Maso

V dubnu by inflace měla poklesnout ke 2 %
10.04.2025 Český statistický úřad ani tentokrát nezměnil svůj předběžný odhad inflace, která tak v březnu meziročně stagnovala na únorové úrovni 2,7 %. To bylo v souladu s naší predikcí, zatímco trh i ČNB předpokládaly mírný pokles na 2,6 % před zveřejněním úvodního čísla v minulém týdnu.

Inflace byla v březnu vyšší, než se čekalo, hlavně kvůli potravinám, potvrdil dnes ČSÚ. ČNB nicméně kvůli Trumpovým clům i tak snižování úrokových sazeb výrazně urychlí, míní trh
10.04.2025 Březnová inflace v ČR překonala původní očekávání analytiků i České národní banky. Meziročně činí 2,7 procenta, jak dnes ČSÚ potvrdil svůj předběžný odhad ze začátku měsíce. Česká národní banka i analytici přitom původně čekali její snížení na 2,6 procenta. V porovnání s únorem ovšem nastal markantní – markantnější než očekávaný – růst cen v oblasti potravin, zejména těch nezpracovaných. Meziměsíčně výrazně zdražily vejce, o 15,7 procenta, a také ovoce, o 2,7 procenta. Meziročně zdražily poměrně výrazně ještě maso a mlékárenské výrobky.

Meziroční inflace v Česku zůstala v březnu na 2,7 procenta
10.04.2025 Spotřebitelské ceny v Česku v březnu meziročně vzrostly o 2,7 procenta, stejně jako v únoru. Meziměsíčně ceny stouply o 0,1 procenta. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), který tak potvrdil svůj předběžný odhad z minulého týdne. Podle statistiků zdražily zejména potraviny, naopak zlevnily pohonné hmoty.

Potravinářská Conagra reportovala za 3Q, problémy s dodávkami mraženého zboží stále pokračují
03.04.2025 Čtvrtá největší americká potravinářská společnost Conagra Brands oznámila své hospodářské výsledky za třetí kvartál fiskálního roku 2025, který skončil 23. února 2025. Výsledky podle analytiků zaostaly za očekáváním z hlediska tržeb a zisku. Výpadky dodávek mraženého zboží nadále pokračují a dle analytiků ze společnosti Bloomberg budou negativně ovlivňovat výsledky i v roce 2025.

Akcie Beyond Meat: Jak na burze prodělat kalhoty?
23.03.2025 Všichni tradeři se chlubí svými úspěšnými obchody a jako důkaz často předkládají záběry luxusních aut, pokud možno v Dubaji. To je zcela lidské. Lidé se rádi chlubí svými úspěchy. Co se však zapomíná říct, je, že každý úspěch, pokud jsme ho opravdu dosáhli sami, je lemován celou řadou neúspěchů. Učený z nebe nespadl. A přitom jsou právě většinou neúspěchy mnohem zajímavější, protože nás donutí přehodnotit svou investiční strategii.

Den D, 2. dubna : Trump oznamuje nová cla, Čína připravuje odpověď
05.03.2025 V úterý vstoupila v platnost nová 25% cla prezidenta Donalda Trumpa na dovoz z Mexika a Kanady a také nová cla na zboží z Číny. Tato opatření zhoršila už tak napjaté obchodní vztahy a vyvolala obavy ze zpomalení hospodářského růstu a růstu cen pro Američany, kteří se dlouhodobě potýkají s vysokou inflací.

Ranní okénko - Jak silně bude vzdorovat tuzemská inflace?
05.03.2025 Již za pár okamžiků bude zveřejněn hlavní ekonomický údaj dnešního dne a tím bude předběžný odhad únorové inflace. Ta se na přelomu roků 2024/2025 udržela zuby nehty v horní části tolerančního pásma ČNB (do 3 %). Podobné hodnocení by mohlo platit i pro únor, jelikož očekáváme, že se inflace vrátila z 2,8 % v lednu na rovná 3 %. Kromě nižší srovnávací základny z minulého roku, kdy inflace dokonce spadla přesně na 2% cíl, je predikovaný nárůst inflace výhradně dán rostoucí dynamikou cen potravin, která dokonce předčí lednové zdražení. Pokud by se naplnila naše prognóza, jednalo by se o nejvyšší nárůst od září 2023.

USA zavedly cla Kanadě, Mexiku a Číně, Peking a Ottawa reagují svými cly
04.03.2025 Spojené státy dnes zavedly cla ve výši 25 procent na dovoz z Kanady a Mexika a zároveň o deset procent zvýšily cla Číně. Oznámil to Bílý dům, podle něhož minutu po půlnoci místního času (6:01 SEČ) vstoupil v platnost plán prezidenta Donalda Trumpa. Čína v reakci oznámila, že od 10. března zavádí odvetná cla v rozmezí 10 až 15 procent na některé americké produkty. Kanadský premiér Justin Trudeau o několik hodin dříve uvedl, že jeho země ode dneška zatíží 25 procenty dovoz z USA v hodnotě 155 miliard kanadských dolarů (téměř 2,6 bilionu korun).

ČSÚ: Inflace v ČR v lednu zpomalila na 2,8 procenta
06.02.2025 Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 2,8 procenta, inflace tak zpomalila z prosincových tří procent. Meziměsíčně byly ceny vyšší o 1,3 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Statistici ho zveřejnili poprvé, definitivní údaje budou k dispozici ve středu. Podle předsedy ČSÚ Marka Rojíčka by se konečné číslo nemělo lišit od předběžného o víc než 0,1 procentního bodu.

BREAKING: Spotřebitelské ceny na Slovensku klesly nejprudčeji za posledních 8,5 roku
15.01.2025 Poslední měsíc roku přinesl výrazné snížení cen potravin, nealkoholických nápojů a alkoholu, což vedlo k meziměsíčnímu poklesu cen o 0,4 % - nejvýraznějšímu od července 2016. Meziroční inflace zpomalila na 2,9 %.

Inflace se zuby nehty drží v tolerančním pásmu ČNB
13.01.2025 Meziroční inflace se překvapivě i v prosinci udržela v tolerančním pásmu ČNB, když vzrostla z listopadových 2,8 % na aktuální 3 %. Mediánový odhad (včetně ČNB) očekával výraznější nárůst až na 3,3 %, zatímco naše prognóza (3,2 %) byla v rámci analytické obce nejblíže skutečnému výsledku. Průměrná inflace skokově poklesla ve srovnání s roky 2022 a 2023 a za celý loňský rok činila 2,4 % v souladu s naší predikcí.

České domácnosti si mohou letos oddychnout. Zkrocená inflace se promítne i do ceny štědrovečerní večeře
11.12.2024 Letošní studie obchodní a investiční platformy eToro provedená ve 12 zemích na třech kontinentech ukazuje oproti loňsku výrazné výkyvy cen štědrovečerní večeře. V řadě zemí se cena proměnila až o desítky procent.

Kupní síla v ČR od r. 1989 až několikanásobně vzrostla
17.11.2024 Průměrná mzda rostla mezi lety 1989 a 2024 v ČR výrazně rychleji než ceny, takže kupní síla v české ekonomice až několikanásobně vzrostla. Průměrná mzda od roku 1989 do druhého čtvrtletí 2024 stoupla o 1346 procent, tedy na víc než čtrnáctinásobek. U všech hlavních položek od potravin přes tabák až po benzin s výjimkou konzumního chleba rostl počet kusů či litrů, které lze za průměrnou mzdu pořídit. Vyplývá to z analýzy společnosti XTB s použitím dat Českého statistického úřadu.

Inflace v říjnu blízko očekávání, ke konci roku však poroste
12.11.2024 Ceny v říjnu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % a meziroční inflace tak zrychlila z 2,6 % na 2,8 % (versus náš odhad 2,9 %). Oproti našemu očekávání rostly o něco pomaleji ceny potravin - za očekáváním zůstaly zejména mléčné výrobky a maso, zatímco ovoce a máslo zdražovaly víceméně podle očekávání.

ČSOB Data Watch: Inflace v říjnu blízko odhadům, v zimě bude vyšší
11.11.2024 Ceny v říjnu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % a meziroční inflace tak zrychlila z 2,6 % na 2,8 % (versus náš odhad 2,9 %).

Inflace v Česku v září mírně zrychlila na 2,6 procenta
10.10.2024 Inflace v Česku v září mírně zrychlila. Spotřebitelské ceny meziročně stouply o 2,6 procenta po srpnovém růstu o 2,2 procenta. Vývoj ovlivnily hlavně ceny potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z informací na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Ve srovnání se srpnem ale ceny v září klesly o 0,4 procenta. Analytici podobný vývoj očekávali.

WSJ: Prezidentova léčba šokem v Argentině zabírá
30.09.2024 Reformy argentinského prezidenta Javiera Mileie vyvolávají vášnivé debaty o roli státu v ekonomice. Tento libertariánský ekonom sám rád mluví o léčbě šokem. Trhu s bydlením naordinoval zrušení přísné regulace nájemného a zatím se zdá, že léčba zabrala a bydlení je díky ní dostupnější, píše americký deník The Wall Street Journal (WSJ).

Inflace mírně vzrostla, pokles sazeb se ale nezastaví
13.08.2024 Po nečekaném červnovém poklesu inflace na dvouprocentní cíl překvapily v červenci spotřebitelské ceny svižnějším růstem – v meziročním srovnání o 2,2 %, zatímco analytický koncensus i ČNB očekávaly stagnaci na 2,0 %. V meziměsíčním srovnání vzrostly spotřebitelské ceny o 0,7 %. Zásluhu na tom měly především vyšší ceny rekreace a kultury, jejichž příspěvek k celkovému růstu inflace činil 0,5 %. Konkrétně jde o skokové zdražení dovolených (+25,1 %), které v červnu sezónně netypicky stagnovaly.

Inflace v červenci v ČR zrychlila, v Evropě tak byla 15. nejnižší
12.08.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta, tedy o dvě desetiny bodu více než v červnu. Za zrychlením inflace stálo hlavně pomalejší zlevňování potravin. Meziměsíčně byly ceny zboží a služeb zejména kvůli dražším dovoleným o 0,7 procenta vyšší, uvedl dnes Český statistický úřad. Meziroční inflace tak skončila mírně nad očekáváním trhu i nad prognózou České národní banky (ČNB), z jejího pohledu tak může být podle oslovených analytiků argumentem pro obezřetnost při dalším snižování úrokových sazeb.

Inflace v červenci vzrostla na 2,2 %
12.08.2024 Po nečekaném červnovém poklesu inflace na dvouprocentní cíl překvapily v červenci spotřebitelské ceny svižnějším růstem – v meziročním srovnání o 2,2 %. Naše očekávání bylo nastaveno na zvolnění růstu na 1,9 %, zatímco analytický koncensus i ČNB očekávaly stagnaci na 2,0 %. V meziměsíčním srovnání vzrostly spotřebitelské ceny o 0,7 %. Zásluhu na tom měly zejména vyšší ceny rekreace a kultury, jejichž příspěvek k celkovému růstu činil 0,5 %. Konkrétně jde o skokové zdražení dovolených (+25,1 %), které v červnu sezónně netypicky stagnovaly.

Inflace v červenci zrychlila na 2,2 procenta
12.08.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta po červnovém dvouprocentním růstu. Zpomalilo zlevňování potravin. Proti červnu se ceny zvýšily o 0,7 procenta zejména kvůli zdražení dovolených s komplexními službami. Údaje dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali setrvání inflace na dvou procentech.

Inflace v ČR v červnu zpomalila na 2 procenta
10.07.2024 Meziroční inflace v Česku v červnu zpomalila na dvě procenta, v květnu spotřebitelské ceny rostly o 2,6 procenta. Červnový vývoj ovlivnil zejména nižší růst cen pohonných hmot a zlevnění dovolených a potravin. V meziměsíčním srovnání ceny klesly o 0,3 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Maďarsko ukončí povinnost zlevňovat potraviny kvůli vysoké inflaci
25.06.2024 Maďarsko od 1. července ukončí nařízení, podle kterého měly prodejny od loňského června povinnost zlevňovat vybrané potraviny. Oznámilo to dnes maďarské ministerstvo hospodářství. Vláda před rokem opatření zavedla, aby lidem pomohla vypořádat se s vysokou inflací, která mezitím citelně polevila a nyní se pohybuje kolem čtyř procent.

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko
17.06.2024 Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.

Letošní dovolenou prodraží slabší koruna
14.06.2024 Statisícům Čechů, kteří se v létě chystají do nejoblíbenějších evropských destinací, se letošní dovolená prodraží oproti loňskému roku zhruba o 5 %. Na vině je oslabení tuzemské měny o více než 1 korunu vůči euru. Z pohledu cen zboží a služeb v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích Češi také příliš neušetří, život v Chorvatsku je ve srovnání s tím v Česku levnější pouze o 3,5 %, na Slovensku pak o 2,4 %.

Dovolená Čechům letos zdraží kvůli oslabení koruny
14.06.2024 Dovolená v evropských destinacích se letos Čechům prodraží zhruba o pět procent. Důvodem je oslabení koruny vůči euru, když aktuální kurz 24,70 koruny za euro je zhruba o korunu slabší než před rokem. Naopak výhodnější kurz koruny mohou čekat turisté, kteří zamíří do Turecka nebo do Egypta. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, jejíž závěry má ČTK k dispozici.

Spotřebitelské ceny v ČR zpomalily růst na 2,6 procenta
11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Důvodem bylo hlavně zlevnění potravin. Rostly naopak náklady na bydlení. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje. Výrazně zlevňují potraviny jako vejce či maso, povážlivě ale zdražují služby, nájemné či elektřina
11.06.2024 Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu.

Fundamentální analýza akciových trhů – komoditní trhy a jejich vliv na akcie (7. díl)
07.06.2024 Článek vysvětluje, co jsou komoditní trhy a jak fungují. Popisuje, jak ceny komodit ovlivňují různé sektory, jako energetiku a průmysl, a jak se tyto trhy prolínají s akciovými trhy, ovlivňují inflaci a úrokové sazby. Článek také zahrnuje metriky pro hodnocení dopadu komodit na akciové trhy a případovou studii o vlivu cen ropy na energetický sektor.

Důvěra v českou ekonomiku vychládá
24.05.2024 „Důvěra v českou ekonomiku v květnu mírně ochladla. Indikátor důvěry, který sestavuje ČSÚ, se v květnu meziměsíčně snížil o 0,6 bodu na hodnotu 96,4. Jde však jen o mírný pokles a ve srovnání s loňským květnem je indikátor na vyšší hodnotě. Nicméně o zhoršení situace svědčí, že v květnu klesly obě části indexu – jak důvěra podnikatelů, tak spotřebitelů. Indikátor důvěry podnikatelů se snížil o 0,2 bodu na hodnotu 95,4. Nejhorší nálada je v průmyslu, kde v květnu klesl indikátor důvěry o dva body na hodnotu 90,5. Na vině jsou zejména dlouhodobé problémy se zakázkami v tomto odvětví.

Inflace v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 2,9 procenta
13.05.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v dubnu meziročně vzrostly o 2,9 procenta po březnovém zvýšení o dvě procenta. Inflaci táhly vzhůru hlavně ceny potravin, alkoholu a pohonných hmot. Vyplývá to z informací, které dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny v dubnu stouply o 0,7 procenta.

Inflace v březnu zůstala na dvou procentech
10.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Oproti loňskému březnu si lidé museli připlatit zejména za bydlení, stravování a ubytování. Ceny klesly pouze u potravin a nealkoholických nápojů. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s únorem vzrostly ceny o 0,1 procenta, a to hlavně kvůli zdražení dálničních známek a paliv.

Inflace dosáhla svého cíle
11.03.2024 „V únoru došlo k meziročnímu růstu cen o 2,0 procenta. Inflace tak přesně dosáhla cílované hodnoty stanovené Českou národní bankou. Období vysoké inflace se stalo minulostí. Nyní se můžeme zaměřit na snižování úrokových sazeb, které podpoří ekonomický růst,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Meziroční růst cen v únoru zmírnil na dvě procenta
11.03.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta. Meziroční inflace zmírňuje až na jednu výjimku od loňského února, kdy dosahovala 16,7 procenta. Nyní se dostala na dvouprocentní cíl České národní banky (ČNB), naposledy na dvou procentech byla na konci roku 2018. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s lednem spotřebitelské ceny stouply o 0,3 procenta.

Komodity pro začátečníky – investování do komodit
01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
Související klíčová slova:
Měnová politika centrální banky | Snižování cen | Investorské poučení | Český průmysl | Prodej komodit | Futures kontrakt | EUR | Mexická prezidentka | Egypt | Sekce měnové | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Cenová hladina | Howard Lutnick | Matěj Široký | Akciové trhy | Platina | Pozitivní vliv | PLN | Vývoj akcií Beyond Meat | Řecko | Analytik Cyrrusu | Jak diverzifikovat | Pokles sazeb | Trend | Smlouvy o koupi a prodeji | Nikl | Co jsou soft komodity? | Statistiky | Korelace | Bankovní index | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vývoj ceny hliníku | USD/PLN | Energetika | Přehled komoditních trhů | Výkonnost společnosti | Fondy obchodované na burze | Spojení | Line | Evropská komise | WTO | Metoda analýzy cen | Dopad na akcie | Poplatky | Zasedání ECB | Federální rezervní banka | Diverzifikace | Analýzy | Vepřové maso (lean hogs) | Korelace s cenou ropy | Metoda analýzy cen komodit | Pravděpodobnost | Cenové stability | Válka | Petr Kymlička | Dovoz z USA | Maso a dobytek | Komoditní supercykly | Exchange | Rostoucí ceny | Německý DAX | Výkyvy | Nová cla | Rok 2025 | Náklady na transakce | Český statistický úřad | Asijské trhy | Rizika obchodování s komoditami | Jak komoditní trhy fungují? | Nezaměstnanost | Vepřové půlky mražené | Sektorové metriky | Analýzy cen komodit | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Jaké jsou příklady komodit? | Dopad cen ropy | Snížení cen | Burza | Trumpová | Inflace v prosinci | Graf vývoje | Komodity - nejčastější otázky | Základní úrokové sazby | David Marek | Cukr - Vývoj ceny | Očištěný zisk na akcii | Směrnice | ETF na komodity | Více peněz | Konflikty | Suroviny | ČSOB | Vývoj inflace | XTB Pavel Peterka | Data Watch | Americký prezident | Klouzavé průměry | Česká měna | Nastavení úrokových sazeb | Růst cen | Akcie Beyond Meat | Britové | Zlato (eCBOT) | ROE | Nizozemsko | Co je komodita? | Bayer | Výhled | Největší společnosti | Vývoj ceny zemního plynu | Vysoké riziko | Ethanol | CZK | Podnikání | Analytik XTB Pavel Peterka | Rizika a příležitosti | Standardizovaný futures | Lístky | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Omezení dovozu | Historické cenové pohyby | Inflace | Správná akcie | Investiční platforma | eCBOT | Soft komodity | Obavy investorů | Ceny cukru | Dividendy | Breaking | Hrubozrnná rýže | Co jsou hard komodity? | Boom | Výrazný růst | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Vliv na akciové trhy | Graf | Inflace v Maďarsku | Hard komodity | Obchodování komodit pomocí CFD | Ceny zinku | ČSÚ | Vývoj ceny ropy Brent | Období inflace | Průmysl | Bayer AG | Live Cattle | Uvolnění měnové politiky | Očekávání analytiků | Centrální banky | Momentum | Společnost Beyond Meat | Celková inflace | Těžba ropy na polích v USA | WSJ | Deloitte | xStation | Cena železa | Vít Hradil | ČNB Eva Zamrazilová | Neenergetické komodity | Return on Equity | Ceny elektřiny | Spekulovat na cenu komodity | Nabídka | Hliník - Vývoj ceny | Washington | Aktuální hodnoty měny | Data z USA | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vepřové půlky | Rumuni | Ideově správná akcie | Změny cen komodit | Vývoj ceny kakaa | Fio | Ceny pohonných hmot | Futures | Ceny v dopravě | Nejnižší cena | Ekonomiky | CL | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Převod měn | Důvěra spotřebitelů | Plánování | Donald Trump | Jak obchodovat komodity | Ranní okénko | OnSemi | Volatilita | Poplatek | Maďarsko | Živý dobytek | BIDU | Ceny hliníku | Ropa WTI - Vývoj ceny | Cenové hladiny | Kupní síla v ČR | Obchodní války | Bydlení | Peníze | Turecko | Brent | Březnová inflace | Ceny palladia | Čínský dovoz | Politika | Očekávání | Cenná informace | Odvetná cla | Snižování sazeb | Aplikace na obchodování | Evropské burzy | Palladium | Hutnictví | Supercykly | Společnost Beyond | Celní války | NYBOT | Války na Ukrajině | Diverzifikovat portfolio | Vývoj ceny ropy WTI | Základní sazby | Cena elektřiny | P/E | Ceny před rokem 1989 | Růst | Finanční deriváty | Americký index | Příležitosti | Itálie | Obnovitelné zdroje energie | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | MiFID II | Španělé | Fundamentální analýza | Objednávky | Oblečení | Prognóza | Použití finanční páky | Obchodování akcie | Změny cen | Tropické zemědělské plodiny | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Rozvoj měst | Objem obchodů | Ceny čokolády | Velká Británie | MTI | Hlavní zjištění | Volatility | Ceny výrobců | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Dovoz zboží | Lira | Koruna posílila | Koruna | Otázky začátečníků | Sója - Vývoj ceny sóji | Dřevo | Chicago Mercantile Exchange | Snižování úrokových sazeb v USA | Sazba ČNB | Červencová meziroční inflace | Opatření | Meziroční růst | Nejčastější otázky začátečníků | Portu | Kukuřice - Vývoj ceny | Investujte zodpovědně | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Dopady války na Ukrajině | Lukáš Kovanda | Zdroje energie | Agentura MTI | Prezident Trump | Rozdílové smlouvy | Index | Chytré hodinky | Studie | Obchodní konflikty | Vice | Měď | Pohyby a trendy | Elektřina | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Eura | Komise | Nejistoty | Bílý dům | Kapitál | Ropa Brent | Celkové riziko | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Obiloviny | Cenové pohyby a trendy | Profitovat z růstu cen komodit | Společnosti | Nastavit stop-loss | Negativní dopad | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Profitovat z růstu cen | S&P | Jak diverzifikovat portfolio | Unie | Odvětví a akcie | Propan | Proč investovat do komodit? | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen elektřiny | Naše prognóza | Marka | Obchodní jednotka | Domácnosti | Význam pro akciové trhy | Wall Street Journal | Komodity obchodované | Vývoj cen ropy | BREAKING | Směnárny | Index Stoxx 600 | Zařízení | Koš komodit | Míra inflace v Maďarsku | ROE (Return on Equity) | Pokles ceny | Cukr | Hlavní burza | Kakao | Ruský plyn | Analytika | Feeder Cattle | Kurz koruny | Větší riziko | Kovové komodity | Co jsou komoditní trhy? | Eskalace | NAFTA | Bluetooth | Vývozní omezení | Česká koruna | Investiční platforma Portu | Metriky a ukazatele | Benzín | MIFID | Wall Street Journal (WSJ) | Egyptská libra | Fiskální politiky | Aplikace na obchodování s komoditami | Navýšení vojenských kapacit | Kurzový vývoj | Topný olej (Heating Oil) | Aktivity firem | Obchodování komodit | Energetický sektor | Futures kontrakty | Ropa Brent - Vývoj ceny | Nejoblíbenější komodity | Ředitel společnosti | Rumunsko | Náklady | Zavádění cel | Statistický úřad | Burzovní kapitalizace | Heating Oil | Poptávka | Čínská cla | Řetězec | Ceny zemního plynu | Cla na dovoz | Úsilí | Snižování úrokových sazeb | Tuzemská inflace | RBI | Vývoj ceny cukru | Vysoké inflace | Ceny nájmů | Ontario | Telata (Feeder Cattle) | Vývoj ceny zinku | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Obchodovat | Obchodníci | Indikátor | Nákup komodit | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | P/E Ratio | Růst cen v Česku | Analytici | Čistý zisk | Výkyvy cen | Problémy | Fundamentální analýza akciových trhů | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Stříbro | ČSOB Data Watch | Stříbro (eCBOT) | Pokles cen | Ropa | ETF | BH Securities | Zpomalení hospodářského růstu | Gulf Coast Gasoline | Klouzavý průměr | Průmyslové komodity | Firma | Dividendový výnos | Sójový olej | Analytik Portu | Short pozice | Fundamentální analýzy | Válka mezi USA a Čínou | Rozpočtová pravidla | Byznys | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Platforma | Statistici | USA | 3М | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Spojené státy | Sebevědomí | Celer | Růst HDP | Vývoj ceny platiny | Jak obchodovat | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Stříbro - Vývoj ceny | Oslabení koruny vůči euru | Komodity pro začátečníky | Buenos Aires | Jednání ČNB | Burze | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Bavlna č.2 | Vývoj | Vývoj ceny pšenice | Úroková sazba | Průmyslové odvětví | Elektrovozy | Časový rámec | Zemní plyn - Vývoj ceny | Jak se obchodují komodity? | Prohlášení | Slevy | Americká firma | Výdaje | Analýza akciových trhů | Lean hogs | Metoda analýzy | Riziko ztráty | EUR/USD | Varování | Nová fáze | Světové obchodní organizace | Inflační epizoda | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Podnikání na kapitálovém trhu | Vstupní náklady | Pokles cen energií | Koruna oslabuje | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Odvětví | Investiční doporučení | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | Výdělky | Geopolitické události | Odhad HDP | Obchodovaných komodit | Fio banka, a.s. | Živý dobytek (Live Cattle) | Ministerstvo hospodářství | Británie | Milei | Vítězství | Investiční strategie | Technologické odvětví | Standardizovaný futures kontrakt | Ukazatele sentimentu | Národní banka | ČSOB Data | Cukr č.14 | Jak obchodovat komodity? | Výkonnost společností | ADP | Cena komodity | Geopolitické vlivy | Vládní výdaje | Deník The Wall Street Journal | Cenové pohyby | Příklady komodit | Růst mezd | Pšenice - Vývoj ceny | Měď - Vývoj ceny | Zemědělství | Snížení inflace | Technické indikátory | Cukr č.11 | Sazby | Manažeři | Hlavní ekonom | Ochránit se před inflací | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | Komise v přenesené pravomoci | Růst cen v USA | Investovat | Komoditní | Finanční výsledky společnosti | Generální ředitel | Průmyslové objednávky | Dopad cen ropy na energetický sektor | Ottawa | Průzkum | Firmy | České zemědělství | Páka | Inflace v Česku | Růst cen ropy | Reálné mzdy | Zajištění | Vyšší ceny | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Důsledky na investiční strategie | První fáze | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Viceguvernérka ČNB | Vyšetřování | Kontrakční obchodování | RBOB Gasoline | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | CFD kontraktu | Míra inflace v únoru | Trhy | Motorová nafta | Potravinářská společnost | Rizika | Vánoce | Podrobný pohled | Cena benzínu | ISM | Telata | Globální trhy | Skupina komodit | Obchodujeme | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Sójové maso | Nároky na kapitál | Ceny niklu | Dánsko | Ziskovost a marže | Zlato - Vývoj ceny zlata | Prodávající | Smlouvy o koupi | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Vysoké ceny | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Proč investovat | Rostlinná výroba | Španělsko | Ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Cla na zboží | Komodity | Mzdy | Poradenství | CAD | Na burze | Významný dopad | Analytička | Společnost | Inflační překvapení | Ceny bavlny | Renk | Evropské trhy | Platina - Vývoj ceny platiny | Sázet | Politika centrální banky | Květnová inflace | Hospodaření | Komodity obchodované na světových trzích | Ropa západotexaská | Kukuřice | Obchod | Výrobní náklady | IPO společnosti | Tradeři | Ceny ropy Brent | Káva C | Pracovní trh | EK | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Analytik | Pražský PX | Trinity | Nájemné | Zasedání ČNB | Adidas | Starlink | Cigarety | Transakce | Finanční trh | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | Plyn | Úspěšný začátek | Lukáš Raška | Čína | Vývoj ceny niklu | Ceny | Spotřebitelský sektor | Financování | Dynamický růst | Pokles | Ceny sóji | Obranný průmysl | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Centrální banka | Sektor nemovitostí | DPH | Jedno euro | WTI | Evropské centrální banky | Libra | Paříž | Finanční páka | Vliv na akcie | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Výnos | Zlevnění potravin | Německé ekonomiky | Kapitálové výdaje | Nájmy | Topný olej | Akcie ropných společností | CFD | Palladium - Vývoj ceny palladia | Green Deal | CEO | 256/2004 | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Austrálie | Minulá výkonnost | Oves | Ceny akcií | Zboží z Číny | Cena akcií | Sója | EPS | Čínské zboží | Pracovní místa | Káva | Obchodujeme komodity | Německé HDP | Zisk | ČNB | Den D | Spekulovat | Dovoz | Jak obchodovat s komoditami | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Obchodování | Nové prognózy | Dnešní data | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Jakub Rochlitz | Odhad analytiků | Evropa | Olej | Měna | Nasdaq | Trump | Strategie investování | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Měsíční časový rámec | Údaje | Automobilky | Obchodovat s komoditami | Rýže | Obchody | Jakub Matis | Medián | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Trendové obchodování | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Marže | RBOB | Inflace v říjnu | Společnost XTB | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Ursula von der Leyenová | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Fundamentální ukazatele | Stagnace | Tržby | Startup | Vyplácet dividendy | Konsensus | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Cukr - Vývoj ceny cukru | Peking | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Euro | Skokový nárůst | Investování je rizikové | LME | Etoro | Průměrná cena | Politici | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Známky oživení | Měď - Vývoj ceny mědi | Zemědělské produkty | Slovensko | Investování do komodit | ČTK | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní omezení | Platina - Vývoj ceny | 1D | Typy komodit | Meziroční inflace | Klesající inflace | Nakupovat | Akcie | Cílová cena | Mzda | Pavel Peterka | Vývoj jádrové inflace | IB | Target | Základní úroková sazba | Aktuální kurz | Podniky | Koš | Vývoj ceny | Analytik XTB | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | Češi | Vývoz | Reuters | Technologie | Prognózy | Maloobchodníci | Ceny pšenice | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Veřejné služby | Panevropský index | Úspěchy | CFD na komodity | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Zdravotnictví | Ceny kakaa | Investujte | Pokles inflace | Nikl - Vývoj ceny niklu | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komunikace | Výdaje na obranu | Zisky | Dražší energie | Regulace | Deriváty | Cyrrus | Diverzifikovat | USMCA | Fondy | Hospodářství | Důvěra | Ukazatel | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Rusko | Vývoj ceny ropy | CATTLE | Kanadský premiér | České firmy | TABAK | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Organizace | Brands | Ceny surovin | Praha | Eva Zamrazilová | Globální akciové trhy | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Administrativa | Cenové tlaky | Silný trh | Brusel | Co je komodita | Devizové rezervy | Evropské akcie | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Fiskální rok | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Ceny stříbra | Inflace v červenci | Rozvoj | Silný růst | ICE | Mexiko | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Panevropský index STOXX 600 | Výkonnost | Moore Czech Republic | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Index S&P 500 | GDPNow | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Short | Vepřové maso | Stavebnictví | Krize | Sójové boby | Obnovitelné zdroje | Oslabení koruny | Inflace v únoru | Těžba ropy | Koruny vůči euru | Zinek - Vývoj ceny zinku | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ceny zboží | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | MT4 | Růst tržeb | Cena | NYMEX | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Volatilita cen | Apple | Komodita | Rozpočet | Snížení sazeb | Nižší růst | Ceny kukuřice | Drahé kovy | Co bude | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | DAX | Rezervy | Ceny zeleniny | Hliník | Vývoj ceny kávy | Akcie společnosti | Obchodní válka | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Hlavní rizika | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | Ceny kávy | Cíle | Likvidní | Banky | Káva - Vývoj ceny kávy | Vývoj ceny bavlny | Ceny v Česku | Buy | Petr Veselý | Zisky společnosti | Vlády | CBOT | Ceny mědi | Dlouhodobá strategie | Šance | Tržby společnosti | Investiční platformy | Očekávaný růst | Zisk na akcii | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Elektroauta | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Bavlna | Pozice | Portfolia | Hodinky | Štěpán Křeček | Creditas | Kovy | Čokoláda | Silná poptávka | Slabší koruna | Stoxx | LSEG | Hospodářská zvířata | Průměrná mzda | Farmaceutické společnosti | Vývoj ceny zlata | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Představitelé ČNB | Bavlna - Vývoj ceny | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Kakao - Vývoj ceny | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Zlato - Vývoj ceny | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Přecenění | Rheinmetall | Vzdělávání | Embargo | Slabá poptávka | Polsko | Vývoj ceny sóji | Ceny potravin | Meziroční růst cen | Obchodovat komodity | Inflace v březnu | Beyond Meat | Komoditní trh | Nařízení | The Wall Street Journal | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Čokolády | Korelační koeficient | IPO | Očekávaná inflace | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Palladium - Vývoj ceny | Úročení | Obchodní vztahy | USD | Čínské úřady | Uran | D1 | Trh s komoditami | Obchodování s komoditami | Zdražování pohonných hmot | Odhad inflace | Zinek - Vývoj ceny | Zemědělské plodiny | Dnešní čísla | Viceguvernérka | Vývoj akcií | Cena ropy | Prognózy ČNB | mmBtu | Kupní síla | Vysoké ceny ropy | Propad | Gasoline | Vývoz do Číny | Finanční ztráty | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Rok 2024 | Kanada | Nejistota | Káva - Vývoj ceny | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Nikl - Vývoj ceny | Starbucks | Best Buy | ECB | Stoxx 600 | Průmyslové firmy | Voda | Zinek | Sektor zdravotnictví | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Navýšení | Dovozní ceny | Americká cla | Hodnoty měny | Hedging | EU | Bankovní sektor | Dostupnost bydlení | Materiály | Inflační vlna | Poptávky po ropě | Základní sazba | Sója - Vývoj ceny | Případová studie | Uhlí | Vnější prostředí | Předsedkyně Evropské komise | Ukazatele | Spotřebitelské ceny v ČR | Banka | Produkce ropy | Autoprůmysl | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Svět komodit | Úřady | Američané | Zvýšený objem | Politické nepokoje | CNBC | Domácí poptávka | Další pokles | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot