Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:01
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Inflace v březnu

img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Jakmile se cena vymanila z bočního kanálu 1,25–1,28, pár najednou přestal klesat. Bohužel v tomto případě může korigovat nahoru. Stále očekáváme nový klesající trend, protože libra nemá pádný důvod k růstu. Zdá se ale, že trh se vrací k předchozímu postoji, kdy je libra nedotknutelná, ať se děje, co se děje. Britská měna se navzdory poklesu z minulého týdne dál obchoduje nezúčastněně.
img

Bude euro riskovat?

18.04.2024 MMF zvyšuje prognózu HDP americké ekonomiky pro rok 2024 o výrazných 0,6 procentního bodu na 2,7 %. Goldman Sachs zdůrazňuje, že USA jsou jedinou zemí skupiny G10, ve které inflace zrychluje, což naznačuje potenciál pro další růst USD. Americká výjimečnost spolu se záměrem Federálního rezervního systému udržet úrokovou sazbu federálních fondů na úrovni 5,5 % déle, než se očekávalo, vytváří silný základ pro pohyb EUR/USD směrem dolů. Při sebemenší zámince však býci naznačí připravenost bojovat.
C:\fakepath\euro.jpg

Míra inflace v EU v březnu zvolnila

17.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v březnu zvolnil na 2,6 procenta z únorových 2,8 procenta. Ještě před rokem činil 8,3 procenta. V České republice míra inflace stagnovala na 2,2 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

Plán obchodování GBP/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

17.04.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý obecně zachoval klesající tendenci a dokonce se posunul směrem dolů. Velká Británie zveřejnila tři poměrně důležité zprávy, ale je těžké vyzdvihnout, která z nich byla nejvýznamnější. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, ačkoli se předpokládalo, že nepřesáhne 4,0 %. Průměrný výdělek se v souladu s prognózami zvýšil o 5,6 %. A počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se ukázal být nižší, než odborníci očekávali. Nemůžeme tedy potvrdit, zda tyto zprávy byly pro libru zklamáním, nebo naopak silným impulsem.
C:\fakepath\Izrael-centralni banka.jpg

Izraelská ekonomika oslabila kvůli válce s Hamásem

16.04.2024 Izraelská ekonomika oslabila kvůli dopadům války s palestinským hnutím Hamás o něco více, než se čekalo. V loňském čtvrtém čtvrtletí odepsala v přepočtu na celý rok 21 procent. Ve svém zpřesněném odhadu to podle agentury Reuters dnes uvedl izraelský statistický úřad. Ten v únoru odhadoval, že hrubý domácí produkt (HDP) ve srovnání s třetím kvartálem klesl o 19,4 procenta a minulý měsíc údaj opravil na 20,7 procenta.
img

Bitcoinu se bude během krize nabídky dařit

12.04.2024 Co se stane s bitcoinem? Odpověď na tuto otázku závisí na tom, zda máte tuto kryptoměnu ve své peněžence, nebo ne. Podle průzkumu, který provedla Deutsche Bank mezi 3 600 spotřebiteli, klesnou do konce letošního roku kotace BTC/USD pod 20 000, což je přibližně o 50 000 méně než tržní cena. Celých 38 % respondentů se dokonce domnívá, že token časem zmizí. Pouze 10 % respondentů očekává do konce prosince jeho růst nad 75 000; 40 % však věří, že se bitcoinu bude dařit.
img

EUR/USD: obchodní scénáře na 11. dubna 2024

11.04.2024 Údaje o inflaci v USA, které byly včera zveřejněny, vyvolaly značný rozruch. Inflace v březnu nečekaně vzrostla, což potvrdilo její odolnost a neochotu klesat k cíli Fedu na úrovni 2 %. Dolar ve středu prudce posílil a dnes si udržuje býčí momentum, zatímco index DXY se snaží konsolidovat a rozvíjet vzestupný trend nad úrovní 105,00.
img

Maďarská inflace se mírně snížila

11.04.2024 Inflace v březnu rostla o 3,6 % meziročně oproti 3,7 % v únoru. Trhy očekávaly růst o 3,5 % meziročně.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Inflace v březnu byla dvě pct., letos by neměla překročit 3 procenta

11.04.2024 Meziroční inflace byla v březnu dvě procenta, zůstala tak na stejné hodnotě jako v únoru. Proti předchozímu měsíci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,1 procenta, vyplývá z údajů, které včera zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace byla o 0,9 procentního bodu nižší, než očekávala v únorové prognóze Česká národní banka (ČNB). Podle analytiků se vývoj spotřebitelských cen vrátil do normálních kolejí a letos by inflace neměla výrazněji překročit tři procenta, klesat ale už spíš nebude. Včera zveřejněná prognóza ministerstva financí očekává za celý rok průměrnou inflaci 2,7 procenta.
img

Inflace v březnu zůstává na cíli

10.04.2024 Inflace v březnu zůstala na 2,0 %, když meziměsíčně ceny vzrostly jen kosmeticky o 0,1 %. To je v souladu s naším očekáváním i očekáváním trhu a 0,9procentního bodu pod poslední prognózou ČNB. Příběhy uvnitř spotřebitelského koše jsou však nadále velmi rozdílné. Za poměrně výraznou dezinflací v tomto roce stojí i nadále zejména ceny potravin – ty meziročně zlevňují o 5,9 % a meziměsíčně v lednu dál zlevňovaly prakticky všechny kategorie potravin (v čele s mléčnými výrobky).
img

Inflace v březnu zůstala na dvouprocentním cíli ČNB

10.04.2024 Tuzemská meziroční inflace v březnu stagnovala na 2 %, což bylo v souladu s tržním konsensem. Při detailnějším pohledu na více desetinných míst růst spotřebitelných cen stejně jako měsíc před tím dosáhl 1,97 % y/y. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem ve výši 1,94 %. Oproti poslední prognóze centrální banky zveřejněné na začátku února byla inflace výrazně nižší, když ta ji pro březen čekala na 2,9 % y/y. K významným odchylkám od prognózy ČNB však došlo již během ledna a února.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v ČR byla v březnu v Evropě devátá nejnižší

10.04.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v březnu nepatrně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo devátou nejnižší, zatímco v únoru byla v ČR osmá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v březnu zůstal na únorových dvou procentech.
img

Inflace v březnu zůstala na dvouprocentním cíli ČNB

10.04.2024 Tuzemská meziroční inflace v březnu stagnovala na 2 %, což bylo v souladu s tržním konsensem. Při detailnějším pohledu na více desetinných míst růst spotřebitelných cen stejně jako měsíc před tím dosáhl 1,97 % y/y. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem ve výši 1,94 %. Oproti poslední prognóze centrální banky zveřejněné na začátku února byla inflace výrazně nižší, když ta ji pro březen čekala na 2,9 % y/y. K významným odchylkám od prognózy ČNB však došlo již během ledna a února.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v březnu zůstala na dvou procentech

10.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Oproti loňskému březnu si lidé museli připlatit zejména za bydlení, stravování a ubytování. Ceny klesly pouze u potravin a nealkoholických nápojů. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V porovnání s únorem vzrostly ceny o 0,1 procenta, a to hlavně kvůli zdražení dálničních známek a paliv.
img

Inflace se drží na cíli

10.04.2024 „Inflace v březnu zůstala na svém cíli ve výši 2,0 procenta, což potvrzuje, že inflační epizoda v naší zemi skončila. Potraviny v České republice dokonce zlevňují nejrychleji ze všech zemí Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace, ČR, březen 2024

10.04.2024 Meziroční inflace zůstala v březnu beze změny přesně na úrovni dvouprocentního inflačního cíle: v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Forex: Koruna v lehké defenzivě vyhlíží inflaci

09.04.2024 Česká koruna se včera dostala do velmi lehké defenzivy a oslabila mírně nad 25,30 EUR/CZK. Slabší únorový maloobchod, ani průmysl příliš vzrušení nevyvolaly, korunový trh však již vyhlíží středeční výsledek inflace. Ta v minulých dvou měsících skončila výrazně pod očekáváním trhu a krátkodobě zatlačila korunu do defenzivy. Celková inflace v březnu dle našeho odhadu meziročně mírně zpomalila z 2 % 1,9 %. Vzhledem k relativně nízké úrovni inflace je tentokrát prostor pro výraznější překvapení menší, i proto předpokládáme méně výraznou reakci koruny. Trh očekává stabilní inflaci na 2 %, zatímco pro ČNB půjde opět o pozitivní překvapení (2,9 %). Pokud však významně neustřelí jádrová inflace, pro centrální banku se toho vlastně příliš nezmění a v květnu bude opět na stole pokles sazeb o 50bps. Zajímavější impulsy pak mohou pro českou měnu dorazit z hlavních trhů.
img

Přehled páru GBP/USD. 8. dubna. Inflace v USA může znovu nepříjemně překvapit

08.04.2024 I měnový pár GBP/USD vykazoval v pátek nelogické a bezdůvodné pohyby. Mohlo by se zdát, že sestupný trend libry je stále neporušený, ale není to tak. Stačí přepnout na časový rámec 24H, kde je zřetelný čtyřměsíční flat. V grafu 4H tedy pozorujeme střídání krátkodobých vzestupných a sestupných trendů. Momentálně se cena drží u spodní hranice bočního kanálu – úrovně 1,2500. Tato úroveň je přibližná. Minulý týden se pár nelogicky odchýlil od úrovně 25 a ignoroval silné makroekonomické pozadí v USA. V pátek se pak nakrátko propadl, což by obchodníky nemělo mást. Teď je nový uptrend mnohem pravděpodobnější a je jedno, jestli tento pohyb odpovídá fundamentálnímu pozadí.
img

Přehled páru EUR/USD na 8. dubna 2024

08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil obnovit klesající pohyb, ale ani se nedokázal usadit pod klouzavým průměrem. Všechny potřebné informace měl, ale celý minulý týden se obchodoval zvláštně a nelogicky. Evropská měna začala růst už v úterý a trh během následujících tří dnů fakticky ignoroval silné údaje o podnikatelské aktivitě, nezaměstnanosti, trhu práce a volných pracovních místech v USA. Ano, v pátek jsme byli svědky mírného posílení dolaru, ale to rychle skončilo. Trh reagoval nákupem americké měny na zprávy o mzdách mimo zemědělství a o nezaměstnanosti. Jaký ale měla reakce na tyto zprávy smysl, když se cena během dvou hodin vrátila na původní pozici?
img

Ze zákulisí růstu na Wall Street: vliv údajů o zaměstnanosti na akciový trh

08.04.2024 Na konci obchodního týdne zaznamenaly americké akciové trhy zisky díky optimistické zprávě o zaměstnanosti, která potvrdila sílu ekonomiky země. To posílilo důvěru, že by mohlo dojít k oddálení hospodářského poklesu, a to navzdory spekulacím, že Federální rezervní systém možná přehodnotí plány na úpravu úrokových sazeb.
img

Co příští týden čeká dolar?

08.04.2024 Dolar propásl spoustu příležitostí k růstu vůči euru a libře. Naštěstí bude mít příští týden další šanci. Spojené státy zveřejní ve středu zprávu o inflaci za březen, která by s velkou pravděpodobností mohla být pro dolar pozitivní. Vše bude bohužel záležet na trhu. Pokud investoři nebudou této zprávě přikládat velký význam, pak dolar nemusí stoupat. Důvody k tomu ale rozhodně mít bude.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Březnová inflace byla podle analytiků kolem dvou procent

07.04.2024 Meziroční inflace se v březnu pohybovala v blízkosti dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB), kterého dosáhla v únoru poprvé od prosince 2018. Předpokládají to analytici oslovení ČTK. V meziměsíčním srovnání podle nich pokračovalo zlevňování potravin, přetrvávalo ale zvýšené tempo růstu cen ve službách. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o březnové inflaci ve středu.
img

EUR/USD a GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky na 5. dubna

05.04.2024 Ve čtvrtek byly zveřejněny údaje o indexu cen výrobců v EU. Meziroční míra poklesu tovární inflace v březnu eskalovala z -8,0 % na -8,3 %, ale stalo se tak pouze v důsledku revize předchozích údajů směrem nahoru z -8,6 %. Revize předchozích údajů zároveň naznačuje další stabilizaci inflačních procesů. To naznačuje, že ECB bude tou vůbec první bankou, která začne snižovat úrokové sazby. Hlavní pákou pro spekulativní aktivitu byly výroky několika představitelů Fedu, kteří shodně signalizovali, že trh by neměl očekávat brzké snížení úrokových sazeb. Toto informační pozadí vedlo k poklesu indexů na Wall Street a v důsledku toho k posílení amerického dolaru.
img

EUR/USD. 4. dubna. Medvědi ustupují pozitivním statistikám navzdory

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu konsolidoval nad zónou rezistence 1,0785–1,0801 a pokračuje v růstovém trendu směrem k další korekční úrovni 38,2 % – 1,0866. Odraz páru od této úrovně bude působit ve prospěch amerického dolaru a může vést k určitému ústupu zpět do zóny 1,0785–1,0801. Konsolidace kotací nad úrovní 1,0866 bude působit ve prospěch dalšího růstu směrem k další Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,0918. Trend je prozatím stále "medvědí".
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 3. dubna. Inflace v Německu přiblížila ECB k uvolnění politiky

03.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během úterní evropské obchodní seance mírně zvýšil, což se po poměrně výrazném poklesu z předchozího dne očekávalo. Volatilita se podle očekávání snížila, neboť makroekonomické pozadí bylo v úterý slabší. V útery bylo sice zveřejněno více zpráv než v pondělí, ale v pondělí byl zveřejněn PMI ISM v USA, který spadá do kategorie "velmi důležitých" zpráv. A včera jsme se, pokud jde o ty "relativně důležité", dočkali pouze inflace v Německu a JOLT v USA. Nejedná se o bezvýznamné zprávy, ale jejich význam pro trh je nižší než v případě ISM.
img

Inflace v eurozóně klesla

03.04.2024 Celková inflace v březnu klesla podle předběžných odhadů na 2,4 % meziročně oproti 2,6 % v únoru. Trhy očekávaly pokles na 2,5 % meziročně. Jádrová inflace klesla na 2,9 % meziročně oproti 3,1 % v únoru, přičemž trhy očekávaly pokles na 3 % meziročně.
img

Denní přehled: Wall Street a kryptoměny klesají

02.04.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodovaly na nižší úrovni: S&P 500 klesl o 0,9 %, Dow Jones se obchodoval o 1,2 % níže, Nasdaq klesl o 1,1 % a Russell 2000 s malou kapitalizací se propadl o více než 2,5 %.
img

Německá inflace klesla

02.04.2024 Celková inflace v březnu podle předběžných odhadů a odhadů trhu klesla na 2,2 % meziročně oproti 2,5 % v únoru. Harmonizovaná inflace klesla na 2,3 % meziročně oproti 2,7 % v únoru. Trhy očekávaly pokles na 2,4 % meziročně.
img

Bitcoin je zpět nad 29,000 USD

04.05.2023 Bitcoin a Ethereum během čtvrtečního ranního obchodování v Asii vzrostly, přičemž většina ostatních kryptoměn z první desítky non-stablecoinů byla smíšená.
img

Zlato není připraveno překonat nová maxima

17.04.2023 Minulý týden byl trh se zlatem opět turbulentní. Navzdory silnému býčímu optimismu však drahý kov prostě není připraven prolomit nová historická maxima. Navzdory silnému tlaku ze strany prodejců, se zlatu podařilo před víkendem zůstat nad 2000 dolary za unci.
img

Česká inflace poklesla k 15 %

14.04.2023 Česká inflace v březnu poklesla přibližně v souladu s našimi očekáváními ze 16,7 % na 15 % (náš odhad 14,8 %). Meziměsíčně ceny jen nepatrně vzrostly, a to o 0,1 %. I když celkové číslo bylo blízko našeho odhadu, při pohledu do detailu jsme v řadě oblastí byli překvapeni. A to zejména při pohledu na potraviny, které namísto předpokládaného poklesu pokračovaly v růstu. Pokles cen vajec, másla a sýrů více než vykompenzovala dražší zelenina a poměrně překvapivě i maso (na to měsíční průzkumy mezi cenami potravin neukazovaly).
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Portu: Inflace v ČR byla v březnu v Evropě 12. nejvyšší, v únoru byla 8. nejvyšší

13.04.2023 Česko si v evropském žebříčku inflace v březnu polepšilo, ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 12. nejvyšší, zatímco v únoru byla v ČR osmá nejvyšší. Inflace v březnu pokračovala v poklesu jak v Česku, tak i v eurozóně nebo USA. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Inflace v ČR v březnu zpomalila na 15 procent z únorových 16,7 procenta.
img

Meziroční růst spotřebitelských cen nadále zvolňuje

13.04.2023 Česká inflace v březnu klesla na 15,0 % y/y z únorových 16,7 %. To bylo v souladu s tržním konsensem a jen nepatrně nad naší prognózou (14,8 % y/y). Stejně tak i ČNB očekávala 14,8 %.
img

Česká inflace v březnu poklesla na 15 %

13.04.2023 Česká inflace v březnu poklesla přibližně v souladu s našimi očekáváními ze 16,7 % na 15 % (náš odhad 14,8 %). Meziměsíčně ceny jen nepatrně vzrostly, a to o 0,1 %. I když celkové číslo bylo blízko našeho odhadu, při pohledu do detailu jsme v řadě oblastí byli překvapeni. A to zejména při pohledu na potraviny, které namísto předpokládaného poklesu pokračovaly v růstu.
img

Meziroční růst spotřebitelských cen nadále zvolňuje

13.04.2023 Česká inflace v březnu klesla na 15,0 % y/y z únorových 16,7 %. To bylo v souladu s tržním konsensem a jen nepatrně nad naší prognózou (14,8 % y/y). Stejně tak i ČNB očekávala 14,8 %.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Zpomalení inflace způsobuje hlavně loňská srovnávací základna

13.04.2023 Meziroční inflace v březnu zpomalila na 15 procent z únorových 16,7 procenta hlavně kvůli vyšší srovnávací základně z loňska. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Překvapením pro ně bylo meziměsíční zdražení potravin, očekávali u nich stabilitu nebo pokles cen. V dalších měsících očekávají snižování meziroční inflace, v polovině roku by se mohla dostat pod deset procent. Dnešní informace Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji spotřebitelských cen podle nich neovlivní nastavení úrokových sazeb České národní banky (ČNB).
img

Inflace v březnu poklesla, meziročně dosáhla 15 %

13.04.2023 Spotřebitelské ceny v březnu vzrostly meziročně o 15,0 %, meziměsíčně o 0,1 %. Stejně jako v únoru tak tempo klesalo u obou sledovaných metrik. Meziměsíčně inflace poklesla z lednových 6,0 % na 0,6 % v únoru a nyní do blízkosti stagnace v březnu. Meziroční dynamika z lednových 17,5 % a únorových 16,7 % poklesla na rovných 15 % i díky vyšší srovnávací základně z loňského roku, zejména v případě energií a pohonných hmot. Březnový výsledek dopadl v souladu s naším i tržním odhadem a reakce na trhu je tak pouze velmi vlažná.
img

Forex: Americká inflace v březnu polevila

13.04.2023 Celková inflace jde svižně dolů, jádrové inflační tlaky však zůstávají stále silné. Tak by se dala shrnout včera zveřejněná inflační čísla z USA, která skončila velmi blízko odhadům. Celková meziroční míra inflace poklesla v březnu na 5,0 % z únorových 6,0 %, což potvrzuje, že desinflační proces je v plném proudu. Jádrová inflace, která v meziročním vyjádření zrychlila o desetinku procentního bodu na 5,6 %, však dává tušit, že cesta k plné normalizaci inflace může být přece jen složitější, než si trhy aktuálně myslí.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Statistici zveřejní údaje o březnové inflaci, analytici čekají její snížení

13.04.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o vývoji spotřebitelských cen v březnu. Analytici očekávají, že meziroční inflace v březnu zvolnila až o dva procentní body z únorových 16,7 procenta. Podle nich ke zpomalení inflace přispívají nižší ceny pohonných hmot i potravin.
img

Forex: Inflace zmenšila obavy a podpořila trhy

12.04.2023 Březnová inflační data z USA byla už dopředu jasným rizikovým faktorem, před kterým se řada hráčů na trhu zajišťovala. Když potom čísla obavy nenaplnila, zajišťovací pozice (tradičně hodně na opčním trhu) jsou zřejmě rušeny, což posílá akcie nahoru. Zároveň v reakci klesly dluhopisové výnosy v zámoří a dolar oslabil. Jde hlavně o to, že jsme se nedočkali překvapení směrem nahoru.
img

Ranní okénko - Dnes dorazí výsledek americké inflace

12.04.2023 Za několik málo minut přijde z tuzemské ekonomiky výsledek ohledně nezaměstnanosti sledované MPSV. Ta není očištěna o sezónní vlivy, díky čemuž očekáváme za březen mírné snížení. Podstatně zajímavější pro globální trhy ale bude odpoledne zveřejňovaná americká inflace. U březnové meziroční míry je očekáván poměrně výrazný pokles, ovšem doprovázený stagnací či mírným růstem u jádrové složky. Pro investory půjde o zásadní indicii před zasedáním Fedu na začátku května. Aktuálně naznačují futures zhruba 70% šanci, že americká centrální banka bude hikovat o 25bb, zbytek jde ve směru stability sazeb. Pokud by jádrová inflace vykázala výraznější růst než na trhem očekávaných 5,6 % (5,5 % v únoru), patrně by zde došlo k přecenění, které by se odrazilo i poklesem cen (resp. růstem výnosů) na dluhopisovém a v důsledku i akciovém trhu.
img

Předpověď cen ropy na aktuální týden

11.04.2023 Minulý týden v pondělí ceny ropy prudce vzrostly a během týdne ceny dále vzrostly o 7 %. To bylo způsobeno tím, že OPEC+ oznámil další snížení produkce, což vedlo k celkovému snížení o 3,6 milionu barelů denně.
img

Ranní shrnutí (11.04.2023)

11.04.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování převážně výše. S&P 500 si připsal 0,10 %, Dow Jones se posunul o 0,3 % výše a Russell 2000 vzrostl o 1 %. Nasdaq zaostával a skončil beze změny.
C:\fakepath\trader-10042023-28-zm.jpg

Forex: Dolar posilují sázky, že americká centrální banka znovu zvedne úrokovou sazbu

10.04.2023 Dolar dnes posilují sázky, že americká centrální banka (Fed) díky silnému trhu práce v květnu znovu zvedne úrokovou sazbu. Japonský jen naopak slábne, protože guvernér japonské centrální banky Kazuo Ueda naznačil, že nespěchá s pozastavením aktuální velmi uvolněné měnové politiky. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, přidával kolem 17:30 SELČ 0,7 procenta na 102,78 bodu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v březnu podle analytiků zpomalila na 14,6 až 14,9 procenta

10.04.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen v Česku zpomaluje. Meziroční inflace v březnu byla v rozmezí 14,6 a 14,9 procenta po únorových 16,7 procenta, uvádějí analytici oslovení ČTK. Podle nich ke zvolnění inflace přispívají nižší ceny pohonných hmot i potravin. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o březnové inflaci ve čtvrtek.
img

Oživení ekonomiky v prostředí klesající inflace

04.04.2023 Oživení spotřebitelské poptávky zřejmě pokračovalo i v únoru, byť nižším tempem, a to v souvislosti se zlepšeným sentimentem a dalším zrychlením růstu mezd na počátku roku ve stavebnictví a průmyslu. Průmyslová produkce, kterou nadále trápí vracející se problémy v subdodávkách, podle našeho odhadu v únoru mírně meziměsíčně vzrostla.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB ani tento týden nastavení úrokových sazeb nezmění

27.03.2023 Zasedání klíčových centrálních bank je za námi. Pro Fed i BoE zůstává nejnaléhavějším problémem cenová stabilita, obě centrální banky se rozhodly v minulém týdnu zvednout sazby o 25 bb. Stejně jako týden před tím ECB obě centrální banky také zdůraznily důležitost zdraví bankovního sektoru, pro které ale chtějí používat nástroje k tomu určené, ne úrokové sazby. Ekonomický kalendář přinese tento týden klíčové číslo v podobě březnové inflace v eurozóně.
img

Maloobchodní tržby proti únoru takřka beze změny

10.05.2022 Maloobchodní tržby si v březnu připsaly slušné meziroční tempo, když bez aut rostly o 5,4 %. Dáno je to ale především nízkou srovnávací základnou, kdy před rokem se česká ekonomika potýkala s dopady pandemie. Reálnější obrázek tak ukazuje meziměsíční tempo, podle kterého tržby poklesly o 0,1 %. Mírné revize o půl procentního bodu směrem dolů se pak dočkal únorový výsledek maloobchodu.
C:\fakepath\trader-20042022-23-zm.jpg

Forex: Meziroční míra inflace v Kanadě v březnu vystoupala nejvýše za tři desítky let

20.04.2022 Meziroční míra inflace v Kanadě v březnu vystoupala nejvýše za poslední tři desítky let, kvůli rozsáhlým cenovým tlakům zrychlila na 6,7 procenta. Je to o procentní bod více než v únoru a výrazně nad očekáváním analytiků. Informoval o tom dnes kanadský statistický úřad.
img

Výrobní inflace vystoupala vzhůru

20.04.2022 Výrobní inflace v březnu vzrostla na 24,7 % meziročně oproti 21,3 % v únoru. Trhy očekávaly růst 23,3 % meziročně.
img

Analýza: Banky zvýšily úročení spořicích účtů až na čtyři procenta

18.04.2022 Banky zareagovaly na další růst úrokových sazeb České národní banky na pět procent zvýšením úročení spořicích účtů, které ale přesto vzhledem k dvojciferné inflaci výrazně prodělávají. Spořící účty hlavně díky vysoké konkurenci menších bankovních domů nabízí úroky kolem čtyř procent, kazí je ale četné podmínky, vyplývá z aktuální analýzy společnosti Portu. Inflace v březnu vyskočila na 12,7 procenta.
img

Přehled USD, EUR a GBP. Hrozba stagflace se blíží.

18.04.2022 Evropské banky jsou na Velikonoční pondělí zavřené, takže první data, která mohou zvýšit volatilitu, se objeví až s otevřením trhů v USA.
C:\fakepath\trader-13042022-22-zm.jpg

Forex: Česká měna dnes mírně zpevnila k euru, vůči dolaru naopak ztrácela

13.04.2022 Koruna dnes zpevnila k jednotné evropské měně o dva haléře na 24,42 EUR/CZK. Vůči dolaru naopak oproti úternímu podvečeru o osm haléřů oslabila na 22,51 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Rozbřesk: Válečná inflace - energie, potraviny a pohonné hmoty

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Inflace indikátorem číslo jedna

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Forex: Americká inflace na nových maximech

13.04.2022 Americká inflace v březnu zrychlila o 8,5 %, což bylo sice o trochu více než se čekalo, ale na druhou stranu jádrová složka rostla “jen” o 0,3 % meziměsíčně, což by šlo interpretovat jako návrat k normálu. Zároveň to indikuje, že meziroční inflace skutečně v březnu dosáhla vrcholu. I proto dolarové úrokové sazby poměrně razantně poklesly, což ovšem eurodolar nedokázal nijak zásadně ocenit.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v březnu zrychlila na 12,7 procenta, je nejvyšší od května 1998

11.04.2022 Inflace v Česku v březnu zrychlila meziroční růst na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Nejvýrazněji zdražily pohonné hmoty, které byly v březnu o polovinu dražší než před rokem. Dál výrazně rostly i ceny elektřiny a zemního plynu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici podobný vývoj očekávali. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta.
img

Putinova inflace zasáhla českou ekonomiku

11.04.2022 „Putinova inflace je sociálně necitlivá, protože vede ke zdražování nezbytných energetických a zemědělských komodit. Náklady na život v České republice prudce stoupají a lidem se snižuje kupní síla úspor. Současný vývoj v ekonomice bohužel bude doprovázen snižováním životní úrovně lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Inflace v březnu vzrostla nad 12 % a to letos rozhodně není vše

11.04.2022 Číslem dnešního dne i celého týdne je domácí březnová inflace. Oproti únoru domácnostem dál zdražují zejména energie a pohonné hmoty, tlak na růst cen přetrvává napříč celým spotřebitelským košem - čestnou výjimkou mohou být některé potraviny a ceny za rekreace. Celkově ceny vzrostly o 1,7 % meziměsíčně, což katapultovalo inflaci spolehlivě nad 12 %, konkrétně na 12,7 %. To je 2,9procentního bodu nad poslední zimní prognózou centrální banky, a to zdaleka nebude ještě inflační vrchol.
C:\fakepath\trader-08042022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2022 1) Zvláštní ekonomická zóna ve středoamerickém Hondurasu přijala bitcoin a další kryptoměny jako zákonné platidlo. Ve čtvrtek to podle agentury Reuters uvedli její představitelé. Speciální zóna s názvem "Honduras Prospera“ byla založena v roce 2020, aby pomohla podpořit investice. Má správní, fiskální a rozpočtovou autonomii. "Flexibilní regulační rámec společnosti Prospera umožňuje kryptoinovaci a používání bitcoinů obyvateli, podniky a úřady,“ uvedl Honduras Prospera v prohlášení.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v březnu podle odhadů ekonomů překonala hranici 12 procent

08.04.2022 Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 11,1 procenta nad hranici 12 procent. Ekonomové, které ČTK oslovila, v průměru očekávají inflaci kolem 12,8 procenta. Důvodem je především zdražování pohonných hmot v souvislosti s válkou na Ukrajině. Nadále také podle odhadů analytiků pokračovalo zdražování energií a potravin. Vrcholu by měla inflace podle dosavadních odhadů dosáhnout v květnu, kdy by se měla pohybovat nad 13 procenty. Někteří ekonomové nicméně inflaci nad 13 procenty čekají již za březen. Český statistický úřad zveřejní data o vývoji inflace v pondělí 11. dubna.
img

Fed se chystá snižovat rozvahu. Turecko čelí rekordní inflaci 61,14 %

08.04.2022 Představitelé Federálního rezervního systému se shodli na snížování své rozvahy. Konkrétně jde o 60 miliard USD měsíčně u státních dluhopisů a 35 miliard USD z držby cenných papírů krytých hypotékami (mortgage-backed securities).
img

ČNB zvyšuje na 5 % a patrně ještě není u konce

31.03.2022 ČNB zvýšila hlavní úrokovou sazbu na dnešním zasedání v souladu s naším i mediánem odhadů o 50bb na 5,00 %. Centrální banka tím reaguje na vyšší inflační tlaky naakumulované v ekonomice ještě před vypuknutím války na Ukrajině a také zvýšená inflační očekávání.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu míří k 6 %

30.03.2022 Některé evropské země včetně Německa či Španělska dnes reportují výsledky březnové inflace. Následovat bude konjunkturální průzkum v eurozóně. Oba ukazatele již obsahují dopady války na Ukrajině. Inflace se tedy posune výše a důvěra v ekonomiku naopak spadne. Odpoledne vyjde americký ADP, který patrně ukáže na svižný růst nových pracovních míst.
img

Býci na USD nedokážou převzít kontrolu nad trhem

26.04.2021 Pozitivní sentiment zůstal na finančních trzích i minulý týden, ceny akciových indexů kolísaly na maximech, avšak americký dolar pokračoval v oslabování, protože investoři se rozhodli pro rizikovější měnové alternativy. Index amerického dolaru zaznamenal svůj třetí negativní týden v řadě.
img

Forex: Finanční trhy sledují korporátní výsledky

21.04.2021 Makroekonomický kalendář dnes nabízí jen rostoucí inflaci ve velké Británii. V regionu Polsko vykáže zrychlení průmyslových cen, navýšení průmyslové výroby a zrychlené tempo růstu mezd. Finanční trh bude sledovat především zveřejňované korporátní výsledky a výhledy.
img

Americký dolar klesl na měsíční minimum

19.04.2021 Minulý týden americký dolar pokračoval v oslabování a index rezervní měny klesl na měsíční minimum. Vysoké rizika převládající na finančních trzích a nová historická maxima akciových indexů povzbuzují investory, aby si zvolili rizikovější měny.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v EU v březnu výrazně vzrostla, dostala se na 1,7 procenta

16.04.2021 Meziroční míra inflace v zemích Evropské unie dosáhla v březnu 1,7 procenta. Pokračovala tak v růstu z předchozích dvou měsíců. Proti únorové hodnotě se zvýšila o čtyři desetiny procentního bodu. Stejným tempem se zvýšila proti únoru také inflace ve státech platících eurem, kde se vyšplhala na 1,3 procenta. Uvedl to dnes statistický úřad Eurostat.
img

Dražší cigarety a pohonné hmoty vyhnaly slovenskou inflaci vzhůru

14.04.2021 Slovenská inflace v březnu poskočila z 0,9 % na 1,4 %. Je to signál o návratu vysoké inflace na Slovensko? Bližší pohled na data napovídá, že nikoliv. Klíčový příspěvek k vysokému nárůstu vzešel od dvou položek, které jsou v zásadě nezávislé na domácí ekonomické situaci. Tou první a klíčovou je zvýšení spotřebních daní na tabák a cigarety. Ceny v této kategorii poskočily o 14,1 % a jejich příspěvek k celkovému nárůst indexu CPI dosáhl 0,4 procentního bodu.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.4.2021)

14.04.2021 Nevoznější vývoj během včerejší seance odstartovala zpráva od americké FDA, která doporučila pozastavit očkování vakcínou J&J a následně byla zveřejněna inflace v USA. Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq se posunuly na nová historická maxima a dolar prohloubil své ztráty.
img

Inflace v USA je na 2,6 %. FDA pozastavil vakcínu od J&J

13.04.2021 Úterní seance konečně doručila zajímavější pohyby na finančních trzích, a to jak akciových, tak devizových. Akciové trhy nejvíce zajímala zpráva, že americký regulátor pro kontrolu léčiv FDA doporučil pozastavit vakcinaci od společnosti Johnson&Johnson, což okamžitě dostalo riziková aktiva pod tlak. Mezitím byla zveřejněna data inflace v USA, která poskočila vysoko nad 2 %.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Březnová inflace byla o 0,3 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

13.04.2021 Březnová meziroční inflace byla o 0,3 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem rozdílu byl především vývoj cen pohonných hmot. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v březnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 2,3 procenta.
img

Analýza makroindikátorů: Jádrová inflace v ČR brzdí

13.04.2021 Meziroční inflaci drží výš rostoucí ceny u čerpacích stanic a zvyšování cen tabáku v důsledku vyšší spotřební daně. Inflace za březen přesto skončila mírně pod očekáváním a kladná odchylka inflace od prognózy ČNB se snížila na 30 bp. Centrální banka bude se zvyšováním sazeb i nadále vyčkávat. Předělem by mohlo být proočkování významné části obyvatelstva.
img

Ropa drží inflaci výš

13.04.2021 Spotřebitelské ceny v ČR v březnu oproti únoru vzrostly o 0,2 %, tedy stejným tempem jako v únoru. To bylo desetinku pod očekáváním trhu i naším odhadem. Meziroční míra inflace se zvýšila na 2,3 % z předchozího tempa 2,1 %.
img

Inflace, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

13.04.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v březnu mírně zrychlil a na úrovni 2,3 % se meziroční míra inflace v české ekonomice dostala na nejvyšší úroveň od konce loňského roku.
img

Inflace je pod kontrolou. Motoristé a kuřáci však nebudou mít radost

13.04.2021 „Éra levného tankování skončila. Ceny pohonných hmot začaly přispívat k růstu inflace. Lidé si navíc výrazně připlatí i za nákup automobilů, takže jsme svědky výrazného zdražování osobní přepravy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Guvernér ČNB Rusnok nemá strach, že by Česko postihl inflační šok

12.04.2021 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok nemá strach z toho, že by ČR postihl v nejbližších měsících inflační šok a prudký růst cen. Řekl to včera v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Připustil ale to, že inflace může letos být mírně nad dvouprocentním inflačním cílem. Předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová uvedla, že souhlasí s Rusnokem v tom, že je otázkou, co s cenami udělá rozvolnění protikoronavirových opatření.
img

Ekonomika ve svěrací kazajce čeká na rozvolnění

31.03.2021 Data z reálné ekonomiky za únor ukáží přetrvávající slabost maloobchodu v důsledku pokračující uzávěry obchodů a služeb. Průmyslová výroba čelí rostoucí poptávce při problémech s dodávkami a čekáme tak od ní podobný výkon jako v lednu. Inflace v březnu zrychlí zejména kvůli vyšším cenám u čerpacích stanic.
img

Eurozóna, inflace - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

31.03.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v březnu zrychlily svůj růst, tento vývoj ale v zásadě odpovídá očekávání. Na úrovni 1,3 % je celková meziroční inflace nejvyšší od loňského ledna. Zrychlení cenového růstu v případě letošního března připadá zejména na pohonné hmoty a energie pro domácnosti. Inflace v eurozóně v nejbližších měsících velmi pravděpodobně dále poroste, ECB ale dala jasně najevo, že bude hledět skrze letošní nárůst inflace a bude udržovat měnové podmínky uvolněné s cílem podpořit oživení ekonomiky.
img

Powellova tisková konference - hlavní body

17.03.2021 Úrokové sazby zůstanou na současné úrovni do té doby, než se výrazně zlepší situace na trhu práce a inflace překročí na nějaký čas inflační cíl.
img

Analýzy makroindikátorů: Inflace bude proměnlivější, ale měla by klesat

14.04.2020 Inflace v březnu zpomalila. Klesly zejména ceny u čerpacích stanic zatímco růst cen potravin a tabáku byl slabší než jsme čekali.
img

Fundamentální analýza: Inflace v České republice zpomalí, koruna může kvůli odlivu spekulantů oslabit

10.04.2017 V nadcházejícím týdnu se pozornost investorů na hlavních trzích zaměří především na údaje o inflaci a maloobchodních tržbách v USA. Zatímco maloobchod by měl v tzv. kontrolní skupině vykázat slušný růst, meziroční inflace zpomalí, což by mohlo oslabit dolar kvůli menšímu tlaku na utahování měnové politiky Fedu. Inflace bude zveřejněna i v České republice. V březnu dynamika spotřebitelských cen podle našich odhadů poklesla, což by se mohlo projevit oslabením koruny navzdory ukončení kurzového závazku v minulém týdnu.
Související klíčová slova: Evropský statistický úřad Eurostat | Cenový kanál | Maďarská inflace | Uvolněné měnové politiky | Filip Louženský | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Války | Americký ADP | Vývoj | Oděvy | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Panevropský index | Údaje z USA | Plán obchodování EUR/USD | DPH | EUR | FDA | Outperform | Standard & Poor's | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Automobilový sektor | Stoxx | Texas | Honduras Prospera | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Evropské centrální banky | Nikl | Míra inflace v EU | Pro investory | Zasedání ČNB | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Investice | DXY | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Index DXY | Česká měna dnes | Dění na světových burzách | Jak číst grafy | Reakce trhu na zprávu | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Výkon ekonomiky | Slabá koruna | Non-fungible token | LSEG | Rekord | Raiffeisenbank | Nezávislost | Kryptoburzy | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Hnojiva | FTSE MIB | Creditas | Meziroční míra inflace v Kanadě | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Výkonný ředitel | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Chování | Digitální aktiva | Český průmysl | MAST | Akcie společnosti | Základní pravidla obchodování | Měnový pár GBP/USD | Lagardeová | Průměrné mzdy | Výnos | Nová prognóza ČNB | Goldman Sachs | Vývoj na trzích | Vzdělávání | BreakEven | Index DOW | ČEZ | Těžaři | Základní pravidla | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Americký akciový trh | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | AUDUSD | Investing | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Brent | Petr Král | Strach | Russell 2000 | Ukazatel | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Rozhovor | Prognóza | FTSE 100 | Úročení spořicích účtů | Analytici společnosti | Měny | Investiční strategie | Palladium | Burza | Bankovní rada ČNB | Výhled poptávky | Ceny dluhopisů | Standard Chartered Bank | Bankovní domy | Americká nezaměstnanost | ZEW index | Pozornost investorů | Ceny elektřiny | Izraelská ekonomika | Dolar dnes | Graf EURUSD | Proražení | Posílení koruny | Kryptoměna Bitcoin | EUR/CZK | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Ekonomická aktivita | Měnový fond | Support a rezistence | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Litva | GBP/USD | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | UniCredit Bank | Jestřábí postoj | Finanční trh | Marc Chandler | Inflační cíl | 1 milion | Graf indexu | Makrodata | Investoři | Vlnový pattern | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | MiFID II | Inflační čísla | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Histogram | USD | Cíl ČNB | Posilování koruny | Plány | Sestupný trend | Trh s nemovitostmi | Zisk | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Prostředí klesající inflace | Cestování | Německý DAX | Zprávy o trhu | BP | Patria | Analýzy | DJI | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Cenové tlaky | CZK | WIG20 | Akcionáři | Peso | Vít Hradil | Patria Online | S&P | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Rizikovější měny | Unie | EUR/MWh | Nikkei | Deflace | Zahraniční investoři | TIM | Úřad Eurostat | Berkshire Hathaway | Ekonomický kalendář | Prezident | Investing.com | ZEW | Dnešní data | Obrat trendu | Akciové bubliny | Výsledky | Coca-Cola | Finanční služby | Statistický úřad Eurostat | Ekonomické oživení | ČNB Petr Král | Klín | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Zdražování pohonných hmot | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Vyšší zhodnocení | Cenový růst | Americký index | ProCent | Eurostat | Energie | OPEC+ | US500 | BHS | Objem | Dobré výsledky | Snížení DPH | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Supreme Edition | Regulátor | Firmy | Předstihové indikátory | Hrozba stagflace | Posílení amerického dolaru | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Válka | Polsko | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Rok 2024 | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | JOLTS | Zasedání Fedu | Bydlení | Česká spořitelna | Pokles produkce | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | Johnson & Johnson | Nabídka | Ekonomický šok | Maloobchod | Centrální banky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Admiral Markets | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Prezidentka ECB | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Murray | Dolary | Federální rezervní systém | Genesis | Ministerstvo práce | GBPUSD | Stavebnictví | Dnešní makroekonomické ukazatele | Korporátní výsledky | Island | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Silný růst | Ropa Brent | Předpověď cen | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Průraz | Silná ekonomika | Špatné výsledky | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Výdělky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Vysoké ceny energií | Český běžný účet | Program nákupu aktiv | Reakce trhu | Trh | Inflace ve Spojených státech | Komise | Kurz EUR/USD | Války na Ukrajině | Dnešní sentiment | Výrazný růst | Korekce | Jednoduché tipy pro začátečníky | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Equa Bank | Průzkumy | Globální ceny | Index Standard & Poor's | S&P/ASX 200 | Propad | Posílení dolaru | Trigger | Turecko | HDP eurozóny | Ekonomické události | Příležitosti | Technické analýzy | Akcie společnosti ČEZ | Alibaba | Maso | Trh s futures | Spotřebitelská inflace | Akcenta | ANO | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Podnikatelé | Automobilky | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Britské libry | Data z USA | Srovnávací základna | MT4 Supreme Edition | Futures na DAX | Medián | Americké měny | Objem obchodů | CFTC | Graf | Makroekonomické zprávy | Nifty 50 | Akciový index | Centrální banka | Přehled | Zpráva o inflaci | Plyn | Trendové linie | LYNX | Pár EUR/USD | Eurodolar | Jádrová inflace | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Růst zlata | Růst spotřebitelských cen | Ether | Bankovní tituly | Spotřebitelské ceny v Číně | Březnová inflace | G10 | Růst eura | Údaje o inflaci | Běžný účet | Reuters | Britská měna | Portu | Ceny ve výrobě | Investment | Dopady krize | Markets | Obchody | Rekordní maximum | Utahování měnové politiky | Pozornost | Chipotle Mexican Grill | BHS Štěpán Křeček | Firma | EURUSD | Tištění peněz | J&T | Svíčkový graf | Traders | Česká měna | S&P 500 | Obchodování GBP | Wealth | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | Evropské banky | Libra | Americký dolar | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Loňská srovnávací základna | Evropská měna | Harmonizovaná inflace | Kryptoměna | Řecko | Příliv kapitálu | Hlediska technické analýzy | Míra | Úroky | MT4 | Makroekonomické údaje | Marek Pokorný | Genesis trading | Předstihové ukazatele | J&J | Dogecoin | Jádrová inflace v ČR | Izrael | TABAK | Tempo očkování | Japonsko | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | CHF | Současný stav | ČNB | Rumunsko | Jiří Rusnok | Pokles | Prognóza ČNB | Tržní ceny | MJ | Jan Vejmělek | Poplatek | Index ISM | NVDA | Nejistota | Podpora | Portfolio manažer | Doporučení | Invest | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Economic | Česká republika | Společnost XTB | Tempo poklesu | Repo sazba | Index cen | Index PX | Daně | Spotová cena zlata | Pozitivní sentiment | Pohyby směrem dolů | Ekonomická důvěra | Centrum | deVere Group | Zisky | EUR/USD a GBP/USD | Index Nikkei | Drahý kov | Flat | Sell | Nvidia | Ceny komodit | Obchodní podmínky | Růst výnosů | Kurzový závazek | Cena zlata | CMG | Přehled o dění na světových burzách | Otočení trendu | Rizikové averze | Trinity Bank | Vice | Analytik České spořitelny | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Signál na akcie | Americké akciové trhy | Momentum | Cenový pohyb | Sazby beze změny | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Inflace v Británii | Dnes na trzích | ČSÚ | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Margin | Ekonomický a strategický výzkum | UTC | Společnosti | Maďarský forint | Expobank | Ceny zboží | Velké banky | Otevření obchodu | Meziroční inflace v ČR | Nájemné | Kov | Cena | Dnešní čísla | BAT | Globální akciový index MSCI | Celková inflace | Odhodlání | WTI | Standard & Poor's 500 | Mexické peso | Bod | Polský zlotý | Bankéři | Největší kryptoměna | Konjunkturální průzkum | Domácnosti | FTSE | Silný propad | Cena ropy | Inflace | Tržby | Situace | Polygon | Dolar k japonskému jenu | Ripple | Krach | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Spotová cena | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | USD/CZK | Statistiky | Ceny v eurozóně | Pokles prodeje | Růst mezd | Očekávání do budoucna | Finanční systém | Tempo inflace | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Počet zákazníků | Evropská centrální banka | ISM | 256/2004 | Unicredit | Stagnace | Rozkolísaný | Grafy | Global forex | Lockdowny | Aktivum | Naše prognóza | Vyšší úrok | Ekonomové | Měď | Proinflační | Analytik | AUD | Ranní okénko | Ceny v dopravě | Chorvatsko | Predikce | Analytici | Kurz koruny | Citigroup | Indexy v Číně | Snižování úrokových sazeb | Commitments of Traders (COT) | Slovenská inflace | Intermediate | Globální akciový index | Alokace | Cenové stability | Coinbase | Zasedání ECB | Debata | Poptávka | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Týdenní zpráva | Recese | Konsenzus | Nárůst výnosů | Kazuo Ueda | Německý ZEW index | Bannockburn Global Forex | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Konec kurzového závazku | Výrobní index | Sekce měnové | Signály | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Příjmy a výdaje | Prime | Piper Sandler | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Růst spotřebitelných cen | Miroslav Novák | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Americká centrální banka (Fed) | Patria Finance | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Pšenice | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Brokerské společnosti | Rizika | Eurozóna | Británie | Vyšší volatilita | Rostoucí inflace | Fair Value | Globální trhy | Cena elektřiny | Sell Stop | Hang Seng | PMI indexy | Předpovědi | Silicon Valley Bank | Růst HDP | Bankovní vklady | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Japonský index | Časový rámec | RBI | Míra inflace | Ekonomické údaje | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Nařízení | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Global Forex | Mezinárodní měnový fond | Peking | Průmysl | Podnikání | Rozvolnění protipandemických opatření | Tempo růstu | Pokles akcií | Buy Stop | Divergence | Cena cukru | Zdražování energií | ETF | Barel WTI | Akciové trhy | Úrokové sazby | Silná inflace | Varování | Spotřebitelské ceny v Česku | Situace na trhu | APP | Spojení | Long | Bankovní rada | Macron | DAX | Co bude | Payrolls | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Americký regulátor | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | České měny | Business | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Srbsko | Indikátor | Pokles cen | Prodej aut | Guvernér japonské centrální banky | Euro | Investments | ROCE | Akcie Nvidia | Vysoké inflace | Proinflační riziko | Raiffeisenbank a.s. | Vzrušení | Vývoj kurzu | Long signál na akcie | Long signál | Shiba Inu | Hliník | Ekonom Komerční banky | Deutsche Bank | Trinity | Stratég | Nájemní bydlení | Dodávky ropy | FOREX | Prodeje automobilů | Vlnová analýza | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Zbrojovky | Zrychlení inflace | Sentiment | Růst úrokových sazeb | Analýzy makroindikátorů | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Politika | PLN | Kapitalizace | NIESR | Fed funds | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Čínský prezident | Obnovení růstu | Indikátory důvěry | Poplatky | Forint | Ceny zeleniny | Velká Británie | Další vývoj | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Průmyslové ceny | Pokles průmyslové výroby | MPSV | Začínající obchodníci | Indie | J&T Banka | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | OsMA | Vnímání | Plánování | Akciové indexy | Tomáš Holub | Zklidnění situace | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Výrobní index PMI | EMA | Invaze | Zhodnocení | Dolar | Spořící účty | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Úrovně rezistence | FOMC | Kukuřice | Federální rezervní banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Hodnoty měny | Deriváty | Ethereum | Economist | Počasí | Propouštění | Index Hang Seng | Tok kapitálu | Bankovní krize | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Cyrrus | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Fondy | Portu Marek Pokorný | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | USD za barel | Dolarové úrokové sazby | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Nákup automobilů | Inflace ve Velké Británii | Bernstein | Obchodní bilance | Výdaje | Zastavení vakcíny | EU | Energetické společnosti | Výkon dolaru | Problémy | Zpomalení růstu | Omezení produkce | WP | NFT | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Ropa | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Trh se zlatem | Dlouhá pozice | Transakce | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Profitovat | Důležité zprávy | MIB | Cenový vývoj | Index MSCI | USDX | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inflace na Slovensku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Guvernér Rusnok | RBA | Christine Lagarde | Báze | | Krach na akciovém trhu | Obchod | Indexy PMI | Tipy pro začátečníky | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Pravděpodobnost recese | Pohonné hmoty | Platformy | Pandemická situace | Rusko | Úsilí | Žádosti o podporu | Purple Trading | Miliardy USD | Zákonné platidlo | Spojené státy | Evropské méně | Míra inflace v Británii | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | Kurz libry | Investment Banking | Komerční banka | ADP | MATIC | Číst grafy | Kupní síla | Trhy | Překoupené oblasti | Ropy | Nové žádosti o podporu | Další kryptoměny | Guvernér české národní banky | Tržní kapitalizace kryptoměn | Společnost | Rezervní měny | Plán obchodování | Sázky | ASX 200 | Futures na americké akcie | Inflační data | Radomír Jáč | Dnešní údaje | Utažení měnové politiky | ASX | Slovensko | CAC40 | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Indikátory | Tisková konference | Eura | Vysoké ceny | Komentář Radomíra Jáče | Nizozemsko | Obilí | Ceny pohonných hmot | Růst | Globální finanční trhy | Banka Creditas | Obchodování EUR/USD | Index Dow Jones Industrial | Energetické komodity | Příjmy | Prodejní signál | Finanční situace | Lucembursko | Michal Brožka | Zajištění | Propad poptávky | Inflace v Číně | Snížení inflace | Pandemie | Index | Buy | Indikátor MACD | Rychlý růst cen | Akcie Alibaba | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | BTC/USD | Token | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Nová sazba | Japonský index Nikkei | Cíle | Britský FTSE | Zveřejněné údaje | Zlotý | Průmysl v USA | Výkyvy | Volatilní | Akcie Hewlett-Packard | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Inflační epizoda | Náklady spojené s bydlením | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Analýza makroindikátorů | Posílení rublu | Dow Jones | Akcie Chipotle Mexican Grill | Obchodování GBP/USD | Březnová data | Chipotle Mexican Grill (CMG) | Benchmark | Česká inflace | Cena zemního plynu | Klesající inflace | Šance | Bankovní rady ČNB | Dopady války na Ukrajině | Tisková konference ČNB | Americko-čínské vztahy | Rizikový apetit | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Nová historická maxima | Odvětví | Šok | Francouzský prezident | Pokles cen elektřiny | Rakousko | Pokles libry | Maďarsko | Inflace v České republice | Míra inflace v Kanadě | Poradenství | Měnový pár | Korunový trh | Očekávaný růst | dApps | Dánsko | Investiční platformy | David Vagenknecht | Prodeje aut | Banka | Jestřáb | Očekávání vyšší inflace | AEX | Vakcinace | VaR | Mario Centeno | Akcie | Christine Lagardeová | Kanadská centrální banka | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Ekonomické aktivity | Tom Plumb | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | Dopady pandemie | Úrok | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | Měnová politika | Obchodní plán | Nasdaq Composite | Tesla | Tržby v eurozóně | Rekordní maxima | Stabilita | Maloobchodní tržby v eurozóně | Vklady | Americký prezident | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Ekonom BHS | Problémy v dodavatelských řetězcích | Ropa roste | Marketingová komunikace | Produkce ropy | Předpověď | Zpomalování inflace | CCI | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Krize | Asociace | Management | Odezvy trhu | Pražská burza | UBS | Údaje | Prognóza Ministerstva financí | Odhady ČNB | Snižování cen | Honduras | CAD | Short | Podíl nezaměstnaných | Snižování sazeb | Evropská průmyslová produkce | Evropský statistický úřad | Nemovitosti | Stříbro | Prodej eura | Práce | Procter & Gamble | Zdražení ropy | Očkování | XTB | Omezení dodávek ropy | NAFTA | Podniky | Prezident Biden | Průmysl v eurozóně | Šířením nového typu koronaviru | Konsolidace | Americké tovární objednávky | Inflace v únoru | Index spotřebitelských cen | JNJ | Volatility | Ceny v Česku | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Pracovní síly | Vývoj na dluhopisovém trhu | Inflace v české ekonomice | cTrader | Uptrend | Guvernér ČNB | Instrument | Koruna dnes | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Německo | USD/JPY | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Zrychlení růstu | Akciový trh | Ztráty | Eskalace | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Bilance | Ceny zemního plynu | Inflace v Polsku | Snížení úroků | Propad sentimentu | NZD | MWh | COT | Jan Bureš | Ekonomická zóna | Akcionáři České zbrojovky | XRP | Kotace | Bitcoin a další kryptoměny | Mzdy | Vojtěch Benda | Poskytovatelé úvěrů | Obchodníci | Jednoduché tipy | Hamás | Ukazatele | Pozice | Nízká inflace | Dluhopisy | Trading | Šéf řecké centrální banky | Poptávky po dolaru | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Ceny zemního plynu v USA | Situace na trhu práce | Regulační rámec | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Tchaj-wan | Generali Investments CEE | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Zasedání bankovní rady | Zlepšení nálady | Evropské akciové indexy | KOSPI | Ojetiny | Guvernér | Platina | Míra poklesu | Rezistence | USA | Zemědělství | Riziko | Mário Centeno | Praní špinavých peněz | Zpracovatelský průmysl | Kanadský dolar | Sazby | Jiří Polanský | Short pozice | Strategy Research | Moldavsko | SPX | Bankovní asociace | Plumb Funds | Deloitte | Spotřebitelské ceny v ČR | Meziroční inflace | Domácí poptávka | Denní graf | Platidlo | Investiční stratég | Statistika | Zvláštní ekonomická zóna | Další pokles | Německá inflace | Wealth Management | Výrazný pokles libry | Index asijsko-pacifických akcií | Silný základ | Nové zprávy | Výsledek inflace | Nastavení úrokových sazeb | Prodej | Nervozita | Investiční | Hypotéza | Včerejší obchodování | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Vepřové maso | Pohyby na finančních trzích | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Energetický sektor | Růst poptávky | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Index S&P 500 | Česká koruna | Kotace BTC | Krypto | Zlato | HDP | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Maloobchodní tržby | Derivátové trhy | CL | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | Výroba automobilů | TSLA | Fond | Dow Jones Industrial Average | Statistici | Voda | Spekulanti | Objednávky | Inflační očekávání | BH Securities | Evropské země | USD/CAD | Analytik Portu | Čínské vlády | Kurz EUR | Fundamenty | Vývoj měnového páru USD/CAD | Index PMI | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | Trhy v USA | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | Horizontální linie | Česká národní banka (ČNB) | Maloobchodní tržby v USA | Sazba Fedu | Kryptoměny | Investiční doporučení | Centrální bankéři | Inflace v Kanadě | Zlepšení | Index amerického dolaru | Nonfarm Payrolls | ČTK | Sentiment trhu | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Situace na americkém trhu práce | Česká průmyslová výroba | Španělsko | Výrobní inflace | Jerome Powell | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Wall Street | Alokace aktiv | Inflační šok | Dnešní videokomentář | Základní úroková sazba | Prezident Federální rezervní banky | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Inflace roku
Inflace roku 2022
Inflace se vrací
Inflace Spojených států
Inflace spotřebitelských cen
Inflace v Argentině
Inflace v Austrálii
Inflace v Brazílii
Inflace v Británii
Inflace v Británii v červnu

Následující klíčová slova

Inflace v červenci
Inflace v české ekonomice
Inflace v České republice
Inflace v Česku
Inflace v Číně
Inflace v ČR
Inflace v EA
Inflace ve Francii
Inflace ve službách
Inflace ve Spojeném království
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje
Potvrďte prosím... Zavřít