Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:58
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
eightcap zlato
reklama
SAB Finance

Nezaměstnanosti v Německu

img

Co sledovat 30. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

30.10.2024 Na středu je naplánováno mnoho důležitých makroekonomických událostí. Důležité jsou všechny. Německo zveřejní údaje o nezaměstnanosti, inflaci a HDP. Eurozóna vydá údaje o HDP a USA zveřejní údaje o HDP společně se zprávou ADP o zaměstnanosti v soukromém sektoru. Dnešek slibuje, že nebude nudný. Od evropských zpráv těžko očekávat silnou podporu pro euro, protože růst HDP pravděpodobně nepřekoná prognózy, míra nezaměstnanosti v Německu není zásadní ukazatel a mírné zrychlení německé inflace pravděpodobně neovlivní plány Evropské centrální banky. Odpolední zprávy z USA však mohou výrazně ovlivnit tržní sentiment, takže dnes lze očekávat zvýšenou volatilitu.
img

BREAKING: Změna německé nezaměstnanosti mírně vyšší, než se očekávalo; míra nezaměstnanosti se nezměnila

27.09.2024 Míra nezaměstnanosti v Německu za srpen dosáhla 6 %, což je v souladu s očekáváním a předchozím údajem.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou údaje o inflaci, HDP a projevy centrálních bankéřů

27.09.2024 Dnešnímu zasedání budou dominovat údaje o inflaci z několika zemí, včetně Francie, Španělska a Spojených států, a klíčové ekonomické ukazatele, jako jsou údaje o HDP a zaměstnanosti. Investoři budou pozorně sledovat americký jádrový index cen PCE, preferovaný ukazatel inflace Federálního rezervního systému, aby získali náhled na budoucí rozhodnutí o měnové politice. Kromě toho mohou další kontext nedávných politických rozhodnutí a budoucích výhledů nabídnout projevy představitelů centrálních bank, včetně prezidenta ECB Lanea a německého prezidenta Buba Nagela. Ve Spojených státech budou v centru pozornosti také údaje o spotřebitelském sentimentu a prognóza GDPNow atlantského Fedu, které mohou ovlivnit náladu na trhu.
img

Ranní okénko - Zářijová zasedání centrálních bank uzavře ČNB

23.09.2024 Tento týden přinese poslední z řady zasedání hlavních centrálních bank v tomto měsíci. Kromě maďarské národní banky se bude naše pozornost upínat zejména na rozhodnutí o úpravě úrokových sazeb ČNB. V souladu s trhem očekáváme, že cyklus uvolňování měnové politiky bude pokračovat a dojde ke snížení sazeb o 25bb. Ačkoli bankovní rada uplatňuje obezřetný přístup, z posledních vyjádření jejích členů je zřejmé, že prostor pro další pokles sazeb vnímají i sami centrální bankéři.
img

Prognóza pro EUR/USD ze dne 2. září 2024

03.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek konsolidoval pod oblastí supportu 1,1070–1,1081. Dnes se cena do této oblasti vrátila. Odraz od této oblasti by opět podpořil americký dolar a obnovil pokles směrem ke korekční Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,0984. Minulý týden pár vykázal slušný pokles, ale tento týden bude informační pozadí pro americký dolar klíčové a potenciálně rizikové. Proto medvědi s otevíráním nových prodejních pozic nepospíchají. Konsolidace nad oblastí 1,1070-1,1081 by vyzněla ve prospěch eura a potenciálně by mohla obnovit růst směrem k Fibonacciho hladině 200,0 % na úrovni 1,1165.
img

EUR/USD. 30. srpna. Inflace v EU podpoří medvědy

30.08.2024 Ve čtvrtek se měnový pár EUR/USD propadl k zóně supportu 1,1070–1,1081, kterou jsem již několikrát zmiňoval. Konsolidace pod touto zónou nejenže umožní další pokles eura směrem k Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,0984, ale také bude svědčit o vytvoření plnohodnotného "medvědího" trendu. Odraz od této zóny by v pátek mohl vést k mírnému růstu.
img

Klíčové události 30. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.08.2024 Na pátek je naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí. Den by měl začít zprávami o maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti v Německu. Tyto údaje sice nejsou klíčové, ale mohly by od začátku dne udávat tón obchodům s eurem. Dále bude zveřejněna klíčová zpráva o inflaci v eurozóně. Očekává se srpnové zpomalení indexu spotřebitelských cen (CPI) z 2,6 na 2,2 %, což by podle nás Evropské centrální bance mohlo poskytnout důvod k tomu, aby v září podruhé snížila sazby, a euro by v tom případě mělo dál klesat. Kromě toho bude zveřejněna i míra nezaměstnanosti v EU. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a index PCE. Druhý jmenovaný výrazně ovlivňuje jádrovou inflaci, protože odráží změny cen výdajů na osobní spotřebu. Očekává se jeho růst z 2,6 na 2,7 %, což by mohlo snížit pravděpodobnost zářijového snížení sazeb Fedu a utlumit naděje trhu na bezprostřední snížení o 0,5 %.
img

Ekonomický kalendář: Preferovaný ukazatel inflace FEDu, PCE v centru pozornosti 🔔

30.08.2024 Konec týdne a také konec srpna slibuje být zajímavější než předchozí dny tohoto týdne.Investoři se dočkají údajů o americké PCE inflaci a inflačních očekáváních z Michiganské univerzity.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 31. července

31.07.2024 Cena 1,0827 byla otestována, když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej eura v návaznosti na intradenní trend. Pár EUR/USD se ve výsledku propadl o 20 pipů. Nákup při odrazu od úrovně 1,0806 také přinesl zisk asi 15 pipů. Silné údaje z USA vedly ve druhé polovině dne k poklesu eura. Prodejci se po testu týdenního minima ale stáhli, protože Federální rezervní systém dnes může oznámit důležitá rozhodnutí, která by mohla ovlivnit rozložení sil na trhu. Podrobněji se tomu budeme věnovat v prognóze na americkou seanci.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června

28.06.2024 Cena 1,0705 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl o více než 20 pipů. Zmínil jsem to ve včerejší předpovědi, protože to bylo patrné při psaní. Pár dnes může pokračovat v růstu, ale potřebuje dobré údaje o inflaci v eurozóně. Dnešní zprávy zahrnují index spotřebitelských cen z Francie, index spotřebitelských cen z Itálie a údaje o nezaměstnanosti v Německu. Pokles inflace podpoří euro, protože ekonomikám těchto zemí pomůže zvládnout vysoké životní náklady. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Ranní okénko - ČNB i počtvrté v řadě snížila sazby o 50bb

28.06.2024 Již za pár minut se dozvíme finální odhad růstu českého HDP v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy se očekává potvrzení zpřesněných údajů, podle kterých tuzemské hospodářství dosáhlo mezičtvrtletního růstu o 0,3 % a meziročního o 0,2 %. Hlavním tahounem je zvýšená spotřeba českých domácností. O hodinu později Česká národní banka zveřejní, jak se vyvíjela peněžní zásoba vyjádřená měnovým agregátem M2.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: zasedání ČNB, v zahraničí spotřebitelská důvěra

24.06.2024 Poslední červnový týden přinese nejspíše nové referenční úrokové sazby pro finanční trh v ČR, o jejichž výši se bude ve čtvrtek rozhodovat na zasedání bankovní rady ČNB. Odhady analytiků se většinově přiklání ke snížení 2T repo sazby o 25bb. Z dosavadního ekonomického vývoje, jakož i z vyjádření členů bankovní rady minulý týden, však vyplývá značná pravděpodobnost snížení v rozsahu až 50bb, s čímž počítá naše prognóza. Z pohledu zahraničních dat pak tento týden přinese zejména údaje o spotřebitelské důvěře.
img

EUR/USD. 5. června. Zasedání ECB je už blízko.

05.06.2024 Pár EUR/USD se v úterý obrátil ve prospěch amerického dolaru a začal klesat v rámci vzestupného trendového kanálu. Pokles kotací tak dnes může pokračovat k úrovni retracementu 61,8 % – 1,0837. Stejně jako dřív, ani teď nečekám výrazný pokles eura, dokud medvědi nezavřou pod vzestupným trendovým kanálem.
img

EUR/USD. 4. června. Výhoda je opět na straně býků

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí zaznamenal odraz od úrovně korekce 61,8 % - 1,0837, tedy obrat ve prospěch evropské měny a silného růstu. Došlo také k uzavření nad úrovní Fibo 76,4 % – 1,0892. Růst tedy může pokračovat, ale dnes ráno již kotace uzavřely pod úrovní 1,0892, což nám umožňuje očekávat mírný pokles směrem k 1,0837. Domnívám se, že se dnes euro vrátí o něco níže, neboť pár se v zásadě poměrně často koriguje v rámci vzestupného trendového koridoru.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu klesla na 5,8 procenta

04.06.2024 Počet lidí bez práce v Německu v květnu klesl o 27.000 na 2,72 milionu, míra nezaměstnanosti se pak snížila o 0,2 procentního bodu na 5,8 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle kterého je počet nezaměstnaných meziročně o 179.000 vyšší.
img

Ranní okénko - Dnes údaje z českého a německého trhu práce

04.06.2024 Dnes se dozvíme, jakým tempem v prvním čtvrtletí rostly nejen nominální mzdy, ale také mzdy reálné. Reálná kupní síla během nedávného vysoko-inflačního období v ČR poklesla zhruba na úroveň roku 2018, což se projevovalo zvýšením úspor domácností a největším poklesem spotřeby v rámci EU. Situace na trhu práce však zůstala poměrně napjatá a inflaci se podařilo snížit až na 2% cíl, poté držet uvnitř tolerančního pásma, tedy v mezích akceptovaných centrální bankou. Na základě našeho odhadu pro vývoj nákladů práce by tak průměrné mzdy v prvním kvartále měly konečně vzrůst, a to o 6,6 % nominálně a až o 4,4 % i reálně (r/r).
img

Ranní okénko - Přehled týdne: předstihové ukazatele, mzdy, maloobchod, průmysl a zasedání

03.06.2024 Tento týden bude ve znamení předstihových ukazatelů PMI, které budou zveřejňovány v Česku, Německu, v eurozóně i v USA. Podstatná data z ČR poskytne např. oblast maloobchodu nebo průmyslový sektor. Nejsledovanější událostí bude zřejmě čtvrteční zasedání ECB, která má rozhodovat o nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního vývoje v eurozóně předpokládáme, že ECB přistoupí ke snížení základní úrokové sazby o 25bb, což by mělo evropským ekonomikám pomoci na cestě z loňské recese.
img

EUR/USD. 30. dubna. Prodejci vyhlížejí slabé údaje o inflaci v EU

30.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vystoupal ke korekční úrovni 100,0 % – 1,0696, odrazil se od ní, zaznamenal mírný růst a opět se k této úrovni vrátil. Další odraz kotací umožní malý pohyb vzhůru směrem k horní linii vzestupného trendového kanálu. Pokud kurz páru konsoliduje pod kanálem, bude to působit ve prospěch americké měny a obnoví pokles směrem ke korekční úrovni 127,2 % – 1,0619.
img

BREAKING: Německý HDP čtvrtletně roste, ale meziročně vykazuje výraznější pokles 📌

30.04.2024 Změna nezaměstnanosti v Německu: skutečnost 10 tisíc; prognóza 7 tisíc; předchozí 4 tisíce; Německá míra nezaměstnanosti: skutečnost 5,9 %; prognóza 5,9 %; předchozí 5,9 %.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z Evropy a čtvrtletní výsledky společností Amazon a AMD 📌

30.04.2024 Dnes je naplánováno několik zpráv o HDP za první čtvrtletí roku 2024 z členských zemí eurozóny a v 11:00 zpráva za celou eurozónu. Očekávání naznačují mírné hodnoty, přičemž HDP eurozóny by měl meziročně činit 0,2 % a mezičtvrtletně 0,1 %.
C:\fakepath\trader-29022024-47-zm.jpg

Forex: Koruna dnes posílila o čtyři haléře k euru, vůči dolaru stagnovala

29.02.2024 Koruna dnes ve srovnání se středečním závěrem posílila k euru o čtyři haléře na 25,32 EUR/CZK. V průběhu dne se ale pohybovala na slabších hodnotách. Vůči dolaru pak česká měna stagnovala. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,40 USD/CZK.
img

EUR/USD. 29. února. Dolar zakopl, ale neklesl

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu předvedl obrat ve prospěch americké měny a dokonce se konsolidoval pod korekční úrovní 76,4 % – 1,0823. Dolar si však nedopřál dlouhou dovolenou. O hodinu později došlo k obratu ve prospěch evropské měny a reverznímu uzavření nad Fibo úrovní 76,4 %. V tuto chvíli tak může dojít k obnovení růstového procesu ve směru korekční úrovně 61,8 % – 1,0883. Domnívám se však, že včerejší růst páru byl dílem náhody a byl vyvolán jednou slabou zprávou zveřejněnou ve Spojených státech. Konsolidace pod rostoucím trendovým koridorem naznačuje, že pokles páru je stále pravděpodobnější.
img

Forex: Evropská inflace by se na podzim mohla dostat ke 2% cíli ECB

29.02.2024 Hlavními ekonomickými statistikami dnešního dne budou předběžné odhady únorové inflace z velkých evropských ekonomik, které předchází zítřejšímu zveřejnění inflace za celou eurozónu. Ve Francii, Španělsku i Německu je očekáváno zpomalení meziročního růstu spotřebitelských cen ke 3 %, či dokonce mírně pod tuto úroveň. V Německu budou zveřejněna také únorová data z trhu práce. Tamní míra registrované nezaměstnanosti by měla stagnovat na 5,8 %.
img

Klíčové události 3. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

03.01.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí. V první řadě je třeba upozornit na zprávy z USA, protože některé jsou pro trh a dolar poměrně důležité. Index nákupních manažerů ISM (PMI) ve zpracovatelském průmyslu je důležitější než S&P PMI a často vyvolává reakci trhu. Jeho hodnota za prosinec pravděpodobně nevykáže výrazný nárůst, ale i malý nárůst může posílit dolar. Překonání prognózované hodnoty 47,1 pomůže dolaru k dalšímu růstu.
C:\\fakepath\\Německo4.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu se v prosinci zvýšila na 5,9 procenta

03.01.2024 Počet lidí bez práce v Německu se v prosinci podle sezonně přepočtených údajů proti předchozímu měsíci zvýšil o 5000 na 2,703 milionu, míra nezaměstnanosti tak proti listopadu vzrostla o desetinu procentního bodu na 5,9 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový úřad práce.
img

Stalo se Německo znovu „nemocným“ mužem Evropy?

14.11.2023 V minulém týdnu začala u nás diskuze, zda by se měla ČR rovněž soustředit na mimořádné dotace pro energeticky náročné průmyslové podniky. Ty trpí vysokými cenami elektřiny, plynu bez vidiny výrazného zlepšení v příštím roce. Debata u nás probíhá na pozadí probíhajícího ekonomického útlumu Německa, které se rozhodlo pro dotace pro průmyslová odvětví ve výši až 12 mld. EUR (přes 295 mld. CZK). Stávající kompenzace pro 350 podniků, které čelí mimořádné mezinárodní konkurenci mají být prodlouženy. A které faktory vlastně stojí za poklesem tamního hospodářství a je vidět už světlo na konci tunelu?
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v září na 5,7 procenta

29.09.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v září podle sezonně přepočtených údajů zvýšil o 10.000 na 2,642 milionu. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle kterého míra nezaměstnanosti zůstala na 5,7 procenta. Výsledky podle Daniela Terzenbacha z vedení úřadu práce ukazují, že německý pracovní trh je stabilní. Poptávka po nových pracovnících ale podle úřadu práce nadále klesá.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu se v červnu zvýšila na 5,7 procenta

30.06.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v červnu podle sezonně očištěných dat zvýšil o 28.000 na 2,6 milionu, míra nezaměstnanosti tak vzrostla na 5,7 procenta. Uvádí to předběžná zpráva, kterou dnes zveřejnil Spolkový úřad práce. V květnu bylo v Německu bez práce asi 2,57 milionu lidí, což odpovídalo míře nezaměstnanosti 5,6 procenta.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v květnu zůstala na 5,6 procenta

31.05.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v květnu podle sezonně očištěných dat zvýšil o 9000 na 2,57 milionu, míra nezaměstnanost zůstala jako v předchozích dvou měsících na 5,6 procenta. Pracovní trh v největší evropské ekonomice je stabilní, uvedl dnes ve své zprávě Spolkový úřad práce.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v dubnu zůstala na 5,6 procenta

28.04.2023 Počet lidí bez práce se v Německu v dubnu podle sezonně očištěných dat zvýšil o 24.000 na 2,57 milionu, míra nezaměstnanosti ale zůstala stejně jako v březnu na 5,6 procenta. Dnes to ve své zprávě oznámil Spolkový úřad práce.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu vzrostla na 5,6 procenta

31.03.2023 Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu podle sezonně očištěných dat vzrostla na 5,6 procenta, v únoru činila 5,5 procenta. Dnes to ve své zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle kterého se v březnu počet nezaměstnaných zvýšil o 16.000 na 2,54 milionu.
C:\\fakepath\\eurusd-tydenik-06032023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.3.2023)

06.03.2023 V minulém týdnu neproběhl žádný obchod podle mého týdenního komentáře. Trh se totiž pohyboval v relativně úzkém rozpětí a nedošlo k žádnému prolomení S/R zóny a tím tedy ke vstupu do žádné pozice.
C:\\fakepath\\trader-01032023-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.03.2023 1) Belgie prodala za 2,17 miliardy eur celkem asi 33 milionů akcií největší francouzské banky BNP Paribas. Její podíl v bance tím klesl na 5,1 procenta z dřívějších 7,8 procenta, oznámila dnes belgická státní holdingová a investiční agentura SFPI. Belgie tak přišla o pozici největšího akcionáře této francouzské banky.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v únoru na 5,5 procenta

01.03.2023 Míra nezaměstnanosti v Německu v únoru zůstala podle sezonně přepočtených údajů stejně jako v lednu na 5,5 procenta. Dnes to ve své zprávě oznámil Spolkový úřad práce, podle jehož statistik přibylo za uplynulý měsíc asi 2000 nezaměstnaných. Počet lidí bez práce tak zůstává zhruba na 2,5 milionu.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Více než polovina německých podniků čelí podle průzkumu nedostatku pracovníků

13.01.2023 Více než polovina německých podniků se potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila německá průmyslová a obchodní komora (DIHK).
C:\fakepath\trader-03012023-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.01.2023 1) Míra inflace v Turecku v prosinci klesla na 64,3 procenta z listopadové hodnoty 84,4 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Je to výraznější pokles, než čekali analytici a nejprudší snížení za více než čtvrt století. Velký vliv má na to ale vysoká srovnávací základna. Analytici také upozorňují, že před volbami se čekají vyšší výdaje vlády, což může zpomalování růstu cen ohrozit.
img

Kontinentální Evropa pokračuje v růstu, přidává se Londýn

03.01.2023 Ke včerejšímu růstu akcií v pevninské Evropě se ve svém prvním obchodním dni tohoto roku dnes připojují i tituly z londýnské burzy, které rostou o více než 2 %. Širší evropský index STXE 600 pak přidává 1,6 %.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v prosinci vzrostla na 5,4 procenta

03.01.2023 Míra nezaměstnanosti v Německu se v prosinci proti listopadu zvýšila o 0,1 procentního bodu na 5,4 procenta. Dnes to oznámil Spolkový úřad práce. Bez práce je tak v Německu asi 2,45 milionu lidí, což je meziročně o 124.000 více.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v listopadu na 5,3 procenta

30.11.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala v listopadu na 5,3 procentu a trh práce je i přes aktuální hospodářské problémy nadále stabilní. Dnes to ve své zprávě oznámil spolkový úřad práce. Podle sezonně očištěných dat ale míra nezaměstnanosti z říjnové hodnoty 5,5 procenta v listopadu vzrostla na 5,6 procenta.
img

Ranní okénko - Trh dnes očekává inflaci v eurozóně a projev J. Powella

30.11.2022 Stěžejním ekonomickým údajem je dnes inflace v eurozóně. Po nižším než očekávaném výsledku v Německu i ve Španělsku jsou očekávání nastavena na pozitivní překvapení i pro eurozónu jako celek. Pokles meziměsíčního tempa inflace z 1,5 % pod konsensus odhadu (0,2 %), či v meziročních číslech z 10,6 % pod 10,4 %, by tak nemusel vést k výraznějším pohybům na finančním trhu. Výnosy německých státních dluhopisů zaznamenaly pokles již během včerejšího obchodování. K opačnému vývoji došlo naopak v USA, kde výnosy napříč splatností vzrostly a do jisté míry tak mohly tlumit pokles jejich evropských protějšků. Euro vůči dolaru nejprve posílilo z 1,0300 na 1,0400 EUR/USD, v odpoledních hodinách pak ztrácelo zpět k 1,0300.
img

Forex: Fed zvedne sazby o dalších 75 bazických bodů

02.11.2022 Americká centrální banka dnes zvýší úrokové sazby o dalších 75 bb. Z dat bude zveřejněn ADP report, který ukáže na pokračující solidní tvorbu pracovních míst. PMI v eurozóně ve zpracovatelském průmyslu bude potvrzen na úrovni necelých 47 bodů. K jeho poklesu v říjnu vedl nižší objem nových zakázek, zároveň však firmy pokračovaly v najímání nových zaměstnanců, přičemž dodací lhůty se zkracovaly. Indexy PMI se v říjnu zřejmě zhoršily i v Polsku a Maďarsku.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v září klesla na 5,4 procenta

30.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v září snížila proti předchozímu měsíci o 0,2 procentního bodu na 5,4 procenta. Uvedl to dnes v tiskové zprávě spolkový úřad práce. Trh práce je i přes rostoucí ceny a obavy z nedostatku energie celkově stabilní, konstatovala šéfka úřadu Andrea Nahlesová.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká národní banka ponechá ve čtvrtek sazby beze změny

26.09.2022 Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu zřejmě mírně vzrostly, zlepšit by se měla i zářijová spotřebitelská důvěra. Naopak v eurozóně se důvěra spotřebitelů propadne na nejnižší úroveň za poslední rok. To bude vidět i na menším zájmu domácností o úvěry a mírném poklesu peněžní zásoby. Klíčovou událostí v eurozóně však bude zářijová inflace, která zřejmě vyšplhá až na 9,8 %.
C:\fakepath\trader-31082022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.08.2022 1) Míra inflace v eurozóně v srpnu zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,1 procenta z červencových 8,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Za vysokou inflací stojí zejména pokračující prudký růst cen energií. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu vystoupila na 5,6 procenta

31.08.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v srpnu zvýšila proti předchozímu měsíci o 0,2 procentního bodu na 5,6 procenta. Dnes to na tiskové konferenci oznámila šéfka spolkového úřadu práce Andrea Nahlesová. Poznamenala přitom, že výraznější nárůst nezaměstnanosti způsobily registrace ukrajinských válečných uprchlíků a že německý pracovní trh je i přes současné potíže silný.
img

Ranní okénko - Dnešní zveřejnění inflace v eurozóně patrně tlak na ECB nesníží

31.08.2022 Dnes vyjde srpnová inflace v eurozóně. Pro ECB data patrně neposkytnou signál pro zpomalení tempa zvyšování sazeb. Včerejší dílčí výsledky z některých členských zemí indikují, že by inflace mohla skončit víceméně v souladu s odhady poblíž 9 %. V Německu výsledek odhalil meziroční zvýšení tempa z 7,5 % na 7,9 % (medián odhadů 7,8 %). Ve Francii byla potvrzena očekáváná stagnace cen na 6,1 %, zatímco ve Španělsku došlo ke snížení tempa z 10,8 % na 10,4 %. Kromě statistiky vývoje inflace dnes dorazí data z trhu práce. Německý statistický úřad zveřejní údaje o míře nezaměstnanosti a v USA vyjde ADP report, který trh vnímá jako předskokana měsíční statistiky z trhu práce (pátek).
C:\fakepath\Německo.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci vzrostla na 5,4 procenta

29.07.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci vystoupila na 5,4 z červnových 5,2 procenta. Vyplývá to z předběžných a sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Nárůst je větší, než se čekalo. Statistiky nyní zahrnují také ukrajinské uprchlíky, kteří v Německu hledají práci.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 1. července

01.07.2022 Pár EUR/USD včera testoval úroveň 1,0442. V té době se linie MACD začínala pohybovat nad nulou, takže pár vzrostl o více než 40 pipů. Krátce poté linie klesla k úrovni 1,0396, kde došlo k dalšímu pohybu o 40 pipů, ale v opačném směru. Ve zbytku dne se neobjevil žádný další signál.
C:\fakepath\trader-30062022-12-zm.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu se v červnu zvýšila na 5,2 procenta

30.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v červnu prudce zvýšila a z květnových 4,9 procenta se dostala na 5,2 procenta. Nárůst, který po několika měsících zastavil dlouhodobý pokles nezaměstnanosti, podle Spolkového úřadu práce souvisí se zohledněním válečných uprchlíků z Ukrajiny ve statistikách pracovního trhu.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v květnu klesla na 4,9 procenta

31.05.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v květnu snížila o desetinu procentního bodu na 4,9 procenta, v poklesu tak pokračovala i přes hospodářské dopady války na Ukrajině. Dnes to oznámil Spolkový úřad práce, který zároveň uvedl, že v meziročním srovnání se nezaměstnanost snížila o celý procentní bod.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v dubnu klesla na pět procent

03.05.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v dubnu podle sezonně očištěných údajů klesla o desetinu procentního bodu na pět procent. Navzdory válce na Ukrajině tak díky jarnímu oživení pokračoval trend z předchozích měsíců. V meziročním srovnání se nezaměstnanost snížila o celý procentní bod, oznámil dnes místní úřad práce.
img

Evropské akcie klesají

01.04.2022 Evropský akciový trh na konci včerejší obchodní seance klesl. Všechny hlavní indexy regionu ztratily každý přibližně 1 %. Kompozitní index STOXX Europe 600 tak klesl o 0,94 %, německý DAX klesl o 1,31 %, britský FTSE 100 klesl o 0,83 % a francouzský index CAC 40 ztratil 1,21 %. Italské indexy FTSE MIB a španělský IBEX 35 se propadly o 1,1 % a 1,23 %.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu poklesla v březnu na 5,1 procenta

31.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v březnu nehledě na dopady ruské invaze na Ukrajinu pokračovala v poklesu a meziměsíčně se snížila o 0,2 procentního bodu na 5,1 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce.
img

Ekonomický kalendář: OPEC+ meeting, USA jádrová PCE inflace, Zasedání ČNB

31.03.2022 Futures trhy naznačují na vyšší otevření dnešní obchodní seance pro hlavní evropské indexy. Německé futures na DAX se obchodují o 60 bodů nad včerejším close. Ropa je dnes velkým tématem poté, co se v médiích objevily zprávy o tom, že USA usilují o masivní uvolnění strategiských zásob. To vyvolalo velký pokles cen ropy během asijského obchodování. Na dnešek je také naplánováno zasedání ministrů OPEC+, ale neočekává se žádné překvapení – politika zvyšování produkce zůstane s největší pravděpodobností nezměněna.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v únoru klesla na 5,3 procenta

02.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v únoru proti lednu klesla o 0,1 procentního bodu na 5,3 procenta, v meziročním srovnání je pak o jeden procentní bod nižší. Dnes to oznámil spolkový úřad práce. Podle sezonně očištěných údajů klesla v únoru nezaměstnanost z 5,1 na pět procent.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v lednu klesla na 5,1 procenta

01.02.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v lednu podle sezonně očištěných údajů klesla o 0,1 bodu na 5,1 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných bez očištění o kalendářní vlivy sice vzrostl, ale ne tak výrazně jako obvykle v tomto ročním období, poznamenala agentura DPA. Trh práce si ale v Německu v době šíření varianty koronaviru omikron podle analytiků obecně vede dobře.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nezaměstnanost v Německu v prosinci klesla na 5,2 procenta, nejníže od pandemie

04.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v prosinci podle sezonně očištěných údajů klesla na 5,2 procenta z listopadové hodnoty 5,3 procenta. Dnes to oznámil spolkový úřad práce. Nezaměstnanost je tak v Německu na nejnižší úrovni od března 2020, kdy Berlín začal zavádět tvrdá karanténní opatření kvůli pandemii nemoci covid-19.
C:\fakepath\eurusd-06122021-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.12.2021)

06.12.2021 V minulém týdnu nám měnový pár EUR/USD nabídl ziskový obchod podle mého týdenního komentáře, který jsem uveřejnil na webu s dostatečným předstihem. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která došla velmi přesně do svého cíle a byla ukončena v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste využili mého obchodu ve svůj prospěch, tak gratuluj k zisku!
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v listopadu nečekaně klesla

30.11.2021 Míra nezaměstnanosti v Německu v listopadu podle sezonně očištěných údajů klesla na 5,3 procenta z říjnových 5,4 procenta. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Počet lidí bez práce se pak snížil o 34.000, což je výraznější pokles, než čekali ekonomové. Trh práce se tak dál zotavuje navzdory nárůstu počtu případů onemocnění covidem-19.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu se v říjnu snížila na 5,4 procenta

28.10.2021 Míra nezaměstnanosti v Německu se v říjnu snížila na 5,4 procenta ze zářijových 5,5 procenta. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných se snížil o 39.000 osob, zatímco analytici v anketě agentury Reuters předpovídali pokles o 20.000 osob.
img

Forex: Ministerstvo financí zveřejní výsledek státního rozpočtu za první pololetí

01.07.2021 PMI v eurozóně potvrdí červnové rekordní hodnoty. K tomu se přidá i středoevropský region, který stejně tak benefituje z otevírání ekonomiky. Pololetní účet tuzemského státního rozpočtu podle nás ukáže zvolnění tlaků na prohlubování deficitu díky nižším covidovým výdajům a vyšším daňovým příjmům. Sílící americký dolar vůči euru ohrožuje středoevropský region včetně koruny. Ta podle nás vyčerpala potenciál z rekordně vysokých tržních úrokových sazeb a čeká na impulz ze zahraničí.
img

Forex: Koruna vyčkává na impulz ze zahraničí

30.06.2021 Míra nezaměstnanosti v Německu díky pozitivní revizi květnových hodnot stagnovala na 5,9 % v souladu s očekáváním trhu. Pokles počtu nezaměstnaných však pozitivně překvapil téměř dvojnásobným tempem. Pokles míry nezaměstnanosti by měl podle nás pokračovat i v letních měsících díky otevření sektoru služeb a obnovení počtu zaměstnanců. Dobré zprávy z trhu práce ukázal i americký ADP report. Ten ukázal nárůst nových pracovních míst o 692 tis., což bylo skoro o sto tisíc nad odhady trhu. Vyslal tak pozitivní signál před pátečním zveřejněním oficiální statistiky z amerického trhu práce. Inflace v eurozóně meziměsíčně stagnovala na 0,3 %. V meziročním vyjádření tak podle očekávání poklesla z květnových 2,0 % na 1,9 %.
img

Forex: Americká ekonomika hlásí výrazný růst za první čtvrtletí

29.04.2021 Americká ekonomika podle našich odhadů vykáže za první čtvrtletí výrazný růst. Hlavními tahouny jsou spotřeba domácností a výdaje firem a vlády. Na druhou stranu zahraniční obchod a pokles zásob působí ve směru nižšího růstu. Míra nezaměstnanosti v Německu dále klesá. Americká centrální banka podle očekávání měnovou politiku nezměnila. FOMC však vyzdvihuje probíhající oživení ekonomiky. Diskuze o konci kvantitativního uvolňování podle nás začne ale až v druhé polovině roku. Euro vůči dolaru posiluje na nejsilnější úrovně od konce února. Z toho by dnes měl benefitovat středoevropský region včetně koruny, která zatím marně čeká na významnější impuls k pohybu.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Forex: Míra nezaměstnanosti v Německu může klesnout pod 6 %

02.03.2021 Statistiky z německého trhu práce za únor potvrdí, že se situace dále zlepšuje. Nezaměstnanost by poprvé od loňského dubna měla spadnout pod 6 %. Pozitivním odrazem situace na německém pracovním trhu by měla být lednová statistika tamních maloobchodních tržeb. Inflace v eurozóně v únoru zřejmě stagnovala na lednových 0,9 %, když jádrová složka zpomalila. Nízkoinflační prostředí v Evropě tak pokračuje.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Po mírném nárůstu zřejmě čeká ekonomiku znovu pokles

01.03.2021 Zítřejší zpřesněný odhad tuzemského HDP by měl potvrdit mezičtvrtletní růst ekonomiky v posledním loňském čtvrtletí poblíž 0,3 %. Z hlediska struktury k tomu přispěl zejména čistý vývoz, který odrážel velmi dobré výsledky průmyslu. Přes potíže s dodávkami vstupů převládala ve výrobním sektoru i nadále optimistická nálada, což by měl dnes potvrdit tuzemský PMI za únor. Ze zbytku Evropy budeme sledovat především první odhady únorové inflace. Ta v eurozóně zřejmě setrvala na předchozích 0,9 %. Evropské a americké statistiky z trhu práce by pak měly indikovat mírné zlepšení. Korunový trh však bude odrážet především zhoršující se pandemickou situaci v ČR a zpřísněná protiepidemická opatření, která platí od dnešního dne. Česká koruna tak setrvá nad 26 CZK/EUR a pravděpodobně budeme svědky dalších tlaků na její oslabení.
C:\fakepath\Německo2.jpg

V Německu v lednu překvapivě ubylo lidí bez práce

29.01.2021 Míra nezaměstnanosti v Německu v lednu podle předběžných údajů zůstala na šesti procentech. Počet lidí bez práce ve zhruba 83milionové zemi ale překvapivě klesl, a to o 41.000 na 2,729 milionu. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Nezaměstnanost v Německu v listopadu dále klesala

01.12.2020 Míra nezaměstnanosti v Německu v listopadu i přes vyhlášenou karanténu nadále klesala, z říjnových šesti procent se dostala na 5,9 procenta. V dnes zveřejněné zprávě to uvádí spolkový úřad práce, podle kterého ale naopak vzrostl počet zaměstnanců v ochranném režimu kurzarbeitu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Přes výrazný pokles ekonomiky si trh práce zatím vede dobře

30.11.2020 Tento týden bude bohatý na data z domácí ekonomiky. Zpřesněný odhad HDP by měl potvrdit mezičtvrtletní vzestup během Q3 20 o zhruba 6 %. S oživením ekonomické aktivity se zřejmě obnovil také růst mezd. V reálném vyjádření však na ně stále působila vyšší míra inflace, mzdy tak podle nás setrvaly v meziročním poklesu. Předstihové ukazatele za Q4 20 již indikují zhoršující se tendence vlivem druhé vlny koronaviru. Ta dopadá především na sektor služeb, mírné zhoršení ale očekáváme i ve zpracovatelském průmyslu. Přesto by tamní PMI mělo setrvat nad 50 body. V zahraničí budeme také sledovat statistiky z trhu práce, zveřejněna bude nezaměstnanost v Německu, eurozóně i v USA. Z politických událostí zaujme dnešní zasedání ministrů Euroskupiny, kteří budou pokračovat v jednáních o bankovní unii a reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM).
img

Americký dolar na dvouměsíčních maximech

05.10.2020 Hlavní měnový pár EUR/USD mírně posílil na 1.175. Ekonomické data z Evropy byly pozitivní, index PMI ve zpracovatelském průmyslu činil 53.7 bodu a v Německu vzrostl na 56.4 bodu. Evropská předběžná inflace činí -0.3%, což je méně, než se očekávalo.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v září klesla na 6,3 procenta

30.09.2020 V Německu dál ubývá lidí bez práce, v září statistiky opustilo podle sezonně přepočtených údajů dalších zhruba 8000 lidí a celkem jich bylo 2,907 milionu. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový úřad práce. Míra nezaměstnanosti klesla o desetinu bodu na 6,3 procenta. Počet nezaměstnaných klesá už třetí měsíc, za vysokým nárůstem na jaře byly dopady koronaviru.
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

28.09.2020 Pokračujúce sa šírenie počtu nových prípadov koronavírusu v mnohých krajinách môže ohroziť prebiehajúce hospodárske oživenie. Početné krajiny (najmä v západnej Európe) museli pristúpiť k obnoveniu určitých opatrení s cieľom spomaliť šírenie nákazy, čo vyvolalo v niektorých metropolách vrátane Londýna protesty. No zatiaľ sa jedná skôr o opatrenia čiastkové, ktoré majú len obmedzený negatívny dopad na hospodárske oživenie.
img

Forex: Dnešní data potvrdí výrazný pokles tuzemského HDP

01.09.2020 Česká ekonomika podle předběžného odhadu HDP poklesla ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 8,4 %. Dnes bude zveřejněn zpřesněný odhad, který by podle nás mohl ukázat mírně lepší výsledek a čekáme tak revizi na -8,1 %. V obdobném rozsahu bylo v minulém týdnu revidováno také německé HDP a lepší výsledek podle našich odhadů indikuje rovněž dosavadní vývoj měsíčních indikátorů. V tuzemsku bude zveřejněno také srpnové PMI ze zpracovatelského průmyslu, u kterého očekáváme mírný nárůst. Další zvýšení pravděpodobně zaznamená i evropská nezaměstnanost.
img

Červnová míra nezaměstnanosti dosáhla 3,7 procenta, což je lepší výsledek, než analytici čekali. Stále dosahujeme nejlepšího výsledku v porovnání s Německem za celé období od roku 2008, náraz přijde na podzim

07.07.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR se stále drží „zázračně“ nízko. V červnu vykázala úroveň 3,7 procenta, zatímco analytici předpokládali růst až k úrovni čtyř procent. Míra nezaměstnanosti v ČR tak stále zůstává na nejpříznivější úrovni v porovnání s mírou nezaměstnanosti v Německu za celé obodbí od konce roku 2008. Rozdíl v míře nezaměstnanosti obou státu činí 2,7 procentního bodu, a vyrovnal tak květnový rozdíl, jenž byl nejvyšší právě od roku 2008 (viz graf níže).
img

Ranní nadhoz - americký trh práce se dál zlepšuje

02.07.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červnu polepšil o dalších 5,3 bodu na hodnotu 44,9 a naznačil postupující zlepšování podmínek v průmyslu. Z průzkumu nicméně vyplývá, že obchodní podmínky zůstávají i nadále náročné. Výrobní objemy pokračovaly v poklesu, jeho tempo však bylo oproti předchozím měsícům nižší. K tomu přispěla skutečnost, že řada firem rozjela výrobu a začala zpracovávat nedodělky. Nových zakázek se však stále nedostává.
img

Okénko trhu - Německá nezaměstnanost pomalu stoupá

01.07.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červnu polepšil o dalších 5,3 bodu na hodnotu 44,9 a naznačil postupující zlepšování podmínek v průmyslu. Zveřejněná skutečnost byla v souladu s naším i tržním odhadem. Z průzkumu nicméně vyplývá, že obchodní podmínky zůstávají i nadále náročné. Výrobní objemy pokračovaly v poklesu, jeho tempo však bylo oproti předchozím měsícům nižší. K tomu přispěla skutečnost, že řada firem rozjela výrobu a začala zpracovávat nedodělky. Nových zakázek se však stále nedostávalo.
img

Forex: ECB bude hlavní událostí dne a nemusí ani nic udělat

04.06.2020 Od ECB na dnešním zasedání žádný krok k další podpoře ekonomiky spíše nečekáme, ale důležitá budou slova a údaje z nové prognózy. Tempo růstu mezd v ČR za první čtvrtletí by mělo vykázat zpomalení.
img

Forex: Dobrá globální nálada dál pohání korunu

03.06.2020 Pozitivní sentiment na finančním trhu přetrvává. Akciové trhy rostou. Euro proti dolaru mírně posílilo k 1,1210 EUR/USD. Česká koruna s klesající globální averzí vůči riziku posílila až ke 26,50 CZK/EUR a poté zkorigovala na 26,61 CZK/EUR.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

USA se obávají rekordní nezaměstnanosti, větší než za velké krize

02.04.2020 Zatímco v únoru například klesla míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie na dosavadní minimum 6,5 procenta, odhady a údaje za březen a další období už kvůli šíření nového koronaviru předpokládají růst nezaměstnanosti po celém světě. Podle americké centrální banky (Fed) by například ve Spojených státech mohlo šíření koronaviru vést k zániku 47 milionů pracovních míst, Španělsko už za březen eviduje přes 300.000 nových nezaměstnaných.
C:\fakepath\euro.jpg

DPA: Německá ekonomika by podle analytiků mohla klesnout o 5 pct.

29.03.2020 Německá ekonomika by podle analytiků mohla v letošním roce kvůli koronaviru klesnout zhruba o pět procent, tedy podobným tempem jako v roce 2009, kdy ji zasáhla globální finanční krize. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německo je největší ekonomikou v Evropě a zároveň největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

V Německu ubylo lidí bez práce

30.01.2020 Míra nezaměstnanosti v Německu v lednu zůstala na pěti procentech, a nadále je tak nejníže od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných se proti prosinci ale překvapivě snížil, a to zhruba o 2000 na 2,277 milionu lidí.
img

Ropa zdražuje po útocích v Bagdádu. První fáze obchodní dohody s Čínou bude uzavřena 15. ledna

03.01.2020 PBoC snížila RRR (povinná míra rezerv bank) o 50 bazických bodů, čímž chce vytvořit úvěrový impuls pro ekonomiku, a tím nakopnout hospodářský růst. Podle čínského vládního listu Global Times má Čínská lidová banka dostatek prostoru pro další snižování RRR.
C:\fakepath\nemecko-29102019-lv.jpg

Poptávka po zaměstnancích v Německu v říjnu klesla

29.10.2019 Poptávka po zaměstnancích v Německu se tento měsíc kvůli slábnoucí ekonomice výrazně snížila. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Index sledující počet nabízených pracovních míst v říjnu dosahoval 232 bodů. Byl tak o pět bodů nižší než v září a v meziročním srovnání se propadl dokonce o 22 bodů.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americký průmysl do konce roku zpomalí

01.10.2019 Finální odhad PMI v eurozóně ukáže jen nepatrné zlepšení. Slabší německá inflace se projeví i na dalším zpomalení růstu cen v eurozóně za září. Jádrová složka však o desetinu zrychlí a po zbytek roku by se měla držet nad celkovou mírou inflace. Americký ISM v průmyslu ukáže zlepšení oproti předchozímu měsíci, průmysl produkce však podle nás do konce roku zpomalí. V regionu uvidíme další pokles předstihových indikátorů a ČSÚ zveřejnění finální odhad růstu HDP za druhé čtvrtletí včetně detailní struktury.
C:\fakepath\top-30092019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.09.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily úvodní seanci nového týdne smíšeně, když se pozornost investorů soustředila na čínská makrodata, který dopadla lépe, než se čekalo. Čínské akciové indexy ale přesto klesly.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v září zůstala na pěti procentech

30.09.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v září zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se snížil o 10.000 lidí na 2,276 milionu. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
img

USA a Francie se dohodli na kompromisu ohledně digitální daně. Trump vítá ochotu Číny řešit obchodní konflikt v poklidu

30.08.2019 Japonská vláda v pondělí informovala, že je blízko podepsání obchodní dohody s USA. Dohoda by neměla zahrnovat nová cla na japonské automobily. Čínský vicepremiér Liou Che v pondělí uvedl, že Čína je ochotna řešit obchodní konflikt se Spojenými státy prostřednictvím klidných rozhovorů. Americký prezident Donald Trump tuto ochotu uvítal a dodal, že doufá, že rozhovory začnou v brzké době.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu zůstala na pěti procentech

29.08.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se mírně zvýšil o 4000 lidí na 2,289 milionu. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
img

Rozbřesk: Vstupujeme do německé recese?

08.08.2019 Poslední čísla z Německa vyslala velice nepříjemný a jednoznačně negativní signál. Průmyslová produkce v červnu propadla o dalších 1,5 procenta meziměsíčně (meziročně o více než 5 %). Průmysl tak dokončil kvartál hrůzy, ve kterém kumulativně propadl nejvíce od roku 2012. Tedy od chvíle, kdy vrcholila finanční krize na periferiích eurozóny.
C:\fakepath\TOP5-31072019-LV-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2019 1) Americká centrální banka (Fed) dnes poprvé v této dekádě sníží hlavní úrokovou sazbu. Oproti minulým epizodám se však tentokrát Fed ocitá na prahu nového cyklu s výrazně nižšími sazbami (2,25 - 2,50 %), a tudíž s omezeným manévrovacím prostorem. Tento fakt nicméně nemusí - alespoň prozatím - centrální bankéře dvakrát trápit, neboť americká ekonomika není v situaci, která by si agresivní povolování měnových šroubů žádala.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala na pěti procentech

31.07.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se sice zvýšil, jeho růst byl ale mírnější, než se očekávalo. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Pokles počtu nezaměstnaných v Německu v červnu zaostal za odhady

01.07.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v červnu zůstala na květnových pěti procentech. Počet nezaměstnaných klesl méně výrazně, než předpokládali analytici. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Útlum aktivity průmyslu v eurozóně se v květnu prohloubil

03.06.2019 Útlum aktivity průmyslu v zemích eurozóny se v květnu prohloubil, aktivita se tak snižuje už čtyři měsíce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Ta příčiny vidí zejména v obchodní válce mezi Čínou a Spojenými státy, ve zpomalování poptávky po automobilech, v problémech kolem odchodu Británie z Evropské unie a v geopolitické nejistotě vůbec. V největší ekonomice eurozóny, tedy v Německu, je situace nejhorší téměř za sedm let. Objevují se tam ale známky stabilizace.
img

BoC ponechala úrokové sazby beze změny; HDP v USA a Kanadě mírně roste

31.05.2019 V pondělí byl v Japonsku zveřejněn hlavní ekonomický index za březen ve výši 95,9. Předpokládaná hodnota byla 96,3. V úterý překonal hrubý domácí produkt ve Švýcarsku. Gfk průzkum ekonomického sentimentu v Německu skončil na hodnotě 10,1, což je o 0,3 méně, než bylo očekáváno.
img

Euro je levné. Proč o něj není zájem?

30.05.2019 O nějakém napětí v globální ekonomice jakoby eurodolar neměl ani potuchy. Volatilita na tomto nejobchodovanějším měnovém páru je minimální. Během posledních dvou měsíců se cena eura pohybuje v úzkém rozpětí 1,11-1,13 amerického dolaru bez žádných dramatických momentů. Trend je stále mírně klesající ve prospěch dolaru, ale tradeři musí být pro tyto zisky velice trpěliví.
C:\fakepath\TOP5-29052019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v červených číslech, když se na ně přenesl negativní sentiment z předcházející seance na Wall Street. Investory nadále znervózňují obavy z protažení obchodní války mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Pokles nezaměstnanosti v Německu překonal očekávání

30.04.2019 Počet lidí bez práce v Německu v dubnu klesl o 12.000 na 2,22 milionu, což je výrazně lepší výsledek, než čekali analytici. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Pro německou ekonomiku je to pozitivní signál, neboť předpokládaná vyšší soukromá spotřeba by mohla podpořit růst. Míra nezaměstnanosti zůstala na 4,9 procenta, nejníže od znovusjednocení země v roce 1990.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.4.2019)

01.04.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl vstup do tří obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který však do svého cíle nedorazil a skončil na SL. Následně pak došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, kde došlo k aktivaci short obchodu, který přesně skončil v zisku na Profit-Targetu (PT). Později pak došlo k dalšímu vstupu do short pozice, kde trh dorazil do svého prvního cíle a mohla být ukončena část pozice na PT1, odtud se pak trh otočil zpět nahoru a zbytek pozice tak skončila na Break/Even.
C:\fakepath\TOP5-29032019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.03.2019 1) V den původního termínu odchodu země z Evropské unie britská vláda dnes potřetí předloží dohodu o brexitu ke schválení poslancům, tentokráte však bez souběžně dojednané politické deklarace o budoucích vztazích s EU. Podmínky odchodu potřebuje do konce týdne schválit, aby byla splněna podmínka pro odklad vystoupení z EU na 22. květen.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Propad ekonomiky | BPI | Zásoby zemního plynu | Cap | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Americký ADP | Vývoj | Opětovný pokles | Data z trhu práce | Allianz | Rada guvernérů ECB | Údaje z USA | Ruská mobilizace | Jana Steckerová | DPH | General Dynamics | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Standard & Poor's | Snížit úrokové sazby | Yandex | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | Cable | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | SMCI.US | Očekávání | Evropské centrální banky | SEDG | Tvorba fixního kapitálu | Okénko finančního trhu | Aktivita v americkém sektoru služeb | Souhrnný indikátor | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Analytik XTB | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská nezaměstnanost | Trh práce | Norská firma | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Mobilizace v Rusku | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | ServiceNow | Dění na světových burzách | PMI v eurozóně | ADP report | Ifo | Argos Capital | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | E.ON | Electronic Arts | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Virtuální měna bitcoin | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Accor | EUR/USD | General Electric | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Německá nezaměstnanost | Wolters Kluwer | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Tuzemské hospodářství | Aktuální vývoj | Lagardeová | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Marc Schattenberg | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | BreakEven | Import | Forexový trh | Státní dluh | ČEZ | Investiční portfolio | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Základní pravidla | Důvěra v ekonomiku | Virtuální měna | Index spekulativního sentimentu | Odhad HDP | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | AUDUSD | Investing | Instituty | Poradce Bílého domu | Vývoj státního rozpočtu | Brent | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Podnikové objednávky | WIZZ | Peníze | Nikola | Small caps | Strach | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Baidu | Acacia Communications | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Long obchod | Měny | Amgen | Americký Fed | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Micron | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Eurostoxx 50 | ZEW index | Investovat do akcií | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Dnešní obchodování | Béžová kniha Fedu | Daimler | Zastropování cen | PYPL.US | Export | Základní pravidla systému obchodování | Zisk společnosti | Zynga | Gilead | EUR/CZK | Vládní opatření | Blastr | Výrazný pokles ekonomiky | Obchodní tipy | Evropská inflace | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Kofola | Tržby v Německu | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | MT5 Supreme Edition | Čtvrtletní výsledky | Boeing | GBP/USD | Fintech společnosti | P.A. | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Měnový pár EUR/USD | Euronext | MT5 | Obchodní deník | Finanční trh | Inflační cíl | Šíření nemoci | FedEx | Pražská burza PX | Pracovní místa | Caterpillar | Kurzový vývoj eura | Makrodata | Investoři | Akciová burza | Bank of England | Americké ekonomiky | Petr Pavel | Další růst | Nejistoty | Situace kolem koronaviru | MiFID II | Důvěra v ekonomiku eurozóny | AMD | Negativní sentiment | Inflační čísla | Index PPI | Jádrový index | Turecký statistický úřad | PayPal (PYPL.US) | Nižší daně | Reálné ekonomiky | Posílení | Histogram | USD | Shopify | Zápis z posledního zasedání | Německé HDP | Euro vůči dolaru | Qualcomm | Makrokalendář | Plány | Total | Zisk | AT&T | Zprávy o nezaměstnanosti | Xetra | Euro dnes | Německý DAX | Důvěra domácností | Patria | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | JPMorgan Chase & Co | NFP report | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Bohatý | Růst německé ekonomiky | Podpůrné programy | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | ILO | NFP | Vysoké sazby | Investovat | Euroval | Vít Hradil | Uber | Patria Online | Analytik Purple Trading | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Německý export | Thyssenkrupp | CSCO | Hospodářské dopady | Dovoz | Unie | Vývoj eura vůči dolaru | Nikkei | UnitedHealth Group | Obchodování na finančních trzích | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Komoditní | TIM | Německé firmy | Nízké úrokové sazby | Penzijní fondy | Německé maloobchodní tržby | Turecká lira | Praha | Berkshire Hathaway | Markets | Data z tuzemské ekonomiky | Volby USA | Ekonomický kalendář | Eurex | Prezident | Investing.com | Vzdělání | ZEW | Dnešní data | Index cen domů | Analýza transakcí | Warren Buffett | Coca-Cola | Výsledky | BREAKING | Americké centrální banky | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | HUF | Credit Agricole SA | Portfolio | Euro Stoxx 50 | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Waste Management | Bank of America | Anglie | EUR/PLN | Komodita | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Průmyslové objednávky | Americký index | Eurostat | Energie | Fundamentální zprávy | Německé hospodářské instituty | Fiskální rok | OPEC+ | Minimální mzda | Tržní úrokové sazby | Bed Bath & Beyond | Raytheon | Objem | Dobré výsledky | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Čínské ministerstvo obchodu | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Supreme Edition | Britský FTSE 100 | S&P Global | Firmy | Investiční aktivita | Předstihové indikátory | Šéf švýcarské centrální banky | Obchodní příležitost | Pfizer | Agentura Bloomberg | RWE | Medvědí divergence | AFP | Výkonnost indexu | Coca-Cola (KO.US) | Nástroj | Zpráva | Globální dění | Ratingová agentura | Cenová hladina | Měna | Reakce trhu | Ceny domů | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Recep Tayyip Erdogan | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | JOLTS | Ministryně práce a sociálních věcí | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | HUF/EUR | SBUX.US | OPEC | USD/PLN | Amazon (AMZN.US) | Breakout strategie | Cena eura | Bloomberg | Jednání FOMC | GBP | XM | Johnson & Johnson | Nabídka | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Maloobchod | Centrální banky | Německá průmyslová a obchodní komora | Obchodní týden | Ústavní soud | Index výrobních cen | Admiral Markets | S/R zóna | Inflace v EU | Euro k dolaru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Brands | Týdenní shrnutí | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Hlavní indexy | FB | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Federální rezervní systém | Kurzarbeit | Cenový šok | GBPUSD | Stavebnictví | Události ve světě | Donald Trump | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Klíčové události | Instituce | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké objednávky | E15 | Podnikatelská důvěra | Apple | Silný růst | Ropa Brent | iFX | Earnings | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Vyhlídky | Průraz | CZ | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | MetaTrader | Ex-dividend | Vývoj měnového páru USD/JPY | Deficit rozpočtu | Evropská ekonomika | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Institut Ifo | Iberdrola | Trh | Kurz EUR/USD | Komise | University of Michigan | Vyšší poptávka | Války na Ukrajině | Dnešní sentiment | České koruny | Výrazný růst | Poptávka po úvěrech | Korekce | Zpřesněný odhad | Výrazný pokles | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Lukáš Lipovský | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Francie | SAP AG | Americký výrobce | Dopady koronaviru | Propad | Posílení dolaru | Trigger | Turecko | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Snížení poptávky | Technologický index | HDP eurozóny | Obchodní systém | Očekávání investorů | Investice do platiny | Rating | Exxon Mobil | Ekonomické události | Americký ADP report | SNB | Hospodářský růst v Německu | Výkonnost indexů | Microsoft | Trh dnes | SBUX | Vlnová struktura | Eurokomisař | SolarEdge Technologies | Spotřebitelská inflace | Změny cen | Obchody | WMT | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Podnikatelé | Automobilky | Obchodní instrument | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Ekonomické ukazatele | Data z USA | Srovnávací základna | Pokles cen ropy | Zahraniční obchod | MT4 Supreme Edition | Futures na DAX | Ministryně práce | Pojišťovny | Intervence ČNB | Výsledky společnosti | Medián | Americké měny | Tržní odhad | Akcie Bed Bath & Beyond | Graf | CFTC | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Meta Platforms Inc | Přehled | Zpráva o inflaci | Kontext | Německý maloobchod | Trendové linie | LYNX | Akcie 2021 | Pár EUR/USD | Eurodolar | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hospodaření | Fed | Čínský statistický úřad | Euroskupina | Obrat dolů | Zveřejněná data | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Americká centrální banka | Odhad letošního růstu | Evropský statistický úřad Eurostat | MRK | Růst spotřebitelských cen | BlackRock | ADP report zaměstnanosti | Zpracovatelský sektor | Míra nezaměstnanosti v Německu | Dolar | Růst eura | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Reuters | ING | Unilever | QCOM | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Chevron | Kompozitní index | Investment | Depozitní sazba | Pandemie v Česku | Libra šterlinků | Cena Brentu | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Time-Frame | Pozornost | Sentiment na finančním trhu | Firma | EURUSD | Portugalsko | Traders | Česká měna | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Rekordní růst | Příkaz | Volby USA 2020 | KLM | Data z amerického trhu práce | Obchodování | Předseda | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | Opatření centrálních bank | Britové | CFD | Snížení sazeb | 3M | Růst tržeb | Pokles české ekonomiky | Evropská měna | Počet lidí bez práce | Aleš Michl | Řecko | Philip Morris | AMD.US | Airbus | Míra | ABN AMRO Bank | Ministři financí | Hospodaření státu | Refinitiv | HDP v USA | MT4 | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Globální nálada | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Air | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Ceny akcií | Japonsko | S&P500 | EBay | ECB | Ceny | Prudký pokles | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | Těžba ropy | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Global Times | Pokles | MGM | Surové ropy | Analytický tým | ex | Onemocnění | Rating AAA | Jan Vejmělek | Vlny koronaviru | Royal Caribbean | Vývoj dolaru | Mercedes | Index ISM | Otevírání ekonomik | Americká ekonomika | NVDA | Nejistota | Podpora | Obchodník | Doporučení | Plynárenská společnost | COVID-19 | PYPL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | IBEX 35 | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Repo sazba | Index cen | Ukazatel inflace | Index PX | Kryptoměnový gigant | Daně | Rusko dnes | OECD | Pivot | Měna Bitcoin | Zprávy z trhů | Pozitivní sentiment | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Zisky | HDP ČR | BNP Paribas | Oslabení koruny | Globální ekonomika | Měnový koš | Obchodní podmínky | Thomas Jordan | Expedia | Řízení rizika | Cisco Systems | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Flash Crash | Vice | Breakout | Negativní zpráva | Navýšení kapitálu | Růst cen | Světové ekonomické fórum | Kryštof Míšek | Sada dat | Momentum | RSI | Exxon | Sazby beze změny | Repo sazby | Německá vláda | Index nákupních manažerů (PMI) | FinTech akcie 2021 | Financování | ČSÚ | Šíření viru | Guvernér australské centrální banky | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | NBH | USDJPY | UTC | Válka Ruska proti Ukrajině | Zprávy z USA | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Obchodní spory | Velké objemy | Nejistoty na trzích | Prezident Joe Biden | Akcie roku | Velké banky | Vyšší ceny | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | SSI | Index nákupních manažerů ve výrobě | QE | Průměrná mzda | Cena | Thermo Fisher Scientific | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | CME | Profesionální obchodník | Hospodářský růst | Tržní sazby | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Celková inflace | Posílení eura | WTI | FinTech | Standard & Poor's 500 | Bod | Starbucks | Shares | RBNZ | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Spekulace | Pfizer a BioNTech | BNP | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Překoupené zóny | Domácnosti | FTSE | Cena ropy | Inflace | NYMEX | Tržby | Kurzový vývoj | Tržní sentiment | Fed dnes | Situace | Statistiky z trhu práce | Zlato a stříbro | Daně z příjmů | Twitter | Růst dolaru | Prosus | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu | Lira | USD/CZK | Životní náklady | MCD | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Světová ekonomika | SAP | Stagnace | Spolkový statistický úřad | FX | Aukce | Růst mezd | Americký dolar vůči japonskému jenu | Mobilizace | Royal Dutch Shell | RUB | Kurz | Čtvrtletní výsledky společnosti | Air France | Market | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | 256/2004 | Silnější euro | CME Group | Close | Grafy | Pokles zásob | GOOGL | Naše prognóza | Slabší euro | Conference Board | Ekonomové | Deficit státního rozpočtu | Prudký růst cen | Destatis | EUR/HUF | Investujte | Zvýšení volatility | Vysoká rizika | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Konsensus | Analytik | AUD | PEPSICO | Ranní okénko | Ondřej Hartman | Vysoká poptávka | Predikce | Fibo | Analytici | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Citigroup | Index euro stoxx 50 | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Hospodářství | Euro STOXX | RRR | Hodnoty měny | Equity | Tuzemská inflace | Guvernér Fedu | Monetární politika | Commitments of Traders (COT) | Merck | Ekonomická krize | Coinbase | Zasedání ECB | COT | Debata | Fresenius Medical | Maloobchodní tržby v Německu | SolarEdge | Poptávka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Shanghai Composite | Týdenní zpráva | Moody's | Miliardy eur | Měsíční report | Recese | ZNGA | Konsenzus | Makro | ASML | Záloha | Erdogan | CZK/EUR | Pohyb koruny | Inflace v Turecku | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Aktuální Price Action | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Signály | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | František Táborský | Kofola ČeskoSlovensko | Silný support | IPO Coinbase | Minimální mzda v Německu | Frank | Ministři | Prudký propad | Mondelez | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | DISH | Resistance | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Fitch | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Rizika | Eurozóna | Ruská plynárenská společnost | Kiwi | Británie | Atlantik | Prezident Donald Trump | Rekordní růst nezaměstnanosti | Advance | Francouzský CAC 40 | Německá centrální banka | Reporty | Soud | Projev šéfa Fedu | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Hang Seng | Předpovědi | Vlna výprodejů | Philip Lowe | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Růst HDP | Ziskový obchod | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Adidas | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Nejlepší 5G akcie | RBI | Míra inflace | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Starbucks (SBUX.US) | EBITDA | US akcie | Nařízení | Prezident Petr Pavel | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Mayzus | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Hrubý domácí produkt Německa | Míra inflace v Turecku | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Tempo růstu | EU | GfK | Divergence | Co bude | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Úrokové sazby | Hlavní evropské indexy | Německý index DAX | Prezidentské volby USA | Risk | Vystoupení Británie z Evropské unie | Počty nových žádostí o podporu | Situace na trhu | ANZ | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | AMGN | Bankovní rada | DAX | Zasedání České národní banky | Francouzský index CAC 40 | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fiskální politika | AUDNZD | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce v Německu | Business | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Technology | Indikátor | Vrcholy | Projevy centrálních bankéřů | Schodek | Pokles cen | Euro | Obchodní rozhodnutí | Automatic Data Processing | ROCE | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Průmyslový sektor | NEX Group | Index euro | Počet akcií | Riziko ztráty | Devizový trh | Ministryně financí | Diskontní sazba | Hospodářské vyhlídky | Sentix | Deutsche Bank | Německý statistický úřad | Erste | Micron Technology | FOREX | Čínský akciový trh | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Americký index S&P 500 | Sentiment | Forexu | Akcie Nikola Motor | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Čínský jüan | PLN | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Profit-Target | AMZN.US | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | FinTech akcie | ECOFIN | Obnovení růstu | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Forint | Výprodej | Velká Británie | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | JPM | Otevírání ekonomiky | Začínající obchodníci | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Investování je rizikové | Měnové politiky | Akciové indexy | Hlavní ekonomické události | Tomáš Holub | Mercedes-Benz | Spojené státy americké | Historická maxima | Ekonomická data | Výrobní index PMI | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Investiční aktivity | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Míra inflace v Polsku | Snížení základní úrokové sazby | 5G akcie | Výhled | Timeframe | ESM | FOMC | Dividenda | Americké ministerstvo | iRobot | Americký trh práce | Deriváty | Zpomalení hospodářského růstu | Economist | Propouštění | PayPal | Agentura DPA | Nákup eura | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Burzovní společnost | Tempo růstu HDP | Advance Auto Parts | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Walt Disney | Kyjev | Austrálie | Francouzský index | Globální role eura | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | MetLife | New York | MSFT | GS | AIG | Dividendový výnos | Obchodní bilance | Euro včera | Výdaje | Investment Banking | Problémy | Zpřesněná data | Risk Off | Měnové páry | EURCHF | Počty nových případů | Pokles poptávky | Akcie roku 2019 | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Firma Blastr Green Steel | Úrovně supportu | Evropský akciový trh | Inflace v Německu | Plánované obchody | Ropa | DIHK | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Rozvoj | Makroekonomická data | Akcie roku 2021 | Znovusjednocení země | Capital Economics | Španělský IBEX | Nálada na trhu | M2 | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | UnitedHealth | Tyson Foods | Zaměstnanost | Profitovat | Důležité zprávy | MIB | Cenový vývoj | Cena surové ropy | Spotřeba domácností | NZDUSD | Míra inflace v eurozóně | Průzkum společnosti | USDX | Loď Ever Given | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Oslabení eura | Silný pokles | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Verizon Communications | MSCI | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Pozice dolaru | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | RBA | Walgreens | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Opatření na podporu ekonomiky | | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Rozhodnutí centrální banky | Tipy pro začátečníky | Data z Německa | Regionální měny | AMZN | Eni | Zlotý | Oslabení | ABN Amro | Fibonacciho úrovně | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Pandemická situace | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Žádosti o podporu | Purple Trading | Miliardy USD | Obchodní den | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Hodnota indexu | Vývoj kurzu eura | Signál | S/R zóny | Člen bankovní rady | Britská vláda | Pips | EPS | Komerční banka | ADP | PMI ve službách | Projev šéfa Fedu Powella | Číst grafy | Kupní síla | Trhy | Sankce | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Devizové rezervy | Bankovní unie | Forex trader | Změny trendu | Společnost | Členové OPEC | Wolfgang Schäuble | Globální trh | AAPL | Úspěch | ZEW index ekonomického sentimentu | Firma McDonald's | Sázky | KBC | Nové prognózy | Allergan | Thomas Barkin | Šéfka Fedu | AXA | Dnešní údaje | Ben Broadbent | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | BMW | Politici | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | CAC40 | Společná evropská měna | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Ropný trh | United Technologies | Nálada | Indikátory | Tisková konference | Eura | Výsledek HDP | Vysoké ceny | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Dnešní ekonomický kalendář | Gap | Ceny pohonných hmot | Services | Ken Veksler | Růst | Měnové unie | Polská centrální banka | Air Liquide | Příjmy | JPMorgan | Finanční situace | Michal Brožka | Investujte zodpovědně | Pandemie | BIDU | Tradeři | Index | Buy | PCE index | Indikátor MACD | Protiepidemická opatření | Wirecard | Cenový index | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | SPWR | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Volby | Obchodní dohody | Phil Hogan | Firma Blastr | MasterCard | Cíle | Break/Even | Britský FTSE | Výrobce elektromobilů | Analýza fundamentálních událostí | Micron Technology Inc | Aktuální situace | Osobní výdaje | Gilead Sciences | Výkyvy | Volatilní | GameStop | Retail | Obchodní nastavení | Schodek státního rozpočtu | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Německý průmysl | Express | 1D | Brewin Dolphin | Prodeje | Americké statistiky | Okénko trhu | Míra nezaměstnanosti v ČR | Papírenský průmysl | FDX | Odhady HDP | Dow Jones | IRBT | Meta Platforms | INTC | Platinové akcie | Šance | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Holubice | Dopady války na Ukrajině | Společnost S&P Global | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Průmysl v Německu | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Odvětví | Šok | Rozpočtový deficit | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Investiční společnosti | Průmyslníci | Mzda | Dopady koronavirové krize | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Korunový trh | Volby v USA | SMCI | Daně z příjmů právnických osob | Světové akciové indexy | Události v eurozóně | Blastr Green Steel | AMS | David Vagenknecht | Banka | Vlna koronaviru | ExxonMobil | Vakcinace | Strategie ECB | VaR | Obchodování s termínovými kontrakty | Technická analýza | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Ministři financí eurozóny | Ekonomické aktivity | Investice firem | Analytička | Zisk na akcii | Ekonomiky | Ekonomická nálada v eurozóně | Měnová politika | Obchodní plán | Evropa | Nasdaq Composite | Tesla | Práce v Německu | Moskva | Negativní dopad | Americký prezident | Prohlášení | Expanzivní fiskální politika | GM | Bank of Canada | Problémy v dodavatelských řetězcích | Wizz Air | Bilance zahraničního obchodu | Marketingová komunikace | Produkce ropy | Makroekonomické data | Předpověď | Poradci | Velcí hráči | Nový Zéland | ESMA | Moderna | Investujte na Forexu | Société Générale | CCI | Ekonomický růst | 5G | Krize | Automobilka | Management | Obchodování s deriváty | Halifax | Jana Maláčová | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | CNBC | NATO | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Rozpočtový schodek | Čekající příkaz | Exact Sciences | Důvěra investorů | RDSA | Summit EU | Shell | Vývoj eura | Španělská ekonomika | Ekonomiky eurozóny | CAD | Short | Podíl nezaměstnaných | Irská pojistka | Volná pracovní místa | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | ING Groep NV | Intel | Obchodní komora | Evropský statistický úřad | Royal Bank of Canada | Nemovitosti | Odhadovaná cena | Stříbro | Visa | Prodej eura | Práce | GDPNow | Procter & Gamble | Očkování | XTB | Vývoj trhu | Podniky | Lufthansa | Španělský IBEX 35 | Americká měna | Konsolidace | Kanada | Finanční ztráty | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Koruna posiluje | AbbVie | Volatility | Německá míra nezaměstnanosti | Enel | Ministr financí | Nikola Motor | Ztráta | Rozpočet | Domácí měny | Uzavřít všechny pozice | Kraft Heinz | Počet zaměstnaných | UNH | Vývoj na trhu | Index technologického trhu Nasdaq | Maloobchodní prodeje | Ošetřovné | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Pravidla obchodního systému | Volkswagen | Důvěra v českou ekonomiku | Odhady analytiků | Intradenní strategie | Trendová linie | Instrument | Marathon | Vývoj peněžní zásoby | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Peter Navarro | Světlo na konci tunelu | USD/JPY | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Růstový potenciál | Akciový trh | Směrnice | Šíření nákazy | Ztráty | Offshore | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Osobní příjem | Inflace v Polsku | Vivendi | STMicroelectronics | Dividendové akcie | Crédit Agricole | NZD | Louis Vuitton | Air France-KLM | EUR/GBP | Vinci | Koš | Investování | Cena surové ropy Brent | Kotace | Dobrá globální nálada | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Mzdy | HDP v eurozóně | Tržní situace | Obchodníci | Zahraniční investice | Ukazatele | Pozice | MCD.US | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Merck KGaA | Bid | Fiskální pomoc | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Situace na trhu práce | Agentura Moody's | Futures v Evropě | Čína | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Politické rozhodnutí | ČR | Hlavní ekonom | Citrix | MIFID | Akcie NIO | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Kompenzace | Microsoft Corp | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Očekávané Earnings | BBVA | Guvernér | Platina | HDP z Kanady | Low | EURGBP | Rezistence | Turecká ekonomika | Ford Motor | Akcie Nikola | Výhled německé ekonomiky | USA | Zemědělství | Riziko | Praní špinavých peněz | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Omezování nákupů aktiv | JPMorgan Chase | Sazby | Short pozice | NERV | Strategy Research | Ticker | Kontrakt | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | NKE | Jan Frait | Infineon | Ekonomický indikátor | AAA | Protiruské sankce | Vývoj mezd | Zahraniční forex | Burze | WU | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Ever Given | Výkon | Americké trhy | American Express | Počet nezaměstnaných | Zásobníky | Stimuly | PEP | Prolomení S/R zóny | Výbor ekonomických poradců | Míra nezaměstnanosti v EU | Světové organizace | Tým FXstreet.cz | Uzavírání ekonomiky | Statistika | Asijské akciové trhy | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Očekávání do budoucnosti | Americká centrální banka dnes | Deficit hospodaření státu | Potenciál poklesu | Ministerstvo hospodářství | Průmyslové podniky | Indikátory důvěry Evropské komise | Intervenovat | Michigan Consumer Sentiment | Měny kurz | Chování spotřebitelů | Fundamentální analýza pro začátečníky | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Čínská makrodata | Tvorba pracovních míst | Pražský PX | Prodej | Nervozita | Investiční plán | Britský akciový index FTSE 100 | Japonská centrální banka | Investiční | Sezónní vlivy | Cena plynu | Údaje o vývoji HDP | Ekonomika USA | Produktivita práce | CISCO | Německý HDP | Včerejší obchodování | Cenový index PCE | Berlín | Expanzivní politika | Opce | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Česká ekonomika | Futures trhy | Zájem investorů | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | HCOB | Kontraindikátor SSI | DPA | Česká koruna | Uzavření trhů | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | Ekonomická nálada | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | CL | Forex market | Statistiky z německého trhu práce | PBOC | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | Výroba automobilů | Fond | Blue chips | Podnik | Luboš Růžička | Bristol-Myers | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Šéfové amerických podniků | Spekulanti | Americká ministryně financí | Dnešní zprávy | Objednávky | Inflační očekávání | Ocelárny | Joe Biden | Hospodářské instituty | Zastavení dodávek | Contracts for difference | Evropské země | Kurz EUR | Averze vůči riziku | Fundamenty | Manufacturing PMI | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Pravidla systému obchodování | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | Údaje o nezaměstnanosti | Citrix Systems | Společnost Gazprom | Miliardy | Výnosy | Index FTSE 100 | Disney | Applied Materials | Mezinárodní obchod | Indikátor ekonomického sentimentu | Ceny energie | KO | Kryptoměny | Investiční doporučení | Zadluženost | Ekonomické indikátory | Český HDP | Medvědí trend | NEX | Centrální bankéři | Belgie | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Obchodní styl | Nonfarm Payrolls | ČTK | Počet volných míst | Sentiment trhu | Amazon | Španělsko | Kanadský statistický úřad | Jerome Powell | IBEX | Česká národní banka | Wall Street | Výrobce elektromobilů Tesla | Index DAX | Základní úroková sazba | Markit | Hike | Nakupovat | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Nezadržitelná inflace
Nezájem investorů
Nezájem kupců
Nezajištěné dluhopisy
Nezaměnitelné tokeny
Nezaměnitelné tokeny (NFT)
Nezaměnitelný elektronický klíč
Nezaměnitelný token
Nezaměstnaní Američané
Nezaměstnanost

Následující klíčová slova

Nezaměstnanost mladých
Nezaměstnanost (roční v procentech)
Nezaměstnanost v Americe
Nezaměstnanost v Austrálii
Nezaměstnanost v Británii
Nezaměstnanost v březnu
Nezaměstnanost v červenci
Nezaměstnanost v Česku
Nezaměstnanost v ČR
Nezaměstnanost ve Francii
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít