Pondělí 20. ledna 2025 22:58
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025

Bloomberg Barclays

img

Fixní výnos: Zvyšovat či nezvyšovat? Toť otázka

01.08.2023 Centrální banky si uvědomují, že více než rok trvající agresivní měnová politika nemusela k boji s inflací stačit. Finanční podmínky zůstávají uvolněné, vlády nadále provádějí expanzivní fiskální politiku a ekonomika nezpomaluje očekávaným tempem. Čeká nás další zpřísňování, které bude ve třetím čtvrtletí roku nadále vést k hlubší inverzi výnosových křivek. Další zvyšování úrokových sazeb by však nemuselo fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Proto musí tvůrci měnové politiky zvážit aktivní rozpouštění bilancí centrálních bank s cílem zvýšit výnosy v dlouhé části výnosové křivky. S blížícím se koncem cyklu zvyšování výnosů budou trhy podnikových a státních dluhopisů poskytovat lákavé příležitosti v přední části výnosové křivky.
img

Čas na dluhopisy?

14.02.2023 Součástí investičního portfolia jsou vedle akcií či podílových fondů většinou i dluhopisy – nebo chcete-li obligace. V poslední době se jim však nedařilo, a to vinou růstu inflace a utahování měnových politik centrálních bank napříč vyspělými ekonomikami. Zaslouží si nyní opět pozornost investorů?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.01.2023

09.01.2023 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 přidal 1,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 19 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku 2022. Volatilita sice klesla, stále se však nachází nad psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie přidaly 4,6 %, což představuje nejlepší vstup do nového roku od 2009. Minulý týden poslala trhy nahoru především makrodata. Zejména inflace v eurozóně a americké payrolls poskytly naději, že by ECB a Fed nemusely utahovat politiky až tak agresivně. Rizika vnímáme nakloněna směrem dolů, jelikož k dosažení 2% inflačního cíle zbývá dlouhá cesta. Zároveň platí, že kurzy akcií dostatečně nereflektují ekonomické zpomalování, ke kterému během letoška dojde. 
img

Týden na finančních trzích - Akciím i dluhopisům se dařilo

25.07.2022 Přestože nová makroekonomická data byla v průběhu minulého týdne vesměs velmi slabá, např. indexy PMI v eurozóně a USA, a indikující, že se do eurozóny a USA blíží minimálně mírná recese, finančním trhům se minulý týden dařilo. Akcie solidně rostly, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 3,2 %. Jediným sledovaným trhem, který zaznamenal nepatrný pokles, byly čínské akcie (CSI 300 -0,2 %), pravděpodobně kvůli tamější splaskávající realitní bublině.
img

Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022

18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.
img

Vývoj na trzích 20.-26.6.2022

27.06.2022 Minulou středu proběhlo zasedání České národní banky. ČNB investory překvapila mírně jestřábím směrem, když zvýšila základní úrokovou sazbu, dvoutýdenní repo sazbu, o 125 bazických bodů (1,25 %) z 5,75 % na rovných 7 %. Trh přitom očekával zvýšení „pouze“ o celý procentní bod. Mezi tři klíčové důvody dalšího razantního zvýšení úrokových sazeb patří následující skutečnosti.
img

Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022

13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
img

Vývoj na trzích 30. 5. - 5. 6. 2022

06.06.2022 V minulém týdnu se příliš nedařilo akciím ani dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž odepsal 0,6 %. Nám dělalo nicméně velkou radost, že se podstatně více dařilo rozvíjejícím se trhům (MSCI Emerging Markets +1,7 %) než trhům rozvinutým (MSCI World -0,8 %). Rovněž nám dělalo radost, že se nadstandardně dařilo japonským akciím (Nikkei +3,7 %) a akciím ve střední Evropě (CECEEUR +2,1 %). V neposlední řadě nás „potěšilo“, že si nadprůměrné ztráty připsaly americké akcie (S&P 500 -1,2 %), které máme v rámci naší globální akciové alokace vůči benchmarkům výrazně podvážené.
img

Vývoj na finančních trzích 23.-29.5.2022

30.05.2022 Po sedmi týdnech nepřetržitých akciových výprodejů, což byla nejdelší série tohoto typu od globální finanční krize v roce 2008, obrátily akciové trhy v průběhu minulého týdne směr a velice silně vzrostly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 5,0 %.
img

Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022

16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
img

Shrnutí dění na trzích

02.05.2022 Ve čtvrtek velice silně zklamala data o americkém HDP za první čtvrtletí. Zatímco konsenzuální odhad ekonomů počítal s růstem o 1,0 % (mezikvartálně a anualizovaně), zveřejněný pokles o 1,4 % pro investory představoval studenou sprchu. Jedná se o první pokles americké ekonomiky od prvního pandemického roku 2020. Přitom důvodem poklesu byl výrazně vyšší než očekávaný deficit obchodní bilance kvůli nárůstu importů a zpomalení akumulace zásob.
img

Shrnutí dění na trzích

25.04.2022 Dolar pokračoval v průběhu minulého týdne v posilování. Dolarový index DXY, který měří výkonnost dolaru vůči koši dalších světových měn, zejména euru a jenu, posílil o 0,7 %. Vůči koši měn z emerging markets dolar posílil o 1,2 %. Vůči euru dolar posílil o 0,2 % na 1,0790 EUR/USD. Koruna posílila vůči euru o 0,4 % na 24,32 EUR/CZK a naopak vůči dolaru mírně oslabila o 0,2 % na 22,49 %.
img

Nejhorší začátek roku pro dluhopisy za posledních 40 let

11.04.2022 Dluhopisy jako jedna z klíčových tříd investičních aktiv májí za sebou nejhorší start do nového roku za poslední čtyři dekády. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond totiž od začátku roku ztratil 8 %, což je na poměry globální dluhopisové třídy aktiv skutečně obrovská rána. Přitom průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti dle agentury Bloomberg vzrostl o jeden celý procentní bod na aktuálních 2,3 %.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
img

Inflační tlaky mají proč růst

09.03.2021 Jak ukazuje graf výkonnosti hlavních tříd aktiv od začátku roku, inflační tlaky mají nyní skutečně proč růst. Ceny komodit totiž od začátku roku velice prudce rostou. Globální komoditní index S&P GSCI aktuálně od začátku roku o 15 % výše. Z konkrétních komodit vyrostla především ropa, když cena jednoho barelu severomořského Brentu je od začátku roku o 22 % výše. Přitom výrazně posilují i ceny dalších komodit. Měď přidává 19 %, zemní plyn 13 % a hliník 11 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná

24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Dluhopisy jsou jako globální třída aktiv nejdražší v historii

08.10.2020 Globální dluhopisové trhy zatím v letošním roce zaznamenaly mimořádně úspěšné období, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays od začátku roku připisuje zisk 5,8 %. Dluhopisy tak v průběhu globální pandemie Covid-19 jednoznačně prokázaly své diverzifikační benefity.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | Zvýšení základní úrokové sazby | Investovaný kapitál | Vládní dluhopisy | Vysoké valuace | Dění na trzích | Pfizer | Index Bloomberg Barclays | EUR | Mince | Trend | Podnikové dluhopisy | Bank of Japan | Volatility | Dow Jones Industrial | Tempo růstu | Korelace | Michal Stupavský | Aktiva | Nejvyšší výnos | Záporné sazby | Investment Management | Střední Evropa | Index akcií | P/S | Index PX | Globální dluhopisové trhy | Zasedání ECB | Český statistický úřad | Depozitní sazba | Index volatility VIX | Vývoj na trzích | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Analýzy | Burza | Měsíčník finančních trhů | Cena zlata | Makroekonomické zprávy | Dluhopisový fond | Jestřábí Fed | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Roční zhodnocení | Volatilita | Akciový výhled | CZK | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání FOMC | Diskont | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Index vládních dluhopisů | Neomezené kvantitativní uvolňování | Inflace | Centrální banky | Investment management | Domácnosti | Covid | Pandemie koronaviru | Alibaba | Snižování sazeb | Vice | Futures | Inflace v eurozóně | Akciové trhy | Akcie na rozvíjejících se trzích | Fiskální politiky | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Globální akciové valuace | Negativní dopad | Moderna | Analytici | Guvernér Fedu | Globální finanční krize | Inflace zpomaluje | Ceny elektřiny | Asijské indexy | Pokles ceny | Graf | Výnosy | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Cyklus zvyšování sazeb | Hlavní akciové indexy | Ekonomiky | CECEEUR | Americká centrální banka FED | Nákupy vládních dluhopisů | HDP Číny | Mezinárodní finanční instituce | Brent | Politika | Očekávání | Měď | Zvýšení sazeb | Slušný zisk | P/E | CZK/EUR | Růst | Americký index | Americké HDP | Příležitosti | EUR/CZK | Zveřejněná data | Fixní výnos | Větší podniky | Prognóza | Výnosová křivka | Obligace | Trh práce | Koruna | E-commerce | Swiss | Nastavení měnové politiky | Ceny dluhopisů | Americká centrální banka | Makroekonomická data | Umělá inteligence | Koruna posílila | Saxo | Výnosové křivky | Investiční výhled | Oslabování koruny | Úrokové sazby | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Fincentrum | Dluhopisové emise | Trh | MSCI | Problémy | Kurzy akcií | Společnosti | Ant Financial | Index | Komoditní index | Korekce na dluhopisových trzích | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Eura | Kapitál | Posílení | Emise státních dluhopisů | Indexy PMI | Althea Spinozzi | Dluhopis | S&P | Investiční portfolia | Měny rozvíjejících se ekonomik | Akciové indexy | Americké technologické společnosti | Nástroje peněžního trhu | Očekávané zhodnocení | Souhrn finančních trhů | Nová prognóza | Deficit | Tom Kadeřábek | Objem dluhopisů | Statistický úřad | Durace portfolia | Barclays | Česká koruna | Člen bankovní rady Aleš Michl | Fincentrum & Swiss Life Select | Akciový index | Pozornost | Utahování měnových politik | | High-yield | Hodnotové akcie | Meziroční míra inflace | Korporátní dluhopisy | Buy-and-Hold | Burze | Akcie rozvinutých trhů | Větší pokles | Data o inflaci | Ropa | Největší ztráty | USA | Růst úrokových sazeb | Index DXY | Člen bankovní rady | Finanční instituce | Pokles cen | Globální akciový index | Dow Jones | Durace | Vývoj ceny elektřiny | Zpomalení inflace | Ekonomové | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Index volatility | Nekonvenční měnové politiky | Vývoj | Světové rezervní měny | Úroková sazba | Amazon | Rizikové averze | Americké akcie | Zasedání České národní banky | Růst americké ekonomiky | EUR/USD | Průměrný výnos | Měnové politiky | CSI 300 | Index MSCI Emerging Markets | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Aktuální situace | Tržní cena | Klíčová rizika | Krátkodobý výhled | Sazby | Růstové akcie | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomické oživení | Hotovost | Globální akciové indexy | Firmy | Inflace v Česku | Masivní výprodeje | Globální index vládních dluhopisů | Cena ropy brent | Ekonomické podmínky | Výkonnost dluhopisů | Peněžní prostředky | Repo sazby | Fed | Čistý dluh | Trhy | Emerging markets | Mezinárodní investoři | Rizika | Eurozóna | Fond | Indexy pohyb | Úspory | Stagflace | Průměrná míra inflace | Ministerstvo financí | Bilance | Stabilita | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | MSCI Emerging Markets | Zpřísňování měnové politiky | Hospodaření | Dluhové krize | Conseq | EBITDA | Finanční podmínky | Obchod | Inflace v české ekonomice | MSCI All Country World | Astrazeneca | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Ant | Benchmarky | Zasedání ČNB | Swiss Life | Portfolio | Plyn | Čína | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Války | Impuls | Data z trhu práce | Centrální banka | Predikce | Globální index | Evropské centrální banky | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Stratég | Instituce | SXXP | EV | Výnos | Index DOW | Benchmark | Dlouhodobý trend | Historická maxima | Posílení koruny | Dluhopisový index | Ceny akcií | Ceny energií | Non-Farm Payrolls | Inflační cíl | VIX | Makroekonomický výhled | Zisk | ČNB | Bank of England | Posílení dolaru | MSCI World | Růst inflace | Týden na finančních trzích | Evropa | Management | Nasdaq | Zprávy | Podvážení | Údaje | Technologické společnosti | Finanční krize | Indikace | ex | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Marže | Aktivum | Situace | USD/CZK | Akciové alokace | Tržby | Euro STOXX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Guvernér | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Asset alokace | Optimismus | Dolar | Euro | Yield | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Obchodní bilance | Akumulace | Vyšší úroveň | Ztráty | Alokace aktiv | Index čínských akcií | Meziroční inflace | Čínské firmy | FOMC | Akcie | Měnové podmínky | Pražská burza | Očkování | Podniky | Saxo Group | Vývoj ceny | Světová ekonomika | Globální ekonomika | Globální indexy | Prognózy | Akciové výnosy | DXY | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Míra inflace | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Pro investory | Potenciál | Indie | Bod | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | 100 miliard dolarů | Cyrrus | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Konsenzus ekonomů | Alokace investičních portfolií | Index MSCI | Měny | Burzy | Spread | UST | Cash flow | FANG | Zhodnocení | Organizace | Eva Zamrazilová | Globální akciové trhy | Valuace | COVID-19 | Dluhopisové výnosy | Nikkei | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Bloomberg | Třída aktiv | Rozvoj | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | University of Michigan | Korekce | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | HDP eurozóny | Výkonnost | Tomáš Pfeiler | Akciový růst | Krize | High | OECD | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | QE | Světová banka | Cena | Německo | Bund | Zadlužení | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Kurzy | IG | DAX | Fiskální balíček | Podhodnocený | Inverzní výnosová křivka | Zlato | Relativní stabilita | Ekonomika | CFA | Oslabení | Práce | Depozitní sazba ECB | Cíle | Repo sazba | Banky | Ceny v Česku | Buy | Šance | PMI v eurozóně | Instrumenty | Globální pandemie Covid-19 | Kontrakt | Index amerických akcií | Index MSCI All Country World | Kvantitativní utahování | Americký Fed | Čínské akcie | Portfolia | Dolarový index DXY | Měnová autorita | Stoxx | Globální dluhopisový index | Hold | Cenný papír | Rozvíjející se trhy | Globální HDP | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Rizikovější aktiva | Peněžní zásoby | NYSE | Investoři | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Ceny potravin | Index Dow Jones | Saxo Bank | Vakcíny proti koronaviru | Bond | Ropy | Makroekonomická situace | Ocenění akcií | Škoda | Americké ekonomiky | Karina Kubelková | USD | Tištění peněz | Globální pandemie | Vyšší úrokové sazby | Výkonnost dolaru | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Propad | Akciové valuace | Markets | Dluhopisoví investoři | Aleš Michl | Nejistota | Investment | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Inflační očekávání | Swiss Life Select | Payrolls | ROCE | Kupón | Ekonomický výhled | Globální finanční trhy | Sazba Fedu | Jerome Powell | Ukazatele | Banka | CPI v eurozóně | SPX | Spotřebitelské ceny | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Blok objednávek
Blokování finančních prostředků
Blokové obchody
Bloky
Blonde Bear
Blonde Bear OU
Bloomberg
Bloomberg Agriculture
Bloomberg Agriculture Spot
Bloomberg Agriculture Spot Index

Následující klíčová slova

Bloomberg Billionaires
Bloomberg Commodity Index
Bloomberg Commodity Spot Index
Bloomberg dolarový index
Bloomberg Dollar Spot Index
Bloomberg Economics
Bloomberg Financial
Bloomberg Financial LP
Bloomberg FX
Bloomberg FX forecast
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít