Neděle 22. prosince 2024 23:30
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Partner
reklama
RebelsFunding

Virus

img

Výprodeje na technologiích posílají trhy níže

15.11.2024 Americké indexy navazují na včerejší silnější výprodeje a především na technologických titulech prodejní nálada akceleruje. Již včera se trhy potýkaly s projevem Jerome Powella, který naznačil, že nastolená trajektorie snižování sazeb může být změněna.
img

Cardano po aktualizaci Chang: Hoskinson tvrdí, že překonává bitcoin v technologickém vývoji

04.09.2024 Charles Hoskinson, zakladatel kryptoměny Cardano a CEO IOHK, sdílel svůj pohled na stav ekosystému Cardano po nedávné aktualizaci Chang, která vylepšila blockchain a zahrnula onchain governance. Hoskinson vyzdvihl Cardano a uvedl, že překonává Bitcoin a dosáhlo „jednoho z největších technických úspěchů v lidské historii.“
img

Bavorský severský zisk 3,5 % po oznámení strategie WHO mpox 📈

27.08.2024 Dánská farmaceutická společnost Bavarian Nordic (BAVA.DK) se dnes obchoduje o více než 3 % a šplhá blízko maxim z počátku srpna. Těžko pro to hledat jiné odůvodnění než včerejší oznámení Světové zdravotnické organizace (WHO), která schválila počáteční balíček 135 milionů dolarů na urychlení a koordinaci boje proti potenciálnímu nárůstu globálních infekcí virem opičích neštovic (mpox). Program WHO má za cíl prevenci a financování prevence, a to jak ze strany vědců, tak spolupracujících institucí.
img

Akcie dánského výrobce vakcíny na opičí neštovice letí prudce vzhůru, za poslední tři dny přidaly takřka 40 %. Bude-li možné očkovat i děti, akcie déle porostou, vydělají hlavně velké fondy z USA

16.08.2024 Akcie dánské firmy Bavarian Nordic letí v posledních dnech prudce vzhůru. Jen za dnešek přidávají na burze v Kodani zhruba 14 procent, za poslední tři dny pak přibližně 38 procent. Biotechnologická společnost je totiž jedinou, která vyrábí vakcínu pro nákaze opičími neštovicemi čili mpox, jež je schválená k užití ve Spojených státech a v Evropě.
img

Kakao získává více než 6 %. Ghana signalizuje spotové nákupy na roky 2024/2025, protože produkce klesá 📉

28.05.2024 Futures na kakao dnes posilují o více než 6 %. Ghanský regulační orgán pro kakao uvedl, že si do září půjčí až 1,5 miliardy dolarů na financování spotových nákupů této komodity pro sezónu 2024/25. Nákupy mají kompenzovat stále nízkou produkci. Informaci agentuře Reuters poskytly dva zdroje z COCOBOD, které jsou s touto záležitostí obeznámeny.
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
img

Ranní shrnutí (04.12.2023)

04.12.2023 Asijsko-pacifické indexy se první den nového týdne obchodovaly smíšeně. Nikkei klesl o 0,7 %, S&P/ASX 200 posílil o 0,7 %, Kospi vyskočil o 0,6 % výše, Nifty 50 vzrostl o 1,5 % a indexy z Číny se obchodovaly o 0,2-0,6 % níže.
img

Morgan Stanley – obnova čínské ekonomiky neovlivní rozvinutý svět

19.04.2023 „Opak k obecnému mínění – obnova čínské ekonomiky podle Morgan Stanley pravděpodobně nepovede k výraznému stimulu západních ekonomik, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
img

Technologické akcie míří vzhůru, dolar klesá

29.12.2022 Evropské akcie se po počátečních ztrátách drží lehce nad včerejším závěrem. To ale nestačí na to, aby se evropský blue chip index vyhnul svému nejhoršímu roku od roku 2018. Na druhé straně Atlantiku se akcie obchodují výše poté, co počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti k minulému týdnu mírně vzrostl. Stále ale zůstává blízko historických minim. Výnosy státních dluhopisů klesly a kurz dolaru prodloužil svůj pokles. Z akcií se daří zejména technologickému sektoru, kde rostou giganti jako Tesla, Apple, Amazon a Microsoft.
img

CHNComp testuje klíčovou rezistenci

08.12.2022 Čínské akcie prožily dobrou seanci, protože optimismus pramenící ze změny čínské politiky v oblasti Covidu alespoň prozatím zastínil obavy z globální recese. CHNComp se pohybuje poblíž nejvyšších úrovní od konce srpna 2022 poté, co Peking dále uvolňuje omezení týkající se covidu, umožňuje občanům cestovat mezi různými částmi země i bez negativních testů na virus a přestává uzavírat rozsáhlé oblasti. Deset nových opatření vydaných tento týden následovalo po dvaceti opatřeních oznámených v listopadu, kdy čínská vláda čelila silnému tlaku, aby upustila od své přísné politiky nulové tolerance covidu, která silně zatěžuje ekonomiku a vede k občanským nepokojům a demonstracím.
img

Ropa: ceny se zvyšují díky nadějím ohledně poptávky v Číně

15.11.2022 Ceny ropy vystoupaly a rozšířily zisky ze zasedání potom, co Čína zmírnila některé své předpisy COVID-19, a to podpořilo naděje na oživení hospodářské aktivity a poptávky v zemi.
img

Recese v USA je nevyhnutelná

19.10.2022 Euro a libra se snaží odolat tlaku silnějšího amerického dolaru. V posledních několika dnech se oběma měnám podařilo vytvořit určité zisky, což znamená, že mohou začít tvořit vzestupnou část trendu. Zároveň by obchodníci měli bedlivě sledovat titulky v médiích a snažit se předvídat, jak by trh mohl reagovat na určité události. Bohužel, události odehrávající se ve světě mohou mít potenciálně jakýkoli výsledek.
img

Pandemie, geopolitická nervozita, inflace – Jak globální krize ovlivňují BTC?

26.05.2022 V posledních letech se utvářel názor, že bitcoin se v době dramatických změn stal konečně bezpečným přístavem pro kapitál. Není však pochyb o tom, že ve světle aktuálního geopolitického a makroekonomického vývoje poptávka po vlajkové kryptoměně prudce poklesla. Zatímco BTC je stále ve fázi konsolidace, je čas analyzovat aktuální stav kryptoměny a hlavní důvody jejího pádu.
img

Bude Textron těžit z rostoucího trendu soukromých letadel?

02.05.2022 Textron je americký civilní a vojenský konglomerát, který se zaměřuje na letecký sektor se značkami jako Bell, Aircraft Armaments, Lycoming Engines, Cessna, Beechcraft a Pipistrel. Společnost prošla od krize v roce 2008 hlubokou restrukturalizací, kdy byl novým generálním ředitelem jmenován Scott C. Donnelly, který pokračuje v úspěšném růstu firmy. Textron se stále více zapojuje do trhu soukromého a civilního letectví a jeho výsledky za Q1 2022 daleko předčily očekávání analytiků:
img

Dění na Ukrajině se projevilo na pražské burze, klesla nejvíc za skoro dva roky

24.02.2022 Index PX pražské burzy dnes klesl o 4,77 procenta na 1338,34 bodu. Je to nejvýraznější denní propad za skoro dva roky, vyplývá z dat na burzovním webu. Více index klesl naposledy 18. března 2020, krátce po propuknutí koronavirové epidemie v Česku. Důvodem dnešního poklesu je podle analytiků ruská invaze na Ukrajinu.
img

GBP/USD. Náhled na únorové zasedání BoE: subvarianta omikronu BA.2, rostoucí inflace a klesající nezaměstnanost

03.02.2022 Cena páru GBP/USD už několik obchodních dní roste a překonává hladiny rezistence. Od minulého pátku libra postupně nabírá na síle a dobývá ztracené pozice. Za necelý týden pár posílil o více než 200 bodů a vystoupal z hladiny 1,3364 na lokální maximum 1,3587. Navzdory impulsu k růstu se ale kupující neodvážili atakovat hladinu 1,36. Během čtvrteční asijské seance pár opustil týdenní maximum a stagnoval u hladiny 1,3550. Nejde jen o to, že pokles dolarového indexu zpomalil: libra čeká na únorové zasedání BoE, jehož výsledky budou zveřejněny dnes odpoledne.
img

EUR/USD: euro trápí nejistota ohledně budoucích kroků Fedu a dolar si klade otázku, kdy mu centrální banka nadělí dárek v podobě zvýšení úrokových sazeb

25.01.2022 Před necelými dvěma týdny slova předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella, že plány centrální banky na zvýšení úrokových sazeb nepovedou ke zpomalení růstu národního hospodářství, umožnila účastníkům trhu považovat otázku zpřísnění měnové politiky ve Spojených státech za vyřešenou.
img

Spojené státy jsou na vrcholu epidemie covidu

19.01.2022 Hlavní americké akciové indexy v posledních třech dnech prudce klesly v souladu s našimi očekáváními. Opakovaně jsme říkali, že hluboká korekce se očekává v roce 2022. Nyní se možná dočkáme jejího samotného začátku. To není jen náš úhel pohledu. Mnoho odborníků má stejné prognózy. Předpokládají, že všechna riziková aktiva, včetně akcií a kryptoměn, budou v příštích letech trpět. Sestupná spirála bitcoinu, nejrizikovějšího aktiva ze všech, začala před několika měsíci. Vlajková loď kryptoměny již ztratila polovinu své hodnoty. Samozřejmě, že takový propad je na akciovém trhu vysoce nepravděpodobný, ale přesto. Zpřísnění měnové politiky ze strany americké centrální banky bude mít negativní dopad na samostatné akcie, stejně jako na Dow Jones, NASDA a S&P 500. Pandemie koronaviru navíc nezmizela. Stále má negativní vliv na celý svět.
img

Ropa překonává strach z omikronu a obchoduje se nad úrovní 80 USD

13.01.2022 Ropa WTI se v závěru úterního obchodování obchodovala nad úrovní 80 USD. Dnes, to je ve středu, americká lehká ropa dál roste. V době psaní článku se tak futures na WTI obchodují na ceně 82,08 USD za barel a futures na Brent na ceně 84,37 USD za barel.
img

Přehled páru GBP/USD na 11. 1. 2022. Velká Británie nadále boří smutné koronavirové anti-rekordy.

11.01.2022 Měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil nové kolo korekcí, přičemž se nadále nacházel nad hranicí klouzavého průměru. Vzestupný trend tedy přetrvává. Udržuje se tři týdny, během kterých britská libra přidala asi 400 bodů. Každá pohádka však dříve nebo později skončí. Libra reagovala na prosincové rozhodnutí Bank of England zvýšit sazbu o 0,15 %, ale nyní je potřeba se alespoň trochu korigovat. Signálem pro korekci bude překonání linie klouzavého průměru.
img

Zdá se, že trhy se řídí zbožným přáním. Dolar je v očekávání důležitých událostí, které by mohly pár EUR/USD vytlačit z jeho obvyklé dráhy

07.01.2022 Dynamika trhu z konce roku 2021 se v novém roce z větší části nezměnila. Podle mnoha analytiků Wall Street bude úspěšný i nadcházející rok. Počítají s tím, že pandemii covid-19 pomohou omezit vakcíny, další očkování a léky.
img

Přehled páru GBP/USD – 4. 1. 2022. Anthony Fauci: situace ohledně omikronu ve Spojených státech není tak bezpečná, jak se může zdát.

04.01.2022 Měnový pár GBP/USD si v pátek a pondělí udržoval vzestupnou náladu. Připomeňme, že na konci roku 2021 začala britská libra zcela nečekaně růst v tandemu s americkým dolarem. "Zcela nečekaně" – protože k tomu nebyly žádné fundamentální důvody. Je to alespoň v období růstu. Protože v té době nebyly prakticky žádné fundamentální ani makroekonomické události.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy dnes klesají, za celý rok si však připsaly výrazné zisky

31.12.2021 Ceny ropy poslední den v roce klesají, za celý rok 2021 však zřejmě vykážou nejvyšší roční růst nejméně od roku 2016. K vysokému letošnímu růstu přispělo oživení globální ekonomiky po propadu způsobeném pandemií covidu-19 a zdrženlivost producentů při rozhodování o těžbě ropy.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Logistické společnosti se stále potýkají s nedostatkem pracovníků

29.12.2021 S nedostatkem zaměstnanců se stále více potýkají logistické společnosti, od globálních gigantů po malé firmy, kvůli koronavirové variantě omikron, jejíž šíření nutí státy k dalším a tvrdším protipandemickým opatřením. Podle Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) je nyní neobsazena přibližně pětina všech pracovních míst profesionálních řidičů kamionů, přestože mnozí zaměstnavatelé nabízejí zvýšené mzdy. Zpět na paluby lodí se nehrnou ani námořníci, napsala agentura Bloomberg.
img

EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?

22.12.2021 Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě kvůli obavám z dopadů koronaviru uzavřely na dvoutýdenním minimu

21.12.2021 Akcie na evropských trzích včera výrazně oslabily, jejich hlavní index tak uzavřel obchodování na dvoutýdenním minimu. Důvodem jsou podle analytiků obavy z dopadů koronavirové varianty omikron. To se projevuje zejména v Nizozemsku, které v neděli vstoupilo do nového lockdownu.
img

Akciový výhled 2022: Na cestě k měkkému přistání

20.12.2021 Rychlé oživení růstu zisků a výnosů na akciových trzích v uplynulém roce se musí jednou vyčerpat. Tento proces začal a bude pokračovat i v roce 2022. Otázkou je, zda nás čeká měkké, nebo tvrdé přistání. V tuto chvíli se zdá, že měkké přistání je pro akcie pravděpodobnější, ale řada rizik by mohla trh dostat do něčeho nepříjemnějšího. V takové situaci je klíčové mít robustní portfolio orientované na kvalitu.
img

Denní aktuální informace z akciového trhu. Americké akcie se propadají kvůli omezování ze strany Fedu a vybírání zisků

20.12.2021 Referenční index S&P 500 se obchodoval v rozmezí 4 580–4 660, konkrétně na úrovni 4 620. Na konci týdne došlo k výraznému poklesu. Jednalo se o druhý den poklesu indexu poté, co ve středu dosáhl ročních maxim. Pokles začal den poté, co Fed zveřejnil své poslední rozhodnutí o měnové politice, když konečně uznal vysokou inflaci za hlavní problém. Urychlil omezování stimulačních opatření, takže nyní se nákupy dluhopisů sníží na 30 mld. USD měsíčně. Program tak bude ukončen v dubnu, a nikoli v červnu, jak bylo původně plánováno. Analytici z Wall Street komentovali, že Fed zřejmě připravuje nejméně tři zvýšení sazeb v průběhu roku 2022.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě kvůli obavám z dopadů koronaviru prudce klesají

20.12.2021 Akcie na evropských trzích dnes výrazně klesají, jejich hlavní index dopoledne ztrácel až přes dvě procenta. Důvodem jsou podle analytiků obavy z dopadů koronavirové varianty omikron. To se projevuje zejména v Nizozemsku, které v neděli vstoupilo do nového lockdownu.
img

USA se musí připravit na tuhou zimu kvůli kmeni omikron

20.12.2021 Minulý týden byl poměrně bohatý na události. Hlavní událostí týdne bylo zasedání FOMC. Regulátor rozhodl o urychlení zužování programu QE. Jerome Powell navíc uvedl, že centrální banka v příštím roce zvýší úrokovou sazbu dvakrát až třikrát. K prvnímu zvýšení klíčové sazby může dojít již v březnu, kdy bude program QE zcela ukončen. Jak jsem již zmínil, to je pro všechna riziková aktiva včetně akcií medvědí. V současné době akciový trh zpomaluje svůj růst. Minulý týden všechny tři hlavní akciové indexy, S&P500, NASDAQ a Dow Jones, poměrně výrazně poklesly. Všechny tři indexy se však dokázaly obchodovat v blízkosti svých historických maxim. Domnívám se tedy, že v následujících měsících budou indexy postupně klesat, protože pro další růst neexistují žádné fundamentální faktory.
img

Mohou tři dávky vakcín Pfizer a BoiNTech zvítězit nad omikronem?

09.12.2021 Ve středu vedoucí představitelé společností BioNTEch a Pfizer oznámili, že tři dávky jejich vakcíny proti koronaviru mohou překonat novou variantu omikron. Společnosti tvrdí, že dvě dávky jejich vakcíny vedly ke snížení neutralizačních protilátek během laboratorních testů a třetí dávka očkování je nutná k obnovení ochrany proti variantě omikron.
img

Opatrnost před daty. Fed připravuje na prosincové zrychlení

03.12.2021 Po včerejším odrazu vzhůru v USA je Evropa opatrná a obchoduje jen těsně v zeleném. Úvodní zisky už hlavní indexy stihly skoro odevzdat. Omikron zůstává stále do značné míry neznámou, ale trhy se ho už celkově tolik nebojí.
img

Kmen omikron není tak hrozný; může se zformovat vlna optimismu. Přehled měnového trhu

03.12.2021 Zdá se, že vlna paniky vyvolaná výskytem nového kmene koronaviru již vrcholí a brzy odezní. Ve prospěch takového scénáře hovoří poslední zprávy o covid-19 a výsledky zasedání OPEC+, na kterém bylo rozhodnuto neměnit dříve dohodnutou strategii, což nepřímo naznačuje, že OPEC+ nevidí ze strany omikronu hrozbu.
img

Kvůli omikronu je zapotřebí nové vakcíny proti covid-19

01.12.2021 Včerejší slova předsedy Jeromea Powella o inflaci vyvolala na trhu nervozitu. Přesto se nic mimořádného nestalo. Trhy si již dávno uvědomily, že to, co Powell a Lagardeová myslí slovem "přechodný", se liší od toho, co si myslí ostatní.
img

Čím je mutant z Jihoafrické republiky nebezpečný pro dolar? Prosinec by mohl být testem pro dolarovou rally

30.11.2021 Podle Světové zdravotnické organizace je zatím předčasné tvrdit, že průběh nového kmene viru je horší než u viru Delta. K takovému závěru je třeba několika týdnů. Pak bude víceméně jasné, s čím má svět co do činění a jak je nový virus odolný vůči vakcíně. Pokud hovoříme o nakažlivosti, pak v Jihoafrické republice došlo k prudkému skoku ve výskytu. To znamená, že další typ covidu se snadněji přenáší z člověka na člověka.
img

Trhy reagovaly na výskyt nového kmene covid-19 nepřiměřeně úzkostlivě. Přehled vývoje USD, EUR a GBP

30.11.2021 Zpráva o výskytu nového kmene koronaviru, nazvaného Omicron, vyvolala minulý pátek na trzích paniku. Navzdory tomu, že o novém kmeni je zatím známo jen málo, obchodníci se rozhodli pro jistotu a prudce snížili poptávku po riziku, což vedlo k propadu cen ropy, rozsáhlému poklesu akciových indexů a zvýšení poptávky po dluhopisech.
img

Výprodej akcií. Virus nakopl dluhopisy, ruší sázky na Fed a inflaci

26.11.2021 Odpoledne obrat nepřineslo, a tak se Černý pátek v obchodech stává rudým pátkem na trzích. Tématem zůstává strach z nové varianty koronaviru, která se šíří jižní Afrikou a byla odhalena i v Hongkongu. Velká pozornost nyní bude mířit ke zjištěním WHO a jihoafrických vědců ohledně nakažlivosti a odolnosti vůči současným vakcínám, protože vysoký počet mutací ukazuje na větší proměnu viru.
img

Forex: Virus opět hlavním hybatelem kurzu

22.11.2021 Česká měna si své nedávné výrazné zisky, pramenící z jestřábího postoje České národní banky, dlouho neudržela. Minulý týden zahajovala v okolí EUR/CZK 25,20, ovšem jeho závěr se jí pranic nevydařil. Zprávy o opětovných ekonomických uzavírkách v sousedním Rakousku a pokračující exploze epidemických statistik ve střední Evropě investory nakonec dokázala vyděsit natolik, aby dali od regionu ruce pryč a prchli do bezpečí. Koruna tak proti euru ztratila téměř jedno procento a proti dolaru – kam vyplašený kapitál primárně směřoval – pak dokonce 2,5 %.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Summit G20 v Římě se věnuje klimatu a také zdravotní a ekonomické krizi

31.10.2021 V Římě se koná summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně setkávají poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat prvního dne jednání, podle očekávání by však měla být hlavním bodem debata o klimatu. Účastníci se také chystají schválit dohodu o minimálním zdanění, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Růst vývozu z Číny v září nečekaně zrychlil díky solidní globální poptávce

13.10.2021 Růst čínského vývozu v září nečekaně zrychlil, protože globální poptávka zůstává solidní a vykompenzovala tak tlak na továrny způsobený nedostatkem elektřiny, problémy s dodávkami a opětovným růstem domácí případů nemoci covid-19. Růst dovozu sice zpomalil, zůstává však vysoký. Přebytek zahraničního obchodu pak v září stoupl na 66,76 miliardy USD (1,5 bilionu Kč) ze srpnových 58,34 miliardy USD. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Těžba altcoinů

25.09.2021 Ke slušným příjmům potřebujeme výkonný počítačový hardware, u altcoinů především grafické karty a levnou elektřinu. Kvůli velké konkurenci v oblasti těžby je zapotřebí investovat do výkonnějšího a těžšího hardwaru. Je však potřeba počítat i s jeho opotřebením a výměnou.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar po nejnovější statistice oslabuje ke koši měn

23.08.2021 Americký dolar dnes oslabuje, když minulý týden vykázal svůj nevyšší týdenní růst za více než dva měsíce. Investoři jsou více nakloněni rizikovějším investicím, protože slabší statistika ze Spojených států naznačila, že centrální banka USA (Fed) pravděpodobně rychle nezmění svoji současnou uvolněnou měnovou politiku.
img

Ranní okénko - Fed zůstává rozpolcený

19.08.2021 Z Evropy dnes žádná významnější makroekonomická data nedorazí a budeme si tak muset počkat na ta z Ameriky. Odtud budeme zvědavi na pravidelnou týdenní zprávu o stavu tamního trhu práce, na kterém by v týdnu končícím 14. srpna mělo podle odhadů přibýt 364 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Pokud se odhady naplní, bude se jednat o 11 tisíc méně žádostí než o týden dříve, a o další krůček směrem k předpandemickému normálu. Dlužno dodat, že oproti astronomickým 6,2 milionům z loňské první vlny lockdownů bylo citelného pokroku již dosaženo, ovšem trend poklesu povážlivě zpomaluje a v posledních pár měsících se jedná spíše o přibližnou stagnaci. Za standardní výsledky přitom bylo před pandemií považováno cca 210 tisíc nových žádostí týdně. Druhým zajímavým momentem dneška bude srpnové vydání průzkumu podmínek v podnikatelském prostředí z dílny philadelphského Fedu. Ten by podle odhadů měl po červencových 21,9 bodech vykázat mírný nárůst směrem k hodnotě 23,1. Podobně jako u ostatních podobných ukazatelů z USA i z Evropy se i v tomto indexu budou nadále tlouct dva protichůdné faktory, tedy pokračující silná poptávka a neschopnost ji uspokojit. To platí nejen pro výrobu, místy ochromenou nedostatkem materiálu, ale i pro nabírání nových zaměstnanců, kde pokračuje nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a možnostmi uchazečů. I přesto by se měl index udržet bezpečně nad pětiletým průměrem, který činí 18,2 bodu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa díky vyšší poptávce zdražuje, Brent je téměř na 71 dolarech

10.08.2021 Ropa dnes na světových trzích citelně zdražuje, a vyrovnává tak ztráty z předchozího dne. Vyšší poptávka v Evropě a ve Spojených státech překonala obavy z dopadů vyššího počtu nakažených covidem-19 v Asii. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:05 SELČ vykazovala nárůst o 2,8 procenta na 70,95 dolaru za barel, podobně americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) přidávala 3,3 procenta na 68,66 dolaru za barel.
img

Kolik nás stojí antivaxeři?

29.07.2021 Média, sociální sítě, diskuze mezi známými či rodinou vedou často k výměně názorů ohledně očkování proti Covid-19. Lidé se začali rozdělovat na očkované a neočkované, na „normální“ a antivaxery. Diskutuje se o zdraví, vedlejších účincích, svobodné vůli a neočkovaní jedinci se začínají identifikovat jako utlačováni, zatímco nenávistné protesty upírají pozornost na výhody pro očkovaných. Opravdu jsou však očkováni lidé zvýhodňováni? A co ekonomické dopady? Kolik nás ještě bude negativní postoj odpůrců očkování? Jak tito lidé vlastně ovlivňují trhy?
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta

27.07.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.
img

Vynikajícího prodeje vakcíny Covid-19 dosáhla společnost Pfizer

05.05.2021 Od začátku globální pandemie se pozornost zaměřila na boj proti viru pomocí omezujících opatření, dokud nebude vyvinuta řada vakcín k co nejrychlejší imunizaci většiny populace. Primárním cílem bylo začít porazit virus a postupně se vracet do našich běžných životů. Od loňského listopadu, kdy byly ohlášeny kandidátské vakcíny Covid-19, byly v centru pozornosti společnosti Pfizer, Moderna i AstraZeneca.
img

Rozbřesk: Promoříme se a proočkujeme k chytré karanténě?

23.03.2021 Čtvrtá vlna COVIDu v Česku pomalu odeznívá. Zemřelí bohužel přibývají stále příliš rychle a nároky na zdravotní systém klesají pomaleji, než bychom si všichni přáli. Dobrou zprávou v jinak prazvláštních časech je, že tempo očkování zrychluje. Po Velikonocích by snad podle vládních představitelů mohlo dosáhnout až 100 tisíc dávek denně. A to už je číslo, které nás může pomoci snad i celkem rychle přiblížit ke stavu, kdy se třeba děti podívají do školy i jinak než jen přes webkameru.
img

Nezavírejme průmysl, virus to úplně nezastaví, raději testujme

01.03.2021 Dynamika šíření nákazy onemocněním covid-19 rozhodně není příznivá a v příštích dnech se bude dále zhoršovat. Na pořadu dne tak jistě nepřetržitě bude otázka totálního ekonomického lockdownu, tj. zavření průmyslu a velkých firem.
img

Sedm důvodů proč odmítnout totální ekonomický lockdown, tj. zejména uzavírku průmyslu a velkých firem. „Zahubíme si ekonomiku, ale nezahubíme virus.“

28.02.2021 Firmy zajišťují podstatnou část ekonomického výkonu naší země. Kdyby nefungovaly, poroste míra nezaměstnanosti, zpřetrhají se vztahy těchto firem se zahraničními dodavateli či odběrateli. V jiných zemích navíc takto přísný lockdown není, což by znamenalo, že by získaly konkurenční výhodu, nebo by české subdodavatele nahradily dodavateli z jiných zemí. A takto zpřetrhané vazby by se už nemuselo nikdy podařit obnovit. Loni na jaře byla v těžkém lockdownu celá Evropa, proto toto tehdy nehrozilo. Navíc firmy většinově dodržují opatření a také v nich bude probíhat rozsáhlé testování, které výrazně zlepší možnosti boje s pandemií. Podle vládního plánu mají být testovány zhruba dva miliony lidí z podnikového sektoru, a jestliže nebudou chodit do práce, nepodaří se takto organizovaně otestovat tak podstatnou část populace.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.2.2020)

22.02.2021 Vývoj na akciových trzích je začátkem týdne opět nervózní a investoři stále nestřásli obavy z rostoucích výnosů ze státních dluhopisů. Ty se v případě desetiletých splatností přibližují 1,40 % a krátkodobě pomáhají k růstu také americkému dolaru. Ropa WTI mezitím konsoliduje pod 60 dolary.
img

Vrátí se vše do normálu?

14.02.2021 Vrátí se vše do normálu nebo to bude úplně jiné? To je otázka, kterou si klade skoro každý. Někteří tvrdí, že se vrátíme do běžného fungování koncem roku 2021 a jiní zase za 7 až 10 let. Odpověď na tuto otázku lze získat z vývoje vakcín.
C:\fakepath\dolary.jpg

Oxfam: Nejbohatší se z pandemie zotavili, chudým to potrvá 10 let

25.01.2021 Tisíc nejbohatších lidí se ze ztrát způsobených pandemií zotavilo za devět měsíců, nejchudším by to ale mohlo trvat i déle než deset let. Ve zprávě nazvané Virus nerovnosti to dnes odhadla charitativní organizace Oxfam. Podle ní se majetek deseti nejbohatších lidí světa od začátku pandemie zvýšil o půl bilionu dolarů (10,7 bilionu Kč), což by bez potíží každému zaplatilo vakcínu proti covidu-19 a zajistilo, že by nákaza nikoho neuvrhla do chudoby.
img

Raiffeisenbank: Strategie Česká republika 1Q 2021

21.01.2021 Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí minulého roku zaznamenala svižné oživení, které předčilo očekávání. Hrubý domácí produkt společného bloku po sezónním očištění mezičtvrtletně vzrostl o 12,5 % a meziroční propad se tak snížil na 4,3 % ze14,7 % ve druhém čtvrtletí. K růstu ekonomiky přispělo největší měrou obnovení spotřeby domácností, svým dílem přispěl také zahraniční obchod.
img

Forex: Virus blokuje další posilování koruny

11.01.2021 Koruně se začátek roku 2021 zatím příliš nevydařil. Ačkoliv konečný výsledek plnění loňského státního rozpočtu přinesl znatelně menší deficit, než bylo plánováno, a zahraniční obchod potvrdil svým přebytkem pokračující čilou obchodní výměnu, koruna přesto zaostala za svými tradičními regionálními souputníky. Zatímco polský zlotý si od 1. ledna připsal k euru zisky v hodnotě 0,8 % a maďarský forint 0,63 %, koruna paběrkuje poblíž nulového zisku. Za tímto vývojem s největší pravděpodobností stojí pokračující dominance České republiky ve statistikách výskytu onemocnění Covid-19 a s ní spojené obavy o nutnost pokračování ekonomických restrikcí. Nelichotivou nálepku Česka jako „worst-in-Covid“ z pohledu trhu nepřebily ani signály z bankovní rady České národní banky, které velmi jemně naznačují ochotu zvažovat zpřísnění měnové politiky na bližším horizontu.
img

Francouzská vakcinační strategie: Kde udělali Francouzi chybu?

07.01.2021 Francie zvládla od 27. prosince 2020, kdy byla zahájena vakcinace a s ní spojená kampaň, naočkovat pouze 516 osob. Na celosvětovém žebříčku agentury Bloomberg, který sleduje vakcinaci proti COVIDu, je tak na posledním místě.
img

Akcie farmaceutických firem těží z informací o nebývalé logistické operaci

05.01.2021 Momentálně se naděje lidstva a spolu s ní i trhy soustřeďují na pozitivní sentiment, který vyplývá ze schválení vakcín v jednotlivých státech, které již koncem roku začaly s očkováním prvních obyvatel. Z analýzy, kterou provedla značka TopForex, vyplývá, že akciím společností, které se v uplynulém roce soustředily na vývoj účinného bojovníka proti koronaviru, se dařilo a tržní hodnota těchto firem rostla v rozsahu několika desítek až stovek procent. Nadále bude jejich hodnotu ovlivňovat informace o rychlosti proočkování, jeho pozitivním efektu a objemy dalších státních objednávek.
img

Ranní okénko - Britský parlament dnes zřejmě schválí brexit

30.12.2020 Poté co členské státy Evropské unie jednomyslně odsouhlasily podobu dohody o brexitu se zdá, že tato dostane zelenou i v britském parlamentu. Tamnímu premiérovi Borisi Johnsonovi se podařilo získat na svou stranu i radikálnější křídlo v rámci konzervativní strany a dnešní hlasování by tak mělo rozvodový taneček formálně završit.
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Ako sa bude dariť akciovým trhom v roku 2021?

29.12.2020 Tento rok je pre akcie jeden z najzaujímavejších. Akcie zaznamenali vďaka príchodu koronavírusu jeden z najsilnejších poklesov, no následne jeden z najsilnejších nárastov. Aj napriek tomu, že globálna ekonomika na tom nie je najlepšie, akcie neprestávajú rásť a indexy sú v pluse dvojcifernými sumami. Ako to bude ale vyzerať budúci rok?
C:\fakepath\trhy-23122020.png

Je na obzoru další krize?

23.12.2020 Když už to vypadalo, že se koronakrize pomalu chýlí ke konci, opět se ukázalo, že má virus navrch. Vakcíny už byly připravené, opatření se uvolnila a vypadalo to, že příští rok bude pro trhy a investory mnohem přívětivější. Jenže v neděli přišly zprávy o nové formě covidu, a to trhy položilo. Pokles zažilo například zlato, index S&P 500, evropské akcie ale i Tesla nebo takový Bitcoin. Co nás tedy čeká příští rok? Zažijeme korona krizi opět od začátku?
img

🔻 Obavy z vírusu strašia trhy 🩸

21.12.2020 OIL klesá o 5%, DE30 klesá o 600 bodov, americký dolár sa prudko zotavuje, volatilita sa prejavuje takmer všade. Čo spôsobilo paniku v závere roka a mali by sme sa báť?
img

Forex: Místo dohody přišel z Londýna virus

21.12.2020 Koruna zahajovala minulý týden poblíž EUR/CZK 26,35 a jediný výraznější pohyb zaznamenala ve středu, kdy v bezprostřední reakci na nad očekávání dobrý výsledek průzkumu mezi evropskými nákupními manažery poskočila až k EUR/CZK 26,15. Na prosincovém indexu PMI byl přitom překvapivý hlavně výsledek mezi poskytovateli služeb, u kterých se očekávala stagnace poblíž 42 bodů a namísto toho přišel svižný nárůst na 47,3. Evropskou euforii ovšem poté zchladily víkendové zprávy ze Spojeného království. Namísto vyhlížené dohody o brexitu z něj totiž dorazila nová mutace koronaviru, která se vyznačuje podstatně rychlejším šířením. Kromě tvrdšího britského lockdownu tato novinka s sebou přinesla i okamžitá omezení cestování, ovšem nelze vyloučit, že se virus přesto rozšíří i na kontinent a vynutí si i zde opětovné zpřísnění restrikcí. Koruna na tyto zprávy reagovala návratem na počáteční hodnoty poblíž EUR/CZK 26,35.
img

Ekonomický kalendář: Politika a koronavirus pod drobnohledem

21.12.2020 Ekonomický kalendář je dnes prázdný, proto se pozornost zaměří hlavně na politiku a koronavirus. Co se týká pravidelných fundamentů, tak co už mělo před Vánocemi proběhnout, tak to už se z velké míry stalo. Trh však zasáhly nové impulsy. Ve Velké Británii objevili nový druh koronaviru a některé země už oznámily zákaz letecké dopravy z této země. Na zprávy už negativně reagovala ropa a evropské indexy. Naopak americké futures si své hodnoty drží, protože republikáni a demokraté dosáhli dohody o novém ekonomickém stimulu. Odpoledne by mělo proběhnout hlasování. Dalším faktorem je dohoda o Brexitu, na které se EU a Velká Británie stále neshodly. EU varovala, že i pokud by bylo dohody dosaženo, do konce roku už nemusí být dostatek času k její ratifikaci.
C:\fakepath\SP500.png

Rostoucí rizika mohou dostat trhy znovu pod tlak

08.12.2020 Měsíc listopad nakonec nesplnil očekávání a zdaleka nebyl tolik nervózní, jak se původně očekávalo. Prezidentské volby proběhly bez větších zádrhelů a volitelé už příští týden mohou oficiálně prohlásit, že Biden je vítězem voleb. Pozitivní zprávy o vakcíně setřásly poslední medvědy na akciových trzích, nicméně prosince ukazuje, že korekce možná může ještě přijít. Důvodem je právě sílící pandemie, Brexit, obchodní spor USA a Číny nebo pomalý postup při jednání o fiskálním balíčku v USA, který po datech z trhu práce získal na důležitosti.
C:\fakepath\g20.jpg

G20 chce zaručit spravedlivou distribuci vakcín, pomoc ekonomikám

22.11.2020 Spravedlivou distribuci finančně dostupných vakcín proti koronaviru SARS-CoV-2 chtějí zaručit představitelé největších ekonomik světa G20. Skupina se zároveň zavázala, že udělá vše pro to, aby pomohla ekonomikám tvrdě zasaženým pandemií covidu-19. Představitelé G20 to dnes oznámili ve společném prohlášení na závěr dvoudenního videosummitu skupiny.
C:\fakepath\mm-19112020-lv.gif

MMF: Globální ekonomika oživuje, ale může ztrácet tempo

19.11.2020 Globální ekonomika oživuje z hluboké koronavirové krize, ale objevují se signály zpomalení v zemích, kde se zvyšuje počet nemocných. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své zprávě zveřejněné před schůzkou představitelů skupiny 20 největších ekonomik světa G20. Zpráva zdůrazňuje, že globální oživení je nerovnoměrné, a varuje, že krize pravděpodobně zanechá hluboké a rozdílné jizvy.
C:\fakepath\biden.jpg

Plánuje Biden další lockdown?

13.11.2020 Pondělní reakce trhů na pozitivní zprávy o možné vakcíně, která by mohla ukončit celoplošné restrikce, byla možná trochu přehnaná, což si řada investorů už uvědomila. Během týdne dokonce před přílišným optimismem varovali centrální bankéři. Pořádně však může vším zamíchat teprve nový lídr Spojených států. Joe Biden má totiž diametrálně odlišný přístup k pandemii než Donald Trump, který tlačí na otevírání ekonomiky za každou cenu.
img

Nadšení z voleb se přenáší do nového týdne, pozornost by měly upoutat i virus a vakcína

09.11.2020 Nový týden přináší novou vlnu dobré nálady, která posílá hlavní evropské akciové indexy rychle vzhůru. DAX už přidává bezmála 2 procenta. Po pátečním nárůstu výnosů se začíná vracet také poptávka po dluhopisech, jejichž výnosy dnes klesají. Na 10Y splatnosti je to většinou o 2 až 3 bazické body. Eurodolar v pátek zastavil postup před 1,1900 a také dnes se pohybuje lehce pod touto hranicí. Pražská burza za západními trhy zaostává, ale také roste. Koruna dopoledne pouze drží pozice.
img

Americký dolar posílil uprostřed rostoucího rizika na trzích

02.11.2020 Minulý týden se finanční trhy vyznačovaly vyšší než obvyklou volatilitou, která byla většinou negativní a znepokojovala investory z budoucích vyhlídek. To přimělo účastníky trhu k návratu na americký dolar, což vedlo k růstu globální rezervní měny.
C:\fakepath\london3.jpg

Šéfové britských firem se obávají dopadů nového lockdownu

01.11.2020 Šéfové britských firem se obávají, že druhá plošná uzávěra v Anglii bude mít na podnikání výrazně horší dopady než na jaře. Potenciální škody budou podle nich obrovské, řada firem už si nemůže dovolit přerušit činnost. Poukazují rovněž na rychlý růst zadlužení a také na to, že jak lidé přicházejí o práci a nevidí perspektivu, zhoršuje se i jejich duševní zdraví. Vláda o plošné uzávěře pro Anglii rozhodla v sobotu, platit má měsíc. Není ale vyloučeno, že platnost nařízení se podle situace prodlouží.
C:\fakepath\ecb-30102020-lv.gif

ECB vyzývá evropské vlády k selektivnímu omezování ekonomiky

30.10.2020 Evropské vlády musejí při boji s koronavirem omezovat pouze vybrané ekonomické aktivity a pokračovat ve výdajích na podporu podniků i domácností. Uvedli to dnes podle agentury Reuters vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB). Evropské země v poslední době zavádějí nová restriktivní opatření v reakci na vzestup počtu nových případů nákazy koronavirem.
C:\fakepath\Británie.jpg

Poslanci vyzývají Johnsona, aby přišel s pomocí pro sever Anglie

27.10.2020 Britský premiér Boris Johnson musí ukázat, jak hodlá pomoci severní Anglii. Podle agentury Reuters to ve veřejném dopise uvedlo více než 50 poslanců, kteří od ministerského předsedy žádají plán uvolňování koronavirových restrikcí i urychlení infrastrukturních projektů v regionu. Současné vyšší počty nakažených v severní Anglii znamenají, že region je vystaven přísnějším vládním omezením. Lokální politici varují, že na místní obyvatelstvo proto pandemie dopadne tvrději než ve zbytku země.
C:\fakepath\top-21102020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2020 1) Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory - od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika - zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
img

Americké volby, Covid a komodity

20.10.2020 Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory – od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika – zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
C:\fakepath\trader.png

Jak obchodovat v období krize?

19.10.2020 Svět čelí horší krizi než v roce 2008. Připravte se a zjistěte jak obchodovat ekonomickou recesi a globální krizi s Admiral Marekts. Více se dozvíte v tomto článku.
C:\fakepath\usa3.jpg

NYT: Investoři prodávali akcie po brífincích Bílého domu

15.10.2020 Zatímco činitelé Bílého domu koncem února ujišťovali americkou veřejnost, že je pandemie covidu-19 pod kontrolou a nepředstavuje pro Spojené státy významné riziko, na dvou soukromých setkáních s představenstvem konzervativního Hooverova institutu byla jejich sdělení pesimističtější. Zprávy o obavách vlády se pak dostaly k vybraným elitním investorům, kteří na nich následně postavili svou obchodní strategii, jež vedla ke znatelným propadům amerických akciových trhů, píše list The New York Times.
img

„Skoro lockdown“ a těžké časy před námi

14.10.2020 V Česku znatelně přituhuje. Ne, počasí je zatím relativně v pořádku, takový standardní podzim, ale epidemiologicky přišla v posledních týdnech plnohodnotná arktická zima.
img

Lidí s covidem dál rekordně přibývá, Babiš nevyloučil lockdown

09.10.2020 Rekordní nárůsty nakažených koronavirem v Česku pokračovaly také ve čtvrtek a premiér Andrej Babiš (ANO) varoval před dalším zpřísněním opatření proti šíření nákazy. Může podle něj dojít i na takzvaný lockdown, tedy uzavření země jako na jaře v počátcích epidemie. Právě dnes přitom začala platit tvrdší omezení, která způsobují ztráty třeba restauracím, fitness centrům nebo zoologickým zahradám, a další zpřísnění je naplánováno od pondělka. Premiér uvedl, že se připravuje pomoc podnikatelům a vyzval k dodržování pravidel. Podle opozice Babiš svádí vinu za své letní selhání na občany.
img

Rychlé shrnutí

08.10.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. Index S&P 500 přidal 1.74 %, Dow Jones 1.91 % a Nasdaq 1.88 %.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie se musí po koronavirové krizi změnit, řekl Johnson

06.10.2020 Krize způsobená pandemií koronaviru se musí pro Británii stát katalyzátorem významných změn, protože návrat do stavu před jejím vypuknutím už nebude možný. Během projevu na stranické konferenci vládní Konzervativní strany to dnes řekl premiér Boris Johnson. Jedním z hlavních úkolů je podle něj transformace energetického sektoru a větší využívání obnovitelných zdrojů. Produkce elektřiny z větru by se měla do deseti let zečtyřnásobit.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie letos klesly podle indexu PX téměř o 23 procent

01.10.2020 České akcie za tři čtvrtletí klesly podle indexu PX téměř o 23 procent. Byly tak ve světě jedny z nejhorších, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Nejziskovější byly na pražské burze akcie výrobce antivirových programů Avast. Největší propad zaznamenaly akcie Erste Group. Loni stouply tuzemské akcie o 13 procent.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump hájil svůj přístup k pandemii covidu-19

30.09.2020 Americký prezident Donald Trump dnes v debatě odmítl kritiku svého přístupu k pandemii covidu-19, která si v USA vyžádala přes 200.000 mrtvých a sedm milionů nakažených. Podle Trumpa by bilance byla ještě horší, kdyby prezidentem byl Biden. Trump prohlásil, že by v takovém případě byly obětí dva miliony.
img

Forex: Koruna se veze na druhé vlně

29.09.2020 Česká měna zabrzdila svůj předchozí několikatýdenní pád a aktuálně je tak vůči euru stejně „silná“, jako byla minulé pondělí. Slušelo by se ovšem spíše říci „slabá“, jelikož se nachází na nejslabších pozicích od května. Důvod je pochopitelně nasnadě – se sílícími indikacemi příchodu druhé vlny pandemie se i v grafu kurzu koruny rýsuje druhá vlna oslabení. Česká republika se navíc v poslední době drží na nelichotivých horních příčkách v pořadí nejvíce zasažených států.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Komodity: Ropa mírně zdražuje, většímu růstu brání obavy o poptávku

28.09.2020 Ropa dnes mírně zdražuje, většímu cenovému růstu ale brání obavy o vývoj poptávky kvůli prudkému šíření nákazy způsobené novým koronavirem. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ přidávala 0,3 procenta na 42,03 dolaru za barel, zatímco americká West Texas Intermediate (WTI) byla téměř beze změny na 40,26 dolaru za barel.
img

Evropa navázala na americký propad, koruna celkem odolává

24.09.2020 Že krátkodobý růst akcií na západních trzích není úplně pevný, se naplno ukázalo už včera v americkém obchodování. Na propad tamních trhů pak navázala Asie, načež štafetu přebrala Evropa už s menším poklesem. DAX , CAC40 nebo FTSE100 sestupují asi o 0,4 procenta a po negativním úvodu ztráty spíše umazávají.
img

Zájem o riziko se opatrně vrací, dolar však posiluje dál

22.09.2020 Zatímco včerejšek byl jasně ve znamení opouštění rizikových pozic a vyhledávání bezpečí, dnes se karta do značné míry obrátila. Akciím se se však daří korigovat ztráty s různým úspěchem a nejde úplně euforický návrat.
C:\\fakepath\\FX3.jpg

Evropské akcie kvůli viru prudce klesly, STOXX 600 o 3,2 procenta

21.09.2020 Evropské akcie zahájily týden výrazným propadem, za kterým jsou hlavně obavy z rychlého šíření nového koronaviru. Panevropský index STOXX 600 odepsal 3,24 procenta, nejvíce od června, a den uzavřel na 356,82 bodu. Investoři se obávají, že země nejvíce zasažené koronavirem začnou znovu omezovat ekonomické aktivity, propad ale odráží i skandál kolem velkých bank a praní špinavých peněz.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie výrazně klesají kvůli obavám z dopadů viru

21.09.2020 Evropské akcie dnes výrazně oslabují kvůli obavám z nových restriktivních opatření souvisejících se šířením koronaviru. Panevropský akciový index STOXX 600 krátce po 13:00 SELČ ztrácel zhruba 2,7 procenta na 358,8 bodu.
C:\fakepath\1600592070-ceska.jpg

Analytici: Koruna oslabuje kvůli vývoji koronavirové situace

20.09.2020 Kurz koruny, který v posledních týdnech spíše oslabuje, ovlivňuje téměř výhradně vývoj koronavirové epidemie. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Další vývoj kurzu tak bude podle nich záležet na epidemiologické situaci. Plošné restrikce by zřejmě znamenaly další propad koruny. Česká měna za měsíc oslabila o téměř 70 haléřů na pátečních 26,74 Kč/EUR.
img

Špatné zprávy chodí o nákaze i dividendách, trhy jsou však v klidu

18.09.2020 Na dění kolem koronaviru finanční trhy reagují velmi vlažně díky předpokladu, že už nepřijde silný řízený útlum hlavních ekonomik a že hospodářskopolitické stimuly zůstanou dostatečně masivní. Nelze však zakrýt, že poslední zprávy příznivé nejsou.
img

Nemovitostní trh v době pandemie

18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Italie2.png

Itálie podobně jako Francie zvažuje zkrátit dobu karantény

09.09.2020 Itálie zvažuje zkrácení karantény pro lidi nakažené koronavirem. Premiér Giuseppe Conte řekl, že by to zmírnilo ekonomický dopad opatření souvisejících s epidemií. V pátek má francouzská vláda má o případném zkrácení karanténní doby, která je nyní ve Francii čtrnáctidenní.
img

Saxo Bank oznámila výsledky za 1. pololetí 2020

25.08.2020 Skupina Saxo Bank, specialista na obchodování a investice, vykázala za 1. pololetí letošního roku čistý zisk 529 milionů DKK, zatímco k červnu roku 2019 to byla čistá ztráta 139 milionů. K červnu 2020 činily její provozní příjmy 2,3 miliardy DKK, zatímco k červnu 2019 to bylo pouze 1,1 miliardy DKK, což představuje nárůst o 107 %. Takový výsledek je velmi uspokojivý.
img

Proč citelná česká inflace není zlé znamení

15.08.2020 Růst cen v Česku ani po půl roce koronakrize nepolevuje. Ale je to stále ještě docela přijatelná daň za jen velmi pomalu rostoucí nezaměstnanost.
C:\fakepath\francie.jpg

Nezaměstnanost ve Francii nejníže za 37 let, virus zkreslil data

13.08.2020 Míra nezaměstnanosti ve Francii ve druhém čtvrtletí klesla nejníže za 37 let. Několikaletý trend poklesu ve čtvrtletí zkreslila pandemie nemoci covid-19, protože kvůli omezení pohybu nemohli lidé hledat práci a ze statistik tak vypadli, upozornil dnes statistický úřad INSEE. Míra nezaměstnanosti tak klesla na 7,1 procenta ze 7,8 procenta v prvním čtvrtletí a ocitla se nejníže od druhého čtvrtletí 1983, kdy činila sedm procent.
img

Koronavírus: market update

11.08.2020 Posledné údaje z agentúry Reuters ukazujú, že šírenie nákazy sa po celom svete stále zvyšuje. Po hlásení prvej infekcie vo Wu-chane v Číne začiatkom januára, trvalo takmer 10 mesiacov, kým sa dosiahlo 10 miliónov prípadov. Zdvojnásobenie tohto výsledku podľa údajov agentúry Reuters trvalo iba 43 dní. Pandémia sa zrýchľuje najrýchlejšie v Latinskej Amerike, v ktorej sa nachádza takmer 28% celosvetových prípadov a viac ako 30% úmrtí.
img

Rychlé shrnutí

06.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Nasdaq přidal 0.52 % a navýšil své historické maximum. Index S&P 500 přidal 0.64 % a Dow Jones rostl o 1.39 %.
img

Další měsíc, další rekordní deficit

03.08.2020 Jak už se stalo v době covidové tradicí, přinesl i červenec nový rekord deficitu českých veřejných financí. Není ovšem bez zajímavosti, že oproti předchozímu měsíci narostl rozdíl mezi příjmy a výdaji spíše mírně. Zatímco v červnu šlo o 195,2 mld. Kč, červenec skončil deficitem ve výši 209 mld. Kč. Důvody žalostného stavu státní pokladny, která je přitom v létě zvyklá spíše na přebytky, jsou jasné – hibernovaná ekonomika negenerovala daňové příjmy a naopak polyká miliardy ze záchranných vládních programů. Aktuální sada čísel z dílny ministerstva financí již nově počítá i s nedávno zvýšeným celoročním schodkem, který momentálně činí 500 mld. Kč.
Související klíčová slova: Italský premiér Giuseppe Conte | Velká finanční krize | Ratingové úpravy | Jihoevropské země | Cenový kanál | Zpomalení čínské ekonomiky | Zrušení cel | Růst zisků | Harry Tchilinguirian | Jüan | Uvolněné měnové politiky | Zpravodajský server | Vývoj na kapitálových trzích | Počet nakažených koronavirem | Růst čínského vývozu | Hodnota společnosti | BioNTech (BNTX.US) | Dlouhé pozice | Swoosh | Pozornost investorů | Ozvěny trhu | Války | Růst cen kakaa | Vývoj | Long Range Air Assault | Obchodní platformy | Klíčový ukazatel | Opětovný pokles | Data z trhu práce | TD Securities | Trh nemovitostí | Panevropský index | Globální růst | InstaForex | Kongo | Radim Dohnal | Silná rezistence | Česká ekonomika letos | Ošetřovné | DPH | EUR | Infekce koronavirem | Spotřebitelské výdaje | Independent Advisor Alliance | Danske Bank | Riziko inflace | Švédská centrální banka Riksbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Brexit | Levné peníze | Thajský index SET | Výprodej ropy | Růst mědi | Výkyvy v hodnotě | Větší podniky | Itálie | Finanční ústav | Stoxx | Epidemická situace | Vývoj ceny zlata | Výhled Saxo Bank | Členské státy G20 | Akcie firmy | Texas | Prodej zboží | Finanční aktiva | Future Vertical Lift | Očekávání | Akcie Novavax (NVAX) | Korelace | Zpomalení růstu ekonomiky USA | COP26 | Wopke Hoekstra | Evropské centrální banky | Poslanci | Cena bitcoinu | Výrobce roušek | CMC Markets | Zasedání vlády | Americký ministr financí | AXA ČR | LYNX Trading | Nákaza koronavirem | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Souhrnný indikátor | Chování | EUR/JPY | Goldenburg Group | Filantrop | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Pro investory | Úspěšné očkování | FAA | Příležitost k nákupu | Trh práce | Varianta omikron | Nákupy aktiv | Evropská komise | The Neptune Declaration Crew Change Indicator | Schůzce FOMC | Černé labutě | P/B | Investice | Britská centrální banka | USD/ZAR | Potenciál | MACD | Martin Varecha | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Mrazivé počasí | General Dynamics | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Zajištění proti inflaci | Rezidenční nemovitosti | Akciový výhled 2022 | Česká měna dnes | Dění na světových burzách | Miliony dolarů | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Nákupní centra | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Nižší sazby | Ceny kakaa | Kancléřka Merkelová | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Odklad splátek | Americké centrální banky | Experti | Diverzifikace | Skupina Saxo Bank | Rekord | Bezpečného útočiště | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Vývoj ceny ropy | Investing | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | CZ | Lidovci | General Electric | Index ekonomické nálady | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Anders Nysteen | Die Welt | Bankovní systém USA | Reality | Michel Barnier | Vývoj měnového páru USD/CNH | Účinné vakcíny | Akcie společnosti | BNTX.US | Agentura AFP | Solidarita | Války v Evropě | Donald Trump dnes | CSI 300 | Rostoucí výnosy | Makroekonomický kalendář | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Evropský trh | Měnové zasedání | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Výnos | DeFi | IHNED | Oxfam | Průmyslové podniky | RBC Capital | Exchange | Goldman Sachs | AXA Investment Managers | Poradce Bílého domu | Kawamoto | Obchodování na burzách | Delta | Boj proti koronaviru | Obavy společnosti | Colorado | Akcie v roce 2022 | Nicolas Chapuis | Zhejiang Huayou Cobalt | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | UniCredit Bank | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | 100 miliard dolarů | Výnosová křivka | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Producenti ropy | ČEZ | Covid19 | Black swan | Investiční portfolio | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Akcie roku 2020 | Daily Express | Dedolarizace | Zveřejnění zprávy | Kontrakty | Důvěra v ekonomiku | NFP | Prezidenti a premiéři | Online obchodování | Oslabení měny | Národní zdravotní komise | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nasdaq100 | JPY | GEM | Premiéři zemí Evropské unie | Trh s dluhopisy | Nezaměstnanost ve Francii | Obchodní schodek Spojených států | Období zvýšené inflace | Evropská centrální banka | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Propad příjmů | Polovodiče | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Dnešní obchodování | Brent | CEO | Plošná karanténa | Nejnovější výsledky | Peníze | Nikola | Oxford Economics | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Stimul | Ukazatel | Nike | Deutschlandfunk | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | Ruský ministr energetiky | FTSE 100 | Wood and Company | Hershey | Druhá největší ekonomika světa | ALNOV | Analytici společnosti | Měny | Akcie Avastu | Barel ropy | MiFID II | Longovat | Saxo Bank | Americký Fed | Avast | Globální hospodářský růst | Čínský celní úřad | Tuzemská ekonomika | Přebytek ropy | Vakcíny proti koronaviru | Export | Nové vakcíny | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Výsledky HDP | Bankovní rada ČNB | Ruský prezident | Omezování ekonomiky | Burza | Ceny dluhopisů | Omega | Nákupy dluhopisů | ZEW index | Využití ESM | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Vladimír Beszédes | Ceny elektřiny | Americké ekonomiky | Americký prezident Joe Biden | Boeing | Ekonom ING Research | Miliardy dolarů | Akciový výhled | Ekonomické výhledy | Dolar dnes | Investiční příležitost | Očkování proti covidu | Analytik Saxo Bank | Proražení | NFLX | Partneři | Prodej automobilů | Tržní hodnota firmy | Tržní volatilita | Nejvyšší soud USA | Taleb | Šinzó Abe | Vládní opatření | Počet osobních bankrotů | Akcie Novavax | AI | Index S&P 500 | Varianta delta | Škoda | Evropská inflace | Italský premiér | Německý export | Průměrná volatilita | Trh s ropou | FinTech akcie roku 2020 | Ekonomická aktivita | Regulace | Noviny | Měnový fond | Negativní sentiment | ISM pro sektor služeb | Na burze | Hongkong | Graf indexu | Roční růst | Charles Hoskinson | Ekonomika oživuje | MT5 Supreme Edition | Kapitálový trh | Znárodnění | USD | Zvýšení sazeb | Panevropský akciový index | Hospodářské dopady | EUR/CZK | Dvojitý vrchol | Akcie ve Spojených státech | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Ceny kovů | HDP | Měnový pár EUR/USD | Pravidelná investice | MT5 | Nastavení měnové politiky | Momentum | Vice | Investice do těžby | Inflační cíl | Stratégové | Šíření nemoci | Nervozita | Le Figaro | 1 milion | Pokles úrokových sazeb | CISCO | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Federální rezervní systém (FED) | Burza v Praze | Nové mutace | Kontrakty na ropu | Růst inflace | BCM Begin Capital Markets CY | FedWatch | Ministr hospodářství | Makrodata | Hospodářské výsledky | Investoři | Luboš Růžička | Emoce | Vývoz ze země | Akciová burza | Největší ztráty | Vzestup zlata | Zemědělské půdy | Boháč | Fidelity | Poptávka centrálních bank | Měny v regionu | Nejistoty | KB | Největší světové ekonomiky | Inflační čísla | Vývoj dolarového indexu | Pandemie a akciové trhy | HUF | Si-an | Jádrový index | Firmy | Oanda | Kapitál | Primární nabídky | Záchranný fond | Ghana | Ministr financí Steven Mnuchin | Airbnb | DAX30 | Výnosy státních dluhopisů | Obchodní deník | Posílení | Zápis z posledního zasedání | Americký prezident | Pracovní místa | Akcie Novacyt | Půjčka | Kč/USD | Inflace v ČR | Asijské burzy | Dnešní PMI | RISK-ON | Technologické společnosti | Vývoj ceny ropy Brent | Tempo hospodářského růstu | Sestupný trend | Ekonomika Číny | Kč/EUR | Posilování koruny | Průzkumy | Rakousko | Trh s nemovitostmi | Plány | ProCent | Mexiko | Zisk | Ropa Brent | Německý DAX | Počet obchodů | Poměr PE | Viry | Cestování | GBP/EUR | Total | Čínské burzy | Tsingshan Holding | Pandemie nemoci COVID-19 | Ruské ropy | Bank of England | Chřipka | Rozmach nákazy | GBP | Elon Musk | Home office | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Ekonomický balíček | Růst vývozu z Číny | Spotřebitelská důvěra v Británii | Davos | Cena akcií Textronu | Vládní výdaje | Divize | Vývoj měnového páru USD/ZAR | Bohatý | Patria | Dluh Británie | Podnikatelská aktivita v eurozóně | HKD | Investiční rozhodnutí | Hlavní události | Pokles cen komodit | O2 | Nadšení | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Nový koronavirus | Trump dnes | Venture Capital | Makléři | Antivaxeři | Předstihové indikátory | Buffett | Inflační situace | CashFlow | Netflix (NFLX) | Úspěch | Demokraté | CDC | CZK | Klinické testy | Ekonomický kalendář | Dluhopisové výnosy | Podpůrné programy | Burzovní průvodce | Širší index S&P 500 | Zesílení inflačních tlaků | Dopady koronavirové krize | Americké investiční banky | Jeffrey Gundlach | Anglo American | Brusel | Komoditní sektor | Reakce trhu | Handelsblatt | Akciové trhy v Evropě | Analytik Purple Trading | Bezpečnostní firmy | Úroková sazba | Vít Hradil | Zrušení hotovosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Unie | Textron | Deflace | Zasedání Evropské centrální banky | Nikkei | Kristalina Georgievová | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | PFNonwovens | Zemědělské komodity | Ekonom AXA | Politická situace | Natland | Náklady financování | Výzkumy | Souhrn finančních trhů | Německé firmy | Italský cestovní ruch | Posílení indexu | Pozitivní zprávy | PLTR | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Bavarian Nordic | Čínské úřady | Investovat | The New York Times | Komoditní | Investiční centrum | Guvernér | Investing.com | Prodej | Spotřebitelské ceny v USA | Burza v Šanghaji | Eurokomisaři | Čínské zboží | Vybírání zisků | Vzdělání | Výsledky | ZEW | Akcie na burzách | Obrat trendu | Ekonomika provincie Chu-pej | Firemní zisky | BMO | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Omezení pohybu | Typ koronaviru | Cena ropy WTI | Bank of America | Ekonomické oživení | Agentura Fitch | Retracement | Zlepšení sentimentu | Státní rozpočty | Portfolio | Globální ekonomiky | Tedros Adhanom | Finanční instituce | Pandemie koronaviru | Americký index | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Eurostat | Prezident | Čínské letecké společnosti | OPEC+ | LEN | TIM | CAC 40 | BNTX | Kurzarbeit | Australský dolar | BHS | Futures na kakao | Energie | Praní špinavých peněz | Objem | Fidelity International | Distribuce | Šéf Bílého domu | Jednotné měny | Cestovní kanceláře | Cenné papíry a burzy | Pesimismus | Ekonom ING | Televize CNBC | Vývoj měnového páru | Ceny plynu v Evropě | Energetický sektor | Malajsie | Tržní kapitalizace | Regulátor | Chu-pej | České banky | US500 | Demokraté a Republikáni | Swing | Supreme Edition | Evropská dluhová krize | Hlavní indexy | MMF Kristalina Georgievová | Tržní podíl | Ceny Bitcoinu | Sloučení | Pfizer | Vedoucí představitelé | Anglie | AFP | Studie | Jednotná evropská měna | Slabší koruna | NatWest Markets | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | NSFX | Zpráva | Polsko | Kolaps | Nástroj | Ekonomické dopady | Shortovat | Ratingová agentura | Simon Heaney | Dění na finančních trzích | Plán G20 | Cenová hladina | Investiční horizont | Objem stimulů | Německý vývoz v únoru | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Majitel | Janet Yellenová | Rozpočtová politika | Vojtěch Boháč | Představitelé Fedu | René Remšík | Jackson Hole | Recese ve Spojených státech | HUF/EUR | Nejznámější kryptoměny | OPEC | USD/PLN | Fed | RoboMarkets | Ukrajina | Období nejistoty | Lednový efekt | Specialista na online obchodování | Johnson & Johnson | Bloomberg | Investice do nemovitostí | Tapering | Dopady na ekonomiku | United Airlines | Bezpečné útočiště | Výroba v eurozóně | Program nákupu dluhopisů | Index Stoxx 600 | Plynovody | Maloobchod | Předpověď | Lukáš Kovanda | Vládní podpory | Zasedání Fedu | Rekordní hodnoty | Oslabení amerického dolaru | Centrální banky | Evropa | Dnešní růst | Bezpečné investice | Trade Center | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dow Jonesův index | Dobré výsledky | Nová prognóza | Britský FTSE 100 | Nabídka | Prezidentka ECB | Americké prezidentské volby | Měna | IKEA | Objem obchodování | Anthony Fauci | Vstupy | Nasdaq | Dolary | Obchodní týden | Trump | Admiral Markets | Deficit | Federální rezervní systém | Akcie Komerční banky | BAVA.DK | Rozpočtový úřad Kongresu | Christopher Dembik | Evropský stabilizační mechanismus | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Údaje | Instituce | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Pohyby cen | Restriktivní opatření | Vakcína | Bank of Japan | ČTK | Evropské akcie | Výkonnost | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americké objednávky | BREAKING | B.1.1.529 | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Black Monday China | Býčí signál | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Index pařížské burzy CAC 40 | Britský statistický úřad | Obchodování a investice | Index Nasdaq Composite | Americké akcie | Kongres | FKI | Stoxx 600 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | BBC | MetaTrader | Cena ropy brent | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Česká koruna | Zvýšená volatilita | Zájem investorů | Globální dodavatelské řetězce | Komise pro cenné papíry a burzy | Bydlení | Růst dolaru | Vyhlídky | Ziskové marže | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Martin Krištoff | Výdaje | Index pařížské burzy | Trh | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Obchodovat na finančních trzích | Průzkum Fidelity | Komise | Euro dnes | Erste Bank | Lindt | Premiér Boris Johnson | Ekonomické škody | Lídři EU | Korekce | Výrazný pokles | Maržový účet | Evropská solidarita | Hackerský útok | LNG | Inflace ve Spojených státech | WFP | Největší ekonomika světa | Money management | Švédská centrální banka | Pražské burzy | Opatření proti koronaviru | Oldřich Dědek | Zveřejnění výsledků | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Globální recese | Koruna | RQ7 Shadow | Bleskový průzkum | Posílení dolaru | Vyšší poptávka | Analytická společnost | Stock | DJIA | Akcie bankovních společností | Největší vítězství | ING | Trumpova administrativa | Odhad růstu HDP | Francie | Rating | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Oživení americké ekonomiky | Cena akcií společnosti | Fiskální aktivita | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Koronavirová pandemie | Federal Reserve | Propad | Vývoj ceny dluhopisů | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Zasedání Světového ekonomického fóra | Sazby ČNB | Trigger | Turecko | Dopady koronaviru | Mluvčí Bílého domu | Agentura Bloomberg | Asociace | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | HDP eurozóny | Eurokomisař | Nový rekord | Údaje o obchodu | Defi | Demokratické strany | Long pozice | Tomáš Holub | Kurz dolarů | Počet potvrzených případů nákazy | xStation | Národní ekonomická rada vlády | Technické analýzy | Důvěra | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Index Nasdaq | Bernstein Bank | Spotřebitelská inflace | Penzijní fond | Konjunkturální průzkum | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Videokonference | Americké měny | Výpadky | Automobilky | CFTC | Podpůrná opatření | Utility | Nifty 50 | Gazprom | Graf | Centrální banka | Investice do akcií | Hrubý domácí produkt | Andrew Bailey | Downtrend | Obchodníci s kryptoměnami | Ekonomické dopady nákazy | LYNX | Vývoz do Číny | Ekonomiky eurozóny | Růst eura | MT4 Supreme Edition | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Ekonomické události | Údaje ministerstva | Guvernéři centrálních bank | Dolar vůči japonskému jenu | Eurodolar | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Rothschild | Nejlepší akcie | Výnosové křivky | Swingové minimum | Přehled | NSBroker | Ropná krize | Cenné papíry Erste Bank | Pomoc od vlády | Dezinformace | Odhad letošního růstu | Pár EUR/USD | Automobil | Cena severomořské ropy | API | Italská vláda | Analytici Capital Economics | Larry Hu | Měď | USD/CNH | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Allied Healthcare | Jednání euroskupiny | Změny klimatu | FXstreet.cz | Chevron | Inflace v eurozóně | Devalvace | Kompozitní index | Hospodářské oživení | Penny stocks | Potlačovaná poptávka | Americké prodeje domů | Donald Trump | Dopady krize | Objem aktiv | Index US500 | NFP data | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Analýzy | Souhrnný index | Britská měna | Ropa | Stavebnictví | Advanced Reconnaissance Vehicle | ProfitLevel | BHS Štěpán Křeček | Růstový impuls | Společnost Pfizer | VIG | EURUSD | Traders | Česká měna | COCOA | Nakupovat státní dluhopisy | Commodity index | Institut Ifo | Fond kvalifikovaných investorů | William Callanan | Rekordní růst | Americká centrální banka | Oslabování dolaru | Příkaz | Thierry Breton | Farmaceutické firmy | Tom Martin | Zveřejněná data | Investor William Callanan | Záporné sazby | Euro k dolaru | Obchodování | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Předseda | Vir | Přehled kurzů | Libra | Koronavirová krize | NERV | Ekonomika Hongkongu | Britové | Kakao | CFD | Rekordní minima | Čínský akciový index | Zhende Medical | SARS-CoV-2 | Index spotřebitelské důvěry | Český trh práce | Běžný účet | Google | Shandong Lukang Pharmaceutical | Evropská měna | MRNA.US | Investment management | Čokolády | Růst dovozu | Jaderná energie | Dění na Ukrajině | Financovat | Řecko | Makroekonomické ukazatele | Moderna (MRNA.US) | Zahraniční forex | Aktuální cena | Akcie výrobce roušek | Akciový index | Míra | TIPS | Hedgeové fondy | Úroky | Refinitiv | Omezení těžby | HDP v USA | Tržby | Investiční kovy | Americký HDP | Evropský blue chip index | Ipsos | Applied Materials | Akce centrálních bank | Marže | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Cyklické akcie | Dynamika trhu | Investiční banky | Obchody | Mimořádné vládní podpory | Předstihové ukazatele | Počet pracovních míst | Měnový trh | Air | Akcie dnes | Ceny akcií | Izrael | Americký Úřad pro energetické informace | Chránit ekonomiku | Indikace | S&P500 | Klesající trend | Analytik Raiffeisenbank | Směřování trhů | Měny&Sazby | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Angela Merkelová | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | MetaTrader 5 | Central Retail | ČNB | Evropská unie | JDE | Světová meteorologická organizace (WMO) | Podpora | NSFX Ltd. | Jiří Rusnok | Mutace viru | Akcie dánské firmy | Zahraniční obchod | Pokles | Global Times | Americké ministerstvo obchodu | Ukazatele | Zprávy o vakcíně | Finanční systém | Rekordní minimum | Zakladatel | Tempo očkování | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Carry trade | Pozornost | United Airlines Holdings | Webináře | Propad průmyslové výroby | Země EU | Luis De Guindos | Historické rekordy | Jan Vejmělek | Hedge | NYT | Kasina | Aleš Michl | Ministři financí | Volatility | MT4 | Technologické firmy | Rychlý pokles cen ropy | Index ISM | Tržní očekávání | Nejistota | Americká ekonomika | Analytik České spořitelny | Index AEX | Nová mutace koronaviru | Obchodník | Black Monday | MetaTrader 5 Supreme Edition | MRNA | PVM | COVID-19 | BNP | Makroekonomické údaje | Economic | Dividendový aristokrat | Finanční krize | IBEX 35 | Komentář šéfky Evropské komise | Oživení světové ekonomiky | BHS Timur Barotov | Vyšší riziko | Index cen | Výhled na letošní rok | Finančnictví | Šíření koronaviru | Apple | Čínský koronavirus | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Investment Management | OECD | Význam bitcoinu | Zásoby ropy v USA | Akcie Netflix (NFLX) | SaxoStrats | Dovoz z Číny | Budoucí vývoj | Pozitivní sentiment | Hodnota akcií | Dividendové výnosy | Valdis Dombrovskis | Ekonomická důvěra | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | BMO Financial Group | Zisky | Martin Rasmussen | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | Fox Business | Drahý kov | Pokles cen ropy | Flat | Americká data | Rally na akciích | Globální ekonomika | Fox | China Railway International Group | Oznámení | Čínská média | Summit G20 | Textron Aviation | Nejprudší pokles | Výnos desetiletých dluhopisů | Boris Johnson | Obrovské ztráty | ILO | Asijské indexy | Toyota | Vysoké valuace | Cena zlata | Alex International Transport 94 SRL | Ekonomické vztahy | Přehled o dění na světových burzách | HSBC | Pullback | Japonsko | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americké hospodářství | Trinity Bank | Latinská Amerika | Flash Crash | Breakout | Fundamentální pohled | Tamás Varga | Růst cen | Range | Rating vyšší | Signál na akcie | RSI | Riksbank | Apache | Mutace koronaviru delta | Nejvýraznější pokles | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Ekonomický dopad viru | Heiken Ashi | Konsensus | Dnes na trzích | Financování | Řízení rizika | Akcie na evropských trzích | Akcie firem vyvíjejících vakcínu | Vládní intervence | Stres | Kryptoměna | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Monero | Domácnosti | Pokles ekonomiky | Velké zisky | ING Research | Investice do bitcoinu | Republikáni | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Margin | Měna euro | Hotovost | Společnosti | Investiční poradenství | Obchodní spory | Situace okolo koronaviru | Zastavení ekonomické aktivity | Prezident Joe Biden | Akcie roku | Zadlužení | NZD | LIBOR | QE | MacroPolicy Perspectives | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | ISIN | Recesia | DNO | Cena | Malé podniky | Akcie | Možnost práce z domova | Přehled o dění | Profesionální obchodník | Spotřebitel | Opatření | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Šíření viru | Severomořská ropa | Odhodlání | Důvěra v průmyslu | Index německých akcií | FinTech | WTI | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Nájemné | Prudký pokles cen komodit | Dluhové krize | Platební bilance | Dot-Com Crash | Investment | Otvírání hranic | Polský zlotý | Pokladniční poukázky | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Vyspělé ekonomiky | Pfizer a BioNTech | Nejziskovější | Kovy | Nord Stream | EMU | Šíření nového koronaviru | Japonská centrální banka | Saúdská Arábie | Přenos | Americký miliardář | Guvernér australské centrální banky | Nick Marro | Čokoládovny | Výkyvy kurzu koruny | Šíření koronavirové nákazy | Cena ropy | Velvyslanec EU | Inflace | Finanční svět | Markéta Šichtařová | Růst české ekonomiky | Tržní sentiment | Jair Bolsonaro | Vývoj kurzu koruny | Přední finanční instituce | Česká republika | WBD | Úspěšný systém | INSEE | Zlato a stříbro | Diskont | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Společnost XTB | Bill Gates | Erste Group | DAX | Twitter | Statistické údaje | Dolar k japonskému jenu | Index nákupních manažerů | Mírná korekce | Krach | Ceny komodit | ECB | Alphabet | Situace | Kov | Zkušenosti | Úvěrová krize | Počet žádostí o podporu | Emmanuel Macron | Ekosystém | DOT | Americký dolar | Náboženství | Spotřební daně | Ursula von der Leyenová | Portfolio manager | Jens Klatt | FTSE | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Světová ekonomika | Spready | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Maturity | Analytici z Wall Street | Burza dnes | Diverzifikovat | Státní dluhopisy | Aktivity v Číně | FX | Domácí měny | Nový typ koronaviru | RUB | Krize eura | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Mario Centeno | Evropské indexy | USD/CZK | Cenné papíry Erste | Tamas Varga | 256/2004 | Unicredit | Fundamentální ukazatele | Ropa a Plyn | Světová válka | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | Grafy | PHIA | Maďarská centrální banka | Býčí vyhlídky | Aktivum | Akcie podniku | Ruská invaze na Ukrajinu | Propad akcií | EY Terence Ho | Investujte | Růst mezd | Stagnace | Sweet Crude Oil | Rozvíjející se trhy | Lindt & Sprüngli | ANZ | AUD | Česká ekonomika | Snížení sazeb | Historický pád cen | Commodity | Breakout Trader | Závislost | Zbytečné regulace | Cena severomořské ropy Brent | Capitalinked | Fibo | Německý vývoz | Prognózy inflace | Analytici | Prudký růst cen | BAT | Kurz koruny | CME Group | Citigroup | Růst cen v Česku | Důvěra v eurozóně | Velvyslanec Evropské unie | IFO index | Letadlo | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Provozní zisk | Hospodářství | Historická minima | Koruna dnes | Sektory S&P | Inflační cíle | Moody's Analytics | Warner Bros Discovery | Dominancia | Rovnováha na trhu | Pandemie nemoci | Vývoj na akciových trzích | Equity | Premiér Babiš | Přežití Evropské unie | Ministr zahraničí | Kapitalizácia | Intermediate | Konsenzus | Ekonomická krize | Německá kancléřka | Krize na asijských finančních trzích | Credit Suisse | Dluhopisový trh | Portfolia | Převis | Conseq Investment Management | Zahraniční firmy | Expert | Koronavirové krize | Podpora ekonomiky | Vývoz | Energetické firmy | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Riziko | Anglo-Eastern Univan Group | Moody's | Šířící se koronavirus | Purple Trading Štěpán Hájek | Nemoc COVID-19 | Miliardy eur | Finanční tituly | Sazby beze změny | Recese | Celosvětový růst | BTCUSD | Opatrnost před daty | Makro | Bavarian Nordic (BAVA.DK) | Švýcarský frank | FXstreet | Německý ZEW index | Ztráty | CZK/EUR | Hongkongský dolar | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Nové vakcíny proti covid-19 | Začít investovat | Největší propad | Výrobní index | Schválení pomoci | Squad Automatic Rifle | Růst americké ekonomiky | Alokace | Investiční nemovitosti | Příjmy a výdaje | Štěpán Křeček | Velký růst | Měnová politika | Globální pandemie | Ekonomický poradce | Slušné zisky | Obavy z globální recese | Nárůsty nakažených koronavirem | Frank | Ministři | Hospodářský růst v Číně | Mutace koronaviru | ISM | Mondelez | Ekonomické dopady nákazy koronavirem | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | New York Times | Terence Ho | Dnešní zpráva | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Tržní nálada | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Americká centrální banka (Fed) | Polská průmyslová produkce | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Obchodní přebytek Německa | Hedge fondy | Ceny energií | Doporučení | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Pozornost obchodníků | Futures kontrakty | Snížení úrokové sazby | Scott Donnelly | Rychlý růst mezd | Býčí trh | Index důvěry | Břidlicové ropy | Dluhy | Omyl | Spiegel | Rizika | Eurozóna | Konglomerát | Ranní okénko | Ekonomická nálada | Oživení po viru | Prezident Donald Trump | Euroskepticismus | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Ziskovost | Graf indexu S&P 500 | Hodnota majetku | Americké státní dluhopisy | Technologický sektor | OSN | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Komunita | Výkon amerického dolaru | Blockchain | Saxo | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Dluhopisy | Finanční prostředky | Bankovky a mince | Mince | Program nové Hedvábné stezky | Zásoby ropy | Turecké liry | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Cena akcií Kawamoto | Obavy o poptávku | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Růst světové ekonomiky | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | ETF roku 2020 | Conseq | Japonský jen (JPY) | Akcie na burze | Prognóza poptávky | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Kurzy měn | Přebytek obchodu | Datový kalendář | Ekonomické údaje | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Analytici Goldman Sachs | Soukromý sektor | Otevírání ekonomik | CNN | Náklady na úvěry | Pomalé oživení | Ekonomové | Signály | Jak fungují vakcíny | Kapitálové trhy | Zlaťáky | Nařízení | Poptávka | Nemovitostní trh | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | BTC | Francouzský prezident | Fed index | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Poradenské společnosti | Odborníci | Hospodářské krize | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Tweet | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Oslabení kurzu | Cased Telescoped Munice | Bazický bod | Lehká ropa WTI | Růst produktivity | Napjatá situace | Makroekonomické strategie | Hospodářské dopady šíření koronaviru | IRU | Tempo růstu | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Podnik | Americké dluhopisy | Skupina G20 | Francouzská ekonomika | Projevy centrálních bankéřů | Ekonomický poradce Bílého domu | Divergence | Biliony | Bankovní index | Prodávající | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Firma | Akciové trhy | Nálada spotřebitelů | Měnový výbor Fedu | Obchodní pozice | Myšlenka | Konec hotovosti | Viceprezident ECB | Zisk na akcii (EPS) | Situace na trhu | Německá ekonomika | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ministr zdravotnictví | Long | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Výrazný propad | Cenové indexy | SARS | DAX30 CFD | Ekonomické dopady koronavirové krize | Společnost Saxo Bank | Osobní příjmy | Aktiva | Investování do ETF portfolií | Použití finanční páky | Cenový strop | Vakcíny proti COVID-19 | NVAX | Discovery | Hospodářská krize | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Poradci | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Finance | Business | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Oslabení | Paolo Gentiloni | Přístup k riziku | Hlavní ekonom AXA | Pokles cen | Prodej aut | Růst ceny | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Povídání o trzích | Začít obchodovat | Úsilí | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Zdravotnictví | WP | Růst HDP | Long signál | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Riziko ztráty | GfK | Ministryně financí | Pšenice | Bloger Ed Yardeni | Globální trhy | Bankéři | Zákaz cestování | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Pochybnosti | Hang Seng | Galaxy Securities | Trinity | Stratég | Zpomalení hospodářského růstu | Špatné zprávy | Úrokový diferenciál | FOREX | Pokračování poklesu | Čínský akciový trh | Strach z koronaviru | Negativní zprávy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Vývoz komodit | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zhoršení pandemie | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Trendový kanál | Breaking | Berenberg | La Stampa | Politika | Bezpečná aktiva | Pozornost trhu | Cena ropy pod 0 USD | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | PVM Tamas Varga | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Poskytování úvěrů | Christopher Waller | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Období krize | Vypuknutí pandemie a akciové trhy | Server CNBC | Čínský prezident | Barclays | Americké futures | FinTech akcie | BHP | WEF | Indikátory důvěry | Poplatky | Western Shipping | Forint | Obchodní domy | Negativní korelace | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Evropské akciové trhy | Omikron | Otevírání ekonomiky | Softwarové firmy | Záhada | George Soros | Miliardy | Klimatický summit | Investování do ETF | Optimismus investorů | Americké akciové trhy | Trader | Rozpočtové politiky | Vládnoucí strana | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Oregon | Akciové indexy | Philadelphia Fed index | Coronavirus řádící v Asii | Mexická vláda | Výprodej akcií | Živobytí | Růst vývozu | Kmen omikron | Rekordní propad | Historická maxima | Ekonomická data | Akciová burza v Šanghaji | Bunge | Peking | Dohoda o brexitu | Warner Bros | Karanténa | Růst ekonomiky | Zdanění | Světový potravinový program | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dluhová krize | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | USA a Čína | České akcie | Počasí | ESM | Fiskální politika | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Americký trh práce | Co bude | Deriváty | Přísná opatření | Ethereum | Kolaps stříbra | Trhy | Předkrizové úrovně | Analytik skupiny | Členské státy | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Rozhodování | Zaměstnanci | PayPal | Agentura DPA | Ceny ropy Brent | Klouzavý průměr | Index londýnské akciové burzy | Medvědi | Finanční trhy | Société Générale | Statistický úřad | Burzovní společnost | MIFID | FTSE/MIB | Cyrrus | Pokles cen akcií | Komunistická strana | Expanze | Společnost CME Group | General Motors | ROCE | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Bílý dům | Rada ČNB | Situace v Číně | Austrálie | Zlato | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Payrolls | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Významné riziko | Renminbi | New York | BinckBank | Nouzový stav | Čistá ztráta | GS | Zbytečné regulace ekonomiky | Bernstein | Obavy z koronaviru | Asociace pro ropu a zemní plyn (NOG) | NOG | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Problémy | Situace na trzích | Omezení produkce | Spekulace | G20 | Pozitivní očekávání | Bulvár | Počet osobních bankrotů v Německu | Schodek | Erste | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Obnovení růstu | Základní úrokové sazby | Měnová politika ECB | Nezaměstnanost | AXA | Jihokorejský won (KRW) | Měnové stimuly | Dolarový index | Indikátor CCI | Facebook | Menší poptávka | Dodávky ropy | Devizový trh | ODS | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | Výsledky za Q1 | Daily Mirror | Rozvoj | Soudržnost EU | Fox News | Dnes na světových trzích | Monetární politika | Andrej Babiš (ANO) | Blue chip index | Hlavní index PX | Implikovaná volatilita | Capital Economics | Risk | Transakce | Deutsche Bank | Akcie prodejců spotřebního zboží | Protekcionismus | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | Referendum | Bloomberg Commodity Index | Zaměstnanost | Profitovat | Důležité zprávy | Spojené státy | Těžba altcoinů | Výprodeje | Samsung | Index MSCI | AMAT | Světová meteorologická organizace | Optimismus | Zelené energie | Program QE | Značný pokles | DE30 | USDX | Finanční centrum | Obchody a nákupní centra | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Ekonomka | Ropa dnes | Forexu | Uvolnění měnové politiky | Akcie Netflix | MSCI | Lockdowny | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Dolar | Provozovatel tankerů | Snížení zisku | SEC | Debata | Opatření na podporu ekonomiky | Denní nárůst infekcí | Petr Kupec | Rozhodnutí centrální banky | Bezpečné dluhopisy | Regulační orgán | Data z Německa | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Akcie na pražské burze | Philip Lowe | Byznys | Britské hospodářství | Patria.cz | Stav ekonomiky | Otevření ekonomiky | Světová zdravotnická organizace | Salmán | Nadnárodní firmy | Radio Capital | Private equity | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nálada na trhu | Zavedení záporných úrokových sazeb | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Bezpečnější investice | NEST | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Akcionář | Miliardy USD | Vicepremiér | Poradce | Obchodní den | Index japonských akcií | Konzervativci | Makroekonomické události | Fiskální stimuly | Stagflace | Signál | Obchodní válka | Írán | Zdražování | CMC | Zasedání centrální banky | Bank of Canada | Úřad pro energetické informace | Tempo růstu HDP | Koronavirové epidemie | Britská vláda | EPS | Ole Hansen | ADP | Biliony dolarů | Bezpečnost | Kupní síla | Zpomalení růstu | Ropy | Rozdílové smlouvy | Eskalace napětí | Nové žádosti o podporu | Sociální média | Ohlédnutí | Obchod | CHNComp | Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) | Nepříznivé počasí | JP Morgan | Protikoronavirová opatření | Devizové rezervy | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Uhlí | Ekonomický dopad | Společnost | Rezervní měny | Panevropský akciový index STOXX 600 | Ratingová agentura Fitch | Firma McDonald's | Sázky | Obchodujte | Komerční banka | Rozhodnutí Bank of England | Růst akcií | Ekonomika | Fondy kvalifikovaných investorů | Pobřeží slonoviny | Generální ředitel | Summit EU | BMW | Cena akcií | Globální finanční krize | Hodnota indexu | Thajský baht (THB) | ASX | Online obchodování a investice | Upozornění na rizika | Dopad koronaviru | CAC40 | Purple Trading | Výhled růstu globální ekonomiky | Ekonomka Raiffeisenbank | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Evropské méně | Americká spotřebitelská důvěra | Britské měny | List The New York Times | Eura | Výkon dolaru | WMO | Zpomalováním růstu | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Organizace | Akcie Erste Group | Bezpečné měny | Obilí | Daily Star | Celkové příjmy | VIX | Evropská rada | Maloobchodní prodej | Velikost peněžní zásoby | Růst | Richard Burr | Známý bloger | Ředitelka | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Helena Horská | Dekarbonizace | Fed včera | STP | Scotiabank | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Makroekonomická data | Ministři EU | Volvo | Propad ceny | Emitent | Investujte zodpovědně | Zajištění | Administrativa | Počet potvrzených případů | Parlament dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Propad cen ropy | STAR | M2 | Těžba grafickou kartou | PBOC | Index | ASX 200 | Wall Street Journal | Dnes na forexovém trhu | Praktické tipy | Lockdown | Token | Čínský trh | Koronavirus ve Velké Británii | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Laura Castelliová | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | BHS Real Estate Fund | Varovné signály | CFDWorld | Uzavření továren | Meteorologická organizace | Stratég Saxo Bank | Index STOXX Europe 600 | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Valuace | | Přebytek obchodu se Spojenými státy | GLOBALT Investments | Letecký průmysl | Nálada německých spotřebitelů | Střední podniky | Mezinárodní unie silniční dopravy | Dánsko | Nový týden | Bilance Fedu | Výsledky HDP eurozóny | Kim Fournais | Brazílie | Střední Evropa | Fondy ETF | Index CAC 40 | Wood & Company | Daň z příjmu | Index čínských firem | TradingEconomics | Next Finance Markéta Šichtařová | Intradenní obchodník | Týden na trhu | Ekonomka ING | Bonusy | Útok na World Trade Center | Představitelé G20 | 9/11 Crash | LVMH | Čínské firmy | Internetová bublina | Výkyvy | Pokles dolaru | Vatikán | Bilance | Zdražující bydlení | Obchodní schodek USA | Konsolidace | Aktuální kurzy měn | Technologický index | Tradeři | Mike Pompeo | Beijing Hotgen Biotech | Investiční strategie | Ekonomické výhody | Asijský index MSCI | Německý průmysl | CZK/USD | Vývoj bilance Fedu | Adam Back | mRNA | Okénko trhu | Dna | Poradenství | Dvojité dno | Rozvíjející se země | Šéf Fedu Jerome Powell | IIF | Omezení dividend | Program nákupů dluhopisů | Eurokomisař pro hospodářství | Ministr vnitra | Očkování | Koronavirus | Olívia Lacenová | Akcie AstraZeneca | Evropský průmysl | Dopady koronaviru na ekonomiku | Lufthansa | Drewry | Finanční plán | S&P/ASX 200 | Dnešní zprávy | Akcie britských bank | Obchodování na burze | Netflix | Bankovní vzdělání | Nejbližší rezistence | Oslabení dolaru | Banky | Ekonomické útrapy | Prudký pokles cen | Mike Pence | Poptávka po úvěrech | Pád cen ropy | Obavy o likviditu | Globální krize | Covid | Nižší úrokové sazby | Šok | Jihokorejský won | Ekonomické aktivity | Akciové zisky | Rekordní deficit | Index hongkongského akciového trhu | Situace na trhu práce | Agentura AP | Hospodaření | Analytický tým FXstreet.cz | Měnové krize | Ekonomická nálada v eurozóně | Oživení globální ekonomiky | Investorský sentiment | Británie | Iris Pangová | Investování | Maďarsko | Logistické společnosti | Předseda Evropské rady | Dow Jones | Deloitte | Světové trhy | Crest Communications | Řízení rizik | Shrnutí obchodování | MF | Zisk na akcii | Kancelářské nemovitosti | Portugalsko | Slippage | Korunový trh | Nord Stream 2 | Eset | Dnešní údaje | Americký trh nemovitostí | Nový Zéland | Růst cen komodit | Prohlášení Powella | Dramatický dopad | Prodeje aut | Akcie HSBC | Žádosti o podporu | Blockchainy | CL | Wall Street | Kotace | Bank of the West | Země eurozóny | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Šance | AEX | Vakcinace | Dlouhé pozice u akcií | Tržní hodnota | Evropský blue chip | I-Trader | Historický pád cen ropy | Písmenková polévka | Technická analýza | Regulační orgány | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Zotavení globální ekonomiky | Investiční analytik | Cestovní ruch | Očkování proti covidu-19 | Prodej akcií | Speciální Report | Obchodování s akciemi | Teorie černé labutě | Analytička | Blue chip | Výrobce vakcíny | Investor | Riziková aktiva | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | ASIC | Produkce ropy | Premiér Giuseppe Conte | Zasedání FOMC | S&P 500 | Nasdaq Composite | Markit | Velvyslanec Evropské unie v Číně | Miliardář | Next Finance | Biotechnologická společnost | Čínská poptávka | Indikátory | Bloomberg Economics | Norsko | Opičí neštovice | Růst britské ekonomiky | Moskva | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Onemocnění COVID-19 | Oživení britské ekonomiky | Firemní výsledky | Ekonom BHS | Britský premiér | Panika kolem koronaviru | Dostatek likvidity | Zdravotní péče | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Celní úřad | Akciové burzy | Evropská komise (EK) | Skupina OPEC+ | Kurz dolaru | Moderna | CAD | Beechcraft | Investujte na Forexu | Finanční situace | Smart kontrakty | CCI | Důchodci | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomický lockdown | Wolfstreet | Krize | Automobilka | Cíle | Bělorusko | Hodnota firmy | Podnikatelská aktivita | Management | Instrumenty | Pandemie COVID | Stabilita | Tlak na kapitálových trzích | BCM | Kvantitativní uvolňování | Akciový stratég | Trade | Ceny stříbra | Nová Čína | Mezinárodní obchod | Hlavní ekonom | High | AXA ČR a SR | Ruská invaze | Negativní dopad | Hospodářská politika | Epidemické situace | UBS | Jestřáb | NATO | Americký trh | Akcie Disney | Zprávy z Německa | Ropovody a plynovody | Sójové boby | Konec ochranných opatření | David Madden | Základní úroková sazba | Snížení úroků | Růst cen průmyslových výrobců | Důvěra investorů | Sazby | Index CSI 300 | American Airlines | Analýza | Práce | Úvěrový rating | Konec roku | PX Pražské burzy | Brazilský prezident | Světové akciové trhy | Podniky | Převodník měn | Pracovní síly | Beta | BlackRock | Likvidní | Zvolení Donalda Trumpa | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Vyšší inflace | Maržové obchodování | KRW | Dodavatelské řetězce | Nejistoty na trzích | Loňský pokles ekonomiky | Macquarie | Capital Markets | PT. PROFITFXLEVEL | Ministr financí | Makléř | Investování do akcií | Pandemie | USD/CHF | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Virus SARS | Eskalace obchodního napětí | Černá labuť | Frustrace | Ticker | Ekonomické prognózy | Odpovědnost | Supercyklus | Jak obchodovat | Depozitní úrokové sazby | SP500 CFD | Zájem o dolar | Tým Admiral Markets | Akcie Deutsche Bank | Dopady pandemie | Cenové výkyvy | Francouzská vláda | Astrazeneca | MIC | Tesla | Marketingová komunikace | Empire State Index | Čínský virus | Německý ministr vnitra | Nicholas Taleb | Tomáš Lébl | Dánská farmaceutická společnost | Alokace aktiv | Členové OPEC | ECB Christine Lagardeová | Výnos dluhopisů | ČR | Blahobyt | Zpracovatelský průmysl | Cena žlutého kovu | Investiční příležitosti | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | Horst Seehofer | Náměstkyně italského ministra hospodářství | Řešení šoků | Reuters analytik | Nassim Nicholas Taleb | Akcie firem | Panika | Dluhopis | Analytický tým | Nárůst volatility | Německá míra nezaměstnanosti | RBC | Hospodářskopolitické stimuly | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | Návratnost | xStation5 | Kanada | Index japonských akcií Nikkei | Vývoj eurodolaru | Vypuknutí pandemie | Maloobchodní prodeje | Úvěr | Pražská burza | Michal Brožka | Švédsko | Zadluženost | Obchodovat s akciemi | Autoprůmysl | Rušení pracovních míst | MasterCard | Průlom | Poptávka po ropě | Vánoce | Měkké komodity | FOMC | Inflace v USA | Globalt | JPMorgan | Instrument | Ekonomický řád | Standard Chartered | Německo | Chudé země | Czech Fund | Sprüngli | Bankovky | Levnější půjčky | Ruská centrální banka | Politici | Historie | NASDAQ 100 | Velké ztráty | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Americké trhy | Pěstování kakaa | Výraznější pokles | Akcie amerických bank | Britské společnosti | Regulace ekonomiky | Západní ekonomiky | Retail | The Guardian | Směrnice | Přehled měnového trhu | Měnový pár | Čínský program | Index spotřebitelských cen | Omicron | SaxoSelect | Koronavirus v USA | Země G20 | Španělská chřipka | EK | Počet nemocných | Volby | Španělsko | Cestování do zahraničí | Průmyslové kovy | Beijing-Shanghai Speed Railway | Globální akcie | Ross Walker | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Low | Akciový trh | Lehman Brothers | Evropské země | Coronavirus | Měnový výbor | CNBC | WHO | Biden | Analytik | Prodeje | Útlum ekonomické aktivity | Šíření dezinformací | ECB Luis De Guindos | Zlepšení | Tým FXstreet.cz | Economic Intelligence Unit | Rakouský ministr | Disney | ANSA | Viceprezident Mike Pence | Slovensko | Pozice | Obchodní příležitosti | Americký kongres | Stimuly | Dot-com | Stav nouze | Ocenění | Státní penzijní fond | Burze | Vývoj ceny | Epidemie koronaviru | Komunistické strany | Guvernér ČNB | Výrobce letadel | Robert Novoměstský | Německé akcie | Irák | Warren Buffett | Zpomalení růstu ekonomiky | Nejslabší akcie | Česká národní banka | Viceprezident | Úrokové sazby | Centrální bankéři | Nemovitostní fond | CNY | Česká inflace | Obchodní přebytek | Hladiny rezistence | COT (Commitments of Traders) | Komentátor | Halving | Česká vláda | Si Ťin-pching | Ministerstvo financí | Prohlášení | Základní úroková sazba Fedu | ASIC minery | Denominace | Koruna oslabuje | Belgie | Šíření nákazy | Mimořádná opatření | Olaf Scholz | Fio | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | XTB Research | Zasedání bankovní rady | USA | Výsledkové zprávy | Joseph Biden | Nejsilnější sektory S&P | USD/CNY | Nejsilnější akcie | Výprodej amerických akcií | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Obchodní schodek | Zemědělství | Pozitivní zpráva | Kapitalizácia altcoinov | Virus Covid-19 | Omezování nákupů aktiv | Důsledky koronaviru | KOSPI | John Hardy | Oživení ekonomik | Nákup dluhopisů | THB | Norská koruna | Peter Garnry | USD/JPY | Investiční doporučení | CBOT | Goldenburg Group Ltd | Dlouhodobý investor | Nejsilnější akcie S&P | Banka | Fundamenty | Sanofi | Emise | Mzdy | Investiční společnosti | Nejsilnější sektory | AHPI | Obchodní firmy | Sazba Fedu | Akcie farmaceutických firem | Druhá vlna | Wealth Management | Akcie S&P | Freedom Financial Services | Prodeje vakcín | Akcie Novacyt (ALNOV) | Tržní kapitalizace firmy | Statistika | MSCI All-Country | Tržby společnosti | HDP v eurozóně | Americké vlády | Trading | Jerome Powell | BioNTech | Propad na finančních trzích | Gilles Moëc | Analytik skupiny AXA | Hospodářská rizika | Výnosy dluhopisů | Koš | Klesá dolar | Akcie Akcie Philips | Nejnovější makroekonomické údaje | Cardano | Pohyb koruny | Návrat do práce | Čínští turisté | Ropovody | Vyšší výnosy | Ekonomické uzavírky | Macquarie Capital | Akcie Allied Healthcare | Jakub Kraľovanský | Index DAX | News | Kennedy | Italové | Epidemie SARS | Obavy z dopadu koronaviru | UBS Global Wealth Management | Emerging markets | Salman Ahmed | Denní propad | Pokrok ve vývoji | S&P | Bidenova vláda | Odhady hospodářského růstu | Server BBC | Giuseppe Conte | Vakcinační strategie | COT | Der Spiegel | Ekonomická důvěra v eurozóně | Fond ESM | Vakcína Pfizer | Větší ztráty | Nová varianta omikron | MSCI All-Country World | Členské země | Gernot Blümel | Hrubý provozní zisk | Více peněz | Steven Mnuchin | KOSP200 | Markets | HDP Británie | Jiří Cihlář | Hodnota aktiv | Přístup k pandemii | Velké fondy | Patria Online | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Dovoz | Fio banka, a.s. | Vládní představitelé | Růst zadlužení | Data z ekonomiky | Fundamentální pozadí | Ekonomika USA | Lamb Weston | Euroskupina | Vojtěch Benda | Larry Kudlow | Maďarský forint | Dlouhodobý support | Průzkum | Snížení těžby ropy | Největší ekonomika | Index britských akcií FTSE 100 | Althea Spinozzi | Hongkongský dolar (HKD) | Zasedání americké centrální banky | Investiční | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Andrej Babiš | Nejlepší FinTech akcie | Nastavení úrokových sazeb | SEBA | Akcie v Evropě | ATH | Pokles HDP | EY | EURCZK | Růst poptávky | Budoucnost | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Poptávka po pohonných hmotách | Zpomalení české ekonomiky | Obchodní války | Průmyslová výroba | Goldenburg | Předáním moci | West Texas Intermediate | Práce z domova | Obchodovanie | CME | Další růst | Kurz české měny | Panevropský index STOXX 600 | RBI | Bitcoin | Globální ceny | Katastrofální dopady | Rubl | Ed Yardeni | Euro vůči dolaru | Eskalace konfliktu | Akciové trhy v Číně | Skupina OPEC | Thajský baht | Futures | Investiční firmy | Volkswagen | Tomáš Pfeiler | Starbucks | Indikátor | Světové centrální banky | DPA | IBEX | Úřad pro energetické informace (EIA) | Tým InstaForex | Podnikání | Vladimir Putin | RBC Capital Markets | Německá vláda | COVAX | VaR | Restrikce | Chudoba | Riziko hospodářského poklesu | Bidenův plán | Komodity | Černý pátek | Spekulanti | Fond | Český nemovitostní trh | Hlavní akciové indexy | Celkový sentiment | Výkonná ředitelka | Obchodování s Čínou | Investiční fond | Obchodní dohody | Statistici | Prodeje domů | Allied Healthcare (AHPI) | Vzdělávací webináře | Americká vláda | Cessna | Švédská vláda | Komise v přenesené pravomoci | Charles Michel | TopForex | Štěpán Hájek | Ekonomické krize | Riziková měna | Steen Jakobsen | List The Guardian | Kurzy | Index čínských akcií | Institut pro mezinárodní finance | Palantir | Inflační očekávání | Hlavní ekonomka | CEE | cTrader | Applied Materials | G7 | Vakcíny na opičí neštovice | Squad Weapon | Domácí poptávka | Opatření proti šíření nemoci | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | Alex Constantinescu | Odvětví | Market update | Americká ministryně financí | Edward Moya | Amazon | Korporátní dluhopisy | Napětí mezi USA a Čínou | Ekonom | Oživit ekonomiku | Jen Psakiová | Maloobchodní tržby | Sputnik V | Čína | Carsten Brzeski | Rozhodnutí bankovní rady | Rozvojové země | ABC | Principal Global Investors | Obchodníci | Lucia Žárska | Nesoulad | Michal Skořepa | Wu-chan | AUD/USD | BH Securities | Britský trh práce | EBITDA | BCM Begin Capital Markets | Oddělení forexu | Boj s koronavirem | Štěstí | City | Ekonomický růst | Pfizer/BioNTech | Trader 2.0 | Ztráty dolaru | Tajné služby | Denní graf | Dánské firmy | Americké firmy | Indonésie | Asijské akciové trhy | Státy G20 | Fiskální balíček | Jihoafrický rand | Čínské vlády | Put | Nový virus | Raiffeisenbank Vít Hradil | Multitasking | Index SET | Výhodně investovat | Obavy z nového viru | XTB | Ceny mědi | Výhled na EUR/USD | USD/CAD | Propad české ekonomiky | Propad koruny | Aktuální situace | Michal Uma | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Tomáš Raputa | Nejslabší sektory | Měnový pár USD/CNH | Euro | Walt Disney (DIS) | Joe Biden | Investování je rizikové | Likvidita | EU | Japonský jen | Kryptoměny | Zásoby benzinu | Agentura Moody's | Výnosy | Nejslabší akcie S&P | Nejslabší sektory S&P | Provincie Chu-pej | Lukáš Jokl | Americké akciové indexy | Asijský index | USD za tunu | Asociace pro ropu a zemní plyn | TradingView | Index technologického trhu Nasdaq | All Time High
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Virtuální trhy versus indexace
Virtuální účet
Virtual Private Server
Virtual Private Server (VPS)
Virtual Trading Point
Virtual Trading Point (VTP)
Virtual Wealth Exchange
virtualwealthexchange.co
Virtu Financial
VIR.US

Následující klíčová slova

Virus Covid-19
Virus SARS
Viry
Visa
Visa (V)
Visa (V.US)
Visegrádské měny
Vishing
Vishnu Varathan
Visící muž
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít