Neděle 22. prosince 2024 21:12
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Masivní výprodeje

img

Forex: Averze k riziku je zpátky a tak dolar sílí

04.09.2024 S novým školním rokem se na trhy vrátily výprodeje rizikových aktiv, které svědčí dolaru. Vše vyprovokovaly smíšené výsledky indexu podnikatelské nálady v americkém průmyslu, když celkový index ISM v srpnu mírně zvýšil na 47,2 bodu, trhy očekávaly zlepšení na 47,5 b. Na druhou stranu subindex placených cen vzrostl na 54 b., přičemž trhy naopak očekávaly pokles na 52 b. Nešťastná kombinace, kdy pesimismus ohledně konjunktury narůstá, ale cenové tlaky mají tendenci růst, což není pro Fed snadná (stagflační) situace.
img

Euro pod studenou sprchou

07.08.2024 Po divokém večírku nevyhnutelně následuje kocovina. Začátkem takového večírku pro EUR/USD bylo zveřejnění červencových údajů z amerického trhu práce. Neuspokojivé údaje prudce zvýšily šance na snížení sazby federálních fondů o 125 bazických bodů v roce 2024. Od Evropské centrální banky deriváty očekávají zhruba 80 bazických bodů. Není divu, že euro vylétlo tryskovou rychlostí na sedmiměsíční maximum. Kocovina však trvala jen krátce.
img

Kryptotrh zažívá významné oživení uprostřed spekulací o zářijovém snížení sazeb Fedu

06.08.2024 V úterý ráno asijského času Bitcoin (BTC) na chvíli překročil hranici 56 000 dolarů, a to v návaznosti na globální nárůst averze k riziku na trhu, který vedl k výraznému poklesu napříč širším kryptotrhem. Podle údajů společnosti CoinGecko se BTC v době psaní tohoto článku obchoduje za 55 713 USD, což představuje 3% nárůst za 24 hodin.
img

Denní shrnutí: "Býci" na konci týdne přebírají kontrolu 📈

26.04.2024 Poslední seance tohoto týdne na burzách přinesla výrazné zisky v ocenění akciových indexů. Polský WIG20 si připsal 1,31 %, německý DAX 1,39 %, francouzský CAC40 0,89 % a index Euro Stoxx 50, který reprezentuje širší trh, 1,37 %.
img

Akciové trhy v Evropě i zámoří klesají, Praha mírně rostla

23.05.2023 Negativní vliv mohl mít na akciové trhy neúspěch vyjednávání o navýšení dluhového stropu v USA. Nepomohly ani lepší indexy PMI, které naznačují inflační tlaky.
img

Co očekávat na finančních trzích dnes a v průběhu tohoto týdne? GBP/USD mírně poroste a USD/JPY bude klesat.

22.02.2023 Nedávná ekonomická data z USA prokázala odolnost americké ekonomiky a zpomalení meziroční inflace. Tyto údaje zvýšily obavy, že Federální rezervní systém bude pokračovat v agresivním zvyšování sazeb. Z tohoto důvodu americké benchmarkové akciové indexy v úterý klesly, zatímco výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly. Kupodivu americký dolar mírně posílil vůči koši svých konkurenčních měn.
C:\fakepath\Coinbase.png

Akcie firmy Coinbase klesly nejníže od jejího vstupu na burzu

22.11.2022 Akcie kryptoměnové burzy Coinbase v pondělí klesly o více než osm procent a propadly se nejníže od vstupu firmy na akciovou burzu v dubnu 2021. Propad způsobuje pokračující pokles ceny bitcoinu a obavy investorů po kolapsu konkurenční společnosti FTX na počátku tohoto měsíce, upozornil server zpravodajské televize CNBC.
img

Proč zesílil propad kryptoměn?

15.06.2022 Kryptoměny jsou v sestupném trendu od listopadu 2021, ale poslední týdny byly obzvláště bolestivé pro digitální aktiva. Slabý sentiment přetrvává nejen mezi investory se zaměřením na kryptoměny, ale také na akciové indexy, které mají za sebou jeden z nejslabších šesti měsíců v historii akciového trhu.
img

Shrnutí dění na trzích

25.04.2022 Dolar pokračoval v průběhu minulého týdne v posilování. Dolarový index DXY, který měří výkonnost dolaru vůči koši dalších světových měn, zejména euru a jenu, posílil o 0,7 %. Vůči koši měn z emerging markets dolar posílil o 1,2 %. Vůči euru dolar posílil o 0,2 % na 1,0790 EUR/USD. Koruna posílila vůči euru o 0,4 % na 24,32 EUR/CZK a naopak vůči dolaru mírně oslabila o 0,2 % na 22,49 %.
C:\fakepath\koruna2.jpg

Chce ČNB silnou nebo slabou korunu?

18.05.2020 S ústupem pandemie a postupným rozvolňováním krizových opatření volatilita na finančních trzích také pomalu ustupuje. Kurz české koruny se ale v posledních týdnech příliš nezklidnil, adrenalin obchodníků s naší domácí měnou totiž zvyšuje Česká národní banka (ČNB).
img

Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %

07.04.2020  Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
img

Měsíčních finančních trhů – Březen 2020

01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
C:\fakepath\Dow-Jones-trader-watches--007.jpg

Koronavirus a extrémní volatilita na trzích

24.03.2020 Nákaza virem COVID-19 poslala globální trhy do nevídaného chaosu, ve kterém každodenní masivní výprodeje a poklesy, které jsou střídány rychlými, ale krátkými tržními oživeními, aktuálně prohlubují všudypřítomnou nejistotu, která nyní ovlivňuje investice všech malých i velkých investorů.
img

Rozbřesk: Bude český záchranný balík stačit?

19.03.2020 Reakce vlád a centrálních bank na prohlubující se ekonomické propady spojené s koronavirem neberou konce. Včera česká vláda oznámila dlouho očekávaný rozpočtový balík na boj s koronavirem. Celkový objem balíku (až 1 bilion korun) konečně odpovídá vážnosti situace. Je však otázka, zda přímá finanční pomoc (plánovaná na 100 miliard korun) nakonec nebude muset být vyšší.
img

Rozbřesk: Nejhorší výprodeje od roku 2008, trhy čekají na reakce politiků a centrálních bankéřů

10.03.2020 Akciové trhy zažily nejhorší výprodej od roku 2008. Americké trhy musely být několik minut po otevření na 15 minut uzavřeny, protože ztráty rychle překročily povolených 7 %. I když se v pozdějším obchodování po znovu-otevření snažily trhy nalézt pevnou půdu pod nohama, nepovedlo se. Konečné ztráty tak překročily 7,5 %. Masivní výprodeje akcií reagující na extrémní nejistotu spojenou s koronavirem a padající ropou dostávají pod velký tlak vlády a centrální banky.
img

Ranní komentář: Trhy korigují část ztrát z minulého týdne, koronavirus ale dál tématem číslo jedna

02.03.2020 Minulý týden přinesl na finanční trhy masivní výprodeje, které dostaly jen v USA akciové indexy níže o 12 %. Příčinou výprodejů bylo šíření koronaviru, které výrazně zrychlilo v ostatních zemích a začalo zvyšovat obavy z celkového dopadu na světovou ekonomiku. Páteční seance přinesla spekulace o možné reakci centrálních bank, které by mohly přispěchat se snížením úrokových sazeb, což sentiment částečně uklidnilo. Pozitivní sentiment se pak na trzích drží také dnes ráno, i když je otázkou jak dlouho vydrží v situaci, kdy se nákaza začíná šířit i ve Spojených státech, které už mají svou první oběť.
img

Rozbřesk: OPEC míří k omezení těžby. Zastaví propad cen ropy?

06.12.2018 Ropný trh s napětím vyhlíží hlavní událost tohoto roku, kterou bude dnešní zasedání států OPEC a partnerských zemí v čele s Ruskem (OPEC+). Ty před sebou mají jasný úkol – zabránit dalšímu propadu cen ropy, které jen za poslední dva měsíce ztratily 30 %. Jak toho dosáhnout? Na scénu by se měly vrátit těžební škrty, otázkou však zůstává jak jejich rozsah a rozdělení mezi jednotlivé státy, tak i finální komunikace.
img

Technická analýza: Jestřábí výroky koruně sílu nedodaly, Draghiho euro neslyší

26.10.2018 Jestřábí výroky zástupců ČNB koruně kýžený efekt posílení nepřinesly a masivní výprodeje akcií také zrovna nepomohly. Přes veškerou skepsi posledních týdnů se koruně daří držet pod rezistentním pásmem v koridoru hodnot 25,875 – 25,90 EURCZK. Krátký nádech tuzemské měny pod úroveň 25,80 EURCZK měl pouze jepičí život a růstový trend eura tak zůstává nenarušen. Určitou naději na lepší zítřky dává index relativní síly RSI, který signalizuje přeprodanost české koruny.
img

Rozbřesk: Co čekat od dnešní ECB?

25.10.2018 Dnešní zasedání ECB nepřinese nové revoluční kroky a rozhodnutí. Přesto se může Mario Draghi na tiskové konferenci pěkně zapotit pod palbou otázek směřujících především k postoji ECB k italské otázce.
C:\fakepath\usdtry-23052018-4.png

Turecká lira propadla na rekordní minimum

23.05.2018 Turecká lira se dnes propadla o více než pět procent na rekordní minimum 4,9290 liry za americký dolar (měnový pár USD/TRY posílil). Nejnovější pokles odráží rostoucí znepokojení investorů z dalšího směřování měnové politiky země pod vedením prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Od počátku letošního roku již lira klesla o více než 20 procent a je na cestě vykázat nejhorší měsíční propad od finanční krize v roce 2008, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-16022018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.2.2018

16.02.2018 Akcie ve Spojených státech pátou seanci za sebou posílily, v čele s firmou Apple a dalšími technologickými tituly. Investoři ignorovali nedávné obavy z inflace, které na začátku měsíce vyvolaly na trzích masivní výprodeje.
C:\fakepath\eurusd-14022018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.2.2018

14.02.2018 Akcie ve Spojených státech třetí seanci za sebou posílily, v čele s akciemi Amazon.com a Apple. Investoři se nyní zaměří na údaje o inflaci, které by mohly narušit křehké oživení trhu, nebo mu naopak přinést další zisky.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar po zasedání Fedu oslabuje

01.02.2018 Americký dolar dnes nenavázal na středeční zisky způsobené zasedáním měnového výboru centrální banky USA (Fed) a oslabuje vůči koši měn a euru. K japonskému jenu pak smazal část předchozího růstu kvůli poklesu evropských a amerických akcií. Euro podpořila i zpráva o růstu aktivity ve zpracovatelském sektoru eurozóny. Investoři se nyní zaměří na páteční údaje o vývoji nezaměstnanosti v USA.
img

Výprodej na kryptu: otázky a odpovědi

18.01.2018 A dnes do třetice ještě jednou krypto. S dotazy a rozhovory se díky včerejším výprodejům roztrhl pytel, takže níže sdílím odpovědi na pár otázek Arsena Lazareviče, které mi přišly docela zajímavé.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Jižní Korea plánuje zákaz obchodů s kryptoměnami

11.01.2018 Jižní Korea chce zakázat obchody s kryptoměnami. Vláda nyní připravuje zákon, který tyto obchody zakáže, oznámilo dnes ministerstvo spravedlnosti. Jižní Korea je významným zdrojem poptávky po kryptoměnách a rozhodnutí přichází v době, kdy se politici po celém světě snaží regulovat tento majetek, jehož hodnota za poslední rok prudce vzrostla.
img

Rozbřesk: Globální výprodej na trzích vládních dluhopisů pokračuje a sazby jdou nahoru

07.07.2017 Blížící se konec devizových intervencí poznamenal český finanční trh nejen rekordní likviditou, kterou vyráběla ČNB svými devizovými intervencemi, ale poznamenal i dění na tuzemském dluhopisovém trhu. Na něj se vrhli zahraniční investoři, kteří hledali příležitost pro uložení korun, které získali právě v rámci intervenčního boje ČNB, a začali skupovat stále větší díl státních dluhopisů.
eurusd-09092016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.9.2016

09.09.2016 Akcie ve Spojených státech oslabily. Mohly za to hlavně ztráty společnosti Apple, která svým novým přístrojem...
img

Strach z Brexitu ovládá finanční trhy

28.06.2016 Americké burzy v pondělí opět klesaly na více než tříměsíční minimum v čele s finančními tituly poté, co rozhodnutí Velké Británie ukončit své členství v Evropské unii poškodilo důvěru investorů a podnítilo masivní výprodeje na akciových trzích. Americký akciový index S&P v pátek zaznamenal největší výprodej za 10 měsíců a spadl pro letošní rok do záporu. Index Dow Jones klesl o 3,4 procenta na 17 400,75 bodu, index S&P 500 spadl o 3,6 procenta na 2 037,41 bodu a technologický Nasdaq odepsal 4,1 procenta a zavřel na úrovni 4 707,98 bodu. Pondělní akciová seance se řadí podle objemů obchodů mezi největší za posledních 5 let.
img

Čínský masakr pokračuje, juan krvácí

07.01.2016 Čína zažila nejkratší obchodní den v celé 25-ti leté historii svého akciového trhu. Po 14 minutách a 17 sekundách bleskového akciového masakru byly trhy znovu zavřeny. Výprodeje podruhé v tomto týdnu aktivovaly nově zavedené pravidlo pro zastavení obchodování. Co si z toho vzít pro následující dny a týdny?
img

Eurodolar dál stoupl, zprávy z USA trhy pod tlak nedostaly, rizikovým aktivům se naopak daří

01.10.2013 USA začínají první den bez rozpočtu, tedy bez peněz pro státní instituce. Dohoda ani na poslední chvíli nalezena nebyla a nyní se musejí obě strany znovu domluvit, kdy a o čem budou vyjednávat, aby současný stav co nejdříve ukončily. Finanční trhy byly při včerejších hlasováních nervózní, riziková aktiva byla pod tlakem, ale nešlo o nějaké masivní výprodeje. Dnes ráno nervozita opadá a nezdá se, že by trhy viděly v nastalé situaci vážný problém.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | USD/TRY | EUR/CZK | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bias | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | CFD | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Dolarový index | Durace | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | Grafy | High | Index PX | Insider | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | MIFID | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Platforma | Pozice | Prémie | RSI | Reinvestice | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Support | Trading | Trend | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | EMU | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | BOSSA | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Měnový výbor | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Emoce | Arbitráže | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | USDX | Výrobní ceny | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Index strachu | BTC | Donald Trump | Burzy | Insider trading | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | EURCZK | Aktivum | Index | Investiční strategie | Volatilní | Analýzy | Banka | Brent | Broker Consulting | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | CISCO | CZK | České koruny | Členské země eurozóny | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční služby | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP USA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz dolarů | Kurz EUR | Libra | Lira | Management | Markets | Měny v Evropě | Meziroční inflace | Nikkei225 | Oslabení koruny | Patria Finance | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj kurzu | WTI | Země eurozóny | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | DXY | EIA | Benzín | Dluhopisový index | Index relativní síly | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Itálie | Převis | QE | Investiční výzkum | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Investment | Capital Economics | TD Securities | Microsoft | MSCI | Foreign Exchange Analytics | Zvyšování sazeb | Bezpečné měny | Dnešní fundamenty | Podnikání | Euro proti dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Vývoj indexu volatility | Globální trhy | Otočení trendu | Výnosová křivka | Severomořská ropa | Globální akciové trhy | Rosněfť | Agentura Reuters | Americké trhy | Rozdávání peněz | Helicopter money | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Členství v EU | IBEX | Britská centrální banka | Americký akciový index | Vývoj indexu volatility VIX | Panické výprodeje | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Víkendové parlamentní volby | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | AAA | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Status bezpečného přístavu | DAX30 | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Litecoin | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Burzovní společnost | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Mzdy | Krize | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Česká vláda | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | TRY | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Očekávání | Purple Trading | Mizuho | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Zahraniční FX | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Obchody s kryptoměnami | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | ETH | Coinmate | Binance | Zákaz obchodů s kryptoměnami | NH Investment & Securities | Coinone | Bithumb | Kosdaq | Index malých společností Kosdaq | Růst bitcoinu | Tether | Výprodej na kryptu | Conseq Investment Management | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Borsa Istanbul | Podnikání na kapitálovém trhu | Výprodeje na akciových trzích | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní aktivita | Kurz EUR/CZK | L.F. Investment Limited | Akcie Applu | Japonský akciový index | Pokles ceny | Měny rozvíjejících se ekonomik | Ether | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodování se CFD | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Globální index | Michal Stupavský | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Sazby ČNB | Obavy investorů | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Bitcoin a další kryptoměny | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Propad ropy | Snížení sazeb | NATGAS | Asset alokace | Pokles cen | Globální akciové indexy | Digitální aktiva | Kurz české koruny | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Tisk peněz | Televize CNBC | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Finanční situace | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | Vyzkoušet si trading | CFRA Research | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | Investment Management | Objem | Data z USA | Trh práce | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Firma | Ekonomiky eurozóny | TradingEconomics | Globální dluhopisové trhy | Vysoké riziko | Index DOW | Generální ředitel | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | SMA | Propouštění | Impuls | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Philip Morris ČR | Nálada | AbbVie | Zahájení obchodování | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Trumpova administrativa | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Stratég | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | WIG20 | Hospodaření | CFA | Půjčky v kryptoměnách | CFRA | Washington | Rizika na Blízkém východě | Výprodeje akcií | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Poradenství | Vyšší inflace | Analytička | Smíšené výsledky | Cenové tlaky | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Koronavirus | Nejnovější údaje | Michal Stupavský, CFA | Trhy | Šíření koronaviru | Vir | Akciové trhy v Evropě | Pokles | Situace | České měny | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | L.F. Investment | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Hlavní úrokové sazby | Alokace investičních portfolií | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Valuace | COVID-19 | Bez rizika | Aktivita v sektoru služeb | Údaje z USA | Prudký propad | Největší ztráty | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Jižní Korea | Vývoj | Šok | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Volatilita na finančních trzích | Cenové války | Vysoká rizika | Index strachu VIX | Karanténní opatření | Situace kolem koronaviru | Stimul | Spotřebitelé | Historie | Šíření nemoci | Příležitosti k nákupu | Index ISM | Asociace | Přikoupení | Spotřebitelská nálada | Extrémní volatilita | Extrémní volatilita na trzích | Nákaza virem COVID-19 | Nákaza virem | Dopady volatility na světové trhy | Cenové vývoje | Francouzský akciový index | Německý akciový index | Italský akciový index | Britský akciový index | Akcie Itálie | Tomáš Raputa | Růst | Biliony | Ekonomiky | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Práce | Údaje | Lukáš Vokel | FANG | Více peněz | Statistiky | Chuť riskovat | Trade | S&P500 | Posílení | Čtvrtletní výsledky | Prudké pohyby | Osobní výdaje | Dlouhodobý trend | Vyjádření ČNB | Zajištěný kurz | Akutní panika | Masivní výprodeje koruny | Výprodeje koruny | Úroková prémie koruny | Prémie koruny | Předpandemické hodnoty | CL | Umělé inteligence | Investment management | JDE | ČR | Bohumil Trampota | Covid | Výrazný propad | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Společnost XTB | Konkurenční společnosti | DeFi | SMA 200 | Kryptotrh | Odborníci | Nvidia | Vývoj ceny akcie | Nákupní příležitosti | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Defi | Nařízení | Zveřejnění výsledků | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | TABAK | Velký kapitál | Růst ceny | Evropské centrální banky | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | FTX | Colt | Sentiment investorů | Hodnotové akcie | xStation 5 | CoinGecko | Akcie Coinbase | Akcie kryptoměnové burzy | Příležitosti | Další kryptoměny | Největší kryptoměnové burzy | Ethereum (ETH) | Nákupní příležitost | Odvětví | Pokles poptávky | Boom | Náhoda | Chování | Uvedení na burzu | Index Russell | Společnosti | Neúspěch | Dna | Dlouhodobé strategie | ANO | Brian Armstrong | Coinbase Brian Armstrong | Solana | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | Výsledky společnosti | TIM | | Coinglass | Celkový sentiment | Akcie velkých technologických společností | Instituce | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Růst kryptoměn | Colt CZ | Propad kryptoměn | Širší trh | Marketingová komunikace | Centrum | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sam Bankman-Fried | Zakladatel FTX | Bankman-Fried | Vysoké inflace | FTX Sam Bankman-Fried | CZ | Generální ředitel Coinbase | Akcie firmy Coinbase | Hodnocení akcií | Vývoj ceny akcie Coinbase | Ceny akcie Coinbase | Výprodeje | Europe 600 | JOLTS | Čtvrtletní výsledky společnosti | Vice | Navýšení dluhového stropu | DNO | Finanční podmínky | Bitwise | Volatilní aktivum | Část zisků | Prodeje | Fed funds | Silná ekonomika | 256/2004 | Silná měna | Rychlý nárůst | Odpovědnost | Společnost Abbvie | Zdraví
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Masivní nárůst ceny
Masivní nárůst volatility
Masivní podpůrná opatření
Masivní pohyby
Masivní propad
Masivní propady
Masivní propouštění
Masivní spekulace
Masivní volatilita
Masivní volatilita na finančních trzích

Následující klíčová slova

Masivní výprodeje koruny
Masivní zájem
Máslo v česku
Maslow
Maslowovy pyramidy
Masné akcie
Masné výrobky
Maso
Maso a dobytek
Mason Ford
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít