Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:49
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Investingfox Partner

Německé hospodářství

C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Německé HDP vzroste příští rok jen o 0,4 procenta

13.11.2024 Německá ekonomika v příštím roce vykáže jen mírný růst, hrubý domácí produkt (HDP) se podle odhadu poradního grémia vlády zvýší o 0,4 procenta. Takzvaná rada moudrých tak výrazně snížila svůj předchozí odhad. Vláda sama v říjnovém výhledu počítala na příští rok s růstem HDP o 1,1 procenta.
img

Ranní okénko - Ticho před bouří ECB dnes naruší jen ceny výrobců

16.10.2024 Dnes je ekonomický kalendář zemí starého kontinentu takřka prázdný a mnoho zásadních informací neposkytnou ani data ze Spojených států, trh se tak bude soustředit až na zítřejší zasedání ECB. V České republice však již za okamžik budou zveřejněny zářijové ceny průmyslových výrobců, které by podle našeho odhadu mohly nepatrně vzrůst. V meziměsíčním vyjádření odhadujeme růst o 0,1 % (vs -0,4 % v srpnu), kdy k nízkému růstu měly přispět zejména nižší ceny ropy na světových trzích. Medián analytiků je ještě odvážnější, když odhaduje pokles cen o 0,2 % m/m. V meziročním srovnání by dle našeho odhadu mohly být ceny v průmyslu vyšší o 1 % (vs 1,1 % v srpnu), trh očekává zdražení jen o 0,7 %.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Německá ekonomika letos dle odhadů opět klesne

26.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, odhadují v dnes zveřejněné společné zprávě přední německé hospodářské instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny. Na příští dva roky instituty předpovídají pouze slabé oživení - v příštím roce ekonomika podle nich vzroste o 0,8 procenta a v roce následujícím o 1,3 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Ifo: Německá ekonomika uvízla v krizi, podnikatelská nálada se zhoršila

25.07.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v červenci znatelně zhoršila. Index, který sestavuje ekonomický institut Ifo, se z červnové hodnoty 88,6 bodu propadl v červenci na 87 bodů. Ještě v květnu nálada v německých firmách stagnovala, od června se ale zhoršuje, protože firmy jsou stále méně spokojené se současnými obchody a skepticky hledí i na příští měsíce.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá vláda se opět potýká se spory kvůli rozpočtovým škrtům

24.06.2024 Německá vládní koalice kancléře Olafa Scholze se při přípravě rozpočtu na nadcházející rok opět potýká se spory o to, zda kvůli chybějícím penězům škrtat, nebo se naopak více zadlužit. Zatímco Scholzovi sociální demokraté (SPD) i koaliční Zelení chtějí finanční disciplínu uvolnit, liberální svobodní demokraté (FDP) ministra financí Christiana Lindnera trvají na dodržení dluhové brzdy. Podle deníku Bild už tři desítky mladých poslanců FDP pohrozily, že v případě utrácení vládu ve Spolkovém sněmu nepodpoří.
C:\fakepath\Euro2024germany-15062024.jpg

Fotbaloví fanoušci musí v Německu počítat s vyprodanými hotely a plnými vlaky

15.06.2024 Vyprodané hotely a také plné vlaky či autobusy, na to vše se v Německu musí připravit fanoušci, kteří do země míří na fotbalové mistrovství Evropy. Stovky tisíc návštěvníků ale budou vzpruhou pro německé hospodářství. Mnichovský ekonomický institut Ifo předpokládá, že zahraniční příznivci přinesou německému hospodářství jednu miliardu eur (24,7 miliardy Kč), což hospodářství ve druhém čtvrtletí zvýší o 0,1 procenta.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu zrychlila na 2,4 procenta

30.05.2024 Míra inflace v Německu v květnu zrychlila na 2,4 procenta z dubnových 2,2 procenta. Včera to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila na 2,8 procenta z dubnového tempa 2,4 procenta. To bylo více, než očekávali analytici v anketě agentury Reuters, kteří předpokládali zvýšení na 2,7 procenta.
C:\fakepath\trader-27052024-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.05.2024 1) Americké akciové trhy čeká po sedmi letech další velká změna - od úterý se vypořádání burzovních transakcí zkrátí ze dvou dnů na jeden. V praxi to znamená, že investoři budou mít peníze z prodeje cenných papírů k dispozici dříve, zatímco makléřské firmy budou nuceny zadržovat menší objemy kapitálu. Americká Komise pro cenné papíry (SEC) související změny schválila loni, teď začínají platit.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v květnu nezměnila

27.05.2024 Podnikatelská nálada v Německu po dubnovém citelném zlepšení v květnu stagnovala. Vyplývá to z dnešní zprávy mnichovského hospodářského institutu Ifo, podle kterého je ale patrné, že se německé hospodářství pomalu dostává z krize. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, zůstal na květen na hodnotě 89,3 bodu. Původně zveřejněnou dubnovou hodnotu 89,4 bodu institut zpřesnil, index je tak o 0,1 bodu níže.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Německá ekonomika se vrátila v prvním čtvrtletí k růstu

24.05.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se po poklesu o 0,5 procenta v posledním čtvrtletí loňského roku zvýšil v prvním letošním kvartálu proti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné výsledky z konce dubna. Návrat k růstu označila šéfka statistického úřadu Ruth Brandová za dobré znamení.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německá ekonomika po poklesu opět roste

30.04.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se po poklesu o 0,5 procenta v závěru loňského roku zvýšil v prvním letošním čtvrtletí proti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta. Dnes to na základě sezonně, cenově a kalendářně očištěných dat v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Pokles za čtvrté čtvrtletí byl však po revizi mnohem výraznější, dosud statistici hovořili o poklesu o 0,3 procenta.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v dubnu zůstala 2,2 procenta

29.04.2024 Míra inflace v Německu v dubnu setrvala na březnové hodnotě 2,2 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila z březnové hodnoty 2,3 procenta na 2,4 procenta.
img

Německo zřejmě upustí od prověřování čínských investic v zemi. Bojí se, že o ně přijde

28.04.2024 Německá vláda kancléře Olafa Scholze zvažuje, že přehodnotí své záměry ohledně legislativy, která měla ustanovovat povinnost zevrubného prověřování čínských investic v zemi z bezpečnostního hlediska. Zprávu přináší Wall Street Journal.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Německá vláda zlepšila výhled růstu ekonomiky

24.04.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst o 0,3 procenta, což je o 0,1 procentního bodu více než předpokládala únorová prognóza. Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck na dnešní tiskové konferenci v Berlíně řekl, že aktualizovaný výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) je stále příliš nízký, přesto jsou už podle něj patrné známky zlepšení.
img

Do české ekonomiky se vrací dobrá nálada

24.04.2024 „Do české ekonomiky se pomalu vrací optimistická nálada. Svědčí o tom dubnový vývoj Indikátoru důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad. Meziměsíčně se zvýšil o 2,8 bodu na hodnotu 97,0, přičemž rostla důvěra jak podnikatelů, tak i spotřebitelů. Důvěra podnikatelů vzrostla o 2,6 bodu na hodnotu 95,6. Ve srovnání s loňským dubnem je však podnikatelský indikátor důvěry na nižší úrovni. Firmy totiž stále silně limituje nedostatečná poptávka. Například v průmyslu považuje za hlavní bariéru růstu nedostatečnou poptávku téměř 42 % firem, což je nejvíce od druhého čtvrtletí 2020. K problémům v dodavatelských řetězcích se navíc přidaly potíže s lodní dopravou v Rudém moři. Pro české firmy je velkým problémem i chřadnoucí německé hospodářství, s nímž je řada z nich úzce provázaná,“ upozorňuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky

19.04.2024 Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky na 0,3 procenta z dříve očekávaných 0,2 procenta, uvedl zdroj agentury Reuters. Pro příští rok vláda podle něj počítá, že hrubý domácí produkt (HDP) stoupne o procento. Očekávaná prognóza je součástí návrhu jarních projekcí vlády, které má ministr hospodářství Robert Habeck představit příští středu.
img

Velmi pozvolné oživování průmyslové produkce

08.04.2024 „Po lednové stagnaci se v březnu česká průmyslová výroba mírně zvýšila. Průmyslová produkce v únoru meziročně vzrostla o 0,7 % a potvrdila tak, že v letošním roce můžeme počítat s jejím velmi pozvolným oživením. Navíc i za tímto mírným růstem stojí především sektor výroby automobilů, který rostl do jisté míry i díky nižší srovnávací základně z loňského února. Bohužel se opět potvrdilo, že s dlouhodobými problémy se naopak potýká české strojírenství. Dřívější výkladní skříň českého průmyslu se změnila v odvětví, které ho spíše táhne dolů. V únoru mělo totiž strojírenství nejvyšší záporný příspěvek k vývoji průmyslové produkce. Vývoj nových zakázek přinesl v únoru na první pohled pozitivní zprávy. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 8,8 %. I nové zakázky však stejně jako únorovou průmyslovou produkci nejvíce ovlivnila výroba automobilů. Také zde musíme vzít v potaz nízkou srovnávací základnu z loňského roku,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu v březnu zpomalila

02.04.2024 Míra inflace v Německu v březnu zpomalila na 2,2 procenta z únorové hodnoty 2,5 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu snížila na 2,3 procenta z únorového tempa 2,7 procenta. Největší evropská ekonomika se tak už výrazně přiblížila k dvouprocentnímu cíli, který dlouhodobě doporučuje Evropská centrální banka (ECB).
C:\fakepath\trader-27032024-37-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.03.2024 1) Kurz japonské měny se dnes ráno při obchodování v Asii propadl vůči dolaru na nejnižší hodnotu za 34 let, do blízkosti hranice 152,00 USD/JPY. Příčinou je očekávání, že japonská centrální banka zachová svůj uvolněný postoj k měnové politice i přes nedávné zvýšení základní sazby, uvedla agentura Kjódó. Japonský ministr financí varoval před intervencemi na devizovém trhu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty

27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se výrazně zlepšila

22.03.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v březnu citelně zlepšila. Firmy lépe hodnotí současnou situaci a také budoucí očekávání jsou méně pesimistická, ačkoli k optimismu mají ještě daleko. Dnes to ve své zprávě uvedl mnichovský hospodářský institut Ifo. Index, který Ifo každý měsíc sestavuje, se tento měsíc dostal na 87,8 bodu z únorových 85,7 bodu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německo se potýká se stávkami, populisty a horší ekonomikou

13.03.2024 Rekordní neoblíbenost vlády kancléře Olafa Scholze zmítané vnitřními spory, vysoké preference pravicově populistické Alternativy pro Německo (AfD) a neustálé vlny demonstrací a stávek, tak vypadá každodenní realita v Německu. Rozpolcený obraz země doplňují hospodářské potíže, které Německo prozatím nedokázalo překonat.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Institut Ifo zhoršil výhled německé ekonomiky

06.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,2 procenta. V dnes zveřejněné prognóze to uvedl německý hospodářský institut Ifo, který ještě na konci ledna vycházel z růstu o 0,7 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser zhoršení výhledu zdůvodnil tím, že výkon německé ekonomiky tlumí vysoké úrokové sazby, inflace a slabá světová ekonomika. Na příští rok naopak Ifo očekává růst o 1,5 procenta, což je o 0,2 procentního bodu více než předpoklad v lednové prognóze.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil růstový balíček pro podporu německé ekonomiky

01.03.2024 Přední německé hospodářské svazy dnes na veletrhu v Mnichově vyzvaly spolkového kancléře Olafa Scholze k reformám a k podpoře ekonomiky, požadují mimo jiné konkurenceschopné ceny elektřiny, odbourání byrokracie, investice do infrastruktury či usnadnit získávání kvalifikovaných pracovníků. Scholz na následné tiskové konferenci s představiteli svazů prohlásil, že brzy bude přijat růstový balíček, který ale kvůli odporu konzervativní opozice musí projít změnami. Poukázal také na to, že Německo se kvůli dopadům války na Ukrajině dostalo do složité situace, kterou se díky jeho vládě daří překonávat.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Míra inflace v Německu klesla na 2,5 procenta

29.02.2024 Míra inflace v Německu v únoru zpomalila na 2,5 procenta z lednové hodnoty 2,9 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu snížila na 2,7 procenta z lednového tempa 3,1 procenta.
C:\fakepath\trader-19022024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.02.2024 1) Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,333 miliard Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,465 miliard Kč.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Bundesbank: Německo se zřejmě nachází v technické recesi

19.02.2024 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí zřejmě opět klesne, což by znamenalo, že se německé hospodářství nachází v technické recesi. Uvedla to dnes německá centrální banka. Poukázala v této souvislosti na přetrvávající slabou zahraniční poptávku, na pokračující opatrný postoj spotřebitelů k výdajům i na negativní dopad vysokých úrokových sazeb na investice.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

ZEW: Důvěra investorů v Německou ekonomiku se zlepšila

13.02.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru dál zlepšila, výsledky překonaly očekávání. Výrazně se však zhoršilo hodnocení současné hospodářské situace, které je na nejnižší úrovni od června 2020. Ve své zprávě to dnes uvedl institut ZEW, jehož index důvěry se zvýšil na 19,9 bodu z lednových 15,2 bodu.
C:\fakepath\Nemecko-Cesko.jpg

Komora: Obchod ČR a Německa loni klesl o dvě procenta na 2,83 bilionu Kč

06.02.2024 Obrat vzájemného obchodu ČR a Německa v roce 2023 dosáhl 113 miliard eur, tedy asi 2,83 bilionu Kč, a proti předchozímu roku klesl o 1,76 procenta. Český vývoz do Německa vzrostl o 2,47 procenta, zatímco německý vývoz do Česka klesl o 6,1 procenta. S poukazem na předběžné údaje Spolkového statistického úřadu to dnes ČTK sdělila Česko-německá obchodní a průmyslová komora.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Německá ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí vykázala pokles o 0,3 procenta

30.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku snížil proti předchozím třem měsícům o 0,3 procenta. Dnes to na základně cenově a kalendářně očištěných dat oznámil Spolkový statistický úřad. Propad výkonu ekonomiky je v souladu s očekáváním analytiků, které oslovila agentura Reuters. Statistici rovněž uvedli, že meziroční pokles HDP v loňském posledním kvartálu činil podle cenově a kalendářně přepočtených údajů 0,2 procenta.
img

Ranní okénko - Čekají německou ekonomiku lepší časy?

17.01.2024 Dnes vyjde jediný tuzemský údaj tohoto týdne, kdy Český statistický úřad zveřejní, jak se v prosinci vyvíjely ceny výrobců. Stejně jako trh očekáváme, že v průmyslu meziměsíčně v prosinci poklesly o 0,2 %, což by v meziročním srovnání znamenalo růst do 2 %. Zajímavý bude rovněž vývoj v zemědělském sektoru, který nám naznačí další možný vývoj v cenách potravin.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se loni pod tlakem globálních krizí propadla o 0,3 procenta

15.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce následkem dopadů globálních krizí propadl o 0,3 procenta. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně na základě prvního odhadu oznámila šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. Na loňský rok vláda počítala s hospodářským poklesem o 0,4 procenta, na letošek už ale počítá s růstem. Ten zatím odhaduje na 1,3 procenta. Hospodářský propad za loňský rok je v souladu s očekáváním analytiků.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Institut Ifo: Německé hospodářství v příštím roce poroste výrazně pomaleji

14.12.2023 Německá ekonomika poroste v nadcházejícím roce výrazně pomaleji, než se očekávalo. Hospodářský institut Ifo v dnes zveřejněném výhledu počítá s meziročním zvýšením hrubého domácího produktu (HDP) o 0,9 procenta, ještě v září přitom vycházel z růstu o 1,4 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser to zdůvodnil přetrvávající nejistotou a problémy v posledním čtvrtletí letošního roku. Německá vláda počítá na příští rok s růstem HDP o 1,3 procenta.
C:\fakepath\trader-27112023-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.11.2023 1) Cena zlata se dnes vyšplhala na půlroční maximum a dostala se do blízkosti 2020 dolarů (zhruba 45.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Za jejím růstem stojí slabší kurz amerického dolaru a očekávání, že americká centrální banka (Fed) již nebude zvyšovat úrokové sazby, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Soder.jpg

Bavorský premiér Söder vyzval k předčasným parlamentním volbám

27.11.2023 Bavorský premiér Markus Söder vyzval k uspořádání předčasných parlamentních voleb v Německu, jako možný termín navrhnul 9. červen 2024 souběžně s volbami do Evropského parlamentu. Podle Södera se země nachází v krizi, kterou stávající vláda sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze nedokáže a nechce řešit. Scholzova vláda je nyní pod tlakem kvůli rozpočtové krizi, která má dopady na německé hospodářství.
C:\fakepath\Habeck.jpg

Německý ministr hospodářství chce pokračovat s projekty ze sporných fondů

27.11.2023 Německý ministr hospodářství Robert Habeck a představitelé spolkových zemí chtějí nehledě na rozpočtovou krizi pokračovat s projekty, které jsou financovány ze sporných fondů. Podle Habecka je to nutné k ochraně jádra německé ekonomiky a k udržení konkurenceschopnosti. Habeck rovněž řekl, že tento postoj sdílí se všemi zemskými ministry hospodářství a energetiky, odpovědi na dotaz, zda je to i postoj spolkové vlády, se ale vyhnul. Německu po verdiktu ústavního soudu chybí v klimatickém fondu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč), nejistý je také osud dalších desítek miliard eur v hospodářském fondu.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle institutu Ifo v listopadu zlepšila

24.11.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu proti říjnu mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 87,3 bodu z říjnové hodnoty 86,9 bodu. Institut uvedl, že podniky vidí svou současnou situaci o něco lépe a že také slábne pesimismus ohledně vývoje v nadcházejících měsících.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí mezikvartálně klesla o 0,1 procenta

24.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí proti předchozím třem měsícům snížil o 0,1 procenta, v meziročním srovnání pak ekonomika podle cenově a kalendářně očištěných údajů klesla o 0,4 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Výsledky tak odpovídají rychlému odhadu z konce října.
img

Stalo se Německo znovu „nemocným“ mužem Evropy?

14.11.2023 V minulém týdnu začala u nás diskuze, zda by se měla ČR rovněž soustředit na mimořádné dotace pro energeticky náročné průmyslové podniky. Ty trpí vysokými cenami elektřiny, plynu bez vidiny výrazného zlepšení v příštím roce. Debata u nás probíhá na pozadí probíhajícího ekonomického útlumu Německa, které se rozhodlo pro dotace pro průmyslová odvětví ve výši až 12 mld. EUR (přes 295 mld. CZK). Stávající kompenzace pro 350 podniků, které čelí mimořádné mezinárodní konkurenci mají být prodlouženy. A které faktory vlastně stojí za poklesem tamního hospodářství a je vidět už světlo na konci tunelu?
img

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023

31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla mírněji, než se očekávalo

30.10.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí snížil o 0,1 procenta proti předchozím třem měsícům. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad ve svém rychlém odhadu. Hospodářskou aktivitu v Německu brzdí mimo jiné vysoké úrokové sazby a slabší kupní síla obyvatel v důsledku inflace. Pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl nicméně mírnější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters předpovídali, že HDP se sníží o 0,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu podle institutu Ifo zlepšila

25.10.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu proti září mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 86,9 bodu ze zářijových 85,8 bodu. Institut uvedl, že pesimismus podnikatelů slábne a že na obzoru vidí záblesk zlepšení hospodářské situace.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Velkoobchodní ceny v Německu v září klesly nejvíce za tři roky

16.10.2023 Velkoobchodní ceny v Německu se v září meziročně snížily o 4,1 procenta, nejvíce za tři roky. Dnes to na svém webu uvedl německý statistický úřad. Největší evropskou ekonomiku podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg čeká na konci roku další čtvrtletní pokles po sobě. Vývoj velkoobchodních cen se později zpravidla promítá i do cen spotřebitelských.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda v letošním roce očekává propad HDP o 0,4 procenta

11.10.2023 Německá vláda už pro letošní rok nepočítá s hospodářským růstem, nově naopak čeká propad hrubého domácího produktu o 0,4 procenta. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil ministr hospodářství Robert Habeck, který za důvody zhoršených očekávání označil následky ruské invaze na Ukrajinu. Podle nově zveřejněného výhledu se Německo vrátí k růstu v nadcházejícím roce, kdy by se HDP měl zvýšit o 1,3 procenta. Inflace letos dosáhne 6,1 procenta, v roce 2024 ale tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí na 2,6 procenta, dodal Habeck.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je špatná, mírně se zlepšila očekávání

25.09.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v září opět zhoršila, tempo poklesu se ale proti předešlým čtyřem měsícům výrazně zpomalilo. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, klesla na 85,7 bodu ze zpřesněné srpnové hodnoty 85,8 bodu. Pozitivní je podle dnešní zprávy Ifo to, že podniky v září mírně zlepšily svá očekávání, byť ta zůstávají velmi pesimistická.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Svaz německého průmyslu letos očekává propad HDP, dosud počítal se stagnací

13.09.2023 Svaz německého průmyslu (BDI) zhoršil výhled ekonomiky na letošní rok a nově v Německu očekává propad hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta. Svaz, který dosud na letošek předpovídal hospodářskou stagnaci, to oznámil v dnes zveřejněné analýze. S poklesem německé ekonomiky letos počítají také přední hospodářské instituty, podle Ifo to bude o 0,4 procenta a podle Leibnizova institutu pro výzkum hospodářství v Halle (IWH) to bude o 0,5 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Průmyslová výroba v Německu klesla opět více, než se čekalo, dolů ji táhnou auta

07.09.2023 Průmyslová výroba v Německu klesla v červenci proti předchozímu měsíci o 0,8 procenta. Je to opět větší pokles, než se čekalo, a zároveň třetí meziměsíční snížení po sobě. Dolů výrobu táhl stejně jako v červnu především prudký propad automobilového průmyslu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Podle deníku Financial Times se tak stupňuje tlak na německou vládu, aby dělala víc pro vyvedení ekonomiky z útlumu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu klesly, němečtí vývozci jsou teď pesimisté

06.09.2023 Zakázky německého průmyslu se v červenci snížily více, než se čekalo. Trend z června, kdy se počet zakázek naopak nečekaně zvýšil díky prudkému růstu v leteckém a vesmírném sektoru, tak vzal rychlý konec. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Dobré zprávy nezveřejnil ani Spolkový svaz velkoobchodu, zahraničního obchodu a služeb (BGA). Pokles či dokonce silný pokles obchodu podle něj očekává v letošním roce většina německých exportérů. Svou prognózu letošního vývoje německé ekonomiky pak zhoršil Kielský institut pro světovou ekonomiku (IfW).
C:\fakepath\trader-29082023-47-zm.jpg

Německá vláda na výjezdním zasedání jedná o oživení hospodářství a o vztazích

29.08.2023 Nastartovat německé hospodářství bude hlavním tématem dvoudenního výjezdního zasedání vlády spolkového kancléře Olafa Scholze, které dnes začalo na braniborském zámku Meseberg. Scholz novinářům na úvod setkání řekl, že je potřeba pokročit v digitalizaci a odbourávání byrokracie. Ministři budou mít na zámku také příležitost k urovnání vzájemných sporů, které se k nelibosti kancléře dostávají s podrobnostmi na veřejnost. Scholz k tomu dnes řekl, že komunikační strategii je rovněž třeba zlepšit.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí podle statistiků stagnovala

25.08.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa zůstal ve druhém čtvrtletí proti předchozím třem měsícům beze změny, v meziročním srovnání ekonomika podle sezonně, cenově a kalendářně očištěných údajů o 0,2 procenta klesla. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Bundesbank: Německá ekonomika bude ve třetím čtvrtletí zřejmě opět stagnovat

21.08.2023 Německé hospodářství bude ve třetím čtvrtletí pravděpodobně pokračovat ve stagnaci, předpověděla dnes německá centrální banka. Ve své pravidelné měsíční zprávě o vývoji ekonomiky rovněž varovala, že cenové tlaky zůstávají vysoké a narůstá riziko, že inflace se bude po delší dobu držet nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB).
img

Německá ekonomika pod tlakem klopýtajícího průmyslu

14.08.2023 Čísla z německé ekonomiky v posledních týdnech nevyznívala dvakrát přesvědčivě. Průmysl v červnu překvapivě výrazně poklesl (o 1,5 %) a po jeho výsledcích reálně hrozí, že německý HDP za druhý kvartál bude revidován směrem dolů - zatímco první odhad HDP ukazoval na stagnaci největší evropské ekonomiky, slabý červnový průmysl ukazuje spíše na lehký pokles. I když Německu nikdo nevěští hlubokou recesi, je pravděpodobné, že za celý rok německé hospodářství skončí v mínusu.
img

Výhody práce v Německu

27.07.2023 Německo láká české uchazeče o zaměstnání širokou škálou pracovních příležitostí, sociálními jistotami a vysokou kvalitou života.Nabízí lákavé možnosti a výhody. V tomto článku vás upozorníme na řadu výhod, které práce v Německu nabízí.
img

Nízká nezaměstnanost je koulí na noze oživení české ekonomiky

12.07.2023 „Nezaměstnanost v České republice další měsíc v řadě klesá – v červnu se snížila na 3,4 % z květnových 3,5 %. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. V prvním čtvrtletí byl růst české ekonomiky měřený HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červnu podle Ifo dále výrazně zhoršila

26.06.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu po květnovém propadu ještě více zhoršila. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo, podle kterého se německé hospodářství dostává do složité situace.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Německá ekonomika se letos propadne výrazně více, a to o 0,4 procenta

21.06.2023 Německá ekonomika se letos propadne o 0,4 procenta, v nadcházejícím roce ale vykáže růst o 1,5 procenta. V dnes zveřejněném výhledu to oznámil hospodářský institut Ifo, který ještě na jaře očekával pro letošní rok pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,1 procenta. Za důvody výrazně horších očekávání označil hlavní prognostik Ifo Timo Wollmershäuser mimo jiné pokles soukromé spotřeby, snižování stavebních investic a obecně pomalejší zotavování německého hospodářství. Pro letošek Ifo předpovídá inflaci podle metodiky Evropské unie na 5,5 procenta.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ekonomika EU po stagnaci opět vykazuje růst, v prvním čtvrtletí o 0,3 procenta

28.04.2023 Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla proti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených dat o 0,3 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, jehož údaj o desetinu procentního bodu předčil očekávání ekonomů. V posledním loňském čtvrtletí ekonomika EU stagnovala a hrubý domácí produkt (HDP) vykázal nulový růst. V meziročním srovnání se HDP za první čtvrtletí zvýšil o 1,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika poroste letos rychleji, zmírní se také inflace, čeká vláda

26.04.2023 Německá ekonomika v letošním roce vykáže růst o 0,4 procenta, nikoliv o 0,2 procenta, jak činil dosavadní odhad. Dnes to při představování jarní prognózy hospodářského vývoje oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Řekl také, že mírně rychlejší bude i tempo zpomalování inflace, jejíž míra by letos měla činit 5,9 procenta. Doposud se počítalo s šesti procenty. V příštím roce inflace podle aktualizovaných odhadů vlády klesne na 2,7 procenta
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika se v 1. čtvrtletí podle centrální banky zřejmě vrátila k růstu

24.04.2023 Německá ekonomika se v letošním prvním čtvrtletí pravděpodobně vrátila k růstu, a to díky oživení průmyslové výroby. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Německo by se tak vyhnulo takzvané technické recesi, která se definuje jako nejméně dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

Na návštěvu Kyjeva přicestoval německý vicekancléř Robert Habeck

03.04.2023 Na návštěvu Kyjeva dnes ráno přicestoval německý vicekancléř Robert Habeck. S představiteli Ukrajiny chce jednat především o poválečné obnově země napadené před více než rokem Ruskem. Německý vicekancléř a ministr hospodářství je na Ukrajině poprvé od začátku války, napsala agentura DPA.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtletí klesla o 0,4 procenta

24.02.2023 Německé hospodářství se koncem loňského roku vyvíjelo hůře, než se mělo původně za to. Hrubý domácí produkt (HDP) ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu klesl o 0,4 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné konečné zprávy spolkového statistického úřadu. Jeho původní odhad uváděl, že pokles činil 0,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německý HDP ve 4. čtvrtletí klesl o 0,2 pct., za celý rok stoupl o 1,8 pct.

30.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu nečekaně klesl o 0,2 procenta. Uvádí to v dnes zveřejněném rychlém odhadu spolkový statistický úřad. Odborníci původně očekávali, že německá ekonomika bude stagnovat. V předchozím čtvrtletí německá ekonomika mezičtvrtletně mírně vzrostla, tempo růstu statistický úřad revidoval směrem vzhůru na 0,5 procenta. Za celý rok 2022 německá ekonomika vzrostla o 1,8 procenta - úřad údaj upravil z původně uváděných 1,9 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,4 procenta

25.11.2022 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta, růst je tak o 0,1 procentního bodu vyšší, než činil původní rychlý odhad z konce října. V konečné zprávě to dnes na základě cenově, sezonně a kalendářně očištěných dat oznámil spolkový statistický úřad. Ve druhém kvartálu vykázal hrubý domácí produkt (HDP) Německa růst o 0,1 procenta a v prvním o 0,8 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Krize se podle šéfa německých zaměstnavatelů bez zásahu státu nepřekoná

27.09.2022 Malé a střední podniky v nynější energetické krizi potřebují světlo na konci tunelu, které zatím vidět není. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf Spolkového svazu zaměstnavatelů (BDA) Rainer Dulger, podle kterého by mohla být správným krokem regulace cen energií. Bez pomoci státu a zajištěných dodávek energií se ale podle něj neobejdou ani velké průmyslové podniky, zejména ty energeticky náročné, které vyrábějí základní suroviny pro zpracování v dalších odvětvích.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Německá ekonomika letos výrazně zpomalí, příští rok se propadne do recese

12.09.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce kvůli energetické krizi prudce zpomalí, ekonomika tak vzroste zhruba o 1,6 procenta. V příštím roce ji ale čeká recese, HDP se sníží o 0,3 procenta. V dnes zveřejněném ekonomickém výhledu to uvedl německý institut Ifo, který ještě letos v červnu počítal s růstem HDP na letošní rok o 2,5 procenta. Zatím se nezlepší ani inflace, u které letos institut počítá s průměrným růstem o 8,1 procenta, v příštím roce pak o 9,3 procenta. Normalizaci inflace a výkonu ekonomiky Ifo očekává v roce 2024.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslová výroba v Německu v červenci klesla o 0,3 procenta

07.09.2022 Průmyslová výroba v Německu se v červenci meziměsíčně snížila o 0,3 procenta, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Průmyslovou aktivitu podle ministerstva hospodářství podkopávají vysoké ceny energií. Pokles průmyslové produkce byl však o polovinu mírnější, než předpokládali analytici. Ti podle agentury DPA počítali v průměru s propadem o 0,6 procenta.
C:\\fakepath\\nemecko.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu zhoršila, výhled je špatný

25.08.2022 Podnikatelská nálada v Německu v srpnu zůstala na nejslabší úrovni za poslední dva roky a proti červenci se ještě zhoršila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten poznamenal, že výhled na nadcházející měsíce je pesimistický.
C:\\fakepath\\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí vykázala růst o 0,1 procenta

25.08.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa vykázal ve druhém čtvrtletí oproti předchozím třem měsícům růst o 0,1 procenta. Dnes to v konečné zprávě na základě sezonně očištěných dat oznámil spolkový statistický úřad. Nepotvrdila se tak předběžná zpráva statistiků z konce července, podle které se hospodářský růst největší evropské ekonomiky zcela zastavil. Statistický úřad uvedl, že výkon ekonomiky po očištění o cenové, sezonní a kalendářní vlivy dosáhl úrovně před krizí vyvolanou pandemií nemoci covid-19.
img

Forex: Německo balancuje na hraně recese

25.08.2022 Konečný odhad německého HDP za Q2 by měl potvrdit stagnaci tamní ekonomiky. Zatímco spotřeba domácností byla pravděpodobně podpořena pocovidovým oživením poptávky po službách, investice a průmyslová produkce doplácely na vysokou nejistotu a vysoké ceny. Pro Q3 očekáváme mezičtvrtletní pokles německé ekonomiky a tyto chmurné vyhlídky by měl potvrdit i srpnový Ifo index. Také odhad vývoje americké ekonomiky by měl zůstat beze změny. Ta tudíž ve druhém čtvrtletí zřejmě mezičtvrtletně klesla o 0,9 % anualizovaně. Více sledovanou událostí tak v USA bude začínající sympozium centrálních bankéřů v Jackson Hole. Projev šéfa Fedu Powella je naplánován na pátek.
C:\fakepath\Německo.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci vzrostla na 5,4 procenta

29.07.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci vystoupila na 5,4 z červnových 5,2 procenta. Vyplývá to z předběžných a sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Nárůst je větší, než se čekalo. Statistiky nyní zahrnují také ukrajinské uprchlíky, kteří v Německu hledají práci.
C:\fakepath\nemecko.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů je na rekordním minimu

28.06.2022 Nálada německých spotřebitelů je na rekordním minimu. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně 2000 německými spotřebiteli, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut GfK. Index na červenec se v porovnání s předchozím měsícem snížil o 1,2 bodu na minus 27,4 bodu. Na vině je pokračující válka na Ukrajině a přerušené dodavatelské řetězce, což přispívá k růstu cen energií a potravin.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Německá ekonomika letos vzroste jen o 2,5 procenta, dusí ji ruská invaze

15.06.2022 Dopady ruské invaze na Ukrajinu s výrazným zvyšováním cen energií nadále dusí hospodářské zotavení Německa, jehož hrubý domácí produkt (HDP) kvůli tomu letos vzroste jen o 2,5 procenta. V dnes zveřejněném ekonomickém výhledu to uvedl německý institut Ifo, který ještě v březnu počítal s růstem HDP o 3,1 procenta a v prosinci o 3,7 procenta. Ifo nicméně očekává, že v příštím roce se výkon hospodářství zvýší o 3,7 procenta. Inflaci letos Ifo čeká 6,8 procenta, v roce příštím 3,3 procenta.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-30052022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.5.2022)

30.05.2022 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu přinesl velmi povedený a ziskový obchod, na který jsem opět s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo čekající nákupní příkaz a následně se trh vydal prudce nahoru, aby přesně došel do mého předem stanového cíle, kde došlo k ukončení long obchodu ve slušném zisku. Pokud jste mého obchodu tak využili, tak vám gratuluji k profitu.
C:\fakepath\trader-25052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2022 1) Rusko podle všeho definitivně bankrotuje. Americké ministerstvo financí totiž dnes těsně po půlnoci newyorského času zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády. Dosud platila výjimka, takže američtí věřitelé Ruska mohli i po uvalení sankcí nadále přechodně přijímat ruské splátky. Dneškem ale tato výjimka končí, v souladu s plánem nastíněným v době uvádění sankcí letos v zimě, po únorové invazi Ruska na Ukrajinu.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,2 procenta

25.05.2022 Německé hospodářství v prvním letošním čtvrtletí vykázalo proti předchozím třem měsícům růst o 0,2 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Poznamenal přitom, že po poklesu v posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) i přes následky pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu dokázal vrátit k růstu. Na celý letošní rok německá vláda počítá s růstem HDP o 2,2 procenta.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se mírně zlepšila, výhled je horší

23.05.2022 Podnikatelská nálada v Německu, kterou otřásla ruská invaze na Ukrajinu, se v květnu stabilizovala. Hodnota indexu institutu Ifo se zvýšila zhruba o jeden bod a vystoupila na 93 bodů. Mírný růst indexu zdůvodnil institut větší spokojeností podnikatelů s aktuálními obchody, jejich očekávání se ale příliš nezměnila a zůstávají skeptická.
C:\fakepath\trader-10052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.05.2022 1) Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,8 procenta byl dán zejména dražším bydlením a potravinami.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Reuters: Německo je na hraně zavádění sankcí, obává se zastavení plynu

10.05.2022 Německo se přiblížilo limitu v zavádění protiruských sankcí, další zpřísňování by roztočilo spirálu hospodářských problémů. Kritické by bylo obzvláště embargo na ruský plyn, na kterém je německé hospodářství prozatím kriticky závislé. Podle informací agentury Reuters se ale němečtí představitelé již připravují na náhlé zastavení dodávek ruského plynu včetně možného převzetí kontroly nad klíčovými společnostmi.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli válce na Ukrajině poroste německá ekonomika pomaleji, zvýší se inflace

27.04.2022 Německá vláda dnes kvůli hospodářským dopadům války na Ukrajině zhoršila výhled růstu ekonomiky na 2,2 procenta, ještě na začátku roku očekávala růst o 3,6 procenta. Inflace vystoupí na 6,1 procenta. Po jednání vlády to na tiskové konferenci řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Zdůraznil, že Německo sice nese následky za svou podporu Ukrajině, ale musí být připraveno takovou cenu nést, neboť Ukrajina čelí ruské invazi a bojuje i za svobodu a hodnoty Německa a celé Evropy.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se po březnovém propadu stabilizovala

25.04.2022 Podnikatelská nálada v Německu se po březnovém prudkém propadu vyvolaném ruskou invazí na Ukrajinu v dubnu stabilizovala, hodnota indexu institutu Ifo se zvýšila o jeden bod na 91,8 bodu. Zastavení propadu a mírné zlepšení nálady je podle Ifo důsledkem slabšího pesimismu německých firem a také tím, že německé hospodářství se po prvotním šoku z ruského útoku ukázalo jako odolné.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se snížila méně, než se čekalo

12.04.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v dubnu klesla méně, než se čekalo. K lepšímu výsledku přispěl pokles inflačních očekávání, který poskytl určitou naději ve výhledu dalšího vývoje největší evropské ekonomiky. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil německý institut ZEW.
img

Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls

31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada se v SRN prudce propadla, firmy čekají těžké časy

25.03.2022 Podnikatelská nálada v Německu se tento měsíc po předchozím růstu prudce propadla, index institutu Ifo spadl z 98,9 na 90,8 bodu. Zatímco od ledna podnikatelé a firmy hleděli na nadcházející měsíce s rostoucím optimismem a s očekáváním konce koronavirové krize, ruská invaze na Ukrajinu na konci února všechny jejich naděje zhatila.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku kvůli válce rekordně klesla

15.03.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v březnu rekordně klesla. Důvodem je válka na Ukrajině a související ekonomické sankce vůči Rusku, vyplývá z průzkumu, který dnes zveřejnil německý institut ZEW. Výsledky průzkumu naznačují vysokou pravděpodobnost, že německá ekonomika spadne do recese.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Analytici: Ukrajinská krize může zbrzdit oživení německé ekonomiky

24.02.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou by se podle analytiků mohl stát brzdou hospodářského oživení v Německu. "Ukrajinská krize visí nad německou ekonomikou jako Damoklův meč," řekl agentuře DPA hlavní ekonom společnosti Commerzbank Jörg Krämer.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se znatelně zlepšila, rizikem je Ukrajina

22.02.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru proti lednu citelně zlepšila, index institutu Ifo vystoupil z 96 na 98,9 bodu. Vzrostla rovněž očekávání německých podnikatelů, kteří sází na konec koronavirové krize. Rizikovým faktorem nicméně zůstává Ukrajina, kde se situace opět vyhrozila, když Rusko uznalo samozvané povstalecké republiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá centrální banka čeká v prvním čtvrtletí další pokles ekonomiky

21.02.2022 Německá ekonomika v letošním prvním čtvrtletí pravděpodobně opět klesne, a to kvůli negativním důsledkům šíření koronavirové varianty omikron. V pravidelné měsíční zprávě to dnes předpověděla německá centrální banka. Ekonomika by tak mohla vstoupit do technické recese, která se obvykle definuje jako minimálně dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v únoru opět vzrostla

15.02.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru druhý měsíc za sebou zvýšila. Očekává se totiž, že ekonomiku podpoří zmírňování koronavirových restrikcí. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý institut ZEW.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá průmyslová a obchodní komora zhoršila odhad růstu německé ekonomiky

11.02.2022 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) zhoršila odhad letošního růstu německé ekonomiky na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 3,6 procenta. Na německé hospodářství mají podle DIHK negativní dopad vysoké ceny energií a surovin i výpadky v dodavatelských řetězcích, uvedla agentura DPA.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Výroba v Německu loni vzrostla o tři procenta, je ale pod předkrizovou úrovní

07.02.2022 Průmyslová výroba v Německu se v loňském roce zvýšila o tři procenta. Byla však o 5,5 procenta nižší než v roce 2019, tedy proti období před příchodem pandemie. V dnešní tiskové zprávě to oznámil spolkový statistický úřad. V samotném prosinci průmyslová produkce meziměsíčně klesla o 0,3 procenta, zatímco v listopadu se podle zpřesněných údajů o 0,3 procenta zvýšila.
img

Ranní okénko - V Německu hrozí pro Q4´21 mírný mezičtvrtletní pokles HDP

28.01.2022 Americké HDP v posledním čtvrtletí roku 2021 vzrostlo podle předběžných údajů o 1,7 % mezičtvrtletně a naplnilo tak ta optimističtější očekávání, medián činil 1,4 %. Dnes jsou s údaji o HDP na řadě některé evropské země. Očekávají se mnohdy i výrazné rozdíly ve výkonu ekonomik, které odráží přísnost restriktivních protipandemických opatření a také strukturu HDP.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ministr: Tempo hospodářského oživení bude v Německu pomalejší, poroste inflace

26.01.2022 Německé hospodářství se bude s následky pandemie nemoci covid-19 potýkat déle, než se předpokládalo. Německá vláda nově pro letošní rok počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,6 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,1 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že spotřebitelské ceny by se letos mohly zvýšit o 3,3 procenta a že na cílová dvě procenta se dostanou příští rok. Loni činila míra inflace v Německu 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se po půl roce začala opět zlepšovat

25.01.2022 Podnikatelská nálada v Německu se po šesti měsících propadů v lednu začala opět zlepšovat. V dnes zveřejněném průzkumu to uvedl mnichovský institut Ifo. Náladu podle ankety povzbudila zejména lepší očekávání podnikatelů, ačkoliv současnou situaci hodnotí ve srovnání s prosincem hůře. Podnikatelská nálada podle indexu Ifo vzrostla na 95,7 ze zpřesněné prosincové hodnoty 94,8 bodu.
img

Inflace v ČR vystoupla na 6,6 %. Očekávat můžeme růst až na 10 %, tvrdí Holub

14.01.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v České republice za prosinec činil 6,6 %. Inflace se tedy nyní nachází na nejvyšší hodnotě od září 2008. Průměrná inflace za celý loňský rok pak dosáhla 3,8 %.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Institut Ifo letos v Německu očekává nejvyšší inflaci za 30 let

15.09.2021 Růst spotřebitelských cen v Německu letos bude nejvyšší za téměř 30 let, odhaduje mnichovský výzkumný institut Ifo. Míra inflace by měla vystoupit na tři procenta z 0,5 v loňském roce. Na příští rok institut očekává inflaci v rozmezí dvou až 2,5 procenta. I tak ale ceny porostou výrazně rychleji než v polovině minulého desetiletí, uvedl institut ve svém dnešním sdělení.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku v září čtvrtý měsíc za sebou klesla

07.09.2021 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v září opět snížila, pokles vykázala již čtvrtý měsíc za sebou. Investory znepokojují problémy v dodavatelských řetězcích. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý institut ZEW.
C:\\fakepath\\Německo2.jpg

Průmyslová výroba v Německu se v červenci vrátila k růstu

07.09.2021 Průmyslová výroba v Německu se v červenci zvýšila o jedno procento oproti červnu. Vrátila se tak k růstu po předchozích třech meziměsíčních poklesech za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Údaje podle agentury Reuters signalizují, že německé továrny pomalu překonávají problémy v dodavatelských řetězcích.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu se dostaly na nejvyšší úroveň od znovusjednocení země

06.09.2021 Zakázky německého průmyslu v červenci překvapivě vzrostly o 3,4 procenta oproti předchozímu měsíci. Dostaly se tak na nejvyšší úroveň od znovusjednocení země. Vyplývá to z dnešní zprávy spolkového statistického úřadu. Údaje signalizují dobrý vstup německé ekonomiky do druhé poloviny roku, napsala agentura Reuters.
Související klíčová slova: Německé ministerstvo hospodářství | Banco Santander | Průmyslové zakázky v Německu | Německý regulátor | Počet nakažených koronavirem | Produkce německého průmyslu | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Export do Číny | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Akcie Sony | Uvolněné měnové politiky | Šéf Ifo | Svaz německého průmyslu (BDI) | Zvyšování cen | Války | Vývoj | Oděvy | Skupina Coloseum | Dolarový index DXY | Češi | Data z trhu práce | Allianz | Trh nemovitostí | IW | TV Nova | DPH | Sazby v eurozóně | EUR | Výzkumný ústav | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Marcel Fratzscher | Mistrovství světa | Nedostatek čipů | Nárůst počtu nově nakažených | Pokles hospodářství | Finanční ústav | Itálie | McDonald's | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Cla na čínské zboží | Texas | Hospodářský výhled | Deutsche Bundesbank | Očekávání | James Bullard | Tomáš Prouza | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Zasedání vlády | Tvorba fixního kapitálu | Zájem Čechů | Souhrnný indikátor | Inflace v Německu v květnu | Filantrop | Zasedání ČNB | Ark | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Investice | US Bancorp | DXY | Rozvolnění | Dekabank | Saldo běžného účtu | Potenciál | Německý obchodní svaz | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Dění na světových burzách | Výrobní podniky | Hluboká recese | ADP report | Ifo | Záporné negativní sazby | Argos Capital | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Globální dluhopisové trhy | NYSE | Vicekancléř Robert Habeck | Výkon ekonomiky | E.ON | Zpráva z Německa | Experti | Pokles cen energií | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Hnojiva | Eric Schweitzer | Moody's Investors Service | V4 | Export z Německa | IHS | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Cena bitcoinu | Finanční úřad | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Burzovní prázdniny | Chování | Český průmysl | Wolters Kluwer | Price Action | ETH | Index spotřebitelské nálady | CSI 300 | Lagardeová | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | P/S | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Hospodářský růst v Evropě | Německý exportní průmysl | Výnosová křivka | Marc Schattenberg | Vzdělávání | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Import | Pandemický program | ČEZ | Airbus SE | Investiční portfolio | Miliardář Elon Musk | Nikkei | Hluboké recese | Důvěra v ekonomiku | ZEW Achim Wambach | Průměrný objem obchodů | Konsenzus ekonomů | Odhad HDP | Praxe | Investiční výhled | Asijská seance | JPY | Investing | Herbert Diess | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Ekonomika Velké Británie | Casino | Brent | Peníze | Robert Habeck | Petr Král | Letošní rozpočet | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Prognóza | Velké problémy | Události ve světě | Běžný účet platební bilance | Long obchod | Měny | Týdenní shrnutí | Zasedání OPEC | Světová kryptoměna | Nezaměstnanosti v Německu | Tuzemská ekonomika | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rozpočtové krize | Burza | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Ruská společnost | Rosněfť | Vysoké ceny energií | IMK | Bavorský premiér | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Izraelská ekonomika | Daimler | Zastropování cen | Snížení poptávky | Německá průmyslová a obchodní komora | Export | Čínské technologické firmy | Dluhopisový index | Růstový balíček | Americká Komise pro cenné papíry (SEC) | Hospodářský institut | EUR/CZK | Nerovnosti bohatství | AI | Komise pro cenné papíry (SEC) | Ekonom společnosti | ByteDance | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Hodnocení současné situace | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | ProCent | Skupování aktiv | Ahold Delhaize | Rostoucí ceny energií | Parlamentní volby | Kapitálový trh | Sympozium | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Jeff Bezos | Média | Euronext | Finanční trh | Hospodářské svazy | Pracovní místa | Tržní reakce | Caterpillar | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Americké ekonomiky | Nejistoty | Německá průmyslová produkce | Koninklijke Ahold Delhaize | Prezident institutu | Rozvojová banka KfW | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Bayer | Globální akciové trhy | Mimořádná opatření | Ministr hospodářství | Posílení | USD | Zápis z posledního zasedání | Boeing | Německé HDP | Christian Lindner | Plány | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Total | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Anheuser-Busch InBev | Klaus Wohlrabe | Cestování | Největší ekonomika | Německý DAX | Oživení hospodářství | BP | Analýzy | Státní výdaje | Nike | Evropské ekonomiky | Americké HDP | JPMorgan Chase & Co | NFP report | LCID | Klimatické změny | Vládní výdaje | PFE | Růst německé ekonomiky | HeidelbergCement | Cenové tlaky | CZK | Nový koronavirus | Venture Capital | Kabinet | NFP | Vysoké sazby | Investovat | Vývoji podnikatelské nálady | Demokraté | Hospodářský vývoj | Huawei | Ruský prezident | S&P | Spolkový sněm | Agentura AP | Úroková sazba | Německý export | Handelsblatt | Thyssenkrupp | Legislativa | Hospodářské dopady | Pandemie COVID 19 | Dovoz | Unie | České firmy | Dobrá nálada | Trpělivost | Extrémní nárůst | UnitedHealth Group | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Pozitivní zprávy | TIM | Německé firmy | Praha | Der Spiegel | Ekonomický kalendář | FDP | Prezident | Investing.com | Vzdělání | ZEW | Čínské zboží | Očekávaný vývoj | Financial Times (FT) | Výsledky | Události tohoto týdne | Investice ve stavebnictví | Coca-Cola | Finanční služby | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Ekonom Ifo | Průzkum | Siemens | Portfolio | Německý index DAX | Zadlužování | Bank of America | RBI | Výkon světové ekonomiky | Americký index | Následky pandemie | Eurostat | Spotřebitelská nálada v Německu | Energie | Německé hospodářské instituty | OPEC+ | P/E | Minimální mzda | BHS | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Liberální svobodní demokraté | Bezprecedentní propad | Klima | Vývoj měnového páru | Sociální demokraté (SPD) | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Svaz německého průmyslu | Propuštění | Souhrn finančních trhů | Regulátor | Anglie | Firmy | Solární energie | Předstihové indikátory | Bydlení | Insolvence | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | RWE | Expertka | Covestro | Nástroj | Zpráva | Válka | Polsko | Cestovní ruch | Ratingová agentura | Rozpočtová politika | Tencent | Zvyšování mezd | Cenová hladina | Měna | Znárodnění | Bankéř | Rok 2024 | Platební neschopnost | Kering | Primární emise akcií | Švédská centrální banka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Tvrdý brexit | OPEC | USD/PLN | Breakout strategie | Ukrajina | Bloomberg | Johnson & Johnson | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Maloobchod | Centrální banky | Obchodní týden | Logistika | Ústavní soud | Zpomalení inflace | Trump | Hospodářský propad | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Velká změna | Obchodování v Asii | Reálné mzdy | GBPUSD | Moore Czech Republic | Stavebnictví | Kurzarbeit | Donald Trump | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Člen představenstva | Bank of Japan | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Deutsche Bank | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Bankhaus Lampe | Americké akcie | Vyhlídky | Santander | BBC | Finanční domy | GfK Rolf Bürkl | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Kongres | Deficit rozpočtu | Evropská ekonomika | Vlna insolvencí | Program nákupu aktiv | Pandemie nemoci COVID-19 | Iberdrola | Trh | Divize | Komise | University of Michigan | Crown | Války na Ukrajině | Hamburk | Bilion | Opatření proti koronaviru | Výrazný růst | Nový výhled | ArcelorMittal | Čeští exportéři | Rolf Bürkl | Ekonomické škody | Korekce | Zpřesněný odhad | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Průzkumy | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Dopad na trhy | Dopady koronaviru | Objem exportu | Oživení české ekonomiky | L'Oréal | Propad | Trigger | Společnost ByteDance | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Stock | Obchodní systém | Exxon Mobil | Ekonomické události | Koronavirová pandemie | KOL | Microsoft | Příležitosti | Alibaba | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | Hrubý domácí produkt | Kjódó | Mistrovství | Podnikatelé | Sázka | Automobilky | Zhoršení nálady | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Prosperity | Meziroční růst HDP | Snížení ekonomické aktivity | Zahraniční obchod | Představenstvo | Medián | Tržní odhad | Výpadky | Vývoz do Číny | Objem obchodů | Graf | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Upgrade | Nejlepší akcie | Životní prostředí | Přehled | Plyn | Inflační vývoj | Tomáš Pfeiler | LYNX | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Jádrová inflace | Banka KfW | Hospodaření | Zveřejněná data | Akciový růst | Fed | Americká centrální banka | Růst spotřebitelských cen | ADP report zaměstnanosti | Zpracovatelský sektor | Institut Ifo | Ether | Míra nezaměstnanosti v Německu | Cena severomořské ropy | Deutsche Bahn (DB) | Spolková vláda | G10 | Měsíční data | Nastartování české ekonomiky | Běžný účet | Cíl Evropské centrální banky | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Stagnace poptávky | Klíčové události ve světě | Brexit | Chevron | Investment | Předpokládaný růst | Dopady krize | Bernard Arnault | Markets | Depozitní sazba | Obchody | Start-up xAI | Německý hospodářský institut | Akcie CME | Primární emise | ING | Cena Brentu | Sazby ECB | NEST | Pozornost | Time-Frame | Deutsche Boerse | BHS Štěpán Křeček | Firma | EURUSD | Česká měna | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | PX START | Institut DIW | Příkaz | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Libra | Koronavirová krize | Společnost Rosněfť | Americký dolar | Čokoládovny | Scholzova vláda | Agentura Kjódó | Snížení sazeb | Nová data | 3M | Markus Söder | Zvýšení základní sazby | Dubnový vývoj | Financovat | Počet lidí bez práce | Kryptoměna | Příprava | Ziskové marže | Majitel | Airbus | Míra | Úroky | Očekávání analytiků | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Prudké zdražování | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Air | Huawei Technologies | Klesající trend | IWH | ECB | Ceny | Prudký pokles | Angela Merkelová | Technologie | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | Jiří Rusnok | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Akcie Pfizer (PFE) | Surové ropy | ex | Bancorp | Asijské indexy | Americké společnosti | Nižší růst | Pokles cen ropy | Technologické firmy | Exportní průmysl | Zátěžový test | Americká ekonomika | Omezení podpory | Nová mutace koronaviru | Nejistota | Podpora | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Česká republika | Tempo poklesu | Oživení světové ekonomiky | Německý ministr financí | Phil Smith | Index PX | Daně | Globální finanční trhy | Investment Management | České HDP | Pokles indexu | Pozitivní sentiment | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Vlny koronaviru | Unijní země | BNP Paribas | Náhoda | Americká data | Globální ekonomika | ASR Nederland | Nejslabší růst | Allianz SE | Růst výnosů | Cisco Systems | Rozvojová banka | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Jiří Tyleček | Uvedení na burzu | Trinity Bank | Vice | Breakout | Růst cen | Signál na akcie | Americké akciové trhy | Riksbank | Kryštof Míšek | Federální rezervní banka | Zdravotní pojištění | Útlum aktivity | Exxon | Německá vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Útok na Ukrajinu | Financování | ČSÚ | Severomořská ropa | Zasedání RBA | Šíření viru | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Alexander Krüger | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Odhad letošního růstu | Francouzská společnost | Pokles ekonomiky | Společnosti | Maďarský forint | Růst spotřebitelských cen v Německu | Ceny zboží | Akcie Pfizer | Prezident Joe Biden | Německý obchodní svaz BGA | Vyšší ceny | ICE | Opatření proti šíření koronaviru | FT | Vicekancléř | Cena | Dnešní čísla | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Dnes ČTK | CME | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Tržní sazby | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Továrny na čipy | Program skupování aktiv | WTI | Philip Lane | Bod | Shares | Otvírání hranic | Polský zlotý | Finanční analytici | Reserve Bank of Australia | Spekulace | Nejziskovější | BNP | Peter Altmaier | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Domácnosti | ČNB euro | Cena ropy | Inflace | Akcie 2022 | Inflační data | Tržby | S&P/Case-Shiller | JMMC | Apreciace | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Situace | Předběžné výsledky | Bill Gates | Dotace | Krach | Alphabet | Zkušenosti | Nové zakázky | USD/CZK | Rozpočtová krize | IHS Markit | Statistiky | Peter Kažimír | FXstreet | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | FX | Hospodářský institut Ifo | Data z pracovního trhu | Propad HDP | Růst mezd | Michal Stupavský | Fotbaloví fanoušci | Royal Dutch Shell | Arnault | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | Stagnace | UST | Volby do Evropského parlamentu | Bezprecedentní propad indexu | Ceny pšenice | Institucionální investoři | Krize v eurozóně | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Ruská invaze na Ukrajinu | Abbott Laboratories | Conference Board | Nižší ceny ropy | Fiskální stimuly | Destatis | Úspory | Ekonomický institut | Conseq | Konsensus | Ruský plyn | Analytik | Rozvíjející se trhy | Největší evropská ekonomika | Ranní okénko | Odvětví české ekonomiky | Vývoz z Německa | Pegas Nonwovens | Spiegel | Německý vývoz | Analytici | Elektromobily | Splatnost | Právo | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Zahraniční kapitál | Citigroup | Dluhy | Vysoká inflace | Hospodářství | Akciové alokace | Hodnota majetku | Velké továrny | DIW Marcel Fratzscher | Snižování úrokových sazeb | Zablokování Suezského průplavu | Guvernér Fedu | Merck | Intermediate | Globální akciový index | Nižší ceny | Alokace | Cenové stability | Zasedání ECB | Fresenius Medical | Conseq Investment Management | Zahraniční firmy | Poptávka | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Energetické firmy | Moody's | První odhad | Miliardy eur | Recese | Hospodářský pokles | Výzkumný institut | Konsenzus | Nárůst výnosů | Makro | ASML | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Emise akcií | CZK/EUR | Britská ekonomika | Digitalizace | Největší propad | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Signály | TLTRO | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Štěpán Křeček | 500 nejbohatších | Ministři | Prudký propad | Mutace koronaviru | Inflace v listopadu | Růst čínské ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Dieselgate | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Pšenice | Rychlý růst mezd | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Institut IMK | Základní sazby | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Výhledy | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Ekonomický institut Ifo | Německá centrální banka | Technologický sektor | Soud | Němečtí experti | Investice do infrastruktury | Finanční poradce | Komunita | Projev šéfa Fedu | Předpovědi | Bondy | Finanční prostředky | Zásoby ropy | Nákup aktiv | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Ziskový obchod | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Adidas | Pokles sazeb | Míra inflace | Vládní bondy | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Fotbalové mistrovství | Nařízení | HDP Francie | Indexy | Odborníci | Vývoj inflace | Severomořská ropa Brent | Výrobní PMI | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Kancléř Olaf Scholz | Peking | Průmysl | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | GfK | Snížení daně | Francouzská ekonomika | KBC Group | Uniper | Continental | Shell Plc | Gamble | Biliony | Zdražování energií | ETF | Akciové trhy | České strojírenství | Úrokové sazby | Zhoršení výhledu | SunPower | Důvěra v Německu | Reporty | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Asset alokace | DAX | Výrazný propad | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | HDP za Q2 | Německý kancléř Olaf Scholz | Růst zaměstnanosti | Yield | Business | Omyl | Facebook | Emise oxidu uhličitého | Indikátor | Tempo růstu americké ekonomiky | Pokles cen | Royal Dutch | TikTok | Dopady vysokých úrokových sazeb | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Raiffeisenbank a.s. | Snížení úrokových sazeb v USA | Program kvantitativního uvolňování | Měny regionu | Debata | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Long signál | Euro | Vysoké zisky | Hospodářské vyhlídky | Vývoj na finančních trzích | Německý statistický úřad | Clemens Fuest | Pochybnosti | Futures na ropu | Protekcionismus | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Forexu | Stoxx Europe 600 | Počet stavebních povolení | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | PLN | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | Velká Británie | Orderflow | Další vývoj | Francouzská centrální banka | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Průmyslové ceny | Optimismus | Spotřebitelská důvěra v Německu | George Soros | Setkání zemí OPEC | Trader | Obchodní spor | Měnové politiky | Plánování | Akciové indexy | Obchodní válka | Hlavní ekonomické události | Augsburger Allgemeine | Historická maxima | Byznys | Výrobní index PMI | Karanténa | Invaze | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Výhled | BofAML | Timeframe | České akcie | FOMC | Akcie Lucid Group | Kukuřice | Dividenda | Auta | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Spojené státy a Čína | Hodnoty měny | Ethereum | Embargo | Zápis Fedu | Economist | Finanční podmínky | Počasí | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Zaměstnanci | Fotbalový šampionát | Agentura DPA | Finanční trhy | Statistický úřad | Vyšší daně | Cyrrus | Klesající úrokové sazby | Turistický ruch | Střední podniky | Fondy | Komise pro cenné papíry | Pantheon Macroeconomics | Walt Disney | Bílý dům | Kyjev | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Schodek | Financial Times | Philips | Počet nakažených | Nový týden | Pracovní trh | Návrh rozpočtu | New York | Dividendový výnos | Fresenius | Westpac | Obchodní bilance | Euro včera | EU | Energetické společnosti | Zotavení ekonomiky | Problémy | Zpomalení růstu | VP Bank Group | Ukrajinská krize | Uvalení sankcí | WP | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Anheuser-Busch inBev | Inflace v Německu | Naše hospodářství | Plánované obchody | Ropa | DIHK | Dluhopis | Americká inflace | Rozvoj | Znovusjednocení země | Telefónica | Americká Komise pro cenné papíry | Capital Economics | Transakce | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | UnitedHealth | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Energiewende | Fresenius SE | Japonský ministr financí | Spotřeba domácností | Index MSCI | Ekonomika EU | NZDUSD | Sankce proti Rusku | Značný pokles | Meziroční růst spotřebitelských cen | Otvírání hranic v EU | Impulzy | Jasný signál | Rozhodnutí FOMC | Daňové příjmy | Silný pokles | Index podnikatelské nálady | Verizon Communications | MSCI | Ceny benzínu | Karanténní opatření | Mnichovský ekonomický institut | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | RBA | Walgreens | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Výhled na letošní rok | Opatření na podporu ekonomiky | | Obchod | Televize ARD | Eni | Oslabení | Nominální mzda | Ruský prezident Vladimir Putin | ABN Amro | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Pandemická situace | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Miliardy USD | Vicepremiér | WEF | Negativní hospodářské dopady | Obchodní den | BASF | Spojené státy | Hodnota indexu | Ifo Clemens Fuest | Uvolňování opatření proti koronaviru | Signál | Zdražování | S/R zóny | Federální vláda | Energetické krize | Člen bankovní rady | Investment Banking | EPS | Komerční banka | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Kupní síla | Trhy | Sankce | Optimistická nálada | Ropy | Úspěšné obchodování | IfW | Forex trader | Bavorský premiér Söder | Institut GfK | Záchranný balíček | Produkce energií | Sociální demokraté | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Úspěch | Geopolitická nejistota | KBC | Apple Inc. | AXA | Retailoví investoři | Negativní výhled | Generální ředitel | SEC | Očekávaná inflace | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Světové hospodářství | Riziková aktiva | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Schwab | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Indikátory | Eura | Analytik GfK | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nízká nezaměstnanost | Organizace | Obilí | DIW | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Růst | Měnové unie | Polská centrální banka | Air Liquide | Příjmy | JPMorgan | Prezident Ifo | Výroba v Německu | Zajištění | Pandemie | Tradeři | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Wall Street Journal | Wirecard | Martin Gürtler | Bohatství | Akcie mediální skupiny CME | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ruth Brandová | Ceny nemovitostí | ISM index | Politici | Volby | Obchodní dohody | HDP Německa | Cíle | Bezpečnost | Předčasné volby | Německé hospodářské svazy | Výhled růstu ekonomiky | Lars Feld | Příliv přímých zahraničních investic | MSCI All Country World | Fotbalové mistrovství Evropy | Aktuální situace | Mistrovství Evropy | Odhady růstu | Německý vicekancléř Robert Habeck | Volatilní | Švédská centrální banka Riksbank | Petr Kymlička | Osobní výdaje | Obchodní nastavení | Černý pátek | Banky | Uvolňování měnových politik | Německý průmysl | Express | 1D | Prodeje | Dopady obchodní války | Ondřej Hartman | Okénko trhu | Růst Německa | Uzdravování | CDU/CSU | Šance | Sanofi | Británie | Rýn | Dopady války na Ukrajině | Covid | Průmysl v Německu | Odvětví | Šok | Rozpočtový deficit | XTB Jiří Tyleček | Rakousko | Druhá vlna | Podnikatelská důvěra v Německu | Svaz BGA | Maďarsko | Výrobní sektor | Mzda | Dopady koronavirové krize | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Očekávaný růst | Nord Stream 2 | BGA | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Ruská vláda | Aktuální klíčová rizika | David Vagenknecht | Index MSCI Emerging Markets | Banka | Vlna koronaviru | Deutschlandfunk | Benchmarky | VaR | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Konflikt na Blízkém východě | Lucid | Coloseum | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Investice firem | Akcie Lucid | Analytička | ČSOB | Investice do solární energie | Dopady pandemie | Ekonomiky | Měnová politika | Sazby hypoték | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Ifo Klaus Wohlrabe | Extrémní volatilita | Tesla | Pomoc státu firmám | Práce v Německu | Akcie Lucid Group (LCID) | Negativní dopad | Elon Musk | Expertní komise | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Strukturální změny | Ekonom BHS | Britský premiér | Důvěra v českou ekonomiku | Německý hospodářský institut DIW | Export zboží | Bank of Canada | Počet zemřelých | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Podnikatelé a firmy | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | Evropská komise (EK) | Předpověď | Poradci | Zpomalování inflace | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Spotřebitelský indikátor | Vzestupný trend | West Texas Intermediate (WTI) | Krize | Rozpočtový schodek Německa | Management | Nio | Pandemie COVID | Objem obchodů s akciemi na pražské burze | Podíl majetku | Obchodní svaz | Pražská burza | High | Ruská invaze | NATO | Údaje | Slabý dolar | Jak profitovat | Rozpočtový schodek | Dramatické dopady | Vyšší mzdy | Hospodářský model | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | Index průmyslové výroby | Shell | Financial | Riziko recese | ARD | Počet nezaměstnaných v Německu | Mistrovství světa v Německu | Volná pracovní místa | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | ING Groep NV | Intel | Obchodní komora | Společnost TotalEnergies | Do čeho investovat | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Práce | Zdroje energie | Procter & Gamble | Podniky | Lufthansa | Státní rozvojová banka | Liberálové | Růst japonské ekonomiky | Siegfried Russwurm | Očkování | Data ze Spojených států | Inflace v únoru | Index spotřebitelských cen | Skepse | Volatility | Enel | Ministr financí | Deutsche Bahn | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Vonovia | Klíčová rizika | Počet zaměstnaných | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Základní příjem | IMFC | Vánoce | Švédsko | Pracovní síly | Pandemie covidu-19 | Volkswagen | Odhady analytiků | Nová mutace | Český vývoz | Největší ekonomika eurozóny | Marathon | CSX | Inflace v eurozóně | Německo | Kurz japonské měny | List Financial Times | Světlo na konci tunelu | USD/JPY | Biden | Ruská centrální banka | Objem zakázek | Nerovnováha | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | VP Bank | Šíření nákazy | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ztráty | Automotive | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Odhad amerického HDP | Bilance | FAZ | Vivendi | Goldman Sachs Group | Beiersdorf | Aktuální Price Action | Vinci | Míra inflace v Maďarsku | EK | Pocity | Setkání centrálních bankéřů | Splácení dluhu | Mzdy | Zadlužení | Merkelová | Obchodníci | Zahraniční investice | xAI | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Hamás | Hospodářský vývoj v Německu | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Hluboké ztráty | Poslanec | Hikvision | Ark Invest | Výhled růstu HDP | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Platební bilance | Merck KGaA | Propad indexu | Objemy kapitálu | Institut ZEW | Makroekonomický kalendář | Videohry | Zakázky německého průmyslu | Přísná měnová politika | Dopad vysokých úrokových sazeb | Uvalení cel | Opatření vlády | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Olaf Scholz | ČR | Nastavení měnové politiky | KfW | Kompenzace | Zlepšení nálady | Microsoft Corp | Ministerstvo financí | Upisovací období | Nejvyšší deficit | Aleš Zápotocký | Očekávané Earnings | Guvernér | Obchodní model | Německý kancléř | Platina | Umělá inteligence | Agentura Moody's | Výhled německé ekonomiky | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | J.P. Morgan | Šíření koronaviru | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Black Friday | Objem obchodů s akciemi | XTB | Paul Volcker | Ticker | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Největší pokles | Dluhové krize | Propad akciových trhů | SPX | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Infineon | Protiruské sankce | Demografické změny | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Durace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Výkon | American Express | Počet nezaměstnaných | Česká vláda | Fúze | Domácí poptávka | Stav globální ekonomiky | Lucid Group | Ekonomické zprávy | Walgreens Boots Alliance | Největší světová kryptoměna | Akcie v roce 2019 | Ekonomické sankce | Tržby v maloobchodě | Výbor ekonomických poradců | Americký ministr financí | Míra inflace v Německu | Ekonomické následky | Linde | Německé vlády | Německá vládní koalice | Investiční stratég | Statistika | Zvyšování cen energií | Asijské akciové trhy | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Německý vicekancléř | Tým FXstreet.cz | Index MSCI All Country World | Indonésie | Sankce vůči Rusku | Emise | Travelers | Německý rozpočet | Ministerstvo hospodářství | Průmyslové podniky | Politická scéna | Rozpočet Německa | Nedostatek financí | Achim Wambach | Lucid Group (LCID) | LNG | Dodavatelské řetězce | Henkel | DIHK Eric Schweitzer | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Nejbohatší | Pražský PX | Technická recese | Prodej | Home Depot | Japonská centrální banka | Thomas Gitzel | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Investiční | Cena plynu | Spekulovat | Údaje o vývoji HDP | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Přebytek bilance zahraničního obchodu | CISCO | Německý HDP | Britské banky | Zdravotnický systém | Berlín | Cena kakaa | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Česká ekonomika | West Texas Intermediate | Denní minima | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Průmyslová produkce v únoru | Tempo růstu spotřebitelských cen | Partners | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Zásoby benzinu | Embargo na ruský plyn | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Česká koruna | Sony | Obnovitelné zdroje | Konzervativci | Krizový balík | Krypto | Burzy cenných papírů | Ranní komentář | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | Obchodní řetězce | CRH | Restrikce | Maloobchodní tržby | CL | Přehled o dění | Míra inflace v únoru | Výroba automobilů | Obchodní partner | ASML Holding | Členské země | Fond | Podnik | Velké továrny na čipy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Hospodářský vzestup | Verizon | Statistici | Damoklův meč | Nejlepší akcie 2022 | Carsten Brzeski | Dnešní zprávy | BDI | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Záchranný balík | Sazba Evropské centrální banky | Korporátní dluhopisy | Nárůst nakažených koronavirem | Joe Biden | Deutsche Post | Hospodářské instituty | Americké technologické společnosti | G7 | Nedostatek zakázek | Zastavení dodávek | Evropské země | Institut německého hospodářství | DIESEL | Uhlí | Nejhorší výsledek | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Komodity | CZK/USD | Vyšší inflace | Miliardy | Výnosy | WSF | Podnikatelské klima | Abbott | Creditreform | Disney | Institut IWH | Mezinárodní obchod | Indikátor ekonomického sentimentu | Vlády | Ceny energie | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nio akcie | Holding | Odhad letošního růstu HDP | Umělá inteligence (AI) | Nálada německých spotřebitelů | Akcie ČEZ | Koronavirus | Dekarbonizace | Kurz koruny vůči euru | Zlepšení | Soudní dvůr | Nonfarm Payrolls | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Nižší úrokové sazby | Americké akciové indexy | Amazon | Česká průmyslová výroba | Otevřenost | Výrobní inflace | TotalEnergies | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | Česká národní banka | Wall Street | Stefan Kooths | SPD | Alokace aktiv | Záporné úrokové sazby | Index DAX | Základní úroková sazba | Aktuální konsenzus ekonomů | Úřady | Markit | Vývoz do Německa | Čínské firmy | Nakupovat | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Německé ceny v průmyslu
Německé ceny výrobců
Německé CPI
Německé dluhopisy
Německé ekonomiky
Německé finanční společnosti
Německé firmy
Německé HDP
Německé hospodářské instituty
Německé hospodářské svazy

Následující klíčová slova

Německé chemické společnosti
Německé instituty
Německé investice
Německé investice v Číně
Německé maloobchodní tržby
Německé ministerstvo hospodářství
Německé obchody
Německé pivovary
Německé podnikatelské klima
Německé podnikatelské organizace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít