Hyperinflace
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
15.01.2025 Po britské libře šterlinků se ruský rubl považuje za druhou nejstarší měnu světa. Oficiálně platidlo zavedl slavný car Petr I. Veliký už v roce 1704. Moderní rubl se ale zrodil teprve nedávno po rozpadu Sovětského svazu. Na historii ruského platidla se podíváme v dalším díle pořadu CASH HISTORY.
Nejhorší měna letošního roku
28.12.2024 Zatímco jedna latinskoamerická země prochází ozdravnou kúrou a skrz drastické rozpočtové škrty se snaží vydobýt ztracenou důvěru investorů, druhá si žije nad poměry, zapisuje hluboké fiskální deficity a finanční trhy ji začínají trestat.
Od starověkého šekelu k moderní měně. Podívejte se na příběh izraelského platidla
25.12.2024 Slovo šekel se používalo už za dávného starověku, moderní izraelskou měnou je ale teprve pár desítek let. Stát Izrael ostatně vznikl až v roce 1948 a na jeho území se už protočila čtyři různá platidla. Na vývoj tamní měny si posvítíme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.
Od Aztéků až k ropné krizi. Příběh mexického pesa začal během koloniální války
27.11.2024 Mexické peso patří mezi dvacet nejčastěji obchodovaných měn na forexovém trhu a je třetím nejoblíbenějším platidlem na americkém světadílu. Už z názvu je patrné, že se mexické peso vyvinulo ze španělské koloniální měny. Na jeho příběh se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.
Argentinská měna se stala symbolem finančního úpadku. Jaký je příběh tamního pesa?
15.11.2024 I když si historicky největší inflaci prožili v Maďarsku, je to spíše Argentina, se kterou si lidé spojují hyperinflaci a těžké hospodářské potíže. Jihoamerickou zemi, která kdysi patřila mezi nejbohatší státy světa, totiž tyto problémy sužují už celé století. Na příběh argentinského pesa se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.
Z Florencie do největší hyperinflace v dějinách. Podívejte se na příběh maďarského forintu
25.09.2024 Maďarský forint začal psát svou historii už ve středověku, ačkoli moderní forma měny spatřila světlo světa až po druhé světové válce. Dnes se forint podobně jako koruna brání nástupu eura. A zatím to vypadá, že forint s námi ještě nějakou chvíli pobude. Na historii maďarského platidla se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.
Polská měna ještě stále odolává euru. U našich sousedů se platilo zlotým už ve středověku
16.08.2024 Podobně jako Češi se Poláci zavázali, že budou jednou platit eurem. Ale ani u našich sousedů se na měnovou transformaci nijak nespěchá. Poláci by se ostatně vzdali měny, jejíž název se zrodil už dávném středověku. Na historii polského zlotého se podíváme v dalším díle CASH HISTORY.
Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)
11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
Roční míra inflace v Argentině vystoupala na 211 procent, je nejvýše za 32 let
12.01.2024 Roční míra inflace v Argentině se v prosinci vyšplhala na 211,4 procenta a je nejvýše za 32 let. Vyplývá to z dat, která ve čtvrtek zveřejnila vládní statistická agentura INDEC. Nový krajně pravicový a ultraliberální prezident Javier Milei se hyperinflaci snaží zkrotit tvrdými úspornými opatřeními.
R. Kiyosaki vyzývá k nákupu bitcoinu uprostřed varování před hyperinflací
03.10.2023 Autor nejprodávanější knihy o osobních financích “Bohatý táta, chudý táta” varoval své příznivce před nebezpečím hyperinflace a vyzval je k nákupu aktiv, jako je Bitcoin (BTC), zlato a stříbro.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.03.2023 1) Akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse dnes prudce klesají, před polednem se propadly až o čtvrtinu a dostaly se na rekordní minimum. Důvodem je vyjádření největšího investora Credit Suisse, kterým je Saudi National Bank (SNB), že nemůže švýcarské bance poskytnout další finanční pomoc. Dopoledne bylo obchodování s akciemi Credit Suisse několikrát pozastaveno, uvedl zpravodajský server CNBC. SNB je největší komerční bankou v Saúdské Arábii.
Míra inflace v Argentině poprvé od začátku 90. let přesáhla 100 procent
15.03.2023 Míra inflace v Argentině poprvé od éry hyperinflace začátku 90. let přesáhla 100 procent. Cena mnohého spotřebního zboží se tak od roku 2022 zdvojnásobila. Země se roky potýká s ekonomickými problémy a většina obyvatel nyní žije v chudobě, informuje zpravodajský server BBC.
Bitcoin je podle Cathie Wood nejlepší pojistka
03.02.2023 Podle Cathie Wood – generální ředitelky ARK Invest, je bitcoin nejlepší obrana proti konfiskaci bohatství a pojistkou pro rozvojový svět.
Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin odhaluje tři přelomové příležitosti pro kryptoměny v roce 2023
21.12.2022 Nastává období roku, kdy vedoucí pracovníci a hráči v kryptoměnovém průmyslu mapují jasné plány pro nový rok, a Vitalik Buterin naznačil tři příznivé oblasti.
Vitalik Buterin vkládá velké naděje od kryptoměn na rok 2023
21.12.2022 Vitalik Buterin, zakladatel Etherea, se podělil o svůj názor na vývoj na kryptoměny v roce 2023.
Bitcoin se do 5 let dostane na 500 000
20.07.2022 CEO Galaxy Digital a miliardář Mike Novogratz tvrdí, že navzdory pokračujícímu medvědímu krypto trhu dosáhne bitcoin v příštích 5 letech hodnoty 500 000 USD.
Kryptoměny se stále více používají k vyplácení mezd v rozvojových ekonomikách
12.07.2022 Jedinci, kteří žijí v zemích, které se staly svědky hyperinflace nebo mají historii finanční nestability, stále více přijímají kryptoměny jako hlavní zdroj příjmů.
Inflace na Ukrajině byla v červnu nejvyšší za šest let
08.07.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen na Ukrajině v červnu dále zrychlilo na 21,5 procenta. To je nejvyšší údaj za šest let. Největší podíl na tom měly ceny pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ukrajinský statistický úřad.
Krvavý měsíc: Záchranný plán Terra LUNA prosazoval průmysl
18.05.2022 Necelý týden po zhroucení stablecoinu TerraUSD (UST) vázaného na americký dolar zveřejnil spoluzakladatel projektu plán, který, jak doufá, udělá čáru za mnohamiliardovým krachem tokenu a jeho rodné měny LUNA. Společnost Kwon Do-hyung – známější pod jménem Do Kwon – uvedla, že záchranný plán, který bude mít podobu hard fork, by mohl vdechnout ekosystému nový život a kompenzovat ty, kteří utrpěli uprostřed jeho téměř úplného kolapsu. „Fork“ však byla z Kwonova posledního oživovacího návrhu odstraněna poté, co komunita Terra tuto myšlenku v drtivém předběžném hlasování odmítla.
Venezuelská vláda by měla dostat Nobelovu cenu za ekonomii, řekl její šéf Maduro
24.03.2022 Venezuelský prezident Nicolás Maduro ve středu prohlásil, že jeho vláda si zaslouží Nobelovu cenu za ekonomii kvůli tomu, jak podle něj zvládla pozvednout ekonomiku navzdory sankcím. Ty vůči jeho režimu v předchozích letech zavedly Spojené státy, Británie či EU kvůli porušování lidských práv a principů demokracie. Nobelovu cenu si pochopitelně Madurova vláda nezaslouží, nicméně venezuelská ekonomika začíná dělat malé kroky k oživení, napsala agentura Bloomberg.
Fed se stane globálním ekonomickým trend-setterem: co čeká trh s kryptoměnami a bitcoin?
11.03.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou poškozuje globální ekonomiku. Kvůli rekordnímu počtu sankcí jsou narušeny obvyklé dodavatelské řetězce a může nějakou dobu trvat, než se vytvoří nové. Kromě humanitární a surovinové krize to vyvolává stagnaci hlavních průmyslových odvětví a má dopad na americký dolar a euro.
Rusové se po propadu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary
28.02.2022 Lidé v Rusku se po propadu kurzu rublu snaží z bankomatů vybírat americké dolary, před bankami se už od neděle tvoří dlouhé fronty. Západní sankce mezitím poslaly rubl k dolaru na rekordní minimum, upozornil ve své zprávě server Business Insider. Kurz rublu dnes ráno oslabil téměř o 30 procent a dolar se prodával až za 119 rublů.
Analytici: Sankce Rusko tvrdě zasáhnou
27.02.2022 Odpojení některých bank od mezibankovního systému SWIFT a další opatření proti ruské centrální bance nevyhnutelně povedou k pádu ruského rublu, odstřižení od mezinárodních finančních trhů a k neschopnosti Ruska splácet své závazky. Pro české podnikatele se zároveň stane ruský trh nedostupný a Rusko jako exportní trh tak přestane pro ČR existovat. Celkový dopad na českou ekonomiku by se mohl projevit v pomalejším hospodářském oživení a zvýšené inflaci. V žádném případě by sankce neměly destabilizovat domácí finanční a bankovní sektor, který je velmi silný. Podniky obchodující s Ruskem by se měly připravit na to, že ruská strana nebude hradit své závazky. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které ČTK oslovila.
Rusko se v pondělí probudí jako Severní Korea (ovšem stále s jadernými hlavicemi). USA a EU se dohodly se zmrazení rezerv ruské centrální banky, ta tak přichází o stovky miliard dolarů
27.02.2022 Spojené státy a Evropská unie se podle čerstvé zprávy agentury Bloomberg dohodly na zamrazení rezerv ruské centrální banky.
USD: Inflace v USA zrychluje
13.01.2022 Index DXY ve středu prudce klesl po proražení spodní hranice obchodního rozpětí na 95,54. Index dosáhl na konci včerejšího obchodování swingového minima 94,89. DXY futures od dnešního zahájení obchodování opět klesají a v době zveřejnění tohoto článku dosáhly 94,75, což odpovídá úrovním ze září 2020. Ukazuje se, že americký dolar nebyl schopen vyvinout vzestupný trend, navzdory tomu, že představitelé Fedu byli nakloněni rychlému ukončení programu stimulů a kvantitativního uvolňování a podle očekávání začít v březnu zvyšovat úrokové sazby. Fed o tom rozhodl na prosincovém zasedání. Po tomto setkání se DXY obchodoval v rozmezí mezi 96,94 a 95,54. Včera index prolomil toto pásmo, ale ne směrem nahoru, jak mnozí očekávali, ale směrem dolů. DXY včera prudce klesl a nyní klesá. Přiměla obchodníky nová data, která ukázala další zrychlení inflace, uzavřít své dlouhé pozice?
Fitch Solutions: Afghánská ekonomika by letos mohla klesnout až o pětinu
22.08.2021 Afghánská ekonomika by v letošním roce v důsledku převzetí moci radikálním islamistickým hnutím Tálibán mohla klesnout až o pětinu. Uvedla to podle agentury Reuters analytická a výzkumná společnost Fitch Solutions.
Českou republiku deptá „past dluhu“ i inflace. Běžné spoření tak představuje nejrychlejší cestu do chudoby
15.08.2021 Když tuzemští statistici před pár dny zveřejnili červencovou inflaci, kroutili ekonomové i centrální bankéři nevěřícně hlavou. Nikdo nečekal, že spotřebitelské ceny stoupnou meziročně až takhle výrazně, o 3,4 procenta.
Venezuela od října kvůli hyperinflaci škrtne na všech bankovkách šest nul
05.08.2021 Venezuela od října škrtne na všech bankovkách šest nul. Oznámila to dnes místní centrální banka, která se kvůli hyperinflaci rozhodla změnit nominální hodnotu své zdevastované měny bolívar už podruhé za poslední tři roky. Plán nic nezmění na dopadech kolapsu venezuelské ekonomiky, který přinutil k emigraci z této jihoamerické země miliony lidí. Každodenní peněžní transakce by ale díky tomuto kroku mohly být jednodušší, uvedla agentura Reuters.
Venezuelská vláda zvýšila minimální mzdu o 289 procent
02.05.2021 Venezuelská vláda zvýšila minimální měsíční mzdu o 289 procent. Oznámil to ministr práce Eduardo Piňate. Venezuelská ekonomika je sedmým rokem v recesi a čtvrtým rokem ji trápí vysoká inflace, tzv. hyperinflace.
Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu
11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.
Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent
09.06.2020 Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent. Extrémní poptávka po fyzickém zlatě a stříbře způsobila dočasný nedostatek zlata na trzích a stále trvající nedostatek stříbra, uvedli dnes hlavní tuzemští prodejci zlata pro ČTK. Přesná čísla neuvedli. V současné době se cena zlata na světových trzích pohybuje kolem 1720 dolarů za troyskou unci (v přepočtu 40.454 Kč), přičemž v polovině května ceny atakovaly sedmiletá maxima na úrovni 1765 USD za unci. Historické maximum zlata ze září 2011 činilo více než 1912 dolarů za troyskou unci.
Situace jako před 20 lety
27.01.2020 Musíme si přiznat, že jak z pohledu na rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, tak na maxima akciových trhů se nacházíme ve výjimečně dobrých časech. A to jak z pohledu České republiky, Spojených států i globálně. Můžeme najít hodně paralel se situací na přelomu tisíciletí, ale ne ve všem je doba podobná tehdejší internetové horečce. A v těchto rozdílech můžeme najít zajímavé obchodní příležitosti.
Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?
09.01.2020 Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice za určité časové období“. Co to ale znamená?
Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?
08.01.2020
Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné...
Přichází nové kvantitativní uvolňování v USA?
07.11.2019 Příběh o tisknutí peněz ve Spojených státech měl skončit happyendem. Nadměrná likvidita napumpovaná do systému v období největší nouze se měla postupně stáhnout, americká centrální banka (Fed) měla snížit svou rozvahu na úroveň emitované hotovosti jako před krizí a všichni zastánci kvantitativního uvolňování by ukazovali, jak do bylo efektivní a hlavně dočasné řešení. Všechno takhle fungovalo až do letošního léta.
Venezuelu drtí další sankce, ropa zdražuje
29.01.2019 Ropa dnes na světových trzích zdražila. Stalo se tak hlavně kvůli sankcím, které Washington uvalil na venezuelský státní ropný podnik PDSVA. Trh se obává, že sankce sníží export venezuelské ropy. Na místě tedy může být také obava ze zdražování pohonných hmot v České republiky. Nic takového ale zatím nehrozí. Jak benzín, tak nafta v ČR nadále pokračují ve svém cenovém poklesu, který započal loni v říjnu, resp. v listopadu. Předevčírem benzín Natural 95 zlevnil na úroveň 30,72 koruny, nejníže od loňského dubna. Cena nafty zase klesla na 31,14 koruny, čili nejníže od loňského května.
Venezuelská hospodářská katastrofa nebere konce
19.11.2018 Venezuelská vláda čelí velkému tlaku jak doma, tak ve světě. Problémem je hyperinflace a nedostatek hotovosti. Venezuelská centrální banka chystá předat komplexní ekonomické statistiky MMF (Mezinárodní měnový fond), hrozí jim totiž riziko dalších sankcí.
Venezuela uvedla novou vysoce nadhodnocenou měnu
21.08.2018 Venezuelská vláda minulý týden oznámila dočasné pozastavení elektronického bankovnictví. To začalo platit v neděli 19. srpna, aby usnadnilo příchod nových bankovek, které budou o pět nul menší než ty aktuální. Podle venezuelského prezidenta Nicoláse Madura tento krok usnadní finanční transakce a ochrání venezuelskou menu bolívar.
Geopolitická rizika hýbou finančními trhy
22.05.2018 Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.
Venezuela škrtne na bankovkách tři nuly
23.03.2018 Venezuelský prezident Nicolás Maduro nařídil změnu v označení nominální hodnoty bankovek problémové domácí měny bolívar. Kvůli obrovské inflaci a zhoršující se ekonomické krizi škrtne na bankovkách tři nuly. Nařízení vstoupí v platnost od 4. června, podle Madura nebude mít vliv na hodnotu bolívaru.
Těžba ropy ve Venezuele je nejnižší za téměř tři desetiletí
14.11.2017 Těžba ropy ve Venezuele v říjnu klesla pod dva miliony barelů denně. Dostala se tak na nejnižší úroveň za téměř tři desetiletí. Vyplývá to podle agentury Reuters ze včerejších údajů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?
14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
Inflace přichází
17.11.2016 Růst cen zrychlí, hlásají obchodníci na trhu s dluhopisy. Inflační očekávání v USA se dostala na nejvyšší úroveň od srpna 2015, kdy Čína devalvovala svou měnu. Jestřábi ale nemusejí mít žádný strach, o počátek hyperinflace nejde. Trh akorát předpokládá, že se americká centrální banka (Fed) bude alespoň dosahovat svého dvouprocentního cíle, nic víc, nic míň.
Strach z hyperinflace
13.04.2016 Je tomu 5 let, co vyspělý svět čelil relativně vysokému růstu cen a v prostředí nulových sazeb a kvantitativního uvolňování (QE) se část ekonomů začala bát, že toto zvýšení inflace centrální banky nedokážou udržet na uzdě a čeká nás hyperinflace. Proto stojí za to se zpětně podívat, jak dopadly jednotlivé ekonomiky a měny po této historické zkušenosti z roku 2011.
Pořadí měn podle rizikovosti
10.02.2016 Sentiment na finančních trzích se s přicházejícími daty zhoršuje den ode dne. Dnes si proto ukážeme, které měny by s případným krachem nabraly zisky a které naopak posune trh ještě níže.
Graf dne: Brazilský real dnes padá na historická minima, USD/BRL nad 4,0000
22.09.2015 Oslabování brazilské měny nabírá na tempu. Dnes překročil pár USD/BRL (BRL USD) hladinu 4 realy za dolar a vystoupal tak na nejvyšší hodnoty ve své více než 20 leté historii. Jen za poslední týden ztratil real 6,4 %. Předchozích minim dosáhl real v roce 2002 kvůli obavám, že budoucí prezident Lula da Silva odmítne uznat dluh země.
Proč klesá cena zlata? Kde a kdy se zastaví?
30.07.2015 Propad ceny zlata na 5letá minima (nejníže od března 2010) je aktuálně poslední demonstrací silného výprodeje probíhajícího na komoditním trhu, který už přes rok zřetelně sledujeme hlavně prostřednictvím trhu s ropou. Cenu zlata před dalším poklesem neuchránil ani výprodej čínských akcií a s ním související panika z prasknutí další bubliny.
Přes Vánoce bude nízká volatilita, mimo rubl
22.12.2014 V poměrně klidných obchodních seancích během vánočních svátků se obvykle na měnových trzích nečeká...
USD/BRL: Brazilská pohádka happyendem nekončí
28.10.2013 Dnes se v našem seriálu o exotických měnách podíváme na brazilský real (BRL), který si za posledních 10 let vydobyl určitý respekt mezi měnami emerging markets. Jeho nevýhodou je však příliš vysoká provázanost s komoditními trhy, což mu v dnešní době způsobuje potíže.
Panika klesá, zlato půjde dolů
11.09.2013 Vzhledem k tomu, že cena zlata je obvykle kótovaná v amerických dolarech, byly největším tahounem růstu jeho ceny obavy z inflace v USA.
Když s inflací je taková zábava...
23.08.2013 Výklad týkající se inflace je zábava. Většina z těch, kteří se dříve nikdy nevěnovali makroekonomii, je překvapena, k...
Někde je hyperinflace realitou - špatná vláda je schopná zlikvidovat jakoukoliv zemi
17.06.2013 Podle venezuelské centrální banky dosáhla květnová inflace v této zemi 6,9 %. To odpovídá anualizované inflaci převy...
INVESTOŘI ZTRÁCEJÍ KVŮLI ŠPATNÉMU NAČASOVÁNÍ
27.05.2013 Akcie se minulý týden zhluboka nadechly po tom, co jsme mohli vidět ochlazení v Číně, což mnozí investoři vnímali jako...
Pomůže nám zlato odhalit, jak jsou na tom vlastně trhy?
22.04.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom a ředitel IT Saxo Bank. “Měli bychom být schopní pociťovat smutek. Ovšem ne...
Rozpad eurozóny musí být odvrácen za každou cenu, hrozí spíše odchod severních zemí
23.08.2012 Úvahy o rozpadu eurozóny vidí tuto možnost buď jako prostý proces devalvace jednotlivých měn, či naopak jako velkou ekonomickou pohromu. Druhá možnost je pravděpodobnější. Mezi severem, který má významnou věřitelskou pozici, a vysoce zadluženým jihem se nahromadil velký objem nerovnováh. Rozpad eurozóny by poškodil platební mechanismy mezi jednotlivými zeměmi a negativně dolehl na ekonomickou aktivitu.
Tak šel čas: 22 týden 2012
03.06.2012 Trocha historie: Život a pád dollaru
Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi
31.05.2012 Kompletní publikace k dispozici na www.saxobank.czSteen JakobsenZde je několik scénářů vyplývajících z řecké krize, kt...
Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi
31.05.2012 Kompletní publikace k dispozici na www.saxobank.czSteen JakobsenZde je několik scénářů vyplývajících z řecké krize, kt...
Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi
31.05.2012 Zde je několik scénářů vyplývajících z řecké krize, které podle nás připadají v úvahu pro EU a akciový trh jako celek. Tyto scénáře vycházejí z rámce, který udává, kde se ve třech fázích této krize nacházíme, a současná rizika hrozící ze tří pohyblivých částí investičního vesmíru: politiky, hospodářského cyklu a ocenění aktiv. Jsou součástí komplexní Mapy řecké krize.
Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi
31.05.2012 Kompletní publikace k dispozici na www.saxobank.czSteen JakobsenZde je několik scénářů vyplývajících z řecké krize, kt...
Mapa řecké krize: Jak obchodovat v krizi
31.05.2012 Kompletní publikace k dispozici na www.saxobank.cz
Steen Jakobsen
Zde je několik scénářů vyplývajících z řecké kr...
Taleb: Celý systém je prohnilý. Nemám jinou možnost, než držet akcie
14.03.2012 V obavách z hyperinflace nevěřím americkým dluhopisům, nezbývá mi proto, než pro...
FXstreet.cz přináší novou knihu v češtině! Světový bestseller!
07.08.2009 Server FXstreet.cz vám přináší světový bestseller v češtině - Crash Proof: jak vydělat v době recese.
FXstreet.cz přináší novou knihu v češtině! Světový bestseller!
07.08.2009 Server FXstreet.cz vám přináší světový bestseller v češtině - Crash Proof: jak vydělat v době recese. Tato publikace se sice netýká čistě obchodování Forexu, ale protože se jedná o jednu z nejlepších knih o investování a financích, které v poslední době vyšly, rozhodli jsme se ji předat všem traderům i u nás.
Související klíčová slova:
Akciové trhy | Finanční stabilita | Ekonomické problémy | Izraelský šekel | Výnosy dluhopisů | Historické území Palestiny | LYNX | Analytický tým FXstreet.cz | Válka měn | Míra inflace v Argentině | BRIC | Hospodářské potíže | Zvyšování sazeb | TerraUSD (UST) | Hlavní ekonom | Akcie Erste | Prezident Nicolás Maduro | Zkušenosti | Ark | USD/PLN | USDT | Ztráty peněz | Javier Milei | Obchodník | Zpravodajský server | EUR | Řecko | Mince | Trend | HDP země | Kolaps | Brazilský real (BRL) | Dění na světových burzách | Pětiforintová mince | Falklandy | Papírové peníze | BTC | Volatility | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Infografika | Španělská migrace | Tempo růstu | Prestiž mexického pesa | Korelace | Vysoká rizika | Bezcenné platidlo | Agentura S&P | Oživení poptávky | Latinskoamerická země | Odpojení Ruska | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Michala Moravcová | Evropská komise | České vlády | Pravděpodobnost | Náklady na půjčky | Kyrylo Ševčenko | Brazilská ekonomika | Španělské koloniální měny | Unce zlata | Podstoupení rizika | Nové peníze | Cenové stability | Více peněz | Komunita | Nákup fyzického zlata | Diverzifikace | Vývoj kurzu izraelského nového šekelu | Co je inflace? | Depozitní sazba | Soudruzi | Cíle měnové politiky | Goldman Sachs | USD/BRL | Karel I. Robert | PLN | Zerohedge | Poplatky | Ethereum | První peso | Ukázka hyperinflace | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | Expanze | Zlato a stříbro | Komunikační politika | Americký akciový index | Investing | Propad cen | Peso (MXN) | Investice do infrastruktury | Afghánská měna | moderní forma měny | Ruský trh | Nová data | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Znehodnocení | Pandemie | Investice společnosti | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Faktory ovlivňující monetární politiku | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | ČSÚ | Strach | Dividendy | Analýzy | Sedmý sovětský rubl | Rozpočtové škrty | Vysoké riziko | Cena zlata | Největší hyperinflace | Mike Novogratz | Sovětský rubl | Dolary | Argentinská centrální banka | Měny emerging markets | Migrace do Argentiny | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Negativní výhled | Roční zhodnocení | Propad cen ropy | Volatilita | Nejbohatší státy světa | Nizozemsko | Ceny pohonných hmot | Spotřební koš | Grayscale | Prudký pokles | Uvolnění měnové politiky | Proražení | Slabé měny | CZK | Chainalysis | Vývoj kurzu české koruny | US High Yield | Výhled | Daňový aparát | Token | Oznámení | Politická situace | Reálné výnosy | Weibo | Inflace v Brazílii | Finanční pád | Směnné kurzy | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | HUF | Palestinská libra | Irsko | Centrální banky | Mistrovství světa ve fotbale | Území dnešního Mexika | Graf ceny zlata | Guvernér polské centrální banky | Hugo | Přijetí | Propad rublu | Rezervní měna | New York | Zakladatel etherea | Porušování lidských práv | Peso convertible | Ratingová agentura | Americké dolary | Amber Group | Nové peso | Invaze | Masivní inflace | Business Insider | Blog | Měny světa | Komoditní měny | Investiční certifikát | Turecko | Mayové | Válka | Měnové projekty | Pandemie koronaviru | Zlato.cz | Platidlo Rakouska-Uherska | Britský mandát | Czech Fund | Fanoušek Bitcoinu | Izrael | Vice | Futures | Oblečení | Šestý sovětský rubl | Území Argentiny | Růst nezaměstnanosti | Přehled o dění na světových burzách | Další měnová reforma | Největší příležitosti | Devalvace domácí měny | Hospodářská katastrofa | Historie samostatné Argentiny | Rubl k dolaru | Inflace v Argentině | Web3 | Co je deflace | Co je měnová politika? | Pomoc ekonomice | Utahování měnové politiky | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Inflace a dluhopisy | JPM | Vývoj kurzu argentinského pesa | LIBOR | Štěpán Hájek | Státní bankrot | Měnové reformy | Státní banka | Směnný kurz | Uherské koruny | Svobodné měny | Moderní rubl | Ekonom UniCredit Bank | Izraelci | Investice do dluhopisů | Imperiální rubl | Moody's | Rekordní minimum | Základní příjem | Historie území | Obchodní příležitosti | Hlavní úrokové sazby v Brazílii | Nákup akcií | Zloté | Vývoj zlata | Analytici | Federální rezervní banka | Zlatý rubl | Vlastní měna | Patrik Mackových | Nominální úročení | Zprávy a události | Citelná inflace | Brutální inflace | FRED | Španělský dolar | RUB/USD | Izraelské měny | Pátý sovětský rubl | Propad na finančních trzích | Varšava | Mexická centrální banka | Tudor Jones | Obchodní války | Byznys | Makroobezřetnostní politika | Do Kwon | Růst akcií | Nejhorší měna | Prezident Trump | Riziko hyperinflace | ARS/CZK | Libertarián | Válka za nezávislost | Graf | Prodej cenných papírů | Polská vláda | Očekávání trhu | Příjmy do státní pokladny | Globální ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Vývoj cen zlata | Řízení rizika | Dluhopisy | Analytik TopForex | Druhý zlotý | Monetární politika | Omezení QE | Devalvace | Short měnových párů | Převzetí moci Tálibánem | Zaměstnanost | Ekonomiky | Kapitálové požadavky | Historická minima | Likvidní měny | Židé | Maďarsko | Devizové intervence | Hrubý domácí produkt (HDP) | Noční můra | Tisknutí peněz | Vývoj měnového páru USD/BRL | Podpora eura | Argentinské peso | Krach na newyorské burze | Economist | Průměrná hrubá měsíční mzda | ARS/USD | Nový šekel | Aztékové | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Státní dluh | Odliv zahraničních investorů | Bydlení | Vývoj jádrové inflace v Brazílii | ERA | Pesos | Stát Izrael | Peníze | Poptávka | Izraelské hyperinflace | Stablecoin | Výkyvy cen | Vývoz ropy | Fiskální deficity | CySEC | Brent | Politika | Nesoulad | Očekávání | Moderní stát Izrael | Historické území | Návrat ke zlatému standardu | Zpomalení čínské ekonomiky | Margin | Koloběh zadlužení | Zvýšení sazeb | Pád rublu | Složitý svět | Britský mandát Palestina | Americké ministerstvo práce | Skončení války | Výnosy | Graf S&P 500 | Majetek | Měnový fond | Evropské měny | Financovat | Peso argentino | Platidlo peso | Navázání na dolar | Ethery | Prudká devalvace | Negativní dopad | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Získávání peněz | Zdražovat | Staré měny | Prohlášení | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Analytika | Nejpopulárnější měny | Nabídka | Příležitosti | Itálie | Opatření centrálních bank | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Sankce Rusko | Národní měny | Španělé | Záchranný plán | Prognóza | Natland | L.F. Investment | Marginové požadavky | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Nejbohatší státy | Obligace | Roční míra inflace | Crypto | Venezuela | Program kvantitativního uvolňování | Dějiny izraelské měny | Vysoká inflace | Pochybnosti | Programátor | Světová válka | Jednoforintové mince | Čínský deník | Bankovky | Území Palestiny | Sinajské války | Velká Británie | Peer-to-peer | První sovětský rubl | Peso fuerte | Americká centrální banka | Král Karel | Vyzkoušet si trading | Maďaři | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Kontrakty | Ropné společnosti | Floating | Lira | MSCI index | Koruna | Geopolitická rizika | Jomkipurské války | Odvětví | Národní ekonomická rada vlády | Investiční příležitosti 2020 | Fiorino d'oro | Saxo | AUD | Výnosové křivky | Paul Tudor Jones | Portál FXstreet.cz | Úrokové sazby | Changpeng Zhao | Argentinský prezident | Argentinská měna | Chamtivost | Starověké národy | Válka mezi USA a Čínou | Vývoj kurzu | Trh | Moskva | Používaná platidla | Digitální aktiva | Zkušenost | MSCI | Polská podpora | Uložení peněz | Externí rovnováha | Peso moneda corriente | Problémy | Druhy inflace | Nižší ceny | Vlajkový fond | Sedm nejbohatších zemí | Austral | Moderní měny | Prodej zlata | Palestina | Společnosti | Starý izraelský šekel | Index | Janet Yellen | Platidla | Historie | Aleš Sosnovský | Rezervní měny | MMF | Bolívar | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Pojištění vkladů | Petr I. Veliký | Propad amerického akciového trhu | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Izraelská hyperinflace | Kapitál | Investice do akcií | Koloniální platidlo | PDVSA | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Pavel Sobíšek | Globální finanční krize | Pengő | Ministerstvo práce | S&P | Brokerská společnost | Unie | Přehřátí ekonomiky | Další kryptoměny | MXN/CZK | Buenos Aires | Coinbase | Polský zlotý | Vývoj inflace a její cílování | Saudi National Bank | USD/ILS | Kolaps globální ekonomiky | Sociální nepokoje | Závislost | Rozpočtová politika | Fitch Solutions | Nalezení brokera | Ropné krize | Druhý ruský rubl | Investiční horizont | High Yield | Důvody měnové reformy | Vývoj inflace | Rubl | Migrace | Deficit | Algoritmický stablecoin | Firma | Statistický úřad | Měsíční mzda | Budoucnost | Ruský výraz | Saudi National Bank (SNB) | Hyperinflace v historii | Cukr | Čtvrtý sovětský rubl | Jak vypočítat inflaci? | Stabilita finančního systému | Třetí zlotý | Megastát | Twitter | Ark Innovation | Venezuelská vláda | Floriny | Opatření | Reálný výnos investic | Benzín | Nové peso (MXN) | Analytický tým | Devizové trhy | Podnikatelé | PLZ | Akciový index | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | PLN/CZK | Pozornost | Vývoj hlavní úrokové sazby v Brazílii | Politické faktory | 3М | Bankéři | Vliv Sovětského svazu | Americká rozpočtová politika | Množství peněz | Obchodování forexu | Server BBC | Conquistador | Zlatý standart | Nástroje Fedu | Co je to spotřební koš? | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | Bohatství | Margin cally | Stabilizační plán | Kryptopeněženky | Peso ley | Futures kontrakty | MXN | Zahraniční půjčky | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Americká měna | Vysoká volatilita | Nákupy centrálních bank | Poptávka po zlatě | Michail Gorbačov | Kolotoč inflace | Purple Trading Štěpán Hájek | Banco Central do Brasil | Bitcoin | Postupy centrálních bank | Filip Kalčák | Naleziště stříbra | Vitalik Buterin | Rétorika centrálních bank | Řetězec | Fiorino | Záporný úrok | Kiyosaki | Větší pokles | Obchodníci | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Platforma | Afghánská ekonomika | Kurz brazilský real | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Burze | Rakousko-uherské koruny | Místokrálovství | Golden Gate CZ | Finance | Válka na Ukrajině | Nové Španělsko | STOXX50 | USA | Růst úrokových sazeb | Inflace a investování | Index DXY | Florentinus | Analytická a výzkumná společnost | Místní centrální banka | Bankrot země | Tálibán | Alternativní producent ropy | David Marášek | Mezinárodní faktory | Kolaps měny | Jak obchodovat | Stříbro | Držení akcií | Sankce | Británie | Politická rozhodnutí | TARGET2 | Vývoj americké fiskální bilance | Šekel | Volby | Ropa | Výdaje | Nepřítel měny | ETF | Podstoupit riziko | Nálada na trhu | Peso moneda nacional | Peso ley 18.188 | SWIFT | Revalvace | Svět měnové politiky | Intervenovat na devizovém trhu | Belgie | Prezident Javier Milei | Afghánská měna afghání | Izraelský nový šekel | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pokračování trendu | Helena Horská | Statistici | Ekonomové | Bitcoiny | Nový izraelský šekel | Eura za forint | Spojené státy | Výzkumná společnost | Sazby v Brazílii | Označení hmotnosti | Neschopnost splácet | Vývoj kurzu ruského rublu | Trading | Růst HDP | Éra imperiálního rublu | Záporné nominální úročení | Zvyšování úrokových sazeb | Ropná společnost | Nástupnické Rusko | Čtvrtý zlotý | RUB/CZK | Spuštění hyperinflace | Cesta ruského rublu | Kurz USD | Příběh maďarského forintu | Agentura Moody's | Stabilní společnosti | EFE | Příchod šekelu | Grayscale Bitcoin Trust | Změny ekonomické | Vývoj | Crash Proof | Finanční aktiva | Moderní stát | Investování s LYNX | Polská podpora eura | Nejpopulárnější měny světa | Christopher Dembik | Inflační výhled | Vlastní stát | Časový rámec | Bankovní aktiva | Vývoj kurzu polského zlotého | Přijmout jako měnu euro | Mistrovství světa | Investiční poradenství | Historie území Palestiny | Agentura Fitch | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Akcie padají | Geopolitické události | Facebook | Americké akcie | Ruská centrální banka | Forma měny | Zavedení vlastní měny | Politika centrálních bank | Třetí sovětský rubl | Řízení cen | Rakousko-Uhersko | Tudor | Volatilní | Nové kvantitativní uvolňování | EUR/USD | Zahájení obchodování | Zemědělství | Varování | OSN | Připojení Maďarska do eurozóny | Intervence | Euro Pacific | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Trh s kryptoměnami | Investiční zlato | Levné úvěry | Mexická válka za nezávislost | Míra inflace v ČR | Moody's Investors Service | Název zlotý | Kryptoburzy | Mexická ekonomika | Běžné spoření | GIC | Stříbrná mince | Makroekonomické strategie | Měnové politiky | Největší hyperinflace v historii | Nové ekonomiky | Ministryně financí Alena Schillerová | Fiskální politika | Kompenzace | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Zdroj příjmů | Samostatný stát | Ekonomická situace | Světové ceny kávy | Sovětský svaz | Centrální bankéři | Peníze uložené | ARS | Jak se stát lepším investorem | Hrubý domácí produkt (HDP) Venezuely | Federální společnost pro pojištění vkladů | Milei | Burzovní index | Rozhodnutí centrální banky | Finanční potíže | Ropný šok | Miliardy dolarů | Snížení úroků | Prezidentské volby | Stroj na peníze | Nákupy aktiv na trhu | Světové měny | Změny úrokových sazeb | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Označení pro měny | Bankovní systém | Růst mezd | Banka Sberbank | Depozitní kurz | Bohatý táta, chudý táta | Nákupy dluhopisů | Agentura EFE | Sazby | Vojenské převraty | Inflační situace | Barma | Pohled na trh | České koruny | The Economist | Temasek | Zadlužené Mexiko | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Ruské rubly | Generální ředitel | Hotovost | Investiční fondy | Cathie Wood | Nákup a prodej | Mince s podílem zlata | Příběh argentinského pesa | Afghání | Firmy | Inflace v Česku | Velké zahraniční půjčky | Prestiž platidla | Nezávislé Polsko | Ropný průšvih | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Zájem investorů | Cena ropy brent | Zlatý standard | Money management | Bitcoin (BTC) | Ekonomické podmínky | Rozpad eurozóny | Maďarská ekonomika | Místní rozvoj | Argentina | Investování | Fed | Marginální požadavky | Maďarský forint | Prodej zlata v Česku | Vliv na investice | Nové platidlo | NASDAQ 100 | Minimalizace inflace | Mexická válka | Přechod na euro | Jeden šekel | Automobilový průmysl | Fanoušek bitcoinu | Koloniální války | Trhy | Trade | Lech | Polská měna | Emerging markets | Cílení výnosové křivky | Nicolás Maduro | Vyšší riziko | MXP | Příběh mexického pesa | Měnové trhy | Přehled o dění | USD/MXN | Rizika | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Žlutý kov | Eurozóna | Portugalsko | Run na banky | Fond | Komunistická garnitura | Pokrokář | Restrukturalizace | Globální trhy | CZK/HUF | Fitch | Peter Schiff | Úspory | Sedm nejbohatších zemí světa | Schodek 300 miliard | Dánsko | Velcí hráči | Meziroční vývoj jádrové inflace v Brazílii | Úvěrový rating | Obchodování měnových párů | Kyjev | Guldeny | Zahraniční měny | Mnoho ziskových obchodů | Schodek rozpočtu | Izraelská lira | Stagflace | Sankce na ruskou centrální banku | TradingEconomics | Ministerstvo financí | Bilance | Inflace na Ukrajině | Měnové zásahy | Florencie | Benátské dukáty | ILS/CZK | Záporné úrokové sazby | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Můj pohled na trh | Americký podnikatel | Globální sentiment | Inflace v USA | Komodity | Car Petr I. Veliký | Mzdy | Poradenství | Platidlo rubl | Kurz dollaru | CAD | Moderní forint | Maďarská koruna | Omezování nákupů aktiv | Maďarské pengő | Měnová krize | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Evropské trhy | Kolaps finančních trhů | Úrokové sazby v Brazílii | Jihoamerická země | Dukáty | Hospodaření | Nekonečný stroj na peníze | Vývoj kurzu mexického pesa | Úvěry od soukromých bank | Ztráta | Platidla pengő | Dluhové krize | Označení pro peníze | EUR/HUF | Příběh izraelského platidla | FXstreet | Maďarská centrální banka | Kvantitativní uvolňování v USA | Venezuelská ekonomika | První světová válka | Slovo rubl | Obchod | Purple Trading | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Ruská měna | Americká Federální rezervní banka | EK | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Jak vydělat | Analytik | Trinity | Právo | FIAT | JPY | Credit Suisse | Budapešť | Binance | Kurz rublu | MSCI World Index | Yahoo Finance | Transakce | Šok | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Plyn | Čína | Know-how | Platidlo | Ceny | ETH | Financování | Vyjádření ekonomů | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Ben Bernanke | Války | Raiffeisenbank | Finanční operace | Severní Korea | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Predikce | USD/RUB | Silný americký dolar | Yahoo | Polygon | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | Libra | Burzovní indexy | Odborníci | Zákonodárci | Webinář | Evropské dluhové krize | Stablecoiny | Instituce | Forint | Vývoj kurzu amerického dolaru | Ceny zlata | Předseda představenstva | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Měnový systém | Insider | Milton Friedman | CFD | CEO | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | ERÚ | Vývoj měnového páru EUR/USD | Časový limit | Švýcarské banky | FTX | Inflační cíl | VIX | Občanské války | RUB | BOSSA | Euforie | Největší světové ekonomiky | Obchodní deník | Pracovní místa | Káva | Bez rizika | CASH HISTORY | TerraUSD | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | Rizikové měny | Rating | Dovoz | Nejbohatší | Ruské banky | Obchodování | Certifikát | Úroky | Prezident | Finanční pomoc | Jednotné měny | TRY | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Francie | Trigger | Měsíční časový rámec | Údaje | Spoření | ARK Innovation | Finanční krize | Sberbank | FXstreet.cz | Investiční společnost | Producent ropy | Běžný účet | Inflace v Polsku | Obchodování se CFD | Jakub Matis | ProCent | Finančnictví | Zvýšení těžby | Podpory ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Výkyvy kurzu koruny | DAO | Zemní plyn | Úroveň parity | Grafy | Aktivum | TopForex | Chorvatsko | Situace | Google | Startup | Robert Kiyosaki | Dluhy | Euro STOXX | Světové války | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Investiční produkty | Guvernér | Trader | Cizí měny | New York Times | Světové události | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Federální rezervní banky | JP Morgan | Zdanění | NEST | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | CAR | Glapinski | Signály z Fedu | Měnové unie | Invaze Ruska na Ukrajinu | Obchodní systémy | Domácí měny | ČTK | Trading Economics | Investiční tipy | Jamie Dimon | Ztráty | Česká národní banka | Brazilský real | Meziroční inflace | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | USD/HUF | Akcie | Hard fork | Mzda | Nižší úrokové sazby | Největší švýcarské banky | Vývoj jádrové inflace | NERV | Uživatelé kryptoměn | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Koš | Cardano | AAA | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | FDIC | Světová ekonomika | Češi | Vývoz | Reuters | USDJPY | Zoufalství | Čas jsou peníze | Technologie | Největší propad | Kurz | Začátek izraelské hyperinflace | DNO | SOK | Daně | Ministři | Spoluzakladatel | DXY | Jádrová inflace | Zvýšení těžby ropy | Americká ekonomika | Atlantik | Jiné měny | Venezuelský prezident | Světové ekonomiky | Míra inflace | Vnitropolitické problémy | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Business | Potenciál | Finanční produkty | Buy and hold | Rally | Sýrie | Kapitalizace | Nezávislost | Skupina Saxo Bank | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Aktuální vývoj | GBTC | Zisky | tradingeconomics.com | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Fondy | Hospodářství | Protipandemická opatření | Ukazatel | Index MSCI | Exotické měny | Měny | Profitovat | Dollar | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | UST | Export | Milník | Rusko | Poradce | Unicredit | Izraelská centrální banka | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | BRL USD | Nemovitostní trh | Praha | Média | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Makroekonomické analýzy | COVID-19 | Burzovní průvodce | Devizové rezervy | Nikkei | Bitcoinový fond | TIM | Marek Brávník | Energie | Objem | Investiční | Ministr práce | Příjmy | Bondy | Prodej | Evropská komise (EK) | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Evropská unie | Pákový efekt | Zlaté mince | Alena Schillerová | Rozvoj | Hlavní indexy | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Korekce | Makroekonomie | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Rosněfť | Hodnota měny | Spotřebitelská inflace | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Přehled | Short | Investorka | Agentura Bloomberg | Krize | High | CHF | Centrum | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | James Bullard | Těžba ropy | Frustrace | Příliv kapitálu | S&P 500 | JDE | Podpora | Oživení poptávky po ropě | Ministři financí | Terra Luna | QE | MT4 | Japonský premiér | Mexické peso | Cena | Německo | Krach | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Steen Jakobsen | CME Group | Impérium | BAT | Kurzy | Raiffeisenbank Helena Horská | Etherea | Solana | Hernán Cortés | Maďarská měna | Co bude | Erste | Podnik | Bali | Forexu | Server CNBC | Obchodní válka | Báze | Zlato | Ekonomika | Denní graf | Schodek | Oslabení | Invaze Ruska | Finanční situace | Ekonomické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Ceny kávy | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Terra | Banky | Buy | Vlády | Adam Glapiński | Investiční společnosti | Ark Invest | Fundamenty | Bankrot | Černá labuť | Ray Dalio | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Zlepšení | L.F. Investment Limited | ČR | Intervenovat | Kvantitativní utahování | Ratingové agentury | Pozice | Portfolia | Fork | Objem transakcí | Negativní úrokové sazby | JP Morgan Chase | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Vývoj měnového páru USD/JPY | Cenné papíry | Bankrot Řecka | Stoxx | Lídři | General Electric | Platební systém | Hold | Vývoj ceny zlata | Nové dluhopisy | xPartners | Inflační tlaky | Import | Služby | Anwita Basuová | OPEC | Technologie blockchain | Ministryně financí | Technologický pokrok | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Nízká volatilita | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Nákupy aktiv | Politická krize | Spotřebitelé | Míra inflace v Polsku | Polsko | Jeden dolar | Ceny potravin | NFT | Objem transakcí v cizích měnách | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | W1 | Základní úrok | Obchodujte | Státní ropná společnost | Nařízení | Noviny | Zdražování | Ropy | P.A. | Předseda | Úročení | USD | Vývoj dolarového indexu | Tištění peněz | Peso | Měnová unie | Legislativa | Investing.com | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Credit Suisse dnes | Minimální mzda | Dluhopisové fondy | Nízké úrokové sazby | Cena ropy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | CZ | Meziroční vývoj jádrové inflace | Propad | Bankovnictví | Eduardo Piňate | Propad hodnoty | Rakousko | Mistrovství | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Prestiž | Economic | Nemovitosti | Markets | Obchodujte přes LYNX | Invest | Nejistota | CME | Kryptoměna | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Čeští investoři | Opce | Vládní pomoc | Investment | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | Kupní síly peněz | Evropská centrální banka | Statut | Čínští investoři | ECB | Nižší ceny ropy | Propad cen komodit | Hospodářská krize | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Krypto | Měnová reforma | Afghánistán | ROCE | Spekulace | Kupón | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Černé zlato | Spekulanti | Výnosy 10letých dluhopisů | Poptávky po ropě | Devizy | Pracovní síly | Komunistické strany | Fúze | Akciový trh | Investovat peníze | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Put | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Ovlivňování | Banka | Produkce ropy | Vlastnictví | CNBC | Spotřebitelské ceny | Jihoafrický rand | Finanční kapitál | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot