Neděle 19. května 2024 13:29
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Michala Moravcová

img

Které ekonomiky budou hýbat v příštím roce eurozónou?

20.11.2017 Německo a Španělsko byli v posledních letech hnací silou růstu ekonomiky eurozóny. Nicméně situace se v příštím roce změní. Kormidlo velmi pravděpodobně převezme Francie a Itálie, které budou řídit "Euroboom".
img

Jaká bude měnová politika ECB v příštím roce?

10.11.2017 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi famózně vyřešil složitou otázku. Jak odstavit ekonomiku eurozóny od programu kvantitativního uvolňování (QE) bez toho, aby utáhnul měnové podmínky v eurozóně a způsobil posílení eura. Po listopadovém zasedání bankovní rady oznámil, že od příštího roku budou sníženy nákupy aktiv na polovinu. ECB bude tedy do konce letošního roku nakupovat státní a komerční bondy v měsíčním objemu 60 miliard eur a od příštího roku se sníží objem nákupů na 30 miliard eur měsíčně, přičemž Mario Draghi na tiskové konferenci uvedl, že program bude trvat minimálně do září 2018. Jak již bylo avizováno několikrát, úrokové sazby zůstanou nezměněny po dobu trvání programu QE. Reakce trhu ukazuje, že Draghi zvládl listopadové vystoupení na jedničku. Naznačil konec programu QE bez toho, aby euro posílilo. Naopak euro od posledního zasedáni centrální banky oslabuje.
img

Jaká bude americká měnová politika pod vedením nového šéfa Fedu?

09.11.2017 Americký prezident Donald Trump po několika týdenních spekulacích zveřejnil jméno kandidáta na post šéfa americké centrální banky (Fed). Jerome H. Powell pravděpodobně nahradí ve funkci Janet Yellenovou, která končí v čele Fedu v únoru příštího roku. Powell není v americké centrální bance žádným nováčkem. Výběrem tohoto kandidáta vsadil Donald Trump na jistotu. Powell je členem bankovní rady Fedu od roku 2012. V průběhu svého 6letého působení kontinuálně podporoval kroky své předchůdkyně Janet Yellenové, v oblasti měnové politiky a finanční regulace. Proto se očekává, že bude v jejich šlépějích pokračovat.
img

Někteří nejvlivnější lidé mohou přijít v příštích letech o práci

04.10.2017 Někteří nejvlivnější lidé planety mohou být v nejbližších 2 letech bez práce. Nejde o fenomén robotizace, ale o to, že jim končí funkční období. Jako první přijde na řadu šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová, jejíž volební období končí v únoru příštího roku. Donald Trump, který o jejím osudu rozhoduje, zatím nenabídl žádné vodítko, které by nám napovědělo, zda počítá s Janet Yellenovou ve funkci i další 4 roky, nebo plánuje do křesla dosadit někoho ze svých řad.
img

Jak se zorientovat v německých volbách?

22.09.2017 Již 24. září se vydají němečtí voliči k volebním urnám. Budou se rozhodovat, zda zvolí do čela státu po čtvrté v řadě stávající kancléřku Angelu Merkelovou a umožní jí jít ve stopách svých předchůdců Helmuta Kohla a Konráda Adenauera, z nichž každý sloužil jako kancléř pět volebních období. Alternativu ztělesňuje opoziční kandidát Martin Schulz, vůdce Sociálnědemokratické strany a bývalý prezident Evropského parlamentu.
img

Jak ovlivní parlamentní volby na Novém Zélandu novozélandský dolar?

14.09.2017 Poslední průzkum veřejného mínění ukázal na rostoucí podporu Národní straně (National) Nového Zélandu. Graf níže naznačuje, že vládnoucí strana získá v nastávajících parlamentních volbách největší počet hlasů. Nejnovější výsledky průzkumu přicházejí poté, co předchozí anketa demonstrovala rostoucí přízeň voličů opoziční Labouristické strany (Labour). Ta by se v případě vítězství vrátila k moci po téměř 10 letech v opozici.
img

Evropskou a britskou centrální banku trápí podobný problém

06.09.2017 Evropská centrální banka (ECB) a britská centrální banka (BoE) čelí osudu, který nelichotí ani jedné z nich. Jejich měny se přibližují paritě, od níž je dělí jen pár centů. Předchozí týden se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 93 centů za 1 libru, což je s výjimkou loňského října nejvyšší úroveň za posledních 8 let. Jenom za poslední 3 měsíce posílila cena eura proti sterlingu o 10 procent. Nejblíž se přiblížilo euro k paritě se sterlingem na konci roku 2008, kdy se obchodoval měnový pár EUR/GBP na úrovni 98 centů.
img

Co řekne příští týden ECB na silné euro?

01.09.2017 Euro se poprvé za 2 a půl roku dostalo nad úroveň 1,20 proti americkému dolaru a užívá si nečinnosti Evropské centrální banky, která zatím slovně neintervenovala proti silné měně. Nákup jednotné evropské měny podporuje i vyšší volatilita na finančních trzích, s tím jak roste geopolitické napětí kolem Severní Korey a investoři hledají bezpečné přístavy.
img

Bilance centrálních bank se začínají rozcházet opačnými směry

25.08.2017 Trio centrálních bank, japonská centrální banka (BoJ), Evropská centrální banka (ECB) a americká centrální banka (Fed) dosud tahalo za jeden konec. Všechny tři banky využívaly nestandartních měnových nástrojů (program kvantitativního uvolňování (QE)) k povzbuzení růstu cenové hladiny a dosažení 2procentního inflačního cíle. V absolutních číslech se bilance bank vzájemně příliš nelišily. Dokonce v dubnu letošního roku dosáhly přibližně stejné hodnoty kolem 4,5 bilionu dolarů. Poté se však křivky postupně rozcházejí. Zejména díky pokračujícímu programu QE v Japonsku a eurozóně, zatímco Spojené státy od roku 2015 už svou bilanci nenavyšují.
img

Úspěšné obchody z Live tradingu Bossy

17.08.2017 Dívali jste se už někdy na Live trading společnosti Bossa, který je vysílán online každé úterý od 9:30? V průběhu půl hodinky analyzuje měnový trh Ondřej Janata z Bossy pomocí technické analýzy a analytička Michala Moravcová přidává makroekonomický výhled. Na vysílání se můžete jednoduše dívat i přes Váš chytrý mobil nebo tablet. Ondřej aplikuje svoji obchodní strategii zejména na dva hlavní měnové páry GBP/USD a EUR/USD. Vstupy do obchdů hledá přímo v průběhu úterního vysílání.
img

Pět let poté, co Mario Draghi svým projevem zachránil eurozónu

08.08.2017 Tři slova Maria Draghiho (whatever it takes) před 5 lety změnila vývoj evropské dluhové krize. Jenom pár dní před zahájením letních olympijských her v Londýně řekl šéf Evropské centrální banky (ECB) na Globální investiční konferenci, že banka udělá vše v rámci svého mandátu, aby zachovala euro. Následně dodal: "Věřte mi, bude to stačit." ("Within our mandate, the ECB is ready to do whatever it takes to preserve the euro. And believe me, it will be enough.") A skutečně to stačilo.
img

Kdy nám ECB řekne, co dál s programem QE?

25.07.2017 Nejpravděpodobnější datum, kdy Evropská centrální banka (ECB) provede rozhodnutí, ohledně utlumování stimulačních opatření v eurozóně, se s největší pravděpodobností jeví zasedání bankovní rady 26. října. Většina trhu sice spoléhá na projev Maria Draghiho v Jackson Holen na konci srpna, případně na zářijové zasedání centrální banky, avšak reálny může být až říjen, pro nějž mluví několik argumentů.
img

Donald Trump opět oslabil americký dolar

18.07.2017 Nálada mezi německými investory a analytiky se v červenci zhoršila již druhý měsíc v řadě, avšak stále se drží na relativně vysoké úrovni. Index německého ekonomického sentimentu ZEW pro tento měsíc klesl na 17,5 z 18,6 bodu za červen. Ekonomové očekávali snížení pouze na 18,0 bodu. Euro reagovalo na výsledek indexu posílením o 0,6 procenta na nejvyšší úroveň od května 2016, na hodnotu 1,1560. Nicméně eurodolar dnes posiluje i díky slabšímu americkému dolaru.
img

Americký dolar oslabil za poslední 3 měsíce o 9 procent

30.06.2017 Akcie na Wall Street včera prudce klesly a indexy S&P 500 a Dow Jones zaznamenaly největší denní ztrátu v procentech za šest týdnů, když se prohloubil aktuální sestup technologických titulů, který převážil i nad silnějšími akciemi bank. Technologický sektor, jenž byl tahounem dosavadního letošního růstu S&P o 8 procent, ve čtvrtek spadl o 1,8 procenta. Klesly hlavně akcie společností Apple a Microsoft. Index blue chips Dow Jones klesl o 0,78 procenta na 21 287,03 bodu, S&P 500 oslabil o 0,86 procenta na 2 419,70 bodu a technologický Nasdaq spadl o 1,44 procenta na 6144,35 bodu.
img

Mario Draghi povzbudil euro, dolar čeká ve strachu na Yellenovou

27.06.2017 Euro dnes posílilo na devítidenní maximum proti dolaru a výnosy dluhopisů zemí eurozóny stouply, když prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi zdůraznil oživení ekonomiky. Uvedl, že všechny signály nyní ukazují na silnější a rozšířenější oživení v eurozóně. Navzdory tomu podle prezidenta ECB potřebuje ekonomika eurozóny stále výraznou monetární podporu ze strany ECB, aby inflace neztratila na dynamice a byla trvale udržitelná v střednědobém horizontu. Ačkoliv inflace nedosahuje cílová 2 procenta, Draghi uvedl, že deflační síly byly nahrazeny reflačními.
img

Bossa Live Trading – jak obchodujeme?

22.06.2017 Společnost Bossa začala od konce března vysílat pravidelně každé úterý od 9:30 Live Trading, jehož cílem je ukázat vám přímo v trhu jeden z možných intradenních způsobů obchodování. Průvodcem Live Tradingu je Ondřej Janata a jeho obchodování doplňuje analytička Bossa Michala Moravcová. Ondřej obchoduje na finančních trzích více jak 5 let. Nejvíce se zaměřuje na forex, a to především na britskou libru vůči americkému dolaru (GBP/USD). K obchodování využívá technickou analýzu, a to především svíčkové formace Pin Bar, Inside Bar a Outside Bar. Ke svojí strategii využívá úrovně supportů a rezistencí. Michala Moravcová zpestřuje Live Trading zajímavými makroekonomické události, důležitými pro vaše obchodování.
img

Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 25. týden 2017

19.06.2017 Tento týden bude trhu dominovat technická analýza, protože v makrokalendáři chybějí významnější makroekonomická d...
img

Centrální banky se mění z holubů na jestřáby

16.06.2017 Britská libra včera po zasedání centrální banky posílila, když tři z osmi hlasujících členů bankovní rady nečekaně zvedli ruce pro zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu. Aktuálně je hlavní úroková sazba na úrovni 0,25 procenta. Ekonomové oslovení Reuters očekávali, že pouze jedna členka bankovní rady, a to Kristin Forbes, jejíž mandát vyprší na konci června, bude prosazovat zvýšení sazeb. Pro zvýšení sazeb hlasovali také Ian McCafferty a Michael Saunders. Nakonec zvítězili argumenty pro ponechání sazeb na stávající úrovni. Ty zdůrazňovali zpomalení ekonomického růstu v prvním letošním čtvrtletí a politickou nejistotu po parlamentních volbách. Větší počet členů hlasujících za růst sazeb zvyšuje pravděpodobnost, že banka k tomuto kroku přistoupí v brzké době, a to i navzdory zpomalujícímu ekonomickému růstu. Vyšší sazby vyžaduje rostoucí inflace, která v květnu vystoupala na 2,9 procenta v meziročním srovnání. Na rozdíl od libry, britský akciový index po těchto zprávách oslabil.
img

Britská ekonomika po brexitu slábne, OPEC se dohodl, analýza EUR/USD

25.05.2017 Členské země OPEC se ve čtvrtek dohodly na prodloužení období pro omezení těžby o devět měsíců do března 2018. Přední světoví producenti se stále potýkají s problémem přesycení trhu. Vyrovnání nabídky s poptávkou chtějí dosáhnout snížením produkce na straně nabídky.
img

Americké akcie se oklepávají z výprodeje

19.05.2017 Akcie na Wall Street se včera oklepaly ze středečního výprodeje, největšího za 8 měsíců a nejsilnějšího v letošním roce za podpory silných amerických ekonomických dat. Index Dow Jones ve čtvrtek stoupl o 0,3 procenta na 20 663,02 bodu, index S&P 500 posílil o 0,4 procenta na 2 365,72 bodu a technologický Nasdaq získal 0,7 procenta a uzavřel na 6 055,130 bodu.
img

CFTC report ukazuje na důvěru investorů v euro a sterling

16.05.2017 Saúdská Arábie a Rusko se domluvily na prodloužení období, po nějž budou dodržovat nižší limity těžby. Dohoda producentů ropy z loňského prosince původně platila jenom do června letošního roku, avšak o víkendu byla prodloužena do března 2018. Cena ropy okamžitě reagovala na tyto zprávy růstem a dnes posílila o 2 procenta. V závěsu nezůstaly ani komoditní měny. Kanadský dolar vyšplhal na 2týdenní maxima proti USD (1,3609) a australský dolar vymazal část ztrát z předchozího týdne.
img

Index volatility VIX klesl po francouzských volbách o 7,6 procenta

09.05.2017 Výsledek francouzských prezidentských voleb se kladně podepsal na tržní náladě. Index volatility VIX klesl o 7,6 procenta na 9,77 bodu, nejnižší úroveň od roku 1993, když se investorům ulevilo po vítězství proevropsky orientovaného Emanuele Macrona, který získal 66,06 procenta a porazil pravicově - nacionalistickou političku Marine Le Penovou. Pokles strachu reflektuje i pokles ceny reprezentantů bezpečných přístavů jako švýcarský frank, japonský jen a zlato, které přecházejí do rukou medvědů.
img

Britská ekonomika roste pomaleji, inflace v eurozóně dosáhla 1,9%

28.04.2017 Inflace v eurozóně v dubnu meziročně vzrostla na 1,9 procenta proti odhadu trhu 1,8 procenta. Inflace v jednotné měnové unii se tak vrátila na růstovou trajektorii, z níž odešla v březnu, kdy dosáhla jenom 1,5 procentního růstu. Růst cenové hladiny se přiblížil k inflačnímu cíli Evropské centrální banky na úrovni 2,0 procenta.
img

Nasdaq atakuje nová historická maxima

26.04.2017 Index Nasdaq v úterý poprvé v historii překonal hranici 6 000 bodů a výš se posunuly i další dva hlavní americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500, když silné výsledky firem podtrhly zdraví amerických společností. Nákupní apetit je také podpořen výsledkem francouzských prezidentských voleb, které slibují Emmanuela Macrona jako novou hlavu státu. Macron je proevropsky orientovaný a podporuje větší evropskou integraci. Naopak japonský jen, reprezentant bezpečného přístavu, je po opadnutí strachu pod prodejním tlakem, stejně jako zlato a stříbro.
img

Spojené státy se na daňové reformy v blízké době nechystají

19.04.2017 Do popředí francouzských prezidentských voleb se dostala Velká Británie, která nečekaně včera ohlásila předčasné parlamentní volby na 8. června. Britská premiérka Theresa Mayová své rozhodnutí odůvodnila tím, že to je jediná cesta k zaručení politické stability pro příští roky, kdy bude Velká Británie vyjednávat o podmínkách svého odchodu z Evropské unie. Libra posílila proti euru i dolaru, když si investoři oddechli, že se nepotvrdily spekulace o demisi premiérky.
img

Euro se léči z ran, ropa čeká na data o zásobách, analýza Ropy

08.02.2017 Wall Street včera nakonec zakončil obchodní seanci sotva znatelným růstem, ačkoliv otevíral na nových historických maximech. Technologický index Nasdaq jako jediný z hlavních akciových indexů uzavřel na novém rekordu, když posílení velkých technologických titulů vyvážilo pokles v sektoru energie. Index Dow Jones si v úterý těsně po otevření trhu zapsal čerstvé průběžné historické maximum, zatímco index S&P 500 se přiblížil maximu na vzdálenost jednoho bodu. Index Dow Jones včera nakonec stoupl o 0,19 procenta na 20 090,29 bodu, index S&P 500 přidal 0,02 procenta na 2 293,08 bodu a technologický Nasdaq posílil o 0,19 procenta na 5 674,22 bodu.
img

Nejhorší den pro euro v letošním roce, analýza EUR/USD

07.02.2017  Hlavní americké akciové indexy v pondělí klesly o 0,1 až 0,2 procenta v čele s energetickými akciemi, které reag...
img

Americký dolar pomalu šplhá nahoru, analýza AUD/USD

28.12.2016 Americký dolar se po včerejších dobrých datech spotřebitelské důvěry v americkou ekonomiku šplhá pomalu nahoru. Proti japonskému jenu (USD/JPY) posílil o 0,7 procenta na hodnotu 117,67, nicméně maxima z 15. prosince na úrovni 118,66 jsou zatím nepřekonána. Další americká data, která budou v tento klidný týden publikována, jsou počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti zítra v 14:30. Obchodníci japonského jenu by měli být v úvodu roku opatrní, protože Japonci oslavují japonský nový rok od 31. prosince do 3. ledna. To znamená, že japonští tradeři nebudou na trhu příští pondělí a úterý. Jejich absence může snížit likviditu trhu a být zdrojem nežádoucí volatility.
img

Ekonomika eurozóny si drží stabilní tempo růstu, analýza EUR/NZD

31.10.2016 Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí rostla stejným tempem jako ve druhém, zatímco inflace v říjnu mírně zrychlila díky stabilizaci cen energií. Hrubý domácí produkt eurozóny v období od července do září mezikvartálně stoupl o 0,3 procenta, v souladu s očekáváními trhu. V meziročním srovnání ekonomika expandovala o 1,6 procenta.
img

Euro klesá po zasedání ECB na sedmiměsíční minima

21.10.2016 Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny a nezměnila ani klíčové parametry svého programu nákupu aktiv v celkovém objemu 1,74 bilionu eur s tím, jak usiluje o oživení růstu inflace. ECB na čtvrtečním zasedání ponechala depozitní sazbu, která je nyní všeobecně považována za hlavní nástroj úrokových sazeb, na úrovni mínus 0,40 procenta a sazbu pro refinanční operace na hodnotě 0,00 procenta.
img

Maloobchodní prodeje pozitivně překvapily, spotřebitelská důvěra zklamala, analýza indexu S&P 500

14.10.2016 Maloobchodní tržby ve Spojených státech se v září zotavily díky silným nákupům motorových vozidel. Data ukazují na stabilní domácí poptávku a utvrzují trh v očekávání prosincového zvýšení úrokových sazeb Fedu. Maloobchodní tržby v září meziměsíčně stouply o 0,6 procenta, v souladu s odhady analytiků, po snížení o 0,2 procenta za srpen. Na meziročním základě tržby vzrostly o 2,7 procenta.
img

Čína, největší držitel amerických dluhopisů, začala prodávat tato aktiva

04.10.2016 Čína patří mezi největší světové držitele amerických státních dluhopisů neboli amerického státního dluhu. Mnohdy se spekulovalo o tom, co se stane, když Peking začne prodávat americké státní dluhopisy. Kdo je koupí, a zda bude tržní poptávka dostatečně velká, aby pokryla čínskou nabídku amerických státních bondů.
img

Americký dolar posiluje po výsledcích indexu PMI ze sektoru výroby, a analýza GBP/USD

04.10.2016 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států se v září vrátila do fáze růstu, přičemž se zotavila poněkud svižněji, než se čekalo. Index průmyslové aktivity, který sestavuje Institut řízení zásob (ISM) podle průzkumu mezi nákupními manažery, v září stoupl na 51,5 bodu ze 49,4 bodu, kam spadl v srpnu. Ekonomové oslovení Reuters v průměru očekávali zlepšení ukazatele jen na 50,3 bodu.
img

Indexy PMI ukazují na pokles ekonomické aktivity v eurozóně

23.09.2016 Růst německého soukromého sektoru v září nečekaně zpomalil na 16měsíční minimum, tížen téměř stagnující aktivitou ve službách, ukázal páteční průzkum mezi nákupními manažery (PMI index). Aktivita ve službách se propadla na 50,6 bodu, nejnižší hodnota za více než tři roky. Složený index nákupních manažerů (PMI), založený na průzkumu ve firmách, v průmyslu i ve službách, jež představují více než dvě třetiny německé ekonomiky, podle společnosti Markit v září klesl na 52,7 bodu z konečných 53,3 bodu za srpen. Analytici naopak očekávali mírné zlepšení na 53,4 bodu. Ukazatel se nicméně udržel nad hranicí 50 bodů, která odděluje růst od poklesu. Největší ekonomika eurozóny tak podle posledních makroekonomických dat ztrácí ve třetím čtvrtletí na tempu.
img

Japonská centrální banka cílí na nulové výnosy 10letých dluhopisů

21.09.2016 Japonská centrální banka (BoJ) ve středu ponechala úrokové sazby beze změny stejně jako program nákupu aktiv (kvantitativního uvolňování (QE)) na ročním objemu 80 bilionů jenů. Program QE by měl trvat, dokud se zemi vycházejícího slunce nepodaří dosáhnout 2procentní inflace. Banka ponechala v platnosti negativní úrokovou sazbu na hodnotě mínus 0,1 procenta, kterou uplatňuje na přebytečnou likviditu, jež si k ní ukládají finanční instituce.
img

Britská centrální banka ponechala úrokové sazby na nezměněné úrovni, naznačila jejich pokles do budoucna

15.09.2016 Britská centrální banka dnes uvedla, že je pravděpodobné, že do konce roku sníží úrokové sazby těsně nad nulu, i když prvotní dopad brexitu na ostrovní ekonomiku zřejmě nebude tak tvrdý, jak se ještě před měsícem zdálo. Všech devět členů bankovní rady dnes rozhodlo o ponechání hlavní úrokové sazby na úrovni 0,25 procenta, nejnižší v 322leté historii banky.
img

Komu pomohlo otočení kormidla na dluhopisovém trhu?

14.09.2016 Otočení kormidla na finančním trhu, přineslo Mariu Draghimu a evropskému programu kvantitativního uvolňování (QE) velkou úlevu. Prezident ECB Mario Draghi po zářijovém zasedání centrální banky uvedl na tiskové konferenci, že bankovní rada zatím nediskutovala o možnosti prodloužení programu kvantitativního uvolňování (QE), v rámci něhož kromě jiného nakupuje i státní dluhopisy členských zemí eurozóny. Tyto dluhopisy jsou nakupovány podle kapitálového klíče a také s důrazem na výnos, který nemůže být nižší, než je depozitní úroková sazba (-0,4 procenta), za níž si ukládají komerční banky volné finanční prostředky přes noc u ECB. Vzhledem k tomu, že výnosy státních dluhopisů se kontinuálně propadávaly hlouběji pod nulu, výběr aktiv se centrální bance zmenšoval před očima.
img

Fed nemá jasno, co s úrokovými sazbami, analýza USD/CAD

13.09.2016 Americká centrální banka vysílá smíšené signály ohledně toho, kdy zvýší úrokové sazby. Na jedné straně Dennis Lockhart, prezident Federální rezervní banky v Atlantě, včera řekl, že současné ekonomické podmínky zaručují, že na měnovém zasedání Fedu příští týden proběhne diskuse, zda zvýšit úrokové sazby.
img

Evropské akciové trhy podléhají prodejnímu tlaku

12.09.2016  Evropské akcie se v pondělí propadaly a následovaly tak páteční výprodej amerických akciových titulů a ranní pok...
img

Evropská centrální banka ponechala měnovou politiku beze změny

09.09.2016 Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny a nezměnila ani klíčové parametry svého programu nákupu aktiv v celkovém objemu 1,74 bilionu eur.
img

Austrálie bude mít nového guvernéra centrální banky

07.09.2016 Glenn Stevens v úterý naposledy předsedal zasedání australské centrální banky (RBA). 18. září ho v jeho křesle vystřídá náměstek Philip Lowe. Zpráva, která provázela poslední Stevensovo zasedání, na němž padlo rozhodnutí centrální banky ponechat základní úrokovou sazbu na úrovni 1,50 procenta, byla obsahem se 375 slovy nejkratší od května 2015.
img

Trading Expo a Alternativní investice

06.09.2016 Je lepší koupit starou škodovku, nebo cihlu zlata? Odpověď nejen na tuto, ale i na řadu dalších otázek spojených s alternativními investicemi se bude snažit najít konference Trading Expo & Alternativní investice, jež proběhne ve čtvrtek 8. a v pátek 9. září na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou GBP/JPY

31.08.2016 Viceprezident americké centrální banky (Fed) Stanley Fischer včera v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že americký trh práce je téměř v plné síle a tempo zvyšování úrokových sazeb centrální bankou bude záviset na tom, jak si povede ekonomika. Fischer se nevyjádřil k načasování příštího zvýšení sazeb, ale řekl, že tempo zvyšování sazeb volí bankovní rada na základě makroekonomických dat. Ačkoliv Fed už od března naznačuje, že letos zvedne sazby ještě dvakrát, investoři jsou vůči tomu skeptičtí. V pátek bude ve Spojených státech zveřejněna ostře sledovaná měsíční zpráva o zaměstnanosti. Trh čeká, že USA v srpnu vytvořily 180 000 nových pracovních míst.
img

Američtí spotřebitelé věří v lepší zítřky, analýza USD/JPY

30.08.2016 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v srpnu nečekaně vzrostla na téměř roční maximum a ukazatel hodnocení současné situace dokonce vyskočil na nejvyšší úroveň za devět let, ukázal dnes průzkum společnosti Conference Board. Index pro měsíc srpen stoupl na 101,1 bodu, nejvýš od loňského září, z revidovaných 96,7 bodu za červenec. Analytici čekali, že index klesne na 97,0 bodu. Dílčí index očekávání vzrostl na 86,4 bodu z červencových 82,0 bodu. Ukazatel hodnocení současné situace vyskočil na 123,0 bodu, nejvyšší úroveň od srpna 2007, ze vzestupně revidovaných 118,8 bodu za červenec.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou GBP/USD

30.08.2016 Prezidentka Fedu Janet Yellenová v pátek uvedla, že argumenty pro zvýšení sazeb sílí, ale nenaznačila, kdy by tak centrální banka mohla učinit. Viceprezident Stanley Fischer v rozhovoru pro CNBC však ještě téhož dne naznačil, že tento krok je možný už na zasedání centrální banky příští měsíc. Pravděpodobnost zvýšení sazeb v září vyskočila na 36 procent z 21 procent, zatímco šance tohoto kroku v prosinci se zvedla na 60 procent ze 41,4 procenta.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou NZD/USD

23.08.2016 Akcie na Wall Street zahájily v pondělí obchodování nepatrně níž, když ceny ropy klesaly nejvíce za čtyři týdny a dolar posiloval v sázkách na zvýšení úrokových sazeb americké centrální banky (Fed) v příštích měsících. Pokles ceny ropy oslabil energetické akciové tituly a lehce převážil nad silným růstem biotechnologických akcií. Biotechnologie dostaly podporu od společnosti Pfizer, která v pondělí oznámila, že koupí výrobce přípravků proti rakovině Medivation, zhruba za 14 miliard dolarů, aby posílila své onkologické portfolio.
img

V USA končí výsledková sezoná, v hlavní roli bude opět Fed

19.08.2016 Americké akciové indexy dnes klesají po rozbouřeném týdnu. Dnes končí výsledková sezóna amerických společností, které reportovaly hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí. Akciový trh se tak znovu začíná plně soustředit na příští zvýšení úrokových sazeb v USA.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou CAD/JPY

19.08.2016 Americké akcie ve čtvrtek mírně posílily s tím, jak se cena ropy Brent vyhoupla nad úroveň 50 dolarů za barel a podpořila cenu energetických akcií. Index Dow Jones stoupl o 0,1 procenta na 18 597,70 bodu, širší index S&P 500 posílil o 0,2 procenta na 2 187,02 bodu a technologický Nasdaq přidal 0,2 procenta na 5 240,145 bodu.
img

Jaká je nejžádanější komodita tohoto léta?

18.08.2016 Rok poté, co byla těžba uhlí odepsaná k „zániku“, přichází na trh fosilních pasiv nákupní horečka. Cena uhlí vzrostla od března o neuvěřitelných 70 procent a uhlí se stalo jednou z nejžhavějších komodit tohoto léta. Zatímco ceně uhlí se podařilo vybudovat si pevné místečko nad úrovní 50 dolarů, ropa si tak dobře nevede. V čem tkví tajemství úspěchu uhlí?
img

I po lepších datech z australského trhu práce se drží AUD/USD pod rezistencí 0,7750

18.08.2016 U měnového páru AUD/USD vidíme střednědobou rezistenci na úrovni 0,7750, kde se potkávají dvě trendové linie (modrá a zelená). Jde o poměrně významnou a silnou rezistenci, kterou AUD nezdolal ani dnes ráno po lepších výsledcích trhu práce, což podporuje očekávání, že RBA nebude muset tak brzy zvýšit úrokové sazby. Nicméně ani tyto zprávy nedodaly AUD dostatek sil k tomu, aby se dostal nad hodnotu 0,7750.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu

17.08.2016 Wall Street v úterý klesl z historických pondělních maxim, když komentáře představitelů americké centrální banky posílily spekulace o zvýšení úrokových sazeb v tomto roce. Prezident Federálního rezervního systému (Fed) v New Yorku William Dudley uvedl, že zářijové zvýšení sazeb je možné a prezident Fedu v Atlantě Dennis Lockhart řekl, že americká ekonomika je zřejmě dost silná na minimálně jedno, a možná i dvě zvýšení sazeb do konce roku. Dudley zmínil, že viditelné zvyšování mezd a silný trh práce mohou podpořit inflaci.
img

Slabý americký dolar způsobil pokles USD/JPY pod hodnotu 100, a co dalšího se děje na finančním trhu?

16.08.2016  Nálada německých analytiků a investorů se v srpnu mírně zlepšila, ukázal dnes index ZEW, který vzrostl na 0,5 bo...
img

Investoři nakupují riziko, díky čemuž posiluje EUR/USD

15.08.2016 Americké akciové indexy otevírají v pondělí v zelených číslech a následují tak vývoj na globálních finančních trzích, kde rostly ceny ropy a čínské akcie kvůli spekulacím, že Čína přijde s novým stimulačním programem na podporu ekonomiky po sérii slabších makroekonomických dat. Čínský akciový index dnes vyskočil na sedmiměsíční maximum.
img

Investiční konference plná konkrétních spekulativních tipů a alternativních investic

15.08.2016 Je lepší koupit starou škodovku, nebo cihlu zlata? Odpověď nejen na tuto, ale i na řadu dalších otázek spojených s alternativními investicemi se bude snažit najít konference Trading Expo & Alternativní investice, jež proběhne ve čtvrtek 8. a v pátek 9. září na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany.
img

Maloobchodní prodeje v USA zklamaly, tempo růstu HDP eurozóny zpomalilo na polovinu

12.08.2016 Maloobchodní tržby ve Spojených státech v červenci nečekaně stagnovaly po růstu o 0,8 procenta za červen, revidovaném z původně uváděných 0,6 procenta. Na meziročním základě tržby vzrostly o 2,3 procenta. Američané omezili nákupy oděvů a dalšího zboží. Páteční data naznačují, že zpomalení spotřebitelských výdajů by mohla zchladit očekávání, že ekonomický růst ve třetím čtvrtletí zrychlí.
img

Novozélandská centrální banka snížila úrokovou sazbu, analýza NZD/USD

11.08.2016 Novozélandská centrální banka (RBNZ) se včera v noci připojila k australské centrální bance (RBA) a snížila základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta na historická minima 2,00 procenta. Banka se rozhodla pro tento krok, aby odvrátila hrozící deflaci a snížila tlak na posílení domácí měny. Novozélandský dolar je z pohledu „carry trade“ obchodu velkým lákadlem pro investory toužící alespoň po nějakém výnosu ve světě nulových úrokových sazeb.
img

Technická analýza EUR/GBP

11.08.2016 EUR/GBP se aktuálně obchoduje u 3letých maxim a u hodnoty, k níž libra oslabila na začátku července kvůli výsledku referenda o brexitu. Růst EUR/GBP je způsoben hlavně slabou librou. První průzkumy mezi nákupními manažery (PMI) ukázaly, že ekonomika může po brexitu oslabit. Stejné obavy vyslovila předchozí týden i centrální banka (BoE), která reagovala snížením úrokové sazby z 0,5 na 0,25 procenta a navýšením objemu programu kvantitativního uvolňování (QE). Právě zmiňované rozhodnutí britské centrální banky je důvodem, proč se nyní EUR/GBP opět vrací k maximům 0,8626 z letošního července.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu

09.08.2016 Americké burzy v pondělí nepatrně klesly a sestoupily z rekordních výšin, i když úvod obchodní seance se nesl v pozitivním duchu. Americkému akciovému trhu včera nepomohlo ani oživení na trhu s ropou. K zotavení cen ropy o 1 procento pomohla zpráva, že některé členské země OPEC obnovily rozhovory o omezení těžby.
img

Americká data z trhu práce pozitivně překvapila, posiluje USD i akciové trhy

05.08.2016 Spojené státy vytvořily v červenci o 75 000 víc pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP), než čekal trh a zrychlil také růst mezd, což by mohlo posílit předpoklad zrychlování ekonomického růstu a zvýšit pravděpodobnost utažení úrokových sazeb Fedu ještě v letošním roce. Pravděpodobnost zvýšení sazeb na zářijovém zasedání banky vzrostla po datech NFP z 16 na 26 procent.
img

Britská centrální banka snížila úrokové sazby a navýšila objem QE

04.08.2016 Britská centrální banka (BoE) dnes poprvé od roku 2009 snížila úrokové sazby a uvedla, že nakoupí státní dluhopisy za 60 miliard liber, aby zmírnila dopady referenda z 23. června o odchodu země z Evropské unie. Základní úroková sazba klesla z 0,5 na 0,25 procenta. Za snížení úrokových sazeb hlasovalo všech 9 členů bankovní rady jednomyslně. Snížení úrokových sazeb bylo v souladu s očekáváním trhu.
img

Smíšená odpolední data ulevila dolaru, analýza CHF/JPY

03.08.2016 Soukromí zaměstnavatelé ve Spojených státech v červenci vytvořili 179 000 nových pracovních míst, mírně nad odhady trhu 171 000. Růst za červen byl revidován mírně výš na 176 000 z původně uváděných 172 000 nových pracovních míst. Údaj ADP bývá sledován jako předzvěst širší zprávy ministerstva práce o tvorbě nových pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP) a míře nezaměstnanosti, které vyjdou v pátek. Údaj NFP zahrnuje vedle soukromého i veřejný sektor.
img

Intradenní analýza USD/CAD

03.08.2016 Měnový pár USD/CAD testuje na hodinovém grafu rezistenci 1,31320, tedy maxima, u nichž se zastavil i včera ráno. Divergence s oscilátorem MACD stejně jako delší knoty dvou posledních svíček naznačují, že CAD by mohl vyhrát souboj nad USD a USD/CAD by mohl otestovat podporu 1,3010 jako včera. Klíčová budou dnes data ADP v 14:15 a v 16:00 PMI ISM ze sektoru služeb.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou amerického dolaru

02.08.2016 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států v červenci zpomalila výrazněji, než se čekalo. Index nákupních manažerů (PMI), který sestavuje pro americký trh Institut řízení zásob (ISM) v červenci klesl na 52,6 bodu z červnových 53,2 bodu. Ekonomové očekávali za červenec snížení ukazatele jenom na 53,0 bodů. Hranice 50 bodů odděluje růst od poklesu aktivity v sektoru amerických továren a index se nad ní vrátil letos v březnu po šesti měsících poklesu v řadě.
img

Ekonomika eurozóny roste nerovnoměrně

01.08.2016 Dnešní finální výsledek indexů nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby v eurozóně ukázal na ekonomickou nesourodost mezi členskými zeměmi eurozóny. Zatímco expanze výroby a zaměstnanosti do značné míry táhne silný růst v Německu, v Itálii i Španělsku se růst téměř zastavil a Francie a Řecko zaznamenaly dokonce smrštění výrobní produkce. Nevyvážený ekonomický růst může začít dělat starosti Evropské centrální bance. Navíc páteční data HDP za druhé čtvrtletí ukázala, že ekonomika eurozóny rostla polovičním tempem než v prvním kvartálu.
img

Eurozóna v druhém čtvrtletí překonala v růstu HDP USA

29.07.2016 Americké hospodářství ve druhém kvartále rostlo mnohem pomaleji, než se čekalo. Poprvé od roku 2011 zaznamenalo pokles zásob, což se projevilo na nižším ekonomickém růstu. Pokles zásob by se mohl pozitivně projevit na ekonomických výsledcích ve zbylé části roku, kdy se budou naopak zásoby doplňovat. Vzestup spotřebitelských výdajů ukazuje na vnitřní sílu největší ekonomiky světa. Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států v období od dubna do června stoupl na roční bázi o 1,2 procenta po růstu o sestupně revidovaných 0,8 procenta ze 1,1 procenta v prvním kvartále. Ekonomové však čekali růst až tempem 2,6 procenta.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou GBP/USD

27.07.2016 Spotřebitelská důvěra skupiny Conference Board zveřejněna včera odpoledne ve Spojených státech v červenci oslabila, ale jen o 0,1 bodu ve srovnání s červnem, a navíc překonala o 1,7 bodu odhady trhu, když dosáhla hodnotu 97,3 bodu.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou GBP/AUD

26.07.2016 Akcie na Wall Street v pondělí ustoupily z rekordních úrovní s tím, jak nižší ceny ropy tížily akcie energetických společností a investoři čekají na výsledek měnového zasedání americké centrální banky. Ceny ropy v pondělí klesly na dvou a půlměsíční minimum v obavách, že trhy bude nějakou dobu dusit globální nadbytek této suroviny i rafinovaných produktů.
img

Analýza USD/CAD

26.07.2016 Měnový pár USD/CAD opouští 3 měsíční konsolidující symetrický trojúhelník, v němž se pohyboval od dubna letošního roku. Kanadský dolar oslabuje v důsledku nižší ceny ropy, když poslední data ukázala na růst aktivity amerických těžařů. Pohyb USD/CAD směrem nahoru podporuje i překonání důležité rezistence 1,31 a obnovení sázek na zvýšení úrokových sazeb v USA.
img

Podnikatelská nálada v eurozóně je zatím odolná vůči brexitu

22.07.2016 Německý soukromý sektor v červenci rostl nejrychleji za letošní rok, ukázal páteční průzkum mezi nákupními manažéři (PMI). Složený index založený na průzkumu v průmyslu i ve službách, jež představují více, než dvě třetiny německé ekonomiky v červenci vzrostl na 55,3 bodu z 54,4 bodu za červen. To je nejvyšší hodnota od prosince 2015. Analytici čekali výsledek 53,7 bodu.
img

Intradenní analýza zlata

14.07.2016 Cena zlata konsoliduje v klesajícím klínu, který by měl být proražen podle technické analýzy směrem nahoru, čemuž odpovídá i rýsující se býčí divergence s oscilátorem MACD. Bezpečné je, počkat si na nákupní signál u proražení klínu směrem nahoru. Naopak medvědi se opět dostanou do hry, když cena zlata propadne pod podporu 1320 USD za unci.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu

14.07.2016 Akcie na Wall Street ve středu mírně posílily a poslaly indexy Dow Jones a S&P 500 na nová historická maxima. Investoři věří v dobré výsledky firem, které by měly trhu pomáhat k dalšímu růstu. Index Dow Jones zavřel ve středu o 0,1 procenta výš na rekordním závěru 18 372,12 bodu, širší index S&P 500 posílil o 0,01 procenta na nový rekord 2152,43 bodu a technologický Nasdaq přidal 0,3 procenta na 5005,73 bodu.
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu

13.07.2016  Evropské akciové indexy si dnes dávají oddechový čas a po čtyřech silných růstových dnech stagnují. Americké akc...
img

Strach z Brexitu ovládá finanční trhy

28.06.2016 Americké burzy v pondělí opět klesaly na více než tříměsíční minimum v čele s finančními tituly poté, co rozhodnutí Velké Británie ukončit své členství v Evropské unii poškodilo důvěru investorů a podnítilo masivní výprodeje na akciových trzích. Americký akciový index S&P v pátek zaznamenal největší výprodej za 10 měsíců a spadl pro letošní rok do záporu. Index Dow Jones klesl o 3,4 procenta na 17 400,75 bodu, index S&P 500 spadl o 3,6 procenta na 2 037,41 bodu a technologický Nasdaq odepsal 4,1 procenta a zavřel na úrovni 4 707,98 bodu. Pondělní akciová seance se řadí podle objemů obchodů mezi největší za posledních 5 let.
img

Co přinesl Brexit na finanční trhy?

24.06.2016 Voliči ve Velké Británii hlasovali ve čtvrtečním referendu pro odchod země z Evropské unie po 43letém členství. Světové finanční trhy propadaly a ukázaly, že zpráva je pro finanční trhy největší šok od globální ekonomické krize z roku 2008.
img

Den referenda o Brexitu je tady

23.06.2016 Americké burzy ve středu oslabily při malém objemu obchodů, když investoři čekali, jak se Britové ve čtvrtek rozhodnou ohledně členství v Evropské unii. Index Dow Jones klesl o 0,3 procenta na 17 780,83 bodu, index S&P 500 ztratil 0,2 procenta a uzavřel na 2085,45 bodu a technologický Nasdaq ubral 0,2 procenta na 4 833,319 bodu.
uk_population_brexit.png

Jak obchodovat brexit?

20.06.2016 Ve čtvrtek (23. června) se koná ve Velké Británii referendum, v němž se občané vyjádří, zda chtějí zůstat v Evropské unii, nebo ji definitivně opustit (takzvaný brexit). Když se Britové nakonec rozhodnou zůstat v Evropské unii, finanční trhy si uleví, opadne z nich strach a nejistota. Lze očekávat posílení britské libry na všech měnových párech stejně jako britského akciového indexu FTSE 100. Rovněž si vydechnou všechna riziková aktiva, která jsou před referendem pod prodejním tlakem (akciové indexy, ropa, komoditní měny). Naopak bezpečné přístavy jako japonský jen, švýcarský frank, zlato by mohly korigovat zisky, kterých dosáhly za posledních 14 až 21 dní.
img

Británií otřásla vražda Jo Coxové, analýza EUR/USD

17.06.2016 Evropské burzy v pátek dopoledne rostou za podpory oživeného bankovního sektoru, čímž se vzpamatovaly z těžkých ztrát v předchozích seancích. Obchodníci částečně přisuzují zisky i dočasnému přerušení kampaně před referendem o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Bankovní sektor je negativně zasažen referendem o Brexitu, protože opuštění Británie Evropské unie by pro oba tábory znamenalo prodloužené období nízkých úrokových sazeb.
img

USD/CHF a USD/JPY dávají naději na posílení amerického dolaru. Potvrdí to dnes Fed?

15.06.2016 Dnešní měnově politické zasedání americké centrální banky (Fed) je po referendu o Brexitu (příští týden) druhou nejvýznamnější událostí tohoto měsíce. Ráno jsme vám nabídli analýzu měnového páru USD/JPY, která naznačovala možnost posílení amerického dolaru. Nyní vám nabízíme graf USD/CHF, který stejně ukazuje na potenciální posílení USD, a to hlavně v souvislosti s tvořící se býčí divergencí na oscilátoru MACD. Od dnešního zasedání lze očekávat volatilitu hlavně kvůli tiskové konference a nové makroekonomické projekci v 20:30. Výše úrokové sazby bude zveřejněna v 20:00. Pokud však USD/CHF dnes uzavře pod rostoucí černou trendovou linií, bude analýza zneplatněna.
img

Market Color, aneb co se děje na forexovém trhu s analýzou indexu S&P500

15.06.2016 Evropské burzy ve středu rostou, čímž přerušují šňůru pěti ztrátových seancí vyvolaných obavami z blížícího se britského referenda o setrvání Británie v Evropské unii. Ministr financí George Osborne vytáhl na voliče novou zbraň, když jim vyhrožuje zvýšením daní, když země opustí Evropskou unii. Německý akciový index si připisuje dopoledne zisk ve výši 0,9 procenta.
img

Market Color, aneb co se děje na forexovém trhu s analýzou indexu S&P500

14.06.2016 Evropské burzy by měly i dnes pokračovat v poklesu, podobně jako Wall Street a Asie, vlivem rostoucích obav před měnovým zasedáním americké centrální banky (Fed) a britským referendem o setrvání v Evropské unii. Německý akciový index DAX se dopoledne obchoduje 1 procento v mínusu.
img

EUR/CHF hlava ramena a Brexit

09.06.2016 Měnový pár EUR/CHF je pod prodejním tlakem před blížícím se referendem o Brexitu. Švýcarský frank, bezpečný přístav před evropskými problémy, opět nabírá na popularitě. Měnový pár EUR/CHF aktuálně testuje důležitou trendovou linii, která se dá považovat i za „neckline“ formace hlava ramena. Když se podaří EUR/CHF prorazit tuto významnou hodnotu podpory, pak se mu z pohledu technické formace hlava ramena otevře potenciálně obrovský prostor pro pokles, a to až k úrovním z loňského července.
img

Market Color, aneb co se děje na forexovém trhu

08.06.2016 Americký dolar klesl k 5týdenním minimům proti koši měn, nejníže od 6. května. Americký dolar bude po šokujících pátečních výsledcích NFP pod prodejním tlakem, dokud investoři nezískají zpátky naději, že by Fed mohl na červencovém zasedání zvýšit úrokové sazby. Aktuální trh úrokových futures kalkuluje s touto možností na úrovni 26procentní pravděpodobnosti. Ještě před pátečními daty z amerického trhu práce to bylo přes 50 procent. Zvrat na dolaru může způsobit až zasedání americké centrální banky (Fed), které je na programu příští týden. Do té doby nejsou v makrokalendáři žádná makroekonomická data, která by trh přesvědčila, že americká ekonomika neztrácí růstové momentum.
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou ROPY

07.06.2016 Americký akciový index S&P 500 zavřel v pondělí na letošním maximu poté, co prezidentka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová přednesla ve svém včerejším projevu příznivé komentáře o americké ekonomice, nicméně nenaznačila, kdy by mohlo přijít očekávané zvýšení úrokových sazeb. Včerejší vystoupení Janet Yellenové bylo poslední událostí před očekávaným červnovým zasedáním Fedu.
img

Co přineslo červnové zasedání ECB?

02.06.2016 Evropská centrální banka dnes podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny na historickém minimu. Sazba pro refinanční operace zůstala na nule a depozitní sazba, která je nyní považována za hlavní nástroj úrokových sazeb, zůstala na úrovni mínus 0,40 procenta.
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou ZLATA

01.06.2016 Měnový index amerického dolaru včera ztratil sílu a po dosažení měsíčního maxima si dal pauzu. Proti japonskému jenu oslabil o 0,7 procenta na hodnotu 109,95. Posílení japonského jenu přichází v den, kdy se očekává, že premiér Shinzo Abe oficiálně ohlásí odklad zvýšení daně DPH o dva a půl roku. DPH měla vzrůst od dubna 2017, nicméně trhy již delší dobu sází na to, že Abe tento nepopulární krok, který by snížil domácí spotřebu, odloží. Investoři se nyní hlavně soustředí na to, zda Liberální demokratická strana (LDP) oficiálně představí další fiskální stimuly, aby mohli vyhodnotit jejich dopad na tamní akciový trh a obecně rizikový sentiment. Aktuální očekávání trhu kalkulují s fiskálními stimuly v objemu 5-10 bilionů jenů. Když se japonská vláda nedostane na toto čísla, bude to pro trh zklamáním.
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou USD/CAD

26.05.2016 Americké burzy včera posílily o více než 1 procento a index Nasdaq zaznamenal nejsilnější den za poslední tři měsíce s tím, jak se investoři smiřovali s možností, že by centrální banka (Fed) mohla v brzké době zvýšit úrokové sazby. Úterní údaje ukázaly, že prodeje nových rodinných domů ve Spojených státech v dubnu vyskočily na více než osmileté maximum a ceny na trhu dosáhly historického maxima, čímž nabídli další doklad o zotavení ekonomického růstu.
img

Nadpis Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou USD/CAD

25.05.2016  Americké burzy včera posílily o více než 1 procento a index Nasdaq zaznamenal nejsilnější den za poslední tři mě...
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou EUR/CHF

24.05.2016 Německý složený index nákupních manažerů (PMI), založený na průzkumu ve firmách pokrývajících dvě třetiny německé ekonomiky a považovaný za dobrý indikátor ekonomického růstu, se podle předběžných údajů společnosti Markit v květnu zvýšil na 54,7 bodu z dubnových 53,6 bodu. Jedná se o nejlepší výsledek od prosince. Index naznačil, že největší evropská ekonomika pokračuje v překvapivě silném startu do druhého čtvrtletí. Výsledek složeného indexu PMI stojí 37 měsíců v řadě bezpečně nad hranicí 50 bodů oddělujících růst ekonomiky od poklesu.
img

Market Color aneb co se děje na trhu s analýzou amerického dolaru

19.05.2016 Wall Street ukončil volatilní čtvrteční seanci stagnací. Akciové tituly se vyděsily možného zvýšení úrokových sazeb v nadcházejícím období. Sázky na růst sazeb už na nejbližším červnovém zasedání Fedu vyskočily z 15 na 33,8 procenta. Pravděpodobnost červencového zvýšení sazeb po britském referendu o Brexitu překonala 50 procent.
img

Market Color, aneb co se děje na trhu, analýza indexu S&P 500

18.05.2016 Americký dolar včera posílil na 3týdenní maxima proti euru a koši měn, když lepší data inflace a průmyslové produkce zvýšily sázky investorů na dřívější růst úrokových...
img

Výborná data (inflace + průmysl) z USA a boj dolaru o přežití

17.05.2016 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech v dubnu zaznamenaly největší meziměsíční růst za tři roky, když podražil zejména benzin a nájmy, což naznačuje stabilní tvorbu inflačních tlaků, které by mohly poskytnout centrální bance (Fed)...
img

Market Color, aneb co se děje na trhu, analýza CAD/CHF

13.05.2016 Ve svém včerejším projevu guvernér britské centrální banky Mark Carney upozornil na negativní dopady pozitivního výsledku referenda o odtržení Británie od Evropské unie. Osamostatnění ostrovů od EU by mohlo uvést království do recese, oslabit libru a způsobit rychlý růst cen. Navíc Británie může ztratit na atraktivitě u finančních trhů, které dosud ochotně financovaly její deficit běžného účtu, který dosahuje 5% HDP. Odliv zahraničního kapitálu by proto mohl vyvolat silný prodejní tlak na libru a následně prudký růst cen.
img

Pátek v duchu NFP, co přineslo zasedání ČNB, analýza eura

06.05.2016 Dnes je pro trhy klíčová jenom jedna informace, a to jak se dařilo v dubnu americkému trhu práce. Kromě hlavního čísla, počtu nových vytvořených pracovních míst mimo...
img

Sell in May and go away dollar?

04.05.2016 Měsíc květen je spojován s jednou z neznámějších pranostik na finančním trhu, a to „Sell in May and go away“, neboli prodej v květnu a odejdi pryč. Tato pranostika zejména akciovým investorům naznačuje, že v květnu je dobré prodat akcie, dát si volno a do trhu se vrátit zpět na podzim.
img

Market Color aneb co se děje na trhu, analýza dolaru

04.05.2016 Evropské burzy dnes mírně posilují (cca +0,2%), když se včera propadly na třítýdenní minimum v čele s bankovními akciemi a akciemi důlních společností ruku...
img

Ekonomika eurozóny roste, inflace klesá

29.04.2016 Ekonomika eurozóny v prvním čtvrtletí letošního roku zrychlila svůj růst nad očekávání analytiků, avšak spotřebitelské ceny klesly více, než se čekalo.
img

3 zasedání centrálních bank v průběhu 24 hodin

27.04.2016 V průběhu nadcházejících ani ne 24 hodin nás čekají 3 zasedání centrálních bank. Jako první publikuje zprávu a výsledku sezení bankovní rady americká centrální banka Fed.
img

Detailní rozbor zasedání ECB a analýza amerického dolaru

22.04.2016 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi ve čtvrtek odmítl kritiku Německa za ultra uvolněnou měnovou politiku. Zdůraznil, že ECB je...
img

Market Color, anebo se děje na trhu, analýza japosnkého indexu indexu Nikkei

21.04.2016  Evropské burzy ve čtvrtek po otevření oscilují kolem nuly, když mnoho investorů neví, co čekat od měnového zased...
img

Analýza stříbra, které si v dubnu připisuje 10 procent zisku

20.04.2016 Cena stříbra tento měsíc posílila o neuvěřitelných 10 procent a zatím si svými výkony dláždí cestu k největšímu měsíčnímu zisku od ledna loňského roku. Stříbro včera prolomilo významnou hodnotu odporu na úrovni 16,20 dolarů, když se mu podařilo v průběhu jednoho dne posílit o neuvěřitelných 4,4 procenta.
Související klíčová slova: Úroková míra | Hospodářská situace | BCPP | Dlouhé pozice | Investiční soutěže | Vývoj | Sell in May and go away | Státní dluhopis | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | Zew Survey Index | EUR/CAD | EUR | World Systems Market inc | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Paul Krugman | Standard & Poor's | Brokeři | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Očekávání | Zajištěné fondy | Korelace | Ruská centrální banka | AUD/NZD | EUR/JPY | Alternativní investice | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Investice | Britská centrální banka | DXY | MACD | Volatilní | Support | Švédské koruny | Automatizované obchodní systémy | Britská libra | Stop-Loss | Intervence | Evropské měny | Cena zlata a stříbra | Hodnota eura | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | EUR/USD | xTrade Brokers | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Švédská koruna | Neckline | Price Action | Shazování peněz z vrtulníku | Aktuální vývoj | Milionáři | Měnový pár USD/JPY | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Psychologie investování | Strach | Asijské akcie | Vzdělávání | Import | Bankrot Řecka | Německý akciový index DAX | Znak dolar | Monetární unie | Zasedání centrálních bank | Graf zlata | Posílení | BrokerJet | Členové eurozóny | JPY | Brent | Odhad HDP | Chytrý Honza | Rezistence | Peníze | Top Stocks | Ukazatel | Úspěch na forexu | Prognóza | FTSE 100 | Saxo Bank | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Zlato step | Kapitál | Betfair | Bankovní domy | Brexit | Výhled poptávky | Evropské burzy | Pozornost investorů | Burzy | Býčí divergence | Broker | Export | Hyperinflace | Počáteční kapitál | Zavedení eura | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | Měnový pár EUR/USD | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Švýcarská centrální banka | Federální rezervní systém (FED) | EUR/CZK | Prezident ECB | Jádrový index | Makrodata | Investoři | Evropská měna | Záchranný fond | ICM | Cena americké ropy | Xetra | Globální ekonomický růst | Hold | Makrokalendář | Zajištěné fondy České spořitelny | Analýzy | xTrade | Německý DAX | Štěpení cenného papíru | Agentura Reuters | Bohatý | Loonie | Obchodování na finančních trzích | NFP report | Investovat | Der Spiegel | Obchodování | Nákupy dluhopisů | Ruský rubl | Deflace | Buy and hold | Praha | Objem | Posílení domácí měny | Leoš Mareš | Švédská koruna kurz | Bilance centrálních bank | Výsledky | Bossainfo | Inflační tlaky | Cena eura | Cena ropy WTI | Investiční odborníci | Zpráva | Ratingová agentura | Hodnota černého zlata | Makroekonomický výhled | Centrální banky | USD/JPY | Quote | WSM robot | Vývoj EUR/USD | Britský FTSE 100 | Barack Obama | Stimulační opatření | Průmyslová výroba | Investiční fórum | Aussie | Posílení amerického dolaru | Evropská ekonomika | Polsko | České koruny | FRA | Redukce | Cenová hladina | Bankéř | Euro dnes | Real-time | Evropa | Česká spořitelna | Jackson Hole | Australský dolar | GBP/NZD | USD/PLN | OPEC | Pokles eura | Masivní výprodeje | Lednový efekt | Obchodní strategie | Kurz dolaru | Indikátory | Japonská ekonomika | Akcie Deutsche Bank | Technické analýzy | Vstupy | Outside Bar | Stříbro | Bank of Japan | Pokles libry | Zvyšování úrokových sazeb | Downtrend | Americké akcie | WSM robot.com | Bookmakeři | Měnový trh | Korekce | Úspěšní obchodníci | Akciový fond | Trh | Komise | Výkyvy | Donald Trump | Panika | Nákup dolaru | Mervyn King | Největší ekonomika světa | Investiční příležitosti | Analytik finančních trhů | Obchodní systém | Rating | Vývoj ceny uhlí | Nástroje peněžního trhu | SNB | Microsoft | Příležitosti | Čínské devizové rezervy | Seminář | Commission | Polská ekonomika | Long pozice | Kurz dolarů | Kanada | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Švýcarský frank kurz | Makroekonomická data | QE | Gold/Silver Ratio | CFTC | Centrální banka | Cenový vývoj | Cena | Investování do akcií | LYNX | Odliv zahraničního kapitálu | Jádrová inflace | Tradeři | Výnosy dluhopisů | Investiční soutěž | Členské země eurozóny | Reuters | Londýnská burza | Cena americké ropy WTI | Tradingové strategie | Depozitní sazba | Close | Zlatý dolar | Investiční poradce | Česká národní banka | Buy | Utahování měnové politiky | Makroekonomické ukazatele | Traders | ZEW | Evropské banky | Libra | Opatření centrálních bank | CFD | Řecko | Zlato v minci | Nejlepší investice | Index amerického dolaru | Investiční banky | LTRO | Akcie dnes | Švédská měna | Ceny akcií | Sazby | ČNB | Německá ekonomika | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | Pokles | Operace Twist | Ztráty | Vývoj měnového kurzu | Americká ekonomika | EURPLN | Indikátor ekonomického růstu | Vývoj měn | Daně | Lídři | Pivot | Investice ve stavebnictví | Zprávy z trhů | Zisky | Euro Stoxx 600 | BNP Paribas | Globální ekonomika | Signály | Korporátní dluhopisy | Referendum | Ratingové agentury | Cena zlata | Dluhopis | Měnové indexy | Lehman Brothers | Target Profit | RSI | Britská burza | Financování | Měnový index | Euro futures | Zásoby ropy ve světě | WSM | Diamanty | Burze | Zkušenost s obchodováním | Riziko | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Posílení eura | Kurz EUR | Americké státní dluhopisy | Centrální bankéři | Market Color | WTI | Otevřená pozice | Bod | Index amerických akcií | Polský zlotý | Výpis z účtu | PEVONI | Silné euro | RBNZ | Paládium | Americká měna | Saúdská Arábie | Sázet | Cena ropy | Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře | Pozice | Drobní investoři | Marže | Akcie energetických společností | Zlato a stříbro | Alphabet | Hlavní měnové páry | Zkušenosti | Ekonomika | Víkendové parlamentní volby | Švýcarsko - burza | Stoxx 600 | Úrokové sazby | FX | Ben Bernanke | Michal Stupavský | RUB | Kurz | Market | Trading Expo | Britské referendum | AUD/USD | Investiční tipy | Nákupní signál | Obchodování ropy | Janis Varufakis | BH Securities | Active Trader | Akciový trh | Výnos do splatnosti | Oscilátor | AUD | Ondřej Hartman | Ministři financí eurozóny | Akcie | Predikce | Fibo | Intradenní analýza | Citigroup | EUR CZK | Hospodářství | Konsolidace | Měnový pár | Philip Lowe | Commitment of Traders | Zasedání ECB | Credit Suisse | Převis | Finanční tituly | Recese | Švýcarský frank | Instrumenty | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Zbohatnutí | Americké burzy | Frank | Kurz eura | David Cameron | Wall Street | Tomáš Rozehnal | Vystoupení z EU | Holubice | Politická nejistota | Měnový kurz | Japonský premiér | Svíčkové formace | Euro posiluje | Bondy | Země eurozóny | Investiční stratég | Zásoby ropy | Úspěšné obchody | Benzín | Trend | EUR/NZD | Automobil | Časový rámec | Spotřebitelská důvěra | MMF | HDP Francie | Platforma | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Tempo růstu | Bossa FX | Úvěrový rating | Bilance ECB | Break-Even | Divergence | Trend is your friend | ETF | Akciové trhy | EUR/CHF | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Zasedání České národní banky | Globální ekonomický výhled | Aktiva | Španělsko | Zlato investiční cena kurzy | Business | Čínská centrální banka | Tempo růstu ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | NZD/USD | Čínské akcie | Pivoty | Danske Bank | Ekonomika eurozóny | Fio banka | Sentiment | Trendový kanál | Politika | Commodity futures | Čínský jüan | PLN | Míra nezaměstnanosti | Stop-Lossy | Oslabování eura | Velká Británie | Úrokový výnos | Americký ministr financí | Nálada | Indie | Obchodování se zlatem | Měnové páry | Index volatility VIX | Historická maxima | Ekonomická data | Zkušený trader | Petr Mašláň | SYRIZA | Soukromí zaměstnavatelé | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Bankovní unie | ESM | AAA | Americký akciový index | Americký trh práce | Obchodní účet | Akciový index DAX | Finanční trhy | Cyrrus | X-Trade Brokers | Fondy | Komoditní trhy | Austrálie | Sentiment trhu | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | World Systems Market | Volby | Index DAX | Krize | Investing | Oslabení dolaru | Repo sazba | XTB | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Švýcarský frank měna | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Domácí měny | Mezibankovní | YTM (výnos do splatnosti) | Úroková sazba | Devizové rezervy | ČTK | Burza | Semináře | Zadlužené Řecko | Klouzavé průměry | Rozhovor | Transakce | Měny | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Energie | Trade Brokers | USDX | Měna | Intervenovat | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | USD | Miliardy dolarů | Inside | Finanční trh | EFSF | Švédsko ekonomika | EIA | USD/CNY | Rusko | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Dnešní obchodování | Náklady na zajištění | Short squeeze | Ropy | Zadluženost vlastního jmění (debt ratio) | PinBar | Sázky | Forbes | Trading | Německá burza | Obchodování na forexu | Mark Carney | Frank kurz | Volatilita | Země OPEC | Peter Voštinár | Eura | Organizace | Gap | Německé státní dluhopisy | VIX | Růst | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Hospodářské výsledky | Zajištění | Společnost BOSSA | BOSSA | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Golden Gate CZ | Komoditní | Expanzivní měnová politika | Bohatství | Průmyslová produkce | Data z amerického trhu práce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Engulfing | Ondřej Janata | Akciové indexy | Tištění peněz | Inflace | Britský akciový index FTSE 100 | Technická analýza | GBP/JPY | Evropská dluhová krize | Americká ropa WTI | Management | Inside Bar | EURUSD | Zisk | Kurz EUR CZK | Komoditní sektor | Split | Investing.com | ČSOB | Spekulovat | CZK | Makléři | Širší index S&P 500 | S&P | Investiční | Americké investiční banky | Středoevropské měny | OECD | Bloomberg | Analytička | Nasdaq Composite | Sběratel | Představitelé centrální banky | Nikkei | Cenové gapy | Obchodní signály | Vzdělání | Ekonomika USA | Investiční specialista | Rekordní maxima | Index Nikkei | Americká centrální banka | Česká měna | Swap | Zlato akcie | Myšlení | Vývoj měnového páru | Švýcarský frank bankovky | Americký prezident | Švícarský frank | Tisková konference ECB | Portfolio | Nabídka | Francie | Jaroslav Brychta | Globální ekonomiky | Eurostat | Finanční instituce | Dění na finančních trzích | Ropné společnosti | Apple | Psychologie obchodování | Španělsko - burza | Commodity futures trading | Ceny ropy | Řecké volby | Easing | Hlavní úroková sazba | GBP/CAD | Průzkum | DAX | IEA | COT | EUR/PLN | Firmy | EUR/AUD | Zahraniční obchod | Obchodní příležitost | Oslabování dolaru | Medvědí divergence | Janet Yellenová | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ekonomické dopady | EUR/GBP | Finanční regulace | Ekonomický růst | Představitelé Fedu | WGC | Zasedání Fedu | European Stability Mechanism | G10 | Japonská vláda | Dobré výsledky | GBP | Evropská unie | Nasdaq | Dolary | Propad | Federální rezervní systém | Ceny stříbra | Zprávy | Střednědobé obchodování | Evropské akcie | USA | Fond | Kathy Lien | Commodity Futures Trading Commission | Momentum | Štěpení cenných papírů (split) | Cena ropy brent | Hedgeové fondy | Money management | Odhady trhu | Koruna | Komoditní měny | Banky | Vývoj USD | KM Finance | Dlouhodobý vývoj ceny stříbra | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | HDP eurozóny | Výkonnost | Finanční krize | GBP/AUD | Očekávání analytiků | Instrument | CAD/JPY | Snižování sazeb | Britské libry | Bilance | Přehled | Index S&P 500 | Carry trade | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Vývoj zlata | Euroskupina | Rizika | Bossa.cz | Ekonomické události | Eurodolar | Short | Vývoj úrokových sazeb | Pár EUR/USD | Vývoj eura | Fed | FXstreet.cz | Volatility | Futures | Česká koruna | Čínský akciový index | Pin Bar | Index volatility | USD/SEK | Komodita | CHF | Zaknihované akcie | Nemovitosti | Sladká americká ropa WTI | Příběh milionáře | Země EU | Disciplína | Pokles ceny | Odchod z EU | Ekonomická situace | USD/CHF | Obchody | Brokers | Profit Target | Aukce | Reálný účet | HDP USA | Sell | Čínský statistický úřad | Wells Fargo | Volby v USA | Zvýšení úrokových sazeb | Tim Cook | Akciový index | CME | Ekonomický výhled | Rubl | Společnosti | Znalost | Devizové intervence | Index CPI | Velké banky | S&P 500 | Obchodování na měnovém trhu | Nejistota | Podpora | Ministři financí | Propad cen komodit | ING | X-Trade | Akcie roku | Státní dluhopisy | HDP v eurozóně | Podnikatelé | WSM facebook | ECB | Britské státní dluhopisy | Zemní plyn | Žádosti o pracovní podpory | Německo | Japonsko | Eurobondy | Otevřené obchody | Riksbank | Výhled poptávky po ropě | Vývoj dolaru | Kurzový závazek | Finance | Novozélandský dolar | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | Blog | USD/CZK | Grafy | Dluhové krize | Setkání centrálních bankéřů | FTSE | Japonská centrální banka | Ceny komodit | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Směnný kurz | Černá ekonomika | Aktivum | Zpomalení globální ekonomiky | WSP | Analytici | Obchodujeme | Index nákupních manažerů | Americký dolar | Euro vůči dolaru | CME Group | Investiční rozhodnutí | Mario Draghi | CHF/JPY | Evropská centrální banka | Guvernér | FXstreet | Tržby | INSEE | GfK | Blue chips | Švédsko | Historická minima | Futures kontrakty | Světové centrální banky | Prodejní signál | Finanční prostředky | Eurozóna | Indexy PMI | Partners | Trade | Vývoj inflace | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Novozélandská centrální banka | EUR/RUB | Sázkové kanceláře | Obchodovat ropu | Indikátor | Conference Board | Ekonomické údaje | Pokles akcií | Spekulace | Kypr | Euro STOXX | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Konsenzus | Conseq | Nastavení měnové politiky | Splatnost | Spekulace na růst | Drahé kovy | Dluhopisy | Saxo | Teorie efektivního trhu | Forward | Golden Gate | ISM | Americký index S&P 500 | Obchodníci | Webináře | Bankéři | Doporučení | TLTRO | Růst čínské ekonomiky | Dluhová krize | Josef Košťál | Poptávka | Trader | Fitch | Psychologie | Meziroční inflace | Čína | Makroekonomické data | Obchodovat | Americké akciové trhy | Růst HDP | Dluhopisový trh | G7 | Forexu | Majors | Evercore ISI | Koučink | Barclays | Úrokový diferenciál | HDP | Světové události | Klouzavý průměr | Investiční výdaje | Úspěch v tradingu | Mzdy | Index euro | Podnikání | Video | ROCE | Akcie na Wall Street | Ropa | Monetární politika | Chuť investovat | Facebook | Kanadský dolar | Deutsche Bank | Ekonom | Demo účet | Index PMI | Byznys | Měnová politika ECB | Optimismus | Růst ekonomiky | Dolar | Pavel Kohout | Euro | Oscilátory | Bollingerova pásma | Indikátor důvěry | Fiskální stimuly | JP Morgan | Index eura | Dividendový výnos | Japonský Nikkei | Janet Yellen | Spotřebitelské ceny | Obchod | Zlato | Růst akcií | Ekonomové | BIS | EU | Spojené státy | Graf ceny zlata | Sterling | Helicopter money | Ekonomie | PBOC | Index FTSE 100 | USD/CAD | Výnosnost | Vývoj rublu | Bilance Fedu | Filip Para | Bankovní sektor | Šéfka Fedu | Cena stříbra | Výprodej | Markit | Zpracovatelský průmysl | Live trading | Jak profitovat | Trend je tvůj přítel | Úspěch | Poptávka investorů | Riziková aktiva | Bankrot | Zlato to je in | Likvidita | Summit EU | Obchodní systémy | Poptávky po ropě | Výnosy | Likvidní | Americké akciové indexy | Jak investovat | Uvolnit měnovou politiku | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | Země G7 | Grexit | IBEX | Brazilský real | TradingEconomics | Bezpečné měny | Fio | Jak obchodovat | Banka | Zasedání centrální banky | Long Term | Investor | Finančníci | Japonský jen | Analytik | Obchodní příležitosti | NZD | Norská koruna | Německé dluhopisy | Británie | Deloitte | Ekonomické prognózy | Investiční nástroj | Reálné obchodování | Rozhodnutí britské centrální banky | CAD | Železná ruda | Analýza | Ministr financí | Index spotřebitelských cen | Formace Shooting Star | Japonský index Nikkei | CAD/CHF | Makléř | Graf EUR/USD | Trump rally | Americká centrální banka FED | CNBC | Dow Jones | Investování | Vývoj ceny | Index energetického sektoru | FOMC | Société Générale | CEE | Belgie | Prodej eura | Platina | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Michael Šefčík
Michaël van de Poppe
Michaël van de Poppe
Michael Weber
Michael Widmer
Michael Wilson
Michail Fridman
Michail Krutichin
Michail Mišustin
Michala Janatová

Následující klíčová slova

Michal Bílek
Michal Brožka
Michal Cibulka
Michal Drtina
Michal Dvořák
Michal Fila
Michal Horáček
Michal Hrbatý
Michalis Rousakis
Michal Janíček
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AxiTrader
Xtrade
FBS
reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít