Maso
České domácnosti si mohou letos oddychnout. Zkrocená inflace se promítne i do ceny štědrovečerní večeře
11.12.2024 Letošní studie obchodní a investiční platformy eToro provedená ve 12 zemích na třech kontinentech ukazuje oproti loňsku výrazné výkyvy cen štědrovečerní večeře. V řadě zemí se cena proměnila až o desítky procent.
Kupní síla v ČR od r. 1989 až několikanásobně vzrostla
17.11.2024 Průměrná mzda rostla mezi lety 1989 a 2024 v ČR výrazně rychleji než ceny, takže kupní síla v české ekonomice až několikanásobně vzrostla. Průměrná mzda od roku 1989 do druhého čtvrtletí 2024 stoupla o 1346 procent, tedy na víc než čtrnáctinásobek. U všech hlavních položek od potravin přes tabák až po benzin s výjimkou konzumního chleba rostl počet kusů či litrů, které lze za průměrnou mzdu pořídit. Vyplývá to z analýzy společnosti XTB s použitím dat Českého statistického úřadu.
Inflace v říjnu blízko očekávání, ke konci roku však poroste
12.11.2024 Ceny v říjnu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % a meziroční inflace tak zrychlila z 2,6 % na 2,8 % (versus náš odhad 2,9 %). Oproti našemu očekávání rostly o něco pomaleji ceny potravin - za očekáváním zůstaly zejména mléčné výrobky a maso, zatímco ovoce a máslo zdražovaly víceméně podle očekávání.
ČSOB Data Watch: Inflace v říjnu blízko odhadům, v zimě bude vyšší
11.11.2024 Ceny v říjnu meziměsíčně vzrostly o 0,3 % a meziroční inflace tak zrychlila z 2,6 % na 2,8 % (versus náš odhad 2,9 %).
Inflace v Česku v září mírně zrychlila na 2,6 procenta
10.10.2024 Inflace v Česku v září mírně zrychlila. Spotřebitelské ceny meziročně stouply o 2,6 procenta po srpnovém růstu o 2,2 procenta. Vývoj ovlivnily hlavně ceny potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z informací na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Ve srovnání se srpnem ale ceny v září klesly o 0,4 procenta. Analytici podobný vývoj očekávali.
WSJ: Prezidentova léčba šokem v Argentině zabírá
30.09.2024 Reformy argentinského prezidenta Javiera Mileie vyvolávají vášnivé debaty o roli státu v ekonomice. Tento libertariánský ekonom sám rád mluví o léčbě šokem. Trhu s bydlením naordinoval zrušení přísné regulace nájemného a zatím se zdá, že léčba zabrala a bydlení je díky ní dostupnější, píše americký deník The Wall Street Journal (WSJ).
Inflace mírně vzrostla, pokles sazeb se ale nezastaví
13.08.2024 Po nečekaném červnovém poklesu inflace na dvouprocentní cíl překvapily v červenci spotřebitelské ceny svižnějším růstem – v meziročním srovnání o 2,2 %, zatímco analytický koncensus i ČNB očekávaly stagnaci na 2,0 %. V meziměsíčním srovnání vzrostly spotřebitelské ceny o 0,7 %. Zásluhu na tom měly především vyšší ceny rekreace a kultury, jejichž příspěvek k celkovému růstu inflace činil 0,5 %. Konkrétně jde o skokové zdražení dovolených (+25,1 %), které v červnu sezónně netypicky stagnovaly.
Inflace v červenci v ČR zrychlila, v Evropě tak byla 15. nejnižší
12.08.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta, tedy o dvě desetiny bodu více než v červnu. Za zrychlením inflace stálo hlavně pomalejší zlevňování potravin. Meziměsíčně byly ceny zboží a služeb zejména kvůli dražším dovoleným o 0,7 procenta vyšší, uvedl dnes Český statistický úřad. Meziroční inflace tak skončila mírně nad očekáváním trhu i nad prognózou České národní banky (ČNB), z jejího pohledu tak může být podle oslovených analytiků argumentem pro obezřetnost při dalším snižování úrokových sazeb.
Inflace v červenci vzrostla na 2,2 %
12.08.2024 Po nečekaném červnovém poklesu inflace na dvouprocentní cíl překvapily v červenci spotřebitelské ceny svižnějším růstem – v meziročním srovnání o 2,2 %. Naše očekávání bylo nastaveno na zvolnění růstu na 1,9 %, zatímco analytický koncensus i ČNB očekávaly stagnaci na 2,0 %. V meziměsíčním srovnání vzrostly spotřebitelské ceny o 0,7 %. Zásluhu na tom měly zejména vyšší ceny rekreace a kultury, jejichž příspěvek k celkovému růstu činil 0,5 %. Konkrétně jde o skokové zdražení dovolených (+25,1 %), které v červnu sezónně netypicky stagnovaly.
Inflace v červenci zrychlila na 2,2 procenta
12.08.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta po červnovém dvouprocentním růstu. Zpomalilo zlevňování potravin. Proti červnu se ceny zvýšily o 0,7 procenta zejména kvůli zdražení dovolených s komplexními službami. Údaje dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali setrvání inflace na dvou procentech.
Inflace v ČR v červnu zpomalila na 2 procenta
10.07.2024 Meziroční inflace v Česku v červnu zpomalila na dvě procenta, v květnu spotřebitelské ceny rostly o 2,6 procenta. Červnový vývoj ovlivnil zejména nižší růst cen pohonných hmot a zlevnění dovolených a potravin. V meziměsíčním srovnání ceny klesly o 0,3 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Maďarsko ukončí povinnost zlevňovat potraviny kvůli vysoké inflaci
25.06.2024 Maďarsko od 1. července ukončí nařízení, podle kterého měly prodejny od loňského června povinnost zlevňovat vybrané potraviny. Oznámilo to dnes maďarské ministerstvo hospodářství. Vláda před rokem opatření zavedla, aby lidem pomohla vypořádat se s vysokou inflací, která mezitím citelně polevila a nyní se pohybuje kolem čtyř procent.
Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko
17.06.2024 Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.
Letošní dovolenou prodraží slabší koruna
14.06.2024 Statisícům Čechů, kteří se v létě chystají do nejoblíbenějších evropských destinací, se letošní dovolená prodraží oproti loňskému roku zhruba o 5 %. Na vině je oslabení tuzemské měny o více než 1 korunu vůči euru. Z pohledu cen zboží a služeb v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích Češi také příliš neušetří, život v Chorvatsku je ve srovnání s tím v Česku levnější pouze o 3,5 %, na Slovensku pak o 2,4 %.
Dovolená Čechům letos zdraží kvůli oslabení koruny
14.06.2024 Dovolená v evropských destinacích se letos Čechům prodraží zhruba o pět procent. Důvodem je oslabení koruny vůči euru, když aktuální kurz 24,70 koruny za euro je zhruba o korunu slabší než před rokem. Naopak výhodnější kurz koruny mohou čekat turisté, kteří zamíří do Turecka nebo do Egypta. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, jejíž závěry má ČTK k dispozici.
Spotřebitelské ceny v ČR zpomalily růst na 2,6 procenta
11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Důvodem bylo hlavně zlevnění potravin. Rostly naopak náklady na bydlení. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje. Výrazně zlevňují potraviny jako vejce či maso, povážlivě ale zdražují služby, nájemné či elektřina
11.06.2024 Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu.
Fundamentální analýza akciových trhů – komoditní trhy a jejich vliv na akcie (7. díl)
07.06.2024 Článek vysvětluje, co jsou komoditní trhy a jak fungují. Popisuje, jak ceny komodit ovlivňují různé sektory, jako energetiku a průmysl, a jak se tyto trhy prolínají s akciovými trhy, ovlivňují inflaci a úrokové sazby. Článek také zahrnuje metriky pro hodnocení dopadu komodit na akciové trhy a případovou studii o vlivu cen ropy na energetický sektor.
Důvěra v českou ekonomiku vychládá
24.05.2024 „Důvěra v českou ekonomiku v květnu mírně ochladla. Indikátor důvěry, který sestavuje ČSÚ, se v květnu meziměsíčně snížil o 0,6 bodu na hodnotu 96,4. Jde však jen o mírný pokles a ve srovnání s loňským květnem je indikátor na vyšší hodnotě. Nicméně o zhoršení situace svědčí, že v květnu klesly obě části indexu – jak důvěra podnikatelů, tak spotřebitelů. Indikátor důvěry podnikatelů se snížil o 0,2 bodu na hodnotu 95,4. Nejhorší nálada je v průmyslu, kde v květnu klesl indikátor důvěry o dva body na hodnotu 90,5. Na vině jsou zejména dlouhodobé problémy se zakázkami v tomto odvětví.
Inflace v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 2,9 procenta
13.05.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v dubnu meziročně vzrostly o 2,9 procenta po březnovém zvýšení o dvě procenta. Inflaci táhly vzhůru hlavně ceny potravin, alkoholu a pohonných hmot. Vyplývá to z informací, které dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny v dubnu stouply o 0,7 procenta.
Inflace v březnu zůstala na dvou procentech
10.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Oproti loňskému březnu si lidé museli připlatit zejména za bydlení, stravování a ubytování. Ceny klesly pouze u potravin a nealkoholických nápojů. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s únorem vzrostly ceny o 0,1 procenta, a to hlavně kvůli zdražení dálničních známek a paliv.
Inflace dosáhla svého cíle
11.03.2024 „V únoru došlo k meziročnímu růstu cen o 2,0 procenta. Inflace tak přesně dosáhla cílované hodnoty stanovené Českou národní bankou. Období vysoké inflace se stalo minulostí. Nyní se můžeme zaměřit na snižování úrokových sazeb, které podpoří ekonomický růst,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Meziroční růst cen v únoru zmírnil na dvě procenta
11.03.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta. Meziroční inflace zmírňuje až na jednu výjimku od loňského února, kdy dosahovala 16,7 procenta. Nyní se dostala na dvouprocentní cíl České národní banky (ČNB), naposledy na dvou procentech byla na konci roku 2018. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s lednem spotřebitelské ceny stouply o 0,3 procenta.
Komodity pro začátečníky – investování do komodit
01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
Související klíčová slova:
Technická analýza | Fundamentální analýza | Řecko | Čína | Peníze | Stříbro | Korelace | Equity | Inflace | Rusko | USA | Británie | Koruna | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Rizika | Politika | Akciové trhy | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Analýza | Transakce | Bloomberg | Burza | CBOT | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividendový výnos | Euro | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trhy | Futures | Hedging | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Koš | Kurz | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | P/E | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Platina | Riziko | Ropa | Short | Short pozice | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | Obchodování | Objem obchodů | Cena ropy | Komoditní trhy | XTB | Indexy | Investoři | Produkce ropy | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz koruny | Výsledky | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | Regulace | Investovat | Výrobní náklady | Český statistický úřad | Lukáš Kovanda | Wall Street Journal | Ceny akcií | Vzdělávání | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | Ceny zlata | Co je komodita | Cyrrus | CZK | Egyptská libra | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | Exchange | Fondy | Graf | Instrumenty | Investiční | Investování do komodit | Jedno euro | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Korelační koeficient | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup komodit | Nemovitosti | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prodej komodit | Převod měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zprávy | Zisky | Benzín | RBOB | Měď | ROCE | ROE | Itálie | WSJ | P/E Ratio | Cenová hladina | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Cukr | Burze | Technické indikátory | Sója | Snižování sazeb | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Bavlna | Automobilový průmysl | Creditas | Snižování úrokových sazeb | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Přehled | Cena cukru | Futures kontrakty | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru | České firmy | Uvolňování měnové politiky | Akcie ropných společností | Farmaceutické společnosti | Evropský trh | Zajištění | Poplatky | Mzdy | Průzkum | Inflace v Česku | Indikátor důvěry | xStation | ČTK | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Vývoj ceny hliníku | Chicago Mercantile Exchange | BHS | Ceny pšenice | Kurzový vývoj | Ceny hliníku | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Jak obchodovat komodity | Vývoj ceny pšenice | Slabší koruna | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Turecké liry | Pokles ceny | Evropská komise | The Wall Street Journal | Ceny zemního plynu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Silný trh | Investiční platforma Portu | Inflace v ČR | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Sójové boby | Ceny pohonných hmot | Snížení sazeb | Ceny niklu | Pokles cen | Německé HDP | Štěpán Křeček | Pohonné hmoty | CFD na komodity | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Vývoz do Číny | Ceny palladia | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Trinity Bank | NYBOT | Americké automobilky | Automobilky | Rozpočet | Káva | Německá vláda | Celer | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | ČSÚ | Růst cen | Studie | Statistici | Vyšetřování | Důvěra v českou ekonomiku | Vysoké ceny ropy | Průzkumy | Domácí poptávka | Průmysl | Na burze | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Rozvoj | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | NAFTA | Britové | Prognózy | Plyn | Nálada | Kontrakty | Míra | Měnové politiky | Americké centrální banky | Vánoce | Kupní síla | Bydlení | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Koruna posílila | Investiční platformy | Ziskovost | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Američané | Hlavní rizika | České zemědělství | Zemědělství | Inflační překvapení | Wall Street Journal (WSJ) | Technické ukazatele | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Prognózy ČNB | Prezident | Trhy | Koruna oslabuje | Změny cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Rozhodování | Průměrná cena | Prodávající | Poptávky po ropě | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Ekonomické aktivity | Průměrná mzda | Vývoj | Mzda | Výkyvy | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Profitovat | Další vývoj | Brusel | Moore Czech Republic | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Dnešní čísla | Spotřebitelé | Vyplácet dividendy | Domácnosti | Páka | Průmyslové komodity | Růst | Ceny elektřiny | Reálné mzdy | Ekonomiky | Slovensko | Války | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Cena benzínu | Španělé | Celková inflace | Více peněz | Inflace v březnu | Statistiky | Nizozemsko | Cenové pohyby | Ministerstvo hospodářství | Navýšení cel | Fondy obchodované na burze | Dovoz | Vývoz | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Politika centrální banky | Ceny zeleniny | CL | Spekulovat | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Argentina | JDE | Unie | ČR | Slabá poptávka | Květnová inflace | Výkyvy cen | Dostupnost bydlení | Chorvatsko | Trendové obchodování | Větší riziko | Ceny kávy | Šance | Ceny | Praha | Vepřové maso | Nikl | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Růst cen v Česku | Analytik XTB | Ceny mědi | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Diverzifikovat | Pracovní místa | Česká republika | Energetický sektor | Ceny v Česku | Embargo | Nařízení | Výdělky | Spotřebitelské ceny v ČR | TABAK | BIDU | Proč investovat | Voda | Dopad na akcie | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Obchodní omezení | Dynamický růst | Zinek | Elektroauta | Rizika a příležitosti | Rumuni | Výrazný růst | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Cigarety | Ceny surovin | LME | Uran | Rostoucí ceny | Meziroční růst cen | Oslabení | IB | Zlevnění potravin | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Nové prognózy | Elektrovozy | Cenové stability | Hliník | Egypt | Odvětví | Boom | Spotřebitelský sektor | Cena železa | Dřevo | Základní sazby | Ceny v dopravě | Červencová meziroční inflace | Sekce měnové | Analytik Portu | Dovoz oceli | Očekávaná inflace | Společnosti | Opatření | Uhlí | mmBtu | Úročení | Celkové riziko | Jak diverzifikovat | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Češi | Vysoké ceny | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | Zdravotnictví | Rumunsko | Společnost | TIM | 3М | Fundamentální analýzy | Základní sazba | MTI | Agentura MTI | Ruský plyn | Míra inflace v Maďarsku | Dražší energie | Green Deal | Vývoj ceny niklu | Dopady války na Ukrajině | Geopolitické události | Vlastnictví | Snížení inflace | Inflační epizoda | Ceny nájmů | Německé ekonomiky | Energetické komodity | Motorová nafta | Český statistický úřad (ČSÚ) | Lukáš Raška | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Průmyslové firmy | Dlouhodobá strategie | Strategie investování | Line | Vývoj ceny bavlny | Varování | Zisky společnosti | Cenový růst | Buenos Aires | Obnovitelné zdroje | Spojení | Vyšší ceny | Klesající inflace | Petr Kymlička | Vice | Ceny platiny | Dovozní ceny | Inflační vlna | Výkonnost společnosti | Zdroje energie | Výkonnost společností | Nižší ceny | Čokoláda | Sebevědomí | Paříž | Plánování | Obnovitelné zdroje energie | Trh s komoditami | Kupující | Obchodovaných komodit | Aktivity firem | Milei | Snížení cen | Měnová politika centrální banky | Slevy | Jakub Matis | ProCent | Dotace | Platformy | Oblečení | Portfólia | D1 | Pokles cen elektřiny | Zemědělské plodiny | CFD kontraktu | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Co je komodita? | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zlato - Vývoj ceny zlata | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Platina - Vývoj ceny platiny | Palladium - Vývoj ceny palladia | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Měď - Vývoj ceny mědi | Ceny ropy WTI | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Káva - Vývoj ceny kávy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Ceny bavlny | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Sója - Vývoj ceny sóji | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ropa WTI - Vývoj ceny | Ropa Brent - Vývoj ceny | Zemní plyn - Vývoj ceny | Zlato - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny | Platina - Vývoj ceny | Palladium - Vývoj ceny | Hliník - Vývoj ceny | Měď - Vývoj ceny | Nikl - Vývoj ceny | Káva - Vývoj ceny | Cukr - Vývoj ceny | Kakao - Vývoj ceny | Pšenice - Vývoj ceny | Kukuřice - Vývoj ceny | Bavlna - Vývoj ceny | Sója - Vývoj ceny | Zinek - Vývoj ceny | ČSOB Data Watch | ČSOB Data | Data Watch | Return on Equity | Změny cen komodit | Nakupovat | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Hospodářská zvířata | Topný olej | Olej | ICE | Lístky | Oves | Obchodujeme komodity | Typy komodit | CATTLE | Svět komodit | Živý dobytek | Komodity pro začátečníky | Jak diverzifikovat portfolio | Ochránit se před inflací | Úspěšný začátek | Kovové komodity | Maso a dobytek | Co jsou soft komodity? | Soft komodity | Co jsou hard komodity? | Hard komodity | Neenergetické komodity | Tropické zemědělské plodiny | Smlouvy o koupi | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Smlouvy o koupi a prodeji | Spekulovat na cenu komodity | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | ETF na komodity | Koš komodit | Profitovat z růstu cen komodit | Profitovat z růstu cen | Rizika obchodování s komoditami | Náklady na transakce | Geopolitické vlivy | Kontrakční obchodování | Období inflace | Komoditní supercykly | Supercykly | Politické nepokoje | Analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen | Metoda analýzy | Historické cenové pohyby | Cenové pohyby a trendy | Pohyby a trendy | Aplikace na obchodování s komoditami | Aplikace na obchodování | Diverzifikovat portfolio | Nejčastější otázky začátečníků | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Suroviny | Proč investovat do komodit? | Jaké jsou příklady komodit? | Příklady komodit | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Nejoblíbenější komodity | Jak se obchodují komodity? | Standardizovaný futures kontrakt | Standardizovaný futures | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Obchodování komodit pomocí CFD | Jak obchodovat komodity? | Komodity obchodované na světových trzích | Komodity obchodované | Ropa západotexaská | Ethanol | Heating Oil | Topný olej (Heating Oil) | Gulf Coast Gasoline | Gasoline | RBOB Gasoline | Propan | eCBOT | Zlato (eCBOT) | Stříbro (eCBOT) | Hrubozrnná rýže | Rýže | Sójové maso | Sójový olej | Káva C | Bavlna č.2 | Cukr č.11 | Cukr č.14 | Vepřové maso (lean hogs) | Lean hogs | Vepřové půlky mražené | Vepřové půlky | Živý dobytek (Live Cattle) | Live Cattle | Telata | Feeder Cattle | Telata (Feeder Cattle) | Skupina komodit | Komodity - nejčastější otázky | Otázky začátečníků | Hlavní burza | Obchodní jednotka | Zemědělské produkty | Jak obchodovat s komoditami | Obchodovat s komoditami | Nároky na kapitál | Oslabení koruny vůči euru | Koruny vůči euru | Vlády | Ceny čokolády | Čokolády | Volatilita cen | Omezení dovozu | Materiály | Služby | Podrobný pohled | Kultura | Rozvoj měst | Vítězství | Kovy | Úřady | Fundamentální analýza akciových trhů | Analýza akciových trhů | Vliv na akciové trhy | ROE (Return on Equity) | Zvýšený objem | Významný dopad | Sektor zdravotnictví | Vliv na akcie | Přehled komoditních trhů | Význam pro akciové trhy | Co jsou komoditní trhy? | Jak komoditní trhy fungují? | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Odvětví a akcie | Průmyslové odvětví | Technologické odvětví | Sektor nemovitostí | Metriky a ukazatele | Sektorové metriky | Ukazatele sentimentu | Těžba ropy na polích v USA | Případová studie | Dopad cen ropy na energetický sektor | Dopad cen ropy | Hlavní zjištění | Korelace s cenou ropy | Ziskovost a marže | Důsledky na investiční strategie | Pavel Peterka | Skokový nárůst | Jakub Rochlitz | XTB Pavel Peterka | Analytik XTB Pavel Peterka | Ceny před rokem 1989 | Kupní síla v ČR | Nárůst cen | Náklady
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot