Ekonomka Raiffeisenbank
Analytici očekávají další snižování sazeb ČNB
17.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve středu pokračovat ve snižování základní úrokové sazby. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Většina z nich je přesvědčena, že bankovní rada stejně jako v únoru sníží sazbu o půl procentního bodu ze současných 6,25 procenta. Současná inflace by sice podle analytiků hovořila i pro razantnější pokles sazeb, ČNB ale musí vzít v potaz i oslabení koruny, stejně jako přetrvávající inflační tlaky ve službách.
Analytici Raiffeisenbank: HDP České republiky příští rok vzroste o 1,7 procenta
13.12.2023 Hospodářské oživení v příštím roce bude slabé, když hrubý domácí produkt (HDP) České republiky vzroste o 1,7 procenta po letošním poklesu o 0,5 procenta. Výrazněji se ekonomika rozběhne až v roce 2025, kdy HDP poroste o 3,2 procenta. V příštím roce se také nedá očekávat návrat inflace na dvouprocentní cíl České národní banky (ČNB), když celoroční růst spotřebitelských cen bude 3,4 procenta. Dnes to uvedli analytici Raiffeisenbank na webináři k výhledům české i světové ekonomiky.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.09.2023 1) Akcie výrobce elektromobilů Tesla včera v americkém obchodování vzrostly o více než deset procent poté, co banka Morgan Stanley zvýšila hodnocení firmy a uvedla, že její superpočítač Dojo by mohl zvednout tržní hodnotu společnosti o téměř 600 miliard dolarů. Zisky si připsaly i další velké technologické firmy, Amazon přidal 3,5 procenta a Microsoft 1,1 procenta. Meta Platforms posílila o 3,3 procenta poté, co se v neděli objevila zpráva, že firma pracuje na novém, výkonnějším systému umělé inteligence.
Česku hrozí slabý růst spojený s vyšší inflací, varuje ekonomka Horská
12.09.2023 České ekonomice hrozí to, že se v příštích letech bude potýkat se slabým hospodářským růstem a s vyšší inflací, než na jakou byla zvyklá v období před pandemií. Na setkání s novináři to dnes řekla hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská. Země má podle ní strukturální problémy, zejména zamrzlý trh práce, vysokou byrokracii nebo nahromaděný vnitřní dluh.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.08.2023 1) Společnosti po celém světě by mohly za letošní rok vyplatit na dividendách rekordních 1,64 bilionu USD (36,3 bilionu Kč), když v samotném druhém čtvrtletí objem vyplacených dividend stoupl o více než šest procent. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávu investiční firmy Janus Henderson, podle které ve druhém čtvrtletí 88 procent firem buď zvýšilo dividendu, nebo ji ponechalo na stejné úrovni.
Index Exportu – Zlepšení v logistice otevírá exportu cestu
01.12.2022 Hodnota vývozů během září pokračovala v meziročním růstu přesahujícím 20 % a aktualizovaná predikce Indexu exportu se posunula optimističtějším směrem, i když nadále predikuje snížení meziročního tempa pozvolna až do blízkosti 10 % v prvních měsících příštího roku. „Vysoká meziroční čísla ale do jisté míry vysvětluje efekt srovnávací základny – například očekávaný meziměsíční pokles hodnoty vývozů okolo 0,5 % během října by vystačil na to, aby se meziroční tempo udrželo nad 20 %,“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Index Exportu – Zlepšení výhledu v nadále volatilním prostředí
01.11.2022 Hodnota vývozů se v srpnu vyšplhala na meziročních 28 % popoháněna oživením v automobilovém sektoru, ale také růstem vývozních cen, jež byly meziročně vyšší o 15,6 %. Meziroční vývoj je ovšem ovlivněn výkyvy z minulého roku. Přesnější pohled poskytuje meziměsíční srovnání, které ukazuje po sezónním očištění na zpomalení z červencových 2,8 % na 0,3 %. Ovšem výkyvy během letních měsíců historicky nejsou neobvyklé.
Index Exportu – Vývoz ohrožuje upadající poptávka
04.10.2022 Růst hodnoty vývozů dosáhl v srpnu meziročně +10,2 %, mírně nad predikcí indexu exportu, která se pohybovala poblíž +8 %. Nicméně růst nejde čistě na vrub objemu vyvezeného zboží, ale především růstu vývozních cen, které byly v srpnu meziročně vyšší o 14,2 %. Do konce roku index exportu i nadále predikuje postupně oslabující meziroční dynamiku hodnoty vývozů, která se koncem roku přibližuje k nule.
Devadesát procent Čechů se obává znehodnocení svých úspor kvůli inflaci, k jejich ochraně využívají vedle spořicích účtů častěji také investice
20.09.2022 Téměř většina Čechů se obává negativních dopadů inflace na své úspory. Čtvrtina populace kvůli tomu přehodnotila v předchozím půlroce způsob jejich ochrany. Češi dále využívají ke spoření nejčastěji spořicí a běžné účty, v jedné třetině případů ukládají naspořené finance do investičních/podílových fondů. Markantní většina všech také pociťuje vlnu zdražování, a to nejčastěji u spotřebního zboží, pohonných hmot či ceny za elektřinu. Padesát procent populace ve snaze zlepšit svou finanční situaci už omezilo své výdaje, větší třetina obyvatel se ještě chystá k dalšímu seškrtání domácích nákladů.
Index Exportu – Vývoz pokračuje v růstu, koncem roku hrozí zpomalení
01.09.2022 Podle predikce Indexu Exportu by hodnota českého vývozu měla v nejbližších měsících dál růst, i když meziroční tempo by mělo zbrzdit k jednociferným hodnotám. Stále platí, že za růstem hodnoty vyvezeného zboží stojí především růst cen vyváženého zboží. Fyzický objem vývozu až na dvě výjimky v květnu a lednu nedosahuje ani loňských hodnot. Začátkem zimy model signalizuje nepatrný meziroční pokles do výše 1 % oproti loňskému roku. „Ve srovnání se srpnovou predikcí Indexu Exportu aktualizovaný výpočet naznačuje o něco příznivější vývoj,“ komentuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.08.2022 1) Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, dnes poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Výrazně naopak klesá velkoobchodní cena plynu pro evropský trh, klíčový termínový kontrakt zlevnil zhruba o pětinu. Informovala o tom agentura Bloomberg.
Viceguvernérka ČNB: Ceny plynu je třeba zastropovat na celoevropské úrovni
29.08.2022 Zastropování cen plynu by mělo být na celoevropské úrovni. Ceny plynu se totiž odtrhly od ekonomické reality a jsou v současnosti hlavním zdrojem inflace. Ve včerejším pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedla viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová. Podle ní již nyní ceny plynu nejsou utvářeny tržními podmínkami a jsou spíše válečným nástrojem Ruska. Pro celoevropské řešení se v debatě vyslovila i hlavní ekonomka Raiffeisenbank a členka NERV Helena Horská. Zastropování cen ale podle ní bohužel nepůjde bez společné dohody a výjimky v rámci EU. Ceny energií jsou přitom podle místopředsedy Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Víta Samka hlavní hrozbou pro fungování českých podniků.
Index Exportu – Zpomalující tempo vývozu ochlazuje ekonomiku
30.06.2022 Výhled ve vývoji českého vývozu se dle zaktualizované predikce Indexu exportu zhoršil. „Důvodem jsou přetrvávající komplikace na nabídkové straně, kdy firmy čelí nedostatku výrobních vstupů, vysokým cenám čehokoliv a sílícím signálům ochlazení světové ekonomiky,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Index Exportu – oslabující poptávka drží export při zemi
31.05.2022 Lepší než očekávaná březnová data ukazují, že český export ustál prvotní šok války na Ukrajině a oproti únoru se hodnota vyvezeného zboží dokonce zvýšila - i když o nepatrných 0,3 % (po sezónním očištění). „Na rovinu je však třeba dodat, že poklesu zabránil růst vývozních cen energií, potravin a dalších položek (v průměru o 4,7 % m/m a 13,2 % meziročně).
Rusnok: Pokud vývoj potvrdí odhady ČNB, sazby zřejmě ještě v červnu porostou
22.05.2022 Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze České národní banky, tak je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší úrokové sazby. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
Index Exportu – Po prvotním šoku se výhled stabilizoval
28.04.2022 Tempo exportu v únoru ještě meziročně dosáhlo solidních 7 % v souladu s predikcí Indexu Exportu. Březnová statistika již ale bude negativně ovlivněna válkou na Ukrajině a současně i vysokou srovnávací základnou z minulého roku. Hodnota vývozů by mohla meziročně poklesnout o cca 6 %. „Mírné zlepšení, nikoliv obrat nepříznivého trendu, pak podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu přinese následujících pět měsíců,“ dodává Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Index Exportu – válečný konflikt obrátí export na ruby
31.03.2022 Český export zaznamenal na počátku letošního roku solidní výkon. Oproti loňskému lednu se hodnota vývozu zboží zvýšila o 12,9 %, což v porovnání s covidem nezasaženým rokem 2019 představuje zlepšení o 10,6 %. I za únor vykazují data příznivý výsledek. Obrat o 180 stupňů bohužel přinese válkou ovlivněný březen. Vývoz si proto těžko udrží vydařený lednový start. Dle odhadu Indexu Exportu by se mohlo průměrné tempo vývozu v letošním roce pohybovat mezi 4 - 5 %.
Index Exportu – Navzdory zanedbatelnému napojení na Rusko je český export ohrožen
28.02.2022 Výsledky posledních šetření mezi výrobními podniky jsou z pohledu vývoje exportu povzbudivé. Podle konjunkturálního průzkumu z dílny ČSÚ se v únoru oproti lednu zlepšilo hodnocení situace v zahraniční poptávce a přes nepatrnou korekci převládá optimismus také u očekávaného vývoje exportu v příštích třech měsících.
Analytici: Sankce Rusko tvrdě zasáhnou
27.02.2022 Odpojení některých bank od mezibankovního systému SWIFT a další opatření proti ruské centrální bance nevyhnutelně povedou k pádu ruského rublu, odstřižení od mezinárodních finančních trhů a k neschopnosti Ruska splácet své závazky. Pro české podnikatele se zároveň stane ruský trh nedostupný a Rusko jako exportní trh tak přestane pro ČR existovat. Celkový dopad na českou ekonomiku by se mohl projevit v pomalejším hospodářském oživení a zvýšené inflaci. V žádném případě by sankce neměly destabilizovat domácí finanční a bankovní sektor, který je velmi silný. Podniky obchodující s Ruskem by se měly připravit na to, že ruská strana nebude hradit své závazky. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které ČTK oslovila.
Analytici: Vyloučení Ruska ze SWIFT by bylo zásadní, ale dopadlo by i na Západ
25.02.2022 Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT by bylo zásadním opatřením, které by ale na druhou stranu negativně dopadlo i na západní země především v podobě zastavení dodávek plynu a ropy z Ruska. Proto je rozhodnutí o vyřazení Ruska ze systému především zásadním politickým rozhodnutím, které může být ovlivněno náladami ve společnosti a neochotou vlád přijmout negativní dopady takového kroku. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK.
Index Exportu - nadějné oživení zahraniční poptávky
07.02.2022 Český export, zdá se, má to nejhorší za sebou. Průzkumy mezi nákupními manažery (PMI) nebo výsledky konjunkturálního průzkumu přináší povzbudivé zprávy, co se týká komplikací v dodavatelských řetězcích. „I přesto firmy stále čelí bariérám ve výrobě způsobené nedostatkem materiálu a zaměstnanců“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. V závěru roku výkonnost ekonomik eurozóny, až na výjimky (Německo či Rakousko), předčila očekávání, což je příznivým signálem pro zahraniční poptávku. „Česká ekonomika už v závěru roku těžila z oživení poptávky v zahraničí, a navíc tempo nových zahraničních objednávek dle lednového PMI nabralo na tempu“, doplňuje Horská.
Index Exportu – vysoká srovnávací základna stlačí dynamiku vývozů dolů
13.01.2022 Závěr roku přinesl několik příznivých zpráv. Zádrhely ve výrobě a vývozu automobilů se zdají mít to nejhorší za sebou a objem nových zakázek v průmyslu znovu roste. Dle prosincového šetření mezi nákupními manažery se opět zvyšuje poptávka a zároveň alespoň zčásti ustoupily i problémy v dodavatelských řetězcích. To v souhrnu vnáší optimismus pro vývoj exportu v nejbližších měsících.
Lednová inflace překročí téměř jistě sedm procent, míní Holub z ČNB
13.12.2021 Lednová inflace překročí podle člena bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáše Holuba téměř jistě sedm procent, jde podle něj o optimistický odhad. S deseti procenty se ale nepočítá, řekl Holub ve včerejších Otázkách Václava Moravce České televize. V listopadu stoupla meziroční inflace na šest procent z říjnových 5,8 procenta. Odhady ČNB překonala o 1,1 procentního bodu.
Úroková sazba ČNB se na jaře může podle člena bankovní rady dostat na čtyři pct.
13.12.2021 Základní úroková sazba České národní banky (ČNB) by se příští rok na jaře mohla dostat na čtyři procenta, řekl člen bankovní rady Tomáš Holub ve včerejším pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM). V současnosti má sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, hodnotu 2,75 procenta. Na blížícím se prosincovém zasedání by byl Holub pro zvýšení základní sazby o víc než 0,5 procentního bodu.
Index Exportu – oslabený automotive doléhá na výkon exportu
07.12.2021 Výhled pro export se podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu znovu mírně zhoršil, když pro závěr roku predikuje meziroční pokles do výše 5 % a pro začátek nového roku jen slabý růst. „I přesto výkon českého exportu, měřený celoroční hodnotou vyvezeného zboží, překoná předkovidové úrovně a zapíše si nový historický rekord v blízkosti 3,9 biliónů korun,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Index Exportu - navzdory všemu se letošní export přiblíží k rekordní hranici 4 biliónů
09.11.2021 Export statečně bojuje na všech frontách. Vývozu z Česka se v podzimních měsících příliš nedaří. Poprvé po dvanácti měsících sklouznul v září těšně pod předkoronavirovou úroveň z loňského února. „Důvodů je mnoho,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. „Od zauzlených výrobních řetězců a problémů v dopravě a logistice, až po raketový růst nákladů včetně nyní i energií. Přesto podle výpočtu Indexu Exportu má český vývoz šanci se na dosah přiblížit k rekordní hranici 4 biliónů korun.
Index Exportu – zpožděné dodávky brzdí expanzi exportu
07.10.2021 Český vývoz profituje z oživení globální ekonomiky a podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu se udrží do konce roku v kladných hodnotách. V průměru jde meziročně o zvýšení o 6 %. Nicméně v zimních měsících bude ztrácet tempo, jelikož predikovaný růst pro prosinec činí méně než 3 %. Důvodem je oživení exportu v závěru loňského roku, kdy se dostavil i dvouciferný meziroční růst, což pro letošek zanechává vysokou srovnávací základnu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.09.2021 1) Německé akcie dnes po zahájení obchodování vystoupaly na desetidenní maximum. Výsledek německých parlamentních voleb vyloučil možnost, že se zformuje čistě levicová koalice. Obecně evropské trhy těží z růstu ceny ropy, který tlačí vzhůru i akcie ropných společností. Euro na výsledek voleb v největší evropské ekonomice příliš nereagovalo.
Prouza: Inflace v příštím roce bude šestiprocentní
27.09.2021 Inflace v příštím roce dosáhne šesti procent. Včera to v diskusním pořadu České televize odhadl viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza. Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská odhaduje míru zvýšení cen na poloviční úrovni, pokud nedojde k rozpuštění tzv. nadvkladů, tedy peněz, které si v současnosti domácnosti nechávají proti minulým letům navíc na účtech, do spotřeby. Pak by podle ní mohla také dosáhnout až šesti procent.
Index Exportu – export, ani ten český, nemá na růžích ustláno
31.08.2021 Dle aktuálního výpočtu Indexu Exportu bude vývoz dál růst solidním tempem. Vysoké dvouciferné přírůstky se již opakovat nebudou – koronavirové propady jsou už (naštěstí) za námi a export již roste z vyšší základny.
Průzkum: Přijetí eura podporuje 57 pct českých exportérů, čtvrtina je proti
14.07.2021 Přijetí eura v současné době podle průzkumu Raiffeisenbank a Asociace exportérů podporuje 57 procent českých vývozců, 29 procent z nich by uskutečnění tohoto kroku uvítalo v co nejkratší době. Společnou evropskou měnu naopak zcela odmítá čtvrtina vývozců, obávají se na příklad rozpadu eurozóny nebo krize eura. Výsledky průzkumu uskutečněným mezi čtyřmi desítkami exportérů dnes na on-line tiskové konferenci představila hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.
Index Exportu – český vývoz svírán protichůdnými faktory
14.07.2021 „Český export balancuje na hraně mezi příznivou situací v poptávce a pokračujícími komplikacemi na nabídkové straně. Otázkou je, který z faktorů bude v příštích pěti měsících převažovat,“ uvádí Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Index Exportu – připravme se na dvouciferná tempa růstu
31.05.2021 „Český export prochází aktuálně turbulentním vývojem, který není jednoduché exaktně zachytit. Na jedné straně tu máme efekt výrazně nízké srovnávací základny (v dubnu 2020 export poklesl o 37 % v meziročním srovnání a po sezónním očištění, v květnu o 23 %), který automaticky přifoukne meziroční tempa růstu vývozu, a na druhé straně poškozené dodavatelsko-odběratelské vazby v podobě prodlužování dodacích lhůt, nedostatku výrobního materiálu a s tím spojeného prudkého růstu cen,“ uvádí Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Index Exportu – křehké základy dalšího růstu
03.05.2021 Index exportu předpovídající vývoj českého vývozu na základě tvrdých statistických dat slibuje solidní, až dvouciferný růst českého vývozu v následujících třech měsících. Do karet mu hraje i samotná velmi nízká základna z minulého roku, kdy dubnová hodnota českého exportu byla až o 36 % nižší po očištění o sezónní vlivy než v roce 2019.
Ranní okénko - Evropská spotřebitelská důvěra zřejmě zůstane utlumená
18.02.2021 Dnes se dočkáme předběžného výsledku průzkumu spotřebitelské důvěry v zemích eurozóny. Zde se zázraky neočekávají, když trh vyhlíží jen nepatrný růst z -15,5 na -15 bodů, přičemž odhad RBI je ještě mírně pesimističtější s -15,6. Sentiment evropských spotřebitelů se přitom ani v létě nestačil vzpamatovat z první vlny pandemie, když po propadu k -22 bodům stačil vzrůst jen k letním zhruba -14 a od té doby paběrkuje poblíž této hodnoty. Ještě před příchodem koronaviru přitom činil -6,4 bodu a jeho pětiletá průměrná úroveň činí -8,0. Těžko se ovšem evropským spotřebitelům divit, když měsíce neslyší o ničem jiném, než dalších a dalších kolech ekonomických uzavírek.
Index Exportu – bezbřehý optimismus nebo světlo na konci tunelu?
06.01.2021 V listopadu výkonost českého exportu opět překonala očekávání. I předstihové ukazatele, navzdory druhé a později i třetí vlně šíření nového koronaviru, společně jedním hlasem hovoří o oživení českého průmyslu a exportu. Dle indexu nákupních manažerů růst zakázek dosáhl nejvyššího tempa od února 2018.
Index Exportu – vyexportujeme se z koronavirového šoku?
30.11.2020 Druhá vlna šíření COVID-19 opět krutě zasáhla českou ekonomiku, a to především služby. Než se šíření viru vymklo kontrole, česká ekonomika se na čele s exportem svižně odrážela ode dna.
Ekonomika podle odhadů kvůli novým opatřením klesne více
21.10.2020 Kvůli novým opatřením vlády proti šíření koronaviru lze letos očekávat propad ekonomiky o zhruba 8,5 procenta. Vyplývá to z odhadů ekonomů oslovených ČTK. Před druhou vlnou pandemie přitom očekávali letos propad ekonomiky kolem 6,5 až sedmi procent. Zároveň je zatím podle nich situace lepší než na jaře v tom smyslu, že velké firmy nepřerušily výrobu a zároveň není přerušen pohyb zboží a služeb přes hranice. Na druhou stranu někteří upozornili, že pro řadu firem situace může být horší, protože již nemají dostatečné rezervy.
Index Exportu – na vlnách koronaviru
06.10.2020 Český export prochází zatěžkávací zkouškou. V letních měsících „vydýchával“ krutý jarní úder koranaviru. „Z více jak třetinových propadů se mu během krátké doby podařilo přiblížit k loňským letním hodnotám exportu. Přesto za sedm měsíců letošního roku český export ztratil 257 miliard korun (národní metodika). Vyhlídky vzhledem k intenzitě šíření nákazy ale nejsou růžové,“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Index Exportu – z propasti do mělčiny
31.08.2020 Konec celonárodní karantény a rozvolnění přísných pravidel pro pohyb osob přes hranice státu ulevil českému exportu. „Tomu se díky sobě vlastní houževnatosti po květnovém dvouciferném propadu na úrovně z roku 2013 podařilo vrátit zpět, alespoň na úrovně z roku 2016. Celonárodní karanténa a boj proti COVID-19 se nejcitelněji projevila právě na exportu, který si za nejkritičtější tři měsíce odepsal meziročně 26 procent, tj. 254 miliard korun,“ vyčísluje dopad koronavirové krize na vývoz Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
RB: Propad HDP bude nejhlubší od transformace, nepřekročí šest pct
13.08.2020 Propad české ekonomiky bude letos sice nejhlubší od ekonomické transformace, ale nebude dvouciferný. Neměl by překročit šest procent. Přesto se ČR úrovní produkce vrátí do roku 2016. Na předcovidové úrovni bude až počátkem roku 2022. Novinářům to včera řekla hlavní ekonomka Raiffeisenbank (RB) Helena Horská.
Ekonomika v 2. čtvrtletí klesla podle odhadů až o 18 procent
29.07.2020 Česká ekonomika zřejmě ve druhém čtvrtletí prodělala kvůli dopadům šíření koronaviru a restriktivním opatřením největší propad vůbec, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Nicméně v konkrétních odhadech se analytici výrazně liší. V meziročním vyjádření ekonomové očekávají pokles HDP o 9,7 až 18 procent. Mezičtvrtletně pak očekávají pokles od 7,4 do 14 procent. Aktuálně lze podle analytiků již pozorovat, že se ekonomika odráží ode dna.
Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o 7,5 pct.
23.07.2020 Česká bankovní asociace v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o 7,5 procenta. Příští rok by se pak měla ekonomika vrátit k růstu 5,3 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci.
Dohoda EU je podle analytiků dobrou zprávou pro ekonomiku ČR
21.07.2020 Schválení dohody o fondu obnovy a víceletém rozpočtu EU jsou pro českou ekonomiku podle oslovených analytiků dobrou zprávou. I když peníze již neovlivní vývoj české ekonomiky letos, jde i tak podle ekonomů o významnou pomoc o velikosti zhruba 11 procent českého hrubého domácího produktu (HDP). To je podle některých analytiků více než reálná pomoc, kterou ekonomice zasažené koronavirem poskytuje česká vláda. Zároveň ekonomové upozornili, že ČR zůstane díky dohodě nadále čistým příjemcem peněz z EU. A fakt, že si EU peníze půjčí, může vést k efektivnějšímu přerozdělování a hospodaření s unijními penězi.
Index Exportu – prvotní šok za námi, křehké oživení před námi
16.07.2020 Český export se postupně vzpamatovává z uštědřeného šoku. Po kolosálním propadu v dubnu o více než třetinu a v květnu o necelou třetinu, Index Exportu předpovídá českému exportu v následujících pěti měsících pozvolné oživení.
Index Exportu – rychlý nebo pomalý restart exportu?
28.05.2020 Stačily pouhé dva týdny celonárodní karantény a výkonnost českého exportu se v březnu propadla nejprudším tempem od července 2009. A to byl pouhý začátek. „Dle odhadu Indexu Exportu, který jsme podrobili dvojnásobnému šoku ve srovnání s tím březnovým, byl český export v dubnu postižen dvouciferným propadem v rozsahu více než jedné čtvrtiny (o 25-30 % v porovnání s loňským dubnem). Ten vrátil dubnovou hodnotu exportu o sedm let zpátky na úroveň z roku 2013,“ komentuje situaci Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank a dodává, že: „ještě hůře se odhaduje další vývoj exportu a jeho případný restart. Předstihové ukazatele u nás i v Německu se sice už odráží od historických minim, ale dodavatelsko-odběratelské řetězce se znovu spojují a rekonstruují. V mnohých provozech stále chybí zaměstnanci a spotřeba domácností ožívá zatím jen opatrně. Na přesnější vyhlídky našeho exportu si budeme muset ještě počkat.“
Slíbená pomoc vlády na podporu ekonomiky je vyšší než realita
11.05.2020 Slibovaná vládní pomoc české ekonomice je mnohokrát vyšší než reálná pomoc. Jde pouze o desetiny procent HDP místo slibovaných 20 % HDP.
Rada ČNB podle odhadů ve čtvrtek opět sníží úrokové sazby
03.05.2020 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek 7. května zřejmě sníží základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,5 procenta. Vyplývá to z vyjádření většiny ekonomů oslovených ČTK. Důvodem by měla být reakce na další negativní vývoj ekonomiky kvůli dopadům šíření koronaviru. Někteří analytici ovšem nevylučují ani pokles základní sazby až na technickou nulu.
Propad české ekonomiky až o 11 %
29.04.2020 Podle analytiků a ekonomů může letos česká ekonomika klesnout až o 11 %. Odhady jsou však podle nich nejisté a nikdo přesně neví, co přijde.
Ekonomika letos může podle odhadů klesnout až o 11 procent
28.04.2020 Česká ekonomiky by mohla klesnout kvůli dopadům šíření koronaviru o 6,5 až 11 procent, vyplývá z odhadů analytiků oslovených ČTK. Zároveň ale ekonomové upozorňují, že odhady jsou v současnosti velmi nejisté kvůli dalšímu prakticky nepředvídatelnému vývoji situace nejen v Česku, ale i v zahraničí. Příští rok pak většinou ekonomové očekávají poměrně silné oživení ekonomiky, ta by tak mohla podle některých odhadů stoupnout až o devět procent. Na předkrizovou úroveň se ale podle ekonomů vrátí ekonomika až během roku 2022.
Analýza: Pokles čeká ekonomiky v celém regionu, ČR o 5,2 procenta
24.03.2020 Podle nejnovějších odhadů ekonomů Raiffeisenbank by měla česká ekonomika kvůli dopadům šíření koronaviru v letošním roce klesnout o 5,2 procenta. Pokles ekonomiky přitom očekávají u všech okolních státu. U Německa počítají s poklesem o 4,1 procenta, u Slovenska o šest procent, u Maďarska o 3,5 procenta a u Polska o dvě procenta. Informovala o tom hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská. V příštím roce by se pak měly ekonomky všech zemí regionu vrátit k růstu.
Pokles české ekonomiky je letos podle ekonomů prakticky jistý
17.03.2020 Česká ekonomika za celý letošní rok s největší pravděpodobností poklesne, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Velikost propadu ekonomiky bude podle analytiků záviset nejen na vývoji v ČR, ale i v zahraničí. V případě, že by se zastavila výroba ve velkých podnicích, mohl by být pokles největší od krize v letech 2008 až 2009, tedy i více než pět procent. Na počátku roku ekonomové odhadovali pro letošek růst kolem dvou procent a ještě před týdne většinou počítali nejhůře se stagnací.
Ekonomika podle Raiffeisenbank kvůli koronaviru stoupne méně
10.03.2020 Česká ekonomika letos kvůli dopadům šíření koronaviru stoupne pouze o jedno až 1,5 procenta. Vyplývá to z rizikového scénáře vývoje ekonomiky, který vypracovali analytici Raiffeisenbank. Rizikový scénář se přitom podle nich již naplnil. Počítá mimo jiné s šířením infekce tři až čtyři měsíce, poklesem ekonomiky i ve druhém čtvrtletí a oživením jejich růstu až ve třetím čtvrtletí. ČTK o tom dnes informovala hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská. Původní odhady ekonomů před šířením koronaviru letos počítaly s růstem ekonomiky kolem dvou procent.
Index Exportu – chybí dobré zprávy
27.02.2020 Ačkoliv výkon českého exportu na konci roku 2019 přinesl nečekané zklamání, celoroční hodnota vyvezeného zboží z Česka na zahraniční trhy dosáhla očekávaného historického rekordu ve výši 3,68 biliónů korun. Podle odhadu Indexu Exportu výkonnost českého exportu pro prvních pět měsíců tohoto roku zůstane slabá, v některých měsících může hodnota vývozu klesnout i pod loňskou úroveň.
Index Exportu – ani jaro český export nepovzbudí
30.01.2020 Podle odhadu Indexu Exportu se listopadový pokles českého vývozu na konci roku 2019 opakovat nebude a celoročního hodnota vyvezeného zboží z Česka na zahraniční trhy dosáhne nového rekordu, téměř 3,7 biliónů korun. Přesto první čtvrtletí letošního roku bude ve znamení mírného poklesu hodnoty českého vývozu. V dubnu se podle aktuálního odhadu Indexu Exportu český vývoz vyrovná loňské výkonnosti.
Index Exportu – začátek roku 2020 oživení nepřinese
09.01.2020 Podle odhadu Indexu Exportu ani nižší výkonnost českého exportu v závěru roku 2019 neohrozí dosažení nové historické mety - roční hodnota českého národního exportu zboží překoná hranici 3,7 biliónů korun.
Devalvace koruny přes 30 lety byla podle ekonomů nezbytná
08.01.2020 Znehodnocení koruny v několika krocích během roku 1990 bylo nezbytným předpokladem pro přechod tehdejší československé ekonomiky na tržní model, shodují se ekonomové oslovení ČTK. I když podle některých bylo zpětně oslabení kurzu příliš velké, obecně nastartovalo dlouhodobé posilování koruny. Ta se tak stala do jisté míry nárazníkem proti ekonomickým šokům, což je vidět i v dnešní malé ochotě veřejnosti přejít na euro. Navíc posilování koruny začalo postupně zlevňovat nákupy Čechů v zahraničí.
Výnosy státních dluhopisů budou letos podle odhadů spíše klesat
01.01.2020 Výnosy českých státních dluhopisů v letošním roce spíše mírně klesnou. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků oslovených ČTK. Důvodem bude zhoršení ekonomické situace. Někteří ekonomové ovšem očekávají mírný nárůst výnosů s tím, že se mezi investory zmírní obavy ohledně vývoje světové ekonomiky.
Index Exportu chladí přehnaná očekávání
29.11.2019 Zmírnění tenzí v obchodních vztazích mezi Spojenými Státy a Čínou, tiché odložení sankčních cel na dovoz evropských aut a náhradních dílů do Spojených Států či naděje na spořádaný odchod Velké Británie z Evropské unie zvrátil doposud klesající sentiment na klíčových trzích našich obchodních partnerů včetně nejzasaženějšího Německa.
Související klíčová slova:
Partneři | Brexit | Finance | Peníze | Inflace | OECD | EUR/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Podílové fondy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Důvěra investorů | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Broker | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Devizový trh | Dividenda | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Fed | IFO index | Index cen průmyslových výrobců | Indikátory | Investice | Investování | Komodity | Kurz | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Pozice | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Termínový kontrakt | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Indexy | Úroková sazba | Fond | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Kurz koruny | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | ČSOB | Deloitte | Investiční produkty | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Index cen | Výrobní náklady | Český statistický úřad | Conseq | Facebook | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Akcie dnes | Analytika | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Cena | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Finanční investice | Fio | Fondy | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční plán | Investiční poradenství | Investing | Investování do nemovitostí | Jiří Rusnok | Kurs koruny | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nové trhy | Oslabení koruny | Pád rublu | Patria Finance | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Spořící účty | SWIFT | Termínované vklady | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj kurzu | Země EU | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | ING | Andrej Babiš | BIC | Ekonomika Číny | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | SPS | Itálie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Vzdělání | Burze | Investment | Unicredit | The New York Times | Institut ZEW | CNOOC | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | David Marek | Investing.com | Destatis | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Kurz koruny vůči euru | Pokles úrokových sazeb | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Kč/EUR | Volby v USA | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Den D | České firmy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Akcie ropných společností | Propad | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Tesla | Výhled | Bankéři | Mzdy | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Příjmy | ČTK | Německý Ifo index | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Aleš Sosnovský | Krize eura | Výkyvy kurzu koruny | Aleš Michl | Investiční firmy | Conseq Investment Management | Ekonomické výsledky | Přijetí eura | Podniky | Prognóza ČNB | Czech Fund | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Posilování české koruny | Starteepo | Průzkum společnosti | Evropská komise | Základní úroková sazba | Německé akcie | Jednotná měna | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Sazby ČNB | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Michal Brožka | Pokles sazeb | Společná měna | Snížení sazeb | Gazprom | Výnosové křivky | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Produkce zemního plynu | Růst mezd | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Kurzarbeit | Odhady ČNB | Bilance zahraničního obchodu | Uvalení cel | Trinity Bank | Měny regionu | Digitalizace | Investment Management | Deficit | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Obchod | Trh práce | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Dynamika HDP | Reálné ekonomiky | Růst cen | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | 5G | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Růst české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | České dluhopisy | EET | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Dovoz aut | Nord Stream | Zahájení obchodování | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Naše prognóza | Philadelphia Fed index | Fed index | Evropská spotřebitelská důvěra | Bydlení | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | NERV | Přelom roku | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | České výnosy | Michal Skořepa | Pozitivní zpráva | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Černé labutě | Prodej automobilů | Američané | Devalvace koruny | Miliardy eur | Znehodnocení koruny | Prvotní kurz koruny | Čeští exportéři | Prudké posilování koruny | Nákup devizových prostředků | Dlouhodobé posilování koruny | Přejít na euro | Zlevňovat nákupy | Oslabení kurzu | Budování tržní ekonomiky | Rozdělení československé měny | Československé měny | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Ifo | Experti | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Nedostatek zakázek | Veřejné finance | Ukazatele | Dobré zprávy | Velké firmy | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Lepší zítřky | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Zrychlení růstu | DNB | Ekonomický dopad | Lednová inflace | Inflace v lednu | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Obavy z pandemie | České banky | Šíření koronavirové nákazy | Šéfka ECB | Cestovní ruch | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Prudký pokles | Mince | Tržní podmínky | Opatření vlády | Další vývoj | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší propad | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Ekonomové Raiffeisenbank | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Šíření viru | Pokles vývozu | New York Times | Vedlejší účinky | Viceprezident | Potenciální změny | Počet nakažených | Aktuální situace | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Snížení základní úrokové sazby | Rozhodnutí bankovní rady | DNB Markets | MF | Pravidla EU | OSVČ | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Šíření nákazy | Reálné mzdy | Air Bank | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | KoroNERV-20 | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Ekonomické škody | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonomické oživení | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Výpadky | Česká ekonomika letos | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Analytik ČSOB | Současný propad | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | Nové zakázky | DDoS útoky | Průzkum ČSÚ | Odhad vývoje HDP | SAS | Cestování | Superpočítač | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Propad exportu | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tržby maloobchodníků | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Richard Siuda | Centrální banka Japonska | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Oživení české ekonomiky | Ústup inflace | RBI | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Umělé inteligence | Investment management | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | František Bostl | Záchranný balík | Antivirus | Předkrizové úrovně | Vývoz z Německa | Používání eura | Zpomalení inflace | Podpůrné programy | Covid | Technologické firmy | Snížení nákladů | Druhá vlna | Propad české ekonomiky | Státní pomoc | Akcie aerolinek | Situace na trhu práce | Fond obnovy | Reputace | Ceny | Lídři Evropské unie | Propad ekonomiky | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Inflace v červenci | Oživení poptávky | Zrušení superhrubé mzdy | Transparentnost | Objem exportu | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Cena elektřiny | Exportní průmysl | Epidemiologické situace | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Vyjádření premiéra | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Státy Evropské unie | Vakcinace | Očkování | Štědrý den | Počasí | Dobrý výsledek | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Měsíční data | Situace na trhu | Nastavení sazeb | Růst produktivity | Air | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Dostupná data | Plán firmy | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Hodnocení současné situace | Obavy z inflace | Oslabení | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | Prodej | Počet nezaměstnaných | Hliník | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Delta mutace | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Hackeři | Medián | Janus Henderson | Společnosti | Národní měny | Opatření | ANO | Ceny plynu | Konfederace | ČSSD | Kompenzace | Největší čínský těžař ropy | Čínský těžař ropy | CNOOC Ltd. | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Automotive | Zpožděné dodávky | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Nedostatek surovin | Pozornost | Meta | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Dopady inflace | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Nové mutace | 3М | Rostoucí inflace | Ministr práce a sociálních věcí | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Anexe Krymu | Sankce | Odpojení Ruska | Konflikt na Ukrajině | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Sankce Rusko | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | MWh | Situace na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Prima | Obchod s Ruskem | Řetězce | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Růst platů | Zastavení dodávek | Růst cen energií | Vlastnictví | finGOOD | Vít Endler | Objem vyplacených dividend | Přijetí | Znehodnocení | Karel Havlíček | Daň z mimořádných zisků | České předsednictví | Současná situace | Investiční cíle | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Akcie aerolinek SAS | Vysoké inflace | Jan Kubíček | Vyjádření představitelů | Média | Viceguvernérka | Fingood | Vklady | Železnice | FinGO | Tomáš Jícha | Vice | Místopředseda představenstva | Ekonomka Horská | ČNB Eva Zamrazilová | Viceguvernérka ČNB | Návrat inflace | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | ATRIS | Zlevnění hypoték | Jana Vaisová | Další snižování sazeb
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot