | Inflation Reduction Act | Short | Makléř Wood & Company | CEE region | Obnovitelné zdroje | Výrobce munice | Zvýšení úrokových sazeb | Vysoké ztráty | S&P 500 | JDE | Podpora | Obchodování s CFD | Růst tržeb | Cena | Luxusní značky | Německo | Digitalizace | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Interpretace | Snížení sazeb | Kurzy | Bankovní vklady | Výhledy | Co bude | DAX | Erste | Podnik | Zavedení cel | EMA | Hliník | Akcie společnosti | Sony | Zlato | Ekonomika | Pozitivní výsledky | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Znovuzvolení Donalda | Likvidní | Banky | BlackRock | Akcie ČEZ | Zisky společnosti | Uzavření továren | Vlády | CBOT | Investiční společnosti | Šance | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | Netflix | Zisk na akcii | TRON | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Umění | Zlepšení | XTB | Meta Platforms | Tržní kapitalizace společnosti | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Xiaomi | PX-TR | Kovy | Dlouhodobé důsledky | Silná poptávka | Market | Technologický sektor | Stoxx | Hlavní trendy | Support | McDonald's | Index PX-TR | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Větší zisky | Služby | Ex-date | Broker | Sentiment | Investoři | Podíl ve firmě | Spotřebitelé | Ziskovosti společnosti | Vzdělávání | Hospodářské stimuly | Klíčový support | Nařízení | Snižování daní | Ropy | Struktura | P.A. | Předseda | Škoda | Generace Z | PayPal (PYPL.US) | USD | Volatilita na trzích | PayPal | Provozní výnosy | Globální vývoj | BMW | Tržní podíl | US500 | Federální rezervní systém | CZ | Korporátní daně | Znovuzvolení | Dogecoin | Finanční ztráty | Nemovitosti | DAX (DE30) | Arbitráže | Rok 2024 | Další rozvoj | Nejistota | Rizikové investice | Nvidia | Investment | ING | Martin Klass | Indexy | Americký dolar | Blue chips | US100 | Makro | Švédsko | Výkonnost akcií | Fotovoltaické elektrárny | CFD na indexy | Forward | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Světové poptávky | ROCE | Vysoké zisky | Lot | VOW3 | Akcie Alphabet | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Akcie PayPal | Větrná energetika | Hermes | Silný růstový potenciál | Prodeje | Akciový trh | Ekonomické prostředí | Investor | Americké vlády | Ukazatele | Banka | Investování na finančních trzích | Vlastnictví | Nadnárodní společnosti | Průmyslové kovy | Poplatky za obchodování | Koncern | Disney | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Banky | Pokles | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zvýšení úroků
Zvýšení úroků v Dánsku
Zvýšení úroků v USA
Zvýšení úspěšnosti
Zvýšení vládních podpor
Zvýšení volatility
Zvýšení zadlužení
Zvýšení základního úroku
Zvýšení základní sazby
Zvýšení základní úrokové sazby

Následující klíčová slova

Zvýšení zisku
Zvýšených cel
Zvýšených cel ze strany USA
Zvýšených cen vstupů
Zvýšený obchodní kapitál
Zvýšený objem
Zvýšený zájem
Zvýšený zájem investorů
Zvýšit pravděpodobnost
Zvýšit šance
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Markets.com
UFX
IC Markets
reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít