Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:42
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Dopady krize

C:\fakepath\EU2.jpg

EU zahájila řízení se sedmi členskými státy kvůli deficitům

26.07.2024 Evropská unie dnes oficiálně zahájila řízení se sedmi členskými státy EU, které překračují stanovené rozpočtové deficity. Oznámila to dnes Rada EU, která zastupuje členské státy. Disciplinární řízení s Belgií, Francií, Itálií, Maďarskem, Maltou, Polskem a se Slovenskem už v červnu doporučila zahájit Evropská komise (EK).
C:\fakepath\Raylyst.jpg

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

01.03.2024 Nejrychleji rostoucí společností v Evropě se stala česká firma Raylyst, přední distributor fotovoltaických produktů pro evropský trh. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku sestavovaného listem Financial Times (FT) a serverem Statista. Do žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem se dostalo ještě dalších deset českých společností.
img

Dolarových milionářů v ČR loni přibylo, jejich majetek klesl, uvedla Capgemini

01.06.2023 Dolarových milionářů v Česku loni přibylo o stovku na 32.300, hodnota jejich majetku se ale snížila o 0,6 procenta na 78,2 miliardy amerických dolarů (1,73 bilionu Kč). Informace ze své Zprávy o světovém bohatství dnes ČTK poskytla poradenská společnost Capgemini. Celosvětově počet dolarových milionářů i jejich majetek klesl. Milion dolarů je nyní víc než 22 milionů korun.
img

Tržby skupiny HARTMANN v roce 2022 překonaly 2,3 miliardy eur. Stamilionové investice do infrastruktury pomáhají snižovat dopady krize

28.03.2023 Tržby skupiny HARTMANN se ve finančním roce 2022, který významně poznamenala nestabilní ekonomická i geopolitická situace, vyšplhaly na 2,3116 miliardy eur. Upravená EBITDA pak činila 190,8 milionu eur. Ve snižování dopadů současné krize přitom skupině pomáhají investice do vlastní infrastruktury. Ty se jen loni vyšplhaly na 180 milionů eur.
img

Fiala má shodu ministrů EU za krok na cestě k evropskému řešení cen energií

30.09.2022 Premiér Petr Fiala (ODS) považuje dnešní výsledek jednání ministrů pro energetiku zemí Evropské unie za důležitý krok na cestě k evropskému řešení vysokých cen energií. Uvedl to na twitteru. Země EU se ve snaze zmírnit dopady krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ifo: Koronavirová pandemie způsobila Německu ekonomické ztráty 330 miliard eur

17.02.2022 Náklady na koronavirovou krizi v letech 2020 a 2021 v Německu dosáhly 330 miliard eur (osm bilionů Kč). To odpovídá ztrátě deseti procent hrubého domácího produktu (HDP) za rok 2019, uvedl dnes na základě svých propočtů ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Nabídky akcií v Evropě byly v pololetí nejvyšší za 14 let

01.07.2021 Objem nabídek akcií v Evropě byl v prvním pololetí nejvyšší za posledních 14 let. Přispěly k tomu hlavně nebývalé měnové stimuly. Podle údajů společnosti Refinitiv získaly firmy za prvních šest měsíců roku z primárních nabídek v Evropě 43,2 miliardy USD (927,7 miliardy Kč). Loni to bylo 5,4 miliardy USD a ještě o rok dříve, tedy před pandemií, pak 8,7 miliardy USD. Nabídkám vévodily technologické firmy.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v EU v březnu výrazně vzrostla, dostala se na 1,7 procenta

16.04.2021 Meziroční míra inflace v zemích Evropské unie dosáhla v březnu 1,7 procenta. Pokračovala tak v růstu z předchozích dvou měsíců. Proti únorové hodnotě se zvýšila o čtyři desetiny procentního bodu. Stejným tempem se zvýšila proti únoru také inflace ve státech platících eurem, kde se vyšplhala na 1,3 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\euro2.jpg

Míra inflace v EU v únoru vystoupila na 1,3 procenta

17.03.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v únoru vzrostla proti lednové hodnotě o desetinu procentního bodu na 1,3 procenta. Po půlročním období pomalého růstu tak ceny druhý měsíc v řadě stoupají výrazněji. Stabilní růst cen pokračoval v únoru v eurozóně, kde inflace stejně jako v prvním měsíci roku dosáhla 0,9 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad Eurostat, který v případě 19 zemí platících eurem potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu z počátku března.
C:\fakepath\euro3.png

Míra inflace v eurozóně zůstala v únoru na 0,9 procenta

02.03.2021 Meziroční míra inflace v eurozóně zůstala v únoru na lednové hodnotě 0,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Po pěti měsících stabilního poklesu tak ceny v zemích platících eurem pokračují druhý měsíc v řadě v růstu. Zpráva obsahuje pouze základní údaje o vývoji cen v eurozóně, nikoli v celé Evropské unii.
img

Naše ekonomika utrpěla obří šok. Lze ho srovnat s malou válkou

02.03.2021 „Koronavirová krize zcela vykolejila naše hospodářství. Z rostoucí ekonomiky se stala chřadnoucí. Zároveň došlo ke skokovému růstu zadlužení země. Tyto následky jsou srovnatelné s dopady menší války,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\\fakepath\\euro-17062015.jpg

Inflace v EU vzrostla na 1,2 procenta, nejvýše od loňského jara

23.02.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v lednu po půlročním období pomalého růstu výrazně vzrostla a vystoupila na 1,2 procenta. Vzhůru šly také ceny v zemích platících eurem, kde po pěti měsících jejich poklesu dosáhla inflace v prvním měsíci letošního roku 0,9 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který v případě eurozóny potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu z počátku února.
C:\fakepath\euro3.jpg

Ceny v eurozóně po pěti měsících deflace výrazně vzrostly

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu po pěti měsících stabilního poklesu výrazně vzrostly. Roční míra inflace vystoupila na 0,9 procenta a byla nejvyšší od loňského února. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zpráva obsahuje pouze základní údaje o vývoji cen v eurozóně, nikoli v celé Evropské unii. V prosinci přitom ceny v eurozóně vykazovaly meziroční pokles o 0,3 procenta.
img

Česká republika utrpěla historicky nejhlubší propad ekonomiky

02.02.2021 „Budeme-li se snažit vidět sklenici poloplnou, můžeme říct, že naše ekonomika utrpěla menší propad, než předpokládalo mnoho renomovaných institucí. Zároveň se ukázalo, že s postupem času se naše hospodářství stává více rezistentním proti dopadům restriktivních opatření. Budeme-li však chtít vidět sklenici poloprázdnou, můžeme říct, že jsme z ekonomického hlediska zažili nejhorší rok v historii, a přitom jsme se výrazně zadlužili,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Inflace v EU v prosinci mírně vzrostla, dosáhla 0,3 procenta

20.01.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v prosinci vzrostla proti listopadu o desetinu procentního bodu a činila 0,3 procenta. V zemích eurozóny pak ceny pokračovaly v meziročním poklesu, který v prosinci stejně jako v předchozích třech měsících činil 0,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který v případě eurozóny potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu.
img

Evropské indexy se propadají od otevření trhu

07.01.2021 Hlavní evropské indexy začaly dnešním obchodním dnem již druhý den po sobě na vysoké úrovni v očekávání nového stimulačního balíčku v USA a schválení druhé vakcíny proti Covid-19 od společnosti Moderna. Uprostřed obchodního dne však akciové trhy náhle poklesly a v případě Londýna, Milána a Říma se obchodovaly červeně. Pouze německé DAX a francouzské CAC 40 byly do 13:00 zelené, i když s velmi plachým nárůstem.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Eurozóna zůstává v deflaci, ceny jsou nejníže za čtyři roky

07.01.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v prosinci čtvrtý měsíc v řadě zaznamenaly stejný meziroční pokles, a to o 0,3 procenta. Inflace tak v době dopadů koronavirových omezení na ekonomiku zůstává na nejnižší hodnotě za více než čtyři roky. Vyplývá to z dnešního rychlého odhadu evropského statistického úřadu Eurostat, který obsahuje pouze základní údaje o vývoji cen v zemích platících eurem.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Inflace v eurozóně zůstává záporná, je nejníže za čtyři roky

01.12.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v listopadu stejně jako v předchozích dvou měsících meziročně klesly o 0,3 procenta. Inflace tak stále zůstává na nejnižší hodnotě za poslední čtyři roky. Vyplývá to z dnešního rychlého odhadu evropského statistického úřadu Eurostat, který neobsahuje další podrobnosti ani údaje za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\euro3.jpg

Inflace v EU opět mírně vzrostla, v eurozóně znovu klesla

18.11.2020 Spotřebitelské ceny v zemích Evropské unie pokračovaly v říjnu v mírném růstu, který v meziročním srovnání činil 0,3 procenta. Ve státech platících eurem ale ceny meziročně znovu klesly o 0,3 procenta, což podobně jako v celé sedmadvacítce odpovídá zářijovým statistikám. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace v eurozóně se tak v době koronavirových omezení ekonomiky drží na nejnižších hodnotách za poslední čtyři roky.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Ekonom: ČR žádný rozpočet nemá, odklad predikce je nezodpovědný

26.10.2020 Česká republika podle ekonoma Mojmíra Hampla v současné době žádný rozpočet nemá. To, že ministerstvo financí přesunulo makroekonomickou predikci z listopadu na leden, je nezodpovědné, řekl včera v pořadu Partie televize CNN Prima News bývalý viceguvernér České národní banky (ČNB). Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) v době vysoké míry nejistoty predikci dělat nelze. Ministryně také uvedla, že vláda do konce roku neplánuje žádná plošná opatření k zamezení šíření koronaviru a že ta současná plošná nejsou.
C:\fakepath\euro2.jpg

Spotřebitelské ceny v eurozóně klesly o 0,3 procenta, v EU rostly

16.10.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v září meziročně klesly o 0,3 procenta, což je nová nejnižší hodnota za čtyři roky. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil předběžné údaje. V celé Evropské unii pak spotřebitelské ceny zpomalily růst na 0,3 procenta.
C:\fakepath\euro2.jpg

Pokles spotřebitelských cen v eurozóně v září zrychlil

02.10.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně pokračovaly v září v poklesu a dostaly se na novou nejnižší hodnotu za více než čtyři roky. Jejich propad v meziročním srovnání zrychlil na 0,3 ze srpnových 0,2 procenta. Hlavním důvodem byl propad cen energií. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ministr financí v parlamentu hájil zadlužení země

29.09.2020 Zadlužení Německa kvůli výdajům na překonání následků pandemie nemoci covid-19 nepřesáhne úroveň, které země dosáhla po finanční krizi před deseti lety. Dnes to ve Spolkovém sněmu prohlásil německý ministr financí Olaf Scholz, který poslancům představil návrh rozpočtu na rok 2021 s očekávaným schodkem 96,2 miliardy eur (2,6 bilionu Kč).
C:\\fakepath\\Německo2.jpg

Německé zadlužení kvůli koronakrizi vzroste na 80 procent HDP

21.09.2020 Zadlužení Německa kvůli zvládnutí koronavirové krize dosáhne 80 procent hrubého domácího produktu (HDP). Dnes to na hospodářské konferenci východoněmeckých spolkových zemí prohlásil ministr financí Olaf Scholz. Jen letos se očekává, že poměr zadlužení vůči výkonu ekonomiky vzroste z loňských 60 na 75 procent.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Spotřebitelské ceny v eurozóně v srpnu poprvé od roku 2016 klesly

17.09.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v srpnu v meziročním srovnání klesly o 0,2 procenta. Zaznamenaly tak první propad od roku 2016. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil předběžný odhad z počátku tohoto měsíce. V celé Evropské unii inflace zpomalila na 0,4 procenta.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ceny v eurozóně v srpnu poprvé od roku 2016 klesly

01.09.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně klesly v srpnu o 0,2 procenta, o měsíc dříve o 0,4 procenta vzrostly. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace se v době koronavirových omezení a dopadů na hospodářství dostala do záporných hodnot poprvé od roku 2016. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Záznam ČNB: Za růstem cen je snaha kompenzovat výpadek příjmů

14.08.2020 Většina členů Bankovní rady České národní banky souhlasila s tím, že pokračující svižný růst cen zřejmě odráží snahu firem kompenzovat si výpadek příjmů z období administrativního uzavření ekonomiky a související růst nákladů. Členové bankovní rady se také shodovali na tom, že tento faktor je dočasný. Vyplývá to z dnes zveřejněného záznamu z jednání rady.
C:\fakepath\n-15062020-lv.gif

Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí

15.06.2020 Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí v případě, že se jeho ekonomika rychle nezotaví z propadu způsobeného koronavirovou krizí. Uvedla to dnes podle agentury DPA společnost Creditreform, která se zabývá mimo jiné prověřováním solventnosti podniků.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Koronavirus ovlivnil ekonomiku, poklesl HDP, roste nezaměstnanost

31.05.2020 - Uzavření obchodů nebo řady výrobních firem včetně všech tří velkých automobilek, omezení na hranicích i další opatření související s koronavirem zpomalují českou ekonomiku. Ta podle údajů ČSÚ v prvním čtvrtletí klesla meziročně o 2,2 procenta a mezičtvrtletně o 3,6 procenta. Pokles je nejvyšší od krize v roce 2009 a bude podle všeho ještě pokračovat. Třeba aktuální prognóza ČNB v základním scénáři počítá letos s poklesem o osm procent a příští rok s růstem o čtyři procenta.
img

Nad ekonomikou se stahují mračna

19.05.2020 Některé části světa už začínají uvolňovat protikoronavirová opatření a finanční trhy se snaží vyhlížet optimisticky. Nemalou měrou je v tom podporuje ochranný val peněz a úrokové sazby, které dosáhly samého dna. Podobně, jako když udeří hurikán nebo jiná živelná pohroma, jsou po odeznění katastrofy nejvíce zřejmé dlouhodobější dopady. Na povrch tak v posledních týdnech začínají vyplouvat škody, které na světové ekonomice napáchaly dlouhé týdny nečinnosti.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Počet firemních bankrotů v Německu by mohl stoupnout o 54 procent

19.05.2020 Škody způsobené pandemií nemoci covid-19 by mohly v letošním roce uvrhnout v Německu do platební neschopnosti až 29.000 firem. Proti předchozímu roku by to znamenalo nárůst o 10.000 bankrotů, tedy o 54 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti CRIF Bürgel. Nejvíce postižené budou cestovní kanceláře, restaurace a firmy pořádající různé kulturní, sportovní či společenské akce.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

EP žádá nové příjmy rozpočtu a dva biliony eur na obnovu ekonomik

15.05.2020 Evropský parlament požaduje, aby Evropská unie do obnovy ekonomik po koronavirové krizi investovala dva biliony eur (55 bilionů korun). Příští víceletý rozpočet, jehož objem má být v souvislosti s investicemi do oživení oproti předchozímu mnohem vyšší, musí podle europoslanců počítat s novými zdroji příjmů. Parlament v usnesení schváleném dnes výraznou většinou poslanců pohrozil, že v opačném případě by mohl rozpočet zablokovat.
C:\\fakepath\\nemecko 07062013.jpg

Altmaier: Německo se po koronaviru vrátí opět k úsporám

24.03.2020 Německá vláda se vrátí ke své úsporné politice, jakmile krize kolem pandemie způsobené koronavirem odezní. V televizní stanici ZDF to dnes řekl ministr hospodářství Peter Altmaier. Německo v pondělí schválilo soubor podpůrných opatření za 750 miliard eur (20,8 bilionu Kč), kterými chce zmírnit dopady pandemie na ekonomiku. Berlín si tak poprvé od roku 2013 vypůjčí peníze.
C:\fakepath\e06532d0-6a83-11ea-9771-c8b6e3764063.jpg

Akcie v EU opět posílily, podpořily je kroky centrálních bank

20.03.2020 Akcie na západoevropských trzích druhý den za sebou posílily. Notnou měrou k tomu přispěl optimismus ohledně postupu velkých centrálních bank, které snižují základní úrokové sazby a zavádějí nouzová opatření, aby zmírnily dopady krize kolem šíření koronaviru na ekonomiky jednotlivých zemí.
C:\fakepath\top-20032020-lv.gif

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.03.2020 1) Akcie na západoevropských trzích dnes navázaly na solidní čtvrteční vývoj a vykazují svižný růst. Notnou měrou k němu přispívá optimismus ohledně postupu velkých centrálních bank, které snižují základní úrokové sazby a zavádějí nouzová opatření, aby zmírnily dopady krize kolem šíření koronaviru na ekonomiky jednotlivých zemí.
C:\fakepath\vdl-20032020-lv.gif

Von der Leyenová: Unie zváží podporu koronabondům

20.03.2020 Evropská komise (EK) je připravena zvážit podporu společné emisi dluhopisů za celou eurozónu, kterými by pomohla zmírnit masivní dopady krize způsobené novým koronavirem. Řekla to dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni poznamenal, že k takovému účelu by se nejvíce hodil Evropský stabilizační mechanismus (ESM), který by takzvané koronabondy mohl vydávat.
C:\fakepath\eu-19032020-lv.png

Akcie v EU zpevňují, podpořily je kroky centrálních bank

20.03.2020 Akcie na západoevropských trzích dnes navázaly na solidní čtvrteční vývoj a vykazují svižný růst. Notnou měrou k němu přispívá optimismus ohledně postupu velkých centrálních bank, které snižují základní úrokové sazby a zavádějí nouzová opatření, aby zmírnily dopady krize kolem šíření koronaviru na ekonomiky jednotlivých zemí.
C:\fakepath\boe-19032020-lv.gif

Britská centrální banka po týdnu znovu snižuje sazby

19.03.2020 Britská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu na 0,1 procenta, což je nejníže v historii. Teprve před týdnem přitom Bank of England úrok snížila o půl procentního bodu na 0,25 procenta, aby zmírnila negativní dopady krize kolem koronaviru na ekonomiku. Banka dnes také uvedla, že prohloubí nákupy dluhopisů, aby tak posílila likviditu.
Související klíčová slova: Brexit | Řecko | Japonsko | Peníze | Stříbro | Expert | Akciový index | Inflace | Deflace | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Evropská unie | HDP | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Analytik | Spekulace | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické prognózy | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | Index DAX | Investice | Komodity | MT4 | MetaTrader | Momentum | Nabídka | Pozice | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Tištění peněz | Trend | Výkonnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Euro STOXX | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Německá ekonomika | FTSE | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Ekonom | Byznys | Zisk | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Financování | Eurostat | Český statistický úřad | Burzy | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Index | Podpora | Analýzy | Banka | Brent | Cena | DAX 30 | Dolary | Exchange | Finanční plán | Fondy | Graf | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investing | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Komoditní | Maďarsko | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Stoxx | Trh | WTI | Země EU | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | Blokové obchody | EBITDA | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | Traders | Danske Bank | DPA | CNN | Institut Ifo | Investing.com | Ole Hansen | Agentura AP | Nákupy dluhopisů | Ministr financí | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | City | Milionáři | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | České firmy | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Akcie v EU | Propad | Citi | Guvernér | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Ekonomický institut | Výhled | Bankéři | Index pařížské burzy CAC 40 | Burza v Miláně | Dobré výsledky | Hlavní evropské indexy | Predikce | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Výnosy | Česká vláda | Měnové stimuly | Příjmy | ČTK | Konsenzus | Odhad cen | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Bridgewater | Akcie firem | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | BHS | Aleš Michl | Ray Dalio | Creditreform | Panevropský index STOXX 600 | Saxo | Hodnota majetku | Podniky | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Index Stoxx 600 | Trh s ropou | FTSE/MIB | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fondy ETF | François Villeroy de Galhau | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Česká firma | Financial Times (FT) | Refinitiv | Majetek | Primární nabídky akcií | Statistický úřad | Začít obchodovat | Prezidentka ECB | Vývoj na trzích | Pokles cen | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Oživení ekonomiky | Kurzarbeit | Hospodářské krize | Digitalizace | Rozpočtová politika | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Inflace v říjnu | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Největší primární nabídky akcií | Primární nabídky | Firma | Záznam ČNB | Růst cen | Vysoké riziko | Vývoj trhu | Růst světové ekonomiky | Statistici | Největší pokles | Lagardeová | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Ekonomická důvěra | FT | Naše ekonomika | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Předvolební průzkumy | Poslanecká sněmovna | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Ztráta | Stratég | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Index pařížské burzy | Návratnost | Hospodářské recese | Míra inflace v eurozóně | CRIF | Miliardy eur | Von der Leyenová | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Proinflační | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Zadlužení České republiky | Analytička | Počet bankrotů | Ceny energií | Komunikace | Macron | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Šíření koronaviru | Virus | Viceguvernéři | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Spravedlivé důchody | Důchody | Coronavirus | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Sazby beze změny | SEC | Medvědi | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Šířením nového typu koronaviru | Cestovní kanceláře | Vývoj | Šok | Akcie na světových trzích | Inflace v únoru | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Aerolinky | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Index DAX burzy | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Medvědí trend | Stimuly | Evropské země | Brusel | Členové bankovní rady | Kabinet | Energetická firma | Míra nejistoty | Inflace v EU | Odhad inflace | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Nemoc COVID-19 | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Britská centrální banka dnes | Negativní dopady krize | Měnový výbor banky | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Nouzová opatření | Deutschlandfunk | Komentář šéfky Evropské komise | Počítačové algoritmy | Algoritmy | Korporátní ztráty | Guvernér francouzské centrální banky | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MPSV | Kroky centrálních bank | OSVČ | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Úřad práce | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Biliony | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Ekonomiky | Člen představenstva | Slovensko | Války | Danuše Nerudová | Schodek | KoroNERV-20 | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Afrika | Údaje | Veřejný sektor | Hluboké recese | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Výpadky | Inflace v březnu | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Úspory | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | EP | Geopolitická krize | CMC | SaxoStrats | Propad ceny | Nizozemsko | ODS | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Větší pokles | Cestování | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Omezení kvůli koronaviru | Blízký východ | Latinská Amerika | Státy eurozóny | Zadlužení | Členské státy | COT (Commitments of Traders) | Omezení investic | Členské země | CNN Prima News | Protikoronavirová opatření | Sektor služeb | Spekulovat | Moderna | Počet firemních bankrotů v Německu | CRIF Bürgel | Koronavirová pandemie | Exim Tours | Fischer | Ekonomický institut Ifo | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Spolkový sněm | Vlna insolvencí | Investice do infrastruktury | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Propad cen | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Druhá vlna | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Riskování | Růst tržeb | Ceny | Propad ekonomiky | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | Analytik XTB | Pokles tržeb | Ceny v eurozóně | Zdanění | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Německé zadlužení | Zadlužení Německa | Evropský statistický úřad | Zadlužení země | Pokles spotřebitelských cen | Česká republika | Marketingová firma | Očkování | Rozpočtové deficity | Inflace v Polsku | Evropské centrální banky | Deliveroo | Nejhlubší propad ekonomiky | Fosilní paliva | Firma Deliveroo | Britská firma | Pandemie covidu-19 | Míra inflace v EU | Inflace v EU v únoru | Nordgold | Akcie technologických firem | Zajištění bezpečnosti | Pozitivní vliv | Nabídky akcií | Nabídky akcií v Evropě | Objem nabídek akcií v Evropě | Objem nabídek akcií | Evropská unie dnes | Odvětví | Divize | Společnosti | Opatření | Česká společnost | CEO skupiny | Kompenzace | Energetická krize | Češi | Energetické krize | Zdravotnictví | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | TIM | | Ekonomické ztráty | Nemoc covid-19 | Hry | Omezení dodávek | Finanční rok | XTB Jiří Tyleček | MWh | Krize na Ukrajině | Statista | Řetězce | Petr Fiala | Premiér Petr Fiala | Počet dolarových milionářů | Nejrychleji rostoucí | Strukturální změny | Válka | Dolaroví milionáři | Tržby skupiny HARTMANN | HARTMANN | Finanční rok 2022 | Skupina HARTMANN | Infection Management | Divize skupiny | Skupina CMC | Očekávání pro rok | Očekávání pro rok 2023 | Nižší EBITDA | Účetní rok | Účetní rok 2023 | Marek Třeška | Veřejné zadlužení | Asie | Rostoucí společnosti | Vice | Capgemini | Krize na energetickém trhu | Pandemie covidu | ProCent | Raylyst | Firma Raylyst | Česká firma Raylyst | Distributor fotovoltaických produktů | Žebříček podle FT | Žebříček | GACR | Adagio | Adagio.io | Solar Direktinvestment | Vakanta | Švédská technologická firma | Technologická firma | Bidberry | Energetická krize vyvolaná válkou na Ukrajině | Vlády | Fungování | Úřady | Předčasné volby | Gabriel Attal | Nová lidová fronta
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dopady finanční krize
Dopady inflace
Dopady konfliktu
Dopady konfliktu Izraele a Hamásu
Dopady koronavirové krize
Dopady koronavirové pandemie
Dopady koronaviru
Dopady koronaviru na ekonomiku
Dopady koronaviru na finanční trhy
Dopady koronaviru v Evropě

Následující klíčová slova

Dopady nadměrného turismu
Dopady na ekonomiku
Dopady na euro
Dopady na korunu
Dopady na trhy
Dopady obchodní války
Dopady pandemie
Dopady pandemie covidu
Dopady pandemie covidu-19
Dopady pandemie COVID-19
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít